gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: A söpredék. 1919 március 21.
dr.o
2005. július 04. 19:27 | Sorszám: 577
Kaleb!
Ön 350-es hozzászólásában egy olyan attitűdről tesz tanúságot, mely a legsötétebb, ami emberi lélekben fészkelhet. Ön darabra méri, relativizálja az emberi életet. Ez az a szemlélet, amely a hidegvérű gyilkosok, népírtók emberképét jellemzi, ahol egy-egy emberélet nem abszolút értékkel bír, hanem mint tárgy, munkaeszköz, számadat szerepel. Efféle gondolkodáshoz negatív érzelmi megalapozottság szükségeltetik, mégpedig az empátia teljes hiánya. Aki képes semmibevenni az emberi élet alanyi abszolútértékét, amellett senki, még saját családtagjai sem lehetnek biztonságban. Efféle ember bármire képes. Példákat sorolni nagyon künnyű, ebben a topicban is bemutattatott már több tucat.

Tekintettel arra, hogy efféle fórumon nem személyek szerepelnek, hanem szövegek, az én hozzászólásom is az ön szövegéről szól, nem pedig a személyéről, amit nem ismerek. Íme az ön 350-es hozzászólása:

"ráadásul sokkal több embert is gyilkolt meg"
Mármint a kommunizmus. Ez szerintem nagy tévedés, mint lentebb próbáltam elmagyarázni. Amit a fekete könyv állít, az egyszerü statisztikai nonszensz. Ezt anélkül mondom, hogy a számait kétségbevonnám. Amit kétségbevonok, az az értelmezés.

Mondok egy példát, hasszámokkal. Ha Szegeden születik egy évben 3.000 gyerek, Budapesten meg 30.000, mondható-e, hogy Budapesten tizszer akkora a termékenység? Ha Budapesten kerületenként egyenletesen születnek a gyerekek, akkor egy kerületre kevesebb, mint 1500 jut. Így ha kerületenként nézed, úgy tünik, hogy Budapesten születik kevesebb. Melyik kevesebb? Melyik több? Enek a megállapítására találták ki az intenzitási viszonyszámokat. Amiből ugye van nyers és tisztitott is. Nem is olyan buták ezek a statisztikusok és demográfusok.


Téma: Kik és miért szavaztak az MSZP-re?
dr.o
2006. május 11. 12:00 | Sorszám: 140
Tudom, hogy igaza van, természetesen nem mindenki, aki a Horn Gyuszi korosztályához tartozik szolgálta aktívan, illetve szolgálja ma is a proletárdiktatúrát. Mint ahogy az Mszp szavazói között is vannak mai fiatalok sajnos. De nam valószínű, hogy a történelem úgy fog emlékezni a kádárkorszak nemzedékére, hogy a F. J, meg a B. G. nem voltak ám komcsik, csak a többiek, hanem inkább úgy, hogy az az egész náció amblokk szégyenletes. Egyébként valamelyest magam is közéjük tartozom.
Ma már jobb a helyzet, létezik igaz beszéd is, meg igaz sajtó, van ellenzéke a trágyának. A kérdés, hogy vajon meg teszünk-e mindent, ami tőlünk telik. Nem vagyok benne biztos, hogy igen.
dr.o
2006. május 09. 10:46 | Sorszám: 137
Bizonyí jó lenne, ha a pofátlanul hazudók mindig megbuknának, de ez a legutóbbi népi döntés éppenhogy nem erről szól. Ferkónál pofátlanabbul hazudni a rendszerváltás óta még nem sikerült senkinek, és nem hogy megbukott volna, hanem éppen hogy ezért választotta a bölcs nép újra.
Mindig viszonylag jó döntés születik? Hát igen, amíg atombombát nem dobatunk a saját fejünkre addig viszonylag rendben vannak a dolgok. Szerintem a média-proletárokat erre is rá lehet beszélni.
dr.o
2006. május 08. 16:31 | Sorszám: 134
Az Mszp szavazóinak derékhada a média-proletárok. Ők a valóságshown tengődő erkölcsi éhenkórászok, a kádárrenszer üledéke. Feri pontosan tudta, hogy hogyan kell megszólítani őket "húzzunk bele!" és belehúztak, azt sem tudván, hogy mibe, hiszen nekik tökmindegy. Számukra a gyűlölet lelki maszturbáció, ennek tárgyául preparálták ki Orbán Viktort, csak nekik, csak most és csak azért is. Korábban a kizsákmányoló kapitalista imaginációjára csattogtatták a fitymájukat, aztán megváltozott a kép, de ők maguk nem. Ők most a Horn Gyuszi korosztálya, a szégyen nemzedéke, sohasem jártak külföldön, sohasem látták a tengert és sohasem olvastak könyvet. Gyenge vigasz, hogy nem is fognak. Számukra a gyűlölet örökös tárgya a tiszteletre méltó ember, minthogy belőlük ilyesmi sohasem lesz, akárhogy is alakul a világ. Nyájösztönük, ami némán is összetartja őket annyi, hogy ahol kultúrérték van, ott rombolni kell, mert az visszatükrözi a förtelmes valóságot, vagyis a saját arcukat. Ez az emberforma a kommunizmus táptalaján vidáman tenyészett, de nem abból született és nem is tűnik el vele. Örök és változhatatlan, némelyeknek hasznos, mint ahogy az ürülék is része a táplálékláncnak. Az ürülének azonban nem szégyen, mert nem ember.

Téma: Székhelyi, a vessz(t)ő...
dr.o
2005. április 07. 11:27 | Sorszám: 288
Nyelvjáték
Tokaj Hímvesszejét az SZDSZ-es szakállas bácsi ügyesen forgatja szájában. Jól áll neki. A szakállas bácsi arcára kiül a kéj, szeméből somolyog a bujaság, amint Tokaj Hímvesszejét szájába veszi, ízlelgeti, nyalogatja, csócsálja, ahogy kell. Ez a posztmodern irodalmi nyelvjáték. Nagy művész ő, Székhelyi József igazgató úr, nyelvzsonglőr. Tokaj Hímvesszeje pedig keményen állja a koncepciós ingerlést, már tocsog az SZDSZ-es bácsi nyálában, pattanásig feszül, de nem leheli ki páráját, juszt se. Visszatart, kivár, mint rutinos szerető, minél hosszabb a játék, annál több az élvezet. Tokaj Hímvesszeje becsben tartja, tiszteli partnerét, megadja neki, ami kell, legyen boldog, hiszen megérdemli. Korai magömlés talán válóok is lehetne. Az SZDSZ-es szakállas bácsinak olyan fontos a szex, mint sivatagnak a homok. A sivatag persze nem homoszexuális, csak az SZDSZ-es szakállas bácsi lelke egy homoszexuális sivatag. Melegházaséletről szó sincs, mert az határozott nemiséget igényelne, de az SZDSZ-es szakállas bácsi valójában ivartalan. Szexuális preferenciáját úgy váltogatja, mint a rovarnyelő kaméleon a színét, attól függően, hogy éppen mit előnyös szájbavenni. És mindeközben csöpög és fröcsög a nyál szanaszét, hatalomsóváran és tajtékozva a gyönyörtől. Tokaj Hímvesszeje és az SZDSZ-es szakállas bácsi nyelvjátéka nyilvános, hiszen mindannyiunk ügye ez, istenek frigye nemzeti ünnep, még akkor is, ha egyikük az ördög. Meg azért is, mert hát színház az egész. Szín-művészet, melyhez a kaméleonok értenek a legjobban. A közönség pedig tapsol, röhög, dobálja magát, habzsolja az élvezetet, a pompás látványt, a fennkölt jelszavak zengését, a nyelvjátékot. Mindenki megpróbál egy-egy fröccsenő nyálcseppet elkapni szájtátva, kéjsóváran, részesedni a szerelmi mámor levéből legalább egy csipetnyit. Ám Tokaj Hímvesszeje még mindig visszatartja nedvét, pedig a szakállas bácsi arca már igazán megérdemelne egy kiadós spriccet, de már közeleg a vég, a kielégülés, a megváltás, aztán mehet mindenki a dolgára megelégedetten.
dr.o
2005. április 05. 11:42 | Sorszám: 277
Székhelyi igazgató úr önmagát is remek humorral hímvesszőnek nevezte, kvázi meghátrálás képpen. Miért éppen efféle hasonlatok, szavak tolulnak ajkára a művészúrnak (meg elvbarátainak is)? Nincs ebben némi homoerotikus perverzió, mintha ízlene neki a csámcsogás a fütyin?
dr.o
2005. április 01. 09:53 | Sorszám: 271
Nem értem mi a baj Székhelyi mester beszédével. Tokaj Hímvesszeje nagyon is jól áll a szájában.

Téma: A Nagy Baj dübörgött!
dr.o
2006. május 29. 16:02 | Sorszám: 19
Nyugi gyerekek, Feri pontosan tudja mit kell tennie, mint ahogy Iljics is mindig tudta:

HAZUDNI, HAZUDNI, HAZUDNI!


Téma: Rasszista ország!
dr.o
2005. június 06. 11:49 | Sorszám: 58
Örülök, hogy tetszik, nem bánnám, ha közhírré tétetne, ezért le is írom minél több helyre. TGM A FÉCESZGÉBER.
Egyébként a faex latinul ürülék, innen ered a fécesz, meg a fekália szó is. De nem ez az érdekes, hanem, hogy TGM és a gondolatai honnan erednek. Az a gyanúm, hogy a faex-el közös forrásból.
dr.o
2005. június 03. 14:23 | Sorszám: 40
Tudtommal nem, de egyébként is a mergagéber nagyon rosszul hangzik. Bár TGM-et nyilván ez sem zavarná a szarkavarásban.
dr.o
2005. június 03. 11:31 | Sorszám: 25
TGM a Féceszgéber.
TGM nem kötődik érzelmileg sem eszméhez, sem helyhez, sem eseményhez, ezért tud szabadon gondolkodni és gátlástalanul beszélni bármiről. Az agya jár, üresben, üresjáratban tud a leggyorsabban pörögni. "Éceszgéber" jiddisül ötletgyártót jelent, fécesz meg latinul szart. Ezért TGM a Féceszgéber.

Téma: CSURKA ISTVÁN
dr.o
2005. április 12. 00:01 | Sorszám: 63
Csurka István politikai írásai is művésziek. A gondolatiságon kívül ez egy további erő benne, ami a kellőképpen paranoid alakok számára veszélyessé teszi. Akik ócsárolják valójában nem félnek tőle, hanem irigylik.

Téma: Mit mondanánk,mit tennénk a Fidesz politikusai helyében
dr.o
2006. július 18. 12:16 | Sorszám: 658
Nagyon fontos kérdés, hogy tudták-e a kormánypárti szavazók, hogy miféle alakokra szavaznak. Nekem nincsenek különleges információs csatornáim és én tudtam, tehát bárki tudhatja és nyilván tudja is. Ha nem tudták volna akkor persze ostoba barmok lennének, ahogy írod, ha viszont tudták akkor gonoszak, ami annál sokkal súlyosabb állapot.
Egy biztosan nem ostoba MSZP párti ismerősömnek adtam egyszer egy MIÉP újságot a kezébe, azon mód széttépte, nem olvasott bele. Ostobaság kizárva, ismerem. Azért tépte szét, mert tudta, hogy ami oda le van írva az neki fáj, mert igaz és mert a saját bűnrészességét bizonyítja.

Tanulság: a közös bűn összetart, a becsület magánügy.

dr.o
2006. július 17. 11:41 | Sorszám: 632
A minap láttam a tévében egy országos? nyugdíjas szervezet vezetőjét nyilatkozni, hogy ők a saját szerény jövedelmükből szívesen hozzájárulnak az ország üdvére végrehajtandó reform-megszorításokhoz.

Azon gondolkodom, hogy vajon miféle ember az ilyen?

Amikor ezekre a bűnözőkre leadta a szavazatát pontosan tudta, hogy hazaáruló kormányt juttat hatalomra, de ez nem számít csak az Orbán ne nyerjen. Azt is tudta, hogy őt, az egykori büszke proletárt egész életében meglopták, átverték, kiröhögték, végül koldusbotra juttatták ugyanazok, akik ma is az internacionálét éneklik, de már milliárdosok és akik ma sem tesznek mást, az ő zsebéből is lopnak folymatosan. De ő rájuk szavaz és nekik spórol csak azért, hogy az Orbán ne nyerjen. Miféle ember az, aki saját magának és persze gyerekeinek, unokáinak is tudatosan árt csak azért, hogy valaki másnak is rossz legyen.
Ördögtől való az ilyen.

dr.o
2006. június 26. 19:07 | Sorszám: 278
Ocsmányul beszéltek. Mi értelme ennek?

Nekem az fáj a legjobban, hogy a parlamentben a vöröshangyák ugyanazt az aljas szöveget nyomják, mint mindig és nem akad egyetlen ember, aki megválaszolna nekik. Persze a választás előtt ugyanez ment, nem volt ellenzék négy évig, nem képviselte a nemzeti érdeket Magyarországon senki, még szóban sem, kivéve a MIÉP-et, de hát őket meg ki hallgatja? (Én)
A bajnak csak egyik oldala az, hogy a nemzet a saját lábában bukott el 2006-ban, a másik oldala pedig, és ezért tisztán a Fidesz a felelős, hogy még csak nevén sem nevezte senki azt, ami történik és hogy miféle emberek irányítják az országot. A műsor folytatódik.
A most zajló eseményekért, vagyis a hazaárulásért a történelemből visszanézve a Fidesz, mint főasszisztens ugyanúgy felelős lesz, mint a direktbe hazaárulók. Jól jönnének most a szovjet tankok, mert lenne kire kenni a szart, de nem jönnek és ránk szárad az egész.

dr.o
2006. június 19. 11:26 | Sorszám: 210
Szerinted tényleg ilyen a demokrácia?

Bocs, hogy közbeszólok, de szerintem bizony ilyen. És nem csak nálunk, hanem Amerikában is. Csak ott egyelőre még a megraboltak többségükben az országhatáron kívül vannak. Az, hogy nálunk hazaárulók kormányoznak, jelenleg a demokrácia következménye és ezért nem ők a felelősek, hanem az a 2,5 milliós csőcselék, akik megszavazták őket. Nem látok sok reményt.

dr.o
2006. június 16. 13:45 | Sorszám: 188
Ha neked mosolyra van okod, akkor te az Mszp fészekaljához tartozol. Kívánom, hogy megkapjátok, amit megérdemeltek. De ha úgy gondolod, hogy mégsem tartozol közéjük, akkor vizsgáld meg magad alaposan.
dr.o
2006. június 14. 11:43 | Sorszám: 171
A Fidesz és az Mszp politikai harca olyan, mintha egy atlétát összeresztenének a ringben egy bokszolóval, hogy küzdjenek meg. Hasonló egyenlőtlenség állt elő a Gulagon a politikai foglyok és a tolvajok között. Erre a mérkőzésre a Fidesz alkalmatlan. A kérdés az, hogy azt az ügyet, amit a Fidesznek kellene képviselnie, de amire persze képtelen, mármint a magyar nemzeti érdekeket, lehet-e egyáltalán bokszolói mentalitással képviselni. Szerintem lehet, de ahhoz egy Attila, vagy Árpád, vagy Mátyás király kellene, nem pedig a vesztesként is röhögcsélő és anekdotázó jámbor Viktor.
dr.o
2006. június 13. 09:26 | Sorszám: 157
A Fidesz politikusai helyében nincs senki más rajtuk kívül. Sajnos. Most már bizonyos, hogy szívünk választottjai alkalmatlanok az aktuális magyar politikai helyzetben minket képviselni, márminthogy a Magyar nép érdekeit. Viktorka okos, szimpatikus, tiszteletre méltó, de nem mond igazat. A hazug ember ugyanis nem hintás, hanem hazug. Hintás akkor lehet, ha vicces az ügy. Az Mszp és Feri ténykedése szerintem nem vicces, Viktor szerint viszont az. Tisztelettel kérem Orbán urat, hogy, persze érdemei elismerése mellett, húzzon már el a büdös francba.
Azt szokják mondogatni, hogy ennek a népnek Mohács kell. Lehet, hogy a nép tanulna belőle, de a Fidesz biztos, hogy még abból sem.

Email a webmesternek | Gondola