gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Dévényi István
Dévényi István
2010. január 07. 05:57 | Sorszám: 1
Köszönöm, de egy kicsit szomorú vagyok, mivel a cikk alapvetően a Heti Válasz honlapján jelent meg, és onnan vette át a Barikád.

E vót az eredeti: http://hetivalasz.hu/jegyzet/orban-album-ragaszd-be-viktort-26212

Egyébként nem hülyéztem le Kövér Lászlót, mint azt a barikádos kollégák mindenáron ki akarták olvasni az írásból, csupán megjegyeztem, hogy le kéne már cserélni a Fideszben a régi Jobbik-lemezt.


Téma: A Heti Válasz online új (h)arca
Dévényi István
2010. január 05. 20:14 | Sorszám: 53
Nye-nye-nye, mégis ránk kattintottál.
Dévényi István
2010. január 05. 20:14 | Sorszám: 51
De, azért. Így jártunk.
Dévényi István
2010. január 05. 19:31 | Sorszám: 47
A lapot nem veszi, az oldalt unalmasnak találja: az nem lehetséges, hogy akkor nem a Heti Válasz az ön médiája?
Dévényi István
2010. január 05. 19:30 | Sorszám: 46
Természetesen, bár nem hinném, hogy túl érdekes személyiség volnék.
Dévényi István
2010. január 05. 13:16 | Sorszám: 40
Hát, ez már régen volt.

Na, jó, segítek, tessék beírni a keresőbe, hogy Heti Válasz és Fellegi.

Dévényi István
2010. január 05. 12:07 | Sorszám: 35
Google: Heti Válasz új tulajdonos, vagy Megvásárolták a Heti Választ, vagy Eladták a Heti Választ. Én is ennyit tudok.
Dévényi István
2010. január 05. 11:12 | Sorszám: 33
Csakhogy az online médiában nincs igazi közönség, mivel mindenki annak számít, akinek van internetelérése, és beszél magyarul. Az online média így mindenkihez szól, és ez látható is a hozzászólásoknál.

A Heti Válasz nyilván nem veszi meg egy MSZP-szavazó a standon, de ugyanez a figura simán rákattint a hetivalasz.hu-n egy cikkre, ha érdekesnek találja.

Egyetlen szabály van: érdekesnek kell lenni. Sajnos még a hitelesség sem kritérium: a Gondola is megírta, hogy a 168óra online simán átkúrja az olvasóit a hazug címekkel, aztán mégsem csökken a látogatottsága. Mert az online olvasó anyázik egyet, aztán legközelebb megint odakattint.

Dévényi István
2010. január 05. 09:05 | Sorszám: 28
Ez elég régi vita az online médiában. Két lehetőséged van: vagy beszállsz, vagy meghalsz. Mi nem szeretnénk meghalni, ezért kénytelenek vagyunk beszállni a játékba.

Az új "trend" sajna tényleg hajaz a hagyományos bulvárlapos címadásra: egy kis történetet kell elmesélni a címben, különben a nyájas közönség nem kattint. Nekünk is kényelmesebb lenne, ha nem kéne állandóan ezen agyalni, de tettünk egy próbát: ugyanazt az egyébként jól megírt, jó témájú, kifejezetten szórakoztató kulturális cikket felraktuk nagyon komoly, nagyon "hetiválaszos" címmel, aztán egy izgalmasabb címmel másnap. Első változatra 273-an, a másodikra 12 ezren kattintottak.

Utána megnéztem a cikk analitikáját, és a 12 ezer kattintó 90 százaléka végigolvasta a cikket.

Szóval a kérdés az, hogy a fióknak, vagy tizenezreknek akarjuk felkínálni a cikkeinket?

Mondjuk tegnap 68 ezer látogatónk volt. Megnéztem az oldalon belüli átkattintásokat: ötezer olyan olvasó volt, aki más cikk miatt kattintott, de elolvasta a Bajnai-kormány káderátmentéséről szóló tényfeltáró írást is. Őket nem értük volna el, ha nem "bulvárcímeskedünk".

Az online hírfogyasztási helyzet szomorú, de erről talán nem csak a média tehet, talán van némi picike szerepe az olvasóknak is. Csak nézd meg, hogy egy-egy hírgyűjtő oldalon milyen alja bulvárral kell megküzdenie a komoly témáknak.

Dévényi István
2010. január 04. 22:03 | Sorszám: 20
Köszönjük, ránk fér, mert hatalmas fába vágtuk a fejszénket.
Dévényi István
2010. január 04. 19:22 | Sorszám: 17
Ez így ebben a formában egy szép kerek hazugság. Onnan tudom, hogy én szoktam kizárni hozzászólókat, méghozzá igencsak ritkán, a moderálási elvek sorozatos megsértését követően többszöri figyelmeztetés után.

Tényleg, miért hazudtad ezt ide?


Téma: Haldoklik a Gondola fóruma
Dévényi István
2008. január 13. 13:03 | Sorszám: 334
www.webaudit.hu

Aztán az összes-re kell kattintan, és mondjuk a heti átlagra, és lehet nézegetni, hogy melyik oldal hány egyedi látogatót "produkál".


Téma: A Gondolára odafigyel a világ !
Dévényi István
2007. december 04. 17:08 | Sorszám: 165
Értem én, csak a begubózás a lehető legrosszabb döntés ilyen helyzetben.
Dévényi István
2007. december 04. 17:07 | Sorszám: 164
Kapaszkodj meg, ez nem is a legerősebb hónapunk, mert szeptemberben 20 ezer feletti volt az egyedi látogatók átlagos napi száma.

Egyébként www.webaudit.hu - nyilvánosak az adatok.

Dévényi István
2007. december 04. 06:28 | Sorszám: 160
Ez egy nagyon érdekes kérdés, mármint hogy miként lehet közösséget szervezni egy honlapra, illetve miként lehet azt megtartani.

Mi a Heti Válasznál még az elejénél tartunk, a szervezésnél, és rohadt nehéz a feladat, mert vagy beindul a dolog magától, vagy nem lesz belőle semmi - mesterségesen nem lehet, és nem is szabad ezt gerjeszteni. És hiába csináltunk minden kívánalomnak megfelelő fórumot, nem az történt, hogy hirtelen mindenki odajött megbeszélni a dolgait, hanem napi egy-két új fórumozóval gyarapszunk. Pedig a látogatottságunk a múlt hónapban is 18500 user/nap volt.

Ezt csak azért írom, mert a tünetek itt is, ott is hasonlóak. Ha kevés a fórumozó, és eltelik több óra, mire válasz érkezik, akkor az új belépők nem fognak rászokni a fórumozásra. Ugyanakkor a kis számú törzsvendég belterjessé teszi a hangulatot, s ez is riasztja az új belépőket.

De ne legyenek illúziók, az Index fóruma se túl nagy, ott is pár száz emberke irogat egymásnak, szóval azt hiszem nem kell túlértékelni a műfajt. Sokkal többet ér a cikkek kommentálhatósága - nálunk már a régi fórumozók is inkább ezekben a cikkekhez kötődő topicokban élnek közösségi életet, és itt azért jönnek újak is. Csak aztán itt is előáll ugyanaz a prolbéma...

Egyébként meg a honi online médiavilág még a pártrendszernél is megkövesedettebb, ami nagyon rossz, mivel az olvasók önkéntes agymosásnak teszik ki magukat megszokásból, lustaságból. Pedig azt gondolná az ember, hogy a világhálón, ahol minden azonnal elérhető, ráadásul ingyen, majd mindenki széttájékozódja az agyát, de a fenét, a felhasználók többsége megnézi reggel ugyanazt az oldalt, vagy hírkaput, és kész, ennyi volt aznapra.


Téma: A Gyurcsány utáni MSZP
Dévényi István
2007. november 27. 17:01 | Sorszám: 37
Arra vagyok kíváncsi, hogy mit fognak mondani Gyurcsány leváltása után.

Az elkúrtukat is elkúrtuk?


Téma: Tüntetés!
Dévényi István
2007. november 22. 09:27 | Sorszám: 338
Sok igazságod vagyon, ám ez a trükk csak azért tud még mindig működni, mert a Fidesz is béna. Ha mondjuk már az első cirkusznál elküldik az egész társaságot oda, ahova valók, és ezt még kétszer megteszik aztán, akkor ma nem tartanánk itt.
Dévényi István
2007. november 22. 07:11 | Sorszám: 334
Hozzátenném: mindig ugyanaz a néhány száz figura tombol...

Egyébként van ennek jó része is: lassan azért mindenki előtt nyilvánvaló lesz, hogy ennyi az egész bagázs, így lassan senki sem fogja komolyan venni őket, tehát nem is lehet majd velük ijesztgetni az elbizonytalanodott kormánypárti szavazóbázist.


Téma: Olvastátok? ( 9.)
Dévényi István
2007. november 13. 10:22 | Sorszám: 735
Ez természetes: megpróbálják a valódi problémákat helyett a virtuális térbe tolni a közbeszédet.
Dévényi István
2007. november 13. 09:47 | Sorszám: 733
Nadebénavagyok:

Szili Katalin ante portas

Dévényi István
2007. november 13. 09:45 | Sorszám: 732
Szili Katal ante portas

Téma: Kinek dolgozik a Heti Válasz?
Dévényi István
2007. november 08. 20:54 | Sorszám: 5
Én meg válaszoltam, hogy egy magára valamit is adó újságnak az a dolga, hogy ha disznóságról szerez tudomást, azt megírja.

Egyébként meg nem igazán értem ezt az újabb összeesküvés-elméletet: Kóka eddig sem bukott meg, és eztán sem fog, viszont minden egyes ilyen cikk rádöbbentheti az embereket, hogy miről is szól valójában az SZDSZ nevű alakulat.


Téma: Olvastátok? ( 9.)
Dévényi István
2007. november 05. 20:45 | Sorszám: 574
Ühüm, kíváncsi lennék a Kuruc.info szerkesztőinek, meg Toroczkainak, Budaházynak a véleményére...

Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 28. 14:13 | Sorszám: 397
Jogos, majd szólok valamelyik ifjú publicistatitánnak, hogy írjon már valami lelkesítőt.
Dévényi István
2007. október 28. 14:02 | Sorszám: 391
"Na ez már vitaképes beszéd."

Vazze.


"Ám amit most kitaláltak, az nem több biztosítós rendszer."

Akkor asszem egyetérthetünk abban, hogy a kormány ezügyben egészen biztosan szar.


Téma: Hídzárat
Dévényi István
2007. október 28. 13:56 | Sorszám: 527
"De az igaz, hogy a médián ez nem jön át (...). Vagy ott kell lenni hozzá."

Ez a lényeg.

Egy időben "jókat" szórakoztam azon, hogy este megnéztem az összes híradó tudósítását olyan rendezvényről, amin én is résztvettem.


Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 28. 13:48 | Sorszám: 388
Én tiszta szívemből támogatom az egészségügy átalakítását: édesanyém mellrákban hallt meg, az összes létező rossz tapasztalatot sikerült begyűjtenem az ellátással kapcsolatosan, amíg tartott a kezelésének csúfolt haláltusája.

De.

A több-biztosítós modell bevezetése nem az egészségügy reformja. A kórházi finanszírozás szánalmas szintre süllyesztése sem az. És még lehetne sorolni: érdemes a honlapunkon beütni Élő Anita nevét a keresőbe, aztán végigböngészni az elmúlt hónapokban a témában írt cikkeit.

Tehát nem a megszokás mellett érvelek, hanem azt mondom, hogy ha rosszul alakítják át a dolgokat, akkor majd azok is megérzik a bőrükön, akik most még nem tántorodtak el a szociktól.

Dévényi István
2007. október 28. 13:37 | Sorszám: 384
1. eset: Mari néni eddig a kisvárosi kórházba járt X.Y. dokihoz speciális bajaival. Jön a reform, megszűnik a kórház, Mari néni mehet a megyeközpontba. Eredmény: elégedetlen lesz a kormánnyal.

2. eset: Mari néni eddig a kisvárosi kórházba járt X.Y. dokihoz speciális bajaival. A több-biztosítós modell miatt azonban úgy alakul, hogy neki egy másik kórhába kell eztán járnia. Eredmény: elégedetlen lesz a kormánnyal.

Ezt írtam le röviden, egy mondatban, feltételezve, hogy értelmes vita zajlik. Ebből lett aztán téesz, tanácselnök, és a többi részedről. És erre írom most már tényleg utoljára, hogy unom az állandó terelést, azt, hogy egyesek olyan mondatokat, gondolatokat tulajdonítanak a "vitaparnternak", amiket ő valójában nem mondott, nem gondolt, de így bele lehet kötni jól.

Ezentúl egy ingore-t fogok csupán bejegyezni, ha ismételten ezzel erőlködsz. Remélem nem gond.

Dévényi István
2007. október 28. 13:13 | Sorszám: 374
Ez tipikusan az a figura, aki Budapest belvárosából, vagy valamelyik budai kerület kellemes lankájáról megállapítja, hogy mi a helyzet az országban. Nagyon gáz. Ennek a mentalitásnak volt díszpéldánya az SZDSZ Budapestről szóló, ez is falu, csak többen élnek benne kampánya, amivel a fővárosiakat a vidék ellen uszították, amúgy liberálisan.
Dévényi István
2007. október 28. 12:39 | Sorszám: 366
1. Hazudsz: nem érveltem a kórház-átszervezés ellen, mivel a több-biztosítós modellről volt szó, és annyit mondtam, hogy ha majd rajtuk csattan az ostor, akkor elgondolkodnak, hova is adják majd a voksukat.

2. A téeszről végképp szó sem volt, valamiért te idekavartad.

3. Elképesztően unalmas vagy, most már tényleg.

Dévényi István
2007. október 28. 12:00 | Sorszám: 360
Továbbra is ugyanazt tudom mondani, mint eddig: ezt már más fórumokon nagyon meguntam. Teljesen mindegy, mit ír a másik, rátolod a saját fantazmagóriádat. Fárasztó.
Dévényi István
2007. október 28. 11:40 | Sorszám: 358
Nem kell ez a nagyképű hozzáállás: aki épp az aktív negyven esztendejét töltötte a Kádár-rendszer fogságában, attól nem lehet elávrni, hogy ne a kádári koordináta-rendszerben gondolkodjon. Főleg, hogy kedves elitünk mindent meg is tesz ezért.

Téma: Hídzárat
Dévényi István
2007. október 28. 11:25 | Sorszám: 510
Direkt csinálják.
Ha komolyan gondolták volna a dolgot, akkor fél óra alatt végeznek: aki lelép az úttestre, azt azonnal kiemelik, és elszállítják. Ennyi.

De az nem mutat jól a médiában, ezért kellett ismét a parádé.


Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 28. 11:21 | Sorszám: 355
Pedig fog az még csökkenni, ha a több-biztosítós modell már nem csak elmélet lesz. Majd amikor Mari néni nem mehet a szokásos belgyógyászához a szokásos helyre, hanem két várossal odébb az ismereteln kórházba, akkor Mari néni majd elgondolkodik kicsit a dolgokon.

Téma: Hídzárat
Dévényi István
2007. október 28. 11:05 | Sorszám: 508
Ez mind szép és jó, csak az a kidsobos hazafi kiállt a híd közeépre kisdobolni, márpedig az nem a járdán történő sétálás.

Egyébként a rendőrség már megint úgy dolgozott, mint ha az MSZP székházból irányították őket, csodálkoztam is, hogy estére már nem sikerült összehozniuk semmi balhét. Régen azért ügyesebben húzták az ilyen ügyeket.


Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 28. 09:24 | Sorszám: 349
Késő lesz, az biztos, máris késő, de attól tartok, kell ennek a kádári generációnak egy ilyen történelmi sokk, hogy végre rádöbbenjen, milyen is a liberális-baloldal. Fájdalmas lesz, de úgy tűnik nincs más út.
Dévényi István
2007. október 28. 09:01 | Sorszám: 346
Azt vágom, csak legyünk őszinték: a hétfői Nagymező utcai cirkuszból kiderül ez számukra? Vagy a főváros megbénításából? Milyen üzenetet sikerült átvinni azon kívül, hogy Gyurcsánytakarodj?

Mondjuk minden nap kivonul 1000 orvos/nővér a parlament elé fehér köpenyben két órára demonstrálni, és minden egyes alkalommal elmondanak a szónokok a pásztói kórház történetéhez hasonló rémdrámákat. Na az már valami.

Dévényi István
2007. október 28. 07:46 | Sorszám: 344
"felhívják a figyelmet arra ami ma Magyarországon történik"

Ezt már nagyon sok helyen ovlastam, hallottam, de mégis kinek kell felhívni a figyelmét? Tehát vannak ma Magyarországon olyan tömegek, aki nem tudják, hogy mit művel a kormány? És a kereskedelmi televíziók zavargásokról szóló beszámolójától fognak megvilágosodni? Vagy hogy is van ez?


Téma: Orbán Viktor a "nemzeti" oldal vezetője.
Dévényi István
2007. október 25. 16:43 | Sorszám: 312
Azért megnézném azt a programot, ami kiadja az életvitel és az adózott bevétel közötti eltérést.

Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 23. 19:46 | Sorszám: 107
Hállelújja!
Dévényi István
2007. október 23. 19:22 | Sorszám: 103
Kedves Garabonciás!

Sírva könyörgöm: olvasd el az eredeti cikket. Ugyanis te továbbra is a topicnyitó szövegre hivatkozol, márpedig az az én cikkecském plusz a hozzászóló kommentárja. Én ugyanis most semmiféle elhatárolódásra nem szólítottam föl a Fideszt, és még csak le sem írtam a Fidesz nevét, vagy bármi hasonlót.

Dévényi István
2007. október 23. 15:21 | Sorszám: 82
Mire, hogy pártlap-e a Heti Válasz?
Minek?
Aki olvassa a lapot, az tudja, hogy nem, aki meg nem szereti, az bizonygatja, hogy igen.
Dévényi István
2007. október 23. 15:09 | Sorszám: 78
Na ettől is falba vertem a fejem: A bizottság nevében Morvai Krisztina emlékezett a tavaly történtekre. Morvai szerint a hétfői zavargásokról szóló híradások hamisak, hiszen nem is voltak Molotov-koktélok, és nem is borogattak fel autókat, csak néhány fiatal ázott el az esőben.

De miért?

Dévényi István
2007. október 23. 14:41 | Sorszám: 66
Nem oda tartottak, hanem a Corvin-köz felé, és úgy menet közben balhéztak egy kicsit a Fidesz-rendezőkkel.
Dévényi István
2007. október 23. 14:38 | Sorszám: 65
Pedig nem így van, egyszerűen csak vele kapcsolatban derült ki néhány dolog, aztán meg ugye beperelt minket, és megnyertük a pert. Talán ezért tűnik úgy, hogy kiemelten foglalkozunk vele.
Dévényi István
2007. október 23. 14:26 | Sorszám: 61
Nem tudom, hogy mi a jó vagy a rossz az SZDSZ-nek, de azt kéred tőlünk, hogy ha tudomásunkra jut valami Kóka-féle disznóság, azt ne hozzuk le a lapban, mert...
De akkor mi különböztetne meg minket a kevésbé etikus lapoktól?
Dévényi István
2007. október 23. 14:19 | Sorszám: 57
Kóka magától nem bukna csak úgy meg, abban, hogy meggyengült, nagyon fontos szerepe van a Heti Válasz leleplező cikkeinek.
Dévényi István
2007. október 23. 14:12 | Sorszám: 54
A hazafiak most épp ezzel foglalkoznak:

"Az Astoria környékére ért a tüntetők menete. A radikálisok itt szóváltásba keveredtek a Fidesz narancssárga mellényes szervezőivel, Orbán Viktort zsidózták."

Azt gondolom, hogy itt a kiváló alkalom amikor mindenki eldöntheti, hova is tartozik.


Téma: Vajon mit csinál az ÁVH idén október 23-án?
Dévényi István
2007. október 23. 13:04 | Sorszám: 183
Sokadszorra: ezt már az Indexne is rettenetesen untam, bár javadra szól, hogy te sokkal szórakoztatóbban műveled, mint az ottani pártkatonák.
Dévényi István
2007. október 23. 12:58 | Sorszám: 174
Khm, ismételten szólok, hogy ne adj olyat a számba, ami nem volt ott soha sem. (Szép kis képzavar )

Köszi!


Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 23. 12:27 | Sorszám: 23
A cikk ott ér véget, hogy: Szerinted?

A többit a topic nyitója fűzte hozzá.


Téma: Vajon mit csinál az ÁVH idén október 23-án?
Dévényi István
2007. október 23. 12:05 | Sorszám: 140
Hát ez nagyon gagyira sikeredett. Mondom: ezt már rettenetesen meguntam az Indexen, itt sem kívánom folytatni.

Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 23. 11:49 | Sorszám: 13
Hol a bánatban ostoroztam ebben a cikkben a Fideszt? Hihetetlen, hogy mennyire felületesen olvasnak az emberek.

Téma: Vajon mit csinál az ÁVH idén október 23-án?
Dévényi István
2007. október 23. 11:28 | Sorszám: 112
A kampány valóban kevésbé volt hülye, viszont még kevésbé demokratikus (már úgy értem, még kevésbé tartotta be a demokratikus játékszabályokat).

Az ellenzék rossz kampány csinál, marhaságokat ígér - nem kerül hatalomra. De ha a kormány úgy marad hatalmon, hogy a kampányából egyetlen betű sem igaz, na az már probléma.

Dévényi István
2007. október 23. 11:22 | Sorszám: 109
2 in 1.

Komolyan: ezt most úgy kérdezed, mint ha bárkinek lehetne megkérdőjelezhtetlen véleménye. A társadalombiztosítás privatizációját az SZDSZ-en kívül majd mindenki megkérdőjelezi, és rengetegen elutasítják. Még az MSZP sem egységes a kérdésben. Azért ez minimum gyanus.

Dévényi István
2007. október 23. 11:20 | Sorszám: 108
Szomorú, hogy ennyire ráérek fórumozni, de öt percet kell várnom, mire megnyílik az admin felületünkön egy párbeszédablak, és így elég lassúcsak a szerkesztés.

Én tényleg nem fogom mentegetni a Fideszt, mert tényleg rengeteg hibát elkövettek és nyilván el is fognak még követni, de a normálisaknak szóló kampányt ugye te sem gondolod komolyan. 2002-ben kipróbálták, nem jött be. És olyan szinten nem jött be, hogy szerintem soha többé egyetlen politikai erő sem fogja merni megkockáztatni.

Dévényi István
2007. október 23. 11:16 | Sorszám: 106
Nem innen indultunk. Ha értelmesen akarsz vitázni, álok elébe, de ehhez nincs kedvem. Sőt, akár föl is háborodhatnék, hogy milyen jogon hazudozol itt össze-vissza rólam mindenfélét? Ugyanis onnan indultunk: a társadalombiztosítás privatizációja nem szolgálja a nemzet érdekeit.
Dévényi István
2007. október 23. 11:00 | Sorszám: 101
A Fidesz rengeteg hibát elkövetett, de egészen egyszerűen nem lehet összemérni az ellenzék erőlködését, a kormány teljesítményével. Kormányzati tevékenységeket lehet összemérni - azt azért gond nélkül vállalhatja a Fidesz.
Dévényi István
2007. október 23. 10:50 | Sorszám: 93
Átvette a hatalmat Medgyessytől, pontosan látva, mekkora gáz a helyzet a száznapos osztogatások miatt, ennek ellenére két évig azzal foglalkozott, hogy megerősítse pozícióját az MSZP-n belül, hogy ő lehessen ismét a miniszterelnök-jelölt. Ráadásul széthazudta az aráct a kampányban, és még ÁFA-t is csökkentett, csak hogy a népnek ugye jó legyen.

Ha ezt elfogadjuk, akkor lehúzhatjuk a rolót, mert szart se ér az egész rendszerünk.

Dévényi István
2007. október 23. 10:48 | Sorszám: 92
Őszinte leszek: ezekhez az idétlen álvitákhoz nincs kedvem, már az Indexen is föladtam.

A társadalombiztosítás privatizációját kizárólag az SZDSZ erőlteti, még az MSZP is kényszerből ment bele a buliba. Ezek után idehozni az állami gazdaságokat...

Dévényi István
2007. október 23. 10:41 | Sorszám: 84
Igen ám, csak együtt lehet-e működni egy Gyurcsány Ferenccel? Lehet-e akár a legminimálisabban is legalizálni, amit tett ez az ember?
Dévényi István
2007. október 23. 10:26 | Sorszám: 78
Ez már rettenetesen elméleti szőrszálhasogatás.
Dévényi István
2007. október 23. 10:25 | Sorszám: 77
Most demokratikus alakulatokról van szó, kár idekeverni a történelmet, pláne a diktatúrákat.
Dévényi István
2007. október 23. 10:23 | Sorszám: 75
Ez ismét csúsztatás: ez a kormány azért nem nemzeti, mert a nemzeti érdekek ellenében privatizál.
Dévényi István
2007. október 23. 10:22 | Sorszám: 72
Nem egészen, mert ott az internacionalizmus volt a vezérfonal.
De komolyan: egy globalista, betegesen piacmániás kormánynál minden egyéb alakulat nemzetibb.
Dévényi István
2007. október 23. 10:16 | Sorszám: 69
Dévényi "úr" komoly technikai problémákkal küzd: nem tudom megnyitni a saját oldalunkat, így nem tudom frissíteni a cikkeinket, miközben másoknál ugyanez a probléma nem áll fönn. Úgy látszik, UPC a felelős.

Visszatérve: az egészségügyi átalakításnak vannak kifejezetten hasznos részelemei, aminek örülök, de ezek a privatizáció nélkül is működnének ugyanígy. A magánbiztosítók behozása kizárólag a kormánypártok pénzszerző akciója, ezen kívül semmi értelme nincs.

Jogobella: mivel Toroczkaiék már hetek-óta reklámozzák, hogy balhé lesz, teljesen természetes, hogy lezárták a környéket.


Téma: Toroczkai, Budaházy, elég volt belőletek!
Dévényi István
2007. október 23. 09:35 | Sorszám: 1
Ez nagyon off lesz: de milyen neteléréssel olvastad a cikket? Csak mert chello-ról nem tudom elérni a honlapunkat, így azt se tudtam ellenőrizni, hogy kiment-e a cikk. Ezek szerint igen.

Téma: Vajon mit csinál az ÁVH idén október 23-án?
Dévényi István
2007. október 23. 08:59 | Sorszám: 51
Már miért ne volna egyszerű. A nemzetibb politika például az, hogy az illető párt nem értékesíti a társadalombiztosítást külföldi cége számára. Szeritnem nem olyan bonyolult.
Dévényi István
2007. október 23. 08:46 | Sorszám: 49
Szerintem meg te hazudsz, bár ez így talán erős: csúsztatsz.

A Fidesz valóban - úgymond - kisajátította magának a nemzeti jelzőt, ugyanúgy, mint ahogyan a kormányoldal a modern, európai jelzőt. A Fidesz azonban annyiban közelebb áll a valósághoz, mint a kormánypártok, hogy ők tényleg sokkal nemzetibb politikát folytattak, és folytatnának, mint a jelenlegi hatalom.

Dévényi István
2007. október 23. 08:38 | Sorszám: 47
Ne haragudj, de ennek semmi köze az itteni témához.
Dévényi István
2007. október 23. 08:21 | Sorszám: 45
Már elnézést, de akkor Toroczkai és Budaházy is provokátor, meg ügynök. (Szerintem egyébként nem azok.)

Mert ugye azt senki nem gondolja, hogy ez a két-háromszáz ember, aki nemzeti ünnepekkor eljár balhézgatni, nem ismeri egymást? És nem szúrnák ki, ha provokátorok kerülnének közéjük?

Hát kérem az a helyzet, hogy ezek ilyen hülyék. Sajnos. És egy dolgot lehet tenni, el kell szigetelni őket. Mert ezek azt hiszik, hogy mögöttük áll a nép.

Dévényi István
2007. október 22. 20:24 | Sorszám: 9
Toroczkait a balhé első másodpercében elfogta a rendőrség, így ellene ismét nem lehet majd semmi komoly vádat fölhozni. Nem írom le, hogy mit gondolok róla, mert már a múltkor is perrel fenyegetett meg.
Dévényi István
2007. október 22. 20:13 | Sorszám: 7
Ugyan már, Toroczkai vitte át megint a tömeget, Budaházy kijelentette, hogy halál a vízágyukra, mire elkezdtek molotov-koktélokat dobálni a barmok.

Remélem bevarrják őket jó pár évre.


Téma: Magyar Gárda
Dévényi István
2007. október 22. 19:06 | Sorszám: 3050
Ha válaszolok egyenként, akkor elárulod a Magyar Gárda létezésének értelmét?
Dévényi István
2007. október 22. 07:10 | Sorszám: 3043
Nagyon szép szavak, tényleg, de konkrétumokról továbbra sincs semmi. Ugyanazt tudom mondani, mint az előbb: mi végre ez az egész?

Írja itt valaki, hogy milyen jó, hogy így vállalják ezek az emberek a magyarásgukat. Már elnézést kérek, de én is vállalom életem minden másodpercében, időnként még büszke is tudok lenni rá, bár a magyar nép jelen állapota nem ad okot sok büszkeségre.

Dévényi István
2007. október 22. 07:02 | Sorszám: 3042
Ez rendben van, csak a dolog összetettebb, mert a Magyar Gárdától a Jobbik hirtelen megnövekedett szavazóbázisa valamiféle akciót vár. Tetteket. És itt ismét jön a kérdés, hogy de miféle tetteket?

Olvasgatom a fórumokat, a lelkes gárda-hívek olyanokat irogatnak, hogy végre történik valami. Tényleg? Szerintem nem történik semmi. És az igazi kérdés az, hogy meddig lehet fönntartani ezt a kettős állapotot, illetve, hogy mi lesz utána, ha elfogy a virtuális tettek miatti lelkesedés.

Dévényi István
2007. október 21. 21:32 | Sorszám: 2993
A probléma a következő. A Magyar Gárda nagyon bejött a Jobbiknak: elhozták a MIÉP szavazóit, és szerintem még a Fidesz-tábor jobbszéléről is szedtek le voksokat. Azokat, akik úgy érezték, gondolták: végre valaki csinál is valamit. Erről szólt a mai nap is.

De ott a kérdés a levegőben: mit is csinál a Magyar Gárda?

Dévényi István
2007. október 21. 21:20 | Sorszám: 2990
De komolyan: megnéztem az avatást, egy rakás ember, aki ezt az egészet komolyan gondolja, és hisz benne. Mit fog nekik nyújtani a gárda? Mire megy ki ez az egész?
Dévényi István
2007. október 21. 21:10 | Sorszám: 2988
Hát, ezzel hosszú távon nehéz lesz kielégíteni a szimpatizánsokat.
Dévényi István
2007. október 21. 21:03 | Sorszám: 2986
Továbbra is egy gondolat bánt engemet: meg tudja valaki mondani végre, hogy mi a Magyar Gárda célja?

Téma: Balhéra készülnek a szélsőségesek :)
Dévényi István
2007. október 21. 10:54 | Sorszám: 127
Március 15-én nagyot dob a tavaszi hangulat.

Egyébként nem csodálom, hogy az a generáció, akibe beleoltották az ellenforradalom elméletet, nem tud mit kezdeni ezzel az egésszel. Én viszont fontosabbnak és jelentősebbnek tartom 56-ot, mint a béna rendszerváltást.


Téma: Orbán már alkalmatlan a jobboldal vezetésére...
Dévényi István
2007. október 16. 11:27 | Sorszám: 146
Na, így már más, kezdem végre érteni.

Mindenesetre most már nem tudom megvárni Macisajt részletes leleplezését, mert indulok az Internet Hungary konferenciára - csak, hogy segítsek Macinak a sztori kidolgozásában: Kóka is ott van ám...

Dévényi István
2007. október 16. 11:11 | Sorszám: 134
Olyan szívesen elolvasnám ennek a Schmidt Mária-vezette, Heti Válasz-körüli, Orbán-ellenes összeesküvés részleteit, de ezzel folyamatosan adós maradsz.

Kár, bizonyára jól szórakoznánk.

Szerintem.

Dévényi István
2007. október 16. 11:02 | Sorszám: 130
A probléma csupán az, hogy szerintem ezt rajtad kívül senki sem érti.

De azért nehogy feladd!

Dévényi István
2007. október 16. 10:51 | Sorszám: 126
Az új oldalunkat tesztelem, és kikapcsolódásként körbenéztem az online világban.

De tényleg, neked ez a Schmidt Mária összeesküvés a mániád. Szerintem meg annyi történt, hogy ezeken az általad szeánsznak nevezett összejöveteleken is szóba került, amit az előbb írtam. Oszt jó napot.

És hogy ennek mi köze a Heti Válaszhoz, az aztán végkép rejtély számomra.

Dévényi István
2007. október 16. 10:37 | Sorszám: 123
Aztán mégis kik azok a Heti Válasz körüliek? Tekintve, hogy senki nem tud semmit egy új jobboldali pártról?

Az egésznek az az alapja, hogy időnként szóba kerül: nem biztos, hogy a totális lefedettségre törekvő Fidesz a legjobb megoldás. Ezt például én is így gondolom, mert szerintem a Fidesznek szüksége lenne valódi szövetségesekre. Sajnos ilyen nincs, és 2010-ig bizonyosan nem is lesz, utána is csak akkor, ha a Fidesz valami borzalmas csoda folytán elveszíteni a választást. Mondjuk akkor minden szétesne a jobboldalon atomjaira.

De ez a Heti Válasz körüliek igen szar duma.


Téma: Bukta lesz?
Dévényi István
2007. október 10. 20:41 | Sorszám: 170
Huh, nem szeretném csesztetni a konkurenciát, de elég meredek ez a cikk. Olyan hasraütős.

Téma: Olvastátok? ( 8.)
Dévényi István
2007. október 09. 06:40 | Sorszám: 1111
Dehogynem értem, csak erre mondhatja Gyárfás, hogy elnézést, elkúrtuk - etikai vétség. Olyan, mint ha az újságban lemaradna egy cikk végéről az X.
Dévényi István
2007. október 08. 21:38 | Sorszám: 1108
Nem tudom, én úgy kötöttem volna meg Gyárfás helyében a szerződést, hogy a műsoromban X % közszolgálatot vállalok. És akkor ezzel le is fedtem mindent.
Dévényi István
2007. október 08. 21:32 | Sorszám: 1106
Hát, ennek eldöntéséhez látni kéne a szerződésnek a reklámokra és közszolgálatiságra vonatkozó részét.
Dévényi István
2007. október 08. 21:23 | Sorszám: 1103
A közüzemi cégek vettek egy píárinterjút a közmédiában, ez hétköznapi üzlet, már amikor tisztességesen kötik meg.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Dévényi István
2007. október 08. 21:17 | Sorszám: 847
Hú, de durva.
Én is néztem a hírt: 20.44-kor adta ki a NOL...

Téma: Olvastátok? ( 8.)
Dévényi István
2007. október 08. 21:15 | Sorszám: 1101
Nem hiszem, hogy megállna a sikkasztás vádja. Ez "csak" sajtóetikai vétség, na most a Napkeltében ez már szinte nem is vád.
Dévényi István
2007. október 08. 19:50 | Sorszám: 1098
Nem emlékszem pontosan, de mintha úgy szólna az MTV-Nap Kelte szerződés, hogy az MTV nem fizet a műsorért, cserébe Gyárfásé a reklámbevétel.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Dévényi István
2007. október 08. 07:23 | Sorszám: 828
Szerintem ez rossz megközelítés. Ha én hatalomra kerülnék , akkor a legjobb tévés szakemberekre bíznám az MTV készítését, és nem szólnék bele a munkájukba. Erre jelenleg képtelen a magyar politikai elit.
Dévényi István
2007. október 08. 07:21 | Sorszám: 827
Nem én mondom, hogy kvázi komolytalan a Metro, hanem a szakma: az ingyenes újságokat az emberek nem veszik komolyan, pontosabban sokkal komolyabban veszik azokat a lapokat, amiért pénzt adnak. Ez az egyik.
A másik pedig, hogy a korán reggel álmosan munkába zúduló tömeg a metrón szorongva bele-belepillant a lapba, ennyi. Nagyon kevesen lehetnek, akik falják a vezércikket - azok meg Metro újság nélkül is oda szavaznának, ahova.
Dévényi István
2007. október 08. 07:16 | Sorszám: 826
Először is nem hibáztattam a népet, és nem védtem a politikusokat.
Másodszor igen, szoktam metrón utazni, minden nap. A többség valóban átnézi a Metro újságot, és itt az átnéznin van a lényeg. A Metro projektbe pedig nem nyomnak milliárdokat: az ötlet mindenhol a világban nyereséges és sikeres vállalkozás, ezért került Magyarországra is. Azt persze a külföldi tulaj nem tudhatta, hogy mitt mindenből politika lesz, így a Metro újság is elbolgárosodott.
BBC: objektív média nincs, és nem is lehet, de a BBC tisztességes média, és az már nagy szó. Ha te csinálhatnál egy tévét, újságot, akármit, az se lenne objektív.
Dévényi István
2007. október 07. 20:55 | Sorszám: 815
A Témát (már kikerült a címből a h betű) a postaládákba dobálják, a Metro a tömegközlekedési járműveken terjed. Én azért annyira nem tartanék a Metro-tól, mert nagyon kevés ember olvassa valójában, inkább csak átfutják reggeli munkába menet két megálló között, aztán kuka.

A közszolgálatnak pedig nem ide-oda alapon kéne működnie, hanem se ide, se oda, lásd BBC. Magyarországon ez is esélytelen.


Téma: Olvastátok? ( 8.)
Dévényi István
2007. október 01. 19:29 | Sorszám: 902
Dehogynem: az utóbbi időben kétszer is volt a Péntek nyócban.
A kollégák is rendszeresen járnak lapzártázni, engem is hívtak a minap a Negyedik című produkcióba, csak pont nem értem rá.
Dévényi István
2007. október 01. 19:07 | Sorszám: 900
Mármint a féloldalas ECHO hirdetésre gondolsz?
Felhívnám a figyelmedet, hogy ugyannak a lapnak a másik oldalán egész oldalas Magyar Nemzet hirdetés található.
Dévényi István
2007. október 01. 17:45 | Sorszám: 896
Érdekes viadalnak nézünk elébe, szó se róla.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
terra
2008. február 10. 14:57 | Sorszám: 1211
Na végre sikerült kiugratnom a sunyi görényt a bokorból.

A következő választás pedig a tiéd lesz, csak győzzed benyelni. :P

kapitamunista
2008. február 10. 14:44 | Sorszám: 1207
egyre röhejesebb szegény.. ;-)))
igazságotm
2008. február 10. 14:27 | Sorszám: 1202
Elkúrták neketek egyszer és mindenkorra azt a lehetőséget hogy beleszóljatok az ország életébe.

Miért mindenkorra? Miért kell feladni az ügyet? Egy igazi hazafi sosem adja fel a küzdelmet, mert tudja hogy az igazság előbb-utóbb győzedelmeskedik.
Igazságot Magyarországnak!

igazságotm
2008. február 10. 14:01 | Sorszám: 1199
Március 15-re remélem szerveznek nagygyülit. Már alig várom az ekúrtad, hazaáruló és egyebek skandálásának lehetőségét. Nem szabad kihagyni!
terra
2008. február 10. 13:56 | Sorszám: 1198
A Fidesz helyében a népszavazási kampányban felemlíteném a 2004. dec. 5-i népszavazás kórházi privatizációra vonatkozó részének eredményeit is.

"Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészségügyi közszolgáltató intézmények, kórházak maradjanak állami, önkormányzati tulajdonban, ezért az Országgyűlés semmisítse meg az ezzel ellentétes törvényt?

érvényesen szavazott az érvényes szavazólapot leadott választópolgárok 98,22 %-a, 2 957 320 fő,

IGEN választ adott az érvényesen szavazó választópolgárok 65,01 %-a, 1 922 680 fő,

NEM választ adott az érvényesen szavazó választópolgárok 34,99 %-a, 1 034 640 fő
,
IGEN választ adott az összes választójogosult 23,89 %-a,
NEM választ adott az összes választójogosult 12,85 %-a.

terra
2008. február 10. 13:15 | Sorszám: 1195
Igaz, hogy én a jelenről és a jövőről beszéltem elsősorban, de ha már felhoztad, nézzük meg egy kicsit a múltat is.

2002-ben én is haragudtam a miép-es szavazókra, mert ha a Fidesz listájára szavaznak, megnyerhettük volna a választást és az Orbán kormány előző négy évben elért eredményeire alapozva a következő ciklusban valódi sikerkormányzásra volt kilátás.

2006-ban már nem osztott, nem szorzott a radikálisok szavazata.

Ami pedig a Kossuth teret (tv-székházat, október 23-át) illeti, nem csak bagatellizáltam, hanem most is bagatellnek tekintem a radikálisok szerepét. Idézzük csak fel az eseményeket. A tv-székházhoz Toroczkainak ugyan sikerült átvinnie a tömeget, de a tényleges támogató csapat úgy is csak 100-150 fős volt, hogy bizonyíthatóan irányított sms-lánccal gyűjtötték össze a futtbalhuligánokat és más balhésokat. Ha pedig a rendőrség valóban azt tette volna, ami a dolga, minden kártétel nélkül fél órán belül lekapcsolták volna az összes rendbontót.
Október 23-án a Kossuth téren táborozók meglehetős jámborsággal viselték a durva rendőri provokációt. Felszólításra még ki is mentek a térről, hogy átkutathassa a rendőrség a sátrakat. Néhány rendbontó (nevezhetjük beépített provokátornak is) bent maradt annak ellenére, hogy a kint levők kórusban kérlelték őket, hogy jöjjenek ki. Ezt követően megkezdődött a kiszorítás a Fidesz gyűlés irányába. A Kossuth tériek még akkor is csak passzívan hátráltak, nem bocsátkoztak harcba a rendőrséggel.

Teljesen egyértelmű, hogy a tavalyi eseményeket a titikosszolgálatok és rendőrség pörgette fel, méghozzá meglehetősen nagy erőlködéssel, mert a "radikálisok" sehogy sem akartak radikalizálódni.

Ha mondjuk Franciaországban ilyesmire vetemedett volna tavaly a hatalom, lángokban állt volna az ország.

bordür
2008. február 10. 13:04 | Sorszám: 1194
Na most jó az nekünk hogy te itten adod a tippeket ezeknek?
Ménem arról fantáziálsz hogy egy hagymányos japán szepuku milyen jót tenne Gyurcsány megítélésének?
terra
2008. február 10. 12:35 | Sorszám: 1189
Ha az ötös találatom ilyen biztos lenne...
Fluctuat
2008. február 10. 12:18 | Sorszám: 1185
Értem, mire gondolsz. De nem vagyok meggyőzve, mert sztem a civil szféra mindig csak ad hoc mozdul meg, amikor már télleg a bőrüket húzzák lefele.
pascal
2008. február 10. 12:18 | Sorszám: 1184
Éppen ezt néztem én is, a másik topikban meg is említettem.
Szerintem pár éve ilyen jelenetek egyszerűen elképzelhetetlenek voltak, most meg lassan ez lesz az általános hangulat.
Fluctuat
2008. február 10. 11:50 | Sorszám: 1180
Nem pártgyűlésre gondoltam. Olyasmire, mint a Dunás felvonulás volt 1997-ben -- azon még a Szadesz is részt vett, meg mindenki. Tömegtiltakozást fejezett ki. Ilyenre van szükség.
Időszakos Állat
2008. február 10. 11:29 | Sorszám: 1178
Csak halkan jelzem, 2004 december 5-én is győztek az IGEN-ek...
De mivel nem mentek el elegen szavazni,így a népszavazás érvénytelen lett...

Ez a szamárság. Mivel az IGENek elegen lesznek ahhoz, hogy eredményes legyen a népszavazás, és többen lesznek, mint a NEMek, matematikailag teljesen mindegy, hogy hány NEM lesz és ez nem hasonlítható össze a kápos népszavazással.

A legitimációs, nemhivatalos aspektusból valóban nem mindegy, hogy mennyi lesz a részvétel. A matekon viszont ez nem változtat.

tiszavirág
2008. február 10. 03:33 | Sorszám: 1174
Egy kampány attól kampány, hogy a kampányoló pontosan kifejti, hogy ő mit akar és ő mire buzdít.

Az, hogy a köztársasági elnök nem mondhatja ki, hogy ő IGEN-nel szavaz, ez természetes, de ahogy mondta, abból kétséget kizáróan lehetett következtetni, hogy ő az IGEN mellett áll.

De hogy a többi embernek miért nem lehet világosan kimondani, hogy ő mire buzdít, azt egyszerűen föl nem tudom fogni.

2006-ban is azon sápítoztunk itt a fórumon, hogy Orbán csak addig ment el, hogy mindenki menjen el szavazni.

Miért ne lehetne egy pártelnöknek és a köztársasági elnökön kívül bárkinek kifejeznie expressis verbis, hogy ő mit akar, mi mellett teszi le a voksát és mire kéri, lelkesíti, noszogatja az embereket?!

A csatába sem úgy indulnak, hogy a vezér szép mosolygósan kétfelé pödri a bajszát és halk hangon odaszól a seregnek: na uraim, most úgy érzem itt az idő, hogy elinduljunk ez ellenség felé, ezért arra szeretném kérni önöket, hogy amennyiben egyet értenek velem, akkor legyenek szívesek követni.

orosz_hussalata
2008. február 08. 00:38 | Sorszám: 1171
na igen, a rába is csak nálunk habzik, náluk meg pisztráng van benne.

egyébként igazad van 45+4+4+? szovjet "kultúra" nem múlik/múlt el nyomtalanul

kapitamunista
2008. február 07. 23:03 | Sorszám: 1166
ne tisztíccsatok baltával ablakot!..
Tappancs
2008. február 07. 19:01 | Sorszám: 1163
A fidesz helyében elmondanám, hogy nem bízom olyanok egészségügyi reformjában, akik közénk lövetnek.
Ha valakinek nemzeti ünnepen kilövik a szemét, leszakítja az ujjait a gránát, csontját törik viperával vagy tonfával, akkor azt nemcsak az egészségére tarom károsnak, hanem a testi épségére is. Hogy a demokratikus minimumot ne is említsem.
Arra is emlékeztetnék, hogy a gyurcsányi-kormány állítólagos törvényi garanciáiból ízelítőt kaptunk akkor, amikor az öt évre előre meghírdetett, kiszámíthatónak beharangozott adócsökkentesési törvényt az első adandó pillanatban visszavonták a "legőszintébb becsületszó" ellenére.
sashimi
2008. február 07. 16:23 | Sorszám: 1160
Irod: Na, ebből sem igaz egy szó sem: a hivatkozott linkben nincs ilyen Orbán-idézeet

Mikozben: http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=207290

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlése összesen nem több mint 30 milliárd forint kiesést jelent a költségvetésnek,

Akkor tehat ki is hazudott?

Macisajt
2008. február 07. 09:48 | Sorszám: 1155
"Senki sem tudna segiteni Macisajtnak? Tenyleg ennyire nehez lenne rajonni arra, hogyan is jott ki a havi 250 forint ?"


Nyugavér, csigalom, sashimi..
Hiába óbégatsz sokadszorra, ebből az ótvar hazugságodból :
"sashimi:
Azaz Ov szerint havi 250 forintnyi lesz az a "nagy sporolas". ").


már senki sem vakar ki, akárhányszor óbégatsz segítségért..

Elkúrtad, mint...szeteygábor az állattikárságot..

Nahát

kerekferko
2008. február 06. 20:50 | Sorszám: 1150
"nocsak 12 millióan lettünk? megjöttek a hákovács-féle romániai munkavállalók?"

Nagyon furfingos. H.Kovács 23 millió románnal riogatta az MSZP-SZDSZ választóit. Huvá lett a 30-ból kb. 27?

sashimi
2008. február 06. 20:41 | Sorszám: 1146
Tevedsz, a en infom "straight from the horse's mouth":
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=207290

azaz Ov maga allitja az evi 30 milliardot. Innen a havi 250 forint per koponya egyszeru osztas.

sashimi
2008. február 06. 20:09 | Sorszám: 1143
Senki sem tudna segiteni Macisajtnak? Tenyleg ennyire nehez lenne rajonni arra, hogyan is jott ki a havi 250 forint ?
A sajat kulturalis szintjere es folenyere oly buszke, batran panelprolizo es nyuggerezo jobberseg itt jelenlevo kremjen is kifogna egy ilyen altalanos iskolai feladat?
pascal
2008. február 06. 17:33 | Sorszám: 1138
Ilyenkor jól vagy?

Téma: Olvastátok? ( 8.)
Dévényi István
2007. szeptember 25. 21:02 | Sorszám: 773
Az.
Az egész kapcsolatos törvénykezésünk az 1990-es egyszeri alkalomra készült, csak aztán úgy maradt.
Dévényi István
2007. szeptember 25. 19:02 | Sorszám: 768
Ámen.
Asszem így már mindenkinek minden világos.
Dévényi István
2007. szeptember 25. 18:33 | Sorszám: 766
Elírtam: a kisebbségi kormány programját nem szavazzák meg természetesen.
Dévényi István
2007. szeptember 25. 18:18 | Sorszám: 765
Kaphat megbízást bárki, a köztársasági elnök akár az épp 5%-al bejutott pártocska elnökét is megbízhatja, csak nincs értelme, mert az ogy. nem szavazza meg a kormány kisebbségi programját, így nem alakulhat meg az új kormány, és ismét ki kő írni a választásokat.

Vagyis nem szokásjogról van szó, hanem ésszerűségről.


Téma: Az Y terv
Dévényi István
2007. szeptember 17. 20:46 | Sorszám: 44
Dehogynem, 4000 emberrel csak játszani lehet a forradalmasdit.

Mindenesetre azon azért elgondolkodnék a sok lánglelkű hazafi helyében, hogy vajon miféle mozgalom az, amelynek élén Ekrem Kemál György is ott van.


Téma: Olvastátok? ( 8.)
Dévényi István
2007. szeptember 17. 17:58 | Sorszám: 571
Tudod mi a döbbenet ebben a történetben?

Hogy Gyurcsány Ferenc édesanyja is felhívta Ferkót, és elmondta neki a sztorit, épp akkor, amikor fiacskája hálálkodott a szakszerű és demokratikus rendőrségnek.

Dévényi István
2007. szeptember 16. 07:35 | Sorszám: 537
Ez egy akkora gigantikus marhaság, hogy öröm nézni. És hogy ez meg bírt jelenni a Figyelőben, az jól mutatja a honi társadalom informatikai analfabétizmusát.

Téma: Egyedül maradt!
Dévényi István
2007. szeptember 13. 11:17 | Sorszám: 4
Ejnye, csak így forrás megjelölése nélkül betolni ide...

Szerencsére Pannonpumakartács javította a hibát.


Téma: Mit tegyünk ?
Dévényi István
2007. szeptember 12. 12:36 | Sorszám: 4
"Akkor viszont a rendszer megdöntésén kell szervezkedni. (Titokban !)"

Vigyáznék az ilyesféle kijelentésekkel, mert Budaházyt hasonló szövegek miatt gyanúsítják éppen az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására irányuló előkészület bűncselekményével.


Téma: Lánchíd Rádió 100,3 FM
Dévényi István
2007. szeptember 11. 07:38 | Sorszám: 308
Már késő.
Dévényi István
2007. szeptember 10. 20:56 | Sorszám: 303
Az nem megy, mert most megint köszönnek.

De tényleg furcsa volt, és nem is értettem én, kis vidéki, naív újágírócska, hogy mi ez az egész. Az egyik nap még a tenyerükön hordoztak, mint évfolyamelsőt, aztán meg szinte csak le nem köptek.

Dévényi István
2007. szeptember 10. 20:45 | Sorszám: 301
1994-ben kezdtem a sulit, akkoriban még nagyon nem volt divat a kommunikációs képzés. Jó iskola volt, szeretem oda járni, és rengeteget tanultam a hivatásunkról.

Politikával meg csak akkor találkoztam, amikor végzett diákként az Új Magyarországnál kezdtem el dolgozni, és a régi tanáraim elfelejtettek köszönni, ha talákoztunk.

Dévényi István
2007. szeptember 10. 20:24 | Sorszám: 298
Nem, ez a Magyar Újságírók Országos Szövetségének hivatalos újságíró iskolája.

Én is ott végeztem.

Dévényi István
2007. szeptember 10. 10:09 | Sorszám: 274
Miért, a másik változat, amit itt is írt valaki, hogy egész Erdélyig nyúlik vissza a szövevényes kommunista összeesküvés, amelynek végeredménye a Szetey-montázs gét hihetőbb?
Dévényi István
2007. szeptember 10. 10:04 | Sorszám: 272
Arrafelé egyféle bünti létezik: az azonnal elbocsátás. Sajnos.
Dévényi István
2007. szeptember 10. 09:53 | Sorszám: 270
Macisajttal kell egyetértenem: nagyon bugyutának tűnik a történet, épp ezért nagy valószínűséggel igaz.

Téma: Hiánybetegség - polgári körök
Dévényi István
2007. szeptember 07. 18:13 | Sorszám: 30
www.webaudit.hu

Minden adat nyilvános.

Dévényi István
2007. szeptember 07. 14:46 | Sorszám: 25
Kár, hogy ez a szavazás a Heti Válaszon, és nem a Gondolán fut.

Téma: Lánchíd Rádió 100,3 FM
Dévényi István
2007. augusztus 30. 13:04 | Sorszám: 103
Az utolsó pillanatig próbálok nem hinni az összeesküvés-elméleteknek, így most is ezt teszem. De ha neked lesz igazad, nagyon rosszul fogom érezni magam.
Dévényi István
2007. augusztus 30. 08:15 | Sorszám: 97
Itt írja alább valaki, hogy ő személyesen ismeri a napi szerkesztést ellátó hölgyet, és el sem tudja képzelni róla, miért csinált ilyen marhaságot.

Én ismerem Pásztor Zolit, és szintén el sem tudom róla képzelni.

Mégis hibázott valaki.

De azt egységesen el sem tudom képzelni róluk, hogy megvették volna őket.

Dévényi István
2007. augusztus 29. 20:59 | Sorszám: 73
Valakinek az a remek ötlete támadt (ezek szerint a kirúgott hölgynek, aki ma volt az ügyeletes szerkesztő), hogy ezzel a képpel dobja föl az oldalt.

Erre csak azt tudom mondani, hogy úgy kell összeállítani a csapatot, hogy ha minden főnök elmegy nyaralni két hétre, akkor is zökkenőmentesen üzemeljen a cég.

Dévényi István
2007. augusztus 29. 20:50 | Sorszám: 71
Tényleg döbbenet ez az egész.

Szegény Pásztor Zolit sajnálom, ahogy megismertem, el sem tudom képzelni, hogy keveredett ebbe bele. Gondolom nem is tudott róla, csak hát ő ugye a felelős szerkesztő.


Téma: Forradalom augusztus 20-án!
Dévényi István
2007. augusztus 20. 20:32 | Sorszám: 225
Na, megy már a forradalom?
Dévényi István
2007. augusztus 17. 12:49 | Sorszám: 203
Most olvasom, hogy Csurka Pista bácsi augusztus 20-án fogja ismertetni új téziseit a Kossuth téren. Ezzel azt hiszem annyi is a forradalomnak.
Dévényi István
2007. augusztus 16. 14:33 | Sorszám: 142
Mondjuk ez így kerek történet, aszongya:

Utálom a médiát! Orbánék meg elvették a pénzt a nyugdíjasoktól, amit Medgyessy visszadott.

Ebben benne van a XXI. százdai totális magyar lelki nyomor.

Dévényi István
2007. augusztus 16. 13:54 | Sorszám: 109
Húha, itt komoly bajok vannak.
Dévényi István
2007. augusztus 16. 10:58 | Sorszám: 50
Remélem, lesz egész éjszakai utcai buli is, kukagyújtással, miegymással, hadd retteghessenek már megint egy kicsit a jobboldaltól.

Téma: Van-e magyar nyelv?
Dévényi István
2007. augusztus 02. 09:36 | Sorszám: 31
Nagyon szép idézet, csak az nem világos, hogy mi a baj a magyar nyelvvel. Hogy szerinted miért nem tüneményes, szép és dús.
Mert szerintem az.

Téma: Olvastátok? ( 7.)
Dévényi István
2007. augusztus 01. 21:19 | Sorszám: 608
Én meg ráfaragtam, mert oda voltam küldve riporterileg, így kvázi testközelből nézhettem, ahogy Ferkó szokásos remek stílusában lazul, Ildikócska meg próbál úgy tenni, mint ha jól érezné magát.
Ha kicsit rámenősebb vagyok, olyan közel férkőzhettem volna hozzájuk, hogy akár rám is izzadhattak volna. De én inkább hazajöttem vacsorázni. Hálátlan polgár.
Dévényi István
2007. augusztus 01. 21:12 | Sorszám: 606
Várjámá, nem a kanadai modern cirkusztól lopott Geszti-féle Magyarországról van szó, hanem a szoci Magyarország-Magyarországról, amire Lendvai Ildikó rémisztően táncolt a székház előtt.
Dévényi István
2007. augusztus 01. 21:05 | Sorszám: 603
Egy kicsit mintha későn kapott volna észbe Tatár elvtárs - gondolom 2006-ban ő is lelkesen énekelte a Magyarország, Magyarország című borzalmas slágert.

Téma: Kovács Géza: Első lépés… 2007. augusztus
Dévényi István
2007. július 30. 14:52 | Sorszám: 1
Remek.

Téma: Az ballib népszabó megint hazudott?
Dévényi István
2007. július 29. 19:56 | Sorszám: 27
Vadász János, szakszervezeti exgóréből lett reformügyi államtitkár volt a fenyegetőző.

Fincsi helyzet, nem lennék most Népszabadság.


Téma: Médiadiktatúra
Dévényi István
2007. július 26. 15:11 | Sorszám: 207
Jobbszélről:
Kovács Csaba erdely.ma

Kassai D. Károly gondola.hu

Balogh Ákos Gergely ufi

Balázsi Pál Előd transindex

Dévényi István
2007. július 23. 18:59 | Sorszám: 198
Láttam, iszonyú, mint mindig.
Illetve ide inkább egy fejet a falba verős szmájli kéne.

Téma: VEZET A FIDESZ (2007)
Dévényi István
2007. július 23. 12:44 | Sorszám: 584
Eddig kétszer voltam: az ősidőkben Bálányoson, és most Tusnádon. Rengeteg dolog megváltozott, de egy nem, méghozzá a lényeg, a közéletiség.

Téma: Médiadiktatúra
Dévényi István
2007. július 23. 11:26 | Sorszám: 194
Az is van, klasszikus pottyantós, de azért már nem ez a jellemző.

Szóval jónapot, újra itt.

A tábor nagyszerű volt, a program, aminek részese voltam én is viszont szánalmas. Majd megírom.

Kár, hogy olyanok vettek részt rajta, akik közül sokakat személyesen is ismerek, sőt, kedvelek, mert különben rendesen ráhúznám magunkra a vizeslepedőt.

Dévényi István
2007. július 17. 21:17 | Sorszám: 161
Kedves olvtársak!

Mivel függőben maradt itt egy-két kérdés, ezért jelzem, hogy nem azért nem fogok válaszolni a következő napokban, mert nem akarok, nem tudok, nem szeretnék, hanem mert elutaztam a tusványos táborba.

További szép napokat!

Dévényi István
2007. július 17. 19:33 | Sorszám: 160
34
Dévényi István
2007. július 17. 19:12 | Sorszám: 158
Mondjuk velem azért eléggé zsákbamacskát vettek anno a Heti Válasznál, mert a harcias jegyzeteimről voltam ismert, és a stílusom is teljesen elütött az addigi HV vonulattól.

Egyébként meg ez a természetes: ha én csinálnék újságot, én is úgy válogatnám össze a stábot, hogy a célközönséghez leginkább passzoljon. Lovas jó helyen van, ahol van, én is jó helyen vagyok, ahol vagyok. És mivel nem ugyanannak a közönségnek írunk, teljesen rendben vannak a dolgok.

Ezért bosszantanak az ilyen bugyuta összeesküvésdik, ráadásul ezekben az elméletekben mi, újságírók csak ilyen egyéniség, akarat, önállóság nélküli médiarobotként szerepelünk.

Dévényi István
2007. július 17. 18:29 | Sorszám: 154
Én eddig a Napi Magyarországnál, aztán a Magyar Nemzetnél és a Heti Válasznál dolgoztam, és még soha sehol nem találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az írásaim megjelentetéséhez a kommonistáék jóváhagyó beleegyezése lenne szükséges.
Dévényi István
2007. július 17. 18:01 | Sorszám: 152
Nézd, én tudom, hogyan működik a Heti Válasz, te meg képzelsz valamit. Ezt nehéz közös nevezőre hozni, mindenesetre ha egy pillanatra megpróbálod elhinni, amit a szerkesztőségről és az elveinkről írtam, akkor beláthatod, hogy úgy is, mindenféle összeesküvős-pártütés nélkül is logikusan a helyére illeszkednek a mozaikok.
Dévényi István
2007. július 17. 17:46 | Sorszám: 149
"Ezt nevezem én parasztvakításnak-beetetésnek."

Ha jól értem tehát, a Heti Válasz küldetése szerinted az, hogy vannak benne jó cikkek, de csak azért, hogy a Borókai-Schmidt-Stumpf tengely pártütését el lehessen adni a népnek suttyomban.

Nem ismerem az itteni szmájlikat, de a legvigyorgósabb kívánkozik ide.

Dévényi István
2007. július 17. 17:33 | Sorszám: 147
/hét akart lenni az a /hó, természetesen.
Dévényi István
2007. július 17. 17:28 | Sorszám: 146
Ennek a Heti Válasznak ahhoz a Heti Válaszhoz nem sok köze van, azt is mondhatnám, hogy semmi - bár ezt mégsem mondom, mert nem akarom megsérteni a régebben is a Heti Válasznál dolgozó kollégákat. (Habár talán már ők is úgy gondolnak vissza a régi időkre, mintha egy másik lapnál dolgoztak volna.)

Ez a Heti Válasz 12ezer/hó eladásról indult a megújulásakor, és most 23ezer/hó-nál tart. Matesz oldala nyilvános adatokat tartalmaz, szabad nézegetni. Ráadásul olyankor tudott felállni a padlóról, és növekedésnek indulni, amikor a papíralapú média finoman fogalmazva sem aranykorát éli.

Dévényi István
2007. július 17. 17:24 | Sorszám: 144
Áhám.
Mondtam, hogy beteges, de mivel pontosan tudom, hogy ezt te komolyan is hiszed, hát váljék egészségedre.

Egy apróságot, ha megengedsz: még soha nem jött oda hozzám se Borókai, se senki más azzal, hogy ezt és ezt kell, vagy nem kell megírni.

Dévényi István
2007. július 17. 17:07 | Sorszám: 141
Off
Mindig nagyon jókat szórakozom az erősen monológba hajló, internetelőtti stílusban íródott hozzászólásaidon. Ritka madár vagy online.
On
Dévényi István
2007. július 17. 16:52 | Sorszám: 138
Nem tudom, nem hiszem, bár előfordul a mi fórumunkon is egy-két volt kolléga, ők persze sokat tudnak a lapról. Sőt, a múltkor az Indexen futottam bele egy volt kollégába, aki megszivatott rendesen, mert sokáig nem fedte föl magát, és még a magánéletemet is ismerte.
Dévényi István
2007. július 17. 16:37 | Sorszám: 136
"Mert dévényi azt persze elhallgatja, hogy az ő "középen állásuk", "függetlenségük" is kb. annyira önzetlen és spontán, min. dávid-herényié leisztingertől..."

Dévényi szerintem nagy D, de persze te tudod.

Mindenesetre ez a mondat valami nagyon beteges összeesküvés-elméletnek tűnik, talán ha kifejtenéd.

Dévényi István
2007. július 17. 15:29 | Sorszám: 134
Igazad van, a vége tényleg erősen pátoszosra, ráadásul depressziós-pátoszosra sikeredett, de 2002 és 2006 után már mindannyiunkban ott van ez a "félsz".
Dévényi István
2007. július 17. 15:28 | Sorszám: 133
Rég láttalak.

Igen, középen állva. Jobbközépen. És tudom, hogy fájdalmas neked, de működik a dolog. A lap szépen fogy, az interneten meg egyre nagyobb a látogatottságunk. Úgy tűnik, szép számmal akadnak, akik megértették, hogy mit jelent nem dávidibolyásan, hanem valóban jobbközépen állni.

Dévényi István
2007. július 17. 14:22 | Sorszám: 129
Az OVB-s cikkére gondolsz?

Pedig teljesen egyetértettem vele. Ez épp az, amiről írtam az előbb: van egy értékrend, amit mi polgárinak hiszünk, és ami attól eltér, azt megírjuk.

A Magyar Nemzettel meg az a "baj", hogy ott egészen más az olvasótábor. Kétszer írtam jobboldalról nagyon szerény kritikát még nemzetesként, és mindkétszer olvasók tömegei akartak kirúgatni.

Dévényi István
2007. július 17. 05:21 | Sorszám: 127
Ha az én műfajomon a politikai publicisztikát érted, akkor igazad van, de én lennék a legszomorúbb, ha már annyira nyomorultul élnék, hogy a mindent jól megmondó publicisztikák válnának kikerülhetetlenné. (Egyébként ez csak egy kis része a munkámnak, mert igazándiból mostanában médiakritikával és az internet kulturális antropológiájával foglalkozom.)

De visszatérve a publicisztikára: persze azért fontosak, hiszen egy rakás olyan dologok közölhetünk általuk, amik más műfajba egyáltalán nem férnének bele. És azért az internetes jelenlét itt is lényeges: egy jól sikerült HV jegyzetet 12-15ezren néznek meg, ennyi embert nem érnénk el a gondolatainkkal, véleményünkkel, ha nem csinálnánk.

Az egyértelműen pártos laphoz: amikor elkezdtem szerkeszteni az oldalt, és kitaláltam, hogy legyen Heti Jegyzet (akkor még csak heti kettő), azzal indultam neki a feladatnak, hogy az online publicisztikai rovat arról szóljon: mit gondolunk mi a "polgárnak lenni"-ségről. És ha valami ettől akár jobbra, akár balra eltér, azt tegyük szóvá.
Előtte a baloldalon rendszeresen az volt az egyik érv a jobboldali média ellenében, hogy teljesen elfogult a Fidesszel szemben, és kritikátlanul szemléli a Fidesz minden ténykedését. Ez nagyjából egy hónap múltán eltűnt az érvkészletből, mert mindig oda lehetett tenni egy Heti Válasz jegyzetet. És nem csökkent az olvasottságunk, nem átkoztak ki minket az olvasók, stb., sőt, kiderült, hogy igenis szükség van olyan jobboldali újságírásra, amely bár egyértelműen vállalja identitását, mindkét oldal felé kritikus.

Mondjuk ennek egyenes következménye, hogy mi, Heti Válasz publicisták soha nem leszünk Bayer-féle ikonok, hiszen középen állva nem is lehet népszerűvé válni.

Tehát sztárok nem, de korrektek, azok leszünk, és ez szerintem mindennél többet ér.

Dévényi István
2007. július 16. 16:52 | Sorszám: 124
Persze, még egy rövidet leveleztem is a kölökkel, aztán föladtam, amikor elkezdte oktatni nekem, hogy mi az a líd.

A komoly részre: igen, jelen kell lenni egy hetilapnak is, de nem online percújságként, hanem különleges formulában. Mi ezt kitaláltuk, máris szép eredményeink vannak, ezt fogjuk továbbfejleszteni. Mert most már tudjuk az anyagainkkal az online médiát is tematizálni: lásd legutóbb az igazi Horn cikkünk. Papíralapon a legutolsó felmérés szerint (amit nem mi készítettünk, természetesen) idézettségben egyenrangúak vagyunk a HVG-vel. Hát most szeretnénk online is kikerülhetetlenek lenni.

(A hírstarton például az Orbán Viktor könyvéről írt Pröhle-elemzés a listavezető egész nap.)

Dévényi István
2007. július 15. 21:42 | Sorszám: 116
Ez így lesz. Most csak azért nincs így, mert még egy picit át kell hangolnom a szerkesztőséget - ez az online megjelenést ugye eléggé újdonságnak számít minálunk. De hát végül is ezért hívtak át anno a Magyar Nemzettől, hogy én legyek a vérátömlesztés.

Egyébként ha valaki a hozzám tartozó rovatnak ír levelet, tehát például egy médiakritikára, vagy heti jegyzetre reagál, arra minden esetben válaszolok vagy én, vagy az illetékes szerző. Csak persze ez mégsem ugyanaz, mint a szeptembertől bevezetendő cikk-kommentek.

Dévényi István
2007. július 15. 21:22 | Sorszám: 113
Majd ugyanott, mint most a kis béna csúnya, tehát a www.hetivalasz.hu címen. És ha minden a tervek szerint alakul, akkor szeptemberben indulunk. Kommentezhető cikkek, kibővített, korszerű fórum, sok friss publi - azt szeretnénk, ha az olvasók és a szerzők együtt gondolkodnának a jobboldal ügyes-bajos dolgairól. Meg persze a baléról is, bár azon nincs sok mindent gondolkodni.
Dévényi István
2007. július 15. 20:19 | Sorszám: 111
Már jó ideje harcolok azért, hogy állítsuk két lábra az újságot. Ha ez nem is valósulhat meg teljes mértékben, azért már elindultunk a helyes irányba.
Dévényi István
2007. július 15. 20:17 | Sorszám: 110
Nem kicsit nyomi, hanem nagyon.

De az új csudaszép, csudakorszerű és csudahasználható lesz. Én már láttam.


Téma: VEZET A FIDESZ (2007)
Dévényi István
2007. július 15. 15:26 | Sorszám: 465
Tudom, de jelenleg egyedül vagyok egy egész rovat meg az online is, a szabadságolások miatt, így elég sokat dolgozgatok.
Dévényi István
2007. július 15. 15:08 | Sorszám: 463
"Annyi helyen képzik a médiamunkásokat, hogy csak na, hova tűnnek el ezek az emberek?!"

Jó kérdés, én kb. öt éve nem találkoztam gyakornokkal.


Téma: Médiadiktatúra
Dévényi István
2007. július 15. 12:36 | Sorszám: 106
Érdekes helyzet, mert egyszerre vagyok online meg papíralapú újságíró, aztán itt ugye az lesz a téma, hogy mikor falom föl saját magam.

Téma: Láttátok? ( 3.)
Dévényi István
2007. július 14. 07:53 | Sorszám: 120
Nem azzal van gond, ha valaki médiaarc. De.

Mivel az ember a főnökét nem dícsérgetheti cikkekben, így marad a közvetlen kommunikáció: Borókai Gábor kiváló szóvivő volt. Amit mondott, azt elhitték, elfogadták. S bár a baloldalon közutálatnak örvendő Orbán-kormányban teljesített szolgálatot (ráadásul végig), a mai napig a legelfogadottabb közszereplők egyike.

No és tud valaki valamit a magánéltéről? Szerepelt a bulvármédiában?

Sőt, ha Borókai Gábor elment volna kereskedelmi tévéműsort vezetni, akkor mindenki azt gondolta volna, hogy megbolondult.

Pedig ő csak egy szóvivő volt, és nem kommunikációs atyaúristen.


Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Dévényi István
2007. július 13. 21:23 | Sorszám: 581
Ok, közben megtaláltam.
Dévényi István
2007. július 13. 21:21 | Sorszám: 580
Tudnál ehhez linket adni?
Szívesen megírnám.

Téma: Láttátok? ( 3.)
Dévényi István
2007. július 12. 15:20 | Sorszám: 116
Hát ezzel nagyon nem értek egyet. Szerencsére politikai marketingben valamiért nem lettünk kisamerika. De konkrétan: Gyurcsány a legnagyobb bulvárszereplő, és van hatása? Igazából nincs. A szart nem lehet eladni bulvárral sem.
Vagy Rogán és Kósa sem azért nyertek, mert beszálltak a bulvárba.
Dévényi István
2007. július 12. 14:45 | Sorszám: 112
Nem hiszem, hogy gőg lenne semmi értelmet nem találni a bulvárban.

Téma: Médiadiktatúra
Dévényi István
2007. július 11. 17:34 | Sorszám: 90
A probléma az, hogy a bulvár egy lefelé irányuló spirál (némi képzavarral), vagyis ez a lemaradsz/kimaradsz valójában azt jelenti, hogy ha beszállsz, akkor egyre mélyebbre zuhansz.

Csak nézd meg, jelenleg, amikor az ország az egyik legsúlyosabb krízisét éli át, mik a fő témák: melegparádé, Kóka a barátnőjét hogy jutalmazta, Kármán Irén kinek volt a szeretője, stb.

És közben ezzel a több-biztosítós őrülettel tényleg össznépi tragédia felé robogunk. Vagy dübörgünk, tetszés szerint.


Téma: Láttátok? ( 3.)
Dévényi István
2007. július 11. 17:21 | Sorszám: 103
Szerintem meg nem kell eljutni senkihez bulvárműsorvezetőként.

A modern politika legnagyobb baja épp az elbulvárosodás, amin persze nagyon nehéz, vagy talán lehetetlen javítani, de rontani a helyzetet azért még lehet. Csak nem kellene.


Téma: Médiadiktatúra
Dévényi István
2007. július 11. 17:09 | Sorszám: 88
Nem hiszem, hogy Nyakó elmenne: nekem úgy tűnik, hogy kifelé megpróbál magabiztosságot sugározni, de valójában eléggé szorongó típus. Túlizgulná a showt.

Egyébként meg nem azzal van problémám, hogy jobboldali politikusok vállalkoznak ilyesmire, hanem hogy a politikusok vállalkoznak ilyesmire.

Dévényi István
2007. július 11. 16:58 | Sorszám: 86
Nem lőném le a poént így előre, mert nagy valószínűséggel megírom péntekre jegyzetben.
Dévényi István
2007. július 11. 15:33 | Sorszám: 82
Érdekes fiú ez a Szijjártó Péter. Remélem mindenki látta a Mokkában.
Dévényi István
2007. július 09. 16:39 | Sorszám: 64
Fogalmam sincs, ki a moderátor, nem igazán ismerem az MNO fórumát.

Nálunk az a szokás, hogy ha valakivel elszalad a ló, egyszerűen törli a modi a hozzászólását, és közli az okot, meg hogy lehetőleg ne forduljon elő ilyesmi. Kitiltás még nem volt. Igaz, nagyon kevesen látogatják a fórumot, majd meglátjuk, hogy fog ez működni a megújult oldalon.

Dévényi István
2007. július 09. 15:55 | Sorszám: 61
Egyre jobban.
Most már sok hirdető direkt azzal jelentkezik, hogy egyszerre akar a papíralapú meg a digitális újságban reklámot elhelyezni, mivel így készült el a kampány.
Dévényi István
2007. július 09. 15:37 | Sorszám: 59
Nem a pénziány az ok.

Illetve annyiban pénzről is szól a dolog, hogy már ideje lenne megújítani az MNO-t, mert nagyon elszaladt mellette a világ.

De a fő probléma, hogy rossz stratégiát választottak, mivel az online szerkesztőséget csak olyan szükséges rossznak tartják. Kevesen vannak, így saját sztorikkal nem tudnak előállni - ezt kompenzálhatná, hogy a lapból átvehetnének két-három jó cikket, de (és itt jön egy stratégiai melléfogás) csak több napos, vagy hetes késéssel kerülnek föl az oldalra az írások.

Ugyanakkor nem tudják eladni azt a néhány saját sztorit sem, amilyük van: nagyon sokszor előfordul, hogy mások átveszik az anyagot, adnak neki egy jó címet, és learatják az MNO meg a Hír TV helyett a babérokat.

Rosszul is időzítik a cikkek megjelenését, mivel nem figyelnek egyáltalán az onlie forgalom törvényszerűségeire.

Apróságok, amivel viszont olvasók ezreit lehetne megcsípni.

Dévényi István
2007. július 09. 14:29 | Sorszám: 52
Az MNO utolsó havi átlaga 42.280 egyéni látogató volt. Azért ezt lenne hova feltornászni. Csak gondolj bele, hogy mi, a hírportálnak, de online újságnak se igazán nevezhető honlapocskánkkal ugyanebben a periódusban 15.600 látogatót hoztunk össze napi átlagban.
Dévényi István
2007. július 09. 14:17 | Sorszám: 50
Liszkayék is rosszul csinálják, mert van két kb. egyforma nézettségű, és nagyrészt ugyanazt kínáló internetes oldaluk, ahelyett, hogy egységesen csinálnának egy MNO-HTVO modern portált.

Ha valaki adna olyan 200milliót, meg szabadkezet, akkor megcsinálnám a tuti portált.

Dévényi István
2007. július 09. 12:38 | Sorszám: 42
Nem tudok mondani, ez az én nagy szívfájdalmam - ugye digitális kultúrával, internet antropológiával is foglalkozom.

Pedig már legalább öt éve mondom a magamét, de soha senki nem hallgat rám. Most ott tartanak a jobboldali döntéshozók, hogy á, nem kell megcsinálni az "ellenindexet". Remek döntés. Minek is kellene? Még a végén megismernék a jobboldali nézeteket is az online olvasók...

És úgy általában az a hangulat a jobboldalon, hogy nem kell nekünk ez a digitális hűhó. Úgy sem értünk hozzá úgy, mint a másik oldalon, és úgy sem menne ez nekünk.

Pedig menne. Kitatáltunk egy-két dolgot a Heti Válasznál, és most ott tartunk, hogy mindenféle megújulás nélkül, napi egy publicisztikával simán eladjuk magunkat - az átlagos látogatottságunk 15ezer feletti. Ha ugyanezeket a technikákat egy igazi, pörgős hírportálon megcsinálnánk, akkor zökkenőmentesen hoznánk a napi 100ezer fölötti nézettséget.

Dévényi István
2007. július 09. 07:23 | Sorszám: 35
Az internettel meg az a baj, hogy a jobboldal nem használja, ha meg használja, akkor se jól. Tessék összevetni, hogy mennyien olvasnak nem jobboldali és jobboldali portálokat, és mindjárt kisebb lesz a szabad világháló fölött érzett öröm.
Dévényi István
2007. július 08. 21:38 | Sorszám: 21
Nézd, a helyzet adott, a lehetőségek adottak, ebből kéne kihozni a maximumot.
Szerintem lehetne sokkal jobban csinálni, mint most, de én apró pici fogaskerekecske vagyok a nagy gépezetben.
Dévényi István
2007. július 08. 20:54 | Sorszám: 9
Ha az agymosás lenne a fő irányvonal, az még jobb is lenne, mert azt könnyebb kivédeni, észrevenni, háritani.

Csakhogy itt kőkemény manipulácóról van szó, és az rohadtul pusztító.

Egy időben azt csináltam, hogy amikor elmentem egy rendezvényre újságíróként, utána összegyűjtöttem a többi kolléga tudósítását. Tanulságos kis csokréta volt.

Dévényi István
2007. július 08. 20:45 | Sorszám: 7
Nehéz kérdés, hogy mi volt előbb, és mi hatott mire, de ma már sokan önálló hatalmi ágként értékelik a médiát (halok erre én is), ami ráadásul elferdíti és errodálja a hagyományos demokratikus értékeket.

Nagyon sok politikustól hallom négyszemközt, hogy nem tudnak igazán fontos dolgokkal előállni, mert a média ingerküszöbét csak a botrányok érik el.

Dévényi István
2007. július 08. 20:35 | Sorszám: 2
Én médiademokráciának nevezem, de asszem kb. egyre gondolunk.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Dévényi István
2007. július 08. 20:13 | Sorszám: 271
Örülök, őszintén.

Egyébként én a Magyar Nemzet magazinjánál riporterkedtem, és nagyon élveztem, csak elfáradtam egy idő után, és más feladatokra vágytam.

Dévényi István
2007. július 08. 20:12 | Sorszám: 270
Mert a legjobb tényfeltáró újságíró ma Magyarországon. És csupán azért nem lesz belőle sztár, mert nem az ÉS-ben irogat Orbán állítólagos viselt dolgairól.
Dévényi István
2007. július 08. 15:15 | Sorszám: 260
Pedig őszintén kíváncsi vagyok, mert úgy érzem, semmiben sem hasonlítunk már a régi HV-ra. (Bár én csak a megújult lapnál dolgoztam.)
Dévényi István
2007. július 08. 11:10 | Sorszám: 257
A kritikával nincs baj, ha valaki azt írja, hogy ezért és ezért hülyeség, amit írok, az teljesen rendjén való.

A probléma az érvnélküli árulózásnál kezdődik.

Dévényi István
2007. július 08. 11:08 | Sorszám: 256
Nem erről van szó, hanem hogy más közönségnek szólnak. Ennyi az egész. (Jómagam egyébként a Magyar Nemzetben kezdtem, sőt, a Napi Magyarországban.)

De valaki lassan nyithatna egy médiatopicot, mert szétoffoljuk szegény Gyula bácsi szülinapi topicját.

Dévényi István
2007. július 08. 10:13 | Sorszám: 251
Nem igazán értem, mire gondolsz. Ez így túlságosan megfoghatatlan kritika, képtelenség rá válaszolni.

Miben, mitől érzed, hogy visszaElekesedett a lap?

Dévényi István
2007. július 08. 06:16 | Sorszám: 246
Én ezt abszolút megértem, ezért nem is szívom mellre, inkább csak sajnálom, hogy nem sikerül ezekkel az olvasókkal is megértetnem, hogy mit miért is írtam.
Dévényi István
2007. július 08. 06:14 | Sorszám: 245
A politikai szimpátiában ne is keress logikát.

Egyébként egy olyan kistelepülésen, ahol a szüleim is éltek, nagyon sokat számít a helyi politika minősége, és bizony nálunk sokáig a Fidesz mint ha nem is létezett volna, ellenben volt erős szoci nyomulás az önkormányzatban.
Mondjuk ilyen szempontból most a nemzeti oldal nagy ziccerlehetőséget kapott a helyhatósági választáson elért eredményével.

Dévényi István
2007. július 08. 06:12 | Sorszám: 244
Ez a középenállás (mármint a jobbközépen állás) nyomorúsága.

Ebben az országban minden politikai tábornak van médiája, csak a jobbközéphez nem nagyon szól senki - tulajdonképpen ez a Heti Válasz feladata.

Dévényi István
2007. július 08. 06:10 | Sorszám: 243
Ebben igazad van, de a szocik nagyon szépen lenyúlták maguknak a nosztalgiát (miért éppen azt ne nyúlták volna le ugyebár), legalább is 2002-ben.
2006 más tészta, akkor épp a europier modernséget, meg a nagy gazdasági csodagyártóságot nyúlták le, de ekkor édesanyám már nem is rájuk szavazott.
Dévényi István
2007. július 07. 23:04 | Sorszám: 234
Csupán arra próbáltam utalni, hogy nem igazán érdemes ezt a ki magyar, ki nem magyar játékot játszani.

Például, amikor olyan cikket írok, amiben valamelyik kormánypárti politikusnak mosok be egyet, akkor látom, hogy a legváltozatosabb jobbos portálokon megjelenik az írás.

Aztán egy héttel később mondjuk arról írok, hogy szerintem a Fidesz valamit nem jól csinált, akkor meg kapom a szemét árulós íméleket.

Egyik héten jó magyar vagyok, másik héten meg nem.

Dévényi István
2007. július 07. 22:48 | Sorszám: 232
Bárcsak ilyen egyszerű volna...

Amíg édesanyám élt, sokat vitatkoztam vele hétköznapi politikáról. És végül be kellett látnom, hogy teljesen jogosan gondol vissza nosztalgiával a szocializmusra, és szavaz nosztalgiából az MSZP-re. Mert a szocializmusban volt fiatal, akkor mehetett tanulni az egyébként nincstelen prolicsaládból elsőként, akkor volt szerelmes, akkor kapott lakást szinte ingyen édesapámmal, akkor volt boldog.

Aztán a rendszerváltást követően leépítették, nem talált munkát, ebbe belebetegedett, stb.

És nem volt kisebb magyar, mint én, vagy akárki.


Téma: Láttátok? ( 3.)
Dévényi István
2007. július 07. 22:39 | Sorszám: 59
Az lehetetlen, mert még a feleségem sem tud mindent rólam, márpedig a hozzászólásod keletkezésének idejében ő már aludt.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Dévényi István
2007. július 07. 22:31 | Sorszám: 227
Arra azért ő sem számíthatott 100%-al, hogy Gyula bácsi hozza a szokásos formát.

De a lényeg, hogy egészen szánalmas az, ami ebben az országban mostanság zajlik. Rossz most magyarnak lenni.

Dévényi István
2007. július 07. 22:17 | Sorszám: 220
Ez az új idolavatás enyhén szólva is visszafelé sült el.

Téma: Láttátok? ( 3.)
Dévényi István
2007. július 07. 21:58 | Sorszám: 57
Én ezen már rég túlvagyok, pedig hivatalból minden szart néznem kell. De egyre rosszabb médiakritikusnak lenni.

Egyébként kütyü- és technikamániás vagyok, minden technológiából szeretem az újdonságot, és már akkor akartam venni az összes félrerakott pénzemen egy LCD TV-t, amikor az első ilyen készülék Magyarországon megjelent. Nos, azóta sem vettem, és nem is fogok még jó sokáig, mert egyszerűen egy fillért nem szabad Magyarorszgáon nézőként a televíziózásra költeni, olyan szar az egész.


Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Dévényi István
2007. július 06. 21:11 | Sorszám: 45
Húá, barátom, te aztán szépen kavarod a szart...

Ugye nem bánod, ha bemásolok ide egy rövidke Heti Válasz cikket:

Éveken át próbálták náci múltúnak feltüntetni Kurt Waldheimet. Egyetlen bűne az volt, hogy kétszeres ENSZ-főtitkársága után saját hazájában, Ausztriában elindult az elnökválasztáson. A szociáldemokraták, akik addig saját felségterületüknek tudhatták e tisztséget a második világháború utáni Ausztriában, nem riadtak vissza semmilyen eszköztől, hogy megpróbálják lejáratni a volt főtitkárt.

A történet 1986 márciusában kezdődött, az osztrák elnökválasztás előtt. A szocialisták Kurt Steyrer volt egészségügyi minisztert indították a nemzetközileg is jól ismert Waldheimmel szemben. Későn döbbentek rá, hogy jelöltjüknek alig van esélye, ezért tervet dolgoztak ki Waldheim lejáratására. Háborús bűnökkel és nem utolsósorban antiszemitizmussal vádolták meg az ENSZ volt főtitkárát. Mindkettő olyan vád - ellentétben a kommunista múlttal -, amely ha valamely politikuson "megtapad", szalonképtelenné teszi a nemzetközi életben. Fred Sinowatz szocialista kancellár nyilvánosan arra tett utalást egy újságcikk alapján, mintha Waldheimnek a náci időkből takargatnivalója lenne. Nevezetesen, hogy az SA-nak volt a tagja.

A nyilvánvaló rágalmakat Waldheim és a Néppárt nem is méltatta válaszra. Ez hiba volt, mert a politikus elleni akciókba bekapcsolódott a Zsidó Világkongresszus (JWC). Egy volt CIA-ügynök ezzel kapcsolatos könyvéből megtudható, hogy Reagan elnök csak vonakodva tett eleget a JWC és a nemzetközi sajtó egy része nyomásának, hogy Ausztria volt külügyminiszterét és az ENSZ korábbi főtitkárát "watch-listára" helyezze, és lényegében kitiltsák az Egyesült Államokból.

Az osztrák választókra a kívánttal éppen ellenkező hatást gyakorolt az elnökválasztási kampányba történő külső beavatkozás. Nem eltántorította, hanem a "csak azért is" érzéstől vezérelve bátorította őket, hogy a konzervatív jelöltet támogassák. Nagy szavazattöbbséggel megválasztották Ausztria elnökének. Hivatalba lépése után a támadások nem csitultak, pedig egy nemzetközi történészbizottság alapos vizsgálata egyöntetűen megállapította, hogy semmilyen bűn nem terheli. A vizsgálati időszak alatt New Yorkban a JWC, és világszerte több befolyásos tömegtájékoztatási eszköz igyekezett a történészbizottság munkáját úgy feltüntetni, hogy az a bécsi kormány ellenőrzése alatt áll, és éppen ezért nem várható tőle tárgyilagosság.

Ez sem volt elegendő, néhány nappal a vizsgálati eredmény átnyújtása előtt újabb szenzációt repítettek világgá, 1988. február 1-jén. A hamburgi balliberális hetilap, a Spiegel, amely a Waldheim elleni propagandaakciók fontos német nyelvű szócsöve volt, Jugoszláviából egy táviratot hozott nyilvánosságra, amely egyértelműen bizonyítani szándékozott Waldheim háborús bűnösségét.

Az 50 ezer német márkáért beszerzett dokumentum azt bizonyította, hogy az osztrák köztársasági elnök a második világháború idején Jugoszláviában katonatisztként 4224 személy deportálását kérte. Bécsből újságírók és a Waldheim-ügyet vizsgáló történészbizottság tagjai Belgrádba utaztak, hogy Hans Kurz svájci történész vezetésével betekintsenek az eredeti dokumentumokba, de erre nem kaptak engedélyt. Ezzel egy időben a bécsi Wochenpresse leleplezte, hogy a terhelő dokumentum mögött a jugoszláv titkosszolgálat, az Udba áll. A jugoszláv Waldheim-ellenes támadások azért is keltettek feltűnést osztrák körökben, mivel Waldheim többször járt Josip Broz Tito jugoszláv elnök személyes vendégeként az államfői rezidenciának helyet adó Brioni-szigeteken, és birtokosa volt a kommunista Jugoszlávia legmagasabb kitüntetésének.

Végül kiderült, hogy a Waldheim-papír hamisítvány, amelyet a második világháború után készítettek. Ezzel gyakorlatilag az egész Waldheim elleni rágalomhadjárat koncepciója összeomlott, ennek ellenére Washington Waldheimet haláláig nem vette le a watch-listáról.


Téma: Láttátok? ( 3.)
Dévényi István
2007. július 06. 21:05 | Sorszám: 52
Aham, ezt nem tudtam, én ezek szerint korábbi verziót ismertem, ahol a felhasználónak kellett egy icipici segédprogramot telepítenie.

Egyébként a Gondola havi átlaga 9742 egyéni látogató volt az utolsó etapban.

A Kuruc.info-n pedig a legolvasottabb cikk június 29-én jelent meg, és azóta 13313-an kattintottak rá. Ez egy hét alatt nem egy nagy eredmény, és azért ebből kb. lehet következtetni a látogatottságra.

Dévényi István
2007. július 06. 17:21 | Sorszám: 41
Ne legyél szomorú.

Ez nem jelent semmit, mert csak azoknál a felhasználóknál mér, akik letöltötték a hozzávaló beépülő szoftvert. Vagyis ha tíz kurucos letölti, máris szétveri a teljes magyar mezőnyt, mivel még senkiről sem hallottam, aki benne lenne az Alexa rendszerében.

A www.webaudit.hu már többet elárul: itt a Gondola nézettsége is megnézhető. Aztán a Kurucon meg kell vizsgálni, hogy a legolvasottabb cikkeket hány nap alatt mennyien olvasták, és nagyjából máris kijön, hogy mi a valóság.


Téma: Lengyelország - Ukrajna
Dévényi István
2007. április 18. 18:27 | Sorszám: 101
Inkább százmillák voltak azok a millák.

Téma: Megszűnik a Gondola?
Dévényi István
2007. április 14. 06:46 | Sorszám: 132
Is-is.
Ezt az oldalt örököltük az előd Heti Választól, toldoztuk-foltoztuk, de már nem lehet tovább halasztani a megújulást, ami azt jelenti, hogy teljesen új oldalt kell készítenünk, mert a mostani még alapnak sem használható.
Dévényi István
2007. április 13. 21:41 | Sorszám: 128
A szívemen is, meg a vállamon is.
Dévényi István
2007. április 13. 21:32 | Sorszám: 126
Kedves pannonpuma, no és kedves többiek!

Dévényi István vagyok, a HetiVálasz Online felelős szerkesztője.
Csupán azért regisztráltam, hogy két dolgot közölhessek:
1. Az infobox megjelenés azért most történt, mert most kezdtük el fejleszteni a hetivalasz.hu-t, s több oldallal is elindult az együttműködés.
2. Valóban néhány hónapon belül megújul a HetiVálasz Online, sokkal felhasználóbarátabb lesz, mint a mostani, meglehetősen primitív oldal.

További jó fórumozást mindenkinek!

Email a webmesternek | Gondola