gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
horngyula
2007. július 12. 19:39 | Sorszám: 576
Szálasi propagandaminiszterét sem üdvözölték; ő se, Horn se engem - tehát: mi közöm hozzá...

Téma: Ki vagyok "én" ?
horngyula
2007. július 12. 19:36 | Sorszám: 62
"Szerintem te összekevered a kaszát Gyulánk ... műszerével."

Te viszont egyáltalán nem kevered össze, mióta ivarérett vagy...


Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
horngyula
2007. július 12. 07:54 | Sorszám: 564
Hát aztat én meg nem mondom neked, mit csinál ez a gyula a szabad idejében. Talán a titkárságát kellene becses kérdéseddel megkeresned...

Elvtársi üdvözlettel: Horng Yula.

horngyula
2007. július 12. 06:47 | Sorszám: 561
Az egész emberiség.
horngyula
2007. július 12. 06:39 | Sorszám: 560
Amúgy, akár reméled, akár nem, több közös pont van, de ezt nem magyarázom, meredek.
Nem láttam, nem láthattam, mert néhány szocializmusban letöltött börtönéve után Horn Gyula l956-tal beköszöntő Magyarországáról külföldre távozott, Angliában (Wambley-ben) élt, felesége halála után néhány nappal követte ő is. Itthoni temetése nagy részvétlenséggel zajlott, mint volt van és lesz ez szokásban afféle 'igaz embereknél'. Mármint Magyarországon.
(Rólam írt pár mondatot a BBC-nek. Ezt is csak a 90-es években olvashattam, mivel Irodalomtörténete akkor jelent meg.)
Ha semmi nem maradna a magyar filozófiából, csak ő és Hamvas, évszázadokra meg lenne mentve a magyarság.
horngyula
2007. július 11. 22:43 | Sorszám: 554
Pontosítsuk a forrásankat:

" .... a spanyolok sok évszázados középamerikai népirtását, amelynek 46 millió halott volt a "hozama" (nem 6, hanem 46!) - mit sem beszélve az áldozataik rituális irtóhadjáratairól..."

Határ Győző: Alapigazságaink. (Nagardzsuna). Műhelyforgácsok egy bölcseleti aforisztikából. Bp. 2003. Szabad Föld. 198. p.

horngyula
2007. július 11. 22:38 | Sorszám: 553
Na, ha jól emlékszem, azzzal a tautológiával éltem: történelem az történelem. Tehát a békefecnik is annyit érnek, mint Picasso egy vonnal megrajzolt galambjának az ürüléke.

Határ Győző bácsit olvasom mostanában, nem kedvelt, mert sem a jobboldali illúziókkal nem tud mint kezdeni, sem a a "Világ Golobálisai United!" lózung neoliberálisaival. Tehát a Budapest Belvárosában, ahol naponta eldöntik, hogy most ippeg mi(avagy ki) a kóser és mi(avagy ki) nem - Határ Győző piacképtelen.
Ő állítja azt, hogy nem kell nagyon ugrálni (Te is mondtál már ilyet egyik topiktársnak, csak a megokolásod és a színvonalad eltérő, de ezért nincs harag), hogy szóval az emberiség története jószerivel népirtások, tömeggyilkosságok, holokausztok története. De Voltaire-en kívül még az olyan normálisnak és mértéktartónak mondható szellem is is ilyesmit állít, mint Edward Gibbon:
"History is little more than the register of the crimes, follies, and misfortunes of mankind" (E. Gibbon)

Győző bácsi többek között megemlékezik, méghozzá imígy, a spanyolok bűnlajstromáról: .... a spanyolok sok évszázados középamerikai népirtását, amelynek 46 millió halott volt a "hozama" (nem 6, hanem 46!) - mit sem beszélve az áldozataik rituális irtóhadjáratairól..."

Mielőtt holokauszt-jelentéktelenítéssel vádolnád meg Győző bátyánkat, hadd hívjam fel a figyelmed "(46, nem 6!)", ha nem tudnád, a faji törvények reá is vonatkoztak, kedves Kaleb.

horngyula
2007. július 11. 20:36 | Sorszám: 540
Annyira tájékozott vagyok (szerénység, ó, szerénység), hogy különböző nacsalnyikok kandidátusiját velem íratták meg.
Csak hát, kedves Kaleb, ebben is az a hiba, hogy történelem, történelem.
horngyula
2007. július 11. 20:29 | Sorszám: 539
Kaleb van államvizsgám ezekből a kérdésékből, ha homályos részletek vannak bizonyára hozzád fordulok. Vagy nem, mert azért olyan jó békekötő Te sem vagy.
horngyula
2007. július 11. 20:27 | Sorszám: 538
Oppozíciós binárisok - fasizmus és kommunizmus.

Téma: Ki vagyok "én" ?
horngyula
2007. július 11. 20:16 | Sorszám: 60
A kasza műszer, Gyulánk meg műszerésztanonc volt. Egy kasza nem akadály. Kaszakulcsot láttál mán?

Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
horngyula
2007. július 11. 18:16 | Sorszám: 531
Bocs, az olasz nagykövetről volt szó a Vitéz hadnagy kapcsán*. Weöres pedig az MTA könyvtárának biztonságát élvezte (Keresztury volt az igazgató, de aztán őt is eltávolították a Mindszenti-per után.) Károlyi Amynak, a feleségének is kitelik ekkortájt az Athenaeumnál. Nem a az egyenruhát váltó kisnyilasokkal** volt itt a legfőbb baj. A "zsidómentő" Weöresékkel, a nem kevésbé zsidómentő unokabátyám családjával, Najzelt nénivel, aki a haláltábort megúszta, de férje a gulágon végezte és a néni kitelepült Amerikába (1956. december), amikor megnyíltak a határok.
-----------------------------------------------------
*Bata Imre: Weöres Sándor közelében.126. p. (A kommunista Bata Imre előtt részben tisztelegnem kell, mert megírta azt, amit mindenki tudott a magyar irodalmi életben. Részben meghökkenek a fejezetcímen: INTERMEZZO. Ám, lehet, neki egy fiatal házaspárral való packázás csak "intermezzo" lehetett már akkoriban is.)
** Oppozíciós binárisok fasizmus és kommunizmus.
horngyula
2007. július 11. 17:53 | Sorszám: 530
A magyar jogállam elmarasztaló ítélete nyomán köztörvényessé nyilvánított honfitársait. Mert, kinek nem, ha egy Horn Gyulának volt jogi/erkölcsi/közhatalmi alapja a szelekcióhoz: ki forradalmár, ki köztörvényes.

Elmondom, Weöes Sándor hogyan került ki abból az országos könyvtárból, ahol azt gondolta, meghúzhatja magát egy ideig. Olasz küldöttség látogatta meg a könyvtárat, amely küldöttség egyik tagjánok volt egy elég átlagos kérése. Zrínyi Miklós Vitéz hadnagyára volt kíváncsi.
Néhány nap múlva hívatták a költőt. "Idegen, ellenséges hatalomnak hadititkokat szolgáltatott ki." Mehetett Weöres új állást kereseni. Itt nem a vér, az aljassággal kevert stupiditás az elviselhetetlen...

horngyula
2007. július 11. 17:34 | Sorszám: 527
Falun sem valami rózsás. Főleg amikor az a karhatalmista patkányszaporulat elő mert bújni és jártak faluról falura, községi párttitkártól falusi tanácselnökig, téeszelnöktől iskolaigazgatóig... A pincében a krumpli alatt egy ívtáras géppisztoly, lőszer marékszám, s egy maturandus unokatestvér egy pesti gimnáziumból.
horngyula
2007. július 11. 17:26 | Sorszám: 526
Na és, mondaná Kaleb, abszolút eredetien... :-(
horngyula
2007. július 10. 22:10 | Sorszám: 447
Na, a te fejedben sem szeretnék történelem lenni, kedves barátom.
horngyula
2007. július 10. 22:07 | Sorszám: 444
"...és a háború apolitika folytatása más eszközökkel."
horngyula
2007. július 10. 22:06 | Sorszám: 442
... azért szépen "adoptáltak" kisnyilasokat is az MDP-be, kedves Kaleb. Csak most van ez a történelemkönyv-ízű, és meglehetősen utólagos, kényeskedés.
horngyula
2007. július 10. 22:01 | Sorszám: 439
...azért jöttem a nagy Szovjetunióba, hogy miniszterelnök-inas legyek...
horngyula
2007. július 10. 21:59 | Sorszám: 437
"1680 őszén egy szegényes külsejű külföldi fiatalember kopogtatott az amsterdami Bloemgrache egyik módos polgárházának kapuján, ahol Blaeu, a legnagyobb hollandiai nyomda vezetője lakott. Elmondta, hogy Misztótfalusi Kis Miklós a neve, erdélyi magyar, szegény sorsú szülőktől származik, a nagyenyedi kollégiumban tanult, és háromévi fogarasi tanítóskodás után azért jött Hollandiába, hogy nyomdászmesterséget tanuljon. A híres mester – 200 tallér félévi tandíj fejében – elvállalta Misztótfalusi oktatását. Lakásról és élelemről, de a szükséges szerszámokról is magának kellett gondoskodnia."

A Miklósén példul

horngyula
2007. július 10. 21:46 | Sorszám: 435
Már a 12. században.
horngyula
2007. július 10. 21:45 | Sorszám: 434
Kinek a pénzén mentek ki annak idején magyarok nyugati egyetemekre?
horngyula
2007. július 10. 21:43 | Sorszám: 433
Nagyon is előrelátó döntés volt a Sólyomé. Gyulánkon már egy körömkosznyi hely nincs, amit ne fedne plecsni.
horngyula
2007. július 10. 21:27 | Sorszám: 427
"Nem gondolom, hogy százezrekről van szó, de néhányan láthatólag aktivizálódtak. "

Számháboruzunk?
Hány százezren, hogy mondjam, hogy neked is tessen: disszidáltak Kádár Apró Dögei a péknek is gyatra Marosán és az "elmarconásodott" inas elől?


Téma: Ki vagyok "én" ?
horngyula
2007. július 10. 14:42 | Sorszám: 58
Ő ki? Ő is külügyminiszter volt? Vagy lesz?
horngyula
2007. július 09. 06:13 | Sorszám: 55
Ha egyáltalán megáll a metro.
horngyula
2007. július 09. 06:12 | Sorszám: 54
Dózsa népe. Kiözönlik a Deák-tér-i aluljáróból.
horngyula
2007. július 08. 22:05 | Sorszám: 53
Nem is tudomány. Arra való hideg előkészület, hogy reggel fél 4-től én vagyok a kasza.
horngyula
2007. július 08. 22:02 | Sorszám: 52
Kaszát véletlenül is könnyű "kiegyenesíteni", összetörni, tág rendre szabályozni avagy kisebbre. Kalapálni, ... no a tudomány valahol ott kezdődött.
horngyula
2007. július 08. 21:59 | Sorszám: 51
Nem. Rimbaud volt.
„ÉN – az mindig valaki más. Ha a réz egyszerre csak arra ébred, hogy kürt lett belőle, abban nem ő a hibás.”


Ebből két dolog.

A "mindig" egyetlen másodperce nem adja azt a - gödeli - alapot, hogy fennmaradhasson. Kérdés, a mindig bontható-e, akár a tér.

Ha az "én" mindig valaki más, akkor a "valaki más" az mindig Én. Tehát kürtre is ébredhet ugye.

horngyula
2007. július 08. 21:38 | Sorszám: 47
Isten szavait könnyű kiejteni az Én kapcsán. (Lehajolni már sokkal nehezebb értük.)
És az értelmezési tartomány sem világos.
Az individuum, az ego, a Selbst - és a többi, kultúrtörténeti rondaság - összekeveredik. Nem baj?
horngyula
2007. július 08. 21:28 | Sorszám: 46
Az az Én, az mindig valaki más - ki is mondta?
horngyula
2007. július 08. 21:26 | Sorszám: 45
Ich denke: láttál már kaszát...
horngyula
2007. július 08. 21:25 | Sorszám: 44
A "nép" azt tartja, hogy a két kaszán köll túljutni, aztán már 100 évet is elélek.

77

horngyula
2007. július 08. 21:04 | Sorszám: 42
Compañero !
Who said communism is Dead?
horngyula
2007. július 08. 20:32 | Sorszám: 41
Ha látsz, s nem regényírók ujjából kiszopva... Amúgy - Máraitól Camusig.
76. évemben járok. Ami csak engem kötelez. (Túljutni a két kaszán.)
horngyula
2007. július 08. 20:27 | Sorszám: 40
Majd mutissz 1-et, ha látsz... Szép hosszú jövő vár rád...
horngyula
2007. július 08. 17:16 | Sorszám: 37
76.
és én vagyok az, akinek Nagy-Magyország jutott, de a kicsivel sem tud mit kezdeni, sem ellenzékben, sem kormányon. Miért? Mert egyszerűen demokratikus. Ami a tehetetlen, csak szakszerűbben szólva ...

Téma: Költészet.
horngyula
2007. július 07. 18:56 | Sorszám: 233
"Nem fb]értettségi[/b] tétel ez..."
Da. Konyecsno...
Nyet atvéta. (Na durackij atvét...)
horngyula
2007. július 07. 18:12 | Sorszám: 231
Te még mindig itt vagy? Azt hittem már régen szamárfinggá változtál... Igaza van a vengerszkij turisztnak, Irodalmi Marhapasszus nélkül nincs líra. Vagy így, vagy úgy: az ő Belvárosból szalasztott ízlése dönt
horngyula
2007. július 07. 18:05 | Sorszám: 230
József Attilának képzelte magát és olykor bejelentkezett Aczél elvtárs titkárságán.
horngyula
2007. július 07. 18:01 | Sorszám: 229
Volt egy ilyen már. Magával vitatkozott az ML esti egyetemen... Mentünk látogatni a Rét utcába az elvtársat...
horngyula
2007. július 06. 05:34 | Sorszám: 223
Azér mondhatod az előzményhamisítványaidat. Itt rajtam kívül mindenki beveszi...
horngyula
2007. július 06. 05:28 | Sorszám: 222
"Előzmények" / ha a te "előzményeid", akkor aztán igazán nem érdemesek figyelemre... Nem vagy te egy kicsit felszállva...? Könnyen fenékre csücsülsz, tovaris arról a a vármegyeházáról, mint délibábos társaid.
horngyula
2007. július 05. 18:47 | Sorszám: 218
gyere vissza, ó , Nereusz, gyere vissza
Hiszen idevaló vagy, a a hazug, svinlisek mellé...
horngyula
2007. július 05. 18:44 | Sorszám: 217
vengerszkij (Proletárdikta)turista hazudik...
seed, télleg nem tud számolni
Törzsvendég (?)

Valami szám 6362 (arab)
Regisztrálva: 2007. június 09.
Hozzászólások: 239

Ennyi látszik az egész nagy magyar túravonalon (meg a doni ütközet ).

horngyula
2007. július 05. 18:39 | Sorszám: 216
Ez meg hüje. Mindjárt sirok.

Téma: 56 versben (ÖTVENHATVERS)
horngyula
2007. július 05. 17:51 | Sorszám: 349
Legalább annyi műalkotás itélkezett az ellenforradalom fölött...

Téma: Olvastátok? ( 7.)
horngyula
2007. július 05. 17:46 | Sorszám: 179
Mért, te tudod, mi volt itt 56ban?
horngyula
2007. július 05. 17:44 | Sorszám: 178
Na és.
Söprűvel menni és gázmaszkkal utánuk...
Proletárdiktattura van, vagy mi azist...

Téma: KIRE SZAVAZNÁL?
horngyula
2007. július 05. 17:42 | Sorszám: 224
Megyek is, úgyis megszomjaztam...
So long

Téma: Hunnan jöttünk?
horngyula
2007. július 05. 17:32 | Sorszám: 76
Mesekönyvek eladásával nem foglalkozol?
horngyula
2007. július 05. 17:30 | Sorszám: 75
"A turáni elnevezés Turánra, a közép-ázsiai sztyeppéket jelölő ókori eredetű földrajzi névre utal. "

Ez az okot magyarázza az okozattal. Hüjeség.


Téma: KIRE SZAVAZNÁL?
horngyula
2007. július 05. 17:23 | Sorszám: 222
Magamra. PPS-géppisztollyal

Email a webmesternek | Gondola