gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 22. 12:04 | Sorszám: 819
Idézet:
Bármibe lefogatom, hogy a tegnap békemenetelő kognitív disszonancok erről lemaradtak

Hogyha ezt ránk érted, akik ott voltunk, biztosíthatlak, hallottuk! És helyesen tette a kormány!

etymon_exe
2012. január 22. 12:00 | Sorszám: 818
Idézet:
De az összes többinél is kimutatható ugyanez, hogy amíg a fidesz ellenzékben volt, addig nevezett intézményeket istenítették, kormányra kerülve meg valagba rúgták.

Ez egy tipisch magyarisch proli érvelés: valaki megsúgta nektek, hogy egy logikai bukfenccel, hogyan lehet hamis érveléssel látszólag következetesnek lenni: rögzíted az állítmányt, hogy kritizáltak és elsunnyogd azt, hogy mit és miért kritizáltak! Ami pedig éppen a lényeg!

Idézet:
EU-tagként vannak bizonyos kötelezettségek, bizonyos játékszabályok, amiket be kell tartani - fel lehet ezeket rúgni, csak akkor ne csodálkozzon, ha cserébe ott szopatják, ahol tudják.

Te EU kötelezettségnek, játékszabálynak hazudod a vágyálmaid!

etymon_exe
2012. január 22. 11:53 | Sorszám: 816
Idézet:
És az én véleményem szerint a kettősbeszédért is szopatják, hogy mást mond itthon és mást mond külföldön.
Válaszok

Kettősbeszédet mondasz heheheheeeee!!

Holott kettős hallásod van! Moss fület - ez jó poén volt hehe, de agyat kellene cserélned..., de inkább egy rezervátumot javaslok, ahol elkurkászhatnátok egymást a hátralévő időben...

etymon_exe
2012. január 22. 11:49 | Sorszám: 815
Nem, te nem kognitív disszonanciát érzel, hanem azt, hogy még ezt sem tudod rábizonyítani az orbán mellett kiálló tömegekre!

Vagyis pontosan az nyamvadt proli vagy, aki az átkosban fél szemmel folyton azt sasolta, hogy kit hol nyomhat fel és amiből a ballib oldalan egy tucat tizenkettő...

etymon_exe
2012. január 21. 22:32 | Sorszám: 791
:idea:
etymon_exe
2012. január 21. 21:54 | Sorszám: 787
Bekukkantottam a 168ora fórumára... ne tudjátok meg micsoda alávaló dumák mennek ottan. Beírtam nekik, mingyá ugranak... felpezsdül majd az élet,
felgyűröm egy órácskára az ingujjam...
etymon_exe
2012. január 21. 21:28 | Sorszám: 777
Eftársak!

Ez hihetetlen... Ennyi ember... Én ott voltam anno a "kétmilliós" tüntetésen, de ha az akkor kétmilla volt, akkor ez most négy....

Vissza a realitásokhoz: ha négyszézezren voltunk, az is gyönyörű! Kiváncsi vagyok, lehet-e ebből profitálni? Mi mitivált ennyi embert? Az IMF? A sorozatos ballibernáci tüntetések? (Holnap a Klubrádióért és a szólásszabadságért mennek az utcára...) Ha az öltözékből, az arcokból lehet a tüntetők társadalmi helyzetére következtetni, azt mondom, nem az egykulcsos adó haszonélvezői trappoltak az Anrássy úton és mégis...

Szóval... jó buli volt...


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 19. 01:26 | Sorszám: 778
[quote]A bolgár kivonatolta, Schmitt meg a bolgár kivonatát másolta. [/qoute]

Nincs jelentősége, mert megnevezte a bolgárt forrásként és nem a programok kivonatolása képezte a doktori alapját, hanem a programok elemzése. Így akár a kivonatolt műsorszámokat, akár a jegyzőkönyvek tartalmát másolta be a sajátjába Schmitt, nem követett el plágiumot, mert az akkori törvényeknek megfelelően járt el.
Tehát ismétlem: azt még egy 40IQ -val és doktorival rendelkező összekötőnek is érteni kéne, de ha nem hát nem.

A plágium más szerző művének sajátként való feltüntetését jelenti. Amennyiben e cselekmény szándékosan történt és a szerzői jogosultnak vagyoni hátrányt okozott, akkor hazánk Büntető törvénykönyvének 329.§-ában foglalt bitorlás bűntette is megvalósult.

Mivel Schmitt forrásként megjelölte Georgiev műveit a tőle származó részeket nem tüntette fel sajátjaként, illetve vagyoni hátrányt sem okozott Georgievnek, aki azt a kifejezést használja Schmittel kapcsolatban, hogy plagizált, az megsérti nevezett jó hírnévhez való jogát, becsületét megsérti és rágalmaz, amit a Btk. már szankcionál. Így szórakozz vazze...

etymon_exe
2012. január 19. 00:16 | Sorszám: 771
Idézet:
Értsd már meg: a jegyzetek hiányában pont az nem derül ki, hogy Schmitt valaha a kezébe vette volna az eredeti jegyzőkönyveket és azokból jegyzetelt volna.

Nem is kell, hogy kiderüljön, tekintettel a fennálló törvényekre és minimális demokrácia érzékkel ezt annak kell bizonyítania, aki vádol!
S mivel Schmitt felsorolta forrásai között mind a jegyzőkönyveket, mint Georgiev könyvét, azt senki sem fogja tudni bizonyítani, hogy melyik hány percig volt a kezében.

Azon pedig ne rugózz már, hogy ki mit kivonatolt! Egyik sem kivonatolt semmit sem, hanem bemásolták a jegyzőkönyvek tartalmát egy az egyben, mert ezekkel a tartalmakkal dolgoztak!
Érted? Nem? Miért is nem csodálkozom ezen?

etymon_exe
2012. január 19. 00:10 | Sorszám: 770
Idézet:
Már ha azt akarja, hogy komolyan vegyék, mert ebből derül ki, hogy járt a kezében a szöveg.

Nem akarta, hogy komolyan vegyék! Egyáltalán semmit nem akart vele azonkívül, hogy legyen ótvaros dr. a neve előtt! Ennek érdekében választott egy témát, amelyhez "hivatalból" nagy mennyiségű forrásanyag kell. Dukomentált programokat nem is lehet másképp felhasználni, mint szöveghűen, hiszen épp ezeken az adatokon végez elemzést. (Mivel sportágakról van szó, hülye ötlet irodalmi összehasonlítást tenni, ahol a fordító legalább akkora munkát végez, mint a szerző, de aki erre vállalkozik, vagy az eredetit, vagy a fordítást szóról - szóra tartozik bemásolni) Mivel a 1969. évi III. törvény a szerzői jogról nem ír elő kötelező fej és lábjegyzeteket, az aki e törvény kötelezettségének elget téve a forrásjegyzékben felfedi a forrásait, sem a logika, sem a törvényi tényállás szerint nem követhet plágiumot, törvénysértést.

Punk tum.

etymon_exe
2012. január 18. 23:47 | Sorszám: 767
Idézet:
OLyan ugyanis nincs, hogy két kutató szóról szóra ugyanúgy kivanatoljon egy adott forrást.

De igenis van! És különbenis az bizonyít, aki vádol!

Akkor, ha az olimpiai játékok programja a téma, akkor mindenki abból a forrásból dolgozik, ahol a korábbi olimpiai játékok programja fel van sorolva.

Ergo mind Georgiev, mind Schmitt, a programokkal vacakolt, tehát Georgiev is szóról szóra bemásolhatta a korábbi programokat - amit a jegyzőkönyvek őriznek, Schmitt pedig lefordítva!

etymon_exe
2012. január 18. 23:39 | Sorszám: 765
Gyáva szar!
etymon_exe
2012. január 18. 23:16 | Sorszám: 758
A magam részéről bezártnak tekintem a topikot!

A kérdésre, hogy Schmitt plagizált-e, egyértelmű a válasz: NEM!

Indulhat a per a HVG ellen, de olyan, hogy arról koldulnak.

Schmitt dolgozata mindemellett hagy kívánni valót maga után, nyilván terjedelem növelő volt a korábbi olimpiai programok bemásolása, nyilván egy ajándék doktori volt ez a részére, nyilván a sok helyesírási hiba a saját részben nagyfokú slendriánságot feltételez, de a HVG egyértelműen megsértette Schmitt jó hírnévhez való jogát, és hitelrontásért perelhető!

Game over!

etymon_exe
2012. január 18. 23:06 | Sorszám: 757
Akkor most te jössz! Hol az a dolgozat?????????????
etymon_exe
2012. január 18. 23:06 | Sorszám: 756
Idézet:
Az újkori olimpiai játékok programjának elemzése

Bingó! Most akkor ízleld a címet! Szavanként, értelmesen, úgy ahogy olyasvalakinek kell, aki már látott ilyen dolgozatot! Nos? Mit takar ez a cím?

Súgok: ha valaki az olimpák programját akarja elemezni, akkor szép sorjában be kell másolni abba az elemzésbe -lefordítva - az összes újkori olimpia programját egyesével és csak azután jöhet az elemzés!

BAsszus, hogy erre nem jöttem rá előbb! (Bocs, de ez sem nekem jutott eszembe, Borókai/HetiVálasz aki rávezetett.

Basszus! Halál a HVG-re! Meg arra a Galamuszos faszra, aki elllllemezte a nyelvezetet...

etymon_exe
2012. január 18. 22:56 | Sorszám: 750
Idézet:
mert valaki érthetően elmagyarázta neki, hogy pontosan mit is jelent a plágium szó

Elmagyarázom neki, de neked utoljára: "A plágium más szerző művének sajátként való feltüntetését jelenti. Amennyiben e cselekmény szándékosan történt és a szerzői jogosultnak vagyoni hátrányt okozott, akkor hazánk Büntető törvénykönyvének 329.§-ában foglalt bitorlás bűntette is megvalósult."

Na, most ha ezek után még egyszer plagizálónak nevezed Schmittet, elmegyek és megkeresem azt a dolgozatod, amivel itt hencegsz és lapok közé szarok!

etymon_exe
2012. január 18. 22:51 | Sorszám: 747
Egí keresztkérdés, csak neked és csak most:

Mi a címe Schmitt dolgozatának? Tehát szabatosan, szórol - szóra kérem a címét! De csak tőled!


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 18. 22:48 | Sorszám: 590
Felháborító érvelést hallottam ma:

Havas Henrik ATV "civil a pályán":

"Most már nem csak a fidesz kormánnyal a baj, hanem a Magyarorsz… a magyar néppel is baj van, amely hatalmon tartja az… ezt a gyalázatos kommunikációt és a jogállamot valóban leépítő kormányzati rendszert …[…]lassan nem lesz elég ezt a kormányzatot elbocsátani, hanem magunkba kell nézni, hogy nincs velünk valami óriási probléma?"

Erre varrjunk gombot... tehát ha a többség hatalomban tart egy kormányt, akkor a néppel van a baj! (Azáldóját ennek a szuperdemokratának!)Ez előre vetíti annak kommunikációját, hogy mi van akkor, ha sokan leszünk szombaton...

http://atv.hu/videotar/20120118_civil_a_palyan_2012_01_17_1_resz (utolsó öt perc.)

etymon_exe
2012. január 18. 20:31 | Sorszám: 586
Vissza a demonstrációhoz:

Lesz egyéb szervezkedés is? Például Gondola-csoport vagy ilyesmi? Az alább olvasható mondatokból mi magunk faricskálunk transzparenseket vagy van valakinek már előre elkészített molinója? Illetve aki már volt ilyen balhén, meséljen, milyen anyagból lehet könnyű táblát gyártani? Legalább A-2 méretűnek lennie kell, hogy kicsit messzebbről is látsszék.
(Seprűnyél, rajztábla nem jó, mert meglátom Török Zsótit és szarrá töröm a piros bukósisakján a békességre intő táblám )


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 18. 20:21 | Sorszám: 736
Azt hiszem tényleg várjuk meg a kilátásba helyezett vizsgálatot, az lesz a következő igazodási pont, ami nem hipotézis, hanem konkrétum.

Arra viszont kiváncsi vagyok, hogyha "baráti" eredmény születik, hogyan lehet indokolhatóvá tenni a 180 oldalnyi forrást?

Azt hiszem az látszik hozzászólásaimból, hogy enyhülök Schmitt megitélésével kapcsolatban, amihez valószínű hozzásegít az ellenoldal nemtelen érvelése is, de a fenti dilemma, továbbra sem hagy nyugodni, különös tekintettel azokra, akik majd csak ezután írják meg doktorijukat. Azt hiszem, emiatt az ügy miatt az ilyen olyan tudományos címek/rangok/fokozatok el fogják veszíteni súlyukat.


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 18. 20:11 | Sorszám: 584
Idézet:
Most vasárnap 2,5 millióan szavaznának a Fideszre,

Na, most halál komolyan: ez tényleg hihető?

etymon_exe
2012. január 18. 20:06 | Sorszám: 582
Eleinte nagyon akadozott a közvetítés, lehet összekötő mágikus ereje volt a ludas, de az Orbán beszédre és az utániakra tök jó lett minden, arra az időre azt hiszem kiestem összekötő vonzásköréből.
etymon_exe
2012. január 18. 20:04 | Sorszám: 581
Az EP ülésről közvetítő szinkrontolmácsok szerintem gyengék voltak. Nem is igazán értettem mit örjöngtek ezek a Bandita félék...
etymon_exe
2012. január 18. 20:00 | Sorszám: 579
Mi a vélemény? Szerintem elképesztő... ez az EU? Ezekhez csatlakoztunk? Olyan, mint a 168ora fóruma csak nagyban...

Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 18. 18:23 | Sorszám: 733
Ja ez? De hát ebből én már az elején idéztem...
etymon_exe
2012. január 18. 17:43 | Sorszám: 728
Értem.
etymon_exe
2012. január 18. 17:43 | Sorszám: 726
Ez élvezhetetlen, rohadt lassú.
etymon_exe
2012. január 18. 17:41 | Sorszám: 724
Ez a link ( http://images.hvg.hu/static/pdf/Schmitt_Pal.pdf.)
nem jön be - lehet, csak nekem.
etymon_exe
2012. január 18. 17:39 | Sorszám: 723
Nyughass vigyori
etymon_exe
2012. január 18. 17:34 | Sorszám: 721
Apropó, nem alapszabály az, hogy minden nemzetbelinek az anyanyelvén kell szónokolnia?
etymon_exe
2012. január 18. 17:32 | Sorszám: 718
Idézet:
Jó lenne, pontosan látni, mit honnan, s hogyan vett át?

Jelen ismeretink szerint, mivel Schmitt nyilatkozta, hogy 20-30 oldal a sajátja, ezen nem érdemes tovább agyalni. Kész! A delikvens elismerte, hogy 180 oldal nem az ő kutatása, azt átvette. Slussz, passz.

Hogy ez hogyan fest egy doktorinál, még ha kisdoktori is... háááát...

Ellenben a plágium vád tisztázódni látszik.

Szar, kamu dolgozat? Hát istenem, de nem plágium.

etymon_exe
2012. január 18. 17:28 | Sorszám: 714
Ezt egy másik topikban biztos kifejtik neked...
etymon_exe
2012. január 18. 17:27 | Sorszám: 713
Idézet:
mi komcsink egy illatos rózsa, a ti komcsitok meg egy büdös penészvirág

Igen, körülbelül ez fog kijönni! Tudniillik azt elhisszük, hogy egy-két komcsi köpönyeget vált, na de azt, hogy mind, no azt soha...

etymon_exe
2012. január 18. 17:25 | Sorszám: 711
Idézet:
Én vagyok egy ilyen unintelligens antidemokrata barom, aki úgy véli, hogy aki a magyar nyelv védelmét és ápolását tűzi ki célul, az első menetben - mondjuk példamutatás céljából - sajátítsa el és gyakorolja olyan fokon, hogy ne vétsen ordító helyesírási hibákat.

Lehetek öszinte? Ez is magától értetődik! Sőt, az alábbiak alapján, egyenesen törvényszerű...

etymon_exe
2012. január 18. 17:15 | Sorszám: 705
Idézet:
Lehetek őszinte? Nem érzem.

Lehetek öszinte! Ez magától értetődik! Ezért lehetett Magyarországnak miniszterelnöke egy pufajkás. Ezért lehetett Magyarország másik minisztrelnöke egy D-209-es ügynök, ezért lehetett Magyarország harmadik miniszterelnöke egy olyan komcsi, akinek névjegye az őszödi beszéd, nem mellesleg D-209-től eloroztha a
hatalmat. Ezért Tocsikország ez vagy nokiásdobozország!

etymon_exe
2012. január 18. 17:10 | Sorszám: 704
[quoute]Mellesleg nem is értem, mit vagytok úgy oda ezért a vén komcsiért, aki első menetben a maszopnak ajánlkozott fel polgármesterként. Rövid az emlékezet, ahogy elnézem. [/quote]

Ez egy másik kérdés, evvel majd mi elszámolink egymás közt, ellenberger ennek a komcsinak általatok történt megtámadásával olyasmi történt, amit személyes megtámadtatásnak vesszük!

Ma Schmitt, holnap meg más kerül a célkeresztbe. Hát nem! Elég volt!

etymon_exe
2012. január 18. 17:06 | Sorszám: 700
Idézet:
Az elhallgatás az lenne, ha a hvg nem említette volna

Nem! Az letagadás lenne!

Én meg elhallgatást írtam, de lehet helyesebb lett volna, ha azt írom eljelentéktelenítette, súlytalanná tette, mellékkörülménynek tekintette, meg efélék...

etymon_exe
2012. január 18. 17:03 | Sorszám: 696
Idézet:
Amúgy meg szerintem plagizált,

Épp ez látszik megdőlni! Nem érzed?

etymon_exe
2012. január 18. 17:02 | Sorszám: 695
[quote]aki ráadásul a magyar nyelv ápolását és védelmét tűzi ki célul, az tudjon helyesírni.[quote]

Ki mondja, hogy elvárható? Ki az az unintelligens antidemokrata barom, aki szerint egy nyelv ápolása és védelme összefüggésben van azzal, hogy aki ezt szeretné, annak tökéletesen kell beszélnie és írnia?

Mi van akkor, ha nem tud? Mi van akkor nincs érzéke hozzá és soha nem is fog sem helyesen írni, sem szépen beszélni? Attól, hogy valaki nincs azon képességek birtokában, hogy olimpiai bajnok legyen még ápolhatja a sportot és védelmezheti bizonyos esetekben, csak hogy egy másik példát említsek!

Szóval? Ki az a seggfej, gyűlölködő, aki a kettőt így kapcsolja össze?

etymon_exe
2012. január 18. 16:54 | Sorszám: 692
Kedves összekötő eftársúr!

Ne feledd el, hogy nem az volt Schmitt ellen a vád, hogy egy szar ótvar senkinek nem kellő disszertációt fogadtak el tőle, hanem az hogy plagizált !

Vagyis, hogy bűncselekményt követett el!!!!

Bazmeg!? Érted? Borulni látszik a vád, mert nem plagizált, még akkor sem, ha minden egyébben igazad van. Tehát egyelőre úgy néz ki, a fő tételt elbukjátok!
Ha meg bukjátok, akkor érvénybe lép az a tétel, hogy nyilván tudták ezt HVG-ék is. És ha ez igaz, akkor érvénybe lép a harmadik tétel, hogy isten irgalmazzon nekik!

etymon_exe
2012. január 18. 16:49 | Sorszám: 689
Itt hallgatható meg a Schmitt interjú 7:33 ig előre kell tekerni!!!!!

[url]http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2012-01-18 [/url]

etymon_exe
2012. január 18. 16:48 | Sorszám: 688
Idézet:
A MOB akkori elnöke ismerte a két kötetet, dolgozatának irodalomjegyzékében mindkét művet meg is említette, a címüket azonban nem franciául, hanem magyar fordításban adta meg – holott a két kötet nincs magyarra fordítva –, ráadásul Georgiev 1987-es munkájának kiadási helyéül Lausanne helyett Bulgáriát jelöli meg.

Igen, ezt a mondatot értékelem úgy, hogy elhallgatta, a "megemlítette". "jelöli meg" súlytalan fogalmakat használja, ami nem azonos értékű avval, mintha azt mondta volna a HVG, hogy Schmitt a forrásait az irodalomjegyzékben korrektül felsorolta

Egy ilyen kiélezett szemét helyzetben, bizony fontosak a használt szavak!

Tehát megismétlem: a HVG rosszhiszeműségét valószínűsítem...

etymon_exe
2012. január 18. 16:15 | Sorszám: 678
Namégegyszer

Idézet:
Amennyiben bebizonyosodik, hogy az egész "ügy" kreált volt, mi történik azokkal, akik ezt fölfújták?

Annyit mondhatok, hogy ha kétség kívül bebizonyosodik, hogy a HVG nem járt el körültekintően, már most kezdhetik toborozni az épületet védő biztonsági szolgálatot, de legalábbis az ablakokat kezdhetik bedeszkázni a montevideóban...

Amúgy a 180 oldalnyi átvétel továbbra is Schmitt ellen szól nálam... méghozzá ez nagyon nagy gáz...

etymon_exe
2012. január 18. 16:15 | Sorszám: 677
[quote]Amennyiben bebizonyosodik, hogy az egész "ügy" kreált volt, mi történik azokkal, akik ezt fölfújták?[quote]

Annyit mondhatok, hogy ha kétség kívül bebizonyosodik, hogy a HVG nem járt el körültekintően, már most kezdhetik toborozni az épületet védő biztonsági szolgálatot, de legalábbis az ablakokat kezdhetik bedeszkázni a montevideóban...

Amúgy a 180 oldalnyi átvétel továbbra is Schmitt ellen szól nálam... méghozzá ez nagyon nagy gáz...

etymon_exe
2012. január 18. 16:10 | Sorszám: 676
Ne rugózz már azon, melyik családban, melyik családtagnak miről kell tudnia!

Különbenis - mint tudjuk -, van az a pénz, amennyiért emlékszem arra, hogy Schmittel együtt dolgozott a fater és van az a pénz, amenniyért soha nem látták egymást!

etymon_exe
2012. január 18. 16:05 | Sorszám: 675
Új fejlemény!

Ma reggel Schmitt személyesen nyilatkozott, melyszerint ő a dolgozata végén 27 forrást sorolt fel, ami az akkori szabályoknak megfelelt és maga is megbeszélte Georgievvel a kisdoktori szándékát.

Ez amúgy semmi durranás, hanem kiderült, hogy a HVG elhallgatta, hogy több forrásra hivatkozik Schmitt, sőt, ha nagyon tárgyilagos akarok lenni a a HVG azt a látszatot keltte, mintha nem hivatkozta volna meg Georgievet Schmitt !

A másik dolog, amit összekötő kartácsnak is írtam már korábban, elképzelhető, a SCHmitt féle hivatkozási mód megfelel az akkori előírásoknak, vagyis az lásd: 1969. évi III. törvénynek...

Ciki marad továbbra is az, hogy 180 oldal az átvétel...

etymon_exe
2012. január 17. 19:55 | Sorszám: 648
Azért nincs jelentősége annak, hogy a Népszava helyesbített, mert az első HVG interjú alapján miért ne létezhetett volna együttműködés a két ember között?

hvg.hu: Ismerte az ön édesapja, Nikolaj Georgiev, Schmitt Pált?

Malina Georgiev: Igen, édesapám - aki 2005-ben elhunyt - valóban ismerte Schmitt urat, mivel mindketten dolgoztak a Nemzetközi Olimpiai Bizottságban, Lausanne-ban. Onnan az ismeretség.

http://hvg.hu/itthon/20120112_malina_georgiev_schmitt_pal

etymon_exe
2012. január 17. 19:36 | Sorszám: 647
Most mit ragozod vazze? Korábban elhangzott itt is, hogy bizony ha így is lenne, a szabályok szerint nincs korrektül jelölve sem a társszerzőség, sem az átemelés!!!!!!
etymon_exe
2012. január 17. 19:34 | Sorszám: 646
Hát ha nem lehetett célja Schmittnek a mennyiség növelése, akkor pedig el kell fogadni saját 40 körüli oldalát értékelendőnek.

De hiába ragozod vazze, olvasd már el a korábbi hozzászólásokat, az általad felvetett aspektusok már rég szóba kerültek!

etymon_exe
2012. január 17. 17:44 | Sorszám: 631
Idézet:
A Testnevelési Egyetemen 1992-ben történtekkel kapcsolatban a Semmelweis Egyetem mint jogutód folyamatosan tájékozódik. Az egyetem rektora hétfőn felkérte a Testnevelési és Sporttudományi Kar dékánját, hogy hozzon létre tényfeltáró vizsgálóbizottságot, mely tanulmányozza Schmitt Pál kisdoktori disszertációja létrejöttének körülményeit" - közölte az egyetem.

Ez perdöntő lehetne!

etymon_exe
2012. január 17. 17:43 | Sorszám: 630
Oszt má mé emlékezne az a derék Malina bármilyen közös munkára? A különböző korábbi linkekből látható, hogy éppenséggel lett volna módjuk 87 előtt ezt azt együttműködni anélkül, hogy a lányzónak feltűnt volna, tudniillik volt munkahelyük és talán ott is dolgozgattak.

Egyébiránt pedig tök mindegy, hogy volt-e, vagy sem, ez legfeljebb a dolog erkölcsi részét enyhíti, formailag ugyanis szerepltetni kellett volna a forrásokat a dolgozat megfelelő helyén.

De ez már mind, mind le van skríbolva alább, ne találd már fel újra a spanyolviaszt!

etymon_exe
2012. január 17. 17:38 | Sorszám: 629
A hatályos jogrend szerint semmilyen jogkövetkezménye sem lehet a dolognak!
etymon_exe
2012. január 17. 17:36 | Sorszám: 628
Az egyes szám első személy miatt gondoltam, hogy a te műved.

Az etikai és egyéb szempontok természetesen ülnek, azok mellett a kételyek mellett, amiket felsoroltam: egyelőre nem tudjuk, hogy az átvétel 180 oldala mi célt szolgált? Ha saját kutatásnak van beállítva, baj van. Ha mennyiségnövelő - mint ahogy ez is biztosnak látszik - akkor erre majd 40 oldalnyi saját anyag adna magyarázatot.


Téma: A kormányellenes média szerepe a 2010-es válság elmélyítésében.
etymon_exe
2012. január 17. 15:02 | Sorszám: 59
csak alá akartam húzni, de azt valahogy nem eszi...
etymon_exe
2012. január 17. 14:49 | Sorszám: 57
Próba
[u]hgjfadlihl[/u]
etymon_exe
2012. január 17. 14:47 | Sorszám: 55
Idézet:
Leírtam már több helyen, hogy mit gondolok a végtörlesztésről, de itt most nem ez a kérdés, hanem az, hogy a kormány ellenségeinek ármánykodása, vagy a kormány lépései vezettek-e a krízishez.

Ember! Mondd, te nem látsz a szemedtől, nem hallasz a füledtől?

Ha nem, akkor majd előbb - utóbb ebből a topikból meg fogod tudni, ha lesz hozzá elég időm!

Nézzük mindjárt az első és legjobban dokumentált krízist:

Az első - az emlékezetes Kósa beszéd okozta! A valóság evvel szemben az, hogy [u]ezt az első krízist az ATV, a Klubrádió, a Népszava, a Népszabadság és egy sor internetes portál okozta avval, hogy másképp állította be Kósa mondatait!!!!!!!!!!!!!!!!! [/u]

Egy hatalmas gépezet figyelt lesett valahol, hol hangzik el olyasmi, amire rá lehet szervezni. Hát megtalálták!

(Kósa egyébként ténylegesen mintegy hencegett avval, hogy milyen fasza gyerekek ők, mert elkormányozták a csődtől az országot - múlt időben, amit a fent nevezett sajtó úgy állított be, mintha csődközelben lennénk - jelen időben.)

Amiben az az ordenáré aljasság, hogy jogilag támadhatatlan, mert egy bekövetkezett esemény előtti és rákövetkező pillanatai mindkét esetben "közeliek"

VÁGOD a gyalázatot VAZZE?

etymon_exe
2012. január 17. 14:29 | Sorszám: 54
Idézet:
Miért nem azt kérdezed, mi a kormány szerepe a válság elmélyítésében, esteleg létrehozásában

Azért, mert minden újját megcsókolhatod ennek a kormánynak azért, hogy 2010-ben nem zuhantunk bele a totális káoszba szakadékba!

Nekik köszönheted, hogy ma még itt verheted a nyálad és nem takarított el az a népharag, ami elől elkormányozták 2010-ben az országot!

etymon_exe
2012. január 17. 14:22 | Sorszám: 52
Te jó ég! Ennyi olvasnivaló... Azt hiszem ezekből csak kihámozható a lényeg!

Köszi, köszi, köszi!


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 17. 14:18 | Sorszám: 622
Ne higgy mindig annak, amit közvetlenül látsz: egy nikk aludt... de honnan tudod, hogy nincs neki még három másik, ami viszont élő...

Amúgy pedig nem mindegy?

etymon_exe
2012. január 17. 11:28 | Sorszám: 618
[quote]hogy írtam néhány (4) és javítottam, bíráltam számtalan diplomamunkát, ha nem is a sport témakörében. quote]

Nos, bizonyára látod a korábbi hozzászólásokból, hogy még a Schmitt oldalán állókban is felvetődnek kérdések - például bennem is, aki e topikot nyitottam - de, ha valakinek, akkor neked, aki magadról azt írod, amit fent idézek - meg sem szabadott volna fordulni a fejedben a plágium lehetőségének mindaddig, amíg mindennek az eredetijével nem találkozol!!!

Először meg kellett volna vizsgálnod Schmitt dolgozatának tényleges hivatkozásait.
Másodszor rá kellett volna pillantanod az 1992 előtt érvényes szerzői jogi törvényre, ugyanis az 1969. évi III. törvény nem biztos, hogy ugyanúgy rendelkezik, mint a jelenleg hatályos szerzői jogi törvény.
HarmadszorMeg kellett volna vizsgálnod Schmitt dolgozatának azon részét, amely senki által sem vitatottan önálló munka, vagyis elképzelhető, hogy annak a disszertációnak a szerves része az a 180 oldalnyi fordítás, hiszen az önálló részben épp a bemásolt anyagon végezte az elemzést, aminek a forrása lehet, hogy nem is Georgiev tanulmánya, hanem azok a jegyzőkönyvek, amelyek forrásul szolgáltak Georgiev munkájához is, ergo épp ezért egyezőek!
Negyedszer Meg kellett volna szemlélned úgy a Georgiev munkát is, mint az annak forrásául szolgáló jegyzőkönyveket.
Ötödször Ha a demokráciáról csak halvány fogalmad is volna, egy olyan elemzésben, mint amit a Galamuson megjelentettél nem említhettél volna bekövetkezettnek olyan jogi tényállítást, amit csak bírósági vizsgálat után jelentenek ki a demokraták.
HatodszorAttól a demokráciától, amelynek Mihancsik Zsófia a védőszentje és védelmezője, ments meg istenem ó!
Mi valódi demokraták, azt amit műveltek, azt a [u] demokráciával való visszaélésnek hívjuk![/u]


Téma: A kormányellenes média szerepe a 2010-es válság elmélyítésében.
etymon_exe
2012. január 16. 15:49 | Sorszám: 1
http://atv.hu/cikk/20120113_giro_szasz_a_kormany_feladata_hogy_feltetel_nelkul_tamogassa_az_allamfot

Kálmánnak ez a műsorszáma mindennapos az ATV-n, már megnéztem vagy háromszor; szánom-bánom, de sajnos nem tudom megfogalmazni ezt a szinte minden képzett ballib médiaszemélyiség által gyakorolt tehnikát. Kell lennie valami definíciónak arra, amikor egy logikus érvelést hitelteleníteni lehet azzal, hogy "na de hát a világon mindenki pont az ellenkezőjét mondja"...

Aztán, valószínű van frappáns riposzt erre a pofánvágás előtt...

etymon_exe
2012. január 16. 15:43 | Sorszám: 0
A topik teljes címe: A kormányellenes média szerepe a 2010-től kibontakozó válság elmélyítésében, különös tekintettel az ATV-re és a Klubrádióra!

Ide várom mindazokat, akik linkekkel, elemzésekkel hozzájárulnak ahhoz, hogy talán majd ha lezajlik ez az egész, egy elemző újságcikk szülessen a fentivel azonos címmel.

Mindjárt nyitásból az első:
http://atv.hu/cikk/20120113_giro_szasz_a_kormany_feladata_hogy_feltetel_nelkul_tamogassa_az_allamfot

Ha valaki emlékszik hasonló témában korábban megnyitott topikra, kérem jelezze, akkor nem ezt, hanem azt folytatnám


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 16. 10:14 | Sorszám: 482
Egy kis olvasnivaló...

http://mno.hu/interju/a-goldman-sachs-jatekszerei-1043581

etymon_exe
2012. január 16. 09:29 | Sorszám: 477
Vissza a demonstrációhoz:

Örvendetesen alakulnak a dolgok, olyan helyről kaptam pozitív visszajelzést, ami azt sejteti, ha mindenki megtartja igéretét, sokan leszünk!

Az most nagyon fontos lenne!


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 15. 22:33 | Sorszám: 613
Idézet:
meglehetősen sok időt pazaroltunk egy perifériás témára.

Kíváncsi vagyok, jövő szombatig leszáll-e a ballib gyűlölet Schmittről?

etymon_exe
2012. január 15. 22:30 | Sorszám: 612
Idézet:
akkor is ott fogják csaholni, hogy plágium, plágium. Náluk ez nem igazság, hanem hit kérdése.

Na, ez itt a lényeg...

etymon_exe
2012. január 15. 21:37 | Sorszám: 609
Csakhogy az igazság ismerete szabaddá tesz, mert bármit mondasz, teszel, hiszel benne és hitelesnek érzed magad. Ergo, azokkal szemben, akiknek a szemében szikrázik a gyűlölet, felvenni a kesztyűt csak motivált emberekkel lehet és a igazságtudat az motiválhat. Ha ez a magasabbrendű szellemiség, hát akkor vállalom...
etymon_exe
2012. január 15. 21:28 | Sorszám: 608
Ez más kérdés.
etymon_exe
2012. január 15. 21:23 | Sorszám: 605
Ha munkaköri kötelezettségből jön létre egy mű, arra is gondolt a jogalkotó:

Idézet:
30. § (1) Eltérő megállapodás hiányában a mű átadásával a vagyoni jogokat a szerző jogutódjaként a munkáltató szerzi meg, ha a mű elkészítése a szerző munkaviszonyból folyó kötelessége.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt rendelkezés alapján megszerzett vagyoni jogok a munkáltató személyében bekövetkezett jogutódlás esetén átszállnak a munkáltató jogutódjára.


etymon_exe
2012. január 15. 21:21 | Sorszám: 604
Nem, csak akkor ha valaki beperel... függetlenül attól, hogy az nyilvánoságra került vagy nem.

Ha otthon a mosókonyhájában megmutatta neked a művét valaki és te ezután ugyanezt lekoppintva sajátodnak mondod (akár egy másik mosókonyhában), per esetén ő nyeri!

etymon_exe
2012. január 15. 21:17 | Sorszám: 603
Bolgár cáfolat a plágiumhistóriára
Együttműködött Schmitt Pál apámmal – helyesbítette a Népszavát Nikolaj Georgiev lánya

http://www.magyarhirlap.hu/kulfold/a_schmitt_pal_elleni_tamadas_tavaly_indult_.html

Csak hát az a helyesbítés nem nagyon igaz, mert a HVG korábban is ugyanezt írta...

etymon_exe
2012. január 15. 20:42 | Sorszám: 597
Nem, a mű létrejötte a mű létrejöttétől számít. A kiadás másik definíciója a nyilvánosságra hozatal.

Idézet:
9. § (1) A szerzőt a mű létrejöttétől kezdve megilleti a szerzői jogok - a személyhez fűződő és a vagyoni jogok - összessége.
etymon_exe
2012. január 15. 20:38 | Sorszám: 596
34. § (1) A mű részletét - az átvevő mű jellege és célja által indokolt terjedelemben és az eredetihez híven - a forrás, valamint az ott megjelölt szerző megnevezésével bárki idézheti.

A bibliográfiában azoknak a műveknek kell szerepelni, amelyekből tartalmi átvétel történt, a széljegyzet, lábjegyzet tartalmazza a szószerinti átvételt, vagy h aúgy tetszik másolást.

Egy 180 oldalas átvétel lábjegyzetét elhelyezni elég érdekes lehet és azokat többnyire idéző jelek között szokták szerepeltetni, na most elég érdekes az a disszertáció, amely egy 180oldalas idézet. uff.

etymon_exe
2012. január 15. 20:31 | Sorszám: 595
Semmi! Akár meg is beszélhették. Azonban ennek nincs nyoma, ezért mindaddig, amíg ez be nem bizonyosodik a lejárató nyerő.
etymon_exe
2012. január 15. 20:30 | Sorszám: 594
Idézet:
akkor az újság editorial policyja szerint kell a hivatkozásokat megadni.

Aha, feltéve ha nincs ellentmondásban az a policy az adott ország ide vonatkozó törvényeivel!

etymon_exe
2012. január 15. 20:28 | Sorszám: 593
A szerzői jog, akkor is megilleti:

Idézet:
1. § (1) Ez a törvény védi az irodalmi, tudományos és művészeti alkotásokat.

(2) Szerzői jogi védelem alá tartozik - függetlenül attól, hogy e törvény megnevezi-e - az irodalom, a tudomány és a művészet minden alkotása. Ilyen alkotásnak minősül különösen:


Idézet:
34. § (1) A mű részletét - az átvevő mű jellege és célja által indokolt terjedelemben és az eredetihez híven - a forrás, valamint az ott megjelölt szerző megnevezésével bárki idézheti.

(2) Nyilvánosságra hozott irodalmi vagy zenei mű, film részlete, vagy kisebb terjedelmű ilyen önálló mű, továbbá képzőművészeti, építészeti, iparművészeti és ipari tervezőművészeti alkotás képe, valamint fotóművészeti alkotás szemléltetés érdekében iskolai oktatási célra, valamint tudományos kutatás céljára a forrás és az ott megjelölt szerző megnevezésével a cél által indokolt terjedelemben átvehető, feltéve, hogy az átvevő művet nem használják fel üzletszerűen. Átvételnek minősül a mű olyan mértékű felhasználása más műben, amely az idézést meghaladja.

etymon_exe
2012. január 15. 19:49 | Sorszám: 587
Nem kiabáltam én, csöndes, szelíd és szolíd vagyok, finom és nőies...
etymon_exe
2012. január 15. 19:48 | Sorszám: 586
Az mi?
etymon_exe
2012. január 15. 19:47 | Sorszám: 584
2005
etymon_exe
2012. január 15. 19:46 | Sorszám: 583
Nem, mert:

Idézet:
9. § (1) A szerzőt a mű létrejöttétől kezdve megilleti a szerzői jogok - a személyhez fűződő és a vagyoni jogok - összessége.

(2) A szerző személyhez fűződő jogait nem ruházhatja át, azok másként sem szállhatnak át és a szerző nem mondhat le róluk.


etymon_exe
2012. január 15. 19:42 | Sorszám: 581
Mert a szószerinti átvételre történt hivatkozás helye, a szerzői jogvédelmi tv. értelmében nem az irodalomjegyzékben a helye, hanem a beillesztés helyén!!!!!!!!!!!!!!!
etymon_exe
2012. január 15. 19:20 | Sorszám: 577
Egészen biztosan nem járna, ugyanis ha élne Georgiev, és olyan kekec fazon lenne, aki miután felfedezi, hogy Schmitt miket idézett/fordítot le tőle és azon nyomban pert indít, akkor sanszos, - feltéve hogy ha a HVG által bemutatottak igazak -, akkor Schmitt ellen megáll egy Btk. szerinti bűncselekmény és a szerzői jog megsértése is!
Hiába nevezte meg a forrásai között Georgievet - azt rossz helyen tette!

Nomármost olyasvalamiért, ami 3 év kóterral fenyeget, szerintem nem jár kisdoktori sem.

etymon_exe
2012. január 15. 18:46 | Sorszám: 573
Szerintem tök jó, amit írsz, beleillik a képbe. Nem zárom ki, hogy ilyen magyarázata van a Schmitt dolgozat stilisztikájának, de a baj továbbra is fennforog: mennyire onálló az a munka, amelyben 230 oldalból 180 fordítás kis korrekcióval?

Jár-e ezért doktori?

etymon_exe
2012. január 15. 18:41 | Sorszám: 572
Idézet:
Gondolod, hogy akkora hülye az illető, hogy nyoma maradt?

Nézd, Schmitt is egy banánhéjon csúszott el... másnak is oda van készítve... ehhez viszont hajtani kell...

etymon_exe
2012. január 15. 18:37 | Sorszám: 570
Nézd, én még nem voltam úgy könyvtárban - akár olvasóteremben, hogy valahogy ne regisztráltak volna. Anyagot kikölcsönözni, pedig szerintem nyom nélkül nem lehet.

Nem beszélve arról, hogy a könyvtárosok sok esetben különc emberek, hátha az, aki ebben az ügyben esetleg ott lapul a sötétben valami miatt emlékszik arra, aki egy éve kikérte azt a Schmitt dolgozatot.

Azért valljuk be, Schmitt sem olyan név, aki nem tűnik fel egy átlag műveltségű könyvtárosnak...

Sőt, az is lehet, hogy ez az ember már alig várja, hogy valaki megkeresse a jobboldali médiától...

etymon_exe
2012. január 15. 18:32 | Sorszám: 569
Ha nem a HVG bukja, akkor sajnos Schmitt. Vele nem tudok mit kezdeni, magamat viszont nagyon fogom sajnálni, hogy mégis csak ki kell álljak mellette...
etymon_exe
2012. január 15. 18:30 | Sorszám: 567
Nem mondod? Neked nem kell hozzá idő, elég ha összehozol vele!
etymon_exe
2012. január 15. 18:03 | Sorszám: 562
Nincs valakinek ismerőse abban a SOTE könyvtárban, ahol ezt a Schmitt disszertációt őrzik? Talán meg lehetne nézni, hogy kik kölcsönözték ki 9 hónappal ezelőtt?
Nos?
etymon_exe
2012. január 15. 17:53 | Sorszám: 561
Idézet:
...és mit szeretnél elérni?

Ha lehet, kideríteni az igazságot. És ha ez Schmitt mellett áll meg, akkor akkora pert a HVG nyakába akasztani, hogy belerokkan.

etymon_exe
2012. január 15. 17:51 | Sorszám: 560
Az biztos, de ha valaki, akkor én sok hibát vétek, pláne akkor, ha még csak el sem olvasom, amit bepötyögtem. Nomármost, ha ezek után már nekem is feltűnik, hogy valami nem stimmel ezzel a Schmitt dolgozattal, akkkor ott már nagy a baj...
etymon_exe
2012. január 15. 17:46 | Sorszám: 556
És volt közben egy időszak, amikor fonalat vesztettek.
etymon_exe
2012. január 15. 17:42 | Sorszám: 553
Azt nem tudom, mert nem tudok franciául, de magyarul hangzik nagyon idegenül. Nem?
etymon_exe
2012. január 15. 17:39 | Sorszám: 552
Lesz még egy ilyen rákattanós témám, ha addig valaki nem kezdi el: A ballib média szerepe Magyarországon a 2010-től gyűrűző válságban...
etymon_exe
2012. január 15. 17:36 | Sorszám: 549
Idézet:
Pajtás, miért nem bírod már ezt abbahagyni

Mert annyi kérdőjel bújt elő az üggyel kapcsolatban, hogy rákattantam, mint cápa a vérszagra...

etymon_exe
2012. január 15. 17:33 | Sorszám: 546
"1/ Szigorúan kell ragaszkodni az idő és a hely egységéhez, mint alapvető elvhez, hogy az egységet, a szellemet és a jó hangulatot megőrizze a játékokon.

2/ A későbbi fejlődés érdekében általános koncepciót kell kidolgoznia a század végéig.

3/ Az egyéni sportágakban rögzítenie kell a versenyszámok számát."

Szóval... ezek is érdekes mondatok...

etymon_exe
2012. január 15. 17:27 | Sorszám: 544
Miért Gueorguiev, amikor az eredeti neve a pacáknak Georgiev? Mármint cirill betűkkel.
etymon_exe
2012. január 15. 17:23 | Sorszám: 543
Aztán van egy érdekes mondat, amely idegen beírás az eredetiben, egy megjegyzés, mintha komolyan feldolgozták volna SChmitt munkáját:

"itt a Gueorguiev szövegében is hibás adatot - 1984 helyett helyesen 1964 - Schmitt nem javítja. 1964-ben 4. 1980-ban és 1984-ben 8 versenyszám volt)"

Ki az, aki ennyire szakavatott, hogy egy ilyen elbúvó részletet kiszúrjon, miközben ugye ezt az anyagot azért dolgozza fel, hogy lejárassa Schmittet.

Vagy mi van akkor, ha az egész egy véletlen műve: valaki Schmitt doktoriját akarta felhasználni saját kutatásaihoz - ezért veszi észre a hibát, aztán csak ezután kattan rá a lejáratásra...???

etymon_exe
2012. január 15. 17:15 | Sorszám: 542
Egyébként beleolvastál Schmitt szövegébe?

Tedd meg, olvasd végig és mondd el, milyen érzésed van?

Nekem az, hogy érezni a fordítást: "a cselgáncs relatív fiatal sportág...", "a női cselgáncs, mint demonstrációs sportág..."... ezt szerintem nem így fogalmaznánk meg, ha saját kútfőből jönne...

etymon_exe
2012. január 15. 17:03 | Sorszám: 540
Nem szakmai stiklikre gondoltam, hanem a címek megszerzésének körülményire, főleg az átkosban, aztán Schmitt esetében ugye az bírálók... a felettese volt az egyik a másiknak, aztán más fórumokon szinte mindenki előhozakodott avval, hogy ezek a disszeterciók zömmel kis átalakítással másolatok... stb, stb...
etymon_exe
2012. január 15. 16:39 | Sorszám: 537
Apropo, Melbourne óta olimpiai szám a póló, vagy már korábban is az volt?
etymon_exe
2012. január 15. 16:37 | Sorszám: 536
Szerintem pedig pont azoknak van alapja a szájalásra, akiknek nulla bírálói tapasztalata van, ugyanis, mint alább számolatlanul olvashattuk, a védések zöme stiklik tömkelege (tisztelet a kivételeknek) így aztán arcvesztés nélkül kevéseknek lehet hitele...
etymon_exe
2012. január 15. 16:32 | Sorszám: 535
Alvó ügynök...
etymon_exe
2012. január 15. 16:29 | Sorszám: 534
Jesszusom, most mi lesz?
etymon_exe
2012. január 15. 16:06 | Sorszám: 532
Hja kérem jogilag...

Jogilag az első pillanattól kezdve sem volt ez az ügy plágium, hiszen minden szankcionálható elem elévült!!!!!

Ellenben, ha a SOTE berág és visszavonja a címet az más lenne, de mint olvashattuk a jogelőd TF rendelkezik a visszavonás eseteiről, a SOTE nem.

Szóval, az első pillanattól tudható, hogy jogi relevanciája nincs a dolognak, csak erkölcsi, no meg a lejáratás.

etymon_exe
2012. január 15. 16:03 | Sorszám: 531
Ez lenne a perdöntő bizonyíték, ahogy valamikor ennek a topiknak az elején írtam: Schmittet csak az menthetné, ha megtalálnánk azt a forrást, amelyből mindketten dolgoztak.

És azt is írtam, hogy ezt miért nekünk kell megtennünk, miért nem dolgozik meg ezrét Schmitt?

etymon_exe
2012. január 15. 16:00 | Sorszám: 530
"- miért nem látjuk az egész könyvet/=tanulányt irodalomjegyzékkel együtt,"

Mert nem mentünk ki Lousannebe megnézni.

- miért nem látjuk SCH dologzatát az irodalomjegyzékkel együtt..

Mert nem tudtam megnézni a múlt héten, mert állítólag minden média ott tolongott.

"- miért csak 14 oldalt láttunk (ebből 2 o tartalomjegyzék):"

gondolom taktikai okokból...

- miért van olyan érzésem, h manipulál a hvg?

Szerintem nem manipulál, ellenben aljasságot követ el.

etymon_exe
2012. január 15. 15:36 | Sorszám: 520
Pont azért plágium, mert meghivatkozta és emiatt valakik megtalálták a forrást és rájöttek, hogy abból 180 oldal egyezik Schmitt 230 oldalas disszaóertációjával.

Innentől kezdve pedig a törvények az irányadók: a hivatkozást ott kell megtenni, ahol azt beemelik a szövegbe. Aztán meg a mennyiség is gond: 230 körüliből 180...

etymon_exe
2012. január 15. 15:33 | Sorszám: 518
Két dologról beszélünk: egy tanulmányról, ami 1987-ben keletkezett, majd egy könyvről, amely ebből a tanulmányból készült kiegészítve előbbit az azóta lezajlott olimpiákkal.
etymon_exe
2012. január 15. 15:29 | Sorszám: 515
Tökéletesen bizonyítható, mert Schmitt hivatkozott - de rosszul Georgievre, s nem pedig Georgiev Schmittre!
etymon_exe
2012. január 15. 15:28 | Sorszám: 513
Nos, ha most ha valaki legyárt egy négyszáz valahány oldalas tanulmányt franciául, azért, hogy lejárassa az ország egyik szemében már amúgy is totálisan lejáratott Schmittet, az nem normális!
Nem beszélve arról, hogy Schmittnek tudnia kell, mi az ábra, tehát mogoldhatná ezt a szenvedést.
Ha nem érzi, hogy mi folyik körülötte, akkor meg azért van kirúgva...
etymon_exe
2012. január 15. 15:23 | Sorszám: 510
A könyv igen, de Schmitt a tanulmányt jelölte meg forrásként, az meg 1987-ben jelent meg. Ezt a tanulmányt bővítette ki Gergiev és ebből lett a könyv!
etymon_exe
2012. január 15. 15:21 | Sorszám: 509
NEM! A könyv a korábbi eredeti tanulmánya kiegészítése!
etymon_exe
2012. január 15. 15:19 | Sorszám: 508
Valószínű még nem digitalizálták a könyvét! Azért az mégis csak Bulgária. No meg aztán nálunk saincs minden.
etymon_exe
2012. január 15. 14:39 | Sorszám: 490
3) Össze meg a jobboldalt = Egymásnak ugrassza a fideszpártiakat
etymon_exe
2012. január 15. 14:37 | Sorszám: 489
A könyv angolul és franciául később megjelent!

Cím Analysis of the olympic programme 1896-1996
Documents of the Museum
Szerzők Nikolaj Georgiev, International Olympic Committee, Olympic Studies Centre
Kiadó International Olympic Committee, 1996
ISBN 9291490199, 9789291490196
Terjedelem 147 oldal

etymon_exe
2012. január 15. 14:35 | Sorszám: 487
Persze, na de ki fityfene állítja, hogy nem lejáratásról van szó! Arról, és az algoritmus is megfelel ennek, de...

Célba azonban akkor ér a lejárató kampány, ha van alapja!
És ha megpróbálunk saját magunknak nem hazudni, akkor igen van alapja:
1) Schmitt dolgozatában a hivatkozások nem felelnek meg a formai követelményeknek
2) Schmitt a tudományos fokozatának meghatározásaival variál életrajzaiban
3) A HVG által bemutatott részletek sajnos nagyon egyezőek
4) Most már ötödik napja megy a hajcihő. Ezt látva Schmittnek is meg kellene szólalnia!
(Magamból indulok ki: ha igaztalanul megvádolnak még ölni is tudnék)

Schmitt a ballibák szemében már most egy nulla. A lejáratás őnáluk nem oszt nem szoroz. Ez a lejáratás vagy arra kellett:
1) lemondassák, mert új KE-re van szükség
2) Személyes bosszú
3) Össze meg a jobboldalt
4) Valami egészen más, amire még nem is gondolunk.

etymon_exe
2012. január 15. 14:19 | Sorszám: 482
Azt hiszem a következtetések résznél sajnálatos, ha van egyezőség: http://www.komcsik.hu/Schmitt_reszlet_conclusion.bmp
etymon_exe
2012. január 15. 13:36 | Sorszám: 455
Idézet:
Jó lenne, a látnánk a tanulmányt (ha addig el nem tűnik) Lausanneban.

Addig biztosan fellelhető volt, amíg a titokzatos forrás ki nem utazott Lausanneba, hiszen ez a HVG cikk forrása. (tudom, ez sokaknak nem az, de ellenkező bizonyítékig erre hivatkozom)

etymon_exe
2012. január 15. 13:33 | Sorszám: 454
Igen! Így helyes a sorrend!
etymon_exe
2012. január 15. 13:31 | Sorszám: 452
Ezzel szemben ezt mondja: "A Magyar Olimpiai Bizottság elnökeként szintén akadt tennivalóm, és mindezek dacára ledoktoráltam filozófiatörténetből. Kisdoktorim van a Testnevelési Egyetemen” – olvasható a Vendégségben: Schmitt Pál című könyvben, hogyan szánta rá magát a jelenlegi államfő a disszertáció megírására."

A parlament honlapján a tudományok doktora.

Az EU honlapján pedig a filozófia doktora.

Nos?

etymon_exe
2012. január 15. 13:01 | Sorszám: 444
Idézet:
Milyen mázli, hogy egy hídépítőmérnöknek hidat kellett terveznie... Nincs az a cionista, aki ebből plágiumvádat fabrikálhatna...

A műszaki életben a szabadalmak védik a "szerzői jogokat", és bizony rendkívül gyakori ott is a lopkovic; lásd a Forma-I.

etymon_exe
2012. január 15. 12:48 | Sorszám: 442
Idézet:
Fél ország véd egy kisdoktori dolgozatot..

Ha nem látnád, vannak kételyeink jócskán, ellenben az aljas emberek ellen összezárunk... - gondolom ez azért látszik!!!

etymon_exe
2012. január 15. 12:46 | Sorszám: 441
Idézet:
Másrészt, jó lenne látni a könyvet (az erdedetit) vajon szerepel-e a köszönetnyilvánításban Schmitt, v a NOB titkársága?? Nem tudom, a könyv franciául jelent meg? A HVG fordíttatta könyvet?, össze kellene venni az eredeti bulgárral..

Az eredeti könyv franciául jelent meg azt hiszem 1987-ben, majd később kiegészítette és az új bulgárul is olvasható, de ez nem érdekes, mert Schmitt 1992-ben doktorált.

Azt nem nyilatkozta a HVG (Gavra G.), hogy az egész könyvet lefordították volna, mert az érdekeltektől erre senki sem kérdezett rá - eddig.

etymon_exe
2012. január 15. 12:42 | Sorszám: 440
Idézet:
Teljesen egyetértek és nem értem miért védik a védhetetlent.

Azért védik, mert nem védhetetlen! Mindössze arról van szó, hogy a gyűlöletmédia által ránk zúdított információ alapján védhetetlennek tűnik.

Azonban egyelőre nem ismert a forrás teljes fordítása, nem ismert a forrás forrása és mindaddig, amíg ezek nem lesznek hozzáférhetők, esélyes a védekezés.

etymon_exe
2012. január 15. 00:10 | Sorszám: 402
"aki JÓPÉNZÉRT lezavarta a kussoltatást.
Ő volt az, aki elvállalta ezt a hálátlan szerepet POZÍCIÓÉRT, ZSETONÉRT."

Erre mondtam, hogy szemenszedett hazugság! Érted?

etymon_exe
2012. január 15. 00:09 | Sorszám: 401
Valószínű ötször reinkarnálódsz, mire bennünket a magatok szintjére húzol; Schmitt ellenére is nyugodtan ülünk a piedesztálon, mert az erkölcsi fölény az erkölcsi fölény.

Mit gondolsz, miért eredtetek Schmitt nyomába? Hát azért barátocskám, mert már elviselhetetlen számotokra, hogy nincs emberetek abban ballib bűzös katyvaszban, aki öt évnél kevesebbet kapna, ha úgy istenigazából megbolygatnánk a dolgokat!

Vágod?

etymon_exe
2012. január 14. 23:56 | Sorszám: 397
"A nyomtatottat is bárki lemásolhatja"

Nem bárki! Pld. a TF-sem adta ki egyik médiának sem Schmitt dolgozatát jogszabályra történő hivatkozással. Kívülről lefényképezhették! Vagy százan küzdöttek érte!

etymon_exe
2012. január 14. 23:53 | Sorszám: 395
Na de éppen ez a szemenszedett hazugság! Nem ő etette meg a sporttársadalommal! Átvitt értelemben azt sem tudtuk ki az a Schmitt Pál! Halottuk a rádióban, hogy oda lett a felkészülés, oszt jónapot. Akkoriban nem rohantak ezért az emberek Kálmánolgához vazze!
etymon_exe
2012. január 14. 23:47 | Sorszám: 388
Ne szórakozz, mi az hogy bevállalta??? A Bojkottba Schmittnek semmi, de semmi beleszólása nem volt! Ha a feje tetejéra áll, akkor is bojkott van, ha fütyül hozzá, akkor is az!
etymon_exe
2012. január 14. 23:44 | Sorszám: 387
"Disszertációnak nem lehet társszerzője"

És ki mondta hogy lehet??????????????????????????????

Én Giorgiev könyvének társszerzői lehetőségéről beszéltem, amit előadhatna Schmitt, ha Giorgiev megemlítette volna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

etymon_exe
2012. január 14. 23:41 | Sorszám: 385
Pedig így van! A Nyomtatott doktori másolatával azt csinálsz, amit akarsz, a beadottal az intézmény csak a hozzájárulásod után rendelkezhet.

Az elektronikusan beadott anyagok abovo nem publikusak, jogszerűen az intézmény nem teheti nyilvánossá a hozzájárulásod nélkül. Ezt a szabályt az intézmény saját maga határozza, nincs kötelező érvnyű magatartás, viszont az intézményi szabályokal minden aspiránsnak illik tisztában lennie.

Most ne gyere azzal, hogy pedig rengeteg van a neten, ja, ölni sem szabad oszt mégis...

etymon_exe
2012. január 14. 23:32 | Sorszám: 378
Ne marháskodj már! Schmittnek pont ugyanolyan szar volt az a döntés, mint mindenkinek másnak! Nem beszélve arról, hogy voltak olyanok, akik meggyőződésből egyetértettek a bojkottal!
Ne mai fejjel gondolkodj arról az időről!
etymon_exe
2012. január 14. 23:29 | Sorszám: 377
Idézet:
Inkább ő segített Giorgiev könyvét megírni, szerintem

Ebben az esetben viszont Giorgievnek kellett volna Schmittet megemlítenie a könyvében - nem tette! Ezt hívja a jog társszerzőnek...

etymon_exe
2012. január 14. 23:23 | Sorszám: 373
csak a szerző hozzájárulásával nem törvénytelen. Ha a szerző felrakta az interneten valahová, máris nem törvénytelen. Ha ellopták, komoly summát nyerhet egy perben!
etymon_exe
2012. január 14. 23:21 | Sorszám: 372
Nyilván a pontos okát nem tudhatom, tippeltem. Egyébként pedig tuti, hogy várnak egy perre és akkor nyilván minden érvüket elővezetik.
Ha már volt valakinek ideje 9 hónapot kutakodással tölteni, gondolom nem adja meg magát egykönnyen.
etymon_exe
2012. január 14. 23:11 | Sorszám: 363
"de azért a kisujjáig nem érsz föl."

Viszont evvel a dolgozatával a valagamig csúszott le!

etymon_exe
2012. január 14. 23:09 | Sorszám: 362
"Miért nem tették be akkor már mind a 180-at"

Gondolom azért, mert félnek a felelősségre vonástól, ugyanis ezeket nem szabad sokszorosítani, másolni a szerző engedélye nélkül! Megjegyzem már annak a 8 oldalnak a másolata is törvénytelen!

etymon_exe
2012. január 14. 23:07 | Sorszám: 361
Az is! De mindez mindaddig nem derül ki, amíg valaki fel nem dobja a másikat!
etymon_exe
2012. január 14. 23:05 | Sorszám: 359
1969. évi III. törvény, 9.§ és 17.§; a jelenleg hatályos szerzői jogi törvényben pedig lásd: Szjt. 34.§ (1) bekezdés]

[az 1969-es Szjt. végrehajtási rendeletének 14.§ (2) bekezdése (keresem a linket!); ma: Szjt. 34.§ (2) bekezdés], amely nagyobb terjedelmű anyagok elsősorban tudományos célú felhasználását takarja. Az átvétel sem jelentheti azonban (a másodlagos mű 85%-át kitevő) 180 oldalnyi anyag feldolgozását. Ez tartalmilag egyszerűen túl sok. A forrás pontos megjelölése nélkül pedig formailag is jogellenes.

[régen: 17.§ (3) bekezdés, ma: Szjt. 29.§]. Ez nem csak fordítást jelenthet (ahogy azt a törvény példaként hozza is), ide sorolható az eredeti mű tartalmának átalakítása, rövidítése, "magyarítása" is. Az átdolgozáshoz szükséges felhasználási engedély megkérése és a jogdíj megfizetése híján a felhasználás egyértelműen jogsértést jelent.

És: Btk 329.§

etymon_exe
2012. január 14. 22:52 | Sorszám: 356
Ne haragudj, belinkeled a hivatkozott pdf-et (amit persze már az elején én is csatoltam), tehát saját szemeddel láttad és ezek után azt mondod, hogy nem gyanús az egyezőség? Miért teszed ezt? Jó, a 180 oldalból csak 20-at láthatunk, de hát az azért mégis csak magáért beszél.

Aztán itt vannak azok a fránya törvények. Pontos szabálya van annak, mi számít átvételnek, hivatkozásnak stb. Pontos szabálya van annak, hogy ezeket a hivatkozás helyén kell megjelölni. Hol látsz te ilyet?

Az a fránya törvény azt is előírja, a hivatkozást milyen formában kell megtenni. Könyörgöm, ha lefordítasz egy címet, a büdös életbe nem lesz beazonosítható a tényleges forrással, mert itt annak francia címe van!

Persze, a világ úgy épül fel, hogy eleink kutatásait felhasználva továbblépünk, igen, na de, ha egy 230 oldalas tanulmányban 180 oldal hivatkozás, (de Schmittnél nincsenek hivatkozások, mert ami van, az rossz helyen van, és elnagyoltan), akkor minek született az a dolgozat?

Nem beszélve arról, hogy Schmitt a MOB-nak szóló életrajzában más témakörben és más tudományos fokozatot adott meg, mint ami van neki!

Persze undorító és gusztustalan ez az egész ügy, ég is a bosszúvágy bennem, de elismerem: Schmittet levadászták.

etymon_exe
2012. január 14. 22:33 | Sorszám: 348
De, sajnos meg fogja hívni Giro - Szászt, mert tudja nagyon jól, hogy pofátlanul szemétkedhet, nem borítják rá az asztalt. Ha velem teszi ugyanezt azt hiszem a huszadik percnél lepofozom!

Amit Kálmán csinált, az a bunkóság csimborasszója! Nem hagyta érvelni a szóvívőt, a tényeket lesöpörte szembeállítva velük a véleményt és a gúnyos mimikáján teljesen kiborultam. Ez újságíró? Ez az újságírás? Ez a picsa a szakma alja: egy képernyőre került geci!

És ami a legborzasztóbb, nem veszi észre magát! Mint a pióca tapad a saját hipotézisére és hiába ismételgette Giro-Szász a tényeken alapuló érveket egyszerűen nem érezte magát cseppet sem szarul, hogy milyen undorító, amit csinál.

Csakhogy a nagyobbik baj az, hogy ugyanezt a show-t látva a ballib pezsgőt bontva ünnepli a geciség királynőjét, mennyire szétszivatta a kormányszóvívőt!

Az a barom meg még meg is köszönte hogy pofozógépnek mehetett az ATV-be!

etymon_exe
2012. január 14. 21:29 | Sorszám: 329
koncot= koloncot
etymon_exe
2012. január 14. 21:27 | Sorszám: 328
"Én nem ragoznám tovább ezt a témát. Schmitt elmondta a véleményét a NOB nyílatkozott,. Az egyetem nyílatkozott."

És mellesleg a két dolgozatból 180 oldal egyezik, olyannyira, hogy a hibás megállapítások is...

Azért nem annyira kerek ez a történet! Ha már levadászták Schmittet nem kellene ezt a koncot tovább cipelnünk.

Apropó, ha jól emlékszem MEdgyessy sem használta nagyon a dr-t, pedig ő is megszerezte valahogy; van egy feladat...

etymon_exe
2012. január 14. 21:10 | Sorszám: 327
nem lehet csak másolni = nem lehet lemásolni, sokszorosítani...
etymon_exe
2012. január 14. 21:08 | Sorszám: 326
Firkászok rohanták meg a TF könyvtárát és nicsak kiderült, hogy a dolgozatokat nem lehet csak másolni, fényképezni! Vagyis nem lehet sokszorosítani.

Azonban a HVG valamilyen módon hozzájutott az anyaghoz, ergo megsértette a sokszorosítás tilalmát. A TF-nek perelnie kellene iziben!

etymon_exe
2012. január 14. 20:32 | Sorszám: 322
Én pedig a Klubrádió fórumán nyomtam akkoriban, vagy a 168oran - ha 2001 előtt volt ez a rágalom. De azt hiszem később... no, mindegy is...
etymon_exe
2012. január 14. 20:29 | Sorszám: 320
Igen, de ez már nagyon a kuliszzák mögött zajlik, az viszont látszik, hogy nagyon sokan hőbörögnek miattunk.

Biztos mindenütt perfektül nyomják a világ egyik legnehezebb nyelvét, a magyart....

etymon_exe
2012. január 14. 20:27 | Sorszám: 319
aztán csínnyán = csínján!

Még megvádolnak Schmitt írogat ide...


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 14. 17:09 | Sorszám: 361
Nem a levélről van itt szó?
etymon_exe
2012. január 14. 17:08 | Sorszám: 360
Viszont ami korábban mondtam neked a jobbikról igazolódni látszik a vona beszédből: "Közölte azt is, üzeni az EB elnökének, hogy egyrészt fogja ő még visszasírni Orbán Viktort, ...”.
etymon_exe
2012. január 14. 16:40 | Sorszám: 359
Ez így igaz, de mire megyünk a nemzet igazságával hatalom nélkül, a hatalmat pedig csak úgy lehet megszerezni/magtartani, ha az elhivatottak mellett egy többség is hisz nekünk!!!! (Ezt elérni pedig csak jó példákkal és hihető érveléssel lehet...)

Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 14. 16:36 | Sorszám: 313
Akkor diplomáciával kapcsolatban nem ment át valami, nekifutok még egyszer. Hiába is lennének kíváló, ambiciózus fiataljaink a feladatra, nem ő miattuk van a probléma, hanem a kintiek miatt. A kintiek a bizalmukat nehezen osztják meg az újakkal, ők inkább ragaszkodnak a régi jó kapcsolataikhoz. Ezt a külföldiek állandósága miatt nem lehet siettetni, ők a régiekkel ápolnak partneri kapcsolatot, az újat egyszerűen nem veszik be a körbe. No, ezek megváltoztatása tart évtizedig is.
A diplomáciában a napi munkát lebénítaná a bizalomhiány, ezért aztán csínnyán kell bánni a személycserékkel, ennek pedig az a hátránya, amit most tapasztalunk.
etymon_exe
2012. január 14. 15:30 | Sorszám: 307
Szerintem nem volt mód rá jobban kihasználni.
etymon_exe
2012. január 14. 15:12 | Sorszám: 305
Volt még: Nagykálózy Eszterrel csalja a feleségét (nem tudom, hogy kell írni a hölgy nevét), aztán volt még valami, amikor rálőttek valakire, aki el akarta lopni a Lévai Anikót szállító kocsit... a fene tudja már ez is hogy volt?
etymon_exe
2012. január 14. 15:07 | Sorszám: 304
Semmit nem csináltak, azt gondolták a diplomaták pártfüggetlen szakemberek - békén hagyták őket, illetve nemzetközi szinten nem veszi jól ki magát, ha minden kurzusváltáskor a portásig mindenkit lecserélnek. Így is kormányváltás tájékán sok nagykövetet lecserélnek, de a szakembereket tényleg nem lehet, ezek jóértelemben vett kémek, amely szakma hatékonysága a kapcsolatrendszereken nyugszik, s ilyet kiépíteni nemhogy 8 év alatt nem lehet, gyakran 16 is kevés.

Nos, ezért vagyunk szarban külpolitikai vonalon.

etymon_exe
2012. január 14. 15:01 | Sorszám: 303
Hát ha a Schmittet igazoló szavakat az ellenkezőjére fordítanám, semmiben sem különböznék a libernáci firkászoktól?

Csakhogy én elolvastam a Malinával készült interjút, te meg nem...

etymon_exe
2012. január 14. 14:56 | Sorszám: 301
A külpolitika az egy egészen más tészta! Azzal nem tudunk mit kezdeni, tudniillik a külpol olyan régi káderkapcsolatokon alapul a világ minden pontján, amiben csak akkor hozott volna fordulatot a rendszerváltás, ha a diplomatákat, a valaha diplomatának tanultakat mind, mind kigyomlálják.

Nem tették!

Ne feledd, zömük a ruszkiknál az MGIMO-n tanult, ahol már a hetvenes évektől egy nyitott - nyugatra nyitott - világ fogadta őket, 3-4 nyelven beszéltek nos, ezek az emberek spricceltek szét a nagyvilágba. Ugyan mára már sokukakat eltávolították, vagy kiléptek, de hidd el, ezeknek egy félperces telefonjába sem kerül bármely ország sajtóját ellenünk hangolni.

És ez megy! Nézd meg a cikkeket, általános lózungok, mintha a Marlow félék büfögnék, aztán, ha leírnak egy sor konkrétumot, azonnal felfedhető a tárgyi tévedés.

Szóval a külpolitika egy mocskos játék most, még annál is mocskosab, amit a komcsik művelnek itthon.

etymon_exe
2012. január 14. 14:43 | Sorszám: 296
Na most a bolgár kolléga lánya éppen Schmitt ellen beszélt!!!!
etymon_exe
2012. január 14. 14:41 | Sorszám: 295
Na, te meg az a komcsi provokátor vagy, aki miatt ez az ország tart a fosba, tudniillik amíg ilyen agymosott hülye az ország fele, addig hozzá sem érdemes nyúlni a mi vállalhatatlanjainkhoz!!!
etymon_exe
2012. január 14. 14:30 | Sorszám: 291
Már megbocsáss, de ezt csinálják 1956 óta, mi ebben az újdonság? Mi a rossebért nem lehet ilyen vérzivataros időben olyan embereket reflektor fénybe küldeni, akiknek fejéről nem olvasztják le ezek a lámpák a vajat?

Velünk, a pór néppel basznak ki! Fórumok tömkelegén harcolunk a rohadt komcsikkal, állunk ki igazunk mellett és akkor tessék ők meg odafent mindent elkúrnak. NEhogy azt higgye valaki, hogy nem jegyeztem meg a költségtérítésügyi sumákot, Szíjjártó pénzét, bögyömben van don Pintér, na és amit az ügyészség csinál... (Kulcsár ügy pld.)
Ilyen körítéssel aztán még legyen kedve az embernek harcolni?

etymon_exe
2012. január 14. 14:07 | Sorszám: 290
Persze lehet feltételezni sokmindent, de ha belinkelem Bolgár Gavrával történt interjúját, meghallgatod?

Azt is ki lehet hámozni a beszélgetésből, hogy miért tarthatott 9 hónapig és azt is miért nevezem a ballibákat ócska mocskos férgeknek...

nos, keressem meg?


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 14. 13:43 | Sorszám: 350
Elolvastam, de valahogy nem érzem benne az átütő erőt. Olyan sejtésem van, mintha a faszi végezné a dolgát, de nem igazán hisz benne...-bár ez csak megérzés.

Az ellenoldalon Békesi, Oszkó, Róna P. napi megszólalók. Nem tudom, hogy őnekik van-e igazuk, de olyan átütő erővel, vehemneciával, logikusan építik fel mondanivalójukat, hogy engem ezen az oldalon elbizonytalanít. Ezeknél a fószeroknál érzi az ember, hogy tudnak valamit, hisznek benne, ezért tudják lenyűgözni a hallgatóságot.

Akiket a kormányoldalról hallani, azokról bizonytalanságot érzek, olyan vagyok, mint a kutya, aki megérzi, ha félnek tőle. Nyilván nem tudom megmondani mi a hiba egy beszélgetésben, csak egyszerűen érződik, hogy vagy nem hisz benne, vagy nem ért hozzá, vagy mást tartana helyesnek, stb... .


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 14. 10:05 | Sorszám: 254
De könyörgöm, nem ír a HVG hülyeségeket. Napok óta tart az ügy, az ország szinte összes fórumán taglalják a kérdést, elől - hátul doktor, doktorok fejtik ki álláspontjukat, konzulensek, bírálók, példákat felhozva világítják meg a problémát, tehát szó sincs arról, hogy nem szólaltak meg a hozzáértők!
etymon_exe
2012. január 14. 09:56 | Sorszám: 253
Igazad van sokmindenben, de... ...de nem lehet úgy élni, hogy egy akár igaztalanul megtámadott szájából nem hangzanak el azok a szavak, mondatok, amelyekkel maga mellé állítja azokat, akik hisznek benne!

Schmitt nem mondta ki ezeket a mondatokat!

Aztán napestig sorolhatjuk az ellenoldal gaztetteit: Pufajkás Horn me. lehetett egy demokráciában, D-209, az őszödi beszéd, aztán itt van a DEbreczeni könyv, melyben a böszme tollbamondja, hogy bizony a minisztériumokban "aknákat" helyeztek el (ezen egyébként még Debreczeni is kiakadt, nem is tudom, mi célból írta mégis le?), vagy a 23 millió románozás a köteles ügy... ezek mind netto alkotmányellenes hatalomszerzési praktikák... tehát van ellenérvünk, de tényleg ilyeneknek kell lennünk?

Azt láthatod a Schmitt mellett álló blogvilág felének hozzászólásaiból, hogy mennie kell, a másik fele szerint is, de mégse, mert a túloldal romlottabb...

Hát én meg azt gondolom - persze napról napra, óráról órára változik a véleményem, ahogy jönnek az új információk - hogy egyszer-egyszer áldozni a tisztulás oltárán!

etymon_exe
2012. január 14. 09:38 | Sorszám: 251
Ezt mikor mondta? Azért ez már fajsúlyosabb kijelentés, ugyan a trágárkodásai miatt sokak szemében elvesztette a csávó a súlyát ...

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 14. 09:29 | Sorszám: 335
Volner (Jobbik) mostanában minden megszólalásától a hajam az égnek áll, de afelől nincs kétségem, hogy tudja mikor kell kiállni a kormány mellett, s mikor veszélytelen a hőzöngés.

Amúgy pedig, nincs nagy e széles internet fórum és blogvilágban valahol egy-két olyan topik, ahol viszonylag objektíven tárgyalják ezeket a gazdasági folyamatokat és azt, hogy mi helyett, mit kellett volna, vagy kellene tenni, illetve miért jó az, ami van? Úgy nehéz érvelni ballibák ellen, ha nincsen egy konzisztens elképzelés, vezérfonal, amelyre aztán fel lehet függeszteni a mellékszálakat... Az azért mégiscsak kevés, hogy az internacionalista globalista pénzszivattyú gátlástalan nyomulása (Bogár), noha látszólag hót igaznak tűnik!


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 13. 20:39 | Sorszám: 220
én megadtam a definíciót, mindenki maga dönti el, megleli-e magában.
etymon_exe
2012. január 13. 20:26 | Sorszám: 215
A tények tekintve szerintem nincs mit perelni rajta ugyanis Schmitt nem haszonszerzés miatt plagizált, valamint nem okozott e cselekménnyel kárt Georgievnek. Tehát nem csak az elévülés okán nem perelhető, hanem bűncselekmény hiányában sem. Persze csak spekulálok, lehet, más másképp látja.
Itt Schmitt perelhetné a HVG-t meg a fél világot.
etymon_exe
2012. január 13. 20:09 | Sorszám: 206
Libernáci... libernáci... mondok hozzá egy definíciót:
-az istene a pénz
-a szerelme a pénz
-a fegyvere a pénz
-ő a világ ura (az igazi nácik amatőr kisiskolások mellettük)
-a liberalizmussal álcázza magát.
No, jó lesz?
etymon_exe
2012. január 13. 20:01 | Sorszám: 201
Hogy lehet, hogy nem elipszilonnal van írva a lyog?
Tán mán nem vagytok annyira éberek? Fáradtok? Fújik a Schmitt ügy kifele?
etymon_exe
2012. január 13. 19:59 | Sorszám: 200
A helyzet az, hogy nem csak a fideszközeli médiát szkennelem, de odaát ezt mantrázzák: "Büntető törvénykönyvének 329.§-ában foglalt bitorlás bűntette is megvalósult."
Nomármost ebben a mondatban vannak olyan szavak, amelyek már 10 IQ felett is hatnak, így aztán nagyon kicsi az esélye Schmittnek...
etymon_exe
2012. január 13. 19:48 | Sorszám: 192
Na most ne áltassuk magunkat, no meg alább mások is sejtették, ez a kisdoktori nem volt valami komoly ügy. Azt is mondhatnám, hogy lezsírozták a haverok egymás közt: Palikám fordíccsá le valami egzotikus kűfődi helyrő (Zimbabwe, Togo... )valamit, oszt majd jól megdícsérünk, meg egy kicsit megmossuk a fejed, oszt jónapot...
Ergo, itt a kutya sem keresett egyezőséget, az tuti.
etymon_exe
2012. január 13. 19:40 | Sorszám: 190
Tételezzük fel, minden így van. És azt is tételezzük fel, hogy Te vagy, akit úgy hírbe hoztak, mint most Schmittet. Na most akkor őszintén: nem ordítanád seperc alatt tele a világot saját magad védelmében mondjuk pont azzal, amit leírtál?
De, bizony!

Amúgy, amit látunk Schmitt ügyben, az a karaktergyilkosság iskolapéldája. Vérprofi munka, jó előre át van gondolva: ha ezt lépem, ő azt lépi, erre én meg emezt... viszont a kijelentés kitörölhetetlenül bevésődött a közvéleménybe: a KE plagizált. És kész! Nem védte meg magát az első asszóban, tust kapott... nem sértett verőeret a szúrás, így még áll... az is lehet meggyógyítják...

etymon_exe
2012. január 13. 19:33 | Sorszám: 187
Húha, ezt valahogy átugrottam, de akkor már többen vannak, akik errefelé gyanakodnak, ugyanis nem saját kútfőből szedtem Gyárfást, hanem azt hiszem a Mandineren is olvastam.
etymon_exe
2012. január 13. 19:29 | Sorszám: 186
Köszi, már közben én is utána néztem, de még egyszer köszi!

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 13. 19:27 | Sorszám: 316
Hú... az előbbi hozzászólásomban nagyon összekeveredtek a szavak...
etymon_exe
2012. január 13. 19:25 | Sorszám: 314
Ácsi, te itt a MIÉP-ről, Jobbikról beszélsz, én pedig a szavazóikról. Majdnem biztos vagyok benne, hogy a szavazóik szemrebbenés nélkül támogatják a Fideszt, ha kis remény is van arra, hogy ez a támogatás a balliberálisok orra alá tör borsot.

Az, hogy amit a párt a parlamentben művel, más kérdés, de ez megint egy olyan fikció, mintha azt mondanád: 2010-ben az MSZP nyerte meg a választást a Fidesznek!

És még van is benne valami, na de azért már mégis...

etymon_exe
2012. január 13. 19:20 | Sorszám: 313
Oszt eazt meg honnan tudod már most, hogy nem lesz ott egy-kettő?
etymon_exe
2012. január 13. 19:16 | Sorszám: 310
"Nem most szombaton tüntet a jobbik? "

Basszus! Vissza az egész!!!!!!!

14-én tüntet a Jobbik! Akkor esetleg el lehetne menni rá diszkréten, hadd legyenek sokan.

etymon_exe
2012. január 13. 19:13 | Sorszám: 309
"Nem biztos, hogy ez nagyon örvendetes lehet. Ha végiggondolod, mi történt 2006. október 23-án a "radikálisoknak a Fidesz ünneplőira történő rátolásakor" ..."

A helyzet az, hogy és tudom, mi történt, hogy történt, de most a Jobbikról van szó, s nem a "béközépről". Tudom, most azt kell erre mondani, hogy a kettő egy és ugyanaz, erre meg azt mondom, hogy nézd meg a közvéleménykutatási adatokat... vannak ott már nagyon sokan mások is!


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 13. 07:41 | Sorszám: 165
Egyébként kérdezem: tudsz-e olyan esetről, amikor az un. jobboldal próbált meg magánéleti dolgokra ráugorva levadászni valakit?

Eddig csak olyanokról tudok, akiket gazdasági büncselekmény elkövetésének gyanújába kevertek.

etymon_exe
2012. január 13. 07:39 | Sorszám: 164
És úgy mellesleg le is mondhatna Schmitt, ezzel utat nyitva annak, hogy mostantól ketyegne egy új KE mandátuma...

Nem mellesleg, szerintem Gyárfás áll a HVG forrása mögött.

etymon_exe
2012. január 13. 07:28 | Sorszám: 161
A dolgot tisztázandó

-fel kell szólítani a HVG-t, hogy hozza nyilvánosságra mind a 180 olagizált oldalt (ezt valószínű azért nem teszik meg, mert valószínű egy esetleges perre tartalékolják)
-meg kell szerezni az eredeti Georgiev könyvet
-fel kell kutatni a jelzett forrásokat
-be kell bizonyítani, hogy Georgiev forrásai megegyeznek Schmittével és ebben az esetben coki mindenkinek.

Na de ezt miért nekünk kellene elvégezni, miért nem Schmitt teszi mindezt?

etymon_exe
2012. január 13. 07:19 | Sorszám: 160
"= Schmitt kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó "

Csapatban!

etymon_exe
2012. január 13. 07:17 | Sorszám: 159
"Egyébként pedig meggyőződésem, hogy a legtöbb ember diplomamunkájának, doktori disszertációjának a döntő része mások publikációiból van kiollózva. Az enyém is például. "

Az kétségtelen - persze van rengeteg kivétel is - tudjuk nagyon jól, hogyan működik a világ, de hát még ha patyolat tisztára is mossa magát Schmitt az ügyben akkoris egy borzasztó tehertétel azzal az aljas balliberális embertömeggel szemben, amely káprázatos hatékonyansággal mérgezi egész európát.

Elképesztő tartalékaik vannak! A Fidesznek a 2002-es bukás lecke volt, hogy a libsikomcsikkal szemben semmilyen lojalitás nem megengedett, mert minden egyes meghagyott káderükkel kígyót melenget a rendszer a keblén. Ezért aztán 2010-től fokozatosan próbálják kiszorítani őket és erre tessék:

el tudták intézni azt, hogy az EU zsarolja meg a 2/3-os kormányt!

Agyrém!

etymon_exe
2012. január 13. 07:06 | Sorszám: 158
"A többi, 2-3 oldal, amit a HVG bemutat, nem csoda, hiszen események kronológiai leírása, leírása, és mindketten a NOB évkönyveket vették alapul. "

Ez akkor lenne jó érv, ha találnánk egy harmadik forrást, amelyből esetleg Georgiev is dolgozott és amelyre legalább olyan szinten hasonlít Georgiev munkája, mint Schmitté Georgievére.

Amúgy ezt is fel kellett volna tüntetni forrásként.

etymon_exe
2012. január 13. 07:03 | Sorszám: 157
"Sólyom Lászlónak pedig azt a nevetséges szituációt köszönhetjük, hogy a kommunista diktatúrát és bűnöseit nem azonnal az 1990-es szabad választás után ítélhettük el és küldhettük bíróság elé, hanem a régióban utolsóként, 20 évvel utána."

No, ez ennél sokkal bonyolultabb, én nem mondanám, hogy Sólyomnak köszönhetjük! Elsősorban annak, hogy mindenki félt, mert nem tudhatta senki, melyik pillanatban rendeződik vissza minden, így aztán minden fél úgy sakkozott, hogy legyen menekülési út. Ez a tötyörgés aztán annyira felbátorította a hátrább húzódott kommunistákat, hogy 1994-re megizmosodva az SZDSZ árulásával megkaparintva ismét a hatalmat (nem figyelmen kívül hagyni, hogy az akkori MSZP frakció közel 80%-a volt MSZMP tagokból állt) soha nem látott tisztogatást végezve és saját komiszárokra cserélve összekuszálták a szálakat, aminek aztán egyenes következménye lett, hogy valaki mindig meg tudta akadályozni a tabula rázát. Most itt a kétharmad és mintha most is féltenének valakiket...


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 13. 06:48 | Sorszám: 280
A jobbik is tart tüntetést ugyanaznap, de kettőkor, ami szerintem nem szerencsés, vagy talán mégis, mert esetleg onnan is átjönnek néhányan...

Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 13. 00:15 | Sorszám: 148
Ez kétségtelen és épp ezért hihető a történet, ugyanis az "idegenek" az az érdekük, hogy Schmitt bukjon vagy legalábbis legyen nekünk minél rosszabb. Egy ilyen ügy pedig nagyon rossz. Leginkább nekünk rossz, mert mi szavaztuk ezeket a hatalomba, bíztunk bennük, s egyre másra derül ki, hogy nagyon hasonlítanak más méltatlanokra.
Ami pedig még fentieknél is rosszabb, az az, hogy a mi oldalunkon előforduló piti simlisségeket fogják az MSZP-nek 2002-ben nyíltan alkotmányellenesen hatalmat szerző Gyurcsányhoz hasonlítani. S mivel ballibák vérprofik a gyűlölködésben, képtelenség ez ellen az összevetés ellen hatékonyan érvelni! Tehát ezt bebuktuk.
etymon_exe
2012. január 13. 00:07 | Sorszám: 147
Véleményem szerint egy csalás evolúciója hogy eleinte rejtve marad bizonyos szemek előtt és mindaddig rendben folynak a dolgok, amíg valaki le nem leplezi.
etymon_exe
2012. január 13. 00:04 | Sorszám: 145
Elég sokáig (kb. 8 órán keresztül) nem hittem, de van az a határ, ami után el kell ismerni, amit el kell ismerni!
etymon_exe
2012. január 13. 00:00 | Sorszám: 141
Miért is?
etymon_exe
2012. január 12. 23:59 | Sorszám: 140
Állítólag a HVG forrásának 9 hónapja ment rá a nyomozásra...
etymon_exe
2012. január 12. 23:57 | Sorszám: 137
Szerintem az opponensnek hiába van véleménye, az nem oszt nem szoroz a plágium tekintetében, mert hát ez a trükk nyilván előtte is titokban maradt.
etymon_exe
2012. január 12. 23:55 | Sorszám: 135
Ennél súlyosabb a helyzet, ugyanis 180 oldal egyezik!

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 12. 17:27 | Sorszám: 249
Na eeegen, csakhogy itt most mennyiségi lenne a cél, s ha a levegőben lóg a csete-paté a kutya sem fog eljönni.
etymon_exe
2012. január 12. 17:25 | Sorszám: 247
Na eeegen, csakhogy itt most mennyiségi lenne a cél, s ha a levegőben lóg a csete-paté a kutya sem fog eljönni.
etymon_exe
2012. január 12. 16:52 | Sorszám: 244
Jó kérdés, de átvitt értelme van: békés demonstráció lesz, beszédek és randalírozás nélkül.
etymon_exe
2012. január 12. 16:50 | Sorszám: 242
Nagyon fontos elolvasni a MAndineren a kommenteket, mert kb. ilyen beszólásokat kell a felvonulás közben eltűrni!

http://mandiner.hu/cikk/20120112_szervezok_bekemenet_magyarorszagert

etymon_exe
2012. január 12. 16:45 | Sorszám: 240
A Mandinerre is felkerült a békemenet, úgy látom ott is van néhány csatlakozni szándékozó, bár sok fikázó is...

http://mandiner.hu/cikk/20120112_szervezok_bekemenet_magyarorszagert


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 12. 16:18 | Sorszám: 38
Hm... alább a 28 hsz.-ben lévő linken ott a pdf. amelynek utolsó előtti oldalán van például értékelés. Az is valószínű változtatás nélküli átvétel. A többi sem tűnik számomra egyértelmű adatnak.
etymon_exe
2012. január 12. 15:51 | Sorszám: 36
Ja, de ahhoz, hogy ebből a HVG szerint összeollózott pdf. legyen a forrást digitalizálni kellett, mert ha jól emlékszem az eredeti 1987-es kiadású.

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 12. 15:01 | Sorszám: 236
Nem csatlakozik a Fidesz a békemenethez, de tagjai részt vehetnek rajta.

Ellenben március 15-re szerveznek egy naggyűlést.
http://hvg.hu/itthon/20120109_fidesz_utcai_demonstracio


Téma: Schmitt plagizált?
etymon_exe
2012. január 12. 14:49 | Sorszám: 33
Itt van néhány szó a donortól:

http://bircaember.nolblog.hu/archives/2012/01/12/NikolajGeorgiev/

etymon_exe
2012. január 12. 14:43 | Sorszám: 31
2005-ben meghalt...
etymon_exe
2012. január 12. 14:42 | Sorszám: 30
Az látszik, hogy a HVG készült a dologra, hiszen be kellett szkennelni a mindkét irományt cca. 600 oldal, meg kellett szerezni mindkét anyagot (TF könyvtár gondolom ki tudja adni a kölcsönző nevét), majd össze kellett ollózni őket, biztos van vagy ezer oldal.

De hoppá... ahogy elnézem a pdf-et, ilyen doksit szkennelt képből nem lehet létrehozni, mert az eredeti irományok feltehetően teljes íven vannak, itt pedig fél -fél oldal jut egyre, tehát valamilyen módszerrel digitalizálták a műveket, az pedig jó sok pízbe kerül.
Igaz viszont, hogy ilyen digitalizáló rendszer biztosan van a nagyobb könyvtárak birtokában...

etymon_exe
2012. január 12. 14:35 | Sorszám: 28
Jól ki van találva ez a támadás, igen, de akkor is ezt szerintem nem lehet félremagyarázni: http://images.hvg.hu/static/pdf/Schmitt_Pal.pdf
etymon_exe
2012. január 12. 14:26 | Sorszám: 26
Apropó, kinek van és milyen tippje, hogy a bús fenébe lehet egy ilyen ügyet kiszúrni?

Ha véletlen a dolog, akkor valakinek el kellett olvasnia a bolgár könyvét franciául (460 old), majd (vagy előtte) tanulmányoznia kellett SP doktoriját (250 old.) és a kettőt ennek alapján összehozni. Elvileg elképzelhető, hogy a TF-en egy doktorálni készülő anyagkeresés közben bukkant az összefüggésre...

Az elektronikus segítséget egyelőre vessük el!

etymon_exe
2012. január 12. 13:24 | Sorszám: 20
namégegyszer:

De nem, nem csak adatokról van itt szó, hanem értékelésről is. Itt van a HVG cikk linkje: http://hvg.hu/itthon/20120111_Schmitt_doktori_disszertacio_plagium .
De még ez sem lenne baj, ha a Schmitt korrrektül megnevezte volna a forrásokat, de ezt is elkúrta, nagy taktikusan lefordította a forrást magyarra... stb.

Amúgy mi, és valószínű a fél ország tudja, hogy kis kivételtől eltekintve hogyan mentek/mennek ebben az országban a dolgok, épp ezért a nagy baj, hogy miközben ilyen pitiáner dolgokkal el lehet buktatni kishalakat, a nagyhalak egérutat nyernek!

etymon_exe
2012. január 12. 13:23 | Sorszám: 19
De nem, nem csak adatokról van itt szó, hanem értékelésről is. Itt van a HVG cikk linkje: [urlhttp://hvg.hu/itthon/20120111_Schmitt_doktori_disszertacio_plagium[/url].

De még ez sem lenne baj, ha a Schmitt korrrektül megnevezte volna a forrásokat, de ezt is elkúrta, nagy taktikusan lefordította a forrást magyarra... stb.

Amúgy mi, és valószínű a fél ország tudja, hogy kis kivételtől eltekintve hogyan mentek/mennek ebben az országban a dolgok, épp ezért a nagy baj, hogy miközben ilyen pitiáner dolgokkal el lehet buktatni kishalakat, a nagyhalak egérutat nyernek!

etymon_exe
2012. január 12. 12:29 | Sorszám: 9
Szerintem a TF-en 92-ben nem lehetett semmilyen doktori képzés, az akkor főiskola volt, nem?
etymon_exe
2012. január 12. 12:27 | Sorszám: 7
Persze, vannak érvek például a Mandínerről:

"A diplomák 90%-a plágium. Az önálló gondolatokat sehol nem díjazzák. Velem Ferge azért akarta átíratni a szakdolgozatomat, mert új alapfogalmakat alkottam és értelmeztem. Egy teljes órán át győzködték Borsányiék, hogy legyen már esze, az egyik legjobb szakdolgozat az évfolyamon. Nagy kegyesen végül egy négyest engedélyezett. Ezért rondítja a listát egy "jó" diploma. S ahogy az már lenni szokott, Ferge simán lopott tőlem több tanulmányában is. Na, azóta ahol megjelenik a vénasszony, ott adok neki. Nemrég írtam valakinek egy szakdolgozatot. A konzulens tanár kiemelte, hogy azért ad jelest, mert egy teljesen új területet tár fel és ír le szakszerűen. A másik elbíráló azért javasolt négyest, mert túl sok az új dolog benne.
A nóvumra általában nem helyeznek hangsúlyt. Ilyen a magyar felsőoktatás. Csupán annyi van, hogy Schmitt sem lóg ki a sorból. S persze, megnézném az itt bőszen ugató libbantak diplomáját is, hogy mitől is nem csupán egy szánalmas kis rezümé, jól széthúzott sorokkal."

de, hát akárhogy is vesszük, óriási támadási felület!

etymon_exe
2012. január 12. 12:21 | Sorszám: 6
Háááát szerintem ez az ügy védhetetlen!

Mondjuk, ha Schmitt bizonyítani tudja, hogy korábban együtt dolgozott a bolgárral annak könyve megírásakor, akkor ez egy nyomós mentség, viszont minden egyéb makogás csak ront a helyzeten.

etymon_exe
2012. január 12. 11:45 | Sorszám: 1
http://hvg.hu/itthon/20120111_Schmitt_doktori_disszertacio_plagium
etymon_exe
2012. január 12. 11:44 | Sorszám: 0
[url]http://hvg.hu/itthon/20120111_Schmitt_doktori_disszertacio_plagium [/url]


Most még ez is? Kik mozgatják itt a szálakat?


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 12. 00:42 | Sorszám: 206
Elgondolkodtató! Valóban.
etymon_exe
2012. január 12. 00:39 | Sorszám: 205
Igen, már visszakoztam.
etymon_exe
2012. január 12. 00:37 | Sorszám: 204
Meggyőztél. Ok.
etymon_exe
2012. január 12. 00:15 | Sorszám: 192
Lépten - nyomon azt híresztelik külföldön, hogy nálunk elbukott a demokrácia. Valahogy azt kellene tömören megfogalmazni, hogy ez nem igaz.

A minősítő és vádló mondatok törölve!

etymon_exe
2012. január 12. 00:11 | Sorszám: 190
"Persze ne legyenek illúzióink: a BBC nem fog riportot készíteni azzal, hogy "az utca a kormányt támogatóké..."

Valószínű nem fognak, de fel kellene készülni néhány kérdésből, hogy ne csak az jusson az eszébe annak, kinek az orra alá tólnak mégis csak egy mikrofont, hogy: "vesszen trianon"

Aztán fel kellene készülni néhány más kérdésből is:
-miért él vissza a demokráciával az, aki azt hazudja, hogy leépítettük a demokráciát
-miért nincs baj az új alkotmánnyal
-miért jó a médiatörvény
-miért nem baj az, ha kicsit csökken az AB jogköre
-miért nincs baj a jegybanktörvénnyel
-miért nincs egyeztetés
-miért nem elvették a Klubrádió frekvenciáját, hanem elbukták
-miért barom, aki azt rikoltja cenzúra van. Milyen cenzúra? Hát öncenzúra...
stb...stb...stb...

etymon_exe
2012. január 12. 00:00 | Sorszám: 188
Jelmondatok:
-Demokrácia van, minden más hazugság!
-Most már értjük, miért hagytátok rajtunk a diktatúrát 45 évig!
-Mit akartok ti Magyarországtól?
-USA:1787-től = képviselők diktatúrája
etymon_exe
2012. január 11. 21:45 | Sorszám: 174
OK, akkor megvan a polgárháború egyik szereplője, na de ki a másik?
etymon_exe
2012. január 11. 21:27 | Sorszám: 171
Ez így elég talányos...
etymon_exe
2012. január 11. 21:26 | Sorszám: 170
Hát nem vágom ezt a nyelvet...
etymon_exe
2012. január 11. 21:24 | Sorszám: 169
Itt már megint a polgárháborút vízionálják - nagyon hiányzik ez valakiknek...
etymon_exe
2012. január 11. 21:19 | Sorszám: 168
OFF
Na, Kálmán Olgának tegnap nem sikerült szétgyűlölködnie a söralátét méretű adóbevallást: http://atv.hu/belfold/20120110_vamosi_nagy_szabolcs

mintha Vámosi Nagy Szabolcsnak ma nem lett volna kedve belemenni a nagysasszony fikautcájába...
(Van benne egy jó poén, amikor Kálmán el akarta csaklizni a söralátétet)

etymon_exe
2012. január 11. 20:54 | Sorszám: 162
Magunk közt vagyunk a fóbiáinkkal, persze jobb lenne ügyet sem vetni rá, de ebben a korban...
etymon_exe
2012. január 11. 20:52 | Sorszám: 159
Nem, pont fordítva: meg vagyok győződve arról, hogy a ballib remegni fog azért, hogy legyen valamilyen rendbontás, enélkül ugye nem náci csűrhézhet (bár fog), nem csőcselékezhet. Azt is el tudom képzelni, hogy a Nyakó-Török-Szanyi különítmény ki fog vonulni...
etymon_exe
2012. január 11. 20:49 | Sorszám: 155
Dugd be az orrod, csukd be a füled, csukd be a szemed - majd lesz, aki vezet - s, ha legyűrted minden fóbiád, azzal a jóleső érzéssel vonulhatsz haza, hogy egy lánszem voltál a szombati gépezetben...
etymon_exe
2012. január 11. 20:46 | Sorszám: 153
A magam részéről szólok mindenkinek és inkább csendben reménykednék egy "kellemes" létszámban.

Ne feljtse el senki sem: most hogy már szinte az összes baloldali média pellengérre állította így vagy úgy a szombati tüntetést, ballibáknál megindul a gondolkodás, hogyan hiteltelenítsék el ezt a megmozdulást. (Alább felmásoltam az ATV.hu riportját - megkezdték)

Először: ha egy emberrel is kevesebben leszünk, mint azt előzetesen híreszteljük, végeláthatatlan gúny tárgyává válunk, nem beszélve arról, hogy igazolva fogják látni azt a hazugságukat, hogy elfogyott a támogatás Orbán mögül. Tehát egészségesen alul kell becsülni a várható létszámot. Nagyon nem, mert akkor meg azzal jönnek, hogy ennyire sem bíztok magatokban...

Másodszor: remegnek, hogy legyen valamilyen rendbontás

Harmadszor: ki fogják fényképezni/filmezni a menetből az ittas és kétes, netán hőzöngő embereket és velük fogják azonosítani az egészet...

etymon_exe
2012. január 11. 20:35 | Sorszám: 151
Íme, az ATV-s vegzatúra iskolapélédája:

Bencsik: sokan leszünk, de nem merek tippelni

Sikerült elérnünk Bencsik Andrást, a január 21-re szervezett úgynevezett „Békemenet Magyarországért” spiritusz rektorát. Az atv.hu kérdésére Bencsik nem tudta megmondani, hogy hány résztvevőre számít. Mint fogalmazott, „a visszajelzések alapján sokra, de nem merek tippelni”. Mivel nem tágítottunk, annyit sikerült kihúznunk belőle, hogy szerinte ötjegyű lesz a fölvonulók száma. Közölte: öt-ha nap múlva többet lát.

Érdeklődésünkre, hogy miért nevezik az eseményt békemenetnek, amikor Magyarország jelenleg nem áll hadban senkivel sem, illetve, hogy a „békemenet” kifejezés mennyire kompatibilis az eddigi háborús retorikával, Bencsik azt felelte: az a hazudozás, amit a nemzetközi média művel, végső soron egy médiaháború Magyarország ellen „és azt szeretnénk, hogy ennek legyen vége”. A kormányzati háborús retorikával kapcsolatban annyit mondott: a miniszterelnök csak annyit tesz, hogy nem hunyászkodik meg „és elköveti azt az arroganciát, hogy a nyugati média némelyik kijelentésére válaszol”. Amikor munkatársunk fölvetette, hogy a „szabadságharc” kifejezést a magyar kormány honosította meg a manapság divatozó értelemben, a Demokrata főszerkesztője annyit felelt: „ne lovagoljon egy szavon”. Úgy folytatta: azt szeretnék, hogy Magyarország környezetében béke legyen „és ennek a Magyarország elleni őrjöngő kampánynak legyen vége”.

"Őrjöngő kampány": Bencsik szerint nem a kormány ellen megy

Arra voltunk kíváncsiak, hogy Bencsik szerint az általa említett „őrjöngő kampány” Magyarország vagy a magyar kormány ellen folyik-e. „A forintunkat padlóra verték, agyonverték. Ez nem a kormány ellen megy, hanem az ország ellen” – felelt. Úgy folytatta: „amikor bűnöző kormány volt, akkor a forint erős volt, most meg nem”. (2009 márciusában 316 forint volt egy euró, csak a miheztartás végett, igaz, hogy Gyurcsány Ferenc be is dobta a törölközőt – Sz. P.) Amerika és Németország „nagyon álszent” – fogalmazott. „Mi a k…a anyjukat képzelnek? Milyen alapon akarják leváltani Orbán Viktort?” – tette föl a költői kérdéseket. „Magunknak választottuk” – hangsúlyozta.

Bencsik vitatta az atv.hu premisszáját, hogy a kormánypárti fölvonulás olyan, mint a kormánypárti interpelláció: visszás. Szerinte „az vonul fel, aki akar”. Közölte: „a világ hagyjon minket békén és ne higgye azt, hogy Magyarországon diktatúra van”. Tovább záporoztak a költői kérdések: „Micsoda tempó, hogy az IMF-hitel kapcsán belpolitikai föltételeket tesznek? Micsoda dolog, hogy az amerikai külügyminiszter szólal meg, mert egy kis nudli kereskedelmi csatorna nem nyer meg egy pályázatot? Hol tartunk?”

Közben a kormányzatot is szerettük volna rábírni a békemenet kommentálására. Megkeresésünkre Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő a következő e-mailt írta: „Civil rendezvényről van szó, melyről mi is a sajtóból értesültünk. Ezzel kapcsolatban nálunk semmilyen felvetés, döntés nem született.”

atv.hu, Sz. P.

etymon_exe
2012. január 11. 20:25 | Sorszám: 147
Nem kellene ennyire optimistának lenni, én sajnos biztos vagyok benne, hogy nem fog növekedni számottevően az érték...
etymon_exe
2012. január 11. 20:22 | Sorszám: 146
A Heti Válasz is szólt egy-két jó szót:

http://hetivalasz.hu/itthon/a-demokracia-keretei-kozott-masokat-tisztelve-szabadon-elni-44761/

etymon_exe
2012. január 11. 19:07 | Sorszám: 132
Azért, hogy senkinek se legyen kétsége, mi szítja azt az össztüzet, ami Magyarországra zúdul, nézzétek meg az alábbi linken a következő filmet. (Rögtön az elején!)

http://www.echotv.hu/videotar.html?mm_id=196&v_id=11255

etymon_exe
2012. január 11. 18:54 | Sorszám: 129
Bencsik András:

A rendőrségen tisztáztuk a programot. Eszerint 21-én szombaton délután 3 órától lehet gyülekezni a Hősök terén, lehetőleg úgy, hogy a sokaság ne lógjon ki a Dózsa György útra s ne zavarja a forgalmat. Délután négykor indulunk. Végigmegyünk az Andrássy úton, befordulunk a Bajcsy-Zsillinszky útra, majd onnan balra az Alkotmány utcába, aminek a végén elérjük a Kossuth teret. Ez körülbelül másfél órás séta lesz, vagyis – figyelembe véve a tömeg eleje és vége közötti időkülönbséget – legkésőbb hét órára a rendezvény véget ér.

A menet itt eléri célját: a lánckordonon kívül, a villamossíneket nem zavarva, elhelyezzük a meggyújtott mécseseket, majd szépen hazatérünk.

Sem az induláskor, sem az érkezéskor nem lesz beszéd. Nem kell. Tudunk mi mindent. És most mi leszünk a főszereplők: a csendes, de elszánt tömeg. Többet mond majd ez a menetelés mindennél.

stb...stb...stb.

etymon_exe
2012. január 11. 17:17 | Sorszám: 124
Hurrá!
etymon_exe
2012. január 11. 16:58 | Sorszám: 122
Amúgy még működik a 95.3 MHz!
etymon_exe
2012. január 11. 16:57 | Sorszám: 121
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=011868&p=4

Ez nem klubrádiós link!


Téma: Szimpátiatüntetés
etymon_exe
2012. január 11. 16:56 | Sorszám: 340
Biztos, hogy ezt a linket akartad?

Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 11. 16:54 | Sorszám: 120
Ezeket a nyugdíjasokat össze lehet trombitálni szombatra is?
etymon_exe
2012. január 11. 16:50 | Sorszám: 119
OFF
"Ne beszélj butaságot, már bocsánat."
Na most erre mit válaszoljak? Mit válaszoljak egy ilyen zsigeri felhorkanásra? Mondd, miért meséltem volna el a történetet, ha nem ezt tapasztalom?

Akkor azért teszek még egy próbát:
Van az IWIW-en mondjuk 56 olyan ismerősöm, akik osztálytársak, tankörtársak voltak, évek, évtizedek óta nem tartjuk sem a póstai, sem a személyes, sem az elektronikus kapcsolatot, de bejelöltük egymást vala.

Anno, amikor meghallottam, hogy a Gyurcsány az fészbukon tobzódik, gondoltam nekirontok és regisztráltam ellenkező neműként, mint vagyok, fele annyi idősen, minimális infót megadva magamról, csupán azért a néhány hozzászólásért.
És mit ad isten a következő napokban a fenti 56 ismerős közül szép sorjában kezdtek bejelentkezni, de ők nem tudták ki vagyok, én viszont nyilván mindet ismertem, volt, aki visszakérdezett a többi csak gondolom rutinból ismerősének fogadott.
Ezek után azonnal ki akartam regisztrálni, törölni akartam magam de nem találtam ilyen opciót a magyar felületen és mind a mai napig nem tudom, hogy most akkor törlődött-e a regisztrációm, vagy sem.

A MAC address-re pedig nem személyes azonosítás okán gondoltam, hanem LAN kártya, vagy Router, de azt belátom, ezzel nem sokra mennek.
ON

etymon_exe
2012. január 11. 15:32 | Sorszám: 92
A Facebook a legszemetebb valami a világon: annak idején nem a valódi nevemen, nem a valódi paramétereimmel regisztráltam és legnagyobb megdöbbenésemre a regisztráció után sorban üdvözöltek ismerősök, akik csak az anyakönyvezett nevemen ismerhettek!

Mi történt?

Azt hiszem az, hogy a fészbuk az engedélyem nélkül fogja magát és kikutatja a számítógén levő kapcsolatokat vagy a levelezési rendszer, vagy más közösségi portál - iwiw vagy szkájp, ami nálam szóba jöhet - adatai alapján, no meg valószínű MAC cím is játszhat valahol és aztán ezeket az adatokat integrálja.

Szóval megbuktak! Ezután fel akartam jelenteni őket, de semmi elérhetőséget sem találtam és azt hiszem véglegesen ki sem tudtam onnan gyomlálni magam.

etymon_exe
2012. január 11. 15:23 | Sorszám: 90
Úgy látom, nagyon ritkán frissülnek a cikkek, nem tűnik dinamikusnak a működtetés - jó, tudom, rengeteg időt igényel, de akkoris...
etymon_exe
2012. január 11. 15:12 | Sorszám: 86
Miért? Volt ott?
etymon_exe
2012. január 11. 15:08 | Sorszám: 85
NE ott legyen ezer, hanem majd szombaton (jövő)!!!
etymon_exe
2012. január 11. 15:07 | Sorszám: 83
Apropó, tudja valaki, hogy be van-e jelentve a yardon az ügy? Folyik a szervezkedés, oszt majd meg valakiknek eszébe jut éppen koszorúzni a Hősök terén?
etymon_exe
2012. január 11. 14:49 | Sorszám: 78
Nem, nem! Az utolsó öt bekezdés lényegére gondolok: ha tényleg valami ördögi játékot üznek velünk - a szavaztunkkal - és semmi sem az, aminek látszik, vagyis minden kimondott szó/mondat egy mögöttes világot leplez és ez a való világ épp annak a hatalomnak hódol be, amely ellen látszólag "harcolunk", no akkor élesedik a kasza...
etymon_exe
2012. január 11. 14:33 | Sorszám: 76
Ez most mindegy!
etymon_exe
2012. január 11. 14:32 | Sorszám: 75
A HVG is lehozta a hírt, reményre ad okot, talán mégis leszünk páran!
http://hvg.hu/itthon/20120111_tuntetes_orbanek_mellett

Az ellenzék pedig ekézi egymást:
http://hvg.hu/velemeny/20120111_kaufer_uzenete_seres

OFF
De hadd legyek ünneprontó: ha ennek a TótaW nevű fasznak az alábbi írásában szereplő cinikus kitételek beigazolódnak valaha is, azt hiszem egyenként vadászom le a fideszeseket!
http://hvg.hu/w/20120111_kapanyel#rss
ON

etymon_exe
2012. január 11. 14:17 | Sorszám: 72
Ehhez a petíciós honlaphoz is szép számmal csatlakoznak, már lassan kilencszáz körül járunk...
etymon_exe
2012. január 11. 14:03 | Sorszám: 69
És itt van a Magyar Hírlap Bayer által jegyzett cikke is, de rohadt lassú a szerverük... (vagy minden komcsi ezt olvassa?... ízlelik a szavakat...)

http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/kajajegy.html

etymon_exe
2012. január 11. 12:53 | Sorszám: 67
Nemsokára indul a fikázás az indexen...

http://index.hu/belfold/2012/01/11/utcara_mennek_a_fideszes_civilek/

etymon_exe
2012. január 11. 12:39 | Sorszám: 62
Sajnos az előre boritékolva vagyon: lesz. Ha másképp nem, ha a komcsik érdemesnek tartják, mert sokan leszünk, biztosan beépítenek provokátorokat!
etymon_exe
2012. január 11. 12:38 | Sorszám: 61
A kérdés, érdemes-e erre reagálni, s nem csak a nagyobb súlyú dolgokra?
Úgy érzem, ha mindenre ugrunk, felőrlik az idegrendszerünket, s nem tudunk érvelni ahol, tényleg az érveknek van helye: alkotmány, média tv. alkotmánybíróság, demokrácia stb...

Téma: Harrach: Igaztalan és nemtelen támadások érik az országot
etymon_exe
2012. január 11. 01:06 | Sorszám: 14
Klubrádió: Lapot húztak tízenkilencre?

A Klubrádió elvesztette a budapesti 95.3 MHz-es hullámhosszra kiírt pályázatot. Emiatt aztán a Fidesz ellenében felsorakozó politikai erők valóságos hadjáratot indítottak a NMHH ellen, melynek vezetője és szóvívője meglepően érvelt.


Szalai Annamária többször említette a Klubrádió vesztes pályázatával kapcsolatban, vagy azt, hogy nagyon gyenge munka, vagy azt, hogy szándékosan adtak be vesztes dolgozatot. Ez a talányos érvelés méltán vet fel kérdéseket, mert végülis a győztes pályázathoz képest az egy pontnyi különbség, nem akkora, hogy azt a hivatal vezetőjének meg kellene említenie, nem beszélve arról, hogy intenzív ellenérvelésnek is tered nyitottak ezekkel a kijelentésekkel, hacsak…

Az előzményhez hozzátartozik, hogy a Klubrádió tavaly megnyerte a 92.9 MHz-es hullámsávra kiírt pályázatot, amely akkor a Katolikus Rádióé volt. Az akkori hatóság azonban nem tudta megkötni az új szerződést mert létezik egy szabály, melyszerint senkinek nem lehet egyidőben két rádióra frekvenciája. Mivel a Klubrádió akkor nem oldotta fel ezt a problémát, így a hatóság megvonta tőlük a megnyert frekvencia engedélyt. Ezt a döntést bíróság előtt támadta meg a rádió és a napokban várja az ítéletet, amit a tiszta jogi helyzet miatt valószínűleg nem nyerhet meg! Fontos tudni, hogy a 92.9 MHz frekvenciaáért a nyertesnek nem kell fizetnie frekvencia használati díjat, míg a 95.3 MHz-re csak a kikiáltási ár 35 millió Forint volt. A nyertes 75 milliót ajánlott, a Klubrádió ötvenet. Vagyis, hazardírozhatott a rádió tulajdonosa, mert ha nekik ítéli a bíróság a korábban megnyert ingyenes frekvenciát, majd bolondok lennének egy fityinget is fizetni a 95.3 MHz–ért. Addig is nyomás alatt lehet tartani a döntéshozókat, lehet nemzetközi balhét kezdeni. Mindezeket figyelembe véve válik érthetővé Szalaiék érvelése, különösen akkor, ha azt beszélik, hogy a Klubrádió előre tudta melyek voltak az „objektív” paraméterek, amelyekkel nyerni lehetett...

etymon_exe
2012. január 11. 01:01 | Sorszám: 13
Íme a legújabb genyaságuk:

http://index.hu/belfold/2012/01/10/majtenyi_fia_nem_lehetett_foiskola_itanar/

Majd a cikk végén: Update! A cikk megjelenése után Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő levélben közölte, hogy "vannak a tavalyi évről áthúzódó kinevezések, melyek hamarosan meg fognak történni."


Téma: Kezdődik, kezdődik ! Terjesszétek !
etymon_exe
2012. január 11. 00:36 | Sorszám: 47
Értem. Tehát fel kell készülni provokációra és ebből valahogy jól kijönni...
etymon_exe
2012. január 11. 00:30 | Sorszám: 46
Talán most jobb lesz:

http://hetivalasz.hu/forum/viewtopic.php?f=7&t=23306

etymon_exe
2012. január 11. 00:26 | Sorszám: 44
http://http://hetivalasz.hu/forum/viewtopic.php?f=7&t=23306
etymon_exe
2012. január 10. 23:46 | Sorszám: 39
Honnan lehet azt tudni, hogy a DK is odaszemtelenkedett?

Téma: Ideje hallatni a hangunk
etymon_exe
2012. január 04. 23:14 | Sorszám: 153
Úgy látom másoknak is kezd tele lenni a hócipője ezekkel a balfosokkal...

http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/a_satan_kutyai.html?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201201

etymon_exe
2012. január 04. 22:52 | Sorszám: 145
Nem lehetne feléleszteni a polgári körös szerveződéseket?

Téma: A magyar nyugdíjrendszer múltja, jelene és jövője
etymon_exe
2011. július 27. 22:41 | Sorszám: 3338
"mert Orbán doktor időnként összevissza beszél"

Orbán soha nem beszél össze-vissza!

etymon_exe
2011. július 27. 22:39 | Sorszám: 3337
A MANYUP pénztártagoknak soha nem volt a tulajdonában ez a pénz, ellenben álságos törvény garantálta ezt a tulajdont (egy ugyanilyan törvény, most meg visszaállította az eredeti állapotot)

Az az állítólagos tulajdon úgy keletkezett, hogy egyfelől kivonták a felosztó-kirovó rendszerből, hogy a haverok játszadozhassanak egy kicsit, egy kicsit befektetgethesség, hadd gyakoroljanak a fiúk, másfelől velem - aki nem MANYUPtag - fizetteték meg azt, hogy az ő számlájukon gyűlik a fiktív pénz, olyan módon, hogy a pénztárak részére lenyúlt lovetta hiányzott a felosztó-kirovó rendszerből, s hogy kapjon gyugdíjat az anyám, az apám, vagy akár a tiéd, hitelt kellett felvennei, amit viszont az egész társadalom fizetett, nem csak a manyupos gyűjtögetők.

Nem beszélve arról, hogy semmi sem garantálta azt, hogy a MANYUP pénztárak fognak fizetni akár egy fillért is, hiszen a befektetés kockázatos, s akár bukni is lehet.

A visszavétel épp a huzsonnegyedik órában történt, még mielőtt lenyúlhatták volna, akik erre játszottak: nem tárhatták szét a praclijukat a számonkéréskor mondván, befeketetés vóóóót elbuktad baszki!

Azt, hogy volt valami eféle svindli a dologban az súgja, hogy a hiszti kirobbantásának tetőfokán szétküldött összesítők szerint sokkal több hozamot fizettek volna a pénztárak, oszt mire a kifizetésre került volna a sor ezek az összegek jócskán leapadtak.

etymon_exe
2011. július 27. 22:21 | Sorszám: 3336
Azt nem tudom, hogy az elméleti kommunizmus életképes-e, de - amint rávilágítottam - az "eredeti" nyugateurópai országokban mind a mai napig működik az a szocializmus, ami nálunk soha.

Téma: Kognitív disszonancia
etymon_exe
2011. július 27. 22:12 | Sorszám: 108
Na most akkor tisztázzuk: te MSZP szimpatizáns vagy mi a szösz? Mintha eddig úgy tűnt volna?!

Szerintem pedig éppen a működő kognitív disszonancia redukciója az oka annak, hogy képesek voltak az MSZP-re szavazni!

A folyamat a következő: adott a kommunista gyilkosok pártjának zömmel volt tagjaiból álló MSZP. (Legalábbis a parlamenti frakció - amely az ország életében a meghatározó - tagjainak az első ciklusban majdnem 85%-a, a másodikban is 75%-felett, a Medgyessy-Gyurcsány éra alatt lecsökkent 60%-alá, most megin 60% feletti létszámban vannak jelen a frakcióban a kommunista gyilkosok volt pártjának tagjai)
Nomármost egy ilyen pártra szavazni kellemetlen, ez a disszonancia. Ezt a kellemetlenséget úgy oldja fel az egyén, hogy megváltoztatja a valóságot: a többieket még rémesebbnek képzeli/tudja - ezzel oldódik a disszonancia.

Ergo sok MSZP szavazó szemmével a legjobb párt az MSZP, s ők nem hazudják ezt, hanem ők így is tudják (kognitíve), hiszen fejükben megváltozott a világ azért, hogy bennük a kínzó ellentmondás feloldódjon.

Gondolom én...


Téma: A magyar nyugdíjrendszer múltja, jelene és jövője
etymon_exe
2011. július 27. 19:47 | Sorszám: 3332
800 ezer MSZMP tag volt a rendszerváltás előtt, ha csak 1-1 fő volt megfertőzve a nómenklatúrához való hűséggel, az már 1.6 millió.

A hűséget pedig olyan kiváltságokkal biztosították, ami szinte magához láncolta őket: vadiúj nyugati filmek, ilyen-olyan tisztiklubok, diplomata boltokba trükkös belépő, a hiánytermékekből pult alóli elsőség az elvtársnak - csak jól dobra kellett verni pártflepnit a miheztartás végett, a filléres lakás és telekkiutalások... stb, stb, nem húzom fel magam...

Tehát közel 2 millió hívük maradt még ma is! Nos ezekkel korrupciómentes kapitalizmust, tisztességes versenyt csinálni? Hogyapicsába? Ezek azt sem tudják mi az! Ezek csak azt tudják, hogy hogyan lehet mindent orrhosszal előbb megtudni/megcsinálni/megkapni/megnézni a plebsz előtt (a plebsz a maradék 8 millió)

etymon_exe
2011. július 27. 19:36 | Sorszám: 3331
Már megint csúsztatsz és ferdítesz: a kommunizmus (kelet európai szocialuzmus) nem az elven bukott el, hanem a rátapadó aljas emberek tömegétől, a komcsik miatt és az ezek által működtetett politikai rendszeren.

Bizonyára nem hallottál róla, de a rendszerváltás előtt, amikor bárki nyugat európainak azt mondták, az ostblockban szocializmus van, emezek betegre röhögve magukat azt mondták: "nem barátocskám, szociÁlizmus nálunk van, nálatok diktatúra van és nagyüzemi sunnyogás!"

És ez volt a nagy helyzet. Ezt hívtátok puha diktatúrának: mindenki tudta milyen gazember a másik, de kifelé ezt a diktatúra eszközeivel borította egy mosolygós fátyol.

FElhívom figyelmed, hogy a szociálizmus semelyik mérvadó országban sem bukott meg, figyelő szemed vesd Ausztriára, Németországra, Svédországra, Svájcra, Beneluxra stb.stb...

Csakhogy van egy kis bibi: úgy szocializmust, mint kapitalzmust csak tisztességes, a közterheket vállaló nemzetekkel lehet megvalósítani, a "komcsiság" (ezen mindenki értse most azt, amit ez a fogalom a klasszikus értelemben takar) azonban kizáró ok ebben a kérdéskörben.

etymon_exe
2011. július 27. 19:14 | Sorszám: 3329
Nem gondoltam volna valaha is, hogy a MANYUP pénztárakat lenyúljuk!

Azonban nem is tudtam előzőleg róla semmit. Most már azonban tudom, hogy ez a trükkök százai közül az egyik legnagyobb bűncselekmény volt az országgal szemben a komcsik részéről, s az egyensúlyt valamelyest visszaállítandó gratulálok ahhoz, hogy vissza merték venni.

Aztán van egy másik aspektusa is a dolognak: mint hallom Gyurcsányéknak is fájt a foga erre pénzre, de hálistennek előbb buktak, mint a zömét svájci bankszámlára tudták volna menteni... (ez pesze csak jóindulatú feltételezésS :-) )

etymon_exe
2011. július 27. 19:08 | Sorszám: 3327
Nem keverek semmit sem. A felosztó-kirovó módszer alapján fizetik ma a nyugdíjakat. És valóban ez a rendszer az első pillanattól fogva a hitelekre alapult és ezért mondjuk sokan azt a komcsikról, hogy rohadékok.
A manyup pénz egy része annak, amit anno a komcsik lenyúltak, ezt most visszavettük!

A rendszer működtethető, ha megvonják azokat a komcsi kiváltságokat, amelyekben eddig lubickoltak egyesek, ha mindenki fizet adót, ha növekszik a belső fogyasztás, ha... és akkor itt jöjjön sok, ha, amely az állami bevételt növeli, a kiadásokat csökkenti.

Ennek az általam tett felsorolásnak is van ezernyi feltétele, amelyet jelenleg szinte kilátástalannak látok megvalósítani ekkora kommunista ellenszélben...


Téma: Kognitív disszonancia
etymon_exe
2011. július 27. 18:09 | Sorszám: 103
Ember, te provokálsz!

Erre a felsorolásra még ha illik is az a kijelentés, hogy "van, amiben az MSZP jobb" - nem lehet pozitívan tekinteni, hiszen van olyan közöttük, amelyhez esetenként vér is tapad!!! (Pártvagyon, kormányzati tapasztalat)
A kopogtatócédulához számos csalás, a nemzetközi kapcsolataik világossá teszik, miért maradhatott fenn ilyen sokáig a kádárizmus, a kormányzati tapasztalathoz szintén vér tapad.
A "beágyazottság" nem tudom mit takar.


Téma: A magyar nyugdíjrendszer múltja, jelene és jövője
etymon_exe
2011. július 27. 17:47 | Sorszám: 3323
Csakhogy ez nem válasz arra, hogy miért fenntarthattlan az állami nyugdíjrendszer!

Az általad leírtak a gondokat sorolja fel, de az állami nyugdíjrendszer fenntartható és mindaddig fenn kell tartani amíg:
-a kádárkor alatt munkábaálló utolsó ember meg nem hal
-amíg az újonnan munkábaálló az első fizetésének pillanatában tudja már, hogy magának kell gondoskodnia a nyugdíjáról
-amíg komcsik és szavazóik vissza nem adják a lóvét, amit elherdáltak s hiányzik a nyugdíjkasszából
-amíg (s ez szorosan kapcsolódik az előző "amíg"-hoz) a munkabaállás pillanatától nem kap a dolgozó olyan bért, amiből félreteheti a nyugdíjra valót!

A komcsik egyik legnagyobb bűne (he nem a legnagyobb), hogy úgy adták és adósították el az országot, hogy mindeközben alacsonyan tartották a béreket - mert hát így vagyunk versenyképesek....

Nesze neked versenyképesség!

etymon_exe
2011. július 27. 16:34 | Sorszám: 3321
"A kétharmadnak nem lesz semmi aggálya: ugyanúgy eljön az önkéntes pénztárakban felhalmozott vagyonért mint a magánpénztarakéért."

Ez az iskolapéldája a rémhírterjesztésnek!

De most komolyan! Fontold meg, érdemes ilyen szintre süllyedned azért a kis gyűlölködésért, amit így írásban ki lehet mutatni?


Téma: Kognitív disszonancia
etymon_exe
2011. július 27. 14:49 | Sorszám: 96
Most látom csak onogur kartács reakcióját, nem túl erős ez?
etymon_exe
2011. július 27. 14:47 | Sorszám: 95
" hogy meg kell ölni őket és ennek a pódiumról örülni és ebben valami termékeny energiát látni. Vona ezt tette."

Nonono! Olyat, hogy meg kell őket ölni, Vona szerintem soha nem mondott, s még csak nem is gondolta.

(Persze azt, hogy gondolta-e, nem tudhatom, de miért gondolna ilyet?)

etymon_exe
2011. július 27. 14:45 | Sorszám: 94
Mint ahogy a pártok sorsa sem a teljesítményüktől függ többnyire, hanem a pártszimpátiától. És akkor visszaértünk a kiindulásunkhoz.
etymon_exe
2011. július 27. 13:37 | Sorszám: 89
Csakhogy az előbb a pártszimpátiáról volt szó, s nem a pártok teljesítményéről!

Bár ezt is lehetne - akár egy darab objektív mérőszámmal jellemezni: a rájuk szavazók számával, ami nyilván nem annyira általános érvényű, mintha egy stopperóra lenne a viszonyítás eszköze (bár ezt a stopperes állítást Einsteinnel szokták a szarba döngölni).

Bár, miközben fentieket írtam elméláztam, miért ne lehetne a pártok teljesítményét mérni? Ha rögzítjük a mérési feltételeket, a mérendő intervallumot és azt kivétel nélkül mindegyikre alkalmazzuk, akkor szerintem kaphatunk egy teljesítmény mutatót, ugyanúgy mint ahogy mérik a bankok és az országok teljesítményét mindenféle faszkalap minősítők, s lám, ez annyira elfogadott játék, hogy ezen áll, illetve bukik a világ sorsa...

etymon_exe
2011. július 27. 13:02 | Sorszám: 82
Igen, létezik objektív mérce: az, amely az adott pillanatban a legtöbb ismereten alapszik!

Aztán, ha jól érvelsz, ezt megdöntheted, de a következő mérceállításkor már ez is az új ismeret részét képezi, s ezzel együtt alakul ki a következő objektív mérce.

Szerintem az "objektív mércének" ráadásul nem is a szubjektív az ellentettje, hanem a "hiányos ismereteken alapuló mérce".

(avval a filozófiai tétellel ne traktálj - ha lehet, hogy az emberi világlátás másmilyen nem lehet csak szubjektív)

etymon_exe
2011. július 27. 12:38 | Sorszám: 80
Az állításod azért hamis, mert ezt olyannak írod, aki saját pártját jobbnak látja a többieknél... -és van is rá jó oka.

Téma: Az ördög gyöngyös patája
etymon_exe
2011. július 22. 00:29 | Sorszám: 319
"Milyen elképzelésed van, mely Btk. paragrafus állna meg, ami miatt mentelmi jogra lenne szükség"

Ez a hivatali hatalommal való visszaélés iskolapéldája...

Nem kell ezen rágódni...


Téma: Gondola + Adósságóra
etymon_exe
2011. június 23. 10:19 | Sorszám: 85
Na jó, de mindkettőnk forrása az MNB, akkor miért himi-humi? Nekem egyébként mindegy mit fogadunk el hitelesnek, akkor mondj egy jobb forrást, meg fogom nézni azt is.
etymon_exe
2011. június 23. 10:17 | Sorszám: 84
Akár létezik, akár nem, e köré az adat köré (vagy ennek az adatnak az értelmezése köré) öszpontosul a világ mai működése... ergo foglalkozni kell vele! Ha nem érdekel az más..., de erre abból is rájöttünk volna, ha nem rántod magad elé a billentyűzeted...
etymon_exe
2011. június 23. 10:04 | Sorszám: 81
Pontosítok, mert látom ennek az mpd nevű figurának nem jutott el a tudatáig a kérdés lényege!

A te általad felmásolt táblázat és az én általam belinkelt táblázat értékei között hogyan lehet ekkora eltérés?

etymon_exe
2011. június 23. 08:05 | Sorszám: 78
Vajon mi lehet az oka a 2010 és 11 -es évek eltérő értékeinek?


Téma: Meggyes Tamás nem bír magával!
etymon_exe
2010. október 30. 23:02 | Sorszám: 374
Nevetni fogsz, de ennek a hozzászólásodnak minden állítása lehet igaz is, anélkül, hogy bármiféle ellentmondásra rávilágítottál volna!

A baj az a "de a szavazók csak alig X%-a (x legyen igen kicsi szám) szavazott rá"-ban, hogy evvel az érvkészlettel játszadoznak érdemtelenül duplán kaszálnak: egyfelől azt sugallják, hogy ha bizony nagyobb %-ban vonultak volna el szavazni a pógárok fordított lenne az eredmény, másfelől azt feltételezik, hogy a távolmaradók mind az aktuális győztes ellen szavaztak volna!

Hát nem: akik nem mentek el szavazni, azok nem mérvadók! Nincsenek, nem léteznek a közügyekbe beleszólás szempontjából! A nem szavazás se nem tartózkodás, se nem egyfajta vélemény (drágabógárúr és Kálmánóga kedvenc érvelése), hanem egyfajta nincsvélemény!

"Egyfajta" vélemény az lenne, ha elmegy szavazni, kipipálják a névjegyzékben, aztán beharapja a szavazólap sarkát, összekeni a bélsarával, rettenetes falloszt rajzol az "X" helyére, vagyis érvényteleníti a szavazátát, tehát ott volt. Ez már "egyfajta" vélemény!

etymon_exe
2010. október 30. 22:49 | Sorszám: 373
Na, most azt, hogy betartott, honnan tudjuk? Mert az egy dolog, hogy ellenfelei ezt mondják, Meggyesék pedig ennek az ellenkezőjét...

Olvasgatva az előzményeket, azért vannak itt érdekes dolgok: egyfelől a tanárok kimagasló bére, másfelől az UD-s kapcsolat - már amennyiben egyik is igaz.

Nomármost, ha alábbiak között vannak igazságok, akkor igen sokat loptak el az esztergomi közpénzekből, tehát az előbbi polgármesternek van félnivalója...
A kérdés, hogy van-e?


Téma: A vörösiszap katasztrófa
etymon_exe
2010. október 30. 21:24 | Sorszám: 1533
Most akkor ezeken a képeken melyik a résfal?

Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 28. 01:41 | Sorszám: 21
Szerintem rendben van minden, mint ahogy rendben van minden Tétényi Évával is: ez lett a voksolás eredménye!

Nos, nem hiszem, hogy úgy kellene kicsinálni Tétényit, hogy pártállástól függetlenül mindenkinek kinyílik a zsebében a bicska! Ha jól tudom, 10 fideszes valamint két másik és Tétényi alkotják a testületet. Ez a tíz nem bír el avval a három nyomorulttal? Ugyan már...


Téma: 01:15 AM
etymon_exe
2010. október 28. 01:32 | Sorszám: 2707
Ehhez ismerni kell a bíróságok belső életét, amelynek zártsága hasonlatos az orvostársadaloméhoz. Nos, ez a Cserni csávó megpróbálta feltörni ezt a páncélt - szerintem ennek eredménye a bíráskodás tisztulása lenne -, de mintha elbukta volna a dolgot.

Ennek ellenére nem lehet kispályás a muki, mert még mindig bíró, noha egy elvileg egy egész jogászi hadsereg áll vele szemben.

Azt is el kell ismerjem - ha ítéletemből kirekesztem az iránta érzett undort-, hogy bizony bármelyik jogi álláspontja és indoklása igaz.


Téma: Elek az új Debreczeni... (avagy jönnnek a szrból)
etymon_exe
2010. október 28. 01:25 | Sorszám: 30
Igen, a célcsoport az elmúlt évek ejtőernyősei, akikkel pofátlanul magas végkielégítésekkel megfűszerezett szerződéseket kötöttek.
És?
Miért kell mindenkit magukra haragítva elintézni az ügyet, amikor van olyan törvény - állítólag -, melyszerint a jó erkölcsbe ütköző szerződés az semmis. (Bár ezt ilyenformán nem találtam)
etymon_exe
2010. október 28. 01:19 | Sorszám: 29
Hát ha egy jogszabály azt mondja ki, hogy a kihírdetés napja előtti egy évnyi időszakra is vonatkozik, akkor szerintem jogi jártasság nélkül is érezhető, hogy valami bibi van a dologgal.

Téma: 01:15 AM
etymon_exe
2010. október 28. 01:15 | Sorszám: 2703
Hát ez a Gatter gyerök ma azt találta mondani a lemondás indoklásául, hogy egyfelől szerepe van benne a legfrisseb AB határozat körüli mizériának, másfelől egy kis nézeteltérés a "házon" belül...

Téma: Elek az új Debreczeni... (avagy jönnnek a szrból)
etymon_exe
2010. október 28. 01:06 | Sorszám: 26
Állítólag az általam korábban említett hallomásból tudott pénzekkel (de aztán ennek igaz voltát igazolni látszik az AB határozat) együtt több esetben összejött a kétmilla, de ennek ellenére nem számottevő a kör, akit érint. Csakhogy ennek ellenére az elvvel van a baj, s ez rossz, még akkoris, ha esetleg senkit sem érint!
etymon_exe
2010. október 28. 01:02 | Sorszám: 25
Hát épp ez a baj: verbalice a különadó meg csak a pofátlan végkielégítésekről, oszt kiderül benne van minden....

Téma: Meggyes Tamás nem bír magával!
etymon_exe
2010. október 28. 01:00 | Sorszám: 331
Figyelgetve a történéseket nekem úgy tűnt, nem a nyanya hazudik, hanem Meggyes!
etymon_exe
2010. október 28. 00:58 | Sorszám: 330
Most ezt iróniával mondod, vagy hogy?
Van neki vagy 4 lakása...

Téma: Elek az új Debreczeni... (avagy jönnnek a szrból)
etymon_exe
2010. október 28. 00:30 | Sorszám: 20
Az AB határozat 1.4 pontja szerint, bizony ezeket a juttatásokat is belevették a különadóba...
etymon_exe
2010. október 28. 00:29 | Sorszám: 18
Szerintem adótanácsadó ide, adótanácsadó oda, az AB határozat kétmilláról szól:
http://www.alkotmanybirosag.hu/index.php?id=1268_b_2010__ab_hatarozat
etymon_exe
2010. október 28. 00:21 | Sorszám: 17
A folyamatokat úgy lehet visszafordíthatatlanná tenni, ha marad legalább annyi szavazó, hogy legalább eggyel több voks gyűjjön össze, mint az ellenfélnek!

Nomármost a jelen történések szerint, aki kapát-kaszát fog, az nem a mienk, akkor ki marad a visszafordíthatatlant megvalósítani???

Az alkotmánybíróság egyébiránt azért van, hogy jogászkodjon, okos képviselőt pedig azért szavaztam a hatalomba, hogy kicselezve az alkotmánybíróság jogászkodását hozzon létre visszafordíthatatlan folyamatokat!

Bulldózerrel lerombolni mindent nem nagy kunszt, az csak a felépítményt porlasztja, ám az alapot átrakni úgy, hogy közben semmi sem sérül, no az a művészet...

etymon_exe
2010. október 28. 00:11 | Sorszám: 15
De igen, azok a pedagógusok, akiket kirúgnak, végkielégítést kapnak. A bibi csak az, hogy ezt a végkielégítést összevonják a ki nem vett szabadság után járóval, a szolgálati idő után járó illetménnyel, s az így kijövőre vetik ki a 98%-ot, ha kétmilla felett van...

(a fenti állítást egyébként nem tudtam eddig ellenőrizni)


Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 27. 21:56 | Sorszám: 16
És most meg itt a következő hír: http://www.youtube.com/watch?v=gBYL2QnkK6E
... ezután tényleg köpni - nyelni sem lehet, nem beszélve a polgármester asszony diadalittas képétől rámjövő dühről...

Téma: Elek az új Debreczeni... (avagy jönnnek a szrból)
etymon_exe
2010. október 27. 21:36 | Sorszám: 9
Valamit elrontottam a hivatkozással, de ctrl+v - ctrl+c és minden oké.
etymon_exe
2010. október 27. 21:32 | Sorszám: 8
Elek akkor is a Klubrádió rendelkezésére állt (többször is), amikor teljes mellszélességgel kiállt Orbánék mellett - szivatták rendesen.

Most sem hiszem, hogy ő kereste volna a rádiót. Az történt, hogy írt egy cikket Orbán 23-i beszédéről - már abban is kritákát fogalmazott meg, ezután aztán lecsapott rá a Klubrádió (ugyanúgy, mint Hont Andrásra is egyébként) valószínű abból a taktikai meggondolásból, hogy valamelyik elhagyott volt fideszpártinak akkor a sérelme, hogy jól lehúzza a keresztvizet Orbánékról. (Bolgár kérdései is ennek a szelencének a felnyitására vonatkoztak a riport vége felé, de Elek vagy nem tudott semmi Bolgár kedvére valót mondani, vagy megtartotta magában.
Akit érdekel az első link 22:35 percétől:
[url] http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20101027-155854.mp3[/url]
a második résznek közvetlenül az elejétől :
[url]http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20101027-162853.mp3 [/url]

Egyébként nem csak Eleknél verte ki a biztosítékot Lázár, hanem Török Gábor elemző is kiakadt, a Magyar Nemzetben, pedig Torkos MAtild is...

Szóval, Elek még messze van Debreczenitől, azért ehhez az aljaféreghez még nagyon-nagyon sokat kellene romlania Eleknek.

etymon_exe
2010. október 27. 21:16 | Sorszám: 6
Igen, felhatalamaztuk őket, hogy mindent változtassanak meg, ami nem oké, de nem olyan áron, hogy még a mieink is kapát - kaszát kapva rohannak megdönteni az Orbán-kormányt. Tudom ez így nem igaz, de a lényeg az, hogy mi a fene lesz velünk, ha ezek elbuknak?
Mert ugye mondanom sem kell, jönnek ismét a kommunisták!

Aki pedig nem érzi, hogy milyen iszonyatos a nyomás a kormányon a ballib felől, az legyen szíves kicsit nyitottabb füllel mászkáljon, mert attól, hogy a homokba dugja a fejét, a probléma még létezik.


Téma: 01:15 AM
etymon_exe
2010. október 27. 18:23 | Sorszám: 2691
És itt van ez is Török Gábortól: http://torokgaborelemez.blog.hu/2010/10/26/269_hol_van_a_rubicon

Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 27. 18:18 | Sorszám: 15
Na most még tetejében be is nyújtották a törvényjavaslatot az alkotmánymódosításra...

A kopasz életbe, hát kétharmaddal enélkül is el lehet venni a pofátlan végkielégitéseket! Mi a fenéért kell ezt így csinálni?

Nem az a baj, hogy én ne érteném a dolgot, de jönnek Elek Istvánok a Klubrádióban, jönnek Gatter Lászlók, akik lemondásukat kötik össze az alkotmánybírósági fogadtatással, FELTÁMASZTJUK A PORRÁ ZÚZOTT MSZP-t !!!
A kur*va életbe!


Téma: Demokratikus koala: az új maszop-genny
etymon_exe
2010. október 26. 21:57 | Sorszám: 36
Kaposvárra és a videón érthetően hallatszik is ez.
etymon_exe
2010. október 26. 21:55 | Sorszám: 35
Nem igazán tetszett nekem ez az írás.
etymon_exe
2010. október 26. 21:31 | Sorszám: 32
Valami nem stimmel a gépeddel, nálam ebben a pillanatban is elindult.
etymon_exe
2010. október 26. 21:30 | Sorszám: 31
Az lehet, hogy politikai öngyilkosságot követett el a kilépéssel, viszont a tisztesség kategóriában előbbre lépett.

Téma: Gyurcsányra rájár a rúd..
etymon_exe
2010. október 26. 20:45 | Sorszám: 271
Na, eeegen, csak azt nem látom világosan, hogy mi a cikkíró álláspontja? Tehát az ő szempontjából az az érdemes államférfiúi megnyilatkozás, ha elcsukló hangon nyávogja el a sajtótájékoztatót vagy az, amit Orbán csinált.

Ha engem kérdezel, majdnem elhánytam magam ezen a gyurcsányi álszent, hazug vinnyogáson, de mivel korábban bevallottam, hogy rendszeres fülelője, kukkolója vagyok a komcsi média minden megnyilvánulásának, ott bizony a két video közül egyértelműen a Gyurcsányé lenne a nyertes... fújjj.


Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 26. 20:37 | Sorszám: 14
Az egy dolog, de miért nem mondják el? Miért annak van nagyobb - mondhatnám elsöprő hangereje, hogy elloptuk a nyugdíjasok pénzét?
Ilyenkor miért nem szólunk a populizmusról? Miért nem magyarázzák el ezerszer a megvezetetteknek, hogy a nyugdíjjárulék egy részét a törvényesség ugyanazon szintjén terelték be a MNYP-be, mint ahogy azt most meg akarják változtatni!
Miért nem ordítja valaki hangadó, hogy ha ezt a pénzt most nem kapja meg az állam, akkor a ma nyugdíjasainak kifizetése kerül veszélybe, barmok, hát ezt akarjátok?
Ilyenkor miért csak "Kutató" nikkek szedik össze az MNYP-k személyi összefonódásait a komcsi rezsimmel, miért nem mondjuk ki nagy nyilvánosság előtt, hogy a nyugdíjjárulék egy részének magánpénztárakba terelése az évszázad biznisze volt azoknak, akik kitalálták, úgy, hogy megpántlikázták az öngondoskodás hamis bűvszavával, amit aztán a sok barom balos bevett...
Miért, miért, miért?
etymon_exe
2010. október 26. 20:29 | Sorszám: 13
Na és akkor mit szóljak a mai fideszpártiságromboló Lázár féle megszólalásra?

Nem beszélve arról, hogy Hahn Ende már reggel lobogtatta a közvéleménykutatók eredményét: veszített népszerűségéből a Fidesz...

Az pedig külön élményszámba megy, ahogy mantrázzuk a 16%-osról, hogy az mindenkinek jó lesz, de bizonyítani papírral, ceruzával eddig csak az ellenkezőjét sikerült...

Tessék mondani, nem lehet enélkül jól kormányozni?
Mi a túró van annak a hátterében, hogy nem a kézenfekvő jó dolgokat húzzák meg, hanem ezeket a kétes fideszpártiságromboló akciókkal operálnak?


Téma: A vörösiszap katasztrófa
etymon_exe
2010. október 25. 23:05 | Sorszám: 1465
Zacherrel a helyzet a következő: éppen most olvastam, hogy fordult a kocka...

http://index.hu/belfold/2010/10/25/devecser/?rnd=331


Téma: Demokratikus koala: az új maszop-genny
etymon_exe
2010. október 25. 23:00 | Sorszám: 26
Erre gondolsz: http://index.hu/video/2010/10/23/mesterhazy_megszivatta_gyurcsanyt/ ?
etymon_exe
2010. október 25. 22:45 | Sorszám: 25
Na, de miért?
Az igaz, hogy MSZP-s volt, az is igaz, hogy ő is volt néhány napig MSZMP-s, mint Martonyi, de ha helyén kezüljük a hölgyet, akkor azért mégis szalonképesebb MSZP-s, mint a többi!?
etymon_exe
2010. október 25. 22:39 | Sorszám: 24
Háááát... nemtom...
Amít írsz, az egy nagyon tudatos, a jövőt kézben tartó szellemről szól. Egészen egyszerűen nem tartom képesnek az MSZP embereit, sem egyenként, sem közösségben ilyen taktikus gondolkodásra.

Téma: A magyar nyugdíjrendszer múltja, jelene és jövője
etymon_exe
2010. október 25. 22:34 | Sorszám: 121
Na most ez a működési költség is egy érdekes játék: először úgy beszéltünk róla, hogy 4-5% volt, majd ahogy haladt előre az idő, egyre csökkent ez a tétel, úgy hírlik, már 1.5%-nál járnak a jólértesültek...

Téma: Gyurcsányra rájár a rúd..
etymon_exe
2010. október 25. 22:22 | Sorszám: 267
Vajon mit akarhatott üzenni a bejegyzés írója: http://fenteslent.blog.hu/2010/10/07/gyurcsany_es_orban_beszede_katasztrofak_utan ???

Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 25. 21:47 | Sorszám: 8
Tovább akadékoskodom azokkal, akik szerint rémeket látok:
továbbra nincsen könnyen hozzáférhető információ a most zajló folyamatokról, emiatt aztán a komenyicsták egyre vehemensebben, egyre gátlástalanabbul támadnak.

Ma a Klubrádió Megbeszéljük c. műsorában egy Debreczeni Józseffel készült interjú adta meg az alaphangot:

( http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20101025-162853.mp3 - 20:25 perctől, majd erre tett rá az egy lapáttal a Kálmán LÁszló nyelvésszel való beszélgetés, aki nem mást állított, mint hogy ORbán beszéde egy náci beszéd volt. (Majdnem szétharaptam a kocsi kormányát)

(http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20101025-165853.mp3 21:26 perctől
és a folytatás: http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20101025-172853.mp3 közvetlenül az eleje.

-amivel kapcsolatban ismét tanácstalan vagyok: mit lehet erre mondani? Hogy a fenébe lehet, hogy egy ilyen előadás, nem bizonytalanítja el a Fideszpártiakat?

És akkor itt van a magánnyugdíj-pénztári einstand - hogyan lehet elmagyarázni az embereknek, hogy nem elveszik a nyugdíjat, hanem éppen megmenekülnek a mai nyugdíjasok? (most itt ugye van egy logikai időrendi ugrás, de nem baj)
(Nem beszélve arról, hogy állítólag előbányászott valaki valamilyen választások előtti kijelentést, elhangzott hogy: " a magánnyugdíj-pénztárakhoz nem nyúlunk". Ha ez igaz, lehet poénkodni, hogy a pénztárhoz nem is nyúltak, csak a lovettához, na de lenne-e értelme?

Vagy itt van a 16%-os adókulcs: az ellenoldalon, naponta és percenként elismétlik, hogy ez se nem igazságos, se nem arányos és nem igaz, hogy mindenki jól jár vele...

Mindezen felül az a problémám, hogy szűk körben végzett közvéleménykutatásom eredményeképpen az látszik, hogy azok, akiket nem tántorít el az elképesztő erejű balnyomás az sem tudta még csak hozzávetőlegesen sem megvédeni a fenti történések egyikét sem...


Téma: A magyar nyugdíjrendszer múltja, jelene és jövője
etymon_exe
2010. október 24. 22:50 | Sorszám: 100
Ki volt a közgazdász vendég?

Téma: Demokratikus koala: az új maszop-genny
etymon_exe
2010. október 23. 12:40 | Sorszám: 8
Bocs, te írtad... :-)
etymon_exe
2010. október 23. 12:38 | Sorszám: 7
Biztos, hogy eltüntetésről van szó? Ne értékeld ennyire föl ezeket a rohadékokat, ennyire nem lehetnek dörzsöltek! Bááár miközben ezeket írom... mintha mégiscsak lenne benne valami. Megillegeti magát bájgúnár Gyurcsány a baromfiak közt: megszondázzák, mekkora követői kört tudhat maga mögött, ha jelentős a létszám, akkor erre már érdemes megalapítani mondjuk az Altus pártot, közben persze a Mesterházy féle és a Szily féle párt egymással is elkezd versenyt futni...
Kb. így érjük el a 2014-es választásokat és akkor jöhet a nagy összeborulás, mint ezt itt már írta is valaki...

Háááát nem tudom...


Téma: 01:15 AM
etymon_exe
2010. október 23. 10:21 | Sorszám: 2529
"Tanulságos.. "

Mire gondolsz?
Szerintem mindkét esetben a kitüntetések a kötődésről szólnak. A mostaniak között nagy arányban egyháziak is megtalálhatók... -bár a 2002-esek közül szinte mindet el tudom helyezni a mostaniakból viszont alig néhányat! Mondjuk lehet a különbség ez is: most nem a szem előtt lévő szekértolókat tüntették ki.

Egyébként nem látom át az összefüggést - lehet még kora reggel :-) van... segíts!


Téma: A vörösiszap katasztrófa
etymon_exe
2010. október 22. 00:05 | Sorszám: 1420
Magyar Hírlap: "Ahogy elsőként megírtuk, a bankok korábban telefonon és levélben keresték meg a károsultakat, és a házuk állapotáról, a törlesztőrészletek további fizetéséről érdeklődtek, s új fedezet bevonását javasolták a szerződésbe."

Tudje-e valaki, hogy a jelzáloghitel a végső fedezet egy tartozáson?
Mert ha igen, akkor nehogy új fedezetet vonjanak be a szerződésbe, hanem vigyék az összedőlt vagy lakhatatlanná vált ingatlant, oszt jónapot! - még mielőtt esetleg újat építenének a károsultaknak.

etymon_exe
2010. október 21. 23:56 | Sorszám: 1419
23 mrd lenne az ideális kárösszeg.
http://www.magyarhirlap.hu/kulfold/jelentos_osszegu_karteritesi_perre_lenne_lehetoseg.html

Azért ez nem semmi a másfél mrd-hez képest...


Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 21. 21:46 | Sorszám: 6
A helyzet az, hogy sajnos nem az igazság minden részletének kibontása hangolja a közvéleményt, hanem a hívószavak! Ergo, a címválasztás pontosan tükrözi azt a hatást és tartalmat, amit az Index cikk címe kivált.

Bennem az elkeseredést az váltja ki, ami biztosan tudható: egyfelől a megbízó és egy részfeladatra megbízott előélete, másfelől, tényleg elkészült már az ország háromnegyedének fotózása.

És nem nekem kell bizonygatni, hogy nem egészen úgy vagyon az, ahogy azindex írja, hanem a Kálmán Olga féléknek, a Bolgárgyörgyöknek, mert ha engem elbizonytalanít, akkor mi történik azokkal, akik azt számolják ki mindenféle programokkal, hogy az új adórendszerrel rosszabbul járnak?

etymon_exe
2010. október 21. 21:04 | Sorszám: 5
etymon_exe
2010. október 21. 11:06 | Sorszám: 1
Azért ebben is elhangzik egy-két olyan mondat, amit nem kellett volna... (leginkább a háromból az első kérdésre adott válaszban)

http://www.fidesz.hu/index.php?Rovat=10031&Media=10254


Téma: Meggyes Tamás nem bír magával!
etymon_exe
2010. október 21. 11:01 | Sorszám: 192
A Jobbik zömében a Fidesszel szavaz, emiatt mondjhatják a komcsik lépten-nyomon, hogy összenő, ami összetartozik!

Az, hogy verbalice odacsapnak a felszólalásaikban nyilvánvalóan a szavazóbázisuknak egy üzenet, hiszen köztük vannak olyanok rengetegen, akik pont annyira utálják a Fieszt, mint a ballibet!

Az egyirányba mutató szavazás viszont egy kényszerhelyzet - és ez vonatkozik minden pártra - hiszen ami tényleg jó egy országnak, azt tényleg meg kell szavazni. Aztán, hogy ezt a Kálmán Olga és Bolgár György féle média mire használja fel, az egyrészt látható, másrészt vérlázító.


Téma: A vörösiszap katasztrófa
etymon_exe
2010. október 21. 10:52 | Sorszám: 1415
Most ez mindegy. Bár erről nem tudok, az biztos, hogy a "Zsanett" perben a rendőröket védte, majd képviselte ugyanezeket a polgári szakaszban.

Nem tudni a károsultak miért Magyart választották - alighanem vajmi keveset tudnak a világ folyásáról, de bejöhet nekik.


Téma: Fideszpártiságromboló - ortofotózás
etymon_exe
2010. október 21. 10:47 | Sorszám: 0
Ha ez ilyenformán: http://index.hu/belfold/2010/10/20/otmilliardert_fenykepezteti_a_kormanyzat_az_orszagot/ igaz, akkor azt kérdezem, minek ezt és most???

Amúgy motoszkál bennem egy olyan érzés, hogyha szép lassan beigazolják Orbánék a komcsi vészmadarak/hernyók/gonosztevők Fidesszel és a hatalomgyakorlásukkal kapcsolatos dörgedelmeiket, nincs az a kagylóhéj (páncélautó), amelyből ne fejtenénk ki őket kitaposandó a belüket!

Azért az nem járja, hogy az emberek 20 éven keresztül várják a pillanatot, hogy szeretteik/kedveltjeik/reményeik megvalósuljanak, oszt ebben csalódjanak.

Ez a csalódás ugyebár eltörpül ahhoz képest, hogy amikor egy komcsi hatalomra kerül, akkor lop, csal, hazudik, na de hogy ugyanezt teszik azok is, akikről eddig ilyen-olyan okokból nem feltételeztük, no akkor kő kövön nem maradhat, az földindulás...

Egyébként nem tartunk itt, de gondoltam félelmeimnek az indexes cikk apropóján hangot kell adjak!


Téma: A vörösiszap katasztrófa
etymon_exe
2010. október 21. 09:19 | Sorszám: 1412
Sajnos a jog útvesztői egy jogállamban és demokráciában létző és figyelembe veendő folyamat. Ha a vétkesek - mert ezt hiszem a MAL-osokat minden jogi csűrcsavar nélkül, mint a károkozó objektum tulajdonosainak objektív felelősét, vétkesnek hívhatjuk - olyan jogi procedúrára rendezkednek be, mint ahogy azt az alábbi linkből is kiderül, nincs más út - szerintem - de a károsultak is belehejszoltatnak a maguk igazáért bizonyos erőket megmozgatni.

Gondolom ez a jogállam lényege, de nem biztos, hogy az igazság megállapításé...

Azért szerintem jól érvel Magyar:
http://atv.hu/video/video-2040_magyar_gyorgy_es_ruttner_gyorgy

etymon_exe
2010. október 20. 17:17 | Sorszám: 1408
Érdekes, az összes sztárügyvéd benne van a buliban:
-Ruttner György védi a gazembereket a büntetőperben
-Bánáti a MAT-t
-Magyar képviseli a polgáriban a károsultakat.

Nomármost, ha ezek között létezik presztízsharc, abból csak a károsultak nyernek!
Gondolom én!?

etymon_exe
2010. október 20. 17:09 | Sorszám: 1407
A válogatás tény, de amikor a kolléganő felveszi a telefont a visszahívhatóságon kívülmást nem kérdeznek. Amikor visszahívnak, vársz vagy egy órát és egyszercsak a "Mester" kezei közt vagy :-)

Azt azonban megfigyeltem, hogy akkor, amikor udvariasan, füllel halhatóan értelmiségiként, normálisan artikulálva felvedve fideszpártiságom telefonáltam be, soha nem kapcsoltak, de ha ordítva, hőzöngve, magamból kikelve, akkor mindig! Aztán ezt csellé változtattam, de valószínű felismerték a hangom, mert később már ez sem jött be.

Látok ebben rációt: nem célja a műsornak, hogy jól érvelő jobboldaliak cáfolják Bógár hazugságait, viszont a hűzöngő hülye jobboldali beleillik a rólunk terjesztett idillbe...
(De azt továbbra is állítom, nincs előre megbeszélés, ha bekapcsolnak élő adásba, akkor magamat kell és lehet adni)

etymon_exe
2010. október 20. 17:00 | Sorszám: 1406
Sajnos nem egészen van így! Általában 9:1 arányú a ballib betelefonálók javára.
A fideszesek között van egy-két hőzöngő hölgy, akikben az a kellemetlen, hogy nagy hangúak és noha igazuk van, az amit akkor és DBU-nak mondanak viszont hülyeség, védhetetlen.
Vannak aztán a fiatlaok, akik kicsi tudással bírnak, nincsenek benne a napi politikában - no, az ilyenekt szereti DBU, mert téynleg percek alatt csinál belőlük hülyét, noha ebben az ilyen esetekben is tudja mindenki, aki kicsit is figyelgeti az eseményeket, hogy Bolgár hazudik.
És végül van havonta egy, aki Bolgárból csinál hülyét imponáló tudásával és ugyanolyan hidegvérrel szemebsít korábbi állításokat történéseket, mint teszi azt BOlgár egy különbséggel: míg Bolgár hazudik, az ilyen ellenfele pedig igazat mond!

A többi sajnos jóeszű ballib betelefonáló, akik általában koherens, tiszta logikával felépített érvrendszerrel dolgoznak, csak hát mind egy szálig valamilyen hazugságra épít, amit persze DBU nem cáfol, noha valójában tudja...
Nos, ezért egy undorító féreg Bolgár György

etymon_exe
2010. október 20. 16:51 | Sorszám: 1405
Az tuti!
Most gondold el: 9 halott, irdatlan kár, nomármost ezért helytállni úgy büntetőjogilag, mint polgárilag azért nem semmi. Az az ügyvéd, aki ezt enyhíteni tudja, bizonyára nagyot kaszál, ráadásul ez az újgazdag típus az fajta, amely imígyen intézi ügyeit: "ügyvédkém, fifti-fifti minden megspórólt fillérért... - áll az alaku?"
etymon_exe
2010. október 20. 09:45 | Sorszám: 1394
Hát sajnos az ilyen melléfogások valóban rombolnak.

A peren kívüli egyezség nem jelenti automatikusan a megúszást, az a károsultaknak kedvez. Ez peren kívüli az az ügy polgárjogi elintézése, nem büntetőjogi, ami ettől függetlenül folyamatban lehet.

Tehát annyira nincs ellenemre a peren kívüliség, ha csak nem kap ez is sajátosan magyar gellert: a megfélemlített károsultak beveszik, hogy hamarabb rendeződik sorsuk, mintha 5 évig pereskednének...

etymon_exe
2010. október 20. 09:42 | Sorszám: 1393
Hát sajnos az ilyen melléfogások valóban rombolnak.

A peren kívüli egyezség nem jelenti automatikusan a megúszást, az a károsultaknak kedvez. Ez peren kívüli az az ügy polgárjogi elintézése, nem büntetőjogi, ami ettől függetlenül folyamatban lehet.

Tehát annyira nincs ellenemre a peren kívüliség, ha csak nem kap ez is sajátosan magyar gellert: a megfélemlített károsultak beveszik, hogy hamarabb rendeződik sorsuk, mintha 5 évig pereskednének...

etymon_exe
2010. október 20. 09:36 | Sorszám: 1392
"Még per is lett belőle (ezért derült ki, h megszervezett betelefonálók is vannk.."

Azt el tudom képzelni, hogy egy-egy ügy érdekében beszerveztek valakit, sőt, a manipuláció érdekében azt hiszem ez természetes is, valószínű mindenütt csinálják, de azt kategorikusan kijelenteni, hogy a Klubrádió előre megbeszélt betelefonálókkal dolgozik - nem szabad, mert erre én vagyok az élő példa.
Amúgy van vesztett perem a Klubrádióval szemben és van ORTT-s ejnye-ejnye tőlem kiindulóan bógáreftárs ellen, szóval a tárgyilagossághoz hozzátartozik, hogy zömében nem előre egyeztett betelefonálókat hallunk ott.

Na, de minek is kellene? Egy Kuncze, egy Popper Péter, egy Mihályi Péter, egy Török Zsolt, egy Oszkó, egy Gréczy Zsolt, egy Vértes András, egy Katona Tamás ... stb, stb mellett? Ezeket egy pillanat alatt csatasorba lehet állítani!

etymon_exe
2010. október 20. 09:22 | Sorszám: 1390
Egyszeeeeer?

(Már persze, ha ugyanarra gondolok "megbukást" illetően, amire Te...)

Szóval Bolgár minden nap megbukik, minden műsorban hazudik valamit, vagy jóváhagy hazugságot. (egy időben, amikor az Index: Bulgárgyurifanklub topikjában szájaltam, még komolyan készítettem a statisztikákat - ha már statisztikai világnap van)

Aztán felhagytam vele, elkönyveltem drágabolgárurat a létező világ legkártékonyabb férgének. Ezek a "finom" aljasságok, amelyeknek művésze, komolyan mondom kikészítenek.

Legutóbb tegnap: egy betelefonálónak jelzi, hogy alig néhány órával Orbán napirend előtti beszédének egy momentumában, melyszerint a Bajnai kormány az általuk elbukott választásokat követő negyedik napon 170mrd Ft kedvezményt hagyott jóvá valamilyen multiknak -, szóval jelzi, hogy ezt 2008-ban a parlamentben egyhangúlag jóvá hagyták (fidesszel együtt) és vigyázni kell ezekkel a hazug Fideszesekkel!

És a hülye agymosott balosnál ül is a találat, primitív agyával nem érzékeli, hogy evvel a kijelentésével méginkább alátámasztja Orbán állítását, miközben azt a látszatot kelti, hogy most egy mekkora ellentmondásra hazugságra leltek a ballibek!

etymon_exe
2010. október 19. 23:34 | Sorszám: 1384
"Tudjuk, hogy a betelefonálok legfontosabb része előre tisztázott szöveget nyom."

Nem a Klubrádió védelmében kell megjegyeznem, de sem a Bolgár féle Megbeszéljükben, sem a korábbi Kontra c. műsorba betelefonálókkal semmi sincsen előre egyeztetve!!!!

Ezt nyomatékosan ki kell jelentsem, mert magam is voltam betelefonálója e műsoroknak, sőt volt egy idő, amikor fideszpártiakat személyesen behívtak a műsorba és akkor sem volt senkivel semmilyen előre egyeztetés!!!

De, minek is? Miért nem tudod elképzelni azokat az Index, vagy 169ora, avgy Klubrádió fórumain velünk (fideszpártiakkal) ütközőket, hogy élőszóban is ugyanazt nyomják, amit a fórumokon leírva, minden előzetes egyeztetés nélkül? Van Bolgárnak milliónyi rajongója, akik minden rábeszélés nélkül mantrázzák a trendi ballib szöveget... csak gondolj Kálmán Olgára épp az iszapügyben kifejtett szemétségeire!

etymon_exe
2010. október 19. 23:16 | Sorszám: 1383
Kezdődik... -igen!

Az első hét tétovasága után a fellelt "résfal" látszik a menekülő bűnösök mentsvárának. Jogászok attrakciója. Csakhogy... szerintem a felelősség a mindenkori tulajdonosé/üzembentartóé! Azt legfeljebb enyhítheti a résfal ügy, de nem ignorálhatja - súgja az igazságérzetem: ha leesik a negyedikről az ablakpárkányról a virágcserép egy nagyobb huzat miatt - a tulaj a felelős. Ha elgázol egy autó valakit, hiába hivatkozik fékhibára, első körben ő a felelős. Ha jól emlékszem, az ausztriai buszbalesetnél is a vezetőt marasztalták el, noha műszaki hibás volt a busz.

Vörösiszap ügyben a fel-felbukkanó repedések voltak a jelzések, amelyeket a működtető, ha komolyan vesz, elkerülhették volna a halálos katasztrófát. Kiváncsi vagyok lesz-e az ügyészeknek mersze ezt a vonalat továbbvinni?

etymon_exe
2010. október 19. 23:16 | Sorszám: 1382
Kezdődik... -igen!

Az első hét tétovasága után a fellelt "résfal" látszik a menekülő bűnösök mentsvárának. Jogászok attrakciója. Csakhogy... szerintem a felelősség a mindenkori tulajdonosé/üzembentartóé! Azt legfeljebb enyhítheti a résfal ügy, de nem ignorálhatja - súgja az igazságérzetem: ha leesik a negyedikről az ablakpárkányról a virágcserép egy nagyobb huzat miatt - a tulaj a felelős. Ha elgázol egy autó valakit, hiába hivatkozik fékhibára, első körben ő a felelős. Ha jól emlékszem, az ausztriai buszbalesetnél is a vezetőt marasztalták el, noha műszaki hibás volt a busz.

Vörösiszap ügyben a fel-felbukkanó repedések voltak a jelzések, amelyeket a működtető, ha komolyan vesz, elkerülhették volna a halálos katasztrófát. Kiváncsi vagyok lesz-e az ügyészeknek mersze ezt a vonalat továbbvinni?

etymon_exe
2010. október 19. 23:01 | Sorszám: 1381
Kahler Frigyes néhány a múlt rendszer jogi helyzetével és főleg a III/III-al foglalkozó könyv szerzője. Veszprémben él, de amikor utoljára beszéltem vele - vagy 10 éve - egyetemi tanár volt...
(Joghalás Magyarországon, III/III-as történelmi olvasókönyv - azt hiszem 3 kötet)

Az nem biztos, hogy ez a Kahler ugyanaz a Kahler, lehet akár a fia is, ugyanis a fenti könyvek szerzője szerintem ma 74-75 éves lehet, ez pedig nem egy ereteljében lévő bírói kor...


Téma: Zavaros kémbotrány
etymon_exe
2008. október 01. 21:02 | Sorszám: 475
Azért nem árt - az érdekesség kedvéért belehallgatni a baloldali férgek műsoraiba (Kontra, Megbeszéljük, Egyenes Beszéd, Újságíró klub... stb)

Elképesztő és megdöbbentő az, ahogy e megfigyelési ügy és a rajta megszülető féregvélemények hatásaként terjed a bizonytalanság... mint a szétfolyó tinta, egyre csak lepi el a kövéleményt... Tényleg - mint alább valaki írta is már - arra megy ki a játék, hogy a mocskos komcsik elhitessék a közvéleménnyel, hogy a többiek is vannak olyan gennyládák, mint ők!


Téma: Lógni fogtok!!!
etymon_exe
2008. szeptember 30. 06:10 | Sorszám: 95
Csatlakozom, nekem sincs gondom vele, tényleg egy idő után elszakad a cérna. (Más kérdés, hogy nem kellett volna, nézd meg mit indít el... Most itt van az újabb lehallgatás, aminek tuti van törvénytelen eleme, tehát tényleg be lehetne kaszkiztatni valamelyik komcsi geciládát és akkor tessék, Arnót mentőövet nyújt nekik)

Persze azt is tudom, hogy a parlamentben viszont sok a komcsi gané, ott addig hergelik a Fideszt, amíg valakinél télleg elszakad valami, ezután aztán lehet mondani:
-kibújt a szög a zsákból...
-nem esik messze az alma a fájától...
-nem zörög a harszt...
-madarat tolláról...

hogy csak a legjobban ismert és gyakori proli érveket említsem.

etymon_exe
2008. szeptember 30. 06:00 | Sorszám: 94
Na, de miért provokátorok ezek?

Akkor lennének azok, ha belül pont az ellenkezőjét gondolnák, mint amit mondanak, írnak! Szerintetek ezek tényleg tudják, hogy amiket állítanak és ami következtetést ezekből az állításokból levonnak, az mind hazugság?

Ebben az esetben se nem agyhalott ballibek, se nem provokátorok, hanem egészen egyszerűen gonosz szarok!
(nevezzük nevén a dolgokat :-) )

etymon_exe
2008. szeptember 29. 22:17 | Sorszám: 84
Nocsak, ha ki lenne írva, visszahúznál a balos ganyéba?

Szerintem nem: azzal a primkó komcsi intelligenciával, ami neked van, soha nem fogod megneszelni hol vagy nem kivánatos proli!

etymon_exe
2008. szeptember 29. 22:08 | Sorszám: 83
Barikádista nyilas bandának itt vagy te, meg a Klubrádiós, 168órás, indexes húgyagyú elvtársaid!
etymon_exe
2008. szeptember 29. 22:06 | Sorszám: 82
Télleg, hol is az a kifosztott fidesz cég faszfej? Viríccsad csak a bizonyítékokat!!!
etymon_exe
2008. szeptember 29. 22:04 | Sorszám: 81
De most már új név a LÜ, mondd te seggfej, miért nem szedi ez meg összefele az állítólagos bűnözőket? he?

Téma: Aggasztó Fodor népszerűségének növekedése
etymon_exe
2008. július 10. 23:45 | Sorszám: 90
Azt, hogy Fodort Orbán hozta föl, hogy a csudába következtetted ki abból a néhány százaléknyi változásból?

Ugyanis, Orbánt levihette a nem létező beszédéről elterjesztett rémhír - tudhatod a Debreczeni féle könyvből, hogy a kötelezésben is meglátta El-Quró a lehetősget, amivel aztán választást nyertek. Fodort pedig inkább az emelte kicsit feljebb, hogy a komenyisták reményt szaglottak az ismételt koalára a Fodor - Kurcsány randi okán.

Mindezekből látszik, hogy valójában semmi köze az Orbán-Fodor találkozónak utóbbi javuló helyzetéhez.

etymon_exe
2008. július 10. 23:27 | Sorszám: 89
Kérlek valakit - akár Te is lehetsz - sorolja fel ezeket a hibákat! Pláne az érdekelne, hogy melyek azok a hibái, amelyek "menetrendszerűen" követik egymást?

Email a webmesternek | Gondola