Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Régészeti érdekességek

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Régészeti érdekességek
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 29. 15:37 | Sorszám: 6
" szerinted, érdekel az bárkit is, hogy neked köll-e, vagy sem?? ...."
Ön szerint ÉRDEKLI-E "AZ" BÁRKIT E HONBAN hogy ön valakitől valami KÉRDEZ? Kb. annyira és olyannyira nem, minthogy nekem köll-e valami, avagy nem...
Vélemény az én kijelentésem is (a SEUSO kütyük láthatásáról), és véleményt sugall az is, hogy ugye az, amit én mondok vagy írok az "érdekel"-é valakit, avagy nem. Mellesleg PONTOSAN(!) tudom, hogy NEM ÉN SZAROM A SEUSÓ KINCSEKET, e azok láthatásának ideáját sem. Mondom: tudom, de nem érdekel az, hogy ki mit gondol erről. Nekem teljesen elég az, hogy elmondom-leirom azt amit gondolok--több nem is kell(lene), akkor se ha van több, akkor se ha nincs. Verseket is írok, de nem azért, hogy megjelentessem vagy bárki elolvashassa. Miért írom akkor? Hát azért, hogy kiirjam magamból--és ez nekem elég. Pont ugyanúgy mind ezekkel a genyó-szar seusok-kal.
panda
  Válasz | 2017. szeptember 29. 08:25 | Sorszám: 5
szerinted, érdekel az bárkit is, hogy neked köll-e, vagy sem?? ....
nulla hozzájárulásod van az államkincstárhoz, sz'al, még csak pénzedbe sem került .... Na, legalább ingyen kaptad a lexarást. Felesleges még nyalnod is ... :rotfl:
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 13. 11:54 | Sorszám: 4
Az ú.n. "Seuso kincseket" melyek sok hányattatás után végre hazakerültek "körbehordozzák az országban" Bán László-ék, mint a véres kardot. Nem igazán vagyok képes azt fölfögni, hogy UGYAN MI A FENÉNEK? Hacsak nem valamilyen "áttételes-furmányos gondolatmenet szerinti"--POLITIKAI CÉLZATTAL. Jövő héten ide hozzák a "cuccot" Miskóóc-ra, de én nem nézem meg, az biztos. Fogják bámulni úgyis elegen. Ám nekem NEM KÖLL "EZ" ahhoz, hogy állhatatosan megmaradjak az "orbáni kultúrpolika" mellett IS!
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 07. 14:45 | Sorszám: 3
A NÉPRAJZOS, aki egyetemi kollokviumok "tisztítótüzén edződött" szakembernek vélve önmagát, 'bémegy "adatgyűjtés céljából" a Szöged-tanyavidéki korcsmába-kricsmibe és szóba elegyedik egy parasztemberrel.
--"Hány csalággya van Jani Bátyám?"--kérdi feszült műérdeklődéssel a tudós kutatóember.
Mire "gyün" a válasz:
"Van három gyerök, meg egy jány."
Ami annyit tesz: van 3 fia meg egy kislánya.
Ugye mindenki érti?
alexander
  Válasz | 2012. december 16. 23:04 | Sorszám: 2
Nézzetek körül és lássátok meg, hogy milyen óriási mulasztások terhelnek bennünket:először is a székelység miatt, azután a csángók, azután minden nemzetiség miatt, és majd azt is meglátjátok, hogy most is az történik a romák körül, ami Triani előtt a Kárpát medencében - persze nem csoda, ha az 56-os múzeumot nem támogatják, - kell a pénz a Tom lantos alapítványra és hasonló kultúrális egysületekre..., no de itt, se szív, se ész nincsen, ahogy Trianon előtt sem volt...
https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#inbox/13ba08e07ababc3f
kerekferko
  Válasz | 2012. december 16. 22:13 | Sorszám: 1
III. Richard csak cca 80 éve volt halott, amikor Shakespeare született, ennél fogva a kollektív emlékezet hitelesen őrizhette meg III. Richard jellemző tulajdonságait, tetteit.
kerekferko
  Válasz | 2012. december 16. 22:06 | Sorszám: 0
Minden kétséget kizáróan III. Richard király földi maradványait találták meg három hónappal ezelőtt a leicesteri városháza szociális gondozó intézetének parkolója alatt.

Az 1485-ös, Bosworth mezei csatában elhunyt uralkodó csontjait alapos vizsgálatnak vetették alá, és a DNS-minták bizonyítják: a legendás III. Richardról van szó, akinek figuráját William Shakespeare is megénekelte azonos című királydrámájában.

A maradványok szerint

(Blikk)

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola