gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Békemenet Magyarországért Egyesület
Marylou
2012. február 28. 23:21 | Sorszám: 133
Köszönöm! Akkor tehát ezek voltak a kezdetek... köszönöm mindenkinek, aki felvetette, éltette, továbbadta ezt a gondolatot!

Bencsikék is sokat tettek a szervezéssel, de szép lett volna, ha az eredeti kezdeményezők is említést kaphattak volna.

Marylou
2012. február 28. 22:12 | Sorszám: 130
Szerintem nem az a lényeg, hogy kitől hallottam... engem inkább az érdekel, hogy itt tud-e esetleg valaki valamit erről.

A facebook-on nem vagyok fenn, így erről a dologról semmit nem tudok.

Igen, mondjuk ez igaz, hogy ez a dolog, a békés, de mégis határozott vélemény-nyilvánítás igénye sokunkban benne volt január közepe táján.

Marylou
2012. február 28. 21:28 | Sorszám: 125
Valakitől ma azt hallottam, hogy a békemenet, a Magyarországot ért méltatlan támadások elleni szervezett tiltakozás gondolata korábban már megszületett, mielőtt a Bencsik-Bayer páros felvetette és megszervezte volna a január 21-i sétát.

Tudtok erről valamit? Esetleg van erről egy topik itt a Gondolán? Szívesen megismerném a részleteket erről, mivel magam is ott voltam a békemeneten, nagy örömmel emlékszem rá vissza.


Téma: ORBÁN VIKTOR ÚJABB NEMZETKÖZI GYŐZELME
Marylou
2011. szeptember 06. 10:22 | Sorszám: 260
Ez hatalmas eredmény! Nagyon örültem neki!
Szép volt!
Mindent bele, fiúk, ma is!
Marylou
2011. szeptember 01. 21:28 | Sorszám: 212
Orbán, természetesen, csak gépelési hiba, hogy kis kezdőbetűvel írtam.
Marylou
2011. szeptember 01. 21:27 | Sorszám: 210
Így van, ami orbán Viktor személyét illeti, ezzel teljesen egyetértek.

Mondjuk azzal van egy kis vitám, hogy mentálisan vagy morálisan olyan rossz állapotban lenne az ország, szerintem nem olyan vészes a helyzet. Sokan képesek felnőtt módjára tudomásul venni, hogy milyen a mostani helyzet, milyenek a körülmények, és kész mindent megtenni, ami rajta múlik, azért, hogy valahogy kikapaszkodjunk a gödörből.

Marylou
2011. szeptember 01. 21:09 | Sorszám: 206
Nézd, én nem ismerlek, nem is minősítelek, de ez a hozzászólásod részemről egy elnéző mosolynál több reagálást nem érdemel.
Marylou
2011. szeptember 01. 20:21 | Sorszám: 201
Idézet:
Azok a németek és azok a franciák, akik csak néhány hónapja rideg pillantásokat vettek Viktorék felé. Most meg majmolják a megvetett magyart. S még azt sem motyogják el lányos zavarukban, hogy bocsi Viktor, neked volt igazad.

Lehet, hogy szavakkal nem mondják ki, de az is valami, ha a tetteikkel elismerik. Azzal, hogy ők is hasonlóképpen cselekszenek.

Marylou
2011. szeptember 01. 20:10 | Sorszám: 200

Ez nagyon kedves, köszönöm!
Marylou
2011. szeptember 01. 14:09 | Sorszám: 184
Marylou
2011. szeptember 01. 13:38 | Sorszám: 181
Szerintem egy egyszerű falusi család gyermekeként disznókat etetni, keményen résztvenni a ház körüli munkákban, mindezek mellett pedig bejutni a Székesfehérvári Teleki gimibe, ami egy kifejezetten erős gimnázium - elég nagy teljesítmény volt. Ott helytállni, és abban az időben olyan jól megtanulni angolul, hogy azzal Oxfordban is lehessen valamit kezdeni - szintén nem semmi.

Persze te minderre ugyanúgy képes lettél volna, sőt, még jobban is - efelől kétség sem lehet.

Marylou
2011. szeptember 01. 10:14 | Sorszám: 174
Szerintem szerencsénk van, hogy ezekben a válságos időkben olyan miniszterelnökünk van, mint Orbán Viktor. Keményen állja a sarat, mert hozzá van szokva, hogy semmi nem pottyant az ölébe, az életben mindenért nagyon meg kellett küzdenie. Ráadásul tapasztalt politikusként már nagyon jól tudja, merre kell lavírozni a zátonyok között.

Téma: A Fidesz kampánya célt tévesztett
Marylou
2010. március 01. 19:36 | Sorszám: 75
Ha már kampányról esik szó, szerintem a Fidesz jól teszi, hogy nem megy bele a napi szóbeli pofozkodásokba.
Sok választónak már elege van a napi szócsatákból.
Balhézzanak csak a Jobbikosok, ők úgyis olyan balhés emberek (tisztelet a kivételnek).

A Fidesz pedig legyen a NYUGODT ERŐ.

Egyszer már kormányoztak, egész jól, ezt a teljesítményt már senki nem veheti el tőlük.

Majd a végén ráhajtanak, akkor is az értelmes terveikről fognak beszélni (reményeim szerint).

Marylou
2010. március 01. 19:22 | Sorszám: 74

Téma: Keresztény hirek
Marylou
2009. május 17. 21:15 | Sorszám: 16
Megjelent Böjte Csaba könyve "Ablak a végtelenre" címmel.

Senki nincs zsákutcában, nincs olyan élet, amelyre az Isten azt mondaná, hogy elveszett, ezen már nem lehet segíteni.

Lehet, hogy az alkohol gyűrt maga alá, lehet, hogy a csüggedés, a reménytelenség, a nélkülözés, a napi hajsza, a taposómalom tette tönkre az idegeidet, vagy akár a jólét, a siker, a hatalom súlya alatt roppantál össze, de hinned kell, hogy mindig van tovább, és az életed nem egy zsákutcában való vég nélküli vergődés, hanem sodródás Isten feléd kitárt karjaiba.

Az a jó, ha ez nem eszméletlen sodródás, hanem egy tudatosan vállalt közeledés, amely értelmet ad az életednek" – írja Csaba testvér az olvasókhoz.

Csaba atyával az interjú a HírTV honlapján található.

A Különkiadás műsorban elhangzott interjú felvezetője:

Szükség van-e egyházra? Milyen a mennyország, és milyen a pokol? Ki a Jóisten és mi kér tőlünk? Böjte Csaba ferences testvér a frissen megjelent Ablak a végtelenre c. kötetében a keresztény hit legmélyebb, alapjait érintő kérdéseire válaszol - hívő és nem hívő embernek egyaránt.

A Különkiadás vendége volt Böjte Csaba ferences testvér.
http://www.hirtv.hu/kultura/?article_hid=270955


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2009. március 15. 20:14 | Sorszám: 1453
Akkor most ismét álljunk meg egy pillanatra, s nézzünk magasabbra...

Vörösmarty Mihály: Jóslat (1847)


Ki mondja meg, mit ád az ég?
Harag, káromlás volt elég;
Gyűlöltünk mint kuruc, tatár,
Bánkódtunk mint a puszta vár;
Ügyünk azért
Sikert nem ért.
Pedig neked virulnod kell, o hon,
Lelkünk kihalna hervadásodon.


Hát félre bú és gyűlölet!
Vagy bár gyűlöljünk szellemet,
Azt, mely közöttünk lakozott,
És eggyé lenni nem hagyott:
E gyűlölet
A szeretet.
Mert még neked virulnod kell, o hon,
Túl és innen sok késő századon.


A gyűlöletnél jobb a tett,
Kezdjünk egy újabb életet.
Legyen minden magyar utód
Különb ember, mint apja volt.
Ily áldozat
Mindig szabad.
Mert még neked virulnod kell, o hon,
Vagy szégyen rögzik minden fiadon.


Mi tilt jobbakká válnotok?
Ha eddig pazaroltatok,
S idő, ész, pénz elszóratott
Megvenni a gyalázatot.
Elég az ok
Javulnotok.
Mert még neked virulnod kell, o hon,
Bár bűneink felhőznek arcodon.


A verseny nyílt, a nemzet él,
Ha egy jobb tagja sem henyél,
Jut ember és kéz, munka, vér,
Mi volna az, mit el nem ér?
S legyen dicsőbb
Ki tettre főbb.
Mert még neked virulnod kell, o hon,
Ragyogva hírben büszkén, szabadon.


Itt még e föld, mély sírjaiból
Az elhunyt ősök lelke szól.
Munkát reá s szabad kezet;
Dicső kert lesz a sír felett,
Zöldelni fog
Bérc és homok.
Mert még neked virulnod kell, o hon,
Miért volnál az éggel oly rokon?


Mit a művészet, tudomány
Csodásat, üdvöst hagy nyomán,
Adjuk meg e hazának azt
A hervadatlan szép tavaszt.
Múlt és jövő
Így egybe nő.
Mert még neked virulnod kell, o hon,
Fölül időn és minden sorsokon.


Vagy nincs erőnk? Az nem lehet:
Ártunk egymásnak eleget.
Lesz költő, szónok és vezér,
És tudomány, mely eget ér;
De tisztelet
A gúny helyett!
Mert még neked virulnod kell, o hon,
A szellemek kincsével gazdagon.


Fut, fárad a sok idegen.
Miért? Hogy tápja meglegyen,
S mi tőlük várjuk a csodát,
Fölékesítni e hazát?
E jog nekünk
Szent örökünk.
És még neked virulnod kell, o hon,
Vérünknek lángja ég oltárodon.


Kié e hon, ha nem miénk?
Ha érte mindent megtevénk,
Ha tiszta kézzel áldozánk,
S lettünk, mi eddig nem valánk:
Nincs hatalom,
Melly visszanyom.
És még neked virulnod kell, o hon,
Mert Isten, ember virraszt pártodon.

Marylou
2009. február 19. 08:01 | Sorszám: 1451
Ehhez óriási nagy, és minden kisebb vitát ennek a célnak alárendelő összefogásra lenne szükség... mivel optimista természetű vagyok, ezt lehetségesnek is tartom.

Bárcsak sikerülne!


Téma: Olvastátok? (16.)
Marylou
2009. február 14. 10:20 | Sorszám: 5
Idézet:
Szolidaritás a Szentatyával
február 11. 12:39


Szolidaritási akciót hirdetett egy német portál a Szentatyát az utóbbi időben ért igaztalan és mértéktelen támadásokkal szemben.


„Mi, az aláírók, tiltakozásunkat fejezzük ki azokkal a médiában olvasható mértéktelen támadásokkal szemben, amelyek a pápát érik. Ezek a támadások eltúlzottak, nem felelnek meg sem az igaságnak, sem a normális emberi érintkezés szabályainak. Mi, jóakaratú emberek, elkötelezett katolikus világiak, szerzetesek és papok aláírásunkkal fejezzük ki szoldiaritásunkat Őszentségével” – olvasható a honlapon.

A szolidaritási nyilatkozatot a www.ja-zu-benedikt.net oldalon lehet aláírni. Az aláírásokat a támogatók lakhelyét feltüntető térképpel együtt nyújtják majd át a pápának húsvétkor. A honlapon összeállítás található az aláírók nemzetiségéről is.

Magyar Kurír


Hírt ad erről a lehetőségről a zarandok.hu is: http://zarandok.hu/?m_id=45&m_op=view&id=3804&sessid=KjcyMDM0MjUxMTIzNDU2NjUxNzgzMjg5OTAw


Téma: Merkel kontra Ratzinger
Marylou
2009. február 12. 18:27 | Sorszám: 165
Egy német portál szolidaritási akciót hirdet a pápával. Itt várják mindazoknak a katolikus, vagy protestáns, vagy nem hívő, de jóakaratú embernek az aláírását, akik nem értenek egyet a pápát ért legutóbbi támadásokkal, és szolidaritásukat akarják kifejezni vele.

Idézet:
Szolidaritás a Szentatyával
február 11. 12:39


Szolidaritási akciót hirdetett egy német portál a Szentatyát az utóbbi időben ért igaztalan és mértéktelen támadásokkal szemben.


„Mi, az aláírók, tiltakozásunkat fejezzük ki azokkal a médiában olvasható mértéktelen támadásokkal szemben, amelyek a pápát érik. Ezek a támadások eltúlzottak, nem felelnek meg sem az igaságnak, sem a normális emberi érintkezés szabályainak. Mi, jóakaratú emberek, elkötelezett katolikus világiak, szerzetesek és papok aláírásunkkal fejezzük ki szoldiaritásunkat Őszentségével” – olvasható a honlapon.

A szolidaritási nyilatkozatot a www.ja-zu-benedikt.net oldalon lehet aláírni. Az aláírásokat a támogatók lakhelyét feltüntető térképpel együtt nyújtják majd át a pápának húsvétkor. A honlapon összeállítás található az aláírók nemzetiségéről is.

Magyar Kurír


Marylou
2009. február 05. 21:09 | Sorszám: 92
Jav: Katolikus Egyház élén...
Marylou
2009. február 05. 21:07 | Sorszám: 91
A pápa egy másik állam vezetője, amellett hogy a Katolikus egyház élén is ő áll.

Nem köpött ő bele senkinek a levesbe, pusztán egy kiengesztelődő gesztust tett a kiközösítés megszüntetésével néhány lefebvrista irányába.

Ez belső egyházi ügy.

A lefebvristák politikai véleménye egy egészen más kérdés, más síkra tartozik.

Marylou
2009. február 05. 12:21 | Sorszám: 76
Megmondom őszintén, ez a stílus, ahogy Merkel ilyen rondán nekirontott a pápának, engem felháborított. Nemcsak engem, Németországban is sokan felháborodtak ezen, kezdve Walter Mixa bajor érsekkel. Hallottam reggel a rádióban.

Sok véleményt elolvastam az ügyről különböző fórumokon. A legvalószínűbb magyarázat, hogy a gazdasági válság miatt Németország is bajban van. És Merkel nem nagyoin tud mit kezdeni a problémákkal. Ilyenkor jól jön egy zaftos botrány, ami egy kis ideig eltereli a figyelmet a valódi problémákról.

A magam részéről az ilyesfajta botránypolitizálást megvetem, de azt kell látnunk, hogy nagyon sok politikus él vele. Nem is kell messzire menni, nálunk már 2002 óta ez folyik, valódi kormányzás helyett. Meg is van az eredménye.

Merkel azonban nagyon rosszul választotta meg ezúttal a célpontot. Az egyház elleni támadásnak nagy a visszhangja, ez igaz, viszont a hozadéka általában negatív lesz.


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2009. február 03. 20:48 | Sorszám: 1448
Isten éltesse a Balázsokat!
Marylou
2009. január 30. 08:08 | Sorszám: 1446
Ma reggel a rádióban egy néhány perces részletet hallottam egy beszélgetésből, ahol a riporterek Várszegi Asztrik bencés szerzetest, pannonhalmi főapátot kérdezték arról, hogy miként lett szerzetes-pap. A válasz lényege ez volt: "erős volt bennem a szeretetvágy".

Holnap, szombaton délután a 15 órai hírek után hallható a beszélgetés a Kossuth rádióban.

Marylou
2009. január 23. 08:06 | Sorszám: 1445
Ez egyik sem lesz magától... valakinek meg kellene szervezni.
Marylou
2009. január 21. 08:54 | Sorszám: 1443
Szerinted mit tudnánk tenni?
Marylou
2009. január 19. 21:13 | Sorszám: 1441
Ezt nem lehet! Tudunk valamit tenni, hogy ezt megakadályozzuk?
Marylou
2009. január 16. 20:54 | Sorszám: 1439
A közszolgálatiságról Fábry Sándor is elmondta a véleményét, amikor a Napkelte c. műsorban rögtön azzal kezdte az érdemi választ, hogy a Napkelte c. műsor a közszolgálatiság lábbal tiprása.

Biztos mindannyian emlékeztek az interjúra, de azért ideteszem az első rész linkjét, a fekete esernyő - nem sokkal a híres Demszky féle március 15-i szereplés után - fantasztikus ötlet!

De amit Fábry mond, az is legalább olyan jó...
http://www.youtube.com/watch?v=rMNzcH0ABwc

Marylou
2009. január 16. 20:47 | Sorszám: 1438
Bevallom, nekem ez a változat jobban tetszik...

Igazabb.

Marylou
2009. január 15. 22:08 | Sorszám: 1433
Idézet:
Ezer évig halfejekért törtük magunkat. De mostantól tudjuk, miért élünk – azért, hogy tanuljunk, hogy felfedezzük a világot, hogy szabadok legyünk! Szavait, mint eretnekséget, meg sem hallgatják, hátat fordítanak végleg kitaszított testvérüknek, aki élete hátralevő napjait egyedül töltötte. Egyetlen bánata nem a magány volt, hanem az, hogy a többi sirály nem hajlandó hinni a repülés rájuk váró nagyszerű élményében.

Nagyon szép történet!

Gyakran ez a sorsa az elsőknek... ugyanakkor a későbbi korok sirályai rendszerint megbecsüléssel említik, hogy ő volt az Első...

Marylou
2009. január 13. 09:20 | Sorszám: 1397
Köszönöm!

Ez nagyon aranyos!

Marylou
2009. január 13. 09:18 | Sorszám: 1396
Ha prézlit keresel, akkor "Panírmorzsa" ill. "Zsemlemorzsa" feliratú zacskó is esélyes a dologra. Úgy is mondhatnám, hogy minden, amire morzsa van írva, kivéve a mostanában fagyasztott formában kínált császármorzsát.

Ha pedig grízt keresel, akkor a "Búzadara" feliratot érdemes betáplálni a keresődbe.

Marylou
2009. január 13. 08:18 | Sorszám: 1393
Ezen elgondolkodtam... a mai nap csak olyan egyszerű nap, mint a többi, ritkán adódik lehetőség a korszakos, nagy tettekre. De ha kedvesen rámosolygunk valakire, vagy érdeklődünk arról, ami neki fontos, akkor legalább az ő arca felderül. Aztán ki tudja? Sok kicsi sokra megy...
Marylou
2009. január 13. 08:13 | Sorszám: 1392
Lehet, hogy még meglesz... fél kesztyűket nem szoktak elvinni.

Ha pedig valaki mégis elvitte, akkor biztos rá is szorul, hogy legalább az egyik kezét melegítse egy jó kesztyű.

Marylou
2009. január 12. 20:44 | Sorszám: 1372
A deriválás nem olyan borzasztó művelet, bár egy bonyolultabb összetett függvény deriválására már nem biztos, hogy vállalkoznék, mivel sokat felejtettem egykori tanulmányaimból, és lehet, hogy eltéveszteném...

Ettől még az "ész-érzés-akarat" erőit integrálhatjuk... bár ez sem tűnik könnyű feladatnak ezekben a mai időkben...

Marylou
2009. január 12. 20:39 | Sorszám: 1371
Ez a lelkesedés nektek nagyon jól áll.

Nálunk is gyakran beszélnek a fiúk műszaki dolgokról lelkesen, én meg csak nézem őket, hogy milyen helyesek, ahogy így lelkesednek...

Marylou
2009. január 12. 14:35 | Sorszám: 1341
Szerintem jó lenne... a szép és nemes, építő gondolatok segítenek megtalálni a konkrét utakat is.
Marylou
2009. január 12. 12:11 | Sorszám: 1333
Éppen ennél a résznél tartottam, a linkek közül... köszönöm, nagyon igaz, valóban ez a feladatunk.

Lelket adni mindenhol... a környezetünknek, ahol élünk, ahol dolgozunk, vagy akár csak megfordulunk.

Marylou
2009. január 12. 12:04 | Sorszám: 1331
Marylou
2009. január 12. 11:45 | Sorszám: 1327
Megelőztél... én is hasonlót akartam mondani...

Hogyan lehetne éppé tenni? Talán ezen is lehetne gondolkodni, mert azt hiszem, ez mindannyiunkat érdekel.

Marylou
2009. január 12. 11:42 | Sorszám: 1326
Biztos úgy lesz, mert hiába nyújtogatják majd a kezüket, nemigen jut bele baksis...

Ugyanakkor sokan vannak, akik eddig elvoltak valahogy, de ha lennének előttük értelmes célok, és valaki kedvesen invitálná őket, hogy ha egyetértenek, kapcsolódjanak be ők is, akkor örömmel csatlakoznának.

Ha lenne olyan szép és nemes cél, ami őket is érdekelné.

Marylou
2009. január 12. 11:27 | Sorszám: 1323
Csak azt nem tudom, hogy azokkal mi lesz, akik eddig is csak kapni akartak, tenni meg nemigen...
Marylou
2009. január 12. 10:41 | Sorszám: 1320
Idézet:
Nekem meg az okoz örömet, ha látom az értelmet, a közös érdekek szolgálatát. ( Akár versekben is. )

Kutattam az emlékeztemben ilyen vers után, de nem nagyon találtam. Neked biztos van ilyen témájú kedvenc versed...

Különben az összefogásra szerintem is nagy szükség lesz, mert itt sok mindent újjá kell majd építeni.

Marylou
2009. január 12. 10:15 | Sorszám: 1318
Kinek ez okoz szív-örömet, kinek az... biztos van olyan gondolat, vers, vagy zene, ami neked is örömet okoz.
Marylou
2009. január 12. 10:09 | Sorszám: 1317
Te biztos jó vagy... gondolom.

1 személyes Kft. 1 Ft... ez így még mindig kevésnek tűnik, megalapozott véleményhez legalábbis.

Marylou
2009. január 11. 21:25 | Sorszám: 1314
Jó sokáig tarthat neki...
Marylou
2009. január 10. 10:41 | Sorszám: 1313
Szív nélkül legalábbis nem lehet az igazán lényeges dolgokat meglátni, ez szerintem is így van...
Marylou
2009. január 10. 10:39 | Sorszám: 1312
Nincs elég információm a Csányi vagyon keletkezésének történetéről ahhoz, hogy meg tudjam ítélni, hogy az jó-e, elfogadható-e, vagy nem.
Marylou
2009. január 06. 20:17 | Sorszám: 1308
Talán a nagy évkezdő lendületben is megállhatunk egy pillanatra...

Ahogy új év kezdődött, úgy mi is megújulhatunk...és új szívvel vághatunk neki ennek az évnek.

Úgy gondolom, hogy a változásnak egyébként is az emberi szívben kell elkezdődnie, akkor lesz igazi és jó változás, amit nagyon sokan várunk.

A 20 évvel ezelőtti rendszerváltozás talán legnagyobb adóssága, hogy nem elég emberi szív változott meg. Örültünk a szabadságnak, a demokrácia illúziójának, de a szívünk nem eléggé változott meg ahhoz, hogy az egész társadalom is képes legyen jó irányba változni.

Most nehezebb idők jönnek... de ez jó alkalom arra, hogy az emberi szívek és a gondolkodásmód is megváltozzon végre! Jó irányba!

Mit gondoltok erről?

Marylou
2009. január 06. 20:09 | Sorszám: 1307
Marylou
2009. január 05. 21:20 | Sorszám: 1305
Ez egy elég kozmikus megközelítés...
Marylou
2009. január 05. 15:37 | Sorszám: 1303
Az év első munkanapján talán még nem késő boldog új évet kívánni minden kedves erre járó fórumozónak...

"Új esztendő vígságszerző, most kezd újulni,

Újulással víg örömmel most kezd hirdetni."
http://www.youtube.com/watch?v=jWsjVcS3fAo

Marylou
2009. január 04. 18:22 | Sorszám: 1302
Boldog új évet neked is!
Marylou
2009. január 02. 15:12 | Sorszám: 1300
Boldog új évet!

Örömmel várom a mesét!

Marylou
2008. december 31. 16:43 | Sorszám: 1298

Boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!

"Adjon Isten minden jót, minden jót,
Jobb időt, mint tavaly volt, tavaly volt,
Sok örömet e házba, e házba,
Boldogságot hazánkba, hazánkba "

Marylou
2008. december 30. 13:49 | Sorszám: 1297

Igen, nagyon jó látni, hogy a gyerekeink lelkileg igényesen választanak ...

Mi ennek a jó választásnak magvait már kicsi korukban elhintettük, a meséinken keresztül. Minden nap volt esti mese, néha könyvből, de leginkább azt szerették, ha mi mesélünk nekik, saját magunk által kitalált meséket. Ott aztán nagyon jó lehetőségek vannak a lelki veteményezésre...

Volt egy alaptörténet, sokszor annak különböző kalandokkal feldúsított változatát meséltük a gyerekeinknek. A mese arról szólt, hogy a király elküldte a három királyfit, hogy keressenek maguknak feleséget, s aki a legjobb feleséget hozza, annak adja fele királyságát. Amikor megjöttek, akkor a legszebb lánnyal is sok baj volt, a leggazdagabbal is, és a legjószívűbb lányt választó királyfi lett mindig a győztes.

Marylou
2008. december 25. 19:06 | Sorszám: 1295
Köszi!

A megszólított lányt mi szülők is ismerjük és szeretjük...

Marylou
2008. december 25. 19:05 | Sorszám: 1294
Igen, tényleg mi vagyunk...

Eredetileg néhány barátunknak gondoltuk ezt ajándékként elküldeni, de aztán felbátorodtunk, és tágabb körben is kiálltunk vele...

Marylou
2008. december 24. 16:05 | Sorszám: 1291
Most pedig egy személyes, hangzó üdvözlet tőlem és az itthon tartozkodó családtagjainktól...
http://www.youtube.com/watch?v=fZgn7ICuCFw
Marylou
2008. december 24. 16:03 | Sorszám: 1290
Ezt szoktuk énekelni... nem is tudtam, hogy a szövegét Gárdonyi Géza írta...
Marylou
2008. december 22. 16:41 | Sorszám: 1287
Bocsi, a kép még egyszer:
Marylou
2008. december 22. 16:36 | Sorszám: 1286
[img] http://www.parokia.net/archivum/karacsony/csendes.gif[/img]

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, szerettei körében, örömben, békességben!

Marylou
2008. december 15. 15:49 | Sorszám: 1283
A második változat szimpatikusabb.

Téma: Írjunk komolyan programot
Marylou
2008. december 14. 20:31 | Sorszám: 13
Javaslom, hogy a gyereknevelés eredményeiből a szülők is részesüljenek, olyan formában, hogy a felnövő és keresővé váló gyerekeik adójának 10%-át a szülei kapják meg nyugdíj kiegészítésként. Ha több gyereket nevelt fel valaki, akkor minden gyerek után a felnevelt és dolgozó utódok által befizetett adó 10%-át.

Ez egyben jelentős lépés lehetne a nyugdíjrendszer ésszerűsítése felé is.


Téma: Ki az az Orbán Viktor?
Marylou
2008. december 13. 20:54 | Sorszám: 330
Jav:
Ha véletlenül hibázna, én akkor is szeretni fogom, bízom benne, és abban is, hogy a jövőben jó döntéseket fog hozni.
Marylou
2008. december 13. 20:47 | Sorszám: 329
Attól függ, hogy mit szeretnék elérni.

Ha azt a szeretném elérni, hogy legalább elgondolkodjon az érveimen, akkor először is jó és bizalomteljes kapcsolatot építenék vele. Nem gyalogolnék az önérzetébe, hanem szemrehányások nélkül tisztán, szeretettel elmondanám, hogy én mit miért tartok igaznak és jónak. Utána a múltra azt mondanám, hogy spongyát rá.

Sokkal fontosabb, hogy mostantól mi lesz. Ha véletlenül hibázna, én akkor is szeretni fogom, de bízom benne, és abban is, hogy a jövőben jó döntéseket fog hozni. A döntéseit szabadon hozza, és a felelősség is az övé, de én teljes szívemmel drukkolok neki.

Jó, lehet, hogy ez így kicsit anyás, de hát anya vagyok, ezt a példádban szereplő korosztályt én leginkább anyai szemszögből tudom nézni.

Marylou
2008. december 13. 19:24 | Sorszám: 327
Maci... biztos te is voltál gyerek. Ha nem túl nagy kérés, próbálj picit visszaemlékezni, mikor érezted úgy, hogy kedved lenne jobbá válni?

Akkor-e, ha azt mondták neked, hogy "mit csináltál, te szerencsétlen, hülye vagy fiam", vagy akkor, ha azt mondták neked, hogy "te igazából jó gyerek vagy. Lehet, hogy ezt vagy azt nem jól tetted, de bízom benned, hogy legközelebb már jobban döntesz."

Szerinted melyik a jobb módszer arra, hogy valaki jobb belátásra térjen?


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. december 13. 19:10 | Sorszám: 1276
Örülök neki...

Ez egy megtörtént eset, és titokban kicsit sajnálom is azt a szegény tizedest, akinek már a sin, cos szögfüggvények kezelése is gondot jelenthetett, ha ezzel próbálta riogatni a katonákat...

Marylou
2008. december 13. 16:55 | Sorszám: 1272
Erről az a katonatiszt jutott eszembe, akiről egy kedves katonaviselt ismerősöm mesélt egyszer... ő a társaival együtt már felvételt nyert a TTK-ra, matek szakra, de előfelvételisként 11 hónapot lehúzott katonáéknál.

Ott egy derék kiképző tiszt próbálta nekik elmagyarázni a Thalesz tételt, de a magyarázat elég komikusra sikeredett, ezért a matematikában járatos előfelvételisek harsány kacagásra fakadtak, mire a derék tizedes szigorú, szinte vérfagyasztó hangon megszólalt:

- Most nevetnek, de majd akkor nevessenek, ha jönnek a SZÍNUSZOK, meg a KOSZÍNUSZOK!

Marylou
2008. december 12. 16:14 | Sorszám: 1269

Marylou
2008. december 12. 11:35 | Sorszám: 1264
Egyik kedvencem az Alapítvány trilógia...
Marylou
2008. december 12. 09:48 | Sorszám: 1257
Ez jó!

Téma: Ki az az Orbán Viktor?
Marylou
2008. december 11. 13:22 | Sorszám: 215
Idézet:
"Másodsorban meg kell végre teremteni a nemzeti oldal egységét. És itt direkt nem a jobboldal egységéről beszélek, hanem hangsúlyozottan a nemzeti oldaléról. Egy olyan politikai szövetségről, amely nem törekszik mindenféle nemzetáruló gondolat és személy integrálására csak azért, hogy többnek tűnjön, mint ami, hanem azokat akarja összefogni, akik valóban összetartoznak. Nem jobboldali uniópártra, hanem a nemzeti oldal legszélesebb politikai szövetségére van szükség, amely adott esetben kormányképes is. Ebben a szövetségben véleményem és a realitások alapján is a Jobbik töltheti be a politikai, a Magyar Gárda a civil kovász szerepét. Nem kell bedarálni senkit, ahogy azt korábban, ilyen szövetségek esetében mások tették, hanem mindenkinek a függetlensége és saját arca megőrzése mellett kell szerepet kapnia.

Fontos kiemelnem, hogy ebben a szövetségben a Fidesz egy részének is helye van. Azon tisztességes, főképp vidéki részének, amely számára a pártja egyre inkább kalitka. A Fidesz nemzeti részét ezért ki kell szabadítani!



Na igen... éppen ezt akartam mondani. Ezek a szavak kisértetiesen emlékeztetnek Dávid Ibolya egykori nyilatkozataira, amikor az általa elfoglalt MDF képviseletében a keresztény-konzervatív erők élére akart állni.

De még ő sem ilyen nyíltan tett kisérletet a Fidesz leszalámizására.

Ha mondjuk minden jóindulatomat összeszedem, ezt a megnyilvánulást akkor sem tudom pusztán a Jobbik erejének növelésére tett kisérletnek értelmezni.

Marylou
2008. december 11. 13:10 | Sorszám: 209
Szerinted mi lenne jobb: ha meglenne a kétharmad, vagy ha nem?

Egyébként én optimista természetű vagyok, de a kétharmad szerintem nem reális. Sőt, még az a győzelem sem olyan tuti biztos. Láttam én már karón varjút.

Marylou
2008. december 11. 13:06 | Sorszám: 208
Ne hidd, hogy nem fogtam fel, ami az általad is idézett nyilatkozatokból sajnos kiolvasható.

Ezek sajnos tények, de én még mindig reménykedem abban, hogy talán csak meggondolatlan nyilatkozatok, és a szándékaik alapvetően jók.

Az EP választásokon kiderül a tényleges támogatottságuk, és utána meglátjuk, hogyan tovább.

Marylou
2008. december 11. 12:55 | Sorszám: 201
Mindenesetre úgy gondolom, hogy a mérsékeltek és a radikálisok CÉLJAI közösek.

A magyar nemzet újjászületése, megerősödése, és az emberhez méltó élet itt e hazában és a Kárpát medencében lakó magyarok számára.

Ha már olyan nagyon zörög valakiben a tesztoszteron, hogy mindenáron küzdeni akar valaki ellen, akkor talán ne azokat az arcokat keresse elsőként az öklével, akivel közösek a céljai, hanem inkább azokat, akik ezek ellen a célok ellen dolgoznak - gondolom én.

Igaz, én csak szelíd nő vagyok, aki nem ért a harcművészetekhez.

Marylou
2008. december 11. 12:37 | Sorszám: 197
Gyerekek, csak úgy eszembe jutott... talán megbukott már a Gyurcsány kormány, hogy a mérsékelt és a radikálisabb ellenzék támogatói ennyire ráérnek egymást abriktolni?
Marylou
2008. december 10. 19:35 | Sorszám: 140
Neked is szép karácsonyt! Addig is jó legyél!
Marylou
2008. december 10. 19:02 | Sorszám: 138
Januárban lehetséges, hogy felutazom Bp-re...
Marylou
2008. december 10. 18:47 | Sorszám: 135
Hajrá, hűségesek!
Marylou
2008. december 10. 18:27 | Sorszám: 132
Bocsi, azért különböztessük már meg, hogy mi az, amit egy párt vezetői mondanak, és mi az, amit a szimpatizánsaik mondanak.

Ami azt illeti, én a Fidesz vezetői részéről is csak a kormánypártokat hallottam komolyan támadni, és teljes joggal.

Ha már az MDF, mint párhuzam szóba került, hát valóban... nekem is van egyfajta "deja vu" érzésem. Dávid Ibolyát sokáig szintén értelmes nőnek tartottam, és nem tudtam elképzelni, hogy értelmes politikus létére hogy nem tudja belátni, hogy a Fidesz ostorozása csak a Gyurcsány féle rablóbandának kedvez. Aztán világosan kiderült, hogy nem a belátás hiánya volt a probléma, hanem az egész akció szándékos és kiszámított volt.

Most hasonló érzésem van Morvai Krisztinával kapcsolatban. Őt szintén nagyra értékelem a 2006. október 23. utáni fellépése miatt, és értelmes nőnek tartom. Éppen ezért nehezen tudom elképzelni, hogy nem látja be, hogy a megosztottság az ellenzék soraiban csak a Gyurcsány féle rablóbandának kedvez.

Marylou
2008. december 10. 16:34 | Sorszám: 124
Nézd, nekem Goebbels csak a gyurcsányi propagandagépezet működéséről szokott eszembe jutni... alkalmasint.
Marylou
2008. december 10. 16:30 | Sorszám: 120
Nem emlékszem, hogy egyetlen TV csatorna is ledózerolásra került volna.

Arról sem tudok, hogy jogerős ítélet mondaná ki, hogy törvénytelenséget követtek volna el, vagy akár csak komoly eljárás, vagy vizsgálat folyna ellenük.

Marylou
2008. december 10. 16:27 | Sorszám: 117
Majd ha egyszer sok időm lesz, átolvasom... bár azt nem tudom, mikor lesz egyszer sok időm. .)

Ismerek néhány Jobbik szimpatizánst itt a mi városunkban, ők nagyon rendesek.

Nem is tudom, hogy mit gondoljak ... őket a radikálisok tartom számon, de az még közel sem a széljobb.

Marylou
2008. december 10. 16:14 | Sorszám: 109
Nem akarom elhinni... biztos, hogy nem valami más oka van?

Tételezzük fel, hogy jó szándékúak, és igazat mondanak.

Nem hiszem, hogy bebizonyosodott volna az ellenkezője.

Marylou
2008. december 10. 16:09 | Sorszám: 107
Te Maci... csak egy valamit nem értek. A Jobbik vezetésében is értelmes, jó szándékú emberek vannak. Nem ismerem őket, de feltételezem. Az is érthető, ha önállóan akarják meghatározni magukat, és nem akarnak a Fidesz része lenni. Ők a radikálisabb megoldások hívei, de a törvényesség kerwtei között, ez szerintem rendben van.

Csak azt nem értem, miért ellenfélként viselkednek a Fidesszel, és miért nem szövetségesként?

Ha a Fideszhez képest akarják pozicionálni magukat, akkor is lehetne attól még szövetségesként viselkedni, nem?

Marylou
2008. december 10. 15:12 | Sorszám: 99
Ők sem hibátlanok, ilyesmit senki nem állított, és nem is várhatjuk el tőlük.

Ami szerintem kétségtelen, az az, hogy ők tudták eddig a legjobb kormányzati teljesítményt bemutatni az első szabad választás óta eltelt időben. Gazdasági fejlődés is, és a nemzet erősödése is akkor volt tapasztalható, ami nem kizárólag, de nagyrészt a felelős Fidesz kormányzásnak tulajdonítható.

Most is egyedül ők jelentik a reményt arra, hogy végre kikapaszkodhatunk majd a gyurcsányizmus mély gödréből.


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. december 10. 15:04 | Sorszám: 1203
Akkor most ismét áljunk meg egy pillanatra, egy vers erejéig...

Juhász Gyula: Karácsony felé

Szép Tündérország támad föl szívemben
Ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben.

…Bizalmas szívvel járom a világot,
S amit az élet vágott,
Beheggesztem a sebet a szívemben,
És hiszek újra égi szeretetben,
Ilyenkor decemberben.

…És valahol csak kétkedő beszédet
Hallok, szomorún nézek,
A kis Jézuska itt van a közelben,
Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,
S ne csak így decemberben.


1902


Téma: Ki az az Orbán Viktor?
Marylou
2008. december 10. 15:01 | Sorszám: 96
Nem is tudom... Morvai Krisztináról nem tételezem fel, hogy hagyná magát eszközül használni a gyurcsányizmus érdekében, de sajnos sok emberben csalódnunk kellett már az utóbbi években, így én is óvatos vagyok.

Azt hiszem, egyetlen módon lehet a falovak ellen védekezni: a Fideszre kell szavazni, és máris mehetnek a falovak, ahol a part szakad.


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. december 10. 09:09 | Sorszám: 1191
A lélek halhatatlan, de az nem mindegy, hogy milyen állapotban leledzik. Ahogy az sem mindegy, hogy a hátralevő éveinket milyen körülmények között éljük le.
Marylou
2008. december 10. 08:30 | Sorszám: 1185
Igazán nem akarlak megbántani, de lemaradtál néhány brusúrával... a lélek létezését az ötvenes években volt divat tagadni, de akkor is csak az elvakultabbak tagadták... ma már ezen túlhaladt a világ.

Téma: Ki az az Orbán Viktor?
Marylou
2008. december 10. 08:26 | Sorszám: 66
Szerintem az, hogy a gyurcsányizmus mindent elárasztó ragacsos mocsarával szemben egyáltalán létezik ma erős és kormányzóképes alternatíva a Fidesz színeiben, nagyrészt Orbán Viktor munkájának, szervező erejének és tehetségének köszönhető.

Ez pdig olyan eredmény, amit eddig egyetlen pártelnök sem tudott felmutatni a rendszerváltás után - rajta kívül.


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. december 10. 08:19 | Sorszám: 1182
A lelkednek utóbbi esetben biztos több esélye lesz a megmenekülésre...
Marylou
2008. december 09. 21:24 | Sorszám: 1177
Köszi! Ez nagyon kedves tőled!

Téma: Ki az az Orbán Viktor?
Marylou
2008. december 09. 21:23 | Sorszám: 55
Nem gondolom, hogy ez a kép illene a topik témájához.

Ez egy tolakodó, méretes OFF TOPIC megnyilvánulás szerintem.

Marylou
2008. december 09. 21:20 | Sorszám: 54
2006. november 4-én Orbán Viktor és a fideszes vezetők végigjárták az utat, végig ott voltak.
Marylou
2008. december 09. 21:00 | Sorszám: 51
Megértem, hogy te magad a radikális megoldások híve vagy, és ezért Orbán Viktortól is radikális módszereket várnál el.

Mikor 2006. október 23-án bejelentette a népszavazást, miközben - amit ő onnan nem láthatott - a rendőrruhás, azonosító nélküli verőlegények már akcióban voltak, és a légkör pattanásig feszült - ez a népszavazási kezdeményezés nekem is túl gyenge válasznak tűnt akkor.

Azóta rájöttem, hogy ez volt a legerősebb és leghatékonyabb lépés, amit egyáltalán tenni lehetett a gyurcsányizmus ellen. Más kérdés, hogy sajnos még ez sem bizonyult elegendőnek.

Marylou
2008. december 09. 20:51 | Sorszám: 47
Nem hiszem, hogy bármivel is előrébb lennénk, ha őt is véresre verik a rendőrök, mint Révész Máriusz képviselő urat.
Marylou
2008. december 09. 20:41 | Sorszám: 44
Ebben szerintem tévedsz. Az évek óta tartó gyűlöletkeltést a személye ellen, ezt a sok gyalázkodást elviselni anélkül, hogy hasonlóval válaszolna, és közben nem csüggedni, hanem állandóan készen állni a haza és a nemzet szolgálatára - ehhez kell az igazi bátorság!

Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. december 09. 20:37 | Sorszám: 1174
Ha jól emlékszem egykori vizsgáim anyagára, a valós számok bármely intervallumban kontinuum számosságú halmazt alkotnak.

Téma: Ki az az Orbán Viktor?
Marylou
2008. december 09. 20:30 | Sorszám: 41
Ez egyszerűen elképesztő!
Marylou
2008. december 09. 20:23 | Sorszám: 40
Tényleg a belső értékek sokkal fontosabbak, mint az öltöny, ing, nyakkendő kérdések, ebben egyetértünk.

Ugyanakkor figyelmesség egy társaság többi tagja iránt, ha az öltözködésünkben egy-egy rendezvény általános szokásait követjük. Ez tényleg apróság, de sokszor még ez is számít.

Marylou
2008. december 09. 18:27 | Sorszám: 37
Elviselte azt a sok gyalázkodást, fenyegetést, befeketítést, ellenséges hisztériakeltést, amit a gyurcsányizmus útját egyengető pártok és a médiájuk ellene irányítottak.
ű
Ehhez a bátorságnál is több kell... ezt valóban csak olyan emberek tudják elviselni, akikben nagy lélek van, és akik minden gyalázkodáson, rágalmak áradatán is túl tudnak lépni, mert tudják, nagy és nemes szolgálat vár rájuk: a nemzet, és a jövő generáció szolgálata.

Éppen ezzel a helytállással erősítette meg, és bizonyította, hogy valóban államférfi.

Minden elismerésem neki, és a családjának is, hogy a nehéz időkben is ki tudtak tartani, együtt!

Marylou
2008. december 09. 18:17 | Sorszám: 36
Idézet:
És segítse őt 300 ezer jól kiképzett fiatal magyar!

És támogassa vagy egymillió magam fajta, és akkor elindulhatunk, visszafoglalni a hazánkat!


Ezzel jó szívvel egyetértek! Abban az egymillió támogatóban én is benne vagyok, de reméljük, hamarosan leszünk másfél-két milliónyian is!

Marylou
2008. december 09. 16:53 | Sorszám: 29
Talán beszéljünk inkább Orbán Viktorról...

Az öltözködésével lehet, hogy azt akarja kifejezni, hogy ő továbbra is egyszerű embernek tekinti magát, nem akarja a megtagadni, hogy honnan jött, és marad, aki volt is: egy közülünk.

De mi ennél kicsit többet várunk tőle, azt, hogy az alkalomhoz illően legyen szíves öltözni. Azt hiszem, ez érthető elvárás.

Sokan átesnek a ló túlsó oldalára, és Messiásként akarják őt látni, aki majd megváltja a magyar népet a sok szenvedéstől, amiben eddig részünk volt.

Szerintem csodákat Orbán Viktortól sem várhatunk, de becsületes munkát, felelős kormányzást, az emberek mindennapi súlyos gondjaira tekintettel levő, azon segíteni akaró, jó kormányzati intézkedéseket igen.


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. december 09. 16:44 | Sorszám: 1169
Az általad megadott intervallumban végtelen sok racionális és végtelen sok irracionális szám is található, de mégsem kétszer végtelen az összes, hanem csak egyszer.
Marylou
2008. december 09. 16:41 | Sorszám: 1168
Nem a belga a balga?
Marylou
2008. december 08. 20:54 | Sorszám: 1154

Vagy egy fogtömésben... feltűnés nélkül...
Marylou
2008. december 08. 16:43 | Sorszám: 1152
Örülök, hogy te is így gondolod.
Marylou
2008. december 08. 13:15 | Sorszám: 1119
Bocsánat, megint nem elég erősen ütöttem le a billentyűket, s egy kimaradt. Helyesen:
... az egyház nemcsak egy intézmény, hanem sokkal inkább mi magunk vagyunk. A Krisztusban hívő emberek közössége...
Marylou
2008. december 08. 13:12 | Sorszám: 1118
Ez az esztergomi egyházi pincészet nagyon jó dolog, de ezen kívül is elég sok embernek ad munkát az egyház a különböző egyházi iskolákban, óvodákban, idősotthonokban, és jónéhány konyhát is üzemeltet, amelyek a hajléktalanoknak, nélkülözőknek adnak naponta meleg ételt. Ez is túlmegy már a kissé negatív csengésű "alamizsnálkodás" fogalmán.

De ennél talán még lényegesebb szerintem, hogy az egyház nemcsak egy intézmény, hanem sokkal inkább mi magunk vagyunk. A Krisztuban hívő emberek közössége, ami sok kisebb közösségből áll. Az egyház azt tudja tenni, amit mi, a tagjai képesek vagyunk megtenni a szükséget szenvedőkért.

Marylou
2008. december 08. 07:42 | Sorszám: 1116
Idézet:
Ha az embernek van normális munkája, jövedelme, akkor már nem fog szétmenni a családja

Ez csak a tiszta szívű, egészséges gondolkodású emberek esetén van így. Akik valóban megelégednek azzal, hogy van normális munkájuk, jövedelmük, és van lehetőségük arra, hogy a házastársukkel együtt normálisan felneveljék a gyerekeiket. S persze megelégednek a házastársukkal is.

A családterápia, illetve a gyerekek esetén a lelki felkészítés a családi életre éppen azt célozza, hogy minél több tiszta szívű, egészséges gondolkodású ember legyen.

Mostanában azért arra is látunk példát bőven, hogy jó anyagiak között élő emberek házassága is tönkremegy, mert az anyagi jólét ellenére is van egy űr az életében, amitől boldogtalannak érzi magát, és ezt az űrt sokszor egészen érdekes módszerekkel akarná betölteni, aminek borzasztó fájdalmas következményei szoktak lenni a családja életében is, és később a saját életében is.

Marylou
2008. december 07. 20:09 | Sorszám: 1112
Bocsánat, egy karakter kimaradt a linkből

Tehát a cikk forrása: http://www.magyarkurir.hu/?m_id=1&m_op=view&id=24899&rovat=16

Marylou
2008. december 07. 20:02 | Sorszám: 1111
Még egy válasz a felvetésre...
Idézet:
Valamilyen oknál fogva a magyarországi katolikus klérus köreiből nem akadt olyan egyén, aki valamilyen szinten követné ezt a pozitív példát.

Böjte Csaba példája eléggé egyedi, amelyhez neki van meg leginkább a speciális képessége, hogy kallódó gyerekeket befogadjon és szeretettel nevelgesse őket a munkatársai segítségével.

Az egyház azonban most is nagyon hangsúlyosan törekszik arra, hogy a legnagyobb társadalmi problémákban segítsen.

Az egyik legnagyobb társadalmi probléma manapság a családok felbomlása. Ebből nagyon sok egyéb probléma keletkezik, a kallódó, vagy depressziós gyerekektől kezdve a magányossá váló idős emberekig, akikkel végképp nincs energiája foglalkozni a saját életével is küszködő középgenerációnak.

Itt most idézek egy részletet egy beszélgetésből, amelyben Lukács László piarista szerzetes számol be arról, hogy a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola hogyan próbál segíteni a családokon, hogyan próbál evangéliumi választ találni a felmerülő problémákra.

Idézet:
...a hitoktatók számára a gyerekek nemcsak absztrakt lények, akiknek hittani tudást kell a fejükbe tölteni, hanem családban élnek. Ma azonban a családoknak egy jó része töredékes, hiányos. Sok a csonka család, a gyermeküket egyedül nevelő szülők, és sajnos egyre több gyermek születik házasság nélküli párkapcsolatokból. A gyerekek jelentős része így nem kapja meg otthon azt a szeretetet, gondoskodást, amelyre oly égetően szüksége volna, és többségük nem is igen lát jó modellt maga előtt.
Nem tudja – honnan is tudná –, hogy milyen a jó házasság, a boldog család, mi kell ennek megteremtéséhez.
Szükség van tehát arra, hogy megismertessük a gyerekekkel a normális, egészséges családi életet. Sok esetben – a jó család hiányában – az iskolára hárulna ez a feladat. Sajnos azonban a pedagógusok egy jó része maga is magánéleti problémákkal küzd, nem tud hitelesen szólni a családról. Az iskolákban folyó szexuális nevelés pedig egészen más irányba tereli a képzést, mint ahogyan egyébként szükséges volna.

Kecskeméten akkor már folyt egy kezdeményezés: többen összefogtak, és elmentek iskolákba, hogy a gyerekeknek az egészséges párkapcsolatokról, házasságról, családról beszéljenek. Ezt azután mi átvettük és továbbfejlesztettük. Az utóbbi években sok családterápiás központ jött létre.
Mi azonban nem a válságba jutott családokkal akartunk foglalkozni, nem is a felnőttekkel, hanem a gyerekekkel, akik még alakíthatók, formálhatók, és esélyük lehet arra, hogy jövendő életükben sikeres házasságot kössenek, és boldog családjuk legyen.

Olyanokat akartunk összegyűjteni és képezni, akik maguk boldog családban élnek, és akik meg tudják szólítani a gyerekeket, képesek lesznek arra, hogy az iskolákban, esetleg plébániákon „Családi életre nevelés” órákat tartsanak.
(...)
a képzés is ökumenikus alapú. A Családórák különböző egyházi iskolákban folynak, de ugyanúgy sok önkormányzati iskolában is. Az a tapasztalatunk, hogy az istenhitünk nem elválaszt, nem szembe megy az emberi értékekkel, hanem éppen hogy segíti azok érvényre jutását.
Ezeken az órákon nem „kegyes prédikáció” folyik, hanem nagyon is emberközeli beszélgetések arról, hogy alapvetően hogyan vélekedjenek a gyerek-szülő, szülő-gyerek, kortárs-kortárs, fiú-lány kapcsolatokról. Ezzel kapcsolatban az a tapasztalatunk – és ezt országos felmérések is igazolják –, hogy rettenetesen magukra hagyottak a fiatalok. A szüleiket nem merik, vagy nem tudják megkérdezni, az iskolákban nincsen szó ezekről a témákról, a televízió és az internet világa is teljesen más irányba viszi ezeket a kérdéseket.
Nem érzünk tehát ellenállást az önkormányzati iskolákban sem, mert nem hitoktatás folyik ezeken az órákon, hanem egy alapvetően keresztény gyökerű és indíttatású, humánus értékrend átadása.



Forrás: http://www.magyarkurir.hu/m_id=1&m_op=view&id=24899&rovat=16

Számomra úgy tűnik, hogy ez is nagyon fontos segítség a gyerekek számára, különösen azoknak a gyerekeknek a számára, akik otthon nem tudják megtapasztalni, hogy milyen is lehet egy harmonikus, jól működő család, vagy akiknek csak ritkán, vagy egyáltalán nem adatik meg az az élmény, hogy a szüleikkel együtt ráérősen, bizalomteljes légkörben az élet legfontosabb kérdéseiről beszélgethessenek.

Marylou
2008. december 07. 16:47 | Sorszám: 1110
Ezzel nehezen tudnék vitába szállni...

A rossz tettek valóban magukban hordják büntetésüket, ez is teljesen igaz.

Marylou
2008. december 07. 15:47 | Sorszám: 1108
Idézet:
A határon túli magyarok képviseletében Csaba atya megmutatta, miként kell viszonyulni nemzettársainkhoz — pillanatnyi helyzetünktől függetlenül.

Igen, szerintem is!
Csaba atya fantasztikus kitartással, elszántsággal, ugyanakkor a szeretet által vezérelve halad előre az úton, és ragyogó példát ad mindannyiunknak!

Abban is teljesen igazat adok neki, hogy a szépre és a jóra kell inkább figyelni, és nem pedig a sérelmeinkkel foglalkozni, mert ez lefékezhet bennünket.

Idézet:
Valamilyen oknál fogva a magyarországi katolikus klérus köreiből nem akadt olyan egyén, aki valamilyen szinten követné ezt a pozitív példát.

Itt azért álljunk meg egy pillanatra!
Csaba atya erre az útra kapott képességeket a Teremtőtől, ő ezt tudja nagyon jól csinálni. Mások pedig másra kaptak képességeket, így megvan mindenkinek az egyéni útja, hogy milyen módon bontakozhat ki egy kisebb vagy nagyobb közösség szolgálatában.

Ezeket az utakat szerintem nem lehet méricskélni egymáshoz.

A katolikusoknál is, a reformátusoknál vagy az evangélikusoknál is vannak olyan kiváló emberek, akikben olyan nagy a szeretet, hogy példaként tekinthetünk rájuk.

Mivel én katolikus vagyok, a katolikus példákat ismerem jobban, de biztos vagyok benne, hogy másutt is vannak nagyszerű emberek, és példa értékű kezdeményezések.

Itt van rögtön Oloffson Placid atya, bencés szerzetes, aki ragyogó példája annak, hogy a szeretet és más emberek szolgálata hogyan menthet emberi életeket még a legnehezebb körülmények között, a Gulágon, fogságban is.

De említhetném Roger Schütz testvért is, a taizéi közösség alapítóját, aki sok ezer fiatalt vitt közelebb Istenhez, és akit nem is olyan rég gyilkoltak meg, de példája annál fényesebben ragyog mindannyiunk előtt. Ő például református volt, és kiváló példáját adta annak is, hogy ahol a szeretet jelen van, ott semmi jelentősége a keresztény felekezetbeli különbségeknek.

Marylou
2008. december 06. 19:04 | Sorszám: 1106
Talán megérne ez a téma még egy-két szót... így az évforduló környékén.

Böjte Csaba atya, mint határon túli magyar ember, nagylelkű és megbocsájtó. Túllépett a fájdalmas helyzeten, mert a szeretet sokkal fontosabb, mint saját sérelmeink. Nagyon bölcs lépés ez, és én is nagyra becsülöm őt ezért.

Példát mutat nekünk...

Ugyanakkor nekünk, anyaországi magyaroknak felelősségünk van a határon túli magyarok iránt. Ez nem feledhető, és aki vezető magyar politikusként ez ellen súlyosan vét, annak szerintem viselnie kell ezért a felelősséget. Ha másutt nem, akkor a történelem ítélőszéke előtt.

Csaba atya ezzel együtt is olyan nagy példa, amiből csak tanulhatunk. Nem a sebeinket kell nyalogatnunk, hanem előre kell nézni, és megláthatjuk, hogy milyen sok a teendőnk... minden szeretetünkkel, jó képességünkkel szolgálhatjuk a nemzet ügyeit, ahogy ő is teszi.

Marylou
2008. december 06. 16:13 | Sorszám: 1104
Böjte Csaba atya gondolatai 2004. december 5-ével kapcsolatban, 2008-ban. Részletek egy interjúból.
(...)
"– Négy évvel ezelőtt, internetes leveleiben ezt írta december 5-én: „A mi nagy családunk, nemzetünk beteg". Mikor fog meggyógyulni?
– Nem tudom, de nem is szeretném, ha december 5-ből olyan nap lenne, amire emlékeznünk kellene. Hiszen emlékezni egy család az ünnepeire szokott, amikor két ember házasságot köt, vagy amikor egy gyermek születik. Ezért december 5-ét legszívesebben magam is elfelejteném, és erre bíztatom a nemzetemet, hogy tegyen hasonlóképpen. Az ezeréves Kárpát-medence történetében annyi sok szép esemény volt, amiről sokkal jobb lenne beszélni.
A gyerekeknek is azt szoktam mondani, hogy a szeretet nem jár ki nekik se', mert úgy kell élnünk, hogy szeressen minket a világ. Nekünk határon túliaknak is ezért nem duzzognunk kell, hanem úgy kell éljünk, hogy szeressenek az anyaországbeli testvéreink.
(...)
– 1995-ben, ha valaki azt mondja nekem, hogy én majd milyen jó viszonyba kerülök a román rendőrökkel, nem hiszem el neki. Tavaly történt: az egyik román rendőr meglátta, hogy az egyik kislányunknak a lába kajla, meg kellett műttetni. Nem is mondott ez a tiszt nekünk semmit, csak szervezett a dévai román rendőröknek egy jótékonysági bált. A bevételét elhozták hozzánk, és ünnepélyesen átadták, hogy így segítsenek ennek a magyar kislánynak.

Ezért mondom, hogy a szeretet képes új világot teremteni és ajtókat nyitni.
(...)
– Ön például megoldotta azt, hogy Déván román, cigány, magyar gyerekek békében élnek. Nálunk ezzel a problémával egy egész kormány küszködik. Mi a titok?
– A magyar nemzet hogyan született? Árpád vezér le tudott ültetni egy asztalhoz hét olyan törzset, akik valószínűleg még egymással is háborúztak néha, és mégis tudtak vérszerződést kötni. Ezek a marcona hadfiak elfogadták Árpádnak azt a szép álmát, hogy egy közös otthont teremtsünk magunknak. Ami nagyon fontos, hogy a szövetség nyitott volt. A kunok, besenyők, mi, székelyek is úgy csatlakoztunk ehhez a szövetséghez. Isten is eljött az égből, hogy megkösse velünk az Újszövetséget. Ugyanúgy mi is gazdagabbak vagyunk, ha meg tudunk szólítani egy gyereket, és azzal nem ellenséges viszonyba kerülünk. Ám ez az újkori széthúzás elemeire tépi a nemzetünket. Én inkább a szép szavak híve vagyok, és a szövetségé, még akkor is, ha az fáj is egy kicsit, mert a vérszerződősnél mégis magába vág az ember. Így lehet csak béke újra a Kárpát-medencében.
(...)
– Saját bevallása szerint, amikor szárnya alá vette az árvákat, még naiv volt. Megvan még ez a naivság?
– Krisztus egyedül, üres kézzel ment szembe a világgal és elmondta az embereknek, hogy nem jó felé haladtok. Ennek meg kellene lenni mindannyiunkban, hiszen így hegyeket tudunk mozgatni, akár gyermek kézzel is, és én hiszem, hogy erre van szüksége a világnak. Ezért igen, megvan bennem ez a naivság. Mária sem töprengett azon, hogy van-e előképzettsége, hogy emberként az Isten fiának adjon életet. A Szűzanya abból indult ki inkább, hogy mit kért tőle az Isten, és így igent tudott mondani. Így ez már nemcsak naivság, hanem hatalmas bizalom Istenben."

Forrás: http://mno.hu/portal/601664

Marylou
2008. december 03. 15:27 | Sorszám: 1102
Megható olvasni ezeket a bizakodó, reményteli szavakat...

Igen, akkor nagyon sokan bíztunk, reménykedtünk abban, hogy a történelmünk múlt századi sötét árnyait végre magunk mögött hagytuk. 8 év elteltével tudjuk, hogy a sötét árnyak nem tűnnek el olyan könnyen. Tapasztaljuk ma is.

Mégis, ebben az adventi időszakban is újra bizakodunk! Mindig a jóé az utolsó szó, és nem a rosszé. Az emberi szívekben sem! A fény lesz a győztes, és nem a sötétség.

"Ó fényes nap, ó szép csillag
Téged vágyunk mi látni csak.
Kelj fel, Napunk, fényességed
Űzze el a sötétséget!"

Marylou
2008. december 02. 17:03 | Sorszám: 1100
Nagyon szuper a kép, köszi!

Ehhez tényleg magasabbra kell nézni...

Marylou
2008. december 01. 18:58 | Sorszám: 1098

Mintha magamat hallottam volna, kislány koromban...
Marylou
2008. december 01. 08:20 | Sorszám: 1063

December van, advent van... szép napot mindnekinek!
Marylou
2008. november 28. 18:56 | Sorszám: 1054
Marylou
2008. november 27. 20:34 | Sorszám: 1050
Csodaszép vers!

El tudom képzelni, hogy mit jelenthetett ez abban a környezetben...

Marylou
2008. november 27. 20:32 | Sorszám: 1049
A magam részéről most is csak lelkileg...

Melyik honlapon lehet Réti Árpád estjeiről olvasni? Januártól talán több időm lesz... s jó lenne legalább egy-két héttel előre tudni, hogy akkorra szabaddá tudjam tenni magam.

Marylou
2008. november 27. 15:06 | Sorszám: 1046
A betegeket talán bízzuk a szeretteikre és az orvosokra, akik majd meggyógyítják őket...

Mi egészségesek vagyunk. S tudjuk, tapasztaljuk, hogy a lelkiismeretünk mindig a jó útra akar terelni minket, ha úgy igazán oda tudunk még figyelni arra, amit mond nekünk.

Marylou
2008. november 26. 21:09 | Sorszám: 1042
Akkor hasonlóan gondoltuk ezt a dolgot.
Marylou
2008. november 26. 20:44 | Sorszám: 1040
Szerintem talán nem mindenki hall hang formájában üzeneteket, de gondolat formában biztosan... ha mást nem saját lelkiismeretének üzeneteit.

Más kérdés, ha valaki talán még saját lelkiismeretének üzenetei elől is be akar zárkózni...

Marylou
2008. november 26. 20:41 | Sorszám: 1039
Marylou
2008. november 24. 15:36 | Sorszám: 980
Igazán sajnálom...
Marylou
2008. november 24. 12:50 | Sorszám: 976
Nem emlékszem erre a jelenetre, de ha tényleg így volt, akkor az borzasztó nagy hiba volt.

Pokorni Zoltánt becsülöm, derék tanárembernek tartom, és remélem, a rábízott kerületet is jól vezeti polgármesterként, de ezt akkor sem kellett volna mondania.

Marylou
2008. november 24. 12:39 | Sorszám: 974
Frissen préselve is fogyasztható... sőt, úgy még finom is.
Marylou
2008. november 24. 12:32 | Sorszám: 964
Jó, legyen az ital szabadon választható, nem vagyok semmi jónak ellensége!

Bár őszintén szólva én az almalét szeretem leginkább.

Marylou
2008. november 24. 12:16 | Sorszám: 954
Kedves topiktársak!

Szerintetek nem az az elsődleges feladat, hogy ettől a maffiabandától, akik még mindig hatalmon vannak, s nap, mint nap ártanak a nemzetünknek, megszabaduljunk végre?

S ha eljön a boldog nap, amikor végre megszabadulunk tőlük, nem az a legfontosabb, hogy újra életre keljen a nemzet, megerősödjön, hogy meg tudjunk maradni, lehetőleg az emberhez méltó élet lehetőségével mindannyiunk és utódaink számára?

Úgy vélem, hogy ezek a legfontosabb célok... és ehhez arra lenne szükség, hogy mindenki, aki egyetért ezekkel a célokkal, együtt munkálkodjon a cél elérése érdekében.

Nem ellenfelei vagyunk egymásnak, akik egyetértünk ezekkel a célokkal, hanem társai vagyunk egymásnak a célok elérésében.

Miért forgácsoljuk szét az erőinket, egymásnak feszülve, mikor azok a kérdések, amelyekben esetleg eltérően vélekedünk, sokkal kevésbé fontosak a közös célokhoz képest?

Majd ha már elértük a célokat, és minden rendben lesz, akkor ráérünk a részletekről vitatkozni, fehér asztalnál, egy pohár bor mellett, nem?

Marylou
2008. november 24. 08:54 | Sorszám: 946
Nézd, kedves Istenostora... hogy egyes beteg lelkű emberek mit hordanak össze, az engem sosem tántorított el attól, hogy kimondjam, amiben hiszek, és amit igaznak érzek.

Az ilyen netto gyalázkodó hozzászólásokat elnéző mosollyal szoktam kezelni, mint ahogy az ápolónők néznek az ápoltakra. Szegény, szenvedő emberek...

Mindazonáltal nem hinném, hogy az ilyen beteg szövegeket ide is importálni kéne.

Marylou
2008. november 24. 08:12 | Sorszám: 945
Kedves Lót!

Kérésem csak annyi volt, hogy egyes alpári kifejezéseket esetleg kulturáltabb kifejezésekkel is lehetne helyettesíteni ebben a topikban.

Marylou
2008. november 23. 19:40 | Sorszám: 935
Javítás:

... a végső szó sosem a gonoszságé, hanem a jóságé...

Marylou
2008. november 23. 19:29 | Sorszám: 934
Akkor most álljunk meg egy pillanatra...

Nálunk katolikusoknál ma Krisztus király ünnepe van. Számomra ez az ünnep arról szól, hogy bármilyen nehéz helyzet lehet időnként, a végső szót sosem a gonoszságé, hanem a jóságé, sosem a gyűlöleté, széthúzásé, hanem a szereteté.

De protestáns barátaink egyik szép énekében is van erről szó. Ezt az éneket nagyon szeretem, és ha együtt vagyunk református, evangélikus barátainkkal, akkor szoktuk is énekelni...

"Áldjad, én lelkem a mindenség erős királyát..."

Marylou
2008. november 23. 19:22 | Sorszám: 933
Kedves Lót, nagyon szépen kérlek, próbáld itt mellőzni az alpári kifejezéseket.

Ahogy írásaidat, kifejezőkészségedet nézem, elég gazdag magyar szókinccsel, érvelőkészséggel, okos gondolatokkal rendelkezel, talán alpári szavak nélkül is pontosan ki tudod fejezni, amit mondani akarsz.

Marylou
2008. november 22. 21:11 | Sorszám: 920
Velem eddig sem bírtak, ezután sem bírnak...
Nem tartok tőlük.

Nagyon elszánt tudok lenni, ha jó ügyről van szó!
Ezt ők is nagyon jól tudják.

Marylou
2008. november 22. 20:51 | Sorszám: 918
Nyitottam ebben a témában egy topikot az indexen is, "Nemzetünk újjászületése - létkérdés!!!" címmel, ugye, nem haragszol?

Annyira fontosnak ítélem ezt az esszét, hogy másokkal is meg akartam ismertetni.

Marylou
2008. november 22. 10:08 | Sorszám: 908
Igen, igen!

Most mennem kell főzni, mert a fiúk hamarosan éhesek lesznek, de azt hiszem, erről sokat fogunk még beszélni!

Marylou
2008. november 22. 09:45 | Sorszám: 905
Czakó Gábor fantasztikus! Ebben az írásában is mennyire pontos diagnózist ad a mai magyarság helyzetéről!

Idézet:
Tiszteletreméltó, jobbára tudós hazafiak előadását hallgattam a minap Trianonnal kapcsolatban. Mi tagadás, a kérdésről sosem töprengtem komolyabban. Leginkább azért nem, mert riaszt a történelmi sorscsapásainkat belengő múltba merengő keserv és butaság.
A keservből pedig sem remény, sem tett nem születik, csak azután, ha elmúlik.
A butaság viszont nem röpke kedélyzavar. A siránkozásnál lefegyverzőbb: ha sorstragédiáinkat ilyesféle flastromokkal akarjuk fölszámolni, hogy "mi a suméroktól származunk", "harmincezer éve élünk a Kárpát-medencében", vagy: "az etruszkok is magyarul beszéltek" - legföljebb vicclapba kerülhetünk. Akkor is, ha netán mindhárom állítás igaz.
Az ilyesmire a történelem vállat szokott vonni, hogy jön ide az ön ükanyja? Hol vannak ma a sumérok? Hol az etruszkok? Álljon föl, aki igazságot akar nekik szolgáltatni. Ha a történelem nem röhög a képünkbe, hanem szóba áll velünk, azt kérdezi, hol az ön kardja? Fia, aki a kardot fogja? Istene, akiben hisz és bízik?

Mennyire így van! Megvan az igazságunk, de gyakran nem tudunk vele mit kezdeni...

Az utóbbi évtizedek történetét leíró értelmezésével is teljességgel egyetértek!

S az írás végén szereplő megállípításokkal szintén.

Idézet:

Ha holnap visszavarázsolódna a Trianon előtti Magyarország, mit kezdenénk vele?
A Hálózat bizonyára tudná a teendőjét, de a nemzet képes volna-e újjászületni? Belakni a földet, értékekkel, gyermekekkel telíteni, hogy jól érezze magát fű, állat és ember? Lenne békés egymás mellett élés a többi néppel?

Előbb önmagunkkal. A magyarokkal, a többi magyarral: mindazokkal, akik nemzetüket vállalják (Illyés). De ez csak úgy történhet meg, ha megteremtem a békés együttélést önmagammal: a vágyaimmal, az eszméimmel, az érdekeimmel. Ennek útja pedig a Valósággal való összhang megalkotása. Tudjuk, egyetlen Valóság létezik, a többi mulandó, romló, tehát valótlan.
A Trianon-mentesítés és a megtérés ugyanaz. Nem erkölcsi, politikai vagy esztétikai, esetleg vallási lépés, hanem ontológiai. Nem véletlenül esik egybe a bolygó életének megmentésével.


Ebben is teljesen igazat kell adjak Czakó Gábornak...

Nemzetünknek gyógyulnia kell, és ez valóban létkérdés.

Marylou
2008. november 22. 09:25 | Sorszám: 904
Az alamizsna negatív kifejezés, megalázó annak számára, aki kapja.

Nem alamizsnáról beszélek, hanem a társadalmi igazságosság érvényesüléséről.

Kérdés, hogy a társadalmi igazságosság felé vezető úton milyen lépéseket teszünk meg.

Nem hiszek az erőszakos módszerekben, hanem csak az önkéntességben. Abban, hogy jobb életminőséget lehet elérni, ha a nagy vagyonnal rendelkező embereknek nem kell magas kőkerítések között, őrző-védők gyűrűjében rettegniük, hogy mikor törnek be hozzájuk, és mikor rabolják ki őket. Ez egy idő után nagyon torz életet eredményezhet.

Egyre ismertebbek lesznek olyan jellegű kutatások eredményei, amelyek arról szólnak, hogy az emberek boldogság-érzetét egy bizonyos anyagi szint felett már nem növeli a nagyobb vagyon. Ez azt jelenti, hogy nincs is sok értelme a nagyobb vagyonnak. Ugyanakkor pedig ott vannak azok az emberek, akik szükséget szenvednek, mert az őket igazság szerint megillető vagyonrész másokhoz került, bizonyos igazságalan, hibás gazdasági folyamatok eredményeképpen. Ezért inkább úgy mondnaám, hogy a nagy vagyonnal rendelkezők tartoznak a szegényebbeknek, és ezt a tartozásukat helyes és igazságos, ha kiegyenlítik.

Marylou
2008. november 21. 21:31 | Sorszám: 897
A kapitalizmus nekem sem igazán tetszik, mert az önzésre épít. Nekem sokkal jobban tetszene egy szintén magántulajdonon alapuló rendszer, ahol azonban a szerzés helyett az adás kultúrája lenne általános. Teljesen önkéntes alapon, amit az motivál, hogy emberhez méltó élet csak úgy lehetséges, ha a társadalmi igazságosság érvényesül.
Marylou
2008. november 21. 21:25 | Sorszám: 896
Ezt hogy érted?

Amit írtam, az minden igazán jó, kölcsönösen egymást építő emberi kapcsolatra vonatkozik, a szerelemre is, de azon kívül is a barátságtól kezdve a szülő-gyerek kapcsolaton át a tanár-diák kapcsolatig, mindenre...

Marylou
2008. november 21. 21:21 | Sorszám: 895
A szabadság (libertá) is kicsit más jelent, ráadásul ehhez a szóhoz is nagyon sokféle képzet társul erre mifelénk. Azért van abban valami szomorú is, hogy minden igazán szép fogalom beszennyeződött már a történelmünk különböző fordulatai során.

Minden jót a Comunione e Liberazione közösségek tagjainak! Reméljük, nemsokára nálunk is egyre többen lesznek majd.

Marylou
2008. november 21. 17:11 | Sorszám: 882
Idézet:
...az ember egy valamiféle bűvös hangszer, amin csak önmaga tud játszani

Ezzel azért van egy kis vitám... úgy vélem, hogy az ember valamiféle bűvös hangszer, amin önmaga is tud játszani úgy-ahogy, de igazán szép dallamokat csak egy másik személy tud belőle előcsalogatni, aki szereti őt.

Marylou
2008. november 21. 17:06 | Sorszám: 881
Ja igen, a Comunione e Liberazione lefordítása szerintem is nehéz feladat úgy, hogy ne kapcsolódjon hozzá azonnal egy tucat másféle képzet... talán jobb, ha nem fordítják le...
Marylou
2008. november 21. 17:03 | Sorszám: 880
Köszi!
Csak hallottam erről a megújulási mozgalomról, de annyira nem ismertem a történetüket.
Marylou
2008. november 21. 16:05 | Sorszám: 876
Így is mondhatjuk... vagy így:

"Minden élet: kő egy épületben.
Minden élet: hang egy tenger
által mormolt dalban,
sorsokból szőtt óriási szőnyeg,
Isten szőtte, óriási dallam. "

(Milleniumi óda, részlet)

Marylou
2008. november 21. 15:56 | Sorszám: 874
Ezzel kapcsolatban sokszor eszembe jut - az emberek szinte végtelen fantáziával rendelkeznek az evangéliumi gondolatok kiforgatása, sőt, sokszor visszájára fordítása terén. De ez nem az evangélium hibája...
Marylou
2008. november 21. 15:32 | Sorszám: 870
Idézet:
A bárányok meg követik a fökolompost akár az égö akolba is

Ez azért nagyon jó megfoglamazás, mert a főkolompos helyébe mindenki berakhatja azt, akit csak akar.

Idézet:
az evangélium tanításai alapvetöen baloldali, közösségi értékrendet közvetítenek, s ez lehetne egy széles összefogás alapja

Mondjuk én fordítva mondanám, egyszerűen csak az időbeliség okán. A baloldali, közösségi értékrend nagyon sok gondolatot kölcsönzött az evangéliumból, tehát a jézusi tanításból.

Mondjuk szerintem a jézusi tanítás annyira koherens, hogy nemigen lehet válogatni az egyes tételei között... nem lehet egyes dolgokat elfogadni belőle, más gondolatokat pedig elutasítani, mert abból elég visszás dolog jön ki.

Úgy gondolom, hogy ameddig a nép maga nem jön rá, hogy mi a jó neki, addig néhány jó szándékú, gondolkodó ember hiába erőlködik.

Marylou
2008. november 21. 15:20 | Sorszám: 868
Ez azért a társaságtól is függ, akikkel beszélgetünk, nem?
Marylou
2008. november 20. 19:15 | Sorszám: 861
Ez nagyon szép... az előbb engem is megmosolyogtattál...

Igaz, ez nálam könnyen megy, mert nem igazán tudok rosszkedvű lenni 2 percnél tovább, de akkor is köszönöm neked.

Marylou
2008. november 20. 19:11 | Sorszám: 859
Most is barátságban vagyunk...nemrég beszéltem vele telefonon. Jól van, sokat dolgozik, de ő már nemigen szokott fórumozni, kicsit elege lett ebből a fajta mulatságból.

Néha meg tudom érteni...

Marylou
2008. november 20. 19:05 | Sorszám: 856
Á, felesleges.

Úgyis mindenki mindg változhat (jó irányba, természetesen...)

Marylou
2008. november 20. 18:58 | Sorszám: 853
Köszi... ezt nem tudtam.
Könnyen beszélek én, mert úgy igazán nem ismerek még senkit errefelé.

Itt és most szerzem első benyomásaimat a Gondola fórumozóiról...

Marylou
2008. november 20. 18:50 | Sorszám: 851
Idézet:
Én például azt kérem az általam támogatott politikai erőktől, hogy ne tegye axiómává hogy nemzeti=keresztény

Nem emlékszem, hogy ezt bárki is axiómává tette volna... legfeljebb annyi történt, hogy ezt elég gyakran együtt emlegetik. Számomra ez nem okoz gondot, mert nekem mindkét fogalom kedves, és nagyon sokan így vagyunk ezzel.

Ha már itt tartunk, ugye nem haragszol, ha megkérdezem, hogy téged igazából melyik fogalom zavar, a nemzeti vagy a keresztény, és miért?

Marylou
2008. november 19. 18:32 | Sorszám: 833
Kedves Lót!

Nagyon szívesen beszélgetek veled is, megtérést én még senkitől nem kértem, nem várok el, a megtérés egyébként is egy lelki folyamat, ami nem kérésre történik, de ez más téma.

Akit esetleg nem érdekel a topik témája, más témák jobban érdeklik, semmi probléma, küldjön az érdeklődésének megfelelő hozzászólásokat - csak ne ebbe a topikba. Keressen az érdeklődési körének megfelelő topikot, és inkább oda...

Ebben a topikban az a kérésem, hogy maradjunk lehetőleg a topik témájánál, mert úgy vélem, hogy ez a témna is elég sok érdekességet tartogat mindazok számára, akikben van érdeklődés a topiknyitóban szereplő kérdések iránt.

Marylou
2008. november 19. 18:08 | Sorszám: 831
Nem sokat fórumoztam még itt a Gondolán, nem ismerem annyira a helyi szokásokat.

Ezért szeretnék nálam gyakorlottabb fórumozókhoz fordulni egy kérdéssel.

Van itt valamiféle lehetőség arra, hogy az abszolút OFF TOPIC hozzászólások némelyikének törlését lehessen kérni?

Ha igen, hol kell ezt kérni a moderátortól?

Nem akarok senkit megsérteni, de ezt a topikot én komoly szándékkal hoztam létre, és szeretném, ha úgy nagyjából sikerülne a topik témájánál maradni.

Marylou
2008. november 19. 09:48 | Sorszám: 763
Ezek az állatok intelligenciáját bemutató példák. Az állatok fajuk szerinti mértékű intelligenciáját én is említettem.

A szabad akarat másról szól. Arról, hogy minden pillanatban választhatok a morális értelemben vett jó és rossz között.

Egy példa. Van egy idős hölgy ismerősöm, nevezzük Gabriellának. Nemrég elmesélt egy történetet, ami még a háború idején történt. Az irodában dolgoztak a kolléganőjével, amikor egy váratlan légiriadó miatt rohanniuk kellett a legközelebbi pincébe. Gabriella fiatal volt és fürge, a kolléganője idősebb, nehezebb mozgású. Gabriella mégis mellette maradt, vállalva annak kockázatát is, hogy nem érnek le a pincébe időben. Ezzel az eseménnyel kezdődött aztán sokáig tartó, mély lelki barátságuk.

Gabriella akkor szabadon úgy döntött, hogy szeretni akarja a kolléganőjét, és inkább vállalja azt a kockázatos helyzetet, de mégsem hagyja magára. Ilyen tudatos döntésre szerintem csak az ember képes, szabad akaratból fakadó elhatározásból.

Marylou
2008. november 19. 08:56 | Sorszám: 753
Kedves onogur, szerintem az állatoknak nincs szabad akaratuk. Ösztöneik vannak és intelligenciájuk van, saját fajuk fejlettsége szerint, és ezzel nagyon jól elboldogulnak saját életükben, szabad akarat nélkül is.

A robot döntése csak látszólag önálló, csak olyan döntésekre képes, amelyre a szoftverét megalkotó ember előre felkészítette, csak azt képes tenni, amit a szoftver előír a számára. Ebbe a szoftverbe természetesen a programozó beépíthet egy olyan algoritmust, ami egy véletlenszám-generátor által visszaadott számot is használ, de ez a lényegen semmit nem változtat.

A programozó team-nek előre mérlegelnie kell ez előfordulható események összetételét, és a különböző eseményvariációkhoz tartozó helyzeteket, az ezekre adandó helyes válaszokat, akár optimalizálási eljárások eredményeként jönnek ki ezek az adandó válaszok, akár direkt módon előírják, de a robot csak olyan válaszokra lesz képes, amelyekről a szoftvere előre gondoskodott.

Marylou
2008. november 18. 19:37 | Sorszám: 740
A szeretetre való képességünk említésével? Azt nem én találtam ki... csak hallottam. De nagyon tetszett nekem is...
Marylou
2008. november 18. 18:47 | Sorszám: 738
Ez csodálatos!

Nagyon köszönöm!

Marylou
2008. november 18. 18:46 | Sorszám: 737
Úgy vélem, hogy a robotok csak a robotos filmekben képesek gondolkodni.

A valóságban a robotok az ember által előírt programot hajtják végre. Intelligens reagálásuk egy-egy helyzetre a programjukat készítő team felkészültségét dicséri.

Marylou
2008. november 18. 12:57 | Sorszám: 722
Idézet:
Nemes lélek. Ritka vagy titkolt ma az ilyen tulajdonság.

Ez nagyon érdekes kérdés! Placid atya valóban nemes lélek, aki az életét 100%-ban mások szolgálatára szentelte, ezért lett pap, szerzetes, és következetesen ezt is próbálta, próbálja megvalósítani.

Ez szerintem is nagyrabecsülést, tiszteletet érdemel. Ugyanakkor az a gyanúm, hogy mindannyian, minden ember arra lett teremtve, arra kapott meghívást, hogy a maga helyzetében, hasonlóan odaadja magát másokért. Akinek családja van, az a családtagjaiért, de emellett, aki orvos vagy nővér, az a betegekért, aki tanár, az a tanítványaiért, aki bolti eladó, az a vevőkért, aki építész, az az általa tervezett épületek jövőbeni használóiért, stb.

Miért is lenne ritka ez a fajta nemes tulajdonság? Talán nem is ritka, csak mostanában nem szokás beszélni róla. Valahogy elhalványulni, elfelejtődni látszik. Mi lehet ennek az oka? Ezen magam is szoktam gondolkodni, nem tudom, kinek mi erről a véleménye.

Szerintem fontos kérdés... úgy vélem, hogy olyan mértékben érezhetjük majd életünk vége felé megvalósultnak az életünket, minél inkább sikerül másokért tenni, másokat szolgálni, saját képességeink segítségével. Így tudunk leginkább kibontakozni, kiteljesedni. Mégis vannak, akik magukba zárkóznak, maguk körül forognak, s talán nem is tudják, hogy hogyan tudnának kinyílni.

Marylou
2008. november 18. 12:37 | Sorszám: 716
Idézet:
Döntéseket tudunk hozni, dehát döntéshozó egyszerü gépek is léteznek már. Mitöl vagyunk többek?

Ha nem haragszol, erre a kérdésre magam is megpróbálkozom egy válasszal. Illetve inkább két válasszal.

Az első válaszom eléggé magától értetődő és prózai. Mi emberek tervezzük és programozzuk a gépeket, amelyek csak azt adják vissza, amit mi emberek adatbázisok és az adatokat kezelő eljárások segítségével, általunk elképzelt és megvalósított rendszerek formájában létrehoztunk. Döntést is csak úgy tudnak hozni, ha a lehetséges variációkat, és az azokra adandó helyes válaszokat előtte beprogramoztuk.

A második válaszom már jobban a mélyebb lényeget érinti, legalábbis szerintem. Mi emberek attól vagyunk többek, mint akár a legfantasztikusabb csodamasina, hogy mi szeretni tudunk. Felül tudunk emelkedni saját érdekeinken, hogy valaki mást szeressünk ezáltal. Röviden szólva Isten képére lettünk teremtve, és ezért megvan a szeretetre való képességünk.

Marylou
2008. november 17. 21:20 | Sorszám: 695
Bocsi, kimaradt egy szó. Talán enélkül is érthető, mit akartam kifejezni, de azért leírom úgy is, ahogy eredeti szándékom szerint írtam volna.

Tehát:
... máshogy nézzük a világot, de magában ebben az eltérő vélekedésben én nem látok drámát.

Marylou
2008. november 17. 21:15 | Sorszám: 694
Ebben szerintem is dráma van. Ahogy ma láthatjuk is a közéletben. Ez elfogadhatatlan, és szörnyűséges!

Emberek vagyunk, akik döntéseket hoznak... mindenki a rábízott terüeten, és a döntésekért mindenkinek vállalnia kell a felelősséget.

Egyébként azt, hogy "ebben nincs semmi dráma" arra értettem, hogy eltérő véleményen vagyunk honfi fórumtárs és én, máshogy nézzük a világot, de ebben az eltérő vélekedésben én nem látok drámát.

Marylou
2008. november 17. 20:34 | Sorszám: 691
Idézet:
Az esöcsepp is eshet betonra, földre, vagy falevélre. Mégsem dönti el a csepp, hogy hova essen, az csak történik. Nem biztos, hogy ez az agyunkban másképp van.

Mi emberek vagyunk, önálló értelemmel és akarattal. Szerintem. Ezért ez a vízcsepp analógia szerintem picit sántít...

Egyébként én nem akarlak meggyőzni semmiről. Ha neked úgy jobb, hogy determináltnak képzeled el az emberi életet, az emberi döntéseket, tőlem nyugodtan. Nem osztom az elképzelésedet, de ebben nincs semmi dráma.

Szerintem mi emberek szabadon dönthetünk az adott kereteken belül, ettől még a nagy történelmi folyamatok történhetnek bizonyos törvényszerűségek szerint. Ez egészen más sík, mint az emberek egyéni életének, egyéni döntéseinek síkja. Ez az én véleményem a dologról.

Marylou
2008. november 17. 16:51 | Sorszám: 689
Kedves honfi, ez nem bizonyíték volt, hanem egy példa... méghozzá olyan példa, ami engem megérintett, a lelki értelemben vett erejénél fogva.

Placid atya ezerféleképpen fogadhatta volna igazságtalan fogva tartását. Dühönghetett volna, kétségbeeshetett volna, mint oly sokan mások.

Nekem éppen az tetszett ebben a példában, hogy az emberszeretete minden ilyen szokásos akadályt legyőzött, és még a fogságban is megtalálta, hogy mivel szolgálhatja a nála még kiszolgáltatottabb helyzetben levőket. Úgy gondolom, hogy azért találta meg, mert eredetileg is erre irányultak a szándékai.

Marylou
2008. november 16. 17:16 | Sorszám: 686
Köszönöm, bár az egészet, a családunkat inkább ajándéknak tekintem.
Marylou
2008. november 16. 17:14 | Sorszám: 685
Most pedig egy konkrét példa arra, hogy a legszűkebb, legszigorúbb keretek között is nagyon sok lehetősége van a lelkünknek és az akaratunknak.

Bizonyára halottál már Olofsson Placid atyáról, aki bencés szerzetes is egyben, Pannonhalmán tanított, amikor 1946-ban az Andrássy út 60. foglya lett, majd a Gulágra került.

Egy fogolynak nagyon szűkek a keretei, de Placid atya ezek között is megtalálta, hogyan tudja megvalósítani a hivatását.

Részlet Ézsiás Erzsébet: A hit pajzsa c. könyvéből, ami Placid atya életéről szól.

Mindegyik börtönömben, így a szovjet fogságban is az volt a legnagyobb problémám, mit akar velem a Jóisten. Nem sietett tudomásomra hozni, mert neki rendelkezésére áll az örökkévalóság. Csak én vagyok ilyen percemberke, hogy azonnal tudni akarom a dolgokat.
A ,,megvilágosodásom'' a Conti utcában kezdôdött, de ott még nem vettem észre. Egyedül voltam reverendában. Az oroszok örültek, hogy van egy pópa közöttük, ezért ,,kitüntetésben'' részesültem. Reggeli után -- a szárazborsó levest közös lavórból kanalaztuk --, kivittek folyosót mosni és vécét pucolni. Nem valami fényes munka, mert a szovjet ember elítéli a nyugatiak higiéniáját. Ôk nem ülnek, hanem állnak a vécére, aztán vagy beletalálnak vagy nem. De legalább kicsit mozoghattam. Ha találtam egy darab újságot, elolvastam, -- akkor zajlott a nürnbergi per --, tudósítottam a többieket a cellában. Mindenféle náció ült: nemcsak magyarok, szovjetek és németek, hanem kínaiak, szaracénok, angolok, amerikaiak -- világ proletárjai egyesültek ott. A folyosón jött velem egy géppisztolyos, fiatal katona, aki unta magát, ezért dúdolgatni kezdett. Akkor az Úristen oldalba lökött engem: ha ez a jóember énekel, akkor én is énekelhetek valamit. De a szovjet kísérôm nem ismeri a magyar nóta szövegét, úgyhogy azt is énekelhetem, hogy ,,egy katolikus pap takarítja itt a folyosót.''

Tudtam, hogy a folyosó végén levô hat cella a halálkamra. Harmincketten várták ott a kivégzésüket. Azt énekeltem hát, hogy ,,aki a szentgyónását el akarja végezni, bánja meg a bűneit, megadom a feloldozást''. Akkor még mindez latinul volt: ,,ego te absolvo a peccatis tuis.'' Erre kerestem egy magyar nóta dallamát -- ,,Nincs cserepes tanyám, sem szűröm, sem subám'' --, és fújtam rá a latin szöveget.
De még akkor sem világosodtam meg. Az Úristennek logikátlanságra kellett kényszeríteni a szovjeteket, hogy én mindent megértsek. Mert csak logikátlanságnak lehet nevezni, hogy egy Budapesten kényszermunkatáborra ítélt rabot sopronkôhidai kerülôvel vigyenek a Szovjetunióba. Márpedig bennünket, ezerháromszázunkat elôbb Sopronkôhidára vittek. Ott elszedték a ruhánkat, hogy fertôtlenítsék, kaptunk egy vödör vizet és egy diónagyságú szappant a mosakodáshoz. Ahogy ott állok anyaszült meztelenül, odajön hozzám egy hasonlóan pucér fiatalember, és azt kérdezi:

-- Te énekeltél azon a folyosón?
-- Én.
-- Nem tudod, mit jelentett ez nekünk a halálkamrában! Amikor meghallottuk az éneked, összenéztünk, és elkezdtünk suttogni, milyen csodálatos az Isten! Ha nem tudunk megbékélni a sorsunkkal, nem tudunk megbékélni a géppisztolyos gazemberekkel, akkor legalább Vele béküljünk meg. Attól kezdve megváltozott a légkör a halálkamrában...

Ott, a fertôtlenítôben, lemeztelenített testtel és lélekkel értettem meg, hogy ez az Úristen akarata velem. Én nem diákokat fogok tanítani, ahogy elterveztem. Nekem az lesz a dolgom, hogy tartsam a lelket a fogolytársaimban. Ez volt a hivatásom a lágerben tíz évig. Ezért voltam én a legboldogabb ember az egész Szovjetunióban, mert rámtalált az életfeladatom.

Marylou
2008. november 16. 16:05 | Sorszám: 684
Értem, hogy mire gondoltál. Nyilván bizonyos keretek között élünk, amely keretek határait nincs módunk meghatározni, mivel nem rajtunk múlik a dolog. Ezt én is elfogadom, és tudatában vagyok.

Mégis... az akaratunk, szándékunk sokkal fontosabb, mint a rajtunk kívül álló keretek, ráadásul - mindig az adott kereteken belül - valóban szabadon dönthetünk, hogy mit teszünk.

S még a legszűkebb, legszigorúbb keretek között is óriási lehetőségek állnak előttünk, amelyek már kizárólag a mi akaratunkon, elhatározásunkon múlnak!

Marylou
2008. november 14. 21:41 | Sorszám: 661
Idézet:
A "szabad akarat" kérdését én nem tudom megválaszolni, nem vagyok benne biztos, hogy létezik.


A szabad akarat nem hit kérdése szerintem. Pusztán csak azt jelenti, hogy az ember minden pillanatban dönthet, hogy mit tesz, merre lép.

Te úgy gondolod, hogy te nem dönthetsz szabadon? Talán valami idegen erő vezérel, nem pedig saját akaratod és elhatározásod?

Marylou
2008. november 14. 21:21 | Sorszám: 660
Igen, mindenki más, de ez nem baj... tekintve, hogy akiket elképzeltünk, azok valójában nem létező személyek, illetve csak a mi képzeletünkben léteznek... akiket viszont meglátunk, ők valóságos személyek, akikkel már egymás néhány gondolatát is ismerjük.

Kicsit távoli hasonlat, de én emlékszem arra a pillanatra, jónéhány évvel, és három gyerekkel ezelőtt, fiatal házasként, mikor a férjem egészen máshogy, váratlanul olyan indulatosan reagált egy szituációra, ahogy addig még sosem láttam. Akkor egész világos volt számomra, hogy döntenem kell, kit szeretek: azt az álomképet, amit elképzeltem magamban róla, vagy őt magát.

Akkor úgy döntöttem, hogy én őt szeretem, nem az álomképet. Jó döntésnek bizonyult.

Marylou
2008. november 14. 17:49 | Sorszám: 658
Ha az előbb Áprily Lajosról volt szó, nem állom meg, hogy ne idézzem tőle azt a verset, amit nagyon-nagyon szeretek...

Tetőn


Kós Károlynak


Ősz nem sodort még annyi lombot,
annyi riadt szót: "Minden összeomlott."


Nappal kószáltam, éjjel nem pihentem,
vasárnap reggel a hegyekre mentem.


Ott lent sötét lombot sodort a katlan.
Itt fenn: a vén hegy állott mozdulatlan.


Időkbe látó meztelen tetején
tisztást vetett a bujdosó verőfény.


Ott lenn: zsibongott még a völgy a láztól.
Itt fenn fehér sajttal kínált a pásztor.


És békességes szót ejtett a szája,
és békességel várt az esztenája.


Távol, hol már a hó királya hódít,
az ég lengette örök lobogóit.


Tekintetem szárnyat repesve bontott,
átöleltem a hullám-horizontot.


s tetőit, többet száznál és ezernél-
s titokzatos szót mondtam akkor:
Erdély.


(1923)

Marylou
2008. november 14. 17:44 | Sorszám: 657
A magam részéről nem tartok ettől.

Volt már jónéhány alkalom, hogy egy-egy topiktalit rendeztünk más fórumokon, de nem vettem észre, hogy csalódást okoztak volna ezek a személyes ismeretségek. Azóta barátságok is létrejöttek.

Mindenki egész más, mint amilyennek az írásai alapján képzeljük, de ez kölcsönös, és hamar túl lehet ezen lépni...

Ez az én eddigi tapasztalatom, így én nem félek ettől, de azt is tudom, hogy egyéni dolog, hogy kiben mikor érik meg az elhatározás, hogy most már szeretné személyesen is megismerni a többieket, akikkel gyakran beszél a fórumon.

Szóval nem sürgős a dolog... meglátjuk... időnk, mint a tenger...

Marylou
2008. november 14. 16:47 | Sorszám: 655
Idézet:
Uram, utálni nem tudom világod,
de indulhatok, amikor kivánod

Ha nem ismerném Áprily Lajosnak ezt a gyönyörű versét, akkor is azonnal ráismernék... már csak ebből a két sorból is.

Marylou
2008. november 14. 16:43 | Sorszám: 654
Az a gondolatom támadt, hogy lehetséges, hogy egy rögtönzött mini topiktalálkozó éppen egy ilyen szép előadóest alkalmával jön majd létre, előadás előtt, vagy a szünetben... ki tudja?
Marylou
2008. november 13. 18:35 | Sorszám: 648
Döbbenetes erejű szavak... kifejezések... az egész ballada. Ezt is köszönöm, szinte, mintha én is hallottam volna, átéltem volna...
Marylou
2008. november 13. 18:30 | Sorszám: 647
Faragó Laura énekművészetét eddig is nagyra értékeltem...

Nagyszerű este lehetett!

Örülök, hogy te ott lehettél! Köszönöm, hogy egy pillanat erejéig engem is részesítettél ebből a élményből!

Talán lesz alkalom még látni őket...

Marylou
2008. november 13. 18:23 | Sorszám: 646
Nagyon köszönöm!
Marylou
2008. november 10. 19:45 | Sorszám: 634
Nagyon köszönöm! Ha Budapesten laknék, most biztos ott lennék!

Az idő most kevés ahhoz, hogy megszervezzem, és fel tudjak menni, de ha máskor is lesz ez az előadóest máshol, kérlek, írd ide kicsit hamarabb, és akkor még utazással együtt is megszervezem. Nagyon szeretném látni!

Marylou
2008. november 08. 20:17 | Sorszám: 605
Nagyon köszönöm!

Érdemes megállni...ez valóban egy fantasztikusan szép pillanat!

Marylou
2008. november 07. 14:41 | Sorszám: 567
Talán jobb lenne fejéről a talpára állítani a képet...

Nem Isten hasonló hozzád, hanem te vagy hasonló hozzá, mégpedig konkrétan abban a tulajdonságodban, hogy te is képes vagy a szeretetre, ahogy minden ember képes rá. Ez jelenti azt, hogy az ő képére és hasonlatosságára lettünk teremtve.

Annyiben hasonlítunk Istenre, aki maga a Szeretet, amennyiben szeretet van bennünk. De ez csak egy lehetőség, nem pedig ránk kényszerített örökség.

Minden szituációban dönthetünk, hogy szeretjük a mellettünk levőket (IGENT mondunk a szeretetre), vagy nem szeretjünk (NEM-et mondunk a szeretetre). Szabadságunkban áll a döntés.

Marylou
2008. október 29. 18:10 | Sorszám: 373
Álljunk meg egy pillanatra...

Éppen 102 évvel ezelőtt, 1906 október 29-én helyezték örök nyugalomra Zrínyi Ilona és II. Rákóczi Ferenc hamvait a kassai dómban.


Ebből az alkalomból idézzük fel II. Rákóczi Ferenc imáját a nemzetért!

Ima az ország keresztény megújulásáért

A Te kezedben van szívünk Uram,
Gyújtsd fel a lomhákat,
Vezesd vissza az eltévelyedetteket,
Világítsd meg a vakokat,
Lágyítsd meg hajthatatlanokat,
Bátorítsd meg a habozókat,
Tanítsd meg a tudatlanokat,
Gyarapítsd bennünk a hitet.
Gyújtsd fel a kölcsönös szeretet lángját,
S újra és újra kérlek,
Add, hogy szereteted gyarapodjék,
Hogy ez az isteni láng
Eméssze föl viszálykodásainkat!

Az ima szövegének forrása: http://www.katolikus.hu/szombathely/imaev2006.html#16

Marylou
2008. október 27. 18:44 | Sorszám: 372
Kedves honfi, megmondom őszintén, hitvitára nem gondoltam ebben a topikban, de erre még reagálok.
Idézet:
Az általunk ismert élövilág keletkezését megelözö idöre pedig elég felesleges valamely szellem ( vagy teremtö szellem ) feltételezése.

Lehet, hogy te így gondolod, én azonban máshogy gondolom.

Persze lehetséges, hogy a világban tapasztalható bámulatos szervezettségű folyamatok teremtő szellem nélkül, mintegy véletlenül jöttek létre és alakultak így, de ennek kb. annyi a valószínűsége, mint annak, hogy egy repülőgép-alkatrész raktáron végigsöprő tornádó után a visszahulló alkatrészekből mintegy véletlenül egy modern és üzemképes Concorde repülőgép áll össze.

Marylou
2008. október 26. 19:43 | Sorszám: 370
Szerintem pedig van kapcsolatuk az anyagi valósággal, de nem pusztán az anyagi valóság határozza meg azokat.

Az anyagi valóság az elsődleges, vagy a szellemi? Ennek a kérdésnek az eldöntése szerintem hit kérdése. Egyikre sem láttam még objektív bizonyítékot.

Marylou
2008. október 26. 18:02 | Sorszám: 368
Szerintem több. Úgy gondolom, hogy nem csak az anyagi dolgok léteznek a valóságban, hanem az érzések és az emberi kapcsolatok is.
Marylou
2008. október 25. 21:17 | Sorszám: 365
Ez neked elég?

Számomra kissé siváran hangzik...

Marylou
2008. október 25. 20:40 | Sorszám: 363
Tegnap a Péntek8 műsor vendége Orbán Viktor volt a HírTV-ben.

Legjobban az a pillanat ragadott meg, amikor arra a kérdésre, hogy nem lenne-e túl kockázatos dolog éppen ilyen válságos időkben átvenni a kormányzás felelősségét, Orbán Viktor azt válaszolta, hogy ő nem azért nevel 5 gyereket, hogy aztán az unokáiról csak fényképeket tudjon nézegetni, amit a külföldön élő gyerekei hazaküldnek.

Ő azt szeretné, ha Magyarország újra jó hely lenne a magyar emberek, magyar családok számára, ahol a jó munkával boldogulni lehet. Eddig is ezért dolgozott, és ezután is ezért akar dolgozni minden erejével.

Milyen egyszerű dolog ez, szintem magától értetődőnek kéne lennie, hogy egy magyar miniszterelnök ezért dolgozik... s milyen nagyon messze vagyunk ma ettől!

Marylou
2008. október 24. 19:35 | Sorszám: 362
Köszi!

Nem tudom eldönteni, melyiket mondtuk akkoriban, lehet, hogy egy hasonló harmadik változatot...

Közben én is gugliztam egy kicsit, nekem ez a leginkább ismerős változat:

Egyelõre, két kettõre
három hatra, hat kilencre
üsd ki tízre, tizenegyre
gyertyatartó, vaskoppantó
egy a falra, tíz a földre!

Marylou
2008. október 24. 19:04 | Sorszám: 360

Ez egészen távoli, gyerekkori emlék... hogy is volt tovább?
Marylou
2008. október 23. 19:41 | Sorszám: 333
Kicsit kiterjedtebb értelme is van. Pl. igaz ember - mondják valakiről. Ez nemcsak őszintét jelent, hanem következetes jellemet, és nemes ügyekért folytatott kitartó küzdelmet is.
Marylou
2008. október 23. 19:25 | Sorszám: 329
Komolyan hiszek abban, hogy van igazság, és van igazságosság.

Nem lehet mindent mindennel összemosni, és korlátlanul relativizálni.

Marylou
2008. október 23. 14:41 | Sorszám: 322
Köszönöm a kérdést, megpróbálom nagyon röviden összefoglalni a Kádár korszak tanulságait, amit magamnak leszűrtem.

1. A közelmúltban történteket nem szabad elhallgatni a gyermekeink előtt. Beszélni kell arról, mert sok a hamis hang körülöttünk. A családon belül nem lehetnek tabu témák, mert az az utódoknak tisztán kell látniuk, hogy mi történt valójában.

2. Az anyagi jólétnél fontosabb az igazság. Az igazság lehet, hogy évtizedekig is rejtve marad, de előbb-utóbb utat tör magának. Mindig.

3. Az igazságnál is fontosabb a szeretet és a megbocsájtás. Ez segít abban, hogy a gyűlölet ne mérgezze meg a lelkünket.

4. A fenti pont miatt nem ítélem el azokat, akik megpróbáltak megélni valahogy, kicsit jobban szerettek volna élni, és megalkudtak. Megértem ezt az egyének szintjén, de az igazságnak tartozom annyival, hogy ez a megalkuvó magatartás társadalmi szinten mind a mai napig nagy károkat okoz a nemzetnek.

5. Tisztelem a szüleimet, akik nem alkudtak meg, a hitüket soha meg nem tagadták, és minket is így neveltek, akkor is, ha emiatt hátrányok érték őket.

6. A propagandának soha semmit nem szabad elhinni.


Téma: 56 versben (ÖTVENHATVERS)
Marylou
2008. október 23. 13:03 | Sorszám: 545
Lehet, hogy ez a vers volt már egyszer a topikban, de ma újra felidézhetnénk...

Nagy Gáspár: MAGYAR ABSZURD
Rendezői példány

(1)

Nálunk
— két vállrándítás között —
történelmileg úgy alalkult
hogy a hóhérok
a vérbírák
a sortűz-vezénylők
a szadista államvédelmisek
a legfőbb ügynökök
és a megzsarolt kis besúgók
sem tudnak (képtelenek)
megbocsátani
áldozataiknak (FÜGGÖNY)


(2)

Ezért aztán
csak
el-te-met-ni
az áldozatokat
már nagyon kevés
de
né-ven ne-vez-ni
a gyilkosokat
(etcetera)
még mindig túl sok
azoknak
akik...(FÜGGÖNY)

(3)

Csendes??
Újra csendes!!!! (ÚJRA FÜGGÖNY)


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. október 23. 12:46 | Sorszám: 318
Csak nem Te voltál?
Marylou
2008. október 23. 11:42 | Sorszám: 316
Idézet:
„Az nem lehet, hogy annyi szív hiába onta vért...”
Akkor még hittük!

Hiszem most is!

Biztos vagyok benne, hogy a Hazáért meghozott áldozat nem múlik el nyomtalanul.

Lehet, hogy évtizedekig nem látszik belőle semmi, de aztán fordul a világ, és az új nemzedék erőt merít az ősök áldozatából!

Azt hiszem, hogy amit mi, mai szülők tehetünk, az az, hogy elmondjuk a gyerekeinknek mindazt, amit megéltünk, megtapasztaltunk. Ha korunknál fogva nem lehettünk 56 résztvevői, sem pedig annak a híres 57 május 1-i megalkuvásnak a résztvevői, de tudunk róla. Értjük.

Beszélni is fogunk róla. Tanulságként... és ha elég nagyok már hozzá, elmegyünk a gyerekeinkkel a Terror Háza Múzeumba, és végigbeszéljük velük az ott látottakat. Főként pedig megbeszéljük velük a Kádár korszak tanulságait is.

Marylou
2008. október 23. 10:20 | Sorszám: 314
A mai napon is álljunk meg egy pillanatra... hogy emlékezzünk.

Erre az alkalomra Nagy Gáspár egyik versét szeretném felidézni, amelyet 1986-ban írt. Harminc évvel 1956 után...s ebben a versben benne van már az a harminc év is.

Nagy Gáspár: A Fiú naplójából

… és a csillagos estben ott susog immár harminc
évgyűrűjével a drága júdásfa: ezüstnyár rezeg
susog a homály követeinek útján s kitünteti őket
lehulló ezüst-tallérokkal érdemeik szerint illőn…
…és ha jön a nyüszítve támadó gyávaság
a rémület hókuszpókusza? – akkor eljönnek ablakod
alá a szegényes alkuvások vénei-ifjai mint mindenre
elszánt hittérítők s beárad a dögszag: a teletömött
gyomor békessége meg az ígéretekkel megtelt szemek
tócsafénye és fénytelen homálya…
…csupán el kéne hinned… de nem hiszed hogy éppen
ők jöttek-szöktek el a maszkabálból hogy éppen ők
azok a független kutyák kik ideológiamentes csontokon
tökéletesítik a fölösleges morgást-harapást…
…nem tudom még hogyan viselem tartósan a szégyent
hogy együtt néztük ugyanazt az eget folyót hangyafészket
és másképp vert a szívem másért pirultam el
másért szorult ökölbe a kezem és másképp láttam
ugyanazt a fát ezüstlő éveinkkel sújtva súlyos emlékek
alatt recsegni-ropogni-hajladozni büszkén –
de ha több szégyen is társul velem akkor is csak így
mondhatom: míg a szem él látni kell fele-Barátaim!…

(1986)


Téma: versek - csak úgy - rohanás közben
Marylou
2008. október 22. 17:57 | Sorszám: 689
Pilinszky János: Őszi vázlat

A hallgatózó kert alól
a fa az űrbe szimatol,
a csend törékeny és üres,
a rét határokat keres.

Riadtan elszorul szived,
az út lapulva elsiet,
a rózsatő is ideges
mosollyal önmagába les:

távoli, kétes tájakon
készülődik a fájdalom.


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. október 22. 08:26 | Sorszám: 313
Azt én is nagyon remélem, mert az szörnyű lenne a betegeknek is, és az orvosoknak is.

A magyar EÜ már így is száz sebből vérzik, ez a 66 milliárdos forráskivonás tragikus lenne!

Marylou
2008. október 21. 19:56 | Sorszám: 310
Majd ezt az Illyés verset is fogom idézni, de egyelőre nézzünk egy másik Illyés Gyula verset.

A címe:Szőnyi István teremtett világa.

Ebből a versciklusból idézem most a 9. -t.

Az életünkben semmi sincs helyén.
A teremtésben nincs meg már a rend.
A szívben sincs semmi helyén.
Az emberek közt nincs meg még a rend.
De ha férfi szól róla, úgy beszéljen,
mint vitorlásnak a szél, mint ha a szélben
jaj bőgi már, hogy legszebb hang a csend.

Élek s van mégis mit remélnem.

Helyét kereste s meglelte a fa,
szerényen áll, neki lett igaza.
Ha rombadőlt is, ujra rakható
kert, ház, haza –
S csak egy a titka: kezdd el.
Fiadnak kell folytatnia.

Azért némán, mert tele tervvel
ballag cél felé a folyó.
Neki dolgozik az idő.

S neked is, harc-türő.

Marylou
2008. október 21. 15:51 | Sorszám: 308
Amikor ilyen híreket hall az ember, hogy 66 milliárdot ksézül a Gyurcsány kormány jövőre kivonni az egészségügyből, akkor nehéz lesz ezt józanul szemlélni.

Forrás: http://index.hu/politika/belfold/hckolt4553/

Ez ugyanis azt jelenti, hogy a betegeket és az orvosokat hozza még a mostaninál is nehezebb helyzetbe!

Aki ilyesmire képes, az egy hitvány gazember, erre nem tudok mást mondani!

Marylou
2008. október 21. 09:28 | Sorszám: 305
Ha Orbán Viktoron vagy a Fideszen múlt volna, már rég megszabadultunk volna a Böszmétől. Sajnos valóban nem rajtuk múlik.

Ha mondjuk az MSZP frakcióban lett volna 16 igaz magyar ember, akik az ország érdekeit nézték volna, és nem saját kis székecskéjöüket féltik, már akkor is csak múlt idő lenne a Böszme a miniszterelnöki székben. De nincs köztük 16 igaz magyar ember.

Ahhoz, hogy a balliberálisok leléptessék a Böszmét, ahhoz még mindig nem elég tragikus a helyzet. Nekik tényleg Mohács kell.

A nép csak akkor vonul az utcára, ha már tényleg forradalmi hangulat lesz. Manapság még mindig nincs forradalmi hangulat. Még nem szenvedett a nép eleget. Még nem érezte a bőrén a helyzet súlyosságát eléggé. Most még inkább csak szorongás érezhető, a következő időszak sejthető megpróbáltatásainak előérzete.

Az utcai fellépéstől pedig nemcsak a 2006.október 23-i rendőri brutalitás vette el az emberek kedvét, hanem az utána következő, itt-ott érezhető titkosszolgálati eszközökkel is befolyásolt, sajnálatos utcai csetepaték is.

Ezt a rossz érzést félretenni, és méltóságteljesen, de határozottan utcára vonulni, és elzavarni végre ezt a hitvány gazemberekből álló bandát, akik ma Magyarország kormányában ülnek - ehhez nem elég a mostani szorongás, ehhez még sokkal nagyobb elkeseredés, és elemi, erős felháborodás kell.

Marylou
2008. október 20. 21:56 | Sorszám: 290
Engem nyugodtan ki lehet hagyni ebből a többes szám első személyű megfogalmazásból.
Marylou
2008. október 20. 21:55 | Sorszám: 289
Ez csak látszólag tűnik kedvezőnek, mert Gyurcsány ezzel is képtelen lenne megbirjkózni, ahogy eddig mindennel képtelen volt, kivéve a lenyúlást és a hazudozást. Ez a kettő megy neki jól, de ezekkel aligha lehet jó válságkezelést megoldani.
Marylou
2008. október 20. 21:32 | Sorszám: 285
Most talán térjünk vissza egy kicsit a jövő esélyeihez...

A Fidesz nem negyon nyomul a nyakába venni a válságot, ez teljesen érthető... Orbán Viktor mintha kicsit halkabban nyilatkozna az azonnali előrehozott választásról, és mintha egy kijelölt kormányfőt is elképzelhetőenk tartana.

Erről nekem az jutott eszembe, körvonalazódik egy válságkezelő kormány gondolata, akik majd elvégzik a fájdalmas beavatkozásokat, amelyek elkerülhetetlenül szükségesek, s utána jöhetnek a választások, ahol remélhetőleg a Fidesz kap bizalmat, és egy felfelé ívelő szakaszban már nyugodtabban átveheti a kormányzást.

Ti mit gondoltok erről, mennyi esélye van egy ilyen forgatókönyvnek?

Marylou
2008. október 20. 19:51 | Sorszám: 284
A mi gyerekeinkkel elég hamar sikerült megértetnünk, hogy mi bojkottáljuk a Coca Cola és a Pepsi cég termékeit, és inkább magyar almalét iszunk, finomabb is, egészségesebb is, és főleg csak almalé van benne.
Marylou
2008. október 20. 19:24 | Sorszám: 282
Szerintem is legjobb otthon főzni. Olcsóbb is, megbízhatóbb is. Mondjuk, időigényes, de megéri. Nálunk elég nagy a család, és egész más az ismerőstől vett, biztos, hogy nem agyonpermetezett zöldség, krumpli, miegymás.

Az egyik barátnőmnek egyszer sietnie kellett, és vett gyorsan egy hipermarketben egy bontott csirkét. Este leoltotta a konyhában a villanyt, és csodálkozva vette észre, hogy a konyhapulton valami fény dereng. Akkor vette észre, hogy a bontott csirkét véletlenül kint felejtette, és a csirkehús szabályosan foszforeszkált...

Persze azonnal kidobta az egészet. De ha nem felejti kinn a konyhapulton, talán rá sem jön, hogy foszforeszkáló csirkét vett.

Marylou
2008. október 20. 10:23 | Sorszám: 213
A mostani helyzetben, amikor még egy hétre se nagyon látni előre, nemhogy egy évre, nem várhatunk igazán komoly programot. A tűzoltás után, amikor már kifelé megyünk a válságból, akkor már inkább. A Fidesznek szerintem akkorra meg is lesz a programja, az akkori helyzetre.
Marylou
2008. október 20. 09:56 | Sorszám: 211
Igen, szerintem is világos beszéd.
Marylou
2008. október 20. 09:45 | Sorszám: 209
Gyurcsány Ferenc besorolása szerintem teljesen mellékes, a lényeg az, hogy iszonyatos károkat okoz ennek az országnak, nap, mint nap.
Marylou
2008. október 20. 09:43 | Sorszám: 208
Ha kell, én is nagyon határozottan ki tudok mondani sok mindent, amit igaznak gondolok. Teketória nélkül.

Mégis, vannak esetek, amikor nem a sorompók lezárásával lehet többre jutni. Mint egy jól működő családban is, néha kompromisszumok nélkül ki kell mondani bizonyos igazságokat, legtöbbször viszont meg kell hallgatni egymást, megérteni a másikat, miért is gondol ezt vagy azt másképpen, és így lehet megoldani a vitás kérdéseket.

Úgy gondolom, hogy hasonló a helyzet a magyar jobboldal nagy családjában is.

Végül is közösek a céljaink, mindannyian azt szeretnénk, ha Magyarországon emberhez méltó körülmények között élhetnénk, magyarként.

Marylou
2008. október 20. 09:31 | Sorszám: 207
Köszi a választ, bele is néztem, sok érdekeset láttam.
Marylou
2008. október 20. 08:54 | Sorszám: 204
Ez jó hír... bocsánat, ha egyes dobóbajnokokat jobbikosnak gondoltam.

Arról viszont szívesen olvasnék, hogy akkor mi jár ez eszében egy jobbikos srácnak, a mai magyar közélettel kapcsolatban...

Marylou
2008. október 20. 08:45 | Sorszám: 201
Idézet:
Itt arról van szó, hogy van két választás.
"ezek"(mszp/szdsz) vagy Fidesz/Orbán.

Aki pedig a vona-torockai-budaházi, de sorolhatnám
Csurka mára igazán konszolidált "szelídjeit" a Miép-ben
szereti...
az kérem nem más mint a dávidibolya-gyenesei-kupa és tsai -féle "veszteség" kategória.
Amiről csak remélhetjük, hogy 2002 és 2006-al ellentétben, nem lesz túl sok.



Ez teljesen világos érv. Egyetértek!

Nem ebben van a vita köztünk, hanem abban, hogy ezt a veszteséget milyen módon lehetne hatékonyan csökkenteni.

Marylou
2008. október 20. 08:19 | Sorszám: 195
Még egy apró dolog, Maci... egy gondolatkisérlet, ha benne vagy...

Képzelj el egy Jobbikos srácot, aki annyira fel van háborodva azokon a dolgokon, amin mi is fel vagyunk háborodva, hogy ő bizony alkalmanként kimegy az utcára, egy jó adag speciális célra vásárolt rohadt paradicsommal, tegyük fel.

I. Mit érünk el, ha őt agyatlan pitbullnak nevezzük? Szerintem csak azt, hogy még vadabb lesz, ráadásul kezd minket is az ellenség körébe sorolni.

II. Mit érünk el, ha alapból nem ellenségesen, hanem kedvesen, nyitottan próbálunk vele beszélni, megpróbáljuk megérteni őt, az indulataival együtt?

Mit gondolsz, mikor van nagyobb esélye annak, hogy egyáltalán hajlandó meghallgatni, esetleg megfontolni a mi érveinket? I. vagy II. esetben?

Marylou
2008. október 20. 08:06 | Sorszám: 194
Először is a párbeszéd, már úgy értem, a valódi párbeszéd emberek között, amikor meghallgatjuk a másik ember álláspontját, megpróbáljuk megérteni nemcsak a beszédét, hanem az embert magát, befogadni az ő mondanivalóját, majd elmondjuk, hogy mi mit gondolunk a dologról - nos, ezt én nem nevezém gyurcsányos panelnek attól, hogy Gyurcsány nagyon csúnyán visszaél ezzel az alapból nagyon hasznos és jó dologgal, mint ahogy visszaél mindennel, ami szép és jó létezik ebben az életben.

Ettől a párbeszéd még nem fogja elveszteni valódi értelmét szerintem. Gyurcsány már rég múlt idő lesz, amikor a párbeszédnek még mindig értelme lesz.

Szerintem ne keverjük össze, ne mossuk össze az utcai randalírozókat a Jobbik szelídebb támogatóival! Ismerek például egy csendes szavú, nagyon rendes idős nyugdíjas tanár bácsit, aki a fideszes összejöveteleken is mindig ott van, de szimpatizál a Jobbikkal is, mert az ő megszólalásaikat bizonyos kérdéseben egyértelműbbnek és határozottabbank hallja, és ez tetszik neki. Sorolhatnék más példákat is. Ezek az emberek szívesen résztvesznek nemzeti gyűléseken, de távol áll tőlük minden randalírozás. Nem az ő műfajuk. Ilyen emberek is vannak a jobboldalon, nem is kevesen.

Nyilván azért látjuk ezt a kérdést különbözőképpen, mert mások a személyes tapasztalaltaink.

Marylou
2008. október 20. 07:42 | Sorszám: 193
Ne sajnáld... a vörös az amúgy sem túl szép szín...

A pg egyáltalán nem volt vészes. Ha valaki akarta, könnyen meg tudta tanulni, csak persze mi is utáltuk. Az analízisnek, algebrának, a kisérleti fizikának, sőt később az elméleti fizikának is sokkal több értelme volt. Ennek ellenére átnéztük a dialektikus materializmus, történelmi materializmus, később a tudományos szocializmus tárgyakat is, mert azokból lehetett csak igazán potya jó jegyeket kapni.

Marylou
2008. október 19. 20:38 | Sorszám: 166
Ott volt az egész hölgykoszorú...
Marylou
2008. október 19. 20:30 | Sorszám: 164
Csoki lesz a belépő, de elég összesen 1 tábla is. Csak finom legyen. Majd elosztjuk...
Marylou
2008. október 19. 20:25 | Sorszám: 162
Ne haragudj... olyan hirtelen történt minden. Legközelebb neked is küldünk emailt, hogy kiengeszteljünk, jó?
Marylou
2008. október 19. 20:11 | Sorszám: 156
Ja, tudom már...
Marylou
2008. október 19. 20:09 | Sorszám: 155
Á, szia...

Te ki vagy?

Na jó, nem faggatlak, milyen nicken írsz az indexen.

Amikor csak magunk akarunk lenni, jobbosok, akkor nem hirdetjük meg nyilvánosan a helyet és az időpontot, hanem email-ben és telefonon szervezzük meg a dolgot.

Éppen egy hete szombaton volt egy ilyen tali, és fantasztikusan jól sikerült!

Marylou
2008. október 19. 19:48 | Sorszám: 153
Maci... beszélhetnénk higgadtan?

Az utcai balhék valóban mindig visszaütnek. Az embereknek éppen elég bajuk van itt ennyi év gyurcsányizmus után, és az utcai balhék egyszerűen idegesítik őket. Nem tudjuk megállapítani, hogy a balhézók között mennyi a megfizetett, odaküldött provokátor, akinek az a feladata, hogy lejárassa a nép jogos tiltakozásait, és mennyi az elkeseredett ember, aki azért megy ki egy-egy alkalommal, mert már tűrhetetlennek érzi azt, ami ebben az országban megy, évek óta.

Sokan már csak legyintenek, reményvesztettek...

Úgy gondolom, hogy azzal semmit nem javítunk a helyzeten, ha becsületes magyar embereket, akik a Jobbikot támogatják, elmondunk mindennek. Ebből csak azt fogják érezni, hogy mi támadjuk őket, és nem fogunk tudni szót érteni velük. Kinek jó ez?

Ugyanúgy a gyurcsányizmus malmára hajtja a vizet, ha rendes, derék jobbos emberek egymással veszekednek.

Aki a magyarság érdekeit a szívén viselni, azoknak az embereknek szerintem a közös célokra kéne tekinteni, és valahogy jó lenne szót érteniük egymással. Egyedül csak a párbeszéd lehet a járható út - szerintem.

Marylou
2008. október 19. 19:23 | Sorszám: 151
Azt gondolom, hogy mindennek helye van a nap alatt, ami a magyarság javát szolgálja. Ezek a szép közös élmények is ezt szolgálják, amiről az előbb írtál, mert sok fiatalban erősítik a nemzethez tartozás, az összetartozás érzését. Ezek felemelő élmények.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy helye van a nap alatt a Fidesz által képviselt, megszenvedett, ezerszer megtépázott, de szervezett, megbízható támogatottsággal rendelkező nemzeti, polgári, mérsékelt politikai erőre is. Ha ez nem lenne, akkor most nem lenne a gyurcsányizmusnak kormányzóképes, erős és működőképes alternatívája. Erre az eshetőségre pedig még rágondolni is rossz.

Marylou
2008. október 19. 17:45 | Sorszám: 147
Bocsánat, megint gépelési hiba...természetesen lelki erőt akartam írni.
Marylou
2008. október 19. 17:44 | Sorszám: 146
Idézet:
..Az igaz magyarok..A lanyomek felpantlikaztak egy lovasszekeret,a lovakat,es mentek a Karpatia koncertre..

Az nagyon szép lehetett!
Szerintem az ilyen közös élmények, amikor sokan együtt végre megélhetik a magyarságukat, felemelőek. És óriási szükség is van ilyen élményekre, leki erőt, tartást adnak, hosszú időre.

Marylou
2008. október 18. 20:09 | Sorszám: 119
Úgy látszik, a pártok közti megegyezés most nem aktuális... elfogadom, amit Terra írt itt nemrég, megbízhatatlan partnerrel nem lehet komolyan együttműködni, nem lehet rá komolyan számítani.

De mi, egyszerű választók, mi igazán meg tudunk egyezni egymással, nem? Már úgy értem, a normális beszélgetésre képes többiekkel. Fidesz szimpik a Jobbik szimpikkel. Szerintem ez is számít, hogy mi ne ellenséget lássunk a másikban, hanem egy másik embert, akivel a néhány kisebb különbözőség ellenére is hasonlóan gondolkodunk, és hasonló céljaink vannak.

Az a tapasztalatom, hogy ilyen esetben a másik is hajlik így nézni a dolgokat.

Marylou
2008. október 18. 20:00 | Sorszám: 118
A mi városunkban, a személyes ismerőseim között vannak néhányaqn, akik a Jobbikkal szimpatizálnak. Különböző okokból.

Magam azt tartom fontosnak, hogy senki ne vesszen el a nemzeti-polgári oldal számára, ezért én mindig figyelmesen meghallgatom őket, igaz, ez nem nehéz, mert amúgy rendes emberek. Bármilyen fdeszes aláíróívvel mentem hozzájuk, eddig mindig támogatták a kezdeményezéseket.

Marylou
2008. október 18. 17:05 | Sorszám: 115
Ez szörnyű... ezt most hallom először. Szomorú vagyok, de be kell látnom, hogy habzó szájú emberekkel valóban semmit nem lehet kezdeni.
Marylou
2008. október 18. 15:38 | Sorszám: 112
Maci... nem túlzás ez? Mi itt vidéken sok Jobbik szimpit látunk, és tényleg rendes emberekről van szó. Értékes emberekről, akikre óriási szükség van a jobboldalon.

A Jobbik szókimondása, határozottsága tetszik nekik.

Mi az utcai csatározásokat csak a TV-ben látjuk, és ezért nyilván máshogy nézzük, mint ti ott a fővárosban, ezt is meg tudom érteni.

Marylou
2008. október 18. 15:33 | Sorszám: 111
Szerintem csak a vitázók saját identitása, és a teáltalad megalkotott vagy képviselt kategóriarendszer konfliktusáról van szó, amit én nem ítélek igazán problémának.
Marylou
2008. október 18. 11:51 | Sorszám: 106
Idézet:
A radikálisok megtehetik, hogy szeszélyeik szerint cselekedjenek, de a jobboldal egyedül kormányzóképes pártjának sokkal nagyobb felelőssége van nem csak a saját szavazói, de az egész nemzet felé is.

Ebben teljesen egyetértünk!

Amikor együttműködésről beszéltem, akkor azokra az emberekre és erőkre gondoltam, akikkel lehetséges az együttműködés. Van sok rendes, józan gondolkodású ember a Jobbik szimpatizánsai között is, akiknek tetszik a Jobbik által megfogalmazott erőteljesebb hangnem, ahogyan ők egy-egy, esetenként valóban felháborító ügyre reagálnak. Amikor a Fidesz állást foglal, akkor szerintem ezekre az emberekre is gondolnia kellene.

Az is lehet, hogy együttműködésről beszélni korai még. Most egyelőre csak arról van szó, hogy nem jó érzéssel látom, ha egyik jobbos párt elhatárolódik a másiktól, mert azok a jó szándékú emberek jutnak eszembe, akik a másik párttal szimpatizálnak, és akiket ez az elhatárolódás bánthat. A jobboldali emberek között nem olyan világosak a határvonalak, mint a jobboldali pártok esetében.

Másik dolog, hogy szerintem vigyázni kéne, nehogy megint valamiféle balról is gerjesztett szalámitaktika újra csak megossza a jobboldali embereket.

Marylou
2008. október 18. 09:03 | Sorszám: 100
Van néhány jó ismerősöm, akik például a jobbikkal szimpatizálnak, és velük minden további nélkül szót tudok érteni. Rendesek. Eszükbe sem jutna balhézni az utcán, vagy ilyesmi.

Velük például nagyon is jól el tudom képzelni az együttműködést.

Marylou
2008. október 18. 08:37 | Sorszám: 98
Idézet:
Nem fog a jobb a jobbal összefogni.

Miért nem? Mi az akadálya? Nem akarnának összefogni? Ezt nehezen tudom elképzelni, hiszen jó szövetségesekre mindenkinek szüksége van.

Akarnak, csak nem tudnak? Ez is olyan butaság, nem? Nyilván van néhány fontos dolog, amit máshogy gondolnak a radikálisabbak és a mérsékeltebbek. Véleménykülönbség van. De ez természetes. Miért nem lehet ezeken a különböző vélekedéseken kicsit felülemelkedni? Feltételezni a másik irányzatról, hogy ők is jót akarnak?

Közösek a célok, talán erre kéne jobban figyelni.

Valahogy nehezen tudok belenyugodni, hogy ez most már így van, a jobbosok nem tudnak összefogni. Mint a jobboldal egyik szavazója, én elvárom attól a párttól, amelyet eddig támogattam, és továbbra is támogatni fogok, hogy igenis tessék mindent megpróbálni a jobbos együttműködés érdekében. Azt hiszem, nemcsak én vagyok ezzel így, nagyon sokan ezt szeretnék.

Marylou
2008. október 18. 07:43 | Sorszám: 96
A jobbosokról jut eszembe... ti hogyan látjátok, mit tehetünk mi jobbosok a mostani helyzetben?

Szerintem soha ilyen nagy szükség nem volt még a jobbosok közti összefogásra, együttműködésre, mint most.

Ki milyen lehetőségeket lát erre a különböző jobbos irányzatok, mérsékeltebbek és radikálisabbak között?

Marylou
2008. október 18. 07:38 | Sorszám: 95
Aki azt gondolja, hogy nyugodtan viselkedhet felelőtlenül, mert az égiek majd jól megvédik, az szerintem téved.

Hiszek a Gondviselésben, de az nem arra van, hogy visszaaéljünk vele... nem is lehet. Aki hibázik, annak számolnia kell a következményekkel is. Az ő döntése volt, hogy hibázott, és a döntésnek következményei vannak, amit mindenkinek vállalnia kell.

A Gondviselés inkább azt jelenti, hogy a rajtunk kívül álló események miatt nem kell aggódnunk, mert bármi történik, Ő, aki szeret minket, akkor is velünk lesz.

Marylou
2008. október 17. 21:39 | Sorszám: 88
Szabadon döntöd el, hogy kiben bízol, ki a reményed alapja.

Isten, aki maga a Szeretet, mindig vár. Téged is. Engem is. De szabadon hagy minket, mondhatunk igent is, nemet is neki.

Marylou
2008. október 17. 20:56 | Sorszám: 84
Nem ő hagyott el minket, magyarokat, hanem mi hagytuk el őt.
Marylou
2008. október 17. 20:41 | Sorszám: 82
Eddig sikerült megmaradnunk a Kárpát-medencében.

Ez azért nem semmi, az előző itteni népek sorsát nézve.

István királyunk, amikor Imre herceg halála után örökös nélkül maradt, és tudta előre, hogy a halála után milyen nagy viszályok várhatók a hatalomért.

Ezért az országot Isten kezébe helyezte a halála előtt, és Máriának oltalmába ajánlotta... és a későbbi történelem azt mutatja, hogy ez volt a legjobb döntés, amit tehetett.

Marylou
2008. október 17. 19:47 | Sorszám: 77
Az én hitem szerint a lelki megújulásra ebben az életben van csak lehetőségünk.
Marylou
2008. október 17. 19:46 | Sorszám: 76
Nem, kedves honfi... az isteni segítséget én magam nap, mint nap tapasztalom az életemben, az nem jár le soha.

Minden összedőlhet körülöttünk, elveszíthetünk mindent, ami eddig a miénk volt, elveszíthetjük a legkedvesebb hozzátartozóinkat, de az Isten szeretete akkor is velünk lesz. Ő az egyetlen szilárd pont, akire biztosan és mindig számíthatunk. Nemcsak életünkben, hanem halálunk pillanatában is. Sőt... akkor csak igazán.

Marylou
2008. október 17. 14:24 | Sorszám: 69
Köszönöm ezeket a csodálatos, reménykeltő idézeteket!

Azt gondolom én is, hogy a nagy összeomlás után új élet következik, de ez csak akkor lesz valóban szép, ha lelki megújulás előzi meg.

Hogy ez hogyan lesz, nem tudom, de én bízom abban, hogy az emberekben levő jót is meg lehet szólítani, nemcsak a rosszat.

Addig is, azt hiszem, sok dolgunk van, nekünk keresztényeknek. Meg kell erősítenünk a kersztény családokat, és a közösségeinket, mert a nehéz időkben ezek a családok, és ezek a közösségek jelentik az egyetlen menedéket. Magunk számára is, és a többiek számára is, akik hozzánk jönnek egy kicsit megmelegedni, egy kis reményt kapni.

Marylou
2008. október 17. 11:18 | Sorszám: 67
Nagyon jó ötlet!

Mondjuk, attól azért lehet tartani, hogy nagy tülekedés lenne a 11. helyért...

Marylou
2008. október 17. 10:22 | Sorszám: 59
Szerintem érdekes kérdés lehet, hogy milyen világ jön majd a válság után.

Mit gondoltok erről?

Lehetne úgy is beszélni erről, hogy milyen világot szeretnék, és mit tartok reálisnak.

A kettő nem biztos, hogy egybeesik...

Marylou
2008. október 17. 10:01 | Sorszám: 56
Úgy látom, a nyilatozatok most azt célozzák, hogy az emberek most ne rohamozzák meg a bankokat a pénzükért, mert akkor aztán tényleg összezuhanna a pénzügyi rendszer.

Ennek a fogyasztói szemléletű, ú.n. jóléti rendszernek befellegzett, és szerintem ezt ők is tudják.

Marylou
2008. október 17. 09:34 | Sorszám: 53
Ez nem szükségszerű szerintem.

Az emberek, ha kicsit összekapják magukat, képesek helyes felismerésekre, és tudnak korrigálni, tudnak jó utat keresni a problémák megoldására.

Inkább az a baj, hogy eddig nagyon sokan nagyon kényelmesen éltek, és ezért a gondolkodásukban is elkényelmesedtek.

Ennek az időszaknak valóban vége, de ez nem is baj.

Marylou
2008. október 17. 09:29 | Sorszám: 52
Idézet:
Az adományozás szükségessége lealacsonyító annak, aki rá van szorulva.

Szerintem ez azon múlik, hogy hogyan, milyen módon történik a dolog. A magasról a másik elé, szinte mint koldus elé vetett adomány valóban lealacsonyító lehet. De ez emberi magatartás kérdése. Egy vagyonos ember úgy is segíthet egy másik embert, hogy az természetes, és nem alázza meg ezzel a másikat.

A szemléleten kellene változtatni. A gazdagnak tudnia kéne, hogy a szegényebb is ugyanolyan értékes ember, mint a gazdag, csak a sors úgy hozta, hogy a gazdagnál több pénz halmozódott fel, ezért ő igazság szerint tartozik a szegényebbnek. S amikor megosztja a vagyona egy részét, akkor ezt a tartozását egyenlíti ki.

Ez már nem lealacsonyító.

Marylou
2008. október 17. 08:24 | Sorszám: 47
Ma Hedvig napja van. Ez jó alkalom arra, hogy megemlékezzünk Nagy Lajos királyunk (aki akkor lengyel király is volt) és boszniai Erzsébet királyné lányáról, Hedvigről,(1373-1399) aki lengyel királynő lett, és attól kezdve Krakkóban, Wawel várában élt.

Elfogadta Jagelló Lászlónak, Litvánia akkori uralkodójának házassági ajánlatát, aki igéretet tett arra, hogy megkeresztelkedik, s vele együtt a litván nép is felveszi a kereszténységet, és egyesül Lengyelországgal.

Hedvig kiránynőt a lengyelek szentként tisztelték, nemcsak emiatt, hanem azért is, mert szent életet élt, járta a kórháakat, ápolta a betegeket.

Mindössze 25 évet élt, de életét teljesen a lengyel és a litván nép szolgálatába állította, és ezzel ilyen rövid idő alatt is elérte az életszentséget.

Boldoggá avatási eljárása már 1426-ban elindult, de politikai viszályok miatt évszázadokig elhúzódott, végül 1950-ben boldoggá avatták, és II. János Pál pápa 1997-ben Krakkóban szentté avatta.

Marylou
2008. október 17. 07:42 | Sorszám: 44
Lehet, hogy célszerű társadalmi berendezkedés lenne, ha nem lenne magántulajdon, és az igazságoság szempontjai is jobban érvényesülnének, feltéve, hogy ha sikerülne a javak elosztásában mindenki megelégedésére megegyezni, ami szintén egy elég rázós kérdés, de ennek a mostani korban egyáltalán nincs realitása.

Így hát nem több egy szép elképzelésnél.

magam jelenleg reálisabbnak tartok egy olyan társadalmi berendezkedést, ahol van magántulajdon, de ahol az emberek ráébrednek, hogy élhető élet csak úgy lehetséges, ha egy bizonyos tisztes, szerény megélhetést biztosító anyagi forráson felüli részt a tulajdonukból önként és szabad elhatározásból mások rendelkezésére bocsátják, azok javára fordítják, akik szükséget szenvednek.

Akár úgy történik ez, hogy cégeket üzemeltetnek, ahol munkát és jövedelmet biztosítanak mások számára, akár direkt adományozás útján.

Marylou
2008. október 16. 20:57 | Sorszám: 40
Idézet:
Lehet persze álmodozni, csakhát szerintem nagyon rövid az életünk hozzá, minek arra feláldozni?

Ez a gondolat - kissé továbbgondolva - nekem azt juttatta eszembe, hogy az életünkből áldozni igazán csak nemes és szép célokért érdemes.

Ha a közéletet nézzük, ilyen nemes és szép cél lehet a reményt újraéleszteni sok reményvesztett emberben.

Nem tudom, hogy erről kinek mi a véleménye, és ki milyen lehetőségeket lát erre, de én úgy érzem, hogy ez egy fontos cél lehet.

Marylou
2008. október 16. 20:36 | Sorszám: 39
Te akkor a marxizmusban hiszel?
Marylou
2008. október 16. 20:35 | Sorszám: 38
Hűha, ez nagyon nagyra sikeredett...
Marylou
2008. október 16. 20:33 | Sorszám: 37
Előpiának talán jó lesz...
Marylou
2008. október 16. 16:21 | Sorszám: 26
Bocsi, amíg itt igyekeztem, és újra megpróbáltam, látom, hogy már te is beraktad...
Marylou
2008. október 16. 16:20 | Sorszám: 25
Köszi!

Akkor most újra:

Marylou
2008. október 16. 16:11 | Sorszám: 21
A kép beszúrás még nem megy...

[img src=http://www.hirado.hu/pic.php?cache=400x300-fit&id=24670%3Cbr]

Ha most sem jó, segítene valaki, hogy mit rontottam el?

Marylou
2008. október 16. 16:09 | Sorszám: 20
Akkor most újra álljunk meg egy pillanatra...

30 évvel ezelőtt, 1978. október 16-án választották pápává a lengyel bíborost, Karol Vojtilát, aki aztán II. János Pál pápa néven működött egészen a haláláig.

[img src="http://www.hirado.hu/pic.php?cache=400x300-fit&id=24670%3Cbr"]

Személyes emlékem: egy régi kis táskarádión hallgattuk annak idején a Vatikáni Rádó olasz adásának élő közvetítését a bejelentésről... felszállt a fehér füst, harangzúgás, a bejelentés, majd utána hamarosan az új pápa első szavai az ünneplő hívekhez: Sia lodato Gesú Christo...
Sokan - a kis rádióban is hallhatóan - rögtön válaszoltak is rá: Sempre sia lodato...

Aztán a másik emlék, amit csak utólagos beszámolókból hallottam... A lengyel pápa első látogatása szeretett hazájában, Lengyelországban, 1979 júniusában. Óriási tömeg, még a rendszerváltás előtt vagyunk, és első szavai a mindenhonnan, de főleg Lengyelország tájairól, és még néhány ú.n. szocialista országból odasereglett emberekhez: Ne féljetek!

Micsoda hatalmas erejű két szó ez!

Mennyire aktuális ma is!

Marylou
2008. október 16. 15:21 | Sorszám: 17
Sok mindent érteni vélek legalábbis abból, amit elmondtál.

Talán még jobban érteném, ha részletesebben leírnád, hogy te milyen társadalmi berendezkedést tartanál jónak és megoldhatónak, kivitelezhetőnek a jövőben, mondjuk a válság évei után.


Téma: Notórius offolók ontopikja
Marylou
2008. október 16. 14:29 | Sorszám: 1
Az esti rumot lehetne igazi házi meggylikőrre cserélni?

Azt jobban szeretem...


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. október 16. 14:23 | Sorszám: 15
Örülök neki!

Nekem sokat segít, ebből gondolom, talán másoknak is...

Marylou
2008. október 16. 13:41 | Sorszám: 12
Köszönöm a világos, erőteljes véleményedet!

Bizonyára neked is vannak jó elképzeléseid... azért is kérdezem, hogy te milyen kiutat képzelsz el a mostani gödörből?

Szerinted mik lennének a helyes lépések?

Marylou
2008. október 16. 13:36 | Sorszám: 11
Jó... fogalmazzunk pontosabban.

A jobboldalt szerintem hiba lenne a vagyon, mint érték alapú politikára szűkíteni, a jobboldalon a szellemi értékek is nagyon hangsúlyosak, a hagyományos európai kereszténydemokrácia kiáll az örök emberi értékek, az igazságosság, az emberi méltóság, és az emberhez méltó élet megteremtése mellett.

Talán ez a jobboldali-baloldali szembeállítás is idejét múlta már.

A közösségi érdekek szerintem is fontosak, és tisztelem azokat, akik valóban ezért küzdenek. Ha az emberhez méltó életet, mint célt tekintjük, akkor ez mindenképpen közös célunk.

Magyarországon van olyan komolyabb társadalmi csoport, ahol képviseletet nyer az általad támogatott politika?


Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében ( 5.)
Marylou
2008. október 16. 11:55 | Sorszám: 815
Van egy kis tartalékunk azért... cukor, liszt, olaj, hagyma, krumpli, konzervek...

Kérsz egy doboz löncshúst?

Más fegyverünk úgysincs a válságtank ellen...

Marylou
2008. október 16. 11:50 | Sorszám: 810
Történt azért néhány jó változás azóta.

Például Orbán Viktor honlapja sokkal jobb lett azóta, videoanyagokkal, riportokkal, stb.

Van tehát fejlődés, de még nagyon sok területen lehetne előrelépni. Pl. a blogok terén.

Azt már csak úgy utoljára hagytam, hogy a különböző fórumokon is lehetne erősebben képviseltetni magukat.

Marylou
2008. október 16. 11:32 | Sorszám: 807
Bocsi, lemaradt a link:
http://www.hetivalasz.hu/cikk/0810/monitornemzedek
Marylou
2008. október 16. 11:29 | Sorszám: 806
Kedves Fidesz!

Ajánlom a Heti Válaszban megjelent cikket - megszívlelésre!


[size=5]Monitornemzedék[/size]
Az Y generáció döntheti el a Fidesz és az MSZP harcát

Dévényi István

Jó lesz erősíteni a netes jelenlétet!


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marylou
2008. október 16. 11:10 | Sorszám: 8
Igen, ez igaz, egyetértek! A lábunk elé nézni is fontos, és meg kell tennünk mindent, amit lehet, hogy el ne borítson a szenny, ami csak úgy árad manapság.

Az utat is meg kell tisztítani, de közben is néha megállhatunk egy pillanatra, hogy erőt merítsünk.

Utána folytathatjuk a söprögetést.

Egy nagyon jó fej ferences atya mondott egyszer egy történetet, amit megjegyeztem.
Az ő édesapja a Mátrában dolgozott, egyszerű, kézi favágásból, gallyazásból élt. Munka közben mindig megállt néhány percre, és megélezte a baltáját, aztán folytatta a munkát.

Mások egyfolytában dolgoztak, nagy erővel, de kicsit életlenebb baltával. Egyre több erőfeszítést tettek, és egyre kevésbé haladtak a munkával, ahogy egyre életlenebb lett a baltájuk a munka során.

Eddig a történet... az atya ezt a párhuzamot az imádságra mondta. Valóban, a lelki életben olyan az imádság, mint a favágónak a balta élezése. Mindne jobban megy utána...

De szerintem ez érvényes arra is, hogy egy-egy emelkedettebb pillanat, egy megemlékezés is erőt adhat a további munkához.

Marylou
2008. október 16. 10:59 | Sorszám: 7
Gratulálok, egy meccsen két gól, ez nem semmi!

Remélem, azért nem valami kutyaütő csapat az az Endrőd...

Marylou
2008. október 16. 10:57 | Sorszám: 5
Ez nagyon szép!
Nem hallottam még, köszönöm neked!
Marylou
2008. október 16. 09:45 | Sorszám: 0
A mindennapi küzdelmeink, vitáink, aggodalmaink között álljunk meg egy pillanatra...


Nézzünk magasabbra! Nézzünk a legfontosabb célokra!

Mi lenne a politika legfontosabb célja?

Szerintem az emberhez méltó élet elősegítése, mindenki számára. Legalábbis a keretek megteremtése ehhez.


Ez a topik kettős célt kíván szolgálni.


Egyik az lenne, hogy mi, akik az értékalapú politikát támogatjuk (hagyományos elnevezés szerint jobboldaliak, nemzeti, polgári oldal), összpontosítsuk a figyelmünket a célokra, és a megoldandó problémákra. Nézzük meg, hogy mi magunk mit tehetünk azért, és mit kérjünk az általunk támogatott politikai erőktől azért, hogy Magyarországon újra az emberhez méltó élet megteremtése felé mozduljunk el?


Úgy gondolom, hogy rengeteg teendő van, az egyének szintjén is, és a politika szintjén is, hogy efelé a cél felé induljunk el újra.


A topik másik célja, hogy a mindennapi teendőink között is álljunk meg néha, és emlékezzünk valami olyan szép, nemes pillanatra, olyan eseményekre, olyan személyekre, amelyektől, akiktől lelki erőt meríthetünk ahhoz, hogy tovább léphessünk, most már kicsit tisztábban, emelkedettebb szívvel, és több lelki energiával.


Téma: Olvastátok? (14.)
Marylou
2008. október 16. 09:18 | Sorszám: 2508
KI
Bocsi, nem akartam kétszer válaszolni, de megtréfált az Internal Server Terror...
BE
Marylou
2008. október 16. 08:59 | Sorszám: 2506
KI
Szia!

Nagyon szép este volt, rengeteget nevettünk, aztán majdnem lekéstük az utolsó buszt.
BE

Marylou
2008. október 16. 08:56 | Sorszám: 2505
KI
Szia!
Nagyon jó volt, rengeteget nevettünk, és a végén majdnem lekéstük az utolsó buszt.
BE
Marylou
2008. október 16. 08:22 | Sorszám: 2500
Örülök, hogy ide is betetted...

Remélem, sikerül majd felhívni a figyelmet arra, hogy egyes moderátorok sajnos politikai indulataik szerint, és nem a Modus szerint moderálnak.

Marylou (az indexen jelenleg notice_pointer)


Téma: Anyák, húzzatok dolgozni!
Marylou
2008. június 17. 10:07 | Sorszám: 28
Lehet, hogy a gyerek aznap nyűgös volt, a mosogatás, teregetés estére maradt, ráadásul kivételesen neki kellett mindezt megtennie a felesége helyett, és ezen bedühödvén írta meg a cikket.

Ilyen a apróságból sokszor háborúk tudnak kiindulni...

Komolyra fordítva a szót, szerintem mindez egyszerűen gyurcsányi kormánypropaganda egyik állomása, amivel a magyar családokat akarja támadni és megrövidíteni. Már Dobrev Klára elkezdte ezt, mikor egy női rendezvényen a GYED és a GYES megszüntetését szorgalmazta, mivel szerinte a kisgyerekek számára "túl ingerszegény" az anyjuk által otthon biztosított környezet, és az anyák is csak "unják magukat" a gyerekeik mellett. (Eszem megáll!)

Felháborító, ahogy ilyen szinten beleszólnak a családok életébe, ahelyett, hogy ezeket a döntéseket a családra bíznák!


Téma: Hallottátok? (4.)
Marylou
2008. június 15. 20:30 | Sorszám: 752
Elnézést az elütésekért, tehát helyesen:

A ma reggei interjú Orbán Viktorral újra nagyszerű volt!

Marylou
2008. június 15. 20:29 | Sorszám: 751
A ma reggei inerjú Orbán viktorral újra nagyszerű volt!

Néhány gondolat az interjúból, legalábbis a fő témákról

Az ország helyzete: gázszámla, havi kereset, mennyi marad a fizetésből a rezsi után.
Megélhetési válság, közbizalmi válság. Az emberek saját személyes kapcoslataikat kivéve nem bíznak már senkiben, az állam ellenségként viselkedik. Súlyos adóterhek, a betegek elriasztása a kórházaktól, az oktatási rsz-ben levő problémák.

A közbizalom megromlását a kormány hazug propagandája fokozza.

A változás mindig a gondolkodó emberektől indulhat ki, beszéljenek a helyzetről egymással.

Március 9-én a változások iránti igény kifejezetten megmutatkozott.

Új egyezségre van szükség az állampolgárokkal.

Fidesz: ezt az egyezséget szeretné elősegíteni.

Mszp reakciója: fittyet hány az emberek által kifejezett akaratra.

Szdsz: valamit lépett, kérdés, hogy ezen túl mit tesz.

Fodor Gábor feltételeiben az észjárás az érdekes. O.V. szerint ez a kommunizmus észjárása. A rendszerváltás előtt az embereknek nem volt lehetőségük, hogy kifejezzék az akaratukat, ezért megállapodásokat kötöttek a politikusok. Ma már más világ van. Az embereknek van lehetőségük kifejezniük az akaratukat, ezért a politikusok nem mondhatják, hogy mi egymással már megállapodtunk, hogy mi lesz, és hogy az emberek mit szeretnének, arra fittyet hányunk. Ma már a poliitkusoknak az emberek akaratát kell figyelembe venniük a dönéseikben, és aszerint kell eljárniuk.

Válságkezelő kormány: aki bizalmat szavaz egy kormánynak a parlamentben, annak a poltikai erőnek vállalnia kell a felelősséget is a kormány munkájáért.

Az olaj árának emelkedése, az élelmiszerek árának emelkedése egy új korszakot jelez, nem ideiglenes zavart jelez. Ennek kezeléséhez cselekvőképes, hozzáértő kormány kell Magyarországon is, mielőbb. Ennek a kormánynak új megállapodás rendszert kell kötnie a fontos területekekkel. Az új egyezség szíve közepe az lenne, hogy munkahelyeket kell teremteni.

A nyugdíjak értékének védelmét garantálni kell, és aztán teljes erővel az új munkahelyek felé.

Az interjút valószínűleg megismétli a közszolgálati rádi ma este 9-es ismétlő válogatásában, de megtalálható a rádió hangtárban is, a http://real1.radio.hu/kossuth/2008/06/15/2008-06-15-k07.ram
hangfájlban, 36:56 perctől kezdődik.


Téma: Magyar zene,zene,zene...
Marylou
2008. június 13. 13:38 | Sorszám: 267
Kormorán: Kalotaszegi hajnali zsoltár
http://www.youtube.com/watch?v=-g2iH-uS8_U

Téma: FIDESZ SZDSZ összeborulás?
Marylou
2008. június 11. 15:21 | Sorszám: 49
Nekem tetszik.
Marylou
2008. június 11. 15:20 | Sorszám: 48
Nagyon rendes, korrekt levél.

Téma: Magyar zene,zene,zene...
Marylou
2008. június 11. 09:39 | Sorszám: 265
Ó én édes, jó Istenem,
Oltalmazóm, segedelmem,
Vándorlásban reménységem,
Ínségemben lágy kenyerem.

Vándor fecske sebes szárnyán,
Vándor legény vándorbotján,
Vándor székely reménységét,
Jézus áldd meg Erdély földjét!

Vándor fecske hazatalál,
Édesanyja fészkire száll,
Hazajöttünk, megáldott a
Csíksomlyói Szűz Mária.
http://www.youtube.com/watch?v=WWHJce4pCNs&NR=1


Téma: Olvastátok? (13.)
Marylou
2008. június 11. 09:15 | Sorszám: 2029
Szóval megint a Kapolyi... ez tényleg nahát!

Téma: FIDESZ SZDSZ összeborulás?
Marylou
2008. június 10. 19:52 | Sorszám: 32
Mivel én keresztény vagyok, nem vagyok híve az etnikai vagy rassz alapú megkülönböztetésnek. Mindenki beleszületik egy kultúrába, egy családba, ezzel még semmi baj nincs szerintem.

Ha valaki országromboló tevékenységet végez, mint ahogy ezt az MSZP és az SZDSZ esetén láttuk, azzal már sokkal inkább baj van.

A fent említett két párt iszonyú vétkeket követett el a nemzet ellen. Ezért a népszerűségük folyamatosan süllyed, amit teljesen meg is érdemelnek. Ezért érthető, hogy nem érdekük az előrehozott választás. De az is látszik, hogy semmi elképzelésük nincs arra, hogy mit kéne tenni az adott helyzetben. Sodródás van.

Nyilván választás előtt majd osztogatásba kezdenek, és vannak, akiket ez is befolyásol, de a felelős magyar állampolgárokat ez nem fogja meghatni.


Téma: Magyar zene,zene,zene...
Marylou
2008. június 10. 19:13 | Sorszám: 263
Sebestyén Márta és a Muzsikás együttes: Azt gondoltam, eső esik
http://www.youtube.com/watch?v=XTvJJ5bnb7s

Téma: Előrehozott választások
Marylou
2008. június 10. 10:47 | Sorszám: 46
Különbség csak az, hogy akkor az MSZP népszerűsége még nem 10-15% körül mozgott, és akkor még nem okoztak annyi kárt az országnak, mint ami kárt azóta tettek.

Csak így tovább, cél a 10% alatti MSZP támogatottság.

Akkor aztán tényleg jöhetnek a választások.


Téma: Sólyom László köztársasági elnök úr
Marylou
2008. június 10. 08:48 | Sorszám: 31
Idézet:
Arra kérte az ügyészséget, hogy „kérlelhetetlenül tartson ki” az emberi méltóság védelme és a politikai szabadságok, ezeken belül különösen a szólás- és gyülekezési szabadság és a közérdekű adatok nyilvánosságának széles értelmezése mellett. „Míg e tekintetben okom van bizakodni, nem akarok szó nélkül elmenni amellett, hogy a másik alapelv sajnálatosan megingott 2006 őszén” – írta Sólyom László.


Helyeslem, hogy a köztársasági elnök ezt ilyen kifejezetten hangsúlyozza.

Ugyanakkor mindannyian nagyon jól emlékszünk, hogy Demszky Gábor az események után provokatív módon kitüntette Gergényit, aki rendőri részről a legfőbb felelőse volt a visszaéléseknek.

Marylou
2008. június 10. 08:41 | Sorszám: 30
Horn Gyula súlyos bűnöket követett el, ez kétségtelen. Isten előtt neki is el kell számolnia majd a tetteivel, ahogy mindannyiunknak.

De akkor is egy beteg embertársunkról van szó. Bevallom, én nem jó érzéssel olvastam ezeket a jelzőket.


Téma: FIDESZ SZDSZ összeborulás?
Marylou
2008. június 10. 08:29 | Sorszám: 29
Tényleg, mi lenne egy előrehozott önkormányzati választás feltétele Bp-en? Ha a fővárosi közgyűlés feloszlatná magát?
Marylou
2008. június 10. 08:24 | Sorszám: 28
Az SZDSZ megítélésével kapcsolatban engem nem kell meggyőzni...

Az előrehozott választás viszont szerintem az ország érdeke lenne. Megszabadulnánk a gyurcsányi ártalmaktól. Viszont ezt a bolsevik pártok (MSZP, SZDSZ) ma is képesek megakadályozni.

Marylou
2008. június 10. 07:33 | Sorszám: 26
A Fidesz-SZDSZ közti tárgyalásoktól szerintem a legtöbb félnivalója Gyurcsánynak van. Ugyanis nagyon könnyen kikerülhet a miniszterelnöki bársonyszékből, amelybe most olyan eszelősen kapaszkodik. Elég arra az elvi lehetőségre gondolni, ha az SZDSZ netán megszavazná a parlament feloszlatását.

Más kérdés, hogy az SZDSZ most 1% közelében van, ők sem merik ezt meglépni, mert könnyen a parlamenten kívül találhatnák magukat. Az SZDSZ pedig sosem az ország érdekét nézte, sokkal inkább a saját pártérdekeit.

A Fidesz nyugodtan nézhetne a választások elébe, később pedig szvsz még nyugodtabban, így oktalan kompromisszumokba semmiféleképpen nem fog belemenni. Ezért elég nehéz elképzelni, hogy meg tudnának egyezni egymással.

A topikcím hazug, a tárgyalás még közel sem jelent összeborulást.

Marylou
2008. június 09. 19:28 | Sorszám: 1
Nem örülök neki.
Ahova az SZDSZ beteszi a lábát, ott fű nem terem.

A Fidesz érdeke az lenne, hogy a gyurcsányizmus még mélyebbre ássa az MSZP sírját.

Az előrehozott választások viszont tényleg az ország érdekeit szolgálnák. Ha ezt célozza az ideiglenes együttműködés, akkor el tudom fogadni, hogy a Fidesz ez esetben az ország érdekét a pártpolitikai érdekei elé helyezi.


Téma: NÉPSZAVAZÁST AKARUNK A BP-I GYÓGYFÜRDŐKRŐL!
Marylou
2008. június 09. 09:46 | Sorszám: 2
Vidéki létemre ezt én is nagyon fontos kérdésnek tartom! A gyógyvíz nemzeti vagyon, vigyázni kell rá!

Ha aláírásgyűjtés indul, rám lehet számítani az ügyben!


Téma: 'Ha tehetnék, már kizárták volna Magyarországot a NATO-ból'
Marylou
2002. november 02. 21:37 | Sorszám: 115
Hello Mindenkinek!
Az említett cikkel kapcsolatban egy idézet a tegnapról az mti.hu -ról:

A NATO-FŐTITKÁR SZÓVIVŐJÉNEK NYILATKOZATA

"Nem vezetünk a NATO-ban bizonyítványt a szövetségesekről" - mondta csütörtökön Yves Brodeur, a NATO-főtitkár szóvivője az MTI tudósítójának a Foreign Affairs amerikai folyóirat legújabb számában a magyar tagság utóbbi éveit bíráló cikkéről.

A szóvivő nem látta még a cikket, nem ismeri a szerzőjét sem, de - mint mondta - annyi bizonyos, hogy az illető csak a saját nézeteit fejthette ki.

Brodeur elvként leszögezte: - Mint az közismert, a NATO-ban nincs ilyen minősítő eljárás vagy mechanizmus. A dolog így számomra értelmezhetetlen. Mi nem kommentáljuk soha a nyilvánosság előtt a szövetségesek teljesítményét. Ez nemcsak Magyarországra vonatkozik, hanem a többi szövetségesre is. Nem lenne valami gyümölcsöző gyakorlat. A szövetségesek együtt - ez az alapelv. Együtt értékeljük a szövetség teljesítményét, azt, hogy hogyan mennek a dolgok, hogyan teljesítjük különböző kötelezettségeinket, megbízatásainkat, amelyeket vállaltunk. A szövetségesek ennek tükrében döntik el, hogy a műveleteink sikeresen haladnak-e vagy sem. De nem vitatkozgatnak és nem latolgatják az egyes szövetségesek értékét. Azt gondolom, nem ilyesmivel érdemes foglalkozni, nem érdemes erre vesztegetni az időt. Foglalkozni az igazi kérdésekkel kell, mint például azzal, hogyan tehetnénk jobbá a szövetséget.

- A NATO-ban nincs olyan tisztviselő, akinek az lenne a dolga, hogy figyelje az egyes szövetséges országok aktáit. A NATO-ban minden szövetséges egyenlő. Itt nincs egy külön Magyarországgal, aztán Csehországgal vagy éppen az Egyesült Államokkal foglalkozó iroda. Nem így működik a dolog. Nem osztogatunk bizonyítványt senkinek - hangsúlyozta a NATO főtitkárának, George Robertsonnak a szóvivője.

Véleményem szerint ez azt jelenti, hogy a cikk születésének nem sok köze lehet a NATO-hoz...


Téma: SZÉP VOLT, VIKTOR, SZÉP VOLT, FIÚK!!!
Marylou
2002. június 08. 22:02 | Sorszám: 69
Kedves mavo, kérlek, azért ne legyél igazságtalan. A Fidesz mindig az emberek jobbik énjét szólította meg. Ezt egyébként nagyon becsülöm bennük.
Marylou
2002. június 08. 21:43 | Sorszám: 66
Hello mavo!
Ha nem vetted volna észre, felhívnám szíves figyelmedet, hogy most nem én hoztam szóba a témát, hanem csak reagáltam
Marylou
2002. június 08. 21:41 | Sorszám: 65
Egyébként még egy szót a kampányról, így utólag.
Nagyon elszomorít, hogy egy olyan kampány, amely az emberekben lévő negatív érzésekre, az emberek rosszabbik énjére épített, mégis hatásosnak bizonyult. Ez nem is annyira az eredmény, sokkal inkább az emberek miatt elszomorító.
Marylou
2002. június 08. 18:43 | Sorszám: 62
Szerintem Orbán Viktor hiteles ember, kiváló politikus, és az elvégzett munkája is kiemelkedően jó volt. Nemcsak az övé, az egész kormányáé. Az eredményeket itt nem sorolom fel még egyszer, mindenki ismeri, kivéve azokat, akik nem akarják látni a tényeket.
Marylou
2002. június 06. 20:51 | Sorszám: 54
Szia, kedves Gyöngy!
Örülök, hogy újra láttam a neved. Tegnap este csak nagy vonalakban volt időm belenézni néhány pillanatra a honlap anyagába, első ránézésre nekem jó benyomásaim támadtak. De lehet, hogy nem vagyok teljesen elfogulatlan...
Marylou
2002. június 05. 22:43 | Sorszám: 51
Szia, kedves búzavirág!
Nagyon köszi a linket!
Megnéztem a honlapot, szerintem egész jó, és a szívemnek igen kedves
Marylou
2002. június 05. 22:25 | Sorszám: 49
Hello, mavo!
Az első mondatodban nem értem a sajnost.
„Sajnos a C variáns ökológiai szempontból egy fikarcnyit sem károsabb a teljes szörnyetegnél”
Az a jó, hogy közel sem olyan káros. Nem vagyok vízügyi szakember, de amikor ez téma volt, a sajtóhírekből nekem az jött át, hogy a szörnyeteg megépülése tényleg szörnyű káros lett volna.
Elég sok egyetemista ismerősöm van összesen három egyetemről, oktatókat is ismerek. Egyiktől sem hallottam, hogy extra pénzeket szedett volna az egyetem. Persze, lehet, hogy egyetemi ismerőseink más-más egyetemekről kerülnek ki. : )) Vagy ez a külön pénz szedés csak álhír. : (((
Amit O.V. kezdő hazugságaként említettél, az nem biztos, hogy tényleg hazugság volt. Valami volt, de a részletekre tényleg nem nagyon emlékszem. Igazából tele volt már a hócipőm is a 3/3-as üggyel, az ügynök ügyekkel, és a megfigyelési ügyekkel. Ezért ebbe a témába nemigen merültem bele annak idején sem, és most sem akartam belemerülni.
Szerintem nem is annyira a lényegről szólnak ezek a titkosszolgálati témák. Csupa dezinformáció oda-vissza, nekem kicsit uncsi.
A lényeg az, hogy Orbán Viktor szerintem hiteles ember. Úgy láttam, hogy az általános etikai elveket betartotta, rengeteg jó húzása volt, és sok mindent meg tudott valósítani kormányfőként (természetesen nem egyedül, hanem a munkatársaival együtt). Ezért őt tisztelem, becsülöm és szeretem.
Nem örülök annak, ha a mostaniak elszúrják a dolgokat, nem vagyok a minél rosszabb, annál jobb elv híve. Ha már náluk a kormányrúd, legalább tegyék rendesen a dolgukat, az országnak ez lenne jobb. Szeretni nem fogom őket, de legalább a megbecsülést és a tiszteletet megadnám nekik, ha jól dolgoznának.

Üdvözöl: Marylou

Marylou
2002. június 03. 19:14 | Sorszám: 47
Hát a C variáns nem nagy öröm. De még így is jobb, mintha a nagymarosi szörnyűség megépült volna szvsz.

Azért tartom hiteles embernek Orbán Viktort, mert az intézkedéseivel bebizonyította, hogy amit mondott, azt valóban komolyan gondolta. Gondolok itt a családtámogatási rendszerre, a tandíj eltörlésére, a gázáremelés korlátozására, és a többi intézkedésre. Ezek engem meggyőztek arról, hogy érdemes volt bennük bízni, nekem nem okoztak csalódást.
Üdvözöl: Marylou

Marylou
2002. június 03. 19:03 | Sorszám: 46
Hello mavo!
Igazad van, ezt is az index-en fedeztem fel. Mivel vasárnap csak a műsor legvégén kapcsoltam be a rádiót, nagyon megörültem ennek a jó kis összefoglalásnak. Gondoltam, hátha valaki szintén nem hallotta, és érdekelné.
Marylou
2002. június 03. 18:56 | Sorszám: 45
off
Nem a Fidelitas-os, hanem az index-es vagyok.
A Fidelitasról csak annyit tudok, hogy a Fidesz ifjúsági szervezete. Személyesen nem ismerek tőlük senkit. Legalábbis egyik ismerősömről sem tudok olyasmit, hogy a Fidelitas tagja lenne. Persze, attól még lehet.
Nem vagyok egyik pártnak sem tagja.
on
Marylou
2002. június 02. 19:25 | Sorszám: 41
Hello, mavo!
Kicsit összekeveredett itt néhány dolog. Annak örülök, hogy a nagymarosi erőmű nem épült meg, mert a környzetvédők erősen tiltakoztak ellene, és én elhiszem nekik, hogy jogosan tiltakoztak. Biztosan jobban értenek hozzá, mint én.
A híd ellen nem annyira tiltakoztak a környezetvédők, viszont összeköti a két partot, tehát jó, hogy felépült.

A szlovákokkal való kapcsolatról annyit figyeltem meg, hogy Zurindával valóban jobban szót lehetett érteni sokáig. De most ő is nehéz helyzetben van, ezt meg kell érteni. De ez nem Orbán Viktor hibája. Ilyen a szlovák helyzet, nemsokára ott is választások lesznek. Meciarral valószínűleg nehezebb lett volna.

A Nemzeti Színházat sok kormány fel akarta már építeni, rengeteg próbálkozás volt. Senkinek nem sikerült eddig, csak az Orbán kormány volt képes rá.

Ezen a topikon a más véleményű hozzászólókat is szívesen látjuk, ha van esély egy normális hangvételű vitára.

Nem tudom, miért éri annyi támadás O.V. személyét még mindig. Szerintem nagyon tehetséges politikus, társaival együtt sok mindent megvalósítottak, amíg kormányon voltak. Ráadásul hiteles embernek is tartom, ami elég ritka a politikusok között.

Marylou
2002. június 02. 16:31 | Sorszám: 40
Budapest, 2002. június 2., vasárnap (MTI) - Szinte az egész ország narancssárga, csak a kormány nem az - mondta Orbán Viktor a Magyar Rádió Vasárnapi Újság címû mûsorában vasárnap, utalva arra, hogy a választásokon több megyében gyõzött a jelenlegi ellenzék, mint a mostani kormánypártok.
A volt kormányfõ szerint az õsszel az elsõ nagy erõpróba a földkérdés lesz az ellenzék és a szocialista kormány között.
- A földet mindenképpen meg kell védeni a külföldiek ellen - fogalmazott Orbán Viktor.
Az ellenzéki képviselõ a Fidesz választási veresége kapcsán kifejtette: "talán nem arról van szó, hogy az ellenfelek jobbak voltak mint mi, hanem mi nem voltunk elég jók."
A volt kormányfõ közölte: ha sikerül a törvényt megváltoztatni, akkor újra kell számolni a szavazatokat "annak érdekében, hogy kiderüljön, mi is az igazság".
Orbán Viktor átlátszó mesének nevezte azokat a felvetéseket, amelyek szerint rossz állapotban van az ország, valamint azt, hogy az elõzõ kormány túlköltekezett volna.
A személycserék témakörében az exkormányfõ azt mondta: az embereket nem a tények bosszantják, hanem az, hogy a kormánypártok árkok betemetésérõl, békességrõl beszéltek, most azonban ennek az ellenkezõje történik.
Elmondta: õt is meglepte, hogy "olyanokat is elküldenek pillanatok alatt, akiket mi a Horn-kormány idején átvettünk, megtartottunk, sõt idõnként még magasabb beosztást és hivatalt, munkát adtunk nekik".
Orbán Viktor általánosságban is úgy vélekedett, hogy az új kormány eddig csak rombolt, leváltott, megszüntetett.
A volt miniszterelnök szerint hiba volt, hogy a sajtó, a nyilvánosság területén nem vállaltak több összeütközést, vitát.
- A kormánynak az egyetlen, szerintem derék, de összességében satnya eredménye van ezen a területen, hogy világra segítette a Heti Válasz címû újságot. Sokkal többet kellett volna világra segítenünk, a rádiózásban, a televíziózásban, újságokban is - jelentette ki.
Szerinte "miután most a kormányzati eszközöket kiütötték a polgári erõk kezébõl, ezért a polgári világot nekünk magunknak kell fönn- és eltartanunk".
Ezt elsõsorban újságjaik, saját kulturális intézményeik, rádióik televízióik fenntartásával tartja elképzelhetõnek.
Nagy kérdésnek nevezte Orbán Viktor, hogy az elõfizetési díjak tervezett eltörlése után vállalja-e a költségvetés a Magyar Rádió, a Magyar Televízió és a Duna Televízió fenntartását.
- Ha nem vállalja, akkor a közszolgálatiság veszélybe kerül - mondta.
Arról is beszélt az exkormányfõ, hogy amikor a nemzeti oldal valamit tenni akar, akkor megtámadják, de ha ugyanezt a dolgot teszi a másik oldal, akkor esetleg dicséret következik.
- Mégiscsak itthon vagyunk, tûrhetetlen, hogy ilyen körülmények között kell élnünk - szögezte le.
Tájékoztatása szerint jelenleg mintegy hatezer a polgári körök száma.
Az Orbán Viktor részvételével nemrég alakult Szövetség a Nemzetért kör szerdán tartja következõ ülését, amelyen eldöntik, milyen hírleveleket és hírláncokat érdemes kiépíteni.
Mint elhangzott: hamarosan nyilvánosságra hozzák azt a címet, amely központja, székháza lesz az egész mozgalomnak.
A nyugdíjasoknak küldött levelérõl szólva Orbán Viktor hangsúlyozta: mulatságos és elfogadhatatlan lenne, ha egy demokráciában a megválasztott miniszterelnök nem küldhetne bármilyen okra hivatkozva levelet a választópolgároknak.
A parlamenti ülésezési rend megítélése szerinte valójában nem lesz heti rendszerû, mivel "lesz egy randevús hét, meg lesz egy törvényhozó hét".
A politikus szerint az Országimázs Központot ugyan azért szokták támadni, hogy túl sok pénzt költött, a valóságban viszont a Horn-kormány erre a célra sokkal több pénzt fordított.
- Éppen olyan keretszerzõdést kötöttünk a mi kormányunk idõszakában az Országimázs Központ rendelkezésére álló pénzek felhasználására, mint amilyet az elõttünk járó kormány kötött egy nagy nemzetközi reklámcéggel. Ha az egyik törvénysértõ, akkor a másik is az - tette hozzá.
Orbán Viktor úgy vélte, az Országimázs Központtal kapcsolatos hatósági eljárások ügye arról szól, hogy pártrendõrséggé alakul-e a rendõrség Magyarországon a következõ idõszakban, vagy nem.
Beszélt a Terror Házáról is a volt miniszterelnök, aki szerint a kormány még nem döntötte el, hol enged szabad folyást indulatainak.
- Egy Terror Háza Múzeumhoz való bármilyen jellegû beavatkozás több millió akcióképes ember ellenérzését váltja ki - jelentette ki Orbán Viktor.
Marylou
2002. május 31. 18:18 | Sorszám: 37
Hello, mavo!
Nekem a legjobban az tetszik benne, hogy sok évi várakozás és tervezgetés szinten maradt ábrándozások után végre megépült.
Különben tudom, hogy mindenbe, a legjobb dolgokba is bele lehet verni a csúfot.
Marylou
2002. május 30. 21:38 | Sorszám: 34
Az esztergomi híd számomra is sokat jelent. Néha megfordultam Esztergomban, és évekig elég szomrú látvány volt a két parton a két híd csonk. A képtelenség, a tehetetlenség szimbólumának tűnt.
Többször is születtek tervek arra, hogy újra felépítsék, de ez csak Orbán Viktor kormányának sikerült. Akkro még a szlovákokkal is szót lehetett érteni...
Marylou
2002. május 30. 20:33 | Sorszám: 33
És most, hogy Huszti Péter lett az igazgatója, most sem látod szebbnek?
Marylou
2002. május 29. 22:07 | Sorszám: 28
Ez jó volt!
Marylou
2002. május 29. 21:21 | Sorszám: 25
Edvárd!
Ha elolvastad az eddigi hozzászólásokat, azért találhattál bennük néhány olyan eredményt, ami kétségtelenül jó és szép. Elég széles a paletta. Ezt csak az nem veszi észre, aki nem akarja.
Mivel te láthatólag nem akarod, kicsi szívem azt súgja: te nem igazán kedveled Orbán Viktort és csapatát. Ehhez jogod van, tiszteletben tartom a véleményedet.
Feltételezem, hogy akkor a mostani kormánytól várod az ország felvirágoztatását. Ha esetleg így lenne, elárulnád, miből gondolod azt, hogy ők esetleg majd jobbak lesznek?
Marylou
2002. május 29. 20:23 | Sorszám: 24
Sajnálom, hogy a Szűrös Mátyáshoz hasonlóan hiteles baloldali politikus oly ritka kis hazánkban, mint a fehér holló. Pedig örülnék neki, ha lenne legalább még egy...
Marylou
2002. május 29. 20:19 | Sorszám: 23
Minden szavaddal egyetértek, ezek nekem is sokat jelentettek és jelentenek.

A szerda reggeli interjúkat én is nagyon szerettem. Ezekben a fontosabb ügyekről, közeli tervekről kaphattunk tájékoztatást, méghozzá első kézből. Jó volt hallgatni.
Mivel továbbra is a Kossuth adót hallgatjuk reggelenként, ma is hallottam a M.P.-rel készített interjút. Ilyenkor óhatatlanul összehasonlít az ember. Mit mondjak, nem lettem túl vidám.
Nem is a beszédtechnikák színvonalában észlelhető különbség miatt, ez végül is egyéni tehetség kérdése. Inkább a szavak mögött érzékelhető hozzáállásbéli különbség miatt. A ma reggeli M.P. interjúban lehet, hogy szó szerint nem sokszor hangzott el az "én" szó, de mégis mindenütt ez volt előtérben. Nem az "ügy", amit szolgálni kéne, hanem az "ÉN".

Marylou
2002. május 29. 20:04 | Sorszám: 21
Mielőtt véleményt mondanál arról, hogy a határon túliak hogyan vélekednek a kedvezménytörvényről, esetleg nem ártana meg is kérdezned néhányat közülük. Akikkel én beszéltem erről, azok közül nem mindenki tudott róla, az igaz, de aki tudott róla, az mind örült neki.
Nem hallottam tőlük, hogy valaki is átverve érezte volna magát.
Egy kis pontosítás: az MSZP nem a kedvezménytörvény miatt keltett xenofób hangulatot, azt még meg is szavazták. Később az Orbán - Nastase megállapodást támadták meg, ami az Orbán kormány jelentős sikere volt. Ugyanis elérte, hogy Romániában alkalmazni lehessen a kedvezménytörvényt.
A választások közeledtével ezt a sikert az MSZP nem nézte tétlenül, és csupán önző pártpolitikai érdekből még az idegengyűlölet kétes fegyverét sem átallotta bevetni.
Itt kell megemlítenem, hogy minden tiszteletem Szűrös Mátyásé, aki ezt már nem tudta lenyelni saját pártjától, és távozott. Így az én szememben megmaradt hiteles politikusnak.
Marylou
2002. május 28. 22:25 | Sorszám: 11
Bocsi, de nekem úgy tűnik, inkább a polgári körökben látnak rögtön ellenséget azok, akik egyébként is mindenütt ellenséget keresnek, mert valahogy ellenség nélkül nem tudnak meglenni .
A polgári oldalra nem elsősorban az ellenség-keresés a jellemző, hanem az, hogy kitörési pontokat keres, felfedezi, mi a teendő és hozzálát a megvalósításhoz. Közben nemigen ér rá ellenségkereséssel bíbelődni.
Ez volt jellemző a polgári kormányra is. Szerintem többek között ennek köszönhettük azt is, hogy a gazdasági stratégiájuk nem a megszorító intézkedések bevezetésére épült (emlékszem, milyen keményen számonkérte ezt rajtuk 99-ben és 2000-ben az ellenzék), hanem a kitörési pontok keresésére, és utána azokon át az előretörésre. Nem vagyok közgazdász, így csak amatőr szinten figyeltem a jelenségeket. Szerintem ilyen kitörési pont volt az EÜ önkormányzatok megszüntetése, (a felhasználások kontrolljának megteremtése), a minimálbér megemelése, ami által a zsebbe fizetett jövedelmek nagy része legálissá vált, és az olimpia is ilyen kitörési pont lett volna, gazdaságilag is. Most már ez is csak egy szép álom marad.
Mint ahogy szép volt 4 évig megszorító intézkedések nélkül élni. Attól tartok, ebből az álomból nemsokára, legkésőbb az önkormányzati választások után kénytelenek leszünk felébredni…
Marylou
2002. május 28. 21:29 | Sorszám: 6
Minden ilyen tényező fontos szerintem is, ami lelki tartást adhat az embereknek.
Ez a prüsszentés jó volt!
Egyébként egészségükre!
Marylou
2002. május 28. 21:25 | Sorszám: 5
Ez számomra azt jelenti, hogy sokkal többen vannak, akik a magyar nemzet ügyét fontosnak tartják, mint 4 évvel ezelőtt. Aki eddig is fontosnak tartotta, az most még fontosabbnak érzi. Sok ilyent ismerek.
A határon túli magyarok érezhetik, hogy fontosak az anyaország számára. Ez is az egységet erősíti a nemzeten belül.
Marylou
2002. május 28. 19:49 | Sorszám: 0
Sziasztok!
Mivel egy szép, sokunk számára szép 4 év lezárult, itt az ideje némi összegzésnek.
Mindenkit szerettel várok, aki úgy gondolja, hogy szívesen megosztaná a többiekkel, neki mi tetszett az elmúlt 4 évben. Ha valakinek ellenvéleménye van, azt is szívesen meghallgatnánk itt.
Egy kérésem lenne: tiszteljük meg egymást azzal, hogy kultúrált szavakkal fejezzük ki véleményünket.
Akkor kezdeném is.
Nagyon örültem annak, hogy a magyar népesség fogyásának üteme lelassult a családtámogatási intézkedések eredményeként. Örültem, hogy a gazdaság növekedett, az infláció csökkent. Örültem, hogy a beregi térségben a víznek jobban ellenálló házak, a folyók mentén gátak épültek.
Óriási eredménynek tartom a kedvezmény törvény bevezetését.
Szerintem a magyar nemzet összetartozása és ereje nőtt.
Szép volt, Viktor, szép volt, fiúk!!!

Téma: Amit el lehet pusztítani, de ...
Marylou
2003. november 26. 20:26 | Sorszám: 73
Egyetértek.
Láttam már olyan rinocéroszokat is, akik direkt felbőszültek, ha tündérnövényekkel találkoztak. Nekimentek, nagy erővel, de a növények hajlékonyak voltak, és sokáig állták a rohamot, de végül csak sikerült őket letaposni. Akkor a rinocéroszok körülnéztek, és kényelmetlen érzésük támadt: növények nélkül nem is szép a kert. Néhány rinocérosznak egyenesen hiányozni kezdett a növények szelídsége és illata. Ezek a rinók már nem állnak messze attól, hogy felfedezzék, bennük is tündér lakik.
Marylou
2003. november 25. 20:18 | Sorszám: 57
Valóban, csak észre kell venni ...
Marylou
2003. november 24. 20:48 | Sorszám: 44
Ez nagyon szép történet, és igaz. Kivéve - szerintem - az utolsó mondatot. A tündérek, akik tényleg tündérek tudnak maradni, nem halnak ki. Mikor úgy látszik, hogy az orrszarvúfélék letapossák őket, akkor valóban nagyon szenvednek, néhányan meg is halnak, az éltető nedv is elhagyja őket, de annak minden cseppjét beissza a föld, és minden cseppből új tündérek teremnek. S az új tündérek tudják jól, hogy életüket elődeik áldozatának köszönhetik, ezért utódaiknak is megtanítják a mondást, ami a tündérek örök reménye: "Levághatják az összes virágot, de nem tudják megállítani a tavaszt."

Téma: Elzavarták Újhelyit
Marylou
2003. szeptember 29. 19:57 | Sorszám: 41
Szerencsére az arrogáns kijelentéseivel elég gyorsan lejáratja magát, és ellenszenvessé teszi sokak szemében azt a máris nagy arcát.

Téma: Orbán: a polgári körök nem tartoznak egyik párthoz sem
Marylou
2003. november 25. 20:28 | Sorszám: 9
Ne haragudj, én nem így látom. Amiről szó esik, az oktatási törvényben a titoktartási passzus, az EÜ privatizáció, a jelenlegi kormány rossz gazdasági döntései mind nagyon is aktuális és komoly problémák. Helyeslem a polgári kezdeményezéseket és a tiltakozást ezekben a kérdésekben.

Az, hogy a polgári körök gondoljanak a szegényebb sorsúakra is, csak egyszerű emberséges gesztus, minél több ilyesmit tapasztalunk, annál jobb.


Téma: Fütyülnek a választókra
Marylou
2002. május 28. 19:29 | Sorszám: 35
Hello mindenkinek!
"Értékpárti, szegénységpárti, becsületpárti vagyok."
Szerintem M.P-nek vigyáznia kéne az ilyen szavakkal. Ilyenkor a plafon épsége súlyos veszélyben forog. Kár lenne érte, az épület helyreállítása sok pénzbe kerülne. A benn ülő képviselők testi épségéről nem is beszélve.

Email a webmesternek | Gondola