gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
matahari
2009. augusztus 26. 08:48 | Sorszám: 410
Aha!
És arra célzol, hogy unod már az ilyen írásokat, nem?


És akkor mi legyen? Ezek ne jelenjenek meg itt, mert nem nyerték el a tetszésedet? Vagy a "szenvedő alanyok" fogják be a pofijukat, és "tűrjenek békességgel"?

Vagy mi a túró a bajod???


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 26. 08:40 | Sorszám: 609
Mi a bajod, Szentemlelkem?
Gyere, borulj férfias vállainkra, és panaszkodd ki magad!
matahari
2009. augusztus 26. 08:38 | Sorszám: 608
Nem kéne összetéveszteni személyeskedést, amit besúgókánk művelt, a politikával, a képletes fogalmazást meg a káromkodással.

Továbbá nem kéne összetéveszteni a fórum-képességet a szalonképességgel.

A fórum az bizonyos határok közötti leképeződése "a büdös élet"-nek, amit ugye te se gondolsz egy szalonnak?

matahari
2009. augusztus 26. 08:25 | Sorszám: 606
(Fárasztasz néha, jbatky! De lehet, hogy rosszul aludtál, azért vagy az általam sokszor megcsodált felfogóképességednek csak részlegesen a birtokában? Kommunista az nem egyenlő a komonistásodással. Az egyik egy kategória - már Leninék idejében likvidálták az utolsót is - a másik egy folyamat. És a kérdés pedig nem állítás!)

Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
matahari
2009. augusztus 26. 08:08 | Sorszám: 408
Mi ez? "Hőhullám"?

A Papa mondta ezeket az érveket! Gondolod, hogy ki kéne titltatni innen a gazembert?


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 26. 07:59 | Sorszám: 602
"A lányok, a lányok! A lányok angyalok..." ))))
matahari
2009. augusztus 26. 07:57 | Sorszám: 601
Osztán már miért tenné az a jóember?
Azért a megjegyzésért, hogy nem lesz jó vége annak, amit művel?

Csak nem arra célzol ezzel, hogy a regisztráláskor elfogadott szabályok szerint tilos arra figyelmeztetni a besúgót, hogy csak ne osztogassa itt a - ráadásul a Krisztinától lopott, semmivel sem indokolható - bélyegeit???

Vagy a "picsánrúg" kifejezést nem ismered? Nem tudod a jelentését? Szerinted a tökönrúg illett volna ide? Vagy mi a franc bajod van?

Médika!
El-komonistásodtál?


Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
matahari
2009. augusztus 26. 06:58 | Sorszám: 405
SZAKSZERŰ MUNKAHIPOTÉZIS

Elképzelhető, hogy politikai megrendelésre követik el a romagyilkosságokat, az ország közbiztonságának az aláásására - mondta Sándor István, "Papa", korábbi főnyomozó.

http://karpatiharsona.info/index.php?option=com_content&view=article&id=5482:sandor-istvan--politikai-megrendelesre-oelhetik-a-romakat&catid=41 ublikaciok&Itemid=65

matahari
2009. augusztus 26. 06:51 | Sorszám: 404
MOST KAPTAM.

T. Honfitársaim!

Eddig nem hallottam senki szájából, nem olvastam senki tollából azt, hogy milyen óriási veszélyeket rejt magában az, ha baltával, kapával. kaszával felszerelt útonálló cigányok autóikkal közrefogják az embert, megállítják és kiszállásra kényszerítik. Ennek veszélyességét egyik TV adásban "Papa", az egykor magas-rangú rendőrnyomozó-tiszt is telesen elbagatellizálta.

Gondoljuk csak el, hogy a fent vázolt eset bekövetkezése esetén mit is tennénk! Mi lenne a helyes magatartás? -- mert ugye itt több lehetőség is van, de nem tudjuk, melyik mentheti meg az életünket.

Joggal feltételezve annak lehetőségét, hogy a brigantik meg akarnak lincselni,-- mint Szögi Lajos tanárurat 2006 őszén--, ilyen esetben én biztosan mindent elkövetnék azért, hogy elmeneküljek.

Ez már önmagában is életveszélyes helyzetet teremt a közlekedésben. Az utóbbi időkben ismertté vált életellenes cigánybűnözés ismeretében sem biztos, hogy ez lenne a legjobb döntés.

Tételezzük fel azt a helyzetet, hogy menekülésre nincs is lehetőség, mivel közrefogják autónkat, és kénytelenek vagyunk megállni. Vajon tudja-e bárki, hogy ez esetben mi lenne a helyes magatartás?

Mert az is lehetséges, hogy nem akarnak meglincselni, de azzal, hogy nem szállok ki a kocsimból, felbőszítem a gazembereket, és emiatt elkezdik szétverni a kocsimat. Ami mindaddig "jó", amíg hozzám és Feleségemhez fizikai értelemben nem jutnak el.

Tételezzük fel, hogy alábecsülve a gyilkos szándékot: veszem a bátorságot és kiszállok. Puszta kézzel szálljak ki, vagy a kezemben baltával? Már az is őrület, hogy baltát kell bekészítenem az anyósülés alá!!!

Tehát! Ha puszta kézzel szállok ki, és meg akarnak lincselni, akkor nem tudok előtte legalább egy pokolfajzatot a másvilágra küldeni, mert nincs a kezemben semmi, amivel ezt megtehetném.

Ha pedig nincs lincselési szándékuk, akkor éppen a kezemben lévő balta bőszíti fel az útonállókat, és emiatt ér utol a végzetem.

Az elmúlt idők brutális cigánytámadásai ismeretében, ennek az újabb bűnelkövetési formának hihetetlen nagy a társadalmi veszélyessége, hiszen az útonállók olyan helyzetet teremtenek, ami könnyen vezethet súlyos sérülésekhez, emberöléshez.

...

Nekem fogalmam sincs, hogyha egy cigányhorda feltartóztatna, valójában mit is kellene tennem! Nem élhetünk halálos veszedelemben, mesterségesen gerjesztett kétségek között.

SZEBB JÖVŐT!

Üdv.: ...


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 26. 06:26 | Sorszám: 598
Ede, te kis együgyű besúgó!
Nem kellene osztogatnod a bélyeget!

Meglásd, nem lesz jó vége ennek! Egyszer valaki úgy picsánrúg ezért, hogy az aranyered a fogadra csúszik koronának!

matahari
2009. augusztus 26. 06:21 | Sorszám: 597
"Gyönyörű képességünk, a rend" elvetemült ellenségei, akik éppen visszaélnek...

De mivel is? Ja, hogy pimaszok! Nem akarnak "távozni". Mert azt vallják, nekik joguk van ezen a közterületen megvárni beidézett képviselőjüket ...

Hát igen elftársak!
A fasizmus is így kezdődött! Osztán mi lett belőle!? Világháború, meg holo-micsoda...
http://kuruc.info/r/34/45590/


Téma: MELEG MÉLTÓSÁG?
matahari
2009. augusztus 25. 21:38 | Sorszám: 11
Vigyázz az érzékenységekre! Itt a fórumon a besúgó fingilingi a szóvivőjük és ideológusuk, és a kutya is buzoid egy kicsit!

Téma: Istenkereső Globális Fegyház
matahari
2009. augusztus 25. 20:22 | Sorszám: 288
Nem vagyok!

Nesze! http://tdyweb.wbteam.com/CivilAkademia0823.htm

matahari
2009. augusztus 25. 09:37 | Sorszám: 280
Na, végre kinyomoztam, hol van.
Torokszorítón G Y Ö N Y Ö R Ű !!!


János 8.

52. Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké.
53. Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál Ábrahámnál, a ki meghalt? A próféták is meghaltak: kinek állítod te magadat?
54. Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, a ki dicsőít engem, a kiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,
55. És nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom.
56. Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.
57. Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad?
58. Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: MIELŐTT ÁBRAHÁM LETT, ÉN VAGYOK.
59. Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 25. 08:54 | Sorszám: 566
t
matahari
2009. augusztus 25. 08:52 | Sorszám: 565
Aki még nem teljesen "romlott" itt a "mieink" között, legalább megpróbálna valami magyarázatot találni arra, hogy MIÉRT állnak be a Gárdába annyian, egyszerű emberek, amikor ez a lépés számukra kizárólag hátrányokkal jár, mert a mai "hivatalos" politika minden eszközével üti-vágja őket?

Na erre az az egyetlen - szintén a degeneráltak számára kiagyalt - magyarázatot "mantrázzák", hogy mert az oroszok "pénzelik" őket.

Aha!
És vannak, akik beszopják!

Szóval idáig fajult "a hajdan erős magyar".
Legalábbis agyilag! ))))))

matahari
2009. augusztus 25. 08:31 | Sorszám: 563
Észre kellene már vennetek, hogy ezen - és az ehhez hasonló orbitális ökörségeken - kívül, ami a "globalisták" kétségbeesett propagandistái által a LEGHÜLYÉBBEK SZÁMÁRA van kitalálva, SEMMI ÉRDEMIT nem tudtok mondani a Magyar Gárda ellen.


Illetve minden más, amit mondotok, EGYBEESIK a "szado-globál ellenszél" erőteljes erőlködést bizonyító (szilárd fing) szagával...


Téma: Istenkereső Globális Fegyház
matahari
2009. augusztus 24. 23:32 | Sorszám: 278
Miért kéne ehhez erősnek lenni?
Ez a vallásilag képzett elftársak számára is közhely.


Jbatky!
Egy kicsit nem dedós kérdések ezek?

matahari
2009. augusztus 24. 16:46 | Sorszám: 271
Ezt elég nehéz lenne elmagyarázni, pont neki.

Te vállalnád?

(Most akkor próbálj ide tenni néhány mondatot: hogyan kezdenéd? Lássuk, milyen ügyes vagy ebben!? )))))))))))))

matahari
2009. augusztus 24. 14:09 | Sorszám: 266
Szabó Dezső írt legutóbb – ha azóta más nem – ilyesmit. Feltámadás Makucskán.

Krisztus urunk is feltehetően elcsodálkozna, hogy 2000 év alatt mennyi minden csillogó villogó lomot gyűjtöttek be Vatikánkámék. Kissé rosszallóan csóválná a fejét, aztán jelentést kérne. És amikor elmonanák neki, hogy már másfélezer milliónyi megkeresztelt él a fölön, először nem is tudná, mennyi az. Aztán amikor utána számolna, elámulna, hogy ennyi ember létezik egyáltalán. Aztán amikor elmondanák neki azt is, hogy a Szentföld határai megszűntek, mert a Föld határtalan, mert gömbölyű, és hogy a nem kereszteltek több mint háromszor ennyien vannak, elgondolkodna.

És amikor megjegyezné, hogy azért szép, hogy véráldozata nyomán majdnem minden negyedik ember hívő keresztény lett, zavartan bevallanák neki, hogy sajnos ez nincs így! Mert hogy jó, ha ezek minden tizedike az.

Szóval hosszú ideig tartana, amíg eligazodna a mai viszonyok között…


(És arra gondolni sem merek, ha rákérdezne, mi lett azzal a néppel, amelyik „feszítsd meg!”-et kiáltott rá? És megmondanák neki, hogy az Aranyborjú lett az istene megint, és a pénzek – amikről még az emlékeiben a Császár képmása él – is átalakultak mindenféle bitek sorozatává, amik bankok adatbázisai között rohangásznak csaknem fénysebességgel, elsőre el se hinné. É pláne, ha azt is bevallanák neki, hogy „annak a népnek” gyermekei kezében van ma a forgalomirányítás, amin keresztül uralkodnak a Római Birodalom összes egyenes-ági, meg közvetett leszármazottain… )))))))


Téma: Kik az igazi tettesek?
matahari
2009. augusztus 24. 09:27 | Sorszám: 8
Figyeljél, te nagyon ostoba!
Valami konkrétumot kérnék, ha szabad!

Igaz, hogy nem tőled, aki lám, ezt a hozzászólást is csak megugatni tudtad. Mert azon gyorstalpaló tanfolyamon, amin a magyar kiképzést kaptad, még arra sem tanítottak meg, hogy itt nem "cég"-ről van szó, hanem a tőke menedzsereiről.

Tudod mit!?
Menj te a pitlibe ezzel a kételemis hatökörségeddel!


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
matahari
2009. augusztus 24. 09:20 | Sorszám: 1530
"Vona Gábor a vidéki kisvárosokban és a falvakban, az alapfokú végzettségűek és a 30 év alattiak körében lett népszerűbb."

Látod!?
Ide vezetett, hogy ők nem olvasnak téged! ))))))))))


Téma: Kik az igazi tettesek?
matahari
2009. augusztus 24. 08:56 | Sorszám: 4
A „fejlett világ” alapelvével van baj!
Hogy minden ú.n. fejlődésnek egyetlen mozgatórugója, a „haszon” (profit), amelyik mára már KIZÁRÓLAG PÉNZBEN mérhető „eredményeket” követel.

Hogy kiktől?
Hát a TŐKE MENEDZSEREITŐL.

A tőkés-csoportok sokan vannak a világban, és mindegyiknek EGYETLEN CÉLJA van, az üzleti tervükben előírt növekedés elérése.

A tőke tulajdonosainak nincs semmi beleszólása ebbe. Amit tehetnek, hogy „leváltják” azt a menedzsmentet, amelyik nem teljesíti ezt a növekedést. Aztán slussz! És ha szerencséjük van, felfogadhatnak egy másik „menedzsment stábot”, akik ha gátlástalanabbak, mint az elődeik, megtalálják a módját az „üzleti terv” teljesítésének. Ha nem, akkor a társaság egyre lejjebb csúszik, fölzabálja a konkurencia…


Barátaim, elftársak!
Nem a saját kútfőmből jutottam erre a felismerésre, hanem egy angol és amerikai szerzők által összeállított anyagból, aminek a fordításában működtem közre, ezelőtt vagy 15 évvel.

Azóta ennek a megállapításnak minden szava igazolást nyert előttem.


(Rendkívül hálás lennék, ha bárki, bármilyen alapon kétségessé tudná tenni itt ezt az „alapelvet”, mert őszinte szívvel szeretném hallani – olvasni – hogy azért más is van! Mert eddig hiába kerestem ilyet.)


(Apropos! A hatalom koncentráció az is a fentieknek egy következménye csak. És minél koncentráltabb lesz, a szélein annál inkább megrepedezik, mállik...)

matahari
2009. augusztus 24. 07:41 | Sorszám: 2
Drága "apáim", nincs vége!

A dal most kezdődik. Aki ott volt szombaton Szentendrén, az "érzi", hogy így van.

A régi nótának van vége!
Az egész világon vége van!


És ez, hogy ez az új dal-téma nem csak a mi témánk, hanem az egész "fejlett" világé, ez megsokszorozza az erőnket, és kifejleszti a képességeinket, hogy határokon át is megtaláljuk egymást.


EZEKNEK MINDEN, DE MINDEN VILÁG-ESZMÉJE BUKOTT ESZME, HAZUGSÁG ÉS SZEMFÉNYVESZTÉS!

Amikből az az egyetlen RÉMISZTŐ IGAZSÁG maradt meg, hogy nem tudnak szabadulni a sajátmaguk isteneként elismert TŐKE KEZELŐINEK hatalmából.


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 24. 07:16 | Sorszám: 529
Na, ez aztán egy jó cím!

„Durván megfenyegették a rendőröket” ))))))))))))

Ott voltam a helyszínen, szemem, fülem nyitva, láttam és hallottam (és fényképeztem), amit csak tudtam.


És való igaz: ennyi „rendőrt” – mindegyik mintha valamelyik scifiből jöttek volna, droidnak öltözve, félelmetes fekete harci jelmezben - együtt még talán az életemben sem láttam. Már amire odaértem – olyan fél három körül lehetett - ott ücsörögtek a „tetthelyhez” vezető út szélén, rohamkocsikban, és lázasan rádióztak, parancsra várva.

És a végén – olyan negyed öt felé – még mindig ott voltak.

(És úgy tűnt, mintha a kemény férfi-arcokon közben széles barázdákat szántott volna a könny… talán azért, mert finom lelküket mélyen érintette az a durva fenyegetés, amit a szónokok mértek rájuk. )))))))))))))))))


Előttem egy kisebb csoport gyalogolt a HÉV-állomás felé vezető jó hosszú úton. Közöttük – én csak Maminak nevezem – az egyik magyar csodafegyverrel, a világszerte (el)ismert éles nyelvvel felszerelt, anyós-jellegű drága lélek! Az arcán a teljes diadal! És húsz méterenkénmegállt, és odakiáltotta a sündöröknek:

„Mit kerestek it!? Menjetek haza! Nincs szükségünk rátok! Nekünk már CSENDŐRSÉGÜNK van!” ))))))))


Téma: Istenkereső Globális Fegyház
matahari
2009. augusztus 23. 23:54 | Sorszám: 262
Misztériumok ezek, jbatky!

Jézus tanításai szóban terjednek, tehát az ezt terjesztő intézmény nélkül nincs Egyház. Mert ő valami olyat mondott a tanítványainak, hogy néki adatott minden hatalom mennyben, és a földön. És hogy menjenek el ezért, és tegyenek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentlélek Istennek nevében, tanítván őket, hogy megtartsák mindazokat, amiket ő parancsolt vala, és ő velük lesz a világ végezetéig.

Az intézmény nélküli egyház nem létezik tehát.
Egyszemélyes sem!

Az más dolog, hogy az ő tanítványai is, meg azoknak az utódai is emberek voltak, telve bűnökkel, bűnös szándékokkal, akik bizony visszaéltek a hatalmukkal, és kollektíve is fertelmes bűnökbe estek.

De hát azért valahogy csak fennmaradott az Egyház, tehát a „main stream” tevékenységére inkább a jó volt a jellemző, nem pedig a rossz.

És ez így van, a mai napig is.


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
matahari
2009. augusztus 23. 22:58 | Sorszám: 1525
A telefont már senki nem tudja, mert elköltöztünk, és felmondtuk a szolgáltatást.

Ami pedig ezt a meghívásodat illeti, nagy megtiszteltetésnek éreztem volna, még ezelőtt mondjuk néhány hónappal is.


Téma: Istenkereső Globális Fegyház
matahari
2009. augusztus 23. 22:52 | Sorszám: 254
Mondtam, hogy eretnek!
Meg mindenféle utólagos magyarázatra is szorul...
matahari
2009. augusztus 23. 22:50 | Sorszám: 253
Professzor uram!
Régi lövésem ez a "karakteriális rezonancia" dolog. Ezt kéne egy kicsit a "tisztázás" irányába vinni!

Hogy van az, hogy látunk egy (nagyjából) síkon bizonyos karakter-sorozatokat megjelenni, és ennek hatására barátunknak és testvérünknek kezdjük ÉREZNI azt, aki ezeket valami nem is tudni milyen helyről oda-varázsolta?

És elkezdünk "vele lenni"...

matahari
2009. augusztus 23. 22:44 | Sorszám: 251
Eretnek! (Természetesen csak bizonyos értelemben )))

Istent nem "megismerni" kell, nem is lehet, hanem a létét, és a kegyelmét megélni, nap mint nap megtapasztalni.

És én eretnekségem is mond valamit erre. Ez maga a Mennyország! És sosem késő bejutni oda! Gondolj a "jobb latorra"! Neki is sikerült, még életében!


(Hajlok arra, hogy akinek az életében nem sikerül, annak a feltámadáskor annyi esélye van bejutni oda, mint Szálasinak a népbíróságon volt arra, hogy fölmentik.)

matahari
2009. augusztus 23. 22:38 | Sorszám: 249
Juj, de gonosz kérdés!

Ha a számításaim pontosak, a verbalizált rész az egésznek talán tíz a minusz 32-szerese. )))))

matahari
2009. augusztus 23. 22:35 | Sorszám: 246
A topikcím remek!
Ezúton gratulálok a szerzőnek...
matahari
2009. augusztus 23. 22:33 | Sorszám: 244
Illetve most foglaltad szavakba - amiket Tőle kaptál. )))))))))
matahari
2009. augusztus 23. 22:32 | Sorszám: 243
Az egy más dolog volt!
Az én bűnöm volt, hogy más - több - akartam lenni, mint aminek Ő teremtett. És kacérkodni kezdtem a Sátánnal...

És amikor már egészen jól ment a dolog, ő - az Úr - kimentette a lelkemet abból a fertőből, ami akkor sem volt másnak a következménye, mint a politikáé.

Illetve annak folytatásáé, más eszközökkel. ))

matahari
2009. augusztus 23. 22:25 | Sorszám: 239
Nádi!
Figyeljed ezt a gondolatmenetet!

Meggyőződésem, hogy ez Tőle van!
(Mr. John Batky is only the interpreter... ))))))))))))

matahari
2009. augusztus 23. 22:22 | Sorszám: 238
Nem így, király!

Egymást keresik, és meggyőződésem, hogy egy-egy alkotó pillanatban meg is találják! ))

matahari
2009. augusztus 23. 22:18 | Sorszám: 236
Bocsánat, hogy belepofizok, hisz tudod, hogy csak kiválóságod iránti tiszteletből teszem - )))))))))))) - de a Hamilton-féle mozgásegyenletek is csak szubjektív valóság, és ráadásul amit kihámoznak belőle, azok "sincsenek egészen úgy"!

Az aposztrofált - magyar nyelven kimondott és az egész UNIVERZUMRA érvényes - igazságot már régen megbeszéltük, ugyi, mi ketten legalább, akik értik e hexametert is. ))


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
matahari
2009. augusztus 23. 21:58 | Sorszám: 1520
Nem én játszadozom!
Kuncsika játszadozott... ))))))))))))))


(És most meg hihetetlenül színvonal alatt teszi. Na de hát megváltoztunk. Mert hát tunyán henyéltünk mindahányan, s az évek szálltak, mint a percek...)

matahari
2009. augusztus 23. 21:47 | Sorszám: 1517
Most elvesztettem a fonalat.

Hogy mi van...?

matahari
2009. augusztus 23. 20:57 | Sorszám: 1513
Ember!
Nem kéne erőlködnöd a magyar nyelvvel!
Meg kéne vallanod végre, hogy nem vagy perfekt benne!
Esetleg beiratkozhatnál egy svédországi magyar-tanfolyamra, hogy értsed is - az agyadig is eljusson - egy-egy magyar mondat értelme.

Például ezé:

"De szövetségesünk a világ összes nemzete, első helyen talán éppen az USA, amelyik hasonló adósságcsapdában vergődik, mint mi."

A magyar ember előtt - aki "bírja a nyelvet" - világos, hogy ebben nem világhatalmi erő szempontjából való összehasonlítás van, hanem az ugyanolyan mechanizmus szerint működő adósságcsapdáról. Mert az USA-t is abba lavírozták bele. Államadóssága arányait tekintve meghaladja a miénket. És rohamosan növekszik az is!

Ezért vagyunk potenciális szövetségesei egymásnak, a világot uraló - lerabló - magánpénz háttérhatalom elleni küzdelemben.

matahari
2009. augusztus 23. 19:58 | Sorszám: 1508
Ja,ja! )))))))))))))

Szia! ))

matahari
2009. augusztus 23. 19:54 | Sorszám: 1506
Erre figyeljünk, mert ez a lényeg!

"... és a politika megújításával"
Ez minden mai útkeresésnek a lényege!

MERT MINDENKI TUDJA, HOGY NEM MARADHAT FENN AZ A (VILÁG)POLITIKA, AMELY IDE VEZETETT !!!


Hanem ÚJNAK kell jönnie! Ezt jelenti a "megújítás"!


És hogy az az új milyen legyen, arra vonatkozólag a magyaroknak egy 800 éves gyakorlat által kipróbált, bevált, VILÁGSZINVONALÚ elméletük van!

A "Rest of the World"-del szemben ebben nekünk van kompetetív előnyünk!


És ez ellen küzd a jelenlegi világrendszer élősködője, vérszívó piócája, a magánpénzre alapozott pénzügyi háttérhatalom teljes szövevénye, amely jelenleg a világ összes pénzeinek 95% fölötti többségét bírja.

A gatyánkat igencak fel kell kötnünk, ha ezek ellen akarunk eredményre jutni. De szövetségesünk a világ összes nemzete, első helyen talán éppen az USA, amelyik hasonló adósságcsapdában vergődik, mint mi.

matahari
2009. augusztus 23. 19:35 | Sorszám: 1498
Kedves ez a nick nekem. Móra Ferenc aranyos történetére emlékeztet.

Naszóval basa!

Idézz már légyszi néhány általam elpufogtatott "Fidesz klisét", hadd szégyelljem magam egy kicsit, ezek miatt! ))

OK?

matahari
2009. augusztus 23. 19:25 | Sorszám: 1495
Kedves "barátunk"!

"Mi" - néhányan itt - az általunk a regisztrálásunk alkalmával elfogadott szabályokon belül "beszélgetünk".


Hogy te ehhez ilyen megjegyzéseket engedsz meg magadnak, az a te "normád", ami nem feltétlenül az enyém!


Off

Innen nézve úgy tűnik, hogy egy taknyos szarházi az, aki ezekkel traktál, de ha az az elfogadott szabályokon belül van, legyen az az ő baja!

On

matahari
2009. augusztus 23. 19:18 | Sorszám: 1492
Gyanítom, hogy eme méltatlankodást kifejező mellékmondatnak "az evidenciája" )) sem jut el az agyukig!

Mert hiányzik onnan az erkölcsi mérce!

"milyen ország az ahol egy evidens dolog napokon keresztül főcím lehet"

matahari
2009. augusztus 23. 19:14 | Sorszám: 1490
Hihetetlenűl bárgyú megjegyzés!
Elmondanád, hogyan jutott az eszedbe?

Úgy értem, milyen logikai úton?


Gyanítom, hogy "csak úgy"!
Zsigerből!

matahari
2009. augusztus 23. 19:03 | Sorszám: 1487
Ember! Légy már eszeden!
Miféle "észérveket" vársz egy egymondatos definíció "igazságával" szemben, amelyikről csak a vak és értelmi fogyatékos nem látja, hogy csaknam minden szava fals?

"A demokrácia az az államforma, amely erőszaktól mentesen lehetővé teszi, hogy az állam megszabaduljon a rossz vezetőitől."

A demokrácia az FORMA? Egy államnak a "formája"??? Nem egy uralkodási rendszer???

Ne legyél már gyerek! Hogy a demokráciában "erőszaktól mentesen"??? J.F.Kennedy fejét erőszaktól mentesen lőtték szinte szitává ???

"Lehetővé teszi" ???
Ugyanmár!
Nyolc évet kell várni rá, és még mindig nem biztos semmi!

És hogy "ki, vagy mi" "szabaduljon meg" ???
Kicsoda, micsoda az az "állam"? Én vagyok? Az állítólag a XIV., vagy melyik Lajos volt! Meg a Szuhay Balázs, amikor megfogta az állát, és azt mondta.

Rossz vezetőitől?
Mitől "rossz" és ki mondja meg, hogy melyik vezetők rosszak???


Szóval ne izéjjé itt már nekem!

Ha ezt meg akarod beszélni, forduljál az itt bohócozó kissé túlsúlyos szépasszonyhoz! Annak legalább hozzád fogható esze van! Majdnem mindent tud!

Mint a Bukfenc.

matahari
2009. augusztus 23. 17:26 | Sorszám: 1473
Hihetetlenűl nagy baromság!
Értelmetlen, és zagyva!

És köze nincs az "abban" élő emberek által megélt mindennapok igazságához!

matahari
2009. augusztus 23. 17:22 | Sorszám: 1472
Ezzel a világra szóló ökörséggel szemben:

"A demokrácia annak mûvészete, hogyan lehet együtt függetlenûl gondolkozni"
/A.Meiklejohn/ (Igen!? Ez ugyanakkora igazság, mint az, ha a „gondolkozni” ige helyébe a „székletet üríteni” kifejezést tesszük.)

a te meghatározásod korrekt.

Szerintem ezzel felírtad a „darabont” nevet minden idők legnagyobb definiátorainak névsorára.  ))))))


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 23. 08:50 | Sorszám: 498
Médika!
Ez a népet "betyár urai úgy nevelték" - mondjuk az elmúlt hatvan év alatt folyamatosan - hogy ilyenné legyen.

Hatalmas felvilágosító - tömeges nevelő - munka áll előttünk, amíg eljutunk oda, hogy a magyar "nép" zömének a szemében a "magyar név megint szép lesz". Enélkül sem megy a dolog!

Többek között EZÉRT "ügyködünk" itt - az Úrnak hála talán többségünkben - ezen a fórumon is, hogy ez bekövetkezzék. Ez a célkitűzés a Magyar Gárda kitalálóinak, és pártfogóinak elévülhetetlen érdeme.

És a mozgalomban való résztvevők korunk hősei, akikre igazán nem fogható rá, hogy nem hazafias érzésből vállalják azt a rengeteg hátrányt, ami ezért őket "a hivatalosság" részéről éri.

matahari
2009. augusztus 22. 12:31 | Sorszám: 447
Ave Cézár!, te ezerfejű magyar nemzet!
Morituri te salutant - vagy hogy van!

Irány: Szentendre! ))))))))

matahari
2009. augusztus 22. 11:03 | Sorszám: 442
Szinte természetes, hogy a Magyarok Országos Gyűlésére nem engedték be a MAGYAR Gárdát!

Különösen, ha a helyszínt a "nem magyar gárda" - leánykori nevén In-Kal - biztosítja.


Hajrá In-Kal! )))))

matahari
2009. augusztus 22. 10:57 | Sorszám: 441
Az én helyem ott van, Szentendrén, a szimpatizánsok között.

A kezemben egy félelmetes, csőre töltött fényképező géppel várom, mit hoz elém - elénk - a magyar történelem.

És amit lehet, "megörökítek" a Nagy Pillanatok közül!


Hogy adjon az Isten - szebb jövőt! ))))))

matahari
2009. augusztus 22. 09:59 | Sorszám: 436
"Vigyázz... hogy épen érj haza!
Vigyázok - mondta Findlay"

)))))

matahari
2009. augusztus 21. 18:46 | Sorszám: 423
Meg tudomásom szerint magyarhonban sincs törvény a seprűnyélen lovagolás ellen... ))))


Én azonban hiszek a boszorkányokban! Akik jóságosak, segítőkészek, és mindig az elnyomottak mellé állnak! Alkalmasint például az elnyomott férjek mellé!

És nem csak hogy állnak, de a nagyon nagyon jószívüek - horribile dictu - fekszenek is!

Hogy áldja meg a Teremtő őket érte... ))))))))


(Holnap ellátogatok Szentendrére, az Új Magyar Gárda eskütételére. Ha túlélem a várható gáztámadást, majd jelentek itt. ))))

matahari
2009. augusztus 21. 17:59 | Sorszám: 421
+d
matahari
2009. augusztus 21. 17:49 | Sorszám: 420
Little Lady!
Ne mond, hogy nem szándékosan varázsolsz el ezzel is! ))))))))
matahari
2009. augusztus 21. 17:36 | Sorszám: 418
Ezt Kálmán királyunk mondá anno dacumál, és nem az orbánistákra, hanem a strigákra, ami szót később boszorkányokra fordítottak.

Úgy, hogy ez a megállapításod a legjobb esetben - és a legnagyobb jóindulat mellett is - zérus pontot ér.


Orbánisták igenis vannak, mégpedig a Fideszre szavazók túlnyomó többsége az. Neki még hisz az emberek eléggé jelentős része - politikus létére is. Ha valamilyen okból eltűnik a történelem süllyesztőjében, akkor az egész Fidesznek annyi. Hiszed-e? (Mondj még néhány fideszes "húzó embert, arcot" rajta kívül! Navracsics, Áder, Varga Mihály, meg talán még Kósa Lajos... És?)


Az idekiabált "nem" válaszod meg rólad mesél! )))

matahari
2009. augusztus 21. 17:06 | Sorszám: 416
Vannácska, te az én igazi szívem igazi szerelme vagy! )))))))
matahari
2009. augusztus 21. 17:04 | Sorszám: 415
Úgy látod? ))))))))))

Nalátod!
A csúnyában igazad lehet. Már rég nem olyan rajongással néznek rám a hölgyek, mint hajdanán! De ez igazán ízlés dolga, ezért nem egy vitatható megállapítás. ))))

"Áljobbikos", az meg micsoda?
Meg mivel lehet ezt az állítást igazolni?

Mert a sokízben megtett e-tárgyú saját nyilatkozatom szerint én orbánistaként határozom meg magam. Ki illetékesebb ebben nálamnál? ))))

Provó az meg a "provokátor" - szlengben. Ezt is alá kéne támasztani azért valami innen vett tényanyaggal - szöveggel - például. Már csak a hitelességed látszatát megőrizendő is.

Nem?

matahari
2009. augusztus 21. 16:19 | Sorszám: 409
"Ravasz" vagy, hubi!

Hogy ezt a tudósítást - Szegő Péter -jegyzi - ide másoltad. Nem biztos, hogy azért tetted, amit elértél vele. Már hogy bárki láthassa, EGYETLEN ott hivatalosan elhangzott szó sem kifogásolható.

Az egész meg pláne nem!


(Szegő azért megengedte magának, hogy azt állítsa: "Hegedűs Lóránt átkozta a Talmudban hívőket"

Nem "átkozta" őket!
Csak szokása - és az igazság - szerint "vad törzsi soviniszták"-nak mondta.


Kifogásod?

matahari
2009. augusztus 21. 15:53 | Sorszám: 406
Ne tagadd jóember, hogy valamiképp be vagy szervezve! Lehet hogy csak olyan lájtosan, meg az is lehet, hogy önképző módszerrel, "magánszorgalmú kutya"-ként (a gondolat Illyés Gyulától van), de semmivel sem magyaráztad - mert meg nem magyarázható - ahogy a magyar emberek bátor cselekedeteire néha rávicsorogsz!

Olykor mosoly-emotikonnak álcázva.

Méghogy te erdélyi magyar lennél!?
Ők nem így viselkednek!


A pascal az pedig mintha ő lenne "a francia kapcsolat". (French connection, do you remember that excellent film?). Nagyszülei talán ott voltak a Trianont előkészítő gyalázatos diktátum megszerkesztésénél is!

matahari
2009. augusztus 21. 14:15 | Sorszám: 404
Na lám, akadt a szekusnak egy prokátora!

(Fogadott, vagy fogadatlan? Mert ha fogadatlan, akkor tudod, hogy annak "ebszar a fizetése"? Ezt nem én találtam ki, ez egy népi mondás.)


Prókátor uram!
Hogy ez a két szó "velős", meg hogy önnek "tetszik a gondolat", az már a védőbeszéd része?


Mert magyarul ez úgy hangzik, hogy az ön által leírt esetekben böfög egy nagyot, hogy a leve is jön, és ami a szájában marad, azt meg ide köpi.

Ha tetszik, csak kóstolgassa!

matahari
2009. augusztus 21. 11:04 | Sorszám: 397
Továbbra is gyenge vagy magyarban, szekus!
Mert hogy ez a mondatod IS magyarázatot igényel, mint csaknem az összes többi.


"Ez is egy sötét elméjű" - írod - és vigyorogsz hozzá, mint aki nem egészen normális.

Hát kedves Romániában kiképzett "barátunk"!
Aki elolvassa ennek a Kertésznek - aki nem az Imre, de azonos tőről fakadnak - a saját táboruknak szóló ideológiai eligazítását, annak bizony hogy nem az jut eszébe, hogy a pali sötét elméjű! (Ez a kifejezés nálunk - a magyar nyelv idiómái szerint - mást jelent. Azt jelenti, nehéz felfogású, szellemileg lassú, retardált, nem teljesértékű.)


Ez az általa megfogalmazott cikk éppen hogy arról tanúskodik, hogy meglehetős éles ésszel foglalja össze a magyarság hatvan valahány éves elnyomásának ideológiai alapjait. Olyanokat is belevéve, amikről az ő táboruk az utóbbi időben leszokni látszott.

Mert harcra készülnek ellenünk!
És az elkövetkező szellemi összecsapásban ezek lesznek azok a jelszavak "külön bizonyításra nem szoruló állítások" - mondják majd ők - amelyekkel ránk fognak támadni megint.


(Terád nem valószínű, mert te úgy látszik, tudod azt a titkos kódot, amely az ő "barát-ellenség felismerő rendszerükben" rögzítve van!)

matahari
2009. augusztus 21. 09:08 | Sorszám: 395
Hát tisztelt felebarátaim, itt aztán nem kertelnek!
Ez a pali a magyarság szellemi elnyomására létrejött hazai hadsereg egyik vezénylő tábornoka. Aki itt, ebben a cikkében - levetve magáról minden gátlást - a maga meztelen „erkölcsének” a valóságát villantja elénk.

(Hajjaj! Rengeteg a tennivaló! De MAGYAR ERŐ nélkül itt semmi lényegi változás sem lesz!)

KERTÉSZ ÁKOS: "MI CSAK MÁS ERKÖLCSI ALAPON ŐRIZZÜK NEMZETI IDENTITÁSUNKAT"

„Némi késéssel, de a téma súlyosságához mérten sose későn, reagálnék a Népszabadság nyár eleji négyoldalas mellékletére, melyben egy Gyurgyák nevezetű történész azt fejtegeti, hogy a baloldalnak nincs nemzeti identitása, nemzetképe, nemzettudata, nemzetstratégiája, nemzetvízió¬ja – egyáltalán: nemzete sincs. Bár a vád ősrégi, nem értettem, a történész miért a magyar ultranacionalizmus – ne kerteljünk –, a magyar nácizmus, nyilas mozgalom elképesztő tempójú újjáéledésének idején tartja szükségesnek megjelentetni opusát…”

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=OnlineCikk.asp&ArticleID=1227753

matahari
2009. augusztus 21. 07:48 | Sorszám: 394
MORVAI KRISZTINA LEVELE SZEPESSY ZSOLTNAK A SZOCIÁLIS KÁRTYA KAPCSÁN

"Tisztelt Szepessy Zsolt Polgármester Úr! Köszönettel vettem és érdeklődéssel olvastam a szociális kártya bevezetésének tervéről szóló tájékoztatását. Az elképzeléssel - amely szerint a szociális segélyeket a továbbiakban a jogosultak nem költhetnék alkoholra, cigarettára, játéktermezésre és más luxuskiadásokra -teljes mértékben egyetértek, ezért azt a magam részéről támogatom s bízom a mielőbbi megvalósításban..."
http://kuruc.info/r/2/45419/

matahari
2009. augusztus 21. 06:28 | Sorszám: 393
Tőled meg azt kérném, magyarázd el, mi ebben a humor, hogy ilyen széles mosolyra fakaszt?

Precízen, világosan, hogy a lassú felfogásúak is megértsék!

Vagy ennek a két szónak nem is a humora derített ilyen jó kedvre? Hát akkor micsoda? Akkor minek örülsz?

matahari
2009. augusztus 21. 06:21 | Sorszám: 392
Ez egy két szóból álló mondat. A végére tett felkiáltó jel indulati motívumot jelez.

Egyetlen állítmánya van, alanya nincs.

Szövegkörnyezetéből kiragadva értelmezhetetlen. Az itteni munkásságodat figyelembe véve azonban feltételezhető, hogy sértő szándékkal követted el.

Kérdésem, hogy miért?

Lennél szíves pontosítani?

matahari
2009. augusztus 20. 06:37 | Sorszám: 372
Aztán egy kommentár - neked!
Röhögjél még egy kicsit ehhez is! )))


rich
2009. augusztus 20. 02:53
Krisztina levele talan idoszerutlen de teljesen jogos jo lesz a politikusoknak meg karhatalomnak egy kis emlekezteto a szamonkeres napjara mikor a sok hazatkiarulo bitanggal egyut lesznek elitelve.Az uj Magyar Garda elsodleges feladata szambavenni es emlekezetbe tartani a feleloseket,mint ahogy ezt az eszakamerikai magyar garda is teszi

matahari
2009. augusztus 20. 06:27 | Sorszám: 371
HirExtra
2009. augusztus 19. szerda 16:29 - Pénzes Dávid
MORVAI KRISZTINA LEVELE - VÉRGÁZ
http://www.hirextra.hu/2009/08/19/morvai-krisztina-levele-vergaz/

Hubrentus mélyen szántó „gondolatai” – nomeg humorérzéke – a fentírt fejből van. Szóra sem érdemes!

Viszont ugyanott ékeskedik egy MTI jelentésre alapozott, FONTOS hír:

A DOLLÁRKIBOCSÁTÁS UGYANOLYAN VESZÉLYES LEHET, MINT A VÁLSÁG

„Az amerikai gazdaságot a mélyebb recessziótól végső soron megóvó SZÖVETSÉGI DOLLÁRKIBOCSÁTÁS hosszabb távon ugyanolyan veszélyes lehet, mint maga a pénzügyi válság volt - figyelmeztetett a szerdai The New York Timesban megjelent véleménycikkében Warren Buffett üzletember.

A VILÁG LEGGAZDAGABB EMBEREI KÖZÉ TARTOZÓ LEGENDÁS BEFEKTETŐ SZERINT... A hatalmas dózisú monetáris segélyinjekció... ugyanolyan baljós fenyegetést jelentenek ugyanis, mint maga a pénzügyi krízis volt.

Buffett megállapította, hogy a képtelenül nagy államháztartási hiánnyal - amely ebben a pénzügyi évben a GDP 13 százalékára, mintegy 1,8 billió dollárra fog rúgni - az Egyesült Államok járatlan terepre került. Rámutatott, hogy EKKORA MÉRTÉKŰ DEFICITET CSAK TOVÁBBI PÉNZNYOMÁSSAL TUD FEDEZNI A KORMÁNY, számításai szerint Washingtonnak legjobb esetben is legalább 900 milliárd dollárt kell részben ily módon előteremtenie.”

(Lehet, hogy hamarosan nálunk is lesz mutatis mutandis ugye - „szövetségi forintkibocsátás”, és „pénznyomás”?)


Téma: Olvastátok? (17.)
matahari
2009. augusztus 19. 15:26 | Sorszám: 2002
Kinek írod, galambom? ))
matahari
2009. augusztus 19. 15:15 | Sorszám: 2000
"Közelebbről meg nem határozott fegyveres ellenállásra készül Posta Imre..."

Posta Imre, az abádszalóki hős!

(És már fél órán belül bevethető tömegpusztító fegyverekkel is rendelkezik! )))))))))))))

matahari
2009. augusztus 19. 15:11 | Sorszám: 1998
És a negyven fős-, tanyai pince látogatói közöl kik pénzelték?

És mennyit adtak egy ilyen előadásért neki?

És hányan jelentkeztek fegyveres ellenállásra?

És milyen a felszerelésük?

Szóval kikkel "esküdött össze" a gazember? Csak nem a zsidókkal ő is!?

Mert itt csakis egy összeesküvés-elmélet lehet a háttérben!

Nem? )))))))))))))


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 19. 10:05 | Sorszám: 329
Annyira, hogy éjjelente maga alá vizel.

Téma: Láttátok ? ( 5.)
matahari
2009. augusztus 19. 09:19 | Sorszám: 1388
Vagy nem olvastad el a Sorszám: 1379-et, és a Sorszám: 1383-at, vagy – ami valószínűbb – „egybites” vagy!

Nem baj!
Nagy szükség van az ilyenekre is!

matahari
2009. augusztus 19. 09:15 | Sorszám: 1385
"Ahogy az SZDSZ tartotta neoliberális sakkban az MSZP-t, úgy kell nekünk NEMZETI sakkban tartani a globális béklyóban vergődő Fideszt. A nemzetáruló baloldalnak meg végre mattot adni."

Tökéletes beszéd, kifogástalan célkitűzés!

Aki nem látja, vak!

matahari
2009. augusztus 19. 09:11 | Sorszám: 1383
Mit gondolsz, mit jelentene Orbán eltávolítása a Fidesz éléről? A választások előtt annyit, hogy Vonáék lépnének a helyébe!

("Ezeket" már senki meg nem menti, nincs az a Ron Werber...)

A választások után viszont lenne értelme, ha legalább 2/3-juk van!

És mit gondolsz, ha "informális körök" DÖNTENÉNEK, hogy Orbánt félre kell állítani, ki lenne képes megakadályozni akkor azt?


- Uraim, a döntés az, hogy Orbánnak mennie kell! A módszer az önök dolga.
- Ez csak pénzkérdés, uram.
- Mire gondoltak?
- Százmillióra...
- Forint, holnap megkapják...
- Bocsánat, nem forint, dollár...
- Hm! Egy Orbánért százmillió...? Na, rendben van! Holnap a számlájukon lesz...

Ez manapság ennyi!
És tudod, hogy ebből a pénzből hány fideszes elmét lehet "megvilágosítani"?

matahari
2009. augusztus 19. 08:55 | Sorszám: 1379
Ha a Fidesznek EGYMAGÁBAN 2/3-a lesz, a korlátlan mennyiségű pénzzel bíró kölső ellenség, és helyi szövetségesei, aktivistái rárontanak szétszedik, fölmorzsolják, megeszik...

Ha Orbán "ellenáll", leváltatják - a mór megtette kötelességét - ha nagyon ellenáll, ellehetetlenítik...

(Emlékeztetnék egy J.F.K. amerikai elnökre, hogy azzal mit műveltek!)

Orbánnak egyedül az a tény ad(na) erős védelmet, hogy ha a Jobbik lenne az ő brutálisan erős ellenzéke.

És mindenki tudná, hogy politikailag egyedül ő "bír el" velük.

Egyedül ebben az esetben nem mernének "hozzá nyúlni".


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 19. 08:28 | Sorszám: 324
Nem csak voltam, VAGYOK is! )))))

De szállj le erről a témáról, mert nem vagy illetékes ebben!

(Egyébként ritkán szoktam hazudni, akkor is inkább csak nőügyekben, de ugye belátod, hogy ez nem az! ))))))

matahari
2009. augusztus 19. 08:14 | Sorszám: 319
OFF

Ez személyeskedésnek tűnik a számomra.

De tudod mit!?
Az én "házam népét" bízd csak rám!

Te a magadéval foglalkozzál! ))))))))))

ON

matahari
2009. augusztus 19. 07:59 | Sorszám: 316
Végre megszólalt az illetékes orákulum is!
És mit mond!?

Amit én - a magamat orbánistának valló fideszes - ugatok itt, mióta!

AMIÉRT az "egybites" Fidesz-drukkerek köpködnek, rugdosnak, meg besúgnak.

És a halgatag Szfinxet játszó moderátor meg - amikor éppen kedve kerekedik rá - kitiltogat. ))))))))))


Téma: Láttátok ? ( 5.)
matahari
2009. augusztus 19. 07:31 | Sorszám: 1377
Az Úristen nem lehet olyan kegyetlen a magyarhoz, hogy a Pokorni-Szájer- stb. (nameg az átülögetősök) Fidesze kétharmados legyen!

(Legalábbis hisszük, bár tudjuk, hogy az Ő útjai kifürkészhetetlenek! )


Azonban ha azt megadja - ami egy modern csoda is lenne - hogy kettejüknek együtt 80 százaléka lesz, akkor az egyben bibliai értelmű "jel" is a számunkra. És parancs is egyben!


Hogy "térjünk meg", mert elközelgett a szabadulásunk órája! És a magyar név - amit mindenféle elnyomóink szervezetten, minden rendelkezésükre álló eszközzel mocskolnak, rágalmaznak már ki tudja mióta - megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez! ))))))))))))


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 18. 22:12 | Sorszám: 310
Mondd Adorján!

Te mindig ilyen naiv fácán voltál, vagy csak a sok évtizedes svédországi tartózkodás, az ottani sötétség, meg a klíma hatott ilyen negatívan az elmebeli képességeidre?

Te valóban azt hiszed, hogy a magyar embereknek nincs annyi eszük, mint neked - nektek???

És hogy azok, akik több mint hat évtizede kegyetlenül elnyomnak minket, nem látnak át egy másodperc alatt a szitán? Titokban még azt is ellenőrzik, hogy milyen színűt kakálsz!!!

Adorján!
Egy magyar gyereknek több esze van, mint neked!

Miért nem az új hazád polgárainak adsz ilyen jó tanácsokat?

matahari
2009. augusztus 18. 17:49 | Sorszám: 302
Mert a Magyar Királyi Csendőrség egy nagyszerű magyar szervezet volt, amelyik a legnehezebb időkben és -területeken is helytállt.

Elnyomóink ezért gyalázzák, köpködik, rágalmazzák még ma is.

matahari
2009. augusztus 18. 17:27 | Sorszám: 300
"Bár a Jobbik vezetői sem tudják még PONTOSAN, miként, hogyan működne az általuk felállítani kívánt csendőrség, a Magyar Gárda máris hozzálátott a vidéki közbiztonság javítását feladatul kapó kakastollasok kiképzésének."


Felebarátim!
Ez a fogalmazás megint alkalmat ad a sorok közötti olvasásra. (itt tartunk!)

Ez azt jelenti, hogy végre itt a "mozgalom", amelyiknek a vezetői látják a célt, a magyar erő felépítésének nélkülözhetetlen voltát, és teszik a dolgukat! (Az ünnepélyes eskütételt éppen most tiltották be! Ezzel csak olajat öntöttek a tűzre! Még többen akarunk a Magyar Gárda támogatói, tiszteletbeli tagjai lenni!)

Már hozzá is láttak a kiképzéshez!
(Hatalmas munka ez, minden tiszteletet megérdemelnek ebben a témakörben!)

Eddigi "vezető elitünk" lerombolt, szétzüllesztett mindent, ami az erélyes rendtartás eszköze volt, lehetett volna.


MAGYAR ERŐ nélkül soha semmi pozitív változás sem lesz!
Aki az ellenkezőjét állítja, az a globalisták popsijából beszél kifelé!

matahari
2009. augusztus 17. 10:25 | Sorszám: 290
Ah, de pompás kis humor!
Svéd?
matahari
2009. augusztus 17. 06:51 | Sorszám: 287
Egyben biztos lehetsz! Ez a hölgy ezt így is gondolja, ahogy itt tört magyarsággal előadta nekünk. Ez az ő saját véleménye. Ő valóban így "látja" külpolitikát, a világhelyzetet, no meg a Jobbik "káros" tevékenységét.

Ez egy őszinte vélemény! Amit "tiszteletben is lehet tartani" akár! (Mint egy bájos kislányét, aki a bölcsiből hazajövet magyarázza szüleinek, hogyan hozza a gyereket a gólya.)

Szerintem ez a mondata a csúcs:

"Nem tudom, hogy mi lenne, ha Magyarországra szabadulna az amerikai zsidó maffia gazdasági büntetése a titkosszolgálat..."

Posta Imre, és blogjának látogatói most egyszerre kapnak a fejükhöz: TÉLLEG, MI LENNE AKKOR ? )))))))))))))))

matahari
2009. augusztus 16. 21:43 | Sorszám: 263
Ember!
Te olyan vérlázítóan félreértve - félremagyarázva - szóltál Dr. Papp Lajos TELJESEN KORREKT nyilatkozatáról, mintha legalább arra méltó lennél, hogy a levetett alsónadrágját megcsókoljad!

Ne csodálkozz!


Téma: Olvastátok? (17.)
matahari
2009. augusztus 16. 19:37 | Sorszám: 1887
Egy icipici korrekció:

A nádaspéterek, csakúgy mint az emmerichkertészek a NÉMET VONALRA "vannak állva". Magyarországon a kutya nem olvassa őket!

Tudatos ártók, és gyűlölői mindannak, amit mi "magyar eszméknek" nevezünk.

Ők a főrabbijuk által ki is mondott: "a lábszagú magyaroknál még manapság is a fütyülős baracknál meg a bőgatyánál tartanának nélkülük" IRODALMI FORMÁBAN való terjesztésének aktivistái.


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 15. 20:07 | Sorszám: 246
Egy kis emlékeztető, hogyan volt ez már akkor is


Mint megfordúl a rézkakas
A templom tetején,
Ha más tájról kezd fúni a szél,
Ugy vett más fordulatot
A széles tenyerű Fejenagynak
Lelke, s irányt,
Mikor e szók érinték füle dobját.
"Mit szól kend erre, Harangláb?"
Voltak szavai,
S nem szeliden mondott szavai,
"Igazolja magát kend,
Vagy akkép vágom fültövön,
Hogy azonnal megsiketűl bele."

Odaálla Harangláb,
A fondor lelkületű egyházfi,
S rendűletlen nézve szemébe
A széles tenyerű Fejenagynak,
Ily bátor szókra fakadt:
"Igazolni fogom magamat,
Nem, mintha remegnék
A kend fenyegetéseitől.
Jobban felkösse gatyáját,
Akitől meg kelljen ijednem...
Érti-e kend ezt? -
Mind igaz, amit kántor uram szólt,
Aki, úgy mellesleg mondva,
Gyáva, haszontalan ember,
Hogy oly pimaszúl rám vallott. -
Én bujtogatám őt,
Hogy csapja el a kelmed keziről
A szemérmetes Erzsókot,
Mert én kendet utálom,
Mint a kukorica-gölődint."

"Ugyan úgy-e?"

"Biz úgy ám!"

"HÁT KEND AZT GONDOLJA TALÁN,
HOGY ÉN KENDET SZERETEM
AVVAL A MACSKAPOFÁJÁVAL?"

"Micsodával?"

"Avval a macskapofájával!"

"Macskapofámmal?

„Hát te, te sündisznó!
Aki kovácsnak tartja magát,
Pedig holmi cigánytól
Tanulta meg a kalapálást..."

"Hát még mesterségemet is
Gyalázni mered?
Te hitvány templomegér...
No megállj! majd megkalapállak."

S úgy megütötte
Öklének buzogányával
A fondor lelkületű egyházfinak orrát,
Hogy vére kibuggyant.
Erre Harangláb
Ügyesen leütötte fejérül a kucsmát,
Megkapta hajának fürtözetét,
S oly istenesen kezdette cibálni,
Mint a harangkötelet.

Ez iszonyú látvány
Megragadá gyöngéd idegét
A szemérmetes Erzsóknak,
S a szegényke
Ájulat örvényébe bukott.
Bagarja, a béke barátja,
Fölemelte szelíden,
S ápolva tevé őt
Az ágy párnái közé.
Élettelenűl feküvék ott,
Mint a lepuskázott vadlúd
A tó közepén. -
De most jön a haddelhadd!

Amidőn a vitéz Csepü Palkó,
A tiszteletes két pej csikajának
Jókedvű abrakolója,
Látá, hogy komolyabb kezd lenni
A dolog fordúlata:
Fejenagynál terme serényen,
S magát frígyestársának ajánlá.
Őt kedves kötelek csatolák
A széles tenyerű Fejenagyhoz:
Nála tanúlá tudniillik
A kovács-mesterséget
Valami két hétig. -
Hanem ekkor eleblábolt,
Mert nem volt hajlama a mesterséghez.
Vakarta i'kább a lovat,
Semmint patkolta.
De azért kedveltje maradt
A széles tenyerű Fejenagy,
S neki most is "mester uram" volt.

"Mester uram!"
Kurjanta vitéz Csepü Palkó,
A tiszteletes két pej csikajának
Jókedvű abrakolója,
"Ne féljen semmit, mester uram
Itt vagyok én is."
S ezzel nekiugrék
A fondor lelkületű egyházfinak,
Hátán termett, s kezdte püfölni.
Nem bírta Harangláb
Csepü Palkónak terhét,
És összerogyott,
De véle rogyott
A helység kalapácsa is,
Mivel üstöke mindig
Marka között volt még.
Nagyszerü volt ez esés!
Igy hullnak alá a kövek
A romladozó várak tetejéről
A völgy mélységébe.
A tusázókhoz több forróvérü legény
Csatlakozék,
Két pártra szakadva.
S lett rúgás, harapás,
Fej-betörés, vérontás és a többi.


Téma: Rudolf Hess
matahari
2009. augusztus 15. 19:47 | Sorszám: 68
Frankón, ha belegondolunk, kevés eseményre tudunk emlékezni, ahol a Magyar Rendőrség nagyot alakított volna, a „rendszerváltástól” napjainkig.

A taxisblokád idején a nemes „be nem avatkozás” eszméjét hirdették meg. Később hosszú semmittevés következett – eltekintve mondjuk a közlekedési bírságolástól – majd a Forradalom 50. évfordulója óta KIZÁRÓLAG fegyvertelen embereket üldöztek, rájuk lődöztek, őket rugdosták, verték vérsre, „gázosítottak el”, és hasonló dicső cselekedeteket hajtottak végre.

Nagyon itt az ideje a rendcsinálásnak közöttük is!

matahari
2009. augusztus 15. 19:33 | Sorszám: 65
Akkó meg jó!

(Pláne, ha a "lesz még" után ott van a "szőlő, lágy kenyér" is. )


Téma: Olvastátok? (17.)
matahari
2009. augusztus 15. 19:28 | Sorszám: 1822
A hatodik éve...

És még mindig áru lesz a magyar föld, és még csak "védjegye" sincs, mint "akármely mosópornak".

És még mindig arról szól a nóta "onnan", hogy milyen jó lesz nekünk, ha a Lisszaboni Szerződés életbe lép, mert akkor már a ma még meglévő icipici szuverenitásunkra sem lesz gondunk többé...


Téma: Rudolf Hess
matahari
2009. augusztus 15. 19:21 | Sorszám: 63
Ne izéjjá má, jóember!

Nem látod - az alattad levő beírásban van - hogy elszúrtam a címzést, és bocsánatot is kértem.

Nem gyűlölök én senkit!
Magyar embernek jellemhibája, hogy nem tud gyűlölni!

A magyar indulatai egy pillanat alatt az égig csapnak, és a következő pillanatban már mintha nem is lettek volna!

Gyűlölni - gyűlölködni - a szemiták tudnak igazán!


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 15. 19:06 | Sorszám: 236
Mégcsak nem is protezsálta!
matahari
2009. augusztus 15. 19:04 | Sorszám: 235
Ez a LEGKORREKTEBB nyilatkozat a magyar politikai életben arról, hogy miért is tart a Jobbik ott, ahol, és a Fidesz is miért!

Aki ezen "fogást" talált, az nem a nyilatkozón találta, hanem SAJÁTMAGÁN.


Téma: Rudolf Hess
matahari
2009. augusztus 15. 18:54 | Sorszám: 61
Hú, de el van szúrva a címzés!
A bejegyzés természetesen rosta11-et illeti!

Sorry!

matahari
2009. augusztus 15. 18:51 | Sorszám: 60
"Innen kezdve vagy hülye szolga magyar náci vagy, vagy gyurcsány embere. Vagy szimplán hibbant jobblita."

Érdekes, ez úgy látszik nézőpont kérdése.

Mert hogy magam pedig, beleolvasva a vitairataidba, TÉGED látlak ilyennek - mutatis mutandis, természetesen.


Hja, iyen ez a szelaví!


Téma: Ismét kettős állampolgárság....?
matahari
2009. augusztus 14. 23:59 | Sorszám: 1712
Soha sem arra szavaztál, még te sem, hogy "hogy legyen"! Hanem úgy, hogy a "hazádat, nemzetedet" (az aposztrof szándékos), kik, mely pártok emberei, eszméi kormányozzák.

A magyar nemzet (kultúra) az egy egység. A világon semmivel sem helyettesíthető. Az igazi magyarok építik, az ellenség rombolja, a közömbösök meg nem is tudják, hogy MINDENÜKET ennek köszönhetik, és - bocsánat a kifejezésért - le se szarják!

Következésképpen a nemzet vezetőinek megválasztása a nemzet minden tagjának alanyi joga kell legyen. Legalább ebben legyünk EU-komformok!

matahari
2009. augusztus 14. 23:46 | Sorszám: 1711
Tiszta, világos beszéd!
És semmiféle törvénybe, szabályba, de még csak erkölcsbe sem ütközik.

Egyben vízválasztó is. Mindenki eldöntheti magában, hogy még magyar-e, vagy már nem!

Akinek tetszik, az még az!


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 14. 21:41 | Sorszám: 219
Pedig te is tudod, én is tudom, hogy a LÉNYEG az ez!

A gazdáikat "le kell ráznunk" a nyakunkból! Ehhez az kell, mint a nukleáris töltet láncreakciójának beindulásához: hogy együtt legyen a "kritikus tömeg".

(Meglepően jó hasonlat! Nem?)


Téma: Bächer Iván cikke --
matahari
2009. augusztus 14. 21:35 | Sorszám: 88
Hát nagyon szar lenne, ha droidnak öltözve rám lőnél a "barikád túlsó oldaláról". Mégha csak gumilövedékkel is, meg "kéjgáz gránáttal", mint kedvenceid teszik itt!

De mi itthon vagyunk!

matahari
2009. augusztus 14. 21:31 | Sorszám: 87
Ma is így vagyunk a magyar élettel!

"s mi borzadozva kérdezzük, mi lesz még..."


Mert az 50 ezer milliárdot már legombolták rólunk, most a maradék van soron!

A magyar föld, "amelyért annyiszor apáink vére folyt"!

matahari
2009. augusztus 14. 21:23 | Sorszám: 85
Hát azzal kapcsolatban bizony, hogy vannak kétségeim, hogy ezt a részt érted-e?

"... az emberségen, mint rajta a rák,
NEM EGY SZÖRNY ÁLLAM iszonyata rág
s mi borzadozva kérdezzük, mi lesz még,
honnan uszulnak ránk új ordas eszmék..."

És érted-e, hogy ezt az "ordas eszmék" kifejezést kik sajátították ki, és éppen kik ellen?

És érted-e például, hogy a háborúban "ordas eszmék" hordozói csaptak össze, és azok győztek, akik a leginkább "ordasak" voltak. Akik 1000 kilós bombákat szórtak Budapestre is?

Akik a világot - a nekik nem tetsző rendszereket - ma úgy tiporják le, hogy még csak el sem pirulnak!

Hallottál valamit az fél óra alatt bevethető iraki tömegpusztító fegyverekről? Aminek "kiküszöbölésére" megöltek vagy százezer embert?

matahari
2009. augusztus 14. 21:10 | Sorszám: 81
„... nekem most három szakmával és amúgy még egy külön vizsgával el kell mennem57.400- forintért”

Tudod mit jelent ez a ti pénzetekben, Adorján „testvér”!?
Itt olvasható valahol, hogy a Svéd korona. SEK. 26,82 Ft.

Na, hogy ne legyen túl nehéz, kiszámolom neked: 57.400/26,82 = 2142,18 SEK


Neked hány szakmával és hány napot kell dolgoznod ennyiért,?
Gondolkodj, hogy itt nekünk – nevezetesen darabontnak – mennyivel „kevesebbért” osztod az észt!

matahari
2009. augusztus 14. 20:58 | Sorszám: 75
Erre figyelj, Aorján "testvér"!
Nem én írtam!

"Magyarázhatod te ezeket a dolgokat Adorjánnak, testvér...
Gőze nincs arról, hogy mint élünk mi itt és hogy hol szorít a cipő."


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 14. 20:53 | Sorszám: 217
Ez egyébként egy szimpla mondatba foglalt hatalmas baj korrekt leírása. A nemzeti kormánynak első dolga kell legyen, hogy olyan intézkedéseket hoz, amik a HAZAI GAZDASÁG fellendülését vonják maguk után.

Ezek között prioritásban az élmezőnyben kell lenni, hogy "magyar munkával fedezett magyar pénzt" kell kibocsátania (lásd Drábik és társai munkáiban), aminek a hatására MUNKA IRÁNTI TÖMEGES IGÉNY keletkezik.

Várhatóan tehát kétféle pénz lesz forgalomban, amelyek egymással bizonyos mértékben "versenyezni" fognak. És a hazai pályán a hazai pénznek KELL minden előnyt biztosítani.

Az állam - de akárki is - a külföldről beszerzendő cuccokért "mai" pénzzel fizet, de azokért, amiket hazailag tudunk biztosítani, azokért bárki fizethet "saját nyomtatású" magyar pénzzel is.


Szakemberek kimutatták, hogy ezzel a módszerrel KI LEHET SZABADULNI AZ ADÓSSÁGCSAPDÁBÓL!

matahari
2009. augusztus 14. 20:34 | Sorszám: 215
Dum spiro spero - szól a latin mondás!

Hadd fordítsam meg! Míg remélünk, élünk!


(De össze kell szedni magunkat! El kell érnünk, hogy a magyar név - szó - megint szép legyen, méltó régi nagy híréhez! És mit rákentek - nem a századok, hanem - akik a háború óta elnyomnak minket, lemossuk a gyalázatot!


Nem tudom felfigyeltetek-e arra, hogy mekkora erővel jön a libsi médiából, hogy "Magyarország még nem nézett szembe." Na mivel is? Hát a fasiszta múltjával!

És kik is sürgetik ezt a "szembenézést"?
Azok unokái, akik ide menekültek, mert környezetünkben ez volt a legbiztonságosabb hely a "magukfajta" számára.

Keveslik a "kárpótlást"!)

matahari
2009. augusztus 14. 20:26 | Sorszám: 214
Kevesen lesznek!
Nagyjából úgy 1500-2000 fő.

Ennyi maradt abból a közel 250 ezerből, akik 2002 március 15-én úgy töltötték meg a Hősök terét, hogy bőven álltak még a környező utcákban, meg a hídon is!

Ha Pista bátyánknak lett volna akkor egy Morvai Krisztinája, még ma is Orbán lenne a miniszterelnök.

De Pokorni - miközben sajgó seggüket kúrálták éppen, akkora lóalkatrészt kaptak a megtévesztett választóktól - azért még egy jót örvendezett, hogy LEGALÁBB a "szélsőség" kiesett!


Téma: Bächer Iván cikke --
matahari
2009. augusztus 14. 20:14 | Sorszám: 70
"Én itt külföldön úgy fogtam fel".

Na itt a baj gyökere (radix)!

Hogy
vagy megétettek téged ott külföldön,
vagy a felfogásod hagy némi kívánnivalót maga után!


(Lehet mindkettő, de szerintem nagyobb súllyal az utóbbi!)

matahari
2009. augusztus 14. 20:05 | Sorszám: 67
Már megint magadat írtad ide!
Ha ennyire FÉLREOLVASOD, ami a Sorszám: 50-ben van, akkor béna vagy!

Szellemileg!

Frankón, miért jó ez NEKTEK ???
Kitalálni valami ökörséget, és ráfogni a másikra, mintha ő írta volna!?

matahari
2009. augusztus 14. 18:01 | Sorszám: 53
Hihetetlen, miket nem írsz!?
Mi vagy te? Focidrukker?
Akinek csak az eredmény számít, a játék nem?

Az OGY választás meccs, vagy az ország közakaratának a manifesztációja?


A matematikának mi köze van ahhoz, hogy hányan "nem akarnak dönteni", mert el sem mennek szavazni ???

És ha sokan el sem mennek, akkor győz a Fidesz?

Hátszóval!
Ide nőttek az erkölcseink?
(Mondjuk kettőnk közül nem az enyém !)


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 14. 17:51 | Sorszám: 208
„... a legendaképzés ott kezdődött, az ENSZ-ből való kiebrudalás legendájával. Aztán folytatódott a jogvédelmi harccal, a rendőrség kárhoztatásával, majd most a különéléssel, s az egészből kirajzolódik egy csodálatos nő, aki pontosan úgy, mint a bankárfiú Lukács György, vagy a gazdag nyíregyházi fakereskedő család sarja, Szamuelly Tibor felismeri az igazságot és átáll, családjával szemben az igaz oldalra. BALÓNÉ MORVAI KRISZTINÁT A JOBBIK ÉLÉRE HELYEZTÉK, miután felismerte a Jobbik MIÉP-től átvett igazságait – egy kivétellel. A szívnek meg kell hasadni, annyira szép.”


Pista bácsi!
Miért nem téged „helyeztek” a Jobbik élére?
Te sokkal jobb vagy, mint Morvai?

Nem?


Téma: Bächer Iván cikke --
matahari
2009. augusztus 14. 17:35 | Sorszám: 50
Hát ha innen nem tudja meghaladni az abszolút többséget, sőt megközelíteni a kétharmadot, AKKOR NINCS IS FIDESZ!

Akkor az egész csak egy mese, mert mindössze egy Orbán Viktorunk van, és slussz!


(De hát látod, milyen mélyen gondolkodó "hívei" vannak itt is!)

matahari
2009. augusztus 14. 17:29 | Sorszám: 49
Nem válaszoltál, csak "hülyézel", "kollega"!

Teljesen logikátlan, vagy!
A MIÉP HÍVEITŐL miféle normális gondolatmenet alapján vártad volna, hogy pont a Fideszre szavazzanak? Ki nekik - számukra - a Fidesz?

Azt hiszed, Pokorni "boldog örvendezésben megnyilvánult MIÉP-ellenes érzelmei" a Nagy Ruha pillanatában, előtte nem volt ismert náluk?

Mondd kérlek, őszintén: ittál?

matahari
2009. augusztus 14. 17:07 | Sorszám: 42
Mit értesz ezalatt, hogy "szavazatot vett el a Fidesztől"?

Te honnan tudod, hogy a Fidesztől vette el?
Hátha az SZDSZ-től!?
Vagy az MDF-től!?

Vagy az MSZP-től ???

Mit kellett volna tennie a MIÉP-nek?
Kampányolni, hogy a Fideszre szavazzanak a hívei?

Micsoda buta beszéd ez!?


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 14. 17:01 | Sorszám: 196
"Isten nem felejtette így a világot.....és ha becsukódik egy ajtó, kinyílik egy ablak.
Itt van ez a gazdasági krach.....leomlik minden, de lehetőség egy igazi újrakezdéshez, csak élni kell tudni vele."

Tiszta beszéd.
Ebben reménykedünk!

ÁMEN!


Téma: Bächer Iván cikke --
matahari
2009. augusztus 14. 15:18 | Sorszám: 34
Mi ez a "Nemá!"
Valami kutyaidomár parancsszava?

Egy kutyával - aki ilyent ír ide - vitatkozzon a politika természetéről, aki állat, mint ő!

Vagy akinek annyi esze van, mint egy kutyának.

matahari
2009. augusztus 14. 13:59 | Sorszám: 32
Ugyan milyen buta kérdés ez!?

Azért kell megegyezni, mert a politika a megegyezések tudománya, művészete.

Ott mindig valamit valamiért tesznek!


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
matahari
2009. augusztus 14. 13:37 | Sorszám: 176
Akik Vona Gábort naponta hülyézik, tehetségtelen fajankózzák, meg bunkózzák, mert nagyon finoman beszólt Betlennek a pártkeltében, olvassák el ezt az interjút, és keressenek benne bármi elvetendőt!

Ha nem találnak, nyugodtan kapjanak magukhoz!


Ez a pali a jövő embere!


Téma: Mit eszünk ma ?
matahari
2009. augusztus 12. 15:36 | Sorszám: 2154
Recept: Veszel egy darab telemea sajtot, ráteszed egy tányérra, mellé teszel egy paradicsomot, egy darab háziszalonnát, egy szelet puha kenyeret, egy bicskát és tetszés szerint egy fej hagymát. A szalonnát, a sajtot, a paradicsomot, kis darabokra vágod (gyerekeknek katonákat) felnőttek, csak úgy magyarosan bicskával és hagymával.

Téma: Dr.Morvai Krisztina
matahari
2009. május 24. 14:39 | Sorszám: 1306
Díszpéldányuk ez az A.E. A főideológus.
matahari
2009. május 24. 14:36 | Sorszám: 1305
Ezeknek, akik itt nem győzik Krisztinát ragmálni, nem magyar vér folyik az ereikben. Hanem valami húggyal felhígított folyadék.

Ezek együtt énekelték a TV-vel, hogy a múltat vékképp el akarják törölni.

Ezek nem férfiak, hanem kasztrált eunuchok.


Téma: Irjunk rövid verset, vagy epigrammát
matahari
2009. február 15. 23:25 | Sorszám: 1461
...Gyimesköze

Téma: A hit és az agyműködés
matahari
2009. február 15. 23:21 | Sorszám: 23
Jobb szeretem mostani szétesett, túlérzékeny önmagam, mint a valamikori beképzelt szépet,go ...nosznak tűnő karierképet,.. jobb ez az emberi mosoly szeretet, s ha meg sem értem, értenek , nem felednek visszamosolyogni, csak megyek ,csak megyek istenvájta kis utamon, sosemvolt népnek bukott királynője, szentek kosarából kiesett tündérke,imákkal tart frontot, s kapaszkodik a létbe..jövök megyek intézkedem, mit tennem kell, megteszem jobb szeretem most a fáradt könnyes sorsot.

téged is jobban szeretlek most, félek zavarni velem..ne vedd zokon tőlem..kérlek..ne lépd át senkiségem..nem érdemlem..


Téma: Költészet.
matahari
2008. december 14. 01:29 | Sorszám: 439
"Tégy engem mint egy pecsétet a te kebeledre, mint egy bélyeget karodra,
mert kemény a szerelem mint a koporsó és erős mint nagy vizeknek sodra.

No, szerelmem, gyere menjünk a mezőre, illatoznak künn a mandragórák;
már a szőlő is virágzik, s kifakadtak ajtónk előtt a gyümölcshozó fák."

(Babits Mihály:Énekek éneke.


Téma: Minden a halálról. Végállomás vagy átszállás?
matahari
2008. december 14. 01:24 | Sorszám: 921
Áprily: Kalács, keddi kalács

Már szombat este megsütötte
anyám. És reggel már adott.
Az aranya besugarazta
a harangos vasárnapot.

Vasárnap estig nem fogyott el,
fénye áthullt az ünnepen.
Még hétfőn is jutott belőle.
És kedden is. De csak nekem.

Ma sem tudom, hol rejtegette,
melyik fiókból jött elő,
de olyan áldott volt az íze,
olyan hétköznap-szentelő.

Az asztalkendőből kibukkant
szép sárga fénnyel: Itt vagyok.
Nagy árnyékok, fekete gondok,
még várjatok, maradjatok.

Igénytelen polgár-kalács volt,
olyan egyszerű, mint falum.
És mégis úgy megnőtt azóta,
mint úrvacsora-szimbólum.

Száguldó évek távolából
megérzem néha jószagát:
a tűzhely tájáról elindul
s betölt szívet, betölt szobát.

Lelki kenyér ínség-időkben,
verőfényes vigasztalás...
Pedig tudom: a keze föld már.
És nincsen több keddi kalács.

valahogy így maradunk meg... gondolom

matahari
2008. december 14. 00:47 | Sorszám: 920
Valahol olvastam, hogy „az élők foglalkozzanak az élőkkel, a halottak a halottakkal” Jelen kultúránk erre igencsak fogékony. Bár úgy érzem, hogy azokat akiket életükben is szerettünk ,tiszteltünk nem hallnak meg míg mi élünk mert lelkünkben nyomuk van ,mi is hagyhatunk így nyomot , ha elmegyünk. Sokszor közelebb érzek magamhoz holtakat mint élőket, és követem tanácsaikat életvitelüket.Élem a lelküket.

Téma: Isten mibenléte
matahari
2008. december 14. 00:26 | Sorszám: 462
Nagyon ciki, ha még gondolkodnom, kell a dolgon? Sohasem fogalmaztam a halálról véleményt. Mondtak olyasmit, hogy „az élet része” meg hasonlókat aztán úgy el is voltam ezzel

Téma: Minden a halálról. Végállomás vagy átszállás?
matahari
2008. december 14. 00:13 | Sorszám: 919
Szerintem mindent itt hagyunk .Azzal válunk halhatatlanokká.

Téma: Isten mibenléte
matahari
2008. december 14. 00:02 | Sorszám: 460
Én is ezt mondom Neked
matahari
2008. december 13. 23:49 | Sorszám: 458
Nem tisztem pálcát törni. Elmélkedtem csupán táncoló libuskaként a hattyúk taván

Téma: Idézetek
matahari
2008. december 13. 23:44 | Sorszám: 1441
„Egyetlen ékünk egy korona, a teremtésé. Vele ékeskedünk" (Lucy Sabatique)
matahari
2008. december 13. 23:30 | Sorszám: 1439
„Nem veszünk ékszert,hadd nézzék a nőt”
klapdback

Téma: Isten mibenléte
matahari
2008. december 13. 23:20 | Sorszám: 452
"A teljesség azt követeli, mindenféle legyen, semmilyen is. A fogalmakon keresztül minden nevetségessé és lehetetlenné tehető. Nem?"

Milyen igaz, és egyszerű.

Talán az a gond, hogy itt 450 hozzászólás csak elbonyolítja azt ami egyszerű a teremtés könyve szerint” Isten megteremtette saját képére az embert” Benézünk a tükörbe és lám, Isten milyen remekművet alkotott.! De már az utcai kukázókat is ő teremtette volna? Nem, az lehetetlen, elmélkedünk, s indítunk egy ilyen topikot


Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
matahari
2008. december 13. 20:14 | Sorszám: 1280
http://www.youtube.com/watch?v=jOR_KSVLO1I

Téma: Mpd Gazda válaszol
matahari
2008. december 13. 18:43 | Sorszám: 1287
Szeretném, ha a telkünkön, a fű között mezei virágok is nyílnának , szép színesek. Kinek milyen ötlete van ?

Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében ( 5.)
matahari
2008. december 13. 18:38 | Sorszám: 1808
Csak üzenném, ha lehet ilyet, hogy ne szúrják el folyton (mert lassan azt hisszük bunda az egész).

Téma: Álljunk meg egy pillanatra, és nézzünk magasabbra!
matahari
2008. december 13. 18:15 | Sorszám: 1275
De inkább a pszichomaszturbicusokat illetve az endorphingcologicusakat.
matahari
2008. december 13. 18:09 | Sorszám: 1274
Én igazán kedvelem a pszichoszomisztikus ,endorphincologikus vicceket.

Téma: Önző-e az anyag?
matahari
2008. december 13. 17:01 | Sorszám: 69
Önözzem, vagy magázzam, ezek után?

Téma: Idézetek
matahari
2008. december 13. 16:51 | Sorszám: 1430
"Csábos mosolytól csak óvakodjon minden férfi. Veszélyes!”

Email a webmesternek | Gondola