gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Európa-híd
NevemSenki
2003. február 26. 12:46 | Sorszám: 11
Van aki, akik Mária Valéria hidat építettek,
és vannak akik ponton hidat.
Merjünk kicsik lenni.

Na jó, csak vicceltem


Téma: Megmondtuk elore :(
NevemSenki
2003. június 05. 12:25 | Sorszám: 20
Ami még nem dráma időarányosan, csak ippeg nem tartalmazza az önkormányzatok adatait.
Ami viszont már baj. Mert ott majd valamikor ősz elejére fogy el a pénz....
Érdekes év végénk lesz.
Üdv

Téma: Na kezdődik az ország lebontása
NevemSenki
2002. október 30. 17:13 | Sorszám: 77
Hír a Világgazdaság Online-ról!

Startol a privatizációs "rali"
Csaknem száz társaságban meglévő tulajdonát adja el rövid időn belül az állam. Tőzsdére megy az MVM Rt., a Szerencsejáték Rt. és a Magyar Posta. A kormány stratégiai elképzelései szerint már 2003-ban pénzzé tennék a Malévet, a Mahart Rt.-t és a Dunaferrt is.
http://www.vg.hu/files/137_GRAFIKON.JPG

Ügyes.

Na üdv

NevemSenki
2002. október 15. 15:55 | Sorszám: 16
"választások után a mai napig úgy gondolja Ő a miniszterelnök"

Irigyellek, nekem nem megy a gondolatolvasás. Pedig de szeretném, főleg amikor a feleségem olyan furán néz rám.

Szóval ezt miből szűrted le?

"Ő mondja meg a kormánynak mit tegyen és mit ne."

Mint ellenzéki politikus mi más lenne a dolga?
A kormány meg azt tesz amit akar, vagy amit hagynak neki. Ha jól emlékszem néhány hónapja meg pont az volt a baj, hogy Japánban issza a szakét ahelyett, hogy elhatárolódna a hídlezárástól.
Ha van rajta sapka akkor az, a ha nincs, akkor meg az a baj? A füstszűrősről meg már ne is beszéljünk.

NevemSenki
2002. október 15. 14:07 | Sorszám: 10
Azért ehhez lenne csöndes hozzáfűznivalóm.
1., betelefonálás (ahogy én látom, hallom)
Nálam ez akkor tette be a kiskaput amikor a valamelyik (Kossuth?) rádió műsorban egy "szőke középkorú" női hang mondta az okosságot (most tök mindegy, mit) majd néhány nap múlva az ATV-n ugyanaz a hang, ugyanazt, ugyan olyan stílusban. Mintha felvételről ment volna. (?)
2., szélsőségek (ahogy én látom, hallom)
Lehet, hogy tévedek, de mintha mindig egy személy körül keringenének. Még ma is a választások után majd fél évvel. Ez a személy meg folyton Orbán. Az egyik szerint Szt. István II. a másik szerint mini Hitler de minimum Gömbös (ez utóbbi szerintem nem is olyan nagy baj).
Másik dimenzió amikor: O.V. = törpe cézár aki mindent államosítani akar és visszaállítaná a királyságot vagy isten után az első de minimum politikai zseni - röhej kategória!
M.P = önkéntes spicli, korrupt klán főnök - azért ebben meg van valami, mondhatni tény!

Na üdv


Téma: Veled vagyok Robi!
NevemSenki
2004. augusztus 25. 15:31 | Sorszám: 155
Olvasgatva benneteket -szinte a topic elejétől- az az érzésem, a helyzet olyan mint a jó zsidó viccben, mikor is minden vitázónak igazat ad a rabbi, sőt még annak is aki ezt kifogásolja.

Én nem akarok igazat tenni és nem szeretnék senkit igaztalanul megsérteni. De olyasmiről vitatkozgatunk s tereljük tévútra a témát melyről gőzünk sincs. Nem ismerlek benneteket de kétlem, hogy lenne köztünk olimpikon, élsportoló, sportvezető.

A peticióhoz kb 6200-adikként csatlakoztam, mert személy szerint sajnálom Robit, hibázott, de megértem. Tökéletesen megértem.
És nem azért mert tegnap éjjel a csapat orvosa is ezt nyilatkozta.
Egy kicsit azért mert én is voltam élsportoló –a 20-as éveim elejéig-, s ugyan a mostaniak nyomába sem érhettem sem eredményeimben sem képességeimben, s az űzött sportág sem tartoz(ik)ott a világ élvonalába. De egy picit ismerem ezt a világot, a nagy versenyek hangulatát, a sportolók lelkiállapotát, a sportvezetők, bírók ellenőrök tevékenységét s annak hatásait. Számtalanszor ültünk az öltözőben, együtt csapattársainkkal, vezetőinkkel még is magányosan.

Mert -szvsz- a tények szerint Robi összes bűne, hogy nem adott elég anyagot.
A csapat orvosa –ki a nemzetközi szövetségben is betölt funkciót- szerint is teljesített annyit ami már, akár két részletben is de értékelhető.
Ráadásul negatív eredménnyel. A csapat orvosa is azt nyilatkozta már tegnap éjjel –nem győzöm ezt hangsúlyozni-, hogy az értékelés szerint negatív a lelet.

Szóval nem doppingolt, nem csalt, tűrte a zaklatást (amiről tegnap éjjel az orvos is azt nyilatkozta, hogy szokatlan és indokolatlan volt), ameddig tűrhette, amikor a kórházi megoldásról is kiderült, hogy nincs pihenésre lehetőség –bár a szabályzat szerint jár- és ugyan az a "pisiellenőr brigád" megy Robival mint aki addig is tette a dolgát, nos akkor "aszonta, hogy ölég". Tette ezt -szvsz- azért mert hisz adott értékelhető mennyiségű anyagot. Biztos, hogy ha csak 2 cseppet sikerült volna másnap estig is próbálkozott volna.
Szerintem bízott az ellenőrök és a későbbi döntnökök jóindulatában, volt rá alapja.

Más szóval egy lapra tett föl mindent. És ez az amit sokan nem értenek, hogy miért csinálta?
Azért mert sportoló, nem hétköznapi ember.
A sportoló nagyságrendekkel többször "tesz fel mindent egy lapra" azaz kockáztat ... mint egy civil, aki max csak hogy jobban essen a sör mocorog valamit.
A napi szintű kockáztatás így lassan, észrevétlenül, kis kortól szinte beidegződik egy sportoló döntéshozatali mechanizmusába. Ezzel a faktorral nem szokik senki számolni, mert nem ismeri. Mert hányan kockáztatunk naponta, eddzünk még akkor is amikor már forog velünk a világ és véreset köpünk, hányan megyünk bele -tudatosan- egy játékhelyzetbe amiből könnyen sérülés lehet –egy mérkőzésen akár tucatszor is- pusztán csak azért, hogy a csapattársnak tiszta lövőhelyzete legyen, hányan vállaljuk a játékot sérülten, inekcióval, speciális kötésekkel … és még folytathatnám a sort.
Ilyet csak a sportolók tesznek, vállalnak, s e miatt kicsit -átmenetileg- deformálódik a személyiségük, másként értékelnek, látnak helyzeteket.

Robi kockáztatott, s úgy tűnik veszít, de nem tehetett mást, ez az élsport velejárója, majd ha abbahagyja, eltelik 10-15 év, eltűnik ez a faktor, normális hétköznapi emberré válik. Olyanná mint mi. Én -egy kicsit- ismerem ezt.

Húúú de hosszú voltam, bocs
Üdv


Téma: Gyógyszerár vita - egy dilettáns rendelet
NevemSenki
2004. április 07. 12:38 | Sorszám: 30
Csak van ezzel egy kis baj, mert az 5%-os ÁFA árnövelő hatását mindenki érti. De mi a helyzet a többi 10-en %-al? Ahhoz semmi köze nincs az EU/Orbán tárgyalásnak.

Tudod majd 2 évvel a választások után kicsit retorika az orbánbányázás.

De vissza gyógyszerhez.

Egyes gyógyszerek támogatási összegét csökkentette az OEP. A támogatási szint csökkentése az egyes termékek árát értelemszerűen emelte, ugyanakkor a fogyasztók nem álltak át olcsóbb helyettesítő termékekre, így a következhetett be az áremelés nélküli - ÁFA bevezetést meghaladó - áremelkedés.

Na üdv


Téma: Gal J Zoltan "diplomaja" :)
NevemSenki
2002. augusztus 16. 11:08 | Sorszám: 3
Gál J. Zoltán szóvivőnek nincs diplomája- ... és a memóriájával is van 1 kis baj. A vele készített HVG interjú (2002 június 15) szerint Gál 20 évesen érzelmes publicisztikát írt Balladur öngyilkossága után.
És -Ő- erre nagyon büszke.
Pedig a 73 éves Edouard Balladur, volt miniszterelnök ma is jó egészségnek örvend és igen aktív.
Lehet, hogy Pierre Bérégovoy-ról írt? Mert Ő tényleg "megöngyilkolta" magát.
Vagy a HVG elcseszett valamit?
Lásd HVG posta 2002-07-18.
Na üdv

Téma: Columbia, 2003
NevemSenki
2003. február 10. 13:57 | Sorszám: 119
Nem mindegy mikor derülnek ki dolgok. Igaz.

Mostani eset egész biztos, sürgős az amerikaiaknak. Már csak azért is mert az űrállomáson dolgozó 3 űrhajóst legkésőbb március elejéig le kell hozni valahogy. Eredeti tervek szerint űrsiklóval jöttek volna, de ezeket most földre parancsolták ugye. Valószínű erre az Oroszok fognak vállalkozni, bár nekik is át kell konfigurálni a repülési programjukat. Egy soron kívüli felbocsátással.

Az űrkutatás viszonylag rövid múltja még most is tele van fehér foltokkal. Elképesztő megtörtént és meg nem történt eseményekkel.

Ilyen pl. annak az eltűnt Apolló parancsnoki kabinnak az esete, melyet orosz halászok (?) fogtak ki a tengerből. És amelyet 1970-ban adtak vissza az amerikaiaknak. Csak ennél az esetnél rengeteg a kérdés:
Mikor és egyáltalán hogyan veszett el a kabin?
Milyen módon került szovjet halászok hálójába?
Miért fogták el a szovjetek az amerikai űrhajót, nemzetközi incidenst kockáztatva? Hogyan tudták észrevétel nélkül elvinni a Biscaya-öböltől a szovjet partokig?
Biztos, hogy Murmanszkba szállították először?
Miért adták vissza a nem reklamáló amerikaiaknak, és ők honnan tudták hogy érte kell menniük?

Tény ami tény Orosz balesetekről nem adtak hírt. Így pl. csak néhány éve tudhatunk a szojuz-11 tragédiájáról is.
Csak röviden : A tragédiát az okozta, hogy 20 perccel a földet érés előtt váratlanul kinyílt az a szelep, amely a belső és külső légnyomás kiegyenlítését végezte. Mivel az űrhajósok nem viseltek szkafandert az elszisszenő levegő a biztos halált jelentette. Elvileg lehetőség volt a szelep kézi elzárására, de azt, az elzáró rudazat rövidsége miatt a beszíjazott űrhajósok egyike sem érhette el. Az egyik űrhajós megpróbálta a szelepet újjával betömni, de ez nem sikerült.

Na üdv

NevemSenki
2003. február 10. 12:23 | Sorszám: 117
Tudom ellentmondok magamnak (98. "Én szkeptikus vagyok. Sose nem tudjuk meg az igazságot. Mert bármilyen bizonyítékot lehet kreálni és a jó népnek beadni.")

De most, a baleset miatt, hogy újra kicsit visszaástam magam az űrkutatás témájába és nem csak a polcomon sorakozó könyveket olvasgatom, hanem az internetet -különösen az angol nyelvűt- is böngészhetem, el kell ismernem, hogy elképesztően sok információ érhető el régebbi esetekről, katasztrófákról. Nem csak az amerikai de a Szovjet/Orosz balesetekről is.

Talán ez tényleg az a terület amin annyira sok múlik, hogy nem lehet egyszerű "NA ÉS"-el elintézni. Amihez, ugye, amúgy meg szokva vagyunk !

NevemSenki
2003. február 10. 12:06 | Sorszám: 116
Ahogy arról már korábban beszéltünk, minden küldetést rettenetesen kicentiznek. Semmi plusz cuccot nem visznek ami nem releváns a misszió programjához. Ezért ha tényleg sérülés történt a felszálláskor, a személyzet halálra volt ítélve. Nem volt velük űrsétára alkalmas ruha (ez nem olyan kezeslábas amibe hoppsz be ugrok, mindenkire, milliméterre pontosan testre szabják), nem volt velük dokkoló egység így nem lehetett a siklót semmivel összekapcsolni. Az űrben való mentés tehát kizárt. Nem tudtak az űrállomáshoz sem manőverezni, mert ilyen jelentős pályaemeléshez nem volt elegendő üzemanyaguk. De semmi haszna nem lett volna, lásd az előzőeket. 22-es csapdája szinte minden misszió.

A Columbia ha így nézzük tényleg a flotta egyik legöregebb egysége (volt), viszont ha azt vesszük, hogy szinte minden felszállás előtt darabjaira szedik és újra összerakják akkor szinte új. Az Angol légierő jaguárjai, az USA F16-osok több mint 30 évesek, de az Orosz MIG29 se mai csirke és még most is a gerincet adják.

És most lehet megy a pusmogás, de azért nem kell a honi viszonyokból kiindulni. Előbb vagy utóbb kiderül az igazság. Az USA-ban működik a civil kontroll. Túl sok szemtanú, túl sok amatőr, hobbi csillagász, repülés szerelmes figyeli az űrsiklók útját. És ha ez nem lenne elég, akkor az is fontos, hogy nagyon sok iparág él az űrkutatásból ahhoz, hogy ne hagyják felderítetlenül az ügyet.
Ahogy nyilvánosságra került az Apolló baleset, amikor 3 űrhajós égett halálra a kabinban gyakorlás közben a dúsított oxigén miatt, ez esetben mára már az sem tabu téma, hogy lehet gyilkosság történt. Azt is az egész világ tudta, hogy -mind 2 esetben- bravúros technikai megoldással a bajba jutott Apolló 13 visszajött és a 14 pedig teljesítette küldetését. A Challenger katasztrófájának okai is napvilágra kerültek. Minden esetben levonta a NASA a következtetéseket és megtette a megfelelő változtatásokat.

Nagy tudású, elhivatott emberek dolgoznak, a NASA szinte minden szintjén. És azok az idők elmúltak már amikor a 2 nagyhatalom versengése esztelen kockázatvállalásba sodorta az űrhajósokat. Úgy tűnik azok az emberek, akik űrhajóskodásra adják fejüket, tisztában vannak azzal, hogy ez egy veszélyes üzem, még ha mindent megpróbálnak a legapróbb részletekig kiszámolni is.

Na üdv

NevemSenki
2003. február 06. 13:44 | Sorszám: 103
Mostmá tényleg befejezem de itt egy cikk a friss HVG-ből, ami szintén ezt a témát feszegeti:
Égi találmányok - földi haszon címmel http://hvg.hu/hvg_friss_cikk.asp?oID=8593FF1A-C696-4754-B95C-45A160FB0BA2

Na üdv

NevemSenki
2003. február 06. 13:16 | Sorszám: 102
"De azért tény az űrkutatás költségei eltúlzottak. Sok más fontos dologra is lehetne hasonló nagyságrendben kiadni."

Inkább úgy fogalmaznám, hogy az űrkutatás költségei horribilisek.
Viszont sokan mégis keveslik, én is, jó, jó én senki vagyok .
Lenne ötletem, honnan lehetne lecsippenteni és kicsit arányosabban elosztani.

Nem vagyok szakértő. Csak nagyon érdekel, és próbálok sokat olvasni, filmet nézni a témáról. Szinte minden -amit itthon kiadtak és néhány angolul- Asimov könyv megvan (SCI-FI és Tudományos) ugyanez igaz Carl Sagan-ra is és még sorolhatnám, az internet meg maga a csoda .

Szóval én azt mondanám, hogy nem is biztos hogy olyan sokat költenek rá mint amekkora hasznot hoz.

Gondoljunk csak olyan mindennapi eszközeinkre, amelyek űrkutatás nélkül nem lennének. PL. teflon a konyhában. Újfajta ötvözetek, hol lenne a közlekedés az ultra könnyű mégis hihetetlenül ellenálló anyagok nélkül?
De az orvoslásra is felbecsülhetetlen hatással van, súlytalansági körülmények között rengeteg kísérletet hajtanak végre és vírus fertőzések leküzdésére új fajta gyógyszereket állítanak elő. A Columbia tudományos programjában is szerepeltek -többek között - ilyen vizsgálatok.
Környezetvédelem is alkalmazza az űrfelvételeket a levegőbe, a talajra, a vizekbe juttatott szennyeződések kimutatására.
Manapság a hidrológia nem létezne űrkutatás nélkül. Lehetőség van árvíz előrejelzésre is. A halászat, tengeri közlekedés számára is hasznosak az űrfelvételek, amelyeken jól elkülöníthetők a halrajokban gazdag területek, ill. a jégmentes, hajózható tengeri útvonalak, de jól megfigyelhetők a víz alatti áramlatok.
A modern mezőgazdaság űrkutatás nélkül alig lenne több mint anno .... a vetésforgó. Biztos ti is tudtok példákat, ilyen az új termőterületek keresése, a meglévők állapotának folyamatosan ellenőrzése, és az erdőtüzek felderítése, geológiai, nyersanyag kutatások.
Hosszan lehetne még sorolni, globális mentőszolgálat, -távközlés, -tájékozódás, -időjárás jelentés (ha arra gondolok, hogy mennyi értéket és életet mentett már meg az, hogy napokkal de legalább hosszú órákkal előre tudnak pusztító viharokat jelezni) ami miatt szerintem nem kidobott pénz az űrkutatás.

Ami nekem kicsit fura, és most már tényleg hagylak benneteket a marhaságaimmal, az, az, hogy a fentiek ellenére az űrhajósok biztonságára aránytalanul keveset költenek. A visszatérési fázisban gyakorlatilag semmi mentési lehetőség nincs kifejlesztve. Ha beléptek a légkörbe akár a sikló, akár a sima visszatérő egység legénységének csak az ima marad, ha valami nem bingó. A felszállásnál vannak mentési lehetőségek. A kilövőálláson és az emelkedési szakaszban a Szojuz kabinját le lehet robbantani a hordozóról és egy rakéta koszorú kicsit arrébb repíti a bajtól és leejtőernyőznek. Ha jól tudom a siklónál a kabin ajtót lehet le robbantani és egy drótkötélen (?)lehet menekülni, ha valami problem van a kilövő állványon. Kicsit kalandos, mert van a földön valami páncélozott jármű, abba kell bebújniuk és elmenekülniük a keletkező tűztengerből. Emelkedési szakaszban pedig az egész sikló leválasztható a tankról és a gyorsító rakétákról. És meg lehet próbálni valamifajta repülést produkálni. Azt hiszem a Challenger kapitánya is felnyitotta a leválasztó kapcsoló fedelét de megnyomni már nem maradt ideje .

Bocs, hogy hosszú voltam,
Na üdv

NevemSenki
2003. február 05. 15:31 | Sorszám: 99
Végül is igazad lehet.
Egyszerűen megfogalmazva.
A kém műholdak lefotóztak valamit, a háborús veteránt meg felküldték, hogy nézze meg ő is a saját szemével. És mondja meg mennyi puskaport tegyenek a bombákba, hogy biztosan lerombolják amit le kell.

Csak a tank szigetelésének egy darabja vagy légörvény, vagy rossz szög vagy elektromos kisülés vagy Allah közbeszólt.

Üdv

NevemSenki
2003. február 05. 15:21 | Sorszám: 98
Igen.
Mondanak sok mindent.
pl. ilyet is: http://index.hu/politika/kulfold/colfenykep/

A cikk esszenciája, hogy valami amatőr csillagász lefényképezett egy különös -elektromos kisülés- jelenséget leszálló űrhajó mellet, néhány perccel a sikló szétesése előtt.

De egy másik -tegnap hallottam- okos szerint nem jó szögben (30 helyett 57) érkezett a masina és ez is oka lehet a katasztrófának. A baj csak az, hogy úgy tűnt kicsit keverik a süllyedés közbeni állásszöget a süllyedési szöggel.

Én szkeptikus vagyok. Sose nem tudjuk meg az igazságot. Mert bármilyen bizonyítékot lehet kreálni és a jó népnek beadni.

Emlékezzetek csak nem is olyan régen -4-5 éve?- volt egy ál dokumentum film, valami "A csodálatos Mao" címmel, talán. Na én azt jól beettem, csak a leges legvégén kezdett gyanús lenni, de akkor már menthetetlen volt.

Na üdv

NevemSenki
2003. február 05. 14:37 | Sorszám: 95
Ezt most kérdezed, vagy spekulálsz?

Mert a Columbia ebben a küldetésében sokkal magasabb pályán és gyorsabban repült, keringet, mint azok a katonai kém-műholdak, melyeket -szerintem, már réges-rég- a térség fölé lavíroztak.

NASA honlapon az olvasható, hogy jó csomó biológiai kísérletet, kutatást végeztek az űrben, volt velük, pl. AIDS vírus is.

Itt az a nyugtalanító -legalább is engem-, hogy x db. műhold kujtorog a Perzsa öböl felet és még mindig nem találtak meggyőző bizonyítékot. Pedig egy ilyen kis égi kémecske -tiszta meteorológiai körülmények között- simán lefotózza a vezércikk címét a buszmegállóban újságot olvasó ember kezében.

A térség felett nem igazán gyakori több napi havazást okozó front, műholdak meg nem látnak semmit?

Pedig állítólag több száz iraki tiszt, folyamatosan azon mesterkedik, a cuccokat ide-oda hurcibálva, dugdosva (mecset, korház, iskola, ...), hogyan tüntesse el azt a pár ezer robbanófejet, meg pár száz hektó biológiai koktél a fegyverzet ellenőrök elöl.

Ugyan már!

Na üdv

NevemSenki
2003. február 03. 16:36 | Sorszám: 77
[img] http://www.spaceflightnow.com/shuttle/sts107/030201columbia/launchdebris.gif [/img]

Az előbbi lapról.

A sikló bal szárnya és a külső üzemanyag tartály között, feltünő kis fehér foltocska (bekarikázva) lehet a katasztrófa oka?!

NevemSenki
2003. február 03. 16:20 | Sorszám: 76
Nem "láccik". Kár.
Jó kép.

Itt megnézhetitek : http://www.spaceflightnow.com/shuttle/sts107/030201columbia/radarimage.html

NevemSenki
2003. február 03. 16:18 | Sorszám: 75

A bekeretezett rész a zuhanó, széteső Columbia darabjai egy meteorológiai műhold képen.

NevemSenki
2003. február 03. 13:28 | Sorszám: 71
Indiai származású, amerikai állampolgár, ráadásul nem is űrhajós, hanem tudományos kutató.

Volt egy kérdés még, az űrállomásról. Ha jól tudom, akkor van fent 2 amerikai és egy orosz. Van velük egy "szaljut" csoda űrhajó, amivel vissza tunnak jönni, ha nem bírják ellátmánnyal ellátni őket. De meg akár 3-5 hétig is kibírják.

Engem igazából, az döbbentett meg, hogy a szakértők 2%-ra teszik a katasztrófa esélyét, ezért ha bajba kerülnek szinte semmit nem tudnak csinálni.

Nincs katapultálható pilóta fülke. (Csak a 2004-ben elkészülő modellen lesz.)
Az első, még két személyes, amolyan berepülő űrsiklón még voltak katapult-ülések, a 7 személyesen már nincsenek.
60 Km-en, ekkora sebességnél, 7-8 mach semmit sem érnének. Ha valami technikai malőr miatt nem tudnak leszállni, akkor az, az eljárás, hogy ezer méteren mindenki normál ejtőernyős ugrással "agyőt" mond a siklónak az meg csobban. De eddig most el sem jutottak, egyben.

Csomó kamera, érzékelő van a siklón. Csak a hordfelületen nincs kamera, ahol a felszállásnál elvileg megsérült, érthető a gép hasán nincs olyan kiálló felület, ahova rögzíthetnék, még csak meg sem tudták nézni mekkora a baj.
Kérdés látták volna, ha kiugranak egy űrsétára? Amit azért nem tudtak megtenni, mert nem volt az expedíció programjában ergo nem vittek alkalmas űrruhát.
De nem vittek robotkart sem, hogy az esetleg arra szerelt kamerával megnézzék, mert nem szerepelt a tudományos programban olyan, amiért ilyen masina kellene.
Ha tudtak a bajról még csak az űrállomásra sem voltak képesek menni, mert nem volt annyi üzemanyaguk.
Maradni sem lehetett, mert csak pár napra elegendő ellátmány van a siklón, és ha felküldenek még egyet azt ennyi idő alatt nem lehet felkészíteni 7 ember lehozására, arról nem is beszélve, hogy mivel ennek a gépnek nem szerepelt a tervében semmilyen űrrandevú nem is volt megfelelő zsilipkamra rendszeresítve, nem is tudott volna más űrjárművel csatlakozni.

Elképesztően élre terveznek minden küldetést egyszerűen nincsenek alternatívák.
Szerintem tudták mi vár rájuk csak bíztak a szerencsében.

Ha belép a masina a sűrűbb légrétegekbe már nincs visszaút, "valamék" "ausztronauta" mondta, hogy az űrsikló nem több mint egy repülő tégla.

Na üdv


Téma: Hozzászoktak Orbán élénk stílusához...
NevemSenki
2003. január 28. 13:07 | Sorszám: 22
Ajánlanék még:

Po Bronson: Bankvilág vitriolban
vagy
Günter Ogger: Bankárok - avagy mi történik a pénzünkkel?

Hajlamos vagyok hinni nekik. Van, hogy úgy mondjam napi, közvetlen tapasztalásom.

Elszomorító.

Na üdv


Téma: ITT AZ IDŐ...
NevemSenki
2002. szeptember 12. 12:07 | Sorszám: 35
Én csak olvasgatni szoktalak benneteket, talán ez lesz a második hozzászólásom. Általában nem szeretek xediknek csatlakozni, itt meg mindig minden kiderül pro és kontra.

Most is csak két dolog miatt szeretnék írni.

1., Toloba ezt írtad:
"csakhogy az Orbán-Torgyán kormány létrehozott új tisztségeket, így eleve adott lett a többlet"

Ami igaz is meg nem is. Több államtitkári pozíciót alkotott mint volt a Horn érában, de nem hozta vissza a Címzetes Államtitkári rangot amit Hornék szüntettek meg. A Medgyessy kormány -viszont- kapásból emelte az államtitkári kar létszámát és visszaállította a Címzetes államtitkárságot is. Ráadásul nem azzal a céllal és felhatalmazással amivel az Antall kormány, hanem inkább amolyan miniszter feletti kontrol szerepkörrel. (kicsit sem tűnik hálózati módszernek) Mindenről megbizonyosodhatsz a HVG júlis 13-i számából (árnyékállamtitkárok).

2., És ez már át is vezet a másik témára. Suttogó propaganda és HVG. Én évek óta olvasom a hetilapot, kapom a munkahelyemen. Amikor a választások előtt már igen felhevült volt a közhangulat igen érdekes dologra lehetett bukkanni az újságban. Egy reklámra. A HVG előfizetésre buzdító reklámjára. Egy teljes oldalon. Az oldalon látható volt 5 korábbi HVG címlapja. Minden évből 1. Az egyik évből (99) sikerült pont azt a címlapot kiválasztani (52-ből!) amin a Fidesz vezérkar félreérthetetlenül maffia "egyenruhában" (széles nyakkendő, zakó, felöltő, kalap) volt ábrázolva.

Na üdv


Téma: 2004. december 6.
NevemSenki
2004. november 13. 16:10 | Sorszám: 28

Ott a két pont.

Ez van "bévül".

Geopolitikailag nekem pedig rémlik három név, a Magyarok nagy barátai, akik biztos "üdvözölték" volna s mi több mindent megtettek volna a határon túliak Magyar állampolgárságáért.

Milosevic, Iliescu, és Mechiar

Üdv


Téma: Orbán Mene Tekel -je
NevemSenki
2002. október 28. 15:10 | Sorszám: 129
Mercurius megelőzőtt.
De tökéletesen igaza van.
Lehet, hogy korodnál fogva, többet hallgathattad Kádár szavait, de sajnos nem "avattak" be a valódi mechanizmusokba. Így pölö fogalmad sincs arról, hogyan és miért értékesítették Feketéék az ország aranytartalékát és hogy ennek milyen hatása volt a "legvidámabb barakk" mindennapjaira.

A választási számmisztikádhoz csak annyit, hogy az önkormányzati választások semmiféle képen nem összehasonlíthatóak az országgyűlési választásokkal.

Az előbbinél egy forduló van és passz. Ergo ha valaki nyer 1-2 szavazattal akkor már mindent visz. A belső arányok szimplán eltűnnek és így nem látszik a valódi képviselet.

Ennek fényében kicsit sántítanak a számaid. Illetve, dehogy is sántítanak. Pontosan illik a törekvésekbe (velünk az ország, persze).

Gondolom Te is tudod, hogy csak Budapest miatt lett az Szdsz olyan "közkedvelt". Esetleg ha eltekintenél attól a kb. 52 százaléktól akik nem Demszki-re szavaztak akkor már másként föstene a térképed.

Biztos, hogy ilyen magas labdákkal kell jáccani?

Na üdv

NevemSenki
2002. október 22. 16:15 | Sorszám: 33
"Egyébként én OVI-ról beszéltem, arról, hogy Ő mit csinált a gáton – erre nem jó válasz MP –el jönni, arra válaszolj, hogy OVI –tól ezt helyesnek tartod-e."

Neked nem jó válasz. Két miniszterelnök adott -majdnem- egyforma eseménynél tanúsított viselkedését hasonlítottam össze.
Neked pl. miért nem fájt, hogy a sajtó valótlanságot írt MP-ről?
OV legalább ott volt és néhány órára feltartotta a forgalmat. Akinek elvitte a házát a víz annak lehet jól esett, lehet nem.
Amúgy persze kicsit "műízű" ha egy miniszterelnök gumicsizmát vesz és úgy tesz mintha buzgárokat szüntetne meg. Nem ez a dolga. Csak tudod ha oda sem tolja az orrát akkor meg az a baj. Ha elkergetik a fotósokat akkor meg az a baj.
Amúgy mikor MP hazaért, ugyanúgy elvegyült a nép között és ígért fűt fát, bogarat.

Szóval nekem szimpatikusabb egy kis populizmus mint egy "kis" hazudozás.

"NEM LÉTEZŐ pénzről van szó, amelyet ennek megfelelően nem is lehetett átutalni. Csakúgy, mint a többi lufi a nem létező milliárdokkal (Széchenyi-terv lufi stb.)"

Azért ezekből a "nemlétező" pénzekből elégé rendbe szedték és felépítették a beregi falvakat. Azért mert nem ezt harsogja a média azért még igaz.
És tudod a kormány megtehette volna, hogy nem segít egy vassal sem.
-Volt gát? Volt. Igaz kicsit rozzant mert már 50 éve -ürgén kívül- nem nyúltak hozzá.
-Átszakadt? Hát igen.
-Volt biztosításod? Nem volt.
-Ja kérem, egyéni szocprobléma.
És senki sem szólhatna egy szót sem. Helyette "nemlétező" pénzekből, kedvező hitel feltételekkel, viszonylag rövid határidőn belül helyreállított. Értsd kemencés, vályogházak helyett normális, gázfűtéses téglaházakat építettek.
Én ezt látom meg nekem ez a fontos.

Kicsit nézz utána, hogy hány társasház, középület, intézmény esetében korszerűsítették a nyílászárókat a "lufi" Széchenyi-terv energi takarékossági pályázati alapjaiból, hogy csak egyetlen példát mondjak.

Amit az orosz válság hatásairól írok, az nem nagyjából van rendben!
Az akkor már évtizedek óta sem pénzben sem áruban nem fizető orosz piacot valóban 1990-92-re vesztettük el. Csak ekkora már ezt MI nem bírtuk nyugatról felvett hitelekből finanszírozni. Viszont kaptunk pl. MIG 29-eseket :-.

"D209, Mécs bizottság, Sersli...." Érted Te csak fogást keresel.
A továbbélő hálózatra gondolok.
Végül is eltüntette Torgyán dr.-t és csapatát. Lehet későn, lehet céljai elérése érdekében nem előbb. De nem vagyok biztos benne, hogy meg lehetett volna csinálni előbb és demokratikusan (?).
Amúgy Torgyán tényleg fatális volt mind a Kisgazda pártra mind pedig a mezőgazdaságra. Lehet ez volt a szerepe.
Most még csak figyelni tudjuk, hogy MP. milyen gyorsan és hatékonyan válik meg bénázó vagy kártékony minisztereitől főleg ha azok a koalíciós pártokból delegáltak.
És azt is csak figyelni tudjuk, hogy mit jelent a miniszterelnöki személyes felelősség vállalás.

"Köztévé... "
Ha komplexen nézed, akkor bizony válasz. Mert nem lehet a királyi "mocsok" műsorokat függetleníteni a teljes Magyar elektronikus médiától.
Már csak azért is mert több milliárdos elengedett köztartozás, törvénytelen működés fölött szemhunyás után minimális elvárás lett volna a viszonylagos pártatlanság. Ezzel szemben pl. azt ATV/Napkelte műsorát kb. tízszer büntette meg az ORTT, a tárgyilagos tájékoztatás megsértése miatt míg az m1 hasonló műsorára még csak bejelentés sem érkezett.

Javaslom hagyjuk ezt abba, mindig lesz egy pro és kontra érvünk.

Na üdv

NevemSenki
2002. október 22. 12:41 | Sorszám: 30
Ne haragudj, de most kicsit belebújnék Ősspanyol szerepébe.
Azt írod, hogy
"- Az árvizet OVI remekül megoldotta, láthattad, amikor zsákolt, csak éppen valaki onnan betelefonált és mondta, hogy nagyon zavaró volt a jelenléte, mert órákig pózolt a fotósoknak és csak hátráltatta a ténylegesen gáton dolgozókat. (Nem én mondtam!)."
De akkor tegyük azt is hozzá, hogy MP -a Duna árvíznél augusztusban- meg napokig grasszált a cannesi bevásárló utcákban miközben a sajtója Balatonhoz hazudta.

"Az utolsó néhány 100 beígért milliót pedig lefelejtették átutalni, kérdez meg csak a katasztrófavédelmiseket (Ezt sem én mondtam!)"
De akkor említsük meg, hogy az ilyen hatalmas -több milliárdos- segélypénzeket nem igen lehet a saját kis "spórkasszából" kikapni hanem ütemezve, rendesen jogcímezve és bizonylatolva kell kifizetni. És tudjuk biztosra, hogy az utolsó ütemek, fázisok határideje nem esett egybe a kormányváltással. Biztos hogy az a néhány száz millió nem alakult át, nem csoportosodott át egyszeri nyugdíj kifizetéssé?

"- Az orosz pü-i válság, mint szerencsétlenség, hogy is jön ide?"
Kicsit segítenék. Nézd meg a BUX indexet mondjuk '98 júliusában és most. Nézd meg az akkori átlagforgalmat és a mait, akkoriban egy 10 millió dolláros kötés nem tette ki a napi átlagforgalom 60%-át. Remélem ennek a fékező hatását nem kell elmagyarázni. De ha más vetületét nézed, az orosz fizetésképtelenség miatt szinte az összes agrár- és élelmiszer termelő, exportáló magyar vállalkozás igen kritikus helyzetbe került. Vagy nézd meg annak a recessziós hatását, hogy Európában és a tengeren túlon volt néhány olyan bank aki közel annyit vesztett külön-külön mint mondjuk a teljes Magyar éves költségvetés cirka 4.000-5.000 milliárd forintja.

"- Torgyán, mint szerencsétlenség: ezt értem. Ezzel csak az a problémám, hogy Torgyánt nem valamiféle felsőbb hatalom tette meg agrárminisztenek, hanem OVI, méghozzá a hatalom érdekében (talán még Lucifert is kinevezte volna, ha ezen múlik, hogy miniszterelnök lehet), márpedig az Torgyánon múlt."
D209, Mécs bizottság, Sersli óta én már mást is el tudok képzelni. Tudunk, sejtünk valamit ami hátborzongató de nem biztos hogy igaz.

- A világgazdaság lefékeződése: paradicsomi állapotok voltak akkor a világgazdaságban a jelenlegihez képest"
Ezt nem igazán értem, de szerintem messze volt az a paradicsomtól. Minden tőzsde túlértékelt volt. Óriási szakadék tátongott a valós termelési érték és spekulatív tőke között. Ettől nem volt mentes a magyar börze sem, viszont jó kis meleg ágya volt a pénzügyi bűnözésnek és a pénzmosásnak is.

"- Az ellenséges sajtó hegemóniáját illetően pedig csak arra emlékeztetnélek, hogy a KÖZPÉNZEKBŐL fenntartott állami csatornát használta OVI 4 évig saját zsebtévéként és most elvették a játékát."
Igen ez szörnyű hiszen közszolgálati lenne vagy mifene. Azért lehetett csendben megemlíteni alkotókat és beszállítókat akik minden csak nem OV, Fidesz közeliek voltak. Most mondj ilyenek a köztévé körül.
De kérdezem, ez akkor feljogosítja a vörös kettest, az RTL-t az ATV-t a manipulálásra, a megtévesztésre, az agymosásra, a baloldali érdekek nyílt, közvetlen és kritikátlan szolgálására? Azt ne mond, hogy nem ez a tendencia, ne kelljen sorolni.

Szóval én nem akarnám a frankót mondani, csak annyit, hogy árnyaljunk és nézzük a dolgokat komplexen. Ide is egy kritika de akkor oda is, mert olyan nincs, hogy Ők mind tolvaj, dilettáns banda míg Mi hitelesek és szeplőtlen profik vagyunk.

Na üdv


Téma: Utánunk az özönvíz, avagy: szocialista "veszteségelhatárolás" a jövő kontójára
NevemSenki
2004. október 20. 10:23 | Sorszám: 31
Így van, és itt a dolog lényege:
Idézet:
Hirtelen felszabadulna vagy háromszázmillió forint, amiből tudnának osztogatni, egy-két látványos akciót csinálni.

Mert ha a felszabaduló "pízt" a hiánycsökkentésére fordítanák akkor már középtávon érezhetővé válna a gazdaságra gyakorolt jótékony hatás. Ráadásul az autópálya építők profitja sem lenne olyan nagy, talán.
Arról nem is beszélve, hogy az autópályák tagadhatatlan gazdaság élinkítő hatása is érezhető lenne.

De szerintem ez is elmegy a látványpolitizálásra.

Üdv


Téma: a Vaú megszívta...
NevemSenki
2002. október 25. 13:16 | Sorszám: 14
Volt egy műsor, valamikor szombat (2002-10-19) délután, a Filmmúzeum csatornán. Egerszegi Krisztináról. Megszólalt benne sportoló társ, edző, szülő, barát, "kutyamacska" "eccóval" mindenki.
Igen, Schmitt Pál is mint NOB főmufti és az ex sportminiszterünk is.
Érkezett is beadvány, hogy kampány csend sértő. Az OVB -szerintem helyesen- elutasította.
Pedig direktebb volt mint a Wittner Mária beszéd.

Bár, érteni vélem az okokat.

Na üdv


Téma: Csomagot sürget az IMF, a pénzügyminisztérium egyetért
NevemSenki
2003. május 21. 17:38 | Sorszám: 66

"(Egyébként mi a fene az a "bázispont"? Sav-bázis titrálásnál a színátcsapás?) "


0,175%, bankárul

Ennyi a "marge" a referencia kamatlábtól!

Amúgy ez nem is rossz.

Üdv

NevemSenki
2003. május 15. 18:39 | Sorszám: 55
"viszont több adóhivatalnokunk van, mint a németeknek"

Ezt simán el bírom képzelni.
Amilyen rohadt bonyolúlt, kezelhetetlen papír alapú és ráadásul diszkriminatív s mit több folyton változó adó rendszerünk van.
Ehhez társul egy közmondásos adófizetési és pénzügyi fegyelem.

Kell is ennyi hivatalnok.

Üdv

NevemSenki
2003. május 15. 18:31 | Sorszám: 54
Nem tudom, pontosan mire gondolsz.

Én úgy tudom, hogy az EURO konvergencia kritériumok egyike szerint a GDP arányos eladósodottság maximum 60% lehet.
Mi most valahol 67% körül vagyunk. Az utánunk következő, legrosszabb csatlakozni vágyóé (most nem tom mék az) is 40 valahány %!!!

Amúgy nem dráma a nagy adósság ráta, ha magas tőke ellátottságon van. De nálunk mind az állami, mind a privát (egyéni, közösségi) megtakarítások a bányász béka segge alatt vannak. Egyszerűen nincs tőke, nincsenek vagyonok, mert a leggazdagabb Magyarországon élő Magyar állampolgár vagyona is zsebpénz az EU (USA) gazdagokhoz képest.
Ez nem is csoda, ha az elmúlt évek értékkivonását, ha az 50 év kommunizmust nézzük.
A Magyar GDP-t pedig egy nagyobb EU vagy USA cég egymaga előállítja.

Az, az egyik sajnálatos tény, hogy az átlag embernek fogalma sincs a valódi arányokról, s ebben minden politikai erő, kormány bizony, bizony csúnyán sáros.

Üdv

NevemSenki
2003. május 15. 11:24 | Sorszám: 50
Mert, a gazdasági teljesítőképességet aránytalanul terhelő bérkiáramlás ikerdeficitet eredményezett. Amire, nem is emlékszem mikor volt utoljára példa kis hazánkban. Ikerdeficit azt jelenti, hogy állam bácsi alapból pazarló + mivel az emberek pénzhez jutottak vásárolnak, jobbára import termékeket, ez pedig az import megugrását jelenti, miközben az export ácsorog.

Az a félelmetes, hogy a Magyar GDP 66,4 milliárd euró (legrosszabb EU-s, a Portugál is 130), ezt pedig az aktív népesség kb. fele állítja elő, a másik fél irányít, szolgáltat, tanít, gyógyít -eddig nem is lenne baj-, államigazgat.
Na ezt az utolsó siserehadat kéne kicsit -kb. 30%-al- jól megfaragni, a maradékkal pedig minőségi cserét csinálni. Röhej, de a mai Magyar államigazgatási apparátusban csak minden 8. tisztviselő beszél, ír valamilyen szinten idegen nyelven. Most amikor ez EU pályázatok elkészítésénél pl. hatalmas szerepük lenne.

Üdv


Téma: Lex Szász
NevemSenki
2004. március 25. 13:46 | Sorszám: 42
Jó mondataid vannak.

Pl. mint ez is:

Idézet:
több ügyben megkérdőjelezte szakmaiságát a parlamenti többség

Még szerencs, hogy tudjuk a parlamenti széksorokban nem mindenki jogvégzett -ügyészi gyakorlattal- szakmai guru.
Meg, hogy szakmaiság "csimborasszói", ahogy az volt a Medgyessy lobbi ügyét megszüntető ügyészi határozatnál , ugye.

Gögyit meg egész "futamideje" alatt nem interpellálták annyit mint Poltot egy év alatt.

Ez is teccik:

Idézet:
Györgyinek egyszer mondta Áder, hogy ignorálja, már le is mondott

Biztos ezért történt, és csak nekem rémlik valami "olajszőkítős" kapcsolat, ugye.

Na üdv

NevemSenki
2004. március 24. 10:48 | Sorszám: 21
Erről a lóról le kéne szálni, halott ugyanis.

Tarafást támadta a fidesz. Ez tény. Ugyan ilyen álságos törvénymódosítással távolították el székéből, sugallod Te.
Akkor azt kell mondjam, hogy joggal mert a szeme előtt sikerült a Postabanknak kb 150 milliárdos tőkevesztést elérni a számviteli- és prudenciális szabályok durva megsértésével.
Ami nem "egykutya" a K&H/Equities üggyel mert ez utóbbi síma sikkasztás, csak kicsit sok pénzzel, míg az előbbi az egész magyar bankrendszert veszélyeztette.
A történelmi hűség kedvéért pedig le kell írni, tény az, hogy Tarafást követte Szalkai az ÁPTF élén és Ő alakította ki a PSzÁF szervezetét, rakta le működési rendjének alapjait. Orbán Őt kérte fel elnöknek de nem vállalta s ez után került képbe 2000-ben Szász. És ne hidd, hogy Szalkai úr valami "fideszbérencnáci", bizony Ő is "jóelvtárs" a jelenlegi pü kormányzat majd minden tagjának kollégája volt PÜ Minben és MNB-ben is most pedig a K&H vezére.


Na üdv.


Téma: Hazaárulás. Budapest, 2002.12.01.
NevemSenki
2002. december 05. 11:02 | Sorszám: 355
"Egyébként a nyolcvanas években az ország gazdságát már javarészt szakemberek irányították."

A mondat helyesen:
Egyébként a nyolcvanas években az ország gazdságát már szakemberek is irányították.

mpd pedig alkotmányozó nemzetgyűlésre gondol. Ahogy akkoriban az úgy nevezett "alternatívok" egyes tagjai akarták. Csak erre az MSzMP vezetői megmakacsolták magukat. Vért pedig senki sem akart.

Na üdv


Téma: Megverték a PSZÁF elnökét
NevemSenki
2003. június 20. 16:30 | Sorszám: 419
http://www.portfolio.hu/tool/print.tdp?k=2&i=31058 Bitvai Miklós, az ÁAK vezérigazgatója nyilatkozik a Portfolio.hu-nak

Részlet:
"P.: Igaz-e, hogy az állampapír vásárlásért fizetett vételár és a papírok szállítása időben elvált egymástól?

B.M.: Igen, a fizetés és a papírok szállítása között két hónap telt el. E kérdésben ügyvédi iroda véleményét kértem ki a biztosítékok ügyében. A szerződés az Ügyvédi Iroda által javasolt biztosítékok alapján lett megkötve, s az végül sikeresen teljesült is.

P.: Nem tartotta a szerződés ezen feltételeit szokatlannak?

B.M.: Nézze, én nem pénzügyi szakember, hanem mérnök vagyok. Az ügylet az ÁAK számára jelentős hozamot biztosított, s az ország egyik legnagyobb pénzügyi csoportja, a befektetési tanácsadónk ajánlotta az ügyletet. Nekem megvan a lehetőségem arra, hogy ilyen ügylet végrehajtásában döntsek, s a feltételek és biztosítékok alapján ezt jó lehetőségnek találtam - s ez így is lett."

Na pont ilyennek ismerem a felsővezetőket , szeretik a vakrepülést.

Üdv

P.: Milyen kapcsolat van a K&H csoport és az ÁAK között?

B.M.: A K&H Bank a számlavezető bankunk, a K&H Equities pedig vagyonkezelést végez számunkra. A kapcsolat jó köztünk és a bankcsoport között jó és pénzügyileg eredményes.

NevemSenki
2003. június 18. 16:27 | Sorszám: 295

Na, há mi a baj? Modern ember, ez a heteró izé már nem divat, hogyisne nővel mint az állatok!

NevemSenki
2003. június 17. 17:13 | Sorszám: 197
Bizony, bizony.
És a szép arany pecsétes, bőrkötéses company file, pedig itthon valamék bank széfjében pihen.
Itt a vége fuss el véle.
Sose tudjuk meg kik a tulajdonosok.

Üdv

NevemSenki
2003. június 17. 16:32 | Sorszám: 193
Szerintem a cégek közé besorolhatjuk az MFB-t is, mert
nem biztos, ugyan de mintha ez a
"Mészáros János"
és az MFB igazgatósági tagságában lévő
"Mészáros János külső igazgatósági tag" is egy és ugyan az a személy lenne.

Ha ehhez, hozzáveszem, hogy Zdeborsky és Szász CIB/Borsodchem ügy óta biztos nem puszipajtások, akkor egyre szebb a történet.

Arra is nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi jelenik majd meg az esti hiradókban, mert a napközbeni "közkedvelteken" (index, origo, ...) sem a -fenti- vonalak, sem a titkos állami vállalat szerepe nem igen kapnak fényt.

Üdv

NevemSenki
2003. június 16. 15:28 | Sorszám: 44
"Szász Károly: Egy határozattal függ össze a támadás
2003. június 16. 15:08


MTI
A mai nap folyamán készülő felügyeleti határozattal függ össze a személyem elleni fizikai támadás - közölte Szász Károly. "Egy több mint 20 oldalas titkos jelentés jutott a birtokomba, mely rólam szóló mocskolódásokkal, valótlanságokkal van tele", mondta el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnöke a Szent János Kórházban, közvetlenül a műtétje után a sajtó képviselőinek."

A többi itt olvasható: http://www.mno.hu/index.mno?cikk=152666&rvt=2&norel=1&PHPSESSID=19f6f0608dd4f286fe3d5fa05baf7117&pass=2

Elég érdekes.

Üdv

NevemSenki
2003. június 16. 14:30 | Sorszám: 24
Ismét a portfolio.hu-ról:

"Holnap kiderülhet az igazság? (Szász Károly műtét utáni interjúja)
2003.06.16 14:03

Szász Károly műtétét követően kórházi ágyából nyilatkozott a sajtónak. A nylatkozat alatt folyamatosan kattogtak a fényképezőgépek, és elég nagy volt a zaj, miközben az elnök hangja érthető okokból halk volt.



Szász Károly műtétet követő első nyilatkozatának két témája volt.

Az egyik az, hogy a PSZÁF ma szövegezi meg egy bizonyos üggyel kapcsolatban határozatát, mely a holnapi Magyar Tőkepiacban fog megjelenni. Ezen üggyel kapcsolatban Szász Károly több alkalommal kapott már fenyegetéseket. Implicite feltételezhető, hogy a ma reggeli verés ezen fenyegetésekkel lehet kapcsolatban.

Szász Károly mondanivalójának másik fele az volt, hogy elfogadhatatlannak tartja, hogy konkrét intézkedési terv létezik az ő elmozdítására pozíciójából. Erre vonatkozólag a konkrétumok szintjén még nehezebben volt érthető az elnök szövege, s így ennél többet erről nem is tudunk sajnos jelenleg írni.

A PSZÁF helyszínen lévő munkatársai sem értették tökéletesen az elnök szavait, ezért ígéretet tettek arra, hogy a hangszalagra vett szöveg visszahallgatása és értelmezése után tájékoztatót fognak kiadni arról, hogy pontosan mit is mondott részleteiben Szász Károly.

A fentiek alapján egy dolog tűnik biztosnak: holnap meg fog jelenni az a határozat, mely a PSZÁF elnöke elleni támadás feltételezhető okozója lehetett! "

Üdv

NevemSenki
2003. június 16. 13:34 | Sorszám: 15
PORTFOLIO-ról:

"PSZÁF közlemény Szász Károly megtámadásának körülményeiről és lehetséges okáról
2003.06.16 12:09

A mai napon - június 16-án - kora reggel a PSZÁF elnökét, Sr. Szász Károlyt példátlan brutális támadás érte. Ismeretlen személyek az uszodába tartó elnök gépkocsiját - balesetet színlelve - megállásra kényszerítették, a gépkocsijából kiszálló elnököt olyan súlyosan bántalmazták, hogy 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. Jelenleg kórházban ápolják.

A támadás körülményei alapján egyértelműen kizárható, hogy haszonszerzés céljából rablótámadás érte volna. Értéktárgyai maradéktalanul megvannak, kivéve mobil telefonját, amelyet az elkövetők magukkal vittek. Gépkocsija látszólag sértetlen állapotban van.

Alaposan feltételezhető, hogy a magyar demokrácia történetében példátlan támadás az elnök munkájával összefüggésben, közelebbről egy konkrét vizsgálattal van kapcsolatban."

NevemSenki
2003. június 16. 12:11 | Sorszám: 8
<a href=" http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=30866&pfAuth=96c091091cfb8bbede7359f10598a483=> Szász Károly megverésének körülményei - orvosi tájékoztatás.... </a>

Eddig ennyi biztos, a többi találgatás és vérmérséklet kérdése.
Nekem főnököm volt még MKB-s korában, nagyon tiszteltem. Kizártnak tartok maffiás, elvilági kapcsolatot, de majd meglátjuk.

Na üdv


Téma: Kitalált középkor
NevemSenki
2002. november 15. 12:40 | Sorszám: 265
A félreértések elkerülése érdekében hangsúlyoznám.

Csak arra reagáltam, hogy "be lehet-e dumálni az embereknek" a hirtelen 300 éves váltást. És nem az mondtam, hogy elhiszem, hogy ez megtörtént.

NevemSenki
2002. november 15. 12:34 | Sorszám: 264
Nem sokára elolvasom a könyvet. Lassan haladok.
És addig nem akartam beleugatni nagyon a dolgokba míg be nem fejezem.
De erre most azért reagálnék.
Illig szerint az történt, hogy -III. Ottó császár és II. Szilveszter pápa- összebeszéltek és a 610-es évek környékén aszonták mától 910-es évek vannak.

Szerintem ez elképzelhető, csak nem a mai agyunkkal, képességeinkkel és lehetőségeinkkel gondolkodjunk.

Ez egy fajta -teoretikus- időutazást igényel .
Az akkori Európában -néhány Róma által építettől eltekintve- nincsenek utak, vannak viszont járhatatlan mocsarak, erdők, hatalmas hegységek, átkelhetetlen folyók.
A hír, az információ gyalogló ember sebességével jár és nem jut el mindenhova.
Az analfabétizmus 100% (a szerzetesek, deákok száma statisztikai hibahatáron belül van).
Tudásszint közel nulla. (egy mai kisiskolás valóságos Einstein egy akkori felnőtt emberhez képest)
A számfogalom maximális keretit az adja, amit újjak segítségével még kezelni tudnak.
A plebsz egymástól elzárt kicsiny falvakban él. Magáról, családjáról, ismerőseiről az egyén annyit tud, ki hány telet élt túl.
Kicsit kijjebb tekintve, tudja hogy hűbérura -a "zsenije", hogy királya- uralmának hanyadik évében van. Templomba hetente jár, de azt, hogy Krisztus után hányat írunk max. évente egyszer kétszer (karácsony, húsvét) hallhatja. És ilyenkor aztán emlékszik ám, hogy tavaly karácsonykor az atya mit mondott az Úr 612. vagy 912 éve? Nem mindegy!
Nem jobb a helyzet a nemesség, az arisztokrácia köreiben sem.
Egyetlen szűk keresztmetszet van. Az egyház. Mert a papok írnak, olvasnak, számolnak, gondolkodnak, -bár inkább filozofálnak- kommunikálnak. De ők beavatottak, köti őket a szigorú hierarchikus rend. Ezen a láncolaton belül viszont minden napok, hetek alatt végigszalad és mindenki teszi a dolgát. Kérdés, ellenkezés nincs, csak feltétlen engedelmesség.

Egy ilyen közegben elég néhány év és már mindenkinek természetes a dátum, senki nem emlékszik a váltásra.

Na üdv

NevemSenki
2002. október 29. 16:36 | Sorszám: 79
A vonatkozó könyvet még nem volt időm olvasni, csak belelapoztam.

Az elutasítóknak, tagadóknak azért fontos figyelembe venni, Illig munkájában két egymástól eredetileg igen távoli szálon futó tudományos kutatás ér össze. Ahogy a könyv bevezetőjében olvasható, egy kora középkori dokumentum-hamisításokkal foglalkozó kutatás melynek megállapításait, egy 1986-os történész konferencia publikálta, és egy az időszámítás történetének mentén folyó kutatás.

Az alapok tehát, az én olvasatomban nem önjelölt, kétes kutató(k) "biznice", hanem szakemberek, bizonyára a szakma, a tudomány által elfogadott szakemberek munkája.
Illig sem egyedül, magányos fantasztaként hord össze hetet-havat, hanem többed magával. Természetesen a szakértőként szereplő nevek nekem nem mondanak semmit, bár kétlem, hogy sarki zöldségesek lennének.

Az elfogadóknak pedig azt kell észre venni, hogy -más e témával foglalkozó fórumokon olvasva- van egyetlen, megdönthetetlenek látszó ellenérv a hipotézissel szemben. A csillagászat, az égi mechanizmusok, bolygó mozgások nem igazolják. Csillagászok szerint nem hiányzik az a 300 év. Pölö, "Claudius császár születésnapján i. sz. 45. augusztus 1-jén napfogyatkozás volt Rómából látható. Elég jól dokumentált a császári szülinappal való kapcsolata miatt. A mai számítások szerint ilyen napfogyatkozás ezelôtt 1957 évvel valóban volt, paraméterei megfelelnek az akkor megfigyeltnek. Ha igaz lenne a kamu 300 év, akkor Claudius császár nevezetes születésnapja ezelôtt 1657 évvel lett volna. Sajnos, ennek az idôpontnak a távoli környékén sincs olyan napfogyatkozás, amely megfelelne a feltételeknek."

A "nemszakértő", tehát én, most már jól meg van kavarodva !

Mercurius!
Ez a jégpáncélok évgyűrűi érv "azé" -szerintem- itt most nem jó. kb. 110 ezer évben plusz-minusz 300 olyan mint az orosz számoló gép, "nemoszt-nemszoroz". És csak azt támasztja alá, hogy ez előtt 1700 évvel is volt már jég Grönlandon.

Na üdv

NevemSenki
2002. október 28. 11:35 | Sorszám: 47
Szeretném elöljáróban leszögezni, hogy én is a "hiszem is meg nem is" kategóriába tartozom.
Azt is gondolom, hogy ez is az a téma amiről soha nem fogom megtudni az igazságot. Már csak azért sem, mert jómagam nem tudok ilyen fajta kutatást elvégezni, marad tehát mások munkájának olvasása, amiben -lásd Illig, vagy Graham Hancock, magyarok közül Kálló Róbert vagy Kisfaludy György- viszont nehéz eligazodni a "csatazaj" miatt.

Szóval Arvisura.

A Püski Kiadó Könyvesházában -kb. 2 éve- láttam és belelapoztam egy kétkötetes könyvbe. Az Arvisura-ba.

Meg nem vettem nehezen olvasható volta, ára és kicsit hihetetlen, mondhatom megdöbbentő témája miatt.
A mű egy kb. 5000 évet átfogó alkotás, a magyarok történetéről. A magyar törzsek sámánjainak -leszármazottaik állítólag ma is élnek közöttünk- magyar rovásírással rendszeresen írt feljegyzése.

Ezért bátorkodtam azt írni, hogy volt írásbeliség csak nem olyan "közszolgálati", hanem inkább hagyomány őrző és nem latin hanem magyar rovásírás.

Osztán néhány hete találkoztam vele a neten is.
Itt: http://arvisura.freeweb.hu

Az Arvisura különben nem támasztja alá Illig állítását.
Ezt lehet erről az időszakról olvasni:
"Atilla engedett vezérei akaratának és Budát meggyilkolták. Amikor az eldöntetlenül végződött catalaunumi csata után Atilla Éciusz római hadvezérrel Rómánál le akart számolni, és Honória császárlányt második feleségének akarta megszerezni, azok előle elmenekültek. Atillának be kellett érnie a germán Krimhildával, akinek küldöttsége a nászéjszakáján a győztes hadvezért megmérgezte. Utána fiai összevesztek Buda fiával Aladárral, mert Aladárnak kellett volna lenni a fővezérnek. Oldöklő csatájukban egymás seregeit majdnem elpusztították. Nagynénjük, Deédes aranyasszony azonban közbelépett és a Nagytanácson úgy döntöttek, hogy nyugat helyett inkább az Indus völgye felé fognak terjeszkedni. Aladár és Atilla nagyobb fiai ekkor elvonultak, csak Csaba királyfi maradt meg a Jászsíkságon Dunna fejedelemasszony birodalmában. I. Ilona fejedelemasszony a kalandozó népek tengerében szövetséget kötött Rómával és az uruki-mani kereszténység papjainak döntése alapján elismerte a római pápa vezetését. Így egyik hatalommal sem került összeütközésbe. II. Ilona ifjú fejedelem házasságot kötött Bajánnal, a segítségül érkező Avar Törzsszövetség uralkodójával és 300 évre az uruki-mani fejedelmi családjuk átvette a Jászsíkságon a hatalmat. Az érdeknélküli szeretet vallása azonban ellentétbe került a hódító római katolikus egyház akkori vezetőivel és Nagy Károly az Avar Birodalmat szétrobbantotta." 1093. oldal


Na üdv

NevemSenki
2002. október 25. 15:05 | Sorszám: 38
Én nem mondtam, írtam, hogy ez így van.
Én nem állítottam semmit.
Csak azt mondtam, hogy érdekes és mindenféleképpen vizsgálatra érdemes lenne.

Nézzétek, én őt -Pap Gábor- mint művészettörténészt ismertem. S nem nevezném kezdő sarlatánnak.
Leginkább ami megfogott az az "Angyali korona, szent csillag" könyve volt. (jogtörténeti -ez már közelebb van az alapdiplomámhoz- okokból olvasgattam mindenféléket a koronáról, elég régen) (Most láttam, hogy megtalálható ezen az oldalon is.)
Én úgy érzem elég fölkészült a témából.
Legalábbis hozzám képest fényévekre van.

Nyelvészként én egy -már nem emlékszem mikori, nem két napja- rádióbeszélgetésből ismerem, akkor a finnugor rokonság nyelvészeti tarthatatlanságáról volt szó. Ha jól tudom, ez a finnugor nyelvrokonság mostanában kicsikét kezd átértékelődni, repedezni a tudományos akadémia berkein belül is.

Amúgy értem, hogy mit kell értenem. De látjátok Ti is simán átugrotok az anomáliákon, hogy pl. a Képes Krónikánk igazolja a 300 éves csúszás viszont az "a mindegyik 1-re végződik" gúny tárgya lesz és ezt kiemeled.

És persze nem tudok veletek vitatkozni, mert mint mondtam volt nem vagyok képzett történész, régész. Engem csak érdekel a téma és megpróbálok tájékozódni, olvasni -s lehet így könnyen megvezettetek.Így benneteket is elolvaslak.
Azért nem szögezném le kerek perec, hogy nem volt az akkori Magyarországon írásbeliség (Varga Csaba Jel Jel Jel címû könyve), tény, hogy latinul nyugati szerzetesek jegyezték le a dolgokat.
Viszont mára tény az Arvisurák (melyek Mária Teréziáig "róják" a történelmet) léte is.
Persze a "bizánci és arab krónikák tömege is, és további ellenőrzési lehetőség".
Pap erről ezt írja:
„Ha én bizánci történetírást folyamatában nézem, akkor – Illig gyönyörűen kimutatja – egyszerűen kimaradt maga a történetírás is, nem csak a történelem, hanem az a Bizánc, aki majdnem minden, elnézést de „tetűelmozdulást” a császár sapkáján följegyez, egyszer a történetírás nem folytatódik. Emlékanyag semmi. Ez tényleg kínos, mert akármennyit datálnak későbbi időre a korábbról való emlékek közül, és akármennyit csúsztatnak vissza az időben, a közepe mindig üres marad. Márpedig ez egy nagyon jól adatolt birodalom. Mit találtak ki? Nem fogják kitalálni. Egyszerűen zseniális! A képrombolást. Van egy olyan irányzat a bizánci birodalom történetében, amikor a csúnya bizánci császárok betiltják a képeket, ezt nevezzük képrombolásnak, s ezzel ők nyertek egy másfél évszázadot gyakorlatilag. Már csak a peremeket kell kitölteni, ugyanis ez pontosan a kellős közepe ennek a 300 évnek, és itt nem kell keresnünk”
A képrombolásról hallottam, tanultam "töriórán" úgy 20 éve
Most akkor mit gondoljak?

A mesék, mondák, legendák pedig sokszor -ahhoz mindenképpen túl sokszor, hogy csak véletlen "hablatyolás" legyen- megdöbbentően bizonyosodnak be napjainkra amikor több tudományág (történész, régész, csillagász és mondjuk matematikus/fizikus) fog össze egy-egy rejtély megoldásáért. Gondoljunk itt az indiai mondákra, vagy a dogonok-ra.
De ez már erősen offtopic.

Azért a Pálos rendről írt -a tudomány által elfogadott- tények és a -nem elfogadható- mondák/regék a Pilist kicsit más világításba helyezik mint egy sima hegy tele fával.

Persze a kisugárzás meg DNS -én is úgy érzem- marhaság.

Nekem csak egy kicsit az zavaró, urak, hogy van valaki akinek számos könyve, publikációja, előadása fellelhető, melyekben utána nézhető források, hivatkozások szerepelnek. Velel szemben álltok Ti, viszont tőletek csak azt lehet hallani, hogy sarlatánság, idiótaság, nem túl bölcs és bolond aki csak egy kicsit belegondol, elgondolkodik. De legyen a Ti hitetek szerint.

Üdv

NevemSenki
2002. október 25. 12:24 | Sorszám: 28
Én is mindig félve olvasok ilyeneket.
És mindig félek véleményt nyilvánítani.
Messze van a tudásom ettől.

De azon az oldalon olvasható, Pap Gábor (nyelvész és művészettörténész) által tartott előadás anyaga.

Őt azért -munkásságát töredékesen ismerve- nem nevezném dilettánsnak, provokátornak.
Ebből csak egy részletet kopiznék ide, akit érdekel és nem rögtön elutasít az úgy is elolvashatja.

Ime:
"Ráadásul olyat leír – most tényleg érdemes fogódzkodni – hogy az egész Illig elméletnek a kulcsa az a Magyar Krónikás hagyomány. Itt lehet vizsgáztatni – ez mit jelent? Ő egyetlen emlékünket vizsgál, a Képes Krónikát. (Országos Széchenyi Könyvtár)"

"A 895-ös Árpád féle Honfoglalás 300 évvel korábbra, 595-re kerül és ez azért döbbenetes, mert pontosan megegyezik az első avar honfoglalással. Ezt még annak idején Miskolcon úgy adtam elő, mint hogy milyen zseniális vagyok mert ki tudtam számítani. Ez egyébként aránylag egy egyszerű kivonási művelet. De azóta már megjelent. Ebben az előbb érintett tanulmányban már Weissgerber úr szépen veszi a logarlécet, számol, tologat ide-oda és gyönyörűen ugyanezeket az összefüggéseket kimutatja. Azt hogy a magyar Honfoglalás az pontosan egybeesik azzal, amit mi „avar honfoglalásnak” nevezünk. Ennek tényleg megvannak a régészeti bizonyítékai, megvannak a rávonatkozó írásos anyagok is, és feltűnően hasonlítanak az adatok arra, ami aztán később megint megismétlődik. Általában ez a 300 év úgy zajlik le, hogy az elején is van egy esemény, meg végén is van esemény és a kettő feltűnően emlékeztet egymásra. Olyan, mint az a bizonyos Ady vers, amit Karinthy úgy mondott, hogy: Maga megbolondult? Maga megbolondult? ..hogy mindent kétszer mond ..kétszer mond? Mert minden esemény kétszer szerepel és feltűnően azonos módon!
Ebben a tanulmányban ezt már pontosítja Weissgerber és méghozzá úgy, hogy a Képes Krónikát komolyan veszi. A Képes Krónikát mi állandóan emlegetjük, és soha nem vesszük komolyan. Ez számomra is döbbenetes volt, hogy egy német történésznek kell figyelmeztetni arra, hogy a Képes Krónikában teljesen hiteles az időrend, sőt, ez az egyetlen hiteles jelenleg az Európai eredeti időszámításra vonatkozóan. Pontról pontra kimutatja. Ez azt jelenti, hogy – tessék megint fogódzkodni – nem két Honfoglalás van, hanem három. Ő pontosan ismeri a László Gyula féle kettős Honfoglalást, pontosan tudja, mert nem is lehet nem tudni, hiszen a Krónikáink általában két ingressus-ról, két bejövetelről beszélnek. A Képes Krónika is. Van a primus ingressus, az első bejövetel és ez még a hunokra értendő. S van a secundus ingressus ez pedig az Árpádi Honfoglalás. Na most ő nagyon finom, egyenes idézetek segítségével lefolytatott bizonyítás során kimutatja, hogy a Képes Krónika három Honfoglalásról tud és a szövegekből, ahogyan ott van, tényleg ez derül ki. Ez szégyen és gyalázat, hogy ez bizony nekünk nem jutott az eszünkbe!"

"Az első, megmondja a Képes Krónika, egészen pontos időadatokat mond, amit mi így söprünk le az asztalról. Miért? Azért mert ugye 300 év, az ugye most közbe van iktatva. S akkor most ugye rájöttünk más miatt is jó ez a 300 év. Nemcsak arra jó, hogy ahol eddig nem volt ősi hősi múlt, azt most meg lehet írni ebben a 300 évben, hanem arra is jó, hogy ott, ahol viszont volt hősi ősi múlt, ott azt szét lehet nyomni és ezzel egy tényleges kontinuitást meg lehet szüntetni. Ezért nem tud összeérni Atilla Álmossal, mert a Krónikák egyfolytában öt generációról írnak. Leírja pontosan. Atilla fia Csaba volt, Csaba fia volt Ed, Ednek volt a fia Ügyek, Ügyeknek volt a fia Előd és Elődnek volt a fia Álmos. Öt generáció. Beszorozzuk az átlagos 30-al, akkor pontosan azt kapjuk meg, hogy meghal 453-ban Atilla és akkor 595-ben itt vannak Álmosék. De mert azt a 300 évet közbeékelték ezért egy ma magára valamit adó történész sehol a világon nem fogadhatja el a Krónikánkat hiteles beszámolónak. Miért? Azért mert túl rövid az idő. Érthető? Tehát, azt kell mondja az ember, hogy „zseniális” – ha egyáltalán gonoszságra lehet ilyet mondani. Úgy van megtervezve, hogy minimum két legyet üt egycsapásra. Egyszer csinál ott, ahol nem volt egy szakrális fejedelemséget… – ugyanis nem érik be ám kevéssel: „Nagy Károlyból” szentet csinálnak. Tudjuk, hogy ebben a 300 évben „Nagy Károly” már szent is lett és ezt a szentségét Barbarossa Frigyes meg is erősítette egy általa kreált ellenpápával. S volt fölszentelve is a tisztelt, éppen itt Ingelheimban. Még azt is elérte, hogy a tiszteletére fölszenteltek egy monostor templomot. Nem árt ha tudjuk, hogy egy ideig bizony „Nagy Károlyt” mint szentet próbálták bevezetni, aztán ez nem sikerült. Végül is miért, miért nem ezt részletezi Illig, de most nem tartozik ide. Ahol nem volt szakrális királyság és ennek megfelelő személy, ott csináltak, ahol meg volt ott ezt megszüntették. De ha valahol volt tényleg szakrális királyság az nálunk volt. Az tudottan szakrális volt. Anonymus még úgy írja le Álmost aki ennek a második megjelenése a történelemben, az első Atilla volt. S még úgy írja, hogy "Almus id est sanctus" – szó szerint idéztem, Álmos, azaz hogy Szent. Ő még az Álmos kifejezést ezzel magyarázza, hogy Szent. Nagyon lényeges dolog, nem mi találjuk ki ma, hogy szentként tisztelt személy volt Álmos. Egy olyan dinasztia indult útjára Álmossal, amelyik ez első tagjában – amelyik Atilla volt – egy egész világ számára meghatározó jelentőségű tényleges karizmatikus alakzat volt, és aki elindította konkrétan az Árpád-házat az Álmos volt nem Árpád, az pedig szent volt. Ezt történetesen Bakay Kornél nagyon jól látta – talán emlékszünk még rá – ezért is helyezte a Koronára, a szándékával nem volt baj és jól idézett Álmos tényleg szent volt, a maga korában így tiszteleték, más kérdés hogy a Koronához való kapcsolata abszolúte nem bizonyított feltételezés."

"1440-ben koranalopás történik, ugye tudjuk? A mai időszámítás szerint. Ez visszacsúszik 1140-re és itt valóban van a Képes Krónikában ábrázoláson Képes Krónika (121.oldal) egy korona menekítés. Viszik lóháton a Koronát, amivel eddig nem tudtunk mit kezdeni. Úgy látszik ezek az allergikus pontok úgy működnek, hogy a 300 év kihúzása után is megmaradnak jelzőértékként és ennek talán a legszebb példája a következő lesz. A magyar történelemnek a legnagyobb csapása, ami tényleg megsemmisítő jellegű volt az nem Trianon, nem is 1945, hanem 1541, amikor Buda elesett. Ehhez képest semmi az 1526-os Mohácsi vész, utána még két hadsereg érintetlenül maradt, még a harckészség megvolt, még minden megvolt. 1541 után elesett a központ, 3 részre szakadt az ország, végleg meghúzták ezeket a határokat – ezek már csak módosultak, de a 3 részre szakadtság egészen 1686-ig illetve valamivel későbbig fönnállt. 1541: Kaptunk rá jelzést előre vagy nem? 300 évet visszapörgetek és mit kapunk: 1241 – mi történt? Muhi csata, a tatárdúlás. Ha én ezekkel a 300 évekkel – és azért észrevettük nyilván mindegyik „1”-el végződik. Nem 1540, hanem 1541. Visszavetítek: 1241… Úgy látszik működik ez a 300-as rendszer."

Na, én azt gondolom, hogy érdemes lenne ezt hozzáértőknek kicsit részlétesebben, szervezetten s mi több minden nemű politikai irányelv, világnézeti beállítódás mentesen tanulmányozni majd az eredményt publikálmi. Annyi mindenről bizonyosodott már be mára, hogy nem úgy van volt ahogy tanultuk, olvastuk.

Na üdv


Téma: New Orleans megsemmisül?
NevemSenki
2004. szeptember 19. 12:48 | Sorszám: 45
Azért ezek rettentő képek:



Téma: Önértékelésünk zavarai
NevemSenki
2004. április 07. 16:20 | Sorszám: 34
A Prága témához, azt kell hogy mondjam, hogy ezek a málé Csehek tudnak valamit.

Most, február végén voltam -6-7 év után újra- Prágában. Kicsit elámúltam, régebben azt gondoltam, soha nem érnek utol minket. Most meg mi mehetünk utánnuk.
Ahogy Prága belvárosát, az óvárosteret, a várat egy hatalmas turisztikai centrummá alakították az tanítható. A belső udvarok, sikátorok 90%-a felújítva, kocsmák, éttermek, kis boltok mindenhol.
Sikerült tökéletesen kiaknázniuk és nemzeti jelképekké tenniük, a kisvakondot (Krtek), "Rumcájzt", Svejket. Még mindig olcsó a sör (és milyen finom), ha olyan helyre mész ahol a kocsmának saját sörfözdéje (Pivovarsky Dum, ...) van kb. fele a magyar átlagnak.

Szóval budapesti városvezetők tanulhatnának a Csehektől.

Persze nem tudom, milyen a helyzet ott ahova nem jár túrista. A lakótelepek ott is biztos lehangolóak.
Amivel soha nem fogok megbarátkozni, az a nyelvük.
Reklámozták a "Pofa be!" című filmet. Nos ez a plakáton valahogy így nézett ki: "Drzs Hubu!

Üdv


Téma: Ti Igennel vagy Nemmel szavaznátok az EU-ra? Nem könnyű! (1)
NevemSenki
2002. december 17. 13:38 | Sorszám: 276
A SAP rendszer -tudtommal- egy integrál vállalat irányító rendszer. Egy adott vállalat összes folyamatának (értékteremtő és értékteremtést támogató) ennek a rendszernek ernyője alatt kell lefutni.
Ez gyakorlatilag egy szabvány s pl. egy adott termék származása, a gyártás folyamata, a pénzügyi elszámolás és a vállalat belső ellenőrzési vagy üzleti adatai stb. stb. így bármikor egyenértékesen értelmezhetőek.
Elvileg az EU-ban csak azzal a bankkal, termelővel, gyártóval, szolgáltatóval, ..... állnak majd szóba, aki SAP rendszerrel vagy ennek megfelelő szabályozottságban végzi tevékenységét.
Egy standardba zártan, de mégis bármikor betekinthetően, ellenőrizhetően.

Hogy ez megszűnne, ez nekem új.
Szép kis buli lesz ebből, itthon is cégek ezrei telepítettek már ilyen-olyan verziójú SAP rendszert, tették ezt EU kompatibilitás érdekében, vagy mert az EU-s anyukájuk mondta.
Számos számítástechnikai, folyamatszervezési cég végzi a rendszer értékesítését, telepítését nagyüzemben.

Egyre nagyobb dágványnak érzem amibe így megyegetünk befelé.

Na üdv


Téma: 3% GDP növekedés = gazdasági mélypont :)
NevemSenki
2004. szeptember 09. 15:11 | Sorszám: 81
Idézet:
benne lehet az a pénz, amit a temérdek közalkalmazottnak kiosztanak.

Benne is van, hisz ők a jól megemelt (?) fizetésükkel azonnal rohantak is mindenféle csiribiri import cuccost venni, lehetőleg áruvásárlási hitelből.
Félreértések elkerülése végett, teljesen igazuk is van, minimális pénzből élő tanár, ápoló, tűzoltó, .... nem fog azzal foglalkozni, hogy így ikerdeficitet okoz azzal, hogy ha egy kicsit jóbban megy azonnal olyat vásárol amire már régóta vágyott. Teljesen normális.

Idézet:
az állam hitelt vesz föl, az benne van a GDP-ben?

Kérdés mire fordítja. Beruházásra, értékteremtésre, infrastruktúra fejlesztésre. Vagy szimplán a hiányt tömködi be.

NevemSenki
2004. szeptember 09. 14:09 | Sorszám: 75
he-he

És mellik GDP?

Termelési oldalról:

+ az alapáron számított bruttó hozzáadott értékek összege
+ termékadók
- terméktámogatások
- FISIM

Felhasználási oldalról:

+ háztartások végső fogyasztási kiadásai
+ államháztartás végső fogyasztási kiadásai
+ nonprofit intézmények végső fogyasztási kiadásai
+ bruttó állóeszköz-felhalmozás
+ készletváltozás
+ export
- import

NevemSenki
2004. szeptember 09. 14:02 | Sorszám: 72
Köszi
De ne becsüljünk túl.

Amúgy szerintem igen. Rémlik valami olyan, hogy "A GDP egyik fontosabb eleme a munkavállalói jövedelem".
Talán nem is ilyen vegytisztán, de felhasználási oldalról GDP növelő tétel a háztartások végső fogyasztási kiadásai. Ergo ha a bért elkölti, vagy bankba teszi növeli a GDP-t.
A költségvetési szektor "hozzáadott értéke" minimális, vagy csak nehezen számosítható GDP szempontból.

Legalább is így gondolom

üdv

NevemSenki
2004. szeptember 09. 12:43 | Sorszám: 65
A Bokros cs.-hoz én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy -tény- intézkedéseinek 70%-át az Alkotménybíróság megsemmisítette, az is tény, hogy konzerválta, segítette a fekete gazdaság -napjainkban is tartó- továbbélését (erre az egyik legjobb bizonyíték, hogy míg a munkanélküliség az egekbe szökött és a reálkereset több mint 12%-ot esett vissza, addig a lakossági megtakarítások jelentősen emelkedtek) és végül az emberek maradék életkedvét is elvette.

A Magyar GDP növekedéshez pedig annyit szeretnék hozzátenni, hogy azért is nagyon veszélyes csak ezzel a mutatóval bármit is bizonyítani, mert igen sérülékeny. Ugyan is a GDP egyik jelentős összetevője a belső fogyasztás. Amely viszont jelenleg kis hazánkban igen csak fogyasztási/lakossági hiteleken -és nem megtakarításon vagy jövedelmen- alapszik. Idén, az első félévben már megállt a bérnövekedés, stagnál a fogyasztás, vásárlás, ehhez jönnek a megszorítások, hatósági áremelések, következményekén az eladosodótt privátszektor nem tudja majd fizetni a hiteltartozásokat .... beindul egy belső adóságspirál és nesze neked GDP növekedés.

Üdv

Email a webmesternek | Gondola