Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Humor

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Humor
keresztkem
  Válasz | 2019. május 07. 11:12 | Sorszám: 8
A londoni Hyde Parkban sétafikál a kaftános-kalapos-pájeszos MÓZSI ORTODOX zsidó--- HÁROM FIÁVAL az oldalán.
Addig-addig, ameddig odakerülnek egy szinpadszerű pódiumhoz, ami előtt sok-sok ember ácsingózik és a mikrofonba' HEVESEN SZÓNOKOL valamiről egy úr.
Megáll a három zsidó és figyelmesen meghallgatják a szónkot...végighallgatják és utána tapsolnak sokan, ők is.
A taps végén megszólal Menahem az egyik fiú, imigyen reagálva az elhangzottakra.
---"APA! EZ A SZÓNOK, EZ AZ ELŐBB OTT FENN BESZÉLŐ ÚR NAGYON JÓL BESZÉLT! UGYE IGAZA VAN ABBAN, AMIT ITT MONDOTT?"
MIRE AZ APA:
"JÓL MONDOD BIZONY FIJAM! NAGYON JÓL BESZÉLT EZ AZ ÚR. IGAZAD VAN ABBAN, AMIT MEGÁLLAPITOTTÁL, NAGYON IGAZAD!"
Ezekután fölmegy a pódiumra egy másik szónok, és ő is hosszan, hevesen szónokolni-beszélni kezd. Hallgatjék őt is figyelmesen a zsidók, türelmesen végig.
Egyszercsak megszólal a "második fiú" SAMUEL és azt mondja:
" UGYE APA, OTT FENN EZ A BÁCSI AKI MOST BESZÉL NAGYON-NAGYON OKOS, ÉS NAGYON JÓ ÉS IGAZ DOLGOKAT MOND. AZT HISZEN NAGYON IGAZAT BESZÉL EZ AZ EMBER--NEMDE ÉDESAPA?"
Bizony fiam ez a mostani szónok a LEGTELJESEBB IGAZSÁGOT MONDJA, NAGYON IGAZA VAN ENNEK OTT FENN, ÉS NAGYON IGAZAT ÁLLAPITASZ MEG TE IS FIAM--így a gondos és okos édesapa.
Még beszél a pdiumon a második szónok, amikor megszólal Benjamin a legkisebbik FIÚ APJA FELÉ FORDULLVA:
"---DE APA! EZ A MÁSODIK SZÓNOK TELJESEN AZ ELLENKEZŐJÉT MONDJA-ÁLLITJA ANNAK, AMIT AZ ELSŐ BESZÉLT! SZÖGESEN AZ ELLENKEZŐJÉT(!) MONDJA mind-AMANNAK, AMIT AZ ELŐZŐ ÁLLITOTT. ÉS TE ERRE IS AZT MONDOD, HOGY IGAZA VAN?
NEM LEHET IGAZA MINDKETTŐJÖKNEK, HA ÉPPENSÉGGEL EGYMÁST FRONTÁLISAN ELLENTMONDVA ÉRCELNEK, AZAZ: NEM LEHET MINDKETTŐJÜKNEK IGY IGAZA EGYSZERRE!!!!!!!!!!"
Mire a bölcs zsidó atya megsimogaTVÁN HOSSZÚ SZAKÁLLÁT, NÉMI FANYAR-RAVASZ MOSOLLYAL LEZÁRJA A HELYZETET.
" BIZONY-BIZONY BENJANIN FIJAM TE VAGY A LEGOKOSABB MIONDŐNK KÖZÖTT: MERTHOGY NEKED IS IGAZAD VAN, SŐT NEKED VAN LEGINKÁBB IGAZAD!!!"
panda
  Válasz | 2018. december 16. 00:22 | Sorszám: 7
Nekem ez a kedvenc egysorosom:

"Minden lehetséges, kivéve: forgóajtón átsíelni!"

keresztkem
  Válasz | 2018. december 14. 21:42 | Sorszám: 6
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

Több férfi hagyná ott a családját, ha tudná, hogyan kell összecsomagolni.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

A pénz nem boldogít. Egy ember, akinek 3 milliárdja van, semmivel sem boldogabb, mint akinek csak kettő van.

Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak ellenszenves.

Mindig a főnök végzi a feladat oroszlánrészét: üvölt.

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

Van, aki sakkozni bokszolókkal, bokszolni sakkozókkal szeret.

Ha a cápa valakinek a tenyeréből eszik, a lábából is fog.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is.

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is.

Nem mind arany, ami hörcsög!

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...


A whisky lassan butít. De nem baj, én ráérek...

Azért van a vonaton két mozdonyvezető, mert ott akkora a zaj, hogy egy ember el se tudná viselni!


A tömeghisztéria személyi feltételei: egy feleség és egy anyós.

A szerelem egy hosszú, édes álom. A házasság az ébresztőóra.

Ha olajos lesz a kezed, akkor elkezd viszketni az orrod.

A bánatomat italba akartam fojtani, de tud úszni a bestia

Akárki is lopta el a hitelkártyámat, kevesebbet költ, mint a feleségem.

A vadászat szépsége azon az apró részleten múlik, hogy a puska melyik végén állunk.

Az alkohol öl, butít és a gyomromba döntöm.

Igaz, hogy a munka még nem ölt meg senkit, de hát miért kockáztasson az ember.

Megházasodott a munkamorál. Elvette a munkakedvem.

Úriember az, aki ígéretéhez híven megmutatja a bélyeggyűjteményét.

Optimista az, aki azt hiszi, hogy a légy a szobában a kijáratot keresi.

Ketten jönnek kifelé az erdőből. Az egyik futva, a másik medve.

Különös ember a házmester: este sört iszik, reggel havat hány.

A törhetetlen játékok legfőbb haszna, hogy ezekkel kiválóan össze lehet törni minden mást.

Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.

Normális vagyok, a hangok is megmondták...

Már majdnem megvettem a /Pozitív gondolkodás előnyei/ című könyvet, de aztán arra gondoltam, ugyan, mire lenne ez jó?

Nem iszom, nem dohányzom, nem nőzöm, minden nap hatkor kelek. De mindez megváltozik, ha kikerülök a dutyiból.

Már látom a fényt az alagút végén... De miért dudál?

Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.

Ne vezess túl gyorsan, mert még lemarad az őrangyalod.

Arra ébredtem, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja , ezután lementem a Postára és feladtam a reményt...

A számítógépem megver sakkban... De kick-boxban én vagyok a jobb!

Jó tanács nőknek: ha lehet, válassz egy fiatal férfit. Egyre megy. Az idősebb sem érettebb...

Statisztikailag bizonyított: a válások 100%-a házassággal kezdődik.

A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szútra pedig megmagyarázza, hogyan.

A gyerekek olyanok mint az instant kávé. Könnyű őket megcsinálni, aztán egész éjjel ébren tartanak.

A számítógépek sohasem fogják átvenni a könyvek szerepét. Nem állhatsz rá egy CD-re, hogy elérj valamit egy magas polcon.

A házasság azért van, hogy olyan problémákat oldjunk meg, amelyek egyébként nem lennének.

A mi irodánkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

Mostanában annyit dolgozom, hogy már kezd az ivás rovására menni.

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egy felest.

(Cs. Varga István rövid aforizmái)

keresztkem
  Válasz | 2018. december 07. 11:12 | Sorszám: 5
Ezt írja a "sárgán" "menta" levelezőtárs--nagyrészt Hamvas Bélát idézve hogyasszongya:
"..van különbség a tudomány művelői és a tudálékosság közt, nem? Az utóbbi a létszemléletre, az életvitelre, emberi kapcsolataira, a világgal való együttélésre vonatkozik. Lehet egy tudós is az életében tudálékos, és csodára képtelen.
Hamvas írja:
"A szcientifizmusra jellemző, hogy nem ismeri a szerelmet, hanem a szexuális ösztönt; nem dolgozik, hanem termel; nem táplálkozik, hanem fogyaszt; nem alszik, hanem biológiai energiáit restaurálja; nem húst, krumplit, szilvát, körtét, almát, mézes-vajas kenyeret eszik, hanem kalóriát, vitamint, szénhidrátot és fehérjét, nem bort iszik, hanem alkoholt, hetenként méri testsúlyát, ha feje fáj, nyolcféle port vesz be, amikor a musttól hasmenése van, orvoshoz rohan, az ember életkorának növekedéséről vitatkozik, a higiéné kérdéseit megoldhatatlannak tartja, mert a körömkefét meg tudja mosni szappannal, a szappant meg tudja mosni vízzel, de a vizet nem tudja megmosni semmivel."
Kérdés merült föl bennem a fenti magvas-hamvas gondolatok okán, hogy:
AZ EGYÉBKÉNT IS "SZAGOS" sz...t UGYAN MIVEL ÉS KI "ILLATOSITJA"?
keresztkem
  Válasz | 2018. december 02. 09:03 | Sorszám: 4
Mit tehet valaki, aki olyan hekységből akar valahová VONATON utazni, AHOL vagy nincs vasútállomás, vagy van, de ott nem jár csak tehervonat.( mellesleg: én tudok is egy ilyen helységet-kisvárost) És teljesen normális az illető--egyébként, akiről szó van. Válasz. Fölszáll egy arra közlekedő VOLÁN buszra, elszundikál és "AZT ÁLMODJA, HOGY VONATON UTAZIK". Mi ebben a humoros? Hát az, hogy eccercsak fölébred és asse tuggya hol van? HA-HA-HA!
keresztkem
  Válasz | 2018. november 26. 06:40 | Sorszám: 3
P.s.: És itt jön a csattanó. Amit még Tokyo-ban sem tudnak! Jelesül az, hogy Alsózsolcán van is vasútállomás meg nincs is! Hogyan?
Hát úgy, hogy a 2, ma már különélő "kisvárosnak" 1db. vasútállomása van, és ez az egyetlen vasútállomás Alsózsolca földrajzi területén helyezkedik el. Ámde!
Hivatalosan és MÁV ügyileg ennek neve Felsőzsolca V.Á.!
Tehát az állomás épület minden oldalán FELSŐZSOLCA felirat szerepel--ékesen és jól kivilágitott módon, hogy bárki-mindenki láthassa, aki arra jár, ilyen módon, vasútilag.
EZ UTÓBBI AMOLYAN "MAGYAROSCH" FORDULAT A TANTÖRTÉNETBEN.
keresztkem
  Válasz | 2018. november 24. 13:33 | Sorszám: 2
Dr. dr. h.c. habil. Schlambutzberg-Daczházy Geopárd Balambér akadémikus a Miskolci Egyetem Tanszékvezető Egyetemi tanára az Informatikai Karon, történetesen és szigorúan véletlenűl Felsőzsolcán lakik. Történt a professzorral, hogy a közelmúltban a Tokyo Csinnbumm Kukimuki Intézet tudományos előadás megtartására kérte föl a kiváló magyar informatikus akadémikust, tehát Japánba kellett utaznia.
Schlambutzberg professzor bement hát a felsőzsolcai vasútállomásra és annak pénztárában a következőket mondá: "Kérek egy jegyet--közalkalmazotti "fálárút" Tokyo-ba, ha lehet ELSŐ OSZTÁLYÚ-t és ablak mellé kérném--helyjeggyel."
"Hááát-hát-háát!? Hogyan teccik gondolni professzor úr, hogy mi itt Zsolcán Tokyo-ba.....??!--válaszolt a pénztáros hölgy. Viszont.Adnék Önnek egy IC jegyet Budapest Nyugati p.u.-ra ás majd ott tessék elintézni a továbbiakat!" "Rendben"--válaszolta a tudós és átvette a vasúti jegyet,kifizetvén a jegy árát, mellyel elutazott Budapestre.
Megérkezvén "oda", átbumlizott a Keletiből a Nyugatiba, s beállván a pénztár előtti sorba, elérvén annak ablakát imígyen szóla: "Kérnék egy vasúti jegyet Tokyo-ba--ha lehet, és yen-nel fizetnék"!?
"NA NE TESSEN VELEM viccelődni, nem érek rá hülyéskedni, egyébként is sokan állnak ön mogött a sorban....ne tessék akadályozni a vasúti dolgozók munkáját!"--igy a pénztároskisasszony.
"De én sietnék mert 5 perc múlva indúl Moszkvába az expressz, melyet el kell érnem..utánanéztem, ez az az útvonal, melyen eljuthatok...ha"--válaszolta kissé indignálódva Schlambutzberg akadémikus.
"Komolyan teccik gondolni, téényleg? Assztat hittem viccelődni vót kedve az úrnak, tessék a jegyek: I.oszt hálókocsi, felső ágy, csarnok ELSŐ VÁGÁNY ott vérja Önt a KORRIDÓRSICA-GYEZSÚRNAJA...doszvidannyija..." Utazik akadémikusunk 3 és fél napot, megérkezik Moszkva, Kijevi pályaudvarára, s elmondja a "fenti szövegét" angol és orosz nyelven."POZSÁLUJSZTA!" "Adom a jegyet.. GASZPAGYIN PRRAFFESSZOR", de csak Habarovszkig tudom, fizetni dollárban, kinai yüanban és japán jen-ben lehet."--tájékoztatja Őt a vasúti pénztáros gyévuska. Megtörténisk a jegyvásárlás, az akadémikus utazik 1 1/2 hétig, megérkezvén Habarovszkba, MINUSZ 40 fokba, hajnali fél ötkör.Ott vehet jegyet--megengedik neki--ujgúr és manysi, és kalmük szibériaiak között Vlagyivosztok-ba. Sőt, szivélyesen tájékoztatják, hogy ott Vlagyivosztok-ban olyan vonatra kell jegyet vennie, mely KOMP-pal majd "átmegy" Japánba, és ott már SHINKANZENNEL egy óra alatt Tokyo-ban lesz a meghívó intézményénél.ÉS CSODÁK CSODÁJA: MINDEN ÚGY TÖRTÉNIK AHOGYAN MONDTÁK VLAGYIVOSZTOKBAN. MEGÉRKEZIK A MAGYAR PROF. TOKYO-BA, FINOM MOSOLLYAL, HÁTRAFELÉ HAJLONGVA FOGADJÁK..szálloda, fogadás, tisztaság pontosság, derű. Két nap múlva előadás--angol nyelven--mindenki érti, disztingvált taps, udvarias köszönés-köszöntés, városnézés, GHINZA élmény, ál-szamurájok, igazi gésák, szushi-forró rizspálinkla ivás, pici illmhely, melyre nem mer ráülni kakilni-pisilni etc..etc--obligát Japán élmény: SÜRITVE MINDEN.Hazautazás.Tokyoba a FŐPÁLYUDVAON odamegy a pénztárablakhoz a magyar akadémikus és imigyen szóla:
" KÉRNÉK EGY VASÚTI JEGYET MAGYARORSZÁGRA, "ZSOLCÁRA"! GYORSAN JÖN IS A VÁLASZ A PÉNZTÁROS KISASSZONY-TÓL IGY:
" ALSÓZSOLCÁRA VAGY FELSŐZSOLCÁRA ÓHAJTJA A JEGYET PROFESSZOR SZAN???"
Vége!
panda
  Válasz | 2018. november 19. 19:58 | Sorszám: 1
Viszont, a mai Jamaika a mai jamaikaiaké!
keresztkem
  Válasz | 2018. november 09. 11:33 | Sorszám: 0
Tétel:

EGYIPTOM ŐSLAKÓI A MÚMIÁK.
(KÉRETIK BIZONYITANI VAGY MEGCÁFOLNI)

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola