Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Heti Vendég   » Szakosztálybővülés (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szakosztálybővülés
keresztkem
  Válasz | 2019. október 02. 14:47 | Sorszám: 35
"..Polgár Judit ötlete nyomán jövő szombaton immár ötödik alkalommal rendezik meg a Világsakkfesztivált, amelynek a Nemzeti Galéria ad otthont, és várhatóan 30 országból csatlakoznak hozzá profi és amatőr játékosok, világhírű sakkozók. Magyarországra érkezik a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) elnöke, Arkagyij Dvorkovics és a korábbi világbajnok orosz nagymester, Vlagyimir Kramnyik."
(átvéve a Nemzeti Sport online mai számából)
keresztkem
  Válasz | 2019. szeptember 10. 05:45 | Sorszám: 34
Úgy "hírlik", hogy a 2024-es SAKKOLIMPIÁT Magyarországon, Budapesten rendez(HETJÜ)k meg. Kiváncsi vagyok, hogy a hazai politikai ellenzék mit és hogyan fog "akadékoskodni" ebben is. (mennyibe kerül ez "nekünk"--fogják harsogni---alighanem) Tehát sok jót nem remélhetünk tőlük--ebben sem--és a "nagyigazságot" megvallva, a MAGYAR SAKKOZÁS helyzete volt már a jelenlegitől sokkal jobb állapotban is. AZ ÚR LEGYEN VELÜNK--magyar sakksport kedvelőkkel...IS!
keresztkem
  Válasz | 2019. augusztus 27. 04:47 | Sorszám: 33
91 ÉVES KORÁBAN ELHUNYT BENKŐ PÁL NAGYMESTER.

Sakkolimpiákon magyar színekben 1956-ban Moszkvában bronz-, amerikai színekben 1962-ben egyéniben, 1966-ban pedig csapatban lett ezüstérmes.

A Budapesti Spartacus tagjaként 1982-ben a Bajnokcsapatok Európa Kupájában aranyérmes volt.

Benkő tanulmányszerző nemzetközi mester volt, de feladványszerzőként is maradandó értékű műveket alkotott.

Benkő Pált a Magyar Sakkszövetség saját halottjának tekinti.

REQUIESCAT IN PACEM

keresztkem
  Válasz | 2019. július 20. 11:00 | Sorszám: 32
"...A július 11. és 17. között a csehországi Pardubicében megrendezett U12-es csapatsakk Európa-bajnokságon harmadik helyezést ért el a magyar válogatott. A csapatvezető Ruck Róbert nagymester hasonló szerepkörben eddig csak egyéni kontinensviadalon tűnt fel, így számára is új kihívást jelentett a feladat, amiben a csapat érdekeit a személyes dolgok elé szükségeltetik helyezni. Véleménye szerint azonban ez mind neki, mind a játékosoknak sikerült, így ebből a szempontból elégedetten értékelte a versenyt."
panda
  Válasz | 2019. július 16. 22:44 | Sorszám: 31
http://sparkassen-chess-meeting.de/turnier-2017/tabelle-2019.html

panda
  Válasz | 2019. július 16. 22:32 | Sorszám: 30
Hajrá, Ricsi!!!!
panda
  Válasz | 2019. július 10. 01:04 | Sorszám: 29
http://sakk-mester.blog.hu/2019/07/07/rapport_richard_nyerte_a_danzhou_super_gm_2019_versenyt_kinaban_gratulalok_hatot_lepett_elore_a_vila
http://2700chess.com/
panda
  Válasz | 2019. július 10. 01:03 | Sorszám: 28
Naháááát!!!

" Rapport Richárd nyerte a Danzhou Super GM 2019 versenyt Kínában! - Gratulálok! - Hatot lépett előre a világranglistán - Inspirálta felesége jelenléte "

https://sakk-mester.blog.hu/2019/07/07/rapport_richard_nyerte_a_danzhou_super_gm_2019_versenyt_kinaban_gratulalok_hatot_lepett_elore_a_vila

Ezzel pillanatnyilag feljött már a világranglistán a 17. helyre! Nah, azé' az már nem semmi!!

https://2700chess.com/

Hajrá, Ricsi!!

keresztkem
  Válasz | 2018. november 29. 03:58 | Sorszám: 27
Carlsen nyerte a rapid párbajt, világbajnok maradt.
Úgy alakult, ahogyan ÉN gondoltam--EZ IS! Nem túl nagy örömömre...
keresztkem
  Válasz | 2018. november 26. 21:01 | Sorszám: 26
Nahátakkor! Mostanra kiderült: a 12. parti is remi.
Jöhet az overplay......
keresztkem
  Válasz | 2018. november 26. 06:22 | Sorszám: 25
Ma, azaz nov.26-én hétfőn játsszák azt a bizonyos 12. partit.
Ha az is döntetlen lenne, akkor következik a gyorspartik meglehetősen bonyolult "rendszeréből" álló "rájátszás".
Szilárd meggyőzpdésem, hogy a gyorspartik "bizonyos szintjén" majd a norvég Magnus Carlsen győzelméhez jutunk. Ámde! Ha netán neagyjisten mégsem, akkor--és itt jön a FORDULAT(!)--nos, akkor a kihívó Caruana győzelmét hirdetik ki!!! Ez--amennyire én tudom--meglehetősen SZOKATLAN a NAGY PÁROSVERSENYEK sorában és történetében. Bár..így "előrenézvést", mint szituáció: nem tűnik valószínűnek.
panda
  Válasz | 2018. november 24. 19:12 | Sorszám: 24
A 11. parti is döntetlen lett ....
http://worldchess.com/tournament/11/pairing/22380?event=5&tour=130

Holnap Caruana világossal játszik, "kvázi" az uccsó esélye lesz.... Izgi ..

keresztkem
  Válasz | 2018. november 21. 21:43 | Sorszám: 23
Carlsen és Caruana között a sakkvilágbaknoki döntő 9 forduló után is döntetlenre áll. Még 3 "normál" parti-s forduló van ill. lehet, ha a 12. forduló után is X maradna a derby, akkor "villámpartik", azaz "schnell" játszmák következnének. Hogy milyen rendben és hány, azt nem tudom, de kiváncsian várom.
Egyrészt azt gondolom, ha 12 forduló után is marad az, ami van, akkor
a.) gyorspartikban Carlsen mindenképpen jobb és ez jut érvényre; másrészt:
b.) jómagam tulajdonképpen VÁROK sakkban amerikai világbajnokot, mert úgy érzem ez frissitené a sportágat. Úgy és valahogyan olyanképpen, ahogyan az anno Bobby Fischer idején és esetében történt.
keresztkem
  Válasz | 2018. május 08. 17:04 | Sorszám: 22
A 2017\18-as elsőosztályú országos Magyar Sakkbajnokságot az idén is a Nagykanizsai Olajbányász nyerte. Viszont ebben a bajnokságban is EZÜSTÉRMES LETT a DVTK sakkcsapata, épp úgy mint a megelőzőben. A harmadik--azt hiszem--a Paks lett. Gratulálok az érmeseknek és érdeklődéssel várom a folytatást.
keresztkem
  Válasz | 2018. január 09. 12:30 | Sorszám: 21
A DVTK-nál, mint sportegyesületnél KIVÁLÓAN ÚJRAÉLEDT A SAKKCSAPAT--nem utolsósorban Leisztinger Tamás klubtulajdonos úrnak a hathatós és jelentős anyagi támogatása révén. Olyannyira, hogy DVTK I és DVTK II néven, telerakva fiatalokkal ÉS HÖLGYSAKKOZÓKKAL is, a magyar első és a második osztályú sakkcsapatbajnokságban is indultak--mind a két csapat, talán már 3. éve. Az első csapat az NB1 ezüstérmét nyerte tavaly a Nagykanizsai Olajbányász mögött, a második csapat az NB2--ben meg talán bronzot.
Mindkét DVTK sakkcsapat a meccseit a Lillafüredi Palotaszállóban játssza--pazar körülmények között. A klub vezetője Dr.Mátyás Imre egyetemi docens a Miskolci Egyetem Állam-, és Jogtudományi Karának tanára kiváló munkát végez.
Gratuláció hozzá!
keresztkem
  Válasz | 2017. december 15. 17:25 | Sorszám: 20
Nopersze. Mi SZÜLETETT ZSENIK nem dicsekszünk, mert--ugyebár--kórosan túlszerény vagyok. Akkor GRATULÁLOK ÖNMAGAMNAK. Olyan autenticitásra vagyok képes, amire nem sokan: festeni IS tudok, anélkül, hogy fölfedeztem volna e páratlan saját képeségemet...
panda
  Válasz | 2017. december 15. 16:15 | Sorszám: 19
Te festetted. Ez az önarcképed.
keresztkem
  Válasz | 2017. december 15. 11:04 | Sorszám: 18
Mi a PÖCCS? Ennyire BEGOLYÓSODOTT?
panda
  Válasz | 2017. december 14. 11:39 | Sorszám: 17
keresztkem
  Válasz | 2017. december 14. 10:22 | Sorszám: 16
A fjúcsör not hír! Chesse meg Ezüst Berci alfazérós sakkmarhaságainak tanulását! EZITTEN A NAGYBÜDÖS IMÁDZSIN! (Brachfeld Szigfrid nyomán vakerálok ánglisül)
Egyébiránt:
NYISTA VAKERÁCIÓ!
panda
  Válasz | 2017. december 14. 08:28 | Sorszám: 15
"The future is here – AlphaZero learns chess
by Albert Silver
12/6/2017 – Imagine this: you tell a computer system how the pieces move — nothing more. Then you tell it to learn to play the game. And a day later — yes, just 24 hours — it has figured it out to the level that beats the strongest programs in the world convincingly! DeepMind, the company that recently created the strongest Go program in the world, turned its attention to chess, and came up with this spectacular result." http://en.chessbase.com/post/the-future-is-here-alphazero-learns-chess
keresztkem
  Válasz | 2017. december 14. 05:58 | Sorszám: 14
Most "visszakerült". Azután majd eccer megin' "kikerül". Oszt' majd megin' vissznya! Majd újra "ki"...majd visssza".
"KI-vissza-ki-vissza-ki-vissza....."Végeláthatatlanúl!
EZ MÁR ISMERŐS! TÚLONTÚL IS!EZ MÁR ISMERŐS! TÚLONTÚL IS!Ilyen nagyon "FONTOS" dógokkal foglalkozik....a "NAGYON OKOS," aki--úgymond--NEM SZERENCSÉTLEN...lenne, ha tudna gondókozni...
Szegény szerencsétlen "panda" levelezőtárs!
Szegény szerencsétlen "panda" levelezőtárs!
Szegény szerencsétlen "panda" levelezőtárs!
Szegény szerencsétlen "panda" levelezőtárs!
Szegény szerencsétlen "panda" levelezőtárs!
Ámde: nem tud.
Szegény szerencsétlen "panda" levelezőtárs!
panda
  Válasz | 2017. december 13. 15:40 | Sorszám: 13
nademos'már... visszakerült a 2700-asok közé!
igaz, hogy jelen pillanatban még csak éppen csak hogy épp',
de már bizony!!
http://2700chess.com/
hajarááááááá!!
panda
  Válasz | 2017. október 01. 13:40 | Sorszám: 12
http://www.chessdom.com/isle-of-man-chess-2017-live/
panda
  Válasz | 2017. szeptember 29. 08:45 | Sorszám: 11
Rapport Richárd végülis már nem jutott tovább a legjobb négybe a Világkupán .... Viszont az ellenfele döntős lett...

És/de, Aronian-t, aki meg megnyerte a Világkupát, korábban már kétszer 'megverte'. Igaz, nem egyéni, hanem csapatversenyen...
Sz'al, van remény! Hajrá, Rocsi!!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola