gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: 2010-2020: 1 millió új munkahely
Bubuka
2011. január 09. 00:11 | Sorszám: 71
Sajnos így van.
Az emberek dolgozni akarnak és szeretnének a minimális megélhetéshez elegendo pénzt keresni. Biztonságban szeretnék érezni magukat és fenn akarják tartani a családjukat, lehetoséget teremteni a gyerekeiknek, hogy ne éhesen menjenek az iskolába.
És még mindig hisznek abban, hogy talán legálisan dolgozhatnak (a nagy többség be sincs jelenve és a végletekig ki van használva esetenként 14 órás munkaidovel egy szabadnappal)
Az "átkos" öröksége?
Részben.
De szerintem általános EU tendencia.
Ezután meg jönnek a megszorítások.

Téma: Ismét kettős állampolgárság....?
Bubuka
2010. május 30. 13:42 | Sorszám: 2940
...kérdéses..
Bubuka
2010. május 30. 13:39 | Sorszám: 2939
Meg kell mondjam, hogy Portugáliában bárki állampolgár lehet az "új", 2006-os törvény szerint,anélkül is, hogy portugál felmenoi lennének, aki legalább hat évet legálisan itt élt és letesz egy nevetségesen könnyu nyelvvizsgát. Akinek vannak, annak meg szinte automatikusan megjár. Nem tudom hogy lehet még egyáltalán kérdése bárki számára a törvény idoszerusége?

Téma: Magyarország megszabadult !!!!!!!
Bubuka
2010. április 12. 01:38 | Sorszám: 44
Zöldek? Hát igen. Nagyon zöldek.

Téma: A FIDESZ NYERTE A VÁLASZTÁST.
Bubuka
2010. április 12. 01:24 | Sorszám: 67
Ennyi ido után....
Bubuka
2010. április 12. 01:20 | Sorszám: 65
Kölcsey Ferenc: Huszt

Bús düledékeiden, Husztnak romvára megállék;
Csend vala, felleg alól szállt fel az éjjeli hold.
Szél kele most, mint sír szele kél; s a csarnok elontott
Oszlopi közt lebegő rémalak inte felém.
És mond: Honfi, mit ér epedő kebel e romok ormán?
Régi kor árnya felé visszamerengni mit ér?
Messze jövendővel komolyan vess öszve jelenkort;
Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!

Bubuka
2010. április 12. 00:52 | Sorszám: 61
Hova jutott be? Transzformáltan gondolod? LMP?

Téma: Járvány - Pandémia
Bubuka
2009. április 28. 02:46 | Sorszám: 91
Az meg ugye már Dél-Amerika, igencsak messze esik Észak-Amerikától.
Bubuka
2009. április 28. 02:40 | Sorszám: 90
Ez meg Peruban van, nem Mexico-ban

Téma: 2009 március 15: A bekiabálókat meztelenre vetkőztetve inzultálták az őrszobán
Bubuka
2009. március 18. 11:25 | Sorszám: 30
Na ez nem jelent meg :-(
Bubuka
2009. március 18. 11:19 | Sorszám: 29
Ez meg a gyakorlatban :-)


[img]http://www.javno.com/fotocl.php?id=http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g2009/m03/x31197950766434341_0.jpg[img]


Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Bubuka
2009. január 29. 13:11 | Sorszám: 3378
hogy valami vicces is legyen a topicon http://anti-gyurcsany.blog.hu/

Téma: Magyar Gárda
Bubuka
2007. augusztus 25. 16:28 | Sorszám: 917
Nem tudom kinyitni sem a Magyar Gárda, sem a Jobbik, sem a Lelkiismeret 88 honlapját. Fotókat néztem volna a ma délutánról...:-)

Téma: Tomcat nyíltan politikai fogoly
Bubuka
2007. július 16. 13:57 | Sorszám: 143
Mostanság még a vízcsapból is provokátorok potyognak...
Milyen hülyeség ez? Hja, Magyarországon nem lehet demokratikusan véleményt nyilvánitani, hacsak nem egyezik meg az éppen kormányon lévôkékkel.
Tomcat legalább egy kicsit helyrerakta azt a majmot. Provokáltál...? Ez a tipikus "Szörnyû, ne csináld, mert azt nem szabad!" mentalitás. Ugyan már nekem már senki ne akarja megmondani mirôl mit gondoljak. Van saját fejem is.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Bubuka
2007. július 03. 18:49 | Sorszám: 130
Hát ez nagyon gusztustalan.

Téma: Tomcat nyíltan politikai fogoly
Bubuka
2007. június 29. 12:25 | Sorszám: 68
Akkor olvasd már el a törvényi szabályozást http://hu.wikipedia.org/wiki/El%C5%91zetes_letart%C3%B3ztat%C3%A1s
Jól meg van szabályozva, addig tartják bent amíg akarják...
Ha nincs halvány fogalmad sem valamirol, akkor ne okoskodj.
Bubuka
2007. június 28. 19:14 | Sorszám: 54
Vajon a Kubai Demokraták megteszik ugyanezt Tomcat-tel? Nem ártana, egyébként meg a végtelenségig hosszabbíthatják az elozetest...

Téma: A mi rendőreink
Bubuka
2007. június 07. 15:38 | Sorszám: 53
Épp csak elmentem ebédelni, mire visszaj+ottem, megnéztem volna mégegyszer és hirtelen rövidebb lett. Igen, a Hír-Tv megvágta, leszedte a végét, pedig az volt a poén!!!

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Bubuka
2007. június 07. 14:31 | Sorszám: 72
Na a fiuk nagyon gyorsak voltak, már megvágták a filmet, a poén az volt, hogy a második liftbol is mindenki kiszállt és gyalog mentek.

Téma: A mi rendőreink
Bubuka
2007. június 07. 14:28 | Sorszám: 50
És már meg is vágták, amikor eloször láttam, mind kiszálltak a második liftbol és gyalog mentek. Biztos rájukszóltak, hogy ugyan már ejnye-bejnye. Kár, úgy volt igazán érdekes.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Bubuka
2007. június 07. 13:06 | Sorszám: 64
http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=159520 Hogy ennyi ember ennyire hülye tud lenni!!!

Téma: ..most pedig nevessünk egy kicsit..
Bubuka
2007. május 08. 14:48 | Sorszám: 1854
Megtaláltam

Százágra süt a nap. Nyuszika vígan szalad az erdoben, amikor egy fa tövében meglátja szivarozni a szarvast:
- Mit csinálsz? Megbolondultál? Egy ilyen szép napon a jó levegő helyett mérgezed a tüdődet? Gyere inkább, s szaladj velem, hogy oxigénnel teljen meg a tüdőd!
- Igazad van! - mondja a szarvas és elkezd szaladni a nyuszikával.
Amint szaladnak, meglátják a rókát, az orra a kokainba lóg.
- Hé te! - mondja a szarvas, itt a természet közepén kokainozol? Gyere inkább, és szaladj velünk, hogy oxigénnel teljen meg a tüdőd!
- Igazad van! - mondja a róka, s elkezd ő is rohanni a többiekkel.
Egy kicsit késobb találkoznak a medvével, amint az épp egy injekciós tűt tart a kezében egy adag tiszta heroinnal.
- Hé, itt a természet lágy ölén akarod belőni magad? Gyere inkább szaladj velünk, hogy teljen meg a tüdőd oxigénnel! - mondja a róka.
- Menjetek a picsába! Minden alkalommal, amikor a nyuszika bekap egy extasy-t, nekünk rohannunk kell az erdőben?


Téma: Ki lopta el Kádár Jánost?
Bubuka
2007. május 03. 16:55 | Sorszám: 309
ON
Moldova megmondta,hogy a Zorbán a hibás http://www.mno.hu/index.mno?cikk=409413&rvt=2

Téma: Büntessük meg a gyerek vállalást. Egy gyerek 0,7-0,8-at ér
Bubuka
2006. november 24. 19:03 | Sorszám: 34
Képtelenség mindenkit és mindent kontrollálni egyidőben (ez még a legprofibb diktátoroknak sem sikerült), ebből fejetlenség lesz. Ès milyen sokba fog kerülni.
Bubuka
2006. november 24. 12:22 | Sorszám: 21
"III.Felvételi elbeszélgetés 2007-ben"

Kétdiplomás háromgyermekes munkavállaló (egy éves álláskeresés után) az XY multi középvezetői posztjára pályázik és elnyeri az állást:

-Azzal a feltétellel fogadom el, ha minimálbérre jelentenek be (a többi jöhet kp.-ben), de még jobb lenne ha feketén dolgozhatnék.
Ugye megértik Uraim?

GÀZ VAN!!! otthon.

Bubuka
2006. november 24. 12:09 | Sorszám: 20
Sziasztok!
Nem tudom milyen félhülye (vagy teljesen az) idióta találta ki ezt az egész számolgatási szisztémát, de mint látom és hallom, az egész a lakcímbejelentések alapján fog regisztrálásokra kerülni??? Hát nekem is van bejelentett lakcímem otthon, gáz is van. De nem élek Magyarországon.
Az utolsó három havi jövedelem alapján?? Értsd okt. nov. dec.?? Senki nem keres ugyanannyit folyamatosan az év folyamán. És ha munkát cserélek??
És minden beleszámít??? Anyasági segély is etc.?? Egy ember (értsd gyerek), csak 0,7-0,8 ???
Utána meg a gázmű számlázási osztályán fognak megőrülni ettől a baromságtól és természetesen mellészámlázni milliószor.
Minden fogyasztó más árkategóriában???
Akár háromhavonta változóban???

Hát ez nem fog működni.
Képtelenség.

Olyan káosz lesz, mint soha, ha ezt tényleg bevezetik.

Sehol a világon nincs ilyen, legalábbis én még nem hallottam róla.

A polgár fogyasztja a köbmétereket és fizeti (adókkal etc.)

Illegális albérlők gyerekekkel (mert ugye a házinéni nem akar adót fizetni) fizetik majd kamatostól???

Senki nem próbálja megállítani ezt az őrületet???


Téma: Boldog Újesztendőt!
Bubuka
2006. december 31. 10:21 | Sorszám: 27
Süsü Feri, Vuk Viki és a Nagy Átalakulás

Példátlan összeesküvést sikerült lelepleznie lapunknak az elmúlt hetekben. Információink szerint a politikai elit rendelte meg a Magyar Televízió elleni szeptemberi ostromot. A cél az volt, hogy megszöktessenek a tévé archívumából több magyar rajz- és bábfilmfigurát.



A Mazsola és Tádé elrablásáról szóló hírek voltak hivatottak elterelni a figyelmet két sokkal jelentősebb mesehős megszöktetéséről. Süsü és Vuk majd’ húsz éve éltek az MTV archívumában. Népszerűségük nemzedékeken keresztül változatlan, nem csoda hát, hogy felkeltették a politikusok figyelmét. Hogyan lehetne beépíteni őket a választók kegyeiért folyó küzdelembe? – tették fel a kérdést. Egy a nyugati világban egyelőre illegális kínai találmány aztán megadta a választ. Az úgynevezett Mesehőstranszplantátor bármely kitalált figurát képes az emberi szervezetbe beültetni. A külső és belső tulajdonságok a transzplantációt követően összekeverednek, és létrejön az új lény. Gyurcsány Ferenc kormányfő megcsappant népszerűsége miatt vette meg a kínai műszert, Orbán Viktor pedig azért, hogy lépést tudjon tartani riválisával.

Úgy tudjuk, rövidesen mindkét politikus új alakjában (lásd képeinket) lép a nyilvánosság elé. Miután közöltük velük, hogy ismerjük titkukat és terveiket, készségesen nyilatkoztak lapunknak.

Süsü Feri úgy véli, 2007-ben az Európai Uniónak sokkal erőtelje-sebben kellene támogatnia a hazai vadkörte-, más néven vackortermelőket. A híres egyfejű szerint az állattenyésztési ágazaton belül a lepke- és pillangótenyésztőket kiemelten kell kezelni. Kérdésünkre, hogy nem tart-e attól, hogy nyilvános szereplései alkalmával mindenhol a röhögéstől fetrengő emberekkel fog találkozni, Süsü elmondta, bár fejében nincs sok ész, reméli, befogadják majd. A kormányfő nem rejtette véka alá abbéli szándékát, hogy rózsabimbóvá váljon. Hiszen, mint mondta, „akkor rám szállnának szépen a lepkék, kicsi szívem vélük dobogna, nem lennék ilyen nagy böszme”. A kormányzati megszorításokról is beszélt Süsü Feri. Elmondta, a Sárkány-csomag reformjai garanciát jelentenek arra, hogy meseszéppé váljon Magyarország. „Egyszerű vidéki srácként mindig is a baromfiudvarok lentről induló, de nagy karriert befutó rémével éreztem sorsközösséget” – nyilatkozta lapunknak Orbán Viktor, azaz Vuk Viki. „Tüzet okádni, hülyének lenni, állandóan jópofizni könnyű, de csirkét, kakast, libát zsákmányolni a villámló bottal járó, rókaellenes simabőrűtől, az az igazi magyar virtus” – tette hozzá. Vuk Viki úgy véli, a Süsü-kormány nem alkalmas az ország vezetésére. „Meg kell akadályoznunk, hogy csirkéinket, kacsáinkat elvegyék, minket pedig hidegre tegyenek. Ragaszkodjunk ahhoz, ami a mienk. Ne hagyjuk magunkat levadászni!” – fogalmazott Vuk Viki, aki elmondta, meghirdeti az El a kezekkel a Ravasztól! programot.


A Sárkány-csomag főbb reformjai
Mezőgazdaság: Támogatás a vackortermelőknek és a lepketenyésztőknek!
Oktatás: Diákhitelt a legsüsübbeknek!
Egészségügy: Ne vigye el a mentő a tüzet okádókat!

El a kezekkel a Ravasztól! program
Mezőgazdaság: Tiltsák be a nemzetellenes vadászatot!
Oktatás: Diákhitelt a legravaszabbaknak!
Egészségügy: Ne tekintsék betegnek azokat, akik rókáznak!

Forrás: Dunántúli Napló

BUÉK!!


Téma: Mi lesz a kuruccal?
Bubuka
2007. február 03. 12:00 | Sorszám: 76
Egyébként gondom volt a MNO-val, meg a Hír-Tv- vel is.
Bubuka
2007. február 03. 11:59 | Sorszám: 75
Fél órája még ki tudtam nyitni, most én sem tudom. A szerver egyébként nem magyar és én sem Magyarországon vagyok.

Téma: Milliós betelepítést tervez a kormány egy ázsiai országból
Bubuka
2007. február 22. 14:26 | Sorszám: 45
Na ezeknek elment a józan eszük, még az a kevés is ami eddig volt. Ahelyett, hogy a családokat támogatnák. A Fletó pár nappal elobbi nyilatkozata is ocsmány volt. Beszélt régebben öregecskedo feleségekrol most meg arra bíztatott, hogy legyenek csak a magyar nok leányanyák. Mert az olyan liberális. Na tartsa el valaki a gyerekét egyedül manapság. Bevándorlók??? Menekültek. Az EU támogatásra hajtanak ez ügyben is. Na meg olcsó munkaero a multiknak.

Téma: Az Orbán a felelős...
Bubuka
2007. március 17. 19:25 | Sorszám: 43
Objektívan végigolvastam Orbán Viktor beszédét, semmi uszítót nem találtam benne. A kormánypárt minden megnyilatkozása egy mondatban összefoglalható (évek óta):
Lásd Topiccím.
Média itt, barátok itt-ott, országon kívül-belül, minden megnyilatkozásuk gyulölettol fröcsög.
Nagyon nehéz lehet megírni a beszédeket (mármint FIDESZ beszédek).
De nem is szabad lesullyedni Fletó és talpnyalói szintjére. Állandóan azon sírnak, hogy a FIDESZ semmibeveszi oket. Hát ez a legjobb megoldás.
Ha valaki megállás nélkül hülyeségekkel tömi csak a fejem, meg sem hallgatom, nehogy ne halljam már a saját gondolataimat.
Bubuka
2007. március 15. 22:56 | Sorszám: 3
Hát mindenért, nem tudtad, hogy o a mumus? Hát 56-ban is az olyanfajták (magunkfajták) csinálták az egész balhét....

Téma: Betilthatják a HírTV-t?
Bubuka
2006. október 02. 16:37 | Sorszám: 75
Sziasztok, már kiengedték. Én a Jugoszláv háború idején a Barcs mellett becsapódott rakéta egy darabjával (kis muanyag vacakkkal) mászkáltam a táskámban. Engem mivel vádoltak volna? Terrorista merénylet szervezésével? Mindenki szeret emlékeket gyujtögetni, emberek vagyunk.

Téma: Olvastátok? 3.
Bubuka
2006. november 14. 14:16 | Sorszám: 97
Az idegeim erősek, de úgy tűnik a gyomrom gyengélkedik. Forog. Nem is olvastam végig. Hát ez tényleg gusztustalan. Mi viszi rá az embereket, hogy így nyaljanak? (legyen bárki talpa) Nyugdíjemelést vár, vagy ennyire szenilis már?

Téma: Hányan vannak még börtönben? Valaki tudja?
Bubuka
2006. december 13. 08:26 | Sorszám: 0
A (valóságtól és az Alkotmánytól) független magyar bíróság ismét jogtörténetet írt: bár másodfokon is megállapítást nyert, hogy a Blaha Lujza téren tüntető szerződéses katona nem vett részt tevőlegesen a felkelésben, de "szándékerősítő" magatartást tanúsított, ezért a vajszívű bíró "csak" egy év letöltendő szabadságvesztést szabott ki. Az abszurd ítélet precedenst teremthet több ezer tüntető felelősségre vonására, akik jelenlétükkel és bátorításukkal szintén "erősítették a felkelők szándékát." A gennyes Fidesz semmiféle jogi segítséget nem nyújtott a fiát féltő édesapának, a Nemzeti Jogvédő igen.

GUMIBOTOK KERÜLTEK ELŐ A TÁRGYALÁSON

Ujját eltörték, lábait kificamították, a hátát pépesre verték

"Közben az őrök rabpórázon a kint várakozó zöld katonai Furgonhoz vezetik a vádlottat - mostmár elítéltet - aki élete teljében, talán fiatal élete legszebb esztendejét tölti a haza oltárán áldozva a rács mögött."

"RENDŐRSÉG - CSŐCSELÉK: 1:1" - Blikk

(...ÉS KÖZBEN A FIAM FEJÉN OTT ÁLL A RENDŐR!" Az apa arca elkomorul.)

Gigantikus kőoszlopok között lehet csak belépni a Markó utcai 16. Törvényházba. Az egyik hosszú folyosó végén a tárgyaló ajtajára kiírva:

NYILVÁNOS ÜLÉS FAZEKAS BÉLA SZERZŐDÉSES SZAKASZVEZETŐ BÛNSEGÉDKÉNT CSOPORTOSAN ELKÖVETETT HIVATALOS SZEMÉLY ELLENI ERŐSZAK BÛNTETTÉNEK ÜGYÉBEN.

Vezeti: Rúzsás hadbíró ezredes, a Tanács Elnöke.

A Vád képviselőjének szavait nem jegyzem fel, azokban a szeptemberi napokban magam is a várost járva meggyőződhettem, milyen óriási hatást váltottak ki Gyurcsány Ferenc balatonőszödi szavai.

A Televízió székházánál történt események, majd még napokon át a város forgalmasabb csomópontjainál spontán fellángoló indulat mind a visszafojtott jogos harag kitörései voltak az elnyomó gépezet ellen...

Aztán a védőbeszéd következik.

Dr. Balogh Gábor ügyvéd nyugodt, meggyőző hangján tárja elénk, hogy videófelvételek alapján emelték ki a tömegből védencét. Fazekas Béla szakaszvezető szerződéses katona, aki szeptember 2-a óta szabadságon volt. Elfogása pedig 20-án történt a Blaha Lujza téren, még mindig szabadsága alatt.

A nála levő honvédségi gázálarccal nyilvánvalóan nem lehet támadást intézni a Rendőrség jelenlevő, ám jelzést nem viselő képviselői ellen. Rendőri intézkedésnek nem állt ellen – csak annyiban, hogy nem azonnal kezdte meg a helyszín elhagyását.

„Előállítása” oly módon történt, hogy nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.

(L88.hu kiegészítése: A Tv-ben vetített videó felvételek tanúsága szerint hatan rávetették magukat és hátrabilincselték a kezeit, miközben egy kocsi motorházára ’fektették’ és módszeresen elkezdték rugdosni, verni.

Ujját eltörték, lábait kificamították, a hátát pépesre verték. Ezek a máig „be nem azonosított” szadista rendőrök azok, akiknek a magyar törvények által kiszolgáltatott, magatehetetlen embereken büntetlenül lehet gyakorlatozniuk 2006-ban.)

Igaz, nyilatkozik az egyik TV állomásnak – folytatja a védő, de nem mint katona, hanem mint olyan civil személy, mint bárki más. A vád azon kijelentésére, miszerint Fazekas Béla e tettével súlyosan csorbítja a Magyar Köztársaság tekintélyét, a védő itt szinte vádlóvá lép elő: "...mert ugye, azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy civilben levő szakaszvezető a Köztársaság tekintélyét rombolja. A védelem álláspontja szerint sokkal inkább csorbítja az a rendőrség, amely a megtörtént módon lép fel békés vagy éppen zaklatott állampolgáraival szemben..." - hangoztatja Balogh Gábor.

A Védőügyvéd továbbá kijelenti, védence nem kíván a rendőrség ellen feljelentéssel élni, ennek két pszichikai oka lehet:

- a rendőri atrocitást büntetésként élte meg

- beismerő vallomást tett

A Védő továbbá indítványozta védencének közügyektől való eltiltás büntetésének eltörlését, valamint a letöltendő büntetés időtartamának csökkentését ill. eltörlését.

Vádlott (utolsó szó jogán): fiatal, talán 24 éves fiú, élete teljében, csillogó fekete szempár:

"...Jelentem, megbántam tetteimet, megbántam, hogy interjút adtam a tévének, mindent megbántam..."

Szünet után az ítélet kihirdetése következik, a hadbíró ezredes papírjai fölé hajolva olvassa az ítéletet: egy év tetöltendő szabadságvesztés. (Közben, bár a fiú semmiféle mozdulatot nem tesz, az őrök feltűnés nélkül előhúzzák gumibotjaikat. Talán a sohasem lehet tudni elv vezérli őket.)

"....az előzetesben és a fogdában eltöltött idő beleszámít az ítéletbe" - fejezi be a hadbíró ezredes, az Ítélőtábla Katonai Tanácsának elnöke.

- Ügyvéd úr - fordulok már kint a folyosón Dr. Balogh Gáborhoz, Fazekas Béla szakaszvezető védőjéhez, milyen ennek a fiúnak a lelki állapota, nagyon megviselte őt az eddig bent töltött idő?

- Sajnos, nem én voltam a védője, csak másodfokon viszem az ügyét - válaszol az ügyvéd.

- Mi az Ön és védence álláspontja a bíróság döntéséről? - kérdezek tovább.

- Nézze, mi eleve a letöltendő időmennyiség csökkentéséért harcoltunk. Úgy vélem, a helyzethez képest védencem is elégedett a másodfokú döntéssel.

Alacsony, zömök férfi az Édesapa, aki aggódva kísérte el fiát:

"A letartóztatásakor a tévé felvételein látszik, hogy bár a tömeg előtt nem tett semmit, mégis hat rendőr "rámozdul" és leteperi a fiamat. Amikor már hátra van bilincselve a keze, akkor kezdik el ütni, rúgni....Aztán a 22-i BLIKK címlapján az ő fényképe van rajta, a címe hatalmas betűkkel: Rendőrség - Csőcselék: 1:1 és a Fiam fején ott áll a rendőr! (Az apa arca elkomorul) 7 centi szakadás van a fején és az ujja eltört, az álla kificamodott illetve "egybe egy púpos csík" volt a háta, úgy össze volt verve. Egy hétig volt a kórházban. A rendőrségről kórházba vitték, ott az ujját rögzítették, onnan a katonai fogházba szállították, a Petőfi laktanyába.

A Fidesz nem segített

A fiú édesapja: "...Ugye, próbáltunk több helyről is segítséget kérni, van a Fidesznek ez a Telefonja, meghallgattak, de még csak nem is válaszolt onnan senki... A Nemzeti Jogvédőtől válaszoltak, hogy elvállalják a fiam ügyét. Nevem Fazekas Béla...idősebbik. A fiú édesanyja meghalt, igen-igen várjuk őt vissza".

Közben az őrök rabpórázon a kint várakozó zöld katonai furgonhoz vezetik a vádlottat - mostmár elítéltet - aki élete teljében, talán fiatal élete legszebb esztendejét tölti a haza oltárán áldozva a rács mögött.

Cui prodest? - Kinek használ ez?

(Lejegyezte: Czékus Jób/L88 tudósítója)

További L88.hu megjegyzések:

- Az MTV ostromakor csak az ellenálló, a velejéig rothadt gyurcsányi rendszert védő rendőrök sebesültek meg

- A rendőrcsapat vezetője, amiután letetette a sisakot az MTV székházban - mivel tovább már tarthatatlan volt az ostromlott objektum védelme - SENKIT SEM BÁNTOTTAK A TÜNTETŐK, mert nem a brutalitás volt a cél, hanem egy hazugság-szimbólum megrohanása, mint annak idején a francia Bastille bevétele. Ezeket az eseményeket videó felvételeken is lehet látni, amint a székházban üldögélő rendőrök között békésen járkálnak ki-be az MTV ’ostromlói’.

- A rendőrség részéről beépített provokátorok (civil rendőrök) hergelték a tömeget, majd amikor elkapták pl.: Fazekas Béla szakaszvezetőt, - ugyanazok, akik előtte Gyurcsány ellen skandáltak - ezt ordítozták a rendőröknek, hogy: - Verjed agyon, verjed agyon!” Erre a ’momentumra’ a Lelkiismeret’88 még vissza fog térni a megfelelő időben.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy évig tartó szabadságvesztésre enyhítette hétfőn jogerősen a Fővárosi Ítélőtábla Katonai Tanácsa annak a szerződéses katonának a büntetését, aki szeptember 19-ről 20-ra virradóra részt vett a Blaha Lujza téri zavargásokban. A bíróság a korábban, első fokon másfél éves szabadságvesztésre ítélt F. Bélát bűnsegédként, csoportosan elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek.


A bíróság a jogerős ítéletének indoklásában kifejtette: az első fokon eljáró bíróság helyesen állapította meg, hogy a vádlott ténylegesen nem vett részt a rendőrök bántalmazásában, ugyanakkor "szándékerősítő volt a magatartása".

Az enyhítéssel kapcsolatban a bíró kifejtette: az enyhítő körülmények - így az őszinte beismerő vallomás, a megbánás, illetve a korábbi büntetlen előélet - adott erre lehetőséget. Hozzátette: a súlyosító körülmények - miszerint szerződéses katonaként követte el a bűncselekményt, s hogy az ilyen jellegű bűncselekmények elszaporodtak - nem tették lehetővé a felfüggesztett szabadságvesztést.

Az ítélőtábla katonai tanácsa így nem értett egyet a védői indítvánnyal, hogy a vádlott esetében elegendő lenne a felfüggesztett szabadságvesztés is. Az ügyvéd egyebek mellett kifejtette perbeszédében, hogy a szerződéses katona a vele szemben foganatosított rendőri intézkedés során nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, ám mégsem tett feljelentést. A védő azzal érvelt, hogy a vádlott ezt az "atrocitás-sort büntetésként élte meg", illetve ezzel tanúsított megbánást.

A bíróság döntött arról is, hogy az elsőfokú bíróság által kiszabott közügyektől való eltiltás mellékbüntetést is megváltoztatja, helyette lefokozással sújtja a vádlottat.

A tárgyaláson felolvasták azt a parancsnoki átiratot is, amely tartalmazza, hogy a katona szerződéses jogviszonya továbbra is fennáll.

Email a webmesternek | Gondola