gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: A Matolcsy-program végnapjai
panPeter
2012. november 22. 11:40 | Sorszám: 2224
Meg a folt a magyar gyermekek hátsóján. Amikor hallottam a röhejtől szinte a földön fetrengtem..
Attól, hogy röhögsz rajta, még igaz. Sokan bántalmazásnak nézik. (Amerikában egy japán házaspártól egy -- hozzád hasonlóan okos -- orvos el akarta venni a gyereküket, merthogy "bántalmazzák". Szegényeknek nehezen sikerült meggyőzni őt, hogy ez nem bántalmazás nyoma, hanem mongolfolt.)
Mellesleg... A vizsgálatok azt mutatják, hogy szinesbőrűeken gyakran, akár 90 %-ban is előfordul, míg fehéreken alig 5 %-ban. Kivéve a magyarokat, ahol 30 % körüli az előfordulás.

Téma: Lázár János--OV utóda?
panPeter
2012. október 24. 16:32 | Sorszám: 227
"Én ilyenkor, a nagy ködben, előzni hagyom, majd tisztes távolságból követem az előttem haladót,"
Én meg úgy tudtam, hogy ilyen látási viszonyok között illik felváltva vezetni... Vagyis -- ha én megyek elül és elfáradtam a guvasztásban, akkor hagyom, hogy a mögöttem lévő előzzön meg, és egy darabig guvassza a szemét. Ha nem előz meg, azt barátságtalan dolognak tartom...

Téma: Mi zöröghet a biciklimen?
panPeter
2012. szeptember 04. 16:24 | Sorszám: 54
Azért ezen a biciklin olyan 50-60 csavar lehet, amely kilazulhatott. Ad-abszurdum, még az első-hátsó lámpák belsejében is. Én azért elsőnek azt nézném, meg, hogy "reprodukálható-e" a zörgés -- magyarul: van-e olyan útszakasz, ahol mindig, biztosan zörög. Sebességfüggő-e a zörgés ? No, ha van ilyen tuti-zörgős útszakasz, azon kerekezve megpróbálnám füllel behatárolni, hogy honnét jön: előre-hátra, jobbra-balra (le)hajolva tán megállapítható. Megpróbálnám álló helyzetben jól megrázni, majd a fejem fölé emelve a bringát, szintén megrázni, hátha előcsalogatható a zörgés. Ha egyik sem segít, jön az aprómunka: centiről centire végigmenni a biciklin, és minden csavart kilazítani, majd újra meghúzni -- és figyelni arra, hogy fog-e a menet, mert lehet, hogy valamelyik ki van szakadva, és azért nem fog szorosan.
Ha ez sem jön be, megadom a fiam mobilját, szerintem 5-10 perc alatt megcsinálja. Tisztességes árakkal dolgozik...
Konzervatív ember lévén én a bicikli testi fenyítésével is próbálkoznék.
Ha egyik sem megy, akkor már csak két ötletem van: füldugó, vagy a vatera :-)
pP

Téma: Gyurcsányra rájár a rúd..
panPeter
2012. május 09. 21:11 | Sorszám: 1829
R-T-H épületek elnevezése... Minek jártatok oda 5 évet, ha még ezt sem tudjátok:
R, mint eRső
T, mint középTső
H, mint Hátsó.
Más elméletek szerint a "T" azért "T", mert ha nem lenne ott a "R", akkor a Tunára nézne...
Más... Arról az ominózus 65-ös matematika-fizika írásbeli felvételről én is kivonultam, pedig nem voltam sem MunkásParaszt sem SzocHazás érdemérmes... Ugyanis azoknak sem kellett felvételizni, akik valamely felvételi tárgyból az OKTV-n az első 10-ben végeztek. Szóval a kivonulók között ilyenek is lehettek.

Téma: Áder János: 262
panPeter
2012. május 02. 15:20 | Sorszám: 31
Szerintem is a 47 Jobbikosból 43 volt jelen, ebből 40-en "NEM"-mel szavaztak, hárman pedig ráírták a szavazólapra Morvai Krisztina nevét. Ez a három szavazat volt "érvénytelen".

Téma: Ki lehetne Schmitt Pál utódja?
panPeter
2012. április 02. 16:28 | Sorszám: 528
Na, most már én is hozzászólok... Az elején azt hittem viccelsz ezzel a H. Gyurival...
Egy labancot ??? Mikor nem ellenünk voltak ? Mikor nem ellenünk szövetkeztek ? Mind a mai napig... A MOL-ba is az oroszok strómanjaként vásároltak be. Na, ne !!!!!

Téma: Vajon mennyien leszünk március 15-én??
panPeter
2012. március 16. 12:45 | Sorszám: 409
Meg persze a beszéd lengyel fordítását is ki lehetett volna vetíteni... Ha így megy tovább, lassan a Kossuth tér lesz az EU-bürokrácia ellen tiltakozók nemzetközi találkozóhelye. Nem ártana infrastruktúrával is fölkészülni erre :-)
Jó, jó, ezt az utat egy lengyel jobboldali lap szervezte, amiből a résztvevők politikai elkötelezettsége is következik, engem mégis meglepett, hogy Tusk neve el sem hangzott. A lengyel érdekek igazi képviselőjének ma is Lech Kaczyński-t tartják. És Orbánban látják azt a politikust, aki ezeket az érdekeket ma is hitelesen képviseli. Én ezzel magyarázom részükről ezt a hihetetlen Orbán-rajongást.
Jellemző, hogy amikor mondtam a lengyeleknek, hogy majd mi is megyünk, azonnal azt mondták: árilis 10-én menjünk, amikor Kaczyński halálának második évfordulójáról emlékeznek meg.
panPeter
2012. március 15. 23:23 | Sorszám: 356
Felszólítás ugyan nem volt, de mi a nővéremmel rákezdtünk a Szózatra (utána meg a Székely Himnuszra.) Azonnal bekapcsolódott mindenki, és én legalábbis úgy hallottam, hogy végül az egész tömeg énekelte.) Sőt, a környezetünkben lévő lengyelekkel a lengyel himnuszt is elénekeltük. A régit is, bár annak csak a refrénjét tudtam magyarul ("Szent oltárodnál térdre hullva kérünk, Szabad hazánkat ó, add vissza nékünk.")
Szóval ha énekelni akarsz, legközelebb gyere velünk :-)
panPeter
2012. március 15. 20:16 | Sorszám: 334
"Honnan a történet, hol lehet olvasni az eredeti mondát?"
Mondát ? Szerintem ne égessed magad ! Elég köztudott, hogy a magyar, ukrán, lengyel, horvát nép genetikailag rokon...
(Esetleg írjad be a gugliba, hogy "genetika magyar ukrán lengyel horvát", és rájössz, hogy e témában -- finoman szólva -- nem vagy egészen naprakész.)

Téma: Békemenet Magyarországért Egyesület
panPeter
2012. február 25. 18:53 | Sorszám: 54
Egzakt dolgokon butaság vitázni...
1.) A magyar államadósságnak kb. fele devizaadósság.
2.) A GDP-hez viszonyított adósság számításához természetesen a devizaadósságot átszámítják forintra -- vagyis az adósság eme része árfolyamfüggő.
3.) Az általad említett 4.9 %-os növekedés kizárólag a forint árfolyamváltozás következménye -- vagyis ez a növekedés a forint erősödésével természetesen el fog tűnni, sőt...,
4.) Szerintem mára el is tűnt...

Téma: Egy gondolat a választásokról (miért győzhettek a kommunisták)
panPeter
2012. január 23. 10:14 | Sorszám: 49
Azt ugye, tudjuk, hogy a Sátán legnagyobb trükkje: elhiteti, hogy nem létezik.
Nos, a "nemlétezés elhitetésének" egyik eszköze ez az "összeesküvés-elméletesdi": hosszú évek kitartó sulykolásával sikerült elérni, hogy ha valamire rámondják, hogy "összeesküvés-elmélet", akkor úgy tekintik, hogy "bizonyítást nyert, miszerint ez marhaság".

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
panPeter
2012. január 21. 14:28 | Sorszám: 681
Vagy inkább túlterhelődnek, ezek a rendszerek nem tudnak azért több ezer látogató kiszolgálására.
panPeter
2012. január 21. 13:35 | Sorszám: 675
Na, itt nézni is lehet:
http://www.utv.hu/kamera_nagy/hosok_tere/kos_karoly_setany
panPeter
2012. január 21. 12:35 | Sorszám: 672
Szerintem ma a legtöbb, amit tehetünk az ügyünkért az, hogy délután 4-re kimegyünk a Hősök terére. Szerintem aki eljön, ott lesz, óriási erőt, energiát fog kapni. Aki hajlamos azt gondolni, hogy a "magyarok széthúzók", "nem tudnak összefogni", azt -- remélem -- el fogja gondolkodtatni a ma délután. Ha komoly a dolog, nagy a tét, akkor igenis, megvan az összefogás. Ugyan csak előzetesek a hírek, de a jelek szerint ott lesz az egész ország, sőt, az egész NEMZET. Felemelő érzés hallani, hogy ott lesznek a Hagyományőrző huszárok, a civil egyesületek szinte mindegyike, a cigányok, a cigány önkormányzatokkal, a parasztok traktorokkal. Vidéken már nincs szabad busz, mindet kibérelték. Jönnek buszokkal Erdélyből Felvidékről. Székelyföldön több városban a budapestivel azonos időben rendeznek felvonulást. Van, aki csak ezért utazik haza külföldről. Remélem, értésére tudjuk adni a világnak, hogy a saját sorsunkról MI akarunk dönteni.
Csíkszeredából már hajnalban elindultak a buszok :-)

Téma: "Magyarország eredendően mezőgazdasági ország"
panPeter
2012. január 17. 00:27 | Sorszám: 16
Mellesleg: azt hiszem, Ausztriában a mezőgazdaság hozzájárulása a GDP-hez olyan 6 % körül van. Eszerint Ausztria mezőgazdaságibb... Ha meg a térképre nézünk, ez röhej. Nem arról van inkább szó, hogy nálunk rengeteg kihasználatlan lehetőség van ? És ezt akarjuk kihasználni.

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
panPeter
2012. január 15. 15:18 | Sorszám: 402
"...akkor az orosz agresszor volt a kijelölt cél és a válasz tökéletesen kifejezte a méltóságteljes erkölcsi ítéletet."
Hááát... én úgy érzem, hogy most is erkölcsi ítéletet kellene kifejezni. Amilyen gyorsan pörögnek az események, még az is lehet, hogy január 21-re ez mások számára is nyilvánvaló lesz.
Szerintem most nem kell "szolidaritást felmutatni a demokráciával és a leminősített és bajban levő népekkel". A legnagyobb segítség, amit adhatunk, annak felmutatása, hogy szembe lehet szállni... Lassan rájövök, hogy ez tényleg 56...

Téma: 03:40 PM
panPeter
2012. január 15. 15:05 | Sorszám: 1887
"Tegnap azt hozta ki, hogy Bajnai már népszerűbb, mint Orbán. Csak így tovább! Tegnap azt hozta ki, hogy Bajnai már népszerűbb, mint Orbán. Csak így tovább!"
Ez még akár igaz is lehet, ha ügyesek a kérdések. Az okosok szerint ezzel a fő baj az, hogy a "közvéleménykutatási szakma megcsúfolása" aktív politikust politikán kívülállóval összemérni...

Téma: A hazaárulók
panPeter
2012. január 15. 14:51 | Sorszám: 134
"No Boros is meg a többiek is, no meg Simor is azért jól be vannak betonozva még az mszp által."
Remélem, nem Boros-ra (Boros Imre), hanem Bokrosra gondoltál...

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
panPeter
2012. január 15. 14:44 | Sorszám: 396
"Egyébként ki kellet bányásznom guglival, mert a szemét origó persze nem adott linket."
Ne szidjad az origót, ott van a link.. Az origós cikk első bekezdésében, ... "írja a Scotland on Sunday című lap.", az "írja" szón van rajta...
panPeter
2012. január 15. 14:39 | Sorszám: 395
"... és hangosan skandálva."
Jó, tudom, nem kivitelezhető, hogy egy -- remélhetőleg -- százezres tömeg némán vonuljon... De azért egy százezres, némán vonuló tömeg láttán mindenkinek a hideg futkos a hátán... Kinek félelmében, kinek épp ellenkezőleg...
Volt már ilyen... 1956-ban, már november 4-e után Budapesten az asszonyok tartottak néma felvonulást. Állítólag döbbenetes volt. Egy méltóságteljes, néma tömeg iszonyatos erőt sugároz...
panPeter
2012. január 15. 14:24 | Sorszám: 390
Ilyen másodpercre pontos összhanggal ketten még sokra visszük :-)
panPeter
2012. január 15. 14:22 | Sorszám: 388
Itt van:
az eredeti
http://www.scotsman.com/scotland-on-sunday/business-opinion/bill-jamieson/second_hungarian_uprising_is_as_inspirational_as_the_first_1_2056970
és az origóról
http://www.origo.hu/itthon/20120115-rajong-a-magyar-alkotmanyert-egy-skot-ujsag-a-scotland-on.html

Téma: Európa szabadságharca
panPeter
2012. január 15. 12:46 | Sorszám: 153
"Vona szerintem HAZAÁRULÓ!!!"
Azért mondanak máshol is vad (vagy csak vadnak látszó ?) dolgokat. Marie Le Pen is ki akar lépni az EU-ból, vissza akarja hozni a frankot, leállítani a bevándorlásokat, szociális támogatást meg csak franciáknak adna...
És a jelenlegi állás szerint szinte biztos, hogy be fog jutni az elnökválasztás második fordulójába, akárcsak az apja 2002-ben. Nyerni feltehetőleg nem fog, de abban is biztos vagyok, hogy 2012-ben már nem lehet annyira ijesztgetni vele a franciákat, mint 2002-ben az apjával. (Akkor - ha emlékszünk - a második fordulóban ijedtében mindenki Chirac-ra szavazott)

Téma: Az LMP-seket kilövik, ugye?
panPeter
2012. január 14. 19:08 | Sorszám: 2
Bajnaiban csak nem az LMP csődbiztosát üdvözölhetjük ? Végülis ugyanazok pénzelik, mint az LMT-t... És pont most jött

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
panPeter
2012. január 13. 13:34 | Sorszám: 306
Szóval nem érted .... :-(((((
panPeter
2012. január 13. 12:12 | Sorszám: 301
Kedves alma ! Ha számodra nem napnál is világosabb, hogy a Kormány egy nemzeti ünnepre (pl. március 15.) szervezhet nagy-gyűlést, de Kormányt (=saját magát) támogató nagy-gyűlést nem szervezhet, akkor szerintem e kérdés eldöntését bízzad másra. Ez nem csrbenhagyás meg IMF kérdés, meg kétkulacsosság. Hidd el, ez így jó, ahogy történt/történik. Civilek (=nem kormány, párt) kezdeményezte, kormánytagok, képviselő úgy nyilatkoznak, hogy "ha lesz, elmennek", a Kormány pedig azt mondja, hogy ő inkább március 15-re szervez nagy-gyűlést. Aki minimális politikai érzékkel rendelkezik, az látja, hogy ez így jó. Nincs itt semmiféle cserbenhagyás, kétkulacsosság -- teszi mindenki a dolgát.
panPeter
2012. január 12. 02:07 | Sorszám: 210
A demokrata.hu-ról:

Huszárok is jönnek, óriási az érdeklődés

Az egész ország megmozdult. A vidékiek autóbuszokat szerveznek. Úgy néz ki, hogy rengetegen leszünk....

...Most érkezett a hír, hogy hagyományőrző lovas huszárok is jönnének, kérdezik, hányan legyenek....

panPeter
2012. január 11. 00:24 | Sorszám: 42
Az az "üzenet Strasbourgból" maga Herzog Edit...
panPeter
2012. január 10. 22:59 | Sorszám: 22
Szerintetek van a Bencsiknek annyi esze, hogy a facebook-ra is föltegye ? Remélem...

Téma: Szimpátiatüntetés
panPeter
2012. január 10. 15:35 | Sorszám: 190
Ezt már Boros Imre 1 hete elmondta:
http://mno.hu/ahirtvhirei/ez-maga-a-kozgazdasagi-hulyeseg-1041430
Ha pánikoltok, hallgassatok/olvassatok Boros Imrét. Az egész pénzügyi szakma a kisujjában van, ráadásul nagyon világosan, érthetően elmagyarázza, és nyugodt.
panPeter
2012. január 08. 23:56 | Sorszám: 114
Meg egyébként tavalyi....

Téma: Ideje hallatni a hangunk
panPeter
2012. január 06. 00:31 | Sorszám: 210
Rosszul gondolom, hogy mostanra már pontos dátumnak, időpontnak helyszínnek kéne lenni ? meg valami szervező stábnak...
panPeter
2012. január 05. 14:02 | Sorszám: 182
"Kipateroltuk az IMF-t, most meg hajbókolunk előtte. Meghunyászkodunk. Könyörgünk. Térden csúszunk. Behódolunk."
Sem "kipaterolásról", sem "hajbókolásról" nem tudok. 2010-ben lejárt az IMF-el 2008. októberében kötött készenléti hitel-megállapodás. Az IMF szeretett volna újabb hitelszerződést kötni, de mi nem kívántunk, mivel nem volt szükségünk hitelre. Miért "kipaterolás" az, ha nem kívánunk megvenni valamit, amire nincs szükségünk ?
A mostani "hajbókolásról" sem tudok. Hitelminősítőék meg a piacék azt mondják, őket megnyugtatná, ha Magyarország hitelszerződést kötne az IMF-el. Erre mondta Magyarország, hogy "OK", akkor legyen egy elővigyázatossági hitel (=nincs közvetlenül pénz, nincs beleszólás). Az IMF erre azt mondja, hogy ő csak készenléti hitelt akar adni (=van pénz, van beleszólás). Magyarország azt mondja, hogy neki momentán az ország finanszírozásához nem kell pénz. Az IMF azt mondja, jó, közvetlenül ne legyen pénz, de beleszólás igen.
Tudtommal ezen megy a huzavona. Hol van itt "térdencsúszás", "behódolás" ? Én úgy látom, leginkább az IMF az, aki mindenképpen szeretne nekünk pénzt adni, hogy beleszólhasson az ország ügyeibe.
Magam is kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a meccs vége. Szerintem nem lefutott...
panPeter
2012. január 05. 13:17 | Sorszám: 172
"Az IMF elleni szabadságharc elvesztése ráadásul szimbolikus kudarc is."
Tudtommal még nincs az IMF-fel szerződés.

Téma: Webbank.hu
panPeter
2011. november 24. 10:58 | Sorszám: 15
"Ok és miből lesz egy ilyen banknak tőkéje. Ekkora zagyvaságot...
A hiteleseknek éppenséggel "negatív" tőkéje van. Sok.
Idegesítő ez a hiteltársulásos ugrifüles. Van egy szar hitele és most velünk fizetteti ki. Na erre nem lehet szépet mondani."

Na, meg arra sem, hogy tájékozódás nélkül minősítesz. Egyrészt: csak az előzetes felmérés szerint a banknak 13 milliárd megtakarítása, 50 milliárd éves számlaforgalma, 7 milliárd átlagos folyószámlaösszege lenne. És ebben még nincsenek benne azok az állami vállalatok, amelyek egy kedvező (vagy legkedvezőbb) számlavezetési feltételekkel működő magyar állami bankhoz vinnék számláikat. Hitelt meg ugyanonnét venne föl, ahonnét a többi bank: az MNB-től, alapkamatért. És erre nem +8-10 %-ot tenne rá, csak mondjuk 2 %-ot.
Ha komolyan vesszük, hogy a bankok legfőbb tőkéje a bizalom, nos, akkor ma Magyarországon a bankok finoman szólva sem állnak túl jól -- vagyis egy bizalmat kelteni képes konkurrens banknak nagyon jók az esélyei...

Téma: Támogassuk a kormányt = államkötvénnyel
panPeter
2011. november 17. 17:29 | Sorszám: 19
Ugyan már ! Ha semmit nem merünk megcsinálni, ami amúgy jó is lehetne, csak Rákosiék lejárattak, akkor sosem jutunk egyről kettőre ! A Béke-kölcsönt mikor válthattad vissza ? 15 év után ? Ezt meg, ha akarod még aznap eladhatod. Biztos vagyok abban, hogy sokan rájöttek volna, hogy nem is olyan rossz, ha a plusz-pénzük fére van téve, és még kamatozik is.
panPeter
2011. november 17. 15:08 | Sorszám: 17
Nem is értem, miért nem propagálják jobban az állampapír-vásárlást. Japán, vagy Olaszország 100 % feletti eladósodottsága azért nem jelent nagy problémát, mert ezek az államok jobbára saját polgáraiknak vannak eladósodva. Mit jelent ez ? Magyarország évente ezermilliárd nagyságrendű összeget fizet ki kamatként. Ez az összeg most egy az egyben megy külföldre. Ha saját állampolgárok lennének a hitelezők, akkor ez az ezermilliárd magyar kézbe kerülne, és megjelenne belső fogyasztásként, befektetésként. Ez felérne egy 500 milliárdos "gazdaságélénkítő" csomaggal...
Én pl. az egykulcsos adó bevezetésénél az emiatt többletként kapott nettó bérnek mondjuk az 50-100 ezer forint feletti részét állampapír formájában fizettem volna ki. Ha valakinek nagyon kell a kp, az eladja.

Téma: Na tessék....
panPeter
2011. november 10. 21:30 | Sorszám: 34
Hát az azért meglep, hogy volt, aki komolyan vette... Alföld meg dolomit ! Azt hittem az lesz a poén, hogy a kunhalmokat nézték annak.

Téma: Fatüzelés
panPeter
2011. november 07. 17:09 | Sorszám: 113
Jaj, de vicces :-(( Nézz utána, és lepődj meg, hogy néhány dolog azért normálisan is tud működni.
panPeter
2011. november 07. 16:59 | Sorszám: 111
Magyarországon az erdőterület aránya folyamatosan nő.
panPeter
2011. november 07. 15:15 | Sorszám: 101
"Te nyilván közgazdász lehetsz.
Ha egyszerre elégetnénk az összes földgázt és kőolajat, ezek szerint az se lenne baj, mert az korábban is megvolt."

Az önmagában nem baj, ha valamit nem értesz, vagy nem tudsz. De akkor miért szólsz hozzá ?
Nem véletlenül írtam fát (növény, fotoszintézis), és fa életciklusát (20-30 év, és nem évmilliók, amennyi alatt a kőolaj, földgáz kialakul).
És még csak nem is közgazdász, bár ez mindegy is: a fotoszintézist általános iskola 6. osztályában növénytanból, az égést 7. osztályban, kémiából tanítják...
panPeter
2011. november 06. 16:21 | Sorszám: 78
Amikor meg már minden bepenészedett, jönnek nagy okosan, hogy a "műanyag nyílászárókhoz szellőztető rendszer is kell ám !"
panPeter
2011. november 06. 15:25 | Sorszám: 75
Egy megajoul-nyi hőmennyiség
fából 1.40 Ft
földgázból 4.50 Ft
áramból 13.00 Ft
összegért nyerhető. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a kinyerés hatásfoka áramnál 100 %, földgáznál 95 %, fánál, megfelelő kandallót feltételezve 75 %, a fa még akkor is messze a legolcsóbb.
A fánál egyébként azt a szenet égetjük el, amelyet a fa élete során a légkör széndioxidjából von ki. A fa életciklusát tekintve tehát a fatüzelés nem növeli a légkör széndioxid-mennyiségét.

Téma: Újfajta magyar fejlesztésű szélerőmű
panPeter
2011. április 07. 16:28 | Sorszám: 101
1-2 éve valóban sokat írtak Györgyi Viktor szélkerekéről. Akkor némileg utána is olvastam. Én mondjuk elég nehezen mondom rá valamire, hogy "marhaság", vagy "szélhámosság". Ma sem merészkedek ítéletet mondani, max. megosztom az általam olvasottakat.
Györgyi a függőleges tengelyű szélkerék előnyeiként a következőket mondta:
-- nem kell szélirányba forgatni, bármilyen irányú szélben megy
-- sokkal kisebb szeleknél beindul, és nagyon nagy szélben sem kell leállítani
-- a szélnyomás kevésbé terheli meg
-- a berendezések a földön vannak, így telepítése, karbantartása is egyzerűbb, olcsóbb
Nos, ezeken eddig semmi újdonság nincs. Utána lehet nézni a neten, ma is gyártásban vannak, és rendelhetők függőleges tengelyű szélkerekek.
Amit az akkori írásokból kiolvastam, az igazi "találmánynak" a speciális terelőlapátok alakját, elhelyezését tekinti, amelynek köszönhetően állítólag sokkal jobb a hatásfoka a más, hasonló konstrukciójú szélkerekeknél. Mellesleg (vagy nem mellesleg) Györgyi korábban is hosszú évekig repülőgépszárny-profilok tervezésével foglalkozott.
Szóval ezek alapján Györgyi szélkereke akár "találmány" is lehet.
Ami számomra megkérdőjelezi a jelentőségét: a mai, vizszintes tengelyű szélkerekeket illeti, azokat nem azért építik olyan magasra, hogy ne érjen le a lapátja a földre :-) Hanem azért, mert elfogadható szélviszonyok többnyire abban a magasságban vannak.
Vagyis: lehet, hogy olyan helyeken, ahol földközelben is nagy a szél, Györgyi szélkerekei jobbak. Tán ezért beszélt annó arról, hogy szerinte Szibériába kéne egy 50 x 2 km-es területere szélerőműparkot építeni, és onnét biztosítani Európa áramellátását.

Téma: 2014: essen ki a KDNP is végre a parlamentből!
panPeter
2011. február 13. 19:43 | Sorszám: 46
Az elgondolás tetszik, bár a kivitelezhetőségében elég sok problémát látok. Esetleg másik oldalról is meg lehetne közelíteni a dolgot: az inaktívakat kéne érdekelté tenni abban, hogy "gyermekbarát" törvényeket ígérő pártokra voksoljanak.
Pl. ha az SzJA vagy a nyugdííjjárulék egy része automatikusan a nyugdíjas szülőknek menne, mintegy nyugdíj-kiegészítésként. Én mondjuk inkább így csinálnék "kétpilléres" nyugdíj-rendszert.

Téma: Halál a homeopátiára?
panPeter
2011. február 03. 19:23 | Sorszám: 77
A homeopátia csak placebó.
Én igazából a csak-ot nem értem...

Téma: Nemzetközi összefogás Orbánék ellen--
panPeter
2011. január 03. 18:52 | Sorszám: 273
5-ből 1 vagy 2-t átadnak az ellenzéknek, akkor a nyugat kussol
Csakhogy én nem azért szavaztam a Fidesz-re, hogy az ellenzéknek ajándékozgassa a kapott mandátumait. Gondolom, más se. És -- ha jól látom -- ezzel Orbán Viktor is pontosan tisztában van... Mellesleg meg: "Tetszettek volna több szavazatot szerezni..."
Különadó ügyben 30 cég EU-hoz fordult, teljesen meg lehet őket érteni.
Remélem, Orbán Viktor is megérti őket, és azt mondja: "OK, bocs, visszakapjátok a különadót, Ti meg visszaadjátok a külön-támogatásokat. Aztán megnézzük ki járt jobban.(Megsúgom: 200 milliárd/év válságadó, 1000 milliárd/év a támogatás)
Apropó, ha már... Az itt termelt profitotoknak meg 50 %-át itt, Magyarországon kell befektetnetek. Az is vagy négyezer milliárd évente..

Téma: Ötletek
panPeter
2010. október 20. 13:20 | Sorszám: 27
Szóval, hogy a topikhoz is hű legyek, és "ötletet" is mondjak: ötletem t.képpen az, hogy meg kéne menteni a beszélt magyar nyelvben a kétféle "e"-t. Hozzászólásommal csupán azt kívántam illusztrálni, hogy a magyar nyelv sok idegen által is megcsodált logikai rendszere, tisztasága nagyon sokat sérül, ha ez elenyészik. Ennek érdekében én a médiában mikrofonhoz, képernyőhöz főállásban csak olyanokat engednék, akik ezt az "igazi", kétféle "e"-s magyart beszélik. Szokja csak az emberek füle ! (Mellesleg: ha angol-tanulás keretében készek vagyunk a kétféle "e" megtanulására -- and-end, bad-bed, látnivaló, hogy itt is az "a" a nyílt "e" --, akkor anyanyelvünkön sem idegenkedjünk ettől.)
Elképedésem viszont nőttön nő, ha kicsit továbbgondolom az előző hozzászólásomban írottakat. Merthogy
-- ahogy a mássalhangzóknál a zöngés-zöngétlen hangzók párokba állíthatóak (b-p, d-t, g-k, stb...)
-- ugyanúgy a magánhangzóknál a magas-mély hangzók is párokat alkotnak.
Ez minden magyarul tudó számára nyilvánvaló, elegendő megnézni a toldalékokat:
a - e (-ban, -ben: házban, székre)
á - é (-ság, -ség: csúnyaság, szépség)
? - i (ez ugyan toldalékokban nem szerepel, de tán sokak számára ismert, hogy az ősi magyar nyelvben magas hangrendű "i"-nek volt mély hangrendű párja, erre utal jó pár régi, "i"-t tartalmazó szó, amely a mai napig mély hangrendű toldalékokat kap: hidak, sípok, nyilak, fiak)
o - ë,ö (-hoz,-hëz,-höz: lábhoz, kézhëz, körömhöz)
ó - ő (-ról, -ről, -andó, -endő: használandó, kerülendő)
u - ü ( -ul, -ül: barnul, kékül)
ú - ű (barna hajú, kék szemű)
Na, akkor még egyszer, utoljára, mintegy költői kérdésként: Miért nem tud a magyar nyelvtudomány az illeszkedés igazi szépségét és teljességét bemutató magas-mély magánhangzópárok teljes rendszeréről ?
panPeter
2010. október 20. 03:39 | Sorszám: 25
Hát az eszem megáll... Tényleg azt hiszik sokan, hogy a nem "lipótvárosi" (mi Tolnában "pëstiës"-nek hívtuk), vagyis a "dunántúlinak" (is) nevezett -- nyílt (a-hoz közeli, ld. "Vonat indul az Á vágányról. Á, mint Álámér") e-t is használó beszéd tájszólás ? Hát nem ! Nagyon nem ! A magyar nyelv egyik fő jellemzője, az illeszkedés a két "e"-vel, a nyílt, "á"-hoz közeli, és a zárt, ("ë") "é"-hez közeli "e"-vel válik teljessé. Ugyanis...
1.) Az illeszkedés ugye, azt jelenti, hogy magas hangrendű szavakhoz magas, mély hangrendű szavakhoz mély végződések járulnak.
2.) Emiatt vannak a magyarban ragpárok: -ba, -be, -on, -en, (-ön), stb.
Csakhogy ez nem egészen így van ! Ugyanis itt magas-mély magánhangzó-párok vannak, mégpedig:
-- az "a" párja a nyílt "e",
-- az "o" párja pedig a zárt "ë",
eszerint a ragpárok pontosabban: -ba, -be, de: -on, -ën, (-ön. (Nem mellesleg a szögedi tájszólás kizárólag a zárt "ë" helyett mond "ö"-t.)
A kétféle "e" használatával számtalan, kétértelműség automatikusan feloldódik. Ennek illusztrálására magas és mély hangrendű szavakat írok, és látható lesz, hogy a mély hangrendűeknél az a-o miatt nincs kétértelműség, és a kétféle "e"-vel magas hangrendűeknél sem lenne:
kaptok (ti) -- kértëk (ti),
kaptak (ők) -- kértek (ők)
láttok -- néztëk
láttak -- néztek,
Vagy
mosattat -- égettet
mosottat -- égëttet
Szóval... Nyilvánvaló, hogy a magyar nyelv illeszkedési rendszere csakis a kétféle "e"-vel válik teljessé, de talán nem csak teljessé, de érthetővé is. Szóval a kétféle "e" az nem tájszólás, hanem a magyar nyelv lényegéből fakad, mondhatni maga a magyar nyelv. Talán nem véletlen, hogy éppen Kodály szorgalmazta, hogy írásban is jelöljük a kétféle "e"-t.
Ami megdöbbent: ezt én vagy 20-25 éve olvastam a Magyar Nemzet-ben, egy olvasói hozzászólásként. Tolnai megyei születésű lévén (gyerekkoromban kétféle "e"-vel beszéltem mára sajnos lekopott, de pontosan tudom és hallom, hogy mikor, hova milyen "e" kell) le tudtam ellenőrizni, hogy valóban így működik a dolog. De nem találkoztam sem olyan nyelvésszel, sem olyan nyelvészeti írással, aki, vagy amely számára a fentiek ismertek lettek volna.
Létezik, hogy a magyar nyelv felkent tudói, intézményei erről nem tudnak ???

Téma: Nemzetközi összefogás Orbánék ellen--
panPeter
2010. október 17. 19:21 | Sorszám: 31
"Remélem, hogy a belügyminiszter megerősítette a kormányfő őrzését!"
Mit gondolsz, Orbán miért alapította meg szeptember elején a Terrorelhárító Központot Hajdú János vezetésével, és bízta rájuk -- a Köztársasági Őrezred helyett -- az államfő és a kormányfő védelmét ? (Hajdút egyébként 2002-ben "utálta ki" a rendőrség, azóta a Fidesz biztonsági igazgatója volt.)

Téma: KIRÁLYSÁG
panPeter
2010. szeptember 02. 17:26 | Sorszám: 276
Lehet, az elején kellene kezdeni... Vagyis először azt megérteni, hogy a Szentkorona tan szerint
-- nem a királynak van országa, hanem az országnak királya (az országot -- a területet az ott élőkkel együtt --szimbolizálja a Szentkorona.)
panPeter
2010. szeptember 02. 17:25 | Sorszám: 275
Lehet, az elején kellene kezdeni... Vagyis először azt megérteni, hogy a Szentkorona tan szerint
-- nem a királynak van országa, hanem az országnak királya (az országot -- a területet az ott élőkkel együtt --szimbolizálja a Szentkorona.)

Téma: Szlovákiai változások...
panPeter
2010. június 15. 22:09 | Sorszám: 126
....a gyerek meg "knabo"
panPeter
2010. június 12. 23:24 | Sorszám: 18
Smer-SD - 29,7 % - 51 mandátum --Fico
SDKÚ-DS - 18,1 % - 31 mandátum -- a volt Dzurinda (Kereszténydemokrata Únió)
SaS - 11,6 % - 20 mandátum -- liberális
KDH - 9,1% - 16 mandátum
Híd - 6,7% -11 mandátum -- Bugár Béla
MKP - 6,3% - 11 mandátum -- Csáky Páls
SNS - 6,1% -10 mandátum -- Slota

HZDS – 4,2% -- Meciar

Lényeg, hogy Fico megbukott :-))))

panPeter
2010. június 12. 23:14 | Sorszám: 11
23:08
A TA3 és a Focus közös felmérésének eredményei:

Smer-SD - 29,7 % - 51 mandátum
SDKÚ-DS - 18,1 % - 31 mandátum
SaS - 11,6 % - 20 mandátum
KDH - 9,1% - 16 mandátum
Híd - 6,7% -11 mandátum
MKP - 6,3% - 11 mandátum
SNS - 6,1% -10 mandátum

HZDS – 4,2%

panPeter
2010. június 12. 23:04 | Sorszám: 10
22:53
Az exit poll eredményei:

HZDS - 4,7 százalék (nem jutott be)

SNS - 5,7 százalék

MKP - 5,8 százalék

Híd - 8,2 százalék

KDH - 9,9 százalék

SaS - 12,4 százalék

SDKÚ - 15,8 százalék

Smer-SD - 28,0 százalék


Téma: Ismét kettős állampolgárság....?
panPeter
2010. május 27. 13:59 | Sorszám: 2780
"A Szent Koronának vannak a természetes személyekhez képest roppant előnyös tulajdonságai. Például, hogy nincs "nemzetiség"-e és semmilyen emberi nyelven nem tud beszélni."
Meg van tulajdona (az ország, természeti kincseivel), de nem tudja eladni...

Téma: Jobbik: 855.109
panPeter
2010. május 15. 23:48 | Sorszám: 906
"Én sohasem fogadom el a trianoni gyásznapot."
Nemzeti emléknapról van szó...
panPeter
2010. május 15. 23:45 | Sorszám: 904
"Bár azt fenntartom, hogy ez a kényelmes hangszórós megoldás nem tetszik. Miért nem éneklik el maguk?"
Mondjuk ehhez az is kellene, hogy a hagszóró valami énekelhető hangnemben játssza a Hímnuszt (no meg a Szózatot is). Elég evés ember tudja a fölső G-t iénekelni. Nem is tudom, miért nem gondolnak erre ?

Téma: A Kovácsné vászna (bomba jó :))))
panPeter
2010. május 15. 21:24 | Sorszám: 88
rovásírás...
Ezeket a rovásírással riogatókat ideje lenne végképp nevetséssé tenni...
Nem tűnik föl, hogy minden, valamire való kultúrának van saját írása ? Soroljam ?

Téma: Jobbik: 855.109
panPeter
2010. május 15. 21:09 | Sorszám: 842
A "kedvező szerencse" önmagában kevés, ha...
Szóval szerintem Erdély Magyarország édes gyermeke. Most éppen más szülőnél... Az édes szülő is föllép -- lehetőségeihez mérten --, ha bántják gyermekét. És soha nem feledkezik el arról, hogy az a gyermek az ő édes gyermeke. Kifejezi azt is, hogy mindig hazavárja, bármikor kész visszafogadni, vagy akár esetleges önálló életét támogatni. Egyet nem szabd egy szülőnek: gyermekéről elfeledkezni.
Az én szememben a székely hímnusz éneklése ennyit jelent: tudatja minden Edélyben élővel, hogy itt Magyarországon nem feledezünk meg arról, hogy Erdély a mi édes gyermekünk, mi "neveltük föl" szívünkön viseljük sorsát. Mert ha ez elfelejtődik, akkor már hiába jön bármiféle "kedvező szerencse"

Téma: Rendőri brutalitás
panPeter
2010. május 15. 20:49 | Sorszám: 5
T.képpen...
panPeter
2010. május 15. 20:48 | Sorszám: 4
Téppen az első lépést kéne megtenni: valamelyik rendőrt beperelni hamis tanuzásért, akár valamilyen vádalkuval. Akkor dőlne a dominósor, mint a BKV-nál. Igazából nem is értem, miért nem teszik, mikor bíróktól lehet olvasni nyilatkozatokat, hogy pontosan tisztában vannak azzal, hogy a tanuskodó rendőr nem mond igazat, mert összezárnak.

Téma: Jobbik: 855.109
panPeter
2010. május 15. 20:25 | Sorszám: 814
Véleményedet tiszteletben tartva én inkább Deák Ferenccel értek egyetek: „Amit erő és hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse visszaadhatják. De amiről a nemzet félve a megpróbáltatásoktól önként lemond, annak visszaszerzése nehéz, s felettébb kétséges.”

Téma: Láttátok ? ( 5.)
panPeter
2010. április 28. 15:56 | Sorszám: 3175
Én a párommal és egy 3 literes Törley-vel voltam...

Téma: Isten, áldd meg a magyart
panPeter
2010. április 26. 14:31 | Sorszám: 87
*a választók többségének józan felismerése. És nem a Fidesz remek kampánya miatt(mert szinte nem is volt)és nem a remek programja miatt(mert szinte csak kiszivárogtatás szintjén ismerték.)
Az nem lehet, hogy ez volt a stratégia ? Mert ugye, működni működött...

Téma: KAMPÁNYCSEND
panPeter
2010. április 09. 12:49 | Sorszám: 101
Azért az általam legjobbnak tartott, szavazásra buzdító felhívást ide írom:
Több millió magyar számít az Ön szavazatára.
Ne hagyja őket cserben !

Téma: Az MDF végnapjai
panPeter
2010. március 25. 15:37 | Sorszám: 1585
Vegyétek már észre, hogy velünk a Magyarok Istene. Nem látjátok, hogy minden ellenfelünk elbukik, megsemmisül vagy megszégyenül ? Minden ellenünk szőtt ármánykodás visszahull az ármánykodóra. Mélyen hiszem, hogy a győzelmet is elhozza nekünk. Nagyobbat, mint amilyent remélni merünk. Nekünk "csak" az a dolgunk hogy végre élni is tudjunk vele.

Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
panPeter
2010. március 17. 12:14 | Sorszám: 4450
"Vona legalább úgy beszél, mint egy normális ember. Orbán meg felviszi a hangját..."
Igen... És a gyáva Orbánnal szemben ő "szűkebb pátriárkájában"(sic!) egyéni indulóként is megméretteti magát.
(Kiskunhalas, 2010. március 14., lakossági fórum.)

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében ( 6.)
panPeter
2010. január 21. 12:53 | Sorszám: 2237
[i]... Egy konkrét dolgot állítottak, az azonban ügyetlen és könnyen cáfolható hazugság volt. Azt hogy "Rosszabbul élünk mint 4 éve". Azért volt hazugság, mert akkor még nem éltünk rosszabbul, a megszorítások csak a választás után jöttek.[i]
Ezzel a "Rosszabbul élnünk"-kel szerintem nem az volt a fő baj, hogy nem volt igaz, hanem az, hogy búbánatos képekkel árasztották el az országot. A plakát primer üzenete a bánat, szomorúság... Ezzel akartak mozgósítani ??? Vicc...
A mostani meg... Az "Itt az idő" plakáttal szerintem két baj van, pontosabban három:
1.) Grafikailag bántóan igénytelen. Kb. egy 10-12 éves gyerek színvonala, akinek most mutatták meg a Wordart használatát, és kitombolja magát.
2.) Nem ismerik a "Kevesebb több" bölcsességet ? Az egyébként akár ütős "Itt az idő" szlogen hatását azonnal agyoncsapja a plakátra zsúfolt rengeteg hívó(?)szó. Sokkal hatásosabb lenne (lehetett volna), ha a plakáton csak az "Itt az idő" szerepel.
3.) Az időzítés... Szerintem az "Itt az idő" igen jó, és főleg mozgósító szlogen, épp ezért a választások előtt 1 héttel kellett volna beteríteni vele az országot. Bár szerintem a plakátot látva így is szinte mindenki hozzágongondolja a "most, vagy sohá"-t, a "gyengébbek" kedvéért a plakát háttere lehetett volna egy halovány, "vizjel-szerű" Petőfi-kép.
Remélem (legalábbis szeretném remélni), hogy a Fidesz olyanra tervezet a kampány dinamikáját, hogy a fentinél is "nagyobbat fog szólni" -- ámbár a 2002-es és 2006-is kampányok nem adnak túl sok okot az optimizmusra...

Téma: Tubes
panPeter
2009. december 19. 14:45 | Sorszám: 20
Egy katonai objektum egyuttal mindig katonai célpont is. Engem pécsiként ez idegesítene...

Téma: MAGYARORSZÁG KIFOSZTÁSA
panPeter
2009. november 12. 14:31 | Sorszám: 9
Monjuk árnyalhatja a képet, hogy a bizonyítékokhoz leginkább kormánypozícióban lehet hozzáférni...

Téma: Nem lesz elszámoltatás! (?)
panPeter
2009. november 10. 15:56 | Sorszám: 98
Szóval eszerint egy 2010-ben kötött, jó erkölcsbe ütköző szerződéshez kapcsolódó anyagi követelés 2015-ben már elévültnek számít, egy 2005-ben kötötté pedig nem... Ezt mondjuk elég bizarrnak érzem. A holnap/jövőhéten/jövőre érvényesíthető kártérítés szabályozása nem tudom, mennyire "visszamenőleges"...
panPeter
2009. november 10. 15:10 | Sorszám: 94
Félve írom, mert én is csak egy mérnök vagyok, nem pedig jogász, és a végén kiderül, hogy én sem tudom a Ptk és a Btk közti különbséget...
Szóval, amennyit én értek ebből..
Itt -- olvasatomban -- arról van szó, hogy a jó erkölcsbe ütköző szerződések elévülési idő nélkül semmisek. A kirívóan érték-aránytalan szerződés jó erkölcsbe ütközik. És kérhető az eredeti állapot visszaállítása, vagy pedig a kártérítés... Ameéy adott esetben pénzbeli... És a pénzbeli az új Ptk szerint elévül...
Nomármost... Meglepne, ha a szerzőésekkel kapcsolatos jogszabályok a Btk-ban lennének...

Téma: Legyen az alkotmányos királyság az új államforma!
panPeter
2009. november 10. 11:54 | Sorszám: 276
Valamit azért nem értesz, ami az ország "kiáruíthatóságát" illeti.
Ma köthetsz legális jogi ügyletet az ország természeti kincsinek eladásáról. A Szentkorna Tan értelmében ilyen ügyet nem köthető... Csupán ilyen "mértékben" véd. Mondhatni, a "jogi infrastruktúrája" nincs meg az ország eladásának. Még szájbarágósabban: azt elérni,hogy ne harangozzanak, a legbitosabban úgy lehet, ha nincs harang...
panPeter
2009. november 09. 20:36 | Sorszám: 220
A Szentkorona Tan, ahogy én értem, legkevésbé a királyról, annak létéről/nem létéről szól. Hanem az Országról. Egy példa: a mai törvények mellett ad abszurdum az egész országot el lehet adni a "nép feje fölül". A Szentkorona Tan szerinti Alkotmányban ez lehetetlen.
panPeter
2009. november 09. 15:25 | Sorszám: 155
Na, ovis koromban lehet, hogy én is így képzeltem volna, pedig...
Szerintem a Szentkorona Tan elsősorban az Ország egységét, integritását védi. Amennyiben a föld erőforrásai, kincsei (föld, víz, levegő, környezet, ásványi kincsek) a Szentkorona tulajdonában vannak.
Tulajdonba nem, csak birtokba adhatók. És nem akárkinek. Továbbá a birtoklással nem jár együtt minden jog. Pl. rendelkezési jog.
Szóval... Ha jól értem, a Szentkorona Tan pl. egyszer s mindenkorra kizárná azt a lehetőséget, hogy az ország erőforrásai idegen kezekbe kerüljenek.
No meg a józan ésszel is belátható "jogsértésre jog nem alapítható" elv következményei is elég érdekesek lennének...

Téma: Magyarország Ébresztő! Meglesz a 30% :)
panPeter
2009. november 04. 13:24 | Sorszám: 40
Nekem már az is megfordult a fejemben, hogy az MSZP elrettentő példának mutatja be Gyurcsányt, és azzal akar plusz szavazatokat szerezni, hogy biztosít minket, hogy... Na, látjátok, ezt az embert NEM hozzuk vissza !

Téma: Olvastátok? (17.)
panPeter
2009. október 29. 12:21 | Sorszám: 4249
"Levenni levehetik, de az utolsó sor után a mezei pártkatona királynővé változik"
Már ha a játékos úgy dönt. Lehet olyan bábu is, amilyen mezőre beérkezik...

Téma: Homokra építeni, avagy újpogányság
panPeter
2009. október 28. 19:42 | Sorszám: 254
Nem tudom, miért zavar annyira az ázsiai...
A magyar kétségkívül szkíta (igen, szittya !) nép, az egész korabeli Európa így tudta. Ottó is lelkendezett a pápának hogy "Sikerült a szkíták nagy királyát is megnyerni."
A szkíták pedig sztyeppei népek, a mi őstörténetünk a sztyeppén zajlott.. A sztyppe meg nagyobbrészt Ázsiában van.

Téma: Megoldások a bajokra
panPeter
2009. október 28. 19:07 | Sorszám: 34
"Álmodozás az élet megrontója....."
Ábrándozás
(Már amennyiben Vörösmarty...)

Téma: Homokra építeni, avagy újpogányság
panPeter
2009. október 28. 18:00 | Sorszám: 246
"3. A magyar nép legközelebbi - genetikai szinten igazolható - rokonai a lengyel, az ukrán, továbbá a horvát nép."
Ez már 2003-ban megjelent itt is: http://www.historia.hu/archivum/2003/030506farkasi5.htm .
A magyar őstörténet-kutatás új távlatai? (Farkas Ildikó)
Szabó István Mihály: A magyar őstörténelem egy biológus szemével
...Szabó István Mihály egy európai genetikusok által 2000-ben elvégzett genetikai vizsgálat eredményét is idézi, amelyben Európa jelen népességeinek reprezentatív mintáin végzett összehasonlító vizsgálatban felmérték az európai népek genetikai rokonságának mértékét, illetve az időrendi változásokra is adatokat nyertek. E vizsgálat szerint a Homo sapiens sapiens europoid rasszelemeinek az Európát elsőnek benépesítő hulláma során (35-40 ezer éve) Kelet- és Észak-Európát a magyarok, lengyelek, ukránok és horvátok eredetüket tekintve közös ősei foglalták el. Nagyvad-vadászó, uráli nyelvet beszélő europoid vadászok. (Hogy aztán hogyan lettek a magyarok kivételével szláv nyelven beszélőkké, arról később esik szó.)

Mellesleg sem a lengyelek, sem az ukránok nem tartják szlávnak magukat. Egyébként meg kell nézni e 3 népet (horvát, lengyel, ukrán), látszik, hogy egyáltalán nem szláv mentalitásúak.
panPeter
2009. október 28. 11:49 | Sorszám: 198
Halotti Beszéd ? Mondjuk "tatárjárás előtti" szempontból határeset, de: Ómagyar Mária siralom ?
panPeter
2009. október 27. 22:06 | Sorszám: 173
Babba Mária újpogány ?

Téma: Energiapolitika
panPeter
2009. október 27. 18:07 | Sorszám: 2108
Azért ez az ingatlanmagazin rendszeresen mórickás szinten írott cikkekkel szórakoztatja a nagyérdeműt.
Most például már hogy a rühes túróban "termelne" áramot ez az okosság, ha nem fúj a szél?

Olvass kicsit utána !
Az ingatlanmagazin tényleg nem egy... De máshol is írnak róla. Ha nem fúj a szél: állítólag sokkal kisebb sebességű szélnél is beindul és termel, mint a vizszintes tengelyűek... A függőleges tengely miatt a generátor és az összes járulékos berendezés a földön van, nem fönt a francban... Ja, szélírányba se kell forgatni... Állórésze (terelőlapátok) és forgórésze van. Vagy 10 évet dolgozott a megfelelő elrendezésű és alkú állórészen...
Bár sok függőleges tengelyű szélturbina létezik, ebben lehet, hogy tényleg van valami új...

Téma: JOBBIK: AZ ÚJ ERŐ!
panPeter
2009. június 26. 16:18 | Sorszám: 1034
Macisajt, lehet itt manifesztezni, operettnácizni meg balógyörgynézni, attól a tény még tény marad: ahogy az EP-választásoknál fekete-fehéren kiderült, az MSZP-től érdemben csak a Jobbik tudott szavazatokat elvenni. Ez feltehetőleg az OGY-választásoknál is így lesz.
Talán azt is tudomásul kéne venni, hogy -- "hála" a baloldal fáradságot nem ismerő Orbán-démonizálásának -- MSZP-s nem nagyon fog Fidesz=Orbán-ra szavazni. Vagyis, úgy gondolom, hogy Te akár a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem tudod a Jobbik-hoz pártolt ex-MSZP-seket rábeszélni a Fidesz-re. (Remélem, azt észreveszed, hogy igazából ezt teszed...)
Azért lenne egy kérdésem: ha mondjuk az OGY-választáson Te diszponálhatnál 5 %-nyi szavazat fölött úgy, hogy azt az MSZP és a Jobbik közül adhatod valamelyiknek, kinek adnád ? Érvelésedből azt látom, hogy az MSZP-nek.

Téma: Hé!
panPeter
2009. június 12. 13:34 | Sorszám: 53
Egyébként, ha jól emlékszem, egy törvényt csak egyszer lehet visszaküldeni átgondolásra. Másodszor már alá kell írni...

Téma: 12:46 AM
panPeter
2009. május 29. 13:47 | Sorszám: 1619
"Tegyük fel, hogy a Jobbik bejut a Parlamentbe, s csak a Fidesszel együtt lesz 2/3. Mi fog történni?"

"A Jobbikra leadott szavazatok elvesznek a jobboldal számára.
Akár bejutnak. Akár nem."

Én azért tovább mennék: ahogy a dolgok állnak (pontosabban: mennek), lassan az lesz a kérdés:

A Jobbik biztos bejutó, de a Fidesznek csak a Jobbikkal együtt lesz SIMA többsége. Mi fog történni?
Koalíció az MSZP-vel ?
Vagy a Fidesz visszaadja a kormnyalakítási felkérést ?
Vagis... a Fideszre leadott szavazatok is elvesznek a jobboldal számára ?


Téma: Te miért szavazol a Jobbikra?
panPeter
2009. május 25. 11:25 | Sorszám: 90
Kiváló algoritmusok vannak két ellenérdekű fél osztozkodására. 3 partner esetén ilyen nincs.
Már hogyne lenne. Nem csak 3-ra, n ellenérdekű partner osztoszkodására is adható algoritmus....

Téma: Európai Parlamenti Választásra készülünk.
panPeter
2009. május 21. 15:57 | Sorszám: 391
2003. évi CXIII. törvény
az Európai Parlament tagjainak választásáról
...
8. § (1) A megszerezhető mandátumok száma megegyezik az Európai Parlamentben a Magyar Köztársaság
számára fenntartott képviselői helyek számával.
(2) A mandátumkiosztásban csak azok a listák vehetnek részt és szerezhetnek mandátumot, amelyek több
szavazatot kaptak, mint az összes listára leadott összes érvényes szavazat 5%-a
.[/i]
Szóval... van 5 %-os küszöb....

Téma: Hogyan érje el a Fidesz a kétharmadot?
panPeter
2009. május 21. 10:51 | Sorszám: 196
"Értsünk már magyarul: a cáfolat azt jelenti, hogy "ellenkező állítás", az időrend nem számít."
Akkor "értsünk" !
A "cáfol": egy állítás téves, valótlan voltát bizonyítja...
Vagyis
-- egyrészt nem "ellenkező állítás"-ról, hanem az eredeti állítás "valótlanságáról" szól,
-- másrészt, mint ilyen, szükséges hozzá az "eredeti" állítás, melynek valótlanságát bizonyítja a cáfolat: vagyis mégiscsak van időrendiség.

Téma: Pécs választ -- az ország választ
panPeter
2009. május 10. 23:31 | Sorszám: 382
Az indexen olvastam:
"A Széchenyi téren este utcabál kezdődött, Tiffán Ede 150 palack borral indult útnak a spontán rendezvényre."Úristen, mekkora buli lesz az országgyűlési választások után ?

Téma: "Kimossa a Jobbik a nemzeti oldalt a FIDESZ alól"
panPeter
2009. május 06. 14:40 | Sorszám: 258
Már elnézést, de neked ehhez a felismeréshez itt és most kell olvasnod?
Magadtól nem tudsz rájönni, hogy még egy nyamvadt mentelni jogot sem lehet felfüggeszteni kétharmad nélkül?
Hogy egyetlen fontos törvényt sem lehet hozni,pl. médiatörvény vagy önkormányzati törvényt?

Jó reggelt, Hófehérke...

Ja, nem tudtam, hogy a kétharmad csak úgy érvényes, ha egy párt szavazóiból jön össze...

panPeter
2009. május 06. 12:07 | Sorszám: 244
Engem leginkább az zavar, hogy a Fidesz-nek láthatóan nincs stratégiája a helyzetre. Pontosabban: láthatóan már belezavarodott (zavarták) egy helyzetbe, amit nem tud jól kezelni... Mert ugye...
-- egyrészt riogatják az embereket a Fidesz 2/3-dal,
-- erre Orbán nyugtatgat, hogy 2/3-ra igazán nincs esély, vagyis "nem kell félni"
-- itt és most meg azt olvasom, hogy a Fidesz csak akkor tud valamit csinálni, ha egyedül 2/3-a van...
Az azért nagyon rossz vicc lenne, ha egy Fidesz-győzelemmel végződő választás után a Fidesz azzal takarózna, hogy "miért nem szavaztunk nekik 2/3-ot".
Mit fog tenni a Fidesz, ha...
-- abszolut többsége ugyan lesz, de 2/3-a nem ? Mondjuk a Jobbik-kal lenne 2/3-a. Akkor együtt fog működni ? Vagy erre hivatkozva marad el mindenféle elszámoltatás ?
-- és ha csak relatív többsége ? Visszaadja a kormányalakítási felkérést, mert nincs partnere ? Annak azért nagyon nem jó üzenet van, ha egy párt senkivel sem képes együttműködni....
Szóval engem igazából az zavar, hogy a Fidesz-nek láthatóan csak arra van forgatókönyve, ha neki egyedül 2/3-a van... Márpedig ennek van a legkisebb esélye...
panPeter
2009. május 05. 23:27 | Sorszám: 234
"2002 nem volt egy tiszta meccs."

Persze hogy nem.
De három lényeges ok miatt ment el az a választás.

4. A több, mint 10 ezer szavazókörzetből a felében sem volt Fidesz delegált....
(Mikor ezt annó a Heti Válaszból megtudtam, komolyan gondolkodtam azon, hogy ilyen felelőtlen, amatőr pártra bűn szavazni.)

panPeter
2009. május 05. 18:08 | Sorszám: 207
Azért valamit tisztázni kéne... Mi a kívánatosabb, kedvezőbb ?
-- Jobbik a Parlamentben, és Fidesz győzelem, vagy...
-- Jobbik nem jut be, és MSZP győzelem.
Azért nem kéne elfeledni 2002. másik tanulságát sem... A Fidesz nyitott a radikál-jobb felé (magyarán: megpróbálta lenyúlni a MIÉP szavazókat)... És amennyit nyert a radikál-jobbon, legalább annyit veszített középen. Az íly módon felkínált támadási felület meg föladott labda volt az ellenfélnek...
A ballib 2002-ben és 2006-ban is azért nyert, mert az MSZP bejuttatta listán az SZDSZ-t. Nem is titkolták a taktikát: listán az SZDSZ-re, egyéniben az MSZP jelöltre.
Ilyen válságos helyzetben teljesen természetes, hogy a radikális nézetekre sokan vevők. A Fidesz ezt nem tudja lefedni -- de nem is dolga. Ha sokat erősködik két dolgot érhet el:
-- 2002-höz hasonlóan megszerez valamennyi radikális szavazatot, ami esetleg pont ahhoz elég, hogy a Jobbik ne jusson be, vuszont
-- középen ennek dupláját veszíti... És ezzel tán a választást is.
Itt most mi is a félelem ?
Hogy a Jobbik nem igazi jobb oldali párt ?
Vagy hogy vállalhatatlan dolgokat mond ?
A magam részéről nem félnék attól, hogy a Jobbik "küldött" párt. Ha jól érzékelem a helyzetet, hangulatot, a Jobbik első tétova, balra irányuló lépésével azonnal veszíti szavazói 90 %-át.
Mindenesetre nagyon elkedvetlenít ez az acsarkodás... Én ezt tartom nagyobb (vagy a legnagyobb) veszélynek.
(És ha épp összeesküvés-elméleteket akarnék kreálni, akkor azt mondanám: azokat küldi az MSZP, akik ezeket szítják... )
panPeter
2009. május 04. 19:24 | Sorszám: 145
Vannak köztük még mindig tízezerszámra olyanok is, aki még ma sem értik a 2002-ben levesbe vitt 4,37% illetve a 2006-ban a levesbe vitt 2,19% történetét...

Esetleg a 4.37 %-ot kellett volna 5 % fölé vinni...


Téma: Mi történt Csepelen ?
panPeter
2009. január 13. 10:34 | Sorszám: 229
"Kiszivároghatna" már az a diktafon szöveg egy becsületes rendőr jóvoltából...
A gojmotorosok honlap fóruma szerint a Blikk már ismeri...

Téma: Láttátok? (4.)
panPeter
2009. január 05. 22:46 | Sorszám: 3787
"No ezért kár volt egy nicket csinálni."
Volt egy kérdésed, szakértőt kerestél. Kaptál... Nem csak a kérdésednél, de Náladnál is régebbi nick vagyok, vagyis elég kicsiny a valószínűsége, hogy "ezért" csináltam volna.
panPeter
2009. január 05. 12:08 | Sorszám: 3782
Ja... Van valami Bernoulli törvény, amely az áramló anyagok sebessége és nyomása között ad összefüggést...
panPeter
2009. január 05. 12:02 | Sorszám: 3781
"Szerinted tényleg több cső van többszáz kilóméten át egymás mellett elvezetve?
No ez nem tűnik műszakilag túl megalapozottnak."

Pedig de... Úgy hívják, "csőcsorda". Ha egy cső biztonsági sávján belül építed a másikat, nincs szükség újabb szolgalmi jog bejegyzésre, nem kell újra vitáznod az ingatlan-tulajdonossal... Az Ukrajnát átszelő magiszter-vezeték nyomvonalon kettőnél is több cső megy át...

Téma: mamácska
panPeter
2008. november 21. 14:14 | Sorszám: 669
Nem vagyok ugyan szakember, de...
világrekord méretű (10 %-os) költségvetési hiányt azért nem olyan nagy kunszt "radikálisan" csökkenteni...
Úgy meg a hülye is tud hiányt csökkenteni, hogy adót meg járulékot emel, és az égvilágon mindenre kevesebb pénzt ad...
Mindez az embereknek meg a kis- és középvállalkozásoknak felér egy Rákosi-féle "padlás-lesöpréssel": mennek is csődbe ezrével a vállalkozások.
Az EU támogatásokat meg önrész hiányában lehívni sem tudjuk....
panPeter
2008. október 30. 10:56 | Sorszám: 47
"5200 milliárd forintnak 13 milliárd forint éves rendelkezésre állási kamata azonban pontosan 2,5 %."
Ennek azért számoljál utána ! Ebben az egyben kivételesen nem hazudott... Az 5200-nak a 13 valóban 0.25 %-a.
pP

Téma: Előrehozott választások
panPeter
2008. szeptember 08. 23:09 | Sorszám: 42
Bennem is már elég régóta van az az érzés, hogy sokan már csak arra a szóra várnak, hogy "Na, akkor menjünk !"

Téma: Óvakodjunk Fodortól !
panPeter
2008. június 12. 15:52 | Sorszám: 115
Felénk így hangzott:
"Adj a tótnak fél helyet, s kiver a házból."

Téma: Gyurcsányné Dobrev nemkívánatos, avagy a Vörös Nyúl szelleme ma is kísért...
panPeter
2008. május 13. 17:28 | Sorszám: 35
A Szemlőhegy utca meg a Vérhalom tér mindenesetre elég közel van egymáshoz...

Téma: MSZP: Hajtóvadászat három emberre
panPeter
2008. április 25. 12:57 | Sorszám: 50
Megjegyzem, ha a Finder-ben nem elveszett emberek vannak, akkor teljesen logikus lépés, hogy most, amikor számolják föl a céget, pénzzé tesznek mindent: ha van "fizetőképes kereslet" a 2002-2003-as szerződésekre, akkor azokat... És van :-)

Téma: Olvastátok? (12.)
panPeter
2008. április 06. 16:49 | Sorszám: 2919
"...mert én már akkor is majdnem széttörtem a TV-t, amikor az a genyó szöveget nyomta.
Nem tudom, hogy az etikett, politikai illemszabályok mennyire engedik meg ezeket a dumákat, hol a határ?"
Mondjuk annyit nem ér meg (nekem), hogy utánanézzek... Mindenesetre én úgy emlékszem, hogy a 2002-es "vita" előzetesen egyeztetett játékszabályai olyanok voltak, hogy...
... a felek nem vitáznak, hanem az előre egyeztetett témákról kifejtik álláspontjukat. Magyarán: Gyurcsány alakításával totálisan fölrúgta az egyezményes játékszabályokat. És ezt sem helyben, sem utólag, sem a "vita" moderátorai, sem Orbán, sem a Fidesz nem tette szóvá...

Téma: NABUCCO vagy KÉK ÁRAMLAT?
panPeter
2008. március 03. 11:30 | Sorszám: 672
Nem tudom, persze, kinek milyen a világképe a volt Szovjetúnió országairól... És hogy miért is előny az, hogy az akármilyen Áramlat kikerüli Ukrajnát...
Én mondjuk Ukrajnában jobban megbízom, mint Oroszországban... Ukrajna is megszenvedte rendesen az orosz uralmat, elég csak a nagy ukrán éhinségre gondolni... Ukrajna kikerülése igazából csak Oroszország érdeke. Azért kell, hogy Oroszország szivathassa Ukrajnát. Mi pedig önként jelentkezünk, hogy ebben a "szivatásban" partnerei leszünk az oroszoknak. Ez a szerep engem - hogy finoman fogalmazzak - nem tölt el túl nagy büszkeséggel...

Téma: Láttátok? (4.)
panPeter
2008. február 26. 15:43 | Sorszám: 555
"Nézd, a Barátságon kivül meglesz a Déli áramlat is"
Megjegyezném, hogy a Barátság (I. és II.) olajvezetékek, s mint ilyenek, Szászhalombattára mennek a finomítóba. Az I-es Ipolyságról, a II-es az ukrán határtól indul.
A földgázvezetékek "Testvériség" névre hallgatnak...
panPeter
2008. február 26. 11:20 | Sorszám: 537
"Kiszámítaná egy jó matekos, hogy 1 milliárd köbméteres terület mekkora, hogy mindenki számára érthető legyen?"
Hát ehhez nem kell túl nagy matek-tudás. 1 milliárd (=10^9)-ből köbgyököt vonsz, ami 10^3 méter, vagyis 1 km. Tehát egy 1 km élhosszúságú kocka az 1 milliárd köbméter.
Mellesleg a gáz-tározókat kimerült gázmezőkből alakítanak ki: egyszerűen visszapumpálnak gázt...
panPeter
2008. február 26. 11:20 | Sorszám: 536
"Kiszámítaná egy jó matekos, hogy 1 milliárd köbméteres terület mekkora, hogy mindenki számára érthető legyen?"
Hát ehhez nem kell túl nagy matek-tudás. 1 milliárd (=10^9)-ből köbgyököt vonsz, ami 10^3 méter, vagyis 1 km. Tehát egy 1 km élhosszúságú kocka az 1 milliárd köbméter.
Mellesleg a gáz-tározókat kimerült gázmezőkből alakítanak ki: egyszerűen visszapumpálnak gázt...

Téma: Már megint....
panPeter
2008. február 21. 13:56 | Sorszám: 51
Ezt csak megerősíthetem. Minden ellenérdekelt szeme úgy jojózik a másikon, hogy esély sincs. Ha csalás volt anno 2002-ben, az csak úgy fordulhatott elő, hogy az adott párt nem delegáltatta magát az egyes szavazókörbe.
Hát igen... Ha jól emlékszem, 2002-ben a több, mint tízezer körzet több, mint a felébe a jobb oldal nem delegált képviselőt... Ezt a könnyelműséget/amatőrséget azóta sem bocsájtom meg...

Téma: Van-e magyar nyelv?
panPeter
2007. augusztus 01. 13:35 | Sorszám: 15
"Lehet, hogy Magyarországon az arisztokrácia nem beszélt magyarul,"
Lajos bácsi, nekem úgy rémlik, hogy még Mátyás idejéből valami olasz csodálkozott épp azon, hogy a magyaroknál egy nyelv van, és azt megérti jobbágy-főúr-király is...
pP

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
panPeter
2007. július 16. 22:48 | Sorszám: 668
"A kommunizmust hagyjuk ki! Kommunizmus a mesében sem létezik!"
Szóval... Attól, hogy a Marx által megálmodott kommunizmus nem volt, nos attól még volt kommunista diktatúra az összes szörnyűségével...
Ez a "mesében sem létezik" csupán gyenge kísérlet a kommunista diktatúra bűneinek elkendőzésére....
panPeter
2007. július 16. 17:28 | Sorszám: 665
"Először is szeretném világossá tenni, hogy 1956 nem a kommunizmus elleni harc volt..."
Ahogy erre a közismert Nem állunk meg féluton, kommunizmus pusztuljon ! jelszó is utal...

Téma: Frei, a hazug, mossa a hazugot, s sározza az igazat.
panPeter
2007. június 05. 22:31 | Sorszám: 55
Arról megfeledkeznek, hogy Orbánéknak volt egy "szakértői kormány"-ra javaslatuk. Persze, amíg a hatalom megtarthatónak látszik, addig semmilyen javaslatot nem fogadnak el. Most, hogy a koalíció népszerűsége nullán, a FIDESz-é meg csúcson, mindjárt jön a "meg kéne egyezni".
Hát ez engem a "Gyalog-galopp" lovagjának "adjuk döntetlenre !" ajánlatára emlékeztet....

Téma: Gyurcsány "imádkozni" megy...
panPeter
2007. június 04. 13:08 | Sorszám: 77
Szerintem viszont átgondolt indokkal, de kerek perec el kellett volna utasítani ezt az együtt-imádkozást. Az ilyne "más program" ugye azt jelenti, hogy "elvi kifogás" nincs.... Pedig igenis, legyen elvi kifogás...
pP

Téma: Simonyi, a "magyar származású milliárdos..."
panPeter
2007. április 12. 01:41 | Sorszám: 91
Nos, nekem az "öreg" Simonyi tanította a Villamosságtant, Elméleti Villamosságtant és az Elektronfizikát. Ferencz Csaba viszont gyakorlatvezetőm volt. (Felesége, ha jól emlékszem Árkos Ilona.) Szóval valamelyest ismerem őket. Aki ezeknek az embereknek a szakmai kvalitását megkérdőjelezi, csak saját nagyfokú tájékozatlanságáról tesz tanubizonyságot. Egyébként akkoriban az volt a nagy szám, hogy Ferencz Csaba egy második világháborús ágyutalpra barkácsolt 4 Helix-antennával Magyarországon elsőként vette a meteorológiai műholdak képeit. Gyakorlatra mindig behozta nekünk megmutatni. Utólag megbocsátom neki, hogy a tanszéki kartonomon gyakorlatvezetőként a következő szöveggel ajánlott a vizsgáztató kegyeibe: "Lógott egész évben ! Megnyúzni !"

Téma: 12:38 AM
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 26

Téma: Immár tradíció: egyházi iskolából kerül ki az SZDSZ elnöke
panPeter
2007. április 01. 01:26 | Sorszám: 2
A bencések még ártatlanok -- legalábbis SZDSZ-elnök ügyben...

Téma: MEGNYERI A JOBBOLDAL A 2006-OS VÁLASZTÁSOKAT
panPeter
2005. november 13. 11:38 | Sorszám: 22
Idézet:
Az e-mail, az más. Ilyen esetben úgy gondolom, kinyomtatják, és a jelentkezések közé teszik - feldolgozásra és azután kiértesítenek mindenkit. Azért ez idő. Nem tudom, meddig tart a gyűjtés. Ameddig a jelentkezések gyűjtése tart, addig válaszolni sem tudnak. (Persze, ezt csak én gondolom így.)

Azért egy olyan alkalmazás, amely automatikusan válaszol a jelentkezőknek, nem egy nagy dolog. Elég annyi, hogy "Jelentkezését megkaptuk, köszönjük, feldolgozása folyamatban, majd értesítjük. Türelmét köszönjük."
Annál nagyobb hibát, hogy egy jelentkezésre nem reagálnak, nehezen tudok elképzelni...
pP

Téma: Újabb vészharang
panPeter
2005. augusztus 26. 11:46 | Sorszám: 15
Az a gyanum, hogy Te pozitív visszacsatolásra gondoltál... Negatív visszacsatolás a rendszert mindig a stabil állapot felé viszi. A pozitív visszacsatolás vezet a rendszer instabilitásához, "begerjedéséhez".
pP

Téma: Háborus fenyegetés Ukrajnának
panPeter
2006. január 02. 23:30 | Sorszám: 174
A kérdés csak az, hogy melyikükben bízunk meg kevésbé.
Személyes tapasztalatok alapján én az ukránokban jobban megbíznék.
pP

Téma: Kritikus tömeg
panPeter
2005. szeptember 20. 10:27 | Sorszám: 92
Elküldöm a kiskamasz fiamat, ő megszerli Neked !

Téma: Kirobbanó siker a "kirobbanó siker"!
panPeter
2005. szeptember 20. 10:23 | Sorszám: 28
"elmész majd krumplit tenyészteni"
Csak halkan jegyzem meg: a növényeket termesztik, az állatokat tenyésztik.
pP

Téma: spiclilista: Szabó István, Szepesi ...
panPeter
2006. január 31. 23:16 | Sorszám: 250
"A szocializmus időszakát majd értékeljük valamikor, de egészében nem volt olyan rossz és vállalhatatlan. Egy hibája volt, nem biztosította vezetői számára, hogy milliárdosok legyenek."
Engem speciel a szocializmusnak az a hibája sokkal jobban zavart, hogy embereket meggyőződésük miatt üldözött. Persze, akinek nem volt meggyőződése, annak ez nem nagyon tűnt föl...
pP

Téma: Magyarország
panPeter
2006. december 17. 14:09 | Sorszám: 8
Szerintem ez kezdettől fogva köztudott volt...

Téma: Csalódott Orbánban a csúcsértelmiségi
panPeter
2005. október 10. 13:20 | Sorszám: 218
Azert nem okozott gondot mert nem is ertetted mirol van szo Es ugyi igy vilagos,hogy setet )
O.K., tekintsük humorosnak...
pP
panPeter
2005. október 10. 10:12 | Sorszám: 207
Érdekes, nekem egy pillanatig sem okozott gondot "nyílt leveled" értelmezése. Igazából nem is értettem pontosan a felháborodásokat. Persze én is csak egy "NONAME nick" vagyok itt. Bár nemszadista olvtársnál kicsit bátrabb: én látatlanban elhiszem, hogy jobban nézel ki :-)
pP
panPeter
2005. október 10. 09:46 | Sorszám: 205
Állítólag 2004. november, amikor megalakult a kör...
pP
panPeter
2005. október 07. 09:04 | Sorszám: 94
" Az álmodozás az élet megrontója, mely kancsalul festett egekbe néz".
Bocs, de Ábrándozás("Az" nélkül... Ha jól emlékszem)
pP
panPeter
2005. október 06. 17:00 | Sorszám: 69
Bizony ! Ha jól emlékszem, egy ideig még az is reális alternatíva volt, hogy a kommunisták fix mandátummal rendelkezzenek a "többpárti" parlamentben.
pP
panPeter
2005. október 06. 10:00 | Sorszám: 14
Hát csalódni én is csalódtam... Most nem mennék bele abba, hogy a 2002-es választást is ellezserkedték. De állítólag tanultak belőle. Hát nem úgy néz ki.
Ma is a FIDESZ eleve feltartott kézzel megy neki ezeknek a kérdéseknek, szavazásoknak. Azzal a felkiáltással, hogy nincs többsége, "úgysem tudja leszavazni a koalíciót", felmentést ad magának a komolyabb, rámenősebb ellenzéki munka alól. Utólag ugye kiderült, hogy ha összeszedik magukat, most leszavazhatták volna a koalíciót. És ez nem az első eset ! Nem tudom, emlékeztek-e: a PSZÁF-törvényt is leszavazhatták volna, ha rákészülnek !!!! Erről nyilván nem szívesen beszélnek. Tán föl sem merik mérni azt a politikai kárt, amelyet ennek a lehetőségnek az elszalaztása okozott.
A a köztársasági elnök jelölésére pl. rákészültek...
Persze, Szász Jenőnek is van igazsága a "politikai csapdá"-ban. De ezekre fel lehet készülni, és ki lehet kerülni őket. Egy "legalább az EU országjelentését várjuk meg" indok elég kézenfekvő, ha azt idejében, és elég "hangosan" kommunikálják.
Szóval... Én azt várnám tőlük, hogy ha nem is minden kérdésnek, de néhány LÉNYEGES kérdésnek úgy menjenek neki, hogy akár le is szavazhatják a koalíciót. Ha csak 1-2 olyan eset van, amikor sikerül nekik a koalíciót leszavazni, ennek a konkrét kérdésben elért győzelmen túl is komoly hatása lenne: a saját tábort lelkesíti, az ellenfelet demoralizálja.
pP

Téma: Olvastátok? (4.)
panPeter
2007. február 21. 14:54 | Sorszám: 520
(Petőfi beszámolója)

Téma: Polak, węger dwa bratanki
panPeter
2005. november 07. 13:33 | Sorszám: 41
Édesapám speciel több lengyellel együtt Szegedet útba ejtve a siklósi várban kötött ki. Ha arra jártunk, mindig megmutatta, melyik cellában volt. Ahonnét aztán - minő véletlen - annak rendje és módja szerint sorra szöktek meg Jugoszláviába. Onnét meg Franciaországba és Angliába mentek tovább - de ez már a történelemből is ismert. Nyilván nem véletlenül helyezték el őket a jugó határ közelébe.
panPeter
2005. november 07. 11:34 | Sorszám: 35
Nem egészen... Akkkor vszínű, kiválóan tudnék lengyelül. Édesapám jött (menekült) 39-ben.
panPeter
2005. november 07. 11:07 | Sorszám: 32
Idézet:
A két nemzet kapcsolatát tudatos módszerekkel Magyarországon lazították.
A lengyelek rosszhírének költésével. Gyakorlatilag 56-tól, rákapcsoltak 80-tól..."

E téren túl sok jót a jelenlegi "bal"-tól sem várhatunk. Tán nem túl erőltetett a párhuzam, de a jelenlegi lengyel kormánnyal ugyanaz a "baj", mint Wojtylával volt. Ahogy Wojtylának, a pápának sem lehetett bemesélni, hogy a szocialista országokban nincsen vallásüldözés, ugyanúgy a mostani lengyel kormánynak sem lehet bemesélni, hogy a jelenlegi magyar kormány nem posztkommunista...

panPeter
2005. november 07. 10:51 | Sorszám: 31
"Te beszélsz, írsz lengyelül?"
Sajnos nem annyira, amennyire egy "fél-lengyelnek" illene. De azért többé-kevésbé meg tudom értetni magam.
panPeter
2005. november 07. 10:12 | Sorszám: 25
"Mondd rezső
Ha egykori orosz tudásomta összeszedem, akkor azt irad ugye, hogy a lengyel nyelv használata jelentős probléma."

Ugyan nem a rezső vagyok, de... Épp ellenkezőleg... A mondat azt jelenti, hogy "A lengyel nyelv a legkisebb probléma"
panPeter
2005. november 07. 09:59 | Sorszám: 23
"I do szabli, i do klanki." (Együtt harcol, s issza borát.)
Az ottan nem "klanki", hanem "szklanki" (e: sklanki). Jelentése: pohár
pP

Téma: Pálfi-fordulás
panPeter
2006. július 28. 12:17 | Sorszám: 38
... ki ne tudná húzni....
panPeter
2006. július 28. 11:57 | Sorszám: 37
Igenis van olyan, hogy a család egyik része erre, a másik meg amarra húz politikailag. Én is ebben a cipőben járok. És nekem is rejtély, hogy mitől.
A Sík Sándor / Sík Endre testvérpárral kapcsolatban szokták megjegyezni: Magyarországon nem tud olyan rendszerváltás lenni, ahol az egyik Sík ne kerülne olyan magas pozízióba, hogy a másikat ki tudja húzni a bajból...
Lehet, hogy ezért ?

Téma: Egyszemélyi uralmat, nyílt diktatúrát hozna be Gyurcsány
panPeter
2006. október 24. 18:33 | Sorszám: 282
"Azonkívűl a következő generáció történelmi okítását is egyfüst alatt megoldottuk."
Így van ! Tegnap egyetemista lányommal a TV-ben hallgattuk a rendőrségi szóvivő aarcpirítóan hazug beszámolóját (miközben a cáfolat a képernyőn ment). Lányom is alig kapott levegőt a felháborodástól. Mondtam neki: most legalább pontosan látod, mi ilyen hazug légkörben éltük az életünket.
pP

Téma: A kettes és a négyes vita
panPeter
2006. április 06. 00:03 | Sorszám: 376
Két gondolat:
1.) Azért mondjuk az összefoglalónál szóvá lehetett volna tenni Gyurcsány gondolatvilágának azon ellentmondását, hogy miközben Orbánt múltba fordulással vádolja, ő az, aki folyamatosan a múltról - Orbán miniszterelnökségének idejéről - beszél.
2.) Azért az érdekes, tanulságos és elgondolkodtató, hogy mindentől függetlenül Gyurcsány viselkedett "trónkövetelőként"
pP
panPeter
2006. április 05. 23:09 | Sorszám: 341
Ha érdekes egy 14 éves gyermek véleménye... Mondom neki, hogy a netezők szerint Gyurcsány meggyőzőbb volt -- erre ő befejezi. de bunkó.
Heller Ágnes szerint (atv-n volt) Gyurcsányt az hozta ki a sodrából, hogy a vita során Orbán nem rá, hanem a közönségre (kamerába) nézett.
pP

Téma: Kossuth tér, 2006. okt. 23.
panPeter
2006. október 24. 08:38 | Sorszám: 284
"Hol vannak már utcakövek? Aszfalt van mindenütt, nem tudom milyen utcakövekről povedálnak állandóan."
Azokról amelyeket véletlenül mindig ott felejtenek. Hol térkő, hol meg burkolólap, mint tegnap a Deák-téren...
pP

Téma: Demján - VOSZ - Nagykoalíciót!
panPeter
2005. december 09. 14:55 | Sorszám: 92
Ha jól emlékszem, tiszavirág itt a fórumon már egyszer titulálta magát "nagy kislány"-nak.
pP

Téma: Láttátok?
panPeter
2006. október 30. 16:06 | Sorszám: 1124
Előbb olvastam cikket róla, mint hogy a riportfilmet láttam volna. Eszerint...
A közterületesek forgatási engedélyt kértek. Erre azt mondták, hogy a forgatáshoz nem kell. (Mert hogy a filmforgatás "nem minősül közterület-használatnak".) A közterületesek hívták ki a rendőröket. A rendőrökkel már kevésbé boldogultak. A cikk szerint az RTL klub arra járó operatőre "segítette ki" őket. Ő ment oda, odaadta újságíró igazolványát, ezt követően pedig nagyon határozottan felszólította a rendőröket, hogy igazolják magukat. A felvételen is úgy láttam, hogy tényleg, mintha egy viszonylagos kívülálló lett volna, aki követelte e rendőröktől, hogy igazolják magukat...
pP
panPeter
2006. október 29. 23:57 | Sorszám: 1092
Én az ismétlést láttam, de én nem annyira voltam elégedett Erdőssel. Pl...
Amikor már másodszor mondja Gergény, hogy akinek baja van, menjen az ügyészségre, akkor azért én megkérdeztem volna Gergényit: "Milyen felettes az, akit ennyire nem érdekel, hogy beosztottai hogyan látják el feladatukat ?"
pP
panPeter
2006. június 22. 14:14 | Sorszám: 286
Igen, ezt az "Orbán is ugyanezt tette volna" magyaráz(kod)ó szöveget én is ismerem. A magukat értelmesnek gondoló MSZP szavazók mondják -- ahelyett, hogy szembenéznének azzal, hogy kire/mire is szavaztak.
panPeter
2006. május 16. 08:55 | Sorszám: 209
Bundula István - Azok jó elemzések voltak még akár nálunk is elférhetett volna. Ezzel azt akarom mondani hogy nagyon gyorsan rövidre zárták, 2-3 nappal a vereség után Orbán Viktor azt mondta, nem kell a múlttal foglalkozni, előre kell nézni megbeszéltük a hibákat előre és ezt ukásznak tekintették a kollegák vagy iránymutatásnak és azóta nem sok figyelmet fordítanak erre. De ez nem azt jelenti hogy a probléma nincs a probléma az van.
Ehhez képest a MN-ben a mai napig megy a Voks 2006 vitafórum.

Téma: Ingyenkaja, ingyenlabda, osztogat az MSZP
panPeter
2005. október 02. 18:26 | Sorszám: 98
Esetleg: Exodus über Ungarn

Téma: Olvastátok? 3.
panPeter
2006. november 15. 10:45 | Sorszám: 116
Ahogy az életrajzát nézem, bejelölhetted volna még:
MSZP Országos Emberjogi és Gyermek Tagozata
Magyarországi Gyermekbarátok Mozgalma
Szóval... Ez az egész majdnem egyszemélyben Hanti :-(((
panPeter
2006. november 15. 10:32 | Sorszám: 113
Már több helyen írták, hogy ez bibliai szöveg...
Pontosabban:
Jn.8. 31-32
Jézus akkor a benne hívő zsidókhoz fordult: "Ha ti kitartotok tanításom mellett, valóban tanítványaim vagytok, Megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket."

Téma: A DA VINCI-KÓD
panPeter
2006. május 18. 16:49 | Sorszám: 44
Polgárlány:"És akkor hogy magyarázod a szeplőtelen fogantatást, mely szerint a szentlélek szállta meg Szűz Máriát, akinek Józseffel addig semmilyen testi kapcsolata nem volt... "
A szokásos tévhit :-))) A "szeplőtelen fogantatás" NEM Jézus fogantatása, hanem Jézus anyjának, Szűz Máriának fogantatása. Eszerint Mária, mint Isten Anyja - ellentétben a többi emberrel - az eredendő bűn nélkül fogant.
Ha úgy lenne, ahogy Te írod, akkor március 25-én, Jézus fogantatásának napján lenne a Szeplőtelen Fogantatás ünnepe. Pedig az ünnep december 8-án, vagyis 9 hónappal Mária szeptember 8-i születésnapja előtt van.
pP

Téma: Mi az oka Budapest vörösbe borulásának?
panPeter
2007. január 30. 01:17 | Sorszám: 262
Nekem úgy rémlik, hogy Pataki listáról bekerült, ezért nem...

Téma: Több tonna romlott hús
panPeter
2006. december 12. 01:51 | Sorszám: 80
Szerintem szaga az acetonnak volt, amit a régi fölirat lemosására, nem ragasztásra használták.
pP

Téma: Fidesz
panPeter
2006. július 13. 10:02 | Sorszám: 51
Ha jól tudom, Hankiss kisgyermekként a Nagy Imre társasággal volt Snagovban. Szóval 56-ban 2-3 éves lehetett.
pP

Téma: MAGZAT TISZTELETE
panPeter
2004. május 12. 13:02 | Sorszám: 60
Azért van valami ez ügyben, Abasáron: http://www.communio.hu/meh/emlek.htm

pP
panPeter
2004. május 11. 00:31 | Sorszám: 53
Továbbá... Meg kéne nézni, mit mond erről az egészségügyi törvény: hátha abban is benne van, csak sose élnek vele.
Szerintem az első óvatos lépés pl. az lehetne, hogy ha már úgyis kötelező parcellát kijelölni a temetőkben, akkor ezt a parcellát tábla jelölje. Temetőbe azért viszonylag rendszeresen járnak az emberek, ha meglátják a táblát, esetleg elgondolkodnak... hogy tényleg... így is lehet.... tán így illik.
pP
panPeter
2004. május 11. 00:22 | Sorszám: 52
Apóka, azért a helyzet - bizonyos szempontból - jobb, mint gondolnád.
145/1999. (X. 1.) Korm. rendelet
a temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény végrehajtásáról
12. § ...
(6) A temető tulajdonosa (üzemeltető) a mesterséges vagy spontán abortusz folytán távozó magzat, csonkolt testrész, emberi szerv, szervmaradvány eltemetésére külön sírhelytáblát jelöl ki
És ha rákeresel a "magzat +temetés"-re, láthatod, hogy egy csomó önkormányzat szabályzatában is benne van.
Szóval nem ezen múlik :-((((
pP

Téma: NABUCCO vagy KÉK ÁRAMLAT?
panPeter
2007. március 25. 17:55 | Sorszám: 3
Miért ne lehetne ?
Pénz... Ha az egyik megépül, a másik kihasználtsága, így megtérülése már kérdéses.
pP

Téma: Liberálisok karperecben
panPeter
2005. október 10. 22:14 | Sorszám: 14
És a választásokig fogják viselni ?

Téma: VEZET A FIDESZ! V.
panPeter
2006. június 29. 11:01 | Sorszám: 1210
...még valaki, aki nem fogja fel, hogy demagóg szövegre demagóg szöveggel válaszoltam,...
Bevált balos trükk ez az "én is mondok egy demagógiát", és "adjuk döntetlenre" ajánlat... Olyan kedvező, kompromisszumkész képet fest az ajánlattevőről. Olyan apróságokon meg ne akadjunk fönn, hogy a két "demagógia" által takart összegek között olyan 4-5 nagyságrend különbség van.
pP
panPeter
2006. június 29. 08:57 | Sorszám: 1205
Ezen a korona-"úsztatáson" lovagolni -- szánalmas. 1000 évenként, 10 millió embernek 20 millió forintért. Fejenként 2 forint.
Kedves mavo, a Rád eső 2 forintot megtérítem Neked, és kérlek, máskor ne égessed magad ennek fölhányotgatásával. Mert a Koronának az 1000 éves évfordulón az Esztergomba és visszaszállítását fölhánytorgatók szánalmasan pitik és kisstílüek.
pP

Téma: Fittelina mozgalom
panPeter
2005. október 13. 19:46 | Sorszám: 20
Korántsem tartom kizártnak, hogy az APEH adatbázisából lehívott adatok a Magyar Nemzet-hez kerültek. Ha így is van, jól csinálják. Legálisan megszerezhető adatokkal gyanusítanak. Ha van a kezükben perdöntő dokumentum az adócsalásra, azt jobb tartogatni... Előbb hazugságba kell csalogatni az ellenfelet. És ha már a tagadásuk eléggé beépül a köztudatba, elegendő akkor előjönni a perdöntő adatokkal.
Arra meg, hogy hogy került hozzájuk, bejáratott klisék vannak: "egy dossziét fújt be a postaládánkba a szél"
pP

Téma: TORGYÁN DOKTOR VISSZATÉRT
panPeter
2006. szeptember 18. 18:00 | Sorszám: 17
A Torgyán uszodát is épített ? Azt hittem, csak liftet...

Email a webmesternek | Gondola