gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Az indexnek semmi sem szent!
vadnyul
2005. április 21. 09:47 | Sorszám: 290
Nem nevetséges és sajnálatra méltó jelenség? Milyen szerencsétlen lehet ez az ember, saját maga tökéletességéről mélységesen meggyőződve. Íme az ember, aki istenné tette magát. Ha valakinek el akarnám magyarázni, hogy milyen lehet a pokolban, valószínűleg TWA hasonló írásait olvastatnám el vele. Gyűlölet, tehetetlenség és egyedüllét.

Téma: Fiút? Lányt? Tessék választani!
vadnyul
2005. augusztus 08. 09:17 | Sorszám: 1
Amit leírtál az igazolná, hogy Kínában és Indiában veszélyes lenne bevezetni, hogy a szülők megválasszák a születendő gyermek nemét.
A probléma valahogy így néz ki: az n-edik gyerek után tegyük lehetővé az n+1-edik nemének megválasztását.
Hogyan hat mindez e népesség alakulására? - ez a fő kérdés.
Ezt részletekre lehet bontani:
  • Évente hány esetben születik n+1-edik gyerek? (maximum hány esetben választhatnának nemet)
  • Van-e nemi preferencia, várható-e a nemek közti természetes arányok felborulása?
  • Hány család választaná ezt a megoldást?
  • Hogyan hatna a népesedésre, lenne-e növekedés?
  • Mindent összevetve mennyibe kerül?

És akkor még erkölcsi kérdéseket nem érintettem.

Téma: Az egyetlen biztos pont Medgyessy programjában: IDÉN IS KUBA!
vadnyul
2003. december 16. 15:52 | Sorszám: 7
Így csinál egy "konzervatív üzletember" (ha D-209 volt régebben a neve).

Mit vagytok úgy oda? Jó koktélok, jó meleg, jó elvtársak - kell ennél több? (Egyébként menjetek csak Petrába. Ahogy Népszava megírta.)


Téma: Ki legyen a következő magyar államelnök?
vadnyul
2004. július 14. 10:56 | Sorszám: 123
Ezexerint amit írtam, azt egy "igazi ker. konz." még végig sem gondolja. Miért is?
vadnyul
2004. július 13. 21:25 | Sorszám: 120
Mert fölösleges pénzkidobás lett volna. Egy népszerű politikust minek így népszerűsíteni? Ha gondolkodunk, és igyekeznénk több magyarázatot átgondolni (nem csak egyfélét, a ballibet), akkor arra is gondolhtnánk, hogy ez csak Mádl cikizésére volt jó. Ezzel akarák Göncz jelentőségét emelni, és betenni a következőnek.
A másik lehetőség persze a hála...
vadnyul
2004. július 13. 20:59 | Sorszám: 119
A közvetlen elnökválasztáshoz politikus jelölt kell, és nagyobb elnöki hatalom.
A jelenlegi rendszerben mivel érvelhetne bárki is, hogy rá szavazzanak? De ehhez az egész alkotmányos rendszert módosítani kellene - két erős jogosultságú vezető (miniszterelnök és közt. elnök) hogyan viszonyulna egymáshoz? Működésképtelen lenne a rendszer.

A szavazásra mozgósításhoz motiváció kell, az, hogy az emberek jelentősnek érezzék a választást, egyébként tartósan sikertelen lenne - vagy állandóan támadni lehetne az elégtelen legitimáció miatt.

vadnyul
2004. július 11. 21:22 | Sorszám: 89
Ave!
Annyira nem, de néhány értelmes hozzászólás is van, meg nem hagyhattam reagálás nélkül.
vadnyul
2004. július 11. 21:09 | Sorszám: 87
A k.e. személye körüli vita furcsa. Tulajdonképpen mi a probléma Mádllal? Visszadobott néhány törvényt és nem egyszerű aláírógép? Elég jó jogász ahhoz, hogy alkalmas legyen erre a posztra, tiszteletben tarja az alkotmányt (és érti a szellemét is) ezért kellene leváltani és elkötelezett értelmiségiekkel vagy művészekkel helyettesíteni? Ha a kommancsok komolyan vennék a nemzeti egységet, nem megosztást és a hasonlókat, tehetnének egy gesztust - megválaszthatnák ismét. Mellár, Szász Károly, a kistérségi menedzserek stb. után éppen ideje lenne.

Ha neked fáj a jobboldaliság, senki sem marasztal. Az önálló gondolkodás és a legprimitívebb ballib vádak imamalomszerű ismételgetése mióta jelenti ugyanazt?


Téma: A kereszténység, mint áruvédjegy
vadnyul
2003. december 29. 15:07 | Sorszám: 41
A kereszténység, mint védjegy, megkülönböztető jelzés, csak a modern kor találmánya. Egy nem keresztény társadalomban próbál meg ilyen értékekre hivatkozni. De feszültség van az elvárások, és a valóság között - a magát kereszténynek valló párttól a kereszténység komolyan vételét várják el, a "hibátlanságot" (kissé leegyszerűsítve). Az ún. keresztény társadalmakban sem volt a hitüket komolyan vevők aránya sokkal nagyobb, mint manapság (egyesek szerint). De ott mindenki elfogadta valamilyen szinten a ker. értékeit. Voltak ebből feszültségek is, de nem vagyok biztos benne, hogy ne lettek volna határozott előnyei is.
vadnyul
2003. december 29. 14:59 | Sorszám: 40
A saját érdekvédelmünket püpöki felügyelet nélkül is el tudnánk látni. Erre valók lennének a keresztények civil szervezetei, hozzájuk közel álló pártok. Egyes esetekben pedig a püspöki kar is megszólalhat, de ehhez nem kellene változtatni (szerintem).

A hiteltelen keresztény pártoktól nehéz megszabadulni. De fontosabb, hogy ne a párt neve legyen keresztény, hanem a tagjai.
A kereszténységből nem vezethető le konkrét politikai program, de csaknem minden rendszerben lehet keresztény módon politizálni, hatalmat gyakorolni.

vadnyul
2003. december 28. 15:32 | Sorszám: 37
Az Egyház nem érdekvédelmi szervezet, nem pressure group, nem klub.
A papság feladata nem a világ ügyeiben való intézkedés, fellépés, bár nem lehet teljesen elkerülni azt. Ennek elsősorban történelmi okai vannak.
A világi hívek feladata, hogy képviseljék egyházuk érdekeit. (Mellesleg a papok közhatalmi funkciót nem is vállalhatnak ma már.) Az Egyház nem csak a papság. Mi vagyunk az, mind katolikusok (stb).
És szerintem képesek vagyunk rá, hogy kiálljunk és megvédjük az érdekeinket.

Az általad felvetett kérdésekben vannak "technikai" problémák - pl. a püspökválasztás. A hittel végül is nem ellenkezik, de szerintem célszerűtlen. A kiterjesztett választási rendszer ("demokrácia") nem biztos, hogy jó. Amúgy a püspököknek 75 évesen le kell mondaniuk (az egyházkormányzati funkcióikról, mivel a szentelésről nem lehet). A kinevezésnek is vannak vitathatatlan előnyei (többek között nehezebb bármivel is "megvenni" Rómát, mint a helyi híveket).

Szóval az egyházkormányzatban elképzelhető a "demokratizálás", de a lényeges kérdésekben, a hitben nem. Azt még a pápa sem változtathatja meg.

A hívő viszony nem demokratikus. Nem megállapodok Istennel, hogy pl. naponta ötször imádkozom, és akkor rabolhatok, amennyit bírok.


Téma: Mszp plakátok - tömény semmitmondás.
vadnyul
2005. szeptember 13. 20:46 | Sorszám: 58
Ez a plakátkampány nekem egy dologról szól: a lakosság élvezze a kommancs életérzést, húzza megfelelő helyre az X-et, a többivel meg ne foglalkozzon, az az okos politikusbácsik dolga.
Ez még csak nem is érzelmi politizálás, egyszerűen mindenkit hülyére vesznek.
vadnyul
2005. szeptember 08. 08:16 | Sorszám: 47
Köszi!
vadnyul
2005. szeptember 07. 22:25 | Sorszám: 44
Eftársak, egy kis önreklám, hozzászólás gyanánt.

Téma: A MIÉP hattyúdala
vadnyul
2004. június 16. 15:12 | Sorszám: 54
Kíváncsian várom a Jobbik programját.
De meg kell jegyenem, az EU parlamenti választás előtt megjelent plakátjaik eléggé elbizonytalanítottak.
vadnyul
2004. június 15. 23:40 | Sorszám: 49
Csak közbeszólok, mint mostanában általában.

A nemzeti radikális pártok az elmúlt években képtelenek voltak racionális, megvalósítható politikát felmutatni. Valamiért előbb utóbb mindegyik belecsúszott nemzetieskedő demagógiába. Politikájuk céljai megvalósíthatalanok és az adott helyzetől elrugaszkodottak voltak, egy furcsa pántlikás nosztalgiázós ideológia átgondolatlan termékei. Nem hiszem, hogy ezek a politikai formációk képesek lennének programot alkotni. Talán azért, mert nincs szellemi kapacitásuk ehhez. Ha valaki gondolkodni kezd, az többé már nem látja fekete-fehéren a világot, és nem hajlik túl radikális programok elfogadására - mert tudja, hogy több kárt tehet, mint hasznot.
De mi lenne ma egy nemzeti radikális párt programja?
Szerintem: megerősíteni a nemzeti tudatot (önbecsülés), támogatni és megerősíteni az állampolgári felelősségvállalást (azzal is, hogy ne lehessen mindent az államtól várni, aki nem tesz semmi Magyarországért, az ne is várjon tőle semmit), megerősíteni a nemzeti érdekérvényesítést az unión belül, támogatni a határon túli magyarokat és az ottani demokratikus erőket (az elszakított magyarság összekötő kapocs lehetne az adott ország és Mo. között - ez mindenféle revansizmus végét is jelentené) és végül, de nem utolsó sorban antikommunizmus (a maga helyén kezelni Kádárt, az MSZMP-t, tagjait, stb.).


Téma: Hiller, Toller, Szekeres
vadnyul
2004. október 05. 09:47 | Sorszám: 9
Gál J jó elvtárs és hűséges a vezérhez, az államtitkárságba meg beletanul.
vadnyul
2004. október 04. 14:40 | Sorszám: 4
Orbán ellen a kommunikáció csodefegyverét vetik majd be:
- előkerül a büszke beloldali GyF és büszke baloldali sleppje - önazonosságkeresés, és a lakosság megszólítása saját témáikkal
- mindenről el akarják majd hitetni, hogy mennyire jó nekünk

A szadesznek meg: szabad garázdálkodást az oktatásban, egy kis adócsökkentést, mert azzal olyan jól elvannak; és többé senki sem mondja, hogy Weklerszőlő.
Ja, és amitől az egész ballib értelmiség

vadnyul
2004. október 04. 12:07 | Sorszám: 1
Nem lesznek.
Van pártfegyelem és orbánfóbia is a világon!
És Hiller majd elhiteti, hogy ő nem Gyurcsány bábuja - és be is veszik neki.

Téma: A jobboldali egység, tagoltság, pártszövetség lehetőségei és problémái most és később
vadnyul
2005. november 05. 13:40 | Sorszám: 2
A lengyel minta nehezen lenne alkalmazható Mo-n. Mások a viszonyok. Ott lehet radikális és vallásos egy párt, de az itthon nem érné el az 5%-ot.
Másrészt nem szerencsés összekeverni a KDNP keresztény és hagyományos értékvilágát a radikálisoknál eléggé jelenlevő nem-keresztény kvázi hagyományokkal.
A KDNP a Fidesz alvállalkozója, akinek ki lehet szervezni néhány spec. témát, olyat is mondhatnak, amit a Fidesz nem pl. abortusz- és homoszex. ügyekben, de szavazatszerző képessége csekély, önállóan nem jutna be a parlamentbe.
A radikálisokat pedig képviseljék a radikális pártok.

Téma: Joggal röhög a baloldal... ĐĐĐĐĐĐ
vadnyul
2003. augusztus 18. 22:53 | Sorszám: 302
Még egy kis Scruton
vadnyul
2003. augusztus 18. 09:07 | Sorszám: 289
guillotine (remélem jól írom )
vadnyul
2003. augusztus 18. 09:07 | Sorszám: 288
A liberalizmusból leginkább a klasszikus, illetve a neo a piacpárti. Ilyen pl. az MSZP gazdasági ideológiája. De emelett van egy, a társadalmi problémákat előtérbe helyező, a felvilágosodás és a marxizmus örökösének tekinthető baloldal, a jogkövetelők és az egyenlősítők. Mindkettő ellenségének és felszámolandónak tekinti a nemzeti és hagyományos közösségeket, akik útjukat állhatnák.
A közös bennük, hogy szerintük kigondolható a tökéletes társadalom íróasztal mellett. aztán, amikor megvalósítják, guillorine, GULAG, gázkamra és demokráciába bombázás lesz a vége, de erről nem szeretnek beszélni.
vadnyul
2003. augusztus 18. 08:55 | Sorszám: 287
A Zsákutca ez a Fő utca témában már idéztem egyszer:
(R. Scruton: Mi a konzervativizmus? Bp. 1995., Osiris 239. oldal; Mi az, hogy jobboldal? (eredeti: TLS 1992))

Idézet:

Van azonban a „politikai erkölcs” elfogadásának egy súlyosabb következménye is. A baloldalt egyszerűen nem lehet meggyőzni arról, hogy az egyenlőség nevében elkövetett bűnei visszaszállnak magára a célra. Valóban aggasztónak találom, hogy a Steven Lukeshez fogható intelligens és humánus ember képes így írni a kommunizmus tapasztalatairól:
«Századunk heroikus társadalmi kísérlete, a „létező szocializmus” egy dolgot legalább világossá tett: ha a baloldal foglalja el a teljes politikai teret, jobbító törekvése tévútra csúszik, és olyan elnyomó és igazságtalan társadalmi rendet eredményez, amely aztán újfent javításra szorul, ennek következtében aztán megjelent Keleten egy antiszocialista baloldal, melynek kapcsolatát a hagyományos nyugati szocialista baloldal mozgalmaival és pártjaival gyanú és kétségek árnyékolják be.»
Cseréljük ki a szocialista szót fasisztára, a baloldalt jobboldalra a fenti mondatban, és valami olyat kapunk, aminek a kiejtéséért egy jobboldalit halálra köveznének. Mintha Leninnek a „burzsoá rend” ellen meghirdetett kíméletlen hadjárata másban nem is lenne elmarasztalható, minthogy idővel ez is visszaesett a korábbi igazságtalanságok hibájába; mintha azok a számtalan milliók, akik életükkel, szabadságukkal vagy boldogságukkal fizettek a nagy „kísérletért”, nyomtalanul kihullottak volna az egalitáriusok emlékeiből; mintha erkölcsileg semmi kivetnivalót nem találhatnánk abban a „politikai erkölcsben”, amelynek követői szemrebbenés nélkül képesek embereken végzett „kísérletekről” beszélni.

vadnyul
2003. augusztus 18. 08:45 | Sorszám: 286
Az, hogy nagy volt a forgalom a damaszkuszi úton, még nem jelenti, hogy
1. mindenki őszinte volt,
2. aki érdekből lépett rá, az ne volna elítélendő.
Ettől Horn se tiszteségesebb, se az általa elmondott történet (pk. leszek, történetek) nem hitelesebbek.
Kiegészítésként azért megjegyezném, hogy a katoaságból is hoztak létre rendteremtő alakulatokat (sorozottak!), de nem váltak be. A piszkos munkát önkéntesekkel jobban el lehetett végezni.
vadnyul
2003. augusztus 17. 21:13 | Sorszám: 277
Milyen kár, hogy Horn a rendszerváltás előtt még azt mondta, hogy őt 1956 Novemberében megkeresték a párttól, mint megbízható embert, hogy nem lenne-e kedve pufajkásnak állni? És csodák csodája, volt.
vadnyul
2003. augusztus 17. 00:29 | Sorszám: 257
A politikai baloldalról van szó.
Szvsz a baloldal politikai meghatározás.
A szociális nem valamiféle szegények problémái iránti érzékenységet jelent? Hogy ez milyen formákat ölthet, talán legjobb Herbert Spencer gondolata, aki csak a magánjótékonykodás keretében képzelte le a szegények segítését. Úgy érvelt, hogy csak ezzel lehet fenntartani a polgárok felelősségérzetét, és a munkakedvet. A maga módján segíteni szeretett volna ő is a szegényeken, de a javasolt modell működésképtelen.
vadnyul
2003. augusztus 16. 13:11 | Sorszám: 250
A "jobb oldaloli" szűrő alatt olyasmit értettem, ami a felhasználóról dönti el, hogy jobb, vagy baloldali-e.
Egyébként nagyon tetszik. Bár ahonnét legtöbbet inernetezek, ott nem tudok egyelőre progamokat telepíteni a gépre.
vadnyul
2003. augusztus 16. 09:58 | Sorszám: 246
És ha a program kész van, a géphez mindenki hozzon még egy processzort, memóriát...
vadnyul
2003. augusztus 15. 14:31 | Sorszám: 206
Hallottam már. Mindet.
Nincs hozzáfűznivalóm. Szabad országban élünk, és mindenkinek joga van a véleményéhez.
vadnyul
2003. augusztus 15. 12:40 | Sorszám: 192
'56-ban nem folyt polgárháború. A szovjet birodalom és csatlósai harcoltak a magyar nép ellen. Szerintem.
Nem tudom, hogy mi lett volna, ha az ország akkor felszabadul. Nyilván kialakult volna valamilyen demokrácia, többártrendszer stb. És azt is hajlandó vagyok elfogadni, hogy számos forradalmi csoport szélre sodródott volna. De a szovjetek mellett harcolók is.
vadnyul
2003. augusztus 15. 11:58 | Sorszám: 185
Válasz: döbbent hallgatás.
vadnyul
2003. augusztus 15. 11:35 | Sorszám: 180
Azért többet vártam volna tőled. Az a Horn, aki 1989 körül még úgy nyilatkozott, hogy ne érezzen lelkifurdalást az, aki 1956-ban a forradalmárok ellen harcolt a szovjetek és helytartóik oldalán, az normális társadalomban erkölcsi nulla és perifériára szorult szélsőséges lehetne csak. Lelkiismerefurdalást sem érezni hazaárulás miatt? Ennek nemcsak politikai bölcsessége, gerince sincs.

Téma: Mi történik Párizsban???
vadnyul
2005. november 07. 11:16 | Sorszám: 196
Az a kivételes eset, amikor egyetértek TWA-val.
Mindenki kapja meg, amit érdemel. A gyújtogató börtönt, a randalírozó gumibotot, a lövöldöző golyót. Az állam feladata, hogy polgárai szabadságát és életét megvédje, azok ellen, akik terrorizálják őket. Azért van hatalma, hadserege, rendőrsége, hogy megtegye.
Ez az egész eseménysor a tili-toli-tolerancia csődje.

Téma: Veszteségkalkulátor
vadnyul
2003. december 17. 09:30 | Sorszám: 5
Egy kis probléma:

Kipróbáltam három nyugdíjértékkel, ám azonos fogyasztással:
40, 50 és 60 ezer Ft. nyugdíj, a fogyasztások
(sorban): 15, 4, 2, 9 és 1.8 ezer Ft.
(Összesen 31800 Ft)
Az eredmények:
Nyugdíj (Ft) | Veszteség, havi (Ft)
-----------------------------------
40e | 4852
50e | 5502
60e | 6152
-----------------------------------

Feltételezésem szerint azonos fogyasztás mellett, azonos veszteségeket kellene kapnom. Miért nem így működik?
(Tud valaki képletet, eljárást hozzá?)

vadnyul
2003. december 17. 09:25 | Sorszám: 4
Egy kis probléma:

Kipróbáltam három nyugdíjértékkel, ám azonos fogyasztással:
40, 50 és 60 ezer Ft. nyugdíj, a fogyasztások
(sorban): 15, 4, 2, 9 és 1.8 ezer Ft.
(Összesen 31800 Ft)
Az eredmények:
Nyigdíj (Ft) Veszteség, havi (Ft)
40e. 4852


Téma: Az européer Románia
vadnyul
2005. szeptember 30. 10:44 | Sorszám: 7
Majd megtalálják a módját, hogyan tartsák vissza őket.
Az EU jelemlegi állapotában nem elég arős ahhoz, hogy a csatlakozás vagy a kimaradás túl sokat jelentsen. Mi bent vagyunk, és mi az előnyünk? Hogy nem lehet letagadni költségvetési hiányt?
A magyar nem vagy igen szinte mindegy, mert az EU maga sem tudja megoldani a számunkra fontos problémákat (pl. a nemzetiségi kéréseket, a katalánoktól az írekig, vagy a gazdasági felzárkóztatást). Sőt saját problémáit sem - lásd a versenyképesség, vagy a muzulmánok, bevándorlók jelenléte.
Az ultranacionalista román politikát nem lehet Mo-ról befolyásolni (lehetne, csak 200 000 katonával székelyföldön), és a nemzetiségi törvény, az autonómia vörös posztó, bármit tesznek Budapesten.

Téma: A rossz
vadnyul
2004. december 03. 07:59 | Sorszám: 10
A téma inkább a filozófiába való lenne.
Azért nem látom ilyensötéten a képet, és kicsit meglepő éppen tőled.

A rossz a részlegesebb jóra irányuló akarat következménye, a jó nem tisztán látása.

Hogy van-e a rosszról alkotott elképzelésnek politikai következménye? Mi az hogy! Nagyon is!


Téma: Best of Gyurcsány!
vadnyul
2004. szeptember 30. 08:16 | Sorszám: 288
Nézzük, mire lehet büszke GyF:
Mint tudjuk
  • Önerőből, nem Apróék hátán kapaszkodott fel
  • Nem KISZ vezérből lett milliárdos
  • Nem a vagyonát váltja politikai hatalomra
  • Nem mondta: az országot 10 év múlva nem a politikusok, hanme az üzletemberek fogják irányítani, és: kinek van nagyobb hatalma: a milliárdosnak, vagy a politikusnak
  • Nem beszél össze-vissza baloldaliságról, és
  • nem hord össze hetet-havat valamilféle harmadikutas baloldaliság nevében
  • Nem döfi hátba egykori szövetségesét
  • és a legfontosabb: nem Orbán viktor, csak eléggé hasonló hozzá ahhoz, hogy fellélegezzenek - D-1976-ok és hasonlók

Szóval nem értem, mi bajod ezzel a Balzac tollára való (i)gazemberrel.


Téma: Katolikus püspöknek nem tetszik a táltos-sámán hitvilág?
vadnyul
2006. február 14. 19:05 | Sorszám: 47
És ez azóta csak fokozódott.
vadnyul
2006. február 14. 12:57 | Sorszám: 32
Vicces olvasgatni ezeket a vitákat. Jó kis szekértáborok, eszement, saját történelemmel. De a hülyeség alapvető emberi jog.
És természetesen illik elfelejteni, hogy a magyarok és a kereszténység kapcsolata kevéssel 1000 előtt kezdődött.

Téma: A kormány napjai meg vannak számlálva !
vadnyul
2003. szeptember 25. 10:49 | Sorszám: 73
Mi lenne az a belső konfliktus?
A D-209 ügyben villámsebesen megváltozott a véleményük. Az SZDSZ frakciót ha más nem is, az érdek, meg a Fidesz ellenesség együtt tarthatja 2006-ig.
vadnyul
2003. szeptember 25. 10:45 | Sorszám: 72
Talán tanultak a hibájukból...
Állítólag a nemválaszolók miatt mértek félre.
vadnyul
2003. szeptember 24. 21:59 | Sorszám: 70
Nagyon tetszik! Reméljük legkésőbb akkor igaz lesz4
vadnyul
2003. szeptember 24. 11:45 | Sorszám: 57
Néha azért szövegelnek (pl.: adóügyben).
De már nagyon is hozzákötötték magukat D-209 csapatához.
A Fidesszel együtt megbuktathatnák a kormányt (kostruktív bizalmatlansági indítvánnyal), de hát a fidesz ilyet most nemfogadna el, mert ha választások lennének nyerne.
vadnyul
2003. szeptember 24. 11:28 | Sorszám: 56
Idézet:
Az SZDSZ egyszerre három iránba tart.

Csak az egyikbe is, akár. De jó lenne, ha mihamarabb odaérnének, és ott is maradnának a következő évszázadra.

(Bocs, csak az elírás is jó.)

vadnyul
2003. szeptember 23. 16:42 | Sorszám: 37
Ha a maszop szétesik, akkor a részei nem tudják lefedni a törzsszavazóikat sem. Szerintem nem lenne jobb sorsuk, mint az eddig szétesett pártoknak. Semmilyen párt nem léphetne a helyére.
vadnyul
2003. szeptember 23. 16:31 | Sorszám: 31
Darabokra hullik az MSZP?
A nómenklatúra ügy ilyen irányba folytatódna?
vadnyul
2003. szeptember 23. 15:29 | Sorszám: 29
Már csak 2006-ig kell várni.

Téma: Változnak az idők
vadnyul
2005. február 14. 19:51 | Sorszám: 4
Egy kis olvasnivaló

Téma: Gyulay bocsánatot kér a III/III-as lista miatt!!
vadnyul
2005. március 10. 10:49 | Sorszám: 18
Mi a hiteles lista? Az egyházakkat kommancsék nagyon veszedelmesnek érezték, ezért is foglalkoztak velük annyit. Amit eddig megtudtam, az alapján arról, hogy ki mennyit mondott, mennyit ártott (szándékosan vagy akaratán kívül), csak hosszú elemző munka után lehetne megtudni. Ezzel a kérdéssel külön dokumentációs intézet foglalkozhatna, annyi az anyag.
Máshol olvastam: '63-ban visszarakattak egy papot a börtön után az eredeti plébániájára - és mindenki azt hitte, beszervezték, pedig nem.
Aztán ott vannak az iratmegsemmisítések, meg hamisítások 1989-környékéről.
A zindex semmi mást nem tesz, mint ami várható toleránséktól: hogy ki a tolerálható, és mennyire, azt véleményük szerint ők mondják meg. Aki meg pluralizmust emlegetne az minimum reakciós.
vadnyul
2005. március 09. 22:43 | Sorszám: 9
Mielőtt nagyon örülnénk, egy "gyöngyszem" a zindextől:
Idézet:
Gyulay Endre Szeged-csanádi megyés püspök, "az állítólagos III/III-as lista egyik megnevezettje" a Magyar Nemzetben cinikus bocsánatkérő levelet jelentetett meg, amelyben különös módon nem azoktól kért elnézést, akiknek esetleg kárt okozott, hanem csak az elmúlt rendszer kiszolgálóitól.

Ha ők teszik az normális, ha más, főleg ha egy püspök, az cinikus.
Liberálisok.

Téma: Lúzerkormány
vadnyul
2003. december 17. 14:48 | Sorszám: 13
14 tárcából 8 a jelenlegi kormányé.
Jó teljesítmény, csak így tovább elvtársak!
vadnyul
2003. december 17. 08:16 | Sorszám: 2
Nem a szavazás eredményeit, hanem az Index jelöltjeit írtam ide.
Csak annyi az érdekessége, hogy a jelenlegi kormány vezet, a köztudottan ballib portál szerkesztői szerint.
vadnyul
2003. december 16. 16:29 | Sorszám: 0
Az Index legújabb játékszere.
De nézzük a tárcákat (Az Index jelöltjei)
  • Belügy: Lamperth Mónika (M)
  • Honvédelem: Szabó János (O)
  • Környezetvédelem: Pepó Pál (O)
  • Gazdasági: Csillag István (M)
  • Igazságügy: Balsai István (A), Dávid Ibolya (O)
  • Külügy: Jeszenszky G. (A) Kovács László (M)
  • Kultusz: Fodor Gábor (H)
  • Pénzügy: Lácsló Csaba (M) Járai Zsigmond (O)
  • Közlekedési: Schamschula Gy. (A) Nógrádi L. (O)
  • Sport: Deutsch T. (O), Jánosi György (M), Gyurcsány Ferenc (M)
  • Munkaügy: Győriványi Sándor (A) Burány S. (M)
  • Földműv.: Torgyán J. (O), Nagy Ferenc József (A)
  • Egészségügy: Mikola István (O)
  • Kormányszóvivő: Havas Henrik (H), Gál Junior (M)

Eddig:
D-209 csapatából 8 jeles államférfijú
Hornéktól 2
Orbán kormány: 7
Antall kormány: 4

És tegyük hozzá, hogy az Indexről van szó.


Téma: Kritikus tömeg
vadnyul
2005. szeptember 26. 21:05 | Sorszám: 135
Képek:

A vége http://www.kepfeltoltes.hu

Kezdetekhttp://www.kepfeltoltes.hu

Biciklisek 1 http://www.kepfeltoltes.hu

Kritikus tömeg 2 http://www.kepfeltoltes.hu

A Jégpálya felől http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
vadnyul
2005. szeptember 22. 22:46 | Sorszám: 133
Igen sokan voltunk. Nekem tetszett.
Szerintem sokkal többen jöttek össze, mint ahogy a szervezők számították. Amikor már mi visszafele jöttünk, a vége felé jövőkkel találkoztunk az Oktogonnál. Holnap teszek föl képeket is.

Téma: Palesztin-izraeli konfliktus ma Magyarországon?
vadnyul
2004. december 22. 15:20 | Sorszám: 7
Talán D et. hiányolja a tankokat?
Tényleg milyen jó lett, volna ha megvalósult volna a kormány "egyenlősdije"! Alig maradt volna egyházi iskola. Ez biztos sok örömet szerzett volna D-nek.

Téma: Közszolgálati tv: Hajrá MSZP!
vadnyul
2005. február 22. 13:35 | Sorszám: 7
A közszolgálati tv-nek nem kell feltétlenül elfogulatlannak lennie, így akár bele is férhet. Csak a másik oldal valahogy nem kap lehetőséget - és ez az igazán zavaró.

Téma: A kormány fekete hete
vadnyul
2003. október 21. 09:47 | Sorszám: 291
Egyik kommancs a másiktól nem határolódik el, ezen nincs mit csodálkozni. Egyébként is, csak nekünk szélsőségesgyanús jobboladliaknak kell elhatárolódni azoktól, akikről megmondják nekünk. (Elsősorban talán saját magunktól.)
Az inkriminált mondat azt jelenti, hogy a boszorkányüldözésügyi államtitkár sajnálja, hogy nem küldheti munkatáborba a neki nem tetsző embereket. Mely módszer általában jellemző a (népi)demokráciákra (Kuba, Kína, É-Korea). Hogy lehet valaki ennyire bugyuta? Legalább észrevehetné, hogy most (még) nem illendő, mondhatnám politikailag nem korrekt a bolsevikokra, mint a demokrácia példáira hivatkozni. Képzeljük el, ha valaki a jobboldalról hivatkozott volna mondjuk Prónay módszereire, vagy esetleg:
Idézet:
az ügyészség elé került ügyekben a munkát "nem tudják a csendőrségre jellemző módszerrel elvégezni"

Telel lenne a ballib sajtó, az EU a demokráciaféltők tltakozásával.
vadnyul
2003. október 10. 11:26 | Sorszám: 287
Az információs társadalom Csepeli olvasatában inkább ideológiai lózung, egy "új és igazságosabb világ" eljövetelébe vetett hülye hit (amiből már láttunk egy néhányat). Cs. Gy. nem hozzáértéséért kapta ezt a széket, hanem hűbérként az SZDSZ-től, ha már oly sokat tett az érdekükben.
Jó lehetőség a minisztérium egy adag szociológusnak mindenféle kutatgatásokra, de ezen túl nem látszik semmilyen megvalósítható elképzelés.
Az egyik legnagyobb problémával, a MATÁV hegemóniájával a piacon, és a drága internethozzáféréssel nem tudnak mit kezdeni.
Persze ez a minisztérium is olyan mint a kormány. Elképzelések nélküli, kapkodó és működésképtelen.

Téma: Anyagiasoknak
vadnyul
2004. december 03. 08:05 | Sorszám: 38
Ez tetszik. Fel kellene írni valahova.
vadnyul
2004. december 01. 10:15 | Sorszám: 4
Lehet, hogy már leírtam a gondolán, de most ismét:
a szociális rendszert félteni a kívül rekedt magyaroktól jóléti sovinizmus.
A fogalom nyugati, és a bevándorlóktól való félelem ("idegenygyűlölet" és társai) egyik formája: nem az idegen kultúrától félti a sajátot, hanem csak a húsosfazekat.
Ezt, a magában is "csúnyácska" nézetet felhasználni a határon túliak ellen minősíthetetlen aljasság. Aki ezzel érvel, vagy ezt elfogadja az nem magyar, nem tagja semmilyen nemzetnek, sőt, még embernek is undorító. De Kádár népétől nem lehet mást elvárni.
Elég pesszimista vagyok abban a tekintetben, hogy van-e 2 millió magyar, aki megmentené a nemzetet.

Idézet:
Ennek a népnek már reszeltek. A demográfiai helyzet csak a mentális és erkölcsi korrumpálódásának számszerűsített megjelenése.

Téma: Teller Ede üzenete - Provokáció vagy szimpla hamisítvány?
vadnyul
2003. szeptember 18. 10:33 | Sorszám: 419
Nyilván a következetesen és egész életében antikommunista Teller Edét meggyőzte az ügynökkormány szentjeinek teljesítménye, és hirtelen velük kezdett egyetérteni.
vadnyul
2003. szeptember 17. 14:56 | Sorszám: 341
Ezt is fel kéne jegyezni abba a közös adatbázisba, és a választások előtt emlegetni.

Viszont új imereteink lettek: ezentúl a tényfeltáró stb. újságírás mellé a halottidéző újságírás is odatehető. Mint felvilágosult és ballib műfaj.

vadnyul
2003. szeptember 17. 07:35 | Sorszám: 324
M. Szabó Imre nyilatkozott a Duna TV-ben. Zelei küldött egy "megrendelő levelet".

M. szabó Imre utolsó mndatának tartalmi idézete:
"Mögöttes politikai szándék húzódik az ügyben, valamit el akarnak érni. Nem csak nagyarországi ügy. Az ország legnagyobb napilapja nem intézheti el egy szimpla bocsánatkéréssel."

Nagy pofáraesés ez a kommancsoknak és a kormányszolgálati sajtónak. Kár, hogy csak kevesen fogunk tudni az egészről.

vadnyul
2003. szeptember 16. 12:55 | Sorszám: 236
Elég hihető az események ilyen, vagy hasonló alakulása.
vadnyul
2003. szeptember 16. 12:48 | Sorszám: 234
A Teller-levelet egy nyugdíjas írta?
Hír Tv értesülése
vadnyul
2003. szeptember 16. 11:25 | Sorszám: 207
Egy következmények nélküli országban elmegy egy ekkora hazugság is. Ha pedig sokáig mondogatják, hogy Teller Ede halála előtt jól leszúrta a Fideszt, de egyesek kétségbevonták a fax eredetiségét, hát majd elhiszik az csököttagyú választók. És legföljebb bekerül a megoldatlan rejtélyek és a más vélemények szerint közé.
vadnyul
2003. szeptember 16. 09:03 | Sorszám: 198
Minek is törődjön a legnépszerűbb főszerkesztője egy elég illetékes személy nyilatkozatával!

A mai MN-ben van néhány írás a dologról. Ha komolyan veszi valaki a szövegkritika módszereit, akkor eléggé valószínű a hamisítás.

vadnyul
2003. szeptember 15. 21:07 | Sorszám: 135
A gondola cikke
És egy rövidhír az MNO-ról

Az eddig említett belső érvek inkább valamiféle hamisítást támasztanak alá.


Téma: *SZENT KORONA*
vadnyul
2004. január 15. 15:05 | Sorszám: 17
A birodalmak előbb utóbb megbuknak.
Nem Caesar és társai tehtnek róla.
Az a kísérlet elég jól indult.
vadnyul
2004. január 15. 14:41 | Sorszám: 14
A római történelemre gondoltam.
Ők nem igazán rajongtak a királyokért.
vadnyul
2004. január 15. 13:36 | Sorszám: 12
A triumvirátus és a királyság sem illik össze.
vadnyul
2004. január 15. 13:16 | Sorszám: 10
Meg is van a triumvirátus. Én meg támogatlak titeket.
És gyorsan döntsétek el, mikor lesz az res publica ügyeinek rendbetétele.
vadnyul
2004. január 15. 11:59 | Sorszám: 6
A Szent Korona tannak mekkora befolyása volt a magyar jogtörténetben?
A zsebszerződéseket egyszerűbben meg lehetne szüntetni.
És ki támogatna egy ilyen alkotmányt?
vadnyul
2004. január 15. 09:05 | Sorszám: 4
Jó cikkek voltak. Az ottani liberálisok nem hőbörögnek miatta?

A "bús 1000 év" szelleme, az szállta meg őket.


Téma: Az Antallnak adott ügynöklista a neten?
vadnyul
2005. február 28. 14:27 | Sorszám: 89
Nem gyanús az egész lista?
A miért most kérdésére még csak-csak lehet választ találni, de van néhány nehezebb kérdés is.
Miért van rajta két oldalnyi egyházi személy?
Miért lehetett ez érdekes Antallnak?
Miért csak ennyi információ van a listán?
Miért ott publikálták, és miért ilyen egyszerű formában? (Nehéz lett volna begépelni?)
Kinek használ?
vadnyul
2005. február 28. 08:48 | Sorszám: 58
Jó tudni. Az egész ügy, akkro egy újabb figyelemelterelés, esetleg kommancsék szerecsenmosdató próbálkozása?

Téma: Patthelyzet a parlamentben
vadnyul
2003. október 07. 08:59 | Sorszám: 31
Szili a politikai racionalitás miatt tette. Fegyelmezett volt, és az ellenzékkel szemben megvédte Lízing elvtársat. De ez Gyurcsánynak akkor is vereség. Látszott, milyen ideges volt. A helyzete valószínűleg ezzel együtt sem kellemes, mert a maszopon belül sokan ellene fordulhatnak.

Téma: Liberális Charta 2004
vadnyul
2004. február 23. 09:32 | Sorszám: 94
Néhány megjegyzés a kartához:

Olyan társadalmat szeretnének, ahol a szabadság és az egyenlőség egyformán jut mindenkinek? Mit szólna ehhez Mill, Spencer, esetleg I. Berlin?

1. A tényleges adócsökkentésből az állam majd finanszírozza, hogy az állam „hasznosítja minden egyes állampolgárának képességeit és olyan lehetőségeket kínál nekik, amelyekkel képességeik kiteljesedhetnek.”

2. A minimális állam azért csak annyira minimális, hogy az esélyegyenlőséget biztosítani tudja? Szinte látom, ahogy az esélyegyenlőségi főguru egyik helyről a másikra rohangál esélyegyenlőséget biztosítani – ugye, az állam legyen olcsó (na jó, vonatra szállhat… ). A piac – hatékonyság vs. állami – pazarló állítás pedig egy kicsit sem demagóg és leegyszerűsítő. Nyilván. Mindenkinek egyértelmű. Lásd angol vasutak és a kaliforniai áramellátó rendszer. Annál rosszabb a tényeknek, ugye?

3. És az emberi jogok, magánélet szabadsága természetesen nem sérül a rászorultság vizsgálatánál, és nem enged bepillantást a polgár magánéletébe néhány hivatalnoknak.

4. Mi liberálisok elutasítjuk a tekintélyelvűséget – kivéve, ha az a tekintély liberális. Akkor viszont megkérdőjelezhetetlen. A gyermekközpontú oktatás egyet jelent a gyermekek jogaival kötelességek nélkül: „His (Foucault) vision of European culture as the institutionalized form of oppressive power is taught everywhere as gospel, to students who have neither the culture nor the religion to resist it” ; különben hogy lehetne elérni ezt? Az egyetemek miért képezzenek szakembereket? Hol marad az újítani tudó, tudományágát alaposan ismerő tudós? Na jó, csak gonoszkodtam, Szakember kell, technikai tudással, mert egyébként még veszélyes lenne.

5. Mi liberálisok amúgy a pluralizmus hívei vagyunk, kivéve, hogyha a kereszténységről van szó. Na, hát mi vagyunk az egyenlőbbek aki nem fogadja el, az fasiszta. A szabadság nevében az egyházakat az alacsony adó felajánlható részéből támogassák a hívek. Tök logikus. Az alacsony adó nem azt szolgálná, hogy a polgár arra költse a pénzét, amire neki tetszik?

6. Persze a környezetvédelmet is a minimális és nem beavatkozó állam intézze. És Demszky mit tesz az élhető Budapestért?

Mi, konzervatívok, sok megállapítással egyet tudunk érteni, mert minden ellenkező liberális híresztelés ellenére fontosnak tartjuk a szabadságot. De emellett sok más értéket is, melyek összeütközhetnek egymással. Nem szeretjük, ha valaki megmondja, hogy milyen a tökéletes társadalom, mert az ilyen elképzeléseket elsötétíti a guillotine árnyéka. Áttanulmányozva a Liberális kartát túl sok ellentmondást találtunk benne, ezért senkinek nem ajánlhatjuk, hogy támogassa ezen elképzeléseket.


Téma: Orbán újabb pervesztése...
vadnyul
2003. június 06. 19:34 | Sorszám: 36
Ha nem lenne igaz, soha nem jöttek volna vissza a posztkommunisták.

Téma: Retorikai hiba!
vadnyul
2004. február 14. 10:02 | Sorszám: 41
Ugyan, kár bosszankodni rajta. D-1976 nem használja a fejét, és bármit elhisz, amit a ballib mond. De hát a gondolkodás ritka adomány. Amit ír, az butaság.

Téma: Amit el lehet pusztítani, de ...
vadnyul
2003. november 26. 21:02 | Sorszám: 74
A nap végére csak sikerült elhárítani az akadályokat.
A tündéreknek van reménye a túlélésre. Nem a sárkányok ereje, hanem a kitartás és az okos döntés. Ezek a rinocéroszok nagy, erős, de buta lények. Ide vonulnak, oda vonulnak, de nincsenek ott mindenhol. Ha más nem is, néhány zug marad. És előbb utóbb, ha a rinók túl sokan lesznek, éhenhalnak, vagy elvonulnak.
vadnyul
2003. november 26. 10:54 | Sorszám: 72
Köszi!

Akartam írni valami szépet, de közbejött a munka nevezetű akadály.

vadnyul
2003. november 26. 10:43 | Sorszám: 71
Mc.Röfy nem vadnyul alias. (Ha csak nincs néhány, egymásról tudomást sem vevő, esetleg egymást elkerülő személyiségem. )
vadnyul
2003. november 24. 21:50 | Sorszám: 51
Egy egyszerű mezei vadtól, csak röviden:
Felvilágosodott korunk hozzáállása a tündérekhez:
Tündérek nincsenek.
Aki lát egyet, az pusztítsa el.

Téma: Ki lesz tehát a köztársasági elnök?
vadnyul
2005. június 06. 17:24 | Sorszám: 525
Elég az a cirkusz, amit a kommancsok és a kollaboránsok csináltak a közt. elnök választása körül. Amit most a Fidesz tett, az olcsó taktikázás és felettébb ízléstelen. Ezzel a másik kettő szintjére kerültek (ebben a kérdésben mindenképpen).
Legalább ők komolyan vehették volna, hogy valaki megmentse a magyar politikai osztály becsületét.
Ha már polgároznak, legelább tegyenek is úgy.
vadnyul
2005. június 06. 09:12 | Sorszám: 435
Tetszene, ha a cirkusz végén Sólymot választanák meg, ettől a kolíció elbomlana, és a kommancsok mély válságba zuhannának. Ettől akár előrehozott válaszások is lehetnének, csak van egy kis gond: nem biztos, hogy ez jó nekünk. A végvonaglás eltarthat néhány hónapig, ezért ősz előtt nem lennének választások. Akkor viszont az új kormánynak úgy kellene megszületnie, ahogy Athéné tette, mert nyakukon az új költségvetés (hogy a többiről ne is beszéljünk).
Egy kisebbségi kormány, viszont nem biztos, hogy megfelelően működne - illetve a Fidesz közreműködésével, de akkor előáll az a helyzet, hogy pont a választások előtt támogatják a riválist. Az ország érdekére hivatkozva lehet ezt jól kommunikálni, csak sikerülhet-e?

Szili visszalép? És ki kerülne a helyébe? A koala felbomlása Gyurcsánynak lenne szvsz a legkellemetlenebb.

vadnyul
2005. június 02. 16:06 | Sorszám: 279
Idézet:
Annak ellenére, hogy minden közvéleménykutatásban, amelyen neve szerepelt, nagy elõnnyel lett elsõ, a pártok nem tették lehetõvé, hogy õ is hivatalos jelöltté váljék.

Hány ilyen közvéleménykutatás volt? Viccelsz, vagy valóban ennyire könnyű átvágni?
vadnyul
2005. június 02. 14:11 | Sorszám: 269
Mióta választják a köztársasági elnököt a kettősállampolgárság.hu-n? Viccnek rossz, és Patrubány gittegyletet szeretne csinálni az MVSZ-ből?
vadnyul
2005. június 02. 11:32 | Sorszám: 261
Ha van a kommancsokon kívül olyan képviselő, aki Szilit tartja alkalmasabbnak, az csörgővel játszon inkább, ne szavazógombbal.
Amennyiben a Fidesz nem tud egységesen Sólyom mellé állni, akkor idióták gyülekezete, és egyetlen szavazatot sem érdemelnek.

Téma: A baloldal nyomorúsága.
vadnyul
2003. augusztus 19. 09:23 | Sorszám: 86
Az általánossá vált felelőtlenség, ami szvsz igen nagy probléma. A munkának, éppen, mert nem volt ellenőrizhető az eredménye (amit a piac tesz meg legjobban), elfogyott a becsülete. Voltak és vannak is becsületesen, keményen dolgozó munkások, de ez a kevesebb.

A pártalapítványok, ha jól használják őket, eltarthatnának jobboldali társadalomtudósokat. Mert a fő kérdés nem a függetlenség, hanem az intelektuális becsületesség, és a saját szellemi alapok kidolgozása.

vadnyul
2003. augusztus 17. 21:17 | Sorszám: 83
Más forrásból tudom, hogy az ott említett szegénységkutatás mintaája hogy is mondjam... kissé tökéletlen.
vadnyul
2003. augusztus 17. 11:05 | Sorszám: 80
Jó tudni, hogy van, aki sok ilyen szerzőt ismer. az utóbbi időkben csak a politikaelmélet területéről, konzervativizmus témában olvasgattam különféle emberektől. (Molnár Attila károly, Egedy Gergely, R. Scruton, Oakeshott) Filozófiából Molnár Tamás, a történészek közül meg John Lukacs.
vadnyul
2003. augusztus 17. 01:47 | Sorszám: 77
A társ. törivel kapcsolatban a Kövér györgy, Gyáni Gábor, Valuch Tibor-féle egyetemi előadásokra és könyvekre gondoltam.
Az értelmiség között, és a társadalomtudományban sokan vannak akikre mély hatást tett Marx, vagy valamelyik követője. Ezen lehet, hogy hosszabb távon sem tudunk változtatni.
vadnyul
2003. augusztus 17. 01:25 | Sorszám: 75
Tényleg nem tudok pl. a szociológia területéről komoly antimarxista szakirodalmat idézni. Ezzel szemben a marxista fogalmakat teljesen mellőzni tudom. Mert azokkal pl. a társadalom rétegzettsége ma már biztosan nem írható le vele. Ugyanilyen Marx-mentes szemléletet képvisel pl. a társadalomtörténet is.
vadnyul
2003. augusztus 17. 00:45 | Sorszám: 72
A nap kérdése:

Ha a zsarnok belátja zsarnokságát, és lemond róla, mentesülhet-e zsarnoksága következményeitől?
A lemondás tette elég-e hozzá, hogy ismét a polgárok közösségének teljes jogú tagja legyen? Vagy elismerve ugyan javulását, mégis, az általa elkövetett, a közösség elleni bűne miatt tartózkodnia kellene a közügyek intézésétől?

vadnyul
2003. augusztus 17. 00:40 | Sorszám: 71
Ha túlságosan egyfajta keretet használunk, akkor az beszűkítheti problémalátásunkat. De ilyen nélkül nehéz a látás.
Egyik professzorunk mondta, hogy először lerombolják a hitünket, majd újjáépítik, de már a megszerzett tudással jobban. És: a legjobb eretnekek a teológiáról kerülnek ki - de nem a végzettek közül.
A teológusnál annyiban más a helyzet, hogy csak a meggyőződéses, hívő teológus a jó teológus. Az örök igazságot vizsgálja az értelem eszközeivel, de hite fényével (és a hite azonos legyen az Egyház hitével).
Rá is igaz: "aki az eke szarvára tette a kezét és hátranéz, nem méltó Hozzám."
vadnyul
2003. augusztus 16. 18:29 | Sorszám: 69
Köszi az elismerést, de azt hiszem túlzol. Sok művelt, gondolkodó ember fordul itt meg. (Többek között te is.) Bár remélem, hogy katolikus ügyekben elég tájékozott vagyok, de itt kevés szó esik ilyesmiről. Ezután viszont még jobban kell vigyáznom arra, hogy mit írok, mert nem csak a magam nevében teszem.
vadnyul
2003. augusztus 16. 12:57 | Sorszám: 67
Van r.k. teológusi diplomám. Nem foglalkozom ezzel a tudománnyal aktívan, de ettől még teológus vagyok.
vadnyul
2003. augusztus 14. 13:59 | Sorszám: 64
Szerintem a szellemi jelenségek és a gazdasági jelenségek viszonya bonyolultabb. Weber (aki egyesek szerint állandóan Marxxal polemizált) kapitlizmus elmélete a Protestáns etikában szerintem meggyőzőbb.
Én katolikus teológusként sem gondolom, hogy túl sok hasznát venném Marxnak. Inkább vitáznék vele, mintsem elfogadnám. Ugyanazokat a problémákat biztosan más fogalmakkal írnám le.
Persze, az összeesküvéselmélet csak egy gyors kibúvó a gondolkodás alól. Megmagyaráz mindent(és még továbbgondolni sem kell, hiszen a részletek megismerhetetlenek), és sikeresen elhárítja a felelősséget. Az, hogy hogy derült ki, pedig mellékes.

És utolsó érvként mindig elő lehet venni Giddens már idézett mondatát...

vadnyul
2003. augusztus 14. 12:45 | Sorszám: 62
Marx filozófiai (a nem publicisztikai) nyelve számomra eléggé nehézkes. Az alap-felémítmény problematika ügyében a legellenszenvesebb számomra az a felvilágosodásból eredő, és máig a baloldali gondolkodásra jellemző leleplező, az "igazit" feltáró gondolkodás. Ez fordult aztán öncélú, vagy megváltást ígérő rombolásba.
Sajna, ez más társadalomtudományoknál is előfordul, lerombolva ezzel hitelüket. Nem a kíváncsiság vezeti, hanem az ideológia. Tudja a végeredményt, és a valóságot akarja ehez igazítani. A tudós csak a tárgyában, a politikus pedig a társadalmon kísérletezve. (vö.: a kommunizmus, mint nagyszabású társadalmi kísérlet - csak kár, hogy a mi bőrünkre megy)
vadnyul
2003. augusztus 14. 12:04 | Sorszám: 60
Egy kis olvasnivaló a neokonzervatívokról
NEOCOSERVATISM, WHERE TROTSKY MEETS STALIN AND HITLER
vadnyul
2003. augusztus 14. 11:28 | Sorszám: 58
A kivonulás történetében van.
Egy 1946-os amerikaiak által No.-ban végzett felmérés szerint a nemzetiszocializmus jó eszme, csak rosszul valósították meg. (tudom, hogy ez nem mond ellent annak amit írtál, csak érdekes párhuzam)
A sokáig, a bukása előtti korszakot jelenti.
Nem vagyok történész, így módszertani kérdésekhez nem szólnék hozzá. Biztos, hogy többféle megközelítéssel is lehet vizsgálni kérdéseket, és mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is (és ismerni is kell azokat). És az osztály cselekvő-e? egyáltalán, egy nagy társadalmi csoport hogyan cselekszik?
Én érdkesebbnek tartanám pl. a nácizmus korának bemutatásánál azt, ahogyan összejöttek az eszmék, a szabályozott gazdaság, a jóléti állam, és a fajelmélet. hogy melyik "spec. hitleri" azt nem tudom. De ha jól sejtem, egyik sem.
Számomra a marxizmus kategóriái, főleg az osztályok, nem használhatóak. És a haladásban, ami ezeknek az eszméknek fontos része, szintén nem hiszek.
vadnyul
2003. augusztus 14. 09:49 | Sorszám: 56
Azt gondolom, hogy ettől még nem Marxnak lesz igaza. Németországban Hitler sokáig népszerű maradt - szerintem összefüggés az elsősorban gazdasági ígéretek megvalósulásával van. Nem ismerős számodra valahonnét a húsosfazék-szabadság?
vadnyul
2003. augusztus 14. 09:14 | Sorszám: 53
A gondolkodás meghatárotottságához
A neveltetés meghatározó, fontos, de nem merném azt állítani, hogy mindenképpen determinisztikus. És nem osztályfüggő. Ha az lenne, akkor baloldali lennék. A szülőktől átvett gondolatok pedig tovább alakulnak a felnövekvő generációban.
És hogyan magyarázná Marx pl. Mussolini útját a kommunistáktól a fasisztákig? Vagy a szélsőjobboldali mozgalmak népszerűségét a munkások között? (Gyáni Gábor egy előadásában megemlítette, hogy a kommunisták hatalomra kerülése után sok fejtörést okozott a párthű történészeknek, hogy mit kezdjenek a vörös Csepelen, a két háború között a nyilasok választási sikereivel.)
A nem baloldali, nem marxista történelemszemléletben a szélsőjobb és a szélsőbal között nincs lényeges, minőségi különbség.
Nemzetiszocialista Német Munkáspárt
Magyar Szocilista Munkáspárt
vadnyul
2003. augusztus 14. 08:59 | Sorszám: 52
Marx a Brumaire-ben - tanulmányaim szerint - megpróbálja átültetni az osztályelméletet a gyakorlatba. De ez nem sikerül. Amire felhívták a figyelmemet, az, hogy III. Napóleon uralma alatt az állítólagos uralkodó osztály, a burzsoázia nincs politikai döntéshozó helyzetben. Szerinte gazdasági hatalmának megőrzéséhez el kell vesztenie politikai hatalmát. A szakértők szerint, ez nehezen fér bele az osztályelméletbe.
Sok történész véleménye szerint, maga az osztálytagozódás sem egyértelmű. Másrészt Marx munkásságában nagy szerepet kapott a világforradalom előkészítése - és munkássága is ezt szolgálta. Történészi munkásságának tökéletlenségére szerintem elég csak a Gladstone vitát említeni, illetve a különféle termelési módok visszásságait. De erről nyilván többet tudsz nálam.
vadnyul
2003. augusztus 13. 16:57 | Sorszám: 47
Kedves lenne. Majd holnap elolvasom, ha ismét dolgozni kell.
Magam nem olvastam túl sokat tőle, de amit igen, azok sem igazán fogtak meg. Stílusa, ha éppen ujságot ír elég jó, de hát a publicisztika nem tudományos műfaj.
vadnyul
2003. augusztus 13. 16:02 | Sorszám: 40
A könyvben hivatkozott forrásra gondoltam.

Marx jelentősége már rég nem akkora a közazd.-ban és a történelemben. A közgazdaságtanban leginkább elmélettörténeti jelentősége van, nem hiszem, hogy a modern történetírás sokra menne az osztályharc elméletével. Még a szociológia sem tudja jól használni, pedig igyekeznek. A társadalom és a történelem leírásához csak akkor elég Marx, ha nem vesszük figyelembe a valóságot.
Giddens mondta a marxizmusról, hogy egyetlen tudományágba sem besorolható, inkább művek gyűjteménye. Saját, szarkasztikus interpretációmban: pszeudovallás.

vadnyul
2003. augusztus 13. 15:46 | Sorszám: 38
A betett link sem idézte. A könyvben van jegyzet a forrásokról. Bár nam hiszem, hogy Magyarországon elérhető lenne.

Marx mennyiségi teljesítményét senki sem vonja kétségbe. A minőségit annál többen.

vadnyul
2003. augusztus 13. 15:42 | Sorszám: 36
Semmi. Én is ezt mondtam.
vadnyul
2003. augusztus 13. 15:28 | Sorszám: 27
A legjobb részeket nem idézte. Azokat kellene elolvasni, pl. Marx tudományos alaposságáról.
vadnyul
2003. augusztus 13. 14:48 | Sorszám: 24
De ettől még szvsz nem keresztény. Ez persze véletlenül sem akar erkölcsi ítélkezés lenni.
vadnyul
2003. augusztus 13. 14:33 | Sorszám: 21
Nem inkább a kereszténydemokraták? Őket nem mindenki tartja konzervatívnak.
Legalábbis magyarországon sokan tartják magukat konzervatívnak, de inkább jobboldaliak (persze ez gyűjtőfogalom), esetleg népi szocialisták (pl. az eredeti MDF).
A konzervativizmus ma már nem feltétlenül keresztény. (Ha tovább szűkítjük, akkor persze sokan nem keresztények, akik annak vallják magukat, mert a néven kívül semmi nem köti őket keresztény egyházhoz.)
vadnyul
2003. augusztus 13. 14:03 | Sorszám: 13
A konzervativizmus tulajdonképpen elit eszme. Nem olyan egyszerű, és népszerű, mint a bal vagy jobboldali gondolatok.
vadnyul
2003. augusztus 13. 13:51 | Sorszám: 11
ha magyarországon ismernének konzervatívokat, akkor világosabb lenne, amit mondok. A hagyomyány kontra erőszakos racionalizmus kérdése akkor nem lenne ismeretlen dolog. És világos lenne a jobboldali igazmagyar-ős-szittya meg a konzervatív közti különbség. Az előbbi, ugyanis szintén racionalista.
De hát még sok tanulnivaló akad...
vadnyul
2003. augusztus 13. 13:38 | Sorszám: 10
Éljen Scruton, a szélsőséges!
vadnyul
2003. augusztus 13. 10:11 | Sorszám: 3
Így is mondhatjuk.
vadnyul
2003. augusztus 13. 09:44 | Sorszám: 1
De mi a baloldal? Mi volt egyáltalán a baloldal a történelem során? Szűk értelmiségi réteg, akik "gondolkodásuk megzabolázására képtelenek" (Scruton, sokadszor), és gyökereiktől elvágott/levált emberek, akiknek "nor the culture, neither the religion to resist" (ismét Scruton) a destruktív, pszeudovallásos, "könyörtelenül messianisztikus" rémálmoknak. Nem fogják sajnálni az embereket. A történelemből világos: nem baloldaliak, haladók, a szabadság és emberiség barátai találták ki az első totális államot, a szabadság zsarnokságát?

Téma: Ötvenhat és az MSZP
vadnyul
2003. október 24. 22:35 | Sorszám: 28
A nemzeti szocialista köztársaság propagátorai érthetően nem tudnak mit kezdeni ’56-tal. Ha azonosulnának vele teljesen, saját kádárista múltjukkal kerülnének szembe. A HV idézetei már megjelentek tavaly.

Néhány elejtett megjegyzés kommentárja:
Érdemes egyébként az MSZMP Központi Bizottságának ugyancsak 1989-ben tartott üléseinek jegyzőkönyveit áttanulmányozni. Mit mondott az emlékezetes Pozsgay-nyilatkozat után, február 11-én az a Katona Béla, aki a Magyar Szocialista Pártnak jelen pillanatban is parlamenti frakcióvezető-helyettese.

Idézet:
Az az érzésem, és nem akarok most itt részletekbe belemenni, hogy ezt a népfelkelést már nem tudjuk kitörölni a nép szótárából. Ez mindenképpen benne fog maradni, de nagyon jó lenne, ha határt szabnánk, megmondanánk, hogy tovább nem megyünk, hiszen alighogy ez a népfelkelés szó elhangzott, a következő héten már különböző ellenzéki csoportok gyűlésein ez úgy aposztrofálódott, hogy jó-jó ez egy első lépés, hogy a népfelkelést elismeri a párt, de ez nem népfelkelés, hanem forradalom meg szabadságharc volt. Nekünk ebben viszont valóban nagyon keményen le kellene tenni a határt, hogy eddig és ne tovább! Ezt letehetjük esetleg majd a párttagságban lefolytatott viták után, de mindenképpen meg kell húzni keményen a határvonalat, hogy ne megint lépésről lépésre kezdjünk hátrálni.

Ezek súlyos mondatok. Azt jelentik, hogy 1989-ben, miután Pozsgay hivatalosan is népfelkelésnek ismerte el 1956-ot, egy másik kommunista javaslatot tett a visszatáncolásra. A mai magyar demokrácia „mitológiájában” 56 lényeges elem. A nemzeti szuverenitás és a demokrácia fellobbanása a kommunista börtön sötétjében. Ennek megítélése nem képezheti vita tárgyát. Aki 1989-ben ilyen nyilatkozatot tett, az továbbra is ellenforradalomnak tartja a forradalmat, és semmi jelét nem mutatja a változásnak. Tehát: nincs helye a közéletben. Az időpontnak nagy jelentősége van, mivel ezek a szavak az után hangzottak el, hogy egy párttársa már egészen mást mondott. Ha a véleménye azóta megváltozott, csak örülünk neki. Ennek ellenére fogadja el, hogy akkori kijelentéseinek súlya van. A pártállamot, a kádári hazaárulást képviselték a szabadsággal szemben. Ilyen ember ne politzáljon.

De ismerjük a párt prominensének, Horn Gyulának a véleményét is 1956-ról. Ő ugyanezen a KB-ülésen szólalt fel, ezeket mondva:

Idézet:
Ami a lényeg. Énszerintem nincs és nem is szabad megengednünk azt, hogy 1956 kapcsán valamiféle lelkiismereti válság keletkezzen mindazoknál, azokban, akik akkor fegyvert fogtak, mert akik fegyvert fogtak novemberben, és novemberben felléptek, azok az ellenforradalommal szemben léptek fel. És ez a lényeg. És ezért kapták a kitüntetést vagy az elismerést, és így tovább.

Az előbbiek fényében még inkább szembeötlő, amit Horn mondott. Úgy hangzik, mintha a német megadás előtt Göebbels még egyszer felhívná az SS tagjainak figyelmét arra, hogy véletlenül se gondolják úgy, hogy a zsidók és mások ellen elkövetett kegyetlenségek bűnök lettek volna.
Aki fegyvert fogott 1956-ban a forradalom ellen, az hazaáruló. A helye börtönben lenne, nem a közéletben. (Megjegyzés Hornról: 1990 előtt az 56-os szerepléséről még úgy nyilatkozott, hogy, mint a Szu.-ban végzett megbízható elvtársat keresték, meg, hogy nem akar-e karhatalmista lenni. Ennek természetesen nem tudott ellenállni, és belépett pufajkásnak. Működéséért később ki is tüntették, valami Munkás-paraszt hatalomért éremmel. Ez a forradalom leverésében buzgón segédkezőknek járt. [Ha persze nem feltételezi valaki, hogy Horn már ott is a demokráciát védte, és csak azért adták neki a kitüntetést, hogy a hozzám hasonló fasiszták cikizzék szegényt a rendszerváltozás után]) Az a minimum, hogy az egykori karhatalmista belássa, hogy rossz ügyet szolgált, és sűrű bocsánatkérések közepette vonuljon vissza a közéletből. Ennek már 1989-ben is ideje lett volna. Persze megváltoztathatja a véleményét. De vonja la a konzekvenciákat és ne akarjon közszereplő lenni.


Téma: Szemét
vadnyul
2005. május 06. 10:09 | Sorszám: 169
Ennek több oka lehet:
- a politikai rendszer alkalmatlan hosszú távú célok megvalósítására
- a politikusok nem látnak tovább az orruknál
- az embereket nem érdekli
- nincs erős zöld szervezet

A környezetvédelmi célok megvalósításához erős zöld lobbi kellene, amelyik jelen van a pártokban és az államigazgatásban is, de bizonyos tekintetben egységes, ezért a politikai váltógazdaság sem zavarja. Azt hiszem, érdekes elképzelés, hogy a nemzeti konszenzus alapja valamiféle környezetvédő szempont legyen, de talán ez az, ahol viszonylag egyszerű egyetérteni.

vadnyul
2005. május 06. 08:12 | Sorszám: 166
Mi lenne, ha a kormányok, illetve az EU elhatározná, hogy "ökológiai szerkezetű" gazdaságot alakít ki, azaz fokozatosan eléri, hogy a gazdaságban az anyagok körforgása teljes legyen, gyakorlatilag mindent teljesen újra felhasználjanak (ahogy a természetben sincs szemét). Ehhez szemléletbeli és technológiai váltás is szükséges, és ennek kikényszerítésére hasznos lenne a minél nagyobb - mondjuk EU szintű szabályozás. Egy ilyen folyamat előreláthatóan évtizedekig tartana, és a mai fogyasztói, gazdasági és technológiai szemlélet teljes átalakulását igényelné, de a végén egy környezetbarátabb világ állna. És végre valami haszna is lenne az Unijónak.
vadnyul
2005. május 06. 08:05 | Sorszám: 165
És pl. mit csinál az Auchan? Kiírja, hogy Környezetvédelmi okokból csak annyi szatyrot ad, amennyi az áru elszállításához szükséges. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy nagyobb bevásárlás alkalmával 6-8 kisméretű szatyorral gazdagítanak. Amivel aztán nem tudunk mit kezdeni otthon. Megpróbáljuk ugyan szemeteszsáknak használni, de nem igazán válik be, mert kicsi.
vadnyul
2004. október 04. 20:10 | Sorszám: 155
Ezt ma találtam
externáliák, közgazd-szemét stb.
Thomas Princen: Az üzleti tevékenység homályba burkolása és elnyújtása - Amikor a költségek internalizálása nem elegendő

Téma: Semjén dr. - Tóta W.
vadnyul
2005. március 22. 11:57 | Sorszám: 379
Egy kis elvi tisztázás
Hol is van a szexualitás teljes megélésének helye a katolikus tanítás szerint? - A házasságban.
Miért is? - A kölcsönös és teljes odaadás miatt, és az ebből előforduló gyerek miatt.
Képes erre egy homo pár? - Nem.
Nagyon elvileg: házasoknak jár a szex, a többieknek meg jár az önmegtartóztatás.

Van a homoszexualitással kapcsolatban olyan álláspont, amit katolikusként és reakciósként is vállalhatónak tartok, ezt már leírtam, idéztem, és vna vállalhatatlan, nevezetesen az SZDSZ-é, mert rombol.

vadnyul
2005. március 22. 10:02 | Sorszám: 375
Idézet:
Oli bácsi a melegekről
Pusztán a magunk eszével okoskodunk, amikor aszongyuk, hogy elméletileg lehetséges: két azonos nemű ember is szeretheti egymást tiszta szívvel. Ebből következik egy sor megfontolás, amelyek erősen feszegetik lapunk népi reakciós, keresztény alapokon álló nemzeti anarcholiberális világképét. Például: legyenek-e ennek a szeretésnek vagyon- és családjogi következményei? Netán kánonjogiak? Most mindazonáltal veszünk egy nagy levegőt és kibökjük: éppen lehetnek. Két azonos nemű ember élhessen együtt, örökölhessenek egymástól, ápolhassák egymást, és az állam jól teszi, ha mindazokat a jogokat megadja nekik, amelyek a méltósággal élt élethez szükségesek. Mármost a házasság (az állami) nem feltétlenül tartozik az utóbbi kritériumokhoz, az egyházi meg végképp nem – legalábbis állami parancsra nem, hiszen állam és egyház el vannak választva Magyarországon, egyik sem csicskáztathatja a másikat: erről annyit hallunk mostanság. Házasságkötés, gyermekek örökbefogadása és hasonlók, amelyek annyi szájtépést váltanak ki Nyugat-Európában, nekünk éppen nem esnek jól. Ilyen a természetünk, na. Nem akarunk senkit meggyőzni társadalmi hasznosságról meg szocialista erkölcsről, ők ezt így látják, mi meg úgy, hogy ne lehessen. Mert végső soron a Teremtés/a Világszellem/a Nagy Plüssmaci úgy rendezte, hogy az emberi egyedek szaporodása, ergo a társadalom vagy a közösség fennmaradása két különböző nemű ember igen szoros és rendszerint kellemes kapcsolatának eredménye. Még csak azt sem állítjuk, hogy minden közösség fennmaradása önmagában támogatandó (a rottweilereké például bizonyosan nem), a humán közösségeknél azonban a nemzeti megmaradás vérrögökkel megszentelt és Trianonban megcsonkított satöbbi ideáján túl van még egy egészen utilitarista meglátásunk is: ki a franc fizet majd társadalombiztosítást, ha nincs gyerek? A társadalom/ nemzet/kosárcsapat csaknem minden esetben kompromisszumok finom összjátékán, a kölcsönös megbecsülésen és a másik szabadságának tiszteletben tartásán alapul, a végletes megoldások csaknem minden esetben kerülendők, kivéve talán a parkolóőrök megítélését. Tehát sem táborba zárás, sem a „járjon nekik is a családi adókedvezmény” magasztos egyszerűsége. Ez önmegtartóztatást, belátást igényel, amihez a jobbik részünk szükséges.

Egy vállalható álláspont. Szerencsétlen liberális katolikusoknak is.
vadnyul
2005. március 21. 12:01 | Sorszám: 343
Az egész homokozósdi érthető, ha a szélsőséges individualizmust elfogadjuk (az egyének szabadsága korlátlan, közösségi érdek nincs).
[Egy liberális szerint a homo házasság bevezetése akkora lépés, mint a 19.-sz-ban a polgári házasság.]
Miért fontos a család? többek között azért, mert a közösség alapja, lehetőség, hogy újratermelje magát. Ezért fontos, ezért védik normális esetben. Nem csak érzelmi közösség, nem csak a szex rendezett terepe, hanem termékeny is.
És ez az, ami a homokos kapcsolatban nincs.
Az az állam, amelyik közösségnek is gondolja magát, nem engedhet a család védelméből. A homokos pároknak számos jogot megadhat, de saját jól felfogott érdekében nem tekintheti családnak őket.
vadnyul
2005. március 21. 11:29 | Sorszám: 340
Félreérthető voltam: nem állítottam, hogy a buziságból evolúciós előny származna. Csak arra akartam célozni, hogy vannak a természetben olyan, nem éppen humánus (ez itt kissé zavaros fogalom, de tekintsünk el tőle)viselkedésformák, melyek az adott fajra nézve előnyösek. Pl.: az oroszlánciklus
vadnyul
2005. március 21. 08:53 | Sorszám: 327
Elég sok olyan természeti jelenség van, ami nem idegen az élővilágtól, de talán még egy liberális sem tartja elfogadható viselkedésnek (emberek között)
A teljesség igénye nélkül: élet-halál harc területért, párzási lehetőségért, fiatal egyedek megölése, gyenge utód magára hagyása.
Ez mind természetes, sőt, ezek a viselkedésformák egy-egy faj szempontjából evolúciós előnyt jelentenek.
vadnyul
2005. február 24. 16:00 | Sorszám: 43
Most hallgatom a HírTv-ben készült Semjén-interjút. A stílusán és az érvein is lenne mit csiszolni, de a meggyőződése vállalható. Míg TW-ről ez nem mondható el. (Már amennyiben feltesszük, hogy egy pitbullnak az acsargáson kívül is van ilyenje.)
És egy kérdés: Tud valaki olyan nem modern társadalmat, ahol előfordult homoszexuláis házasság?
vadnyul
2005. február 24. 08:18 | Sorszám: 32
"Pártunk gyenge pontjaira" rávilágítani pont TW-vel lehet:
  • rossz vicc - De minek ír ide olyan, akibe csak ennyi humor szorult?
  • provokáció - Fogalmazzunk verypc módon illetlenség, és én is hülye vagyok, hogy egy provokátornak válaszolok.
  • mérhetetlan ostobaság - Akkor maradj a Mónika shownál
vadnyul
2005. február 23. 21:12 | Sorszám: 25
Ugyan már, Tóta W-t ezért tartják. Egy szerencsétlen, nihilista szellemi pitbull. Vannak ilyenek is, leginkább elrettentő példának. Szerintem ez az ember minden egybevetve sajnálatra méltó.

Téma: Ismét melléfogtunk: Demeter kontra Bárándy
vadnyul
2004. augusztus 19. 08:28 | Sorszám: 110
Vicces, hogy az, akinek a politikai gondolkodása ilyen együgyű, milyen bátran minősítget.
Ha meg ez t komolyan gondolod:
Idézet:
Egy adott kor politikai felosztottságának jellegét belülről nem érdemes vizsgálni. Az ideális pozíció 20-50 évvel később helyezkedik el az időben...

akkor miért most foglalsz állást, és fejtesz ki egy markáns, bár bugyuta véleményt a mai helyzetről?
vadnyul
2004. augusztus 18. 16:39 | Sorszám: 80
Hogy kell a múlttal passzívan visszaélni?

A Blikkszabadság meg komoly, már majd' konzervaktív politikai napilap. Nem is beszélve a Népszaváról.

Én is megyek mészárolni, hátha bekerülök "a hallatlanul kultúrált és finom ember..."-ek közé.

Egysze már ajánlgattam neked Scruton meg Oakeshottot, hátha használ az akut öngyűlölő jobboldaliság ellen.
Az első adag: http://www.morec.com/scruton.htm

vadnyul
2004. augusztus 18. 09:54 | Sorszám: 76
Miért nem írja alá?
1. Úgy gondolja, hogy ez a cselekedet amolyan árulkodás-féle lenne, és az nem szép.
2. Holló a hollónak...
3. Az igazsgág (tudója) odaát van, és az a jó, ha ott is marad. Elvégre az élet nem X akták.
4. Máskor is szeretne "vadászni".
vadnyul
2004. augusztus 12. 17:04 | Sorszám: 8
D-1976

A sorozat újabb darabja.

vadnyul
2004. augusztus 12. 16:51 | Sorszám: 3
Mikor határolódik el D-209 D-209-től?
"" Horn et. a pufajkásoktól?
"" Kovács et. Kádártól?
"" Hiller I. Ságvári Endrétől?
"" Kósáné saját kijelentésétől?
"" Gurmai etnő a vörös csillagtól?

Egyébként is, mi ez már megint?
Tényleg, micsoda ajrópér tempó letagadni a csodabrókert, majd a letagadást is letagadni!


Téma: Vagyunk legalább tízen?
vadnyul
2003. december 16. 14:55 | Sorszám: 286
Sör, szieszta, művelődés
Lines on Ale
by Edgar Allen Poe
Fill with mingled cream and amber,
I will drain that glass again.
Such hilarious visions clamber
Through the chamber of my brain -
Quaintest thoughts - queerist fancies
Come to life and fade away;
What care I how time advances?
I am drinking ale today.
vadnyul
2003. december 16. 14:51 | Sorszám: 285
Kozmikus sör megfelel?
vadnyul
2003. december 16. 14:49 | Sorszám: 283
SZIJ Gyönggyel együtt hazavitt.
Viszont Cirrus szebb látvány nálam.
vadnyul
2003. december 15. 14:19 | Sorszám: 124
Szinte az egyetlen dolog, amiben megegyezik az ízlésünk. (a búzasör)
vadnyul
2003. december 15. 12:46 | Sorszám: 75
Szólok a pincérnek, hogy igyekezzen.
vadnyul
2003. december 15. 12:39 | Sorszám: 70
Lehet válogatni!

Az első kört már hozzák is.
vadnyul
2003. december 15. 12:34 | Sorszám: 68
Támogatom az ötletet.
vadnyul
2003. december 15. 12:26 | Sorszám: 63
Folyik még a népszámolás?
Bár mindjárt kijelentkezem - bizonyos közeli vizsga típusú esmény akadályoz.. de majd túlélem/élitek hiányomat

És egyébként is a mezei internet.


Téma: Meddig lesz meg Terror Haza?
vadnyul
2003. július 19. 11:11 | Sorszám: 50
A téma lett érdektelen, vagy itt készül publikálni valaki egy háromkötetes történelmi művet, és még nem készült el?
vadnyul
2003. július 11. 18:49 | Sorszám: 49
Én is szeretném tudni. Fejtsd ki kérlek részletesebben, hogy miért nem rovott múlt az MSZMP tagság általában. Én is szeretném tudni. (Ezzel együtt nem vonom kétségbe, hogy a párttagok jó része is rendes ember.)

Szerinted mi a legitimitás feltétele?
(remélem nem csak a mai értelemben vett választásra gondolsz)
Néhány korszak, ahol ez eldöntendő kérdés:
a királyság 1848-ig,
1848-67 között
1867-1918
1920-kb45
1947-1990

vadnyul
2003. július 10. 19:23 | Sorszám: 30
Nem szándékoztam egyenlőségjelet tenni. De egyik sem makulátlan. Kicsit keményebben: a különbség csak fokozati, nem minőségi.
vadnyul
2003. július 10. 19:03 | Sorszám: 28
Egy illegitim rendszerben "elhárítótiszti" szerepet vállani, párttagnak lenni az a rovott múlt. (Természetesen nem csak az MSZP-ben.)
Szerintem a TH nem az egész rendszerről szól, hanem a sötétebb oldaláról. Arról, hogy az, aki másként gondolkodott, félt. Az ezt a könyvet ne olvasd a buszon, erről ne beszélj az iskolában, ha egyházi gimnáziumba mész, nehezebb lesz továbbtanulni (nagyanyám, 1990-ben) meg a hasonlókról. ("Magad is zsarnokság vagy..."- érdemes egyszer végigggondolni, még a Te tapasztalataiddal is.)
vadnyul
2003. július 10. 18:18 | Sorszám: 23
Elolvasva a cikket, vannak benne megfontolandó dolgok. Kár, hogy erről egy ideig még nem történészi vita, hanem politikai adok - kapok megy. Akik nem akarnak elszámolni a múltjukkal, szembanézni a Kádár rendszerrel azoknak mindig kellemetlen lesz a TH - és támadni is fogják.
De mit várhatunk addig, amíg az MSZP csak rovott multú kormányfőket képes állítani?

Téma: Iszlámveszély
vadnyul
2004. július 27. 18:38 | Sorszám: 622
Egy kis ijedelem a ködös Albionból
The triumph of the East

Téma: Török Gábor ámokfutása
vadnyul
2005. szeptember 10. 20:16 | Sorszám: 16
Azért én erősnek érzem az ámokfutás kifejezést. TG liberális, főleg gazdasági kérdésekben, és ezért mondta.

(Aki diplomás létére kenyéren és vizen él, az megérdemli, mert képtelen használni a tudást - általában is.)


Téma: LAPÁT
vadnyul
2003. október 30. 18:59 | Sorszám: 14
Megtakarítani remélnek rongyos 20 milliárdot, ami szerény becslésem szerint a költségvetés 1 ezrelékénél is kevesebb, viszont megnehezítik az intézmények életét. A feladatok maradnak, csak ezentúl kevesebben csinálják. Az egész egy óriási baromság.
Végül is a gazdasági válság mellé elfér még néhány intézményé is. Így megyünk bele Ajrópába.

Téma: A Jobbik a gengsztermédia bojkottjára szólít fel
vadnyul
2003. szeptember 30. 09:00 | Sorszám: 30
És maddig lehetne fenntartani akár csak a Napkelte legalább részleges bojkottját? Amennyire fegyelmezettek a jobboldal politikusai, nevetségesen rövid ideig.
Ettől még jó az ötlet, csak nehéz kivitelezni.
vadnyul
2003. szeptember 29. 13:54 | Sorszám: 8
És ha néhány jobboldali politikus tanulmányozná egy kicsit a római politikát:
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
Mondjuk D-209-re alkalmazva.

Téma: Magyarorszag nem akarja Erdelyt!!
vadnyul
2005. október 21. 08:18 | Sorszám: 27
Gyurcsány, talán lelki késztetésből, megint belpolitizált és az ország érdekeinek képviselete helyett az ún. szélsőjobbot osztotta ki. A románok felé meg valami szolgalelkű európaiságot mutatott.
Abszurdum, hogy egyáltalán megfordult a fejében, hogy ezt kimondja. A magyar érdek nem Erdély visszacsatolása, hanem az ottani magyarok védelme és a befektetések bátorítása. Az, hogy a határon ne korrupt rablók üljenek állami jelmezben, a hivatalok ne baksissal működjenek, megfékezzék a nagyromán nacionalistákat, az erdélyi lapok, a magyar egyetem megkapja a neki járó támogatást.
Nem tette fel magának Fletó a kérdést, hogy mi a magyar érdek, és ezt hogyan lehet megvalósítani, csak beszélt, beszélt, beszélt.
vadnyul
2005. október 20. 22:01 | Sorszám: 8
Szép ez az erdélyí nosztalgiázás, de kellene nekünk kb 8 millió román a 2 millió magyar mellé, tetézve a helyi gazdasággal?
Gyurcsán nyal a románoknak, és ti erre a hülyeségre ugrotok?

Téma: A PÁRT ismét bevinné a politikát az egyetemre..
vadnyul
2004. december 13. 20:23 | Sorszám: 20
off
du. kettőkor, ha jól emlékszem
vadnyul
2004. december 13. 19:29 | Sorszám: 18
Tanár nem viheti ki, na de a szülő? Szerintem joguk, ha akarják, vigyék ki.
És: egy középiskolás korú gyereknek nem lehet már véleménye?

A holnapi tüntetésbe pedig mindenképpen bele fognak kötni. De hallottam már olyan iskolaigazgatóról, aki azt mondta, hogy már mindegy, nincs mit veszteniük.


Téma: Egyszemélyi uralmat, nyílt diktatúrát hozna be Gyurcsány
vadnyul
2006. március 06. 21:08 | Sorszám: 1
A diktatúrától azért ez messze van. Bár az igaz, hogy a miniszterelnök hatalmát növelné, így első látásra eléggé szükségtelenül, a kormánnyal szemben (is).
Az ilyen fokú hatalomkoncentráció akár ronthatja is az amúgy sem jól működő kormányzat hatékonyságát, mert túl magasan születik egy rakás döntés. Másrészt ez lehet, hogy csak a jelenlegi helyzetnek adna törvényes formát (így működik, mert esetleg most is minden döntést Furcsány hoz).
Problémásabb a helyettes államtitkárok kinevezése, mert ezzel a politika túl mélyen nyúlna a minisztériumokba. Ez szintén az instabil kormányzást erősíti.
Tehát, előre a lenini úton!
De úgy tűnik, kommancséknál egyetlen döntésképes ember van, Fletó.

Téma: Székhelyi, a vessz(t)ő...
vadnyul
2005. március 22. 21:58 | Sorszám: 3
ad 2
Dehogynem! Tök igazi értelmiségi. (Igazi értelmiségi tök. )
Ajánlom a Posztkommunizmus ellen c. alapmű vonatkozó fejezetét.

Hogy nem tetszik neki Orbán? Sokan vannak így ezzel, és talán cifrábbakat is mondanak, de nem nyilvánosan. De az emlékezetes "gecizmus oltárképe" után már szinte nem is érdekes. Mint tudjátok, vannak egyenlőbbek. (Semjénnek egy nem behatárolható személyre tett kijelentéséért kellene lemondania. Ha egyenlően mérnének, akkor sz. kijelentése súlyosabb.)


Téma: Közvéleménykutatások eredményei
vadnyul
2003. június 10. 20:50 | Sorszám: 6
A közvéleménykutatók védelmében: ha szakmailag tisztességesek, akkor nem érdekük, hogy nagyon félremérjenek, mert esetleg másfajta magbízásokat sem kapnak (piackutatásit, pl.).
A választások, illetve az EU csatlakozási népszavazás kapcsán történt "bakik" kapcsán, azonban felmerülhet az a kérdés is, hogy esetleg maga a kérdőíves módszer nem működik ma Magyarországon. Ennek okait elemznei azonban messzire vezetne.
Vannak eljárások arra, hogy a nem-válaszolásból eredő hibát csökkentsék, de ez a becslés hibájának növekedésével jár.

Téma: Miért veszítjük el a választásokat? … megint II.
vadnyul
2006. március 06. 11:30 | Sorszám: 406
Azért hoztam fel azt az álhírműsort, mert valószínűleg az átlag abból "tájékozódik". És mit látott ott: Fidesz sajtótájékoztatókat, majd olyan körítést, hogy azt érezzék: a Fidesz már megint hülye.
Mit tehetne? Legyen humoros, jöjjön át a pozitív üzenet és semmit se lehessen félremagyarázni. Mert mi lenne a cél? Nem a saját szavazóink megnyerése, mert az már megvan, hanem elhitetni a bizonytalanokkal, hogy szavazzanak rájuk, mert kormányzóképesebb, mint a kommancsok.
Manipulálniuk kellene a médiát. Nem a pénz hiányzik, hanem az ész.
vadnyul
2006. március 06. 10:31 | Sorszám: 401
Azé' az elmúlt héten a beintős és a díszzsidós eléggé megfelelt a lejáratásnak.
A Fidesz kampányának eredménye meg elég látványos: most már el is veszthetik a választásokat.

Láttátok a Naplót tegnap? Amíg csak ilyesmi jön át, semmi jóra ne számítsunk.

vadnyul
2005. december 20. 12:06 | Sorszám: 155
A kérdés, jelen körülmények között a jó választ is adja.
Viszont az én kérdésemre ez nem válasz.
vadnyul
2005. december 20. 11:48 | Sorszám: 144
Szerintetek van legalább elméleti lehetőség arra, hogy Mo.-n a mezőgazdaság tisztes hasznot hozó ágazat maradjon, akár komoly változások árán is? Vagy marad a kesergés a megszűnő támogatások miatt, és kormány +ellenzék együtt nézi, ahogy a vidék tönkremegy?

Téma: Népbutítás felsőfokon közpénzekből
vadnyul
2005. április 11. 15:15 | Sorszám: 13
Az ötletem az, hogy nyílt kérdés volt, és a válaszadók maguk neveztek meg embereket.
Anettka - kultúrmocsok;
Bácsfi D. - fúj náci, előírásszerűen utálják;
Kulcsár A. - nehogy már egy bűnöző legyen a gyerekek példaképe.
Eléggé bulvár ízű a felsorolás. Valószínűleg ha csoportosítanák a személyeket, többet mondana. De pl. Hung. Valentin helyzete érdekes: a népszerűek legalább 1%-ot elérő listájára nem került fel, míg az ellenszenvesek közé 7%-kal. Ez elég elgondolkodtató. Mert, bár Pokorni is rajta van mindkét listán, közel sem ekkora az elutasítottsága. Igaz, hogy nincs is kormányon...
A felsorolás oktatás szempontú is, ezért hozhatott meglepő eredményeket.
vadnyul
2005. április 11. 13:37 | Sorszám: 10
Egy-két adat Az index és a sánta kutya közti versenyfutás eedményét ki-ki döntse el...

Ki az a személy a XX. századi közéletből, akit a leginkább elismer? - szólt a kérdés
Ez a kérdés rossz. Azzal együtt, hogy egymás mellé tesznek aktív és elég régen inaktív politikusokat, értékelhetetlenné teszik. Ha csak az érzelmi távolságot, az ismertséget, vagy a nekik tulajdonított hatást nézzük, egy aktív politikus és egy történelmi személy között adódik némi különbség.
De ez a felmérés készítőit nyilván nem zavarta. A hülyeség meg emberi jog.
Még egy pillantás a listára, és kiderül, hogy a tanárok által kedveltek listája és a libidósok által kedvelt hasonló lista között lenne némi különbség.
Aztán:
O. V.-t 12% kedveli, és 15% utasítja el, addi a zisteni Fletót 1% kedveli, és 5% utasítja el. És: O.V.-t 68 kérdezettel több utasítja el, addig Fletót "csak" 113.
És ezzel az ujságírók hozzáértéséről és a felmérés készítőiről is sokat mondtam.


Téma: Írástudók, értelmiségiek.
vadnyul
2003. november 20. 21:22 | Sorszám: 70
És pontosan melyik írás?

off
(Az én hozzászólásomra válaszoltál?)
on

vadnyul
2003. november 17. 14:32 | Sorszám: 68
De mi köze a Fidesznek a "valódi baloldalhoz"? És hogyan babusgatja a mostanit?

Ahogy balról sokan meg akarják mondani, hogy milyen a jó jobboldali, erre néhány jobboldali kitalálja, hogy milyen a neki tetsző bal? Mi értelme van?

És Szűrös feltétlenül visszahozandó? Szerintem ő is túl magasan volt ahhoz a pártállamban, hogy ma politizáljon (ahogy d-209 és co. is).

vadnyul
2003. november 17. 14:28 | Sorszám: 67
Ha az államhatalom a jog betartása mellé állna, elsősorban saját magára vonatkoztatva betartaná a törvényeket, és támogatná a rend intézményeit, lenne esély rá. De sajnos eléggé optimista a felvetés.
vadnyul
2003. november 11. 15:53 | Sorszám: 60
Hát még én tényleg, de nagyon.
A magyar jobboldalra értettem. A nem stabilizálódott, szerintem enyhe kifejezés. Talán a mi eszmecserénk is hozzájárul, egy kicsit. (Legalább a saját fejünkben tisztázódhat valami.)
Ha a kommancsok baloldalinak tartják magukat, lelkük rajta. Engem nem zavar. És persze ők is szoktak elfogadható meg elfogadhatatlan jobboldalról beszélni, én pedig kikérem magamnak, hogy egy kommancs, vagy egy libidós határozza meg, hogy én mit gondolhatok. Ezzel viszont az is együtt jár, hogy én sem akarom meghatározni, hogy ki a jó baloldali, és ki nem az.
A magyar munkásmozgalmi múlt eredményeit előbb a kommunisták pusztították el, majd a rendszerváltás után a kapitalizmus. a régi munkásosztály nem létezik ma már.
A (szerintem is) félrevezetett tömegek választók. Ha nem akarjuk újraírni (vagy esetleg nem tudjuk) a rendszer alapjait, akkor ezzel együtt kell élni.
vadnyul
2003. november 10. 14:40 | Sorszám: 58
Idézet:
És egyáltalán bizonyos pártok legitimitását elfogadó néprétegek nincsenek-e félrevezetve, a szándékos tudatlanság állapotában tartva? Ez jelentkezhet egy diktatórikus időszakot követően, az egyirányú befolyásoltság fenntartásával a diktatúrát gyakorolt élcsapat által, különösen akkor ha jelenlegi vezető személyiségek és elvbarátaik a proletárdiktatúra élcsapatához tartoztak. (Nem beszélve a baloldali írástudók-értelmiségiek árulásáról és médiumaik hathatós támogatásáról.)
Ebben az esetben fenn áll ugyan a jogelvek szerinti legitimitás eshetősége, – két illegitimnek tekintett párt koalíciója akár legitimnek látszó többséget is eredményezhet – de alapvetően a polgári demokratikus értékek és alapelvek sérülnek, egyáltalán a demokratikus értékrendszer mibenléte kérdőjeleződik meg. Ennek a helyzetnek a feloldása jogi aktussal bizony nagyon körülményes. Minden további eszmefuttatás helyett egy megoldás mindenképpen ajánlható, az alkotmányozó nemzetgyűlés.

Egy állam berendezkedésének alpja jogilag is érvényesíthető kell, hogy legyen. Az idézetben említett félrevezetettség bármire ráhúzható. A balos szerint a jobbos, a keresztény szerint a muzulmán, a liberális szerint a reakciós és viszont.
És a szerző annyira naív, hogy úgy véli, megoldaná a problémát egy alkotmányozó nemzetgyűlés? És ezt pl. hogyan választanák? A rendszerváltás utáni első kormánynak és parlamentnek lett volna lehetősége erre. Elszúrták, és nem vették észre, hogy a mi bőrünkre megy a játék. Bár a problémát én is látom, de nem hiszem, hogy van egyszerű megoldása (a bonyolultról meg legföljebb homályos sejtéseim vannak).

vadnyul
2003. november 10. 14:32 | Sorszám: 57
Miért ne lehetne baloldalinak nevezni az MSZP-t? Illetékes-e bárki is abban, hogy eldöntse egy pártról, hogy az melyik oldalon áll? (Ha az MSZP-től elvitatjuk a baloldali címkét, akkor ők is minősítgethetnek minket, ugyanilyen alapon.) Hogy az ő baloldaliságuk olyan-e, mint amit máshol látunk, az lehet vita tárgya. De az önmeghatározás, címke szintjén biztosan nem.
Egységes, színvonalas és általánosan elfogadott politikai filozófiája a jobboldalnak sincs. Erről az MN, Heti válasz a közelmúltban eleget írt.
Az MSZP és az SZDSZ szövetségének éppen ez az alapja: a szadesztől jön az ideológia, a kommancsok pedig képesek választásokat nyerni. Szvsz az ideológiai bekebelezés már megtörtént.
Mitől erősödne meg a Szűrös-féle szocdem párt? Szűröe ehhez kevés, és ő is a nómenklatúra tagja volt. Politikai visszatérésének támogatása saját kettős mérce lenne. (Aki velünk van, az a jó kommunista.) Ő is túl magas pozícióban volt ahhoz, hogy ne lehessen választott tisztségviselő. Nem vonom kétségbe az érdemeit, de ezzel együtt jobb, ha távol marad a politikától.
Az MSZP választási csodafegyvere az, hogy a nép húsosfazék vágyaira apellálhat.
vadnyul
2003. november 06. 20:26 | Sorszám: 45
Hova? Hozzám nem jutott el semmilyen info.
vadnyul
2003. november 06. 20:11 | Sorszám: 43
Ilyen párt akár a Fidesz is lehetne. (Na jó, egy része. Végül is a választásoakt meg kell nyerni valahogy.)
Egy kétharmados többség talán meg tudná tenni

1. Befejezni a rendszerváltást: kommunistátlanítani.
Ki kellene mondani, hogy a Kádár rendszer illegitim, kiszolgálása bűn, és megadni hozzá a nyomatékot is: bizonyos egykori pozíciók betöltői nem vehetnek részt a politikai életben - nem választó, és nem választható. Párttag pl lehet, csak bizonyos közéleti közhatalmi funkciókba nem kerülhetnének. A párttagság ugyanis magánügy, és a libák gágogási jogához tartozik, de a közhatalom már nem az.

2. A sokszínű sajtó
Nehéz ügy, mert nem lehet liberális módon megoldani. A jobboldali média kialakulásához állami segítség kell. Ha egy kormány ilyet tesz, akkor erre hivatkozhat az ellenérdekelt fél is, aki egyszer leváltja. Az állami vállalatokat viszont lehet kötelezni, hogy gyenlő arányban hirdessenek.

ad 3
Nehéz ügy, szerintem nem érdemes túlságosan feszegetni, csak annyit, amennyi tökéletesen bizonyítható. Egy magát komolyan vevő nemzeti liberális párt nem hagyhatja, hogy lejáratódjon képtelen vádaskodással.

ad 4
A privatizáció felülvizsgálatát jelentené. Esetleg reprivatizációt, majd ismét privatizálást, de magyar tulajdonosoknak. Szvsz eléggé elkéstünk vele, de hátha nincs minden veszve.

Egy ilyen párt valószínűleg sok értelmes, önmagáért és nemzetéért is felelősséget vállaló embert nyerhetne meg. De ilyen elég kevés van. Talán még a parlamentbe se jutna be így.
Szerintem a Jobbikban és talán a Fideszben is van hajlam efféle politizálásra.

vadnyul
2003. november 06. 19:32 | Sorszám: 39
Biztos, hogy a kettős állampolgárság szavazási joggal járna együtt?
Szerintem a Magyar Köztársaság belügye a magyarországi parlamenti választás. A határon túliakra a magyar parlament legtöbb döntése nem vonatkozik (adók, költségvetés). A kettős állapolgárság elsősorban azt jelezné nacionalista szomszédainknak, hogy a magyar állam fellép az ottani magyarok érdekeiért - mert azok az ő állampolgárai is. De egy területi alapon szerveződő közösség - amilyen az állam - választási ügyei a lakóira tartozik.
(Tudom, hogy ezen még jól el lehet vitatkozni, de a jobboldanak nem így kellene plusz szavazókat szereznie.)
vadnyul
2003. november 05. 20:32 | Sorszám: 32
Ja. És Kádár népe valsz' boldogan szavazna egy Jobbik + nemzeti liberális pártra. Az ötelet jó, csak fényévnyire van a valóságtól. Itt a választásokat szociális demagógiával, ígérgetéssel lehet megnyerni. (Ugye emléksziünk a 2002-es önkormányzati választásokra? Mi hozott akkor sikert a kommancsoknak, ha nem a húsosfazék?)
A Fidesz, amikor tehetett volna valamit, csak félésszel cselekedett. Elérte, hogy elkezdett a jobboldal felébredni, magára találni, de alig adott támaszt ehhez. Most igyekszünk túlélni a kommancsokat, és utána mi lesz? Várhatóan folytatódik az, ami 1998-2002 között. a baloldal legnagyobb örömére.

Na, mára ennyit a fanyalgásból.

vadnyul
2003. november 05. 11:31 | Sorszám: 13
Szerintem egy Mill-féle liberális párt inkább a konzervatívokkal lépne koalícióra.
Szvsz ma Magyarországon nincs sem nyugati szocdem, se konzervatív párt. Szerintem egyik jobboldali formáció sem tekinthető teljesen konzervatívnak, bár mindegyik képvisel olyasmit, amit egy konzervatív is. A konz. jelző inkább jelszó, mint rendzserezett politikai filozófia és program.
Szerintem a mai liberalizmus általános tendenciája, hogy baloldali, egyenlőségpárti és fasisztakereső.
vadnyul
2003. november 05. 08:45 | Sorszám: 11
Idézet:
Ugyanis a szociáldemokraták erőszakos egyenlősdije éppúgy gátja lehet a maximális egyéni szabadságnak, mint a tekintélytisztelő konzervativizmus

A maximális egyéni szabadság számomra az abszolút korlátozatlan akaratérvényesítést jelenti - a mindenki harca mindenki ellen. A tekintélytisztelet és a szabadság egyaránt fontos. Egyiket sem szabad azonban túlzásba vinni. A törvények tisztelete is a tekintélyen alapul, mert általában betartjuk őket, akkor is, ha nem áll mellettünk rendőr. A szabályozott szabadság éppen a megismerhető korlátai miatt valódi és áttekinthető - az, hogy a korlátok mekkorák, vita tárgya lehet, de létük, ha emberként akarunk élni, nem.
vadnyul
2003. november 05. 08:29 | Sorszám: 10
A görög demokrácia idealizált képe megjelemik egyes kortárs liberális gondolkodóknál, pl. K. Popper, a Nyitott társadalom és ellenségei c. könyvében - bár szerintem kissé történelmietlen az ott vázolt kép.

Az egyenlősdi tetszik kevésbbé, vagy a demokrácia? Az "egyenlőség hajszolása" tipikusan mai ballib nézet, de a demokráciának sokféle változata lehet. (Az általános választójog pl. viszonylag újkeletű rendszer.) Az egyenlőség nevében ma rombolás zajlik, a társadalmat összetartó, elsősorban erkölcsi-sellemi rend szétverése.
Ám Orwell megállapítása mára is érvényes: "Minden állat egyenlő, de a disznók egyenlőbbek a többinél."

vadnyul
2003. november 04. 10:27 | Sorszám: 6
A "polgár" tisztázatlansága szvsz abból adódik, hogy ez a Fidesz politikai hívószava, jelszava. Nem az értelmezés vagy a megismerés a funkciója, hanem az érzelmi azonosulás felkeltése. Mint ilyen, nem is lehet pontos, körülhatárolt jelentése - ha ugyanis ilyen lenne, akkor nem tarthatná össze a heterogén jobboldalt. A támogatók egy része, ugyanis nem polgár, sem életmódját, sem gondolkodását tekintve.

Téma: Történelem: '56 részletei
vadnyul
2004. október 28. 20:45 | Sorszám: 15
Ez az iromány megpróbál "objektív" lenni, de nem elég alapos, ellenben meglepően határozott. Nevezhetném ezt a stílust esetleg szocialista publicisztikainak is.
A végén a "szakértő közgazdászokról" írtak nevetségesek. Ha jól használták volna a kölcsönöket, akkor miért is ment tönkre a magyar ipar? És a kapun belüli munkanélküliséget is a CIA találta ki.
De a tájékozottsága addig már nem terjed, hogy ismerje '63-ban nyugati nyomásra történt az amnesztia (ez mondjuk nem 1992-es adat ).

Téma: Zsákutca ez a Fő utca...
vadnyul
2003. augusztus 18. 12:43 | Sorszám: 150
Szerencsére az emberi társadalmakkal foglalkozó tudományok kevésbbé objektívek, mint a természettudományok. A két objektivitás közti különbségben van az ember szabadsága, szabad akarata, meg ilyesmik.
A tervgazdaság csődjéről ugye fölösleges beszélni? Nem csak a rossz tervezés miatt bukott meg, hanem azért, mert egy (rém)álmot kergetett, megvalósíthatatlan baromságot.
vadnyul
2003. augusztus 18. 10:13 | Sorszám: 143
Nem állítom, hogy csak az egyik oldal a hibás. Sajnos a folymat öngerjesztő, és nem látszik a vége.
vadnyul
2003. augusztus 18. 09:29 | Sorszám: 140
A gyűlöletciklus végül is igaz, csak nem úgy, ahogy Galló képzeli.
A jobboldal győzelméhez végül is elég, ha nem mennek el szavazni azok, akik kiábrándultak a baloldalból, de félnek Orbántól. Csakhogy a politikából való kiábrándulás a demokráciát fenyegeti. De hát ez a kádári recept, amit sikeresen éltetnek tovább.
vadnyul
2003. augusztus 16. 13:04 | Sorszám: 129
A 113. hozzászólásban a teljes idézet:
(R. Scruton: Mi a konzervativizmus?Bp. 1995. 239. oldal; Mi az, hogy jobboldal? (eredeti: TLS 1992))

Idézet:

Van azonban a „politikai erkölcs” elfogadásának egy súlyosabb következménye is. A baloldalt egyszerűen nem lehet meggyőzni arról, hogy az egyenlőség nevében elkövetett bűnei visszaszállnak magára a célra. Valóban aggasztónak találom, hogy a Steven Lukeshez fogható intelligens és humánus ember képes így írni a kommunizmus tapasztalatairól:
«Századunk heroikus társadalmi kísérlete, a „létező szocializmus” egy dolgot legalább világossá tett: ha a baloldal foglalja el a teljes politikai teret, jobbító törekvése tévútra csúszik, és olyan elnyomó és igazságtalan társadalmi rendet eredményez, amely aztán újfent javításra szorul, ennek következtében aztán megjelent Keleten egy antiszocialista baloldal, melynek kapcsolatát a hagyományos nyugati szocialista baloldal mozgalmaival és pártjaival gyanú és kétségek árnyékolják be.»
Cseréljük ki a szocialista szót fasisztára, a baloldalt jobboldalra a fenti mondatban, és valami olyat kapunk, aminek a kiejtéséért egy jobboldalit halálra köveznének. Mintha Leninnek a „burzsoá rend” ellen meghirdetett kíméletlen hadjárata másban nem is lenne elmarasztalható, minthogy idővel ez is visszaesett a korábbi igazságtalanságok hibájába; mintha azok a számtalan milliók, akik életükkel, szabadságukkal vagy boldogságukkal fizettek a nagy „kísérletért”, nyomtalanul kihullottak volna az egalitáriusok emlékeiből; mintha erkölcsileg semmi kivetnivalót nem találhatnánk abban a „politikai erkölcsben”, amelynek követői szemrebbenés nélkül képesek embereken végzett „kísérletekről” beszélni.

vadnyul
2003. augusztus 15. 14:41 | Sorszám: 128
A falu, sajnos legföljebb technikailag emelkedett ki. elég jól leírták, hogy miként élhetett tovább a cselédmentalitás a tsz-ekben. Ha valódi modernizáció történt volna, akkor ma nem ott tartana a mezőgazdaság ahol.

A kommunistátlanításra lehetőség lett volna. Ha 1990 után az MDF és az SZDSZ összefogva (nem együtt kormányozva) megtehette volna. De elszalasztották.
Így az általad olysokszor emlegetett el nem számolt történelem újabb kellemetlen kupaccal gazdagodott. Előbb-vagy utóbb úgyis megfizetjük az árát.

Én összességében büszke vagyok arra, amit csak az aufklerista hevület láttat trágyadombnak.

vadnyul
2003. augusztus 15. 12:49 | Sorszám: 122
Szerencse, hogy ennyire ismered európát. Kevésbbé, hogy csak ennyire.

Soha nem beszéltem "igazi" bolsiról. Nem a maggyőződése érdekel. Hajlandó vagyok elhinni az MSZP politikusainak, hogy tényleg szocdemek lettek. De nem ez számít. Valamikor kiszolgáltak egy rendszert, azonosultak vele, úgy,a ahogy Pétain és társai. De tettüknek nincs következménye. Ez a probléma. Nem szeretnék többet, csak azt, hogy ne lehessenek választott tisztségviselők.

vadnyul
2003. augusztus 15. 12:06 | Sorszám: 120
A kettős mérce pedig látszik nálad is.
vadnyul
2003. augusztus 15. 12:05 | Sorszám: 119
Ez is valami.
De a balról kevés "gyónást" hallottam. Ami legalábbis Magyarországon folyik, az szerecsnemosdatás (és ez eléggé eufemisztikus kifejezés).
Jobboldalon viszonylag kevés a politikusok között az egykori nyilas. ellenben baloldalon mintha kicsit sok lenne az egykori MSZMP minisztere, magasrangú pártfunkcionáriusa...

(Megj.: a jobboldali politikusok között levő volt MSZMP tagok ottlétét is felháborítónak tartom.)

vadnyul
2003. augusztus 15. 11:25 | Sorszám: 114
valamiféle liberalzmusból biztos indokolható, különben nem érvelnének mellette. Amennyiben a házasság csak két ember magánügye, szerelmük kifejezése, akkor a liberális állam nem állhat ennek útjában. Ahogy a lágy drogok engedélyezése is elképzelhető a liberalizmus szélsőségesen individualista nézőpontjából.
(Ezt persze nem a nemzeti liberalizmusra értettem.)
vadnyul
2003. augusztus 15. 11:12 | Sorszám: 113
És a nagy leleplezés

Az eredeti:

Idézet:

«Századunk heroikus társadalmi kísérlete, a létező szocializmus egy dolgot legalább világossá tett: ha a baloldal foglalja el a teljes politikai teret, jobbító törekvése tévútra csúszik, és olyan elnyomó és igazságtalan társadalmi rendet eredményez, amely aztán újfent javításra szorul, ennek következtében aztán megjelent Kelet-európában egy antiszocialista baloldal


A fenti mondatot egy neves baloldali értelmiségi mondta. Erre reagál Scruton úgy, hogy cseréljük csak föl a szavakat úgy, ahogy én tettem itt az előbb, és nézzük meg, mit kapunk érte. Míg a szocializmust lehet „heroikus kísérletként” beállítani, addig a fasizmust nem. És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy itt emberekkel, társadalmakkal végzett kísérletről van szó – ugye, kedves baloldaliak. Hol is van ilyenkor a humanizmus? Végül idéz még egy szlovák demokratát: „Ideje, hogy a baloldal gyónjon a történelemnek.”

További részletek R. Scruton: Mi a konzervativizmus c. könyvének Mi a jobboldal? c. írásában való. (Osiris, 1995.)

vadnyul
2003. augusztus 15. 09:53 | Sorszám: 88
Már régen kíváncsi vagyok, mit válaszolna erre egy baloldali. (Ne vedd provokációnak, mert nem az.)

Egy filozófus írta a következőket:

Idézet:

«Századunk heroikus társadalmi kísérlete, a fasizmus egy dolgot legalább világossá tett: ha a jobboldal foglalja el a teljes politikai teret, jobbító törekvése tévútra csúszik, és olyan elnyomó és igazságtalan társadalmi rendet eredményez, amely aztán újfent javításra szorul, ennek következtében aztán megjelent egy antifasiszta jobboldal


Érdekes gondolat, bár a szocializmust tisztogató kísérletekhez hasonlítva ez is csak egy vélemény...
vadnyul
2003. augusztus 15. 08:48 | Sorszám: 82
Esetleg szedjük össze a hozzászólásaiból...
vadnyul
2003. augusztus 14. 09:43 | Sorszám: 74
Nem feladatom megvédeni Glinos kartácsot, de azt Gyurcsánytól tudjuk, hogy mentalitásában és kultúrájában a Magyar Szocialista Párt a konzervatív párt. Mert mérsékelt és őrzi az elmúlt ötven év már organikussá vált hagyományait.
Nyilván a felelőtlenségre, az osztogató államra, az én is lopok, te is lophatsz szabadságára gondol. Ezeket természetesen meg kell őrizni. Organikussá vált haladó hagyományok.
Persze én nem tudom, hogy ma melyek a baloldali értékek. Cinikusabb pillanataiban azt mondom, hogy ilyen nincs is. Máskor meg úgy, hogy a baloldali értékek azok, amiket a magukat baloldainak tartók vallanak és tesznek. Az MSZP baloldali, akkor baloldali értékek mentén cselekszik. az, hogy ezek esetleg ellentétben állnak azzal, amit én annak gondolnék, hát ezt esetleg elmondhatom, de, mint nem baloldali nem az én feladatom, hogy a felmerülő ellentmondásokon agaljak. Tegye ezt a baloldal.
D, ha jóléti intézkedést kellene felsorolnam a választások óta, akkor megemlíteném a közalkalmazotti béremelést,...
Meg a távfűtés 23%-os áfáját, ami kb 20%-os áremelkedést okozhat a fogyasztóknak, akik nagyobbik része (luxus )lakótelepeken él, és gazdag.
vadnyul
2003. augusztus 14. 09:21 | Sorszám: 73
Ha el is fogadom válaszodat, attól még maradt néhány megválaszolatlan kérdés. Ezekre továbbra is irtó kíváncsi vagyok.
vadnyul
2003. augusztus 14. 09:19 | Sorszám: 71
Kedves Karmincza!
Látom te is belesétáltál ugyanabba a félreértésbe, mint liberálmenevik. A kérdésem ugyanis arra vonatkozott, hogy megtudjam, mi a címe (stb) annak a műnek, amire hivatkozott, mert nem találtam.
vadnyul
2003. augusztus 13. 13:34 | Sorszám: 59
És mi köze a baloldalnak a jobboldal eszmei zűrzavarához?
Miért akarja megmondani a baloldal, hogy milyen a jó jobboldali?
A magyar jobboldal haygományaival két okból nem néztek szembe:
  • Nem alakult ki még az a jobboldali szellemi elit, amelyik saját szellemi bázisáról megtehetné ezt. Hacsak nem várják el toleránsék, hogy alkalmazkodjunk az ő álláspontjukhoz, és onnét kiindulva végezzük el a feladatot. 13 év nem elég ehhez.
  • Az állandó minősítgetések, sértegtések, a ballib részéről nem kedveznek ez elemző attitűdnek. Külső ellenféllel vitatkozva nincs energia a saját álláspont tisztázására, belső vitákra.

A leszalámizástól való félelem történelmi örökség.
A vita nehézségéről talán meggyőznek az idézeteid:
"magukat mérsékeltnek gondoló jobbosok szélsőjobbos demagógiát visszhangoznak" - szélsőjobbos demagógiát viszhangzok, véletlenül sem gondoltam át, amit mondok; magamat mérsékeltnek gondolom, de Te tudod valójában milyen vagyok.
"hát jellemzi a teljes erkölcsi cinizmus, minden norma, mérce elvetése "- mint tárgyilaos elemzés, továbbá sikerült megtudnom, hogy nihilista erkölcsi nulla vagyok.
"még annyira sem történt meg, mint a baloldalon"- hol van ez a szembenézés?
Végül a rasszizmus: ez, és az antiszemitizmus is nem vita, hanem minősítgetés dolga. Egyetlen, kinyilatkoztatott megközelítési módot tartanak érvényesnek. Lehet, hogy beszélni kellene róla, de ma értelmetlen.
vadnyul
2003. augusztus 13. 12:40 | Sorszám: 55
Bibó: Válogatott tanulmányok?
vadnyul
2003. augusztus 13. 12:28 | Sorszám: 51
Lehet, hogy a gépemmel volt probléma, de nem talátam, hogy mi volt az i.m., ezért kérdeztem rá. Jól gondolom, hogy az ÉS hivatkozás az?
vadnyul
2003. augusztus 13. 12:10 | Sorszám: 48
Miből lesz a cserebogár! Érdekes szellemi alakulás. Nem gondoltam volna róla. Lehet, hogy lemaradt valami, de megírnád mi az i.m.?
vadnyul
2003. augusztus 13. 11:52 | Sorszám: 46
Persze ettől még T. mai álláspontjával egyetérthetek. Végül is neki is joga van eltávolodni a marxizmustól, ahogy az MSZMP kommunistái is válhatnak szociáldemokratává. Vállava persze ennek következményeit - pl., hogy most már nem szívesen vállalt idézetek kerülnek napvilágra, stb.
A vita lényege szvsz nem a meggyőződés. Az érdektelen. A következmény nélküliség a bosszantó.
vadnyul
2003. augusztus 13. 11:40 | Sorszám: 44
Köszi. Egyéb van még?
vadnyul
2003. augusztus 13. 11:22 | Sorszám: 42
Nyilván az ujjamból szoptam... mint a Spectator, a Salisbury Review, Molnár Attila Károly, Scruton stb.
Hát csak ilyen hülyék vagyunk, mi a szélsőjobb.
Továbbá: Féljünk együtt!
vadnyul
2003. augusztus 13. 11:14 | Sorszám: 41
És kik azok?
Van a rendszerváltás előtti Tőkéczki művekről listád (meg, hogy hol lehet beleolvasni)?
vadnyul
2003. augusztus 12. 15:01 | Sorszám: 36
Természetesen. Lemaradt, hogy a baloldalról.

Az ellen a közkedvelt ballib nézet ellen írtam ezeket, miszerint a mai magyar jobboldalnak állandóan bocsánatot kellene kérnia a holokausztért, az antiszemitizmusért stb., és hogy egyáltalán a világon van. Miközben azok, akik kiszolgálták Kádárt, mind nagyonájrópér nagyonrendes szociáldemokraták.

vadnyul
2003. augusztus 12. 13:57 | Sorszám: 34
Még a végén igazi vita lesz.
Én is Tőkéczki álláspontját osztom. Lehet, hogy nincsenek elveim, de aki ezt állítja, annak be is kell bizonyítania. Tőkéczki lojális a jobboldalhoz, és nem megváltani, meg alkalmazkodni akar, mint oly sok ún. "mérsékelt" jobboldali.

Amúgy a legjobb teszt: képzeld el mindezt a baloldalon.

A jobboldal önvizsgálatáról csak annyit, hogy addig, ameddig a volt MSZMP főkutyái vezető politikai pozícióban vannak, a jobboldalt senki se biztassa önvizsgálatra, mert nincs meg az erkölcsi alapja hozzá.

vadnyul
2003. augusztus 12. 12:58 | Sorszám: 30
A két dolog nem zárja ki egymást (elvileg). A ballib sajtó is többféle, tehát megtalálható (lehet) benne a rágalmazás és a megalapozott kritika is. Ha normális országban élnénk, miért ne fodulhatna elő, hogy az egyik politikai nézet képviselője egyetért a másik oldal egyes gondolataival, megállapításaival. Ezt nem nevezném súlyosan problematikusnak.
Tőkéczki attól megalkuvó, hogy nem oszt igazságot? Mert kimondja, hogy nem egymást kellene pofozni, hanem az ellenfelet?

Lécci lécci kicsit több érvet és kevesebb jelzőt!

vadnyul
2003. augusztus 11. 14:57 | Sorszám: 26
Még mielőtt elsüllyed a téma: van valahol részletes info az eseményekről a hálón?
vadnyul
2003. augusztus 11. 14:01 | Sorszám: 24
Minek olvasson Tőkéczkit, ha van Malgot is - elég neki ez is a "szennylapból".
vadnyul
2003. augusztus 11. 13:38 | Sorszám: 20
A megelőző mondataimhoz is kérhetek hasonlóan szellemes reagálást?
Szeretnék egy kis mérsékelt jobboldaliságot tanulni egy szakértőtől.
vadnyul
2003. augusztus 11. 13:30 | Sorszám: 17
Miért probléma egyeseknek, hogy a jobboldal sokszínű? Tényleg azt gondolják egyesek, hogy ők minden tudás forrásai, és el tudják dönteni, hogy melyik a szép kedves aranyos ájróper jobboldal, és melyik a ronda nacionalista hungarista antiszemita?
Végre egy alkalom, amikor az amúgy egységes fellépésre képtelen, sokszor csak egymásnak ártó jobboldali szervezetek együtt lépnek fel.

Nem ciki a kommancs pártlapra hivatkozni jobb helyeken?


Téma: A gyanú árnyéka...II (szálak a K&H-tól a KH-ig)
vadnyul
2003. szeptember 23. 15:38 | Sorszám: 329
A bizottságosdi így lesz tuti. Nem derítenek ki semmit, ám azt is a csúnyalopós Fideszre fogják, és olvashatjuk pl. a Szabadnépségben, ömölhet a tv-kből. Kit érdekelnek jegyzőkönyvek, tények stb.
vadnyul
2003. szeptember 22. 17:55 | Sorszám: 312
A hivataloknál. Az MSZP & Co. persze más... de ott ez a természetes.
vadnyul
2003. szeptember 22. 15:31 | Sorszám: 302
Mi lenne, ha feltételeznénk, hogy elmúlt a telefonos távvezérlés időszaka?

De ha mégsem, akkor Polt 'Rettegett' Péter már fejlettebb eszközöket használ. Biztosan kiadta a rendszergazdának, hogy a Fideszt elmarasztaló iratok helyett a nyomtatók vádemelési javaslatot elutasító határozatokat nyomtassanak.

vadnyul
2003. szeptember 22. 14:17 | Sorszám: 292
Ha jól tudom a legfőbb ügyész nem foglalkozik szmélyesen egyetlen üggyel sem. Így aztán személy szerint semmit nem is dobhat vissza.

Téma: orgia az adófizetők pénzéből
vadnyul
2003. november 11. 10:41 | Sorszám: 195
Nem! Bízzuk rám, és mindkét oldalnak függetlenül megszakértem. A szakértés hasznából pedig lízingelném a parlamentet, a magángazdaság nagyobb dicsőségére.
vadnyul
2003. november 11. 08:34 | Sorszám: 173
Szerintem nehéz lesz belelátni olyasmit, mintha bármelyi kormányt mentegetni akarnám. DE a jóléti rendszerváltós-takarékos költségvetésű-köztársaságozó kormány imidzén csúnya és nevetséges foltot ejt az ügy.
Mellesleg, most ők kormányoznak, és ezt a hibát dem a Fidesz követte el. (Jó, a titkosügynökük, az árnyékállamból )
vadnyul
2003. november 10. 15:03 | Sorszám: 152
Bocs
Na, megint kioszt mindenkit ez az országesze.
Ettől még a takarékos kormányunkra jellemző marad az ügy.

Tóta W. Árpád
2003. november 10., hétfő

Na, bocsánatkérést se láttunk még így pártelnökileg. Pláne ilyen igazi, ropogós, mustáros-tormásat. Meg vagyunk tisztelve. Igyekeznek ezek a bácsik, hogy a kedvünkben járjanak. Nemcsak hogy ilyen újdonsággal szolgálnak, de egész kis műsort is kerekítenek belőle. Esetleg azt lehetett volna még, hogy Kovács László egy Tiszai Vegyi Kombinát feliratú szatyorból másszon elő, és lejmoljon egy cigarettát a riportertől a canossáció után.

Miből lesz a cserebocs?

Az első ötlet nyilván az volt, hogy előrángathatnának valamit az Orbánék hasonlóan dorbéz bulijaiból, mondjuk Pepó Pál szarvasgomba-cipelő libériás inasait (hogy nézni is tereh!) vagy a festményre vadászó kisgazda gengsztereket.

De ezzel az a gond, hogy a jó bácsik nem Pepóval mérik magukat.

undorral kiköpnék a fogasfilét, ha kapnának helyette egy zsírosdeszkát vörösboros kólával
Aztán nekiláthattak volna bizonygatni, hogy hét rugó egy ilyen ebédért potomság. Nem reménytelen ám, mert ha fújunk egy kis légfrissítőt, akkor hamar belátjuk: a mindenkori kormánytól nem várjuk el, hogy kis batyujukban szalámis zsömlével induljanak munkásosztály-kirándulásra, és mellé olympusos palackban vigyék a limonádét.

Csakhogy hiába a számok, ha az álságos vád képviselőinél vannak a sokkal érdekesebb figurás kártyák, vagyis az olcsó demagógiához szükséges hívószavak. Mint például a Mágnáskert. Akárha Moszkvából hozatták volna a kaviárt. Meg aztán hiába magyarázza el valaki feketén-fehéren, hogy ez egy viszonylag olcsó kihelyezett kormányülés volt. (Óvatosan, sarkainál fogva tegyük félre azt a kérdést, hogy mi az istennek kell kihelyezni egy kormányülést, ha egyszer ott van a kormánynak a parlament meg a többi szép nagy és fűtött épület. Miért nem mondják azt, hogy ünnepelni és szórakozni mennek?) Szóval sokkal jobban tapad az a kifejezés, hogy "mandulával töltött füstölt angolna", mint az, hogy hétszázötvenezer áfával egy jobb céges fenyőünnep költsége, nem tétel. Mint ahogy sokkal frappánsabb volt az is, hogy "nem firtatjuk a bejgli árát", mint a bejgli ára maga.

Így aztán, mit volt mit tenni, Kovács László bocsánatot kért. Leborult a nemzet smucigsága előtt. És akárhányszor olvasom végig, nem tudom eldönteni, mire is véljem ezt a tormásvirslit. Ennyire hülyének tetszik minket nézni? Hogy mindannyian elhisszük: a Magyar Köztársaság kormánya olyan tőrőlmetszett eccerűemberekből áll, akik ciszterci közönnyel tekintenek a csillogásra, és egy ilyen megemlékezésen beérik egy hotdoggal? Sőt, nemhogy beérik, de undorral kiköpnék a fogasfilét, ha kapnának helyette egy zsírosdeszkát vörösboros kólával és Tankcsapdával! És kínosan feszengnek az Audikban, Zaporozsecre vágynak titkon, csak azt már nem lehet kapni.

Vagy pedig ez valami kifinomult, álnok karikatúra. Vajon nem a populista politikus remekbe szabott gúnyrajzát festette-e meg Kovács László, amikor egy pár tormásvirslit kért? Vajon nem a zseninek azzal a típusával állunk-e szemben, aki rezzenéstelen arccal végig tud mondani egy háromperces viccet?

Vagy akár egy harmincéveset?

[url=http://index.hu/velemeny/eheti/bocs/]Tóta W. (Index a lakomáról)[url/]

vadnyul
2003. november 08. 20:02 | Sorszám: 146
Köszönjük a feminista teológiához nyújtott korszakos hozzájárulását!
Ezzel máris kiérdemelt egy mandulás angolnát.
vadnyul
2003. november 08. 19:59 | Sorszám: 145
Nem világos? A nyugdíjasok jövőre felidézhetik magukban, hogy milyen jót evett a kormány Söjtörön.
vadnyul
2003. november 06. 20:23 | Sorszám: 121
Jó, hogy az országnak több mint a feléről elhiszik, arról engem se nagyon kellene győzködni.
Na de nem mindenki!

A fegyelmi, meg az egész magyarázkodás szánalmas. Észrevehették volna magukat előbb, de ők nem csak szavakban urizálnak...

vadnyul
2003. november 06. 19:51 | Sorszám: 119
"A portást internálják"
Mert köztudott, hogy az államigazgatás már csak ilyen. Elküldik a kancellárián a referenst ebédet rendelni. És Kiss Péter alatt ez úgy megy, hogy meg se kérdezi a főnök, hogy mit és hogyan intézett. Neki végül is mindegy, hogy mandulás angolna, vagy sültkolbász. Még a végén az derül ki, hogy a kormányt meglepetésként érte a luxustáp.

Miért hiszik azt, hogy ebben az országban mindenki sültbolond?

vadnyul
2003. november 04. 17:16 | Sorszám: 16
Addig lesz nekik jólét, amíg nem csinálunk rendszerváltozást...
Most még élvezik...
vadnyul
2003. november 04. 17:02 | Sorszám: 12
Nem tudjátok értékelni szeretett kormányunk áldozatos munkáját. Ilyen nehéz és fáradságos országlerohasztó munka után csak megérdemelnek egy kis 'egyszerű' ebédet.

Esetleg jó példával járnak elöl a jóléti rendszerváltást illetően.


Téma: Demokrácia-deficit
vadnyul
2003. november 25. 08:40 | Sorszám: 86
Saját agyalmány.
vadnyul
2003. november 24. 22:09 | Sorszám: 84
Az elmúlt napok eseményei alapján elkezdődött a szép új világ.
D-209 minden igénynek megfelelő nemzetve(s)z(e)tő. Ráérzett a nép, akarom mondani lakosság igényeire (fasizmus mint lelki igény). Kádár népének ez kell, "kemény demokrácia" - ha már a puha diktatúra olyan divatjamúlt. A jobboldalnak is jó lesz, hogy miért, már említettem (amúgy is krónikus vezérhiányuk van). Horthy és Kádár nyomában, bár a kormányzónak még a bokájáig sem ér, de majd felkapaszkodik az Apró Gyurcsány vállaira (vagy fordítva, nekünk már mindegy). Lesz parlament, meg ellenzék, meg választások, de majd a Werber-jugend elintézi, hogy a megfelelő párt nyerjen. És a nyílt szavazás sem egy utolsó ötlet... A bús ezer év úri Magyarországát pedig kicserélhetjük az elvtárs-urak jurópjára. Na, jól hangzik?
vadnyul
2003. november 21. 21:32 | Sorszám: 81
Mellár Tamás szálka "megbékélő" és árokbatemető kommancsaink szemében, mint mindenki, aki nem 100%-ig az ő kreatúrájuk, megbízható elvtársuk.

De elmondhatjuk, hogy éltünk már demokráciában.

vadnyul
2003. november 21. 21:28 | Sorszám: 80
Pukli Péter önéletrajza

Személyes adatok

Nevem: Dr. Pukli Péter

Születtem: 1942. június 24., Budapest

Lakcímem: 1029 Budapest Töhötöm vezér út 22.

Iskolai végzettségem, tudományos fokozatom:

1962-1966
Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Ipar szak

1971-1973
Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Posztgraduális kara, statisztikus szakközgazdász

1974
a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen közgazdaságtudományi doktorrá avattak.
Diplomadolgozatom címe: "A beruházási indexek."

2001
a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán, közgazdaságtudomány tudományszakból summa cum laude minősítéssel, doktori (PhD) cimet szereztem.
A disszertáció címe: "A valós gazdasági folyamatok statisztikai mérhetősége, különös tekintettel az EU csatlakozásra."

Angol nyelvből felsőfokú, orosz nyelvből alapfokú vizsgával rendelkezem.

Szakmai karrier út:

Az egyetem befejezése után, 1966-tól dolgozom jelenlegi munkahelyemen, a Központi Statisztikai Hivatalban.

1966-1981 között
beosztott tisztviselőként,

1981-1986 között
a Beruházásstatisztikai osztály vezetőjeként,

1986-1990 között
a Kereskedelemstatisztikai főosztály vezetőjeként,

1990-1996 között
a Gazdasági ágazatok főosztálya vezetőjeként,

1996-1998 között
a gazdaságstatisztikáért felelős elnökhelyettesként,

1998 decemberétől
statisztikai főtanácsadó vagyok az Informatikai főosztályon.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán 1995-től óraadóként, 2001 szeptemberétől tudományos főmunkatársként, általános statisztikát és gazdaságstatisztikát oktatok. 2002 júliusától további jogviszonyban foglalkoztatott egyetemi docensként megbíztak a GTK Számviteli Tanszékén a tanszékvezetői teendők ellátásával.

1996. júliusától tagja vagyok az Országos Statisztikai Tanácsnak. A Magyar Statisztikai Társaság Gazdaságstatisztikai Szakosztályának 1994-1998 között elnöke, 1998-2001 között alelnöke voltam.

A Központi Statisztikai Hivatal "Gazdaság és statisztika" c. folyóiratának főszerkesztői posztját töltöm be, és társszerkesztője vagyok a Lengyel Statisztikai Társaság "Statistics in Transition" c. folyóiratának.

Rendszeresen résztveszek a nemzetközi szervezetek (OECD, ENSZ, Európai Unió) statisztikai munkájában.

Szakmai munkám során kiemelten foglalkozom a nemzeti számlák rendszerével, az ár- és volumenindexek elméletével és statisztikai gyakorlatával, a külkereskedelmi statisztika módszertani kérdéseivel, a regiszterek, adatbázisok, valamint a statisztikai adat-előállítási folyamat módszertani dokumentációjának létrehozására irányuló alapkutatásokkal. E témakörökben több előadást tartottam a Magyar Statisztikai Társaság, az Ügyészek Országos Egyesülete, a Magyar Adatbázisforgalmazók Szövetsége, valamint a "The Roundtable on Business Survey Frames" nemzetközi statisztikai fórum rendezvényein.

Kitüntetéseim:

Kiváló dolgozó (1976), Munkaérdemrend bronz (1979), Munkaérdemrend ezüst (1985), Fényes Elek díj (1992), Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje (1995).

Dr. Pukli Péter


Téma: Európa Parlamenti választások
vadnyul
2003. október 02. 08:40 | Sorszám: 11
Építő stílus. Aki nem ért egyet velem az hazaáruló. Mert én gyártom a spanyolviaszt. Nem kellene végre kinőni az ilyen stílust?

----------
A kormány rendkívül sikeres működése miatt, néhányan előrehozott választásokat szeretnének az EU választásokkal egyszerre. Jó ötletnek tartanám.
Elképzelhetetlen, hogy a Jobbik is induljon az EU-s választásokon?


Téma: Nincs egységes magyar nemzet !?
vadnyul
2003. június 24. 16:41 | Sorszám: 19
At okos nemzetpolitika vajon azt az önfeladó, érdekeket meg sem fogalmazó undorító politizálást jelenti amit Kovács, és D-209 csinál?

Az egységes magyar nemzet csak és kizárólag annyit jelentene, hogy a Magyar Köztársaság politikusai felelősséget éreznek azokért a magyarokért, akik egy igazságtalan döntés következtében más államok alattvalói lettek.

Persze a státusztörvényre semmi szükség nem lenne, ha a környező államok komolyan vennék a nemzetiségi jogokat.


Téma: FIDESZ hack
vadnyul
2006. február 14. 12:42 | Sorszám: 210
Az információs társadalom kicsapta a biztosítékot. Hihetetlen az az ügyetlenség, amit ezzel kapcsolatban produkáltak. A Fidesz mentegetőzése ügyetlen, az akció pedig balfácán volt. A kommancsok meg szintén, de hát aki ilyen alaposan védi a dokumentumait, az megérdemli.
Ha egy fórumon kiszivárog valami, miért csodálkoznak, hogy megnézik?
Miért nem mondják azt: Na és? Letöltöttük. (Horn után szabadon)

Téma: Nemzeti kommunizmus?
vadnyul
2003. augusztus 26. 10:29 | Sorszám: 41
Egen. Azóta látjuk a nemzeti egységesítést. Posztkádári módra. Szerintem vagyunk egy páran, akik nem kérnek ebből.

Téma: Az MSZP választási kampánya
vadnyul
2005. október 02. 19:18 | Sorszám: 33
Vigyázó szemünket Berlinre! A híradásokból nekem úgy tűnik, hogy egy ésszerű program (a CDU/CSU - FDP-é) állt szembe Schröder imázsával. Az eredményt látjuk: lehet, hogy a gátlástalan populista pofázás nyer.
A kommancsok is erre fognak játszani, láthatjuk. Imázs, ígérgetés a jövőre és fújorbán. A legegyszerűbb érzelmekre, félelemre, látványra építő kampány folyik. Nem tudom, mi az ellenszer, de a Fidesznek erre kell rájönnie.
Gyurcsány célkeresztbe állítása talán jó módszer lenne, de nem vagyok kampányszakértő.

Téma: Gondola kommunistái, egyesüljetek!
vadnyul
2004. január 08. 07:34 | Sorszám: 421
Efftársak!
Elfogytak a szóvivők? Azért rúgták ki L. Cs.-t?
vadnyul
2004. január 06. 12:14 | Sorszám: 411
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=003190
Egy másik topikban Tiborc elvtárs idézte, hogy nógrádi népfrontharcosok tiltakoztak. Tiltakozzunk mi is, és emeljük föl a munkásosztály hangját (kétvonalas F-re), ha valamelyik vezető párttag meggondolatlanul interjút adna az gaz fasisztákoknak.

Téma: Roma szúrta meg a romát ?
vadnyul
2005. május 24. 15:50 | Sorszám: 89
Be tudnád linkelni a forrást?
Itt komoly elmebaj fennforgása van egyes antiizéknél...

Téma: Pert nyert Hegedűs és a MIÉP
vadnyul
2003. november 12. 11:15 | Sorszám: 227
Az, hogy a demokratikus jogállam védelmében esetleg a KB és PB tagok ne legyenek választott tisztségviselők, persze csúnya és antidemokratikus hozzáállás. A kommancsok talán saját házuk táján nézzenek körül először...
vadnyul
2003. november 12. 08:30 | Sorszám: 217
Kár, hogy ezt úgy értik, hogy mindez csak akkor igaz, ha ők is úgy gondolják.

És: D-209 a "felelősségteljes vezető" fedőnevű akció közben:

Lomnici Zoltán úr

az Országos Igazságszolgáltatási Tanács elnöke részére

Mélyen Tisztelt Elnök Úr!

Engedje meg, hogy a "Felhívás a jogállamiság védelmében" címmel, részemre elküldött levele kapcsán kifejtsem véleményemet.

A modern Magyar Köztársaság demokratikus jogállam. Álláspontom ismert: a bíróságok és a bírák függetlensége a demokratikus jogállam egyik legfontosabb, védelmezendő alapelve.

A modern, demokratikus köztársaság alapja, hogy minden polgára egyenlő. Számomra tűrhetetlen, elfogadhatatlan a gyűlöletkeltés, a kirekesztés, a megbélyegzés minden formája és megnyilvánulása. Nincs demokrácia, nincs modern köztársaság akkor, ha bárki kirekesztésre hívhat, ha bárki hivatalos okiratban primitívnek nevezheti embertársát. A köztársaság valamennyi, a demokrácia eszméjében hívő polgárának kötelessége, hogy a közös, jogállami Magyarország védelmében emelje fel szavát az ilyen megnyilvánulásokkal szemben.

Vannak olyan esetek, amikor a demokratikus jogállam védelmében változtatni kell a jogszabályokon. Kormányom ezt ismerte fel, amikor az Országgyűlés elé terjesztette a gyűlöletbeszéd tilalmáról szóló törvényjavaslatot.

A köztársaság miniszterelnökeként mélyen hiszek a demokratikus Magyarország törvényeiben, a hatalmi ágak szétválasztásában, az igazságszolgáltatás függetlenségében. Felelősségem ugyanakkor elsősorban a köztársaság polgáraival szemben van. Mert a törvények vannak az emberekért, és nem az emberek a törvényekért.

A jogállami Magyarországon, abban az országban, amelyben én hiszek, a társadalom nyugodt és csöndes többségének megvetése sújtja a gyűlöletkeltés, a kirekesztés, az antiszemitizmus, a cigányellenesség megnyilvánulásait. Magam mélységesen elítélem az ilyen szélsőséges eszmék terjesztőit. Azokkal értek egyet, akik készek cselekedni a gyűlölet ellen.

Közösen kell tennünk azért, hogy a közéletben a kirekesztő vádaskodás helyett a higgadt érvelés, a gyűlölködő viszálykodás helyett a kölcsönös megértés, a megbélyegzés helyett az elfogadás nyerjen teret.

Ebben számítok Elnök úr támogatására.

Budapest, 2003. november 11.
Üdvözlettel
Dr. Medgyessy Péter
A Magyar Köztársaság miniszterelnöke

Az, hogy véletlenül a megsértett bírák mellett is szóljon néhány szót... na az már sok lenne Ö..Ö..Ö..Jogállamiságának.

vadnyul
2003. november 11. 16:01 | Sorszám: 201
A bírák hihetetlenül örültek TGM minősítésének. Szerintem szőrtalárba bújnak, és elzarándokolnak a NAGY BÖLCS-höz.

Még egy hír
Az elfogulatlanság miatt az origóról

vadnyul
2003. november 11. 11:01 | Sorszám: 189
Idézet:
Amiről én beszélek, az az, hogy a hírek után híreket jobboldaliak magyarázzák , ami ismereteim szerint ellentmond minden műsorkészítési alapszabálynak.

Ezt megmagyaráznád kissé bővebben?

vadnyul
2003. november 11. 10:59 | Sorszám: 188
Ő csak isten (egy közénk tévedt olymposi). Ezért elnézhető neki a tájékozatlanság.
A HírTV-ről készült egy felmérés, ami szerint a bal- és jobboldaliak azonos arányban tartják elfogultnak illetve elfogulatlannak.
vadnyul
2003. november 11. 08:42 | Sorszám: 169
Ha tv2 tényekről és szakértői állásfoglalásokról beszélt volna, ellentétbe keveredett volna saját alapelveivel. okulj magyar helyett ők mindig is a vakulj magyar mellett törtek lándzsát.

Az ilyen dolgokkal jól elő lehet készíteni a lakosságot a gyűlöletbeszéd elleni törvényre és társaira.

vadnyul
2003. november 10. 19:46 | Sorszám: 155
Milyen jó nekünk, hogy van egy ilyen TGM-félénk, aki jólmegaszondja nekünk, milyenek vagyunk.
De mi maradna a baloldalból az őppen aktuális paranoia nélkül?
vadnyul
2003. november 10. 14:49 | Sorszám: 149
A modern kor inkvizíciója próbálkozott. Most még nem jött be, de a gyűlöletbeszéd, meg a holokauszttagadás büntethetőségének felvetése jelzi, hogy erősen próbálkoznak nagyonszabadék, hogy csak azt lehessen nagyon szabadon gondolni, ami nekik is tetszik.
Ifj. Hegedűs legfőbb bűne, hogy eretnek, megsértett egy tabut.
A 'kirekeszteni' szónak elég sok értelme lehet. Mondjuk a Hegedűs - féle valamilyen ellenséggel szembeni összefogásra utalhat; a liberális jelentés többek között a 'nekik nem tetsző', vagy az nekik kedves devianciákat devianciának nevező.

Téma: Orbán hülyének tekinti a nemzetet?
vadnyul
2004. november 08. 13:12 | Sorszám: 18
A Fidesz tevékenysége igazolja, hogy a hagyományos jobb-bal felosztás értelmetlen. Egyébként: képzeljük el, hogy lesz egy nemzeti elkötelezettségű, de a Fidesznél kissé jobbolalibb gazdaságpolitikát (kisebb újraelsoztás és kevesebb adó, kevesbb állami szerepvállalás) folytató párt. Hány szavazója lenne? 500, esetleg 1000?
vadnyul
2004. november 08. 13:05 | Sorszám: 16
Szerintem elég világos, hogy a Fidesz számos szempontból nem jobboldali, hanem szocdem (és legalább kétféle értelemben).
vadnyul
2004. november 08. 13:03 | Sorszám: 15
Én meg csak azt nem értem, hogy mi dolgunk nekünk, jobbolaliaknak a baloldal ideológiájával. Ha az MSZP baloldalinak mondja magát, akkor fogadjuk el annak. Ha tevékenysége nincs összhangban azzal, amit elgondolunk egy baloldali pártról, hát állapítsuk meg, és tatrsuk felettébb viccesnek.
Az mszp-t elvi téren támadni elég nehéz: nincs mit.

Téma: Gyurcsány, a milliárdos KISZ-titkár - Medgyessy első számú tanácsadója
vadnyul
2003. október 10. 12:59 | Sorszám: 41
És egy cikk az MNO-ró
vadnyul
2003. október 10. 12:59 | Sorszám: 40
Ebben a kérdésben még felsorakoznak mögé. Kérdés, hogy meddig.
Szerencsére Gyurcsány Lízing Ferenc kitűnő példája a vagyon- és hatalomátmentésnek, és állandó céltáblája lehet a Fidesznek. Csak használják is ki.
Bár egy ismerősömnek persze Gyurcsány vagyonáról az Orbán-bányák jutottak az eszébe azonnal. Kár, hogy sok a naív és a politikai idióta ebben az országban.

Téma: A Hír Tévé einstandolása vagy gleischastolása?
vadnyul
2004. augusztus 12. 15:20 | Sorszám: 80
A hírszolgáltatási oldal erősítése (minőségben csak!) szerintem jó lenne, azzal együtt, hogy híreket ott érdemes nézni ma Mo-n. Amiben még erősödhetnének, az a háttérelemzés (alaposabb, hosszabb műsorok).

Téma: Pártok nélkül
vadnyul
2004. január 11. 18:28 | Sorszám: 2
Elképzelhető, de nem sok jó származna belőle. A „szakértői” és a politikai döntés más természetű. A szakértő egy módszert (feltesszük, hogy a lehető legjobbat) ismeri valamilyen probléma megoldására (hogyan lehet pl. autópályát építeni). A politikus csoportok érdekeit veszi figyelembe és keres köztük kompromisszumot, illetve célokat fogalmaz meg, de nem tudja a megvalósítás pontos módját. És az általad említett „tanács” szintén politikai szerv lenne. Fölötte ki állna? Hogyan lehetne felelősségre vonni, leváltani?

Téma: Corvin-lánc testület-működésképtelen(már ez is)?
vadnyul
2003. október 01. 11:47 | Sorszám: 2
A múltat végképp eltörölni...

Éljen és virágozzék a nemzeti közép(szerűség).


Téma: Tőzsdecápák, tőzsdeguruk és spekulánsok...(VII.)
vadnyul
2006. február 22. 21:16 | Sorszám: 716
Láttátok, ma mekkorát ugrott?
Most el se felejtettem, és át se aludtam. Pedig a rokonság nem alszik téli álmot.
Azért a tippek szóródására kíváncsi leszek holnap.
vadnyul
2006. január 25. 21:36 | Sorszám: 580
November elején. De aztán igyekezzetek, hogy nehogy ki tudja használni a momentána...
vadnyul
2006. január 18. 22:08 | Sorszám: 489
Visszatértem - az előző heti technikai szünet után... a szolgáltató éppen nem szolgáltatott.
Érdemes megnézni az MNB grafikonját.
Melyiktek borította fel a japán tőzsdét?
vadnyul
2006. január 04. 09:07 | Sorszám: 411
Neked is! Előbújnak a cápák a tengerfenékről, és indulnak vadászni?
vadnyul
2005. december 09. 12:06 | Sorszám: 357
Sajnos halaszthatatlan dolgaim miatt kénytelen voltam internet- és árfolyamfigyelés nélkül lenni néhány napig.
Majdnem megártott.
vadnyul
2005. november 25. 12:05 | Sorszám: 286
MNB hivatalos középárfolyam:
251,3
vadnyul
2005. november 03. 09:21 | Sorszám: 180
Nekem is elig jutott eszembe, de aztán gyorsan ránéztem az mnb árfolyamgrafikonjára, és aztán gyorsan el is küldtem. Lehet, hogy jól mellé.
vadnyul
2005. október 27. 19:22 | Sorszám: 148
A mai MNB-s állás 252,35. Szerintem a középmezőny lesz a nyerő.
vadnyul
2005. október 14. 13:41 | Sorszám: 105
A jövő hét elején folytatódik a tendencia?

Feljövőben a forint!
És lendületben a gazdaság!


Téma: Nobel béke díj
vadnyul
2003. október 11. 15:27 | Sorszám: 16
Egy pusztuló kultúra politikailag hihetelenül korrekt képviselői ítélték oda a díjat. De ez a mai európában nem meglepő. Csak annak, ami itt történik, semmi köze ne legyen a kereszténységhez, Egyházhoz. Ugyanez van az EU alkotmány vitájában is.

Téma: Fontos !!! A Műegyetem előtt lesz.....
vadnyul
2004. június 06. 20:57 | Sorszám: 28
Köszi! Bár az értékük inkább a gyorsaság, mint a tökéletes kivitelezés.
vadnyul
2004. június 06. 18:18 | Sorszám: 11
Néhányan voltak... olvassuk majd a holnapi lapokban, de inkább saját szemeteknek higgyetek. Íme:





Téma: Ki lesz tehát a köztársasági elnök? II.
vadnyul
2005. június 07. 17:04 | Sorszám: 421
Ezután még jobban...
A Fidesz, minden eléggé elítélhető taktikázása ellenére, jelentős győzelmet aratott. Csak tudják kihasználni!
vadnyul
2005. június 07. 16:50 | Sorszám: 414
Örülök, hogy Sólyom győzött.
A körülmények már kevésbbé tetszetősek. A parlament és a politikusok újfent méltatlan cirkuszt rittyentettek egy fontos, de nem annyira jelentős esemény köré. A köztársasági elnök hatalma nem akkora, hogy megérje ennyit kockáztatni.
A kormány ebben is olyan sikeres volt, mint a kormányzásban - nagy szavak, melldöngetés, de egyéb semmi. A kommancsok kiválasztottak egy alkalmatlan jelöltet, és csökönyösen kitartottak mellette. Pedig tudtak volna jobbat állítani, sőt, ha már annyit dumálnak árokbatemetésről, esetleg elfogadhatták volna a Védegylet jelöltjét. De nem, nekik szoci-áldemokrata kell. És ezzel betartottak a szadesznak is - gondolták (Aki másnak vermet ásik...). A kollaboránsok viszont az esemény méltóságára tekintettel durcás óvodássá léptették elő magukat. Nesze neked ország ügyei! Ha nem úgy van, ahogy mi akarjuk, hisztizünk egyet. Ebből az emberek többsége iskolás kora előtt kinő, tapasztalataink szerint. Olyanok lettek, mint a gyermek, bár oda nem vágyakoznak. Az öntökönszúrás iskolapéldája amit művelt a koalíció. Megérdemelték, ennyi telik tőlük.
És osszuk egy kicsit a Fideszt is! Miután Mádl Ferenc megmondta, hogy nem vállaja a jelölést, azért még győzködték egy kicsit. Majd megszavaztatták a "lakósságot", és ezzel az áldemokratikus lépéssel sikerült kiválasztaniuk Sólymot. Akit már amúgy is a figyelmükbe ajánlottak. Nem baj, közben gyűjtöttek némi aláírást, meg címet. Tevékenységükre a pontot a hétfői akció tette fel. Ha már a fél parlament dagonyázik, ők sem akartak kimaradni.
Már csak egy kérdésem lenne: Nem akar a Védegylet indulni a 2006-os választásokon?

Téma: Szólásszabadság és demokrácia - Szadomaszop módra
vadnyul
2005. október 02. 19:28 | Sorszám: 11
A közvetlen utasítást szerintem nem lehet bizonyítani. De ennél rosszabb történt: a rendőrök érezték úgy, hogy így kell tenniük, a pártállami beidegződések miatt, azaz a vezetőket minden kellemetlenségtől meg kell védeni. Ha a kommancsok komolyan vennék a demokráciát, akkor a tüntetők védelmére kelnek. De hasonlót már láttunk a Bibó szobor avatásánál is. Ez a gerinctelen szolgalakűség sajnos áthatja az egész közéletet, közszolgálatot. Nem lehet, mert csúnyán néznének, mondják, közben öszetévesztik a közszolgálatot a kormányszolgálattal.
(Most akár egykutyázhatnék is, de nem teszem.)

Téma: LIBERALIZMUS SÚLYA MAGYARORSZÁGON
vadnyul
2005. június 10. 08:14 | Sorszám: 118
Jó is lenne!
Olvasd el a Daily Telegraphban a vélemény rovat cikkét a Metropolitan Police-ról, pl.
Sajna nálunk és nyugaton is szinte a legbefolyásosabb politikai nézetrendszer, mi több, uralkodó dogmatika.
vadnyul
2005. június 10. 08:03 | Sorszám: 117

Politikai térkép az USA-ban
vadnyul
2005. május 28. 22:13 | Sorszám: 79
Nézz körül! Nem lehet, hanem tökéletesen más. Többek között ezért kellene pl. a Liberalizmus ellen c. könyvet elolvasni (John Kekes - van aki nem ismeri a nevét?).
Szerinted kiállt volna Széchenyi, Deák, Tisza a homoszexuálisok házassága, a pozitív diszkrimináció, az esélyegyenlősdi mellett?
Tévedés, talán műveletlenség is összekeverni azt a liberalizmust a maival. A reformkorban összekapcsolódott a haza és a haladás gondolatvilága. Mert a haladás a haza érdeke volt. De ma? Miért lenne érdeke a nemzetnek, hogy lemondjon saját magáról? - pl.
Mo-n a liberalizmus azért olyan erős, mert a politikai elit, és az ún. véleményformálók jó része liberális (szdsz, és Gyurcsány és köre).
A rivális eszmék, szerencsére erősödnek. Erre igazán a konzervatívok jó példa, pl. ha a magyarul hozzáférhető irodalmat nézzük. Ez az erősödés lassú folyamat, de már elindult.
vadnyul
2005. május 27. 17:43 | Sorszám: 7
Szvsz elég ciki (értelmesebb jobbosok között), ha valakinek semmit nem mond Lánczi András vagy Molnár Attila Károly neve.
Kezdetnek talán a Konzervatív kiáltványt, vagy a Magyar konzervatív töprengéseket érdemes elolvasni. Aztán a többieket.
Sajtónak meg pl. a Magyar szemle

Szerintetek a Fidesz nemzeti liberális? Szerintem kezd nemzeti szociáldemokratává válni.


Téma: T. HÁZ
vadnyul
2004. március 18. 14:29 | Sorszám: 23
Továbbá, anélkül, hogy T. Olvtársnak egyből a modern orvostudományt ajánlgatnám, esetleg megkérdezném tőle, hogy
Miért, te Mező Barma?

Oszt' elbeszélgethetnénk arról, hogy kinek mi a baja a parlamenttel, hol a szakértő és a politikus helye, van-a értelme önálló politikai szféráról beszélni stb.

De inkább orvost keresek.

vadnyul
2004. március 18. 14:17 | Sorszám: 22
Köszi! Tucc egy csodadoktort?
vadnyul
2004. március 18. 11:08 | Sorszám: 6
Érdekes ez a "rajongás" a parlamentért, ami itt több hozzászólásban is látszik.
Mi lenne jó a parlament helyett?
És ahhoz mit szóltok, ha a T. Ház elleni megjegyzésekről D-209 ötletei jutnak az eszembe - veszekedő pártok helyett a jó min. elnök, összefogás és a többi baromság.

Téma: Elzavarták Újhelyit
vadnyul
2003. október 02. 11:03 | Sorszám: 342
"A vallás a nép ópiuma." - mondá a nagybölcs. Csak megfelelően kell értelmezni, és egyből világos lesz, hogy mire gondolt (és még rajta kívül sokan).
Most már te is megvilágosodtál, nem?
vadnyul
2003. október 02. 11:00 | Sorszám: 341
Neked is van?
Akkor már nem vagyok ezzel egyedül.
vadnyul
2003. október 01. 20:08 | Sorszám: 315
A tavalyi választások eredményeiből (stb.) erre általában nem mernék következtetni. Az öregedő kommancs szavazó sem tudta kivenni a részét az ország kifosztásából (priv.). A két tábor szavazói közti különbség lényege inkább a szemléletbeli küllönbség, mint a vagyoni.
vadnyul
2003. október 01. 11:44 | Sorszám: 283
Csatlakozom. Mindenki írjon még egy ötletet. (Ha esetleg megint kimenne az utcára Újhülye et.)
vadnyul
2003. október 01. 11:39 | Sorszám: 282
A gondola látogatóira értettem a jól szituáltat. Mellesleg mind a gondola, mind az MNO elég látogatott ahhoz, hogy eltartsák a hirdetések. Ha nincsenek, annak vélhetően politikai okai vannak.
------------

A Hírtv a háztartások egyharmadához ér el. A nézettségi mintában 1 háztartás 4405-öt "reprezentál". Akik nyilván homogének. Valójában persze nem azok, de ezt hagyjuk, mert ez belerondít a nézettségi adatokba. A csatornák számának emelkedésével, a közönség szegmentálódásával a becslés hibája nagy lesz - tehát egy rakás kisebb csatorna mérhetetlen. Nem hiszem, hogy a Hírtv-t kevesebben néznék,mint a Spektrumot, a reklámok aránya mégis eltérő.
------------

A ballib mértékadók halálosan odavannak a globalizációért, mint TGM nemde?

vadnyul
2003. október 01. 09:06 | Sorszám: 265
a gondola és a hirdetők
A reklámozók valamitől úgy érzik, hogy ezt az oldalt csak a szegényházból nézik. Ők nem célcsoport. Végül is érthető, hogy nem akarnak eladni viszonylag jól szituált (középosztálybeli) embereknek semmit.

És miért érdekelné a hirdetőt, hogy az újság, ahol hirdet, illetve a vevői permanenter kommancsoznak-e? A kereskedelmi tv-k, meg a női magazinok meg szellemi színvonalat jelentenek?

A nézettségmérés meg kissé nevetséges.
kb 840 háztartást mérnek, ami azt jelenti, hogy 1/4405-öd a valószínűsége, hogy bekerüljön valamelyik. Az országos tv-k (mtv, tv2 rtlklub) lefedik nagyjából a 60-70%-át, ami azt jelenti, hogy a maradékra marad 200-300 háztartás. Ebből a mintából aztán kitűnően lehet nézettséget becsülni (kár, hogy csak a hibahatár lesz kissé nagyobb a kelleténél.)

vadnyul
2003. szeptember 30. 15:29 | Sorszám: 147
Az a 15% kb 1,2 millió választó (az összes kb. 8 millió). Szerintem nincsenek ennyien.
A leghangosabbak között sok iskolázott van. Pl. szociológusok (kivéve néhány eretnek), újságírók...

Nem kell butának lenni ahhoz, hogy támogassa ezeket valaki. Elég felvilágosodni...

vadnyul
2003. szeptember 30. 09:07 | Sorszám: 80
Önálló - önkéntes ill. parancsra végrehajtott cselekvés között tényleg csak minimális különbség van. A Szíriuszon nem?
vadnyul
2003. szeptember 30. 09:02 | Sorszám: 77
Nem teljesen valószínűtlen.
vadnyul
2003. szeptember 30. 08:50 | Sorszám: 70
Miért kellene feltételezni, hogy odarendelte bárki is? Valakinek eszébe jutott, megszervezte, és elmentek. Lehetetlen?
vadnyul
2003. szeptember 30. 08:46 | Sorszám: 68
Mi van, ha másképp történik?
most szabadjára engedem a fantáziámat
Összegyűlik néhány polgár, mint az eredetiben.
Újhülye megkérdezi (mint az eredetiben), hogy honnét tudtak róla. A válasz: közterületen tilos összegyűlni; egyébként is, ők a választók, a felséges nép, tehát vegye őket is figyelembe stb.
És, ha belemegy a dologba, akkor néhány kérdés elég lett volna ahhoz, hogy nevetségessé váljon.
De vsz. nem ment volna bele - tehát arrogáns, antidemokratikus, stb.
Elég nehezen jöhetett volna ki belőle jól.
vadnyul
2003. szeptember 29. 15:12 | Sorszám: 24
Az események akár illusztációként is szolgálhatnak radikális - mérsékelt vitához.
A cél ugyanaz: szembesíteni a valósággal (vagy az ellenvéleménnyel) ezt a k-2002-es terminátort.
A kérdés, csak az, hogy HOGYAN.
vadnyul
2003. szeptember 29. 14:05 | Sorszám: 19
Ilyen híreket hallva hihetetlenül vonzónak tűnik a vagyoni-műveltségi cenzus.
vadnyul
2003. szeptember 29. 14:01 | Sorszám: 18
Ha én újságíró lennék, és mellesleg polgári kör tag is, akkor vsz. elmondanám, hogy lesz egy ilyen. Aki pedig megtudja, az esetleg továbbadja, telefonál, sms-t ír, és eljönnek ők is.
Egyetlen kapcsolat is elég.

Az előző hozzászólásodban írtad, hogy ott volt Bencsik is. Ha egy újságíró látja ezt a hozzászólást, akkor felhasználhatja a cikkében, ami megjelenik az interneten stb. stb... És végül lehet, hogy az esti híradóban hallod vissza.

vadnyul
2003. szeptember 29. 13:47 | Sorszám: 13
Azért el tudom képzelni a híreket, meg a kommantárokat.
Lesznek benne polgári körök: ezek már megint csak kommunistáznak, üvöltöznek, lehetetlenné teszik hogy a másik oldal politikusa beszéljen, ergo intoleránsak.
Bár nem értem Újhelyi kérdését. Miért ne értesülhetett volna bárki arról, hogy ő ott sajtótájékoztatót tart? (Esetleg bevezetjük az épület előtt, egyébként közterületen tartott zártkörű sajtótájékoztatót.)
Nekem jobban tetszett volna, ha a tiltakozók feltettek volna néhány kérdést, amire persze Ú. nem válaszol, mert nem a sajtó munkatársai, vagy valami hasonló kifogással, és az esemény egészen máshogy tűnne fel.

(Bár tudom, hogy a politikai intelligencia, taktikai érzék stb. ritka adomány )

vadnyul
2003. szeptember 29. 13:38 | Sorszám: 11
Lesz minden. Meg kutyafej polgár, aki cigányt eszik reggelire.
vadnyul
2003. szeptember 29. 13:19 | Sorszám: 8
akarom mondani túlbuzgó
vadnyul
2003. szeptember 29. 13:19 | Sorszám: 7
A rendelkezésre álló információk alapján néhány túlbúzgó újabb jó lehetőséget adott kommancséknak a szélsőjobbozásra, gyűlölködők emlegetésére. Esetleg megemlítik a polgári politizálás színvonalát is. Biztos, hogy ez a jó módszer?

Téma: Best of Gyurcsány!
vadnyul
2004. szeptember 30. 08:16 | Sorszám: 288
Nézzük, mire lehet büszke GyF:
Mint tudjuk
  • Önerőből, nem Apróék hátán kapaszkodott fel
  • Nem KISZ vezérből lett milliárdos
  • Nem a vagyonát váltja politikai hatalomra
  • Nem mondta: az országot 10 év múlva nem a politikusok, hanme az üzletemberek fogják irányítani, és: kinek van nagyobb hatalma: a milliárdosnak, vagy a politikusnak
  • Nem beszél össze-vissza baloldaliságról, és
  • nem hord össze hetet-havat valamilféle harmadikutas baloldaliság nevében
  • Nem döfi hátba egykori szövetségesét
  • és a legfontosabb: nem Orbán viktor, csak eléggé hasonló hozzá ahhoz, hogy fellélegezzenek - D-1976-ok és hasonlók

Szóval nem értem, mi bajod ezzel a Balzac tollára való (i)gazemberrel.


Téma: A DA VINCI-KÓD
vadnyul
2006. június 09. 08:23 | Sorszám: 372
Jézus történetiségét megkérdőjelezni nem történészi álláspont, hanem ideológia.
Az Újszöv. semmivel sem hiteltelenebb történelmi szempontból, mint bármelyik korabeli író. Emlegethenénk még azt is, hogy a legrégibb Tacitus másolat és a legrégibb evangélium közül nem Tacitus a régebbi, de felesleges.
vadnyul
2006. június 08. 19:50 | Sorszám: 366
Gondolataidról az első benyomásom, hogy íróasztalszagú. Egy meglehetősen szikkadt gondolatgyűjtemény, ami világlátásodat tükrözi, nem a valóságot.
"Kész" vallás? Nincsenek, mert változó a környezet, és ha azt mondom, hogy Péter, Aquinói Szt. Tamás és XVI. Benedek hite ugyanaz, attól még számos különbség van a megnyilvánulásokban és a hangsúlyokban.
vadnyul
2006. június 08. 08:50 | Sorszám: 344
Ez ezért a történet eléggé egyoldalú és anakronisztikus értelmezése.
Az emberáldozat nem volt ismeretlen az akkori világban, ezért a történet nem szokatlan.
Másrészt, hogy nem jó feláldozni egy embert, azt többek között a zsidó-keresztény hatás miatt mondhatod.
vadnyul
2006. május 29. 09:09 | Sorszám: 280
Ágoston utóélete szerint mégis. Meg ugye Péter, Pál, és Szt. Ferenc...
A Da Vinci kódhoz semmi köze. És nem is értem, hogy egy ilyen nevetséges dolognak miért szenteltek ennyi időt.
vadnyul
2006. május 28. 19:30 | Sorszám: 272
Érdekes olvasni olyan témát, ahol olyanok mondják meg a tutit, akiknek láthatóan elégtelen információi vannak.
Ágoston züllöttségének is érdemes utánanézni. Meg fogtok lepődni azon, amit találtok.

Téma: Ócsított könyvtár
vadnyul
2003. október 29. 08:46 | Sorszám: 662
Sűrített realitás. Gratulálok.
Remélem, mint eddig, ezután is sok hasonló követi.

Téma: Cigányok Magyarországon
vadnyul
2004. január 15. 15:45 | Sorszám: 64
Nem. Tapasztalat.
vadnyul
2004. január 15. 15:41 | Sorszám: 62
Ez a minisztálin csak felmondja a leckét. Az előítéletekről amúgy is teljesen fölösleges előítéletmenetesékkel vitatkozni, mert kiderítik, hogy náci vagy.
vadnyul
2004. január 12. 13:12 | Sorszám: 10
Az első osztályba beiratkozóknál a csecsemő és gyermekhalandóságot kell figyelembe venni. Ez néhány ezreléknyi csak. A cigányok között (életkörülményeik miatt) szerintem magasabb, de vsz. nem jelentősen.

Téma: Ariel Sharon
vadnyul
2006. január 19. 09:11 | Sorszám: 411
Ésszerű politikai erő szerint csak akkor, ha jó esélye van a győzelemre, és utána kezdeni is tud valamit a helyzettel.
Az érték alapú katonai beavatkozásra láttunk már példákat: a keresztes háborúk, a forradalmak exportja, az iraki háború.
A katonai konfliktus vállalása az adott világpolitikai helyzettől is függ. Sóval, szerintem nincs egységes recept arra, hogy mikor lenne "illendő" erőt alkalmazni. De ha egy ország így dönt, annak lehet feltétele: a katonai győzelem esélye, és a meghódított terület kormányzásának képessége, hogy a meghódítottak jobban éljenek bizonyos szempontból, mint a hódítás előtt. Erre talán a legjobb példa a gyarmati rendszer - és ami utána jött. Afrikának a szabadság csak polgárháborúkat és szegényésget hozott.
vadnyul
2006. január 18. 21:57 | Sorszám: 404
Szerintem az irániak nem hülyék, és tudják, hogy egy atomtámadás Izrael ellen nem maradna válaszcsapás nélkül. És egy helyi atomháborúnak sincsenek nyertesei. De egy atomhatalommal már kevésbbé mernek szórakozni, és talán azt gondolják, hogy az atom megvédené őket az iraki típusú demokratizálódástól.
Mellesleg én az észak-koreai atomfegyvert veszélyesebbnek tartom, mert ott van Kína, aki nem igazán megbízható eben az ügyben.
vadnyul
2006. január 18. 16:25 | Sorszám: 401
Mo-ra vonatkozóan azt modanám, hogy kereszténységen alapuló.
Számunkra biztosan nem elfogadható. Szerintem egyik vallásból sem vezethatő le következetesen a népirtás, ezért elfogadhatatlan Izraelben és az iszlám államokban egyaránt (ha népirtás alatt egy nép összes tagjának megölését értjük).
vadnyul
2006. január 18. 10:41 | Sorszám: 397
Burke rulez! Egy ország társadalmát, természetesen.
vadnyul
2006. január 18. 08:38 | Sorszám: 395
A legkisebb közös oszztójuknál.
Társadalom nincsen közös erkölcsi alap nélkül, mert a közösség lehetősége veszne el. A közös világnézetet a történelmi közösség alakítja ki, és adja tovább.

Téma: Egy balos fiatal vagyok. Mit üzensz nekem?
vadnyul
2002. augusztus 29. 14:46 | Sorszám: 276
1990-94 között eléggé nem jobboldalinak látszott a Fidesz, sőt az SZDSZ kisöccsének. Aztán lehetett hallani mindenféle pletykát Antallról és Orbánról, majd '98-ban már a nemzeti oldal legnagyobb pártja lett a Fidesz. Ezalatt O. V. megítélése az részben ellenszenvestől a rokonszenvesre változott (nálam).
Persze lehet, hogy tévedek, és kisebb a változás, mint amekkorának látszik.

Mellesleg a lényeg az ez után van.

vadnyul
2002. augusztus 29. 11:27 | Sorszám: 274
Szia Tucatnév!

Érdekes a topic címe. Mintha csak várnád, hogy beléd kössenek.

Orbán fordulata is érdekes (emléxem még '90-94 közöttre..)

Medgyessyhez csak annyit, hogy ő "késő kádári technokrácia" egyik jelentős alakja. A hagyományos baloldalhoz (inkább a nyugati szocdemekhez) ennek a csoportnak nincs köze. Kádár alatt rájöttek, hogy a szocialista gazd. rendszer működésképtelen, de ettől még nem lettek demokraták. Az általuk elképzelt jövőbe a kínai modell jobban illeszkedett volna. A rendszerváláts utáni ténykedésük legjobban a Bokros csomagban látszik - "egyensúly", ha mindenki beledöglik is.
Az emberek nézetei is változhatnak idővel, akár még a Kádár rendszer pénzügyminiszteréé és miniszterelnökhelyetteséé is. Az a legnagyobb baj, hogy D-209 letagadott a múltjából valamit, amit nem lett volna szabad. Egy diktatúra titkosszolgálata és egy demokrácia hasonló intézménye közé nem lehet egyenlőségjelet tenni. Ő úgy gondolja, hogy igen. Ezzel a gondolkodással viszont éppen a rendszerváltás lényegének mond ellent. Ezért távoznia kellen, ha lenne benne becsület (és mellesleg a szociknak is jót tenne, ha egyszer olyan embert tudnának mutatni főnökként, akinek tiszta a múltja).


Téma: Legyen kedves adja vissza!
vadnyul
2005. augusztus 30. 11:25 | Sorszám: 81
Ebben semmi új nincs. Lendvai elvtársnő mondta eztet jól meg, ők csak szajkózzák.
vadnyul
2005. augusztus 29. 19:34 | Sorszám: 48
Tud valaki egyéb forrást adni?
Idézet:
A közszolgáltatások drámai romlásáról megjegyezte: "...Amikor az állam azokat a szolgáltatásokat nem tudja teljesíteni, amelyek a mindennapi, kiszámítható magánéletünkhöz szükségesek. A magyar állam ma itt mutat betegségtüneteket."
Azokban az ágazatokban kell a mindenkori magyar államnak határozottan kiállni a köztulajdon mellett, ahol nincsen verseny

Fideszfrakció.hu-ról
Lehet, hogy a legyen szíves visszaadni nem a legszerencsésebb kifejezés, de ez legyen a legkevesebb. Mellesleg vicces, amikor a törvénytelen rendszer kiszolgálói hőbörögnek egy kijelentés miatt, mikor annak jogi formáról szó sem volt.

Téma: Molnár Péter (ORTT) politikai kinyilatkoztatása és köztisztviselői bukása
vadnyul
2004. január 28. 09:49 | Sorszám: 23
A Fidesz és a Jobbik politikusaitól elvárható lenne az a minimális politikai éleslátás, hogy felmérjék, hogyan reagálnának egyes megszólalásaikra a másik oldalon. Ha elmulasztják, az súlyos szakmai hiba.
vadnyul
2004. január 28. 08:23 | Sorszám: 12
Itt lehet az eb elhantolva.
A hivatásos rettegők úgy értékelik, hogy aki egy erőszakos / elnyomó stb. kisebbségről beszél, az zsidókat ért alatta.
vadnyul
2004. január 28. 08:18 | Sorszám: 11
Némi történelem tanulmányozás nem ártana.
Pl. a keleti kereszténység és a magyarság kapcsolatairól, Taksony némely cselekedetéről, és az Árpád-ház királyainak külpolitikájáról az invesztitúra-harc kapcsán. Esetleg a Német birodalom vereségeiről ugyanebben az időszakban.

A racionális társadalmi szerződés liberális álmodozás. A racionalitás az üzlet alapja lehet, de társadalomé nem. Ez ügyben ajánlom pl.: Oakeshott, Scruton, Molnár Tamás, John Kekes, Molnár Attila Károly műveit. És érdekes ebből a szempontból K. Popper: A nyitott társadalom és ellenségei c. művének néhány részlete.

A kereszténységnek nincs politikai filozófiája - sokféle államot lehet (elvileg) keresztény alapon szervezni.

vadnyul
2004. január 27. 15:31 | Sorszám: 1
A jogi hátteret nem ismerem, de miért ne tehetné közzé eltérő álláspontját?

A Jobbik akcióját sem értem egészen. A keresztek tövében elhelyezett feliratok szerintem jók voltak, de az akció kezdetekor már tisztában lehettek vele, hogy nem lesz sima ügy. Egy politikai párttól amúgy is érdekes egy vallási hátterű akció. Ha valakiben felébredt a gyanú, azon nem csodálkozhattak.
Karácsony után a kereszteken megjelenő felirat pedig szerintem egyértelmű politikai hiba. Tudhatták, hogy ha odaírják ezt, akkor a liberálisok ugranak rá - egyből a Horthy kor "keresztény Mo." fogalma ugrik be. Utólag sikeresen gyengítették saját akciójukat ezzel a felirattal. Nem hiszem, hogy ezzel nem voltak tisztában. Szerintem nem volt okos lépés.
Magyarázni persze lehet, de elég nehét lesz.


Téma: Írjunk együtt Lévai Katalinnak
vadnyul
2003. augusztus 11. 17:28 | Sorszám: 3
Köszi. Remélem még sok hasonló érkezik. Esetleg elküldünk egy csokorra valót a minszterasszonynak.
vadnyul
2003. augusztus 11. 16:06 | Sorszám: 0
Az esélyegyenlőségügyi népbiztos pályázatot írt ki. Íme a szövege:

Idézet:

Ha én lennék a miniszter…”

PÁLYÁZAT

Ismerősek az alábbi kérdések?
 Ha férfi lennék, akkor is így beszélne velem a főnököm?
 Miért kell kétszer annyit dolgoznom, hogy annyit keressek, mint férfi kollégáim?
 Miért én főzöm mindig a kávét a hivatalban és otthon is?
 Miért elégedettek a férfiak, ha az anyósülésen ülök és nem a volánnál?
 Tényleg sokat változott a világ azóta, hogy a mosóteknőt az automata mosógép váltotta fel?

És az alábbiak?
 Miért dobnak be minden harci technikát az érvényesülésért, sikerért a nők?
 Honnan ez a sok öntudatos szingli?
 Mit szólnak majd a barátaink, hogy a feleségem tartja el a családot?
 Miért nekem kell a feleségem (barátnőm) helyett is minden kérdésben dönteni?
 Miért nem értik meg a nők, hogy a fontos dolgokhoz ők nem értenek?

Hölgyeim és Uraim!
Írják meg néhány oldalon, hogy Önök mit válaszolnának a fentiekhez hasonló kérdésekre!
Hogyan szüntetnék meg a munka világában a kirívó megkülönböztetéseket?
Milyen bántó, bosszantó diszkriminációval találkoztak a magánéletben, a közéletben, a munkahelyen?
Milyen esélyekkel indul egy gyermek, ha lány? És ha fiú?

Pályázhat a köztársaság minden polgára, aki szívesen végiggondolja, mit tenne, ha ő lenne a miniszter!

A pályázat maximálisan öt, A/4-es kézzel vagy géppel írt oldal lehet.

Pályadíjak:
I. díj: 300.000,- Ft
II. díj: 200.000,- Ft
III. díj: 100.000,- Ft

A pályázatokat 2003. szeptember 12-ih lehet benyújtani, az elbírálás határideje október 13.

Beküldhető postán, az esélyegyenlőségi miniszter címére,1051. Budapest, Vigadó u.6., vagy e-mailen a kiss.virag@meh.hu címre.

A pályázó neve és címe mellett tüntessék fel a pályázat címét:
”Ha én lennék a miniszter…”
Várom pályázataikat, várom ötleteiket, tanácsaikat!

Lévai Katalin
Esélyegyenlőségi miniszter


Eddigi nagyszerű tevékenységének méltó folytatása. Bár kezdem érteni a "gyermekek köztársasága" kijelentést - mindenkit gyereknek néznek, a brancson kívül.


Téma: A teljes foglalkoztatottság
vadnyul
2006. január 18. 10:40 | Sorszám: 7
A politika logikája miatt: látvány kell.
vadnyul
2006. január 18. 05:45 | Sorszám: 3
Szerintem a munkanélküliségi arány nem megfeleő mérőszám, ugyanis azt adja meg, hogy hivatalosan mennyien regisztráltak.
Ami fontosabb, az az aktivitási arány, ami:
(a munkaképes korú lakosság (15-74 évesek))-(dolgozók+munkanélküliek)
Ez nálunk kiugróan alacsony (60% körül). Nem a munkanélküliség a probléma, hanem ez, mert azt jelenti, hogy többek között kevés az adózó, és magas a feketegazdaság aránya, és magas az adóteher.
A teljes foglalkoztatottság jó cél, ha a valódi gazdaság áll mögötte.

Téma: Mindennapi fasizmusunkat add meg nekünk ma
vadnyul
2004. október 14. 12:31 | Sorszám: 126
Jó riport!
Újhelyitől ne is várjunk mást, és egyébként is mosogatni kell a kommancsokat, meg a nyilasokra kenni mindent. Hol is volt a 3. birodalom hadserege ekkor? A történelem átírása: felejtsük el március 19-ét, és csak október 15-re emlékezzünk. Már majdnem 1984!

A fideszfasiszták és polgárikörnácik hírlveléből:
2004. október 15-én 16.00-kor !!!!

A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Elnöke, Orbán Viktor, 2004. október
15-én 16.00-kor rövid megemlékezés keretében megkoszorúzza Sztehlo
Gábor Budapest I. kerület, Táncsics Mihály u. 28. szám alatt található
emléktábláját.
Sztehlo Gábor 1944 októberétől a Jó Pásztor Misszió keretében az elhagyott és árva gyermekek megmentésére gyermekotthonokat szervezett, amelyekben sok zsidó gyermek életét is meg tudták menteni.

Áldozatos munkáját és életét felidézve a rendezvényen megemlékezünk a nyilas hatalomátvétellel hősiesen szembefordulókról, az áldozatokról, és mindazokról, akik emberek tudtak maradni az embertelenségben!

Kérünk minden résztvevőt, hogy a megemlékezéshez járuljon hozzá egy szál fehér virággal!

vadnyul
2004. január 13. 11:47 | Sorszám: 79
Micsoda alakok! Nem figyelnek eléggé a haladókra (mint D-209).
De van remény: a fogyasztás szentélyéből a Valutaalaphoz száll imánk: mindennapi fasizmusunkat, meg egy üveg Coca-Cola-t add meg nekünk ma!
vadnyul
2004. január 06. 16:04 | Sorszám: 64
Maradt még?
vadnyul
2004. január 06. 16:01 | Sorszám: 63
Mussolini és mozgalma történelmi jelenség, de ahogy itt néhányan használjuk a fasiszta szót, annak ahhoz semmi köze. A ballib kedvenc eszköze a fasisztázás (és ők rendesen összekeverik a fasisztákat, nácikat és a tőlük különböző tekintélyuralmi rendszereket), és az, hogy itt lépten-nyomon használjuk, ezt a minősítgetést figurázza ki.
vadnyul
2004. január 06. 12:10 | Sorszám: 60
Micsoda nemzetiközepi, és köztársaságos szégyen! A parlament elnöke interjút ad az eretnekeknek! Borzasztó. Ezért tényleg be kellene betonozni Kondor Katalint. Még a végén kiderül, hogy Szili is rejtett antiszemita .
vadnyul
2003. december 22. 11:24 | Sorszám: 50
Az antiszemitizmus és rasszizmus jelensége, minősítése szvsz nem tudományos téma, hanem a véleménymonopólium fegyvere. Akire rásütik, az kénytelen védekezni, és jó eséllyel kiszorul az elfogadottak közül.

Az, hogy magamat könnyen mondom fasisztának, csak a reakció a jelenségre. Mivel az f. semmi egyebet nem jelent ebben az összefüggésben, mint nem baloldali, ezért egy nem baloldali számára negatív értelme sincs. (De ezt már előbb kifejtettem #37)

vadnyul
2003. december 22. 11:08 | Sorszám: 49
A népszámlálás esetében egyesek már azt is sérelmesnek tartják, hogy kötelező válaszolni rá. A másik probléma a nemzetiség és a vallás kérdése volt. (Mindkettőre válaszoltak az emberek. A munkahely - munkaviszony számított kényes kérdésnek.) Az első kettő ún. "magánügy", és a közéleti hisztiben úgy szerepelnek, mint a megkülönböztatés és lehetséges üldözés dimenziói, míg a munka nem. A valóságban azonban a polgárok/népesség/lakosság az adóhivataltól fél.
Azért a lakás a számlálás alapja, mert állandóbb a helye, mint az embereké.
A politikus számára (mások számára is) a vallási, nemzetiségi adatok információt jelentenek, amit döntéseikhez felhasználhatnak - szerintem ezt érzik egyesek gondnak. De amíg emberek rendelkeznek identitásokkal (tudják, hogy férfiak vagy nők, ismerik nemzetiségüket stb.) addig érdemes azt figyelembe venni.
vadnyul
2003. december 21. 18:25 | Sorszám: 45
Be akartam linkelni a Heti válaszból Molnár Attila cikkét, mai napi fasizmusomnak, de nincs a honlapon. Érdemes elolvasni.
vadnyul
2003. december 17. 20:36 | Sorszám: 37
A vegyes zöldség azért nem csak fehér és sárgarépa keveréke.

Hogy ki a fasiszta?

  • Aki barna vagy fekete földön termő zöld füvet eszik, az mindenképpen.
  • Továbbá, akit annak nyilvánítanak.
  • Ja, és a fasizmus lelki igény. (Ezzel megmondtuk, hogy mi ez)
  • Bizonyos körökbe tömörülők is f.
  • Hogy biztosan ki nem f? A baloldaliak és a kapcsolt liberálisok. Mindenki más legalábbis gyanús.
  • Köze van a f-nek a Mussolini féle mozgalomhoz? - Szerinted?
  • Visszatérve a lelki igényre: bizonyos szellemi igényesség legalábbis veszélyezteti az embert, hogy f lesz. (Aki pl. Mo-n Spectatort, American conservative-ot, esetleg Chronicles-t olvas)
vadnyul
2003. december 17. 08:41 | Sorszám: 31
Inkább vagyes zöldséget.
vadnyul
2003. december 17. 08:29 | Sorszám: 30
Látom vannak, akik szorgalmasan gyűjtögetik a jó pontokat. És szerencsére értik a tréfát.
vadnyul
2003. december 16. 21:36 | Sorszám: 21
Majd ide kaparok némi definíciót is.
vadnyul
2003. december 16. 21:16 | Sorszám: 20
Van egy olyan érzésem, hogy félreértettél. Nagyon nagyon nagyon.

Fasiszta üdvözlettel:
a mező vadja

vadnyul
2003. december 16. 15:12 | Sorszám: 18
Azé' az öregnek egy zsidóval elég jó kapcsolata volt...

Szépen gyülekeznek itt a fasisztákok.

vadnyul
2003. december 16. 14:43 | Sorszám: 12
Ismét egy újabb fasiszta, aki kielégítette napi lelki igényét.
Végül még ez lesz a gondola leglátogatottabb fóruma.
vadnyul
2003. december 16. 14:13 | Sorszám: 10
Tökéletes!
Snassz lenne, ha mára beraknám Horthyt.

Mára egy megjegyzés az elhíresült kórház-kérdőívről: A magyar társadalomkutatás az országgyűlési biztos vélmeményében végre azt kapta ami jár neki. Pártszolgálati, elfogult, előítéletes, és végre valaki kimondta.

vadnyul
2003. december 16. 08:41 | Sorszám: 6
Látod, Te a tegnapi fasizmus adagodat ezzel le is tudtad.

Asszem a tegnapi adagomnak ez is jó lesz.

De már keresem a mait!


Téma: Reformáció.
vadnyul
2005. május 18. 08:38 | Sorszám: 35
A hit akkor lehetne csak magánügy, ha nincsenek következményei a közösségre, ahol akarva, akaratlanul élünk. De attól, hogy a hit a "személyiség gyökerében van", még ha nem is kifejezetten hitmek mondja az ember, az egészre hat. És a hit nem választható el az igazságtól, ami egy, bár ez nem mindig nyilvánvaló. A hit/világnézet addig magánügy, ameddig elfogadom, hogy mindenki keresi az igazságot, és hite ezt tükrözi. Ez a keresés azonban természeténél fogva kizárólagos(ságra törekszik). Ha nem az, akkor már nem hit, mert elismerem, hogy azon keresztül lehetetlen az igazság teljes megismerése.
A mai liberális elképzelés a hit magánügységéről csak azt akarja elérni, hogy a Te hited ne adhasson neked útbaigazítást arról, hogy közös dolgainkban mit hogyan kellene tenni, tehát az ő liberális hitüket fogadd el, kritikátlanul. (Hogy ez a tolerancia-e, én nem tudom.)

Téma: Húszmillióan lehetnénk ...
vadnyul
2003. október 14. 12:14 | Sorszám: 11
A túlnépesedés elkerülése, meg mondjuk a stabil 10 milliós csonkamagyarországi magyar szerintem egész jól elfér egymás mellett.
Ne szaporodjanak túl, és mi se fogyjunk el.
vadnyul
2003. október 14. 10:06 | Sorszám: 6
Sok sikert!
vadnyul
2003. október 14. 09:57 | Sorszám: 4
De nem az lakja. Bár mindkettőre jó esély van (Ha nem foglalják el az országot a bevándorló muzulmánok, akkor egy idő után szép számmal lesznek keresztény fundamentalisták, mert a többiek kihalnak.)

OFF

És az NKFM?

ON


Téma: OV a kis ügyes
vadnyul
2005. március 04. 23:47 | Sorszám: 64
Na látod, te is korrupt vagy!
Ha éppen se szőlőt, se bányát nem tudnak a nyakába varrni, hát elővesznek egy olyan ügyet, amit rajta kívül "csak" az a néhány (tízezer) ember tesz / tett, aki ugyanígy megvette, majd eladta a lakását.

Téma: Európa haldoklik?
vadnyul
2003. szeptember 25. 14:38 | Sorszám: 5
Ennek ellenére vannak ilyenek. Most még kevesen, de ők csak többen lesznek.
vadnyul
2003. szeptember 25. 14:31 | Sorszám: 3
Addigra már csak a sok gyermeket vállaló magyar családok maradnak meg. És újra egyre többen leszünk.

Téma: B(olsevikok) Ú(tolsó) É(ve) K(övetkezzék)!
vadnyul
2004. január 03. 12:22 | Sorszám: 11
Csak türelmetlenül várjuk azt a napot.
Ezért lenne, jó, ha minél hamarabb eljönne.

Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
vadnyul
2006. június 09. 08:30 | Sorszám: 7
Valószínűleg.
De, ha sikerül Tarlósnak önálló, a Fidesztől független arcot mutatnia, akkor esélyes. Demszkyvel elég sokan elégedetlenek, és végre olyan kihívója akadt, aki maga is tapasztalt fővárosi ügyekben és nem is ismeretlen. Egy hiteles programmal akár még számos szoci szavazót is meg tudna nyerni.
vadnyul
2006. június 08. 21:30 | Sorszám: 2
Tarlós legalább értékelhető kihívója Demszkynek. Csak kérdés, hogy nem forrasztja-e egységbe a baloldalt. Szerintem, ha a Fidesztől szabad kezet kap, akkor esélyes lehet.

Téma: Meglepő dolgok történnek mostanában...
vadnyul
2005. február 23. 21:30 | Sorszám: 3
Azért én óvatos lennék. A Védegylet javaslata jó, csak meg kellene még nyerni mondjuk Szili Katalint. Bár egy ilyen tekintélyű köztársasági elnök túlságosan is önjáró lenne Fletónak. E mögé már odaállhatna a Fidesz is, hogy végre egy civil kezdeményezés, ami tőle független, és képvislei a választók szélesebb rétegének érdekeit.

Téma: TILOS SZENTESTE: IRTSUK KI A KERESZTÉNYEKET!
vadnyul
2004. január 06. 11:21 | Sorszám: 1165
Nem meglepő ettől az embertől. Ahogy tőle már megszoktam, néhány mondatával külön-külön egyetértek, csak így együtt van mellékíze.
És csak a lényeget nem említi: ez a kiirtósdi e divatos szellemi irányzatnak csak "üzemi balesete". De erről hallgatni kell.
vadnyul
2004. január 05. 13:54 | Sorszám: 1145
És mi lenne, ha csak állami támogatást nem kapna? Hallottad már: "vegyen magának", na, most nem tv-t, hanem rádiót.

Ha tényleg részeg volt, Barangó, akkor az is a Tilos sara...

vadnyul
2003. december 28. 14:05 | Sorszám: 480
Szkeptikus álláspontból a remény a változásra kicsi, úgy is mondhatnám, hogy matemetikai esélye van.
Esetleg, ha megfogadjuk erdő Péter tanácsát
vadnyul
2003. december 27. 22:42 | Sorszám: 439
Tulajdonképpen mi történt? Egy divatos önálló lélek azt adta, ami lényege. Kicsit durvábban, mint megszoktuk, de hasonlóval már találkozhattunk. Saját gyűjtésemből három gyöngyszem:
  • A pápa felelős a holokausztért - állította egy növendék társadalomtudós. Nyilván sine ira et studio.
  • "K. anyját a Katolikus Egyháznak" - hipertoleráns és intelligens megjegyzés valamilyen egyházi hírre.
  • "Túl sokan járnak templomba" - éjféli mise kapcsán egy szociális munkás
  • Ennyi erővel a Kat. Egyházat is be lehetne tiltani (az inkvizíció miatt) - egy balos olvtárs megnyilvánulása: ha nincs más érv, a katolikusellenesség mindig bevethető.

És még sorolhatnám. Szerintem sokunknak vannak hasonló tapasztalataink. Az inkriminált mondat csak a divatos antikeresztény előítélet egyszerű megnyilvánulása. Ami engem zavar, az nem maga a mondat. Szabad országban és barbár korban élünk, ez is egy vélemény, és el lehet mondani.
Amit nem lehet, nem szabad megengedni, hogy egy ilyen botrányos kijelentés közpénzekkel megtámogatott rádióban hangozzon el. Az én adómból, ne támogasson ilyet az állam (és vegye figyelembe, hogy a népszámláláskor hányan fejezték ki kereszténységhez való kötődésüket). Csinálják magánpénzen, ahogy D-209 mondta: "Vegyenek maguknak" (most rádiót, nem tv-t). (Ha Magyarországon normális hirdetési piac lenne, valószínűleg nem kapnának hirdetőt.) Szvsz a minimálisan elvárható ezek után, hogy az adó támogatását az állam megszünteti. Működjön kereskedelmi rádióként, ha van igény erre.

Külön érdekesség a kijelentés utáni mondat(ok): a két műsorvezető 100%-ig elhatárolódik. Nem bocsánatot kérnek, műsorvezetőtársuk nevében is, hogy Szenteste, a keresztények fontos ünnepén ilyen mondat elhangzik, ahogy elvárható lenne, hanem a liberális rítus szerinti formulát használják: elhatárolódnak. Szép új világ ugye?

Még egy megjegyzés:
A megbocsátás nem jeleni azt, hogy mentesülne a bűnös a következmények alól. Ergo, ha a Tilos nem kap állami támogatást (és emiatt nem tud sugározni), az nem jelenti azt, hogy nem bocsátunk meg neki(k).

vadnyul
2003. december 26. 09:27 | Sorszám: 139
Ezek az esetek arra jók, hogy a liberálisokról alkotott előítéleteink ítéleté váljanak

Más:
1948 dec. 26-án (karácsony másnapján, Szt István eslő vértanú ünnepén) tartóztatták le Mindszenty József bíborost, esztergomi érseket. 55 éve.

vadnyul
2003. december 25. 20:45 | Sorszám: 105
Attól, hogy nem a legfőbb feladata, még foglalkoznia kell vele. Szvsz Gyulay E. reagálása elég ebben az ügyben az Egyház részéről. Nem kell nagyobb ügyet csinálni belőle, mint amekkora.
De ezzel együtt nem kell tűrni az ilyen megnyilvánulásokat.

Az üldözések alatt sem várták meg, hogy mindenkit betereljenek az arénákba...


Téma: "Kiegyezés"
vadnyul
2005. március 22. 22:36 | Sorszám: 147
Politikai hasznossági szempontból lehet, hogy jó elképzelés, hogy Pozsgayt bevegyék. Olyan kiegyezős, össznemzeti, békülékeny. De csak mocskos kis alku. Morális korrupció. Régen rossz a Fidesznek, ha nem talál megfelelő nem egykori kommunistát. Legyen annyi gerinc a jobboldalban, hogy hiába látnának egyesek az ilyan lépésekben hasznot, legyen határ, amit nem lépnek át. És ez az, hogy akinek nem volt büdös Kádár mellett politikai szerepet vállani (félreértések elkerülése végett a párttagság is az!), azt ne engedjük választott tisztség közelébe.
Most olvastam, hogy akár képviselő is lenne. Ez különösen zavarna. Azt hiszem, ha a Fidesz támogatná ebben, akkor kénytelen lennék másra szavazni. Tulajdonképpen nem rédekel, ha bárki tanácskozik vele, mert nem vonhatom kétségbe, hogy megváltozhattak a nézetei. Nézetekkel nem érdemes vitatkozni ebben az összefüggésben. De a tetteket nem lehet következmények nélkül hagyni.
Az ilyen lépésekkel a Fidesz belemerül a rendszerváltás mocsarába, és ahelyett, hogy legalább ők megpróbálnának erkölcsi alapokat adni az országnak, lemond erről. Hát szép.
De mint már mondtam, megérdemeljük, ha hagyjuk.
vadnyul
2005. március 21. 20:46 | Sorszám: 145
Szerintem ide tartozik.
Pozsgay Imre a Nmezeti konzultációs Testületben:
Annak ellenére, hogy elhiszem, hogy P. most a Fidesszel szimpatizál, hibának tartom, hogy bevették. Mert minden változása ellenére a Kádár rendszer egyik vezetője volt. Ezért kellene távol tartani mindenféle hivatalosnak látszó testülettől. Elvtelen dolog azt mondani, hogy vannak jó és rossz kommancsok. Elkövetett akkor valamit, és ha azt gondoljuk, hogy cezúrának kell lennie a kommunizmus és a jogállam között, akkor a kommunista rendszer kiszolgálóinak nincs helye a közéletben. És nem szerencsés kivételt tenni.
És alig hiszem, hogy érv lenne Gyurcsány, vagy, hogy libidósék összeálltak a kommancsokkal.

Tulajdonképpen Csintalan a HírTV-n is ide tartozik.
De hát miért kapnánk jobbat, mint amit érdemlünk?
Úgy látszik a mocskos rendszerváltás lassan elborítja az egész országot.

vadnyul
2005. március 18. 09:25 | Sorszám: 119
Azt, hogy pontosan kikből álljon egy fideszes kormány úgysem mi mondjuk meg. Fontosabb, hogy az említett 3+1 feltétel minél többször valósuljon meg együtt. Szerintem a Szövetségben van elég ember egy jó kormányhoz.
A Fidesz-kormány tevékenységét nézve sokszor volt az az érzésem, hogy túl kevésszer teljesült egyszerre mindegyik.
vadnyul
2005. március 18. 09:07 | Sorszám: 117
Nem egészen, de sok szempontból nem ártana.
vadnyul
2005. március 17. 11:38 | Sorszám: 79
Nagyon röviden: okosan képviselt szilárd elvek, hiteles politikusok és tökéletes szakpolitika.
vadnyul
2005. március 17. 10:51 | Sorszám: 77
És akkor egy jó kis dilemma:
A kiegyezés erkölcstelen,
ám a forradalom lehetetlen.
És mi a harmadik út?
vadnyul
2005. március 17. 10:46 | Sorszám: 76
Nézz körül, és döntsd el magad.
vadnyul
2005. március 17. 10:10 | Sorszám: 72
Pontosan ez lett volna a helyes. De elsősorban libidósék közreműködése miatt nem jött létre tiszta helyzet. Nem csak miattuk, de abban, hogy a mai magyar politikai rendszert sikerült mocsárra építeni, nagy szerepük van.
Szerintem 1989 tájékán sem a hadsereg, sem a rendőrség nem volt olyan állapotban, hogy fel lehett volna használni az ellenzék ellen. Ha akkor a kommancsok fegyverhez nyúlnak, belátható időn belül vesztetek volna, és akkor most a börtönben a napjaikat számolgathatnák nem a pénzüket.
Most se csinálnakmást, mint amit megszoktak: az államot saját céljaikra használják.
Radikális fellépésre lenne szükség, de hogyan? A forradalommal elkéstünk, mert látszatra minen rendben. Az egész politika megújítására lenne szükség, csak igény nincs rá. A radikálisok többsége félművelt hőzöngő, az ún. mérsékeltek meg vagy erkölcstelenek, vagy elvtelenek.
De a kesekny utat már máshonnan is ismerjük...
vadnyul
2005. március 16. 14:37 | Sorszám: 15
A módszerváltás folyamata ténylegesen a legitimitás helyreállítása, mert a parlamenti demokrácia működése az egyik feltétele annak, hogy (itt és most) legitim uralmat eredményező politikai rendszerről beszéljünk.
De az akkori megegyezés nem ugyanolyan erkölcsi minőségű felek között köttetett. A Habsburgok jogosan formáltak igényt a magyar trónra (1867-ben), jogosan akartak uralkodni (korlátozott módon), tehát nem arról volt szó, hogy egy illegtim hatalamt ismertek volna el Deákék.
A kommancsok soha nem uralkodtak legitim módon, nem volt mit helyreállítani velük.
A kommancsok nem is akartak lőni. Tudták, hogy a rendszer megdöglött, csak nem akarták elvinni a balhét. De azt hiszem, most már látszik, hogy ezt nem úszhatják meg - vagy ha igen, annál rosszabb az országnak.
Az alku nem a kommancsok kiszorítása volt a politikai hatalomból. Ha ez megtörténik, ma jobb lenne a helyzet. Rosszabb történt: nem számoltak el a vagyonnal, és tiszta lappal indulhattak a politikában.
vadnyul
2005. március 16. 08:45 | Sorszám: 5
Kezdjük kicsit előbbről. Miért kellett és lehetett a kiegyezés 1867-ben? Azért, hogy az országban a legitim uralom helyreálljon. A legitimitás felborulásáért, bizonyos szempontok szerint a magyarok és a Habsburgok is tettek (a trónfosztással, illetve a király által elfogadott áprilisi törvények semmibevételével.) A kiegyezésnél volt mit helyreállítani, mert mindkét félnek voltak jogos elvárásai, és mindkettő tehettt engedményeket.
A kommancsokkal bármilyen megegyezés csak a számukra kedvező status quo fenntartását jelenti. Nekik ugyanis nincs mire hivatkozni, hogy uralmuk jogos lett volna. (Már amennyiben nem mondja valaki, hogy a választási csalás vagy a szovjet hadsereg a hatalom megszerzésének törvényes módja.)
Kiegyezésre 1867-es értelemben nincs lehetőség. Ha mégis úgy teszünk, akkor látjuk mi a következménye: a jelenlegi magyar politikai rendszernek nincsenek erkölcsi alapjai. A politikai közösség alapja a mutyizás, nem valami szilárd és vállalható hagyomány, esemény. Ettől aztán az egész mocsár.

Téma: Kummunizmus után fasizmus?
vadnyul
2004. október 09. 16:36 | Sorszám: 11
Kissé pesszimista itt a hangvétel.
Szerintem Oroszországban csak helyreáll a történelem rendje. Abban a társadalomban nem működik a demokrácia, hát megkapják a cárok modernizált utódját.
Szerintem nem fasizmus, bár bizonyos vonásaiban közel állhat Mussolini rendszeréhez.

Téma: A hatalom visszaüzent Demecseren.
vadnyul
2003. október 29. 09:04 | Sorszám: 139
Meglehetősen túlértékeled a hozzászólásomat. A leginkább elképzelhetőnek azt tartom, hogy egy baloldali szimpatizáns magánakciója volt. (Mi, jobboldaliak ugyanis nem akarjuk feltétlenül antidemokratikusnak beállítani ellenfeleinket.)
vadnyul
2003. október 29. 08:12 | Sorszám: 133
A werberi technika továbbfejlesztése, önálló, kreatív módon. Csak nincs valakinek ezzel problémája? Örüljünk, hogy nem 1947-es módszereket használnak.

Téma: A legszemélyesebb közügyem hitem az Istenben
vadnyul
2004. december 26. 23:50 | Sorszám: 44
A pártok ma többé-kevésbbé jól elkülöníthető világnézeti alapon állnak. világnézeteket, meggyőződéseket is képviselnek, így az egyházak is viszonyulnak ehhez, tehát egyes pártok közelebb vannak hozzájuk, mint mások. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a napi politikába be kellene avatkozniuk (az egyházi tisztdégviselőknek).
(A szolidaritás nem szakpolitika - és a népszavazási kérdésben sem pontos megoldásról, technikáról döntöttünk volna, mert, ha jól sejtem, nem törvényjavaslatról szavaztunk.)

Téma: Fogytán a demokácia
vadnyul
2003. október 30. 19:06 | Sorszám: 53
Talán inkább a védjük meg sász Károly témába kellene, de nem találom...

Ha mminden úgy van ahogy a hírekben, akkor a kommancsok a demokrácia, jogállamiság, jogbiztonság alapjait sértik meg. Van egy köztisztviselő, aki nem úgy táncol, ahogy ők fütyülnek, erre inkább megváltoztatják a kinevezéséről szóló törvényt, hogy mindenképpen eltávolíthassák. Igaz, hogy eddig az üzleti szféra és a külföldi partnerei elégedettek, de hát ez mellékes. Ez az ötlet Gyurcsány "ellen-állam" agymenésével súlyosbítva egyenesen vezet kifelé az EU-kánaánból. Mi lesz itt? Jön egy kormány, és azt csinál, amit akar? Hol vannak a fékek és ellensúlyok?
Meddig tűrjük még?

vadnyul
2003. október 02. 14:06 | Sorszám: 5
Én sem tudok írni...
Idézet:
A kormányfő kritizálta a hírműsorokat, így mennie kellett a Híradó főszerkesztőjének

A magyar állami berendezkedés: szocio-feud-áldemokrácia.
Osztanak valahol politológiai Nobel díjat? Tegyenek egyet félre nekem.
A takarékosság jegyében fontos kinevezni igazgatókat. Minél többet.

Téma: Nem-keresztények
vadnyul
2004. január 05. 13:59 | Sorszám: 16
Ez belefér a definíciómba, csak hozzátettem az intézményrendszert.
vadnyul
2004. január 05. 08:44 | Sorszám: 14
Bizonyos "skatulyázás" zsidó-keresztény módon előfordult már kis hazánkban: a 20. sz. első felében, az említett fórumozó elvtársai által megvetően csak "Horthy fasizmusnak" nevezett korban. És akkor sem vallást jelölt. Tulajdonképpen érdekes hozzáállás.

Az ateizmus nem úgy vallás, ahogy megszoktuk. De egyes képviselőinek, irányzatainak vallásként való működését feltételezhetjük. De lehet hogy a vallást itt jobb intézményrendszerrel rendelkező világnézetként tárgyalni.


Téma: Kína - a jövő nagyhatalma
vadnyul
2005. július 12. 11:58 | Sorszám: 125
Állítólag férfiből van több...
Szóval válogathatnál - a férfiak közül.
Nem ismerem Kína demográfiai helyzetét, de ha igaz, hogy több sokkal a férfi, akkor a nagyhatalmi álmoknak könnyen véget vethet a demográfiai krízis.
vadnyul
2005. július 12. 10:51 | Sorszám: 113
Nem megkérdőjelezve a kínaiak eredményeit, azért nem gondolom, hogy a többség akár csak a magyar bérszinthez foghatóan keresne. Nem szeretnék nagyon demagóg lenni, de valamitől olcsó az az autó, és leginkább a bér- és járulékos költségeken lehet spórolni.
És ne flejtsük el a kínai kapitalizmus árnyoldalait sem: a vasrudakkal parasztokra támadó biztonságiakat, mert a földet valahogy meg kell szerezni a gyárhoz...
vadnyul
2005. július 12. 09:27 | Sorszám: 108
És mit tud ez az autó? (Tényleg olyan jó, mint a japán?)

Téma: A Vatikán a homoszexualitás ellen
vadnyul
2003. augusztus 04. 17:55 | Sorszám: 25
Milyen szép lenne egyszer, ha nagyontoleránsék tisztában lennének a katolikus tanítással a szexualitásról. Jobban megértenék az Egyház álláspontját.
Az alkalmazhatatlanságról csak annyit, hogy akkor nagyon sokan alig létezünk?
vadnyul
2003. augusztus 04. 17:40 | Sorszám: 24
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Ennél hivatlosabb magyar nyelvű kiadvány nincs. Ez ugyanis a Denzingernek nevezett, egyébként hasonló című latin mű fordítása.
vadnyul
2003. augusztus 01. 18:25 | Sorszám: 14
Egy hivatalos katolikus megnyilatkozás:
4583
„…8. korunkban a Tanítóhivatal folyamatosan meglévő tanításával és a keresztény nép erkölcsi érzékével ellentétesen, egyesek – pszichológiai természetű előjelekkel kapcsolatban – kezdték engedékenyen megítélni, sőt teljesen fel is menteni bizonyos személyek homoszexuális viszonyait… Ugyanis, a dolgok tárgyilagos erkölcsi rendje szerint, a homoszexuális kapcsolatok olyan cselekmények, amelyek a maguk szükséges és lényegi rendeltetésétől meg vannak fosztva. A Szentírás rossznak nyilvánítja mint súlyos eltévelyedéseket, sőt úgy vannak bemutatva, mint Isten elvetésének a gyászos következménye (vö. Róm 1,24-27; 1Kor 6,9; 1Tim 1,10). Az Isteni Írásoknak ez a felfogása ugyan nem engedi meg, hogy arra következtessünk: mindazok, akik ebben az elferdülésben szenvednek, ebből az okból már személyes bűnben vannak; mindazonáltal tanúsítja, hogy a homoszexualitás cselekményei legsajátosabb belső természetük szerint rendezetlenek, és soha semmi módon nem helyeselhetők.”
(AZ EGYHÁZI TANÍTÓHIVATAL MEGNYILATKOZÁSAI, Örökmécs alapítvány, Kisterenye – Budapest 1997, 795. oldal)
vadnyul
2003. augusztus 01. 09:47 | Sorszám: 4
Egy katolikustól eléggé érdekes gondolatok. Kifejtenéd részletesebben pl. az öt nem gondolatát? Szerinted meg lehet indokolni a homoszexuális párok házasságát keresztény alapokon?

Téma: Ingyentej
vadnyul
2003. szeptember 18. 13:10 | Sorszám: 7
A táblázat, szebben
Forrás: Háztartás-statisztikai évkönyv, 2001, Bp. 2002, KSH (10. és 14. oldal adatai alapján)

Ez csak egy közelítés, de jó látszik, hogy egy nettó 200 ezer Ft. bevételű, 4 tagú család már a negyedik jöv. ötödben van. Szerintem ez az összeg nem valami egetverő.

vadnyul
2003. szeptember 18. 12:41 | Sorszám: 4
Némi adat arról, hogy milyen gazdagok vagyunk:
(remélem látszani fog rendesen)
Az egy főre eső havi bevételek 2002-ben (saját becslés a 2001-es KSH jövedelemadatok alapján)
Jövedelmi ötödök
legszegényebb 10% 1. 2. 3. 4. 5. leggazdagabb 10 %
16 929 20 962 31 804 39 559 49 109 78 599 95 492

Élelmiszerek 29,6% 5 011 6 205 9 414 11 709 14 536 23 265 28 266
Élvezeti cikkek 5,5% 931 1 153 1 749 2 176 2 701 4 323 5 252
Ruházkodás 5,7% 965 1 195 1 813 2 255 2 799 4 480 5 443
Lakásfenntartás 17,4% 2 946 3 647 5 534 6 883 8 545 13 676 16 616
Háztartás- és lakásfelszerelés 5,2% 880 1 090 1 654 2 057 2 554 4 087 4 966
Eü és testápolás 6,1% 1 033 1 279 1 940 2 413 2 996 4 795 5 825
Közlekedés, hírközlés 16,3% 1 185 1 467 2 226 2 769 3 438 5 502 6 684
Művelődés, üdülés, szórakozás 7,0% 2 759 3 417 5 184 6 448 8 005 12 812 15 565
Egyéb kiadás 3,3% 559 692 1 050 1 305 1 621 2 594 3 151
Lakásberuházás 4,0% 677 838 1 272 1 582 1 964 3 144 3 820

Téma: Magyarország bemutatkozik (MSZP módra)
vadnyul
2004. március 18. 14:46 | Sorszám: 6
A kis zöld emberek.
De lehet, hogy csak kedveskedni akartak nekünk:
az "X napja nem tudjuk [ki mit miért és mennyiért tett]"
listánkat túl rövidnek találták.
vadnyul
2004. március 18. 14:43 | Sorszám: 5
Csak az évszámokhoz:

1000 év alatt 5 adat van, majd a 20. századról 9. Ez az arány is árulkodó.
Az írók szerint, 1848 nekünk nem fontos. Járt itt az illető már március 15-én?

Meg a több nemzetiséghez: nemrég láttam egy nyugati térképet, ahol a kisebbségek, bevándorlók stb. aránya a lpján jelölték, hogy egy ország többnemzetiségű-e, vagy nem. Európában a kevés egynemzetiségű közé soroltak minket. Persze azok a (biztosan fasiszták ) adatok, és nem ideológia alpján dolgoztak.

vadnyul
2004. március 18. 14:34 | Sorszám: 4
Jó ötlet. Érdekes elképzelni, ahogy KL (többek között), miután jó magaviseletéért előbb kiengedik, mihez kezd majd. Biztos megtartanák politikai szakértőnek...

Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
vadnyul
2004. január 15. 13:32 | Sorszám: 101
Visszatérek szépen elsüllyedt közbevetésemre: Lovas megnyilatkozásának műfajára.
És megígérte a "keresztény- és magyargyűlölő kisebbségnek" a "nulla toleranciát".
Akkor próbáljuk sorban értelmezni:

* "keresztény- és magyargyűlölő kisebbségnek" Kik lehetnek?
1. zsidók
2. nem nemezetiség, hanem világnézet
3. magyargyűlölő iszlám fundamentalisták

* "nulla tolerancia"
1. a politikai tolerancia ellen
2. szerzőnk a new yorki polgármester közrendészeti elvére hivatkozott

Kérem, szavazzanak!

vadnyul
2004. január 15. 09:17 | Sorszám: 56
A gondola idézete: „2004. január 11-én, a Tilos Rádió Kinizsi utcai stúdiójánál tartott polgári körös tüntetésen két elfogadhatatlan esemény is történt: Lovas István, a Magyar Nemzet újságírója beszédében meghirdette a "magyar- és kereszténygyűlölő kisebbség elleni nulla tolerancia politikáját"

A fent említett kisebbség mitől lenne zsidó?
Mi történik, ha Lovas beszédét szónoklatnak nézzük, és nem egy hatalommal bíró politikus programjának?


Téma: A Holokauszt lényege
vadnyul
2002. augusztus 29. 11:33 | Sorszám: 154
És miben különbözik a holokauszt más népirtásoktól? Igazán kíváncsi lennék rá! De ha lehet, akkor lényeges dolog legyen...
vadnyul
2002. augusztus 25. 12:27 | Sorszám: 131
Itt van az eb elhantolva!
vadnyul
2002. augusztus 25. 12:25 | Sorszám: 130
Nem gondolom, hogy a zsidó történelmi tudat egésze lenne hatással a mára, inkább ennek egy kicsiny szelete és torzulása, a holokauszt kultusz. Néha a holokauszttal kapcsolatban az az érzésem, mintha egyesek a zsidó történelem legfontosabb eseményének tartanák ezt. Azt hiszem ez igen nagy probléma. Ennek a következménye, hogy egyesek vadul antiszemitázni kezdenek, ha valaki mondjuk egy zsidó származású embert kritizál (nem származása, hanem szakmai munkája miatt), vagy esetleg Izrael állam intézkedéseivel és fellépésével (szerintem kissé fasiszta és soviniszta) nem ért egyet.

(Megjegyzés: a magyar történelemben sem trianon a középpont. Fontos, de nem a legfontosabb.)

vadnyul
2002. augusztus 23. 14:01 | Sorszám: 120
Mármint a holokauszttal foglalkozó balos értelmiségiek.

Sajnos a holokausztipar haszonélvezői úgy gondolják, hogy más nem összemérhető a zsidók tragédiájával, sőt említésre sem érdemes - és ide tartozna a szovjet & kommunista népirtás is.

vadnyul
2002. augusztus 23. 11:12 | Sorszám: 115
Teccik ez a hozzáállás. Csak győzzük kivárni, amíg észreveszik.
vadnyul
2002. augusztus 23. 10:14 | Sorszám: 113
Van még egy ilyen: a kínai. Az ő történelmük legalább olyan hosszú, és az államuk is folyamatosan létezett.
Ha ismereteim helytállóak, akkor a zsidóság kialakulásában a legjelentősebb a babiloni fogság utáni időszak, majd a Kr. u. 70, a templom lerombolása utáni átalakulások. Nem gondolom, hogy a zsidóság történelmi tudata annyira egységes és folyamatos lett volna az elmúlt kb 2500 évben.

Téma: Dübörög a magyar gazdaság
vadnyul
2006. február 24. 09:48 | Sorszám: 301
A regisztrált munkanélküliség szerintem sem megfelelő adat, éppen azért, mert némi jogszabály változtatással ide-oda igazítható. Amit figyelni érdemes az a foglalkoztatottsági arány és az egy keresőre jutó eltartottak aránya.

Téma: Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak! (IV.)
vadnyul
2004. november 26. 10:59 | Sorszám: 611
CSak egy idézet
Idézet:
Hegedűs Zsuzsa: Ellenkezőleg: aki igennel voksol, az a jövőre szavaz. Az unióban rengeteg a vegyes házasság. Ha például egy Párizsban élő német-holland házaspárnak gyereke lesz, akkor ő automatikusan francia állampolgárrá válik, valamint, ha később óhajtja, német és holland is. A többes állampolgárságé a jövő. A kettős állampolgárság egy útlevéllel jár, amely az idén még négyezer forintba kerül. Utána havonta harmincezer forintért válthatok magamnak társadalombiztosítást. Tehát mindenért én fizetek. Más jogosultság nekem nem jár. Nekem mindig is volt pesti lakcímem és lakásom is, de most ez csak arra jó, hogy kapjak egy lakcímkártyát, de sem tb-t, sem TAJ-kártyát nem kapok érte. Ezek a Nyugaton élő több százezer kettős magyar állampolgár jogai. Ugyanezeket kapnák meg a határon túli magyarok is, semmi többet. Két helyen senki sem szavazhat. Aki most decemberben igennel szavaz, az a jövőre voksol, mert az EU-ban az emberek szabadon mozoghatnak, vállalhatnak munkát.

Téma: Az MSZP-SZDSZ törzsszavazó természetrajza
vadnyul
2004. január 15. 11:25 | Sorszám: 122
Ha ismerik is, letagadják.
Zavarná az összképet, és hova lenne a ballib Marx nélkül?

Téma: Tartsák el az SZDSZ-t a szavazói
vadnyul
2005. november 13. 20:32 | Sorszám: 13
A vallásosság állítólag elég meghatározó tényező a pártpreferenciát tekintve, így az SZDSZ nem sokat veszt, ezzel leginkább saját szavazóit mozgósítaná.
Egyébként is, kedves témájuk ez, időnként bedobják.
A civil szervezetek (bizonyos tekintetben az egyházak is ilyenek) államtól való nagyobb függetlensége jó lenne. De egyelőre nehezen megvalósítható.
Ha vannak is olyan részei ennek a megnyilvánulásnak, amivel egyet lehetne érteni, a stílusa miatt csak bicskanyitogatásra alkalmas.

Téma: Mi a demokrácia?
vadnyul
2006. február 01. 12:36 | Sorszám: 7
Ez nem ennyire egyértelmű. Politikai témájú kérdőívvel menni iskolákba merész dolog, mert elképzelhető, hogy sok igazgató félreérti, az elmúlt fél év kampányolós hangulata csak erősíti ezt. (A 10%-os elutasítás nem is rossz arány, szerintem bármilyen kérdőíves kutatásnál van ennyi. A KSH nagyon örülne, ha lakossági vizsgálatainál csak 10%-os megtagadás lenne.)
A közönyös reagálás nem világos: ha nem támogatja kifejezetten, az már közönyös? Elég, ha lehetővé teszi, más dolga nincs. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a kutatók mindent megtettek az együttműködésért. Csak futólag átgondolva, egy nagyobb iskolában a kérdőívek felvétele nem éppen egyszerű dolog. Ha csak azt kell megszervezni, hogy a gyerekek kitöltsék: időpont, hely, tanár (felügyeletnek), és mindezt ingyen; és akkor még a szülők esetleges reakcióiról szó sincs.
vadnyul
2006. január 31. 08:43 | Sorszám: 1
Érdekes.
Egy szervezési kérdés: nagy minta volt, de azért érdekelne a módszertana is, főleg azért, amit utolsó mondatban írnak.
Amit fontosnak tartanak, azok egyéni szinten is jól értelmezhetőek (személyi bizt. és törv. előtti egyenlőség), a többi közösségi. Alternatív magyarázat lehet, hogy nem akar egyesülni, nem érdekli a pártrendszer, és mivel nem kisebbségi, a kisebbségi jogok sem, azaz meglehetősen individualista módon állnak a közélethez, és talán nem túlzás, ha azt feltételezzük, hogy kiábrándultan, ahogy a szüleik is.

Téma: A frissen bejegyzet Magyar Önvédelmi Mozgalom tüntetést szervez a parlament előtt!
vadnyul
2005. szeptember 09. 10:14 | Sorszám: 8
A legjobb válasz.

Téma: Politika az iskolákban
vadnyul
2005. március 21. 14:51 | Sorszám: 4
A semleges állam balféksége - ismét.
A halovány politikai kultúra kulturálatlan politizálást okoz, de erre nem az a megoldás, hogy véletlenül politikusék magukba szállnak, és megnézik ők hol rontották el. Még esetleg kiderülne valami. Inkább tiltsák be. És mellé makognak demokráciáról, meg arról, hogy a fiatalságot nem érdekli a politika. De véletlenül se találkozzanak politikával. Mert az rossz, és csúnya. Kivéve, hogyha éppen be kell húzni a kommancsokhoz az ikszet?
És a másik: mindent törvénnyel kell szabályozni, mert arra a lakosság képtelen, hogy betartson néhány íratlan szabályt. Mer' az már erkölcs, ami libsiék szerint káros.

Téma: Somogyország halottja
vadnyul
2005. március 29. 22:32 | Sorszám: 7
röviden:

Losonczi, Pál
Related: Austrian History Biographies

1919-2005, Hungarian Communist politician. He joined the Communist party in 1945 and became a member of parliament in 1953. Active in the cooperative farm program, Losonczi was minister of agriculture (1960-67). He was Hungarian president from 1967 to 1987.

1960. I. 15. – 1967. IV. 14.: földművelésügyi miniszter


Téma: Tiltakozz! Le 1918-cal! Szemétdombra a Károlyi szoborral!
vadnyul
2002. október 31. 14:58 | Sorszám: 8
És az "első köztársaságra" emlékezők elfelejtik, hogy 1849-ben "valami Kossuth nevű szélsőséges" milyen államformát választott, miután trónfosztotta a Habsburgokat?

De reméljük, hogy ennek nagyobb a füstje, mint a lángja, és csak a szónokok legszűkebb baráti köre megy el.
És emlékeztessük az MSZP-t, hogy csúnya dolog az utcai politizálás.


Téma: A diktatúra előszobája
vadnyul
2006. június 08. 21:58 | Sorszám: 9
Saját pártjától jelenleg biztos nem. Megtalálták a viktorukat, és most örülnek neki. De ez lehet a veszte is majdan.
De ne temessük az országot. Még csak most volt a választás.
vadnyul
2006. június 08. 21:26 | Sorszám: 5
Dehogynem. Az, hogy csak egyetlen ellensúly legyen: a választás. A felhatalmazás birtokában viszont azt csinál, amit akar.
Szerintem Gyurcsány egyszerűen eltakarít az útjából mindent, amit csak tud (a kormányt, a pártot, az igazgatást), hogy bármit megvalósíthasson. Ha a diktatúra előszobája lenne, egyszerűbb helyzetben találnánk magunkat: ott van, aki diktatúrára tör, el kell takarítani. De nem ez a helyzet. Ezzel a szerkezettel a mindenkori hatalomnak szolgáltatja ki az államot, a fékek és ellensúlyok rendszerét rombolja le.
Ha nincsenek hosszabb távú szempontok, akkor mit is kellene végiggondolni?
A holnap a stabilizáció, a holnapután pedig kit érdekel. - ez a hozzáállás mostanság.

Téma: MN feketelistán: Posztkommunista - szabaddemokrata sajtószabadság
vadnyul
2004. október 11. 12:42 | Sorszám: 5
  • Ha D-1976 lennék, azt mondanám, hogy az MN azt kapta, amit megérdemelt.
  • Ha kommancs lennék, és "pártelvű", nem tartanám kifogásolhatónak.
  • Ha egy magát demokratikusnak nevező kormány feje volnék, azt tiltanám meg, hogy országos napilapok között küülönbséget tegyenek - mindenkinek jár a tájékoztatás, annak is, aki az ellenzékre szavazott. egy miniszter pedig legyen felkészült, és akkor is tudjon válaszolni, ha nem a Napkelte politikussimogatójában kérdeznek alá.
  • Ha vezető politikus lennék, nem nézném hülyének a munkatársaimat, és nem mondanám meg nekik, hogy kinek szabad és kinek nem szabad nyilatkozni. Bíznék benne, hogy tudják. Vagy rosszul választottam ki őket, de az legyen az én bajom.

Téma: Mi bajom a liberalizmussal?
vadnyul
2003. december 17. 09:14 | Sorszám: 92
Tanulmányozzuk a liberalizmust
Kölcsey és a liberalizmus (Magyar szemle)
Anarchizmus és egyebek

A modern liberalizmus kritikája
A Hayek társaság
Kis János a liberalizmus esélyeiről
Még egy kis modern liberalizmus a MANCSból
És mára az utolsó

Kicsit rendszerezetlen, de remélem mindenki talál benne érdekeset.

vadnyul
2003. december 16. 21:34 | Sorszám: 90
Részemről a beszélgetés befejezve. Túlságosan is távol állnak a nézeteink ahhoz, hogy értelmesen folytathassuk. Olyan mennyiségű írást igényelne a részemről álláspontom megvilágítása, amihez semmi kedvem.

A felsorolt nézetek közül szerintem az új jobboldal mond hasonlókat, mint te. Ha olvasol Demokratát, ott találhatsz ilyet.

vadnyul
2003. december 14. 20:17 | Sorszám: 87
Mindegyik világi alapú megváltást ígér, tökéletes világot, pl. a tökéletes fajnak, vagy a tökéletesen felszabadult embernek. Egy szóval: pszeudovallások.

Jézus, mint liberális: elég meglepő ötlet. Biztos ezért nem egyezett ki sem Pilátussal, sem a főpapokkal. És tök toleránsan csapott szét a templomi árusok között... Jelenleg a csevely a modern liberalizmusról folyik - és köszönöm, de semmiféle közösséget nem vállalnék velük. (Még azzal együtt sem, hogy egyes dolgokban egyet értek velük. De részigazság sok nézetrendszerben van . )
Azt nem állítom, hogy a klasszikus liberalizmus nem vett át sok nézetet a kereszténységtől - de míly meglepő ez Európában! Nem?

Az erőszakos térítésről: A 19. sz. elején Szilvásváradot reformátussá tette a földesura, mert összeveszett az egri püspökkel. A népet pedig elfelejtette megkérdezni. Hagyjuk már ezt az "erőszakos térítés" nevű baromságot. Olyasmit kérnek ezzel számon egyesek, amit az akkor élők nem ismertek. Persze meg lehet tenni, de talán van valamiféle határ. Szerintem Neked nem okozna problémát némi történelmi gondolkodás. Érdekes, szemellenzőtágító dolog. (Olvastad John Lukacstól A párviadalt? Valami ilyesmire gondolok.) A kereszténység felvétele kicsit bonyolultabb volt annál, mint, hogy egy csapat szerzetes nekihajtotta a népet fegyverese kísérettel a legközelebbi víznek, hogy, na, most keresztelünk. Az ilyen meggyőződésen szívesen élcelődök, de vitához nem alacsonyodnék le. (Nem megsérteni akarlak ezzel a fogalmazással.) Akkor inkább a Jurasscic Park...

vadnyul
2003. december 14. 18:48 | Sorszám: 85
Voltaire is hasznosnak tekintette a vallást - a parasztjai számára. Nem hiszem, hogy ettől keresztény lenne. Constant érve sem keresztény meggyőződésének erejét bizonyítja.

Részleteznéd, hogy mit értesz szeretet alatt? (Különben nem tudjuk folytatni ezt a beszélgetést.)
Addig is azt gondolom, hogy az általad képviselt nézetek a felvilágosodásból származnak - ami közös bennetek (liberálisok, nácik, baloldal, új jobboldal, stb) a keresztényellenesség.
És mik lennének azok a - többek között rám nézve is - sajnálatos körülmények, amelyek lehetővé teszik számunkra, hogy gyakoroljuk ezt az erényt? (Könnyűnek azért nem nevezném.)

vadnyul
2003. december 08. 13:20 | Sorszám: 71
A gonosz (legalábbis a keresztények szerint) nem szükségszerű dolog, nem eleve része a teremtésnek. A gonoszság a szabad, ám tökéletlen létezővel jár együtt (szintén nem szükségszerűen). Metafizikusan: a rossz léthiány (részlegesebb jó választása, egy nagyobb jó helyett).
Az anyag, mint ősgonosz a manicheizmus része, és egyéb, Kr. születése körüli szinkretista vallásoké.

Ez a szükséges és jó gonoszság a magánbűnökből eredő közjó elképzelésére emlékeztet. Csakhogy pl. a kapitalizmus történetében megfigyelhető, hogy az állam fokozatosan szabályozza a piacot, gátat vet korlátlan szabadságának, és ezzel jöhet létre a nyugati jóléti állam (ill. előzményei).

vadnyul
2003. december 07. 22:45 | Sorszám: 68
A társadalom összetartására (szerintem, mint hívő szerint is), a lehető legjobb a kereszténység, de természetesen nem az egyetlen lehetőség. Pl. Róma is egész jól megvolt, bár van néhány dolog, amiben nem cserélnék velük.

Lehet, hogy más történelmet tanultunk, de nekem egyáltalán nem tűnik úgy, hogy a felvilágosodásnak túl sok köze lenne a kereszténységhez.

Szerintem fogalmad sincs a keresztény szeretet lényegéről. Ha ez valamiféle érzés lenne, akkor igazad lenne. De nem érzés, hanem mondjuk tevékeny jóakarat, (na jó, egy kicsit több is, de most nem részletezném)cselekvéseim irányítása: úgy bánni másokkal, ahogy szeretném, hogy velem is bánjanak, amit magam számára is jogosnak gondolnék hasonló helyzetben.

Az baj, ha pl. tudósként megosztom (pénzbeli haszon nélkül) eredményeimet, és még élvezem is?

Gondolataidból erős Nietzsche hatásra következtettem.

vadnyul
2003. december 04. 14:23 | Sorszám: 66
Az állatoknak egyéb problémáik sincsenek...
Bár mióta a mezőn is elérhető az internet, kezdünk ismerkedni ezzel.
Nem állítottam, hogy a közösséget fenntartó erények csak és kizárólag keresztények.
Az embertől származó rossz tapasztalat, nem bélyegzés. Vagy úgy gondolod, hogy az, amit mondjuk a keresztények rossznak tartanak, az valójában nem az? (Mellesleg a fennmaradó részről én sem mondtam ilyet.) Éppen a felvilágosodás és ilyen olyan követői (többek között a liberálisok)állítják az emberről, hogy romlatlan, csak a társadalom romlott.
Mi a szeretet, ha nem erény? Érdek? Puszta vágy?
Az önzetlenség része a nyugati világnak is. Még ma is. Egy példa.

Nem veszed személyeskedésnek, ha megkérdezem, hogy tetszik-e neked Nietzchse illetve az új jobboldal gondolatvilága?

vadnyul
2003. december 03. 14:29 | Sorszám: 63
Ha az ősember maximálisan kiélte volna ösztöneit, nem maradt volna fenn. Az egyéni önzés szétrobbantotta volna a közösséget, a többit pedig elintézték volna a kardfogú tigrisek. Az ember csak közösségben válhat emberré, társadalmi lény, minden vonatkozásban. Ez pedig szükségessé teszi az ösztönök korlátozását, a lemondást, önfeláldozást stb. Olyasmiket, amiket az általad betegségnek tartott kereszténység is preferál. (Mellesleg ez az árnyalatlan fogalmazás jellemző a liberálisokra is.)
vadnyul
2003. december 03. 14:22 | Sorszám: 62
Különítsük el a klasszikus (19. sz-i) és a mai liberaliznust. Pl. I. Berlin és Rawls, Dworkin mind liberálisok, de elég nagyköztük a különbség...
A mai liberalizmus államellenessége nem következetes. Elutasítják a tekintélyét és a kötődést hozzá (nemzet), de igénylik a hatalmát: pl. szociális gondoskodás, gyűlöletbeszéd elleni törvény (hogy aktuális legyek).

A hatalom megosztása, korlátozása nem csak liberális elv. (werbőczy és követői talán liberálisok?)

vadnyul
2003. december 03. 08:10 | Sorszám: 59
Idézet:
A liberalizmus a parasztnak meg a jobbágynak előrelépés volt a szabadság felé, az arisztokratának hanyatlás, visszalépés, megsemmisülés.

Ez biztos?
A 19. sz-i angol politikai életben a hanyatló arisztokrácia legalább akkora szerepet játszott, mint az akkori Magyarországon. És teljesen biztos, hogy a magyar és pl. az orosz jobbágynak nagy lahatőség volt a liberalizmus?

A liberalizmusban a hatalom, a tekintély az ősbűn. A liberális polgárnak nem hatalom kell, hanem tökéletes egyéni szabadság. (Ezt manapság leginkább az életformára és a szociális biztonságra értik.)

vadnyul
2003. december 03. 07:59 | Sorszám: 58
A cél megvan: mindent lerombolni. Eufemisztikusan ez a dekonstrukció. Megmutatni a puszta és lelplezetlen érdeket, hatalmat bármilyen intézmény, szokás, emberi cselekedet mögött. Önzésnek, érdekkövetésnek beállítani az önzetlenséget, profitmaximalizálónak nevezni a hőst, ez a cél. A szélmalom pedig mindaz, ami az embert emberré teszi.
vadnyul
2003. december 01. 22:17 | Sorszám: 38
Sajna ez a mai valódi és korszerű liberalizmus (kb. 1970 óta). Rossz korban élünk, nekünk csak ez jutott...
vadnyul
2003. december 01. 22:15 | Sorszám: 37
És még
A katolikusellenesség minden mai mesterséges világképnél (pszeudotranszcendendens vallásnál) alapkövetelmény. Az a pont, ahol az ősszkíta-sumér-pártus és a másságos találkozik. Ezek apró, közösségi hitvallások, erősítendő az összetartozást és emlékeztetni a nagygonoszellenségre. A rituálé kötelező része, az ellenség feletti rituális győzelem (ahogy mondjuk eljátszották a vadászatot eleink). Na, ennyit mára felvilágosultéknak.

Néhány Scruton idézet:
’68-ról, a mai liberalizmus egyik szent eseményéről: „Great victories had been scored: policemen injured, cars set alight, slogans chanted, graffiti daubed.”

A konzervatív és balos dogmatizmusról: „Maybe they are dogmatic, but older people tend to be dogmatic. And they're not as dogmatic as people on the left, let's face it.”

Conservatives in my experience are much more able to find moral value in liberals than liberals are in conservatives, because liberals, while believing themselves to be the most open-minded of people, are unable to see conservatism, or any opposition, as anything more than a moral failing.

vadnyul
2003. december 01. 20:59 | Sorszám: 34
Csak hozták a formájukat: a szabadság önmagában értelmetlen, így lett tökéletesen romboló eszme, egy intellektuális gammasugárzás.
vadnyul
2003. november 29. 10:42 | Sorszám: 10
A liberalizmussal csak egy bajom van: minden. Régi problémám, hogy milyen módon lehetne értelmezni a liberalizmust úgy, hogy pontos leírását adjuk? A válaszom erre az, hogy a liberalizmus: vallás. Egy teljes világnézeti rendszer, sajátos emberképpel, történelemlátással, világképpel, dogmákkal és a téves eszmék ellen fellépő intézményekkel, csoportokkal. Ez korunk meghatározó vallása, nem csak Magyarországon. Aki nem hiszi, olvasson Molnár Tamást, Scrutont, Oakeshottot, esetleg néha Spectatort, és szembetalálkozik ugyanazokkal a problémákkal, amivel mi is. Ebből következik, hogy ma Magyarországon egyetlen vallásos párt van, az SZDSZ.
De a liberalizmus képtelen magát egy világnézetnek látni a sok közül. Azt állítja, hogy értékeit minden jó szándékú és józan ésszel bíró ember elfogadhatja, sőt el is kell fogadnia. De ez nem igaz, mert más világnézettel is lehet valaki tisztességes; és tisztességtelen dolog valakiről azt feltételezni, hogy azért, mert másban hisz mint én, nem is lehet jó ember.
Végül visszatérve a vallásra: van-e jobb magyarázat a hazai liberálisok cselekvéseire, mint az, hogy saját világnézetüket szeretnék az egyetlen uralkodó ideológiának látni, és hozzáigazítani az egész országot? Mi ez, ha nem üdvözítési szándék?

Téma: A Fidesz szerint Glatz elgogadható köztársasági elnöknek!
vadnyul
2005. január 28. 07:49 | Sorszám: 122
A "szürkeállomány" egyik jeles képviselője, aki ezen kívül még kaotikus is, azt mondja, hogy nem vagyunk épeszűek, hát mi csak annyit tehetünk, hogy elfogadjuk. Hogy is jöhetnénk ahhoz, hogy egy ilyen nagyon és hűde illető ítéletét kétségbe vonjuk?
vadnyul
2005. január 25. 14:43 | Sorszám: 107
Csak félő, hogy nincs olyan fideszes jelölt, aki elfogadható lenne Gyurcsányéknak, elsősorban azért, mert a Fidesz jelölte.
vadnyul
2005. január 25. 13:38 | Sorszám: 102
Lehet, hogy elgondolkodnak néhányan, mi lenne a jobb, és aztán minimális többséggel megválasztanák a kommancsok jelöltjét.
vadnyul
2005. január 25. 13:20 | Sorszám: 99
Ez bizony valós veszély, de lenne olyan jelölt, aki a kommancsok eszébe jut, de mégis elfogadható a Fidesznek?
Nem az a kérdés, hogy Glatz a lehető legjobb jelölt-e, mert abban igazad van, hogy nem az, de kérdés, hogy a jelen helyzetben lenne-e jobb? (Miért érné meg eleve veszte helyzetbe belevinni mást?)
vadnyul
2005. január 25. 13:01 | Sorszám: 96
Ezért is elfogadható. Ha a Fidesz jelöl valakit, az biztos bukta. Jobb megoldás, ha lépést tesz a konszenzus felé: megtalálja a számára is elfogadhatót, és jelzi ezt a döntési pozícióban lévők felé. Ezzel a koalícióban meglevő ellentéteket ki tudja használni, lehetőséget ad konszenzusra (nem ő lesz a megosztó mumus), és, ha Glatzot választják, nála is lesz egy jó pontja a Fideszes kormánynak (reméljük, 2006-tól).
vadnyul
2005. január 20. 16:19 | Sorszám: 59
Egy Szdsz / Mszp szavazónak sincs.

Előre a zanyázás haladó úttyán!
vadnyul
2005. január 20. 16:19 | Sorszám: 58
Egy Szdsz / Mszp szavazó se.

Előre a zanyázás haladó úttyán!

Téma: Elvárásaim Orbán miniszterelnök úrral szemben
vadnyul
2005. február 18. 14:07 | Sorszám: 74
A családi adózáshhoz nyilván kellene tartani a családokat és a családok jövedelmét. És itt kezdődik a probléma:
Mi a család? (az adózás szempontjából)
És hogyan tartják nyilván?
Hogyan ellenőrzik?
Marad-e a SZJA?
vadnyul
2005. február 18. 08:16 | Sorszám: 65
Ha a demokratikus állam lehetőségeit nézzük, valójában nagyon kevés a lehetősége. A skandináv országok demográfiai helyzete a kiterjedt és erős szociális háló ellenére sem sokkal jobb. Ha jól tudom, európában csak két ország lakossága nem fogy: Franciaország (bevándorlók) és Írország (szigorú abortuszszabályozás és katolikusok). Tegnap olvastam, hogy a fiatal nők mekkora része él egyedül. A gyerekvállalás értékrendi kérdés is.
vadnyul
2005. február 17. 09:33 | Sorszám: 36
A politika általában túlságosan is rövid távon gondolkodik ahhoz, hogy a népesedés folyamataira komoly hatással legyen. Az Orbánék alatti visszaesést a népesség csökkenésében nem csak a családtámogatások rendszere magyarázza, hanem az is, hogy egy nagyobb létszámú korosztály akkor lépett szülőképes korba. A politika erről nyilván kevésbbé vesz tudomást (nem meglepő módon), de azért ne tegyünk úgy, mintha mindent elhinnénk. A népesség csökkenésének megállításához fiatalok tömegeit kellene meggyőzni arról, hogy érdemesebb gyereket vállani, mint fogyasztani. Ez pedig minimum több évtizedes program, és alig hiszem hogy lenne kormány, ami képes erre. A népesség elöregedése, csökkenése nagyjából hetven éves probléma (kezdeteiben), a nem megfelelő gyerekszám pedig minimum fél évszázados. A 2. vh. óta a népesség növekedését döntően a javuló halálozás növelte, nem a születések száma. ezek után azt hinni, hogy négy év alatt komoly változást lehet elérni, nevetséges.
vadnyul
2005. február 17. 09:20 | Sorszám: 35
A honvédség feladatai között a NATO tagságból eredő kötelezettségek és lehetőségek is lényegesek lennének. Fontos a megfelelő területvédő képesség, de az is, hogy a szövetségben is erőnkhöz és érdekeinkhez képest el tudjunk látni feladatokat. Mondjuk a Balkánon, de akár Afganisztánban is. A katonai szervezetnek azonban a politika kell, hogy célokat jelöljön ki. Én ezt egy önálló EU külpolitika keretei között tartanám reálisnak. Nem az USA-val szemben, de saját érdekeinket nem figyelmen kívül hagyva. Ehhez azonban egy olyan EU kell, amelyik nagyhatalomként akar viselkedni.

Téma: A polgári kultúra...
vadnyul
2004. január 18. 20:40 | Sorszám: 5
És miért próbálsz beszélgetni velünk, szánalmasokkal?

Téma: Liberálisok karperecben
vadnyul
2005. október 13. 19:17 | Sorszám: 36
Nekem már van!
Éppen Hun. Val. beszélt, szegény gyerekekről, akiket úgy elnyomnak a gaz tanarak. Közben bevalotta, hogy soha nem tanított, és az oktatásszociológia sem érdekelte anno oly nagyon. Kérdőívért cserébe adtak karperecet.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
!én!, csakis !én!

Téma: Pártszolgálatért marasztalta el a panaszbizottság a Hír TV egyik műsorát
vadnyul
2004. július 29. 20:24 | Sorszám: 23
'a műsorszolgáltatásban közzétett műsorszámok összessége, illetőleg ezek bármely tartalom vagy műfaj szerinti csoportja nem állhat párt vagy politikai mozgalom, illetve ezek nézeteinek szolgálatában'.

Ez mit jelent pontosan? szerintem gumiszabály.


Téma: az EU és a Való Világ
vadnyul
2004. március 11. 20:04 | Sorszám: 10
A Jobbik javaslatát komolyan kellene vennie Werbernek is. Állandóan mondhatná a magáét, viszont kevesebb kárt okozna. Ő lenne a tökéletes kommunikációs kormányfő.

Téma: Nemzeti Konzultáció ( ??? )
vadnyul
2005. június 14. 16:20 | Sorszám: 85
A felsorolás majdnem tökéletes. Csak kimaradt egy lényeges szempont: a megfelelő hozzáállású munkaerő, és stabil, határozott és szakértő vezetés.
A közigazgatás rendszerében szerintem rengeteg forrás folyik el - azzal is sokat nyerhetne az állam, ha mindazt megtalálná és hatékonyan használná fel.
vadnyul
2005. június 14. 08:29 | Sorszám: 39
Én is bürokrata vagyok, és látom mi megy a nagyfőnökök között. Egyik kollégám, akit éppen most próbálnak kigolyózni, pedig csak phd + szakmája egyik legjobbja, mondta nemrég: A helyzet ugyanaz, mint a '80-as években. Akkor hülyének néztük a főnököket, mert a párt nevezte ki őket, és nem értettek a szakmához, ma meg csak a könyöklők és törtetők vállalnak szinte csak vezetői pozíciót. A fiatlok, akik ide kerültek, cinikussá váltak, mert látják, hogy hiába értenék a dolgukat, nem érdemes erőfeszítéseket tenni.
Aztán: egy hónapja hangzott el egy konferencia kerekasztal beszélgetésén, hogy nincsenek ágazati politikák, az elmúlt három évben az únijós források fogadására nem készültünk föl. És nem a Fidesz, hanem a MEH szervezte.
Elhiszem, hogy demagógnak hangzik, de csak a tapasztalat támasztja alá.
vadnyul
2005. június 14. 08:16 | Sorszám: 38
Mentségükre legyen, hogy állítólag az autó egy vállalkozó felajánlása. Szokatlan ötlet, és remélem nem lesz rendszeres, de ha igaz, akkor egyszer elmegy.
vadnyul
2005. június 13. 21:31 | Sorszám: 30
Tényleg fontos a biztonság, vagy inkább azt mondanám, hogy a kiszámíthatóság a politikában.
De nézzünk csak néhányat:
Munkahelyek védelme
Hogy az állam háza táján kezdjük: a felduzzasztott, és sokszor tehetelen, politikának kiszolgáltatott, alkalmatlan, korrupt közigazgatásé? Szinte az alapoktól kellene felépíteni, szétverni a haveri köröket, megfékezni a Fidesz körül is sertepertélő ingyenélőket, átláthatóvá tenni, ezt kellene tenni végre valakinek.
Hogy tudja megvédeni a magángazdaságban dolgozókat? Az érdekképviseletek támogatása, átgondolt, a realitásokkal számoló gazdaságpolitika útján. Abba pedig most csak a kánaán ígérete nem fér bele.
Adócsökkentés
Akkor, amikor az állam krónikus forráshiánnyal küzd, az adómorál a bányászbéka alatt néhány méterrel, az EVA (éppen most derült ki) nem jött be. Először adórendőrség, aztán adózási kedv kellene, minden szórólap mellé osszanak abból is egy keveset.
Az egész javaslatcsomagból a polgárt hiányolom.
Azt, aki belátja, hogy amit nem „ad meg a császárnak és Istennek” azt egyik se fogja visszaadni neki. Az állam nem valami felettünk levő végtelen gazdagságú aranytehén! Az állam a közösségek közössége, amihez mindenkinek hozzá kell tenni valamit.

És még valami:
Mit tett értünk az ország? Mivel javította Ön vagy családja életkörülményeit a magyar állam az elmúlt 15 évben? (a kérdőív első kérdése)
Biztos, hogy ez az állam célja? Hogy tutujgassa ügyefogyott lakóit?

vadnyul
2005. június 13. 15:49 | Sorszám: 17
Szerinted miből élnek a pártok? A pártközeli vállalkozók adományaiból?
vadnyul
2005. június 13. 15:48 | Sorszám: 16
Ha a népesség csökkenését meg szeretnék állítani, akkor (elsősorban) az anyák fokozottabb munkaerőpiaci védelméről is kell gonfoskodni. Én ilyenkor a részmunkaidőre és rugalmas munkabeosztásra, távmunkára gondolok elsősorban. Persze nem tudom, mi van a fejükben, amikor erre gondolnak.
Ha úgy közelítem meg, hogy a gyermek közjószág, akkor belefér, hogy érdekükben mindenkinek kell költséget vállalnia.

Azt mikor mondja már ki végre egy párt, hogy senki se várja a sült galambot, mert aki csak várja, az nem érdemli meg, és egyébként se jön. Ez talán a tuti bukás receptje, úgyhogy nem érdemes azon filózni, mit mondanak. Remélem, a felét se tartják be.

vadnyul
2005. június 13. 13:10 | Sorszám: 12
Poszkommunista lakosságnak posztkommunista program dukál.
Dec. 5 után határon túliak? Ezzel nem lehet választásokat nyreni.
És egyébként is, hogy kezdheti azzal a kérdések sorát egy magát jobboldalinak, konzervatívnak stb gondoló párt, hogy: Mitt tett érted az állam?

Téma: Fidesz-KDNP lista 2006-ban ?
vadnyul
2005. július 06. 10:17 | Sorszám: 92
Nesze, olvasnivaló http://mn.mno.hu/index.mno?cikk=141196&rvt=22&rvt2=57 http://mn.mno.hu/index.mno?cikk=132387&rvt=22&rvt2=57
vadnyul
2005. július 05. 16:07 | Sorszám: 82
A magyarok közül Lánczi Andrásra és Molnár Attila Károlyra gondoltam.
vadnyul
2005. július 05. 08:44 | Sorszám: 78
Az agymosott konzervatív nem konzervatív. Aki hagyja magát beskatulyázni kommancs érvekkel, az hülye. A konzervatív politikai gondolkodás meghatározó alakjai nem épp félénk és igazodó emberek. Elég csak elolvasni az írásaikat.
vadnyul
2005. július 04. 12:57 | Sorszám: 70
DI identitást keres, ezért akar konzi lenni. A próbálkozása akár jó is lehetne, de a gyakorlata rendre megcáfolja. Az MDF törzsszavazóit talán meg lehetne tartani valamiféle konzervatít alapállással. Csak a konzervatív igényes fajta, akinél nem az Oakeshottos kulcstartó és a Scrutonos póló azt is jelenzi, hogy ismeri is az említett urakat. Ha pedig valaki az ő nézeteikat akarja a gyakorlatba átültetni, akkor jóval többet kellene produkálnia, mint az MDF. A magyar konzervatív politikai gondolkodás máshol van.
A ballib összekeveri az érvelést és a meghunyászkodást.
vadnyul
2005. július 04. 12:46 | Sorszám: 67
A ballib elképzelést pontosan adtad vissza.
De a magukat konzervatívnak valló gondolkodók önállóbbak annál, minthogy elfogadják kommancsék meghatározását. Szerintem ma konzervatív politikus, ha van, akkor leginkább a Fideszben politizál, így nyilván célja a kormányváltás. Az együttműködés más kérdés. Bármennyire is utálja valaki a baloldalt, jelen pillanatban megkerülhetetlen. Néhány alapvető kérdésben szükség lenne megegyezésre a két oldal között, egyszerűen azért, mert e nélkül nem lehet bizonyos célokat elérni.
vadnyul
2005. július 04. 09:45 | Sorszám: 49
A konzervatív megjelölés használata kétértelműbb, de már elmozdult a negatív jelentéstartományból. A ballib kedvenc elképzelése a "mérsékelt konzervatív párt", amit a Fidesz ellenpéldájaként képzelnek el. Az MDF is tudatosan kezdi használni a konz. jelzőt, éppen a Fidesztől való különbség megjelölésére, és elvileg egy másfajta politikai stílust képviselnek. Ami szvsz nem konzervatív, de ebből a szempontból lényegtelen. Ballib részről a konzervatívob valamiféle jól kezelhető ellenzéket értenek.
Ez persze tévedés, illetve manipuláció. Egy konzervatív nyugodtan nevezheti a jelenlegi kormánypártokat: a kommancsok és kollaboránsok szövetsége.

Téma: Párizs püspöke
vadnyul
2003. augusztus 01. 10:06 | Sorszám: 15
Érdekes a cikk. Szt Pál "bűnéről" általában az Egyház ellenségei szeretnek értekezni, a "valódi kereszténység" megvalósítását ígérve. De hát ezt tették a gnosztikusok is. Ők eltűntek, az Egyház maradt.

Téma: Bayer Zsolt halálát kívánatosnak tartják az mszp.hu-n
vadnyul
2005. szeptember 26. 09:31 | Sorszám: 19
Nem értem a problémát. Szvsz egy fórum, még akkor is, ha egy párté, a lehetőleg minél kevésbbé korlátozott szabad írogatás terepe. Éppen ezért, az ilyen hozzászólásoknak is helye van. Nem azért, mintha ez nem lenne bunkóság, hanem mert értelmetlen korlátozni. Nagyjából akkora jelentősége van, mint egy kocsmai / baráti beszélgetésnek. És talán azon a szinten kellene kezelni.

Téma: Demszkyland mucsai szemmel
vadnyul
2005. július 06. 08:54 | Sorszám: 190
Hogy milyen kincsei vannak egyeseknek! Mondjuk nálam a ML helyét az 1949-es kétkötetes Szu története foglalná el. Mellette egy majdnem könyvritkaság, a Mein Kampf magyarul...

Téma: Bush az alternatív evolúciós elmélet mellett
vadnyul
2005. augusztus 04. 17:15 | Sorszám: 8
Ezzel csak azt bizonyítaná, hogy ő legfeljebb átlagos. És a tanácsadói is.
Mer' mint tudjuk:
Az amerikaik fele inteligensebb a mediánjuknál,
az amerikaiak inteligenciája legtöbbször a módusza,
és a legkisebbet akor tévedünk, ha átlagosnak vesszük az inteligenciáját.

Téma: Vissza a gyökerekhez
vadnyul
2004. január 19. 14:20 | Sorszám: 104
Vagy lesznek intelligens politikusaink, vagy a jobboldal marad a demokrácia szükséges ám tehetetlen díszletének. Akkor lehet, hogy csak igazgatótanácsi tag lesz a 10 tagú párt elnökéből, de az is több a semminél, amihez a buta megosztottság vezet,

Esetleg csináljunk forradalmat.

vadnyul
2004. január 19. 12:27 | Sorszám: 75
Ha Mucsán tudják, hogy Sz. I. lenne a legjobb, de nem egy nagy párt tagja (na jó, nem Fideszes), attól még a választókerületben a Fidesznek is (és a második fordulóban minden jobboldali szerveződésnek) őt kellene támogatnia. Listán pedig a Fidesz és tsai listára szavazhatnának. Szerintem a kettő elég jól elválasztható.

Mellesleg a pártlistára azokat a politikusokat kellene feltenni a biztos helyekre, akiknek a szakértelme, tudása mindenképpen kell a parlamentbe és országosan ismert és (ha lehet) népszerű, a választókerületben pedig egy helyi érdekű és ismertségű jelölt legyen.

vadnyul
2004. január 19. 12:19 | Sorszám: 73
A jelöltek (a választásokra mindenképpen) megjelenését, üzenetét fel kell építeni. Ez költséges mulatság. És az örök kérdés: a vesztesek nem fordulnak-e szembe a győztessel? Akkor a jobboldali egység a fórum szép ábrándja marad továbbra is. Aki beszáll ebbe a játékba annak nyernie kell valamit. Ehhez vagy erős támogató kell, aki biztosítja a hátteret, vagy elegendő számban olyan ember, akinek nem létszükséglet a politika.
vadnyul
2004. január 19. 09:10 | Sorszám: 1
Lehet(ne) közös cél körül tömörülni, ha azok, akik egyetértenek a célokban (itt leginkább a politikusokra gondolok) látják a fá és az erdőt is. De a magyar jobboldal átka, hogy politikusai képtelenek gyakorlatiasan gondolkodni, tovább látni az orruknál és pillanatnyi érdekeiknél (Ez egy kissé általánosra sikeredett...). (Erre a legjobb példa az MDF és az MDNP története.)
A célban részben egyetértünk, bár én elegendőnek tartanám, ha egy minden szempontból versenyképes jobboldali elit lenne az országban. (A másik oldal szvsz "környezet". Nem választhatom meg, adottnak kell tekintenem, ha úgy gondolom, hogy bárki olyan nézeteket vallhat, amilyet akar, és szabadon döntheti el, hogy mi szerinte a jó politika.)
Olyan politikusokra lenne szükség, akik képesek belátható időn belül (itt azt kellene írnom, hogy rövid időn belül) megegyezésre jutni, és tartani is magukat ahhoz. (Mert belátják, hogy nem az "elméleti", hanem a cselekvési egység a fontos. Az elméleti különbség nem is olyan nagy - ezért vannak egy oldalon.)

A vitákról
Itt a fórumon elbeszélgethetünk a jobboldal belső viszonyairól, szellemi alapjairól stb. Ebből akár a politikusok is tanulhatnak. Mi itt a szellemi hátország része lennénk, nem a frontvonal.


Téma: TILOS SZENTESTE: IRTSUK KI A KERESZTÉNYEKET! (III)
vadnyul
2004. január 06. 11:21 | Sorszám: 165
Nem meglepő ettől az embertől. Ahogy tőle már megszoktam, néhány mondatával külön-külön egyetértek, csak így együtt van mellékíze.
És csak a lényeget nem említi: ez a kiirtósdi e divatos szellemi irányzatnak csak "üzemi balesete". De erről hallgatni kell.
vadnyul
2004. január 05. 13:54 | Sorszám: 145
És mi lenne, ha csak állami támogatást nem kapna? Hallottad már: "vegyen magának", na, most nem tv-t, hanem rádiót.

Ha tényleg részeg volt, Barangó, akkor az is a Tilos sara...


Téma: Egymásnak esnek
vadnyul
2003. szeptember 08. 17:32 | Sorszám: 9
Még a választások után olvastam valamelyik jobboldali újságban, hogy sokaknak az MSZP-ben ez az utolsó lehetőségük, mert kiöregedtek.
A Gyurcsány-féle ingatlanüggyel pedig kiborult a rendszerváltás bilije, és először derült ki az egyikről, hogyan lett gazdag. Ez pedig sokaknak nem tetszik, mert nehéz milliomosként a szociáldemokratát alakítani.

Téma: Befejeződik-e a rendszerváltozás 2002-ben?
vadnyul
2003. szeptember 22. 11:45 | Sorszám: 71
Új politikai konszenzus: "Fegyverszünet"
Gyurcsány a rendszerváltásról, avagy legyen fegyverszünet
Idézet:
Én azt tudom, hogy én mit szeretnék. Nézzük egy kicsit messzebbről a dolgokat! A szocialisták - a társadalom többségéhez hasonlóan - valamilyen szinten közösséget vállalnak a rendszerváltás előtti világgal. Erre hivatkozva a Fidesz megkérdőjelezi az MSZP politikai, morális létjogosultságát, és minden eszközt megengedhetőnek tart a szerinte erkölcsileg illegitim hatalom megtörésére. A bal- és a jobboldal közötti együttműködés útjában áll ez az értelmezés. Nyilván van aki úgy gondolja, hogy a politikai oldalak egyre terhesebb csatáját úgy lehet lecsendesíteni, hogy eltávolítjuk a baloldal történeti folytonosságát szimbolizáló embereket, és ezzel úgymond szalonképesebbé tesszük az MSZP-t. De ennek nem lenne semmi értelme, hiszen nem személyekről, hanem a párt eredettörténetéről van szó. Az pedig nem lecserélhető. És tegyük még hozzá, hogy generációs vitának azért sincs helye az MSZP-ben, mert a párton belüli politikai, kulturális, ha úgy tetszik habituális különbségek nem fedik le a korosztályi tagoltságot.

Gy.F. szerint a többség kommunista volt. Legalább titokban. Egyetértett a megszállással, a demokrácia, önkormányzatiság felszámolásával, a szabad vállalkozás üldözésével, a kommancs verdikttől eltérő véleményt vallók "eliminálásával".

Azt hiszem, van még mit javítani a rendszerváltáson...


Téma: Áldott Karácsonyt mindenkinek !
vadnyul
2004. december 23. 12:08 | Sorszám: 9
Most, hogy erre az évre vége a dolgos hétköznapoknak, és a munakidőban való fórumozásnak is,

Kívánok mindenkinek boldog, békés karácsonyt, és értelems vitákat a jövő évre is.


Téma: Ki a konzervatív?
vadnyul
2004. július 14. 17:31 | Sorszám: 23
Amennyiben az utat nem akarjuk használni, akkor az.
Ilyen esetben (az útépítés esetében is) használjunk érdekütközés-feloldástsegítő-döntéstámogató csodadobozt.
(Vagy kérjünk állásfoglalást a nagytekintélyű-sajátfontosságánaktudatábanlévő tanácstól.)
vadnyul
2004. július 14. 17:06 | Sorszám: 21
A konzervatív kátyú

A konzervativizmus lényeglátó bizottságának mezei tagozata állást foglalt a konzervativizmus és a kátyú problémakörében.
Az első nehézség, hogy a kátyú már régóta az úton van, és a "régi megőrzése" elv szerint tartósítani kellene.
De, mint jó konzervatívok, visszanéztünk, és az európai úthálózat alapjainál kezdtük a vizsgálódást: azaz a római utaknál. Volt-e azokon kátyú, illetve fentartották-e azt, ősisége okán.
Kitartó vizsgálódás után a következőkre jutottunk:

  • A rómaiak az utakat közlekedésre használták, és fontosnak tartották, hogy útjaik jó állapotban legyenek, és azt céljának megfelelően használhassák.
  • A kátyú az úton tehát hibának tekinthető, azaz hiányosság, és nem tartozik az útság lényegéhez a kátyú, sőt, mint már mondtuk, tökéletlenség, azaz az út tökéletesebb kátyú nélkül.
  • A kátyúval tehát úgy kell bánni, hogy elbánunk vele. Feltehetően jobb a szakszerű elimináció, azaz a kátyúba a hamu mellett kötőanyagot és követ is tegyünk.

A tudós és saját jelentőségének tudatában levő bizottság tehát megállapítja, hogy nem a kátyú, hanem az út megőrzése tekinthető konzervatív cselekvésnek.

Aláírás
Függőpecsét


Téma: Várhatóan Lomnici is célpont lesz
vadnyul
2003. november 12. 08:57 | Sorszám: 3
Tamás Gáspár Miklós
„megalapozott” véleménye




Lomniczi Zoltánt a magyar ismeri,
Híre országot és várost bejárt,
Ő az, ki zsiványoknak isteni
Derűvel jól ellátta a baját;
Maffiózónk ha nem fért bőrében,
S Zoltán szólt: Ennek Ön levét megissza!
Ha garázdálkodik, hát Zoltán szépen
Háromszorosan veri kenden vissza!
Pöffeszkedő népség akad ma is,
Ki dölyffel minősítgetni nem rest:
„A bírák jelentős része hamis,
Cigány-és homofób, nőellenes.”
Nem addig a! Szóljunk oda nekik
Időben, hogy magát el ne bízza:
Hallja Tamás, ha illetlenkedik,
Háromszor veri kenden Zoltán vissza!

Már tetten érte a pöffeszkedőt
Tegnap és a port elverte rajta:
„A bírák nagy része vetné meg a nőt?!
Tamás, a logikája ugyan kajla,
Társaim 82 százaléka biz’
Ítéletét taláros nőként hozza;
Tamáskodjon eztán, ki Tamásnak hisz,
S verem még – Tamás – rajtad kétszer vissza!”

Lomniczi Zolit, e derűs fiút
Fogadd szívedre, nyájas olvasó,
Az út, melyen jár, egyenes út,
S szava nyílt s nem „Tamás”-kodó;
Igazát, mint derűs, arany vetést
Hinti szerte szét, hogy ezt a tiszta
Tényt és e harsány nevetést
A szívünk százszorozva verje vissza.

- szil -

(gondola, publicisztika rovat)

vadnyul
2003. november 12. 08:40 | Sorszám: 2
Minden és mindenki célpont lesz, amíg meg nem valósul a szép új világ. Ahol csak a fasisztáknak, kirekesztőknek stb. nem lesz helye.
Régi jó liberális elképzelés az egyenlőségről. Csak azt nem veszik észre, hogy kizárólag rombolnak.

És az eredmények (megtörtént esetek):

1. Két fiatal lány (nem cigány) megy hazafelé a 8. kerületben. Néhány cigány fiatal elkezdi ütni őket, az idősebbek niztatása közepette, mert nem cigányok.
2. Édesnyám és a húgom utazik a villamoson, és gyakorlásképpen angolul beszélnek. Felszáll egy cigány csapat, akiket nem vesznek észre, és mikor édesanyám megigazítja a táskáját minősíthetetlen és nyomdefestéket nem tűrő stílusú megjegyzéseket tesznek a két fehér k...-ra.
Nyilván ettől fog csökkenni az előítélet.


Téma: "Megbízható" közvéleménykutatók
vadnyul
2004. február 18. 17:15 | Sorszám: 6
"példátlan módon a kész kérdőíveket is mellékelni kellett a pályázóknak"

A kérdőíveken elrágódhatnak a kormány szociológus tagjai, és azt érezhetik, hogy végre azt csinálják, amihez értenek (Lévai K., Csepeli Gy.(informatikai min.) Magyar B.).


Téma: Beérett az Új Jobboldal rovat...
vadnyul
2003. szeptember 14. 21:37 | Sorszám: 19
Ennek a szellemi eltévelyedésnek (új jobboldal) a megjelenése Magyarországon nem új. Az első olyan megnyilatkozás, ami szerintem választ érdemelt volna, a Demokratában jelent meg, hét vagy nyolc évvel ezelőtt: Badinyi Jós Ferenc elmélete arról, hogy Jézus pártus herceg volt. A dolog érdekes, de egy tájékozottabb teológushallgató (történelmi egyházaké biztosan) elegendő érvet tud hozni ez ellen a badarság ellen. Az említett cikk nem egészen tartozik az új jobboldalhoz, csak annyiban, hogy műveletlen és tájékozatlan embereket könnyen megtéveszt, és megtalálható benne az új jobboldalra jellemző egyházellenesség, és önkényes kereszténységértelmezés.
Sajnos a Demokrata túlságosan is nagy teret szentel ennek az irányzatnak. Sajnálatos, hogy Magyarország vezető jobboldali hetilapja egy ilyen elmélet befolyása alá került, és így a jobboldalon nagyobb hatása van az új jobboldal marhaságainak.
Főbb problémáim az új jobboldallal
Azt állítja, hogy hagyományt képvisel.
Lehet. De ez a hagyomány egy racionalista konstrukció. A kereszténység előtti világ hagyományai már nem élő, átélhető dolgok. Megismerhetjük régészeti leletekből, szövegkritikával feltárhatjuk, eljátszhatjuk, de ezzel nagyjából ki is merültek a lehetőségeink. És belegondolt bárki is ennek az eszmerendszernek a hívei közül, hogy mit hozna vissza? A kelták emberáldozatát, az ellenfél koponyájából ivókupát csináltató hadvezéreket, a züllött rómaiakat? Olvassuk talán újra el a Vita caesarumot, a Trimalchio lakomáját, vagy a Satyricont (nekem nem sikerült végigolvasni, mert egy idő után annyira undorítónak találtam). Föl lehet hozni a középkori kereszténységet ellenpéldának, de hát hozzá lehet tenni, hogy barbárok között a kereszténység is barbár formákat öltött.

Folyt. köv.


Téma: Szélsőjobboldali publicista a Válaszban
vadnyul
2003. október 09. 15:36 | Sorszám: 54
Szerintem döntött - mindkettőt. Ha a Jobbik kinövi magát, akkor befuthat a Fidesz mellé. Ha nem, akkor a lehető legtöbb jobboldali szavazót kell a Fidesz mellé állítani (ha máshogy nem, akkor az "ezek is jobbk, mint a kommancsok" érveléssel).
Jelenleg úgy állnak a dolgok, hogy a Fidesz azért nyer majd, mert hívei nagyobb számban mennek el szavazni, mint a baloldaliak.
vadnyul
2003. október 08. 09:46 | Sorszám: 51
A nem vonzó pragmatizmusra meg ott a maszop.
ideológiájuk: "Egyetlen elképzelésünk van, hatalmon maradni bármi áron. Ezért ha kell szocdemek, ha kell nemzeti közepek, köztársaságpártiak, akrármik leszünk."
Az elképzelés, társadalomkép nem feltétlenül ideológia, igazhit és inkvizíció.
vadnyul
2003. október 08. 08:56 | Sorszám: 49
A tartalom nem különbözése elég tág lehetőséget ad, csak megfelelően kell definiálni. (Amíg mindketten a kommancsok bukását akarják előmozdítani, addig a tartalom ugyanaz).
Seres cikke túloldalra dolgozás-e?
Szerintem, amíg nem lesz "bérelt helye", addig nem.
vadnyul
2003. október 07. 20:50 | Sorszám: 47
A néppárt, szövetség szerintem éppen ezt próbálja meg áthidalni. Ha a Fidesz továbbra is az egyetlen jelentős jobboldali párt lesz (vagy akar lenni), akkor a változatos választói igényekhez változatos hangnem, politikusok, sajtó(beli megjelenés) kell.
vadnyul
2003. október 07. 08:53 | Sorszám: 45
A ki tudja miről szóló radikális - mérsékelt vita megvilágítására egy másik cikk a Heti Válaszból: Molnár Attila Károly: Jobb alternatívák
A stílusból egy kis ízelítő: "a komancs kormány és a prolitea büntetés - ira Dei" és "A jobboldali-konzervatív csoportoknak, ha meg akarják őrizni identitásukat, bírálniuk és rombolniuk kell a komancs monopóliumot"; "Itt kezdődik a nehézség. Mit kezdjünk a hagyományt elutasítókkal, a felvilágosodás mutációival és az általuk előállított Frankenstein-roncsokkal?" (kiemelés tőlem: vadnyul)

És ami Seres cikkéhez kapcsolódik:
Tényleg a Fidesz ideológiájáról folyik a vita? Van bármelyik újságnak is akkora befolyása, hogy eldöntse, mi legyen az? szerintem a Fideszen belül mindkettő elfér, legalábbis egyelőre. A két irányzat csak együtt olyan erős, hogy legyőzze a kommancsokat.


Téma: Bevásárlóközpontokat, autópályát a Pilisbe!
vadnyul
2005. március 21. 14:33 | Sorszám: 52
Igazán nem akarok kötözködni, de a 103-as már kb. 9 éve jár a Népliget és a Kelenföldi pu. között. A legnagyobb baja az, hogy elég ritka.
Engem inkább biciklizésre ösztönöz.
vadnyul
2005. március 21. 13:08 | Sorszám: 36
Van, a 103-as busz

Téma: Mit mondanánk,mit tennénk a Fidesz politikusai helyében
vadnyul
2006. augusztus 02. 22:05 | Sorszám: 910
A Fidesz politikusai helyében alaposan nekiesnék az új magyarország fejlesztési tervnek. Ha már kirakták társadalmi vitára...

Téma: Neokonzervatív, liberális gazdaságpolitika a Fidesztől
vadnyul
2005. augusztus 08. 08:58 | Sorszám: 51
Olvasta bárki is az eredeti cikket?
vadnyul
2005. augusztus 05. 13:12 | Sorszám: 33
A bio csak példa. Ahhoz, hogy természetbarát mezőgazdaságunk legyen, sok munka és pénz kell. Az ésszerűen gazdálkodó termelő oda viszi az árut, ahol a legtöbb pénzt kapja érte, főleg, ha nem engedheti meg magának a veszteséget.
Az állami gazdaságpolitika feladata itt sem az, hogy jövedelmet adjon (osztogasson), hanem, hogy biztosítsa, hogy lehetőleg minél többen legyenek képesek megkereseni a saját kenyerüket.
vadnyul
2005. augusztus 05. 13:01 | Sorszám: 32
Ha a változás egyelőre lassú, akkor jó, ha túl gyorsan alkalmazkodunk? Megérné, mondjuk 20 év hátrány azért, hogy 20 év múlva legyünk korszerűek? Nem az lenne a helyes, ha csak ahhoz alkalmazkodnánk ami éppen változik?
vadnyul
2005. augusztus 05. 12:57 | Sorszám: 31
Az Szdsz soxor alapvetően támogatható álláspontot képvisel a gazdaságpolitikában.
De mindig szélsőségesen, mint mindent.
vadnyul
2005. augusztus 05. 12:10 | Sorszám: 26
A katasztrófa váró elmélettel nem nagyon tudok mit kezdeni egészében, de néhány megjegyzésem azért van.
Hogy miért jó a Suzuki? (kicsit optimistán)
Mert helyi munkahelyeket is teremt (meg szlovákot is, de hát a határ mellett van).
Mert magyar vállalkozók is szállítanak neki, akik itt fektetnek be, itt adóznak, adnak munkát másoknak.
Mert a Suzuki magyar munkásai itt adóznak, itt költik el a pénzüket.
Mert a Suzuki munkakultúrát és tudást hoz, amit az ott dolgozó megtanul, és ha eljön onnan, használhat.
Az adókedvezményt nézzük úgy, mint az előnyök árát. A jó gazdaságpolitika számítsa ki az előnyöket és a költségeket, és döntse el, hogy megéri-e. A Suzuki, vagy bármelyik más multi.
És még egy: tud-e nost, Mo-n bárki hasonló szintű és árú autót gyártani nyereségesen, mint a Suzuki?
A környzetvédelem, meg az egészséges élelmiszer tényleg fontos.
DE
A bio jelenleg nagyon drága. Ha nem engednék ki az országból, lenne rá piac?
Mi stratégiai fontosságú iparág? Tényleg minden van hozzá?
vadnyul
2005. augusztus 04. 17:05 | Sorszám: 5
Egy interjú alapján írt cikkből nem fogunk teljes gazdasági programot kapni, csak néhány hangsúlyos pontot. Azok pedig elég jók, és szerintem évek óta az első komolyan vehető gazdasági program a Fidesztől.

Állami feladatok: eü, oktatás, családi gyermekvállalás (gondolom ezt nem adná ki a kezéből az állam).
Aztán: kisvállalkozási struktúraváltás, állami segítséggel;
adócsökkentés;
közszolgálati reform;
A mezőgazdaságról meg nincs szó a cikkben.


Téma: 1945 és a felszabadulás, de mi alól és mi alá?
vadnyul
2005. február 22. 08:30 | Sorszám: 20
Vörös lyukból bolond szél.
Viszont az ilyen kérdésekkel is érdemes foglalkozni, a súlyuknak megfelelően. Elég csak annyira, hogy legyen megfelelő válaszunk.
vadnyul
2005. február 21. 18:59 | Sorszám: 18
Putyin még érthető, hiszen a birodalmat épít. És nem is mi választottuk, bajlódjanak vele az oroszok. Ez a gyurcsányi hozzáállás az érthetetlen.
vadnyul
2005. február 21. 16:26 | Sorszám: 16
Benyalt egy nagyot Putyinnak a magyar diplomácia nagyobb dicsőségére. Putyin cárnak jól jön a hatvanéves évforduló, mert addig sem tesznek föl kérdéseket kétes vállalategyesítésekről, demokráciáról, jogállamról, ellenzékről. És Fletó múltjában van jó adag vörös, így nem kell ezen meglepődni. Ez is a modern, haladár baloldaliság része. Mint a klerikális, meg a fasiszta németek. Ez a baloldal megújítása. Ha így újulnak meg, akkor időben érdemes beszerezni néhány flintát, hátha szükség lesz rá.
Ja, és az eredmény: szóba került, hogy majd visszaadnak néhány "kikölcsönzött" könyvet a sárospataki (remélem jól emlékszem) könyvtárnak. Csak győzzék késedelmi díjjal...

Téma: Törzsközönség
vadnyul
2004. január 13. 12:13 | Sorszám: 41
Na igen. Marxról valahogy rátértünk '56-ra, és akkor vége. Persze mással pl. a kereszténységről nem beszélgetek.
vadnyul
2004. január 09. 12:37 | Sorszám: 37
Mi lenne velünk, ha nem látnánk ilyen véleményeket is? Érdekes jelenség, hogy egy okos, műveltnek látszó ember milyen szélsőséges nézeteket képviselhet. Legalább méltó ellenfél (persze bármiről nem lehet beszélni vele).

Téma: IRL tali
vadnyul
2005. május 05. 11:46 | Sorszám: 99
Miután B. Ödön kartács jól mexervezte nekünk, és
én most ráérek, akkor már 2-en fogunk üldögélni.
(Feltéve h a szokásos hely még ugyanaz a Duna menti víztartály-melléképület.) És remélem, ez az info közel fénysebességgel terjed.
vadnyul
2005. április 27. 22:23 | Sorszám: 79
Jó, ha kora este kezdődik. Mert később Esztergomba ugrálunk egyéb elvetemült "barátokkal és üzletfelekkel" - Mindszenty zarándoklat.
vadnyul
2005. április 19. 08:14 | Sorszám: 65
Nekem inkább május elején lenne jó.
Vagy a mostani hétvége.
Esetleg mindkettő.

Téma: Centenáris
vadnyul
2004. július 11. 21:30 | Sorszám: 185
Üdv mindenkinek!
Csak írogatok egy kicsit, hogy tudjátok, nem tűntem el. Néhány hét múlva lesz szélesebbsávú internetem, és talán időm is marad fórumozni.
vadnyul
2004. április 27. 12:30 | Sorszám: 153
Igyexem, igyexem...
Szakdolgozat leadva, de még néhány (4) előadást és egy barom ZH-t kell megírnom, és az internet hozzáférésem se tökéletes.
vadnyul
2004. április 22. 18:00 | Sorszám: 150
Szia SZIJ!

Életjelet adok magamról:

Lassanként lesz időm újra írni.

vadnyul
2004. február 03. 16:04 | Sorszám: 147
Lesz tél jövőre is
Tavasszal is mehetünk kirándulni.

Jó, legyen. (Kormánybuktatással egybekötött sörözés?)

vadnyul
2004. február 03. 11:26 | Sorszám: 144
Meg ezt
előttünk csak az őzek jártak
itt is voltunk
vadnyul
2004. február 03. 11:23 | Sorszám: 143
Újra
Ezt láttuk
vadnyul
2004. február 03. 11:22 | Sorszám: 142
Igen.
De csak én és az öcsém. Volt hó, meg tél, meg forralt bor. És ezt láttuk:
vadnyul
2004. január 29. 12:52 | Sorszám: 140
A menetrend (nem túl változatos ):

Budapest, Árpád híd autóbusz állomás 7:45 Pilisszentkereszt, Dobogókõ Kétbükkfanyereg 8:53 menetidő: 1:08 (Naponta)

Budapest, Árpád híd autóbusz állomás 7:45
Csobánka, Csobánkai elágazás 8:29
menetidő: 0:44 (Naponta)

vissza

Csobánka, Csobánkai elágazás 16:36
Budapest, Árpád híd 17:20
menetidő: 0:44

Pilisszentkereszt, Dobogókõ Kétbükkfanyereg 16:12 Budapest, Árpád híd 17:20
menetidő: 1:08 (Szabad és munkaszüneti napokon)

Ebből következően: találkozó a 7:45-ös busz indulása előtt (mondjuk fél 8), az Árpád hídi buszállomáson.
(gyaloglás terve később)

vadnyul
2004. január 29. 11:32 | Sorszám: 139
Hó lesz a Pilisben, és kész. Hogy tél lesz-e, vagy tél vége, az szabadon választható, a vallási, politikai, ízlésbeli meggyőződések és nézetek N dimenziós koordinátarendszerében elfoglalt helytől függően.
vadnyul
2004. január 28. 16:56 | Sorszám: 137
busszal.
A többiről később.
vadnyul
2004. január 28. 10:46 | Sorszám: 134
Most, hogy itt a vizsgaidőszak vége, és reméljük a tél is,

Jönnétek kirándulni szombaton?

cél: Pilis, Dobogókő környéke,
sötétedésre itthon leszünk
indulás: hajnal 8k, Árpád-híd

vadnyul
2004. január 15. 16:14 | Sorszám: 132
Résztvevők szűkös száma miatt a kirándulás egyelőre lefújva.
A következő hétvége jobb?
vadnyul
2004. január 14. 16:36 | Sorszám: 131
Szombaton, reggel 8-tól, rövidebb túra a Pilisben, és kora délután Dobogókőről indulnánk vissza. (kb 5-6-ra érnénk haza.) De eddig elég kicsi a lelkesedés...
vadnyul
2004. január 13. 12:15 | Sorszám: 129
Ha szombaton jó idő lesz (max -1 C, olvadásmentes tél) jöttök fejet szellőztetni a Pilisbe?
vadnyul
2003. december 04. 13:55 | Sorszám: 115
Köszi.
És nem dohányzom, csak tekintettel próbáltam lenni azokra, akik igen.
vadnyul
2003. december 03. 14:37 | Sorszám: 107
Zöld Kapu ugrott.
Nincs hely jövő péntekre.
Ajánlatokat várok.
vadnyul
2003. december 03. 14:31 | Sorszám: 106
OK, de hol kezdjük?
vadnyul
2003. december 02. 08:02 | Sorszám: 101
Hálám örökké üldözni fog, csak vigyázz, hogy el ne érjen!
vadnyul
2003. december 01. 20:42 | Sorszám: 98
Akkor holnap lefoglalom a helyet. Emeleten, 15 főre (és kérek oxigénpalackokat a nemdohányzóknak.)
vadnyul
2003. december 01. 16:54 | Sorszám: 91
Bocs. Az összes 3. kerületi lehetőség. Nehéz lesz választani.

Kb hányan leszünk?

vadnyul
2003. december 01. 16:46 | Sorszám: 90
Választási lehetőség: Jó kis lista
A kerületet lehagyták... nehogy egyszerű legyen.
vadnyul
2003. november 30. 17:51 | Sorszám: 84
Az év végi időpont: dec. 12. péntek. A heylről még fogalmam sincs.
vadnyul
2003. november 07. 07:13 | Sorszám: 82
Köszi a meghívást, meg a beírási lehetőséget.

Sajnos későn értesültem a találkozóról, és már van programom.
(Mátrix 3 megtekintése + családi kapcsolatok ápolása.)

Azért jó egybenbégetést és egybenlegelést. Remélem a következőről előbb értesülök. (Év vége környékén lesz?)

Email a webmesternek | Gondola