gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Olvastátok ? ( 23.)
Marcona Lőrincz
2012. október 30. 11:20 | Sorszám: 2918
Ami másodlagos kérdés, mert a tesó nem ezt mondta. Hanem azt, hogy Gézabá igazán hivatkozhatott volna felmérésre, statisztikára, forrásra. Enélkü az ilyen kijelentések nem csak hogy durvák, hanem tudománytalanok. Még egy stenciljegyzetben is.

Téma: CÖF Békemenet 2012
Marcona Lőrincz
2012. október 29. 17:01 | Sorszám: 873
Szívesen, tesó!

Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Lőrincz
2011. január 15. 13:46 | Sorszám: 103
S imét meg kell szólalnom:

a Filozófusok topikból elég világosan kiderül, miféle elképesztő visszaélésekre derül itt fény a pályázatok kapcsán.

Ebben a topikban meg elhangzott, hogy a piliscsabai kampuszon legalább két tanár érintett ezekben a botrányos pályázatokban.

Ez egyelőre gyanú, de megalapozott gyanú, vagyis több, mint valami ötlet. Nyilvánvaló, hogy a pályázatok jó erkölcsbe ütköznek (már csak a nagyságuk miatt is), és az is, hogy ebben egyes tanárok részt vettek.

S az is elhangzott, hogy Botos dékánnak valahogyan éppen azokat sikerült támogatnia, akik ebben a botrányos ügyben résztvevők.

ENNEK kellene utána nézni: miért ezeket támogatja Botos? Esetleg van-e köze a botrányos pályázatok körül kialakult holdudvarhoz?

Kérdések, de nem alaptalan kérdések.


Téma: Filozófusok
Marcona Lőrincz
2011. január 14. 09:07 | Sorszám: 65
Azért legyen teljesen világos, hogy ezek a nagy összegek (plusz még 50 másik, amikről nem szólnak a hírek)
egyszerűen baráti pénzosztás volt a támogatói körnek. Azért kellett a megbízható gazembereken keresztül utalni, hogy még véletlenül se kerülhessen rossz -- vagyis nem ballib -- kezekbe egy fillér sem.

Amit a pénzből a jutalmazottak csináltak, az NEKIK EGYÉBKÉNT IS MUNKAKÖRI KÖTELESSÉGÜK AZ EGYETEMEKEN, AHOL TANÍTANAK -- A PUBLIKÁLÁS, A KUTATÁS MUNKAKÖRI KÖTELESSÉG. ERRE A KÖTELESSÉGRE KAPTAK ŐK EGYENKÉNT MÉG PLUSZ TÖBBMILLIÓ FORINTOT AZ EGYSZERŰ ADÓZÓK PÉNZÉBŐL.

Ez egy ilyen fajta. Hazug, becstelen, lopós, gazember fajta. Mert már mindig is azok volt.


Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Lőrincz
2011. január 11. 19:35 | Sorszám: 96
Meg mást is írtál. De spongyát rá. Mondogatom újra meg újra: túlfeszíted. Inkább vegyél vissza. Neked amúgy is van 1000+1 dolgot, ügyed, feladatod. Minek ide ütni az orrodat?
Marcona Lőrincz
2011. január 11. 19:21 | Sorszám: 94
Fluctuatnak: azt szeretném mondani, hogy jobb az ilyen kérdéseket személyes beszélgetésekben tisztázni. Én ezt javaslom, ha szabad.
Marcona Lőrincz
2011. január 11. 19:20 | Sorszám: 93
Azt hiszem, végre nekem is meg kell itt szólalnom, több okból is. Először is, ha jól sejtem, a hozzászólók közül legalább 3 személyt ismerek (tesó Vincét ideértve...).

Másrészt azért is, mert nagyon elszaladt a ló veletek, kedves Tagathon! Nem tudom, hogy valaki, akinek még PHD-ja sincs, miért akar ítélkezni ilyen ügyekben? Tagi, te tudod a legjobban, hogy minden intézményben vannak belső feszültségek és viták. Eből arra következtetni, hogy a legfőbb szervhez kellene szaladni,kicsit túlzás, nem gondolod?

Lassan a testtel, te nagy Rilke-tudós! Inkább konstruktív dolgokat irogass, ha már irogatsz. A tények makacs dolgok, s a helyzet az, hogy az egyetem és a kar működik. S ha összeveted más helyekkel -- jobb lenne a másutt tapasztalható, elképesztő korrupció? Vagy a belső viták, melyek szakításhoz vetenek? Na ugye, hogy nem. Te is írtad, hogy a dékán fiatal ember. Ha az, még van ideje, tanulni fog.

Kicsit több megondoltságot -- mondom azoknak is, akiket ismerek, s azoknak is, akiket nem.


Téma: Költségvetési Tanács
Marcona Lőrincz
2010. december 05. 17:14 | Sorszám: 6
Nem arról van szó. Nem hagyunk ott 1 milliárdot ezeknél a síma szavú csalóknál.

Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Lőrincz
2010. december 05. 16:45 | Sorszám: 52
Maróth tudtommal >< így van Erdővel és a püspöki karral. Azaz lehet, hogy neki nem igen hisznek.

De végül is mindegy, ha születik egy beadvány, azt -- ha jól hiszem -- a Vatikán illetékes bizottságának hivatalból ki kell vizsgálnia.

Most folyik egy ügy a pécsi püspökségen, ahol Wildmann János bejelentése nyomán indult vatikáni vizsgálat. Wildmannt talán nem kedveljük (A Gyurcsány-érában volt valami bizottsági tag egyházügyben), de abban biztosan igaza van, hogy az egyház piszkos ügyeit nem szabad eltussolni -- lásd besúgók, gazdasági csalások stb.

Botos esetében eszembe jutott, ő hosszabban is volt Franciaországban. Mit csinált ott?


Téma: 01:15 AM
Marcona Lőrincz
2010. december 04. 10:18 | Sorszám: 3463
szuoer vagy. Menj Bajnaira szavazzzz

Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Lőrincz
2010. december 04. 10:13 | Sorszám: 42
megvolt-e a színvallás, Bélabá? S élsz-e még? Írrj
Marcona Lőrincz
2010. december 04. 10:09 | Sorszám: 40
Hm. Mondsz valamit...

Téma: Arzén a DNS-ben
Marcona Lőrincz
2010. december 04. 09:31 | Sorszám: 8
Határozott véleményem, hogy a NASA és minden központilag ellenőrzött intézmény fenntart egy listát A, B, C, D, E... stb. minősítésű híranyagokkal, ahol a jelek a hír propaganda erősségét jelzik.

Azt ne reméljük, hogy az A, B, és a C jelzésű anyagok bármikor is könnyen kijönnek.

Amit most kaptunk, az szerintem egy O, P, Q szinten levő anyag. S csak azért volt rá szükség, mert a wikileaksben a NASA is említve van, plusz valami marslakók...

Nosza, gyorsan elő a Q-anyaggal, eltereljük a figyelmet.

Ennyi. (Szívesen olvasnék azonban az A, sőt a 0000AAAAA minősítésű anyagokból is...)


Téma: 01:15 AM
Marcona Lőrincz
2010. december 04. 09:23 | Sorszám: 3459
eszerint nem tudod, hogy az államiba visszakerülő pénz a pénztártagok tulajdona MARAD....

Ehhez azonban előbb meg kell találni, mert kedvenceid, a nyugdíjpénztárak ezt a tulajdont már DE FACTO ELSINKÓFÁLTÁK...

de ez téged nem zavar....


Téma: Újra Balhé a piliscsabai Pázmányon
Marcona Lőrincz
2010. december 04. 09:00 | Sorszám: 38
Hát, ami azt illeti: ezen a képen Botos Máté ugyancsak fancsalian néz....

Nem pont így is viselkedik dékánként?

Nem egy szélhámos ez a Botos Máté????

Marcona Lőrincz
2010. november 29. 10:08 | Sorszám: 17
Béla bá! Mi nem tudunk, annyit, mint te, de az sem kevés...
Marcona Lőrincz
2010. november 29. 10:02 | Sorszám: 14
Nekem van ismerősöm a Pázmányon és annak alapján sajnos igazat kell adjak a topiknyitó levélnek. Meg is kérdeztem a barátomat erről. Ezt tudom:

Botos tudományosan értékelhetetlen, ellenben hihetetlenül ért a seggnyaláshoz, ezt a rektori hivatalban tanulta.

Ismerősöm elmondta, hogy megválasztása után az első tanév végén a rektor jelenlétében egy öndicsőítő ódát olvasott fel arról, hogy ő mindent milyen jól csinált.

Ez nem tudomány, ez bizantinizmus. Botos egy bizánci bürökrata, helyet tévesztett, az ortodoxoknál kellene dékánolnia.

Van egy utalás Mezei Balázsra (rosszul írták a nevét, nem Mezey, hanem Mezei), aki a filozófiát vezeti a Pázmányon már x. éve. Őt az Eltéről hozták át annak idején, éppen Fröhlich, hogy akkreditáltassa a filozófiát (a korábbiakban ezt sem sikerült elérni). Mezei szabadelvű jobbos, Láncziék csapatába tartozik, igen tájékozott, sokat élt külföldön, és nagyon sokat publikált. Ráadásul erősen vallásos, csupa ilyen témában ír. (Legutóbb azonban az alkotmányról is írt a MN-ben, de az sem volt rossz). -- Szóval azt hallottam, hogy Mezeit felkérték dékánnak, de Erdő megvétózta -- ő tudja, miért (túl jobbos volt neki?). Ezt követően lett Botos a dékán, aki valamilyen okból Mezeit ki akarja szorítani, áskálódik ellene, meg mindenféle gusztustalan dolgot művel vele szemben, ami méltatlan egy tudományos intézmény vezetéséhez. Mezei úgy hallom nem becsátkozik csatába, hanem csendben marad. Ezt meg is teheti, van elég dolga, mint minden tudományos embernek.

Botos egy nüansz. Egy probléma. Megint érlelődik egy botrány, most miatta. Ezzel egyértek. S azzal az értetlenkedéssel is, hogy miért nem képes az egyház egy rátermett embert dékánnak kinevezni???


Téma: Orbán Viktor: A Legnagyobb Magyar?
Marcona Lőrincz
2010. július 27. 16:36 | Sorszám: 163
Nyúlam-Búlam! Ismered-e a tudománytörténet azon fejezeteit, amelyekről Thomas Kón bácsi oly kitűnő könyveket írt? Pl.: The Copernican Revolution. Nos, ahhoz, hogy ezt a könyvet értsd, nem árt, ha érted Ptolemaioszt is... s ha azt érted., a többit is értened kell, mert a régiek bizony így gondolkodtak.

Téma: A Fides-kétharmad ESÉLYEI
Marcona Lőrincz
2010. április 20. 17:57 | Sorszám: 7
Szerintem meg azért jó a topik, mert ellensúlyozza az Onogur-féle rágalmazó topikot, hogy a Fidesz kétharmada veszélyes lenne. Nem veszélyes. Esélyes.

Téma: Kormányzás helyett pótcselekvés
Marcona Lőrincz
2010. április 12. 16:29 | Sorszám: 3
Azt biztosan tudom, hogy OV és környezete tanult a 8 évből. Ha hiszed, ha nem, még Semjén is.

Semjén nem lüke, reálpolitikus, bár elég felszínesen lát. De nem hülye.

Tehát OV már kiis mondta, hogy tudja, mivel bántotta meg a népet. Pont olyanokra gondol, amilyenek Te írsz.

Ő éjszakákat nem aludt 2002 után. Meg is öregedett, beleöregedett ebbe.

De most ismét itt van, ereje teljében. Tanult és tudja, mit akar tenni.

Nagyon bízom benne. Minden bányász nevében


Téma: CSAK A FIDESZ!
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 23:44 | Sorszám: 82
csak a fidesz!!!!!

Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik. (2.)
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 19:15 | Sorszám: 833
CSAK A FIDESZ!!!ű
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 19:13 | Sorszám: 3229
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Mi lesz hétfőtől?
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 19:13 | Sorszám: 64
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Miért fogok a Jobbikra szavazni?
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 19:12 | Sorszám: 224
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Kubatov végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 19:12 | Sorszám: 40
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik. (2.)
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 19:00 | Sorszám: 831
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Kubatov végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 18:59 | Sorszám: 35
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: A Jobbik végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. április 09. 18:59 | Sorszám: 412
CSAK A FIDESZ!!!

Téma: Miért fogok a Jobbikra szavazni?
Marcona Lőrincz
2010. április 07. 07:52 | Sorszám: 32
SOHA
NEM
FOGOK
A JOBBIKRA
SZAVAZNI!!!!


CSAK A FIDESZ!


Téma: A kormányszóvivők meghalnak, ugye?
Marcona Lőrincz
2010. április 07. 07:51 | Sorszám: 145
Ne legyünk naivak. 1 és 1000 módja van az elkábításnak, ami ráadásul kimutathatatlanul felszívódik ezt követően a szervezetből. A többi rutinfeladat. Bármely erre kiképzett személy (max 4 személy) megoldja.

Téma: Elszámoltatás
Marcona Lőrincz
2010. április 05. 16:44 | Sorszám: 1245
Csengey Dénes:

én is így hallottam. neki azért kellett meghalnia, mert benne látták az MDF nagy, karizmatikus vezetőjét.

És NE feledjük el O. Kovács Attilát sem. Ő volt az a főszerkesztő, aki képes volt a Napi Magyarországot profi napilappá emelni.

S amikor épp nekilátott -- érthetetlen módon szenvedett halálos balesetet.


Téma: FIDESZ-KDNP 56 % 2009. ÚJ IRÁNY KELL!
Marcona Lőrincz
2010. március 19. 14:40 | Sorszám: 2964
a medián most úgy döntött, hogy a fidesz-szavazatok csökkenésével lehet manipulálni

ha úgy látja, hogy az ellenkezőjével, megint ki fogja hozni, hogy 70% a fidesz támogatása

NEM A VÉLEMÉNYKUTATÁSI TÁBLÁZATOKAT, HANEM A VÁLASZTÁST KELL MEGNYERNI!


Téma: A ballib 'értelmiség' bedobta a törölközőt...
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 15:00 | Sorszám: 161
Na, itt az újabb törölköző-behajítás. Objektivitást persze ne várjunk ettől a féltehetségtől, azt nehéz eldöntenem, hogy hazudik-e vagy szimplán téved. Itt-ott nyíltan hazudik, máskor beismeri a teljes vereséget: pl. amikor azt mondja, hogy 2002-ben a "leválthatatlan párt" robbantotta ki a hideg polgárháborút. Vagyis az MSZP. Ezt eddig sehol nem hallottam ballib "értelmiségitől" kimondani.

Érdekesebb kérdés, mit tehetünk mi, jobbosok. Hogyan hozzuk rendbe az országot, a kultúrát, az oktatást, a művelődést.

jellemző Szilágyi Ákos egész csőlátására, hogy meg sem említi Orbán kötsei beszédét, amely világosan kirajzolja, hogy a nemes és méltó szellemi élet a cél. Ő ebben valami kádárizmust lát, mint a vén zsidó, aki mindenütt alefeket, bétheket és tavokat lát, s nem ismeri fel a másféle betűt-írást-mondandót.
http://www.168ora.hu/itthon/kivonulas-52468.html


Téma: Biztos az MSZP 3. helye
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 14:39 | Sorszám: 198
egyébként olyan még nem volt, hogy egy párt a mért eredményekhez képest 20 %-kal túlteljesítsen. Olyan volt, hogy 7-10 %-kal. Erre emlékszem... csakhogy általában a JOBBOLDALRA nézve mérnek alá, s oszt bámulnak halkan, amikor a jobboldal túlteljesít.
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 14:38 | Sorszám: 197
Ami a manipulanciát illeti, az biztos, hogy nyomják a Fideszt, hátha lesz 1-200 000 hülye, aki -- látva ezt a "biztos" győzelmet -- inkább elmegy pecázni, túrázni, sörözni, és elfelejti a választást.

Látható, hogy a maszop a sjaát táborára nézve indulatkeltő üzeneteket továbbít (nácizás, vérbosszú stb.), míg a jobboldal felé megnyugtatóakat (BIZTOSAN győz a Fidesz...)

nos, ez nagy kihívás


Téma: Izraeli kémgépek hazánk felett
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 14:35 | Sorszám: 43
Hm,!

ez sem rossz meglátás, és az előbbit sem zárja ki.

Szekerest már tényleg be fogják tenni egy sputnikba és kilövik a világzűrbe


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 14:06 | Sorszám: 4770
meg is lett a Lengyel-ügy eredménye. Én magam is kiábrándultam a Fideszből egy időre!
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 14:01 | Sorszám: 4765
ez egy nagyon nagy pofon a Jobbiknak!

remélem, egy részüket visszaviszi a Fideszhez!


Téma: Izraeli kémgépek hazánk felett
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 13:57 | Sorszám: 34
"Én egyébként arra gyanakszom, hogy miután a brit uralkodó ház és izrael állam viszonya éppen csak fogcsikorgatóan együttműködő, ezért ez egy látványos jelzés volt izrael részéről: bocs, itt mi vagyunk az urak, ez amerikai-izraeli befolyási övezet és úgy hallgatunk le benneteket itt, ahogy akarunk. (és plusz házifeladatként felmérték Ferihegy berepülési koordinátáit, részletes 3D-s geodéziai adatokkal együtt.)"

Kiváló meglátás! Egyetértek!!!!! Az uralkodó érkezése előtt mindig nagy a sürgés-forgás.

Egyszer éppen Erzsébet királynő történelmi látogatása előtt 2 nappal szálltam le Washingtonban. 1. Elképesztő átvizsgálásokon mentem keresztül. 2. A böröndömet 5 nap múlva kaptam csak meg.

Szóval ez az egybeesés igen valószínű!


Téma: FIDESZ-KDNP 56 % 2009. ÚJ IRÁNY KELL!
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 13:50 | Sorszám: 2926
A választások után 10 000 ilyen lépés kell az egész országban!!!!!

Reconquista!


Téma: Jobbik - a Második Erő
Marcona Lőrincz
2010. március 18. 13:46 | Sorszám: 165
"A Fidesz kormányzását már csak a választások elszabotálásával lehet megakadályozni. (Azt hiszem, Nyíri riogatott már azzal is.) "

Ez a kémrepülő-história mindenképp gyanús!


Téma: 07:28 PM
Marcona Lőrincz
2010. március 12. 17:09 | Sorszám: 1151
Értjük: Ez ugyanaz a kovács 23millióromán lászló, aki 1989 előtt kötelezően "ellenforradalomról" papolt mindenütt 1956 kapcsán.

Most már tudjuk, mit jelent az mszp rendszerváltása: azelőtt 1956 volt ellenforradalom, most 2006 az ellenforradalom.

Én viszont azt remélem, hogy kovács 23millióromán l-t egyszer s mindenkorra lesittelik.

Vén bűzös gazember.


Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. március 12. 14:48 | Sorszám: 1334
Itt egyszer valaki kitalálta, hogy a vezér eresszen meg egy táncot a nép között vagy másképp

azóta ezt az ötletet adják el kb. 1000000 ft-os órabérben.

Persze: a mi zsebünkből lopják el ezta pénzt i.

Hogy rohadjanak meg!

Marcona Lőrincz
2010. március 12. 14:35 | Sorszám: 1332
Láthatóan ugyanaz a tervező, aki Jelcint is megtáncoltatta.

Röhej. Ez egy bohóc.

De figyeljük meg: Viceházmestery is táncra fog perdülni a választások előtt 1-2 héttel.

Hogy dögöljenek meg.


Téma: Kopogtatók (ajánlószelvények) gyűjtése
Marcona Lőrincz
2010. március 09. 13:49 | Sorszám: 492
ja

a mérők 3x-s különbséget mérnek a Fidesz és az MSZP között

nem tudom, ez reális-e

remélem, nagyobb ez a különbség.


Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. március 09. 13:34 | Sorszám: 1273
A honlapon ez szerepel:

*

Mindenhol lesz MDF-lista – Az új cél: mindenhol legyen egyéni képviselőjelöltünk!
Az Magyar Demokrata Fórum az ellenkampány és hangulatkeltés ellenére mindenhol listát állít az országgyűlési választáson. Ugyanakkor további nagyon komoly feladatunk, hogy minél több egyéni választókerületben indulhasson egyéni jelöltünk. Mindenkinek a támogatására számítunk, aki azt szeretné, hogy április 11-én az ország minden pontján, minden körzetében lehessen az MDF-re szavazni. Ennek érdekében átlagosan választókerületenként még 100 db ajánlószelvényt várunk. TOVÁBB


Török Gábor szerint azonban ez teljességgel lehetetlen:
http://torokgaborelemez.blog.hu/2010/03/08/88_bucsu_az_mdf_tol


Téma: Kopogtatók (ajánlószelvények) gyűjtése
Marcona Lőrincz
2010. március 09. 13:32 | Sorszám: 490
Különben ha 176x750 = max. 200 000 darab, vagyis 10%-a a Fideszének.
Marcona Lőrincz
2010. március 09. 13:08 | Sorszám: 487
jóvanna

csak mások lehetnek itt hülyék?

egy bányász már nem is?

Marcona Lőrincz
2010. március 09. 12:47 | Sorszám: 479
ez valóban sokkhatást kelt a maszopban

ők szerintem még a 100 000-et sem érték le.


Téma: Olvastátok? (18.)
Marcona Lőrincz
2010. március 09. 09:55 | Sorszám: 1893
Pogácsás Mari legalább jó nő.

Ez sem utolsó szempont. Vonának VAN ízlése



Téma: A ballib 'értelmiség' bedobta a törölközőt...
Marcona Lőrincz
2010. március 08. 16:56 | Sorszám: 150
Ismerem Tóth Gy-t és ismerem az ő idézeteit. Mi is a címük? Most nem jut eszembe.

Mindenesetre egyetértek azzal, hogy Tóth Gy. dokumentumai felbecsülhetetlenül értékesek. Mert amikor közreadja őket, sokan alig figyelnek rá, pl. Bauer Tamás eszelős megjegyzéseire, mivel sokat halljuk őket. De egy kis idő múlva elővéve ezek a megjegyzések megdöbbentőek. Azt hiszem, évtizedek múltán Tóth Gy. összefoglalóit aranybányaként fogják használni.

S igaz: a mai egész balliberális értelmiség felelős a Gyurcsányizmusban. A gyurcsányizmus ennek az értelmiségnek a projekciója. Ez a projekció tette tönkre Magyarországot.

Nádasok, Esterházyk, Spirók, Váncsák stb. stb.: TI vagytok a felelősök!


Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. március 08. 16:44 | Sorszám: 1252
Folytatódik az őrjöngés.

Mi ebből a tanulság?

Soha ne tegyél meg egy klimaxos nőt pártvezérnek, mert vagy ő maga őrül meg, vagy őrülteket vesz maga mellé és azoknak engedi át a terepet.

Ez történt Dávid Ibolyával.


Téma: JOBBIK: AZ ÚJ ERŐ!
Marcona Lőrincz
2010. március 05. 15:26 | Sorszám: 4211
A Fidesz jobban tenné, ha abbahagyná a Jobbik ekézését.

A Jobbiktól ugyanez nem várható.

De a Fidesz inkább a szadomaszop bűnszövetkezet lefogásával foglalkozzék.

Tegye tökéletesen világossá: senki sem menekül, aki ebben az országlopásban részt vett.

A Jobbikot pedig ne vegye észre (egyelőre).


Téma: 2010 Március 15.
Marcona Lőrincz
2010. március 04. 14:52 | Sorszám: 76
Na, ez legalább férfias őszinteség.

Ez a jó.

Én is csak onnan tudom, hogy az anyósomhoz menet mindig arra kell autóznom

Marcona Lőrincz
2010. március 04. 12:45 | Sorszám: 69
Vagyis: 200 méterre a Krisztinavárosi Plébániatemplomtól.

Inkább erről van szó.

Marcona Lőrincz
2010. március 04. 12:04 | Sorszám: 66
szóval ki ünnepel a Vérmezőn?

Téma: Cigány-cigány polgárháború: az új veszély
Marcona Lőrincz
2010. március 04. 12:02 | Sorszám: 0
Vegyük végre észre, hogy az ún. cigánygyilkosságok, a cigányság elleni erőszak elkövetői 80%-ban maguk a cigányok. A cigánybűnözésnek nemcsak elkövetői, de áldozatai is cigányok.

Itt van a tegnapi rémgyilkosság:

"Megölték a családfőt, feleségét, lányát megsebesítették: elfogták a támadókat
2010. március 4. 09:55" Az elkövetők: egy másik cigánycsalád.

NEM magyar-cigány polgárháború fenyeget, hanem a cigányság belháborúja: a gazdag és befolyásos, az SZDSZ által feltüzelt maffiózó-cigányok zsarolják, szipolyozzák, ölik a saját vérüket. Kérdés, mikor lázadnak fel ellenük a tisztességes cigányok és mikor indulnak ellenük bosszúra.


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. március 02. 15:51 | Sorszám: 2780
Szerintem Szekeres tette s ugyanúgy, ahogy most az őt érintő lefogások is történtek: ők nem gyilkolnak (azonnal), hanem meggyengítenek, támadhatóvá tesznek, megrágalmaznak, denigrálnak, ezzel ellehetetlenítenek.

S amikor a párt új vezetéséről lesz szó, farkasmosollyal mondják: Szekereske, hát csak nem gondolod, hogy a pártot kompromittálhatjuk VELED????

A viszontválasz készül, erről ne legyen kétségünk. De nem biztos, hogy mi hallunk róla. Csak azt látjuk majd, hogy folyik a vér az ajtó alatt kifelé....


Téma: Kopogtatók (ajánlószelvények) gyűjtése
Marcona Lőrincz
2010. február 26. 17:16 | Sorszám: 429
nem egészen

ha valaki visz nekik cédulát, az kitöltetlenül továbbpasszolják a ... lmp-nek? nadöfnek?


Téma: Kívánságlista
Marcona Lőrincz
2010. február 25. 13:14 | Sorszám: 4
Én is így:

A saját listám, csökkenő fontossági sorrendben:
1. A Fidesznek legyen egyedül 2/3-os többsége
2. Az "MDF" ne jusson be
3. A Jobbik előzze meg az MSZMP-t


Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. február 25. 12:30 | Sorszám: 1188
Úgy hallom, Somogyi trepül....

Téma: KORMÁNYZÓI JOGOKAT ORBÁN VIKTORNAK!
Marcona Lőrincz
2010. február 25. 12:29 | Sorszám: 8
S ha Vonát javasolnánk, az teccene-e kartács?
Marcona Lőrincz
2010. február 25. 12:29 | Sorszám: 7
Bezony.

Téma: A JOBBIKBÓL A FIDESZBE: A JÖVŐ
Marcona Lőrincz
2010. február 23. 13:52 | Sorszám: 0

Téma: Olvastátok? (18.)
Marcona Lőrincz
2010. február 23. 13:50 | Sorszám: 1380
[b]Kiváncsi vagyok, hogy ez a hős magyar demokrata valóban eltüzeli-e a kocsmákban összeszedett mintegy 300 ajánlószelvényét -- vagy hazudozik tovább?

Itt fog kibukni: egy hazug disznó vagy demokrata?

------

Mi lesz a kocsmákban összegyűjtött ajánlószelvényekkel?
nyomtatásküldés ismerősnek
választás2010
Rovó Attila - 2010.02.23. 12:47
Fotó: MR/Neubauer RudolfFotó: MR/Neubauer Rudolf
Továbbra is sok a kérdés a kopogtatócédulák gyűjtésével kapcsolatban. Debreczeni József képviselőjelöltnek meg kell semmisítenie a könyvesboltokban gyűjtött ajánlószelvényeit – mondta ki nem jogerős döntésében a választási bizottság. Rajta kívül mások is gyűjtenek boltokban, kávézókban ajánlószelvényeket.

Hallgassa meg!

Az Országos Választási Bizottság a jogszabályi háttérre hivatkozva felhívta a figyelmet: tilos ajánlószelvényeket gyűjteni a munkahelyeken, így a törvény értelmezése szerint kocsmákban, boltokban is. Az OVB elnöke nem kívánt nyilatkozni a témáról az MR1-Kossuth Rádiónak, Schiffer András, az egyik érintett párt, a Lehet Más A Politika vezetője viszont igen. Ő úgy látja: pártpolitikai motiváció áll a döntés hátterében. Az LMP-t a nagy pártok akarják ezzel a lépéssel ellehetetleníteni – fogalmazott, majd hozzátette: szerinte a választási törvénynek ez a passzusa eredetileg mást célt szolgált. Úgy látja: a szabály azt kívánta elérni, hogy az MSZP elődpártja ne kényszeríthesse politikai színvallásra az állampolgárokat a munkaviszonnyal visszaélve.

Tóth Zoltán választási szakértő szintén úgy látja: az OVB döntése túl szigorú, „a törvény normatív tartalmán túlmegy”. Megjegyezte ugyanakkor: mégis el tudja fogadni a döntést, a testület ugyanis szerinte a kopogtatócédulákkal kapcsolatos túlzott és mesterségesen gerjesztett aggodalmakat akarta csitítani. Tóth Zoltán szerint most a helyi választási bizottságok kerülnek nehéz helyzet elé. Elkezdődik ugyanis egy jogvita, hogy a már leadott ajánlószelvények közül melyeket hol gyűjtötték, a munkahelyeken gyűjtötteket pedig mi módon válogassák ki a többi közül. Tóth Zoltán hozzátette: ez már csak azért is nehéz lesz, mert sok választási bizottságban függetlennek látszó, de pártelkötelezett tagok foglalnak helyet.

Kövessen minket a Twitteren is: twitter.com/mr1hu


Téma: Göncz - velünk élő történelem (hamisítás)
Marcona Lőrincz
2010. február 23. 13:26 | Sorszám: 49
Göncz még mozog? Az egyik nagy Gyurcsány-előtti elkúró....

Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. február 19. 14:32 | Sorszám: 1128
én azt remélem, ezek most jól leszámolnak egymással

véresen

csak a vér fog kicsorogni a párnázott ajtó alatt

s a vérpatakban egy tollpihe

mely valaha egy kalapot díszített...

Jahj! De szép is lenne


Téma: Atomszupertitkos sikkasztás a Zrínyin
Marcona Lőrincz
2010. február 19. 14:27 | Sorszám: 61
szerintem is erről van szó: kábszer, fegyver, szervkereskedelem

Téma: MSZP-kampánybukták
Marcona Lőrincz
2010. február 19. 14:14 | Sorszám: 56
na

kösz

az intuícióm, a legendás, ezúttal nem csalt meg?


Téma: Atomszupertitkos sikkasztás a Zrínyin
Marcona Lőrincz
2010. február 19. 13:36 | Sorszám: 56
ez egy nagy maffia, semmi több

szabó annyira biztonságban érezte magát, hogy nekiment a kommendósoknak

ez is mutat valamit

ki dobta fel? Mire hivatkozva?

nem Szekerest akarják itt elkaszálni?


Téma: MSZP-kampánybukták
Marcona Lőrincz
2010. február 19. 13:34 | Sorszám: 53
ez mindenképp kampánybukta

gyakorlatilag elölről kezdik a kampányt, mint Nyulambulam bá is megjegyezte.

ennek volt azért előzménye: az első menetben is betettek egy olyan szentháromságos plakátot, ahol a vén kurafi pózol a buziképű Horváttal meg a punciszakálltalan Ernővel.

most ezek is eltűnnek és jön az egy ember-egy program kampány

NOS: EZ BUKTA...

de 1000x bele fognak húzni és most tele lesz minden Mesterházi Ernővel... vagyis izé Atillával... vagy Ernővel?

Nem tom.

De legyen bármelyik is, Nyulamnak abban igaza van: a kádárizmus hülyére gyalultjai ezt is benyelik. Mert szerintük most Orbán a miniszterelnök és őt kellene leváltani....


Téma: Választási csalás-mszp
Marcona Lőrincz
2010. február 16. 13:27 | Sorszám: 397
Most ezt (idézem a 4 évvel ezelőttiből(:

"Mi húzhatja keresztül ezt a számítást?

1. Ha az Alkotmánybíróság megsemmisíti a kifogásolt önkényes betoldást a választási törvényben.
2. Ha az előzetes felmérések nem voltak elég pontosak, mivel a választók egy része elrejti a preferenciáját s ezt nem is engedi megtudhatni.
3. Ha a Fidesz annyira jól kampányol, hogy minden, előzetesen mszpsnek hitt körzetben nagyságrenddel ráver a maszopra, melyen akkor nem segít a terv."

Most úgy látszik, a csalás nem segíthet. Reméljük legalábbis.

Marcona Lőrincz
2010. február 16. 13:12 | Sorszám: 394
Meg vagyok döbbenve magamon....

hogy én milyen pontosan láttam....

s milyen iszonyú, hoyg feltehetően ezt is csinálták és be is jött nekik, épp kb. 40 000 swzavazattal nyertek


Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. február 16. 11:32 | Sorszám: 1038
Alakul ez, mint púpos a prés alatt

MNO - BL


Az MDF Kazincbarcikai Kistérségi Szervezete tagjai egyhangú döntéssel, február 16-ával kiléptek az MDF-ből, és a kistérségi szervezetet jogutód nélkül feloszlatták – közölték az MNO-hoz kedden eljuttatott közleményükben.

Döntésük indoklásaként azt írták, nem tudnak azonosulni „Dávid Ibolya és a pártvezetés jelenlegi cselekedeteivel, a miniszterelnök-jelölt személyével, valamint az SZDSZ-szel kötött választási együttműködéssel”. Közölték azt is, hogy elhatárolódnak a párt vezetése és választmánya döntéseitől, melyeket „a néhai Antall József eszmeiségének, politikájának, európaiságának, munkásságának meggyalázásaként” értékelnek.

Hozzátették még, hogy nem statisztálnak „az MDF baloldalivá válásához”. Közleményükben felszólítják az MDF vezetőit, lépjenek ki a pártból, „és amennyiben ezt a politikát kívánják folytatni, alakítsanak új pártot, ne bitorolják Antall József politikai örökségét és a Magyar Demokrata Fórum nevét”.


Téma: Kopogtatók (ajánlószelvények) gyűjtése
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 17:16 | Sorszám: 25
Most olvasom:

Nem érkezett meg Miskolcon 344 ajánlószelvény
2010. február 15. 17:10


MNO - KA
Összesen 344 választási értesítőt nem kaptak meg a választópolgárok Miskolcon. A borsodi megyeszékhely önkormányzata visszakéri a ki nem kézbesített ajánlószelvényeket és gondoskodik arról, hogy ezek a küldemények – minél hamarabb – eljussanak a címzettekhez – mondta Veres László, a miskolci önkormányzat szóvivője hétfőn.

---


Valaki korábban jelezte, hogy az MDF doplgozik a csalási eljáráson -- íme, megtalálták.


Téma: Ez csúcs
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 17:05 | Sorszám: 23
mint minden rendes anstaendiger deutscher Mensch, ahogy köll

Téma: 2010. ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS (Induló pártok, szervezetek)
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 17:03 | Sorszám: 1298
Hát, amire a műszakiak általában (tisztelet a kivételnek) nyitottak, az bizony Gemüsegarten, és a lényeg mellett úgy sétál el, mint akinek semmiről fogalma sincs

s általában nincs is

amatőrnek sem nevezhető banda

viszont irtózatosan sznobbá lesz, ahogyan egy komolyabb könvyet a kezébe vesz

akkor már azt hioszi, ő fújja a passzátszelet

a bőcsész rossz fajzatja ennél talán rosszabb, de nem ilyen naiv

igazi bőcsész meg kevés van, de lásd pl: Szabó Árpád vagy Ritoók Zsiga


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 16:42 | Sorszám: 2676
na, ez itt elvi vita

szerintem mindkettőért küzd, de mivel nem vagyok ott, csak sejtem.

neked elmondta személyesen?

Marcona Lőrincz
2010. február 15. 16:31 | Sorszám: 2674
"Gyurcsány a saját hálózatát tartja karban, ennek semmi köze az MSZP áprilisi szerepléséhez."

he?

hetente 2-3x?

Most, a választási kampányban?

nem hiszem.

A párt azért küzd, hogy felülmúlja a 15 %-ot.

Marcona Lőrincz
2010. február 15. 15:37 | Sorszám: 2671

nem azt mondtam, hogy sikerül nekik, hanem magyarázatot adtam Gyurcsány fura, láthatatlan szerepléseire

világos, hogy a maszop zárt körben a saját régi szervezett (párttag + besúgó) hálózatát akarja ekképpen aktivizálni

s ezt nem kéne lebecsülni.... mert hozhat meglepit, ha nem vigyázunk.

A Jobbik tömeges rendezvényeiről meg csak annyit: Csurka hülyemód azt hitte, mert százezrek mentek ki a Hősök terére, azok mind rá fognak szavazni

Na, ma felvettem, egy stoppost Esztergom közelében

Mondja nekem: E-gomban a Jobbik rendezvényein még a csilláron is lógtak, DE sem ő, sem az ismerősei nem a Jobbikra, hanem a Fideszre fognak szavazni, mert 2/3-ot akarnak

szóval csak lassan a testtel. Majd meglátjuk!

Marcona Lőrincz
2010. február 15. 15:32 | Sorszám: 2669
én is 1 vagyok közülük

a fidesz is nyomul direkt marketingben

de a maszop is ezt a sémát kapta

kérdés, kinek hogy sikerül


Téma: 2010. ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS (Induló pártok, szervezetek)
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 14:41 | Sorszám: 1292
nagy műveltséged, Béla, itt nem megy át: ezek műszakiak, nekik a szépirodalom afféle bőcsész zőccség


Téma: Kopogtatók (ajánlószelvények) gyűjtése
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 14:40 | Sorszám: 14
én is személyesen viszem be

már bespájzoltam a rokonoktól is, mindet viszem: a Fideszhez!


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. február 15. 14:38 | Sorszám: 2667
Nem látjátok?

A kampánystratégia a következő: mivel országos-nyilvános szinten semmit sem lehet védeni, az MSZP a tanácsadók javaslatára a direkt marketing megoldásához fordult.

Ezt a módszert akkor szokták bevetni, amikor kis cégek érvényesülni akarnak a multikkal szemben. A multik meghódítják nagy centrumokat, intézményesülnek. Velük szemben a direkt marketing eszköze hatékony lehet: az emberekhez menni, kis körben hatni.

Ezt a célt szolgálják a plakátok is: minden mszp-plakáton ott van egy lokális jellegű felszólítás. A plakátáraadat célja igazából a figyelemfelhívás arra nézve, hogy jön a direkt marketing.

Gyurcsány jön is: nem a 30 méteres plakáton, mint 4 évvel ezelőtt, hanem a mikroszinten, ember-ember kapcsolatban.

Ez nagyon hatékony lehet: most szólok. A Linux így tudta megszorítani a Windowst stb.

Tehát nagyon tudatosan dolgozik az MSZP. Szó sincs arról, hogy feladta volna! S nagyon kíváncsi vagyok, mi jön ebből be nekik!


Téma: MEGLESZ A KÉTHARMAD?
Marcona Lőrincz
2010. február 11. 11:56 | Sorszám: 251
2 000 000 ajánlószelvény alapján reális a 3 000 000 fölötti szavazati szám. Ha ugyanis a 8 millió szavazásra jogosult állampolgárból 65% elmegy szavazni, az 5 200 000, s ennek 60%-a valamivel több, mint 3 000 000


Már százezer önkéntese van a Fidesznek

MTI
2010. február 11., 11:41

Már százezer önkéntes csatlakozott a Fidesz választási felkészüléséhez - jelentette be Nyitrai Zsolt csütörtökön Budapesten.
Az ellenzéki párt operatív igazgatója sajtótájékoztatóját a párt egyik fővárosi telefonközpontjában tartotta, ahol az önkéntesek elsősorban arról érdeklődnek telefonon a választóknál, hogy odaadják-e a Fidesznek az ajánlószelvényüket, és ha igen, milyen módon.

A százezer önkéntessel teljesen reális a kétmillió ajánlószelvény összegyűjtésének terve - mondta Nyitrai Zsolt.


Téma: Láttátok ? ( 5.)
Marcona Lőrincz
2010. február 11. 11:42 | Sorszám: 2577
Van amikor az éppen hogy előny!

Téma: MEGLESZ A KÉTHARMAD?
Marcona Lőrincz
2010. február 11. 11:29 | Sorszám: 248
A 2/3-ot meg kell szerezni!!!!!!!!

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Marcona Lőrincz
2010. február 11. 11:19 | Sorszám: 2575
szóval ez:

Marcona Lőrincz
2010. február 11. 11:18 | Sorszám: 2574
Nem lenne ez kb. 1000x jobb?

http://www.coolscooters.info/scooters/ob_scooter_girl_b.jpg

Marcona Lőrincz
2010. február 11. 10:10 | Sorszám: 2571
ok

(A lába formás!)

Marcona Lőrincz
2010. február 11. 10:05 | Sorszám: 2568
engem az arca jobban érdekelt volna...

s az alakja is, kabát nélkül


Téma: Fidesz kormányprogram
Marcona Lőrincz
2010. február 04. 14:57 | Sorszám: 23
Ahhoz, hogy ez a topik ne legyen gagyi, sőt nagyon gagyi, legalább a Fidesz-honlapról be kéne linkelni néhány alapdokumentumot.

ne tegyünk már úgy, mint a süket ballib újságírók, akik azt gajdolják, a Fidesznek nincs programja, de mondjuk már nem veszik a fáradságot, hogy elővegyék a létező szövegeket.

Ilyen lesz pl. Orbán holnapi beszéde.


Téma: Hányan fagynak halálra ezen a télen?
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 15:08 | Sorszám: 136
Az ágyán feküdt mozdulatlanul: megint kihűlt valaki Borsodban

FH
2010-02-01 14:31

Az elsődleges vizsgálatok szerint kihűlés miatt veszítette életét egy 49 éves férfi Tolcsván. A téli hónapokban már kilenc ilyen jellegű eset történt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.

hirdetés
Dobi Tamás, a megyei rendőr-főkapitányság kommunikációs munkatársa a Független Hírügynökségnek elmondta: a 49 éves tolcsvai férfira ismerősei találtak rá otthonában, még január 27-én. A férfi az ágyán feküdt mozdulatlanul. Az elsődleges szakvélemények a halál okaként a kihűlést nevezték meg. A rendőrségi vizsgálatok során idegenkezűségre utaló körülmény nem merült fel, ezért a Sárospataki Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.

A helyszíni szemle alkalmával a rendőrök többek között megállapították: a tragédiához hozzájárulhatott, hogy a lakóhelyiségben semmilyen fűtőtest vagy fűtésre szolgáló berendezés nem volt - közölte a szóvivő.


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 14:31 | Sorszám: 2384
Na itt van nektek a diadalmas újszoci, aki a böszme bukása után kezébe vette a Corleone-maszop-család dolgait...


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik. (2.)
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 13:53 | Sorszám: 83
A szerző grafikus nem igazán jobbos, de humora, az van

Téma: MSZP-kampánybukták
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 13:36 | Sorszám: 41
Mindenképpen az. De azért... még bejöhet a gYURCSÁNYÉK elleni feljelentés is. Mindenesetre hátrány.
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 13:27 | Sorszám: 39
ha hagyó hagyja....


de talán visszabeszél

Marcona Lőrincz
2010. február 01. 13:24 | Sorszám: 37
Azért ez a Hagyó-bukta már elég durva... a választások előtt. Vagy ez sem elég Kádár népének?
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 13:19 | Sorszám: 35
HAKKK!

Ki volt az a Salamon B?


Téma: 07:28 PM
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 12:06 | Sorszám: 997
Ki az az őrült, aki a mai magyar viszonyok között lottózik? Amikor tudvalevő, hogy a nyereményt a fejesek maguk közt osztják ki....

Téma: MSZP-kampánybukták
Marcona Lőrincz
2010. február 01. 11:35 | Sorszám: 30
Javaslom, hogy indítsunk egy blogot:

Hagyó Miklós Baráti Kör

néven, ahol bíztatjuk Hagyót, hogy ne hagyjon fel a céljaival, ne mondjon le, maradjon egyéni jelölt is -- ellenben essen neki bemszkínek meg a maswzopnak és kezdjenek egy jó kis bunyót...

szívesen nézném!

Marcona Lőrincz
2010. február 01. 11:16 | Sorszám: 28
Na, a Hagyót kidobták a kosárból. Talán a többi is utána, mert a léggömb egyre süllyed

Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. január 28. 14:13 | Sorszám: 784
Ez már a világ röheje....

amit a madöf csinál.


Téma: Rohatt hideg van
Marcona Lőrincz
2010. január 28. 14:12 | Sorszám: 670
Azt tudjátok, hogy Éliás Ádám Éliás József fia?

Éliás József, zsidónak született, de református lelkész lett és sokakat megmentett a vészkorszak idején -- a Világ Igazai között van Jeruzsálemben.

Éliás Ádám, a fiú ugyancsak lelkész lett, majd zeneszerző, végül vállalkozó -- és megintcsak a kisemmizettek szószólója.

Most van az ő ideje.


Téma: Az MSZMP-"MDF"-"SZDSZ" végnapjai
Marcona Lőrincz
2010. január 22. 14:59 | Sorszám: 117
Én vagyok a Bajnai Gordon,
ti meg az ország barmai.
Becenevem Libás Gordon,
engem őriz minden kordon.
Barátom a Gyurcsány Feri,
zsebünk azért pénzzel teli.
Nem fog rajtunk semmi átok,
a magasról tojok rátok.
Lelkiismeretem nincsen,
ez nekem a legjobb kincsem.
Nem lehet itt semmi gikszer,
én lettem a főminiszter.
Korlátlan a mi jogunk,
ezzel élni is fogunk.
Nektek viszont nincs jog,
megmondtam, hogy fájni fog.
Bizony nagy a mi eszünk,
tőled mindent elveszünk.
Nekünk semmi nem elég,
ki nem haver-csőcselék.
Nem jött be a Pannon Puma?
majd bejön egy másik duma.
Dübörögjön a gazdaságunk?
A lábunkon már alig állunk.
A magyar sose haladhat,
minket bárki megb.szhat.
És ha télen hideg lesz,
ha megfagysz, megd.öglesz.
Azt mondod, hogy megh.alsz éhen?
Megtehetted volna régen.
Mi el adjuk az országot.
Az országból mehettek.
Helyetted lesz itt ember,
Izraelből mint a tenger.
Nem kell nektek szaporodni,
azok fognak sokasodni.
A romákkal majd jóban lesznek,
bajt, problémát lerendeznek.
Remélem, hogy rám szavaztok,
na viszlát szevasztok!

Téma: Mitől rengett a föld Haitin?
Marcona Lőrincz
2010. január 22. 14:58 | Sorszám: 315
Hüle vagy te, nem szadista.

Assziszed, nem a US Armynek dolgoznék már, ha tudnám ezt az elvet? Vagy assziszed, te tudhatod anélkül, hogy el ne kapnának?

Ne legyél gyagya.

Werner von Braun után hajtóvadászatot rendeztek anno, mivel hiába látták a rakétákat kilőve Londonra, NEM tudták, hogyan működnek.

Marcona Lőrincz
2010. január 22. 14:52 | Sorszám: 313
Azért a venezuelai hír mindenesetre orosz forrást idéz. Ezzel a topikindító felvetése váratlanul erős támogatást kapott... ami ott valószínűség volt, most is az, de erősebb.

Sajnos...


Téma: Dübörög a kampány!
Marcona Lőrincz
2010. január 22. 14:28 | Sorszám: 118

Téma: Számoljuk a napokat!
Marcona Lőrincz
2010. január 22. 08:38 | Sorszám: 299
Persze. Mint Pécsett. 1500 tagú vörös asszonykórus. Beégtek, de nagyon.

Téma: 2010. ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS (Induló pártok, szervezetek)
Marcona Lőrincz
2010. január 18. 15:39 | Sorszám: 597
Miért utálod te ennyire Szíjjártót?

Téma: Hányan fagynak halálra ezen a télen?
Marcona Lőrincz
2010. január 13. 13:50 | Sorszám: 117
Na, akkor vegyük is elő.

Mert az elmúlt hetekben, a nagy hidegben több hír érkezett arról, hogy Lengyelországban ennyien meg ennyien fagytak meg.

E híreket először az MTI tette közzé , majd rácuppant az atv, stb.

Vettem magamnak a fáradságot, hogy lengyel portálokon utánuk keressek.

SEHOL SEMMIT NEM TALÁLTAM.

ÁLLÍTOM EZÉRT: A MAGAS LENGYEL FAGYHALÁLSZÁMOT A MASZOP PROPAGANDA TALÁLTA KI, MIVEL A MAGYAR ADATOK TÉNYLEG ELBORZASZTÓAK, ÉS EZZEL AKARTÁK ELLENSÚLYOZNI. PONTOSAN ÍGY VISELKEDTEK A RÉGI RENDSZERBEN. MOST KÖVETIK EZ A MENETET.

lENGYELORSZÁGBAN NEM VOLT NAGY SZÁMÚ FAGYHALÁL. MAGYARORSZÁGON IGEN.


Téma: MEGLESZ A KÉTHARMAD?
Marcona Lőrincz
2010. január 13. 12:32 | Sorszám: 6
"Egyszerűen nem tudom hogy számokban kifejezve a Fidesz önsorsrontási képessége mennyi."

Olvtársam! Naggggyonnn elítélem ezt a pesszomista beszédmódot.

Ráadásul FAKTUÁLREALITER ABSZOLÚT TÉVES IS!!!!!

Kérem szépeN. mennyit jeleztek a Fidesznek 2002-ben? S mennyit kapott? S mennyi volt a kettő különbsége? 3%! 3%-kal kapott kevesebbet, mint e jelzések, vagy ehhez hasonló volt az eredmény.

És 2006-ban??????

Pontosan annyit kapott, ha jól emlékszem.

Hogyan vesztett akkor 2002-ben és 6-ban? Úgy, hogy 2002-ben a MIÉP-szavazatokat megsemmisítették csalással.

2006-ban is volt csalás, de a Szadesz kapottt meglepetésszerűen 6%-ot.

Vagyis a Fidesz nem rontott önsors, hanem a másik oldalnak sikerült csalásokkal betornáznia magát.

EGYSZERŰEN NEM IGAZ, HOGY A FIDESZ RONTOTT VOLNA ÖNSORS.

Most viszont olyan nagy a különbség, hogy a piti csalásokkal nehéz lenne behozni.

ezér a nagy beszarás a baloldalon.


Téma: Gondola fórum színvonala
Marcona Lőrincz
2010. január 11. 16:07 | Sorszám: 1
S engem mér' hagytá' ki??????



Téma: Ezek tizenkét évig maradnak...
Marcona Lőrincz
2010. január 06. 12:09 | Sorszám: 215
Mi értelme van elővenni ezt a régi topikot???????

Téma: Hányan fagynak halálra ezen a télen?
Marcona Lőrincz
2009. december 21. 12:41 | Sorszám: 116
Tizenegy ember fagyott meg Romániában

MTI
2009-12-21 11:53
Megosztás Megosztás cikktárba levél nyomtatás

Cikk továbbküldése e-mailben:

Ön neve:

Ön e-mail címe:

Címzett neve:

Címzett e-mail címe:


A hétfőre virradó éjszaka Erdély egyes településein mínusz 20 Celsius-fokra süllyedt a hőmérséklet.


Téma: A Fidesz kivételével minden párt skizofrén
Marcona Lőrincz
2009. december 15. 10:55 | Sorszám: 43
Te hol élsz, Onogur?

Megmondom: a maszop valagában. Nekik az egyetlen vágyuk, hogy Orbán visszavonuljon.

Miközben teljesen világos, hogy az ország teljesen egyedi eset az EU-ban (hol vert meg többezer azonosító nélküli rendőr békés ünneplőket az EU-ban???) -- aközben te miféle normákat kérsz itt számon?

Észnél vagy?

Kinek használ, ha OV visszavonulna? Megmondom: a maszopnak.

Ezt akarod?

A Jobbik ezt akarja.


Téma: Hiénák karácsonya
Marcona Lőrincz
2009. december 15. 10:24 | Sorszám: 11
Molnár Lajos és Horváth Ágnes akasztófára való ganajemberek (hogy ezt az jó kifejezést használjam én is).

A ganajember ganajember. Semmi más.


Téma: A Fidesz kivételével minden párt skizofrén
Marcona Lőrincz
2009. december 15. 10:20 | Sorszám: 38
A Jobbik beállt a Fidesz-fikázók sorába.

Ezzel világossá vált, kinek nyújtanak szolgáltatásokat, pénzért.

A Jobbik sunyi, kétszínű és gyűlöletet szít.

A Fidesz az egyetlen kormányképes erő ebben a dzsungelben.


Téma: Gondolatkísérlet: zsinagógaépítésről szavaznak Svájcban…
Marcona Lőrincz
2009. december 07. 11:35 | Sorszám: 8
A felvetés ökörség.

Nem tudod, mi a minaret.

Svájcban a minaretekről szavaztak és nem a mosékról.

A zsinagóga olyan, mint a mosé. A minaret meg mint a templomtorony.


Téma: Számoljuk a napokat!
Marcona Lőrincz
2009. december 04. 09:52 | Sorszám: 185
wazze, az 3062 óra....

az nagyon sok.

Marcona Lőrincz
2009. december 04. 09:50 | Sorszám: 184
nálam is 128

Téma: Magyar Televízió Napkelte vége
Marcona Lőrincz
2009. december 04. 08:55 | Sorszám: 309
A katolikus rádió sem elég jó-

bár jobb, mint a többi


Téma: Orbán vs. Mesterházy
Marcona Lőrincz
2009. november 30. 12:23 | Sorszám: 400
Ma reggel a Dunatévén alaposan megnéztem magamnak Mesterházyt.

Először is: kecskeszakáll nélkül feltűnik az érzéki arc, az érzékiesen gömbölyű orcák, a vaskos ajkak és a tömpe orr. Ehhez sötét szemek, tüskehaj társul.

A kinézete inkább egy hedonista punkra emlékeztet, semmint egy politikusra vagy egy szakemberre. Ez egy massza, amelynek nincs határozottan sajátos jellege.

A beszéde pedig bizonyítja, hogy intellektuálisan sehol nincs. 36 éves, ekkorra egy valamire való személy már megdobta élete első nagy dobását, vannak meggyőződései stb. Ennek az embernek ilyene nincs.

Vagy egy beszédrutinja, melyet a parlamentben sajátított el.

Horkay azt ajánlja, fogadjuk bizalommal Mesterházyt. Hát, én ennek alapján nem tenném.

mesterházy egy hedonista punkrocker, aki véletlenül a maffiabanda sűrűjénbe tévedt, most pedig elkezdik használni az undorytó céljaikra.


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. november 28. 08:51 | Sorszám: 1769
Azt a két embert vajon miért nem lőtték le már eddig is?

Milyen ország az, ahol ilyeneket meg lehet csinálni és az elkövetők, akiket név szerint ismerünk, szabadon pofáznak és futkosnak a nyílt utcán?

Valaki legalább pofozná fel őket!


Téma: Az MDF végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 19:44 | Sorszám: 446
Na persze.

Hazajön ME-jelöltnek és helyette Habsburg György lesz az EP-képviselő.

Elképesztő pofátlanság, de képesek rá!


Téma: Parapszichológia mint a "baloldal" módszere
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 19:27 | Sorszám: 44
No, bemásolom ezt a másodtopikból, mert van benne néhány (szerintem) fontos gondolat, ami az itteni topikindítóban nem szerepel:

Egyre több jel mutat arra, hogy a baloldalnak (a szadesz-maszop maffiának) miért volt szüksége erre a plusz egy évre a 2010-s választásokig.

A gazdasági válságkezelést felejtsük el, ez maszlag. Papírmunka, plusz propaganda. A háttérben az ország teljes tönkretevése folyik.

Ezzel szemben beindították a választásokra időzített parapszichológiai gruppenwerket.

Ennek lényege, hogy képzett hipnotizőrök és parapszichológusok rendszeresen összegyűlnek és kiemelt témákban kiemelt mentalitásokat megcélozva szuggerálási munkát végeznek.

A témák mind Orbán démonikusságára (olyan, mint Hitler stb.) vonatkozik, ill. arra, hogy a baloldal rosszul viselkedett, de megbánta és most már minden jól csinál.

A megbabonázás sémája megegyezik azzal, ahogyan a mondén szerető visszakérleli magát az elhagyott nő kegyeibe. Hízeleg, megejt, megbabonáz, ígérget, sumákol, megbánást tettet, még sírdogál is, öngyilkossággal fenyegetőzik stb. A cél a nő kegyeinek visszanyerése.

A nő itta társadalom, ennek egyes mentális célcsoportjai. Az erőfeszítés hipnotikus.

De ugyanezeket a témákat szétterítik a médiumokban is. Így félrevezetett tömeg azt kapja kívülről, mint mentálisan is.

Ehhez fog járulni a rágalomhadjárat a Fidesz és Orbán ellen, esetleg merényletek stb. formájában, mint azt Nyúl Béla olvtárs pontosan leírta.

Kérdés: elég-e mindez a közhangulat teljes megfordításához? Ahhoz talán nem. De hogy a Fidesz nem fog könnyen győzni, az biztos. A kétharmadot meg tessenek elfelejteni.

Marcona Lőrincz
2009. november 26. 15:03 | Sorszám: 17
Én is hallottam Balog okos, kedves szavait.

Igaz. Én sem élek Budapesten. Látom, mit gondol, érez a falusi ember.

nyomorog.

reménykedik.

hipnotizálható.

Marcona Lőrincz
2009. november 26. 15:01 | Sorszám: 15
Igen, ezek a mantrák RÉSZEI a hipnotizálásnak.

De ennél többet akartam mondani:

azt, hogy a hiénák rendszeres alapon foglalkoztatnak parapszichológiai erőkifejtő csoportokat, melyeknek módszertanuk van: téma, célcsoport, mentális erőkifejtés stb.

Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:43 | Sorszám: 11
Ez elengedhetetlen része.

Az ima koncentrált jóakarás.

A gonosz akarásával szemben tudsz jobbat?


Téma: Az MSZP LÖVETNI FOG?
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:42 | Sorszám: 48
Ami az eredeti topikot illeti, én biztos vagyok abban, hogy a maszop és maffiahadserege éleslövészetre készül.

A célpont a cigányok, zsidók, és persze az orbáncigány.

Az első kettőt megbízott bűnözőkkel végeztetik el, az utóbbit saját maguk, élesben.

Ja, és Gyurcsány balesetet fog szenvedni és kiáll a nép elé bekötött fejjel, csak a szeme fog kilátszani, amint könnyezik és így szól: Ó, édes Magyarország, érted még az életemet is szívesen feláldozom! Majd eljár egy kán-kánt.

Minimum.


Téma: Parapszichológia mint a "baloldal" módszere
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:26 | Sorszám: 7
Ez a szuggerálás része.
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:16 | Sorszám: 4
hogy ilyen módszerekkel is dolgoznak
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:07 | Sorszám: 2
Nem hiszed?

Téma: A parapszichológia mint a baloldal módszere
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:06 | Sorszám: 1
Bocsánat: azt hittem, nem ment át az előző, újraírtam. Kérem a moderátort a 2. téma törlésére.
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 14:05 | Sorszám: 0
Egyre több jel mutat arra, hogy a baloldalnak (a szadesz-maszop maffiának) miért volt szüksége erre a plusz egy évre a 2010-s választásokig.

A gazdasági válságkezelést felejtsük el, ez maszlag. Papírmunka, plusz propaganda. A háttérben az ország teljes tönkretevése folyik.

Ezzel szemben beindították a választásokra időzített parapszichológiai gruppenwerket.

Ennek lényege, hogy képzett hipnotizőrök és parapszichológusok rendszeresen összegyűlnek és kiemelt témákban kiemelt mentalitásokat megcélozva szuggerálási munkát végeznek.

A témák mind Orbán démonikusságára (olyan, mint Hitler stb.) vonatkozik, ill. arra, hogy a baloldal rosszul viselkedett, de megbánta és most már minden jól csinál.

A megbabonázás sémája megegyezik azzal, ahogyan a mondén szerető visszakérleli magát az elhagyott nő kegyeibe. Hízeleg, megejt, megbabonáz, ígérget, sumákol, megbánást tettet, még sírdogál is, öngyilkossággal fenyegetőzik stb. A cél a nő kegyeinek visszanyerése.

A nő itta társadalom, ennek egyes mentális célcsoportjai. Az erőfeszítés hipnotikus.

De ugyanezeket a témákat szétterítik a médiumokban is. Így félrevezetett tömeg azt kapja kívülről, mint mentálisan is.

Ehhez fog járulni a rágalomhadjárat a Fidesz és Orbán ellen, esetleg merényletek stb. formájában, mint azt Nyúl Béla olvtárs pontosan leírta.

Kérdés: elég-e mindez a közhangulat teljes megfordításához? Ahhoz talán nem. De hogy a Fidesz nem fog könnyen győzni, az biztos. A kétharmadot meg tessenek elfelejteni.


Téma: Parapszichológia mint a "baloldal" módszere
Marcona Lőrincz
2009. november 26. 13:51 | Sorszám: 0
Egyre több jel mutat arra, hogy miért volt szükségük a szadeszes-szoci-maffiának arra az egy évre, amely állítólag a válságkezeléssel telne el.

Válságkezelésről gazdasági értelemben nincsen szó. Papíron munkálnak ki látszólag jobb számokat, majd sajtókampány által terjesztik, végül nemzetközi hírforrásokból visszacsorgatják.

Amiért ez az év kellett és kell, az a választók parapszichológiai befolyásolása. Ennek csak kis szelete a gazdasági válságkezelésről szóló álhírek, Sokkal jelentősebb része egyfajta szuggerálás, melyhez részben a médiumokat, részben segédemberek nyilatkozatait, könyveket, pamfleteket stb. használnak fel.

Az igazi csapásirány a parapszichológia: teljes stábok ülnek rendszeresen össze és koncentrálnak fejtenek ki erőfeszítést a főbb témákban, úgymint:

-- Orbán egy Hitler
-- Orbán diktatúrát hoz
-- Orbán felszámolja a demokráciát
-- A szocik jót akarnak
-- a szocik rendbe teszik a gazdaságot
-- a szocik megújultak
-- Gyurcásny jó ember
-- Bajnai még jobb

stb.

A módszert még a szovjet időkben dolgozta ki a KGB különítménye: téma szerinti koncentrált mentális erőfeszítés megcélzott mentalitásokra nézve, napi néhány órában.

Ezt akár boszorkánykonyhának is nevezhetjük. A praktika léte tény. Nem véletlen, hogy Szilvási testvére ilyen csoportot szervez és tart fenn: ez csak a csúcsa annak, amit igazából tesznek.

Folyik tehát a megbabonázás.

Ellenszere: a koncentrált ima. Imakörök kellenek országszerte a gonosz hatalma ellen! Mert erről van itt szó.


Téma: Az MSZP LÖVETNI FOG?
Marcona Lőrincz
2009. november 24. 12:16 | Sorszám: 9
Az MSZP szerintem éles lövetésre készül.

Cigányokra, gárdistákra, hogy a választást el lehessen halasztani.

De ehhez Sólyomnak is lesz 1-2 szava....

Meg nekünk.

A lövetők le lesznek lövetve.


Téma: Kovács László: a 2010-es Medgyessy?
Marcona Lőrincz
2009. november 24. 12:15 | Sorszám: 23
A fiatalok szervezkednek:

MSZP: lázadás készül a süllyedő hajón

"Nem szeretjük az ügyeskedést"

Nagy Szilvia (Hírszerző)

Marcona Lőrincz
2009. november 24. 12:12 | Sorszám: 21
Most tárgyalnak....

Egyébként világos, hogy a maszop-sajtó is meg van osztva. Megnéztem.

A Nol nyíltan Mesterházyt favorizálja, de hogy tompítson ezen, ma bedobott egy interjút Botkával is. Ezzel világossá tette, hogy a "fiatalok" mellett kampányol.

Ezzel szemben a keménymagos Népszava és a Stop.hu az egész témát eldugta és tizedrangú hírként beszél arról, hogy Mesterházy mellett más is vállalja a jelölést.

Az mszp.hu mélyen hallgat arról, hogy ma van állítólag a nagy döntés napja... ez önmagában is beszédes.

A két erő egymásnak feszül, a fiatalítók és a reakciósok, s kérdés, ki lesz a győztes.

Talán lesz győztes (hivatalosan), de akkor is egymást fogják marni -- örökké.

Marcona Lőrincz
2009. november 24. 11:36 | Sorszám: 19
Teljesen világos, hogy a Csorna-Józsefváros vereség megint megrázta a maszopos hiénamaffiát.

Egymás torkának estek megint.

A hülye Kovács 23millióromán Lászlót bemozdítani? Miután nyugdíjba küldték?

Vagy a kecskeszakállas örögarcú Mesterházyt?

Vagy a félkezű, Pécsett laposra vert Szilit?

Ezek meg vannak örülve!!!!!


Téma: Kik ők?
Marcona Lőrincz
2009. november 20. 11:59 | Sorszám: 6
Ismerem a politikát, fiam. Innen gondolom.
Marcona Lőrincz
2009. november 20. 11:46 | Sorszám: 1
Tökéletesen világos, hogy szalmabábúk -- strohmannok.

Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. november 10. 13:13 | Sorszám: 1613
"Én Mesterházyra kéz a kézben Kováccsal, vagyis Kovács végig kampányol vele."

Mikor is?

Decemberben karácsony -- akkor nem.

Január-február-március?

Mire elég ez?

Arra, hogy mindenki rühellje őket.


Téma: FIDESZ-KDNP 56 % 2009. ÚJ IRÁNY KELL!
Marcona Lőrincz
2009. november 10. 13:11 | Sorszám: 2030
akkor legyen április 0.

Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. november 10. 13:10 | Sorszám: 1612
bárki lesz is az arc, MINDENKI köré fog állni: Böszme, Kovács Huszonhárommillió, Szanyi Viszkis Rabló, Karsai Hazug Paraszt -- s persze Bajnai Libatolvaj Majom -- stb. stb. stb.

Mindenki: ez a harc lesz a végső.

S valóban a végső lesz.

Minden nappal lejjebb.

Nem fogják elérni a 10 %-ot.


Téma: FIDESZ-KDNP 56 % 2009. ÚJ IRÁNY KELL!
Marcona Lőrincz
2009. november 10. 12:14 | Sorszám: 2022
152 sok

egyesek szerint március végére irná ki Sólyom

az 120 nap


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. november 10. 12:13 | Sorszám: 1607
a nol.hu szerint ez már eldőlt: Mesterházy.


de a háttérben Molnár Csabát nyomja GyF

Mesterházyt levegőnek kell nézni a Fidesznek. Mesterházyt Vona ellen indítják.

Vagy Vonával karöltve a Fidesz ellen?

Marcona Lőrincz
2009. november 10. 09:59 | Sorszám: 1604
nemcsak követelni kell

végre odacsapni

bármit tesznek is, a sok szocihű gazember ittmarad közöttünk, nem menekülhetnek, ennyi hely nincs a mentőcsónakban

ezeknek a nyakát szorongatni

ez kell

amig nem köpnek

s ennek alapján elfogni az összes mocskos gazembert

Marcona Lőrincz
2009. október 13. 13:12 | Sorszám: 1514
Követeljük Gyurcsány rabosítását!!!!


Zuschlag-per: Gyurcsányt is tanúként hallgatják ki?

MTI
2009-10-13 13:03
Megosztás Megosztás cikktárba levél nyomtatás

Gyurcsány Ferenc, Mesterházy Attila, Szilvási György, Jánosi György, Benedek András és Keszthelyi András tanúkihallgatását indítványozta az ügyész a Zuschlag-per keddi tárgyalási napján.


Téma: Olvastátok? (17.)
Marcona Lőrincz
2009. október 13. 13:04 | Sorszám: 3837
üres duma -- zsarolnak

Téma: Értelmiségi feketelista
Marcona Lőrincz
2009. október 13. 13:03 | Sorszám: 21
Itt van neked egy "értelmiségi"!

Marcona Lőrincz
2009. október 13. 12:40 | Sorszám: 17
Tévedés: Székhelyi a pszeudóértelmiségiek közé tartozik. Egyébként egy seggnyaló mafla majom.



Téma: Tölgyessy: A Nap-kelte egy irányba húzott és bulvárosította a politikát
Marcona Lőrincz
2009. október 13. 12:17 | Sorszám: 16
A Hírtv egymagában felelős az SZDSZ összeomlásáért. Emlékeztek? A Hírtv hozta le az elnökválasztási hamisítás adatait, erre az SZDSZ pánikreakcióban kilépett a koalából (EZÉRT, és nem másért), majd már nem volt megállás a lenini úton (a szifiliszes végelgyengülés felé)...

S ekkor még csak egyet említettem a Hírtv 1000 érdeméből.


Téma: FIDESZ-KDNP 56 % 2009. ÚJ IRÁNY KELL!
Marcona Lőrincz
2009. október 12. 17:01 | Sorszám: 1324
wazze azért a Fidesz ott is elérhetett volna 83%-ot!!!!

Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
Marcona Lőrincz
2009. október 12. 14:49 | Sorszám: 2495
Szerintem jó volt a riport. Egyébként erő a gyanúm, hogy hasonló sonkákat meg pálinkákat a vezető mszp-s politikusok vidéki kiskúriáin is találhatnánk -- meg hasonló hangulatokat is.

A kocsi márkáját egyébként lehetett látni, Merci volt, az az új sorozat, amilyet itt is gyártanak majd.

Én is arról a környékről származom, az egyik képen MAJDNEM látszott a szomszéd falu tornya, az én hazám

Marcona Lőrincz
2009. október 12. 14:48 | Sorszám: 2494
Szerintem jó volt a riport. Egyébként erő a gyanúm, hogy hasonló sonkákat meg pálinkákat a vezető mszp-s politikusok vidéki kiskúriáin is találhatnánk -- meg hasonló hangulatokat is.

A kocsi márkáját egyébként lehetett látni, Merci volt, az az új sorozat, amilyet itt is gyártanak majd.

Én is arról a környékről származom, az egyik képen MAJDNEM látszott a szomszéd falu tornya, az én hazám


Téma: Olvastátok? (17.)
Marcona Lőrincz
2009. október 09. 14:08 | Sorszám: 3753
Tök biztos, hogy most NEM akarta megtenni, amire rá akarták bírni. Ha viszont lemond, ezzel lehetővé teszi, hogy más megtegye! Azonnal álljon ki és mondja el, mit kértek és mit ígértek!!!!!

Téma: 07:28 PM
Marcona Lőrincz
2009. október 02. 09:55 | Sorszám: 676
A helyzet ennél bonyolultabb. Tudom, mert a fiam is szeret, ha nem is turulos sapkában, de fehér ingben és fekete mellénykében járkálni, ráadásul a haja is rövid. Történt, hogy az utcán, amikor EGYÜTT mentünk, egy másfél mázsás idősebb úr egyszerűen odaszólt a kiskamasznak: Te hülye majom. Én nem is hallottam, de aztán a fiam mondta nekem. Mire visszamentem és kértem az illetőhöz, ismételje meg, amit mondott -- nos, látva az elszántságomat, ezt már nem merte megtenni.

De: könnyen előfordul, hogy egy másik esetben egy másik ember egyszerűen fejbe veri a kiskamaszt, aki ilyen ruhában, sapkában járkál. Mert ennyire fel vannak ajzva egyesek, a régi bolsik és a cigók különösen,

Ezért ha én a fiamat eltiltottam attól, hogy utcán olyan szerelésben járjon, amely ilyen reakciókat kiválthat. Féltem őt. S ha igazgató lennék, felelősségem tudatában utasítanám a diákjaimat arra, hogy a nyíltan állást foglaló öltözékektől tartózkodjanak -- nem azért, mert én szadeszes buzi állat vagyok, hanem mert -- féltem őket.


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
Marcona Lőrincz
2009. október 02. 08:50 | Sorszám: 2279
"Fitt, megnyerő volt számomra."

Hát izé.. azért lehajthatott volna 2 kupica pálinkát, hogy tiszta legyen a hangja, a torka, és nyakkendőt köthetett volna, wazze! Elvégre 3 éve nem járt az MTV-ben!!!!


Téma: Magyar Televízió Napkelte vége
Marcona Lőrincz
2009. október 02. 08:48 | Sorszám: 218
Megjegyzem, hogy a katolikusok tudatosan vonulnak a háttérbe. Meg van rá az okuk, de ez egyben Erdő politikája is.

Sokan kiakadtak azon, hogy a Bajnaival folytatott megbeszélés után az egyházfiakat nem kérdezhették az újságírók. Értesülésem szerint ezt kifejezetten kérte Erdő. Nem kíván a sajtóban szerepelni.


Téma: Jó reggelt Süveges!
Marcona Lőrincz
2009. október 02. 08:47 | Sorszám: 56
Ma Viktor végre benn járt az MTV-ben.

Hát, sokat nem aludt az éjjel, az biztos, Gyűrött volt az arca, krákogott, alig valamivel lehetett a korai kelés után.

Wazze, miért nem tudja magát összeszedni, nyakkendőt kötni, miért nem lehetett rendesen kisminkelni?

Amit mondott, az rendben volt.

De Süveges miért nem említette, hogy 2006 óta először jelenik meg az MTV-ben???!!!!

Nos, ez az entrée lehetett volna jobb is.


Téma: Magyar Televízió Napkelte vége
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 29. 15:48 | Sorszám: 109
Az őrült Bauer megint tombol....
http://nol.hu/belfold/bauer_tamas__a_nap-kelte_csak_izelito

de érdemes megnézni a kommenteket is


Téma: Olvastátok? (17.)
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 29. 15:47 | Sorszám: 3473
Valóban! Ezt a Nézőpontnak meg kellene tennie!!!!!!
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 29. 13:59 | Sorszám: 3467
Én meg egyáltalán nem. Még a legsötétebb Gyurcsány-diktatúra alatt is vidáman néztem a jövőbe, noha el voltam borzadva attól, ami történik.

Egyébként Hankiss egyszerűen gonosz cikket ír. A hibásak tehát ti vagytok, meg ti, meg ti, meg ti...

S egy kis önkritika? Én, aki befolyásos közíró voltam az 1970-es évektől -- én nem hibáztam valamit?

S amikor állandóan a szembenálló politikai feleket fikázom -- akkor nem hibázok, hiszen jó lehet látni, hogy a Fidesz alatt az ország felfele ment, most meg a Böszme miatt lement kutyába....

A tények iránti vakság --- az nem az egyik oka ennek a borulátásnak?


Téma: Magyar Televízió Napkelte vége
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 28. 12:54 | Sorszám: 81
Megismétlem:

Bocs, de én az első műsorba behívtam volna Orbán Viktort és elnézést kértem volna tőle azért a szemétségért, amit a Napkelte művelt a Fidesszel és az egész országgal majd' egy évtizeden át!!!!


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 26. 12:29 | Sorszám: 1377
A böszme nyilvánvalóan azért akar a "top 10-ben" szerepelni (valójában a Szarevő 10-ben), mert fél attól, hogy elevenen megnyúzzák.

Félhet is!


Téma: Húznak a jó qrv anyjukájukba...
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 25. 14:27 | Sorszám: 3
És igenis PC voltam. Mert ha én gyerekkoromban egyszer is az anyám képébe hazudtam volna, akkora pofont kaptam volna, hogy a fal adta volna a másikat. És apám meg megtanított arra, hogy tisztességesnek, alaposnak, tisztának és becsületesnek kell lenni, a gazembereket meg messze el kell kerülni...

Nos, ezért nem lehettem volna mszp-s soha, nem lettem volna képes velük hazudni, lopni rabolni.

De akinek ezt a jó anyjukája nem tanította meg, az nem egy rendes anyuka, hanem egy ferde anyuka, s latinul az curva.

Csak mondom.

Húzzanak oda, de minél gyorsabban.


Téma: Magyar Televízió Napkelte vége
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 25. 14:11 | Sorszám: 2
Na wazze! bMiért nem volt jó az én Húznak a jó qrva anyukájukba c. topikom?

Nem voltam elég PC?


Téma: Húznak a jó qrv anyjukájukba...
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 25. 11:49 | Sorszám: 0
Szaporodó jelek. S csak így tovább, gazemberek, a kötél akkor sem marad el (nedves, a háttatokra, nehogy félreértsétek...):

Eltűnik a Napkelte

* Index

2009. szeptember 25., péntek 11:11 |

Szűkszavú sajtóközleményben jelentette be a közszolgálati televízió, hogy hétfőtől már nem a Napkelte várja a reggel tévézőket. Az indok: nincs pénz Gyárfásra és műsorára.

„Új reggeli közéleti műsort indít hétfőtől a Magyar Televízió”- áll az MTV által kiadott rövid sajtóközleményben. Ez pedig egyet jelent azzal, hogy lekerül a képernyőről a Napkelte, amelynek elvileg 2010 végéig van szerződése a közszolgálati televízióval.

A közszolgálati sajtóközlemény szerint a hírekre, a politikai, gazdásági és kulturális eseményekre fókuszáló adássorozat Ma reggel címmel indul, és hétköznaponként reggel 6.30-tól 9 óráig lesz látható mindkét csatornán. Pár napja a Magyar Televízió még cáfolta, hogy felmondott volna a külső gyártású műsorokat szállító cégeknek, és azt is tagadták, hogy fontolóra vették volna a Napkelte megszűntetését.

A menedzsment által készített, pár napja az MTV-t felügyelő kuratórium elé kerülőtervezet szerint [1] a Napkelte eltűnésével pénzt nem spórol a közszolgálati televízió, viszont , a szerződésbontás után "a reklámbevétel-növekedés pénzügyi hatása" akár 100 millió forint is lehet.

A Nap-keltét váltó, belső gyártásban készülő műsor indulását a közlemény szerint az indokolta, hogy a Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumának elnöksége nem járult hozzá a korábban általa támogatott 2,45 milliárd forintos hitel felvételéhez. A döntés miatt az MTV forráshiányos helyzetbe került, ami csak a kiadások radikális csökkentésével és a bevételek növelésével kezelhető.
hirdetés

Az MTV ennek ellenére cáfolta, hogy felmondott volna minden külső beszállítójának, bár a Napkelte mellett ősszel megszűnik a Beugró, az A la Carte és a Tévé ügyvédje is.


Téma: A rektorok fizetése közérdekű adat!
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 25. 08:46 | Sorszám: 0
A rektorok a legutóbbi rektori konferencián a múlt héten úgy döntöttek, hogy nem adják ki, mennyit keresnek.

Ez felháborító, elfogadhatatlan.

Ki a rektor? Az atyaúristen? Ugyanolyan egyetemi tanárok, mint a többiek, sőt sokszor gyengébbek, pártosak, régi beépített hálózati figurák.

Követeljük, hogy a közpénzből, az adózók pénzéből kiadott rektori fizetéseket névre lebontva, valamennyi juttatással együtt azonnal hozzák nyilvánosságra!!!

Persze rögtön kiderül, hogy a rektor az egyetemi tanár keresetének kb. 10x-ét kapja, ami megint egyedülálló a világon -- amiképp az is, hogy ezek a gazemberek nem süllyednek szégyenükben.


Téma: Ismét bedöglött a Gondola-fórum?
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 22. 12:31 | Sorszám: 0
Alig van hozzászólás, az is max. 7-8 embertől...

Miért ült le ennyire, megint?


Téma: Ezt látni kell!
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 18. 16:49 | Sorszám: 0
Péntek8
Vendég: Orbán Viktor

Adás:
2009. szeptember 18. péntek 20.05 és 23.05
2009. szeptember 20. vasárnap 9.05
2009. szeptember 21. hétfő 15.05
A műsor e-mail címe: pentek8@hirtv.net

A műsor általános ismertetője >>>

„Nem megy jól az országnak, ha nem megy jól az embereknek.”
Milyen változásokat ígér a Fidesz elnöke 2010-re?
A Péntek8 vendége Orbán Viktor.


Téma: Összeesküvés a magyarság ellen
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 18. 14:15 | Sorszám: 105
Én ezt nem hiszem el. A Digitv mellett egy izraeli csatorna is adta a meccset, én azon néztem!!!!!!

Nem hiszem el, hogy kellő ügyességgel nem lehetett volna közvetítői jogot kérni. Az egész ország a Hírtv-t nézte volna!!!!


Téma: Láttátok ? ( 5.)
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 18. 11:55 | Sorszám: 1619
Engem ne tanítson semmire ez a szemét pixa.

Téma: Krausz István - 1600 eurót lopott a Mazsihisz alelnöke
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 18. 11:54 | Sorszám: 8
Bocs. szerintem ott vannak, mint mi is -- de míg mi látogatóban, ők örökre.
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 18. 11:43 | Sorszám: 6
Ez egy pontosan olyan történet, mint mindaz, ami Magyarországon 1990 után zajlott: ha nem lett volna antiszemitizmus, mindaz alapján, amit a szadista-maszopista hiénafalka itt elkövetett, már nem hogy lehetne, hanem ráadásul mindenben igaza is lenne.

Amit itt elkövettek, az történelmi bűn. A hülye kis tolvaj Karusz ("alelnök" -- röhögnöm kell) csak a jéghegy csúcsa.

Egyébként ez egy mániákus tolvaj (mint a többi is). havi minimum 1 milás jövedelme mellett mi szüksége volt egy ottfelejtett bukszára?????

Szemét banda, a történelem szemétdombjára való.


Téma: Összeesküvés a magyarság ellen
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 18. 09:49 | Sorszám: 102
Itt fordítva történt: A Böszme leszólt az összes tévé társaságnak, hogy TILOS közvetíteni a debrecen-Liverpool meccset.

Csak azt nem értem, a Hírtv meg az ECho mért nem lépett? Mért nem volt annyi pénz, hogy ők közvetíthessék??????

Ez meg a másik oldal faxságát mutatja.


Téma: Megkezdődött a szuggerálás
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 14. 11:14 | Sorszám: 0
A szopós hiánafalka belső utasításra mostantól kattan rá kb arra, hogy az ellenfelet akkor most szuggerálni kell. Az ellenfél hatalmas, kibillenthetetlen, most tehát jön a szőrborzolás és a szemmeregetés arra nézve, hogy mégis ti fogtok veszteni, kisapám, mert "a Fidesz már eddig is kétszer lábon lőtte magát".

Ja igen, meg a sanda szerint a fidesz már hanyatlik és a maszop hullámzik meg jön fel.

Ne legyünk bárgyúak, a szuggerálás folytatódik mostantól egyre erősebben és azt célozza, hogy a fideszesek elhiggyék: megint csak veszteni lehet.

Ehhez járul majd a magyarok nyulai, akiket a draskovics éppen OV házában talál majd bejelntve

és az összes silány, gazember semmirekellő azt fogja majd handabandázni, hogy a gazdaság rendbejött és minden megy felfelé...

Hogy ezeket mikor fogják felakasztani, azt nem tudom.


Téma: Olvastátok? (17.)
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 11. 14:54 | Sorszám: 2816
Az újjáépítés előtt én ajánlanék egy jó kis Nürnbergi pert: az összes ideillő ítélettel minden érdekelt részére....

Téma: Az SZDSZ végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 11. 12:30 | Sorszám: 676
Ezen már sírni sem érdemes:


Magyar Bálint kilép az SZDSZ-ből

* Index

2009. szeptember 11., péntek 11:53 | Frissítve: 8 perce

Magyar Bálint hamarosan távozik az SZDSZ-ből, a Retkes Attila vezette pártot nem érzi magáénak, inkább a Szabadelvű Polgári Egyesület párttá alakulásában látja a jövőt.

Átviszik a pártot egy másik név alá, országosan. De ezzel semmire sem jutnak, innen nem lehet újjáépíteni. A hülye Retkes meg arról beszél, hogy "támogatható" a költségvetés.... most legalább állna ki és mondaná el, hogy szarok voltunk és mindent tönkretettünk s mostantól a jobboldalt támogatjuk. Ez persze a jobboldalra nem vetne jó fényt...


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 08. 12:36 | Sorszám: 1326
Na, én azt tudtam, hogy az egész BKV-kiszivárogtatás kettős célt szolgált:

1. Hagyót kirúgni a francba;

2. Demszkyt elhajtani a p*ba.

Mindkettő sikerült, mindkettő romokban. Jöhet tehát az elkúró böszme Feri, aki már neki is látott nyilvánosan csókolózni a homokos tüntetésen (ami kb. akkor pofátlanság, mint kezet nyújtani egy rabbinak a belügyes bunkó Monika részéről).

Ja, hogy akkor bedől az mszp? Na és? Különben is: lesz akkora tűzijáték a választás előtt, hogy majd a böszme odaáll a felszakított kockakövet halmára a feleségével és elüvölti magát: megvédünk titeket, budapestiek -- s így akarják ismét kettészelni az országot, feltéve, ha a Fidesz nagyon győzne áprilisban.

Mikor süvít lábuk alatt a szél??????

--------
Adat a nol.hu-ról (mely közismerten a böszmét böszmöli böszmésen böszmögve bösszes böszmészeti böszmeségével...)

Gyorsan rárontottak a meggyengült Hagyóra

Miután a BKV-ügyek miatt érezhetően megkopott Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes ereje, az MSZP belső ellenzékéből többen a fővárosi választási lista újragondolását szorgalmazzák - igaz, egyelőre csak egymás között.


Téma: FIDESZ-KDNP 56 % 2009. ÚJ IRÁNY KELL!
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 07. 14:17 | Sorszám: 909
Én akkor térden állva fogok bocsánatért esedezni
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 07. 11:44 | Sorszám: 888
Hahaha.

Ismét jót nevettünk.

Amit mond, az nem pusztába kiáltott szó, nem falrahányt borsó, nem üres duma.

Így már rendben, matekos olvtárs?

Marcona Lőrincz
2009. szeptember 07. 11:31 | Sorszám: 884
Nézzétek, Orbán nem olyan ember, hogy a levegőben beszélne. Nekem egyre inkább az az érzésem, hogy valamit lezsíroztak a háttérben. A maszop banda teljes gőzzel csomagol és spájzol.... Orbánék meg készülnek.

Talán abban is megállapodtak, hogy nem lesz igazi elszámoltatás...


Téma: Összeesküvés a magyarság ellen
Marcona Lőrincz
2009. szeptember 07. 08:30 | Sorszám: 0
Baynau "baráti jobbot nyújt" a szlovákoknak mai cikkében.

Az egész procedúra -- Sólyom kitiltása, a hatalmas balhé, majd Baynau befuttatása (aki hallgatott Sólyom kitiltása után, de most baráti jobbot nyújt) -- mindez tehát egy komplex eljárás része.

Ugyanez volt a forgatókönyv a dunaszerdahelyi magyarverés kapcsán is: balhé, majd jött a Böszme és békejobbot nyújtott.... A cél nemcsak amagyarság megalázása, hanem Baynau Libás Gordon befuttatása is mint a "béka apostola".

Meddig tűrjük ezt a színjátékot??????

A mai magyar szoclib a legszorosabban összedolgozik a Kisantant hálózataival és a moszattal abból a célból, hogy elpusztítsa a magyarságot.

Nem fog nekik sikerülni!!!!


Téma: Kik az igazi tettesek?
Marcona Lőrincz
2009. augusztus 31. 11:47 | Sorszám: 63
Számomra tökéletesen világos, hogy ez a letartóztatás -- mely még mindig nem vezetett kihallgatáshoz és hivatalos gyanusításhoz -- egy átfogó ÖSSZEESKÜVÉS RÉSZE, MELYNEK CÉLJA A MAGYARSÁG TELJES FELSZÁMOLÁSA.

Ennek azösszeesküvésnek a fő mozgatói:

1. SZDSZ-MSZP belső körei
2. Volt KGB-körök idehaza és külföldön
3. A Kis-Antant vezető körei és titkosszolgálataik
4. A francia titkosszolgálatok
5. Izraeli titkosszolgálatok

Kire lehet számítani ebben a helyzetben? Ezekre:

1. A magyarok összefogására idehaza és külföldön.
2. Az USA orosz-ellenes köreire, melyek érdekeltek az orosz maffia felszámolásában.
3. A Kis-Antant természetes ellenfeleire: Horvátok, szlovének, olaszok, egyes osztrák körök.
4. oroszország azpon körei, melyek román-ellenesek.
5. Lengyelország, Bulgária, Törökország, Kína -- egyes vonatkozásokban.

A legfontosabb teendő: az emberalatti szdsz-mszp maffia felszámolása minél hamarább. Ebbe bele kell vonni az mszp volt nemzeti érzékenységű köreit (képviselőik arról ismerszenek meg, hogy hajlandók megjelenni a Hírtv-ben).

Általános és kötelező módszer: a legkeményebb nemzeti politika minden tekintetben, a multik megregulázása, a maffiák kiiktatása, a bűnözés visszaszroítása, a cigányság magyarérzelmének visszaállítása idehaza, Szlovákiában és Romániában. (FONTOS: a külhoni cigányok jelentős része magyarérzelmű!!!!)

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!


Téma: Láttátok ? ( 5.)
Marcona Lőrincz
2009. augusztus 26. 14:16 | Sorszám: 1465
Qrva rosszul kérdezett az Erdős. Fel kellett volna tennie a kérdést: MEKKORA A FELELŐSSÉGE A KÜLÜGYNEK EBBEN A FIASKÓBAN? HÁT A KORMÁNYNAK? NEM JÁRULT-E HOZZÁ A KORMÁNY KÖZVETVE VAGY KÖZVETLENÜL EHHEZ AZ ELKÉPESZTŐ MEGSZÉGYENÍTÉSHEZ????

Téma: Világosi fegyverletétel - Retkes módon?
Marcona Lőrincz
2009. augusztus 26. 14:14 | Sorszám: 12
A választási törvény szerint ezeknek a pártoknak csak közös listájuk lehet, de ennek sikeréért az egyes pártoknak el kell érniük az 5%-ot.

Vagy egy új pártalakzatban indulnak együtt, de akkor elvesznek a korábbi húzónevek (igaz, ezt propagandával némileg fel lehet pótolni).

Ezzel együtt egy új pártalakulat eleve kevesebb szavazót vonz.


Téma: VEZET A FIDESZ! V.
Marcona Lőrincz
2009. augusztus 26. 13:51 | Sorszám: 1788
10% alatt az MSZP!
http://www.nezopontintezet.hu/olvass_kozvelemeny.php?cid=170


Pártszimpátia: Augusztusi kutatásunk meglepetése a Jobbik támogatói-nak június óta mérhető szignifikáns csökkenése. Az EP-választás után a teljes népesség körében még 9 százalékot mértünk, a nyár végére azonban 5 százalékra csökkent a radikális párt híveinek aránya. Ugyancsak figyelemre méltó tény, hogy az MSZP támogatottsága tartósan tíz százalék alá csökkent: augusztusban százból nyolcan szimpatizáltak a kormánypárttal.


Téma: Kacagjunk együtt a meteorológusokon!
Marcona Lőrincz
2009. július 18. 16:11 | Sorszám: 101
ennyire sötét nappal -- rég volt.

Sötétség délben.

Marcona Lőrincz
2009. július 18. 16:08 | Sorszám: 99
esőszag, az van.... eső még nincs

Téma: Olvastátok? (17.)
Marcona Lőrincz
2009. július 18. 16:06 | Sorszám: 658
"40 éve történt."

A magam részéről komolyan kétlem, hogy valaha is megtörtént.

Nagy valószínűséggel svindli. Mint a legtöbb dolog, ami amerikai (USA).


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
Marcona Lőrincz
2009. július 18. 16:00 | Sorszám: 761

Téma: Kacagjunk együtt a meteorológusokon!
Marcona Lőrincz
2009. július 18. 15:55 | Sorszám: 95

Téma: Az SZDSZ végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. július 18. 15:54 | Sorszám: 511
Rég jártam erre...

krva jó látni, hogy ez a mocsok, antimagyar, embergyűlölő, jövőromboló, szipolyozó, antidemokratikus, antiliberális maffiapárt szétesett!!!!!!

Kb úgy mint anno a nagy Szovjetúnió....

Már csak azt várom, hogy a párja ugyanígy járjon.


Téma: Kacagjunk együtt a meteorológusokon!
Marcona Lőrincz
2009. július 18. 15:52 | Sorszám: 91
Azér' elég nagy a hőmérséklet visszaesés... Győrben 22 fok.


Téma: Lesz-e legfőbb bírónk?
Marcona Lőrincz
2009. június 29. 09:39 | Sorszám: 61
(Agrammatikus )

Angolul használjuk az ingrammatikus-t is, bár nem nagyon szép.


Téma: Láttátok ? ( 5.)
Marcona Lőrincz
2009. június 29. 09:32 | Sorszám: 958
Nem húznál el innen a horngáborba?

Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. június 24. 13:53 | Sorszám: 872
Jóvanna, nem kell nekem mindent tudnom. Az a kérdés, hogy jönnek ki a teljes népességre nézve 60-70%-os eredmények mások kutatóknál. Szerintem a Nézőpont másként határozza meg a "biztos pártválasztó" fogalmát.
Marcona Lőrincz
2009. június 24. 13:34 | Sorszám: 870
A Nézőpont elemzésében van egy rubrika, "A kis pártok bejutási esélyei"

Felhívnám a Nézőpont figyelmét, hogy az adatsor hiányos.

Egy kis párt ui. nem szerepel.

S ez az MSZP!!!!

Marcona Lőrincz
2009. június 24. 13:31 | Sorszám: 869
Te nem vagy komplett! Ez a BIZTOS pártválasztók köre, a népességre vetítve 60% fölötti eredményt kapunk.

De az nagyon jó hír, sőt NAGYONNAGYON JÓ HÍR, hogy a qrva maszop 10% alatt van!!!!!!

A SPIRÁL MEGY TOVÁBB LEFELÉ....

HAJRÁ MASZOP, ÍGY TOVÁBB, JÖVŐ TAVASSZAL LEHET MÉG 5% KÖRÜL IS!!!!


Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Marcona Lőrincz
2009. június 24. 13:24 | Sorszám: 4580
Ezek annyira röhejese gyenge viccek, hogy nem érte meg a beírásra fordított időt.

Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. június 24. 11:13 | Sorszám: 863
"Ezért érdemel figyelmet a német példa, hogy nem lehetetlen elvárás, hanem megoldható feladat a konzervatívok és a szociáldemokraták együttműködése, együtt kormányzása. "

Értem. A hiénák célja tehát a Fideszt belekényszeríteni egy kohabitációba.

Én meg azt remélem, sőt ezért imádkozom, hogy essen darabokra ez a bűnözőszervezet, mely Magyarországot fél évszázada nyomorgatja.

Marcona Lőrincz
2009. június 24. 11:10 | Sorszám: 862
Mi lesz veled MSZP? - Állítólag már a megyék fele bizalmi szavazást akar

nepszava.hu

Nem lehet szőnyeg alá söpörni a gondokat
Nem csitulnak az indulatok a szocialista pártban. Bár néhányan úgy gondolják, a hétfő esti zártkörű találkozón legalább egymás szemébe nézve tisztázták a párt erős emberei, hogy ki mit gondol a július 4-i kongresszus feladatáról, illetve a bizalmi szavazásról, mások azt mondták, az összejövetel – amelyen nem született megállapodás – inkább csak felháborodást váltott ki. Lendvai Ildikó azért kezdeményezte a találkozót, hogy a „nagy öregek” és a fiatal „trónkövetelők” között a következő másfél hétben egyezség szülessen, nehogy végül szétverjék a kongresszust vagy legrosszabb esetben a pártot. Közben állítólag már a megyék fele bizalmi szavazást akar.


Téma: Na ez itt a lényeg!
Marcona Lőrincz
2009. június 24. 08:49 | Sorszám: 55
Ők azok, akik elkúrták. Mind. S nem kicsit, nagyon.

Téma: Meddig lesz még offshore kormány ?
Marcona Lőrincz
2009. június 17. 12:43 | Sorszám: 48
"Új és lényeges elem bukkant ma reggel fel Böhm András interjújában..."

Én is észrevettem. A baj csak az, hogy az MSZP a szadesz nélkül is át tudja vinni a költségvetést... ha akarja.

Persze talán nem akarja majd, az már nagyon gáz lenne.


Téma: Mi folyik Esztergomban?
Marcona Lőrincz
2009. június 17. 12:40 | Sorszám: 63
Meg kell mondanom, hogy Meggyes Tamás nagyon népszerűtlen Esztergomban. S nem a rágalmak, hanem a rossz várospolitika miatt. Még a Fideszesek sem kedvelik, meg akarnak szabadulni tőle.

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Marcona Lőrincz
2009. június 16. 13:32 | Sorszám: 764
Szerintem most ugyanis az van napirenden, hogy le kell antiszemitázni a Fideszt majd rákenni a Jobbik erősödését.

Ez van. Ezzel kell szembeszállni. Nem mi választjuk meg az ellenségeinket. De a hősök mindig ilyen csatákban lesznek hősök. Nem azokban, amikre olykor vágynak, mert azok soha nem következnek be.


Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. június 16. 13:29 | Sorszám: 3049
S nem tudná valaki beszkennelni a két szöveget?

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében ( 5.)
Marcona Lőrincz
2009. június 10. 15:49 | Sorszám: 2293
"A tét pedig:"A Jobbik tehát megmentheti az MSZP-t a kétharmados vereségtől, ezzel megmentheti az elszámoltatástól, sőt szerencsés konstellációban akár a hatalmat is megőrizheti az MSZP-nek.""

Hogy mentheti meg az MSZP-t, amikor elveszi az MSZP-szavazatokat és kispárti sorba szorítja vissza?


Téma: "CSAK jobboldal van" -- mi a teendő?
Marcona Lőrincz
2009. június 09. 11:36 | Sorszám: 129
S megjelent GM-ként?

Téma: Európai Parlamenti Választásra készülünk.
Marcona Lőrincz
2009. június 05. 14:15 | Sorszám: 730
Érdemes megnézni a www.weather.com oldalán a szatellit előrejelzést. Tényleg rossz időt jósol: gyenge, csendes esővel.

Demszkíj hurrikánt fog jelezni.

Csakhogy ezzel az elszántabbakat nem állíthatja meg, csaka tétovázókat, ami azt jelenti: NAGYOBB FIDESZ-GYŐZELEM VÁRHATÓ!


Téma: EP tippverseny
Marcona Lőrincz
2009. június 03. 11:00 | Sorszám: 101
Egyébként a Mandátumkalkulátor (http://fejlesztes.politicalcapital.hu/epman/) megmutatja, hogy a kutatói állás szerint inkább ez jellemző:

Fidesz 17
Mszp 4
Jobbik 1

Ez azt jelenti, hogy a Fidesz 70% körül kap szavazatot. Ha megközelítené a 80%-ot (amire nincs reális esély), akkor 19 mandátumot kaphatna.

Ha azonban 60% körül szavaznak a Fideszre, az 15 mandátum körüli eredmény. De még ez is 3x-os többlet egy 20% körüli mszp-vel szemben. S egy 60% körüli eredmény az országgyűlési választásokon bizonyosan 2/3-os végeredményt hoz.

Ezért is azt mondom: elég a Fidesznek 15 mandátum max.

Marcona Lőrincz
2009. június 03. 09:56 | Sorszám: 91
Szándékosan beszámítom, amit Török G. mondott tegnap: kevesebb lesz, mint 38%. csakazért is elfogadom

(hátha minden Pirike rohan szavazni ettől is)

Marcona Lőrincz
2009. június 03. 09:46 | Sorszám: 84
Egyébként nagy munka lenne a tippeket növekvő sorrendbe tenni? Mondjuk a Fidesz-mandátumok száma alapján?

Köszönjük

Marcona Lőrincz
2009. június 03. 09:45 | Sorszám: 82
Szeretnék én is hozzászólni:

Marczona Lőrinc (a tévedés hatalma)

Fidesz: 13

Mszp: 6

Jobbik: 1

MDF: 1

Szdsz: 1

részvétel: 35%


Téma: Magyar állami offshore-ozók
Marcona Lőrincz
2009. június 02. 09:59 | Sorszám: 11
No, ez jól beletrafált:

Ciprusi rágalmak, magyar abszurd
Mózer András: Bajnai cáfol - őrizzük meg komolyságunkat

2009. június 02. 02:30 | Utolsó módosítás:2009. június 02. 08:30

* küldés
* Nyomtatható verziónyomtatás
* betűméret

Próbáljuk megőrizni illő komolyságunkat, amikor olvassuk Bajnai Gordon cáfolatát az ellene indított offshore-rágalmakkal szemben. Közben azért nézzük meg a tényeket: offshore-nak látszó ciprusi cégek, magyarnak látszó ciprusiak, bűzösnek látszó ügyletek.


Bajnai Gordonnak nincs offshore cége, már elege van, utoljára cáfolja az ellene felhozott vádakat. „A Danilac Investment Limited (… tulajdonosai Bajnai Gordon 20 éve külföldön élő és ott adózó szülei. (… A társaság nem „offshore" cég, hanem Cipruson, egy uniós tagállamban van bejegyezve, ott jogszerűen működik, tulajdonosi köre nyilvános, a ciprusi jogszabályok szerint fizet adót”. A társaság ügyintézője Bajnai élettársa, aki „a család bizalmát élvező és jogászként hozzáértő személyként látja el ezt a feladatot”. Ezek a sorok nem egy ádáz jobboldali lap hasábjain jelentek meg Bajnai Gordon karakterének lerombolására, hanem maga a kormányfő adta ki sajtóközlemény útján, válaszul a - mint fogalmaz - „egyértelműen politikai szándékkal indult rágalomhadjárat” megcáfolására. Ismételjük meg röviden mit is állít a Magyar Köztársaság miniszterelnöke! Nincs offshore cége. Ami a családnak van, az sem offshore, hanem ciprusi. Nincs hozzá köze, hiszen a szüleié, akik 20 éve külföldön adóznak. A cég ügyeit a család bizalmasa, a kormányfő élettársa intézi. Ha az embernek ilyen kommunikátorai vannak, szüksége van-e ellenségekre?

Most egy pillanatra képzeljük el, hogy ugyanezeket az állításokat a nagy névrokon Gordon Brown teszi röviddel azután, hogy elődje, Tony Blair helyére került, választások lebonyolítása nélkül. Tehát úgy, hogy a brit sajtónak, az ellenzéknek és a választópolgároknak nem adatott meg, hogy kivesézzék a múltját, eldönthessék, akarják-e őt vezetőjüknek a válság kellős közepén, vagy sem. Képzeljük magunk elé Gordon Brown-t, amint a brit sajtó igaztalan, és karakterromboló (ez amúgy ott gyakran előfordul, elég ha a mostani költségtérítéses botrány fordulatait nézzük) támadásaira emígy válaszol. Nincs offshore cége. Ami van az nem offshore, hanem az Egyesült Királyság tengerentúli területeként bejegyzett Virgin szigetek angolszász törvényei szerint jogszerűen, transzparensen működő cég. Adót is fizet, ott. Tulajdonosai az évek óta a szigeteken élő és ott adózó szülei, a cég ügyeit viszont az ő élettársa intézi, innen Londonból. Ja és mindezt elfelejtette tisztázni a hivatalba lépése előtt a választókkal.

Ha mindez még nem elég, olvassunk bele abba, ahogyan Bajnai kommunikátorai megmagyarázzák, mennyire nincs köze a főnöküknek a messziről bűzös Dataplex-eladáshoz, aminek ügyében – hűtlen kezelés miatt – rendőrségi nyomozás is folyik. Mondjuk, inkább folydogál, mert a szegény magyar rendőrségnek az EU törvényei szerint, a ciprusi hatóságoktól kell megkapnia viszonylag gyorsan, az elévülés és a nyomozási határidők lejárta előtt, adatokat a jogszerűen működő ciprusi cégekről. Az ügy lényege, hogy a döglődő informatikai vállalkozást 2005-ben offshore-nak látszó ciprusi társaságok vették meg, amelyek közül az egyik közvetlenül a Bajnai irányítása alatt működő Wallishoz kötődik. Szeptemberben 2,2 milliárdért kelt el a cég, decemberben pedig hirtelen már az államhoz ezer szálon kötődő Magyar Telekom látott benne óriási fantáziát és fizetett érte 5,1 milliárd forintot.

A vita a következő kérdéseken megy: miért is fizetett a Magyar Telekom hirtelen 3 milliárd forinttal többet a cégért? Ha valóban minden rendben volt és bekövetkezett ekkora értéknövekedés, akkor miért is kellett ciprusi cégeket (nehogy offshore-t mondjunk) közbeiktatni? Ja és hova tűnt ez 3 milliárd (az ottani adózás után) Ciprusról 2005 legvégén? (Nehogy azt mondjuk, hogy a választások előtt pár hónappal, mert még valaki perel...)

Bőven felmerülnek fontos kérdések az ügyben, de most próbáljuk meg ismét megállni derültség nélkül, és végigolvasni, mit is mond a miniszterelnök. A hirtelen bekövetkezett értéknövekedést azzal indokolják, hogy „a Wallis alaptevékenysége épp a pénzügyi befektetés és vagyonkezelés, (… átszervezéssel, tőkeinjekciókkal és egyéb hatékonyságnövelési lépésekkel törekszik megnövelni a megvásárolt társaságok értékét. (… Így történt ez a Dataplex esetében is”. Ismételjük meg: alig pár hónapos „hatékonyságnövelő” időszakról van szó, miközben a céget a Merrill Lynch és a Chase Manhattan által birtokolt CityReach nemzetközi csoport alapította (valószínűleg rettentő hatékonytalan módon), aztán a magántulajdonban lévő Béres Rt. működtette (rettenetesen), tehát a „ciprusiak” nem lusta állami tulajdonosoktól vették meg. Ezek után igazán nem érthető, hogy ezen fantasztikus ügylet befejezése, 2005 vége óta a Wallisnál miért nem állnak sorba cégek New York-tól Dubaiig, hogy ugyan már, növelje meg néhány hónap alatt pár milliárddal a hatékonyságukat?

A makacs dolgok

Végül, ha még mindig nem látjuk ebben a ciprusi rágalomdrámában a magyar abszurdot, idézzünk két gyönyörű passzust Bajnai sajtóközleményéből: „A Wallis csoport a Dataplexben lévő részesedését egy magáncégtől vette meg és később egy magántársaságnak értékesítette.” Ez olyan szép érvelés, hogy valójában szinte szégyelljük magunkat, amikor ide kell kanyarítani a tényeket. Így már kicsit komplikáltabb a dolog. A Dataplex tulajdonának 98 százalékát a Béres Rt-től a Wallis - ciprusi offshore-nak látszó (aláhúzandó: látszó!) - uniós cége, a Fleminghouse Investment, továbbá Kóka János sógora, és hosszú ideig fáradhatatlan üzlettársa, Lepp Gyula ciprusi - offshore-nak látszó - uniós érdekeltsége, a Corbeil Holdings vette meg, A Wallis és az állam közti ügyletekről az elmúlt tíz évben a HVG is sokat írt (privatizáció, PPP, ingatlanügyletek - lásd csatolt összeállításunkat), a vevő pedig a Magyar Telekom nevű magáncég volt, amely szintén ezer szállal kötődik az államhoz. (Gyanús montenegrói és macedóniai szerződéseit azóta is vizsgálják, az akkori vezérigazgatónak Straub Eleknek távoznia kellett, jelenleg a Vitorlásszövetséget vezeti)

Azzal pedig kár érvelni, hogy „az értékesítés lezárultakor Bajnai Gordon már nem dolgozott a Wallisnál”, és semmi köze sincs az ügylethez, mert az is attól függ, honnan nézzük. A Wallist 2000 óta irányító Bajnai a cégbírósági adatok és saját bejelentése szerint is csak 2005. december 31-el távozott a cég éléről, a Dataplex eladást pedig december 12-én jelentették be.

De nem is ez a lényeg: sokkal inkább az, hogy szabad-e egy kormányfőnek, aki a hivatalba kerülésének körülményei okán eleve hitelességi deficittel küzd, aki a tisztább adózás, a tiszta közélet megteremtésének évtizedes programjába kezdett, és az offshore cégekkel szemben erőteljesebb fellépést ígér, úgy védekezni, "utóljára", hogy azt nem lehet megállni mosolygás nélkül?

Mózer András


Téma: Az mszp-szdsz kormány hét főbűne
Marcona Lőrincz
2009. június 02. 09:50 | Sorszám: 1
Ez sem semmi,érdemes ezt is elolvasni!

Tíz bekezdés a végzetes elvakultságról
Mezei Balázs és Molnár Attila Károly, itthon@hetivalasz.hu

9. évfolyam 19. szám, 2009.05.07

A címben szereplő "végzetes elvakultság" utalásként érthető F. A. Hayek 1988-ban megjelent A VÉGZETES ÖNHITTSÉG című könyvére. A könyv tézise, hogy a szocializmus azért bukott meg, mert képviselői önmaguknak abszolút tudást tulajdonítottak. Az írásunkban szereplő "végzetes elvakultság" a Hayek-féle önhittség újabb változata.
1. A rendszerváltás eseménye arra irányult, hogy egy történelmi baleset folytán létrejött totalitárius monstrum hatalmából megszabadulva Magyarország visszatérjen a nyugati államok közösségébe, toleráns és erős jogállamot, hatékony és szociálisan érzékeny piacgazdaságot s a klasszikus európai kultúrával folytonos művelődést építsen ki.

2. Az első évtized után látható volt, hogy e vállalkozás csak részben járt sikerrel. Az ország része lett a nyugati rendszereknek, gazdaságát és kultúráját mégsem sikerült újjáformálnia. Az 1990-es évek törekvéseivel szemben nem tudta megvédeni és korszerűsíteni adottságait, hanem elfogadta ezek leépítését. A régi rendszer elemeinek továbbélése gyengítette a reformtörekvéseket, összezavarta a tájékozódási irányokat. Az ország nem találta meg új azonosságát, nemzeti létének jelentését, ennek folytatható hagyományait, ezért a kulturális újjászerveződés kudarcba fulladt. Ennek következményeképpen a régi rendszer totalitárius szerkezetei újraszerveződtek.

3. A magyar társadalom az elmúlt két évtizedben három részre szakadt: a nincstelenekre, a dúsgazdagokra és a nyugati alsó középosztályhoz közelítő rétegre. Ez utóbbi sokáig számban a legjelentősebb volt. Mára a legnépesebb a szegénységben élő, tulajdon nélküli réteg. Ez a csoport egyre közelebb kerül a világ nagy szegénységgócainak életszintjéhez. A gazdasági polarizációval együtt létrejött a társadalom politikai és kulturális szakadása is, mely utat adott anyagilag erős politikai-kulturális csoportok előretörésének, melyek a polarizáció fenntartásában érdekeltek. Jól látható a törekvés egy elit által vezérelt, egalitárius tömegtársadalom kialakítására, amelyben a többség csak tiltakozó kitörésekre képes, de nem válhat a gazdasági-politikai-oktatási, illetve a titkosszolgálati és a média-elitcsoportok versenytársává.

4. Az új korszak első kormányai nem adták fel a rendszerváltás közismert céljait. E törekvések 1998 után érték el a legjelentősebb eredményeket, amikor az ország - az orosz gazdaság összeomlása ellenére - dinamikusan fejlődött, a politika és a kultúra virágzott, és reménykedni lehetett a folytatásban. A felelős politikai csoportok azonban elmulasztották ennek kellő megalapozását. Folytathatatlan tradícióelemekhez nyúltak vissza ahelyett, hogy a sikeres gazdaságpolitikát korszerű társadalom- és művelődéspolitikával egészítették volna ki. Ez a hiányosság szerepet játszott e sikeres időszak megszakadásában. A kultúrpolitika nem pusztán az egyes kulturális irányzatok és híveik kielégítését jelenti, hanem a magyar politikai közösség újrafogalmazását is. Ez nem lehetséges egy sosem volt hajdani kultúra szimbólumainak erőltetésével. A helyreállítandó magyar politikai közösség sokszínű kell hogy legyen, amelynek képviselői vitatkoznak és tanulnak egymástól; ahol minden egyes szín hívei teljes joggal vesznek részt a politikai közösségben, amennyiben felelősen a közjóra törekszenek. Emellett a magyar politikai közösség feltétele a méltányosság, a tisztesség és a nagyvonalúság, illetve az együttélés és az abból fakadó kölcsönös előnyöknek a felismerése.

5. 2002 tavasza vízválasztó a rendszerváltás történetében. Ami ezután történt, szembefordulás a rendszerváltás nyilvános célkitűzéseivel. E fejleményt részben a régi rezsim korrupciós társadalompolitikája, részben az 1998 és 2002 között jelentkező hiányosságok, illetve a rendszerváltáskor előtérbe került csoportok törekvései magyarázzák. Külpolitikailag az ország ismét orosz érdekkörbe sodródott; a gazdaság egyre súlyosabb problémákat mutatott; az állam és a lakosság irracionális mértékben eladósodott. A politika és a kultúra világát ismét ellepték a totalitarizmusra jellemző jegyek. Reformok címén hibás intézkedések sora sújtotta a honvédelmet, az egészségügyet, az oktatást, a kultúrát. Olyan voluntarizmus jutott érvényre, mely a magyar történelem legvisszásabb időszakait idézte fel. Az ország fejlődése megrekedt, a mélyszegénység növekedésnek indult, és telente - Európában példátlan módon - tucatjával fagytak meg emberek az ország területén.

6. 2002 után politikai alapon megszervezett diszkrimináció, üldözés, egyes esetekben fizikai erőszak bontakozott ki. Aki a legsikeresebb időszakban, 1998 és 2002 között jelentősebb szerepet vállalt, visszaéléseknek, atrocitásoknak volt kitéve. Miközben a kormány közeli csoport a "köztársaság védelmétől" volt hangos, jogállamban elfogadhatatlan módokon diszkrimináltak eltérő felfogásúakat. Mindennek következtében sokan idő előtt elhaláloztak, életpályák roppantak össze, sikeres vállalkozások ezrei mentek csődbe, másokat emberi és szakmai méltóságukban megbecstelenítettek. A kultúra médiumában tilalom alá kerültek, írásaikat nem publikálták, még nevük említése is tilossá vált, s elért eredményeiket részben becsmérelték, részben eltulajdonították.

7. Kormánypárti támogatással feléledt a nyílt vallásellenesség. Miközben a magyar társadalom többsége vallásosnak mondja magát, és kötődik valamely egyházhoz, a kormányzó pártok ismét bevezették a militáns vallásellenességet. Aki nyíltan megvallotta kötődését valamely egyházhoz, diszkriminációnak volt kitéve. A történeti egyházakat hátráltatták küldetésük teljesítésében, egyezményeket szegtek meg és intézményeket igyekeztek ellehetetleníteni. Eközben a hatalom szervezetten provokálta a lakosságot felfogásában, kötődéseiben. A provokáció kifejezés e korszak találó leírása, mivel a kormány vezetője, Gyurcsány Ferenc, miközben az országot gazdaságilag példátlanul súlyos válságba és önkényuralmi állapotba vezette, folytonos ellentéteket gerjesztett a társadalomban.

8. A szakmailag minősíthetetlen gazdaságpolitika miatt 2008 végére Magyarország képtelenné vált állami kiadásainak finanszírozására. A világválság hullámát az elvakultság diktatúrája ártalmatlannak ítélte, és propagandájában még 2008 őszén is gazdasági fejlődést vizionált. Amikor hibáinak súlya alatt e rendszer megroppant, öröksége egy működésképtelen gazdaság, megosztott politika és kultúra, a visszaélés struktúráival teleszőtt állam volt; az egészségügy és az oktatás a működésképtelenség határára jutott. Csak a titkosszolgálatok és a rendőrség különleges osztagai állnak anyagilag és szervezetileg biztos lábakon, követve az önkényuralmi rendszerek mintáját. Ugyanezen mintának megfelelően a közmédiumok a visszaélés struktúráinak támogatóitól hangosak, akik az adófizetők pénzéből egyoldalú pártpropagandát folytatnak, miközben elmulasztják közszolgálati kötelességeiket.

9. Mindez annak a következménye, amit végzetes elvakultságnak nevezünk. Az ok nem pusztán nyerészkedési vágy vagy hatalmi megszállottság, nem is csak a "szocializmus restaurációja" (Lánczi A.). A mélyebb ok morális: az elmúlt évekért felelős politikai elit elvakultsága mindennel szemben, ami a társadalmi, gazdasági, kulturális és politikai objektivitáshoz tartozik, amit hagyományos kifejezéssel közjónak nevezünk. A végzetes elvakultság oly mértékben sújtja a jelenlegi hatalom támogatóit, hogy az utolsó időszakban már saját érdekeik felismerésére is képtelenné váltak. Eszmeileg tartalmatlan szólamokkal operálnak, önmaguknak, öndefinícióiknak, hagyományaiknak ellentmondanak a hatalmi érdeknek megfelelően. E személyek elvakultságukban azt az ősi szabályt is elfelejtették, hogy az, ami csak nekem jó, nem maradhat fenn, ha nem jó másoknak is. A végzetes elvakultság képviselői mindennel szembefordultak, ami a politikai és közéleti racionalitás tartozéka. Céljuk, a képzeletükben hatalmassá növesztett ellenség megsemmisítése kudarcot vallott: ugyanígy politikájuk, gazdaságuk, kultúrájuk, szakértelmük és erkölcsük. Ez utóbbi bizonyítéka, hogy az elvakultság diktatúrájának végnapjaiban is azt az egyetlen politikust okolják saját végzetes hibáikért, akinek vezetése alatt az ország képes volt a gazdasági virágzás megindítására. E viselkedéssel az elvakultság diktatúrájának támogatói tisztességüket tették kockára.

*[BILLBOARD]*

10. E zsarnokokat megszégyenítő elvakultság önmagát számolja fel - ahhoz hasonló módon, ahogyan a szovjet rendszer működésképtelennek bizonyult. A rendszerváltás húsz évének jelentős része nem más, mint a végzetes elvakultság formáinak továbbélése. Nekünk, akik elszenvedői lettünk mindennek, le kell vonnunk a tanulságot: mindent meg kell tennünk a végzetes elvakultság felszámolásáért. Követelnünk kell a felelősségek világos meghatározását. Csak ennek alapján lehet elkezdeni az ország újjáépítését. Olyan országban akarunk élni, amelyben nincs helye a kulturális, vallási vagy pártalapú diszkriminációnak, az utcai erőszaknak a másként gondolkodókkal szemben. Ehhez mindazok összefogása szükséges, akik ellenzik az elvakultság diktatúráját és az okozott kárt - pártállástól függetlenül - az objektív javak, a közjó alapján kívánják helyrehozni. Meggyőződésünk, hogy a mai totális válságot csak a politikai, gazdasági, társadalmi és kulturális közjó kifejtése, nemzeti alapon való megfogalmazása és széles körű érvényesítése által küzdhetjük le.


Téma: A mi rendőreink
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 15:13 | Sorszám: 460
A MI PÉNZÜNKBŐL!

Tízmilliókat fizetett az állam a 2006-os rendőri erőszak áldozatainak
2009. május 25., hétfő 13:58 InfoRádió
http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-280482

Görényinek életfogytiglant. Minimum.


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 14:35 | Sorszám: 477
A "kurva" szót annak eredeti latin értelmében használom, curvus, -a, -um L a. m. a helyestől eltérő, eltántorult, elvetemült.

Téma: Szánalmas MDF kampány
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 14:27 | Sorszám: 8
Én levélben kifogásltam ezt a plakátot Habsburgnál, mely levélre németül válaszolt. Az elütésekből arra következtetek, ő maga írta. Ebben azzal védekezik, hogy

1. párton kívüli
2, Magyarországért akar dolgozni az EU-ban
3. Nem belpolitizál.

Az utóbbi nem igaz. Egyébként világos, hogy benne van abban a maffiában, amelynek köszönhetően a nyugati országokban a "jobboldal" legtöbbször megkülönböztethetetlen a "baloldaltól". Egy bagázs. Aki kilóg, annak vége (l. Haider).


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 14:20 | Sorszám: 475
Emlékszünk, amikor a korrupt magyar "értelmiségiek" tömött sorokban tódultak oda éljenezni a őszödi böszme hazugságáriáját.

Tapsolatak neki, felállva, csillapíthatatlanul.

Eszterházi, Nádas, Spiró, Szilágyi Ákos, az egész bagázs az ÉS nevű szennylap körül...

Vajon most mi lesz a hosszú vastapsokkal? Nekilátnak elfelejteni, mintha mi sem történt volna?

A jó kurva édesanyjukat, aki nem pofozta fel őket a megfelelő időpontban, amikor elkezdtek a kurvák hazudozni... úgy 13-14 éves koruk körül. Ha akkor megkapják a nagy anyai nyaklevest, máshol tartanának. De nem kapták meg, mert már az anyjuk, meg az apjuk is...

bocsánat, de én ezt komolyan gondolom. Ha az én fiam vagy lányom kezdene így viselkedni, olyan botrányt csapnék, hogy nem térnek magukhoz. S nem felejtik el. S nem választják a hazugságot az igazság helyett.

Pusztuljanak!


Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 12:16 | Sorszám: 2535
Amit mondasz, azt én is aláírom.

Történelmi bűn, amit Orbánnal tettek.

Mégis visszafele sült el, mert Orbán ma esélyesebb mint valaha.

Igaz, közben azok és bérenceik mindent elloptak.

Ma a hazán úgy fest, mint a Déli pályaudvar, melyet véletlenül láttam a múlt héten.

Ezt Afrikában is ciki lenne, ez a kifosztottság, leépültség.

Orbán azonban rendbe tudná tenni a hazánkat! Ezért félnek tőle, és meg ŐT FÉLTEM -- AZ ÉLETÉT!!!!


Téma: Te miért szavazol a Fideszre?
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 11:37 | Sorszám: 218
Stumpf nem balos, hanem -- a Politográf szerint -- baloldali konzervatív. A Fidesz támogatóinak jelentős része ilyen. Kevesen vannak jobboldali liberálisok, többen jobboldali konzervatívok.

A Jobbik támogatói azonban legnagyobb részt jobboldali konzervatívok.

Végül is, ha csak azokat tartjuk magunkfajtának, akik mindenben egyeznek a mi felfogásunkkal, egyedül maradunk.

Stumpf hozzánk tartozik.


Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. május 25. 11:30 | Sorszám: 2533
Az írás találó, erő is, de egy dolgot nem mérlegel.

1945 után létrejött egy új elit, mely foggal-körömmel ragaszkodik a hatalmához. A zsidóságot eszköként használja.

Ez az elit maffa-szerű képződmény.

Szavakkal nem lehet szétrobbantani. Ha valaki kiabál, az elit szerint nem harap, s ebben asszem igazuk is van.

Van-e a mai Magyarországon olyan, aki harap is?

Nos, ez az alapkérdés. Mert az újságírók ritkán harapnak, a halak hallgatnak.

Orbán azért lettközellenség, mert róla kiderült: TUD harapni.

S mág ő sem harapott igazán -- olyan gerincropogtatósat még ő sem. Pedig az kellene.


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. május 22. 11:37 | Sorszám: 451
Lamperth Mónika belerúg Gyurcsányba - Megrázó részletek
Dévényi István, napijegyzet@hetivalasz.hu
2009.05.22.
http://www.hetivalasz.hu/cikk/0905/lamperth_monika_belerug_gyurcsanyba

Az MSZP rugalmas elszakadása az MSZP-től... ez jó, csak ne feledjük: ezek soha nem azt csinálták, amit mutattak. Most is van 2-3 párhuzamos tevékenységi szint, amelyen a vizvagyon megszerzése stb. a cél.

Amíg ezek nem lógnak, nincs megújulás.


Téma: Hogyan érje el a Fidesz a kétharmadot?
Marcona Lőrincz
2009. május 19. 12:00 | Sorszám: 48
Onogur tesó, nem mész innen ahelyett, hogy szétoffolod ezt a topikot? Ott van neked a másik!

ide a topikban feltett kérdésekre várjuk ám a választ, wasse!

Marcona Lőrincz
2009. május 19. 11:50 | Sorszám: 44
"Demagógiából van itt elég"

Ez nem demagógia (dem-, démosz), hanem FIDAGÓGIA!


Téma: Te miért szavazol a Fideszre?
Marcona Lőrincz
2009. május 19. 11:45 | Sorszám: 89
A topik kérdésére válasz:

MERT A SZÍVEMRE HALLGATOK


Téma: Hogyan érje el a Fidesz a kétharmadot?
Marcona Lőrincz
2009. május 19. 11:43 | Sorszám: 41
Macisajt teljes joggal dühös a szélsőjobbra. Ha ők a Fidesz mellé állnak, nem veszett volna el az ország 2002-ben és 2006-ban.

Téma: Te miért szavazol a Fideszre?
Marcona Lőrincz
2009. május 19. 09:45 | Sorszám: 79
Én ezt Google nélkül is tudtam, noha nem vagyok Szekszárdi

Téma: Bajnai pszichiátriai kórképe :)
Marcona Lőrincz
2009. május 15. 13:21 | Sorszám: 145
Bajnai, a "szagértő" szagot fogott. Csak mi köze ennek a válságkezeléshez, te büdös, pislogó tolvaj?

"Bajnai: Magyarország nem lehet olyan ország, ahol erény a rasszizmus

Bajnai Gordon pénteki közleményében azt írta: kormánya szigorúan fellép mindenféle erőszak és kirekesztés ellen."

Szóval ezért lettél szagértő kormányfő, hogy beállj a rágalmazó közé? A b. k. a.


Téma: Parlamenti választások 2009
Marcona Lőrincz
2009. május 15. 13:16 | Sorszám: 35
Ezek a cikkek, a rágalmazó rasszistázó cikkek nyugaton, meg a Magyar Valentin, lengyel és a többiek -- ezek azt valószínűsítik, hogy belemennek az előrehozottba, de nem másért, csak azért, hogy aztán a Zorbánról mondhassák, hogy elkúrta. Csak ezért.

Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. május 15. 09:59 | Sorszám: 2385
"A szavazólapon az első helyen a Fidesz-KDNP közös lista szerepel majd"

Erre mondták anno, digitus dei, Isten ujja.

Mdf: a sorrend ómen?


Téma: Pécs választ -- az ország választ
Marcona Lőrincz
2009. május 11. 10:18 | Sorszám: 416
"Új pártjuk lesz, figyeld meg. Először csak kísérletképpen."

Igen, de ezel végleg lenullázódnak a barmok. Mert a mostani maradék szociszavazót EGYEDÜL a kádári nosztalgia tartja a párt mellett. Ha a párt nincs, ők nem szavaznak, szétszóródnak.

Állítom én is: az MSZP-nek most van igazán vége. mennek a levesbe. Ezt csinálhatják azonnal, vagy elnyújthatják egy fél évig.

A fél év a pártnak kevés, a néhány gazember maffiózónak sok, mert addig is ellophatnak sok mindent.

Kérdés, Szekeresék ezt tűrik-e, mert benne még megvan a hatalmi akarat (és a bosszúvágy a Böszmével szemben).


Téma: Az MSZP végnapjai
Marcona Lőrincz
2009. május 11. 10:14 | Sorszám: 354
Nagy N. Péter cikkére az egyik komment így válaszol, találóan

"Sokakkal ellentétben én a cikk írójával alapjában véve egyetértek. 1./Szilinek Gyurcsánnyal konfliktusa volt. Szili akkor követte el a hibát, amikor elvi véleményét feladva nem szavazta le Gyurcsányt azon a bizonyos őszödi ingatlanspekuláció ügyében.. és később se lépett fel ellene nyíltan. Megpróbált "pártszerűen" jelen esetben gyáván politizálni. 2. Gyurcsány már a közt elnöki jelölésekor is betartott neki.. végül is Gyurcsány "kúrta el, hogy Szili nem lett köztársasági elnök. 3.Azt gondolom, most is Gyurcsány és köre kényszerítette Szilit erre a polgármesteri indulásra...ÍGY HERDÁLTA EL AZ MSZP LEGNÉPSZERŰBB POLITIKUSÁT.. ÉS A LEGNÉPSZERŰBB POLITIKUSA SAJÁT MAGÁT...VAGYIS A MOSTANI KATASZTROFÁLIS VERESÉG FELETT OTT LEBEG GYURCSÁNY SZELLEME. KETTŐS ÉRTELEMBEN IS. Miatta ilyen népszerűtlen az MSZP..az ő szándékai szerint áldozták fel Szilit az MSZP egyik majdani "reménységét" és megújulási lehetőségét. MOST MÁR NINCSENEK MÁSOK MINT A GYURCSÁNY KLÓNOK ÉS MAGA GYURCSÁNY..Akik kellhetnek a törzsszavazóknak, de nem kellenek az országnak... ennyire nem kellenek..Szili sikernek könyveli el, hogy csak 2/3-os a vereség..ÉS VAN BENNE VALAMI....


Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. május 11. 09:47 | Sorszám: 2242
Innen üzenem Bolgárnak, hogy tetszettek volna rendesen kormányozni, nem tönkrevágni a gazdaságot, nem ellopni minden ellophatót, és nem véresre verni az ellenzéki ünneplőket, akkor most szeretné őket a nép.

Ez van, wazzeg, hogy minden elkúrtok, majd ajvéztok, hogy jaj, azistenadta nép, miért nem nyalja a seggünket. Azért, bki, mert mindent elkúrtatok!


Téma: Bajnai pszichiátriai kórképe :)
Marcona Lőrincz
2009. május 05. 16:51 | Sorszám: 15
Érdekes, senki nem említi azt a nyilvánvaló tényt, hogy Bajnai György Gordonnal tikkje van. Tikkel. Ez a helyes definíciója a sűrű pislogásnak.

A tikkelés okai legelterjettebben abból fakadnak, hogy gyerekkori terrornak volt kitéve, visszaélésnek, verésnek, megfélemlítésnek.

A tikkelő személyiségek potenciális vagy tényleges bűnözők, sokszor félelemből aljasok és furfangosak, de sohasem nyerők: mindig lúzerek.

Bajnai egy tikkelő, aljassá torzult, bűnözői lúzer lelkialkat, akit a főnöke a háttérből terrorizál, irányít, utasít -- mint egykor Bajnai apja, aki rettegésben tartotta a fiát.


Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Marcona Lőrincz
2009. április 29. 15:11 | Sorszám: 4240

Téma: Jobboldali humánértelmiség
Marcona Lőrincz
2009. április 21. 15:17 | Sorszám: 43
A nagy hazugság az, hogy humánértelmiségiek a felelősek a kudarcért. Mi van akkor a töménytelen, hazug nyerészkedő közgazdásszal és pénzügyessel? Meg az ipari komplexumok vezetőivel, szakemberekkel -- éleliszeripar, agrárium, MVM, olaj, gáz stb. -- akik átjátszották az ágazatokat az idegenek kezébe, akik most teljes erővel lesujtanak?

Az ideológusok fajtája görényfajta, nem kérdés. De ők csak seggnyalók. Az igazi gazemberek mind a reálgazdaság felelőesi, közgaszdász, pénzügyes, mérnöki stb. végzettséggel.

Marcona Lőrincz
2009. április 21. 14:01 | Sorszám: 34
A humánértelmiség bünbakosítása kb. olyan, mint a keresztényüldözés, a pogrom, a burzsoázia-ellenesség, a kispolgárok elítélése a régi rendszerekben -- vagy a Fidesz bünbakosítása ma.

A reálértelmiség megtevése előnynek egy éppen akkora baromság, mint az ellentéte. Reálban is bőven van gazfickó, meg humánban is. Ez attól függ, részben mit kaptak a szülőktől és maguktól...

Nincs "humánértelmiség". Gazemberek vannak, meg tisztességesek -- s néhány kiváló, legyen az humán vagy reál.


Téma: Búcsú a Gondolától
Marcona Lőrincz
2009. április 21. 13:57 | Sorszám: 165
A Baynau-kormány megalakulásával mindenki ledöbbent. Az emberek 90%-a látja, hogy ez egy abszurditás és el van képedve. Egyben erősödik a beletörődés is, ami a régi reflexre megy vissza, 45, 56 stb. Ezért elhallgatnak a legtöbben, mint a madarak, amikor elborul az ég. Innen a gondola leállása, nem így volt március végén.

Többet mondok, nem így lesz kb. két hónap múlva sem: lesz mozgás, izgalom, csevely s ami még köll.


Téma: A Jobbik az MSZP utolsó esélye
Marcona Lőrincz
2009. április 20. 12:31 | Sorszám: 39
Mondtam, amit megmondtam. Ami bizonyíték, az valószínűsít. Pont. Ha ezt nem tudod, semmit sem tudsz.

Nincs nagyképüsködés. Az a kérdés, hogy mi forog mi körül, egy nézőponttól függ, s MINDIG az adott rendszerben érvényes.

Morvai és a Jobbik KGB-s kötődései mellett felhoztam bizonyítékokat, ezek nem abszurdak, eltérően a te ellenfelvetéseidtől.

Kérdésem, amire érdemes válaszolni: az MDF jelenlegi politikai viselkedését valamilyen szinten is bizonyítéknak tekinthetjük-e arra nézve, hogy a szocik és társaik mozgatják őket a háttérben valamiképp?

Erre a válaszod szerintem: igen, ez valószínű. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy ezt maradéktalan bizonyossággal kijelentsük, de valószínű.

Nos, amit a Jobbikról tudunk, az is valószínűsíti a KGB jelenlétét, noha elismerem, esetleg alacsonyabb szinten, mint az előbbi esetben.

De itt van Kövér nyilatkozata. Ez igen nagyot lök a valószínűségen. Ő nem hülye, nem balos, s van fogalma a szürkeszolgálatokról.

Marcona Lőrincz
2009. április 20. 12:09 | Sorszám: 36
Bizonyítéknak azt nevezzük, ami egy tényállást valószínűsít. A bizonyítékok lehető legteljesebb köre is csak <1, ahol 1 az ideális teljes bizonyítottság, ami empirikusan nem létezik. Csak tendencia van, <1, ami mindig valószínűség.

Ennek megfelelően: a Jobbik és a MG viselkedése, ezek ezernyi megnyilvánulása kellően valószínűsítik, hogy bizonyos érdekek szolgálatában állnak, melyek célja, hogy a Fidesz hatalmas, tömegpárti jellegét felszámolja.

A legfőbb valószínűsítő evidenciák e téren: 1. A Jobbik Fidesz-elleni markáns politizálása (lásd még MDF), 2. A Jobbik vezetőinek moszkvai kapcsolatai, 3. Az EU-listavezetőjük nyilvánvaló kapcsolata egy beépített médiaügynökkel, akinek a felesége. Ilyenekből van vagy 1000.

Ha a Bayes-egyenletre le lehet ezeket fordítani, kijönne a >0,5, ami elegendő valószínűség, bizonyíték a fenti állításra: A Jobbik a KGB eszköze.

Marcona Lőrincz
2009. április 20. 12:00 | Sorszám: 34
Mondd meg, mit nevezel bizonyítéknak, s annyit fogsz kapni, mint a nyű.
Marcona Lőrincz
2009. április 20. 11:59 | Sorszám: 33
"Hiszed-é jó Lörincz, hogy a "háttérből" az Úristen mozgat mindent? "

valamiképp igen, de nem a régi vallásosság értelmetlen passzivizmusa szerint, amelyik képviselői csukott szemmel és tátott szájjal közlekednek, hogy aztán majd a szájukba repül a sült galamb.

Általában egy légy repül a szájukba s aztán köhöghetnek.

Akarni, kívánni, óhajtani kell, s ennek megfelelően cselekedni. A gonoszt látni kell és kellően tenni ellene.

A Jobbik a Gonosz primér eszköze. Kövérnek igaza van.

Marcona Lőrincz
2009. április 20. 11:53 | Sorszám: 31
Te egy s.fej vagy, haver.

A Jobbikot bizonyítttan a KGB mozgatja, vezetői Moszkvában végeztek. A Fideszt nem mozgatja egyetlen szürkeszolgálat sem, ezért ütik őket.

Marcona Lőrincz
2009. április 20. 11:04 | Sorszám: 26
A Jobbikot és a Magyar Gárdát ögyesen mozgatja a háttérből a KGB.

Amikor Kövér elhatárolódott, a maszop első reakciója az volt, hogy "hiába határolódik el", ti. a Fidesz úgyis fasiszta....

Ezzel bizonyították, hogy mire jó nekik a Jobbik.

A legsötétebb dolgok működnek itt.


Téma: GORDONBONTÁS!
Marcona Lőrincz
2009. április 14. 13:46 | Sorszám: 3
Hallom, a tömeg ezt skandálja:

Gá-gá-gá!
Menjen világgá!

Marcona Lőrincz
2009. április 14. 11:18 | Sorszám: 0
Volt ma egy nyelvi-fogalmi truváj, ezt kell továbbvinni.

Mától a jelszó: GORDONBONTÁS!

Nem nyugodni addig, amíg ez a libapöcs, családgyilkos állat el nem tűnik a közéletből!

Szabad választásokat akarunk! MSZP és SZDSZ-mentes közéletet akarunk! Demokráciát és virágzó gazdaságot akarunk!

Bajnait, Gyurcsányt, Szilvásit, Draskovicsot stb. meg oda küldeni, ahova valók egy szabályos jogállamban: minimum Csillag. Minimum életfogytiglan. Idő előtti szabadulás nélkül.


Téma: Lázadás!
Marcona Lőrincz
2009. március 31. 13:50 | Sorszám: 17
Én már 2 éve ezt alkalmazom. Következetesen.

Téma: Az eddigi miniszterelnök-jelöltek
Marcona Lőrincz
2009. március 27. 15:20 | Sorszám: 30
+1. Bokros Lajos (MDF jel.) Nem vállalták a koalíciós pártok
+2. Surányi György (SZDSZ,MSZP) Nem vállalta
+3. Glatz Ferenc (MSZP) átesett a rostán
+4. Vértes András (MSZP) átesett a rostán
+5. Patai Mihály (MSZP+SZDSZ, mert a Biszku veje) nem vállalta
6. Király Júlia
+7. Jaksity György (MSZP+SZDSZ) nem vállalta
8. Felcsúti Péter (?)
9. Oszkó Péter (?)
10. Takács János
11. Bokros Lajcsi

Ezzel a kígyó a saját farkába harapott...


Téma: Ki lesz Gyurcsány utóda?
Marcona Lőrincz
2009. március 27. 14:41 | Sorszám: 759
A froncsi meg szépen ballagg felfelé.....
Marcona Lőrincz
2009. március 27. 13:32 | Sorszám: 746
Takáccsal nem jön 23 000 000 román? Kovács lala, hol vagy?

Téma: Előrehozott választást!
Marcona Lőrincz
2009. március 25. 11:48 | Sorszám: 64
Megítélésem szerint az elmúlt 5 napban egyre fokozódó káosz alakult ki s az erővonalak nem tisztázódtak.

Továbbá világossá vált, hogy Orbán beleegyezése nélkül egyetlen józanabb jelölt sem vállalja a kormányfői posztot, mivel egyik sem akkora buzgó őrült, mint a böszme.

Vagyis fokozatosan kialakul, hogy a szürke eminenciás: OV.

S egyre hangosabb a választások követelése:

Vision Consulting: Kockázatos politikai casting folyik
MTI
| 2009. március 25., szerda 07:55 | Frissítve: 3 órája
Az előre hozott választás politikai értelemben összességében kevésbé kockázatos vállalkozás lenne, mint egy sajátos "politikai casting" alapján létrehozott szakértői jellegű kormány, állapították meg jelentésükben a Vision Consulting elemzői.

Az elemzés szerint az előre hozott választás három területen is lényegesen csökkentené a politikai kockázatokat: minden bizonnyal stabilabb, döntésképesebb és komolyabb társadalmi támogatottsággal bíró kormányt eredményezne.

Marcona Lőrincz
2009. március 25. 11:47 | Sorszám: 63
Megítélésem szerint az elmúlt 5 napban egyre fokozódó káosz alakult ki s az erővonalak nem tisztázódtak.

Továbbá világossá vált, hogy Orbán beleegyezése nélkül egyetlen józanabb jelölt sem vállalja a kormányfői posztot, mivel egyik sem akkora buzgó őrült, mint a böszme.

Vagyis fokozatosan kialakul, hogy a szürke eminenciás: OV.

S egyre hangosabb a választások követelése:

Vision Consulting: Kockázatos politikai casting folyik
MTI
| 2009. március 25., szerda 07:55 | Frissítve: 3 órája
Az előre hozott választás politikai értelemben összességében kevésbé kockázatos vállalkozás lenne, mint egy sajátos "politikai casting" alapján létrehozott szakértői jellegű kormány, állapították meg jelentésükben a Vision Consulting elemzői.

Az elemzés szerint az előre hozott választás három területen is lényegesen csökkentené a politikai kockázatokat: minden bizonnyal stabilabb, döntésképesebb és komolyabb társadalmi támogatottsággal bíró kormányt eredményezne.


Téma: Ki lesz Gyurcsány utóda?
Marcona Lőrincz
2009. március 25. 11:30 | Sorszám: 540
tudtommal Glatz sváb.... de persze a svábok szerepelhetnek az ószövetségben...
Marcona Lőrincz
2009. március 25. 11:08 | Sorszám: 532
A helyzet a de., annak nyomán, hogy a maszop kiterítette a lapjait:

Szdsz: legyen Surányis!
Mszp: legyen Vértes!
Surányi: Csak ha a pártok támogatnak (a Fidesz is)..
Vértes: Csak ha a pártok támogatnak (a Fidesz is)..

Kell ennél nagyobb káosz? Nem kell, de lesz...

Marcona Lőrincz
2009. március 25. 10:55 | Sorszám: 527
Marczona Lőrincz: keresnek egy negyediket, de abban sem tudnak megegyezni és előrehozott választások lesznek...

Téma: Előrehozott választást!
Marcona Lőrincz
2009. március 24. 13:59 | Sorszám: 45
Nem Magyaroszágra gondolok, mert az mindig volt és lesz.
Marcona Lőrincz
2009. március 24. 13:49 | Sorszám: 43
Azt én nem nevezem "országnak", csak ideiglenes katonai kampusznak. Egy ponton felszámolják.
Marcona Lőrincz
2009. március 24. 13:41 | Sorszám: 40
Surányi nemet mondott...

az biztos, hogy én sem mondanék igent, vazzeg.


Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. március 24. 10:47 | Sorszám: 966
éSZREVETTÉTEK, HOGY A NÉPSAVA HONLAPJA MÁR TEGNAP ÓTA NEM ÉRHETŐ EL????

REMÉLEM, ÍGY IS MARAD


Téma: Előrehozott választást!
Marcona Lőrincz
2009. március 24. 10:45 | Sorszám: 32
Medgyessy: "Az előrehozott választás már mindenkinek jobb lenne"

2009. március 24. 00:45 | Utolsó módosítás:2009. március 24. 10:31

Medgyessy Péter szerint Gyurcsánynak már az őszödi beszéd után le kellett volna mondania. Ha jövőre tartják a választásokat, addig az új kormánynak legfeljebb rendcsinálásra lesz lehetősége, reformokra nem. Az előbbire Bokros a legalkalmasabb személy. Az előrehozott választás az optimális megoldás a jelenlegi helyzetben - fejti ki többek között a hvg.hu-nak adott interjúban.

Téma: Ki lesz Gyurcsány utóda?
Marcona Lőrincz
2009. március 24. 10:43 | Sorszám: 382
Aztén sem tudom, csak azt, hogy ha sem az SZDSZ sem az MDF nem köt koalíciót az MSZP-vel, akkor pontosan ugyanott vagyunk, mint Gyurcsánnyal, vagyis kisebbségi kormányzásnál.

Ezért miért volt értelme távoznia Gyurcsánynak?

Minden ugyanott folytatódik -- vagyis csak folytatódna, de nem fog folytatódni, mert világos, hogy entropikusan közeledik a mai állami vezetés a teljes feloldódás, antidinamikus egyensúlyi állapot felé, amelyben semmi sem történik -- s ezért megsemmisültnek tekinthető.

NEM LESZ MASZOPOS KORMÁNYFŐ -- JÖN VIKTOR!


Téma: Olvastátok? (16.)
Marcona Lőrincz
2009. március 17. 15:47 | Sorszám: 809
Gallo mindig a normálisabbak között volt, soha nem ment olyqn mélységekbe mint a patkányok legtöbbje. Itt is magát hozza.

Téma: Megszűnik az MDF frakció
Marcona Lőrincz
2009. március 17. 11:43 | Sorszám: 41
Jól jelzi, hogy a patkánymédia mennyire be van fosva az mdf-frakció feloszlásától: az a tény, hogy már most obégatnak és könnybe lábadt szemmel hejehujáznak azon, hogy "mégis lehet", "felcsillant a remény"...

Ezek akkora f+szok, mint a lóé. Lásd:
http://www.hirado.hu/Hirek/2009/03/17/08/MDF.aspx

Fogadunk, hogy nem lesz megint mdf-frakció? De ha lenne is: ez a csiki-csuki az EP választások előtt hetekkel, ez jót tesz nekik? Nem inkább, és teljes joggal, hányingert okoz?

Marcona Lőrincz
2009. március 17. 10:50 | Sorszám: 38
Akkor meg Katona és a másik lép ki, állítólag...

Téma: Államcsőd!
Marcona Lőrincz
2009. március 10. 15:37 | Sorszám: 27
Ha elszáll az államadósság, nemcsak rémhír lesz az államcsőd

Máriás Leonárd
2009-03-10 15:16

Húsz év múlva az államadósságunk akár a GDP 1500 százalékára is ugorhat, [b]de ettől nem kell tartanunk, mert 120 százaléknál már úgyis csődbe jutunk [b/] - közölte Heim Péter, az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő vezérigazgatója. Emelkedő adósságpályánk csak potenciális gazdasági növekedésünk javításával, azaz drasztikus kiadáscsökkentéssel és átfogó reformokkal fordítható meg.

Marcona Lőrincz
2009. március 10. 13:54 | Sorszám: 18
"HOAX. Ne adjátok tovább."

Igen? S akkor ez mi?

A piac szerint emelkedik az államcsőd kockázata
Portfolio.hu
| 2009. március 10., kedd 13:40 | Frissítve: 13 perce
Sorozatban a hetedik napja emelkedik az 5 éves magyar CDS-felár, a piac által árazott magyar államcsőd-kockázat. A látványos növekedés következtében hétfőn új csúcson (638 bázispont) zárt a piac által kiemelten figyelt csődkockázat. A közép-kelet európai régió országok CDS-felárának elmúlt napokbeli mozgásai nem egységesek, ugyanis a cseh és lengyel mutató inkább stagnált

Marcona Lőrincz
2009. március 10. 11:52 | Sorszám: 3
terjed... én csak továbbítom. Jobb, ha bankban nem marad a pénzed!
Marcona Lőrincz
2009. március 10. 11:45 | Sorszám: 0
Most hallottam én is: még a héten államcsőd lesz Magyarországon, megszűnnek a kifizetések, a bankok zárolnak mindent.

Az ok: Gyurcsány Crazy Ferenc moszkvai útja és a bizonytalan német bankhelyzet együtt.

Adjátok tovább!!!!!!!!!!!!


Téma: Halálos fenyegetőzések
Marcona Lőrincz
2009. március 04. 13:26 | Sorszám: 4
Köszönöm a tanácskat!

Téma: Gyurcsány pszichiátriai kórképe :)
Marcona Lőrincz
2009. március 03. 11:57 | Sorszám: 3528
Sajnos ez súlyos tévedés Bayer részéről. Még ő is bevette a hazugságdömpinget, még ő is kiforgatja Kövér eredeti szavait és -- mondandóját! (Tbsz. 1 sz, ez azért döntő különbség!)

Téma: Halálos fenyegetőzések
Marcona Lőrincz
2009. március 03. 11:23 | Sorszám: 0
Tegnap írtam egy szarkasztikus, de korántsem erős levelet az MDF weboldalon keresztül.

Választ nem kaptam. Kisvártatva azonban, egy reálisan nem létező ext-csaba.herold@nokia.com címről a következő képet kaptam:


[img]http://kepfeltoltes.hu/view/090303/B_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img/]

Vagy itt: http://kepfeltoltes.hu/view/090303/B_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Téma: Zuhan a forint
Marcona Lőrincz
2009. február 17. 10:30 | Sorszám: 884
persze a középárfolyamot nézik. A 310-es euróhoz akkor 314,16 eladási ár kell
Marcona Lőrincz
2009. február 17. 10:24 | Sorszám: 882
És az OTP-nél még jobban:

EUR 304,92 311,08

Marcona Lőrincz
2009. február 17. 10:23 | Sorszám: 881
Ezt olvassuk:

"Elemzők várakozása szerint a piac ma mérlegelni fogja a hétfőn bejelentett pénzügyi megszorítócsomag részleteit. Ennek függvénye, hogy a magyar fizetőeszköz áttöri-e a 310 forintos újabb lélektani határt, vagy erősödni kezd.

De a CIB-nél már áttörte (deviza):


EUR 300.15 310.85

Marcona Lőrincz
2009. február 17. 10:17 | Sorszám: 880
Itt van (mielőtt leszedik):

Gyurcsány-csomag 2.0? - Százmilliárdokkal nő a lakosság adóterhelése

"Nem fog érdemben javulni a versenyképesség"

Szentkirályi Balázs
2009-02-17 07:30

A hétfőn bejelentett adóátalakítások a lakosság terheit növelik, a vállalkozásokat azonban kímélik. A potenciális versenyképesség javításához - a megszólaltatott adószakértő szerint - a várva-várt bejelentések nem lesznek elegendőek. A piac a forint gyengülésével reagált a tervekre.


Téma: Rasszisták vagyunk!
Marcona Lőrincz
2009. február 17. 09:52 | Sorszám: 6
Én szeretem a cigókat, 2 jó barátom is van, aki cigó... ezen röhögünk is néha, de inkább dolgozunk.

Téma: Zuhan a forint
Marcona Lőrincz
2009. február 17. 09:50 | Sorszám: 876
Erre a hiénák azt hörgik: az egész térségben zuhannak a valuták...

Helyes válasz a hiénahadnak: igen? S ha a böszmecsomag olyan zseniális, nem kellett volna kicsit megállítania az esést?

Egyébként a Hírszerző cikke is azt mondja, az esés ITTHON szorosan összefügg a Böszmecsomaggal.


Téma: Ez közbiztonság? Draskovics takarodj - Megölték a Veszprém beállósát!!
Marcona Lőrincz
2009. február 10. 11:35 | Sorszám: 205
"Gyurcsány: bármi áron fel kell lépni az erőszak ellen!


Ennek kizárólagos és elengedhetetlen feltétele, hogy Gyurcsányt azonnal bilicseljék meg, és bírósági ítélet alapján kötelezően letöltendő életfogytiglani büntetésre szállítsák el.

Ezt követően kezdődhet a rendcsinálás.


Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében ( 5.)
Marcona Lőrincz
2009. február 03. 12:49 | Sorszám: 2171
Macisajt, Különben most fogom fel, miért rukkolt elő a gyf ezzel a parlament-csökkentési hisztériával éppen most. Mert a stábja beszerezte Orbán nyilatkozatát már a múlt héten, majd az egyik érzékeny pontban megpróbáltak beelőzni.

Ennyi történt. PR, mint mindig.


Téma: Beszarás
Marcona Lőrincz
2009. február 01. 10:51 | Sorszám: 0
Ettől kezdve világos: ha valamit el akarunk érni, erősen kell fellépni és szervezetten követelni, tömegtüntetéssel. Ez a beszari kormány csak ebből ért.

A legfontosabb követelés: mondjanak le!


Téma: Olvastátok? (15.)
Marcona Lőrincz
2009. január 29. 08:36 | Sorszám: 2261
Ez így van. S ennek elébe kell menni.

Téma: Elhunyt Szarka Ágota újságíró
Marcona Lőrincz
2009. január 27. 09:48 | Sorszám: 13
Ki tudja, mit fed itt a "tragikus hirtelenség"? lehet részleteket tudni?

Téma: Mi a franc van a Gondolával?
Marcona Lőrincz
2009. január 20. 11:34 | Sorszám: 17
azért szerintem is ki kellene írni jól látható helyre hogy a gondolával most baj van és jöjjenek vissza később vagy ilyesmi

mert amiko rvalaki elindít egy lapot és fórumot akkor tényleg felvállal egy kötelezettséget

ha valakit megszólítok az utcán akkor feltételezem, hogy válaszol és azt érthető nyelven teszi, s ez a másik is hasonlóan

na csak ennyit


Téma: Mi várható MSZP-ben?
Marcona Lőrincz
2009. január 16. 11:12 | Sorszám: 23
A mocsokbanda most a sunyítási módszertant alkalmazza. A lakájmédiában szinte alig hír a teljes csőd, vagy ha igen, eldugva a 13. oldalon... (természetesen központi vezérléssel)

de hasztalan: szorul körülöttük a hurok.


Téma: Gáz van,mert nincs gáz!
Marcona Lőrincz
2009. január 13. 11:01 | Sorszám: 248
Fiume az olasz név, jelentése Folyó. Miért kell ezt nekünk olaszul mondanunk? Miért nem mondjuk akkor inkább Folyónak?

Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
Marcona Lőrincz
2009. január 13. 10:52 | Sorszám: 1416
"Én rosszabbul jártam. Engem is leküldött az asszony morzsáért, de valószínűleg nem igazán figyeltem oda a megbízásra és tűvé tettem a boltot "császármorzsáért"."

Ez nem égő? Egy felnőtt ember, aki nem tud különbséget tenni a zsemlemorzsa és a császármorzsa között?

Anyukád nem főzött körülötted kiskorodban?


Téma: Választás Ferencvárosban
Marcona Lőrincz
2009. január 13. 10:49 | Sorszám: 315
Stumpf: "A történelem szemétdombjára kerülhet a baloldal"
2009.01.13 07:21

Stumpf István, a Századvég Alapítvány elnöke szerint a pénzügyi válság hamarosan szociális válságba torkollhat Magyarországon. A politológus úgy véli, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kitöltheti mandátumát 2010-ig, ám a válság mélységétől függően elképzelhető az is, hogy az a magyar baloldal történelmi összeomlását idézi elő.

A kormány és a miniszterelnök ugyan levegőhöz jutott azzal, hogy elfogadták a költségvetést, ennek a megkönnyebbülésnek azonban szép lassan, a hónap végére vége - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Századvég Alapítvány elnöke, aki szerint Gyurcsány Ferenc valószínűleg "magára húzza" a válságot úgy, hogy az élre áll és menedzselni fogja azt. Akár még az idei Európai Parlamenti választást is hajlandó lenne beáldozni annak érdekében, hogy viszonylag jó eredményt érjen el a 2010-es választáson - tette hozzá.

Stumpf István úgy véli: nem kizárt, hogy a kisebbségi kormány el tud evickélni a 2010-es parlamenti választásokig, de egyre több jel utal arra, hogy olyan mértékű lesz a válság, hogy az a baloldal történelmi összeomlását fogja előidézni. A történelem szemétdombjára kerülhet a baloldal - fogalmazott a politológus.

Hozzátette: Gyurcsány Ferencről ma még azt gondolják a baloldalon, hogy képes az erős kormányzásra, de mint fogalmazott, a kormányfő eddig csak a túlélést tudta biztosítani: túlélte az aktuális válságot és szembenézhetett a következővel, de arra nem tudott perspektívát felmutatni, ebből hogyan profitálhatna az ország.

Ferencvárosi meglepetések

Stumpf István szerint a ferencvárosi időközi választás több meglepetést is okozott. A legnagyobb talán az, hogy a Fidesz-KDNP közös képviselőjelöltjére kétszer annyi szavazatot adtak le, mint a szocialista párt és az SZDSZ jelöltjére együttvéve, pedig az előrejelzések azt mutatták, hogy viszonylag szoros eredményre lehet számítani.

A politológus ugyanakkor hozzátette: a ferencvárosi eredményben jól megjelenik az országos trend, hiszen a közvélemény-kutatások szerint is dupla akkora a Fidesz támogatottsága, mint az MSZP-é.

Meglepetést jelentett az is, hogy a Jobbik nyolc százalékot ért el. Ezt azzal magyarázza a politológus, hogy az emberek elégedetlenek a politikai elittel. Az alacsony részvétel is ezzel van összefüggésben: a kopogtatócédulák körül kialakult botrány is távol tartotta az embereket a szavazástól, és ez is segítette a Jobbikot a várhatónál jobb eredmény elérésében.

http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-250501

Marcona Lőrincz
2009. január 13. 10:34 | Sorszám: 312
A fidesznek választania kell a megbízhatóság és a korrumpálhatóság között. Ha fiatal és karizmatikus, becsvágyó, törekvő személyt választ, a tapasztalatok fényében a maffia könnyen korrumpálhatja. Ezért arra kényszerül, hogy idősebb, tapasztalt és kitapasztalt személyekre helyezze a hangsúlyt.

Itt váltani kell valamiképpen. Mert a karizmatikus ember törekvő és becsvágyó is (jó értelemben)... ez tud igazán mozgosítani.

Bácskai szépen araszolgatott a ranglétrán, s minden, csak nem karizmatikus. Tisztességes és nem korrumpálható.

El kell érni, hogy az ilyen személyek is tudjanak mozgosítani, kellően szervezett felhajtással, nem olyannal, mint ez a legutóbbi. Ez propaganda-csőd: hába osztogattak a piacon, az emberek nem mozdultak be.

Csak szakmailag kidolgozott kampányokkal szabad itt operálni.

Marcona Lőrincz
2009. január 12. 15:30 | Sorszám: 262
Jele annak, hogy a gazemberbandát mennyire aggasztja az eredmény, az, ahogyan a "népszava" beszámol róla: ugyanis elfelejtik közölni a leadott voksok arányait.

Ez a csürhét azonnal és haladéktalanul börtönbe kell dugni. Aki KÖZPÉNZEN elveszi az olvasó jogát a minimálisan tárgyszerű tájékozódásról, annak nincs helye demokráciában, hanem csak és kizárólag börtönben. Amíg ez nem lesz elég világos Magyarországon, addig marad a maffiauralom...
http://nepszava.hu/default.asp?cCenter=OnlineCikk.asp&ArticleID=1141697


Téma: Olvastátok? (15.)
Marcona Lőrincz
2009. január 05. 15:24 | Sorszám: 1663
A ballib mocskok pánikban. Ha még Hankiss is így ír, akor kutya nagy a bűz a hajón. Kérdés, mikor kezdenek menekülni a patkányok:


Hankiss Elemér: "Magyarország megalázott ország"

"Meggyötört, zavaros arcot" lát az, aki ma Magyarországra tekint, holott a 90-es évek elején még egy szépreményű, fiatal demokrácia voltunk - mondja lapunknak adott interjújában Hankiss Elemér szociológus. Az MTA tagja szerint a pillanatnyi helyzet nem sok jót ígér, a társadalmi mobilitás például jobban befagyott, mint száz éve bármikor, de a felszín alatt azért vannak apró, biztató jelek.
http://www.hirszerzo.hu/cikk.hankiss_elemer_magyarorszag_megalazott_orszag.92318.html


Téma: Mit tehet a köztársasági elnök?
Marcona Lőrincz
2009. január 05. 15:21 | Sorszám: 227
S qrvára rühellem, amikor egy érdekes topikot telehánynak olyan témákkal, amik nem ide tartanak, hanem van neekik másik topikcím. Ez egy konzervatív cuccos, az összevissza duma?

Téma: Választás Ferencvárosban
Marcona Lőrincz
2009. január 05. 15:19 | Sorszám: 53
Azért a Jón Emesét is kirughatták vóna...

az indulásának az előnye talán az, hogy qrvára nagyon le fognak égi a szadeszesek, 2%-kal.


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. november 19. 12:27 | Sorszám: 3424
Nekem tök mindegy. Itt minden elvan qrva. Orbán is benne van vastagon. még unokáink is ezeknek a gazemberségeit fogják nyögni.

Szedje össze magát, ezt üzenem neki. Cselekedjen. Soha többet ne mondjon beszédet! C s e l e k e d j é k!

Marcona Lőrincz
2008. november 19. 10:10 | Sorszám: 3421
Senkit sem védtek meg, senki mellett nem álltak ki, senkit sem támogattak, mindent hagytak elveszni. Az országot is.

Nekem elegem van Orbánékból.


Téma: 04:36 PM
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 3

Téma: Világválság?
Marcona Lőrincz
2008. október 17. 16:47 | Sorszám: 338
Egy kis tényrögzítés....
http://docs.google.com/Doc?id=dcjptwj4_50cxx7q9gw&hl=en

Téma: Olvastátok? (14.)
Marcona Lőrincz
2008. október 14. 10:13 | Sorszám: 2396
Tehát itt black and white arról van szó, hogy az ország a hitelválság miatt finanszírozhatatlanná vát. A hatalmas adósságot folyamatos hitelcserékkel lehetett fenntartani eddig. A hitel azon megdrágult, nem ad senki, vagy csak nagyon drágán. GyF és co. befosott, mert kiderült, hogy holnapra nem lehet fizetni a hitelek részleteit új hitelekből.

S ekkor jön a Nagy Nemzeti összefogás Megmentő Tanácsa, mint 1988 körül is.

Húzzanak a búsba!


Téma: Világválság?
Marcona Lőrincz
2008. október 07. 11:49 | Sorszám: 9
Szerintem ez a "világválság" egyedül azt célozza, hogy Obamát megválassza a nép. Másról sem szól a propagandája, mint hogy McCain nem ügyel a "gazdaságra"... Aztán lecseng... het. Mert lehet persze, hogy elszámították magukat a spekulánsok (Sorossal az elükön) és túlfut a mozdony. Akkor aztán lesz nagy crash, az biztos!

Téma: Zavaros kémbotrány
Marcona Lőrincz
2008. október 03. 12:32 | Sorszám: 482
Mára már nekem világos a következő:

1. A "lehallgatási" ügyet Csányi és köreinek megszorongatására találták ki, hogy a Fideszt megfosszák anyagi lehetőségeitől.

2. Ebben a legszorosabban együttműködött a kgb és a moszad. (Jele ennek egyebek mellett az, hogy a Der Standard is bekapcsolódott a retorikába, Paul Lendvaival, aki az utóbbi eszköze).

3. Az ügyet a maszop dolgozta ki ajánlatképpen az együttműködés helyreállítása végett.

4. mellékszálként belevették a Dávid-féle skandallumot, hogy mentsék ezt a szerencsétlen némbert és vele egy ál-jobboldali szervezetet.

5. Retorikailag kihegyezik a Fideszre és az állítólagos magán titkosszolgálatokra. Ennek éle nem más, mint teljes moszad-diktatúrát kiépíteni, maradék és menedék nélkül.

Most kapaszkodj, magyar!

Marcona Lőrincz
2008. szeptember 30. 12:22 | Sorszám: 443
Találó, mint mindig.
Marcona Lőrincz
2008. szeptember 23. 14:19 | Sorszám: 154
Van annak valami diszkrét bája, hogy egy kormánypárti titokminiszter bírósági tárgyalás és ítélet nélkül képes és van pofája kiállni a közönség elé és arról beszélni, hogy a fidesz így meg úgy --

s arról egy szó sincs, hogy mi van a hírtévés felvételekkel és a politikusi nevekkel? Meg arról, hogy Keller kit és mennyiért figyeltetett meg? Ott legalább konkrét felvételek voltak, itt a pofátlanságon kívül sgy nagy lószar.


Téma: SZDSZ jövője.
Marcona Lőrincz
2008. szeptember 18. 13:38 | Sorszám: 41
Amit az szdsz korábban csinált, a politikai Völkermord, amit most csinálnak, a politikai Selbstmord.
Marcona Lőrincz
2008. szeptember 18. 12:58 | Sorszám: 38
Fodor (nyak) körül szorul a hurok. Már csak kapkodva veszi a levegőt. Most vagy kivágja magát és elátkozza az egész maffiát, vagy hagyja magát megfojtani. Ekkor (is) vége, emberileg, politikusilag.

Becsődölt, tehetetlen, elcsukló, rossz politikusnak bizonyult immár 2. kardinális fellépésekor.


Téma: Olvastátok? (14.)
Marcona Lőrincz
2008. szeptember 12. 13:53 | Sorszám: 1054
Kizártnak tartom GYuF önkéntes távozását. A szocik csak azért sem küldik el. Marad tehát az előrehozott választás, a szocik már erre gyúrnak a fideszes cég lerohanásával (ha a fidesz ez ellen most nem lép fel NEMZETKÖZILEG IS, kijelentve, hogy a KGB és az orosz nagykövet áll az akció mögött, akkor megette a fene).

Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 12. 14:21 | Sorszám: 192
"AZ EU egy piramisjáték"

Na ez az.

pont erről van szó. Örülök, hogy ezt valaki ilyen kereken kimondta.

Zz Eu egy rohadtnagycsalás, az anyjukba.

Emlékszem, a jónevű amerikai magyar filozófus író, Molnár Tamás Budapesten valamikor a 90-es években pont ilyesmit mondott, a csalást, s akkor az ott lévő "konzervatív" értelmiségiek közül sokan felháborodtakés kikérték maguknak, mint oppidum olvtárs az én stílusomat itt a fórumon.

Szóval minél előbb összedől, annél jobb minden országnak, kivéve persze a csalók szűk kis csoportját.

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 12. 00:09 | Sorszám: 189
Akárhogy forgatom, nem hiszem, hogy gyf-nek lenne érdeke veres megbuktatása, amiről Helmeci beszél. Mert ha veres bukik, akkor a költségvetés bajba kerül. Ha az bajba kerül, a kormány megbukhat. Márpedig bajba került már most.

Cui prodest?


Téma: Orosz-Grúz háború
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 11. 18:07 | Sorszám: 436
sztem nyugati stratégiai tévedés, de máris itt a várt reakció, ami -- nekünk jó mert erősíti az antiorosz (antigyurcsány) frontot:

McCain warns Russians of "severe, long-term negative consequences"

Jonathan Martin1 hour, 44 minutes ago

Hoping to further burnish his commander-in-chief credentials while his rival is on vacation and the president is abroad, John McCain appeared before cameras this morning to offer a lengthy primer on the crisis in the Caucasus, explain why it matters to America and outline steps that he thinks the U.S. and West should take to halt the violence.

McCain, speaking in Erie, Pennsylvania, before a bus trip of the state, also used the opportunity to send a warning shot to the Russians.

"Russian President Medvedev and Prime Minister Putin must understand the severe, long-term negative consequences that their government’s actions will have for Russia’s relationship with the U.S. and Europe," McCain said.

And, describing the Russian assaults that have gone beyond the disputed territory and into sovereign Georgia as "Moscow's path of violent aggression," the GOP nominee suggested that Putin's aim may be to overthrow the pro-U.S. government in Georgia.

"This should be unacceptable to all the democratic countries of the world, and should draw us together in universal condemnation of Russian aggression," McCain said.

The harder line toward the Kremlin comes as President Bush and, even more, Vice-President Cheney similarly ratchet up their criticism and as key neoconservative thinkers and McCain allies Robert Kagan and Bill Kristol take to the op-ed pages to urge action.

Full McCain statement, including his suggested responses, after the jump.

"Americans wishing to spend August vacationing with their families or watching the Olympics may wonder why their newspapers and television screens are filled with images of war in the small country of Georgia. Concerns about what occurs there might seem distant and unrelated to the many other interests America has around the world. And yet Russian aggression against Georgia is both a matter of urgent moral and strategic importance to the United States of America.

"Georgia is an ancient country, at the crossroads of Eastern Europe and Central Asia, and one of the world’s first nations to adopt Christianity as an official religion. After a brief period of independence following the Russian revolution, the Red Army forced Georgia to join the Soviet Union in 1922. As the Soviet Union crumbled at the end of the Cold War, Georgia regained its independence in 1991, but its early years were marked by instability, corruption, and economic crises.

"Following fraudulent parliamentary elections in 2003, a peaceful, democratic revolution took place, led by the U.S.-educated lawyer Mikheil Saakashvili. The Rose Revolution changed things dramatically and, following his election, President Saakashvili embarked on a series of wide-ranging and successful reforms. I’ve met with President Saakashvili many times, including during several trips to Georgia.

"What the people of Georgia have accomplished – in terms of democratic governance, a Western orientation, and domestic reform – is nothing short of remarkable. That makes Russia’s recent actions against the Georgians all the more alarming. In the face of Russian aggression, the very existence of independent Georgia – and the survival of its democratically-elected government – are at stake.

"In recent days Moscow has sent its tanks and troops across the internationally recognized border into the Georgian region of South Ossetia. Statements by Moscow that it was merely aiding the Ossetians are belied by reports of Russian troops in the region of Abkhazia, repeated Russian bombing raids across Georgia, and reports of a de facto Russian naval blockade of the Georgian coast. Whatever tensions and hostilities might have existed between Georgians and Ossetians, they in no way justify Moscow’s path of violent aggression. Russian actions, in clear violation of international law, have no place in 21st century Europe.

"The implications of Russian actions go beyond their threat to the territorial integrity and independence of a democratic Georgia. Russia is using violence against Georgia, in part, to intimidate other neighbors – such as Ukraine – for choosing to associate with the West and adhering to Western political and economic values. As such, the fate of Georgia should be of grave concern to Americans and all people who welcomed the end of a divided of Europe, and the independence of former Soviet republics. The international response to this crisis will determine how Russia manages its relationships with other neighbors. We have other important strategic interests at stake in Georgia, especially the continued flow of oil through the Baku-Tblisi-Ceyhan pipeline, which Russia attempted to bomb in recent days; the operation of a critical communication and trade route from Georgia through Azerbaijan and Central Asia; and the integrity and influence of NATO, whose members reaffirmed last April the territorial integrity, independence, and sovereignty of Georgia.

"Yesterday Georgia withdrew its troops from South Ossetia and offered a ceasefire. The Russians responded by bombing the civilian airport in Georgia’s capital, Tblisi, and by stepping up its offensive in Abkhazia. This pattern of attack appears aimed not at restoring any status quo ante in South Ossetia, but rather at toppling the democratically elected government of Georgia. This should be unacceptable to all the democratic countries of the world, and should draw us together in universal condemnation of Russian aggression.

"Russian President Medvedev and Prime Minister Putin must understand the severe, long-term negative consequences that their government’s actions will have for Russia’s relationship with the U.S. and Europe. It is time we moved forward with a number of steps.

"The United States and our allies should continue efforts to bring a resolution before the UN Security Council condemning Russian aggression, noting the withdrawal of Georgian troops from South Ossetia, and calling for an immediate ceasefire and the withdrawal of Russian troops from Georgian territory. We should move ahead with the resolution despite Russian veto threats, and submit Russia to the court of world public opinion.

"NATO’s North Atlantic Council should convene in emergency session to demand a ceasefire and begin discussions on both the deployment of an international peacekeeping force to South Ossetia and the implications for NATO’s future relationship with Russia, a Partnership for Peace nation. NATO’s decision to withhold a Membership Action Plan for Georgia might have been viewed as a green light by Russia for its attacks on Georgia, and I urge the NATO allies to revisit the decision.

"The Secretary of State should begin high-level diplomacy, including visiting Europe, to establish a common Euro-Atlantic position aimed at ending the war and supporting the independence of Georgia. With the same aim, the U.S. should coordinate with our partners in Germany, France, and Britain, to seek an emergency meeting of the G-7 foreign ministers to discuss the current crisis. The visit of French President Sarkozy to Moscow this week is a welcome expression of transatlantic activism.

"Working with allied partners, the U.S. should immediately consult with the Ukrainian government and other concerned countries on steps to secure their continued independence. This is particularly important as a number of Russian Black Sea fleet vessels currently in Georgian territorial waters are stationed at Russia’s base in the Ukrainian Crimea.

"The U.S. should work with Azerbaijan and Turkey, and other interested friends, to develop plans to strengthen the security of the Baku-Tbilisi-Ceyhan oil pipeline.

"The U.S. should send immediate economic and humanitarian assistance to help mitigate the impact the invasion has had on the people of Georgia.

Our united purpose should be to persuade the Russian government to cease its attacks, withdraw its troops, and enter into negotiations with Georgia. We must remind Russia’s leaders that the benefits they enjoy from being part of the civilized world require their respect for the values, stability and peace of that world. World history is often made in remote, obscure countries. It is being made in Georgia today. It is the responsibility of the leading nations of the world to ensure that history continues to be a record of humanity’s progress toward respecting the values and security of free people.

"Thank you."

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 11. 11:23 | Sorszám: 385
Szerintem ezek elrugaszkodott következtetések. Ugyanis soha nem menne bele ilyen cserébe sem az orosz, sem a kínai:

"És a dolgog lényege, hogy az USA kezében legyen cserealap: Washington megígérheti Moszkának, hogy felhagy Grúzia támogatásával, ha cserében Oroszország nem fogja Irán pártját, ha az USA megtámadja. Kína esetében pedig a tibeti és újgur felkelőket fogja Washington sorsára hagyni, cserében azért, hogy Peking semleges marad, még csak jelentősebb ellenpropagandát sem fejt ki az USA és Izrael Irán elleni agressziója esetén."
http://hunhir.hu/index.php?pid=hirek&id=12569

Kizártnak tartom. Sőt, inkább vérszemet kapnak s még inkább visszalőnek. Szektárius, képzelgő vélemény ez.

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 11. 11:04 | Sorszám: 380
"Valószínűleg Szaakasvili forrófejű magánakciójáról volt szó."

Igen? Sakkor mit csinál ott a többezer izraeli-usa tanácsadó, az újraszervezsett hadsereg és a rengeteg fegyver? Azt biztos az azeriek ellen fejlesztették ugye? Meg ennek biztosan semmi közen nincs az "encircling"-hez, amiről évek óta cikkezik a világsajtó....


Téma: Olvastátok? (13.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 11. 09:01 | Sorszám: 4169
én megnéztem ezt az eisensteini alkotást.

asszem, írtam.

Shakespeare-i erejű dráma. Marad az emberi szituáció, egy jól ismert, iszonyatos visszaélés, amilyen jelenleg is folyik sokhelyütt. Ez egy emberi dráma. Történelmi erejű és érvényű.


Téma: Orosz-Grúz háború
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 11. 08:56 | Sorszám: 373
Szerintem Stier elemzése, kivételes módon, elég jó, nagyrészt találó. Más olvtársakkal ellentétben (s némelyekkel egyetértésben) jelen helyzetben és sem vagyok egy nagy Szalikasvili-fan. S nem azért nem, mert nem csodálom az évezredes grúz államot és kultúráját, s nem azért nem, mert Sztalin grúz volt, hanem azért nem, mert Szalikasivili cinikusan eszközzé degradálta országát a lobby markában. A lobby, sokszor írtam már, tojik a georgiai évezredekre, őt egy dolog érdekli: kipróbálja, vajon elsülnek-e az orosz fegyverek, s ha igen, milyen messze és mennyit tudnak lőni. Egy nagyobb, az oroszokat összeroppantó háború egyik előpróbáját játszották és játsszák itt le. Szalikashivilit felbujtották és most persze hápog és sipákol.

És nem vagyok oroszpárti sem, de azért a minden szabad hegemón gyakorlatnak véget kell vetni. S igenis joga van egy országnak a saját érdekeit védeni, s ha nagy ország, akkor még inkább igaz ez. A kis országokra is igaz, Georgiára is igaz, de a kialakult helyzetet alapul véve a georgoknak diplomáciával kellett volna operálni, nem jerusálemi fegyverekkel...


Téma: SZDSZ-MDF összeborulás? Elképzelhető?
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 11. 03:32 | Sorszám: 29
meg szörnyeteg borospéter

Téma: Orosz-Grúz háború
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 20:32 | Sorszám: 243
számomra egyáltalán nem világos
sőt a grúzok a szemetek szxerintem
mert engedtek a hátsó felbújtóknak
mondtam már
azok meg tojnak a georgiai érdekekre, nekik csak eszköz a kis ősi állam és népe
szalikashvili meg egy kalandor
megérdemelten bukik

Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 16:15 | Sorszám: 164
Khavéri Kutyissztán?

Téma: Orosz-Grúz háború
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 14:21 | Sorszám: 136
lüketóni
inkább arra figyuzz mit írok
amit írok az mind velős de nekedpersznemazszámít, mi
azérténs emost jöttemle a falvédőrő
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 13:52 | Sorszám: 121
igaz... bm
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 13:00 | Sorszám: 105
most mijabajod veolem meganyelvemmel tudokénveressándorosanis írnihakell de nem kell

meg hat minekkérdet te hamletet hogymagyará
zzael azannyának kicsoda Polonius.... meg a férje...

szóvalhaggyálmá

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 09:42 | Sorszám: 98
egyetértek, én is ijeneket irogattam lentebbb. ez egy uasmaoszadakció és gyekeznek beletenyerelniazorosz érdekekbe már csak khodorovszki bebörtönzése miatt is, aki világosan mindenki tudjamiféle érdekeket épített moszkbában.

a jelenhelyzetben az oroszoek nem nyugodhatnak addig amíg shalikasvli van uralmon. a háború logikája szerint a minimálisan elvárt eredmény shalikasvili elűzése. ha ez nem megy elég gyorsan az oroszok bevonulhatnak tifiliszbe.

ezzel nem fog végetérni ez a fajta háború, folytatódik ukrajnában s másutt is, s bizony, ha tetszik, he nem, budapesten is kissé más felállásban.

itt azonban megkell változtatni a kialakult pro kgb felállását a khodorovszki-klánnak, ezértfolynak most a tapogatózások az "mdf" felé. de ez nem lesz elég, ezért 2010 előtt várom a fidesz körbeudvarlását is....

ez egy hosszú háború....


Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 10. 00:00 | Sorszám: 156
oh...

ittvannakmegintapatkanyok

visszaasúllyedőgondolára
szimatolvaodapiszkiatanakahovacsaklehet
helmeciördögihurkapofajatsimogatjak

neszisszenjmindenkisszilankho


Téma: Orosz-Grúz háború
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 09. 20:24 | Sorszám: 60
Last year, the Hungarian president commissioned from private Israeli security firms several hundred military advisers, estimated at up to 1,000, to train the Hungarian police forces in commando, air, armored and artillery combat tactics. They also offer instruction on military intelligence and security for the central regime. Budapest also purchased weapons, intelligence and electronic warfare systems from Israel.
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 09. 17:02 | Sorszám: 33
hm

kösz

de azért

ne feledd ez egyfajta próbálgatás is az amcsik részéről, na mit tudd az orosz medve... lerobbanak e a tankjai elsülnek e a pisztojaik stb. Persz szakasvili is kihasználja ezt mint szaddamusszein is az usa iránellenességét...

Nos

hát elsültek....

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 09. 16:27 | Sorszám: 27
szerintem ez már ténykérdés... ki van élezve nagyon. ez nekünk talán jó rövidtávon. hosszútávon nem hiszem mert az amcsik csak addig élezik, amíg nekik jó és kell, ha nem, akkor ejtik az egészet mint szaddamhusszeint az iráni háború után.

most azonabn egy kicsit azért drukkolok hogy a homogén monstrum üsse meg magát vagyis az oroszok kergessék el a soros-gyereket tifiliszből. Ez nekünk azért jó amit mezeiegér mondd, valamint azért is mert világossá válik hogy mindennek van határa....

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 09. 16:06 | Sorszám: 21
Az amerikai külügyminiszter felszólította Oroszországot, hogy tartsa tiszteletben Grúzia területi épségét. Tbiliszi környékén mintegy száz amerikai katona van, ők a grúz hadsereg kiképzésében vettek részt. (MTI)


csak 100?????

szerintem az egész georg támadást az izraeli-usa tanácsadók eszelték ki terveszték meg és időzítették az olimpiára....

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 09. 15:59 | Sorszám: 19
könnyen lehet hogy most a russzkik nem állnak meg déloszétiában hanem egészen tifiliszig menetelnek... igazán nem érdekük hogy egy amcsibarát kormány üljön ott.

de talán csak elég elindulniok aztán ugyis megdöntik a szalikasvilit, soros barátját.

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 09. 14:10 | Sorszám: 10
velemenyem szerint ezt az egészet a sua találta ki és uszitja mert latni akarja hogy a russzkik vajon képesek e már szárzadföldö rendesen küzdeni sé ha igen mennyire és vannak e új és jó fegyvereik stb. a su időszítette ezt az olimiara nem a russzki. s a ruysszkik pontosan tudjak miről van itt szó.

Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 22:42 | Sorszám: 150
s lőn igazad....

a haveri kutyák most maguk alá piszkítottak kicsit...

ugyanis Tóth Viktor is megszólal a telefonon és kijelöli a célpontot....


s kiderül Barát Veresnek dolgozott 6 éven át...

lesz itt még nagyobb betojás is veresnek és bandájának...

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 13:41 | Sorszám: 146
legyen igazad....

Téma: ALMÁSSY KORNÉL az MDF megmaradásáért. :)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 13:39 | Sorszám: 4
mondhatom én is?

verzióm: szdsz-mdf összejtszás a háttérben, ebola mszp-t akar...


Téma: Olvastátok? (13.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 13:37 | Sorszám: 4133
nemtom

alig volt nálam oroszellenesebb korábban

de most kicsit másképp látom

az oroszokat meg akarják fojtani, a bekerítési taktikával (ukrajna stb)...

georgia csak eszköz ebben

nem tudom annyira jó-e egy homogén dominancia a világban

nem igen jó

nekünk persze mindegy, így is úgy is ki vagyunk ütve


Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 13:03 | Sorszám: 144
nem lehet hogy itt beetették a hirtvését meg a gaskót is aazzal a céllal hogy féljenek de nagyon?

ez sem tiszta, de jelenleg nekem egy kicsit valószínűbb mint a többi verzió

ők szellőztették meg hogy rettegjen aki csak szót emele a maffia ellen


Téma: Olvastátok? (13.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 13:01 | Sorszám: 4128
énazértnemtom

most minek is drukkolunk soroséknak?

ők pénzelik a grúzoket meg az amcsik

persze ez lehet fontos meg tanulságos

de az mg tanulságosabb hogy míg soros ott a nacionalistákat pénzeli addig másutt éppen ellenkezőleg

mindenütt azt a félt, mely nekik a legjobban használ s ha már nem használ, akkor kiírtják....


Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 12:59 | Sorszám: 1098
én is éreztem

orbán méltó ellenfelet kapott

ez jár ki a legkomolyabbaknak

a legkiválóbbak megkapják a legalávalóbbat

ez már csak ilyen

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 08. 05:08 | Sorszám: 1093
Még hosszú hetekg nem lesz esthajnalcsillag. Mostanában a legdöbbenetesebb jelenség az összes planéte fennléte az ekliptikn. Délután 6 körül kezdődik. A naphoz egész közel áll a merkúr, őt követi a vénusz, majd a szaturn. kicsit elmaradva kelet felé a mars is velük. 6 körül már felkelt a juppiter, oppozícióban a szép kis társasággal, magényosan, büszkén, agyogva. Közte és a többi között áll a növekvő bölcsességű hold, gyönyörűen és alacsonyan a déli égen.

A juppiter ragyogó magánya augusztus közepén enyhül, 13-án fantasztikus konstelláció a holddal. Ugyenezen a napon a vénusz és a merkúr egybevágnak, szerelmesen. Mindez a nyilasban megy végbe, ami vénusz jellegű csillakép.

Esthajnalcsillag szeptember vége felé lesz, amikor a vénusz eléggé eltávolodik a naptól kelet felé ahhoz, hogy amikor a nap méár lemegy, a vénusz már láthatóan ragyogjon. Ettől kezdve karácsonyig lesz esti csillagunk, a szépséges Aphrodité.


Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VIII.
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 07. 09:14 | Sorszám: 372
Az MTK a magyar foci szégyene.

Meg Helmeci Haverikutya L. is, aki az MLSZ alelnöke. Na, pontosan az ilyen alakok juttatták a magyar focit oda, ahol most az mtk van: a szrba.


Téma: SZDSZ-MDF összeborulás? Elképzelhető?
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 07. 06:06 | Sorszám: 3
lényegében megtörtént. A political capital a think tank a madöfnél, s az egészében sadeszes irányítású. Csakhogy eddig el volt tűrve a propagandisztikus maszopos irány. most a szadesz nyomást akar gyakorolni a maszopra így is. a szadeszz és madöf közös indulásának semmi plauzibilitása nincs, mert együtt sem kapnának elég szavazatot. a szadesznek egyetlen lehetősége hogy maszop listán juttasson be embereket. persze emellett összeállhat helmeczy félékkel is, nagyon jó összeillenek.

Helmeczy Haverikutya László "ügyvéd" "úr" (???!!!!)manapság "mdf" "politikus".


Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 12:28 | Sorszám: 119
édesdrága

Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 12:07 | Sorszám: 1084
azt persz lehet gondolni h én nem gomdolom ökörségnek amit írtam

a nepvandorlásokat, a velük járó barbárságot éa a kommnizmust mint a tömegek lázadását Ortega y Gasset (http://es.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Ortega_y_Gasset) szerette volt emlegetni mások mellett...

hogy a kommunizmus efféle, d emégis újszerű jelenség bizony eléggé közhely

meg az is hogy a történelem nagy átalakulásai sokszor iszonyatos rombolással járnak s aztán mégis elvezetnek valamihez ami nagyszerű is tud lenni...

pl. a régi keresztenyek ugy gondolták jerusalem lerombolása nékkül a kereszténység nem terjedhetett volna el és nem hozhatta volna létre az új kultuszt, ezt így értették....

stb.

Szóval kinek ökörség, kinek Ortega y Gasset, kinek Montesquieu és mások....

van azért élet turkesztánon kívül is


Téma: Olvastátok? (13.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 10:42 | Sorszám: 4072
ő is egy édes drága szüssz. mindent ő idézett elő, de amikor a katasztrófa eluralkodik, hirtelen nem érti, hogyan is történhet ilyesi...

van egy jelenet, melyre nem tudok nem emlékezni. Amikor felfele vonják, sivalkodik, ezt kiáltja: a ti hercegetek árult el titeket!

Igaza van. az állatiasan korrupt szocik nélkül az édesdrága szüsszik soha nem juttathatták volna ide az országot.


Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 10:09 | Sorszám: 111
nem tom. Az kinek használna? Költségvetés előtt...
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 07:37 | Sorszám: 106
"Az olyan giliszták, mint Nagy N. Péter a népszabóban ezt röfögik vissza."

elnézést az érzékenyebb fülű olvasóktól.

Röfögő giliszta... hm

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 07:15 | Sorszám: 103
a jelenleg futó kincstári védekezés arra koncentrál, hogy az egészet a szerencsétlen Miki találta ki. Az olyan giliszták, mint Nagy N. Péter a népszabóban ezt röfögik vissza. Börtönben a helyük.

A helyzet aznbn az, hogy a felvételekből világos a következő:

1. A maszop bízta meg Mikit azzal, hogy juttassa börtönbe a hírtévéseket, bosszúból. Megjegyzem: Kisberk szabolcsnak 2 kisgyereke van. Ha lesittelik, az egy tragédia. Erre bujtatott veres és a maszop.

2. Miki megijedt és elmondta a hírtévének a sztroyt, ezért is pízt kaphatott.

3. A hírtv azonnal a rendőrséghez fordult.

4. Megvannak a fekvételek, vagyis Miki végrehajtotta a megbízást, álkábszerrel, de megtette.

5. Helmeci, veresjani, nagyviktor és az egész maszop és az egész mai kormány bele van gabalyodva.

6. ez a költségvetési tárgyalások előtt 1 héttel.

7. az ügy főfigurája most magyarország (helyettes) miniszterelnöke.

8. a háttérben az orosz maffia szálai.

javaslatom: veresjanit még ebben az évben jelöljék a béke nóbeldíjra. Felterjesztő: kovácsellenforadalmilászló

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 06. 07:01 | Sorszám: 100
ezen már túlvagyunk

a hírtv hangfelvételei BZONYÍTJÁK HOGY A DÍLER JÖTT SMSEZETT ÉS MONDTA EL A TERV RÉSZLETEIT

vajon miért

megijedt?

több pénzt akart?

ez utóbbi asszem....

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 22:02 | Sorszám: 97
tökéletesen világos hogy a legaljasabb bűnözőrendszerré vetemedett a rendszerváltás elkúrása. azt látom hogy már azok is így hiszik ezt akik korábban a fideszt meg orbánt szidalmazták. már csak a legsötétebb megszálottak tartanak ki az orbángyalázásban mint Vágó meg hasonlók. vágo egyébként egy igazi szüssz.a nyálas modora mögött egy sötét bűnöző húzódik meg.

a dolgok logikáját ismerve nem hiszem hogy ennek könnyű vége lehet. valamelyik félnek buknia kell. mivel vereséket az orosz maffia tartja életben s annak megvannak a brüsszeli szálai (kovács lászló úgy került oda) a harc nem lesz leányálom.

de szerbiában sem tudtak győzni, itt sem fognak.


Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 10:22 | Sorszám: 1064
persze

a spanyolok csúcs

Montesquieu írja valahol a spanyolok úgy oldották meg a legyőzöttek ismert politikai problémáját hogy kiírtották őket s megjegyzi, ilyet a rómaiak soha nem tettk


Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 09:42 | Sorszám: 2420
megjegyzem a drogcsempészek és bűnözők felhasználása is tipikusan mocsokállat módszer (mert azok). Amikor a fidesz a drogtörvéneyk szigorítását akarta volt hajcihő és antilebarlizmus és minden most meg fel sem merül a libsi gazemberekben hogy ne már hogy egy szabad orszégban szabad ember nem kábitózhat ha akar bmeg

fodor azonnal álljon ki és közölje hogy ha kell elszív a hirtvsekkel egy marihuánás cigit és védje meg őket ha tényleg káboztak

ha meg nem akkor dühöngjön hogy ide jutott ez a kis ország a helmeci féle bűzölgő monstrumok világává


Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 09:35 | Sorszám: 1061
nagyjából azt mondom amit a profeták mondtak a zsidóságot széttrancsírozo nagyhatalmakrol. Azért ez nem érthetetlen, gondolom én. Ugyanis ő az elnyomókban Isten hatalmát látta és jogos büntetést. Mármost ma már jobban megismerve a liberális európai romlottságot az ember jobban megérti, miért küüldetett a világra a kommunista csapás.

csak egy példa a régiek kegyetlenségére: Nabukodonozor vagy Nabukadnezar egy-egy nép legyőzése után a következőképpen járt el: a legyőzött nép vezető rétegét forró olajba vetette, egyiket a másik után, gyerekeik és nőik szeme láttára. Majd a gyrekeket végeztette ki kerékbetöréssel egyebekkel az anyák szeme láttára. Végül az anyákat rabszolgaként besorolta.

A férfilakosság egy jelentős részét egy hatalmas, aranytrónussal szemben felvonultatta. A trónuson ő ült, mellette kétoldalról katonák. A férfiak eléborultak, egyik a másik után, majd amikor felnéztek a katona egy erre a célra készívett lándzsa ütésével kiverte mindkét szemüket. Ezután levágták a kezüket és kihajtották őket a világba. Ezek az emberek, ki meddig, világtalanul és kéztelenül kóboroltak, ha életben maradtak és volt aki enni és inni adott nekik.

A szemkiütés azért volt, mert a Napkirály dicsősége megvakította őket.

Mindezért Szolzsenyicin mondásából a pozitívumot tartom jónak: oroszországnak vissza kell térnie Krsztushoz.


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 07:16 | Sorszám: 2219
Mindezzel jórészt egyetértek. magam is nagycsaládból származom, anyám 5 gyereket nevelt és 2-t örökbefogadott. nekem is több gyerekem van.

De.

Egy nép nagyságát nem a szaporulatfogja eldönteni. erényét sem. az alapbaj nem a szaporulat hanem a megrokkantás, a szétzüllesztés. ez judbitter ami folyik. Pontosan. shakesparei dráma.

aki szól jól teszi. Hoseas proféta kell ide aki kurvát vesz el feleségül hgy mutassa isten szereti a népét. s ha a kurva kurva marad akkor is szereti

kérem összes profetáinkat hogy a végső összeomlás jövendölése melett mutassák meg a jóisten szeretetét is e kicsi es nagyszerű nép iránt mely példátlan hősiességre is képes volt és képes ma is.

Mert a végső összeomlás talán valóban nincs nagyon messze (tóték így látják), de a magyar nem vész el. Soha. Ha maradékban is, de megmarad és újra élni fog mert kiváltsága a hősiesség és a nyelv titokzatos ereje.


Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 06:19 | Sorszám: 89
Na igen... ez tényleg mind lehet. Nekem az utolsó előtti a valószínűbb mert veresjani éppen nagyon fontos ember ő vitte végbe az ország teljes lerablását. Sha az valószínű, akkor amit én ajánlottam ugyancsak, az egy vonal... (lásd Soros szerepe Georgiában...)

Egyébként a szerencsétlen főbűnöző helmeci véletlenül teremtett egy kifejezést mely sztem már él és terjed: "haveri kutya"..... ez olyan, mint az elkúrás meg a böszmeség.... Ha szótárban jelenik meg, ne feledjük hozzátenni: innen ered.


Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 05. 06:12 | Sorszám: 1058
Szolsenicin nagy író, de ezzel nem értek egyet. Először is ezerféle barbár nép uralkodott a történelemben, pl. a tatárok, a világ legnagyobb birodalmát megépítve. Másodszor az soha nem jó a történelem megértésére, ha a rossz minősítésével foglalkozunk. Inkább azt kell megérteni, mindez miért történik. Példa erre: a szlávok keresztül-kasul feldúlták Bizáncot és barbár módra szaporodtak. Mit tett Bizánc? Felkészítette és kiküldte a hittérítőket, akik a szlávságnak új történelmi utat szabtak.

Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 04. 22:20 | Sorszám: 85
ez kicsit körmönfont feltevés

veres ezzel bukott az biztos

s egy kérdést itt nem sokan tettek fel: hogy is lehetett ezeket a lehallgatsokat ilyen jól megcsinálni?

Kik hallgatják le verest és köreit s miért?

talán azok, akik az orosz maffiát nem szívlelik?

S aztán átlökik a hirtv-nek a dolgokat?

Szóval kik dolgoznak itt kik ellen...

ami a szívemen, az a számon: a georgiaiak a grúzok ellen...

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 04. 20:50 | Sorszám: 80
a megrendezett szövegben a díler azt mondja, 3 hete hivogatja őt krakkó ákos.

Ezt a legkönnyebb ellenőrízni. Azonnal bírósághoz fordulni és kérni az adatokat a szolgáltatótól....

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 04. 20:47 | Sorszám: 78
az atv-n bemutatott hangfelvétel tökéletesen hallhatóan megrendezett, inkonzisztens, szerepjáték.
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 04. 20:45 | Sorszám: 76
Nem tudom, melyik az ijesztőbb arcú: Németh Péter vagy Helmeci. Helmeci egy monstrum. Moral insanity nem elég a leírásására, human monstrosity jobb.

Szerencsétlen.


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 03. 07:32 | Sorszám: 2103
na épp ez az

ez a vers tartalmilag szép és nemes

de egy DILETTÁNS verse!!!!!!!

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 03. 07:30 | Sorszám: 2102
azért azt nem tudod ecsém én mit tettem a nemzetemér....

a mennydörős mennykű ezekbe a fajankókba

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 02. 22:46 | Sorszám: 2083
ne legyél túlzólajos.

azért mert valaki nemzeti még nem kell elúsznia.

Makovecz is effélét tett meg Ákos is... erre van itt hajlandóság, de sztem épp ez a nagy hiba a jobboldalon.

Amikor Viktor elkezdte Nemeskürtyt futtatni, akkor náls is beindult.

Nyitott nak kell lenni sokfelé, nem bezárkózni a dzsihádba.

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 02. 22:29 | Sorszám: 2080
Nekem is feltűnt, hogy szinte sámáni transzállapotban beszél.

Nem tudom, nem túlzás-e ez.

Én ezt a sámánizmust nem kedvelem.

Ez olyan... izé. Múltbemerengő köldöknézés vagy mi.

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 02. 21:02 | Sorszám: 2071
Nagyon jó kérdés... telibe talál.

A wikipedia oldalán a filről szóló cikkben már azt is említik, hogy a filmet Budapesten bemutatták a Gede testvérek.

Az egész erről szól: itt antiszemiták vannak....

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 02. 15:15 | Sorszám: 2051
Megdöbbentő a film.

Téma: Veres János kontra HírTV
Marcona Lőrincz
2008. augusztus 02. 09:14 | Sorszám: 21
No azért.... tudod, itt még nem küldtek vissza levágott ujjakat meg füleket... stb.

Bár veres erre sztem már készül, meg durvábbakra is.

Csak az állíthatja le valamennyire, hogy ő igazából azt várja, a gazemberségeiért mikor költözhet Londonba v NY-ba hogy ott élhessen mint marci hevesen... ez az egyetlen vágya ennek a gilisztának.

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 01. 22:23 | Sorszám: 7
A háttérben sztem hatalmi harc. Kinek van pénze és alkalma, meg szakembere, verest lehallgattatni s aztán a szálakat követve profi módon mndent felvenni, majd ezt eladatni a hírtévének?

Talán Imrebá? Nagyon szeretne melnök lenni?

Marcona Lőrincz
2008. augusztus 01. 22:03 | Sorszám: 3
Helmeczy László, az ügy főszereplője: MDF-tag.

Az eszem megáll.

Jól van, Boross meg Dávid. A legjobb helyen vagytok.


Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. július 22. 01:11 | Sorszám: 916
Ennek egy konkrét oka van: ezek mind az avh kgb magasan képzett tagjai voltak s maradtak.
Marcona Lőrincz
2008. június 28. 20:01 | Sorszám: 769
nemcsak azabaj hogy töri (végül is 1978 után főleg másutt élt), hanem azx hogy amit mond az akkora durranós bűzös semmitmondó közhely amekkorát ebben a műfajban csak mondani lehet ráadásul elfogult felszínes és doktríner

ez a filozófia halála ha ez a nő filozófus

de nem az egy demagóg hibbant lükealadárné


Téma: Van-e még kiút ebből?
Marcona Lőrincz
2008. június 23. 15:41 | Sorszám: 322
"Hallottál Te már egyáltalán például a Fugger családról?
Miafrancok voltak ők szerinted"

svájnsteigerek.....


Téma: EB 2008 FOGADÓIRODA - Tegyék meg tétjeiket!
Marcona Lőrincz
2008. június 23. 11:30 | Sorszám: 907
a Schweinsteiger jelentese nem Disznóbaszó, hanem Disznó-Hágó, hágó mint átkelő a magasabb hegyeken...

Téma: Lezuhant a Csányi-érdekeltség helikoptere
Marcona Lőrincz
2008. június 23. 10:27 | Sorszám: 9
mér ne má?

Téma: FIDESZ SZDSZ összeborulás?
Marcona Lőrincz
2008. június 09. 21:34 | Sorszám: 15
te ne zsidózzál itt, te csikágói gengszter, mert szólok a főnökeidnek!
Marcona Lőrincz
2008. június 09. 20:02 | Sorszám: 9
Nopika, egyszer felmerült itt a fórumon, hogy beszámolsz -- csak nekem és kerinek -- titkos nézeteidről Orbán Viktort illetően.

Úgy vettem ki a szavaidból (sorok közül), hogy te igazából.... útálod azt a ronda orbánviktort... De hornnyulát már nem annyira, sőőőőőőőőőt...

Nosika? Kirukkolsz már végre azzal a te nopos öszödi igazságbeszédeddel?


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. június 09. 18:35 | Sorszám: 1544
Ne utáld már annyira. Ő is csak ember. jelenleg nem játszik rossz szerepet, igaz, jót sem.

Téma: Óvakodjunk Fodortól !
Marcona Lőrincz
2008. június 09. 16:57 | Sorszám: 23
Már bocsánat, de nem Zord, hanem Marcona. S ez valódi név, ha hiszed, ha nem. rrefelé sok a betelepedett olasz, akik a kőfejtőkben dolgoztak a 19. századtól. Maradtak a nevek: Marconi Marcona lett, Boffi Bofi, Salamono Salamon stb. Sok ilyen név van.

Nomen est OMEN

Marcona Lőrincz
2008. június 09. 15:30 | Sorszám: 16
azért orbánék zsarolási potenciája is jó nagy. Most, hogy viktor felszólította fodort a szakításra, a szadesz bizny bajban van. ugyanis nem mondhatja, hogy akkor inkabb a maszop, mert ezzel bebukik. viszont fél a fidesztől is. Tehát megint oszlik és hullik.

vagy inkabb a fidesz mellett dönt, ha mer...

ha mer.


Téma: Van-e még kiút ebből?
Marcona Lőrincz
2008. június 01. 22:52 | Sorszám: 6
Nem értek egyet az "új erők" retorikával. Nem szolgál mást, mint a szétforgácsolást. Ezzel lépett fel az MDNP, a Miénk Magyarország (vagy mi a fene Kupa gazemberrel az élén) stb.

Itt a harc a Fidesz és aszdomaszop között zajlik. Az egyik elpusztul, a másik állva marad. Ez jön most.

Megírtam 2002-ben: Ha az utóbbi győz, zuhan a magyar. Most ismét, de súlyosabban: ha az utóbbi marad állva, jaj neked, magyar!

NOPok és MDNP-k: menjetek valahova, de gyorsan.


Téma: Hallottátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. május 30. 21:00 | Sorszám: 662
Fogadjunk te nagyszájú, hogy Chicagóban nem mernél így beszélni --- már csak udvariasságból SEM.

Azért ezt a zsidózást hagyjátok abba, szerencsétlenek.


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. május 30. 09:46 | Sorszám: 1469
Most először meghallgattam László Ervin professzort a fridrikuszban....

Ismét bejött: a mitizált híresség, annak alapján amit és ahogyan mondott, egy nevetséges fajankó.

Nem kétlem, hogy valamihez ért, van szakmája. De ez a fenntarthatósági duma, amit összehord, nagyjából a Hankiss Elemér-féle tudományos komolytalanság, vagy tudománytalanság, minden valós értéktartalom és megfogható módszertan nélkül.

Hülyeség. Egyszerűen kóklerség.

S erre építenek rá egy mítoszt.

Létrehozták a Budapest Klubot, ezen röhög a vakbelem, egy olyan városban, amely tele van orosz golyónyomokkal és a korrupció szennye teljesen elborítja (Demszky itt a főördög).

Ez van tehát? Jól mondták egykor: ha ők győznek, a világot elárasztja a kókleség szennye? Elárasztotta.


Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
Marcona Lőrincz
2008. május 30. 09:41 | Sorszám: 2004
-- Mert akkor nem tudja őket kisöpörni, akkor csak a gazdaságot tudja rendbetenni. Nekik, mert 4 év mulva megint ők jönnek.

Ezzel megint nem értek egyet. Ha afidesz győz, márpedig győzni fog, nem fogja elkövetni a 2002-es hibáit. Egyáltalán nem. Ezerféle eszköze van. Mészáros Tamás, ez a szegény színházkritikus, aki felcsapott politikai elemzőnek (ha-ha-ha -- annyit ért hozzá, mint én a kukoricatermsztéshez), visszatérően a kettős állampolgárság rémét vizionálja. Mert hogy ezzel a fidesz bebetonozza magát.... helyes a félelem, megdícsérem érte. Csak féljenek, s meg is lesz a foganatja: min. 12 év fidesz-kormáy.

Marcona Lőrincz
2008. május 29. 22:17 | Sorszám: 1999
Nem értek egyet ezzel.

Fogadik bárkivel, hogy egy hónap múlva sem lesz lényeges változás a népszerűségi mutatókban.

Ha Orbánt nem ütötte ki az, amit 6 éve csinálnak vele, akkor most UGYANAZA TAKTIKA A JELEN SZITUÁCIÓBAN NEM HOGY KIÜTNÉ, HANEM ELLENKEZŐ IRÁNYBAN SÜL EL....

azért ennyire nem betegek a magyarok.


Téma: Van-e még kiút ebből?
Marcona Lőrincz
2008. május 29. 17:19 | Sorszám: 1
Szerintem van jövője. De a jelen helyzet mélyen benne gyökerezik a magyarok korrupt lelkületében. Kevés olyan korrupt banda van ezen a földön, mint a magyar, amit semmi sem mutat jobban, mint a szexuális morálja, mely elborzasztó akár a szlovákokéval vagy a szerbekével is összevetve: szinte minden magyar kislány simán elmenne prostinak, ha jól megfizetik. Ez egyébként közmondásos a szomszéd népek bölcsességében.

Ha ez megváltozhat, lesz kiút. A korrupciót kell kiírtani. A korrupt, sötét és sunyi mentalitást, amely a magyarságot áthatja és leláncolja. A sötét tudatlanságot, mellyel a földre néz és nem veszi tudomásul, mi folyik benne és körülötte. A sötét és megveszekedett durvaságát, műveletlenségét és barbárságát, amivel csak a bajszát növeszti, ahelyett, hogy tanulna -- nyelveket, kultúrát, civilizációt.

A mai politikai helyzet erre a sötétségre épül. Semmilyen ép erkölcsű népet nem lehetne beetetni olyan politikai ribancokkal, mint Gyurcsány és a szocialisták. Ha mégis leküzdik a magyart, megérdemli, mert hagyja. Hiszen nem érdekli más, mint a barázda, a sötét melankólia, és a feleség verése.

NOP: Nap Oldali Párt


Téma: Tölgyessy javaslata kormánybuktatásra
Marcona Lőrincz
2008. május 18. 09:24 | Sorszám: 6
Gondolkodom azon, hogy mi készteti Tölgyesit erre a mostanában mutatott hiperaktivitásra. Persze, mindannyian elemzünk és javaslunk, de T. egyirányba javasolgat, a konstruktív bizalmatlansági indítvány felé....

nekem ez valamiért nem tetszik.

De miért Nem????

Megmondom: azért, mert ezzel a fidesz belemenne abba a szrba, amit a szdsz-mszp-mdf hoztak össze együtt. Góliátné Dávid Ibolyka ( ) megint beindult az aktivitásával és arra akarja rábírni Viktorékat, hogy most aztán EGGGGGGYYYYÜÜÜTTT lépjenek fel gyf ellen.

Érdekes... három hónapal ezelőtt még a népszavazási IGENRE buzdított Góliátné....( ) Most meg együttttt?

Szval Tölgyesi is be akarja vonni a szarba a fideszt. De ennek a szírénhangnak NEM SZABAd engedni. Itt akkora katymaszt hoztak létre ezek (Gyurcsányné Pető Iván és Petőné Lendvai Zombor és Gólitáné), hogy EBBŐL KI KELL MARADNI!!!!!!

Csak olyan erő tudja rendbe tenni a dolgokat, amelyik távol tartja magát a korrupció és elvetemültség ezen malströmétől. Viktor helyes teszi, ha továbbra is csöndben marad és figyel, mikor lesz szükség a valódi fellépésre....


Téma: Média jobbra át?
Marcona Lőrincz
2008. május 17. 15:38 | Sorszám: 47
Menedzsere: geszti Péter....

az egészben van valami éles, kellemetlen, természetellenes...

miért a hősök terén, miért felszórva...

miért nem szelídebben, természetesebben, szebben...

pénzmosás van benne.


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. május 17. 15:21 | Sorszám: 1300
Nagyon jó, de Földesi Margit kétszer is képes volt azt elmondani, hogy Herder jóslata a magyarság elpusztulásáról a 15. századból való.

Bocsánat, egy történészről van szó????

nem tudja, hogy Herder 1803-ban halt meg, a jelzett írása 1774-ben jelent meg???

Ha nem is szakterülete, de ekkora tájékozatlanságot hogy engedhet meg magának????


Téma: A következő lépés: önmerénylet
Marcona Lőrincz
2008. május 04. 12:58 | Sorszám: 70
Kedves ÁLLAT! Tévedsz. Az én agyam 1-10 nanobytos...

sajnos
http://www.youtube.com/watch?v=KbeTOum15wo

Marcona Lőrincz
2008. május 04. 08:48 | Sorszám: 63
Élménybeszámoló -- most írtam nektek.
Marcona Lőrincz
2008. május 04. 08:33 | Sorszám: 61
Tegnap láttam egy valódi Magyarok Nyilai Felszabadító Hadsereg tagot.

Ott ült a Tecsó előtt, rövidre nyírt hajjal, fekete bakkancsban, és fekete trikót viselt Magyarok Nyilai Felszabadító Hadsereg felirattal.

Fagyit evett.

Megkérdeztem: akkor ez létezik? Rámnézett és jelentősen bólogatott: hát persze. Akkor te most egy ilyen vagy? Hát persze, válaszolta és tovább nyalta a fagylaltot. S hol szerezted ezt a trikót? Hol, hol... Hát a Tomcat budapesti boltjában.... majd elsétált.

Értettem. Noha semmit sem tudunk erről a "szervezetről", fogalmunk sincs, ki vezeti és miért, a rendőrség soha nem jut a nyomukra.... de trikói és kabbalái már vannak. Ami pontosan megfelel annak a képnek, hogy amikor ezek a fajták felvonulnak, a legfeltűnőbbek a hatalmas, méregdágán megvarratott zászlók, kitűzők, a felszerelés. Ez mind jól látszik --- a képernyőn.

S a trikót tehát Tomcat árusítja. Ja igen, ha nem mondták volna már elégszer: a nagyszerű Tomcat nem más, mint egy utolsó, szemét provokátor.


Téma: Olvastátok? (13.)
Marcona Lőrincz
2008. május 02. 21:33 | Sorszám: 64
Sajnos ez pontosan így igaz, bár nem a teljes igazság.

A zsidósággal szembeni viselkedés megroppantota a magyarok erkölcsét.

Mert ugyan a Vasgárda meg Tiso a magyarokat elzsidósodottnak tartotta (s ez volt az egyik érv a magyarellenesség mögött), a zsidóság főképpen áldást hozott a magyarságra -- 1919 dacára.

A morálisan megroppant magyarság tovább szédült a korrupcióban 1957. május 1-vel és azt követően -- 1994, 2002, 2006.

Másfelől azonban: a zsidóság identitását a maga céljaira felhasználó új hatalmi góc ezt a morális romlást minden erejével segítette, sőt felgyorsította, s ezen van mind a mai napig.


Téma: Népszabó mint kultúrmérce :D
Marcona Lőrincz
2008. május 01. 22:09 | Sorszám: 0
A mai gyorshírük

Május 1-je a Városligetben jétékpisztollyal

NOL • Népszabadság Online • 2008. május 1.


Gyurcsány ezt a jétékpisztolyt is Kínában gyártatja


Téma: Láttátok? (4.)
Marcona Lőrincz
2008. január 16. 23:41 | Sorszám: 182
Charlie Wilson's War: nézzétek meg. Vannak benne -- végre -- eredeti felvételek arról, a Stingerekkel hogy lehetett lelőni a russzki helikoptereket anno Afganisztánban. Nagy élmény volt... s világos, hogy a SU itt totál katonai vereséget szenvedett. Már 1987-re. De közben idehaza még zúgott a hazugságpropaganda. Mint most is.
Marcona Lőrincz
2008. január 16. 23:39 | Sorszám: 181
Nem tudom... szerintem nem, de most erre nem vennék mérget, mert rég nem hallottam, láttam. Ami megmaradt bennem a Hírtv-s szerepléséből, az egy tipikus, extrém magyar idealizmus, szinte nulla ralitásérzékkel egybekötve. Ezt én nem nevezem elmebetegségnek, ez részben talán a szocializmus hozadéka volt, az ideológiájának a hatása. S még ezt a hatást sem mondanám negatívnak, egyáltalán nem. Mert ugyan a praktikumtól elfordított sokakat, de nekem ez az idealizmus mégis 1000% szimpatikusabb, mint az US down to earth pragmatizmusa, amivel mindent tönkre tesz maga körül a világban. Ha valaki ezt szereti, nézze meg a Charlie Wilson's War c. filmet, talán már otthon is adják... szóval sztem K. nem elmebeteg, hanem flúgos idealista. Nincs ezzel egyedül.
Marcona Lőrincz
2008. január 16. 21:44 | Sorszám: 177
Emlékeim szerint én Kerényinek köszönhettem, hogy nem lettem színházi rendező. Erre a szakra felvételiztem anno. Az 2. fordulóban az volt a feladat, írjunk egy dramaturgiai vázlatot Szigligeti Liliomfi-járól. Megírtam, egy 18 éveshez képest zseniális ötletet érvényesítve: az ellenpontozó cselekvést a színpad előterében. Kerényi úgy rugott ki, hogy a lábam sem érte a földet. Sok év múlva már Németországban élve láttam egy Brecht-darabot -- pontosan azt a technikát alkalmazta, amit magam is kitaláltam anno. A darab szenzáció lett -- én meg ismét egy tapasztalattal gazdagabb.

Különben K. jószándékú sztem. De valahol ő is flúgos, mint sok, kiemelkedő magyar személyiség.


Téma: Haldoklik a Gondola fóruma
Marcona Lőrincz
2008. január 12. 08:44 | Sorszám: 324
Szó sem lehet haldoklásról! A Gondola Fórum egy kiváló, intellektuálisan vibráló, magas szinten és kulturáltan szórakoztató fórum, művelt emberek és különösen művelt viccmesélők kedvenc, napi találkozó helye. Az ember már úgy kel fel, alig várja, hogy megnézhesse, a sziporkázó elméjű fórumlakók melyike töltött el egy-egy fél éjszakát azzal, hogy mívesen válogatott és gondolatban előre összefoglalt belátásait írásba szedje. Minden Gondolás napi programjában legalább 2 óra fórumozás szerepel, plusz 2 óra a másodlagos irodalom tanulmányozása, nehogy felkészületlenül szóljon valamit.

Vagyis e fórum, mint Hazánk egésze, a legkiválóbb egészségnek örvend. Hiszen otthonaink is boldogok és családjaink is vidámak, munkahelyeinken hangos éneklés hallatszik még a legeltökéltebb munka közepette is. Virul az ország, újra él már... a gazdaság rakétasebességgel fejlődik, utak, vasutak, gyárak épülnek, munkaidő után az éttermek és a kávézók és a kocsmák zsúfolásig teltek a vidám, egymással meghitten beszélgető vagy csak szórakozó emberekkel... s mindenütt sok-sok gyerek és új kórházak és még újabb welness intézmények a közegészség fenntartására..s mindez egyetlen embernek köszönhető, akit mindannyian szeretve tisztelünk és tisztelve szeretünk... és és és

és a Gondola NEM haldoklik.

Marcona Lőrincz
2008. január 12. 04:28 | Sorszám: 320
Hol van itt haldoklás? Mindenki nagyszerűen érzi magát... mint A Pokolba Tartó Vonat c. novellában, ha valaki olvasta volna.

Vidáman, egymás közt, leginkább lényegtelenségekről nevetgélve... miközben a vonat örökké és megállíthatatlanul a Pokolba tart.


Téma: spiclilista: Szabó István, Szepesi ...
Marcona Lőrincz
2006. február 02. 20:42 | Sorszám: 350
PASKAI NEM VOLT ÜGYNÖK!!!!!

Hallgassátok meg:http://www.inforadio.hu/hir/belfold/hir-20245

Marcona Lőrincz
2006. február 02. 20:14 | Sorszám: 346
Nekem szóltál?

Email a webmesternek | Gondola