gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Dávidékra soha!
Public Enemy
2006. április 10. 18:01 | Sorszám: 53
klasszikus hárítás: De a másik is....
Ha jól emlékszem az oviban én is mondtam: A Gergő is dobálta a homokot!
A lényeget nem értetted vagy nem akarod(és amásodik a valószínübb sajnos) ezért tartottok ott ahol. Egyszer talán majd rájöttök hogy ez zsákutca. Sok sikert hozzá.
Hajrá Jobboldal!!
Public Enemy
2006. április 10. 17:18 | Sorszám: 47
Szerintem nincs szükség Mszpés igérgetésre meg holmi korbácsra mivel a Fidesz az elmúlt 4évben szépen módszeresen megpróbálta kicsinálni az MDFet. Politikusok átcsábításától(pl Lezsák Sándor) kezdve egészen a zsarolásig ugye minden volt a palettán. Gondolom a cél hogy a jobboldalról mindeki csak a Fideszre szavazzon hiszen más már nem marad azon az oldalon (bohóckodó MIÉP-Jobbik nem tényező)Na mármost ez nem sikerült mert 270000ember az MDFet ikszelte be vagy mert szimpatikus neki a pártprogramja és politikusai vagy mert ugynevezett protest szavazatott adott le a 2 nagypárt ellen. Ezen emberek nem szeretnék ha a Gyurcsány-kormány folytassa tevékenységét és azt sem szeretné ha Orbán visszajönne.
Egyrészről tehát az MDF nem teheti meg szavazóival szemben hogy ezek után bárhova is odacsapódik másrészről ők már választások elött "kőbe vésték" hogy nem "fekszenek le" senkinek.
Amúgy a Fidesz magának köszönheti az egész helyzetet mert ha nincs szerver ügy, zsarolgatósdi, Szókimondó (hehe)Mikola akkor lehet hogy simánbehúzzák az első fordulót. Ezen kéne inkább elgondolkodni nem állandóan kommunista-liberális összeesküvéseket keresni mindenben.
Hajrá Jobboldal!

Téma: Gyurcsány a dologtalan Miniszterelnök
Public Enemy
2006. június 16. 23:01 | Sorszám: 23
Húha, olvasott is vagy, ismered a mamlasz kifejezést! Hát, ezt nem gondoltam volna... Van közkönyvtár a községben?!
Public Enemy
2006. június 16. 22:52 | Sorszám: 20
Ezt egyedül hoztad össze, vagy behívtad a többieket is a kultúrból. hogy segítsenek?
Public Enemy
2006. június 16. 22:41 | Sorszám: 18
Nálatok a teleházban honnan van áram? Az öregek tekerik az áramfejlesztőt, mi..?
Public Enemy
2006. június 16. 21:56 | Sorszám: 16
Kevés szánalmasabb dolog van annál, mint amikor jobboldal-fanok futtatják Megyót. Bár a Pozsgay-Szűrös-Csintalan trió sem kevés. Próbáljátok meg Kádárt is a nevetekre venni, nem számít, mit csinált, csak lehessen vergődni doszt. Ti tényleg ezt érdemlitek. Hát, ilyen jót régen röhögtem. Mit akartok Ti, ha ha ilyen szutykokat örömmel öleltek a kebletekre? Kabaré, na...
Public Enemy
2006. június 16. 21:04 | Sorszám: 10
"A magunk módján mi is figyeltetünk,
Aki előttetek áll, az a mi emberünk,
A magunk módján mi is figyeltetünk,
aki előttetek áll, aki mellettetek áll,
aki mögöttetek áll, az a mi emberünk!"

Téma: Mikor kerültünk az adóság spirálba. Miért érdeke a politikusoknak a törlesztés?
Public Enemy
2006. július 07. 18:26 | Sorszám: 2
Ez nagyon jó! Él még vajon az idős elmebeteg, mert megvenném Tőle kis szösszenetének a megfilmesitési jogait?!

Téma: Lovas pert nyert Sickratman ellen
Public Enemy
2006. június 16. 15:27 | Sorszám: 130
Na jó, de ez egy high-tech klaviatúra!
Public Enemy
2006. június 16. 15:17 | Sorszám: 125
A számítógép elterjedésének korai szakaszában sok mezei felhasználó reklamált, hogy nem találják az "any key"-t.

Téma: Gyöngyösi Puskin mozi ügye
Public Enemy
2006. augusztus 04. 17:25 | Sorszám: 1
Ez oké, de mi van a mozival?

Téma: Izrael ENSZ-állásokat bombázott
Public Enemy
2006. július 26. 11:26 | Sorszám: 6
Aha. Tehát az internet korában, a fényképezős-mobiltelefon korában, a laptop-ok korában, abban a háborúban, ahol a két oldal civil lakossága chat-szobákban tárgyalja meg, melyikük városában éppen akkor mit írnak nullára a másik oldal rakétái, szóval ott lebombáznak 4 ENSZ megfigyelőt, nehogy lássanak valamit...

Téma: VEZET A FIDESZ V.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 20:17 | Sorszám: 80
Véleményed szerint. Ami, ugye.. Maradjunk annyiban, hogy érdekes.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 20:14 | Sorszám: 79
Most, hogy kérded, belátom, igazad van. Nem is vagyok rá büszke. Tény. Liberális vagyok, szerintem ezt az általam választott párt képviseli a legjobban, rájuk szavazok. Még az is lehet, hogy tévedek. Sok mindennel nem értek egyet, amit csinálnak, a többieknél még több ilyen dolog van. Én az egészet annyira nem szívom mellre. A legjobb barátom fideszes. Van miépes haverom. Nem ezek a komoly dolgok. Meg a másik, nekem leginkább véleményem van dolgokról, nem gondolom, hogy igazam van. Csak én így látom. Max. tévedek. Ennyi.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 19:58 | Sorszám: 75
Jó.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 19:47 | Sorszám: 73
De. Ezt érted. Pedig nem az. És nem is lesz. Ez van.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 15:40 | Sorszám: 63
Nem az a bajom. Egyébként nem akarok én állandóan vitatkozni, viszonylag paraszt természetem van, és ha (egyébként teljesen más okból) smekker vagyok, akkor ugatok befele mindenkinek. Ha megbántottalak, elnézést! De tényleg!
Public Enemy
2006. augusztus 02. 02:56 | Sorszám: 61
13 éves korom óta járok Fradi meccsre. A világ legjobb játéka. SOHA nem szavaztam az MSZP-re. De a többi stimmel. Ja, és mulatozásban elég komoly rutinom van. Elég nehezen is viseli az éppen hozzám tartozó kedves. Szóval valami komolyabb érvet..
Public Enemy
2006. augusztus 02. 02:49 | Sorszám: 60
Ja, majd' elfelejtettem: tehát a kolbásztöltő verseny és Győzike között nincs átmenet? Vagy Szabolcska Mihály vagy Barátok közt? Vagy a gumicsizma vagy a makkos macskarugdosó, valami jó kis színes zakóval? Gyökér vs. Ultrasuttyó? Hát, inkább egyik sem. De azért csak legyen kolbász.Sok. Finom egyébként. Csak azok csinálják, akik értenek hozzá. Ők viszont csak azt csinálják.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 02:08 | Sorszám: 58
Minek Neked Jákó Vera, amikor ott van Pataky Attila, meg Demjén Rózsi, meg néha Kovács "Ravasz-Tavasz" Ákos(h)? Rákay Kálmán ( szponzorálja a Philips ) meg szériatartozék. Jaj, majdnem elfelejtettem Sasvári Sándort és Varga Miklóst. Az "Akikre büszkék vagyunk" tábla nálatok is igen gáz.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 01:26 | Sorszám: 55
Én nem nagyon szoktam a jelenlegi rezsimet dícsérni. Csak a Fidesznél nem bírtam az egyszerűséget, a "Kolbásztöltő versenyt a Sándor Palotába" stílust, ezért nem kedvelem őket. Ennyi. Felőlem 20 évig is lehetnének kormányon. Az én életemben nem oszt, nem szoroz. Ettől a mostani garnitúra nem lesz okosabb, se, szebb, csak nincs rajtuk gumicsizma.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 01:14 | Sorszám: 54
Persze, meg rossz orvosokkal, újságírókkal, bérszámfejtőkkel, kovácsokkal, énekesekkel és földművelőkkel.Valamint kőfaragókkal és baletművészekkel. Ez csak neked érv.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 01:03 | Sorszám: 50
Neked. De nem ütheti mindenki a vasat 6-tól 2-ig.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 01:02 | Sorszám: 49
Ja, csak kevered a végzettségét tekitve fizikus és a tevékenységét tekintve fizikus fogalmát. Is. Ne is olvass egyébként se Kornait, se Népszabadságot. Minek?
Public Enemy
2006. augusztus 02. 00:54 | Sorszám: 46
Nem biztos, hogy ugyanarról az emberről beszélünk:
http://www.colbud.hu/fellows/kornai_publ/cv_in_hungarian.pdf

Tehát: 13 egyetem díszdoktora, az MTA-n kívül az angol, az amerikai, a svéd, az európai, az orosz, a finn tudományos akadémia tagja, a Harvard egykori professzora balos? És közben közgazdász? Meg a francia Becsületrend tisztje? Tudhat valamit...

Public Enemy
2006. augusztus 02. 00:43 | Sorszám: 43
NSZ?

Szégyen? Lehet. El kell végezni. Ennyi. Mármint a követett rálátásról.

Public Enemy
2006. augusztus 02. 00:34 | Sorszám: 40
Egy nincs elég egy mondatban.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 00:33 | Sorszám: 39
Ez nem így van. Kornai soha nem volt Gyurcsány tanácsadója. Minek lenne az? Egyébként tényszerűen igaz, hogy 2000 óta romlik az egyensúly. Én meg közgazdász vagyok, és komoly ember nem volt, aki szétszedte volna a cikket. Ja, és Chikán távozása óta (2000) nincs a jobboldalon nincs fajsúlyos versenyző.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 00:27 | Sorszám: 38
Budapesten a jobboldal 4 kerületben erős: I-II-XI-XII. Én a II. kerületet ismerem. Rózsadomb ide-Káderdomb oda:Horváth Csaba a polgármester. Az MSZP-s bohóc. Mert a Fidesz meg a MIÉP alátett egymásnak rendesen. Bravó! Egyébként 2002-ben nálunk a MIÉP 10 százalék felett volt.Valamint én ott voltam 2002-ben, a választások második fordulójának estéjén a Millennáris Parkban. Kemény volt! Ennyi szépen (?) felöltözött, sírva kurvaanyázó embert ( nőket is szépszámmal!) én még nem láttam. A polgárok, ugye.
Public Enemy
2006. augusztus 02. 00:16 | Sorszám: 36
Ez a hét vicce! Nagyon jó! Van még ilyen? Imádok röhögni. Dehogy ne csak a vicc legyen: olvasd el Kornai kétrészes cikkét ( ha nem ugrana be rögtön, a legnagyobb élő magyar közgazdászról van szó) a Népszabadságban. Igaz, nem fizikus, de viszonylag kevés ország vezetésében vállalnak aktív szerepet a fizikusok. Talán, mert nem értenek hozzá. Nem Matolcsy, nem Járai, hanem egy profi.
Public Enemy
2006. augusztus 01. 23:40 | Sorszám: 33
Persze.Az MTA-nak külön tagozata van náluk.
Public Enemy
2006. augusztus 01. 23:38 | Sorszám: 32
Mint említettem, a tények. Az ország 20 százaléka. Lehet izmozni, csak vicces. Panelproli témában pedig Bayer Zsolt (2002) az ötletgazda, de szórakoztató a 2006-os választások második fordulóján készült Demokrata DVD is.
Public Enemy
2006. augusztus 01. 23:31 | Sorszám: 28
Hát, nem az ötletbörzékről híresek.
Public Enemy
2006. augusztus 01. 23:22 | Sorszám: 26
Nekem (is) régi vesszőparipám, hogy Magyarországon nem lehet választást nyerni Budapest ellenében. Itt a tényeket kellene egyszer és mindenkorra figyelembe venni: az ország 20 százaléka ebben a városban él.Nagyobb, mint az utána a sorban következő 10 nagyváros összesen. Lehet ez berzenkedni, meg a vidék fontosságát hangsúlyozni, de ettől nem lesznek kevesebben a budapestiek. Lehet panelprolizni is, az eredmény látható. Stratégiát kellene váltani. De nagyon. Milyen párt az, amelyik rendszeresen pártonkívülit indít a főpolgármesteri posztért? Mennyire fontos neki az ország fővárosa, ha nem képes egy normális jelöltet találni és felépíteni a saját tagjai közül?
Public Enemy
2006. július 31. 14:53 | Sorszám: 19
" A politikai gyűlölet egyébként az egyik legostobább magatartás: beveszek egy kanál mézet, és azt várom, hogy a másiknak ártson."

Régen ZH-kon ilyen mondatoknál az " A igaz, B igaz, de nincs köztük logikai összefüggés" választ kellett bekarikázni.


Téma: Tizedelés a mentőknél
Public Enemy
2006. augusztus 02. 10:11 | Sorszám: 46
Tegnap le is mondott az Országos Mentőszolgálat vezetője.

Téma: Láttátok?
Public Enemy
2006. július 21. 17:01 | Sorszám: 547
Valószínüleg csak ezért nem nézik. Ahogy befut, szalad össze a Síp utca-Dohány utca lakossága, de a vetítéssel megvárják az Új-Lipótvárosi közösséget is.
Public Enemy
2006. július 21. 16:18 | Sorszám: 545
Biztos ezt nézi azóta az egész hitközség! Nem a szemétben végezte, á, dehogy! Béci bácsi! A Ön gondolkodásmódjával az a baj, hogy nincs.
Public Enemy
2006. július 20. 11:06 | Sorszám: 512
A Napkelte az Angol utcában készül, ami Zugló, akár csak a Róna utca.

Téma: Hoppá! Pokorni célkeresztben?
Public Enemy
2006. május 30. 23:28 | Sorszám: 123
Külvárosi utcasarkon két iszákos harákol,
Minek ide forradalom, összedől ez magától:

"A kommunikációs vezetőnek hétfőn kinevezett Szijjártó Péter egy nap alatt változtatott álláspontján, hétfőn még azt jelentette be, hogy Hammerstein Judit marad a Fidesz sajtófőnöke, kedden viszont azonnali hatállyal felmondott neki.

Úgy tudjuk, Hammersteintől a pártelnök jóváhagyásával azért vált meg azonnali hatállyal Szijjártó, mert megítélésük szerint ő továbbra is Áder emberének számított"

Most akkor ki az ellenfél? Áder oder Pokorni? Csórók, van bajuk elég...

Public Enemy
2006. május 30. 08:37 | Sorszám: 34
" Láncos kutya
Tóta W. Árpád
2006. május 30., kedd

Végre megkapta az az alattomos Pokorni a magáét (jedem das seine!), a sunyi zsidóbérenc, aki benyomta az iskoláinkba a zsidó holokausztot, meg szóba áll a gyökértelen kozmopolitákkal. Ott a selyemzsinór a Magyar Nemzetben. Álnéven, valahonnan a magasból aláhullva, [mert Egei Antal nyilván nem létezik] bábszínház ez, mátrix. Olyan nyers hatalomtechnikai eszközök villannak meg itt, kedves barátaim, amikről eddig politikus nemigen beszélt. Ahogy a pénzbehajtás szükségszerűségéről, úgy a belső módszerekről is hallgattak. Például hogy a fraternizálás a fronton büntetendő, hogy aki szóbaáll az ellenséges sajtóval, az maga is ellenség, és aki egyáltalán bármit is tesz a pozíciójáért, az alattomos törtető. Meg hogy Nagy Testvér figyeli, merre smúzolsz, valamint lehozatjuk a Magyar Nemzetben, hogy egy oviba jártál Landeszman rabbival. Ez már nem a vita, hanem a rituális úrfelmutatás és a paranoid hiszti.

A Fidesszel most nem illik foglalkozni, hanem szemérmesen félre kell nézni, mint egy kivillanó segg láttán. Mi azok a lovagok vagyunk, akik holokauszttal nem foglalkoznak - mondja a cikké lett ige. Ha Pokorni holokauszt-emléknapot meg emlékművet akar, akkor nem velünk van. A holokauszt zsidóügy, mi meg a magyarok vagyunk. Igaza van a szerzőnek: Pokorni stratégiája mindig is azon a felismerésen alapult, hogy azok a magyarok, akik szerint mondjuk a holokauszt nettó zsidóbiznisz, szerencsésen kevesen vannak, viszont az összes többi fajta magyar meglehetősen kellemetlen társaságnak találja őket.
Morálisan elfogadhatatlan. Jobboldalilag.

A lényeg azonban nem ez. Pokorni Zoltán fő bűne itt kendőzetlenül leírva az, hogy magától erősíti a pozícióit ahelyett, hogy dorombolva várná az előléptetést. Ide szalad, oda szalad, lobbizik, támogatókat szerez a rohadék. Meg játssza a normálist! Bizonyára ő akar lenni az Isten. Holott Pokorni csak annyit tud, hogy nem feltétlen isten kell a párt élére, meg nem úgy van az, hogy bármit el lehet játszani, istent például nem annyira. Vannak ilyen folyamatok a történelemben, amikor a vezér helyére nem másik vezér, hanem másik rendszer kerül.

Egyébként nekem ez a Navracsics is gyanús. Még az is lehet, hogy létezik a zsidóbérenc tanárok összeesküvése.

Igen, tudom, túl sokat foglalkozik a sajtó a Fidesszel, ahelyett hogy az alakuló kormány körme alatt keresné a piszkot; annyit csámcsog szegény Fideszen, hogy az már illetlen. A Fidesszel most nem illik foglalkozni, hanem szemérmesen félre kell nézni, mint egy kivillanó segg láttán.

De hát kérem szépen, ha már egyszer a segg kivillan, akkor avval a média és a publikum foglalkozni fog. Mert nemcsak zsidó, de buzi is, kedves barátaim. Vagy ha így jobban tetszik: színházunk közönsége kedveli a királydrámát."

Public Enemy
2006. május 29. 19:00 | Sorszám: 21
Ja, a magasan kvalifikált cikkszerző azt az apró tényt kedvesen elhallgatja, hogy Pokorni képviselte a Fideszt a "zsidóbarát"-sággal nehezen vádolható Demokrata szülinapján.
Public Enemy
2006. május 29. 17:52 | Sorszám: 7
Arról azért nem Pokorni tehet, hogy Orbán úgy néz ki, mintha turkálóból öltözködne, és Mikola találó megjegyzései sem köthetők hozzá szorosan.

Téma: A polgári sajtó helyzete, tündöklése és bukása (?)
Public Enemy
2006. augusztus 03. 11:33 | Sorszám: 41
Akkor Ady, ha élne, húzhatna a francba?

Ady Endre: A hőkölés népe

Ez a hőkölő harcok népe
S mostani lapulása is rávall,
Hogy az úri kiméletlenség
Rásuhintott szíjostorával.

Mindig ilyen volt: apró khánok
Révén minden igának barma,
Sohse harcolt még harcot végig,
Csak léhán és gyáván kavarta.

Erőt mutattak, erőt látott,
Vertnek született, nem verőnek.
Önerejét feledte mindig,
Sohse szegzett erőt erőnek.

Betyár urai így nevelték,
Nem rúg vissza, csak búsan átkoz,
S ki egyszer rugott a magyarba,
Szinte kedvet kap a rugáshoz.

Ma is itt ül, lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szívét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák.

Csak a Csodák-Ura meglátná
Végre ezt a szánalmas népet,
Adna neki csak egy dárdányi,
Úri kis kiméletlenséget.

Hogy néhány maradt sereghajtó
Törötten, fogyva azt ne vallja:
Ezért a népért úgyis mindegy,
Ebsorsot akar, hát – akarja.


Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
Public Enemy
2006. augusztus 05. 00:32 | Sorszám: 248
Oké, csináljuk ezt.
Public Enemy
2006. augusztus 05. 00:12 | Sorszám: 246
Ami nyereséges, azt nem kell eladni. De a többit meg nem lehet. Így megoldódott a probléma, ez egyiket nem kell, a másikat nem lehet. Zárt a rex-asztal. De mi van akkor, ha a nyereség kisebb, mint a veszteség?
Public Enemy
2006. augusztus 05. 00:07 | Sorszám: 242
Akkor a személyszállítás Franciaországban és Japánban sem nyereséges?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 23:58 | Sorszám: 239
Elnézést, de milyen buzogányt kell hol kiállítani? Egy olyan vallás esetében, amelyik az oltárt, a szobrot, a faragott képet is elutasítja?!
Public Enemy
2006. augusztus 04. 23:55 | Sorszám: 237
Mondtam, ha a csóka hazudik, én is. Naiv vagyok, hittem neki. Tévedtem.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 23:39 | Sorszám: 233
Ez jó, csak nem igaz. Mielőtt félreértés esnék, ezt nem én mondom, hanem egy nálam 17 klasszissal kompetensebb figura: a német Államvasutak vezetője, ha Ő hazudik, és is:

"A vasút nem lehet nemzeti ereklye"
A Deutsche Bahn vezére szerint az állam rossz gazda

A német állam tőzsdén privatizálja nemzeti kincsét, a Deutsche Bahnt. Hartmut Mehdorn vezérigazgató szerint a vasúttársaság magánkézben sokkal eredményesebben tud működni, mintha az állam üzemelteti. Európában rövid időn belül három nagy vasúttársaság marad csak talpon, a többiek – köztük a MÁV – kénytelenek lesznek hozzájuk csatlakozni a túlélés érdekében.

– A német állam eurószázmilliókért épített önök helyett ultramodern pályaudvart, a Deutsche Bahn Európa fő teher- és utasszállítója, szinte nincs is konkurenciája. Miért erőltetik mégis a cég privatizációját?
– Az államnak egy centje sincs bármilyen jövőben szükséges fejlesztésre, de még szinten tartásra sem. A kassza deficites, mert a költségvetési pénzek az egészségügyre, az oktatásra, a tudományos fejlesztésre, a nyugdíjreformra, a társadalombiztosításra kellenek, olyan célokra, amelyek az ország fejlődéséhez, versenyképességének szinten tartásához kellenek. Az ezekhez szükséges anyagi fedezetet részben biztosítják majd a vasút eladásából származó milliárdok. Egyébként is, abszurdum, hogy az államnak kelljen a versenyszférához tartozó ágazatról, tudniillik a teherszállításról vagy az utasszállításról gondoskodnia.
– A vasút szerte Európában nemzeti kincsnek számít. A sínek és a vonatpark stratégiai jelentőséggel bír, nemzetbiztonsági, többek közt katonai szempontból…
– A rakéták, bombák korában ezt ön sem gondolhatja komolyan! A vasútnak semmiféle hadi vagy bármilyen más nemzeti érdekhez kötődő stratégiai jelentősége sincs. A vasút abszolút internacionális tevékenység színtere, a vonatközlekedést, az utast, az árufuvarozót egyenesen zavarja, hogy várakozni kell az országhatárokon. Mára nyilvánvalóvá vált, hogy az autósztrádáknak sincs semmiféle stratégiai jelentőségük. E tekintetben a vasút és az autópálya nem különbözik egymástól. Egyébként is talány, hogy milyen alapon fogadják el a politikusok, mondjuk nyugati szomszédunkban, hogy az autópályákat előbb-utóbb magánkézbe adják, tőzsdékre viszik, ugyanakkor a vasutat nemzeti ereklyeként beállítva állami monopóliumként kezelik.
– Ettől még jól működik a TGV, a francia szuperexpressz, így is pillanatok alatt Párizsból Lyonba, Marseille-be röpít. Az állam lehet tehát jó gazda…
– Én csak deficites állami vasúttársaságokat ismerek a szomszédságunkban. Egyre több a probléma velük, fejlesztések maradnak el pénzhiány és időpazarlás miatt, és ez lassítja az európai gazdasági vérkeringést. Ahol viszont privatizáltak, ott szinte mindenütt nyereséges a vasút. A Deutsche Bahn terjeszkedni akar, a szolgáltatásokat igénybe vevők komplex, hatékony kiszolgálását tervezzük. A hagyományosan utazókat hamarosan taxival vagy a vonatjegy árába foglaltan földalattival, az elhivatott környezetbarátokat pedig bérbiciklikkel visszük el otthonuktól a pályaudvarig, megérkezésük után pedig onnan a végcéljukig. Az autósnak parkolóhelyet, az autózni szándékozónak bérkocsit biztosítunk. A súlypont azonban a komplex fuvarozótevékenységre, a logisztikára helyeződik. A globalizált vállalatok közötti versenyben hallatlan előnyre tesznek szert majd azok, akik a Deutsche Bahn révén nyolc-kilenc nap alatt képesek mondjuk gépkocsirészegységeket eljuttatni Kelet-Kínából Európa szívébe és fordítva. Tengeren ez két hetet vesz igénybe. Már megkezdtük a gyorsvasútvonalak kiépítését Berlin és minden nagyobb német város, valamint Sanghaj között – Szibérián át. Higgye el, ilyen grandiózus és az egész német gazdaságot erősítő fejlesztésekhez egy állam nemcsak pénzt, hanem szakembergárdát sem tudna adni. Mi mindkettővel rendelkezünk.
– Feltéve, hogy a politikai döntéshozók megszavazzák a privatizációt.
– A privatizáció sínen van, 2008-ban már a tőzsdén lehetünk.
– Berlin pénzügyi szenátora, Thilo Sarrazin állítja, hogy az állami részvénypakett eladása csalóka, a német állam végül is semmit sem keresne: hiába jutna azonnal ötmilliárd euróhoz, a tőzsdére vitel előtti feltőkésítés ennél többet vinne el a központi kasszából.
– Számításaink szerint ha integráltan, tehát a sínhálózattal együtt viszik tőzsdére a vasutat, akkor legalább tizennégy-, de nem kizárt, hogy 20-23 milliárd eurót fog hozni tíz év alatt. Ehhez kell viszonyítani a privatizáció előtti szanálás egyszeri költségét, amely ötmilliárd eurót sem emésztene fel. Egyébként az ugyancsak szociáldemokrata közlekedési miniszter, Wolfgang Tiefensee egyértelműen kiállt a nagykoalíciós kormány nevében az integrált privatizálás mellett. A tőzsdére kerülést nagyjából az egész német politikai spektrum elfogadta, s nem tiltakoznak a szakszervezetek sem. A nézeteltérések csak a körül zajlanak, hogy sínhálózattal együtt, nélküle, vagy éppen külön-külön kell-e magánosítani a vasutat. Számításaink szerint a német állam akkor jár a legjobban, ha a céget egyben ajánlja fel a befektetőknek. Teljesen közömbös, hogy külföldieknek vagy németeknek. A befektető egy stratégiába invesztál, tudniillik abba, hogy a Deutsche Bahn a világ legnagyobb logisztikai komplexumává kíván válni. S ezt az integrált modell teszi lehetővé a leginkább, így kínálhatjuk utasnak, termelőüzemnek, külföldnek, belföldnek a legmagasabb minőséget a legelfogadhatóbb árakon.
– De így ha megmarad a jelenlegi felépítés, akkor mégiscsak fenntartják maguknak – tőzsdére kerüléstől függetlenül is – a monopolhelyzetet, nem?
– Európában nézeteim szerint a jövőben legfeljebb három hatalmas vasúti óriás fog versenyezni egymással, az egyik biztosan mi leszünk. Ugyanakkor öldöklő konkurenciaharc tombol majd a három nagyhoz így vagy úgy kapcsolódó rengeteg kisebb vasúttársaság között. E tekintetben nemsokára a légi közlekedéshez hasonlítanak a vasúti állapotok. S minél szabadabbá válik a vasúti verseny, annál olcsóbb szolgáltatásokat fognak ajánlani a kicsik – úgy, ahogy a fapados légitársaságok csinálják már most. És félre az illúziókkal! Európában nem marad hosszú távon életképes egyetlen állami vasúttársaság sem. Ezt más területeken szerzett tapasztalatainkból tudjuk. Bebizonyosodott, hogy helyes volt privatizálni, tőzsdére vinni a Lufthansát, majd a német postát, a német távközlést, továbbá a frankfurtitól kezdve minden nagy repülőteret. Az állami tulajdont csupán egy számomra értelmezhetetlen, irracionális nemzeti egoizmus diktálja. Például Lengyelországban és bizonyos tekintetben Franciaországban. Megjósolom, hogy ez nagyon meg fogja bosszulni magát.
– És mit mond Magyarországról?
– Önöknél, Magyarországon, vagy Csehországban, Lengyelországban és egész Kelet-Európában, úgy látom, most azt a hibát követik el, amelyet mi a hatvanas-hetvenes években. Tudniillik túl sokat áldoz az állam az autósztrádákra és túl keveset a vasútra, a sínhálózat fejlesztésére. Ötven-ötven százalékos arányt kell kialakítani autópálya és vasúti célú beruházások között. Hazabeszélek ugyan, de kijelentem: a vonat a biztosabb, a gyorsabb, a kevésbé energiaár-függő. Övé a jövő…

Public Enemy
2006. augusztus 04. 23:25 | Sorszám: 228
Fogalmazzunk úgy, necces. Akkor lenne igazad, ha ezt nem lehetne nyereségesen csinálni. Viszont lehet. Számos magánvasút-társaság nyereséges. Hogy a pics@ba lehet ez? Úgy, hogy ott van gazdája a dolgoknak, akik nem hagyják szétlopni az egész kócerájt. És a legszebb: nincs olyan állami vasút, ami nyereséges lenne. Érdekes..
Public Enemy
2006. augusztus 04. 23:16 | Sorszám: 225
Én reffes ( református )vagyok, de se csípem, ha a kereszténységet a katolikus vallással azonosítják. Például megkérdezném a Jobbik keresztállítóitól, hogy feltünt-e eddig, hogy református templomon se kívül, se belül nincs kereszt?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 22:57 | Sorszám: 216
Ti olvastátok, mit művelt az elmúlt 1-2-3 évben a MÁV? Miért kell egy olyan cég az államnak, ami megbízhatóan hoz 80 milliárd veszteséget/per év? Mostanában egyébként kicsit többet, mert fejleszt!
Public Enemy
2006. augusztus 04. 22:01 | Sorszám: 206
Aha, tehát: 1,5-0,5.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:50 | Sorszám: 201
Mármint ebben a zsidó-palesztin konfliktusban?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:49 | Sorszám: 199
Most lehet, hogy ez hülye kérdés, de ebben az országban a 2 nagy párt kinek az oldalán áll?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:38 | Sorszám: 194
Ez a Közel-Kelet érdeklődés a korral jön? Ez most nem zsidózás, meg palesztinozás meg arabozás akar lenni, de az kit érdekel, hogy a Tamil Tigrisek csak ebben az évben 8-900 civilt öltek meg? Hogy milyen vérengzés volt tavaly Szudánban? Hogy mi lesz belátható időn belül Szomáliában? Ezek miért nem központi problémák?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:28 | Sorszám: 191
Bassza meg, kezdek rájönni, hogy én már rég nem is vagyok igazi *****

/ ***** tetszés szerint behelyettesíthető/

Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:25 | Sorszám: 188
Teljesen titkos információ: Igen-nel szavaztam.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:22 | Sorszám: 185
Stop, picit elvesztettem a fonalat. Momentán ki az én Vezérem?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:20 | Sorszám: 183
Hogy is van ez? Mindenki az SZDSZ köpenyéből bújt ki?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 21:16 | Sorszám: 178
Hű, ma ilyen kitárulkozós napom van: én 2004 decemberében igazából a kettős állampolgárságról szóló kérdést nem is nagyon értettem? Mi a kérdés? Hogy magyarok-e? Ez degenerált kérdés, persze. Hogy kapjanak-e jogokat? Ismét értelmetlen a kérdés, ki tehet arról, hogy hova született, tehát megint persze. Milyen jogokat kapjanak? Ez lehetett volna egy vita tárgya, minek mi a feltétele, de idáig el se jutottunk. Mondjuk aznap este igen szégyeltem magam mások helyett. Akik el se rohadtak szavazni. Mondja azt, hogy nem, de el se menni...
Public Enemy
2006. augusztus 04. 20:58 | Sorszám: 174
Tulajdonképpen "korcs" vagyok. Miközben például tudom, hogy a halálbüntetés nem jó, teljesen személyes okokból én nagyon szeretném, ha lenne. Ha valaki külföldön viccelődik a magyarságomon, azt személyes sértésnek veszem, és igen arrogáns leszek, de a Himnusz pár évvel ezelőtti, Anima Sound System-féle parafrázisát nem tartottam szentségtörésnek.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 20:45 | Sorszám: 170
Budai, könyörgöm! Budai!
Public Enemy
2006. augusztus 04. 20:44 | Sorszám: 169
Szépen írtam, ezért naplóvezető, vagy krónikás, vagy mi a bánat voltam. Amúgy nem voltam egy mozgalmár típus. Ja, meg az ünnepségeken doboltam. Az mondjuk jó volt.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 20:29 | Sorszám: 165
Tegnap óta gondolkodom, hogy milyen felszerelés kell egy élőlánchoz? Ezek frankón raktárban tartanak egy csomó embert?
Public Enemy
2006. augusztus 04. 20:26 | Sorszám: 163
Tulajdonképpen igazad van ( de ez maradjon köztünk, ha kérhetem ). Biztos bennem van a hiba ( ez meg főleg!).
Public Enemy
2006. augusztus 04. 19:44 | Sorszám: 157
Tranzitrészeg persze lehetek minden nap? Sőt, amikor a gyerek először okádja össze a lépcsőházat, akkor a szülök összenéznek,elmosolyodnak, "Hogy megnőtt a mi pici Béluskánk, lassan kirepül..". Mindegy, hagyjuk, akkor anarchista vagyok.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 19:23 | Sorszám: 155
Feleslegesnek tartok bármilyen nézetet, könyvet, filmet, gyűlést, weboldalt, bármit törvénnyel tiltani. Vérlibsi vagyok, na.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 18:23 | Sorszám: 149
Antibármivé válni egy folyamat eredménye.

Oké,biztos. És? Legyen MSZP gyűlés.

Public Enemy
2006. augusztus 04. 18:09 | Sorszám: 143
Ez csak úgy eszembe jutott, a Kígyótojás-t nem ismerem, a Cabaret imádom, de ha bármire hasonlít, az nem volt tudatos. Hogy is szokták mondani: a valósággal való bármilyen egyezés csak a véletlen műve lehet.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 17:57 | Sorszám: 138
Az egyébként nem úgy működik, hogy Kovács János kétgyerekes családapa a munkából hazamenet megáll egy picit hallgatni a buszmegálló közelében megrendezésre kerülő MIÉP-Jobbik gyűlés szónokait, majd hazamegy, és szájbarúgja a földszint 3-ban lakó özv. Rosenstein Manóné született Katz Sárát, akit egyébként gyerekkora óta ismer.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 16:36 | Sorszám: 124
Ahogy gondolod, bár olvastam én ennél extrémebb párosítást is: valahol a Munkáspárt és a Honfoglalás 2000 támogat egy közös jelöltet. Az mondjuk tényleg érdekes mix.
Public Enemy
2006. augusztus 04. 16:23 | Sorszám: 122
Hát, Tarlóson kívül valószínüleg lesz még egy csomó közös jelölt:

"Az érdi Jobbik Magyarországért Mozgalom által kezdeményezett jobboldali összefogás a MIÉP és az MDF után kiegészült a Fidesszel, a KDNP-vel, a Független Kisgazda Párttal és a Vállalkozók Pártjával is. Érd és a biztonságos változás érdekében közös polgármester jelöltet támogatunk T. Mészáros András személyében, aki a támogatást örömmel elfogadta és felvállalta."

"Szabolcs Attilát jelöli polgármesternek a XXII. kerületben a Fidesz - Magyar Polgári Szövetséghez tartozó pártok és szervezetek, illetve a Jobbik Magyarországért Mozgalom - közölte a Fidesz-MKDSZ fővárosi frakciója. "


Téma: Dübörög a magyar gazdaság
Public Enemy
2006. május 16. 18:34 | Sorszám: 362
Mi nem létezett 2002-ben? Miről beszélsz?
Public Enemy
2006. május 16. 18:25 | Sorszám: 360
Ha nem lenne növekedés, még nagyobb gáz lenne. Így a növekedésből származó többletbevételt lehet a hiány kiigazítására fordítani, ergo kevesebbet kell elvenni tőlünk. Nem azt mondtam, hogy ez überf@sza helyzet, csak a tényeket írtam le.
Public Enemy
2006. május 16. 17:56 | Sorszám: 356
Igazad van, ugyanis a gazdaság első negyedéves adatai a következőek:
Az elemzők az első negyedévre 4,55-4,6 százalék körüli gazdasági növekedést vártak. A KSH és az Ecostat közös gyorsbecslése alapján a szezonálisan kiigazított adatok szerint 2006 első negyedévében az előző negyedévhez képest 1 százalékkal nőtt a GDP.
Nem okozott meglepetést a GDP első negyedéves gyorsbecslése az MTI által megkérdezett gazdasági szakértők szerint, akik úgy vélik az év második felében csökkenhet a növekedési ütem.
Belyó Pál, az Ecostat Gazdaságelemző és Informatikai Intézet igazgatója a KSH által szervezett keddi budapesti sajtóbeszélgetésen kijelentette: az első negyedéves GDP-adat "nagyon jó eredmény". Mint mondta, "ebben benne van az elmúlt hónapok reálgazdasági folyamataira vonatkoztatható fejlődés, az ipari termelés erőteljes növekedése, az export bővüloése".
Belyó Pál szerint a következő negyedévekben ehhez közeli adatok várhatók. Éves szinten, az Európai Bizottság által becsült 4,6 százalék sem elérhetetlen - mondta az igazgató, hozzátéve, hogy előrejelzésük szerint az év második felében csökkenhet a növekedési ütem.
Egyetért ezzel a prognózissal Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője is. Véleménye szerint a második negyedévben a mostanihoz hasonló növekedést produkál a magyar gazdaság, s az év egészében a GDP 4,0-4,5 százalékkal nő.
"Mind az ipari termelés első negyedévi robosztus növekedése, mind a felhasználási oldal - beruházás, lakossági fogyasztás, nettó export - gyorsulása azt jelzi, hogy a KSH gyorsbecslése később felfelé módosulhat 0,2 százalékkal" - fogalmazott Török Zoltán. Az elemző úgy véli, hogy 2006 tükörképe lehet a 2005. évi gazdasági fejlődésnek, akkor az első félévben 3,8 százalékkal emelkedett a GDP, a második félévben pedig 4,4 százalékkal, az év egészében 4,1 százalékkal.


Tehát csak annyi a probléma, hogy kevered a gazdaságot és a költségvetést, valamint az államháztartást, de miért is kéne érteni azt, amiről szeretsz írni?!


Téma: TRIANON: nektek köszönhetjük "balosok" !
Public Enemy
2006. május 23. 01:00 | Sorszám: 224
Mióta is nagyobbak az árak, Te kis Te?! Ne gyerekeskedjél már.....
Public Enemy
2006. május 20. 23:13 | Sorszám: 194
Szerencsére!
Public Enemy
2006. május 20. 23:07 | Sorszám: 192
Ez nem érv. Állapot. Annak viszont jó.
Public Enemy
2006. május 20. 23:07 | Sorszám: 191
Nem, apuci máshol élt. Nekünk külön volt Pasaréten a ház.
Public Enemy
2006. május 20. 23:05 | Sorszám: 189
Persze, nem értheted. Ne törődj vele, szaladgálj inkább a tarlón. Neked ez jutott.
Public Enemy
2006. május 20. 22:56 | Sorszám: 186
Pasarét. Nagy "P".
Public Enemy
2006. május 20. 22:52 | Sorszám: 184
"Álmodik a nyomor" (József Attila)
Public Enemy
2006. május 20. 22:51 | Sorszám: 182
Inkább oda születtem.
Public Enemy
2006. május 20. 22:48 | Sorszám: 181
Hát, igen. Hol van bűz, meg zaj, meg kosz? Szegénykém, mond meg, hogy nem tudod, hol van, ne próbálkozz ilyen ritka gyenge kisérletekkel.
Public Enemy
2006. május 20. 22:39 | Sorszám: 178
Mi van, mókuska, túladagoltad a kannás bort? Rádszorult a gumicsizma? Egyébként Pasaréten élek, cicus, ott meg kevés a panel.Tehát jobb helyen élek, mint ahova Te nyaralni jársz. De nem érdekes, ettől még verheted magad, csak mókás.
Public Enemy
2006. május 20. 22:23 | Sorszám: 174
Az egy teljesen bevett, és persze elmebeteg elképzelés, hogy a "balosok" visszasírják a régi szép időket, a kitelepítést, az ÁVH-t, a bánat tudja mit. Csóró jobbosok, akiknek tényleg csak a gumicsizma maradt, meg a csörgő patak, meg a szalonna, ezzel próbálják vígasztalni magukat. Szegénykéim, nekik ez maradt, meg a kolbásztöltő-verseny.
Public Enemy
2006. május 19. 09:15 | Sorszám: 14
Valószínüleg azért, mert nem vagy tisztában a "rezsim" szó jelentésével.

Téma: Mit mondanánk,mit tennénk a Fidesz politikusai helyében
Public Enemy
2006. augusztus 02. 15:35 | Sorszám: 908
Kedves Macisajt! (Persze Mucikám!)

Nézd, mit találtam Neked:

"A Fidesz közreműködik abban, hogy az SZDSZ kezdeményezésével összhangban, a szlovákiai magyarságot érő nacionalista támadások kérdésében európai uniós fórumokhoz forduljanak, közölte Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke szerdán Eörsi Mátyás szabad demokrata politikusnak írott levelében. Eörsi Mátyás, az SZDSZ ügyvivője kedden közös, uniós fellépést sürgetett amiatt, hogy Duray Miklós, a szlovákiai Magyar Koalíció Pártjának ügyvezető alelnöke ellen rendőrségi eljárás indult nézetei kifejtése miatt."

Hogy mik vannak?

Public Enemy
2006. augusztus 01. 12:28 | Sorszám: 896
Hol és mikor, ha szabad kérdeznem? Ja, Mucikám!
Public Enemy
2006. augusztus 01. 12:18 | Sorszám: 892
Kedves Macisajt!

Először ugye az volt a felvetésed, hogy miért nincs Eörsi-féle tiltakozás? Aztán, hogy van ( jéé ), az meg milyen? Én csak annyit kérnék, hogy mutass rá, melyik párt adott ki olyan nyilatkozatot ez ügyben, ami olyan f@szányos, magyaros, egyértelmű, noch dazu még Neked is tetszik?!

Public Enemy
2006. augusztus 01. 12:07 | Sorszám: 888
Az oké, de vajon melyik lehet? Mert az nem lehet, hogy nincs, ugye? Vagy Schmidt Pál tiltakozott Brüsszelben? Pontosan hanyadikán? Vagy... nem?!
Public Enemy
2006. augusztus 01. 11:59 | Sorszám: 883
Kedves jobboldaliak! Segítséget szeretnék kérni! Ellátogattam a www.fidesz.hu-ra, és végignéztem a Közlemények rovatot, de nehezen tudom eldönteni, az alábbi, júliusi közlemények közül melyik lehet az, amelyik felemeli szavát a Duray elleni támadások, és úgy általában Slota ellen:

Kuncze Gábor az Országgyűlés ülésszakáról - a Fidesz véleménye
2006. július 27. 13:39
Kormányzati látszat-egyeztetés a kórházakkal - a Fidesz véleménye
2006. július 21. 15:16
Kóka János a versenyképességről - a Fidesz véleménye
2006. július 20. 16:52
Gyurcsány Ferenc a tandíjról - a Fidesz véleménye
2006. július 20. 16:52
Megszegett ígéret - Göncz Kinga nem ment el a bizottsági ülésre
2006. július 20. 16:51
A Fidelitas levele a Fiatal Baloldal elnökének
2006. július 12. 11:14
Szomorú Vasutasnap
2006. július 7. 12:30
Vagyonosodási vizsgálatok - a Fidesz véleménye
2006. július 7. 12:15
Kóka-konzultáció a gazdaság szereplőivel - a Fidesz véleménye
2006. július 7. 10:28
A Zala megyei Fidesz közleménye
2006. július 6. 16:22

Nos?

Public Enemy
2006. augusztus 01. 08:13 | Sorszám: 869
Kérded Te: Slota kapcsán hol maradnak Eörsiék akciózásai?

Eörsi Mátyás liberális ügyvivő közléményében arra figyelmeztet: a szlovák rendőrség akciója jól a Robert Fico vezette kormány által máris előidézett demokrácia deficitet - fontos, hogy a magyar kormány és a magyar pártok felhívják a nemzetközi közvéleményt az e magatartásból fakadó politikai veszélyekre.

"Alig száradt meg a tinta a Fico-kormány kinevezési okiratán és alig telt el néhány nap azóta, hogy e kormány külügyminisztere, Ján Kubiš ünnepélyes ígéreteket tett Budapesten az európai normák - beleértve az emberi és kisebbségi jogok - tiszteletben tartására, Szlovákiában a rendőrség olyan akciót indított el, mely összeegyeztethetetlen az ország uniós tagságának követelményeivel.
Mint ismeretes, a szélsőséges Szlovák Nemzeti Párt elnökének feljelentése alapján nyomozás indult Duray Miklós néhány kijelentése kapcsán, melyek egy, az autonómia tárgykörével foglalkozó budapesti konferencián, ez év tavaszán hangzottak el.
Sietünk leszögezni, a Szabad Demokraták Szövetsége Duray Miklós legtöbb elképzelését nem osztja. Messzemenően helytelenítjük a magyar-szlovák viszonnyal kapcsolatos több állásfoglalását, és alaptalannak, sőt rosszindulatúnak tartjuk a jelenlegi magyar kormánykoalícióra vonatkozó bírálatait is.
Ugyanakkor határozottan elítélünk minden olyan hatósági fellépést, mely igyekszik megakadályozni bárki számára is, hogy véleményét szabadon kifejthesse.
Robert Fico és Ján Kubiš a kormánykoalíciót ért korábbi bírálatokra azt válaszolta, hogy a szlovák kormányt nem Slota pártelnök szavai, hanem a kormány tettei alapján kell megítélni. A magyar liberálisok ezt az érvelést nem fogadják el sem Szlovákiában, sem Magyarországon, ugyanis Közép-Európa közös történelmének számos tragikus eseménye szavakkal kezdődött, amelyeket tettek követték. S íme, néhány nappal Slota visszataszító szónoklata után a szlovák rendőrség máris nyomoz egy kisebbségi politikus ellen, politikai nézetei miatt.

dr Eörsi Mátyás
ügyvivő"

Public Enemy
2006. július 31. 08:25 | Sorszám: 838
Oké, de pont bankigazgatót mondani oltári baromság, ha valaki lepapírozva vesz fel havonta milliókat, az pont egy bankigazgató.
Public Enemy
2006. július 31. 08:09 | Sorszám: 836
Okos Mikola Pisti tette ezt a kijelentést, ráadásul abszolút hülyeséget mondott, mivel: ""megnéztük az egészségbiztosításnak a befizetési listáját a napokban, és ott találtunk néhány milliárdos bankigazgatót minimálbéren bejelentkezve".

1. Bankigazgató minimálbéren?
2. Mit néztél meg, Pisti?
3. Hol nézted meg, Pisti?
4. Milyen jogon nézted meg, Pisti?

Public Enemy
2006. július 28. 18:20 | Sorszám: 814
Felőlem egyébként napi 2 órás esztrád műsora is lehet a Fidesznek (is), elég korán megtanultam kezelni a távirányítót.
Public Enemy
2006. július 28. 18:18 | Sorszám: 813
Mennyit beszélt az akkori miniszterelnök hetente a Magyar Rádióban?
Public Enemy
2006. július 28. 18:09 | Sorszám: 810
Miért kéne egy percet is kapni a Fidesznek? 1998-2002 között az ellenzék kapott a Magyar Rádióban heti egy órás műsort?
Public Enemy
2006. július 20. 12:25 | Sorszám: 763
Oké, értem.
Public Enemy
2006. július 20. 12:19 | Sorszám: 761
Itt konkrétan arra gondoltam, hogyha most nyernék egy autót, annak már régen kifizettem az árát, az adóját, meg az esetleges javításait is az elmúlt évek alatt. Magyarul vesztőben vagyok.
Public Enemy
2006. július 20. 12:09 | Sorszám: 758
Köszönöm! Bár amióta játszom, annak az egyenlegét figyelembe véve dehogy nem én fizetem, sőt....
Public Enemy
2006. július 20. 12:03 | Sorszám: 755
De azt nem én fizetem, ugye?
Public Enemy
2006. július 20. 11:59 | Sorszám: 753
Tényleg, a szerencsejáték (kaszinó, lovi, lottó, sportfogadás) adómentes marad?
Public Enemy
2006. július 19. 12:08 | Sorszám: 726
Cigerattázni se rossz, de cigarettázni egyszerűbb persze..
Public Enemy
2006. július 19. 12:06 | Sorszám: 725
Hamár segély: a segítség célja az, hogy a nélkülözőket hozzásegítsük a létfenntartáshoz, a lakhatáshoz, stb. stb. Ez 2006-ban simán megoldható lenne úgy, hogy kártyára kapják a támogatást, amivel lehet fizetni az áramért, a gázért, a bérletért, valamint bizonyos boltokban élelmiszert, tisztálkodó szereket, ruhákat, könyveket lehetne venni,aztán csókolom. Ha inni, játékgépezni, cigerattázni szeretne, azzal sincs semmi baj, de ne abból a pénzből, amit a társadalom többi tagja ad nekik. Nem arra adta.
Public Enemy
2006. július 15. 13:46 | Sorszám: 618
Kedves makkalsó!

Ezek a számok honnan vannak? Csak azért kérdezem, mert Magyarországról biztos nem. Például a GDP 7 százaléka: 521 milliárd, hát ez elég beteg adat, lévén 2004-ben volt a GDP 20.413 milliárd (www.ksh.hu), aminek a 7 százaléka majdnem 1.500 milliárd, ugye, ráadásul ez azóta átlag évi 4 százalékkal még nőtt is.

Public Enemy
2006. június 16. 19:00 | Sorszám: 200
Te szerencsétlen!

Azokat a nyomorultakat ugatod le, akik az előző tetves rendszerben lenyomtak 40 évet, a legnagyobb örömük az volt, amikor SZOT beutalóval elmehettek a Balatonra 2 hétre, és közük nem volt ahhoz, milyen rendszer van ebben az országban! Te lombikban fogantál, vagy vannak felmenőid, akik ugye ma már nyugdíjasok?!

Public Enemy
2006. június 16. 18:42 | Sorszám: 195
Akkor csak úgy simán a házad előtt a parkolóban. Mert megérdemled...
Public Enemy
2006. június 16. 18:26 | Sorszám: 193
" mert a szavazóbázisuk többnyire nyugdíjas vagy más haszonlesök," na, itt dőlt a sztorid! Aki a csóró nyugdíjasokat haszonlesőnek nevezi, az akkora gyökér, hogy megérdemli, hogy idős korában oda-vissza rugdossák az SZTK és kocsma között.
Public Enemy
2006. május 31. 00:33 | Sorszám: 87
Ja, a csumit, amit már a hajléktalanok se kajálnak. De tényleg messze Ő a legnormálisabb a Gumicsizma Kommandó tagjai közül.
Public Enemy
2006. május 16. 14:50 | Sorszám: 36
Gáz lehet ennyire buta cselédnek lenni.
Public Enemy
2006. május 13. 20:36 | Sorszám: 12
Azt, hogy ki honnan jött, talán nem kéne erőltetni. Ugyanis a sok vidéken felcseperedett, első generációs értelmiségi talán pont a "polgár" kifejezés buta ismételgetésével tette nevetségessé magát. És 2002-ben azért született az az eredmény, mert az emberek nagyobb része nem akarta, hogy kolbásztöltő-verseny legyen a Sándor-palotában.
Public Enemy
2006. május 13. 19:21 | Sorszám: 8
Oké, vége! Egyébként hogy legyen egy jó napod, kicsit vicces volt.
Public Enemy
2006. május 13. 19:18 | Sorszám: 6
Simán gondoltam. Akkor meg minek erőlteted?
Public Enemy
2006. május 13. 19:09 | Sorszám: 4
Annyira vicces! Te nem a jóképességű fábrisanyi vagy véletlenül?! Van annyira nívós a poénod, mint az övé szokott lenni. Ti mind be vagytok oltva tréfa ellen?!
Public Enemy
2006. május 13. 19:03 | Sorszám: 2
Lemondok!

Téma: Akikre büszkék vagyunk
Public Enemy
2006. június 15. 12:16 | Sorszám: 100
Mindazonáltal ami jó, az jó. Tetszett, na, nem szégyellem.
Public Enemy
2006. június 15. 12:08 | Sorszám: 98
)
Public Enemy
2006. június 15. 12:05 | Sorszám: 96
Hát igen, Nálunk elég sokan vannak, akik azt hiszik, ha negyedóránként eléneklik a Himnuszt, attól igazuk lesz. Pedig nem érv, de ezt Ők valószínüleg nem értik.
Public Enemy
2006. június 15. 11:41 | Sorszám: 87
Angliában volt egy zenekar, amit Sex Pistolsnak hívtak, és az általuk elindított zenei irányzat elég nagy hatást gyakorolt a világ könnyűzenei életére.Történt egyszer, hogy 1, azaz egy darab dalukban csak a királynőt és a himnuszt alázták porrá, de érdekes módon ott nem nagyon volt az téma, hogy ők akkor most idegenszívüek, angol-ellenesek vagy hazátlan bitangok lennének. Bíróság elé sem állították őket, pedig abban a dalban fasisztának nevezték az angol kormányt. Hülye angolok....

Email a webmesternek | Gondola