gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: 12:46 AM
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 5423
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 5419

Téma: Lázadás!
lacafaca
2009. március 31. 23:07 | Sorszám: 47
Ott a pont.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
lacafaca
2009. március 31. 22:36 | Sorszám: 4043
Tiszavirág.
Beláthatnád, hogy egy országmentő politikusnak sok emberrel kell beszélnie a mi pénzünkön, hogy megmentsen minket.
Most képzeld el.
Van egy hülye ötleted egy nap. Le kell egyeztetni 192 frakciótaggal. Esetleg mindegyik azt mondja: gordonka hülye vagy, ezt biztosan nem szavazom meg.
Amikor a végére ért, már új nap van új ötlettel és kezdi előlről. Beláthatnád, hogy nincs ideje a firkászokra.

Téma: Lázadás!
lacafaca
2009. március 31. 22:28 | Sorszám: 45
Lehel, ezt egy picit nem értem.

Az értem, hogy nem jár a banknak kamat arra az időre. Nagyjából a banki törvényt is ismerem.
De van két dolog.
1. A PSZÁF egyedi esettel ugye nem foglalkozik.
2. Amikor aláírod a kölcsönszerződést, az onnantól magánjogi (vagy hogy nevezik) szerződés, tehát egyedi, még akkor is, ha sokak írnak alá ugyanolyat, de nem ugyanazt, mert ugye csak egy aláírás szerepel.
Onnantól meg a te privát szerződésed a bankkal, amely ugye mondjuk a 20 éves futamidőről szól.
Pont ezért találták ki a rohadékok, hogy először a kamatot fizesd, mert a tőkére emiatt újabb kamat gyűlik. Ki van ez találva.
Mert ugye mi van akkor, ha a bank visszautalja a "túlfizetést"? A PSZÁF nem fog semmit sem tenni, törvényes. Legfeljebb a TV ügyvédje. Sajnos.

lacafaca
2009. március 31. 14:42 | Sorszám: 34
Na ja.

Ahelyett, hogy a kormányok azt mondanák a banknak: "rosszul gazdálkodtál fiam, pedig az 5 Ft-odból milyen kiválóan sarcoltad a gazdaságot, hát csukd be a boltot, a betéteseket meg kártalanítom".

De hát tudjuk, a banklobby ... Honnan lenne "szegín" politikusnak VIP számlája? Ezért nem változtatnak a banktörvényen. Pedig a 100% fedezeti ráta esetében ilyen nem fordulhatna elő, mint ami most van. Igaz, akkor "csak" fenntartható növekedés lenne.

lacafaca
2009. március 31. 14:11 | Sorszám: 28
Ez is igaz.
lacafaca
2009. március 31. 14:06 | Sorszám: 23
Jó a magyarázatod, közérthető.

Viszont a hasznot nem a "jóseggű" kapja, hanem a kampósorrú.

lacafaca
2009. március 31. 14:03 | Sorszám: 22
Hasonlóan működik a banki kölcsön is két alapvető különbséggel:
1. A banki törvény szabályozza.
2. Elég 5% fedezet a banknak. A banknak mondjuk van 5 Ft-ja, ezért kölcsönadhat 100 Ft-ot. Abszurd.
Ezért van most a válság, mert bedőlt az 5% fedezet miatt. Nem gazdasági válság, hanem pénzügyi- és hitelválság.

Téma: Gyurcsány pszichiátriai kórképe :)
lacafaca
2009. március 04. 21:08 | Sorszám: 3550
OFF, csak nem találtam neki helyet.Olyan nagyon ne basszatok le.

Írtam egy verset, de lehet, hogy kettőt: :-)))

"Lesz-e nyugdíj 10 év múlva?" http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=260989&prk=48211167
-------
Feri. Te kérdezed? Hát tőled függ! A hangszer még a te kezedben van egy darabig.
Hegedülsz még egy pöttyet, vagy vered a tam-tam-ot?
Nem ugyanaz, Feri.
A hegedűvel sok mindent lehet csinálni, de a húrjai jók lesznek egy kis kiegészítéssel Feri.
10 év múlva? Jövőre lesz-e, Feri?

Letészed-é a hegedűt (lantot) Feri? Vagy a fatestápolót a nép belédferi.
A paraszt farkán is már lámpa van, Feri. Hová akarsz még tenni?
A föld forgási sebességét nem lassíthatod Feri. De ha mégis akarod, az vonóval nem fog menni.
Légy oly kedves Feri és a magyar nép biztosítékát ne verd ki.

A fentit most költöttem. Meg ezt is: :-)))

Igaz, nem annyit, mint Te, Feri. Nekem nem telik.
Minisztereknek, államtitkároknak segíj? Hogy lesz így nyugdíj?
Jutalmazod a tücsköket? Hogy lesz így nyuglöket?
Lesz még valaki, aki ezek után dolgozik? Jobb volt a bánya és a dolomit.
De tudom, Te a tudásodat alaméniumra (MOTIM) váltottad, ez a magyar nép gyarapodásának gátot szab.
Hallottalak Öszödön is, szerintem nincs bőr a p(öc)....ofádon is (sem).

Má' én is meghibbanok ettől az elmebeteg paprikajancsitól.
Mé nem viszi innen valaki a picsába????????
ON


Téma: Polgárháborús előészületek
lacafaca
2009. március 04. 11:34 | Sorszám: 180
Egy kis összeesküvés-elmélet Március15-re:
http://href.hu/x/8dae
http://href.hu/x/8daf

Téma: Kilőtték Posta Imre blogját
lacafaca
2009. március 04. 11:31 | Sorszám: 11
Összecsúszott:
http://href.hu/x/8dae
http://href.hu/x/8daf
lacafaca
2009. március 04. 11:30 | Sorszám: 10
Egy kis összeesküvés-elmélet Március15-re: http://href.hu/x/8dae http://href.hu/x/8daf

Téma: Polgárháborús előészületek
lacafaca
2009. február 26. 17:45 | Sorszám: 111
mijou.
Az Argentin blog fordítása asszem itt érhető el: http://mitkereselitt.blogspot.com/2007/10/ismerd-meg-ferfal-t.html

Téma: Mi van, ha Sólyom nem írja alá
lacafaca
2008. február 12. 22:44 | Sorszám: 121
Utánanézek annak amit említettél, köszi.
Mengelica akaratával is tisztában vagyok.
Én úgy tudtam, hogy egy törvényt egyszer lehet visszaküldeni.
Ez a törvény nem az a törvény, akárhonnan nézem.
Egyébként erről is azért lehet ennyi vita, mert alkotmányunk úgy szar, ahogy van.
Többek véleményét osztva, a molekulahalmaz alá fogja írni.
Ha mégsem, akkor ugyanannyit nő a szememben, mint karsai.
Egy Angström. (Nem találtam umlautos betűt).
lacafaca
2008. február 12. 21:12 | Sorszám: 115
A KE simán továbbküldheti az AB-hoz.
Miért?
Anno Mádl azért nem küldhette az AB-hoz, mert nem módosítottak rajta, ugyanaz volt.
A mostani esetben maguk a maszoposok mondták, hogy voltak módosító indítványok, mellyel "biztonságosabbá" tették a törvényt.
Arra is hivatkoznak, hogy mivel kikerült a törvényből a többiztosítós szó, a házaspár népszavazási kezdeményezése okafogyottá vált.

A fenti olvasatból nekem az jön le, hogy ez a törvény először fekszik a KE asztalán.
Simán az AB-hoz küldhető.


Téma: Mire várunk ?
lacafaca
2008. február 02. 17:30 | Sorszám: 15
Kedves MisssMarple.

Ne felejtsd el. A nők a társadalom mozgatórugói.
A háttérből irányítói.
A nők, azok nők. Imádonm őket és soha sem feledkezek meg róluk.
Szeretem Őket.
És nem is akármiért.

lacafaca
2008. február 02. 16:55 | Sorszám: 13
Ne becsüljétek le a nőket.
Mi bármilyen következtetésre jutunk, az a nők eredménye. Soha ne felejtsétek el

Téma: Akol.
lacafaca
2008. február 02. 16:49 | Sorszám: 8
Az Akol címszóra meg egyetlen érvem van:
Olyanok vagytok, mint a lent írás:

Miért beteg Magyarország: tanulmányozásra....

Jövedelmek százalékos megoszlása kétgyermekes családok esetében a Mercer felmérése szerint

1 Egyesült Arab Emirátusok 95,0 5,0
2 Hongkong 91,1 8,9
3 Oroszország 87,0 13,0
4 Tajvan 85,0 15,0
5 Dél-Korea 84,4 15,6
6 Szingapúr 84,4 15,6
7 Argentína 80,9 15,6
8 Írország 80,4 19,6
9 Japán 79,9 20,1
10 Kína 79,6 20,4
11 USA 79,1 20,9
12 Mexikó 78,6 21,4
13 Szlovákia 78,6 21,4
14 Franciaország 77,7 22,3
15 Brazília 77,5 22,5
16 Malajzia 77,4 22,6
17 Svájc 76,5 23,5
18 Egyesült Királyság 73,8 26,2
19 Ausztrália 72,9 27,1
20 Kanada 71,3 28,7
21 Spanyolország 71,0 29,0
22 India 70,9 29,1
23 Németország 69,5 30,5
24 Svédország 69,3 30,7
25 Csehország 67,0 33,0
26 Törökország 65,2 34,8
27 Hollandia 62,8 37,2
28 Lengyelország 62,7 37,4
29 Olaszország 61,4 38,6
30 Dánia 60,1 39,9
31 Belgium 59,6 40,4
32 Magyarország 51,5 48,5

A felmérés nem terjedt ki Ausztriára.
A felmérés az egyedülállókra, a kétgyermekesekre és a házastársakra terjedt ki.
E három lista közül kettőben hazánk az utolsó.
Az egyedülállók esetében több az elvonás Belgiumban, majd Dániában,
de ott talán többet keresnek. A Dunaszerdahelyi járásban jelenleg 417 € az átlagkereset,de a nagyszombati kerületben 499 €.
Egyre több magyar dolgozik Szlovákiában, mert több marad a munkavállalónál

*Nemzeti Hírháló*

lacafaca
2008. február 02. 16:40 | Sorszám: 7
Azért a kereszténység bármennyit változott, ellentétben Veled,
mindig felismerte a kor követelményeit.
Nem azt mondom, hogy tökéletes, de mégis, követendő.
A talmudról már nem ilyen a véleményem.
Gejza !!! Nézz már körül magad környékén !!!
Kik is a bárányok és kik a farkasok?
Meg tudnád nevezni őket?
Bazira érdekelne, hogy te mit mondanál erre.
Nem kötelező.

Téma: Energia
lacafaca
2008. február 01. 22:58 | Sorszám: 83
HAME.
Látom, nem tudsz elszakadni a jelenlegi "tudományos" világtól és annak begyöpösödött téziseitől. Azt is látom, hogy felkészült vagy.
Viszont azt is látom, hogy elvetsz és cáfolsz csípőből mindent, ami tudásodat meghaladja.
Ez még nem lenne baj.
A baj az, hogyha valaki(k)ről kiderül, hogy "találtak valamit", mindjárt feldobják a bakancsot ilyen-olyan okok miatt.
Szerinted miért?

Én nem vitatom, hogy van sok "tudományos kókler", mintahogy minden másban is.
De egy biztos. Ha a tudomány mindig ragaszkodott volna a saját hülyeségéhez, akkor még mindig nem itt tartanánk.

Ha valamit eleve elrendelten írsz, mindig tedd hozzá: "a tudomány mai állása szerint".
Így korrekt.


Téma: Olvastátok? (11.)
lacafaca
2008. február 01. 02:48 | Sorszám: 1754
Aki Budaházy György-öt támadja, engem támad.
Meg lehet hallgatni őt a Szentkorona Rádióban hétről hétre.
Aki azt hiszi, hogy provokátor, az óriásit téved.
Igaz Magyar Hazafi.
És ez igaz Toroczkaira és Polgár Tamásra is (Tomcat).
Igaz, nem szalonképesek.

Téma: Népszavazások
lacafaca
2008. január 31. 21:31 | Sorszám: 719
"Igazad van". Az ilyen műsorok helyett lehetne pl. huszadrangú szar amerikai krimiket vetíteni a magyar ember épülésére. Ez nálad biztosan pozitív hatású lenne.

Pörzse kisújja is többet ér, mint az általad imádott ballib szenny.


Téma: Rendőrségi privatizáció.
lacafaca
2008. január 31. 21:02 | Sorszám: 14
Bombagyár TV: Interjú Posta Imrével a Köztársasági Őrezred volt pszichológusával

Exkluzív interjú Posta Imrével, a Köztársasági Őrezred volt pszichológusával, aki a rendőrség és az In-Kal Security viselt dolgairól beszél.

http://jobbik.net/index.php?q=node/5586


Téma: Népszavazások
lacafaca
2008. január 31. 20:48 | Sorszám: 710
Úgy látom, valamit nagyon összekeversz.
Én nem láttam az Echo-ban kék overallos, csuklyás rendőrt meginterjúvolni.
Itt keverhettél valamit össze.
Zavargások valóban voltak. Okt.23-án valami csuklyás csürhe rátámadt a békésen ünneplő emberekre. Vagy nem erre gondoltál? Én mást nem láttam.

Téma: Kik ezek?
lacafaca
2008. január 31. 20:02 | Sorszám: 110
Annyira azért nem útálom, hiszen nem is ismerem.
Lehet, a talmud tényleg durva, szigorúan 18 éven felülieknek.
Tőlem kezdhet lazábbal is. Mondjuk egy jó véres gengszter történet éppen megteszi pár száz halottal.
lacafaca
2008. január 31. 17:04 | Sorszám: 95
Nem biztos, hogy a többiek a hülyék, mert nem érted őket. Tanulj, művelődj. Leginkább kezdd a talmud megismerésével, aztán rájössz, hogy miért "imádják" őket szerte a világban:

http://www.freepress-freespeech.com/holhome/ltalmud/talmud.htm

Egy kis üzlet:
http://www.hazankert.com/2006_talmud.html

De ha a keresődbe beírod talmud szót, elég sok találatot kapsz.
Kellemes olvasgatást.


Téma: Népszavazások
lacafaca
2008. január 25. 22:46 | Sorszám: 562
Hol élsz? Milyen "demokrácia" van?
Demokratúra talán.
lacafaca
2008. január 25. 22:45 | Sorszám: 561
Szerinted a Hollandok és a Szlovákok most mennyivel kell, hogy kiegészítsék?
Gőzerővel azon vannak, hogy visszacsinálják.

Téma: Cigánykérdés, magyarkérdés
lacafaca
2008. január 25. 22:41 | Sorszám: 45
A kollektív bűnösség kérdésében egyetértünk.
De az a véleményem, hogy a problémát nem lenne szabad a szőnyeg alá söpörni.
Sajnos, a statisztika hazudik ebben az ügyben, csak lefelé.
Én minden pozitív diszkriminációval egyetértek, de nem a többség rovására.
Vannak dolgok, amiket ha nem mondunk ki, attól még vannak. A megoldása meg nem az elhallgatás. Az csak fokozza a probléma eszkalációját.
A problémák legtöbbször azért vannak, hogy megoldjuk őket.
Sejtéseim vannak a megoldásról. 1998-2002. között volt erre példa. Úgy hívták, családi adókedvezmény. Csak annak járt, aki dolgozik, jövedelme van, adót fizet. Nem a tolvajnak. Ez igaz mindenkire hovatartozás nélkül. Nem a segély meg a rokkantnyugdíj nemzetiségi alanyi jogon.
Amit kimondanak mostanában a környező országok vezetői, az úgy van. Érdekes, senki nem támadja őket ezért. Akkor nekünk miért kéne szőnyeg alá söpörni?

Téma: Ki az a Kóka?
lacafaca
2008. január 25. 22:29 | Sorszám: 31
"Lehet hogy az új hobbija miatt szedeti fel az országban. Ez még a modellvasutat is nagyban űzi."
---
Biztosan igazad van, hiszen elmebeteg vigyorán is ez látszik. Viszont van egy nagy szakmai tévedése. Kisebb területen ez a sínpár mennyiség sokkal élesebb kanyarokat követel, tehát kisiklik. Vagy mazochista az ürge? Nem hiszem. Inkább nagyobb saját területben gondolkodik. A mi adóforintjainkból.
Leül törökülésben Budapestre, amelyből egy vágány megy ki Jeruzsálem felé és berreg a szájával. Lehet, ez jobb neki, mint "ferrari" helikopteren ülni. Tom és Jerry jut az eszembe, amikor Tom ül a modellvasúton és a madár elé dob egy súlyzót és beszakad a parketta és Tom a pincében landol.

Téma: Olvastátok? (11.)
lacafaca
2008. január 25. 21:15 | Sorszám: 1461
Mivel a gazdasághoz nem értenek (bizonyították számtalanszor), ezért mivel ugyanannyit vagy mégtöbbet akarnak lopni, ezért kell nekünk "megszorulnunk".

Téma: Cigánykérdés, magyarkérdés
lacafaca
2008. január 25. 21:11 | Sorszám: 43
Akkor egyre gondolunk, de azonos kisebbség.
Az általad említettek valóban nagyságrendekkel többet lopnak, viszont az átlagember jobban megérzi az "ezer cigány zsebtolvaj" és tyúktolvaj ténykedését és ebből általánosít (jogosan), nem a kettőből, legfeljebb megjegyzi, "jobb, ha nem tanulnak, mert ez lesz belőle".
lacafaca
2008. január 25. 20:47 | Sorszám: 41
Csak halkan kérdezem: az általad említettek melyik kisebbséghez tartoznak szerinted?

Téma: Energia
lacafaca
2008. január 25. 20:45 | Sorszám: 16
Nem sértődtem meg.
Te folyamatosan a vízplazmamotorról beszélsz, mintha több dolog nem is lenne. Az csak csepp a tengerben.
Én ezekbe ölnék bele csak annyi pénzt, mint a qrmányzat a "kommunikációba" (hazugság). Több értelme lenne.
lacafaca
2008. január 25. 19:50 | Sorszám: 13
Akkor ne bogozd, de lesújtó véleményed se legyen olyanról, amit nem ismersz. Lehet, hogy az, amit megnéztél, szerinted nem működik, mások szerint viszont igen, amit konkrétan meg is építettek. Azért, mert a "tudósok" azt mondjá, lehetetlen. Jó pár száz éve még lapos volt a föld. Dereng?
lacafaca
2008. január 25. 19:22 | Sorszám: 11
Nem örülök, hogy neked csak a külcsín mond valamit.
Ez olyan, mintha élelmiszert a csilli-villi csomagolás alapján választanál.
lacafaca
2008. január 25. 19:11 | Sorszám: 9
Itt olvashattok a tiszta és "ingyenergia" régi és mai kutatásairól, találmányairól:

http://fenykapu.free-energy.hu


Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. augusztus 21. 23:41 | Sorszám: 955
Feljelentették Ficót Malina Hedvig ügyében

Feljelentették a szlovák miniszterelnököt Malina Hedvig ügyében. Egy volt magas rangú szlovák rendőrtiszt azért fordult az szlovákiai legfőbb ügyészséghez, mert állítása szerint a Nyitrán történt események után Robert Fico visszaélt hatalmával.

http://www.hirtv.hu/kulfold/hethatar/?article_hid=171476
-------------------
Becsülöm ezt a rendőrtisztet, de szerintem ebből sem lesz semmi.

Kedves Hedvig, veled vagyunk.


Téma: Kóka démon? :))
lacafaca
2007. augusztus 21. 19:59 | Sorszám: 543
Úgy látom, ez nem sikerült, csak vigyorogni szerettem volna.
lacafaca
2007. augusztus 21. 19:57 | Sorszám: 542

Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. augusztus 21. 17:14 | Sorszám: 941
Az egész rebisz elmebeteg, aki meg leadta a drótot, az is elmebeteg, vagy egyszerű rosszakaró.
Itt tart ez az ország. Hülyék.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 21. 17:08 | Sorszám: 774
Köszi a linket, csak az első sor képeit lehet behívni, a többi "kiugrik".
Egyébként hol fotóztad ? A Széchenyi-ben ?

Téma: Kóka démon? :))
lacafaca
2007. augusztus 21. 16:59 | Sorszám: 536
Idézet:
Az SZDSZ elnöke augusztus 20-i ünnepi beszédében arra biztatta a határon túli fiatalokat, hogy minél többen jöjjenek Magyarországra, dolgozzanak és vállalkozzanak itt, mert nekik is joguk van a választás szabadságához. "A magyar liberális párt elnökeként és gazdasági miniszterként sem mondhatok mást, mint hogy égetően nagy szükségünk van a határon túli magyarokra"- fogalmazott Kóka.

Elmegy a picsába. És dec. 5 ? Akkor nem kellett a Magyar ?
Vagy miért kell minket külföldre küldeni ?

Idézet:
Véleménye szerint a határokon túl élő magyaroknak nem "árvalányhajas pátoszra, kuruckodó beszédekre" van szüksége. Mint mondta, az aktuálpolitikai érdekek az utóbbi években piócaként telepedtek a kisebbségek ügyeire, miközben az üres frázisok helyett, inkább a joguralomban, a közös kulturális és gazdasági tér kibővítésében, a megvalósítható közös programokban kellene gondolkodni.

Eeegen. Akkó mé nem teszi ???

Idézet:
A jogállam normái mindenek előtt - jelentette ki. Malina Hedvig ügye nem elsősorban nemzetiségi, hanem emberi jogi kérdés, a települések kettős névhasználata sem szlovák-magyar ügy, azt nemzetközi szerződések garantálják, és a Rába habzását, a verespataki szennyezést sem tekinti senki a magyarok elleni támadásnak.

Az utóbbi valóban nem, mégis minket ér faxfej.
A többit lehet, hogy szabályozza valami, mégsincs betartva kókadt barom.

Idézet:
Beszélt arról, hogy sokan, köztük politikusok nem örülnek a külföldieknek, még akkor sem, ha nagyobb részt határon túli magyarokról van szó. "Ők azok, akik a Trianon-matricás autójuk lökhárítóján hordják a magyarságukat, de a tehetséges határon túli magyar fiatalokat legszívesebben skanzenbe zárnák valahol a Hargitán" - jelentette ki a pártelnök.

Ez a kókadt még ráadásul elmebeteg. Na, rám ne hivatkozzon az elszámoltatásnál, nem vagyok orvos.

Idézet:
Kóka mérhetetlenül hazugnak nevezte a kettős állampolgárságról szóló vitát. "Az az érdekünk, hogy aki idejön, itt dolgozik, itt fizet adót, az kapjon magyar állampolgárságot, de ő minél előbb." Kitért arra is, hogy a szülőföldön boldogulás jelmondata nem lehet indok, hogy megnehezítsék a betelepülését annak, aki Magyarországon akar boldogulni.

Semmit sem tesz érte, csak veri a nyálát és parasztvakít. Hányinger ez a libernyák.

Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. augusztus 21. 16:39 | Sorszám: 513
Nem láttam, ha tudsz, adj egy linket.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 21. 15:57 | Sorszám: 773
Kibaszottul jól látod.
Én még megfejelném azzal, hogy ez kormányzati parancsra történt.
lacafaca
2007. augusztus 21. 14:25 | Sorszám: 771
zappara 624.

"Kifogásaim:
- a szerzetesek ruhája érdekes, hiszen István alatt pogányok laktak ugyebár e honban, s utána emberöltőkkel jelentek meg a szerzetesrendek, előtte legfeljebb máshonnan jött ide néhány;"
---------
Erre válaszoltam.

"hiszen István alatt pogányok laktak ugyebár e honban".
NEM !!! AKKOR IS MAGYAROK LAKTAK ITT, CSAK NEM A (nyugati) KERESZTÉNY VALLÁSUK VOLT.

A történelem hamisítással meg ki van a hócipőm.


Téma: Zsidó nemzetiségűek nincsenek?
lacafaca
2007. augusztus 20. 13:44 | Sorszám: 84
Az ALLIANCE ISRAELITÉE (Zsidó Szövetség) hirdetett programja a Russisschen
Invaliden 1910 dec.30.285. száma, a Weimaier Hist. Gen. Taschenbuch, S. XII. fordítása
szerint:
"TESTVÉREK,HITTESTVÉREK!
Az egész földkerekségen nincs egyetlen darab föld sem, amelyet könnyebben leigázhatnánk,
mint Galiciát és Magyarországot. E két országnak mindenképpen a miénknek kell lennie,
mert számunkra ott a legkedvezõbbek a körülmények. Ti, zsidó testvérek fáradozzatok
minden erõtökkel azon, hogy mindkét országot teljesen birtokba vehessétek, fáradozzatok,
hogy minden keresztényt (Értsd: NEM ZSIDÓT!) elûzzetek és teljesen urrá legyetek.
Törekedjetek, hogy mindent, amit ott még a keresztények birtokolnak, teljesen a kezetekbe
vegyetek. Ha erre nem volna elegendõ anyagi eszközötök, a párisi szövetségünk minden
erôvel segíteni fog titeket.Erre a célra a szövetségünk (értsd: BÛNSZÖVETSÉG!) már is
gyûjtéseket rendez és az adományok váratlan bõséggel folynak be a pénztárunkba azzal a
céllal, hogy a galiciai és magyarországi területeket a galiciaiak és magyarok kezébôl
kiragadjátok és hogy azok kizárólag zsidó kézre kerüljenek. Az egész világ tõkései erre a
célra nagy összegeket áldoznak s egyesülnek, hogy ezt a célt a legrövidebb idõ latt
elérhessétek."

Téma: Demokrácia
lacafaca
2007. augusztus 20. 03:03 | Sorszám: 45
Egy válasz a HírTV fórumán tőlem.

Hogyan kérdőjelezheted meg remek alkotmányunkat ?
Mi ilyen pitiáner dolgokkal nem foglalkozunk, hogy az emberek véleménye.
Ez olyan, mint a libatömés. Megkérdezi ilyenkor valaki is a libát, hogy akar-e enni ?
Nem. Lenyomják a torkán. Eszi, nem eszi, nem kap mást.
Nem a kukoricától, vagy más egyébtől hízik a mája. A büszkeségtől.
Körbejár az udvaron, feltartja fejét, mintegy azt mondva, "engem megtömtek".
Az nem zavarja, hogy pont ezért fogják levágni. Ugyanis nem tudja.
De még ha tudná is, azt gondolja: "még mindig inkább a böllér (tudom, ez disznónál van, a libásat nem tudom, hogy hívják, nem ez a lényeg), mint a tömő. Annak olyan kétszarvú patás ábrázata van, valami OVi-ba jár".
Az meg olyan kéngőzös főzőcske. Abból nem kér.

A mi libáink (itt elnézést kérek Magyar Honleányainktól, nem rájuk gondolok) büszke fejtartással mennek a vágóhídra. Közben gágognak: "francia polgár, te etted (fogod megenni) a májamat". Trianon óta ez így van. A Magyar liba büszke a francia bendőre.
Ja, hogy az életébe került ? Sebaj. Az elftársak "gyúrnak" neki egy francia hagymakrémlevest. Az jó lesz a sebekre. Meg némi cukorgyárfelvásárlást is (becsukással együtt), attól lesz magas a Magyar vércukorszintje.
És szegény liba mit gondoljon, amikor a talpa alól eladják a libalegelőt ?
"Inkább egy francia bendőbe fejest ugrom, az jó lesz".
Van esze ennek a libának, ott jól élhet. Kap mellé finom francia bort, remek sajtokat stb ...
Ja, hogy a gazdám nincs kifizetve ? Nem baj, úgyis az a cél, hogy minden Magyar liba francia bendőben landoljon. Pártunk és államunk álma. "Szarok a volt gazdámra, az úgyis csak tömött". Itt viszont a kánaán ! Küldik utánam a bort, meg a finom sajtokat.
Ja, hogy elrohadok és kiszarnak ? Még mindig jobb, mint mikor szarnak sem néztek.

A fenti írást ajánlom pártunknak és qrmányunknak.
Csak egy megjegyzés:
Nem minden liba ilyen.
----------------
Egy kérdés erre:
Csak nincs bajod a libásokkal?
----------------
Válasz:
Velük abszolúte nincs. (:-))
A liba szót helyettesítsd be az ember szóval, és olvasd újra.
(:-))
----------------
Novellám új szakasza:

Egy kis Magyar (mai) mentalitás.

Mint tudjuk, a szarvas a növényi táplálékot szereti.
Vannak vadetetők, melyek arra hívatottak, hogy az erdő vadállományát életben tartsák és túléljék a telet.
Namármost.
A szarvas megközelíti a vadetetőt (média). Boldogan táplálkozik. A vadászok lesben állnak (mszp), hiszen a nyugati vadász fizetett, tehát a trófeát meg kell szerezni (bankok). A trófea nem az agancs, hanem a kamat. Erre lődöznek szerény honunkban.
De miért is ez a nagy vadászat ?
A külföldi vadászok saját hazájukban alig lőnek valamit, szinte semmit. Náluk (vad)demokrácia van.
Nálunk ?
Lőjjél amit akarsz, ha kifizeted. Nekem, az elftársnak. Nem kell annyit fizetni, mint nálatok, hiszen egyenrangú uniós partnerek vagyunk. Ha nem találsz sebaj. A Magyar szarvas agyonlőve eléd ugrik, eléd fekszik. Sőt, egyenesen repül.
Ilyenkor a Magyar szarvas fejében a következő fordul meg:
Hú, de marha jó. Egy nyugati lelő, aztán hazaviszi a trófeámat. Micsoda kéró. Micsoda kilátás. Testvérek. Gondoljátok végig:
Lelő a nyugati. Felteszi a trófeámat a legszebb házának legszebb helyére. Nekem onnan olyan panorámám van, hogy az ihaly.
Én, mint trófea csak röhögni szoktam azokon a kisembereken, akik a gazdámat meglátogatják. Felnéznek rám, és azt mondják: Ez igen. Hol lőtted ? kérdezik gazdámat.
Én erre beleszoktam röhögni: dehogy lőtte, én ugrottam elé.

Szoktam beszélgetni más magyar szarvastrófeákkal, nem osztják véleményem, pedig itt jó.
Azt szokták mondogatni, "te hülye vagy, szaré-hugyé ki vagy árusítva. Menj a francba". Nincs igazuk. A gazdám sokkal jobb, mint az erdő volt. Rám itt felnéznek. Nagy emberek. Igaz, nem akkorák, mint én voltam az erdőben, de mégis, na. És jól esik a simogatásuk is, meg a dícséretük: mekkora agancsa van ? Mennyibe került ?
- 70.000 forint.
- Na ne mondd, ez itthon legalább 70.000 ajró.
- Persze, de ti nem ismeritek a kiskaput.
- Mi a kiskapu ?
- Az, hogy ez a jószág önként és dalolva kéredzkedett be hozzám. Felismerte az új idők szelét.

A Magyar szarvasnak (ha behódol) nincs jövője. A mi szarvasunk ezt nem ismerte fel. Behódolt.

Nem szükségszerű, hogy így legyen. Vannak erdeink, vannak vízpartjaink, vannak tisztásaink, vannak erdeink. Nem szükségszerű, hogy így legyen.

lacafaca


Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 20. 00:56 | Sorszám: 631
Idézet:
Kifogásaim:
- a szerzetesek ruhája érdekes, hiszen István alatt pogányok laktak ugyebár e honban, s utána emberöltőkkel jelentek meg a szerzetesrendek, előtte legfeljebb máshonnan jött ide néhány

Ez a világ legnagyobb tévedése. Olvass kicsit:

http://www.arvisura.van.hu/

Persze, a szerinted szerzetesrendek. Azt ne feledd. A Hunoknak, magyaroknak sokkal előbb megvolt az egyisten vallásuk. Évezredekkel előbb.


Téma: Te kit szeretnél miniszterelnöknek?
lacafaca
2007. augusztus 19. 14:56 | Sorszám: 206
Tudod, azért én szeretném viszontlátni az 1998-2002-es kormányzati teljesítményt, pusztába kiáltó törpe ide, pusztába kiáltó törpe oda.
1990. óta nem tudta ezt senki produkálni. Igaz, előtte sem, sok évtizedre visszamemőleg.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 19. 13:55 | Sorszám: 597
Sajnos a webfordító leáll hibával, így nem tudom elolvasni.
Ennyit nem tudok angolul.
lacafaca
2007. augusztus 19. 12:53 | Sorszám: 594
Idézet:
A 12 kerületi FED-bank alaptőkéjét a kerületben működő, magánjogilag szervezett tagbankok jegyzik. De ők nem gyakorolhatnak részvényesi jogokat. A jegybankok rendszerét az elnök által kinevezett héttagú kormányzótanács irányítja. Ez a testület felelős a kongresszusnak, félévente jelentést tesz neki. Külön bizottság dönt a jegybankrendszer ún. nyílt piaci műveleteiről, amelyben szintén benne van a hét kormányzótanács-tag, de ez nem túl lényeges.

Te komolyan elhiszed, hogy ezek döntenek ? Ez az igazi parasztvakítás.
Létrehozni funkciókat, hogy az emberek előtt lehessen lobogtatni, "mi döntünk".

lacafaca
2007. augusztus 19. 12:46 | Sorszám: 593
Nem vitatom, hogy a két nagy párt ég és föld a fidesz javára. Csak Drábik szerint a fidesz sem meri meglépni, amit megkéne, bár néhány elemet már felfedezett a programjában.

http://tdyweb.wbteam.com/DrabikMMVTV.htm

Az végefelé a pártokra vonatkozó kérdést kap. Erre gondoltam az 577.-ben.

http://tdyweb.wbteam.com/Drabik.htm
Dr. Drábik János előadása a Mosonmagyaróvári Városi TV-ben 82:46 perc
Ez ugyanaz, csak itt a többi is ott van.


Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. augusztus 19. 02:44 | Sorszám: 903
Tudod, én sem tudom a háttért.
De.
Ott ment el a rendszerváltás. Félre.
Ezt a cinikus, pofába röhögő megjegyzését viszont sosem felejtem el.
"Tetszettek volna forradalmat csinálni."
A mai napig, ha ezt hallom, köpök egyet antallra (pedig halottról vagy jót, vagy semmit, mégis ezt hozza ki belőlem).
A volt pénzügyi államtitkára (nem jut eszembe a neve, kis gömböc nőszemély) könyvét pedig olvasni kéne, hogy antall már az egyetemen azt játszotta, hogy ő miniszterelnök.
Tudomásom szerint 89-őszéig semmi köze nem volt az mdf-hez.
Mégis, elérte, hogy ő legyen az elnöke. Az alpító tagok naivitásuk kapcsán már sehol sincsenek.
lacafaca
2007. augusztus 19. 02:13 | Sorszám: 901
Te csipázod antallt és az mdf-et ?

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 19. 01:39 | Sorszám: 577
Már eljátszották. Amióta tagja vagyunk a világbanknak és a Valutaalapnak, az MNB-nek nincs önálló döntése.
Érdekes. Az, hogy ezt visszavegyük, sima feles törvény.
Ennyit a politikusokról.
lacafaca
2007. augusztus 18. 23:02 | Sorszám: 574
Ez szerintem nem jenki, hanem közelkeleti.
lacafaca
2007. augusztus 18. 22:16 | Sorszám: 571
Charles August Lindbergh képviselő, a világhírű repülő apja, ezt mondta a FED-ről szóló törvényjavaslat kongresszusi vitájában 1913 decemberében:

"Ez a törvény megalapítja a világ legnagyobb trösztjét. Amikor Wilson elnök aláírja ezt a törvényjavaslatot, legalizálja a pénzhatalom láthatatlan kormányát. Lehet, hogy az emberek erre nem jönnek rá azonnal, de ez a felismerés csak néhány évet várat magára. A pénztröszt is hamarosan rá fog ébredni arra, hogy még a saját érdekei szempontjából is túl messzire ment. A népnek függetlenségi nyilatkozattal kell megszabadulnia a pénzhatalomtól. A választópolgárok megtehetik ezt, ha ellenőrzésük alá veszik a törvényhozást. A Wall Streeti-ek nem tudnák véghezvinni ezt a csalást, ha Önök, szenátorok és a képviselők, nem űznének szélhámosságot a Kongresszussal. Ha olyan törvényhozásunk lesz, amely valóban a népet képviseli, akkor stabilitás lesz. A kongresszus a legnagyobb bűnt a banktörvénnyel követte el."/18/

Az amerikai törvényhozó tehát világosan látta, hogy a Federal Reserve System-ről szóló törvény a pénzrendszert kiveszi a közösség érdekeit képviselő demokratikus állam kezéből és átengedi magánszemélyeknek. Ezzel a legnagyobb hatalmat jelentő állami felségjog néhány pénzember magánprivilégiuma lett. A gazdasági élet eddigi közútrendszere egy csapásra átalakult magánútrendszerré, ahol magánszemélyek szedhetik és tehetik a zsebükbe kamat formájában az útvámot. Ezután a társadalom tényleges beleszólása és ellenőrzése nélkül csupán néhány magánszemély dönt olyan fontos mindenkit érintő közügyekről, mint a pénzkibocsátás, a forgalomban lévő pénzmennyiség, a kamatláb, a hitelnyújtás és a valutaarányok meghatározása.

http://mek.oszk.hu/01500/01560/html/01.htm

lacafaca
2007. augusztus 18. 22:10 | Sorszám: 569
Ezt visszavonom, elnéztem a nicknevet.
lacafaca
2007. augusztus 18. 22:03 | Sorszám: 567
Az 564. miatt kerestél valamit gyorsan, amibe beleköthetsz, vagy megjött a mazsihisz válasza ?
lacafaca
2007. augusztus 18. 21:59 | Sorszám: 566
Ezt is ajánlanám mindenki figyelmébe, a teljes cikk itt olvasható:
http://motorosfutar.freeblog.hu/archives/2005/12/

2005. december 29., csütörtök

Czike László

Kik ették-eszik meg a jövőnket?
A Drábik-egyenlet mélységei

1. A Drábik-egyenlet

Dr. Drábik János tudós-professzor a rendszerváltás pénzügyeivel is foglalkozó könyveiben, újságcikkeiben (Uzsoracivilizáció I. – III., Világzsákutca, Leleplező, stb.) igen gyakran hivatkozik bizonyos MNB-műhelytanulmányokban szereplő adatokra, amelyekből is egyértelműen kiderül, hogy Magyarországot 1973 és 1989 között szándékosan eladósították: nem igaz, hogy a halódó kommunista rendszer a kölcsönöket az állami vállalatok modernizálására, vagy pláne, a lakossági fogyasztás növelése céljából vette volna fel.
Nem igaz tehát az a „magyarázat”, miszerint az 1970-es és 1980-as években felvett hiteleket azért is kellett-kell kamatos kamatostul visszafizetnünk, mert annak ellenértékét elfogyasztottuk, mi több, effektív megettük volna.
Nézzük meg, vezessük le összegszerűen: mi is történt velünk, a nemzeti vagyonunkkal, a szocialista nemzetgazdasággal, és hogy miért vettünk fel hiteleket, mi történt azok összegeivel, s hogy milyen mélyebb összefüggések tárhatók fel a Drábik-egyenlet részletes kifejtéséből?
„Drábik-egyenletnek” neveztem el azt a kvázi-aritmetikai, szöveges összefüggésrendszert, melyet Drábik János az említett műveiben írt le, és olyannyira jellemzőnek, árulkodónak tartottam igazságtartalmát, hogy a szövegből „előállítottam” és publikáltam a híres egyenletet, vagy inkább egyenlőtlenséget, amely valamennyi fennálló gazdasági-pénzügyi, erkölcsi-politikai, érzelmi-lelki gyötrelmünk alapvető ontológiai alapja. Ezzel az „egyenlettel” egész pontosan, rendkívül tömören kifejezhető, mi is történt 1973 és 1989 között. Nézzük hát az egyenlőtlenséget!

Egy mínusz tizenkettő
egyenlő plusz húsz

lacafaca
2007. augusztus 18. 21:49 | Sorszám: 564
http://tdyweb.wbteam.com/Drabik.htm

Ha megnézted az összes videót (nem is kell az összeset), választ kapsz kétségeidre.
A FED magánbank, a Rotschildok és a Rockefellerek tulajdona.

Kellemes videózást.


Téma: Napi 1% forintgyengülés-hol a vége?
lacafaca
2007. augusztus 17. 22:59 | Sorszám: 83
Akkor némi gazdasági tudnivaló.
A Magyar állam lemondott a saját pénz kibocsájtásáról, amikor csatlakozott a valutaalaphoz és a világbankhoz. A Nemzeti bank csak papíron a Magyar államé, valójában a valutaalap és a világbank utasításait hajtja végre.

Az adósság csapda oka:

Ma a "Magyar" bankokra a törvény az, hogy a kibocsájtott hitelek fedezete 5% kell legyen.
Ez azt jelenti, hogy a bank ha kölcsönad valakinek 100 millát, akkor rendelkeznie kell 5 millával. Érdekes. Ezt hogyan csinálja ? A levegőből ? Egyszerűen a számlaszámra ráírja.

Az adósság csapda megoldása:
A Magyar állam kibocsájtana annyi pénzt, amennyi az adóssága, befizetné a bankok felé, ezzel egyidejűleg törvényileg módosítana, miszerint a banki tevékenység fedezete nem 5%, hanem 100%.
Inflációt nem okozna, hiszen a banki szektorban maradna, viszont eltűnt az adósság és annak kamatai.

Nem én találtam ki, hanem Dr. Drábik János és egy bizonyos (ha jól emlékszem a nevére) Milton Friedman.

De a magyar állam nem teszi, inkább a mi tökünket csavargatja.


Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 17. 12:51 | Sorszám: 546
"Tom Lantos magyar állampolgárokról készíttet feketelistát

Az amerikai képviselőház külügyi bizottságának elnöke csütörtökön kijelentette: garantálja, hogy a Magyar Gárda egyetlen tagja sem kap soha beutazási engedélyt az Egyesült Államokba. Tom Lantos Budapesten számolt be újságírók előtt az utóbbi hetekben tett útjairól és tárgyalásairól, amelyek elsősorban a terrorizmus elleni harcról és a közel-keleti helyzet békés megoldásának lehetőségeiről szóltak."
http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=170918
-----------------------------
Először is, tom lantos kapja be.
Másodszor: nem akarok az usa-ba sem látogatni, sem menni.
Harmadszor: én meg fekete listát készítek azon usa állampolgárokról, akik mindenféle háborúkat gerjesztenek, kezdeményeznek szerte a világban. "Garantálom", hogy ők meg Magyar vízumot nem kapnak.
A feketelistámon már most fent van az usa nemzeti gárdája szőröstül-bőröstül.
Valamint az elnökük.
Szeretettel várom a mazsihisz válaszát.

lacafaca


Téma: Agrárium
lacafaca
2007. augusztus 16. 03:30 | Sorszám: 139
A kukorica hiányról.
Megtudtam, itt vidéken mindenki a kormányt köpködi.
A kukorica intervenciós felvásárlásáról van szó.
Lehet, nyitott kapukat döngetek, de.
Itt azt mondják, hogy az uniós felvásárlók azok az offshore cégek, akik szerintük a kormányközeli körök.
A kukorica ki sem fog menni az országból, hanem csak papírok lesznek legyártva és a Magyar gazda dupla áron juthat hozzá.
Ezt kitermelni a mai húsfelvásárlási árakon nem lehet, nem éri meg. Tehát jóccakát, bezárnak.
Ezzel a kormányközeli körök két legyet ütnek egycsapásra. Dupla áron így is úgy is eladják a kukoricát, aki meg megveszi, meg mások is, tönkre mennek.
Már az állattartás is megszűnik, hurrá, jöhet az import.
Ez egy újabb törekvés a Magyar gazdák, állattartók, nevelők tönkretételére.
Akik szidják a kormányt, azok most már maszoposok. Ez konkrét.
Olyan szinten szidják, hogy 10 éves pályafutásom (vidéki) alatt ilyet még nem hallottam maszopos körökből.
Mondtak egy példát is. Az intervenciós kukoricából Magyar gazda csak minimum x (elfelejtettem) tonnát vehet, ami 5 milla euró, plusz 1.5 milla euró kaució (hogy minek a kaució, szintén elfelejtettem, sajnos a munkámra koncentráltam, nem mindig arra, mit beszélgetnek a fejem felett). Mutasson nekem valaki egy olyan Magyar gazdát, amelyiknek van 6.5 milla eurója erre a célra.
Ez az egész megint arra megy ki, hogy ki mekkorát kaszál a csókos elvtársak közül, plusz minek a Magyar gazda, majd importálunk. Igaz, a Pannon kibucokban már nem így lesz.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 16. 01:42 | Sorszám: 526
Kőműves Kelemenné ? (:-))
lacafaca
2007. augusztus 16. 01:38 | Sorszám: 524
Erre szoktam azt mondani: nem kötelező ott dolgozni.
Ez kb ugyanolyan, mint az előző rendszerben: Nem kötelező belépni a pártba és nem kötelező a KB. tagja sem lenni.
Ennyit a mai hatalomról is. Ha nem lennének ingynélő, haszonleső szekértolóik, akkor sehol sem lennének.
lacafaca
2007. augusztus 16. 01:11 | Sorszám: 522
Szia.
Csak 24 órát hagytam ki és négy oldalt kellett visszalapoznom.
Nagyon jók a töténeteid, és jól meséled (írod) őket.
Most én mondom. Mesélj még.

Téma: Közvetlen demokrácia
lacafaca
2007. augusztus 15. 00:20 | Sorszám: 8
Lehet, hogy igazad van, én erre akkor fogok reagálni érdemileg, ha kiírták a válsztást.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 15. 00:08 | Sorszám: 421
Na, akkor a következőt mondom nektek.
Volt egy laktanya Szombathelyen.
A RÁF (rádió felderítők)-nek van egy külön bázisa Szombathelyen.
Egy kis elkerített telek. A katonai törvény az, hogy aki elmegy a makadám úton és nem próbál behatolni (magyarul helyi ember próbál meg hazamenni a kocsmából), azt ne ugrasszuk le a bicikliről.
Viszont volt egy őrségváltás 21.00-kor.
Szabványosan :
- Állj Ki vagy !
- Őrparancsanok váltással.
- Világítsd meg magad.
- Megvilágítja.
- Őrségvéltás megtörténik.

Na, mit gondoltok, mi történt ez alatt ?
A hülye síp hadnagy, aki kijött ellenörizni bringán, befeküdt az árokba arra a kérdésre, mert időben összeesett: "Állj Ki vagy"
Elfelejtette a szolgálati szabályzatot. Az ÜTI-h-tól tudtuk meg másnap, miért nem volt aznap ellenőrzés. Pedig vártuk. Sáros ruhával a Síp hadnagy beállított az ÜTI-re, hogy az őrség megfektette.
Jót röhögtünk.


Téma: Napi 1% forintgyengülés-hol a vége?
lacafaca
2007. augusztus 14. 23:42 | Sorszám: 50
Igazad van. Én, mint magánvállalkozó, iszom a levét.
Amelyik cégnek dolgozunk, nem fizet időben, ezért az apeh-től van retorziónk.
Viszont az ő álláspontja, bocsi, de játszunk a forint árfolyamával.
Kb. Azon a szinten vagyok, hogy "bazdmeg, akkor fizesd ki a veszteségeimet".
Idáig nem lát az agya, pedig ügyvezető. Ott tartok, hogy be kéne tenni egy szoftverbombát. X dátumtól nem működik. Viszont az erkölcsi normám tiltakozik ez ellen.
Szerintetek hogyan kéne reagálnom ?
Csak egy kérdés, ha nem akarjátok, ne vegyétek komolyan.

Téma: Lovas Istvánt is küldték...?
lacafaca
2007. augusztus 14. 23:29 | Sorszám: 6
Ja, és hozzátenném. Saját állampolgársága kapcsán olyan szinten szidja Amerikát, hogy na.
lacafaca
2007. augusztus 14. 23:26 | Sorszám: 5
Tárgyi tévedésed van, Amerikai állampolgár.
Ez a csekély földrajzi tény ne zavarjon, írjál még fasza dolgokat.

Téma: Közvetlen demokrácia
lacafaca
2007. augusztus 14. 23:23 | Sorszám: 6
Nem mondtunk ellent egymásnak, szerintem.

Téma: Lovas Istvánt is küldték...?
lacafaca
2007. augusztus 14. 22:49 | Sorszám: 1
"Jozefina":
A magam részéről várom, hogy ez az alak, aki olyan nagy hangon harsogott a balodalon, mikor bukkan fel hirtelen a másik oldalon. Talán már elkezdte az Orbán V.-vel készült interjújával?

Nem valószínű? szerintem nagyon, egyre jobban az. Voltak és bőven vannak ilyenek...
-------------------------
A Lovast meg hagyd békén, neked nem ártott, valamint egyik szekértáborhoz sem tartozik.


Téma: Látogass el a szomszéd várba is! Adjatok új címeket!
lacafaca
2007. augusztus 14. 22:29 | Sorszám: 235
Ha már várakról van szó, itt egy gyöngyszem:

http://mars.elte.hu/varak/index.html

Szenzációs.
3D-és képek, sima képek, letölthető barangolások, rövid történelmi áttekintések, térképek.


Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. augusztus 14. 22:14 | Sorszám: 2242
Oké, csak próbáltam rávilágítani arra, hogy mekkora telefaxa van.

Téma: Közvetlen demokrácia
lacafaca
2007. augusztus 14. 22:10 | Sorszám: 4
A fidesz nem szarakodik, csak szeretné egyben tartani a kérdéseit.
Én úgy tudom, hogy egybe kiírni csak azt lehet, amit egyben fogadott el az ovb (vagy egy papírra ?).
De mivel a (ma)szopós liberó szarakodik, nekik is lépni kell.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. augusztus 14. 21:39 | Sorszám: 2240
Idézet:
Horváth Ágnes egészségügyi miniszter megmutatta a sajtónak a minisztérium pincéjét, ami a parkoló alatt húzódik. Szerinte ez is azt bizonyítja, hogy parkoló a tárcáé.

Ez kb úgy hangzik, mintha a BKV vezére azt mondaná, hogy a metróvonalak felett lévő ingatlanok a BKV tulajdonai, majd elvinné az újságírókat alagútlátogatásra.

Téma: Közvetlen demokrácia
lacafaca
2007. augusztus 14. 21:26 | Sorszám: 2
Az enyémet nem sikerült, ott leszek és szavazok.
Kiket értesz emberek alatt ?

Téma: Látogass el a szomszéd várba is! Adjatok új címeket!
lacafaca
2007. augusztus 14. 21:10 | Sorszám: 233
És hogy írom be a négy betűt (a számot tudom).

Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. augusztus 12. 19:14 | Sorszám: 749
Szia.
Én pl. nem értettem félre, ezért nem is reagáltam rá.

Téma: Látogass el a szomszéd várba is! Adjatok új címeket!
lacafaca
2007. augusztus 12. 18:03 | Sorszám: 231
A Szentkoronarádió weblapján keresztül jutottam el egy gyöngyszemhez:
http://kukullo-panzio.fw.hu/

Átnézve az oldalt, a Küküllő panzió gyönyörű helyen lévő kikapcsolódási lehetőség
Erdélyben, Zetelakán.
Aztán elolvastam a vendégkönyv összes beírását.
Ezek alapján csak ajánlani tudom, mindenkinek.
Mi is itthon kedvet kaptunk hozzá, remélem jövőre összejön.


Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. augusztus 12. 12:57 | Sorszám: 341
Pedig teljesen érthető és világos. Lehet, hogy a szövegértéseddel van baj?

Téma: Tomcat nyíltan politikai fogoly
lacafaca
2007. augusztus 12. 12:48 | Sorszám: 166
Szépen haladunk a gazdasági- és médiadiktatúra felé.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 12. 12:45 | Sorszám: 373
Én meg az osztrák géptávíró adásokat és a morzéjukat hallgattam le, mindig jót röhögtünk rajta, mert megfejteni nem tudták.
Egyszercsak jött a hír, a budapesti hdm-ben megfejtettek egy ötéves adást. Arról szólt, hogy a hadtáp hány gatyát meg zoknit igényelt egy gyakorlatra.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. augusztus 11. 21:59 | Sorszám: 2235
A vizitdíjból már volt probléma.
A KDNP lapján volt olvasható egy darabig (most nem találom), hogy márc 15-én egy hölgyet megvertek a rendőrök, sürgős ellátásra szorult és egy orvos nem volt hajlandó semmire, mert nem volt nála pénz. Egy másik kórház másik orvosa ellátta és maga fizette be a vizitdíjat. Valahogy így volt, ha jól emlékszem.
Nem pontos, de a lényege ez volt.
lacafaca
2007. augusztus 11. 19:39 | Sorszám: 2232
Tökéletesen értem, amit mondasz, igazad is van.
Mivel én nem járkálok orvoshoz (hála isten, nincs szükségem rá egyenlőre) és a befizetések is mindig rendben vannak, nem tudom, hogy végül hogyan vezették be, csak volt egy ötletem, az akkori kommentárok eszembe jutottak.
lacafaca
2007. augusztus 11. 16:01 | Sorszám: 2227
Lehet, hogy nem vezették be, de arról volt szó még tavasszal, hogy az orvosnak ellenőriznie kell, hogy a páciens biztosítva van-e és hogy történik-e utána befizetés.
Ezért akarták az oep rendszerét összekötni az apeh nyilvántartásával.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 11. 07:54 | Sorszám: 354
Szia.
Ez a hozászóló azt sem tudja, miről beszél.
Azért Dorina kiosztotta.
lacafaca
2007. augusztus 11. 07:18 | Sorszám: 350
Bocsi mindenkitől, ez az utolsó:

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=0AkYMoPftGT88Ib0

lacafaca
2007. augusztus 11. 07:14 | Sorszám: 349
Ez se kutya:

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=QGI2kG937WbNP8Jz

lacafaca
2007. augusztus 11. 07:04 | Sorszám: 348
Szia.
Nem rossz, viszont nekem meg ez a kedvencem:

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=z8mjqr6Fct37ctsn

A zene nagyon jó, a szöveg kiváló és hozzá a videó szenzációs. Nekem a szívem közepe.


Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. augusztus 11. 06:27 | Sorszám: 2223
Idézet:
Szerintem, nem így van; neked csak akkor lehet problémád, ha egyáltalán nem vagy "bejelentve"!.. Ha ez nem így van, akkor már csak a cég "ütheti meg" a bokáját, hiszen a fizetésedből levonja a tb.-t!! És ugyanez érvényes a bérköltség utáni, cég által fizetendő járulékrésszel is..
Amit felvetettél, az csak a feketemunkásoknál probléma.
Illetve, a cég nagyon ráfizethet, ha sokáig nem fizeti a bejelentett dolgozói utáni járulék terheket!!.. (Legalábbis elvileg.. Egy cég nem tud úgy hosszútávon működni, hogy a "fehérmunkásai" tb.-járulékát nem fizeti..)

Én ezt másképp tudom, bár nem tapasztaltam, nem járok orvoshoz.
Ha valaki után nem fizetnek tb-ét, akkor ellátásra nem jogosult (függetlenül attól, hogy be van-e jelentve). Ezért kellett az új laptop-os rendszert is bevezetni, hogy az orvos online utána tudjon nézni, van-e a páciens után befizetés. Ha elmaradt, nem láthatja el, erre a törvény kötelezi.
Ezzel együtt az apeh utólag persze behajtja a semmi után a tb-ét. De hagyjuk, nem is ez a lényeg.

Ha mondjuk én nem kötök biztosítást egyik biztosítóval sem (mert egyik sem tetszik), de beszedik a tb-ét, akkor mi van ? Egyikkel sincs szerződésem, de az állam behajtja rajtam a tb-ét, viszont ellátást nem kapok ? Ez lenne az új tervezet ? Csak kérdezem.

lacafaca
2007. augusztus 10. 01:08 | Sorszám: 2219
Én azt hittem, hogy valakinél kiüti a biztosítékot.
Nem így történt. Reméltem, hogy azért valakinek feltűnik a jogi anomália. Semmi.
Na, jól befürödtem.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 09. 22:21 | Sorszám: 320
Sok embert ismerek vidéken, főleg Szabolcsban.
Hát. "nem sokan" wellnesselnek.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. augusztus 09. 22:07 | Sorszám: 2218
Sziasztok !

Szeretném, ha valaki meg tudná válaszolni a következő dilemmámat:

Ugyebár most úgy szól a fáma, ha valaki (után) nem fizeti(k) a tb-ét, az nem jogosult orvosi ellátásra, tehát megtagadható tőle. Namármost ugye az apeh viszont visszamenőleg is beszedi. Akkor most mi van ? Nem voltam ellátott, mert a cég nem fizette a tb-ét átmeneti pénzzavar miatt ezért nem látnak el, de utólag beszedik annak az árát amiért nem láttak el ?

Más, de nagyjából ugyanaz.

Az apeh milyen alapon fog tb-ét szedni tőlem, ha nincs biztosításom a magánbiztosítóval különböző okok miatt ? Ellátást nem fogok kapni, mert nincs biztosításom, viszont az apeh kegyetlenül beszedi a semminek a díját. Szép kis ország, mondhatom. Elmebeteg paraziták.


Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 09. 12:20 | Sorszám: 287
Nagyon elszomorítotok.
Akkor minden marad így az idők végezetéig ?
Mi csak kiabálunk a partvonalról meg integetünk, néha hadonászunk, miközben elfogy alólunk az ország ?
lacafaca
2007. augusztus 09. 12:01 | Sorszám: 285
Biztos igazatok van. Lehet, hogy csak én szeretném annyira az elszámoltatást ?
lacafaca
2007. augusztus 09. 11:09 | Sorszám: 282
Tudom, nagyban folyik.
Az én ismeretségi köröm viszont mindenre emlékszik és teljesen fel van háborodva még mindig. Lehet, mink vagyunk a naívok klubja. Majd kiderül.
lacafaca
2007. augusztus 09. 11:02 | Sorszám: 279
Valóban, ilyen dolgok akkor is voltak, most is vannak.
Viszont nem volt öszödi beszéd. Erre gondoltam, meg okt 23-ra.
lacafaca
2007. augusztus 09. 10:43 | Sorszám: 275
Semmiből. Csak szeretném, de ha elmarad, lesz amit írtam. Megyek tüntetni.
Azért az első fidesz kormány működése előtt nem voltak (úgy tudom) ekkora botrányok, nem volt ekkora felháborodás. Ezt szerintem kezelni kell és ezt ők is tudják.

Téma: Megint a génbabrálásról
lacafaca
2007. augusztus 09. 03:12 | Sorszám: 100
Lehet, hogy éjszakára kikapcsolják a szervert ?
Nekem most nem jön be.

Téma: Magyar Gárda
lacafaca
2007. augusztus 09. 02:58 | Sorszám: 272
Én egy dolgot szeretnék.
Megnyerni a .... válsztást (nem írok évszámot, mert sosem lehet tudni), Fideszes kormányzást és akkor szerintem lehet vitatkozni arról, hogyan húzzunk széjjel. Mert akkor viszont kell.
Én leszek az első, aki a Fidesz kormányzás alatt kimegy tüntetni az elszámoltatás elmaradása miatt (már ha lesz elmaradás).
Nagyon fontos dolog, a "becsületes" jövőnket határozza meg.
Innen üzenem a Fidesz-nek, nem megspórolható !!!
lacafaca
2007. augusztus 09. 01:48 | Sorszám: 267
Örülök nektek, hogy az egymással való vitátok fontosabb, mint a lentiek (nem a fentiek).
Sok mindenben igazat adok nektek.

A jobboldal századik széthúzására meg nem vagyok kíváncsi. Tudod, hány szervezet, önjelölt vezető, ellenzéki alakít pártot, szervezetet ?
Száz felett van a számuk. Mindegyik arra jó, hogy elvigyen a fidesztől 0.5 %-ot, oszt a maszop jót röhögjön a markába.
Gondolkozzatok el ezen. Én nem vagyok pártcsinovnyik, nem is akarok az lenni.

lacafaca
2007. augusztus 09. 00:01 | Sorszám: 263
A zsidók rendszeresen tartanak lőkiképzést
Őket vajon figyeli a titkosszolgálat?
2007. augusztus 07. 10:41
eFeL - HunHír.Hu

Amit egy hazai önvédelmi mozgalomnak tilos és akár titkosszolgálati eszközök bevetésével is kontrollálnak vagy megakadályoznak, addig a hazánkban élő kisebbségeknek azt szabadon és jogszerűen lehet művelni, sőt azt nyilvánosan reklámozni, propagálni is.

- Amikor nem a náci időkre emlékeztet a fekete
- Már figyeli a titkosszolgálat a Magyar Gárdát

Elképesztő a Nemzetbiztonsági Hivatal, valamint Tálas Péter biztonságpolitikai szakértő nyilatkozata, miszerint figyelemmel kísérik a Magyar Gárda tevékenységét, és amennyiben lövészet oktatására kerülne sor a kiképzésük folyamán, nyomban közbeavatkoznak.

Mára már egyértelművé vált, hogy mindenkinek nagyobb szava van és előbbre valóak az érdekei a magyarokénál. Ez abban is megnyilvánul, hogy amit egy hazai önvédelmi mozgalomnak tilos és akár titkosszolgálati eszközök bevetésével is kontrollálnak vagy megakadályoznak, addig a hazánkban élő kisebbségeknek azt szabadon és jogszerűen lehet művelni, sőt azt nyilvánosan reklámozni, propagálni is.

Hazánkban néhány éve kezdődött meg hazánkban a krav maga oktatása. A krav maga röviden összefoglalva egy izraeli katonai eredetű küzdőrendszer. Szándékosan nem az önvédelem vagy küzdősport elnevezést használom, mivel nemcsak önvédelmi technikákat, hanem taktikai módszereket is oktat. Nyomban hozzá kell tenni, hogy az oktatás keretei jóval meghaladják azt a határt, amire egy civilnek szüksége lehet. Rendszeresen tartanak késharc és lövészet oktatást, lehetőségük van például külföldre, Lengyelországba menniük kommandós technikákat tanulni.

Az alábbi információkhoz bárki hozzájuthat, aki feliratkozik hírlevelükre vagy ellátogat weboldalukra. (www.krav-maga.hu)

Elsőként talán a legtragikomikusabb vonatkozás a kezdő tanulóknak szóló jó tanácsok között olvasható. Mint ismert, a Magyar Gárdát többek között azért támadják, mivel annak fekete egyenruhája a háborús emlékeket idézi fel a meghurcoltakban.

„Kezdéskor nem kötelező, de később kérjük tanulóinkat, hogy a szövetség által elfogadott ruházatban jelenjenek meg a tréningeken. Ezek kezdők esetén fekete nadrág és póló.”

Érdekes módon ez esetben nem háborodik fel egyetlen politikus vagy közéleti megmondóember sem, hogy a német SS-hez hasonló fekete színt választották. Nyilván nekik is tetszik ez a szín.

A honlap támogatói között található Erzsébetváros Önkormányzata, az Izraeli Nagykövetség, a UPC Magyarország, különböző fegyvereket és kiegészítőket forgalmazó cégek (a végtelenségig lehetne sorolni az általuk gyártott világhírű fegyvermárkákat pl. GLOCK).

Aki különösebben nem járatos a különböző önvédelmi technikákban, annak számára nem egyértelmű, hogy a kés miért kap fontos szerepet mindenféle felkészülés során. A gyakorlati tapasztalatok azok, hogy 7-8 méteren belül veszélyesebb bármilyen tűzfegyvernél, így minden komolyabb katonai alakulat felkészítése során ez fontos szerepet játszik. Tudják ezt Izraelben is, így a krav maga technikáknak ez fontos részét jelenti.

A legfontosabb talán részletesen áttekinteni a krav maga szemináriumok programját, amely magáért beszél: „Késharc szemináriumot szervezünk, amelynek célja, hogy megismerd a késharcban rejlő veszélyeket, így jobban megértheted a Krav-Maga kés elleni technikáit. Ehhez két eszközzel fogunk élni. Egyrészt megismerkedsz a késhasználat alapjaival, másrészt az edzésen NO LIE BLADE késeket használunk majd, így egyszerűen szembesülhetsz azzal, hogy sérülnél meg a késharc vagy késes támadás során.”

Még ennél is tanulságosabb a hazánkban működő krav maga szövetség nyári edzőtáborának leírása, amely a napokban ért véget. Voltak küzdelmi edzések, ütések, rúgások, szabadulások lefogásokból, fojtásokból, támadás elhárítása a földön. Elsajátították az alap- és magasabb szintű technikákat. Kipróbálhatták a No Lie Blade tréning késeket, "amelyek sokat segítenek abban, hogy a kés elleni védekezésed reálisabb legyen".

Foglalkoztak bot és pisztoly elleni, és verbális önvédelmi technikákkal. "Fontosnak tartjuk, hogy amikor a fegyveres fenyegetés elleni technikát tanulod, akkor ismerkedj meg a pisztoly működésével, így lesz egy rövid airsoft blokk is. A második nap végén lesznek a vizsgák, hogy a tábor végén már az eredményt is tudjátok” - olvasható egyebek mellett a honlapon.

Aztán a tanultakat alkalmazták stressz alatt, testpáncélt viselő ellenfél ellen is. A leányfalui strandon pedig vízben, ruhában végeztek Krav-Maga edzést, küzdelmekkel fűszerezve. Kiegészítő foglalkozásként pedig lövészetet is oktattak.

A következtetéseket mindenkinek magának kell levonnia.
© HunHír.Hu - www.hunhir.hu

lacafaca
2007. augusztus 09. 00:01 | Sorszám: 262
Magyar Nemzet: zsidók, komcsik és a Gyurcsány-család félkatonai bandái + magánrendőrsége
2007-08-08. 13:35:35

Miközben a kormánypárti sajtó a Jobbik kezdeményezésére létrehozott, fekete egyenruhás, Árpád-sávos címert viselő Magyar Gárdáról cikkezik, ismét náciveszéllyel riogatva a közvéleményt, Magyarországon számos olyan félkatonai szervezet létezik, fegyvertartási és használati engedéllyel és több ezer taggal, amelyek biztonsági cégek irányítása alatt tevékenykednek, sokszor együttműködve a rendőrséggel. Mint ismert, még a Kormányőrségnél is többen panaszkodtak (majd kirúgták őket), hogy az In-kal nevű zsidó cég állam az államban, államtitkokba láthat bele stb. Nem mellesleg a Magyarországon törvénytelen tevékenységet folytató zsidó cégek és érdekcsoportok közt ott találhatjuk Pintér elvtárs magánrendőrségét is. Tudják, a drága jó Orbán belügyére volt. Ezt fontos említeni, és kivételesen megdicsérni az általában orbánista szócsőként viselkedő, jellemtelen és balról is pénzelt Magyar (Strabag) Nemzetet az infó közléséért. Mert bizonyítja, hogy az izraeli nyomulás a Fidesz-kormány alatt is zavartalan volt. És lesz, ha lesz még Orbán-kormány, ezért valódi hazafi nem szavazhat a szocikkal, szadistákkal együttműködő "ellenzéki" pártra.

A Magyar Televízió (MTV) székházát az In-Kal Security nevű cég alkalmazásában dolgozó, fekete ruhát viselő „magánrendőrség” emberei védték a szeptember 18-i ostrom idején is. Az In-Kal héber kifejezés, a jelentése: biztos vonal. A nevet viselő magyar kft. Izrael minisztériumait és a világ nagy gyémánttőzsdéit védő cég magyarországi képviseleteként jött létre. Az In-Kal Security Kft. a rendezvénybiztosítás mellett mintegy kétszáz kiemelt objektum – köztük három minisztérium, számos állami vállalat és az MSZP ingatlanjai – védelmét látja el, de vállal magánnyomozást, lehallgatásmentesítést, még egy sor biztonságtechnikai feladatot és kiképzést is. A cég biztonsági őrei korábban több mint tíz évig őrködtek az MTK és az FTC futballmérkőzésein is. A Fradi-szurkolókkal való kapcsolat azért sem mellékes, mert a sajtóhírek szerint az MTV székházának ostromában részt vettek az úgynevezett „futballhuligánok” is. Az In-Kal Security biztosította a kormány rendezvényeit október 23-án, amikor egy másik helyszínen, a Deák tér környékén a rendőrség kardlapokkal, könnygázgránátokkal és gumilövedékekkel tört rá az utcán tartózkodókra. A cég és a rendőrség közötti „bandaháborúról” viszont azért nem lehet beszélni, mert a társaságnak kiterjedt kapcsolata van a rendvédelmi szervekkel.

Az alkoholista Garamvölgyi törvénytelen másodállása

A Heti Válasz információi szerint néhány éve a rendőrséggel közös bűnmegelőzési irodákat állított fel Budapesten, és kiképzési együttműködésben áll az ORFK különleges szolgálatával. Az In-Kal szaktanácsadó testületében találni Garamvölgyi Lászlót (jogállamban ez törvénytelen, de minimum elképzelhetetlen - a szerk.), az ORFK kommunikációs igazgatóját és Sárkány Istvánt, a Rendőrtiszti Főiskola főigazgatójának helyettesét.

A NATO-beszállítói címet is megszerző, évi több milliárd forintos árbevételű, csaknem ezer „őrkatonát” foglalkoztató cég más szálakon is kapcsolódik a rendőrséghez. Alapító tagja a Szent György Közbiztonsági Alapítványnak – amely az Aral Hungária Kft., a Julius Meinl, Valenta László, Pintér Sándor egykori belügyminiszter volt kabinetfőnöke, Zoltai Gusztáv, a Magyarországi Zsidó Hitközségek ügyvezető igazgatója és mások közreműködésével – a rendőrség támogatására jött létre 1999-ben. A vállalkozás szakmai főigazgatója 2003 óta Vágó Imréné, aki 1993-ban csepeli rendőrkapitány volt, de a cégben dolgozik Bökönyi István, a büntetés-végrehajtás korábbi országos parancsnoka is. A rendőrségtől sokan váltak félkatonai biztonsági szervezeteket irányító cégek vezetőivé a rendszerváltozás után. Bodrácska János volt budapesti rendőrfőkapitány például Reál-Véd Kft. néven hozott létre vagyonvédelmi céget, vaskos megbízásokat elnyerve a szocialista vezetésű angyalföldi önkormányzattól és a honvédségtől.
Czájder Gábor, a BRFK egykori gazdasági igazgatója jelenleg a Preventív Security Zrt. vezérigazgatója, Kecskeméti Sándor rendőrtiszt, a Belügyminisztérium KISZ-bizottságának volt titkára pedig a Group 4 Securicor Biztonsági Szolgálatok Zrt.-t irányítja.

Félkatonai szervezet felett őrködik az a Vörösmarti Mihály is, aki a nyolcvanas évek végén ráuszította a „Kádár-huszároknak” nevezett Forradalmi Rendőri Ezred tagjait a demokratikus ellenzékre. Vörösmarti Mihály Pajzs néven hozott létre biztonsági cégcsoportot.

Pintér elvtárs is benne van a buliban, ahogy Gyurcsányék

A biztonsági őrkatonák foglalkoztatásából nem maradt ki Pintér Sándor volt rendőrfőkapitány, az Orbán-kormány belügyminisztere sem, aki a Civil Biztonsági Zrt. tulajdonosa és alapítója. Gyurcsány Ferenc rokonsága sem tartózkodott attól, hogy a vagyonvédelmi üzlet örve mögött fegyveres őrkatonákat is alkalmazó céget alapítson. Az S–Komplex Vagyonvédelmi Kft. egyik vezetője a kormányfő anyósának testvére, ifjú Apró Antal.

Az előző cégektől némileg eltérő célokkal, nem profitorientált üzleti vállalkozásként, hanem civil egyesületként jött létre két félkatonai jellegű szervezet a közelmúltban: a Kárpát-haza Nemzetőrség és a Magyar Gárda. A Jobbik által életre hívott, fekete egyenruhát és Árpád-sávos címert viselő Magyar Gárda megalakulásának hírére fasiszta veszélyről beszélnek a kormánypártok. A Fidesz viszont az egyesülés szabadságára hívta fel a figyelmet, míg a KDNP unalmasnak nevezte, hogy a liberálisok évek óta fasiszta veszélyt kiáltanak. Az ember- és vagyonvédelmet, valamint a nemzeti kultúrát és hagyományokat is védeni szándékozó szervezetek hangsúlyozták: az alkotmányosság és a törvények betartásával kívánnak tevékenykedni.

(Magyar Nemzet)


Téma: Agrárium
lacafaca
2007. augusztus 06. 02:37 | Sorszám: 138
Sziasztok, elnézést, ha hosszadalamas vagyok, de érdemes végigolvasni egy másik fórum polémiáját, vitáját (talán nem is vita) szerintem. Ne sajnáljátok rá az időt, nagyon tanulságos:

2007-08-01 18:56 " Bővült az ÁNTSZ feketelistája Két új hellyel bővült tavaly november óta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat listája, amelyen az ételfertőzéseket és ételmérgezéseket okozó éttermek, kifőzdék szerepelnek. A táblázatba egy budapesti vendéglátó Kft., valamint egy esztergomi főzőkonyha adatai kerültek fel."
--------------------------------------------------------------------------

A lista bővítésével tele van a padlás !
Intézkedni kell!
Büntetni, bezárni kell !
Utána ezeket az „üdítő híreket közölni !

Eddig alig-alig lehetett hallani hatékony „megtorlásról”, egy-egy piti kis ügy
kivételével.
A „nagyok” továbbra is homályban maradnak, és büntetlenül
szórják a szemeteiket a lakosságnak !!!

A gyógyszer gyártók manipulációiról pedig ma reggel írtam néhány
sort a HOZZÁSZÓLÁS - HÍREKHEZ az 1485- számúban.
Dr. Lenkei Gábor könyvéről a Tudatos vásárló hírleveléből értesültem.
Úgy kb. három éve kapom rendszeresen.
Az élelmiszerek mellett foglalkozik, óvná a becses vásárlókat a
teszteletlen vegyipari termékektől –mosószerektől, kozmetikai –
és egyéb testápoló szerektől.
Érdemes olvasgatni és odafigyelni az adott tanácsokra.

http://www.tudatosvasarlo.hu/

Természetesen ezek a dolgok, azt lehet mondani, hogy csak
a ’jéghegy csúcsa’.
A téma jóval összetettebb, szerteágazóbb, szinte kimeríthetetlen.
Sajnos !


Az, hogy a kormány, vagy erre illetékes szervei szinte a
kisujjukat sem mozdítják ezekben a témákban, csak az
érem egyik oldala.
Engem inkább az emberek közönye döbbent meg, holott az ő
életükről, egészségükről van szó.
Ami még talán ennél is fontosabb, az egészséges utódok
születése is kritikussá válhat, ismerve néhány felhasznált
vegyszer, élelmiszer adalék káros következményeit.
A növények génmanipulálásának hatásáról szerintem még
elképzelés sem lehet.
Ezekhez a kísérletekhez évtizedek szükségesek –vagy még több-
hogy le tudják mérni a kölcsönhatásokat.
Arra gondolok, hogy pl. mivé lesz a megbuherált növény, úgy 50 év
múlva, milyen hatása van ezek fogyasztása emberre, állatra.
És itt jön a kedvenc vesszőparipám: kevés a tudás ahhoz, hogy
az ember Istent játszon, de a természet is visszaüt, ha nem vele
élünk, hanem ellene.
Ezekre a veszélyekre kellene az emberek figyelmét irányítani,
Ha,- és ameddig nem késő.
Nekem például nagyon tetszik a francia Jose Bove „kirohanása”
a génmanipuláció ellen, de szimpatikus a Mc Donalds elleni
„akciója” is. /ilyenekkel kéne példálózni, főleg: követni !/
Nálunk is felröppen néha egy-egy kósza hír, hogy ezek a termékek
egészségtelenek, ugyanakkor reklámozzák, etetik a néppel.
A tejivók, lángossütők, Laci-pecsenyése meg eltűntek, mert
az magyar volt, na meg jó, tápláló és nem mérgekkel megtunkolva.


A guargumit a guar nevű /mérgező/ gyomnövény magvaiból
Nyerik.
Anyagát az élelmiszer ipar térfogatnövelőként, stabilizátorként
alkalmazza, túlnyomó többségben a tejipari termékeknél, a
húsiparban a „vörös” árúknál. A legtöbbet a virsli és parizer tartalmazza,
valamint a szószok, krémlevesek , meg szinte minden konzerv.
Maga a dioxin a föld minden részén, élő szervezetekben, talajban,
folyókban, légkörben, vagyis mindenhol jelen van.
A bajt az okozza, ha megnő a koncentrátuma.
Ezt okozhatják vulkánkitörések, nagy erdőtüzek.
De a legfőbb bűnös itt is az ember.
Magas koncentrátumú dioxin szennyeződést a szemétégetők,
cementgyárak, műtrágya gyárak juttatnak a talajba és a légkörbe,
De ennél is károsabbak a nagy vegyi üzemek szennyezései.
Tehát végső soron nem maga a guargumi a vétkes, hanem a környezet, ahol terem.
Persze ettől még nem lesz kevésbé ártalmas.


Az a bizonyos francia úr, akit említettem, napjainkban taroltatta
le a génkezelt kukoricatáblákat, és vertek szét náhány McDonalds
kócerájt.
Kicsit flúgos fazon, de jó amit csinál.
Természetesen a magyar média "kétes" alakként tálalja.
Az itteni gazdáinknak is inkább ilyen keményebb dolgokkal kellene
védekezni, vagyis támadni, nem semmire se való útelzárásokkal.


Itt nálunk majdhogynem a fordítottja történik, hisz a rendszerváltás óta két vetőmaggal foglalkozó, (kukorica) kutatóintézet égett le, "véletlenü", amelyik a kíváló, és egészséges vetőmagok kutatásával foglalkozott, és évtizedek kutatásai lettek a tűz martalékául.


Most akkor mi legyen?
Ha veszünk és eszünk, meghalunk ?
Ha meg nem, akkor kihalunk ?!

Mindenesetre a yoghurt szerelmesei inkább szüneltessék egy időre a kúrát,
és a gyerekeknek se adjanak a semmiféle sűritett tej terméket.
---------------------------------------------------------------------------------------
„Már több vállalkozás is jelezte, hogy használ guargumit, köztük nagy tejfeldolgozók, állateledel-előállítók és pékség-hálózat - mondta el Bognár Lajos, országos főállatorvos-helyettes. hangsúlyozta, hogy ezek a cégek nem tehetnek arról, ha esetleg szennyezett adalékanyag lenne náluk.
Idehaza csaknem kétszázezer olyan élelmiszeripari, takarmány- vagy gyógyszeripari vállakozás van, amelyik tesz termékeibe a kérdéses adalékanyagból. Mindegyik cégnek jelentkeznie kell a hatóságnál, aki ezt elmulasztja, akár hárommilliós bírságra is számíthat ellenőrzéskor.”


Akinek, nem esik nehezére a gondolkodás.
A tévé szerint 200 000 azaz kettőszázezer cég használja ezeket a nem tudom miket.
Szerintünk titokban teszik, vagy kormány hozzájárulással?
--------
Nagyon jó a fölvetésed, de a cégek viszont azt mondják, mivel demokráciában gondolják magukat, nem kell hozzájárulás, bármit tehetnek, amit nem tiltanak.
Miféle hivatalok őrködnek az élelmiszerbiztonságon, ha a rákkeltő paprikától a dioxinos adalékig, a lejárt szavatosságú, és átcimkézett,-romlott szutykok mind odakerülhetnek az asztalra.
Miközben az egészéges(ebb) élelmiszetremelők meg tönkremennek?
-----
De itt a nagy lehetőség is, nem kenyérbúzát kell termelni, hanem guargumit, viszik a népek mint a cukrot, 100 tonnaszám lehet eladni világszerte.
E-412- ültetvények lepnék el a bazi nagy magyar pusztát. Ebből biztos nem lehet túltermelni sem, mert még a kutyákat is ezekkel a sz@rokkal etetik.


Miből gondolod, hogy "tehetetlenkednek" ?
És ha nem?!
Tudod, az ilyen fajta mérgekre leginkább az idős és gyerek szervezet
a legérzékenyebb.
Nálunk egyikre sincs szükség !
Az el nem végzett laboratóriumi vizsgálatokat meg majd kidumálják,
a szokásos pénz és létszám hiány "bedobásával".
Van már ennek jól bevált forgatókönyve !


Néhány érdekes leírás az E- jelű adalékokról.
http://www.poli.hu
----
# E-412 (guargumi (guármag származék)) - növényi termék, ártalmatlan. Más forrás szerint: A mérgező guar (gyomnövény) magvaiból nyerik, melyek különböző káros anyagokat tartalmaznak. Mivel tökéletes tiszításuk gazdaságtalan, a kereskedelmi forgalomban lévő guar-gumi körülbelül tíz százalékban engedélyezetten tartalmazhatja a gyomnövény egyéb kísérőanyagait is.
--
# E-320 (BHT, 3,5di-tercier-butil hidroxi-toluol) - használatukat �antioxidánst tartalmaz", vagy �avasodásgátlót tartalmaz" felirattal kell jelölni, szintetikusak, túlérzékenységet, allergiát okozhatnak, az USA-ban betiltották. A BHA (E320) a rágcsálnivaló termékeket védi az ízhibáktól, javítja a marcipán, nugát és máktöltelék eltarthatóságát. A pék- és cukrászárukon az anyag öszetételének feltüntetése nem kötelező. Az EU a következő termékeknél tervezi az engedélyezést: levesek, halkonzervek, reggeliző-gabonafélék (müzli, dió és mogyorófélék, valamint fűszerek. A BHT csak rágóguminál engedélyezett. A rágcsálóknál részben rákkeltő, részben a rák kialakulását gátló hatást figyeltek meg. Az állatkísérletek során elváltozások jelentkeztek az immunrendszernél, a pajzsmirigyben és a májban. Mindkét anyag felhalmozódik az emberi zsírszövetben és a magzatba is bekerülhet. Allergiát kiváltó anyagként ismertek. Nagy valószínűséggel allergiát okoznak. Használatukat csak néhány terméknél engedélyezik (pl. a rágóguminál).

(szinezékek) * E-104 (kinolinsárga) - szintetikus, az USA-ban betiltották. Szintetikus színezőanyag; a patkányokra és az egerekre nézve ártalmatlannak bizonyult. Egy EU szakértői bizottság kutyákon végzett rövid idejű vizsgálata szerint "nem mutatható ki egyértelmű toxikus hatás". Káros hatása az emberre nem ismeretes.
* E-122 (azorubin) - szintetikus, allergiát okozhat, az USA-ban betiltották. Az eddigi állatkísérletek során - nagyobb adag esetén - a legkülönfélébb mellékhatásokat figyelték meg (a vérképre, a tüdőre, nyirokrendszerre és a hasnyálmirigyre hat).
* E-124 (neukokcin) - szintetikus, az USA-ban betiltották, allergiát kelthet
* E-150(a,d) (karamell) - E-150(a(egyszerű), b(szulfitos), c(ammóniás), d(ammónium-szulfitos)) - karamell - cukor hevítésével nyerik, patkányokon végzett kísérletekben, nagyobb adagban görcsöket váltott ki és csökkentette a fehérvértestek számát (módosította a vérképet, ami rákkeltő hatásra utalhat). Ausztriában csak a barna sör színezéséhez engedélyezett.
* E-160a (béta-karotin) - szintetikus, az A-vitamin előanyaga
* E-160e (béta-apo-8-karotinal) szintetikus
* E-163 (antocián) - kék-szőlőből vonják ki, természetes színezőanyag, nagyobb mennyiségben is ártalmatlan
* E133 (brillantkék (FCF)) - szintetikus, az USA-ban betiltották.


A cikk itt olvasható:
http://www.reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=88281

Életveszélyes is lehet a sok joghurt
[2007.08.04]

Akár kétszázezer magyar cég is érintett lehet a guargumi ügyben, a kereskedők

„Nem zárható ki a közvetlen életveszély sem” – ezt a nem éppen megnyugtató véleményt mondta kérdésünkre Süth Miklós főáállatorvos a dioxonszennyezésről. A rákkeltő méreg az egész országban, több ezer termékben is lehet, emiatt az E-412-es adalékanyagot, illetve másnéven guargumit tartalmazó élelmiszerek fogyasztásától óvakodni kell! Süth Miklós szerint akár kétszázezer magyar cég is érintett lehet a botrányban, amely egész Európát, sőt az Egyesült Államokat is fenyegeti. Az Indiából származó, szennyezett guargumi ugyanis joghurtok és más tejtermékek mellett sokféle élelmiszer és gyógyszer alapanyaga is. „

És egy „sminkelt” változat, avagy a a szakértők és a média
komédiája !

„ Dömölki Lívia, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE) élelmiszer-szakértői bizottságának vezetője azt mondta, hogy a guargumit, mint állagjavítót nagyon kis mennyiségben keverik az élelmiszerekhez,…… ezért kicsi a dioxin-mérgezés veszélye.”

Kezdődhet a „Ki Mit Hisz” játék !!!
---------------------------------------
Egy saját vélemény: egyáltalán, mi a francnak kell különböző adalékok a mi élelmiszereinkbe ?
Főleg károsak ?


Téma: Fuck Slovakia!!!
lacafaca
2007. július 27. 04:09 | Sorszám: 138
Szerintem a kérdést jól látod, bár írásod végén a konklúzió nem ilyen egyszerű. Ékezetes billentyűzet nélkül pedig könnyű mondani. Félreértés ne essék, igazad van, csak külföldről nézve lehet hogy ez egyszerű, üssük, de innen nézve azért egy kicsit másabb a tészta.
Most olyan helyzetet élünk, mintha az emigrációban élő fehérorosz bíztatná az otthoniakat, hogy üssünk.

Téma: Forradalom augusztus 20-án!
lacafaca
2007. július 27. 03:58 | Sorszám: 17
Rossz ötletnek tartom Augusztus 20-át este. Egy másik fórumon is megy a visszaszámlálás.
Miért rossz ?
Azért, mert a jobboldal ellen hangolja az embereket, akik a családjukkal, gyermekeikkel lesznek ott megnézni a tűzijátékot. Erre esetleg kapnak egy kis könnygázt, némi gumilövedéket és egy kis maró viperát.
Egyetértek a forradalommal, de nem Augusztus 20-án.

Téma: Melegfront
lacafaca
2007. július 27. 03:47 | Sorszám: 6
Hozzászólásod első fele alapján nagyon tájékozott lehetsz ezekben az ügyekben. Csak nem valami személyes (családi) érintettség, tapasztalat ?
A második felével egyetértek, valóban ez a törekvés.

Téma: Csatlakozz!
lacafaca
2007. július 27. 02:40 | Sorszám: 2
Egyetértek, csatlakozom.
Kiegészíteném a Danone termékek bojkottjával a Győri Keksz miatt. Nálunk ezt tiltólistára tettem a háztartásban.

Téma: Kóka démon? :))
lacafaca
2007. július 25. 00:44 | Sorszám: 452
Egy kicsit több éves. Szerintem.

Téma: VEZET A FIDESZ (2007)
lacafaca
2007. július 25. 00:06 | Sorszám: 640
Idézet:
Hát most a nép nagy vizsga előtt ál. Én is azt hiszem, hogy ezeknek sikerül elvenni az emberek kedvét a szavazástól. A rombolásban, cinizmustban és nevetségessé tételben nagyon profik, lsd hetitetves.

A profizmussal nem értek egyet két okból.
1. Ilyen médiahátszéllel könnyű profinak lenni.
2. Aki normális (nem zombi) az ezt látja.

Itt az a probléma, hogy a médiát uralják és a kádári hülyéntartás, agymosás működik.


Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. július 24. 22:47 | Sorszám: 477
Szerintem jól látod a költségek nagyságrendi különbségét.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. július 24. 22:44 | Sorszám: 2080
De. Nézd meg, hány embernek van internete a szegény kis falvakban.
lacafaca
2007. július 24. 18:35 | Sorszám: 2057
De nem biztos, hogy csak plusz 300-ért.

Téma: Dávid Ibolya folyamatos zavarkeltő akciói
lacafaca
2007. július 23. 22:00 | Sorszám: 11

Téma: Kell Paks, vagy legyen vége az atomreaktoroknak?
lacafaca
2007. július 23. 14:07 | Sorszám: 335
Nagyon egyetértek veled.

Téma: Hőség
lacafaca
2007. július 23. 13:20 | Sorszám: 377
Nem saját termés, email-en kaptam.
De szerintem is jó.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
lacafaca
2007. július 23. 12:24 | Sorszám: 190
Három feminista nő beszélget.
Francia: - Hazajött a férjem, és mondtam neki, hogy most mosogasson
ő el.Nem láttam 2 napig, utána hazajött, és azóta ő mosogat.
Angol: - Az semmi... hazajött az uram,és mondta, hogy vasaljam ki az
ingét. Én mondtam, hogy nem. Erre nem láttam 3 napig, utána hazajött
és azóta ő vasal.
Cigány: Hát...hazagyütt a Gázsi... mondta hogy aggyak kaját...Én mög
mondtam, hogy főzzé magadnak ! Nem láttam 4 napig........ most már a
jobb szememre egy kicsit igen...


Tábla egy szlovák könyvesbolt kirakatában:
"Sajnálattal közöljük, hogy a szlovák történelemkönyv elfogyott. De
kérésére SMS-ben elküldjük önnek."


Téma: Hőség
lacafaca
2007. július 23. 12:13 | Sorszám: 375
> Pesti aszfalt 50 fokos,
> szenved rajta buta, okos.
> Izzadtok a munkahelyen,
> csorog a víz le a fejen.
> Légkonditól jól megfázol,
> utána meg hidegrázol.
> Nincsen senkin sapka, suba,
> csak erotikus tangaruha.
> Cicifix és miniruci,
> akár sovány, akár duci.
> Nyakunkon a kánikula,
> strandra megy most a sok bula.
> Strandon aztán hűsölhetünk,
> csajokat meg bűvölhetünk.
> Formás popók, hegyes cicik,
> férfi szemmel mindig picik.
> Hideg sör és Unicum,
> meglopott az etnikum.
> Zsíros lángos, Túró Rudi,
> ha pisilni kell, jön a budi.
> Sárga lében minden tocsog,
> Vécés néni neked locsog.
> Szomszédban egy hangos púzó,
> kézben maradt a lehúzó.
> Öreg taták ki sem másznak,
> saját lében inkább áznak.
> Miért? Mit gondolt maga?
> Ettől van a termál szaga.
> Kontra ultin veszítek,
> kis fecskémben feszítek.
> Visít a sok dedós kölyök,
> ha begurulok, ütök, ölök.
> Masszőr bácsi szemez veled,
> tetszik neki a végbeled.
> Néhány maca tényleg bomba,
> terjed rajtuk a lábgomba.
> Ide jár most minden proli,
> megyek haza, jött a troli.

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. július 23. 11:08 | Sorszám: 422
Sok sikert, melletted vagyok(unk)!

Téma: Gyurcsány pszichiátriai kórképe :)
lacafaca
2007. július 17. 01:12 | Sorszám: 1947

Téma: Hasznos-e a Fidesz számára a népszavazás?
lacafaca
2007. július 17. 00:55 | Sorszám: 96
Idézet:
Maszkban és azonosítójel nélkül akart összegyűjteni kétszázezer aláírást?

Nem. Az volt a terv, hogy a maszop mögé áll a kezdeményezésnek (mintegy egyetértve a civilekkel), és begyűjti az aláírásokat.

Téma: Hőség
lacafaca
2007. július 16. 17:16 | Sorszám: 6
Nekünk nem jár a szieszta, hiszen "afrikai " népként jól viseljük a hőséget.

Téma: Jön a liberális szex
lacafaca
2007. július 16. 16:54 | Sorszám: 324
http://www.lelkiismeret88.hu/about2259.html

Téma: VEZET A FIDESZ (2007)
lacafaca
2007. július 16. 12:07 | Sorszám: 494
Bejön mindkettő.
lacafaca
2007. július 16. 10:56 | Sorszám: 486
Idézet:
csak nagy kérdésekben, véglegesnek tűnő katasztrófák előtt fog megszólalni, a pártcsatározások nem érik el az ingerküszöbét!

Az eü. szétverése pl. nem éri el az ingerküszöbét ?
Nem állunk katasztrófa előtt ?
lacafaca
2007. július 16. 10:29 | Sorszám: 482
Ezzel viszont egyet tudok érteni. Sokkal nagyobb aktivitás szükségeltetne tőle, mint ahogy az öszödi böszmebeszéd után tette. Megnyilvánulni itthon is, külföldön is. Ugyanis külföldön téveszmék vannak Mo. belpolitikai helyzetéről.

Téma: A be...i nyálas "értelmiség(?)"
lacafaca
2007. július 16. 09:56 | Sorszám: 27
Idézet:
A melegek nem betegek, ez egy szexuális orientáció.

Pontosítanék. Ez egy BETEG szexuális orientáció.
De ha neked a 13-asből csak ennyi jött le, sajnállak.
Pedig az a pedofílokra volt hegyezve.
lacafaca
2007. július 16. 00:27 | Sorszám: 23
Örülök, hogy így látod. Szaporodjatok. Nem értesz semmit sem.
Részemről erről ennyi.

Téma: VEZET A FIDESZ (2007)
lacafaca
2007. július 15. 22:42 | Sorszám: 478
Az alkotmány úgy szól, hogy háború esetén a hadsereg főparancsnoka. Nem a rendőrségé és nincs háború.
Javíts, ha rosszul tudom.

Téma: A be...i nyálas "értelmiség(?)"
lacafaca
2007. július 15. 22:35 | Sorszám: 17
Szerintem sokkal jobb és egészségesebb.
Ha ugyanezt tapasztalnám a buzik részéről, még tán le is hányom őket. Úgyhogy csak a ruhájuk védelmében mondom.
lacafaca
2007. július 15. 22:24 | Sorszám: 15
Idézet:
E tekintetben a heterok is komoly minuszt produkálnak.

Konkrétan mire gondolsz ?

Téma: Médiadiktatúra
lacafaca
2007. július 15. 21:25 | Sorszám: 114
Köszönöm.
lacafaca
2007. július 15. 21:08 | Sorszám: 112
Az "új csudaszép, csudakorszerű és csudahasználható" mokor indul és hol érhető majd el ?
Ha már volt, bocsi, visszaolvasok.

Téma: A be...i nyálas "értelmiség(?)"
lacafaca
2007. július 15. 21:05 | Sorszám: 13
"Ez nem provokáció, hanem jogos igény."
---------------------------------------
Kinek mi a jogos igény. A buziknak ez.
A pedofíloknak más. Mindkét fajta beteg. Úgyhogy hagyjuk a jogos igényt.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 15. 01:51 | Sorszám: 612
Jól látod.
lacafaca
2007. július 15. 01:44 | Sorszám: 610
Igen. Nem riogatásképpen mondom, de ez a tanítómester (fiatalok voltunk) előre megmondta: ha ebbe a komenista hadseregbe behívják, ő főbe lövi magát. Megtette.
Ez 1980-ban volt. Nagyon jó haverok voltunk. Most is eszembe jut. Nem kellemes.
lacafaca
2007. július 15. 01:31 | Sorszám: 608
Jól látod, nem volt egyszerű, plusz a szegénység (sok hiedelemmel ellentétben), és 14 éves korom óta legalább két hónapot dolgoztam nyári munkásként minden évben, hogy olyan farmert vehessek, amilyet a szüleim elutasítottak, illetve sosem voltak hajlandók megvenni nekem.
Hát ebből nem kértem. Aztán volt egy "tanítómesterem", aki nem a tutit mondta meg, hanem azt, hogyan és miképpen viszonyuljak a politika irányába és nyitott szemmel járjak az életben. Nagyon sokat neki köszönhetek.

Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 15. 01:10 | Sorszám: 139
Biztosan igazad van, én csak segíteni próbáltam, hátha elkerülte a figyelmedet valami "apróság". Nézd el nekem, és nagyon várom a folytatást, tényleg érdekel.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 15. 01:06 | Sorszám: 606
Idézet:
Ahhoz képest egész jól kinyílt a csípád. Kinek köszönheted?

Igen, ezt kizárólag a "józan paraszti észnek" köszönhetem.
Meg annak, hogy már gyerekfejjel sem ilyen életre vágytam.
lacafaca
2007. július 15. 00:12 | Sorszám: 604
Lehet, nem tudom. Azt tudom, hogy sokáig párttitkár volt, aztán a 80-as években küldött egy olyan levelet a központi bizottságnak, amit valszeg nem tettek zsebre. Kicsit úgy érzem magam, mint Pokorni, bár nem vagyok róla meggyőződve.
lacafaca
2007. július 15. 00:06 | Sorszám: 602
Nagyon igazad van ! Pl. Az én faterom semmit sem mondott el 56-ról, pedig benne volt a sűrűjében. Csak nem tudom, melyik oldalon. Azt sosem mondta, hiába kérdeztem.

Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 14. 23:50 | Sorszám: 232
Idézet:
Ez nem csak atomerőműre vonatkozik, minden villamosenergia rendszer védelmét így tervezik meg.

Elvileg igazad van, de akkor magyarázd meg légyszi a "nagy áramszüneteket" (pl. New York).
Azért mindig becsúszik valami hiba. Azért az bíztató (ha jól tudod), hogy van lehetőség kézi beavatkozásra, már ha időben történik.

Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 14. 22:16 | Sorszám: 137
Talán tudok még egy kis munícióval szolgálni a munkádhoz:
- Mérhetetlen államadósság 2002-óta, ami már visszafizethetetlen kategória.
- Csak a kamatok a komplett szja.
- A nyugdíjasok megnyomorítása, kisemmizése.
- A gazdálkodók ellehetetlenítése.
- A Magyar kis- és középvállalkozások lehetetlen helyzetbe hozása.
- Megszorítások.
- Infláció.
- Adóemelések.
- A munkanélküliség növelése.
- Olyan gazdasági intézkedések, törvények, melyek nem jók az országnak.
- Az állami vagyon elherdálása, a nép tulajdonának kiárusítása gombokért.
- Az emberi jogok megsértése.
- Az alkotmány megsértése.
- A törvények megsértése.
- Választási csalások alkalmazása.
- Hazudozás minden területen.
- Az egészségügy szétverése.

Szorgalmas ez a qrmány.

lacafaca
2007. július 14. 21:12 | Sorszám: 136
Oké, de tényleg figyelmetlen voltam, ne haragudj.
Én díjazom, hogy ezzel foglalkozol és kíváncsian várom a többit.

Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 14. 20:50 | Sorszám: 226
Biztos igaz, amit írsz, nem vagyok atomenergia szakember.
Azt viszont tudom (elektroműszerész és számítógép programozó lévén), hogy nincs tökéletes rendszer, mert bármilyen alkatrész meghibásodása esetén az automatika rosszul is reagálhat (mármint a biztonsági szoftver). És nem is biztos, hogy azonnal észrevehető. Láttam már olyan rendszerösszeomlást (nem atom), ahol a készítője verte a mellét, ez atombiztos, sohasem omlik össze.

Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 14. 20:38 | Sorszám: 134
Bocsi, figyelmetlen voltam. Ez csak a 6.-os pont kifejtése.
Mégegyszer bocsi.
lacafaca
2007. július 14. 20:36 | Sorszám: 133
Nagyon jó az anyag, de hiányolom a gazdasági és pénzügyi dolgokat (tudom, sokat golgoztál vele). Gazdasági intézkedések, amikről előre tudható volt, mire megy ki, kölcsönfelvételek garmada (soha nem látott államadósság, csak a kamatok a komplett szja), kétszeresébe-háromszorosába kerülő autópályák, kormányzati negyed, ingatlan panamák, egészségügy, megszorítások stb...
Hirtelen ez jutott eszembe, de ha gondolod, megcsinálhatom a gazdasági részét.

Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 14. 20:22 | Sorszám: 224
Örülök, hogy te nyudodt vagy. A rámförmedést nem tudom, mivel érdemeltem ki ?
És ha az elárasztó rendszer nem működik ? Hiszen ebben az országban élünk.
lacafaca
2007. július 14. 19:30 | Sorszám: 221
210.
Idézet:
Nagyon igazad van.
Még annyit az atomerőművek vszélyességéről.
Ha netán paks felrobbanna, az egész Kárpát-medence lakhatatlan lesz évszázadokig. Arról máe nem is beszélve, hogy itt mindenki meghalna. Ebbe kellene minden érintettnek belegondolnia.

213.

Idézet:
Azért ez túlzás. Különösen, hogy Paks nem fog felrobbanni. De szvsz ezt itt már megbeszéltük.

Erre gondoltam, amikor a bagatellizálást említettem. Bocsi, hogy nem olvastam vissza többszáz hozzászólást, nekem félreérthető volt.


Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
tiszavirág
2008. január 22. 02:18 | Sorszám: 756
Az asszony jobban keres, ezért gáljé megy gyesre.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 14. 18:28 | Sorszám: 595
Én láttam, amikor részeg voltam és a tükörbe néztem. Olyankor nagyon "okosnak" képzelem magam.

Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 14. 18:17 | Sorszám: 219
Nem tervezem felrobbantani.
Csernobilt sem tervezték felrobbantani.
Lehet, hogy hülye kérdéseim vannak, de csak azért, mert bagatellizálod egy atomerőmű veszélyességét.
Bármikor előállhat olyan műszaki helyzet, amikor az ember döntésén múlik, hogy robban-e vagy sem. Ezt te nézed le.
lacafaca
2007. július 14. 17:58 | Sorszám: 217
Igen, tudom. Minden technológiáról leírták, hogy biztonságos. Egyik sem az. Ez csak a látszat.
Nem az volt a kérdésem, hogy hol éltél, hanem az, hogy egy felrobbant paks mellett (akár Budapesten) élnél-e ?

Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 14. 17:56 | Sorszám: 129
Nem kell egyiket sem kihúzni, de szerintem hozzá lehet tenni:
8. Pofátlan hazudozás és az emberek képébe való röhögés.

Lehet, hogy az 5-ösbe beleillik ?


Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
Macisajt
2008. január 19. 13:19 | Sorszám: 754
Reméljük..


A gond csak az hogy a Fidesz és politizálása/kommunikációja rendre és hagyományosan alulmúlja a ballib/hiszterolib félelmeket/forgatókönyveket...


Nahát

Macisajt
2008. január 19. 13:09 | Sorszám: 752
A Szabad Nép Szabadság meg ezzel kapcsolatban így látja a "megfejtést":

"A Fidesz központi üzenete is a köré szerveződik, hogy a 2006-os választások előtt a szocialisták Gyurcsány Ferenccel az élen "a néptől elvettek egy lehetőséget, a választás jogát, amikor nem mondták meg az igazat; vagyis azt, hogy lesz vizitdíj, kórházi napidíj, tandíj, nem is beszélve a több-biztosítós modellről, a profitérdekelt egészségügyről. A népszavazással a Fidesz a döntés jogát szeretné visszaadni a népnek. Vagyis: a Fidesz "a nép nevében" politizál. (A szocialisták kampányszlogenje "A józan ész nevében".)

Ennek a kommunikációnak a szimbolikus megjelenítése, hogy Morvai Krisztina után most a Fidesz kezdeményez törvényt megerősítő népszavazást az egészségbiztosítási jogszabályról szóló döntés napján, február 11-én a parlamentben. Számolnak azzal, hogy a koalíciós képviselők erre nemmel voksolnak, akkor viszont a Fidesz szerint elmondható lesz: "a kormány fél a néptől, fél a demokráciától, s nem akar társadalmi szerződést az egészségügy nagy átalakításáról". "


Nahát


Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 14. 17:33 | Sorszám: 214
Csernobilra is ezt mondták. Egyébként én nem élnék a felrobbant paks mellett. Te igen ?

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
mediator
2008. január 17. 22:44 | Sorszám: 749
Szerinem itt nem csak adókedvezményekben lehet/kell gondolgozni, hanem munkahelyteremtési kvótákkal kapcsolatos kedvezményekben, hazai beszállítók preferálásával kapcsolatos kedvezmények biztosításában, teljeskörű - akár távlati terveket is tartalmazó - adatszolgáltatásban stb., tehát olyan eszközkben, amelyek nem kizárólag direkt támogatások, vagy adókedvezmények formájában nyilvánulnak meg.

Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 14. 15:22 | Sorszám: 210
Nagyon igazad van.
Még annyit az atomerőművek vszélyességéről.
Ha netán paks felrobbanna, az egész Kárpát-medence lakhatatlan lesz évszázadokig. Arról máe nem is beszélve, hogy itt mindenki meghalna. Ebbe kellene minden érintettnek belegondolnia.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
estebany
2008. január 17. 21:07 | Sorszám: 745
??
Szerintem a lényegét illetően ez a két javaslat azonos, és mivel az elsőt az OVB elutasította (nem vállalkozott még arra sem, hogy a valóban hiányos alkotmányt az AB-nél értelmeztesse), a Fidesz azonos kérdést és azonos eljárást kezdeményez az alkotmányban expressis verbis szereplő esetre.

A dolgok várható alakulása szerint (a koala megszavazza törvényét és elutasítja a törvény-megerősítő népszavazás kezdeményezését, Morvai Krisztina vagy beadja, vagy nem adja be ismét a kezdeményezését, Sólyom aláírja a törvényt, időközben összegyűlik az Albert-féle népszavazásra a szükséges számú aláírás, amelyet benyújtanak az OVB-hez hitelesítésre, de azt mindkét fellebbezési helyen ismeretlenek megtámadják, a megtámadásokat elutasítják, és valamikor októberben sor kerül az Albert-féle kérdés népszavazására) Morvai Krisztinának most az AB-hoz kellene inkább fordulni, annak megállapítására, hogy az OVB helyesen értelmezte-e az első kérdés elutasításának indoklását.

Medi
2008. január 13. 12:32 | Sorszám: 721
Ezt nem kell a Fidesznek kimondania. A Fideszben is vannak zsidó politikusok, meg mindegyik pártban, mindenhol, köztünk.
Nem ez a baj, hanem az hogy nem hagyják érvényesülni a magyarokat, akik legalább olyan értékes emberek, mint ők, de nekik küldetéstudatuk van, azt hiszik, hogy mindenki felett állnak.És sok pénzük, amit vagy kaptak, vagy loptak
manipulációval, hazugsággal.
Sajnos ma már nem beszélhetünk antiszemitizmusról,az nem antiszemitizmus, hogy ha megmondod a véleményedet valakiről, ha nem tetszik valami.

Ma a MAGYAR a kisebbbség, ha nem is számszerűen, hanem pozicióban. Úgyhogy a magyaroknak kellene kikérni a zsidók által hozott törvények miatt a magyarok ellehetetlenülését, számonkérni rajtuk a megfosztó életterünket.

Vagy az agyonhallgatott, fel nem tárt Gulágon meghalt, többszörösen kiírtott népeknek lehetne kártérítést kérni ezen az alapon.
Hány bőrt akarnak lehúzni a holokauszt miatt a világról még?
Azok az emberek már nem is élnek, akiket ezekért felelőssére lehetne vonni.
Egy békétlen nép, amelyik állandóan inzultálja azt a népet, amelyik otthonában élnek.
Nem lenne semmi baj velük, ha békességben, toleranciával, nem dominanciájukat fitogtatva asszimilálódnának, nem lépnének rá a "magunkfajták"torkára.

Macisajt
2008. január 13. 12:11 | Sorszám: 719
"A fidesz miért nem veszi elő ilyenkor a kormány "Fair Play" kampányát?"


A Fidesz?. Ugyan kérem.
Nincs ott az egész társaságban nemhogy egy épkézláb kampányszakember, de még ötletember, archívátor sem (aki tudná mindig, mit hol kell keresni)és ellátná muniícióval a nyilatkozókat.

Mondjak két nevet?
Szíjjártó Péter és Cser-Palkovics András.
Hát ilyenre képes a Fidesz. No meg , ha eljön a választások ideje négyévenként, akkor "hiszünk a szeretet és az összefogás erejében" illetve "depressziókampányra".

A tegnapi MN-ben volt egy interjú Navracsics Tiborral.
Egy oldal hablaty, a végén pár igazán érdekes mondattal.
De mivel egy szürke ember egy oldalt összehablatyolt ahhoz hogy a végén ezt a pár mondatot is elsüthesse..az az egésznek annyi a visszhangja mint gusztustalanpéter fehér porának...

A Fidesz..(lemondó legyintés)...

Nahát


Téma: Láttátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 10. 02:34 | Sorszám: 81
Lehet, hogy félreértettelek. Lehet, hogy a korpás hajra gondolsz ?
Abba a bizniszbe valóban beszállhatna a Kárpátia, nem is haragudnék érte, sőt. Kifejezetten kívánatos lenne.
lacafaca
2007. július 10. 02:30 | Sorszám: 80
Azért szerintem a Kárpátiát ismerve soha nem lépne föl maszop gyűlésen.
Szerintem.
Nincs az a pénz.
lacafaca
2007. július 10. 02:20 | Sorszám: 78
Én is köszi, bár beszéd szinten nem értek angolul, kizárólag a szoftveres szakszöveget értem 80%-ban.
Attól még látszott, hogy cigányzene csak a végén volt (nem a magyarok által ismert klasszikusok), de így sem volt rossz. Azért egy kicsit orrolok, miért kellett a maszop gyűlésen fellépni. Tudom, nekem is korpás a hajam.
lacafaca
2007. július 10. 01:27 | Sorszám: 76
A kedvenceim:

Neveket akarok hallani.
http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=y6JKyqS3mDSw3vpN

Ott ahol zúg az a négy folyó..
http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=z8mjqr6Fct37ctsn

lacafaca
2007. július 10. 01:13 | Sorszám: 75
Biztosan igazad van, én sosem hallottam, talán a média miatt.
Nekem inkább Kárpátia !
Ez nagyon bejön.

Téma: A mi rendőreink
lacafaca
2007. július 09. 23:35 | Sorszám: 278
Azonosítószám ?

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 09. 23:19 | Sorszám: 336
Nagyon jó, ezt hívják dzsúdónak.
Az ellenfél lendületével védekezni, majd támadni.
Ezt alkalmaztam a HírTV fórumán, de lehurrogtak, hogy meddig csinálom még ?

Téma: A mi rendőreink
lacafaca
2007. július 09. 22:03 | Sorszám: 275
Most hallom a HírTV-én. Az egyik rendőr beszólt rádión, hogy jöhetnek "azok". No comment, mindenki tudja, kikről van szó.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
lacafaca
2007. július 09. 21:55 | Sorszám: 150
Horn Gyula talál egy csodalámpát. Gyorsan megdörzsöli, mire kijön belőle egy szellem, és így szól:
- Mit kívánsz kisgazdám?
Mire Horn mérgesen:
- Kisgazda az anyád!


Józsi bácsi felutazik Budapestre, de mivel utoljára a hárború előtt járt ott, nehezen tud eligazodni. Gondol egyet, és megszólít egy járókelőt:
- Tessék mondani, merre van a Horthy Miklós utca?
- Jaj, bácsika, ne mondjon ilyet, mert rögtön elviszik! - válaszolja a járókelő - Horthy Miklós utca már nincsen! Helyette Vlagyimir Iljics Lenin utca van.
Józsi bácsi elballag, majd megkérdezi a következő embert:
- Tessék mondani, merre van a Mussolini tér?
- Hallgasson, mert csúnyán megütheti a bokáját! - hördül fel a kérdezett. - Már nincs Mussolini tér, Moszkva tér van helyette.
Józsi bácsi elcsodálkozik, majd megy tovább, és megint megszólít valakit:
- Tessék mondani, merre van az Adolf Hitler utca?
- Megőrült, öreg? - sápad el a járókelő - Már nincsen Adolf Hitler utca, helyette Vörös Hadsereg utca van.
Józsi bácsi nagyon elkenődik, és továbbmegy. Elérkezik a Dunához, és szomorúan leül az egyik lépcsőre. Arra megy egy rendőr, és megkérdezi:
- Mit csinál itt, bácsika?
- Nézem a Volgát! - válaszolja szomorúan az öreg.


Téma: A mi rendőreink
lacafaca
2007. július 09. 21:44 | Sorszám: 273
Az index így adja elő, de van más forrás is:

http://jobbinfo.tvn.hu/news.php?readmore=1186

Idézet:
Az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték a rendőrök Lengyel Zoltán fideszes országgyűlési képviselőt, akit vasárnap éjjel az Alagút utcánál igazoltattak.

Lengyel Zoltán az MTI-nek elmondta: vasárnap éjjel 11 óra körül állította meg autóját három, a képviselő elmondása szerint azonosítószámot nem viselő rendőr az Alagút utcánál.

A honatyánál nem voltak papírok, ezért telefonon felhívta egyik közeli hozzátartozóját, hogy vigye a helyszínre az iratait.

A Fidesz képviselője azt mondta: a rendőrök ezután kirángatták autójából, letépték kezéről fémszíjas óráját, a földre teperték és fojtogatták, majd az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték.

Lengyel Zoltán ott tudta magát igazolni az időközben odaérkező hozzátartozója által bevitt útlevelével.

A honatya sérüléseiről a János Kórházban készítettek látleletet. Lengyel Zoltán elmondása szerint a kezén, a lábán és a hátán szenvedett zúzódásokat.

Arra a kérdésre, hogy hivatkozott-e mentelmi jogára, illetőleg közölte-e a rendőrökkel, hogy országgyűlési képviselő, Lengyel Zoltán elmondta: megemlítette, de a helyszínen nem tudta ezt igazolni, mivel csak az országgyűlési parkolásra jogosító kártyája volt kocsijában.

Ugyancsak kérdésre válaszolva azt mondta: szándékában áll feljelentést tenni az őt bántalmazó rendőrök ellen.

inforadio.hu



Téma: Hallottátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 09. 20:21 | Sorszám: 226
Szia.
Megnéztem mindkettőt. A fórumos becslésed eléggé alacsony.
Mi itt Tiszavirág-gal megpróbáltuk felsorolni az összeset.
Tiszavirág a jövedelmi elvonásokat mutatta ki (64%), és ketten próbáltuk sorolni a fogyasztási típusú adókat, amik a nettó (tehát a 34%-os) bérből kell még befizetni.
Ugyan valószínűleg maradt még ki ezekből is, de egy kis saccolás után marad cca. 10-15%. Na, ez a nemsemmi. Mindezt a bruttó nyugati bérek 1/5-1/10-éből.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 709

Téma: Hallottátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 09. 18:30 | Sorszám: 222
Ez jó kis párbaj. Ugyanez a 8% az autópálya matricánál is.
lacafaca
2007. július 09. 18:10 | Sorszám: 220
Igen, tudom, csak azért írtam hozzá, hogy tiszta lenyen, nem 64%-os az adóztatás. Jó, ha 20% marad.
lacafaca
2007. július 09. 18:05 | Sorszám: 218
Bocs, kifelejtettem, amikor alkoholt, cigit veszel vagy tankolsz, a jövedéki adót se feledd.
lacafaca
2007. július 09. 18:04 | Sorszám: 217
Ez igaz, de amikor a közértbemész, vagy fizeted a rezsit, ne felejtsd el a 20% ÁFÁ-t.

Téma: Médiadiktatúra
lacafaca
2007. július 09. 17:27 | Sorszám: 75
Igen, értem.
Köszi.
lacafaca
2007. július 09. 17:22 | Sorszám: 73
ki

Köszi a tanácsot, ezt nem ismertem, értem, amit mondasz.
Mégegyszer köszi.

be

lacafaca
2007. július 09. 17:01 | Sorszám: 71
Lehet, hogy igazad van, mert dinamikus IP-ém van, a szolgáltatóm ilyet adott. De mindig ugyanaz nem lehet, vagy csak mindig "eltaláltam" egy kitiltottat ?
lacafaca
2007. július 09. 16:59 | Sorszám: 70
Lehet, hogy a portás volt, nem mondta, de mindig a nappaloshoz irányított. Amikor letettem, jót röhögtem rajta, mert iszonyú álmos volt a hangja. Ez ment még párszor, aztán én untam meg, már nem volt poén.
Csak azt nem értem, miért tiltottak ki, hiszen még egy beírást sem tudtam eszközölni. Az email-ekre pedig nem válaszoltak egyszersem.
lacafaca
2007. július 09. 16:44 | Sorszám: 66
Szia.
Én is regisztráltam az mno-n. Mikor először akartam bejelentkezni, azt írta ki, hogy "Tiltott user !".
Úgyhogy még beírni sem tudtam. Úgyhogy pár napig megzargattam az éjszakás ügyelőt, hogy ne aludjon.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 09. 01:25 | Sorszám: 287
Talán igazad van, de ez akkor sem a nép hibája.
Azoknak a hibája, akik direkt tudatlanságban tartják őket és folyamatosan félrevezetik.
Azért megnézném ezt a dolgot, hogy milyen "hiteles" adatokból mondja. Fletó is "hiteles" adatokból mondja a baromságait.

Téma: Ismét kettős állampolgárság....?
lacafaca
2007. július 09. 01:14 | Sorszám: 939
Képletesen ez is igaz. Viszont az akkoriaknak szerintem trianon fájdalmasabb volt, mert mi itt tudjuk, kik kampányoltak dec. 5. ellen.

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. július 09. 01:11 | Sorszám: 409
Ez igaz, viszont Viktor évekkel ezelőtt kimondta az "élettér" szót (micsoda eretnekség) és azt is, hogy az unión kívül is van élet.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 09. 01:07 | Sorszám: 285
Sziasztok !
Nem tudtam eldönteni, melyikőtöknek válaszoljak.
Azt mondják(tok),vagy más véleményét tolmácsoljátok, a Magyar bunkó. Igen van köztünk ilyen is, lehet őket látni a maszop rendezvényeken. A fidesz rendezvényeken én ilyet nem látok. Ez már megint a szolgalelkűség, valamint a külföldi sugallatok, tapasztalatok.
Tehát az amerikai nem bunkó, amikor a patáit felb...a az asztalra ?
Ebből is ki lehetne indulni. Miért pont a Magyar ?
Én is láttam a 80-as évek végén Bécsben bunkó magyart. De nem általánosítok belőle.
Tudom, írásotok nem a Magyar ellen irányult.

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. július 09. 00:56 | Sorszám: 407
Most az egyszer nem értek egyet a fidesz-el és Kövér Lászlóval. Mert sajnos Magyar testvéreink ezt nem így élik meg.

Téma: Médiadiktatúra
lacafaca
2007. július 08. 20:56 | Sorszám: 11
Ugyanarról beszélünk. Az agymosott embert a legkönnyebb manipulálni úgy, hogy ő maga sem tudja, manipulálják.
lacafaca
2007. július 08. 20:50 | Sorszám: 8
Ezzel egyetértek, sőt a média egyre nagyobb hatalmi ág.
Eredeti feladata a tájékoztatás volt, majd jött a szórakoztatás, kikapcsolódás.
Mostanra eljött az agymosás és lehet, hogy nincs messze a hatalom átvétele. Én csak arra próbáltam utalni, hogy nálunk iszonyúan egyoldalú a média, míg úgy látom, azért külföldön nem ennyire, bár az agymosás ott is elkezdődött.
lacafaca
2007. július 08. 20:42 | Sorszám: 5
Ezt köszi, nem ismertem. Elképesztő.
lacafaca
2007. július 08. 20:41 | Sorszám: 4
A média nem politika, hanem egy eszköz. Mivel nem kiegyensúlyozott, ezért van médiadiktatúra és nem médiademokrácia.
Szerintem.

Téma: Népszavazás - kampány
lacafaca
2007. július 07. 17:38 | Sorszám: 145
Ha az emberektől elveszik a jövedelmük több mint felét (adó, járulék), akkor hogyan tudná az "egyéni felelősságvállalást" megtenni ?
Én hajlandó lennék erre, ha nem vennék el a jövedelmem nagy részét.
Sőt, lehet, hogy nekem jobb lenne, mivel kb 20 éve nem voltam orvosnál, betenném minden hónapban a bankba, nagy részét lekötve a jobb kamatozás miatt.
Ebben a pillanatban viszont sérülne a szolidaritás alapú társadalombiztosítás, amiből nem kérek. Még akkor sem, ha ez nekem jobb lenne, de lehet, hogy tíz év mulva már nem. Márpedig most ezt hajtják végre gúnyos cinizmussal.

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
lacafaca
2007. július 07. 16:41 | Sorszám: 199
A románok ellenálltak 68-nak. Volt valami következménye ? NEM.

Téma: Népszavazás - kampány
lacafaca
2007. július 07. 16:39 | Sorszám: 142
Hát igen. Tudom, a gumicsontot csak rágni lehet, lenyelni nem. Rágni viszont hosszan lehet.

Téma: A mi rendőreink
lacafaca
2007. július 07. 16:35 | Sorszám: 266
http://www.police.hu/data/1519088/Papp_jelentes.pdf

Téma: Népszavazás - kampány
lacafaca
2007. július 07. 16:26 | Sorszám: 140
Igen, tudom, viszont a sajtó nagyon hallgat róla. Mindkét oldali.
lacafaca
2007. július 07. 16:18 | Sorszám: 138
Ha jól tudom,van egy magánkezdeményezés erről.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
kritikus
2008. január 04. 22:29 | Sorszám: 706
A címben feltett kérdésre mai válaszom:
hallgatnám a klubrádiót, olvasnám az indexet, mert ezekből a mai termés:
- az őstermelőket kötelezték adószám kiváltására, de az apeh nem volt képes a beérkezetteknek megadni mostanáig
- az áfatörvényt nem sikerült használhatóan kidolgozni
- az áramszolgáltatóknak még nem volt ideje és megfelelő információja ahhoz, hogy a tarifacsomagjaikat kidolgozzák

No, akkor az egyébként is csócsált /máv, bkv, stb/ történeteken kívűl a kormányképesség jegyében érdeklődnék gyengéd hangon, hogy a törvényhozás kormányzópárti többsége, a kormány mi a fészkes fenét képes megfelelő előkészítéssel, időben, minőségben közrebocsátani, illetve milyen erkölcsi és büró alapon megkövetelni a jogkövető állampolgári és jogalkalmazói magatartást????


Téma: Szénerőmű
lacafaca
2007. július 06. 23:42 | Sorszám: 28
Nagyon igazad van. Ha Paks elpukkan, akkor az egész Kárpátmedence lakhatatlan lesz.
Csak ennyi. És bevégeztetett az idegenek akarata, a Magyar kipusztul.
Ez igaz. De.
1. Nézzük meg, Paks mennyiért termeli az áramot ?
2. Ha a makói és az állítólag egy nagyságrendekkel nagyobb nem tudom melyik Magyar gázmezőt veszem alapul (új),
akkor már nem ilyen rózsasszín a Paksi atomerőmű.

Téma: Hallottátok? ( 3.)
lacafaca
2007. július 03. 01:11 | Sorszám: 159
Oké, csak szerettem volna mindenkiben tudatosítani.
Van olyan ismerősöm, aki a vágólapot sem bírja használni, hiába magyarázom Neki. Csak ezért.
Egyébként csak a linket tettem volna be.
lacafaca
2007. július 03. 00:52 | Sorszám: 157
Gergely István – túl sokat tett érettünk, hogy elengedhessük!

Szent István királyunk Szűzanyának tett felajánlása, és boldog emlékezetű Márton Áron püspökünk példamutató élete óta hisszük és tudjuk: a nemzeti- és a hitélet elválaszthatatlan számunkra.

Húsz évvel ezelőtt Isten kegyelme Csíkországba, Csobotfalvára olyan papot rendelt, amely hitében és nemzetében erősítette meg nem remélt módon székely híveit. Gergely István, a Tiszti néven ismert és szeretett pap soha nem látott erős közösséggé kovácsolta össze kisebb és tágabb közösségét. A társadalom szélére száműzött árva gyermekekből életképes, hasznos és virágzó közösséget formált. Hitet és magyar igét adott a Kárpátokon túl rekedt csángómagyaroknak, és csak történelmi léptékkel mérhető erővel és kitartással mutatott példát híveinek, a kommunista elnyomásban és a vadkapitalista időkben egyaránt. Aligha véletlen, hogy neve a Székelyföldön és a magyar világban egybeforrt az emberi tisztességgel, a keresztény értékekkel és a kitartással.

Húsz év alázatos és rendkívül termékeny munka után, Gergely Istvánt egyházi elöljárói, a gyulafehérvári érsekség által szaporított és éltetett katolikus magyar közösség kebléből áthelyezni szándékozik. Az egyházi döntésnek minden bizonnyal megvannak a maga kanonikus és egyházpolitikai érvei: hívő közössége azonban kétségbeesetten ragaszkodik jelképes és hivatott vezetőjéhez. Hiszen a bibliai példabeszéd óta ismeretes: aki a nyájat megosztani akarja, kergesse el a pásztort.

Nehéz, és emberi ítélet felett álló döntést hozni a lélek ragaszkodása és az egyházi elöljárók döntése között.

Éppen ezért Gergely István hívei, a csíkcsobotfalvi, csomortáni és somlyói hívek kérve kérik minden keresztény és magyar testvérüket: aláírásukkal és kiáltó kérésükkel folyamodjanak a Gyulafehérvári Érsekséghez: hagyják meg Tisztit, Gergely Istvánt annak a közösségnek, amelynek igazi értelemben vett lelki atyja. Szükség van Rá, szüksége van Rá híveinek, szüksége van Rá a Csibészeknek, és szüksége van Rá mindazoknak, akik magyar és keresztény igét hallottak tőle a két évtized áldozatos munkája alatt.
Testvéri szeretettel kérjük minden keresztény és magyar testvérünket: aláírásukkal támogassák a Gyulafehérvári Érsekséghez címzett fiúi kérésünket: Tiszti maradjon helyén.

2007. június 30.

Kezdeményezők:
György Attila, Csíkszereda-Csíksomlyó
dr. Soós Szabó Klára, Csíksomlyó
Antal Imre, Csobotfalva
Péter Imre, Csíksomlyó
Ferencz Csaba, Csomortán
Petres Gábor, Csomortán
Gál László, Csomortán
Gál Levente, Csomortán

Itt lehet aláírni: http://erdely.ma/alairas.php

Csak ma megduplázódott, hogy a HírTV fórumán megjelent. Ennyien olvasnak minket. Remélem itt is elérjük ezt a számot.


Téma: Azállamrossztulajdonos
lacafaca
2007. július 03. 00:04 | Sorszám: 60
Idézet:
Tegyük felé hogy az 1600 milliárdot a 3,5 millió adófizető fizeti be: fejenként tehát évi 500000 Ft-ot. Emellett az éves bruttó jövedelmük durván 2.240 ezer forint. Havira lefordítva ez bruttó 186ezer, amiből fizetik a havi 42000 szja-t és a kb. havi 20000 TB-t és EÜ-hozzájárulást. Azaz marad nekik havi 120 nettó.

Bocsi, de ez a szám honnan jött ? Vidékről biztosan nem.
Ott az átlagbér a zombik között megegyezik a minimálbérrel.
Akkor valakik nagyon sokat kereshetnek, ha ez jött ki.

lacafaca
2007. július 02. 22:36 | Sorszám: 55
Ugyanarról beszélünk, csak nem értettem a: #41 "Nemá" kifejezést.
lacafaca
2007. július 02. 22:34 | Sorszám: 53
Valóban nem kell. Olyan szinten aláznak le, hogy különleges gyomor kell hozzá, hogy ne kezdjél el üvöltözni, törni zúzni, hanem mosolyogva kezet fogsz és boldog vagy, hogy talán pár hónapra biztosított a megélhetésed. Már ha fizetnek is.
lacafaca
2007. július 02. 22:21 | Sorszám: 48
Ha vállalkozót, cégtulajt keresel, itt vagyok. Igaz, pici, kétszemélyes.
lacafaca
2007. július 02. 22:18 | Sorszám: 45
Jól látod. Arra próbáltam utalni, hogyha mégis keletkezne áfa, akkor papíron gyorsan vesz valamit az anyacégtől, itteni áfa ugrott.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
orosz_hussalata
2008. január 01. 17:12 | Sorszám: 681
Meg aztán el is bukhat a szófacsaráson. A szadomaszop nem több biztosítós, hanem többpénztáras rendszerről beszél. Ezért sokkal szélesebben értelmezhető, és nem kifacsarható kérdésre van szükség.

Téma: Azállamrossztulajdonos
lacafaca
2007. július 02. 20:03 | Sorszám: 39
A multik adókedvezményt élveznek, tehát ők adót nem fizetnek, csak járulékot (és szja-t). Viszont ott magasabb a bér, így jönnek ki a százalékok.
ÁFÁ-t azért nem fizetnek, mert fiktív számlák vannak az anyacégtől. Ezt azonnal le is írják.
Az szja bevétel ma kb 1200 milliárd forint. Ezt viszik el kompletten csak a kamatterhek.
lacafaca
2007. július 02. 19:46 | Sorszám: 36
Tudtommal kb. 40-50% körül van.
Viszont az emberek 80%-át foglalkoztatják.
Ha csak annyi támogatást kapnának, mint a délkoreai cég,
akkor a foglalkoztatás legalább 95%-ra és az adózás legalább 70-80%-ra menne fel.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
lacafaca
2007. július 02. 18:33 | Sorszám: 126
Szakmabeli lévén minden szót értettem. SZENZÁCIÓS !!!

Téma: Azállamrossztulajdonos
lacafaca
2007. július 02. 18:23 | Sorszám: 33
Könnyű gúnyolódni obligon kívűlről a Magyar vállalkozón. Ez alatt nem a magukat megszedett milliárdosokat értem, te is nagyon jól tudod, hanem azokat a becsületes kisvállalkozásokat (százezrével), amelyek egyik napról a másikra élnek.
Ők fizetik az adók nem kis részét is.
lacafaca
2007. július 02. 06:51 | Sorszám: 28
Köszi, ezt vártam Tőled !

Téma: Horthy vagy Kádár
lacafaca
2007. július 02. 06:35 | Sorszám: 49
Nagyon sajnálom, ha félreértetted.
Én nem azt akartam mondani, hogy adjunk felmentést nekik!
Cak azt, hogy a besúgóknál tegyünk különbséget,
Sokuk zsarolás útján lett az. Nézd meg az élettörténetüket.
Én nem irígylem őket. Egy picit gondold bele magadat az ő helyzetükbe. Te mit csináltál volna ?
lacafaca
2007. július 02. 02:45 | Sorszám: 46
Sokmindenben igazad van, de egy dolgot ne feleddj.
Besúgó és besúgó valamint tartótiszt között óriási különbségek vannak.
Van akit zsaroltak és van, aki önként és dalolva, valamint van a haszonélvezője, megrendelője.

Téma: Azállamrossztulajdonos
lacafaca
2007. július 02. 02:37 | Sorszám: 26
Sokmindenben igazad van. De csak egyszer próbáld ki a Magyar vállalkozó életét. Garantálom neked, hogy nem akarnád folytatni.
Mindennap azt éreznéd, most kapok infarktust. A keresete sem egy leányálom. Tényleg van, mikor jól megy. De ha ebből nem tartalékol (innentől kezdve nem megy olyan jól) a következő hónapokra, pillanatok alatt becsukhatja a boltot és a megélhetését.
Nem kívánom neked.

Téma: VEZET A FIDESZ (2007)
lacafaca
2007. június 30. 03:50 | Sorszám: 226
Idézet:
Ha viszont most Orbán elaludna társaival, mint Arthur király a legenda szerint, s csak a választások idején ébredne fel, nyerne. A jobboldalnak nincs más dolga, mint a választások elött fél évvel, Deutsch-ot és Mikolát, valamint Harrachot elküldeni az Északi sarkra, vadászni, s nyerni fog. Fábryval, Papp Lajossal, Csókay Andrással, s Wittnerrel.

Maximálisan egyetértek. Viszont a győzelem után azonnal visszahozni őket. Szerintem. Talán a Deutsch-ot mégsem.

Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. június 30. 01:14 | Sorszám: 66
Azzal egyetértek, hogy az Unió nem retteg.
Más részét miben vitatod ? Érdekelne.

Téma: Horthy vagy Kádár
lacafaca
2007. június 30. 00:50 | Sorszám: 6
Igazad van, csak a zombinak nincs rá igénye. Ez a főprobléma. Megdugjuk az asszonyt, megnézzük a meccset néhány sör társaságában és ennyi. Ebben kimerül a műveltsége. Könyv ? Égbekiáltó röhej. Szerintük.
Ismerek olyan 8 általánost végzett vidéki embert, akinek igénye van a műveltségre és tárgyi tudása nagyobb bizonyos területeken (őt az érdekli), mint az enyém. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak még emberek, akik igénylik a tudást. Sajnos nem túl sokan.

Téma: Olvastátok? ( 7.)
lacafaca
2007. június 30. 00:44 | Sorszám: 64
Ha még nem ismerte volna valaki:

http://web.cetlink.net/~szittya/magyar%20maffia.htm

ÖSSZEESKÜVÉS A MAGYAR NEMZET ELLEN !
a nem létező
A RÓZSADOMBI PAKTUM MA IS MÜKÖDIK.

Magyarország Jogállam - ÖKÖLJOG - Állam

Egy cikk a Demokratából
Európa fél a magyar maffiától
----------------------------------------------
Lakásmaffia, olajmaffia és egyéb nyalánkságok egyedi példákkal, leírásokkal, módszerekkel.


Téma: Farkasházy
lacafaca
2007. június 30. 00:40 | Sorszám: 85
Az a csúnya fityesz jákoppintott az ojjomja.
Ja, hogy a maszop volt ?
Az a csúnya maszop jákoppintott az ojjomja.
Hát ez fejhábojító. Micsoda embejek vannak ?
Én itt szidom a fityeszt napszámba, aztán engem sem kímélnek ? Skandallum.
Az embej máj a saját pájtjától sem lehet biztonságban ?
Ez őjület !
Legközeleb ki fogom mondani az ejbetűt.

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. június 30. 00:30 | Sorszám: 405
Idézet:
Nincs azon csodálkoznivaló, hogy nem mentek bele, a szomszédok érzékenysége mindig fontosabb volt számukra, mint tulajdon történelmi múltjuk egyik legtragikusabb, legfájóbb eseménye.

Ez nem az ő történelmük. Ezek idegenek, idegenszívűek. Ránk telepedtek és a vérünket szívják. Soha semmilyen közük nem volt a Magyarsághoz.
Ezt azért nem árt hangsúlyozni.

Téma: Horthy vagy Kádár
lacafaca
2007. június 30. 00:21 | Sorszám: 4
Igen, ehhez nincs mit hozzátenni, talán csak annyit, hogy ezt a fajta átlagembert én agymosott zombinak hívom.

Téma: Otthonunk a Kárpát-medence
lacafaca
2007. június 29. 23:17 | Sorszám: 7
Akár még igazad is lehetne, de egy dolgot elfelejtesz.
A környező országokban a pártok először Nemzetiek és csak utána ...oldaliak.
A maszopszadesz-nél ez fordítva van. Ez a maszopszadesz hozzáállásán múlik. Ők ilyenek.
Aki 2-ig tud számolni, az nem tolhatja ezek szekerét. Nem arról van szó, hogy elqrták,
hanem arról, hogy DIREKT. És itt jön be a zombik problémája, mert a türelem elfogyott.
A mi bőrünkre és hazánkra megy a játszma.

Téma: Lánchíd Rádió 100,3 FM
lacafaca
2007. június 25. 23:33 | Sorszám: 48
Off
Szia !
http://www.gyergyoujfalu.net
Engedelmeddel másoknak is ajánlanám, nekem tetszett, színvonalas.
On

Téma: Hallottátok? ( 2.)
lacafaca
2007. június 25. 10:23 | Sorszám: 1084
Igazad van, mégegyszer elnézést kérek.
lacafaca
2007. június 25. 09:43 | Sorszám: 1082
Ezt teljesen elfelejtettem.
Marco, elnézést kérek.
lacafaca
2007. június 25. 01:45 | Sorszám: 1079
Idézet:
Akkor mi a fenének botránkozunk meg a Heti Hetes mai sztárjain ?! Ők is csak a 'tehetségüket' bontakoztatják ki !
És egyáltalán nem mellékesen rengeteg pénzt keresnek !

Már ne is haragudj, de ezen a címen felmenteni a heti tetves bármely résztvevőjét, úgy gondolom. legalábbis nem helyénvaló (visszafogtam magam).

Lehet, hogy rengeteg pénzt keresnek, sőt biztosan, De ez csak állami pénz. Egyre kisebb a nézettsége, ahogy a Magyarok sorban rájönnek, mi folyik itt. Előbb-utóbb ez a szenny beledöglik a saját szarába (nézettségileg). Bizonyos emberek nem véletlenül léptek ki belőle (nem vitatom, azok is balosok, de elegük lett a propagandából).
Eza szenny meg fog fulladni. Inkább előbb, mint utóbb. A reklámozóknak nem az az érdekük, hogy minél kevesebben nézzék őket. Ellenkezőleg. Itt fog a műsor megdögleni. Nem most. Majd. Amikor kell. Efelől ne legyen kétséged.

lacafaca
2007. június 25. 01:07 | Sorszám: 1076
Nézd meg a 1071-et, tele van tárgyi tévedéssel.
Nem ismerem Marco-t, de válaszolni szerettem volna a tévedésekre.
Lehet, hogy a következtetésem nem helytálló, de ilyen szintű tárgyi tévedés után szerinted mit gondoljak ???
lacafaca
2007. június 25. 00:57 | Sorszám: 1073
Egyébként ismerjük ezt a technikát. Ha már a vezér (elqró) sáros, akkor mindenhol összemosni mindent.
Gusztustalan, hányok tőletek szado-maszopos barmok.
lacafaca
2007. június 25. 00:54 | Sorszám: 1072
Ez nagyon szép, csak nem igaz. Antall József idejében nem volt MIÉP frakció a parlamentben.
A Csurka féle vonal ki lett zárva a madöf-ből kb. 92-ben.
A MIÉP utána alakult meg, és frakció 1998-2002 között lett. Tárgyi és politikai tudásodról ennyit.
Egyébként Antall csak nyalhat, mert minden bekövetkezett, amit Csurka megjósolt.
A kényszerbesúgókat ne vedd egy kalap alá az akkori rendszer megrendelőivel, szekértolóival.
Egy nem MIÉP-es.
Csá.

Téma: Lánchíd Rádió 100,3 FM
lacafaca
2007. június 25. 00:27 | Sorszám: 42
/Lánchíd-rádiós hangfelvétel. A felvételt a http://www.varga.hu/ honlapon, a "LÁNCHÍD RÁDIÓ riport" alcímre kattintva lehet meghallgatni. Érdemes.
A Magyar nyelvről van benne szó.

Téma: Többiztosító! Az MSZP lefeküdt a zsozsóér'
lacafaca
2007. június 25. 00:22 | Sorszám: 16
A hozzászólásod végét jól látod.

Téma: FIDESZ MPSZ
lacafaca
2007. június 25. 00:20 | Sorszám: 31
Úgy legyen Ámen.
Bár én nem osztozom az optimizmusodban.
Sajnos.
2002-ben mindenki azt hitte, hogy csak a fidesz nyerhet ilyen kormányzati teljesítmény után. Nem így lett.
2006-ban mindenki azt hitte, hogy csak a fidesz nyerhet ilyen kormányzati teljesítmény után. Nem így lett.
Azért biztassál, hátha ...

Téma: A mi rendőreink
lacafaca
2007. június 25. 00:16 | Sorszám: 249
Persze, a pitiánert.
A fehérgalléros többmillárdos az kap egy kis ejnye-bejnyét, egy kis háziőrizetet (nehogy má bántsa valaki), aztán ennyi. Majd figyeld meg a mi kulcsárunkat.

Téma: Többiztosító! Az MSZP lefeküdt a zsozsóér'
lacafaca
2007. június 25. 00:11 | Sorszám: 13
Majdenem jól látod.
Ha nem tünteti ki, akkor a maszop ugrik rá (a fene gusztusát), ha kitünteti, akkor a fidesz ugrik rá (neki is fene a gusztusát).
Erre megy ki, lejáratni az ország felénél.

Téma: Kóka démon? :))
lacafaca
2007. június 25. 00:01 | Sorszám: 312
Kókadt et. tanult a főnöktől ?
Itt is hazudok, ott is hazudok és itthon is hazudok.
Szép kis (nagy) kompánia.

Téma: FIDESZ MPSZ
lacafaca
2007. június 24. 23:58 | Sorszám: 29
Mindenképpen bukta lesz.
Az új választásokkal, mégha előrehozott is az a bajom, hogy ismét beindul a csalásgépezet, egy paraszthajszállal megint nyernek és akkor végleg kuss van az ellenzéknek az összes médiában és megvalósul, komplettizálódik a régóta áhított demokratikus diktatúra totális gazdasági hatalommal megspékelve. Itt már lőni kell (kellene). Máshogy nem takaríthatók ki. OVB, röhej. Mindenhol ott vannak.

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
lacafaca
2007. június 24. 23:53 | Sorszám: 454
Látom, több fronton nyomulsz. Ez nem baj.
Egyébként az orosz nyelvterület egy hányadék a Cári időszak vége óta.

Téma: Többiztosító! Az MSZP lefeküdt a zsozsóér'
lacafaca
2007. június 24. 23:51 | Sorszám: 11
Lásd szili-elqró viadal.

Téma: Ki mit tud az INDEXről?
lacafaca
2007. június 24. 23:40 | Sorszám: 98
Nem vetted észre a trükköt, hahahaha.
A saját hozzászólásodat fordítottam az ellenkezőjére. Így működtök ti.
Elég csak a megfelelő szót vagy nevet behelyettesíteni, aztán az egész az ellenkezőjére fordul.
Szánalmas.
lacafaca
2007. június 24. 23:37 | Sorszám: 96
Ekkora marhaságot rég olvastam, talán Dec 5-előtt a kormánypártok részéről. Szerinted az összes környező országnak miért vannak erre törvényei és kettős állampolgárai ?
Ha te azt akarod, húzd be a nyakad, de mi nem tesszük.
lacafaca
2007. június 24. 23:34 | Sorszám: 93
Ugye nem akarod azt mondani, hogy Kun (kohn) Béla és Rákosi, és b. társaik nem gyilkoltak? Elég véres volt a XX. század, és hát sajnos a Kádár-Gyurcsány-féléket szépszóval nem lehetett meggyőzni.

A konzervatívok harcoltak. de ellenfeleik is. József Attila, amikor kommunista lett, nem tudta kik közé áll és miért.


Téma: Gyurcsány pszichiátriai kórképe :)
lacafaca
2007. június 24. 23:29 | Sorszám: 1943
Ha már volt, elnézést:

Gyurcsány betegségének részletesebb leírása.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Borderline_szem%C3%A9lyis%C3%A9gzavar


Téma: Hallottátok? ( 3.)
lacafaca
2007. június 23. 20:06 | Sorszám: 57
Köszi szkitya, erről nem tudtam, már terjesztem is.

Téma: Gyurcsány pszichiátriai kórképe :)
lacafaca
2007. június 23. 19:53 | Sorszám: 1901
Kérdezd meg a gazdádat.

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
lacafaca
2007. június 22. 23:51 | Sorszám: 411
Tehát akkor leszögezhetjük,
Tehát a jobbos moszkvában tanult, a balos meg
mondjuk, franciaországban.

Téma: Miért erős a Forint?
lacafaca
2007. június 22. 23:45 | Sorszám: 6
Igen, sok mindenre rávilágítottál.
A kormányzati szándékra nem.
Egyébként amikor erősödik a Forint, akkor az van a háttérben, hogy a kormány tőzsdézik.Ez a rákfenéje az alfának és az omegának.
Ezeket a pénzeket ki kéne fizetnie, de tőzsdézik.
Erről ennyit. Ettől döglik (többek között) a Magyar gazdaság.

Téma: Hallottátok? ( 3.)
lacafaca
2007. június 21. 21:26 | Sorszám: 39
Ilyenkor én is Időszakos Állatba megyek át.
Olyan szinten packáznak Velünk, hogy az már elviselhetetlen.

Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 21. 21:19 | Sorszám: 137
Ugyan Off, de mindegy:

Szia !
Szerintem semmi szükség nincs a 4-es metróra.
Egész egyszerűen a felszíni közlekedést kéne megszervezni.
17 éve nem jön össze ennek az állatnak.
Az ember nem patkány, hogy a föld alá kényszerüljön.
A felszíni közlekedést ha megoldaná ez a patkány, már minden más lenne.
Mondok egy példát:
Ha trolibusz közlekedne mindenhol, akkor nem lenne szükség pl. bazi drága sínpályára. Ráadásul sokkal kevesebbet fogyaszt.
Több sáv maradna az autósoknak. És nagyságrendekkel kevesebb pénzért. Ezt nem látja senki ?

On

lacafaca
2007. június 19. 06:52 | Sorszám: 79
Semmi gond, velem is előfordul olykor.

Téma: Kormányátalakitás
lacafaca
2007. június 19. 04:16 | Sorszám: 20
No, azért evvel is vigyázni kell. A mai kórházviszonyok közepette nem mindenki vállal ánuszvarrást. Márpedig ha nagyon kitüremszik, szükség lehet rá.

Téma: Reform (?)
lacafaca
2007. június 19. 04:13 | Sorszám: 72
Az attól függ, kinél. lendvai fejdobálós ildikónál maradjon.

Téma: Jó csaj-e Budai Bernadett?
lacafaca
2007. június 19. 04:02 | Sorszám: 42
Ezen az oldalon senki.

Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 19. 04:00 | Sorszám: 78
http://www.videoplayer.hu/videos/play/61617

Téma: Jótékonysági koncert !
lacafaca
2007. június 19. 03:52 | Sorszám: 10
Lehet, hogy nem ide tartozik, de kikapcsolódásképpen, egy kis KÁRPÁTIA:

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=QGI2kG937WbNP8Jz

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=y6JKyqS3mDSw3vpN

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=z8mjqr6Fct37ctsn

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=Ozw2xwbzGU54UM0T

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=0AkYMoPftGT88Ib0

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=FerngVLkiffAHmkO


Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 19. 03:46 | Sorszám: 674
Szia Macisajt. Szerintem is korrekt, semmiben nem mond ellent előző beírásaimnak. Egyébként köszi a linket, nem olvasom a nol-t, általában nem érdekel.

"- A kívülállók, de néhány politológus is valamifajta új kiegyezést sürget - Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc nélkül.

- Hamis illúziókeltésnek gondolom, ami e témában folyik. Megalapozatlan, minden szempontból elfogult és leegyszerűsített úgy beállítani a dolgot, mintha nélkülük hipp-hopp, az ország minden gondja megoldódna. Ez nem más, mint üres propagandafogás. "
---------------------------------
Maximálisan egyetértek veled, kedves János.


Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
lacafaca
2007. június 19. 03:26 | Sorszám: 849
Ezek nem a saját fajtáink, akkor nem viselkednének így.
Egyébként www.hirtv.net
Fórum/Politika/HOZZÁSZÓLÁS - HÍREKHEZ topic #662 hsz, tinitoon.

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. június 19. 02:48 | Sorszám: 70
Van itt egy videó, kicsit hosszú, de szerintem lényegi meglátások vannak benne.
Ha érdekel benneteket a téma, beszélgessünk róla.

TÓTH FERENC: Élősködőink

http://dobogommt.hu/dobogo/letoltes.php?dlid=alldownloadshun20050000000001


Téma: Magyar, nemzeti maximum - a megmaradásért
lacafaca
2007. június 19. 02:41 | Sorszám: 212
Szomorú, amit írsz, valóban így volt. Viszon most sem mernek sokan mukkanni sem. Kenyéradó gazdájuk pórázán csüngnek (média).

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 19. 02:34 | Sorszám: 672
Nem olvastam a könyvét. Valami negatív van benne ???

Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
lacafaca
2007. június 19. 02:32 | Sorszám: 847
Félreérted ezt a szöveget. Ez pont a nők védelmében szól és leleplezi a korrupt disznók manipulációit.

Téma: Magyar, nemzeti maximum - a megmaradásért
lacafaca
2007. június 19. 02:29 | Sorszám: 211
Látod, erről nem tudtam.
lacafaca
2007. június 19. 02:20 | Sorszám: 209
Igazad lehetne, bár a #208. sok mindent elárul erről.
A másik probléma a 3 évente.
Én biztos vagyok abban, hogy akik tudnak róla, jönnek is 3 évente.
lacafaca
2007. június 19. 02:17 | Sorszám: 208
Még kiegészíteném. A Kárpátmedencének egyedülálló ökoszisztémája van. Nem azt mondom, hogy csak itt van ilyen, (mármint ökoszisztéma) de ritka, talán 5-10 ilyen hely van a világon.
lacafaca
2007. június 19. 02:15 | Sorszám: 206
Pedig így van. Ezért hívják Tiszavirágnak. Állítom Neked, hogy a világon nem sokan tudnak róla.

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 19. 02:13 | Sorszám: 670
Dettó.
lacafaca
2007. június 19. 02:13 | Sorszám: 669
Ezt az elmebeteget ki kéne függeszteni negatív példaként.

Téma: Magyar, nemzeti maximum - a megmaradásért
lacafaca
2007. június 19. 02:10 | Sorszám: 203
Köszi.
De akkor mért mondtad, hogy nem tudtad ?
Én meg tépem itt a számat.
lacafaca
2007. június 19. 02:06 | Sorszám: 201
Bocsi, azt hittem hölgy vagy. Most beleszaladtam a csalitosba, de a neved alapján...
Attól Hungaricum, hogy a tiszavirág csak a Tiszában él és csak három évente kelnek ki a lárvák és csak egy napig (pár óráig) élnek.
Mégegszer bocs.

Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
lacafaca
2007. június 19. 02:01 | Sorszám: 844
Szia, bemásolok neked egy másik fórumról egy hozzászólást, nagyon tanulságos:

Idézet:
Nos, a "Zsanett ügy" első perctől kezdve úgy zajlott, hogy a rendőrök menteni kezdték a mundért bármi áron. Húzták a rendrőautó és a rendőrök ruhájának vizsgálatát. A rendőr urak pedig úgy változtatták a vallomásukat, hogy éppen melyik bizonyíték került napfényre. Lásd: a lány hazakísérésének módja, (a lányt igazolta) az útvonal ( a lányt igazolta) a telefonok cellainformációja (a lányt igazolta, majd a rendrőrök megmagyarázták, miért nem egyezeik a cellaútvonal a korábbi vallomásukkal) A DNS vizsgálattól mit is várunk? Az erőszak hátukról történt, valószínűleg óvszerrel ( a rendőr sme hülye, hogy spermiumot hagyjon maga után, vagy fertőzést szedjen össze) és feltehetően csak a bőrük érintkezett, aruha nem. Ezért voltak magabiztosak a rendőrők a DNS vizsgálattal kapcsolatban. Nem állítom, hogy valóban fizikai erőszak volt. Inkább azt, hogy a lány egy kis meggyőzés (zsarolás) után kénytelen volt belemenni a játékba. Sajnos munkám során találkozom hasonló estekkel, amikor a járőröző rendőrök egy kis ráhatás után szexuális aktust létesítenek lányokkal akik ezt nem önszántukból teszik. Feljelentésnek ilyenkor semmi értelme. Csodálom Zsanettet, hogy kiáll az igazáért. Bár szerintem elkenik az ügyet, ez túl nagy botrány ahhoz, hogy elmarasztaló ítéletet hozzanak. Lehetséges, hogy a lány valóban nagy pénzeket fog kapni azért, hogy végül ne ismerje fel az elkövetőket a gyanusítottakban.

Téma: Magyar, nemzeti maximum - a megmaradásért
lacafaca
2007. június 19. 00:40 | Sorszám: 197
Értem.
Nagyon szép neved van, azt ugye tudod, hogy Hungaricum ?
Még ha nem is hivatalosan, bár ki tudja.
Kicsit flörtölök.

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 19. 00:36 | Sorszám: 666
Szerintem a "túlzott nyugodtság" miatt van (valaki tanácsolhatta Neki). Ezért látják némelyek úgy, hogy "megalszik a szájában a tej".
Holott egy nagyon rámenős, vérjobboldali politikusról van szó. Elég csak a parlamenti hozzászólásait megnézni. Amit Ő mondott, azt a szadomaszop nem tette zsebre.

Téma: Lehull a pel ...
lacafaca
2007. június 19. 00:31 | Sorszám: 173
Tudom, ne vedd a szívedre. Ilyenkor éjjel kicsit áll a fórum.

Téma: Magyar, nemzeti maximum - a megmaradásért
lacafaca
2007. június 19. 00:29 | Sorszám: 194
Ezt mindenhová beteszed ?
Nem, mintha bajom lenne vele, csak kérdezem.

Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 19. 00:27 | Sorszám: 72
Örültem az off-olásnak.

Téma: Hallottátok? ( 3.)
lacafaca
2007. június 19. 00:20 | Sorszám: 11
Mire ezt feltupírozzák 100%-ra, addigra új technológia jelenik meg, ez kb. 5-10 év. Az meg mégjobb lesz, és felülről kompatibilis.
lacafaca
2007. június 19. 00:14 | Sorszám: 9
Bocs, ez lemaradt.
Számítástechnikai szakemberként mondom. Az internet, és az egész hálózatos technológia adta lehetőség kihasználtsága most kb 10-20%-on áll.
lacafaca
2007. június 19. 00:11 | Sorszám: 8
Ne higgy benne. Ez kb. ugyanolyan, mint az ezredfordulós világvége riogatás.
Valakiknek érdeke, hogy valamivel ne foglalkozz, viszont evvel igen.

Téma: "Igazságosabb" gázár
lacafaca
2007. június 18. 23:52 | Sorszám: 129
Ez kb. olyan, mint a madárinfluenzát beállítani újdonságként. A régi agronómusok 50 éve ismerik. Na bumm. Hányan haltak bele ?
Tudom, nem passzol ide, csak a példa kedvéért.

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 18. 23:48 | Sorszám: 664
Ezt most kinek írtad ?

Téma: "Igazságosabb" gázár
lacafaca
2007. június 18. 23:45 | Sorszám: 128
Rosszul tudod. Valóban kb. 30 éve ismert a Makói gázmező.

Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
2007. június 18. 23:43 | Sorszám: 16
Nem tudom, visszaolvastad-e, de itt egy személyes támadásról volt szó, amit nagyon gusztustalanul intézett ez a szucs.

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 18. 23:37 | Sorszám: 661
Kedves elftársam, drága Erich.
Nagyon igazad van, hiszen Áder elftárs nagyon keményen hithű.
Bár néhány dologban kiegészítenélek.
Áder elftárs a törvényi tehetetlenség okán kívánkozik ki, mert azt látja, hogy pártunk nem tud megfelelően reagálni törvényi és alkotmányos problémák miatt.
Fóbiáról pedig szó sincs.
Áder elftárs jó elftárs. Próbálja a törvényeket megváltoztani, hogy azok jók legyenek, de az "elftársak" nem engedik.
-------------------------
Ezen a nyelven, ugye értesz ???

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
lacafaca
2007. június 18. 23:27 | Sorszám: 392
A provokátorok dolgoznak ilyen módszerekkel.
Lejáratni a másikat olyanok előtt, akik bíztak benne.
Aki egy kicsit is értelmes, néhányat visszaolvas, ha nem emlékszik és magasról tojik a provóra.

Téma: Kóka démon? :))
lacafaca
2007. június 18. 23:23 | Sorszám: 278
Nagyon randa. De előttem van a vigyorgó pofája és az elálló fülei.
Az mégrandább.

Téma: Lehull a pel ...
lacafaca
2007. június 18. 23:21 | Sorszám: 171
Pedig én még látok !!!
Csak vicc volt.

Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
2007. június 18. 23:20 | Sorszám: 14
A szívemből beszéltél.

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. június 18. 23:17 | Sorszám: 69
Sajnos nem tudom.
lacafaca
2007. június 18. 22:22 | Sorszám: 67
Palesztína:
Na, ez aztán a demokrácia. Csak akkor kapnak segélyt, ha a segélyosztó szájaíze szerint történnek a dolgok. A választások végeredménye az smafu. Még a fatah-nak is.

Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 18. 21:39 | Sorszám: 61
Nagyon igazad van, ezt hiányolom itthon. A múltkori pedagógussztrájk is jól fémjelezte, milyen széthúzóak vagyunk.

Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
2007. június 18. 21:30 | Sorszám: 12
Látom, ezt a topic-ot is összefostad.

Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 18. 21:24 | Sorszám: 53
Ez sem így igaz, önmagában. Van ilyen is, olyan is.
Én ismerek olyat, amelyik egy üzemben dolgozik, mellette van egy földje, azt művelgeti. Aztán van egy traktor a községben, azt használja mindegyik, a traktorossal együtt.
lacafaca
2007. június 18. 20:57 | Sorszám: 42
Igazad van, de a lényegen nem változtat. Mozdulniuk kéne, mindegy, hogy kinek. Egyébként el lehet kezdeni kicsiben is, egy autóval, admin. nélkül is. Nem igénylem a zöldségesnél az áfás számlát, akkor sem fogom, ha valaki házhoz hozza a tejet, mézet, zöldséget és gyümölcsöt.
lacafaca
2007. június 18. 20:52 | Sorszám: 35
Tudom, hogy nem a polgármester dolga, de ha már az általad említettek nem teszik, tehetnék ők.Nem csak sopánkodni lehet, de tenni is és ha sikeresen teszik valahol ott a szadomaszop sohasem rúghatna labdába.
lacafaca
2007. június 18. 20:22 | Sorszám: 25
A sok hülye polgármester (sajnos a jobbosok is) még erre is képtelenek, pedig minden lehetőségük adott hozzá (hivatal és annak infrastruktúrája st...).
lacafaca
2007. június 18. 20:16 | Sorszám: 22
Szia, pont erre (ilyesmikre) gondoltam.

Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
2007. június 18. 15:41 | Sorszám: 8
Szerinted a többiek nem ?
Mindenki tudása és lehetőségei szerint, még ha csak egy kis apróságot.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
sashimi
2007. december 16. 11:16 | Sorszám: 641
Kóka -ma már csak elnök úr - szerint /info rádió, december 14./ már most is úgy van, hogy bemész az orvoshoz gondosan megvizsgál, ellát és aztán kifizeted a vizitdíjat /!/ tehát eszedbe sem jut a hálapénz.
Képzeld!
A riportertől tudta meg, hogy előre fizeted a vizitdíjat!

Van ahol elore fizetsz, van ahol - peldaul az en korzeti orvosomnal - utolag. A riporter tehat jofele jobber lehetett, aki nem csak hirdette, de gyakorolta is a tisztelt ellenzek egyik alapelvet:
Komcsinak hazudni kotelesseg, jobbernek dicsoseg!


Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 18. 13:34 | Sorszám: 656
Szerintem tele van a hócipője a (törvényi) tehetetlenséggel.

Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 18. 13:32 | Sorszám: 77
Igen. Miazhogy, nagyonis, nemkicsit, nagyon.

Téma: Jó csaj-e Budai Bernadett?
lacafaca
2007. június 18. 13:19 | Sorszám: 27
Ízlések és pofonok ...

Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 18. 13:17 | Sorszám: 11
Csak egy eszmefuttatás még a gazdák felé:

Beérkezik a lóvé (támogatás).
Kiveszem és beteszem egy bankba kamatozni, majd azt mondom, hogy nem fizetek.
Erre a gazdák jönnek tüntetni.
Fűt-fát ígérek nekik, aztán nem adok semmit, hiszen a lekötés nem járt le.
Aztán, egy év múlva kifizetem őket, mert én vagyok a jófiú.
A kamatot meg zsebre vágom. Jó, mi ?
Számoljunk mondjuk 10 millió EUR-ral.
10 millió EUR=2,5 milliárd Ft.
2,5 milliárd Ft egy éves kamata csak 5%-kal számolva 125 millió Ft.
Jó üzlet, szerintem.


Téma: Az ember természetellenes?
lacafaca
2007. június 18. 13:15 | Sorszám: 41
Bocsi, most látom a beírásod.
lacafaca
2007. június 18. 13:14 | Sorszám: 40
Van némi igazságod, bár én egy fajt hozzátennék:
a csótány.

Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 18. 13:11 | Sorszám: 10
Amit írsz a médiáról, nagyon igazad van.
Én például el tudnám képzelni az "Agrárinfó" című műsort akár több órában is pl. a hetitetves vagy a győzikesó helyett. Persze, hosszan lehetne sorolni hogy melyikek helyett.
lacafaca
2007. június 18. 13:06 | Sorszám: 9
Igazad van, menjünk piacra. Csak honnan fogom tudni, hogy őstermelő, Magyar gazda ? Nagyon sok a kókler, a "kereskedő".
Én arról próbálnám győzködni a gazdákat, hogy szervezzék meg a házhozszállítást. Én a tejre (nem porból), mézre, zöldségre és gyümölcsre vevő lennék, de szerintem sokan mások is.
A gazdának meg nem kéne arra várnia, hogy a felvásárló mikor fizet, ha egyáltalán fizet. Kiszállításkor készpénz és le van tudva a dolog. Mindkét fél jól jár.

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
lacafaca
2007. június 18. 12:46 | Sorszám: 365
Bezony !!!
Azt meg, hogy a továbbiakban mit lehet ellopni, annak előteremtését a jobboldalra bízták.

Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 18. 12:41 | Sorszám: 74
Nemcsak az ország lett csonka - a nemzettudat is

http://www.kevitukor.hu/index.php?%20teljescikk=cikk0_2

...a mi sorsunk még nem teljesedett be. A csapások súlya alatt összeroskadtunk s a fajdalomtól felzokogott a lelkünk.
De mint Istenítéletes vihar a levegőt úgy tisztítanak meg minket is a szenvedések és edzenek keményebbre a csapások. A lemondás borzasztó órájában fogamzik meg bennük a nagy elhatározás, hogy azért is élni fogunk s hogy becsületes iparkodással, dacos törekvéssel, szent akarattal és megszentelt munkával szerezzük vissza mindazt, amitől ma megfosztották.

lacafaca
2007. június 18. 12:39 | Sorszám: 73
Neked ebben akkor lesz igazad, ha a fidesz hatalomra kerülése után sem történik semmi. Akkor az elsők között fogok tüntetni. Azzal is vitatkoznék, hogy semmit sem lehet visszacsinálni.
DEEE ! Mindent visszalehet csinálni, a kérdés az, hogy mennyibe kerül ?

Téma: "Igazságosabb" gázár
lacafaca
2007. június 18. 12:23 | Sorszám: 117
Gáz lesz, kábé száz évig
2007-05-24

Hivatalos engedélyt kapott a makói 1500 milliárd köbméteres gázvagyon kitermelésére a kutatásokat végző magyar-kanadai cég. A gázvagyon hazánk szükségleteit 100 évre fedezné.

A Falcon Oil & Gas Ltd. magyarországi leányvállalata, a TXM Olaj és Gázkutató Kft. megkapta a hosszú távra szóló kitermelési engedélyt. A társaság a makói földgázkincs kitermelésére vonatkozó kérelmét 2006 októberében nyújtotta be – jelentette be a vállalat közleményében.

A bejelentés szerint a Falcon öt kutat már fúrt, megkezdte a hatodik fúrását és felépített egy nagy teljesítményű csővezetéket. A remények szerint a makói árok legalább 100 évre biztosíthatja Magyarország földgáz-szükségletét. Lapértesülések szerint azonban nem lesz olcsóbb a gáz a makói óriáskészlet miatt

Évi 4-6 milliárd US. dollár értékben kivánnak magyar gázt a MOL hálozatán keresztül értékesíteni. Vagyis gyakorlatilag vissza vásárolhatjuk a Magyar gázt 300 dollár/1000 köbméteres áron.

Szabó György a TXM Kft. ügyvezetője korábban elmondta, hogy a nem hagyományos földtani szerkezetben található gázvagyon mennyisége meghaladja az 1 500 milliárd köbmétert. Ezt független szakértők döntően a Szolnok geológiai megjelölésű formáció becsült gázvagyonára alapozzák, ebben található a készlet csaknem 80 százaléka.


A magyar jogszabályok szerint a magyar állam a kitermelt gáz után úgynevezett bányajáradékot kap, ami az érték 12 százaléka.


A kitermelési engedélyt a magyar kormány a vállalat tavaly decemberi zárójelentésére alapozva adta meg. A TXM e jelentésben ismertette a Makói árok földgázkincsére vonatkozó adatokat, a kincs kitermelhetőségét.

Gyurcsány haverjainak adták el a magyar gázvagyont?

A vállalat igazgató tanácsának tagja a Gyurcsánnyal jó személyes és üzleti kapcsolatokat ápoló Dr. Szabó György. Falcon oil & Gas magyar leányvállalata egyébként az MSZP 2002-es választási győzelme után alakult.

------------------------------------------


Földgáz után olajat is találtak a magyar földben


Újabb gáz és olajlelőhelyre bukkant a kanadai a Falcon Oil cég Magyarországon.

A cég bejelentése szerint az Endrőd zónában talált mező napi 377 hordó olajat és 745 ezer köbláb gázt produkált egy, a szokásosnál lényegesen kisebb kapacitású tesztkúton keresztül. Ez ugyan nagyon csekély mennyiség (a magyar gázfogyasztás nagyságrendileg kétezrede), azonban az, hogy „magától", mindenféle stimulálás nélkül ekkora hozam kinyerhető, arra utal, hogy van ott gáz és ki is termelhető, csak a mennyiségről nem tudunk továbbra sem semmit.

A Falcon vezérigazgatója szerint a most talált készlet „új dimenziót nyit meg a projekt előtt", most már olaj után is kutatnak Magyarország alatt.


(MN-nyomán)
---------------------------------------


Sokezermilliárdos földgázvagyont kapott a kanadai cég, amely a próbafúrásoktól a termelés elindításáig 40 milliárd forintot költött el.


A Magyar Állam - a magyar kormány indoklása szerint - NEM rendelkezett 40 milliárd forinttal a magyar földgázkitermelés megindításához. A Magyar Állam mindeközben 200 milliárd forintot tervez fordítani új kormányzati irodaépületekre.

Üzleti titoktartásra hivatkozva a magyar adózók sohasem fogják megtudni, hogy a makói földgázvagyon kitermelésének átengedésével hány 1000 milliárd forinttal válik szegényebbé a Magyar Állam, hány 1000 milliárd forinttal gazdagodik egy kanadai vállalkozás.
A kanadai vállalkozás magyar területen, a magyar földgázt, magyar mérnökök és magyar munkások közreműködésével értékesíti a magyar fogyasztóknak, akik nem kanadai, hanem magyar fizetésükből vásárolják meg saját tulajdonukat , kanadai áron.

-------------------------------------------


Egyedülálló és olcsó megújuló energiaforrás hazánkban


A világon egyedülálló módon állítanak elő biogázt a Kaposvári Cukorgyárban. A gyár vezetői azt remélik: az új energiaforrással a drága földgáz felét ki tudják majd váltani, ami éves szinten fél milliárd forintos megtakarítást jelent a cukorgyárnak.

A kimosott és kipréselt szeletelt cukorrépából, - ami a gyártás mellékterméke - nyerik a gyárban a biogázt. A gyár vezetőit az áremelkedések kényszerítették arra, hogy a berendezést megépítsék. Azt mondják: a vezetékes gáz ára és a szállítási költségek olyan magasak lettek, hogy rájöttek arra, ha a cukorrépa szeletekből és egyéb más a gyártás során keletkező hulladékokból biogázt állítanak elő, azzal kiválthatják a drága energiaforrást és megspórolhatják a fuvarozás több tízmilliós benzinköltségét is.

"Először laboratóriumi körülmények között végeztünk kísérleteket. Ez itt amit most látunk ez félüzemi kísérleti berendezés, amely fél éve működik és a harmadik fázis lesz majd a ipari méretű berendezés megvalósítása." - nyilatkozta Csima Ferenc, a Kaposvári Cukorgyár igazgatóhelyettese.

A tervek szerint szeptembertől működő biogáz berendezés egyedülálló lesz a világon. Napi kapacitása 860 tonna lesz, amiből 110 ezer köbméter biogázt tudnak előállítani. Ez a gyár teljes energiaszükségletének a fele.

"Ez biztos hogy referencia lesz a cukoripar számára, mi a cukoripar igényeihez illeszkedően fejlesztettük ki illetve fejlesztjük ki még mindig folyamatosan ezt az üzemet." - nyilatkozta a hírTV-nek Sipos János, a Kaposvári Cukorgyár műszaki osztályvezetője.

A felhasznált alapanyagok megújuló energiaforrásnak számítanak, melyek megkötik a szén-dioxidot, így a berendezés még környezetkímélő is, hiszen nem fokozzák az üvegház hatást. A tervek szerint az üzem első ütemben csak a gyár saját energiaigényét fedezné, később azonban a környék más cégeinél keletkező melléktermékek, mezőgazdasági vagy húsipari hulladékok hasznosítására is képes lesz.


Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. június 18. 12:17 | Sorszám: 66
Sziasztok !
Van itt egy cikk, arra gondoltam megosztom veletek.

http://www.nemenyi.net/reszletes.asp?MainID=2&HirID=20357

Az itt leírtak egy részével nem értek egyet, mégis összességében jól össze van szedve az egész.
A cikk címe:

Zsidók, miért nem hagytok bennünket békében? Amerikában megfogalmazott óhaj!


Téma: Agrárium
lacafaca
2007. június 17. 01:35 | Sorszám: 2
Én ott is beírtam, fogjunk össze nem számít semmi, csináljuk meg a Magyar agráriumot.
Nem számít a multi, szarjuk le. Rendeljünk a Magyar gazdától.
Ha valaki ezt tolerálja, kérem írjon.
lacafaca
2007. június 17. 01:30 | Sorszám: 1
Egy másik fórumból szeretnék idézni Nektek.

Szervusztok!

Ezen fórumon áprilisban megismerkedtem Drombasszer társunkkkal. A magyar mézről kaptam érdekess információkat tőle. A héten rendeltem tőle 6 kg friss akácmézet, amit személyesen hozott fel Bp.-re. Nagyon-nagyon finom. Az ára korrekt. Ajánlom Nektek is.(Nem kapok közvetítői díjat!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Drombasser figyelemre méltó személy. Sajnos nem tartózhat az új gazdagok közé. "Szakadt Wartburgjával hozta fel gyermekeit, útközben dupla defekttel. Ajánlom figyelmetekbe személyét!
Ő vetette fel, még áprilisban, hogy támogatni kellene a magyar őstermelőket. Már akkor is írtam, hogy a piros paprikát már igy vásároljuk korrekt helyről korrekt személytől. NEM csalódtunk benne. A mínőség kiváló. Összehasonlíthatatlanul jobb, mint a DRÁGA bolti.

Ez csak részemről egy elgondolkozásra alkalmas felvetés.

Üdvözlet Mindenkinek:

lacafaca
2007. június 17. 01:28 | Sorszám: 0
Elnézést mindenkitől, de ebben a témában nem találtam topicot 6-oldalra visszamenőleg.

Téma: Lehull a pel ...
lacafaca
2007. június 16. 18:00 | Sorszám: 135
Idézet:
Az, hogy a dolgozót segiteni, megunt csak nem fer azzal szemben aki munkanélküli, de akar dolgozni. Te, hogy oldanád meg demokratikusan?

Marha egzser\en. Ahogy az Orbán kormány. Adókedveznénnyel.
Pofonegyszerű.
lacafaca
2007. június 16. 14:27 | Sorszám: 133
Nagyon jól összefoglaltad. Hányok tőlük.

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
lacafaca
2007. június 16. 14:22 | Sorszám: 230
Egy állami banknak nem kellene, hogy feladata legyen az elvtársak pénzmenekítése. Csak ezért nem kell eladni.
Egy állami banknak a fő feladata, hogyha az állam valamit támogat, kölcsönt nyújt bizonyos célokra, akkor ezt ezen bankon keresztül tegye, hogy a kamat és egyéb nyereség ne külföldre vándoroljon, hanem itthon maradjon.
Legalábbis ennek kéne, hogy értelme legyen.
Ha valaki ezt megkérdőjelezi, az nem ért a közgazdasághoz.
Szerintem.

Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 16. 14:13 | Sorszám: 610
Elképedve olvasom, amit írsz.
Az ellenzék feladata bírálni a kormányt bármilyen (törvényes, alkotmányos) eszközzel.
A kormány feladata, hogy becsületesen, a Magyarok javára kormányozzon.
Nem vetted még észre, hogy itt nem ez folyik ?
Szánalmas vagy az összemosó bandáddal együtt.
lacafaca
2007. június 11. 10:32 | Sorszám: 488
Azért örülök, hogy mindenki ezen lovagol, miközben a lényeg elsikkad.
lacafaca
2007. június 11. 09:45 | Sorszám: 485
Most aztán bujdokolhatok, tévedtem 2%-ot.

Téma: Lehull a pel ...
lacafaca
2007. június 11. 02:12 | Sorszám: 16
válsz=válasz
lacafaca
2007. június 11. 02:12 | Sorszám: 15
Használd a válsz gombot.
Egyébként egyetértek veled.
lacafaca
2007. június 11. 01:45 | Sorszám: 13
Nem tetszett ?
Szerintem nagyon jó, ez ad erőt minden napra.
Meg kell lakolniuk.
lacafaca
2007. június 11. 01:17 | Sorszám: 11
Ezt nézdd, hallgasd meg, ez adjon erőt:

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=U0xcKmNQ0pGzDFgi

lacafaca
2007. június 11. 01:10 | Sorszám: 10
Tedd, nekem mindegy. Ezt is olvassák talán, meg azt is.

Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 11. 01:09 | Sorszám: 478
Ezért írtam azt, hogy "az emberek többsége".

Téma: Lehull a pel ...
lacafaca
2007. június 11. 01:05 | Sorszám: 8
Ezt ne tedd. Harcolj !!!

Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 11. 01:01 | Sorszám: 476
1990-ben az emberek többsége azt sem tudták, hogy kicsoda Orbán Viktor. Egyébként ez semmit sem von le az érdemeiből.

Téma: Lehull a pel ...
lacafaca
2007. június 11. 00:57 | Sorszám: 6
Idézet:
Minek kell olyanokat írni, amitől olyan érzése támad az embernek, hogy holnap már föl sem érdemes kelni? Kinek jó ez?

Nem Neked íródott, hanem a zombiknak, hogy ébresztő.

lacafaca
2007. június 11. 00:55 | Sorszám: 5
Így, összefoglalva, egymás mellé rakva, döbbenetes.
És az a szomorú, hogy cáfolhatatlan.

Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 10. 23:36 | Sorszám: 472
Azért örülök, hogy a #460-ra ennyi futotta.
lacafaca
2007. június 10. 23:07 | Sorszám: 460
Idézet:
Orbán megosztó személyiség, aki krízisek idején érzi elemében magát. Valóban tud olyankor lelkesíteni. Valóban a legnagyobb hatású magyar politikus. De mindez a pozíciójából is jön. Ha más lett volna ott, akkor lehet az a más is eléri azt a hatást. Történetesen Kósa inkább a dolgát jól végző, bizonyító, higgadt, megfontolt és nem a nagyokat mondó politikus.

Ebben Neked részben igazad van.
Azt már vitatnám, hogy megosztó lenne. Ilyen alapon elqró is megosztó.
Egyébként Orbán-t a négy éve minősíti, szerintem az utóbbi ötven év legjobb négy éve volt.
Aztán nézd meg, hogy az Ő vezetésével honnan jött a FIDESZ.
'90, 5%
'94, 5%
'98, kb.(nem tudom pontosan) 34-38%
'02, 41%
'06, 42% (a balos hazugságok ellenére)

lacafaca
2007. június 10. 22:55 | Sorszám: 452
Ne keverd össze Debrecent az országgal.
Kósa az önkormányzat tevékenységére kapta, amit kapott.
Tényleg, nagyon jó polgármester.
De az ország, az más.
lacafaca
2007. június 10. 22:41 | Sorszám: 449
Ha az önkormányzati választásokra gondolsz, azt nem Kósa mozgósította, hanem az öszödi beszéd és nem Orbánnal szemben. Ennyit a tárgyilagosságról.
lacafaca
2007. június 10. 22:30 | Sorszám: 445
Látom, köszi.
lacafaca
2007. június 10. 22:20 | Sorszám: 436
Mozgósítani az embereket valamilyen cél érdekében szokták.
Háború, választás vagy bármi egyéb érdekében. Ez a szó jelentéséből ered.
lacafaca
2007. június 10. 22:03 | Sorszám: 425
Egyetértek. Kósa Lajos okos, intelligens ember, de mozgósítani szerintem nem tudná a szavazókat. Nem az az alkat.

Téma: Meddig marad Ágica?
lacafaca
2007. június 10. 21:56 | Sorszám: 37
Akkor szerinted miért van az, hogy a látható hibák ellenére tovább erőltetik ?

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=415212&rvt=2


Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. június 10. 21:50 | Sorszám: 1865
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=415212&rvt=2

Papp az egészségügyi helyzetről:
Gonoszságból elkövetett emberirtás
2007. június 10. 12:10

MNO
Lemondott a Kardiológiai Szakmai Kollégiumban betöltött tagságáról Papp Lajos szívsebész professzor, a pécsi Szívgyógyászati Klinika igazgatója. Ami most történik, az nem reform, hanem „ostobaságból vagy gonoszságból elkövetett emberirtás” – nyilatkozta a szakember.

Horváth Ágnes egészségügyi miniszter a parlamentben azt mondta, a magyar betegek 23 százaléka úgy hal meg, hogy téves diagnózis alapján kezelték. „A tárca vezetőjétől elvárható a minimális orvosi tájékozottság. Ostobának és felkészületlennek minősítettem, mert még azt a fáradságot sem vette, hogy tájékozódjon, mielőtt egy ilyen kérdésben nyilatkozik” – fejtette ki Papp Lajos szívsebész professzor, a pécsi Szívgyógyászati Klinika igazgatója a Heti Válasznak adott interjújában, ahol arról is kérdezték, miért mondott le a Kardiológiai Szakmai Kollégiumban betöltött tagságáról. Hozzátette: „A klinikánkra a betegek 20–30 százaléka papírok nélkül, akut szívpanaszokkal érkezik. Azonnal segíteni kell, nincs idő teljes kivizsgálásra, és ha nem tudunk segíteni, csak a boncolásnál derül ki, hogy például vastagbélrák volt az alapbetegség.”

Papp szavai szerint az infarktusos betegek 50 százaléka el sem jut a klinikára, azonnal meghal, viszont eddig a klinika betegeinek 10 százaléka, most azonban már 55 százaléka akut infarktusos. Az elmúlt hét év halálozási átlaga „1,5 százalék volt, idén 4,5. Soha nem volt még ilyen rossz a mutatónk. Ezer beteg közül harminccal többen halnak meg” – fejti ki a szívspecialista.

A professzor elmondta: tavaly tíz százalékát, idén újabb 20 százalékát vették el a klinika forrásainak, ami a költségek emelkedése miatt 40 százalékos értékvesztésnek felel meg, ez a teher azonban mindenkire ránehezedett. Áprilisban kiderült, hogy az eddig ellátandó 980 ezer lakos mellé kaptak még 450 ezret, azaz kevesebb pénzből 30 százalékkal nagyobb területet kell ellátniuk, ami azt jelenti, hogy az egy lakosra jutó összeget ötven százalékkal csökkentették. Papp hozzátette: abban reménykedtek a pécsi egyetem vezetői, hogy tévedés történt, de kiderült: tudatosan döntött így a minisztérium. „Pécs mintarégió volt, amerikaiak, japánok, angolok jártak hozzánk tanulmányozni a módszerünket” – büszkélkedett a népszerű sebész, akinek tapasztalatai szerint az egészségügy átalakítása közgazdaságilag is „rettenetes” következményekkel jár.

„Klebelsberg Kunó reformot csinált, amikor a Trianon utáni országban a nemzeti jövedelem 3,5 százalékáról 16 százalékra emelte a kultúrára és oktatásra szánt részt. Két egyetemet telepítettek át, ötszáz tanyasi iskolát hoztak létre” – fejtette ki az igazgató az interjúban. „Most kevesebb orvos, kevesebb nővér, kevesebb beteg, kevesebb asszisztens. Ezt a rendszer tönkretételének nevezik” – mutat rá. Papp úgy véli: „Lehetne azt is mondani: kevesebb a pénz, fogjunk össze, mondják meg a szakmai kollégiumok, hogyan lehetne minél kevésbé fájdalmasan takarékoskodni.” Az igazgató szerint azonban „ami most történik, az ostobaságból vagy gonoszságból elkövetett emberirtás”.

(Heti Válasz, lanchidradio.hu)


Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 10. 14:54 | Sorszám: 324
Szerintem meg olyan hülye, idétlen barom, hogy az már kar-izmatikus.

Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VII.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 804
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 803
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 802

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
lacafaca
2007. június 10. 01:30 | Sorszám: 89
Nagyon jó a korona, ha csotroga lennék, én is "föltenném és dicsekednék vele". De nem mondanám, hogy I Istváné.

Téma: Győzött a Fidesz!
lacafaca
2007. június 10. 01:19 | Sorszám: 461
Erre még ráfaraghatunk.
Ide is, oda is. Nem lesz ez így jó. Itt is drága lesz a gáz, meg ott is.
Ez nagyon nem jó, ebben az országban senkinek. Aki ezt nem látja, az félre van vezetve.
Egyébként ez az egész az olajról és a földgázról szól. Tudom, Ti látjátok ezt, csak azoknak mondom, akik nem tudnak eligazodni.

Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 10. 01:07 | Sorszám: 64
Ezzel csak egyetérteni tudok. Minél több emlékműt lát a zombi, annál távolabb kerül a maszoptól, ami a legszebb vágyaimat elégíti ki.
Egyébként nekem is tetszenek. A budai turulhoz aki hozzányúl, annak "töröm el kezeit".
lacafaca
2007. június 10. 01:02 | Sorszám: 62
Te is tudod, hogy ez nem istenkáromlás. Egy sima káromkodási szófordulat.
Én világéletemben tiszteletben tartottam a vallásos emberek érzelmeit. Sőt, nagyon szeretem a szép és impozáns templomok fotóit nézegetni, csak nem jutok el oda.
Viszont hányok az ország mai vezetőitől.
Ha csak kinyitják a szájukat, már korrupció. Ez itt a főprobléma.
Megértem a jobboldali széthúzást, néha osztom is a véleményeket.
De.
Ezzel sajnos nem lehet választást nyerni.
Márpedig úgy gondolom, hogy ma a jobboldalnak ennél fontosabb feladata nincs.
Ha te is így gondolod, elég, ha csak pöccintesz.
lacafaca
2007. június 10. 00:50 | Sorszám: 60
Őszintén, nem.
De ha csak ez jött le Neked, akkor baj van.

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. június 10. 00:48 | Sorszám: 397
Akinek nem jön az Echo TV, vagy nem látta:

http://tdyweb.wbteam.com/EjjeliMenedek0608.htm


Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 10. 00:43 | Sorszám: 58
Ebben is igazad van, én olykor majdnem szétverem a házat. Aztán lecsillapodok és gondolkodok. "Az isten bassza meg, nem tudok mit csinálni" jön, aztán az, hogy nem marad más hátra, meg kell nyerni. Én most borítékolom, ha nem nyerjük meg 2010-et, itt nagyon csúnya balhék lesznek. Nem én fogom csinálni, hanem az átpalizott balosok. Szerintem.

Téma: Meddig marad Ágica?
lacafaca
2007. június 10. 00:37 | Sorszám: 30
Szia proci !
Ötletes, nekem nagyon tetszik, főleg mikor átváltozik. Az szebb.

Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 10. 00:34 | Sorszám: 312
Ja. Hányás és békesség.

Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 10. 00:29 | Sorszám: 56
Tévedsz.
Egy zombikkal tele országban, gondold végig, mit eredményezne egy átfogó médiahadjárat. A fidesz nagyon jól csinálja. A 2010-es választást nem qrhatjuk el, mert akkor vége az országnak.
Nézd meg 2006 tavaszát. Én azt hittem, hogy 2/3-al nyerünk. Vesztettünk. Zombik. Nem láttad a polgár jenő videót ? Ez a valóság itt és most.
lacafaca
2007. június 10. 00:16 | Sorszám: 54
A médiahelyzetet jól látod, a többit nem.
Ha a fidesz hangos lenne trianon miatt, akkor két dolog következne be:
1. Itthon iszonyú médiatámadásnak lenne kitéve, aminek sajnos eredménye is lenne.
2. Külföldön nem lenne szalonképes, függetlenül dél-tirol-tól (ez csak példa).
Úgyhogy a nagy hallgatás kizárólag a médiának és a választásoknak szól. Azért ha figyelsz, sokmindent megtudhatsz a sorok között.

Téma: Kósa Lajossal 100%, hogy 2/3-al győznénk 2010-ben....
lacafaca
2007. június 10. 00:08 | Sorszám: 310
Többek elmondása szerint az.
Evvel együtt valszeg összekeverik a "kamikaze hülyével" és a hiperaktív pojácával. Táncolj fletó. Undorodom.
lacafaca
2007. június 09. 23:23 | Sorszám: 308
Ma a fideszben én nem látok egyetlen olyan személyt sem, aki képes lenne választást nyerni. Talán az egy Kósa Lajos a kivétel, de Ő megmondta, nem akarja, nem vállalja. Viktor , a legkarizmatikusabb Magyar politikus. Lehet, hogy elqró is karizmatikus, de nem magyar és javainkat akarja, de mi nem adjuk.

Téma: kádárnépe
lacafaca
2007. június 09. 20:37 | Sorszám: 12
Ezt beszéld meg az elvbarátaiddal.

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 04. 13:40 | Sorszám: 299
Plusz meg kéne csinálni az avacs rendőrautót.
mackó
2007. június 04. 13:37 | Sorszám: 298
Naná! Sőt, Gripent a seggük alá!
Kész röhej! Állítólag benzinre sincs pénzük, de GPS-t tetetnek minden járőrkocsiba. NOORMÁÁÁLIS?

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. június 04. 13:20 | Sorszám: 363
Idézet:
Másfelől a magyarok Trianon-értékelése sok sebből vérzik.

A legkártékonyabb a „mindent vissza!” siránkozás, amely semmiféle realitással nem számol. Jó üzlet az irredentizmus, el lehet adni CD-n, pólón, kulcstartón meg matricán, de ez éppen azt akadályozza, ami nélkül nem léphetünk előre: a tisztánlátást.

A legfontosabb tudnivaló: Trianon visszafordíthatatlanságát az garantálja, hogy az utódállamok első lépései között volt a nagybirtokreform. A magyar nagybirtokosok földjeit szétosztották a nincstelen, illetve nagyon szegény román, tót, szerb népek között. Ezzel 1920-ban új honfoglalás játszódott le az elcsatolt országrészekben- és maradt el a maradék Magyarországon.


Ezzel nem állítasz mást, minthogy ha Tőled elrabolnak 100Ft-ot, akkor hajts fejet és vedd tudomásul, elrabolták.
Punktum. Nehogy már visszaköveteld, mert ez a realitás.
A bíróság úgyse adja vissza.


Téma: Mi lett a Rádióval?
lacafaca
2007. június 04. 11:17 | Sorszám: 22
Átkapcsoltunk, átkapcsoltunk ???

Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
2007. június 04. 11:12 | Sorszám: 5
Nem örülök, hogy ezt így látod.

Téma: Mi lett a Rádióval?
lacafaca
2007. június 04. 11:09 | Sorszám: 18
A szívemből szóltál !!!

Téma: 1920. junius 04.
lacafaca
2007. június 04. 02:49 | Sorszám: 3
Álljanak itt a konkrét tények és számok:

1920. június 04-én, pénteken, 16 óra 32 perckor Trianonban, a fejlett világnak mondott Nyugat mészárosai
keresztre feszítették az 1000 éves Magyar Királyságot.
EZ VOLT A MAGYAR GOLGOTA NAPJA ! Ugyanúgy megfeszítették a zsidók a magyarokat, ahogy Jézust.

A magyar királyság 323000 négyeztkilométernyi területéből ELVETTEK és SZÉTOSZTOTTAK 231000 négyzetkilométer
területet a szomszéd álnok kutyák közt. 21 millió lakosából idegen uralom alá helyeztek 12,5 milliót.
köztük több, mint 3,3 millió MAGYAR TESTVÉRÜNKET !

A szomszédos országok birtokába került:

- a termőföldünk 61,4%-a
- a teljes faállomány 88 %-a
- az általunk kiépített vasúthálózat 62,2%-a, az azokon lévő összes mozdonnyal és vagonnal együtt
- az általunk kiépített utak 64,5%-a
- a nyersvaskészlet 83,1%-a
- minden arany, ezüst, réz és sóbányánk
- az ipartelepek 55,7%-a
- a hitel és bankitézetek 67%-a
- az ország egyetlen tengeri kikötője, Fiume, melynek modern tengeri kikötővé fejlesztését akkori 200 milliós költséggel a magyarok pont a háború kitörése előtt fejezték be.
- állami lóállmányunk, tenyészállatállományunk
- összes tengeri hajónk, valamint folyami hajónk egy részét
- emellett a megszálló románok kirabolták az országot, leszerelték gyáraink gépeit, és csak az antantnak ( Bandholtz amerikai tábornoknak ) köszönhető, hogy a Nemzeti Múzeumot is nem rabolták ki

További intézkedések közé tartozott: nem épülhetett Magyarországon vasút egynél több sínpárral.

Arra sem voltak tekintettel az átkozottak, hogy kettészakítottak településeket:
- Sátoraljaújhely és Kisújhely
- Dél-Komárom és Észak-Komárom
- Nagylak
- Somoskő
- Kisszelmenc és Nagyszelmenc

Az átkozott " béke " szerződők, akik a pokol tűzén fognak égni az örökkévalóságig, kötelezték mindezeken felül az ország
megalázott és lerongyolt népét, hogy 20 ÉVI EGYENLŐ RÉSZLETEKBEN AZ ESEDÉKES KAMATOKKAL EGYÜTT
FIZESSEN JÓVÁTÉTEL CÍMÉN 100 millió dollárt azoknak a szerb kutyáknak, akik megölték a trónörökösünket,
azoknak a románoknak, akiket nem mi támadtunk meg, hanem mint áruló szövetségesek ők röhanták meg rajtaütésszerűen
a magyar határokat, és azoknak a cseheknek, akikkel Magyarország nem is volt háborúban.

Elvették a színmagyar Csallóközt, Biharországot, , Székelyföldet. Elvették Klapka várát, Komáromot, elvették egykori
koronázó városunkat Pozsonyt, Rákóczi fejedelem városát, Kassát, Thököly fejedelm városát, Késmárkot, elvették
Eperjest, Iglót, Nagyváradot, 17 királyunk temetkezési helyét, elvették Kolozsvárt, Gyulafehérvárt, Marosvásárhelyt,
Brassót, Szebent, Aradot, Temesvárt, Szatmárt, elvették Újvidéket, Szabadkát, Zentát, Torontált, elvettek több,
mint 500000 főnyi németet, akiknek eszük ágában sem volt akár oláh, akár szláv uralom alá tartozni.

Elvették a tótok a magyar címerből és eltulajdonították, ELLOPTÁK, a hármas halmot és a kettős keresztet.

35 ezer főnyi hadsereget engedélyeztek a belső rend fenntartásához, miközben a gúnyhatárokon körben 700 ezer főnyi
hadsereget tartottak fegyverben, A BÉKEFELTÉTELEKKEL ELLENTÉTBEN. Nem tarthatott e kis magyar hadsereg sem
tűzérséget, sem repülőgépeket, miközben a tótok, oláhok, és szerbek állig fel voltak fegyverkezve tankokkal,
nehéztüzérséggel, repülőgépekkel.

Kicsire nyomorított áldott hazánk akkori nagy közigazgatási és katonai személyzetének KÉTHARMAD RÉSZÉT EL KELLETT
BOCSÁTANI! Az elbocsátott százezreknek, feleségekkel, gyermekekkel, nyugdíjat kellett fizetni a súlyos háborús adósságok
törlesztésén, az évi 11 millió dollár jóvátételen és a megszálló oláh tolvajbandák által elrabolt javak pótlásán kívűl és
mindezt 8,5 millió megmaradt lelkileg összetört magyarnak, NÉGYÉVES HÁBORÚ, ÉS 10 HÓNAPOS KOMECIONISTA
FORRADALMI GARÁZDÁLKODÁS, ÉS MÁSFÉL ÉVES MEGSZÁLLÁS PUSZTÍTÁSAI UTÁN.

Forrás: Kárpátia Magazin Trianon Különszáma


ÁTKOZOTT LESZEL MINDIG TRIANON, ÉS MINDAZOK AZ ORSZÁGOK, AKIK BABBA MÁRIA ORSZÁGÁT FELNÉGYELTÉTEK !


Téma: Gyurcsány "imádkozni" megy...
lacafaca
2007. június 04. 02:41 | Sorszám: 73
Ne tévesszen meg ez az "oltári" színjáték.
Ők a pénzükön kívül semmit sem akarnak !!!

Téma: "Baloldali" kormányzati jósda :D
lacafaca
2007. június 04. 02:33 | Sorszám: 392
Nemhogy sanszos, de abszolúte így van.
Miközben a csonton rágódunk, ezek megsütiik a pecsanyét.

Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
2007. június 04. 02:29 | Sorszám: 3
Ezt köszönöm Neked.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. június 04. 02:23 | Sorszám: 1777
Ne szégyeld !!!
Volt egy idő, amikor nekem is nehéz volt megváltoztni az álláspontomat. De rájöttem anno, hogy nem hülyeség. Ha van egy jobb eszme, álláspont, akkor "csak azért" nem vetem el, mert más mondja. Ajánlom Neked is.

Téma: Olvastátok? ( 6.)
lacafaca
2007. június 04. 02:16 | Sorszám: 292
Bocsi, Mamácsaka=Mamácska
lacafaca
2007. június 04. 02:11 | Sorszám: 291
Szia Mamácsaka !
Félig igazad van, félig nem.
elqró nagyon jól tudja, hogy mit csinál.
Ő lesz a Makói gázmező igazgatója (vagy mása).
Innentől kezdve az oroszokkal és a pozíciójával bebetonozta magát.

Téma: ..most pedig nevessünk egy kicsit..
lacafaca
2007. június 04. 01:59 | Sorszám: 1970
Óda napjaink karrierista hölgyeihez...

Nyirkos lett a cicim a pusáp alatt,
Mer az ofiszban a mítingen nem éri a nap,
Pedig, asz'ondják, a szilikonnak jót tesz az úvé,
Mint hó végén a számlámnak az aputól jött lóvé.

A nonfigi a derekamon marha jól mutat,
Tolatáskor jelzi az agyamhoz az utat,
Bár szolcsiban a csajok szerint egész jó a mellem,
De nem nyerhetnék vele még a légzsákom ellen.

Kígyóbőr csizmám, kicsit több volt, mint hetven,
Külsöm, mint egy statisztáé a LeniKrevic klipben.
Mango szatyor, telcsi, szájfény felken,
Fontos az összhang, a trendem rendben.

Karrierem építése nem egyszerű feladat,
Gyakran kell térdelnem, az asztalok alatt.
A píáros szakma nem könnyű kenyér,
A háton fekvő egértől kérges lesz a tenyér.

De hagyjuk is a munkát, mert sietek éppen,
Talizunk a csajokkal a Liszt Ferenc téren.
Péntek esti "Szex és Nyújork" paródia túra
Ez a nagyvárosi, kozmo, trendi kultúra.

Egy negyvenes ügyvéd, álmaim lovagja,
Bájos az a poci, ha fakormányra rakja,
Nem minden a külső, tartja a mondás,
Dzsípiesz és klíma nélkül hiába vagy Hondás.

Ha eltűnnek a pasik, az ágyjelenet után,
Hogy miért történik veled, te csak nézel bután,
Főzni azt nem tudsz, és nem akarsz gyereket,
Egy liter tejért meg nem tartunk tehenet.

Húspiaci értéked, ahogy konvergál a nullához,
Sorsod, mint a folyó, mely olvadáskor hullát hoz.
Macskát tartasz gyerek helyett, beszélsz a kutyádhoz.
A vénlányok klubja lassan téged is elátkoz.

Nem az élet ver, hanem Te szívatod magad,
Kicsit sokat néztél tévét, átmosta az agyad.
Bármit is mond anyukád, és tömi fejed a média,
Az az út, amit jársz, az nem vezet sehova.

Családod az nem lesz, igaz lóvé, mint a pelyva.
De a temetőben tudod, nincs menedzser fejfa,
Az önmegvalósítás, meg a karrier a fő cél,
Te döntöttél, cicám, eszed, amit főztél.


Téma: "Igazságosabb" gázár
lacafaca
2007. június 04. 01:41 | Sorszám: 113
Az ábrából egyértelműen kitűnik, hogy kizárólag 2006-ban lehetett némi veszteségük. Elmennek a p...-ba.

Téma: Június 4. - TRIANON
lacafaca
2007. június 04. 01:28 | Sorszám: 357
Álljanak itt a konkrét tények és számok:

1920. június 04-én, pénteken, 16 óra 32 perckor Trianonban, a fejlett világnak mondott Nyugat mészárosai
keresztre feszítették az 1000 éves Magyar Királyságot.
EZ VOLT A MAGYAR GOLGOTA NAPJA ! Ugyanúgy megfeszítették a zsidók a magyarokat, ahogy Jézust.

A magyar királyság 323000 négyeztkilométernyi területéből ELVETTEK és SZÉTOSZTOTTAK 231000 négyzetkilométer
területet a szomszéd álnok kutyák közt. 21 millió lakosából idegen uralom alá helyeztek 12,5 milliót.
köztük több, mint 3,3 millió MAGYAR TESTVÉRÜNKET !

A szomszédos országok birtokába került:

- a termőföldünk 61,4%-a
- a teljes faállomány 88 %-a
- az általunk kiépített vasúthálózat 62,2%-a, az azokon lévő összes mozdonnyal és vagonnal együtt
- az általunk kiépített utak 64,5%-a
- a nyersvaskészlet 83,1%-a
- minden arany, ezüst, réz és sóbányánk
- az ipartelepek 55,7%-a
- a hitel és bankitézetek 67%-a
- az ország egyetlen tengeri kikötője, Fiume, melynek modern tengeri kikötővé fejlesztését akkori 200 milliós költséggel a magyarok pont a háború kitörése előtt fejezték be.
- állami lóállmányunk, tenyészállatállományunk
- összes tengeri hajónk, valamint folyami hajónk egy részét
- emellett a megszálló románok kirabolták az országot, leszerelték gyáraink gépeit, és csak az antantnak ( Bandholtz amerikai tábornoknak ) köszönhető, hogy a Nemzeti Múzeumot is nem rabolták ki

További intézkedések közé tartozott: nem épülhetett Magyarországon vasút egynél több sínpárral.

Arra sem voltak tekintettel az átkozottak, hogy kettészakítottak településeket:
- Sátoraljaújhely és Kisújhely
- Dél-Komárom és Észak-Komárom
- Nagylak
- Somoskő
- Kisszelmenc és Nagyszelmenc

Az átkozott " béke " szerződők, akik a pokol tűzén fognak égni az örökkévalóságig, kötelezték mindezeken felül az ország
megalázott és lerongyolt népét, hogy 20 ÉVI EGYENLŐ RÉSZLETEKBEN AZ ESEDÉKES KAMATOKKAL EGYÜTT
FIZESSEN JÓVÁTÉTEL CÍMÉN 100 millió dollárt azoknak a szerb kutyáknak, akik megölték a trónörökösünket,
azoknak a románoknak, akiket nem mi támadtunk meg, hanem mint áruló szövetségesek ők röhanták meg rajtaütésszerűen
a magyar határokat, és azoknak a cseheknek, akikkel Magyarország nem is volt háborúban.

Elvették a színmagyar Csallóközt, Biharországot, , Székelyföldet. Elvették Klapka várát, Komáromot, elvették egykori
koronázó városunkat Pozsonyt, Rákóczi fejedelem városát, Kassát, Thököly fejedelm városát, Késmárkot, elvették
Eperjest, Iglót, Nagyváradot, 17 királyunk temetkezési helyét, elvették Kolozsvárt, Gyulafehérvárt, Marosvásárhelyt,
Brassót, Szebent, Aradot, Temesvárt, Szatmárt, elvették Újvidéket, Szabadkát, Zentát, Torontált, elvettek több,
mint 500000 főnyi németet, akiknek eszük ágában sem volt akár oláh, akár szláv uralom alá tartozni.

Elvették a tótok a magyar címerből és eltulajdonították, ELLOPTÁK, a hármas halmot és a kettős keresztet.

35 ezer főnyi hadsereget engedélyeztek a belső rend fenntartásához, miközben a gúnyhatárokon körben 700 ezer főnyi
hadsereget tartottak fegyverben, A BÉKEFELTÉTELEKKEL ELLENTÉTBEN. Nem tarthatott e kis magyar hadsereg sem
tűzérséget, sem repülőgépeket, miközben a tótok, oláhok, és szerbek állig fel voltak fegyverkezve tankokkal,
nehéztüzérséggel, repülőgépekkel.

Kicsire nyomorított áldott hazánk akkori nagy közigazgatási és katonai személyzetének KÉTHARMAD RÉSZÉT EL KELLETT
BOCSÁTANI! Az elbocsátott százezreknek, feleségekkel, gyermekekkel, nyugdíjat kellett fizetni a súlyos háborús adósságok
törlesztésén, az évi 11 millió dollár jóvátételen és a megszálló oláh tolvajbandák által elrabolt javak pótlásán kívűl és
mindezt 8,5 millió megmaradt lelkileg összetört magyarnak, NÉGYÉVES HÁBORÚ, ÉS 10 HÓNAPOS KOMECIONISTA
FORRADALMI GARÁZDÁLKODÁS, ÉS MÁSFÉL ÉVES MEGSZÁLLÁS PUSZTÍTÁSAI UTÁN.

Forrás: Kárpátia Magazin Trianon Különszáma


ÁTKOZOTT LESZEL MINDIG TRIANON, ÉS MINDAZOK AZ ORSZÁGOK, AKIK BABBA MÁRIA ORSZÁGÁT FELNÉGYELTÉTEK !


Téma: "Baloldali" kormányzati jósda :D
lacafaca
2007. május 30. 22:38 | Sorszám: 158
Szerintem áltudomány !
Hol van az megírva, hogy a Hold vagy a Mars így vagy úgy kel fel, akkor nekem most jó napom lesz, vagy rossz.
Szerintem egy éktelen nagy baromság. Persze, hinni lehet benne, csak nem érdemes. Én is el szoktam olvasni a horoszkópomat, és jót röhögök rajta. Soha sem jön be.
Kérdeztem egy kolléganőtöl, most mi a baja, nagyon morci volt.
Azt mondta, hogy a horoszkópja mára rosszat jósolt. Mondtam neki egy viccet, elmosolyodott. Aztán egy pár óra múlva odajött hozzám és azt mondta, köszöni, hogy kiábrándítottam ebből a marhaságból.
Erről ennyit.

Téma: Nyílt népirtási szándék
lacafaca
2007. május 30. 22:20 | Sorszám: 13
Ez mellé ment. Tiszavirág jobbos !!!
lacafaca
2007. május 30. 22:00 | Sorszám: 11
Na, ezért találták ki anno.
De azt is nézzük meg, hogy most mekkora fizetésre, és milyen adóteherre építik.
Én az USA-ban röhögve kifizetném.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. május 29. 22:09 | Sorszám: 1720
Nem várok semmit, csak tudom, hogy nagyságrendekkel nagyobb hallgatóságunk van. Ezért állok neki vitatkozni a hülysékkel is.
lacafaca
2007. május 29. 20:31 | Sorszám: 1718
Igen. Többek között a többiztosítós rendszer istenáldásában is.

Téma: Diktatúra az Indexen :-(
lacafaca
2007. május 29. 01:14 | Sorszám: 1082
Azért ne írj le minden Magyar embert. Vagyunk még páran, igaz nem teljes hatalomban. Azért harcolunk.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. május 29. 01:11 | Sorszám: 1704
Pont erről tépem a pofámat.
Üdv. lacafaca
lacafaca
2007. május 29. 00:53 | Sorszám: 1702
Szia Ron !
Erre nincs válasz ???

Téma: Diktatúra az Indexen :-(
lacafaca
2007. május 29. 00:51 | Sorszám: 1080
Köszi, már törölték.
"Árt az MSZPnek az oszodibeszed.com"
Ez fogad.
De sebaj. A maszop végképp elásta magát. Ezt vidéki emberektől hallom. Előtte rájuk szavazott.
Úgyhogy mindenkinek mondom: fel a fejjel.

Téma: A ballib szavazók engedjék előre a többieket a várólistákon!
lacafaca
2007. május 29. 00:46 | Sorszám: 91
Igazad van, csak nem mindenhol ennyien.

Téma: balliberális hazugságok és a sánta kutya II
lacafaca
2007. május 29. 00:27 | Sorszám: 200
Nem fognak, csak ellene. A nagytőke ezt meghatározta, visszaút nincs. Nézd meg csak az ország kamatterheit.
A komplett SZJA. Mit lehet itt még tenni ???
Adósság átütemezés, és a hitelezők pofájának leszarása. Ennyi. Minden más nemzethalál.

Téma: "Baloldali" kormányzati jósda :D
lacafaca
2007. május 29. 00:19 | Sorszám: 88
Na, ezzel teljesen egyetértek, avval a kiegészítéssel, hogy valamire le kell nyúlni az adóforintokat, aztán valamilyen címszóra könyvelni kell, mert az APEH bazi szigorú. Ha nem írják oda, hogy mire, tán még kutakodnának. Na, mostmár nálam fognak. Mindegy, le vannak sz...va.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. május 29. 00:02 | Sorszám: 1701
Nagyon jól látod. Sőt, megfejelném azzal, hogy anno a Horn-ék (94-98) létrehozták a magánnyugdíj pénztárakat.
A hülyék még azzal sem számoltak, hogyha egy réteg kikerül
a nyugdíjjárulék fizetés alól, az mekkora költségvetési mínuszt jelent. Ekkora balfékek voltak.
Azt ne tudd meg, hányan tűntek el és zenélték el a lóvét.
A Magyar mádiában azt sem lehet tudni, hogy ezekkel a befizetőkkel mi lett. Mi van a pénzükkel, van-e elfogatóparancs, tudjuk-e, kik azok. Bár én sejtem.
Na, ugyanez a sors vár az eü.-ben is. Aki ezt nem látja, az vak.
lacafaca
2007. május 28. 23:08 | Sorszám: 1698
Idézet:
vessetek meg, de én a jobb ellátást választom..ha lehet, ugyanannyi pénzért

Tökéletesen egyetértek, én is. Majd a második idézetnél válaszolok érdemben.

Idézet:
Jó, leírom mégehgyszer: a koncepció része, hogy a magánbiztosító nem viselkedhet úgy, mint az audi, sőt, úgy sem, mint egy gépjármű biztosító. Ez a szabályozás része. Nincs tehát olyan zsarolási potenciálja, mint pl. az audinak.
Ha neki ez így profit, a fene bánja.
Olvastad zappara leírását a dialízis központról? Mi a véleményed?

Az a véleményem, hogy a ... televan azzal, hogy az állam rossz tulajdonos. A megfelelő managger-t kell odatenni, majd akkor nem lesz az.
Érdekes. Az állami cégek tömkelegét adzák el, oszt kiderült, hogy a cég jól működik.
Na, ugyanez van az eü. vel. Magánbiztosító. Hulla jó ellátás.
Ezt miért nem lehet megcsinélni az államiban ???
Megmondom. Mert az szar, azt le le kell építeni, szarul kell vezetni, hogy privatizálni lehessen.
Innentől kezdve nekem tejel. Megvizsgáltad valaha, hogy az államnak mi pénzbe kerül a magánbiztosító.
A ... tele van azzal, hogy azért kell eladni, mert az állam rosszul működteti.
Nem eladni kell, hanem a megfelelő szakembert kinevezni.
Jó, tudom a játék arra megy ki, hogy sz...é, h...é privatizálni, aztán lenyúlni az adóforintokat.
Cáfolj meg, ha tudsz. Az elmúlt 13 év (szándékosan nem 17-et írtam) erre ment ki. Csak a hülye nem látja.

lacafaca
2007. május 28. 21:48 | Sorszám: 1695
Persze, nem ide tartozik, csak példának említettem a zsarolási potenciál miatt. Ha nem érted, lelked rajta.
A magántőkével semmi bajom, csak nem olvasol figyelmesen.
Már leírtam. Nem az eü.-be való, ott a profitnak semmi keresnivalója nincs. Kiegészítő biztosítást úgy tudom, ma is köthetsz, csak győzzed fizetni.
lacafaca
2007. május 28. 21:26 | Sorszám: 1686
Oké. Csak egy év múlva ne mond azt, én nem ilyen lovat akartam. Elviekben még igazad is lehetne.
De nézd meg az ide települő multikat. Mindegyik csak kaszálni akar, és ezügyben zsarolja a mindenkori kormányt.
Danone, Audi stb...
El ne képzeld, hogy a biztosítók nem erre vadásznak.
A kölcsönök ugyanezt a célt szolgálják, fizessél államilag garantált kamatot, közben ráveszlek (vagy rákényszeritelek) mint államot, vegyél fel kölcsönt, majd fizesd a kamatokat. Erre megy ki itt is az egész. Nem veszed észre ???
lacafaca
2007. május 28. 20:55 | Sorszám: 1674
Lehet, hogy a szándék így van kommunikálva. De majd figyeld meg, bevezetik, majd azt mondják, meg kell emelni a tb. járulékot, mert a magánbiztosító többe kerül.
Elvtársak. Nem bontottuk ki az igazság minden elemét. Ezt már ismerjük.
lacafaca
2007. május 28. 20:42 | Sorszám: 1672
1) Örülök, hogy így látod, akkor Te már láttál törvénytervezetet is, mert én csak ígérgetéseket hallottam, mint 2002-ben és 2006-ban.
2) Dehogynem arról van szó. Folyamatosan az eü. kasszáról van szó és arról, hogy ezt ki fogja lenyúlni és mennyit kaszál rajta és nekünk mennyibe fog kerülni.
3) Na látod, ezért nem szabad a magánbiztosítót még a közelébe sem engedni az eü.-nek. Mert nem érdekli, mekkora a sorbanállás. Viszont nekünk az életünkről van szó.
lacafaca
2007. május 28. 20:21 | Sorszám: 1666
1. #1659., #1662.
2. Nem, mert az állam fizette, viszont mutass nekem egy kimutatást,
hogy ez így olcsóbb. A profit miatt szerintem drágább.
3. Egyel kevesebb központot kell finanszírozni, megnő a sorbanállás, esetleg halálozás, kevesebb kiadás.
lacafaca
2007. május 28. 20:04 | Sorszám: 1664
A Miskolci dialízis központot most számolták fel, viszont a többire meg Te nem válaszolsz.
lacafaca
2007. május 28. 19:57 | Sorszám: 1662
Idézet:
" Nem kell érteni hozzá."

Ez is egy hozzáállás

Egyébként vannak a mostani koncepciónak ún. alapelvei, hogy még érvényesek-e, azt nem tudom, mert kb a 100. javaslatot csócsálják, de kb a következők:

Magánbiztosítók úgy léphetnek a piacra, hogy
- nincs válogatás, aki szerződni akar velük, az szerződik
- minden ellátás, ami jelenleg szerepel az oep jegyzéken, jár a biztosítottnak az alapcsomagban, tehát mostani feltéteknél lehet rosszabb az ellátásod.

Ha ez a két dolog megvalósul, milyen veszély fenyeget?
Azon kívül persze, hogy "de ez a rohadt magántőke úgyis profitot akar, ezért kicseszik veled", de ennyi erővel állítsuk vissza a szocializmust.


Kiragadsz egy mondatot és arra válaszolsz.
Ha ez a két dolog megvalósul. Ha.
Vannak dolgok, amiket nonprofit szervezetekre kell bízni, mert a profitnak
semmi keresnivalója nincs ott. Ilyen az egészségügy.

lacafaca
2007. május 28. 19:38 | Sorszám: 1659
Nem kell érteni hozzá.
Elég, ha megnézed a mostani biztosítók tevékenységét.
Majd itt is lesz apróbetűs rész, amit sokan nem olvasnak el, ők azért nem kapnak biztosítást. Akik meg elolvassák, ők meg nem kötnek.
Mi van az apróbetűs részekben ???
Tűzkárra, vízkárra (lásd árvíz) és Oszkárra nem vonatkozik.
Majd amikor elmész focizni a haverokkal és eltörik, kificamodik a lábad, bokád, eléd rakják az apróbetűs részt,
hogy Te kerested a bajt, erre a biztosításod nem vonatkozik, fizessél.

Téma: Bojkott ...
lacafaca
2007. május 28. 15:49 | Sorszám: 3
Csatlakozom, bár eddig is, ha tehettem Magyar terméket vásároltam, úgyhogy nem lesz nehéz.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. május 28. 15:27 | Sorszám: 1648
Igazad van.
lacafaca
2007. május 28. 15:14 | Sorszám: 1643
"mi abajod a multikkal..ők hozzák a GDP kb 70-80%-át"
---------------------
Én 50-60 %-ról tudok, de mindegy.
Viszont az dolgozók kb. 15%-át foglalkoztatják. Ha a Magyar vállalkozó ekkora támogatást kapna, akkor ő is tudna GDP-t
produkálni és nem 70%-ot, többet.
lacafaca
2007. május 28. 15:05 | Sorszám: 1640
Az Orbánkormány alatt volt erre akarat, csak nem figyelsz oda, vagy nem is akarsz odafigyelni.
OV több interjúban is elmondta 2002 előtt, hogy Ő is neki akart esni a kórházreformnak, de szakértők elmagyarázták Neki és meggyőzték, hogy az alapoknál kell kezdeni.
Ezért jött a háziorvosi praxis reformálása, privatizálása.
Csak ez olyan privatizáció, amiről tudni lehet, nem a nagytőke fog belefeccölni, mert ott gyógyítani is kell.
Eztán jött volna a többi, de az itenadta nép leváltotta, majd 2006 ban ismét annak hitt, aminek hinni akart és nem a saját szemének és tárcájának.
lacafaca
2007. május 28. 14:59 | Sorszám: 1635
Én egy percig sem hittem el, viszont sokan bedőltek. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy most is azt ígérik, senki sem marad ki a rendszerből.
Majd akkor is azt fogod mondani, ígérték a reform hevében ???
lacafaca
2007. május 28. 14:56 | Sorszám: 1634
"igen is éppen ideje firtatni az elköltés módját..régen eljött az ideje.."
-------------------
És szerinted ez csak a többiztosítóval oldható meg ???
Sima elszámolással nem ???
Persze, akarat is kell hozzá, mintahogy az most nincs,
mert akkor látszana, hogy kik lopják el a pénzt.
lacafaca
2007. május 28. 14:53 | Sorszám: 1632
Az esetek túlnyomó többsége egy ötperces vizsgálat, majd receptírás. Bazi drága mulatság mi ?
Szerintem egy műtét sem kerül többmillióba, mégha egyórás
akkor sem, a használt eszközök és a személyzet sem.
lacafaca
2007. május 28. 14:47 | Sorszám: 1630
"ezerszer elmondták, hogy senkit nem akarnak kizárni a rendszerből..aki fizet, vagy aki helyett az állam fizet (ez megint az amerikai minta, amihez közünk sincs)"
------------------------
Ezzel egy bajom van. Ezerszer megmondták, hogy nem lesz gázáremelés. Sőt, húsz évre megyó (D209) meg is ígérte.
Ha majd látom a törvény konkrét szövegét, talán elhiszem.
De addig marad a jelenlegi álláspontom.
lacafaca
2007. május 28. 14:20 | Sorszám: 1623
Dehogynem.
Pontosan erről szól a többiztosítós rendszer.
A kockázatközösség megbolygatása, egyesek kizárása a rendszerből, a hálapénz ígyis-úgyis marad, az ellátás színvonala nem javul, viszont drágább lesz.
Mutassál egy biztosítót akár, amelyik beruházást eszközölt volna a biztosítottak érdekében.
lacafaca
2007. május 28. 13:55 | Sorszám: 1614
Ezt embere válogatja. Én pl. sokkal többet fizettem be,
mint amennyit visszakaptam. Mégsem kiabálok a többiztosítóért, mert vannak magasabb szempontok is.
Mint pl. a Nemzet megmaradása. Ezért szolidáris vagyok
nemzettársaimmal.
lacafaca
2007. május 28. 13:48 | Sorszám: 1612
Köszi, hogy felvilágosítottál, ezt eddig is tudtam.
Mindössze arra a fonák helyzetre szerettem volna rávilágítani, ami a szadesz agyament ötlete.
Persze nekik nem agyament, hiszen ezt akarják lenyúlni.
lacafaca
2007. május 28. 13:43 | Sorszám: 1608
Tévedsz, ez már régóta nem igaz.
Ismeretségi körömben sokkal több a fideszes nyugdíjas, mint a balos. Ez már 2002-ben is így volt.
lacafaca
2007. május 28. 13:32 | Sorszám: 1605
Oké, legyen többiztosítós. De ne a nyugdíjasoknak, ne azoknak, akik
életük javát ledolgozták és fizették a tb-ét.
Legyen többiztosítós azoknak, akik most állnak munkába.
De ne vonják le a fizetésükből. Ők válasszák ki, milyen biztosítást
kötnek és mennyiért.
A mostani elképzelés olyan, mintha a casco-t kötelezően vonnák
mindenki fizetéséből. Na, ezért vagyok ellene, a működési költségekről
nem is beszélve.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
lacafaca
2007. május 27. 23:52 | Sorszám: 44
Szia Cibulka !
Te ugyanaz vagy ??? Tudod, miért kérdezem ???

Téma: ..most pedig nevessünk egy kicsit..
lacafaca
2007. május 26. 13:55 | Sorszám: 1918
Igeeeeen !!!
(:-))
lacafaca
2007. május 26. 12:58 | Sorszám: 1915
Valóban ne.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
honfi
2007. november 18. 23:03 | Sorszám: 440
Ez nem igazi ellenzék. Hiszen a Fidesz is a töke diktatúráját támogatja. A nép kezébe juthatna a hatalom, s attól félnek ök is, mint az ördög a tömjénfüsttöl.
Nagyon büzlik nekem ez az egész, le van itt zsírozva minden megemlíthetö szervezet.

Téma: Mi van Áderrel?
lacafaca
2007. május 20. 13:48 | Sorszám: 30
"A szólás szabadsága nem jelenti azt, hogy köztiszteletben álló államférfit".
-------------------------
Egyáltalán nem áll köztiszteletben.
Előttem biztosan nem.

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 20. 00:59 | Sorszám: 59
" http://www.ifamericansknew.org/ "
--------
Köszi ezt a linket, nagyon tanulságos.

Téma: Mi van Áderrel?
lacafaca
2007. május 20. 00:32 | Sorszám: 22
"Mint ahogyan a jelenlegi MDF-nek sincsen semmi köze az MDF-hez!

Ezért kellene a jelenlegi helyett MDF helyett egy MDF! "
------------------------------
Jobbosként csak azt tudom Neked mondani, a régi mdf-re sincs semmi szükség. Még OV-ra is mérges vagyok, amikor az antall-i örökségre hivatkozik.


Téma: Ingatlanadó?Kinyilitkoztattak már, milyen lesz?
lacafaca
2007. május 20. 00:24 | Sorszám: 77
"Az ingatlanadó azért jó, mert KÖTELEZŐ lesz bevezetni."
--------------------------
Elmegy a picsába az a kormány, amelyik egy élet adózott munkáját tovább akarja adóztatni.

Téma: A balkani magyar rendorseg,ismet belerottyantott a nullaslisztbe!!!
lacafaca
2007. május 20. 00:04 | Sorszám: 11
Bocsi, de az igazi gazember nem petrétei, ő csak egy végrehajtó. Az igazi gazember az ő főnöke.

Téma: Ruzsa Magdi megnyeri nekünk?
lacafaca
2007. május 14. 18:32 | Sorszám: 300
Ne keseregj, Magdi nagyon jó volt. Végülis Ő nyerte a dalszerzők díját. Régóta tudjuk, hogy ezek a nemzetközi döntések politikaiak. Mint a szépségversenyeké.
Mindig van egy irányzat, amit az adott évben levajaznak.
Állandóan azt hallani, hogy milyen szépek a Magyar Nők.
Ez igaz, tanúsíthatom. Mégis, a szépségversenyeken labdába sem rúgunk.

Téma: Kár volt nekimenni az indexnek!
lacafaca
2007. május 14. 00:20 | Sorszám: 35
Plusz nézd meg az árnyalást és a gyűrődéseket. Nincs.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. május 14. 00:18 | Sorszám: 1393
Nem mondod. Kinek a hibája volt szerinted ???

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 14. 00:17 | Sorszám: 50
Mi a véleményed a HAMASZ-ról ?
Én azt tudom, hogy a Palesztínokért harcol.

Téma: OV TV :)
lacafaca
2007. május 14. 00:13 | Sorszám: 14
Nagyon szívesen.
lacafaca
2007. május 14. 00:04 | Sorszám: 12
http://orbanviktor.hu/

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
lacafaca
2007. május 14. 00:02 | Sorszám: 1391
Én sem, pedig itt élek. Lekopogom, 30 éve nem voltam orvosnál.
lacafaca
2007. május 13. 23:45 | Sorszám: 1389
Hidd el, be van építve az árába (jövedéki adó).
Ja, hogy nem arra költik ???

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 13. 23:39 | Sorszám: 48
Na mindegy, egy tény. Izraelnél rasszistább nép nincs ma a világon. Én nem szeretnék a saját hazámban Palesztín lenni, ezért megteszek minden tőlem telhetőt.

Téma: A jobboldal sikertelenségének titkai...
lacafaca
2007. május 13. 23:29 | Sorszám: 57
A legfontosabbakat felsoroltad, valóban.

igazságotm-mel is egyetértek.


Téma: OV TV :)
lacafaca
2007. május 13. 23:26 | Sorszám: 9
Igazad van, sokszor én is szenvedek tőle.
Az ember nem mindig naprakész, főleg hogy ennyi melóra ennyi pénzért kényszerítik.

Téma: Rabszolgasors megemlékezés
lacafaca
2007. május 12. 02:16 | Sorszám: 18
Ne szégyelld, emberi dolog !!!

Téma: Ballib médiapatkányok
lacafaca
2007. május 12. 02:13 | Sorszám: 367
"Egy hétvégi tévéműsorban Vágó István, a népszerű kvízmester részletesen kifejti, hogy szerinte egy televíziós szereplőnek nem szabad nyíltan kiállni egyetlen politikai párt mellett sem. Ennek oka az, hogy a jelenlegi megosztottságban egy ilyen rokonszenv-nyilatkozat nem maradna következmények nélkül. Ezek pedig esetében azt jelentenék, hogy a másik tábor kedvelői elkapcsolnának miatta a csatornáról. Ezt pedig országos televízió munkatársaként kerülni akarja."
---------------------------------------------
Ez az állat még nem tudja (vagy nem akarja tudni), hogy mindenki tudja, melyik oldalon áll. Közröhej.

Téma: Nyomor.
lacafaca
2007. május 12. 01:59 | Sorszám: 138
Sőt. Ennél van lejjebb is.

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (4.)
Macisajt
2007. november 16. 14:03 | Sorszám: 347
"Az a koncepcició (sajnos) a hallgatás mögött, hogy mihelyst a Fidesz odaáll egy ilyen mellé, akkor máris
1. "a Fidesz gusztustalan módon politikai hasznot akar húzni a zemberek bajából"
2. "a tüntetőket a Fidesz heccelte föl politikai okokból"


Stimmel.
Mármint hogy az odaállás után ez (is) lenne belőle...
Na és? -kérdezhetném horngyulásan.

Ez nem a radikáljobb agyhalott zombijainak agyament gárdázása vagy a kukaégetéssel egybeközött "kormánybuktató" akciózása.

Ez bizony egy olyan kérdésekben elindult társadalmi tiltakozási hullám, amelyből a Fidesz egyszerüen nem maradhat ki.
Már amennyiben komolyan veszi legnagyobb ellezéki párt szerepét.

Mert lehet közben "ügyfélszolgálati irodát" nyitni a népszavazás elökészitésére..
Meg lehet a 2011-es(!) EU elnökségre készülödve ötpártit kezdeményezni á lá Németh Zsolt..
Meg lehet Amerikában az oroszokról óbégatni tomlantosnak- á lá Orbán.

Szóval, sok mindent lehet.

De úgy hogy közben az országban példa nélküli sztrájk és tiltakozási hullám van készülödöben és erről a Fidesz hallgat, illetve fenti "műveletekkel van elfoglalva"...no ezt nem lehet megtenni.
Büntetlenül bizonyosan nem.

Nahát


Téma: Zéro tolerancia
lacafaca
2007. május 12. 01:50 | Sorszám: 107
"Zsozsó ("panem!") már nem nagyon maradt a Szadomaszo-plebsnek."
---------------------------
Vigyázz. Azért az APEH dolgozik rendesen !!!

Téma: Ruzsa Magdi megnyeri nekünk?
lacafaca
2007. május 12. 01:44 | Sorszám: 162
Hajrá Magdi !!!
Ne törődj a jugózókkal.

Téma: Olvastátok? (5.)
lacafaca
2007. május 12. 01:42 | Sorszám: 1063
És akkor ezek merik venni a bátorságot békés tüntetők és ünneplők megverésére !!!
Nembaj, majd csemegézünk.

Téma: Láttátok? 2.
lacafaca
2007. május 12. 01:38 | Sorszám: 746
Igen, nagyon szánalmas. Az agymosás folyik ezerrel.
lacafaca
2007. május 12. 00:52 | Sorszám: 738
Itt van egy magyarázkodó magyarázat.
http://index.hu/velemeny/jegyzet/0705SS/

Téma: Ki lopta el Antall Józsefet ?
lacafaca
2007. május 10. 17:25 | Sorszám: 3
Valaki ellophatná már don el-qrót !
lacafaca
2007. május 10. 17:24 | Sorszám: 2
Nekem tele van a hócipőm a antalli örökséggel.

Téma: Zéro tolerancia
lacafaca
2007. május 09. 23:17 | Sorszám: 6
Jeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!

Téma: A Holokauszt onallo tantarggya tetelet szorgalmazzak!!!!!
lacafaca
2007. május 09. 22:55 | Sorszám: 893
Ma Magyarországon mindenki antiszemita, aki nem akar a Palesztin nép sorsára jutni. Pedig nagy az esély !!!!!!!

Téma: Ki jön Gyurcsány után?
lacafaca
2007. május 09. 22:50 | Sorszám: 35
Bocsi !!! elqró
lacafaca
2007. május 09. 22:39 | Sorszám: 34
Hogy ki jön don-eqró után ?
Hát remélem Orbán Viktor.

Téma: Zéro tolerancia
lacafaca
2007. május 09. 22:36 | Sorszám: 4
Igen, tudom. De belső infók alapján már azt is tudom, hogy Nekik is tele van a hócipőjük. Valahol Ők is Magyarok.

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 09. 22:32 | Sorszám: 43
Egyetértve Veletek azon leszek, hogy ez a topic életben maradjon. Teszem ezt azért, mert nem szeretnék palesztin lenni a saját hazámban.

Üdv.: lacafaca


Téma: Zéro tolerancia
lacafaca
2007. május 09. 22:25 | Sorszám: 2
Mi itt Magyarországon (már akiknek van agyuk) félünk.
Tisztelet a kivételnek.
Ha láttad Október 23.-át, akkor tudod, miről beszélek.
Az agymosottak országa segítségért kiált. Én nem félek,
de nagyon sok honfitársam igen. Csak még ezzel sincs tisztában,
és azzal sem, hogy mitől fél jobban. A rendőrségtől,
a kommunizmustól vagy a fasizmustól. Nem fogja föl, hogy
egyiktől sem kell félni. Így már talán érthető.

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 08. 11:05 | Sorszám: 38
Ez mind Izrael szövetségese lenne ?

Téma: Dübörög a magyar gazdaság
lacafaca
2007. május 07. 21:36 | Sorszám: 556
Örülök,hogy hogy ezt hiszed !!!!
lacafaca
2007. május 07. 21:27 | Sorszám: 553
Ne jelentsd be a csődöt.
A bux azért szárnyal, mert kormányzati pénzből, kormányzati menővereket hajtanak
végre.
Emlékezz ! Ov. alatt a bux. 2112. volt. Akkpor miről beszélünk ?

Téma: Franciaorszag magyar szarmazasu elnoke Nicholas Sarkozy
lacafaca
2007. május 07. 21:14 | Sorszám: 90
Szia Conceptos !
Én nem ismerem se egyiket,sem másikat.
De.
Egy dolgot tudok. A bal oldal még nem alkotott semmit sem a gyilkosságokon
kívül.

Üdv.: lacafaca

lacafaca
2007. május 07. 20:06 | Sorszám: 82
Szia Conceptos !
Én nagyon örülök annak, aminek Te is örülsz. Azért, mert a baloldal ott
is bebizonyította, hogy bizonyos emberek árnyékából (köpönyegéből) nem
tud kibújni. "Zavargások lesznek". Na és ki nem szarja le.
Ha nekem itthon a ballibsi ugyanezt mondaná, dafke a jobboldlra szavaznék,
egyébként amúgy is. Tipikus ballibsi megnyilvánulás. Riogatni az enbereket,
hogy mekkora balhé lesz. Lásd, Magyarország !!!

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 07. 19:58 | Sorszám: 33
Ezt írod:
"Egyébként egyetértek azzal, hogy a megbékélésnek kétoldalúnak kell lennie és Izraelnek csak akkor szabad bármit is aláírnia, vagy bárhonnan is kivonulnia, ha megfelelő biztosítékokat kap, nem csak saját biztonsága, hanem szövetségesei részére is."
----------------------------------
Nézzünk már egy szövetségest abban a térségben !

Téma: Több biztosító kevesebb lesz
lacafaca
2007. május 07. 02:53 | Sorszám: 35
"Mint tudjuk: az ilyen lovasberényi házibulikon nem az a fontos, ami a tájékoztatókban elhangzik, hanem az, ami a helyszínen elhangzik, de utána nem kerül bele a tudósításokba"
-----------------------
Nagyon igazad van !!!

Téma: Franciaorszag magyar szarmazasu elnoke Nicholas Sarkozy
lacafaca
2007. május 07. 02:33 | Sorszám: 50
Ez a sokadik alkalom, hogy Trianon óta a Franciák nem hülyék.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 02:31 | Sorszám: 549
Evvel én is egyetértek !!!!!!!!

Téma: Széthullik az Mszp?
lacafaca
2007. május 07. 02:28 | Sorszám: 109
Kibaszottul egyetértek !!!!!!!!!!!!!

Téma: A liberalizmus alkonya
lacafaca
2007. május 07. 02:26 | Sorszám: 124
Nem érted a lényeget és a törvényeket.
Plusz #119.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 02:24 | Sorszám: 547
Jajj aranyoskám !!!
Csak balhé ne legyen !!!
Ugye, a békesség !!!
---------------------------
Na, ettől megyek a falnak.

Téma: Gyurcsány Fegyenc II
lacafaca
2007. május 07. 01:44 | Sorszám: 438
Nálatok hogyan van ez ???
Egyáltalán létezik ilyesmi ???
Külditek a börtönbe ???
Vagy csak nálunk ???

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 01:41 | Sorszám: 537
Ebben Neked igazad van, csak nem ismered a mai Magyar valóságot.
Ha nem lennének 2/3-os törvények, akkor a mindenkori hatalom azt csinálhatna, amit akar.

Téma: Horthy Miklós és Magyarország 1914 - 1945 között
lacafaca
2007. május 07. 01:37 | Sorszám: 912
A Magyar történelemnek 3 jó korszaka van.
1. István királyunk.
2. Mátyás királyunk.
3. 1919-1920 Trianon
4. 1920-1944 Nagybányai Vitéz Horthy Miklós
Szerintem a fent felsoroltak a Magyar nép legvitézebb és legsikeresebb korszakai. Szerintem. Kivéve a 3.-as pontot.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 01:27 | Sorszám: 534
Na látod, itt van a kutya elásva.
"Néhány" nevető embert láttál.
Lehet, hogy messziről. Csak fogatlan, lepusztult, ingyen virslit és meleg sört ivó nevető emberrel találkozhattál.
Mi, itt a jobboldalon évek óta depisek vagyunk, mert nem látjuk a leváltás törvényes eszközét.
Ságvári felszabadult volt, mert őt nem érdekelte az akkori törvény.

Téma: Gyurcsány Fegyenc II
lacafaca
2007. május 07. 01:22 | Sorszám: 436
Hadd találgassak, ez is elévült ???

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 01:17 | Sorszám: 532
130.000 /
200 =
650 USD
Ebből kellene megélnie az átlag Magyarnak Chacago-i áron.

60.000 /
200 =
300 USD
Ebből kellene megélnie az átlag nyugdíjasnak Chacago-i áron.

Na, ez a nem semmi. David Copperfield elbújhat mellette.

lacafaca
2007. május 07. 00:58 | Sorszám: 523
Én is így vagyok vele.
És engem is érdekel a Magyarság sorsa, függetlenül attól, hogy hova szavazott az állatja.
Megtehetném, hogy szarok bele, de nem teszem.
Engem tényleg érdekel, mert Magyar vagyok. Panel prolik, ébredjetek !!!

Téma: Izraeli módszerrel ölték meg a túszejtőt
lacafaca
2007. május 07. 00:55 | Sorszám: 149
Na, ezért írtam a #146-ot.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 00:48 | Sorszám: 518
Igen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lacafaca
2007. május 07. 00:47 | Sorszám: 517
Oké.
1990.
Az ország nettó adósságállománya 14 milliárd $.
Az ország bruttó adósságállománya 20 milliárd $.
2002. Április.
Az ország nettó adósságállománya 20 milliárd $.
2007. Január.
Az ország nettó adósságállománya 40 milliárd $.
Az ország bruttó adósságállománya 60 milliárd $.

Csak a kamatok a komplett szja bevétel.
Szerinted ez kormányzás ?????????????

lacafaca
2007. május 07. 00:43 | Sorszám: 512
Erről a pályáról van letérés, mert a konvergencia program, az az eu felé egy kormányprogram. Egy másik kormány másik programot nyújthat be.

Téma: Anyaság.
lacafaca
2007. május 07. 00:35 | Sorszám: 57
Igen, tudom.
Ajánlanék Neked egy weboldalt.
http://tdyweb.wbteam.com
Az oldal alján kattints Drábik-ra.
Nagyon sok mindent megtudtam a gazdaságról és az Amerikai társadalomról.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 07. 00:28 | Sorszám: 506
Oké, maradj sötétségben.
lacafaca
2007. május 07. 00:27 | Sorszám: 504
Szia, igazad van.
Olvasd el #494-et.

Téma: Anyaság.
lacafaca
2007. május 07. 00:23 | Sorszám: 55
Szia !
Nagyon egyetértek Veled.
A mai jelszavak: szingli, trendi, pedofil, szadesz stb..
Undorító. A család le van szarva. Pedig ez a legkisebb egysége az egészséges társadalomnak. Ebből tud kinőni a következő EGÉSZSÉGES nemzedék. Ebben (ebből) él a HAZA.
lacafaca
2007. május 07. 00:15 | Sorszám: 53
Ezúton is szeretném köszönteni a Magyar Édesanyákat !!!
lacafaca
2007. május 07. 00:12 | Sorszám: 52
Budapesti lévén mennyire egyetértek veled.
Gyerekként én is nyaraltam a vidéki rokonoknál, pont ugyanezt láttam. Ma már nem mindenhol van így, nagy kár.
Pedig virágozna (többek között ettől is) a Magyar Vidék.

Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 07. 00:05 | Sorszám: 28
Most nem értelek, kicsit bővebben.
lacafaca
2007. május 07. 00:01 | Sorszám: 26
Valszeg nem komenista, hanem rájött arra, hogy ez így nem mehet tovább !

Téma: Széthullik az Mszp?
lacafaca
2007. május 06. 23:59 | Sorszám: 105
Azt írod:
"1
Az igennel szavazók körében még népszerűtlenebbé tette[forrás?], hogy a 2004. december 5-i népszavazás előtt, a pártja „nem” melletti kampányában 800000 határontúli áttelepülésével riogatott. E miatt a határon túli magyarság körében is mélyre zuhant a népszerüsége."
-------------------------------------------------
Ezt csak azért tehette, mert mesterségesen sötétségben van tartva a nép !
Ha belegondolt volna a választó, hogy hogyan is jöhetett volna ide ennyi ember (lásd lakások száma, lakásépítés),
Akkor ez a manőver nem ért volna célt. De ugyanez igaz más területekre is.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 06. 23:45 | Sorszám: 501
A FIDESZ kb másfél évet áldozott arra, hogy a társadalom minden rétegével, szereplőjével egyeztessen. Ez nem kívánságlista, hanem az egyes szereplők bizonyos (megvalósítható) igényeit összefogja, és erre egy koherens gazdasági programot építsen fel.
Aki ezt nem érti, annak coki. Azért coki, mert nem is hajlandó semminek sem utánanézni, hanem azt szajkózza a maszop dumáiból, amit saját maga is hallani szeretne.

Téma: Fogadjunk! ( 2.)
lacafaca
2007. május 06. 23:39 | Sorszám: 83
Mit gondoltok, kik lehetnek a Kádár-sír kirablói?
Fogadjunk!

1.Qrcsány mögött álló erők:
*tiszavirág
*terra
*erdelyilany ( conceptos )
*Lzsolt
*pannonpuma
*lacafaca

2.Qrcsány ellen dolgozó erők:
*
*
*

3.Nem tudom,de nem is érdekel,jól tették:
*mpd

4.Qurcsány:
*kapitamunista
*zappara
*lacafaca

5.Avantgard művészi hajlamokkal megáldott milliomos pszichopata sátánista gyűjtő:
*mezeiegér

lacafaca
2007. május 06. 23:35 | Sorszám: 81
A május 9.-i "béke láncon" elmondott ElQuró beszédben hányszor hangzik el Orbán Viktor neve?

1-5 között:
*tiszavirág
*

6-10 között:
*lacafaca
*

11-20 között:
*
*

megszámlálhatatlanul:
*pannonpuma


Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 06. 23:13 | Sorszám: 499
Pont ez a lényeg, ott sem teszi. Nem járatja meg a lóvét az APEH-on keresztül, hanem a költségvetésből kiegészíti az eü. kasszát és azt kommunikálja, hogy vannak potyautasok.
Ezek többsége állami alkalmazott a "trükkök százai" miatt.

Téma: Izraeli módszerrel ölték meg a túszejtőt
lacafaca
2007. május 06. 23:09 | Sorszám: 146
Szerintem a jobboldal bírálatával nincsen semmi baj, ha nem állandóan a zorbánozásban merül ki.
Ha mindenáron bírálni akarsz valakit, akkor kezdd a mostani kurzussal, jobban jársz, több lehet a muníciód, sőt folyamatosan telitalálatod lesz.
Azért ez nem semmi !

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 06. 22:57 | Sorszám: 494
"A FIDESZ-nek sürgősen kommunikációs szakemberekre van szüksége!"
--------------------
Ebben Neked teljesen igazad van. Csak próbálok némi felvilágosító munkát végezni, hogy a pór nép is információhoz jusson, ha már a fidesz balfék.

Téma: A liberalizmus alkonya
lacafaca
2007. május 06. 22:53 | Sorszám: 119
Elfelejted, hogy Miniszterelnöki autó volt, nem lehetett tudni, milyen iratok, okmányok voltak benne.

Téma: Katasztrofális Fidesz kommunikáció
lacafaca
2007. május 06. 22:38 | Sorszám: 489
Ha javasolhatom, olvasd el az egészet, ne csak az eü-t.
Együtt koherens az egész, egyik dolog következik a másikból.
lacafaca
2007. május 06. 22:26 | Sorszám: 486
Közgazdasági nulla vagy, azt írod: "és még az is lehet, hogy nem jó módszer, hogy a nyugdíjasok nyugdíj után nem fizetnek semmit az EÜ-kasszába, óriási kiesés"
--------------
Minek tenné az állam a pénzt egyik zsebéből a másikba ?
lacafaca
2007. május 06. 22:15 | Sorszám: 484
http://www.fidesz.hu/download/programfuzet.pdf

13. oldal Egészségturizmus – a magyar emberek szolgálatában.
24. oldal Térítésmentes gyógyszerek 3 év alatt, 60 év felett.
25. oldal 60 év felett térítésmentes gyógyszerellátás.
27. oldal Gyógyszerek: vége a meredek áremelkedésnek.
28. oldal Népegészség: kevesebb beteg, könnyebb gyógyulás


Téma: A zsido tortenesz Ilan Baba eliteli a zsido rasszizmust!
lacafaca
2007. május 06. 20:11 | Sorszám: 14
Emigrációval tiltakozik a híres izraeli történész
Az arab nyelvterület lapszemléje
2007. május 6. 12:21

Kun Zsuzsanna
Országában dúló rasszizmus elleni tiltakozásul elhagyja hazáját, és Angliába költözik a híres izraeli történész és politológus, Ílán Bába – írja jeruzsálemi al-Quds. Jordánia elég urániummal rendelkezik atomprogramja beindításához – tudósít a katari hírcsatorna. A líbiai kormányzati napilap pedig arról számol be, hogy országuk 2,2 milliárd dollár értékben vásárol orosz fegyvereket.
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=409856&rvt=108

lacafaca
2007. május 06. 19:34 | Sorszám: 12
És azt sem gondolom, hogy megkezdenék a tárgyalásokat a Palesztín területek egyesítésére, a határok megállapodására, és a menekülttáborok felszámolására. Ezért nincs béke.
lacafaca
2007. május 06. 19:27 | Sorszám: 10
Szerintem nem kezdenék el sürgősen bontani a falat.
lacafaca
2007. május 06. 19:17 | Sorszám: 7
Nem. Mindig a megszállón, az erősebben múlik.
lacafaca
2007. május 06. 19:12 | Sorszám: 5
A falak lebontása, Palesztína létrehozása és elismerése, evvel párhuzamosan Izrael elismerése.
Palesztína létrehozása úgy nem lehetséges, hogy több részre szét van szakítva és menekülttáborokból áll.
Palesztín részről a merényletek (szabadságharc) befejezése,
Izraeli részről a Palesztín területekre való behatolás és ártatlanok legyilkolásának befejezése.
lacafaca
2007. május 06. 19:07 | Sorszám: 3
Mert ők a megszállók, elnyomók, rasszisták.
lacafaca
2007. május 06. 19:00 | Sorszám: 1
Rájött arra, hogy ha úgy viselkednek, mint Hitler, akkor elvesznek az arab világ süllyesztőjébe.
Bár úgy lenne.

Téma: Ki lopta el Kádár Jánost?
lacafaca
2007. május 05. 23:15 | Sorszám: 733
Hali.
lacafaca
2007. május 05. 23:06 | Sorszám: 729
Üdvözöllek benneteket, új vagyok itt.
lacafaca
2007. május 05. 22:59 | Sorszám: 727
Álhír ! (egyenlőre)
A Szlovák titkosszolgálat értesített minket, hogy Szlovák bűnözői körök
megfenyegették Magyarországot, hogy minden sírt exhumálnak.
További intézkedésig minden temetés betiltva.

Email a webmesternek | Gondola