gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Miért erős a Forint?
sopánka
2007. június 25. 21:06 | Sorszám: 50
Az ország 20 éve többet importál,mint a kivitel.Lévén forintért nemigen adnak gázt,kocsit stb.a gyártók,ezért az MNB-nek hitelt kell felvennie a szükséges pénznemekben vagy a kerbankoknak külföldi kerbankoktól.Az utóbbi annyiban jobb,hogy a kockázatot a kerbank viseli.Nekünk mindenképpen szar ez az állapot.Ha fogyasztó vagy azért,mert tápoldatos spanyol parit veszel a teszkóban,vagy a kínai alsógatya egy nagyobb fingástól kilyukad egyböl.Ilyeneket itthon is előállíthatnánk és magyar munkabér,jövedelem lenne belőle.Ha adózó vagy azért szar,mert az ország 1000 milliárdot fizet évente kamatként.Igaz ez nem teljesen a külkerhiányból fakad.
sopánka
2007. június 25. 13:47 | Sorszám: 18
Sajnos 3 milliárd euro környékén van stabilan a passzívum.

Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VII.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 899
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 896
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 895

Téma: Orbánozás-ipar
sopánka
2007. június 20. 21:39 | Sorszám: 116
Nagyon így van.10 éve ha valaki a világnézetem felöl érdeklődik,egy ultralibsit diagnosztizálna.Ma még a neokonzervatív sem fedi teljesen a valóságot,sőt....

Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VII.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 883

Téma: Mikor lesz Gy F ből is utazó nagykövet?
sopánka
2007. június 20. 14:15 | Sorszám: 8
Magam részéről Tel Avivba küldeném.Importálhatnánk ezáltal némi antiszemitizmust,hogy a Klárának valós legyen a félelme,ne csak a vakvilágba csip-csup.

Téma: Meddig marad Ágica?
sopánka
2007. június 20. 12:23 | Sorszám: 89
Kedves Csonttollú!
A tegnapi"nyilatkozatod"már a maszop fórumán is téma.

Téma: Agrárium
sopánka
2007. június 20. 09:49 | Sorszám: 111
Megdögleni megdöglik,de legalább egy korszerű és hallatlanul közgazdaságos termelési idea érdekében.
sopánka
2007. június 19. 21:52 | Sorszám: 105
(pont nekem mondod a Tescot..és ilyeneket? na én éppen nem járok ilyen helyekre...sem Plázákban nem vásárolok..sem multiplexben nem nézek filmet..de nem írom ki a hátamra, az tény..
Egy jó dolog benned is lehet)))
Mit nem értesz meg azon,hogy a magyar gazdák csekélyebb támogatása okán van olcsóbb spanyol pari a Teszkóban....
Mellesleg az élelmiszer előállítása nélkül meghalnánk,miután talán ebben a műfajban van a legnagyobb kockázat lehet,hogy muszály támogatni...Az angolok véleménye nem lényeges,a népességük tizedét sem tudják élelmezni saját termékből,mi megtehetnénk.
sopánka
2007. június 19. 21:33 | Sorszám: 101
Te Zappi.Hol vetted az euidentitásod?A Teszkóban van az is?Nameg az miben nyilvánul meg?
Én csak azt látom,hogy van 27 önző tagállam és jópár ellenőrizetlen piacot kívánó multi.
Pl.Luxemburg az idők végezetéig pénzmosásból fog élni,sosem fognak lemondani erről.
De nézzük a digókat,nálunk csilió-bilió euróért bevezették a HAPCIt,ők meg széles nagy ívben szarnak rá.
Mellesleg nem vagyunk egyenjogú partnerek.A legjobb példa erre éppen a topic neve.
sopánka
2007. június 18. 21:37 | Sorszám: 59
Nna,valahogy erre gondoltam))).
sopánka
2007. június 18. 21:23 | Sorszám: 51
Meséld el a libsinknek lécci a franciák mennyit költenek a gazdáikra.
sopánka
2007. június 18. 21:22 | Sorszám: 50
Torzit hát ha nem azonos a mértéke.Mellesleg a 10 hold kontra traktorban igazad van,ezegyszer.

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
sopánka
2007. június 18. 21:14 | Sorszám: 382
Mi baj van vele?Színigaz minden.

Téma: Agrárium
sopánka
2007. június 18. 21:06 | Sorszám: 46
Wazze már leírtam.3szor több eutámogatás,plusz egyébb nemzeti pl.felvásárlási támogatás.ezért.Mellesleg,hogy megnyugodj Romániában a miénknél is drágább,ugyanis az őstermelő ott még egy banit sem kap támogatásként.
sopánka
2007. június 18. 20:57 | Sorszám: 43
Köszönöm szépen.De ne röhögj ki
,egy néhány hónapos fizikai munka rámférne)))Azért a telszámot még korainak érzem.
sopánka
2007. június 18. 20:54 | Sorszám: 37
Aranycsillagom ismét megmutattad a fórum széles táborának csillogó elméd.
Csodálni való,hogy felhívtad szíves figyelmem az infrastruktúra és a logisztika elengedhetetlen szükségére.
Azonban kapj elő egy térképet hamar és skubizd meg hány kilóméterre van Tápióságtol Jászberény,illetve Barcelona.Nagyjából 2300 kilóméter a difi.Mégis a pronyó, spanyol parit vesz a Teszkóban,mert olcsóbb vagy csak az van..Gondolom a szállítmányozás ma már ingyen van,így lehet olcsóbb.
sopánka
2007. június 18. 20:48 | Sorszám: 32
Hát itt 900 eutóért egy magyar mezőgazdasági alkalmazott,akár a csillagos eget is lehozná az égről.Itt szándékosan értéktelenítik el a mezőgazdaságot.A föld ára tizede az osztrákénak holott a hozama azonos,még a technológiai hátrányok ellenére is.A gazdálkodó létforma ciki lett a fiatalok körében,a kisfalvak kihalóban.De hát Te is hallottad már,hogy a libernyák közgáz szerint a város az üdvözítő,mert hatékony.
sopánka
2007. június 18. 20:37 | Sorszám: 27
Nem a polgármester dolga lenne,hanem a helyi termelőé és a kereskedőké.Sokan inkább leadják nagykereskedőnek leszedés,aratás után,mert nem tudják finanszírozni magukat.
sopánka
2007. június 18. 20:35 | Sorszám: 26
Az már önmagában rossz ha a termék tápértéktelen,de ha még azt is hozzávesszük,hogy a spanyol gazda 3szor magasabb támogatásban részesül,azon felül jópár nemzeti egyébb dotációt is kap,eléggé hátrányból indul a magyar gazda.Bár nekem van gazdálkodó ügyfelem aki lekörözi furmányban akár még a jeruzsálemi főrabbit is,pl.neki nincsenek financiális gondjai,sőt...
sopánka
2007. június 18. 20:13 | Sorszám: 21
Pár hete a Hírtv-n készítettek egy riportot egy nagyközség polgimájsztrójával.
Az az ember felmérést végzett a falujában és a környezőkben is,mennyit költenek a népek élelmiszerre.
Milliárd környéke volt az összeg.Ez már kellő vonzerő volt arra,hogy megszervezze a környékbeli gazdák és kereskedők körében az árúállátást.Így most nem a Teszkóba megy a lé,hanem marad helyben a helybéli gazdánál.Szimpla józan ,paraszti ész az egész.

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
sopánka
2007. június 18. 17:50 | Sorszám: 371
Te meg okvetetlenkecc,mint minden kommancslibsi.
sopánka
2007. június 18. 17:25 | Sorszám: 367
Igen-igen,hozzunk ki egy kis fajelméletet.
Szerintem nem elvetendő-ha valaki a mai napon még mindig kormányhívő-egyfajta agyi genetikai módosulást feltételezni.Hosszas töprengést követően logikai síkon jutottam erre az álláspontra.
Dumálok egy korboncnokkal,ha netán egy tuti balos agyát vizsgálja szóljon az eredményről.Bár az sem kizárt ha egy vákuumot talál mindössze.
sopánka
2007. június 17. 21:57 | Sorszám: 354
Igen ez egy jó szűkítés.Az öregekkel nekem nem pusztán a pártszimpátiájuk a bajom,sokkal imkább a kapzsiságuk.Azt még értem ha a kevés hátralévő idejüket jobban akarják élni,de az ominózus osztogatás max.egy részletre vett suzukiba konvertálódott.Mi meg fizethetjük az uzsorásokat.
sopánka
2007. június 17. 21:00 | Sorszám: 349
Rémülj csak libsike,erre épül a lényetek.Ebből fakad a hatalmatok.))))
sopánka
2007. június 17. 20:57 | Sorszám: 347
A konkrét példánál maradva,a közügyektől való eltiltás intézménye az ilyenek szavazati jogát is megoldaná.
sopánka
2007. június 17. 20:54 | Sorszám: 346
jogos.
sopánka
2007. június 17. 20:39 | Sorszám: 344
Nem, adőfizetéshez kötném.Ne mondja nekem senki,hogy egy 85 éves ATV néző exmosónő,vagy egy alkoholista soha nem dolgozó roma kellő rálátással bír az országos ügyekben egy saját céget alapító 20 alkalmazottat foglalkoztató cégvezetővel szemben!
sopánka
2007. június 17. 20:29 | Sorszám: 343
Van benne.)))))
sopánka
2007. június 17. 20:10 | Sorszám: 337
részletesen érdekel,minden adónemre vetítve?Esetleg csak szja-ban utazzunk?
sopánka
2007. június 17. 20:09 | Sorszám: 336
Mert a zombik szavazatai az összeszámoláskor nagyobb számot mutattak.
sopánka
2007. június 17. 20:05 | Sorszám: 330
Mint ahogy másoknak sem.Ha te egy úgymond átlag honpolgár vagy akkor kilóra meg tudlak venni,még a Norbi diéta elötti időszakodban is.Úgyhogy ilyen(lé) téren rendben vagyok,de ez nem okvetlenül jár jó politikai közérzettel.))))
sopánka
2007. június 17. 20:01 | Sorszám: 328
Azt gondolom,hogy a csürhe szó némiképpen elcsépelt,elkoptatott.Pl.tegnap a Fradi meccsen a"csűrhe"tördelte a székeket,ugyanakkor az én meglátásom szerint az is csűrhista,aki a fotelben melegíti a hájas kakilóját,miközben mások az adóforintokat gründolják össze és egy minden szempontból a hazáját támadó,ellehetetlenítő kormány hátsóját fényesíti szaftos nyelvcsapásokkal.
sopánka
2007. június 17. 19:51 | Sorszám: 323
Libsibácsi!Jelentős tévedés áldozata vagy a politikai beállítottságom és a szavazási hajlandóságom kapcsán.
Fidesz?Ugyanmár én még a kuruc.infót is szélsőbalosnak tudom.)))
sopánka
2007. június 17. 19:47 | Sorszám: 321
ezért nem is lesz sokáig életképes ez a rendszer.)))
sopánka
2007. június 17. 19:38 | Sorszám: 318
Nem ott voltam,de nem érdekes.Az ilyen hozzád hasonló alakok esetén mindig az jut eszembe,hogy mi a viharnak kell megvárni az úgymond demokratikus hatalomcserét?Miért kell egy despotikus hatalmat meghatározott szabályok szerint lecserélni?Meg ha egy ekkora seggfejnek,mint nagyságod is lehet szavazata az nem kóser.

Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VII.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 861

Téma: Az ellopott rendszerváltozás
sopánka
2007. június 17. 18:54 | Sorszám: 311
Én minden további nélkül el tudom képzelni,hogy átutalták maguknak.Nyilván abszurdnak tűnik,de pl.egy éve az is annak tünt,hogy közénk lövetnek.
sopánka
2007. június 17. 18:35 | Sorszám: 308
Lehetne,mert komolyan gondolom.Miközben Te itt hétköznaponként irkálsz illetve a bőrt huzogatod közben azon a bizonyosodon,aközben én keresem a lét és a minden befizetett 6 forintomból 1-t a kleinéknek teszem.Ha Úgy gondolod,hogy ez normális,lelked rajta.
sopánka
2007. június 17. 18:22 | Sorszám: 306
Hazudott,pl.mikor azt mondták,hogy szép vagy.
sopánka
2007. június 17. 18:21 | Sorszám: 305
Miután a költségvetés hatodát,mintegy 1000 milliárdot fizetünk kamatként évente felvetődik bennem a kérdés,miért nem az uzsorásokon gyakorol megszorításokat a magyar kormány?
Ki a lópénisz hatalmazta fel őket?Tudtommal a magyar polgárok,nem a nemzetközi tőke.
Nyílván ilyenkor jön a gagyi duma,hogy a fizetésképtelenségnek még a látszatát is kerülnünk kell stb.
Egyébbként meggyőződésem szerint a legkisebb kuss nélkül lenyelnék ha beintenénk nekik.
sopánka
2007. június 17. 18:11 | Sorszám: 301
viszont az nem árultad még el,hogy kedvenceid,minek vették fel a hiteleket olyan szorgalmasan?
sopánka
2007. június 17. 17:30 | Sorszám: 291
De tudtam szépfiú.Engem azért zavar,mert nekem köllene visszafizetnem helyetted is,én vagyok az a lúzer aki az adók legzömét fizette(szándékos a múlt idő),miközben Te itt osztod hétköznaponként is az eszet.Te mindent olyan jól tudsz,akkor áruld el nekem lécci,miért,mi célból az a töménytelen hitel?
sopánka
2007. június 17. 17:11 | Sorszám: 284
Szilvike igazi vonalas elvtársnő,a műokos,fegyelmezett fajtából.Annyira,de annyira lényegretörő tud lenni.El tudom képzelni milyen lehet az ágyban.3 perc petting,3 perc dugás,2 perc utójáték.
sopánka
2007. június 17. 16:57 | Sorszám: 280
Magyar Fórum?
sopánka
2007. június 17. 16:44 | Sorszám: 278
A T.szavazók nagyrésze abban a kivételes helyzetben van,hogy retket,csigát néz,blikket,napiászt olvas.
A rosszabbúl élünk,mint négy éve nyilvánvalóan elhibázott volt,de mára kiderült ha mégsem élünk rosszabbúl azt kizárólag hitelből tesszük.
A köztévé,mint Fidesz Tv.egyenesen ordító baromság.Láttad Te már mondjuk a kedd 21-t?
sopánka
2007. június 17. 16:26 | Sorszám: 275
Azért vesztette el a választásokat,mert a komcsi-libsik több szavazatot kaptak(ha kaptak).Ennek az oka leginkább az ipari méretü médiatúltengésükben rejlik.
Ez a mára lekorcsosult nép akár még a Brezsnyevet is megszavazná,ha a napkelte stábja elszánná magát.

Téma: SPORT, minden, ami számít / Ferencváros / VII.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 859
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 856
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 854
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 851

Email a webmesternek | Gondola