gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Rabság-emlékmű a Szabadság-téren
helyesen
2007. április 30. 15:44 | Sorszám: 258
Tucatjával írom a hozzászólásokat, küldöm a képeket, nem hiszem hogy kisipari módszerekkel orvosolni lehet a Gondola hiányosságait.

Egyébként köszönöm!


Téma: Olvastátok? (5.)
helyesen
2007. április 21. 18:04 | Sorszám: 845
*

"MINDEN NEMZETNEK OLYAN KORMÁNYA VAN, MINŐT ÉRDEMEL. HA VALAMI OKNÁL FOGVA OSTOBA, VAGY KOMISZ EMBEREK ÜLNEK EGY BÖLCS ÉS BECSÜLETES NÉP NYAKÁRA, AKKOR A NÉP AZOKAT A SILÁNY FICKÓKAT MINÉL HAMARABB A POKOL FENEKÉRE KÜLDI. DE, HA EGY HITVÁNY KORMÁNY HUZAMOSAN MEGMARAD A HELYÉN, AKKOR BIZONYOS, HOGY A NEMZETBEN VAN A HIBA. AKKOR AZ A NEMZET ALJAS VAGY MŰVELETLEN."

(Gróf Széchenyi István)

helyesen
2007. április 21. 18:02 | Sorszám: 843
Ideje lenne újból magyar miniszterelnököt választani ebben az elkúrt országban.

Téma: Gondola lugubre?
helyesen
2007. április 21. 16:18 | Sorszám: 70
Nem tartható fent a végtelenségig az az állapot, hogy ebben az országban soha, semmilyen törvénytelen, vagy hazug tettnek semmilyen következménye nincsen !

De ha hagyjátok a komcsik unokáit grasszálni a hatalomban, akkor mindig számíthattok a terrorra, a despotizmusra, a hazudozásra, a tolvaj vörös maffiára.

helyesen
2007. április 21. 15:39 | Sorszám: 68
Tom Kati
2007.04.18., szerda
tomcat


tíz órára a Gyorskocsi utcába voltam hivatalos, pótlólagos kihallgatásra. A rendőrség nagy diadalmasan bemutatott egy videófelvételt, amelyen látható a galád cselekedet, amint eldobok 1, azaz egy darab tojást Demszky Gábor irányába.

A láthatólag nem valami olcsó zsebkamerával készült felvételhez külön dizájnos DVD menüt szerkesztettek, és a felvétel megtekinthető lassítva is, miközben látványos effekttel megjelenik az arcképem egy külön négyzetben, és alá kiíródik az összes adatom, név, cím, személyi szám, lakcím, meg az, hogy én vagyok a Tomcat.

A DVD-n megtalálható volt még a Szent Korona Rádiónak a helyszínről adott telefonos tudósításom is. Melegen gratuláltam a BRFK munkatársainak a csúcstechnológiával elvégzett, példás bűnügyi felderítő munkához, és megkérdeztem, mikor várható, hogy mondjuk a Nyugati téren lebzselő cigánybandákat is ilyen hatékonyan megfigyeljék.

Erre nem kaptam választ, sem arra, hogy miért is bűncselekmény ez, amikor Demszky tortával dobálása nem volt az.

Most csoportos garázdasággal vagyok meggyanúsítva, mert állítólag egy tojás eldobása "kihívóan közösségellenes" magatartás, amely "alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen." Ezt elmondhatnánk Demszky beszédéről is, de mindegy.

A kihallgató nyomozó szemrehányást tett - persze nem személyes okból, hanem mert elő volt neki írva - hogy tartózkodási helyem nincs bejelentve a rendőrségnek, és így nem tudnak elővezetni, ha kell. Nem mondtam neki, hogy kit vezetgessen, mert én se személyeskedni mentem oda. Helyette jegyzőkönyvbe mondtam, hogy mivel nemrég hivatalos kormányjelentés ismerte el, hogy Magyarországon a rendőrség politikai befolyás alá került (és ez igaz is, mégpedig a Gönczöl-jelentés), ez olyan sokkot váltott ki bennem, hogy elfelejtettem a lakcímemet. Tessék az idézéseket anyámék címére küldeni.

Nem hivatalosan megtudtam azt is, hogy én vagyok Demszky megdobálásának ügyében az egyetlen gyanúsított. Na tessék, hát akkor rövidesen megint lehet majd küldeni a fagyipénzeket. Bár persze nevetséges lenne, ha tényleg elítélnének.

A Gyorskocsi utcai kapitányságról egyenesen a IX. kerületire mentem, mert délután egy órakor ott is látni kívántak.

A szájbavert zsidógyerek kalandjai ugyanis lassan véget érnek. Triceratops barátunknak sajnos semmit sem sikerült bizonyítania. Kár, pedig biztos nagy diadal lett volna egy "ostoba nácit" lecsukatni, és lett volna végre igazi zsidóverés Budapesten, nem csak amolyan képzeletbeli. Iratbetekintés történt, azaz lezárult az ügy, és megmutatták nekem az összes vallomást és egyéb bizonyítékot.

Megnéztem az orvosi látleletet, ezen valami olyasmi olvasható, hogy: "állítása szerint arcon ütötték", illetve "ajka megduzzadt." Ez minden. Aztán megnéztem az ő vallomását. A kis ravasz, ő is tudta, hogy amit művel, az hamis vád bűncselekménye, ezért a vallomásában soha nem mondta azt, hogy pl. "Tomcat megütött", vagy "Tomcat azt mondta nekem, hogy", hanem kínosan ügyelve a szavakra mindig így fogalmazott: "az általam Tomcatnek vélt férfi", és rendszeresen hangsúlyozta, hogy nem biztos benne, hogy én voltam. Ó, hát akkor most én vagy mégsem én?

Arra azonban már nem volt esze a kis kósernek, hogy a barátnőjét is beavassa. Az ugyanis azt nyilatkozta, hogy amikor Trychydts hazaért, "első mondata az volt, hogy Tomcat megvert," illetve kijelentette, hogy a pasija "azt mondta, tudja, ki verte meg, de nem mondhatja nyíltan." Hümm, hümm. De Triceratops a saját vallomásában is elszólta magát egyszer, hiszen állítása szerint azt kiáltotta a támadójának: "Tomcat, hagyjál már békén!" Na, akkor most tudta, ki támadta meg, vagy mégsem?

Érdekes ellentmondásba keveredik a barátnője is. Azt állítja, nem hallotta, amint Trychydts segítségért kiabál a kapualjban, sem más gyanús zajt. Azt azonban igen, amikor a földszinten becsapódott az üveges kapu. A negyedik emeleten laknak. Ennyit arról, hogy Balás Márk kiabált-e a lépcsőházban, és valóban végigdörömbölte-e az összes ajtót, ahogy a Népszabadságnak állította.

Aztán itt egy másik érdekesség. Barátnője azt állította, a verés előtt néhány órával beállított hozzájuk egy futár, és Trychydts-t kereste, majd megkérdezte, mikor jön haza. Erről a futárról pontos személyleírást adott. Elmondása szerint 190 centi magas, barna, göndör hajú. Leírta ruházatát is. Ezek után rábökött Blogadmin fényképére, hogy ő volt az. Igen, csakhogy Blogadmin alig 175 centis, rövid, fekete haja van, és egészen más ruházatban írta le őt Trychydts, mint kevéssel későbbi támadót.

A személyleírások máshol sem stimmeltek. A kihallgató nyomozó egy kihallgatás során megkérdezte a "sértettet", hogy miért adott más személyleírást a támadókról a Népszabadságnak, mint a rendőrségnek. Erre Balás barátunk sietve bizonygatni kezdte, hogy az a helyes, amit a rendőrségnek adott.

Naná, hogy bizonygatta, hiszen a hamis tanúzást büntetik, az újságnak hazudozást meg nem (legalábbis nem annyira). A többit majd a sajtóperben megbeszéljük... Az is érdekes, hogy miért csak akkor adott helyes személyleírást a második támadóról, miután a blogomon megtalálta és bizonyítékként beterjesztette Blogadmin fényképét.

Azt is állította a rendőrségnek, hogy az egyik földszinti lakó látott minket a ház előtt várakozni, de sajnos nem tudja megmondani, ki volt ez a lakó. Hát persze! Akkor honnan tudja, hogy látott minket? Később nagy nehezen előbányászott egy szomszédot tanúnak, de ő a vallomásában csak annyit tudott elmondani, hogy hallott a verekedésről, és olvasta a Népszabadságban is, hogy mi voltunk. Ez minden.

Más tanú nincs. Később majd megkérdezem a Népszabadságot, miért írták azt a cikkben, hogy "előkerültek tanúk is." Mire? És mi tartott ennyi ideig, három hónapig egy tanú felhajtásán, amikor a ház földszintjén összesen két lakás van?

Végül a rendőrség lekérte a telefonjaink cellainformációit, és kiderült, hogy a közelében sem jártunk az Epreskert utca 38-as számnak aznap este. Nagyjából itt unták meg a "hatóságok munkáját segítő" Balás Márk stréberkedését, aki hetente hozott nekik egy újabb stósz papírt, telenyomtatva a blogjaink tartalmával, hátha segíti a nyomozást. Nem akarom elkeseríteni, de a rendőrök maguktól is olvassák. Üdv nekik.


Téma: Félmilliós Fidesz felvonulást november 4-ére
helyesen
2006. november 02. 12:32 | Sorszám: 105
Engem megdöbbentett.
helyesen
2006. november 02. 12:05 | Sorszám: 103
Az INDEXEN Pozsgay, Ranschburg ténykedése, - sőt Orbán meggyilkolása is belefér a topikba.

A móderatúra csak a komcsi szájíz ellen vétkezőket törli.
TÖRÖLNEK, ha nem gyűlölöd eléggé Pozsgayt, vagy nem akarsz szombaton Orbánt ölni.

helyesen
2006. november 02. 12:01 | Sorszám: 102
Az INDEXEN Pozsgay, Ranschgurg, - sőt Orbán meggyilkolása is belefér a topikba.
[b]A móderatúra csak a komcsi szájíz ellen vétkezőket törli.
TÖRÖLNEK, ha nem gyűlölöd Pozsgayt, vagy nem akarsz szombaton Orbánt ölni.
helyesen
2006. november 02. 11:18 | Sorszám: 99
Tesztelem a ZINDEXET, ezt a 2 hozzászólást írtam az ORBÁNRA LŐJETEK! c. topikjukba:

1. Bárcsak minden komcsi ilyen EMBER lenne, mint Pozsgay.
Akár Gyurcsány, vagy Te is...


2. Ranschburg és Vekerdi, a legújabb veerandrisok vajon miért nem Gyurcsányt analizálják?

AZONNAL TÖRÖLTEK!

helyesen
2006. november 02. 10:28 | Sorszám: 95
ok. De nem árt egy kis izelítő, hogy milyen eszközökkel riogatnak a szombati megemlékezés ellen.
helyesen
2006. november 02. 10:26 | Sorszám: 94
Az Index gyilkosságra buzdító topikot üzemeltet!

Több hozzászólót, aki erre felhívta a figyelmet, az INDEX törölte, - a gyilkolásra és a megemlékezők megtámadására uszító védenceit, az INDEX FASISZTA KERETLEGÉNYSÉGÉT viszont nem!

helyesen
2006. november 02. 10:07 | Sorszám: 92
Csak illusztrálom az Indexen őrjöngő szadista bolsikat,akik úgy be vannak szarva a fáklyás felvonulástól, hogy gyilkosságokra való felhívásokkal akarjátok elriasztani a népet.

engeggyémá válasz | megnéz | könyvjelző 2006.11.02 08:32:15 (99)

Képaláírás: Ide lőjetek!

helyesen
2006. november 02. 10:03 | Sorszám: 91
Csak illusztrálom az Indexen őrjöngő szadista bolsikat,akik úgy be vannak szarva a fáklyás felvonulástól, hogy gyilkosságokra való felhívásokkal akarjátok elriasztani a népet.

[img]file:///C:/politika2006/11/idelojetek_elemei/THM_0002137723.jpg

helyesen
2006. november 02. 09:57 | Sorszám: 90
Illusztrációk a nov.4-i gyilkosságokkal riogató INDEXRŐL:

Topikcím: ORBÁN: IDE LŐJETEK!

figyelő válasz | megnéz | könyvjelző 2006.11.02 08:30:15 (97)
Itt viperát és gumilövedéket használnak.
Dühöngő bűnözőkkel, ocsmány csőcselékkel szemben.
Előzmény: htott (83)

helyesen
2006. november 02. 09:55 | Sorszám: 87
Illusztrációk a nov.4-i gyilkosságokkal riogató INDEXRŐL:

Topikcím: ORBÁN: IDE LŐJETEK!

figyelő válasz | megnéz | könyvjelző 2006.11.02 08:28:24 (95)
Orbán közönséges politikai szélhámosból politikai bűnözővé "lépett elő".

helyesen
2006. november 02. 09:52 | Sorszám: 86
*

Illusztrációk a nov.4-i gyilkosságokkal riogató INDEXRŐL:

Topikcím: ORBÁN: IDE LŐJETEK!

prewitt42 válasz | megnéz | könyvjelző 2006.10.31 16:15:59 (75)

vekker vikit csak lefüggönyözött sötét színű autóban szeretném látni, azt is csak akkor ha a kocsi pl. a Fiumei úton áll meg és az alcsúti nem magától száll ki.

A vekkeres híveket pedig üssék a rendőrök bátran, a tankozók, barikádépítők, molotov-koktélt hajigálók megérdemlik!!!
Előzmény: dino43 (72)


Téma: Szakad a Fidesz? Te melyik utódra szavaznál?
helyesen
2007. január 28. 01:41 | Sorszám: 859
Van itt külön Gorka-topik.

Téma: Vesztésre állunk !?
helyesen
2006. december 30. 03:17 | Sorszám: 5
kishitű komcsik tobzódnak itt

Téma: Kossuth tér, 2006. okt. 23.
helyesen
2006. október 19. 19:38 | Sorszám: 82
*

„Gyűlölöm a Szabad Európát!”


Ezt a Magyar Rádió egyetlen ötvenhatos mártírjának, Szirmai Ottó egykori dramaturgnak a felesége mondta a minap.

Sokak hallhatták, pedig nem szónokolt. Egyszerű, világos szavakkal szólt a Kossuth adó vasárnapi Névjegy műsorában.

- Gyűlölöm a Szabad Európát, mert amikor ők elkezdték azt sugározni, hogy ilyen hős volt Ottó, meg olyan hős, ezt csinált, meg azt – no ez olaj volt a tűzre.

Akkor, 1958 elején már ki volt tűzve a tárgyalása. Majd egyik napról a másikra – hála a Szabad Európa adásainak – elnapolták. Aztán összesítették a perét olyan másik 11 politikai fogolyéval, akik közül kettő nem ismerte egymást, s az 56-os vádiratban már úgy szerepelt az ügy, mint „Szirmai és társai”.

A korabeli vészbírák rövid úton elintézték az ügyét. Első fokon halálra ítélték Szirmai Ottót. Pere 1958. február 4-én kezdődött, és alig egy évre rá már nem volt az élők sorában. Három gyermeke közül a legkisebb fiút, az egyévest már nem is látta.

Szirmai Ottó bűne az volt, hogy mindenütt ott volt azokban az októberi és novemberi napokban. Részt vett a Petőfi kör ülésein. Lőrinci otthonából rohant a Rádióba, hogy ha tudja, megakadályozza Gerő Ernő – az akkori pártfőtitkár – rádióbeszédének elhangzását. Azt, amelyik szintén olaj volt a tűzre. Nem sikerült, nem sikerülhetett, mert a felvételt, amelyet a Magyar Rádióból továbbítottak az Adóra – ÁVÓS katonák őrizték.

Szirmai Ottó – írástudó ember lévén – az 56-os történések krónikása akart lenni.

Ott volt Pongráczékkal a Corvin közben, napokat töltött a barátja, a szintén kivégzett Angyal István vezette Tűzoltó utcai fegyveresek között. A felkelők küldöttségével még a lőrinci Katonaréten, a szovjet főparancsnokságon is megfordult, mint tolmács. Tavaszi Tamás néven írt a korabeli szabad sajtó újságjaiba. Írt, hogy megörökítse az eseményeket. Fegyvere ha volt, csak a toll lehetett. Jobb kezét kora gyermekkora óta nem tudta használni. Fejét, szívét annál inkább.

Az 1958-as elsőfokú halálos ítéletét követően a család egyszobás lakásából a három ágy kivételével mindet elvittek. Az ítélet záradékában a vagyonelkobzás is szerepelt. Oda, ebbe az egyetlen szobába, a falak mellett hagyott három ágy valamelyikére hozta haza feleség az időközben megszületett harmadik fiukat. Őt, akit Szirmai Ottó már nem láthatott.

Volt esélye a túlélésre – állítja az özvegye. Nem úgy indult az ügy, amikor 1956 decemberében behívták a munkahelyére, a Magyar Rádióba, hogy ilyen tragédiába fordul.

Igaz, onnan már nem ment, nem mehetett haza. Ott a munkahelyén, az Irodalmi Osztály dramaturgiáján tartóztatták le. Felesége azt sem tudta, mért és hogy mi történt vele. Neki szinte semmit nem mondott az októberi-novemberi ritka találkozásuk alkalmával, mit csinál, min megy keresztül:

- Jobb, ha te nem tudsz semmiről. Így nincs mit kiverni belőled.

Szirmai Ottóné Báthory Mária a Gyorskocsi utcából kapott értesítést, férje kihallgató tisztjétől, hogy jelenjen meg előtte. Az özvegy állítja, hogy ez a tiszt nem volt ellenséges. Tisztességesen bánt – már amennyire tehette – a férjjel:

- Asszonyom, ügyvédet, ügyvédet! Higgye el, innen még kihozhatja, de ha átkerül a Markóba, onnan már nehezen teszi. Még a KGB-sek jelenlétét is a tudomására hozta:

- Most más hangnemben fogunk beszélni – súgta neki egy alkalommal. A szomszéd szobában szovjet elvtársak vannak.

Aztán, mikor lekísérte a kapuhoz, elmondta, hogy a Kárpátaljáról és Szlovákiából hoztak olyan KGB ügynököket, akik kitűnően beszéltek magyarul, hogy ellenőrizzék a kihallgatás addigi eredményeit.

A halálos ítélet kimondását követően a feleség a lábát lejárta, hogy kegyelmet eszközöljön ki a számára. Kádárnál is megfordult, aki széttárta karját:

- Asszonyom, higgye el, semmit sem tehetek érte.

Felkereste a népi íróból a kegyelmi Tanács elnökévé avanzsált Szabó Pált is.

- Lányom, minek ez a sok sürgés-forgás. Mint a tóba hajított kavicsok, csak még jobban felkavarja az ügyet. Menj haza, majd minden elrendeződik.

Elrendeződött. A következő, az 1959-es év január 22-én kivégezték.

Eleve elrendeltetett? Az özvegy a mai napig nem ezt vallja:

- Gyűlölöm a Szabad Európát! Ha ők nem kezdik el a lefogott embert dicsőíteni, lett volna esély a túlélésre.

Akkortól változott meg – szinte vezényszóra – minden. Perösszevonás, fegyveres felkelésre való felbujtás, a „népi demokratikus rend erőszakos megdöntésében való részvétel”.

A Szabad Európa is érezhetett valamit. Szirmai Ottó és társai tárgyalását szinte hihetetlen módon sikerült világgá kürtölnie, és közvetítenie.

Ám ez a korabeli újságírói bravúr sem nem segíthetett.

Szirmai Ottó a siralomházban együtt várta a halált egy másik ötvenhatos halálraítélttel, Mécs Imrével.

Mécs kegyelmet kapott – Szirmai Ottót kivégezték.

*


Téma: Hoppá! Pokorni célkeresztben?
helyesen
2006. június 10. 08:24 | Sorszám: 338
Hemil, te is beáltál provokátornak, mint Egei?

Téma: Olvastátok? 3.
helyesen
2007. január 20. 19:22 | Sorszám: 910
Barbalicsné eddig is gyúrt, sőt már gyúrcsányolta, kúrcsányolta is magát.

Ha neki ez kell, kúrjon.

helyesen
2006. december 29. 23:37 | Sorszám: 645
Setmana válasz erre | adatok | e-mail 2002-03-20 09:54:36 (0)

Kezembe adta egy ismerõsöm egy bulvár napilap régi számát. A következõ gyöngyszem onnan való:

Az Anettka nevû MŰintézmény műsorába betelefonált egy "kedves" nézõ (aki amúgy elég nagy bunkó állat lehet, de a topic most nem róla szól), és Hernádi Juditra nemes egyszerűséggel a következõket mondta:

"Nem érdekes, hogy mit gondol ez a zsidó kurva!"

A lap erre megkereste Hernádit, aki imígyen reagált:
"Nyilvánosan még sosem zsidóztak le, úgy látszik, ennek is eljött az ideje. Mit tudok tenni? Nem foglalkozom az egésszel."

Hernádi tehát nem azt vette zokon, hogy MŰVÉSZ létére leKURVÁZTÁK őt nyilvánosan.
Az fel se tûnt fel neki.

Azon sértődött meg, hogy zsidó létére azt mondták rá, hogy zsidó!

Az lenne a kérdésem, hogy a művésznõ miért a "zsidó" szón háborodott fel, és miért nem a "kurva" minõsítésen?
Hiszen az egyik igaz, a másik hazugság…
De akkor most melyik?


cybulka válasz erre | adatok | e-mail 2002-03-20 10:00:04 (2)

Visssza uttassítom NA !
Mind a kettõ nem igaza NA !
És az sem igaz hogy ittasan szoktam szerepelni a 7-i tetvesben NA !
és mégegyszer NA !

Macisajt válasz erre | adatok | e-mail 2002-03-20 10:01:00 (3)

Klasszikus mondás:
Ha valaki kiáll az utcasarokra, az ne csodálkozzon ha lekurvázzák...
Nahát

K.Pista válasz erre | adatok | e-mail 2002-03-20 10:05:59 (5)

Aki kurvának áll, ne sírjon, ha dugják.
Azon mért kell megsértõdni, ha zsidónak nevezik, ha egyszer az?

balgabelga válasz erre | adatok | e-mail 2002-03-20 10:07:15 (6)

Hernádiról nem tudom, hogy zsidó vagy sem, és nem is érdekel.

Biztosan nem kurva a szó klasszikus értelmében.
Viszont egy demagóg buta nõ, aki -pénzért v. meggyõzõdésbõl (valszeg mindkettõért)- megpróbálja lejáratni a jobboldalt a maga sunyi kis eszközeivel.


Téma: TRIANON: nektek köszönhetjük "balosok" !
helyesen
2006. június 09. 18:45 | Sorszám: 765
A komcsik mindig Magyarország felbomlását ünnepelték.
helyesen
2006. június 08. 00:12 | Sorszám: 750
Most is ott voltunk.
Nem sátorban, élnek ott magyarok is.

Bolsi provokátor ezt nem értheti.


Téma: Minek kell a nyögdíjasoknak ingyen utazás?
helyesen
2006. december 10. 12:44 | Sorszám: 38
[/b]
helyesen
2006. december 10. 12:38 | Sorszám: 37
Felemás intézkedést hozott Kúrcsány.

[b]A teljes utazási kedvezményt, a 13. havi fizetést és nyugdíjat is el kell törölni!

Ha már így dübörög ez a gazdaság.

Email a webmesternek | Gondola