gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Költészet.
Alkimista
2008. május 09. 12:06 | Sorszám: 353
Akár a Halotti Beszédet olvasnám! De, szószedet nélkül is megértettem.

Téma: Mit olvasol, olvastál mostanában?
Alkimista
2008. április 29. 16:18 | Sorszám: 23
Bocs: utóbbi
Alkimista
2008. április 29. 16:18 | Sorszám: 22
Én is, csak elvétve vásárolok könyvesboltban. Az uőbbi időben egy on-line antikvárban szerzem be könyveim zömét.
Alkimista
2008. április 28. 20:03 | Sorszám: 18
Köszönöm kedves SenKyse a kedves üdvözlést!
Úgy látom ízlésünk sokban egyezik. Hasonlóan viseltetek a könyvekkel szemben, mint Te. Amikor még vonattal jártam dolgozni, mindig volt egy könyv a táskámban, mindig sajnáltam, hogy csak 11 perc volt a menetidő. A verseket én is nagyon szeretem, meg a költők prózai munkáit. Rilkétől eddig csak a Duinoi elégiákat olvastam, elő kéne venni a pár évvel ezelőtt Bécsben vásárolt Rilke összest. A külföldi költőket, ha lehet,mindig eredetiben olvasom, még akkor is, ha nem teljesen értem, valahogy jobban ráérzek az eredeti ritmusra, hangulatra. Persze, csak olyan nyelven, amelyet többé-kevésbé értek. Szláv nyelvekkel nem megyek sokra. A Bhagavad Gítát sok évvel ezelőtt az USA-ban vettem meg, azóta sem próbáltam közelebbi ismeretségbe kerülni vele. Mindig akad valami újdonság, ami eltérít attól, hogy a régieket kézbe vegyem, pedig sok szép, értékes könyv van a könyvtáramban. Pedig, már nyugdíjas vagyok néhány éve, de még mindig nem vagyok igazán időmilliomos. Forintban meg pláne nem vagyok az. Így is erőmön kívül költök kultúrára, főleg könyvekre. Gyakran különböző fordításokban veszek klasszikusokat, így Shakespeare művei legalább 3 verzióban megvannak. A fő problémám az, hogy a könyveket már nem tudom elraktározni szekrényekben, zsúfolásig ki vannak tömve, rengeteg könyv van az íróasztalon, székeken, sőt a padlón. A lakás meg csak nem akar kitágulni. Úgy szeretném, ha még az életemben rendezni tudnám a könyvtáramat, de lehet, hogy ez csak hiú ábránd.

Téma: Kormányátalakítás x-edszerre
Alkimista
2008. április 28. 18:44 | Sorszám: 10
Előre a kisebb, olcsóbb államért!

Téma: Mit olvasol, olvastál mostanában?
Alkimista
2008. április 27. 19:12 | Sorszám: 10
Kemény Katalin még előttem áll, férjétől többet olvastam. Mindig az volt az érzésem, hogy mindent tudott, amit érdemes tudni. Nem könnyű olvasmányok, meg kell keményen küzdeni a szöveggel, de megéri a fáradságot. Megszakításokkal már vagy közel éve olvasom a Karnevált, ami több szempontból is szinte humoros könyvnek is tekinthető. Összeszorul az ember szíve, hogy egy ilyen kvalitású embert segédmunkásként, raktárosként foglalkoztatták az átkosban és kb. 20 évvel halála után adtak ki tőle valamit. Nem csoda, hogy nagyon kevesen ismerik Hamvas Bélát, pedig legnagyobbjaink között volna a helye. Iszinyú károkat okoztak a magyar kultúrának a kommunizmus évtizedei. Elég csak arra gondolni, hogy hány klasszikusunk szövegeit 'cenzúrázták', csonkították meg. Még gyermekmeséket is! Féltek, mint mindig, az igazságtól!
Van egy másik kedvencem is, Szentkuthy Miklós. Olvastál tőle valamit? Prae, Szent Orpheus breviáriuma.
Szóval fel kell hajtanom valamit Kemény Katalintól, eddig csak 1-2 esszéjét olvastam folyóiratokban.
Alkimista
2008. április 27. 09:58 | Sorszám: 7
Szilágyi János? Nem Istvánra gondolsz véletlenül? Tőle a 'Hollóidőt' olvastam, nagyon tetszett. A "Kő hull apadó kútba' regényét elkezdtem, de valami más miatt kikerült a kezemből, de be akarom fejezni, azaz újrakezdeni, mert már elég régen volt. Király Lászlót sajnos, nem ismerem.
Alkimista
2008. április 27. 09:52 | Sorszám: 6
Hát, ízlések és pofonok nem egyformák, amelyek időben is változhatnak. Pl. az első Márai, vagy 20 évvel ezelőtt került a kezembe és nem tetszett. Ma meg falom őket. Wass Albert könyveit szeretem, de azért azt túlzásnak érzem, hogy Nobel-díjat érdemelt volna. Sok igen jelentős írónk megérdemelte volna, de sajna, egyik sem jutott el oda, hogy komolyan szóba jött volna.
Temesi Ferencet én is nagyon nagyra értékelem, mindenképp a legnagyobb kortárs írók közt a helye. Azt hiszem, majd minden művét olvastam.
Alkimista
2008. április 26. 21:01 | Sorszám: 3
A "Lomha kalandot" olvastam már, a "Régi szerető"be csak belenéztem, még hátra van. Úgy tűnik, az ízlésünk hasonló!:.)
Alkimista
2008. április 25. 18:44 | Sorszám: 1
Márai Sándor: A teljes napló 1948
Az 1943-1944, 1945, 1946 és 1947 köteteket nemrég olvastam fordított sorrendben.
Nem túl vidám, de nagy élmény volt.
Most kezdtem el a Sütő András életmű sorozatot is és innét-onnét szemelgetek (Kant, Kosztolányi, és mások). Sok, majdnem minden megjelent Márai művet olvastam már. Wass Albert műveivel is így vagyok.
Nincs nap olvasás nélkül.
Alkimista
2008. április 25. 18:29 | Sorszám: 0
Szeretném, ha itt olvasmányélményeitekről írnátok. Jómagam már kisgyerek korom óta olvasok, elég nagy intenzitással. Elég sokat költök könyvekre, pedig a nyugdíjam nem nagyon bírja már, de mit tehetek, ha megtetszik valami könyv, ellenállásom hamar megtörik. Néha 2-3 könyvet olvasok szimultán.
Szóval, írjátok meg élményeiteket, remélem jó eszmecserét fogunk folytatni!

Téma: Fradisták szabadon bármiről
Alkimista
2008. április 25. 09:59 | Sorszám: 654
"SAjnos agy nélkül is van szavazati jog....... "

Ez az egyik nagy baj!!

Alkimista
2008. április 25. 09:22 | Sorszám: 649
Meddig tarthat nég e "democsokrácia"? Tele van már a hócipóm ezzel a briganti bagázzsal!

Téma: Jéééé, mit találtam...
Alkimista
2008. április 24. 20:53 | Sorszám: 35
Szia Hubi! Rég nem hallottam a dobszólódat! Jól vagy?
Alkimista
2008. április 24. 12:57 | Sorszám: 31
Igen, engem is váratlanul ért a bezárás, de nem sokáig lacafacáztam. A 'bádogtörvény' fórum szóba sem jöhetett számomra.
Alkimista
2008. április 24. 12:51 | Sorszám: 29
Kíváncsi vagyok, jönnek-e még mások is?:-)))
Alkimista
2008. április 24. 12:44 | Sorszám: 27
Legendás csapat volt az a generáció!
Alkimista
2008. április 24. 12:43 | Sorszám: 26
Szia Csabus! Örülök, hogy (itt is) látlak!:-))))
Alkimista
2008. április 24. 11:03 | Sorszám: 21
Köszönöm, igyekezni fogok, de minden esetre jól indul!:-)))
Alkimista
2008. április 24. 10:59 | Sorszám: 19
Köszönöm akedves fogadtatást!:-)))
Alkimista
2008. április 24. 10:59 | Sorszám: 18
Üdv a Fradistáknak! Hajrá Fradi!
Alkimista
2008. április 24. 10:57 | Sorszám: 16
Minden fórumozónak üdv,
Alkimista, aki most lépett be a népes társaságba, miután eddigi Fórumom a Fórumportál bezárt. Elnézést, ha néha bénázok, még meg kell szoknom az új körülményeket.

Email a webmesternek | Gondola