gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Éljen az LSD???
MrSpock
2005. október 05. 04:22 | Sorszám: 2
Az LSD legfőbb szószólójaként és apostolaként ismert, 1920 és 1996 között élt Leary végzettségére nézve pszichológus, foglalkozására nézve pedig egyetemi tanár volt (legalábbis egy darabig).

Nem sokan fogjak partolni, ugyhogy en elmeselek egy "hajmereszto" tortenetet, az LSD vedelmeben. Velem tortent meg.

1988-ban, 15 evi hazassag, ket gyerek utan, felesegem, akit amugy nagyon szerettem, megcsalt es bejelentette hogy otthagy. A bejelentes es az otthagyas kozott tobb mint negy honap telt el. Mikozben en minden nap megszenvedtem a kovetkezo napert. Konyorogtem hogy probaljuk rendbehozni, de hajthatatlan volt. Es tobb mint negy honapos, majdnem szandekos "kinzas" utan, X napra be volt jelentve hogy kikoltozik, viszi magaval ket gyerekunket. En teljesen ki voltam borulva. Jott a "nagy nap", reggel meg otthon volt, mire hazajottem a munkabol, a lakas fele kipakolva, mindenki nelkul. Ugy ereztem minden percben hogy meghalok.

Es akkor megszolalt a telefon. Jo baratom, aki tudta hogy mi tortenik, tudta hogy aznap koltozott el felesegem, hivott. Hogy jobb ha most nem vagyok egyedul, menjek at hozza. Az ures lakasnal minden jobb volt, ugyhogy beugrottam a kocsiba es atvezettem. Ott leultetett es nem tobb mint negyedorat csak altalanossagokat csacsogott. Aztan megkerdezte:"Bizol te bennem?" Mondom, hogy nem ertem a kerdest, persze hogy bizom benne, hiszen hosszu evek ota ismerem, jo barat. Na akkor varj, mondja, es eltunik a konyhaban. Jon vissza, a kezeben egy kis papirszelet, mint egy letepett ujsagpapir sarka. "Tedd ezt a nyelved ala", mondja. Mi ez, kerdezem. "Azt mondtad hogy bizol bennem. Csak tedd a nyelved ala". Ugy tettem. Na es most? Most semmi. Tiz perccel kesobb adott egy kis pohar orange juice-t, es mondta hogy nyeljem le a papirszeletet. Lenyeltem.

Es beszelgettunk. Megmondta, hogy egy kis dozis LSD-t szedetett be velem, es elmeselte, hogy mielott az LSD illegalis lett, a pszichiaterek rendszeresen hasznaltak tobb kulonbozo szituaciokban, jelentos sikerrel. Mondta hogy mit varhatok el, mondta hogy nem lesz semmifele nagy hallucinalas, annal joval kevesebbet adott, de "fogom erezni". Es beszelgettunk minden masrol, tv-t neztunk, telt az ido. Olyan egy ora mulva veszettul elkezdtem fazni, mondta hogy ez hozza tartozik a dologhoz. Adott egy pulovert es tovabb beszelgettunk. Egy olyan masfel ora mulva furcsan "jobb szinuk" lett a dolgoknak, de ez volt a maximalis torzulas amit ateltem. Olyan harom ora mulva elalmosodtam (joval ejfel utan volt) es mondta hogy nem mehetek haza, csak doljek le valahol es probaljak ott aludni. Reggel, csak keljel fel es ha kell menned, mehetsz.

Es megis, miert csinaltad ezt, kerdeztem. Nem magyarazok meg semmit, majd meglatod, volt a valasz.
-----------------------
En elaludtam es masnap reggel amikor felebredtem...........valami "nem stimmelt" (az elso masodpercekkel a felebredes utan). Valami más volt mint amit minden reggel ereztem honapok ota. Es olyan tiz masodperccel kesobb radobbentem, hogy az a hasito lelki fajdalom, amit honapok ota, minden reggel ereztem amikor tudatra ebredtem, egyszeruen nem volt jelen. Minden tudati szinten jelen volt, pontosan tudtam hogy mi tortent, pontosan tudtam hogy felesegem elhagyott, csak eppen az ezzel jaro agonizalo lelki fajdalom nem volt jelen. A baratom meg aludt, nem ebresztettem fel, csendesen ujjongva beszalltam a kocsimba es hazamentem.
Nem zavart az ures lakas, mintha letoroltek volna a lelkemre nehezedo tonnakat. Kesobb izgatottan felhivtam telefonon, es kerdeztem hogy ez mennyi ideig fog tartani. Mondta, hogy a szerencsemtol fugg, ha szerencses vagyok, orokke fog tartani. Mert az LSD hatasa mar nincs is jelen.

Es igaza volt. A lelki fajdalom soha tobbe nem jott vissza. Visszanezve, egyaltalan nem lehetetlen hogy az eletemet mentette meg, de ha nem is, a jozansagomat bizonyosan. Ugyhogy azota en az LSD-nek nagy partoloja vagyok. Nagy kár hogy olyan sokan olyan rossz modon hasznaltak, igy illegalissa kellett tenni. Annak az egy kis adag LSD-nek teljesen drasztikusan pozitiv hatasa volt ram.

Gabor

Email a webmesternek | Gondola