gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: 01:15 AM
Kulakman
2010. december 29. 19:54 | Sorszám: 4137
Érdekes a balsajtóban az ilyen cikkeket eldugják vagy meg sem jelenítik, ugyanez vonatkozik az anne applebaum féle írásra is ha valaki elolvassa az eredetit nem is az van benne mint amit libsiék szajkóznak , huncut dolog a politika!!!!

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2010. november 21. 11:59 | Sorszám: 4014
Valószínüleg igazabb magyar ember az a térdeplő székely mint sok hazánkfia aki bohócsipkának nevezte a szent koronát és én felnézek arra a térdeplőre ,mert amikor először láttam meg a szentkoronát önkéntelenül vetettem egy egy keresztet és magamban elmormoltam egy miatyánkot ,pedig nem vagyok túlzottan vallásos ember, de hiszek Istenben és Magyarország feltámadásában .
Kulakman
2010. november 20. 10:58 | Sorszám: 3997
Nálunk gazdáknál járja egy mondás :az embert nem csomóra mérik , milyen igaz!!!

Téma: 07:28 PM
Kulakman
2010. november 01. 18:06 | Sorszám: 1734
Igen ,50 %-ot, kb a támogatást kérők talán fele megkapta, ez praktikusan 22500ft ,de sokaknak a túligényléssel, meg a nem megfelelő bankszámlával gyűlt meg a baja.
Kulakman
2010. november 01. 17:25 | Sorszám: 1727
Igaz,hogy sajnos vagy hálistennek de én őseim földjén gazdálkodom, ami nem feltétlen előny mert az átlag AK csak 12-15 de több lábon állok mivel gyep szántó szarvasmarha alkotja a gazdaságot és mivel az idei év rettentően csapadékos volt, hát nem irigylem magam ,de NAT2000,meg AKG pályázattal le vagyok fedve arra az esetre ha nem terem elég áru.Igaz az előbbi hozzászólásomban emlegetett irigység az nagy mozgatórugó ,mert a fent emlegetett jóember sem a munkát irigyli tőlünk hanem a támogatást meg hát ha a bácsi 50 hektáron gazdálkodik akkor minő szörnyűség csak az maga 50 milliót ér -mint az apeh volt szíves egy ellenőrzésen közölni ,hogy egy millió alatt nem lehet földet venni-azt pedig milyen jó lenne eladni valakinek akár külföldinek is csak hát nem mindenki így gondolkodik .Egyébként egy jó esztergagép is lehet több millió forint ,csak azt nem huzigáljuk a határban így arra nem irigykedik csak az akit beengedek a műhelybe, de hát bonyolult az ember az is lehet ,hogy nincs igazam.
Kulakman
2010. november 01. 16:45 | Sorszám: 1725
Én meg gazda vagyok igaz nem huszonéves , ezért az idei évben gyökeresen megváltoztattam a gondolkodásomat , tehát az elv a következő minek sokat termelni, amikor ha valamiből sok van azt szinte lehetetlen jó áron eladni, ezért mivel ellátási felelősségem nincs , úgy döntöttem termelni csak keveset kell a társadalom , meg ha megéhezik akkor nem azzal foglalkozik ,hogy hány milliós a traktorom-nem sok-hanem megfizeti ,hogy minden nap- beleértve a karácsonyt is-dolgozom bár ezt a világot az irigység is mozgatja azért nem ennek kellene a fő mozgatóerőnek lenni.

Téma: 10:59 PM
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 1223

Téma: Gyurcsány pszichiátriai kórképe :)
Kulakman
2010. szeptember 28. 17:06 | Sorszám: 4068
T Marco ,de szívemből szóltál ,mióta sulykolom ezeket a gondolatokat , nem is értem a világot, legalább 50 ember börtönben ül ,ugyanennyi meg van gyanúsítva és egy nem akad közöttük aki eskü alatt bevallaná ,hogy gyurcsi adta a parancsot .Bár amelyik országnak ilyen értelmisége van annak tényleg nincs szüksége külső ellenségre.

Téma: Elvárásaim Orbán miniszterelnök úrral szemben
Kulakman
2010. szeptember 01. 12:40 | Sorszám: 148
Igen sok mindenkinek igaza van , én sem azt állítom ,hogy a kárpótlás maga volt a megtestesült törvényesség,de az elbitangolt iparhoz meg kereskedelemhez képest még mindig ez a jobb megoldás volt egyébként bármilyen változatot csináltak volna , az ügyvédeknek kész tervük volt a kijátszására, és nem elfelejtendő szempont,hogy a föld értéke megőrződött, míg a forgácsoló gépeim bizony tizedét érik mint 15 éve, a földet meg mondjuk vettem 15 éve 50eft-ért most meg ér 500 eft és egy milla között!
Kulakman
2010. szeptember 01. 10:40 | Sorszám: 134
Szögezzük le gyorsan a kárpótlás volt az egyetlen olyan törvény az elmúlt húsz évben ami a kis ember pártján állt, mert akkor volt esélye a kisembernek-akitől elvették a földet - visszaszerezni az elvett vagyonkája egy részét.Egy melósnak erre nem volt esélye mert ,csak a saját példám :a Tungsramot odalökték Németh Mikiék az amerikainak, és még számtalan példa van rá ,hogy semmizték ki a maszopos ellenségeink a prolikat, igaz a prolik egy része is úgy volt vele nem kell az nekem még a végén dolgozni kellene.Én ma is úgy gondolom jó döntést hoztam amikor hátrahagyva az ipart visszakárpótoltam nagyapám és a családom elvett földjeit , egyébként pedig a magántulajdon -köztük a föld-szentségét jó lenne az új alkotmányban garantálni!

Téma: Gyurcsány Fegyenc II
Kulakman
2010. június 23. 17:29 | Sorszám: 504
Konrád rettegő györgy itt a gondolán idézett cikkben kifejti a demokraták véleményét ,miszerint forradalom csak diktatúra ellenében lehetséges ,hát gyuri bá most igazat írtál mert a gyurcsány éra az biz diktatúra volt, tehát jogos ellene a forradalom!

Téma: Ballib médiapatkányok
Kulakman
2010. június 08. 17:37 | Sorszám: 1276
A spekuláció most 10:1 vezet nemcsak nálunk a világban is ,ezt meg kell szüntetni ,nem lehet az,hogy egy spekulátor többet keres egy tonna gabonán vagy egy élő állaton mint az aki megtermeli majd ha minden nap szaros lesz a csizmájuk megtanulják mi az ,hogy termelés, aki meg spekulátor az néha veszíthet is!és veszítsen is!

Téma: A gazdaság talpraállítása
Kulakman
2010. június 08. 13:20 | Sorszám: 70
Minden tiszteletem az értelmiségé, de néhány a valós gazdaságban forgó embert is meg kellene kérdezni mi van a reál folyamatokban ,mert ha Kósa jó vagy rossz beszólása miatt bedől fél európa akkor ott azért nincs minden rendben , például miért van az ,hogy a spekuláció teret nyert a valós értéket meg nem nézik semmibe .Szerintem ha egy ilyen nyilatkozattól megrogyik akár egy ország akár egy kontinens gazdasága akkor azt meg is érdemlik. Írok egy példát is én 2 év alatt nevelek fel egy marhát , mikor eladom kapok érte mondjuk 200e ft-t de ebből a papírok értéke 50-60 eft mert a bürokraták sokat kérnek az ő állítólagos munkájukért , hát én úgy döntöttem nincs nekem ellátási felelősségem ,a nép meg majd azt eszik amit talál.Vagy megfizeti az értéket.

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2010. június 01. 19:23 | Sorszám: 3350
Én meg úgy gondolom ,hogy ez a kézcsók volt a hét ötlete nem is igen viktor hanem valamelyik kommunikációs tanácsadó ötlete lehetett köszönet érte, ráadásul sipánka néném feketében volt ,tehát olyan a helyzet mintha viktor annak az öregasszonynak adta volna vissza kézcsókot, igy most már cenzorka néném is tudja,hogy nem lehet elkapni a kezet, ha váratlanul ront rá valaki!

Téma: Viktor, gyertek vissza! (II)
Kulakman
2010. május 30. 18:39 | Sorszám: 1317
Megfigyelitek, ezen a képen ildi néni legalább 15 évvel többnek néz ki!és pontosan olyan öregasszonynak néz ki mint aki annak idején valamilyen ismeretlen okból kezet csókolt Viktornak ,na most ha ez spontán jött Viktortól akkor is nagyon jó húzás volt, ha meg a tanácsadói mondták,hogy tegye ezt mert, így kompenzálva lesz az a régi kézcsók akkor megemelem a kalapom a tanácsadók előtt.A fekete ruha meg a gyász jele ,nem tán a maszopot gyászolja mert ha ügyes a fidi akkor ez a nap a végzete lesz!

Téma: Elszámoltatás
Kulakman
2010. május 30. 09:25 | Sorszám: 1493
Nem az újratárgyalás a lényeg ,hanem az új eljárás ,új bizonyítékok ,azok közé meg már fel lehet venni ,azokat a vallomásokat amiben a tanuk ill a gyanúsítottak eléneklik ,ki is az a titokzatos Gyúrcsányi márpedig ha az kiderül akkor mindenki derül, és a haza üdve emelkedik, az idő nagy úr és a sors különös akaratából hozhat jó dolgot is.

Téma: Béke poraira !
Kulakman
2010. május 09. 17:02 | Sorszám: 290
Azért itt mert a Fekete Gyula , annak idején megjósolta ,hogy 50 év és nem a magyar lesz a többségi nemzet , tévedett az öreg nem kell hozzá 50 év már most a szüléseknél 2/3 az arán de nem a javunkra!Ebből kifolyólag gondolom a magyar nemzetről "béke poraira"
Kulakman
2010. április 19. 20:42 | Sorszám: 281
JELENTKEZZEN ITT AZ A SZAVAZÓPOLGÁR AKI RAJTAM KIVÜL 90- BEN A MAGYAR NÉPPÁRTRA SZAVAZOTT , FEKETE GYULA VOLT AZ EGYIK HÚZÓEMBERÜK.

Téma: Szanyi végső busszúja a Fidesz lejáratására?
Kulakman
2010. április 13. 21:22 | Sorszám: 36
Én meg arra emlékszem mikor Lévai Anikó elléseiről értekezett , ezért a poklok fenekére kell ,hogy jusson!

Téma: Jobbikosok: A 2. fordulóban Csak a Fidesz!
Kulakman
2010. április 13. 20:31 | Sorszám: 158
Engem nem érdekel senkinek a hovatartozása,de amit vona a választás éjjelén mondott miszerint a fidesz aljas politikája, meg igy tovább ....na emiatt nálam a jobbik feketelistás,.

Téma: 10:59 PM
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 699

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2010. április 07. 18:59 | Sorszám: 3030
Na ,hogy mindenki értse! A fidi ma hordta szét azokat a leveleket amelyeket azon személyek kaptak akik a fidire adták a koppantót, ebben a levélben szavazásra buzdító szöveg van ez, még tán nem a világ vége ,igaz sipánka néni. De én névre szóló levelet kaptam az umvp irányító hatóságától vajon ők honnan tudták a nevemet , megmondom :agrárpályázatot adtam be, és mit ad isten a választások előtt egy héttel jutok eszükbe, az nem feltűnő meg, nem törvényellenes , csak ez a rettenetes kettős mérce ne lenne a mocskos szociknál.De itt az utcánkban megszámoltam , aki nem a fidire szavaz , azokat megfelezem mert lesz köztük jobbikos is ,és ilyen számvetés szerint a maszop 7-8 % -t ér el és ez elég is lesz neki!

Téma: Elszámoltatás
Kulakman
2010. április 06. 12:23 | Sorszám: 1258
Kisnyúl te egy idióta vagy, én személyesen ismertem Dénest egy szavad se igaz!

Téma: Az MSZP végnapjai
Kulakman
2010. április 03. 13:08 | Sorszám: 3194
Ez a Hévíz érdekes én naponta 12 órát dolgozom, 80 marhát etetek , és életemben eddig egyszer voltam hévízen , protekcióval ,úgy ,hogy a feleségemet kísértem el a gerincműtét utáni rehabra, mondja már meg nekem valaki ,hogy a sok munkátlanságban megfáradt tetves szoci milyen alapon fogyasztja le az oep kasszáját évente nullára azzal ,hogy hetekig ott henyél a tóparton.Kicsi tartott vissza ,hogy otthagyjam az egészet, hisz nem találtam egy normális embert akivel emberi szót lehetett volna váltani, csak ezek a szocializmust meg kádárt éltető vén habókosok. ja és mi a saját pénzünkön üdültünk. Ha azt akarjuk ,hogy rendszerváltás legyen ezeket is meg kell szüntetni!A komcsik egy fasisztának se adtak nyugdíjat csak ha átállt!

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2010. március 11. 13:43 | Sorszám: 2820
Most látom ,hogy a régi beidegződés szerint mindenki Ferenc testvérnek nevezi a mi Ferinket , javaslatom az új név legyen FEGYENC testvér ,és máris élethűbb lesz ha mégis letartóztatják , márpedig Viktor finoman utalt rá!

Téma: Az MDF végnapjai
Kulakman
2010. március 09. 16:56 | Sorszám: 1277
Az én városomban még pénzért se tudták összeszedni a koppantót ibolykáék.Most olvastam egy kis szösszenetet :mit keres Bokros az mdf székházban , hát a kifelé vezető ajtót!

Téma: Az MSZP végnapjai
Kulakman
2010. február 25. 20:15 | Sorszám: 2741
Fegyelmit kapott a múlt héten egy szóvivő, mert maffiának nevezte a honvédség egyik részlegét, akkor most előléptetik a fiút mert igazat mondott?
Kulakman
2010. február 21. 20:07 | Sorszám: 2684
A legnagyobb baj ,hogy ezeknek a szavazata is annyit mint egy rendes emberé!

Téma: Kopogtatók (ajánlószelvények) gyűjtése
Kulakman
2010. február 21. 18:16 | Sorszám: 261
Én egy közepes városban lakom , de a 2/3 ról már én is letettem de remélem az 50 + 5-10 % meg lesz mert ha nem akkor tényleg ég a földdel szakad össze.Próbáljon mindenki áprilisig minél több embert meggyőzni!
Kulakman
2010. február 21. 15:45 | Sorszám: 257
Magam holnap viszem be a hatvanadikat és kb 15-ért kopogtattam be a többit a helyembe hozták ,most könnyű pártkatonának lenni!
Kulakman
2010. február 20. 18:36 | Sorszám: 232
Ha összegyűjtötték a 2 millió szelvényt a fidisek még mindig maradt az apró pártoknak 6 millió, ami azért testvérek között is háromszor több mint a fidi 2 milliója ,de hát ha a polgár elzavarja a gyűjtögetőket akkor a 6 millió cédula marad a polgárnál azon meg kár rágódni,hogy a más pártra leadott koppantó milyen jól jött volna nekünk.
Kulakman
2010. február 17. 21:41 | Sorszám: 171
Mit zavarja az urakat az ,hogy a fidi 2millió szelvényt akar begyűjteni,még mindig marad 6 millió nekik , egyébként itt vidéken nem is kell nagyon szaladni utána ,minden utcában tudja mindenki,hogy ki a fidi aktivistája és ide hozzák a helyünkbe. Az ,hogy aki nem adja a fidinek meg a maszopnak az lehet nem adja senkinek, hanem mint a szomszédom bevágta a kazánba ,na őt próbálja ibike vagy más őrült meggyőzni, hogy szedje vissza a tűzből!

Téma: Az MDF végnapjai
Kulakman
2010. február 12. 13:34 | Sorszám: 923
Tegnap volt egy kis beszélgetésem a madöf helyi vezetőjével ,elmondtam neki,hogy a maszopos Forgács gyerek 4 rugót kínál egy koppantóért , tehát ők nem szállhatnak bele ebbe a versenybe ,mert nincs annyi pénzük a másik meg sokan pénzért se adják nekik inkább elégetik a szelvényt úgyhogy marad butapest itt vidéken nincs babér!

Téma: 2010. ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS (Induló pártok, szervezetek)
Kulakman
2010. február 11. 15:42 | Sorszám: 1094
De mindenki menjen el szavazni mert nem koppintóra alakítanak kormányt ,hanem VOKS-ra, az hogy a fidi begyűjt minden kopogót ,jól teszi az mdf-nek van aki pénzért se ad , itt nálunk most terjed a jónép között, hogy a maszopos gyerek 4azaz négy ezer ft-ot is megad egy koppantóért , na ez már jelzi,hogy milyen állapotok uralkodnak ebben a sokat szenvedett kis hazában.Ja és a közvélemény kutatók elmehetnek a búsba ,nem olyan lesz az új parlament összetétele mint jósolják.

Téma: ÉVÉRTÉKELŐ 2010. FEBRUÁR 5.15 ÓRA
Kulakman
2010. február 09. 18:31 | Sorszám: 596
T onogur a kulákok nevét a szádra hiába ne vegyed!

Téma: Az MSZP végnapjai
Kulakman
2010. január 31. 17:35 | Sorszám: 2360
Bocs de kiírta a gép ,hogy internal error ,mégis 3xment el!
Kulakman
2010. január 31. 17:29 | Sorszám: 2359
Végnap,végnap, de azért a nyugdíjas tagozat még elég szépszámú tap soncot felvonultatott a sz.rházy attila megünneplésére, és nehogy túl sok követőjük legyen!
Kulakman
2010. január 31. 17:26 | Sorszám: 2358
Végnap,végnap, de azért a nyugdíjas tagozat még elég szépszámú tapsoncot felvonultatott a sz.rházy attila megünneplésére, és nehogy túl sok követőjük legyen!
Kulakman
2010. január 31. 17:25 | Sorszám: 2357
Végnap,végnap, de azért a nyugdíjas tagozat még elég szépszámú tapsoncot felvonultatott a sz.rházy attila megünneplésére, és nehogy túl sok követőjük legyen!

Téma: 10:59 PM
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 280

Téma: 2010. ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS (Induló pártok, szervezetek)
Kulakman
2010. január 15. 22:26 | Sorszám: 565
Bocs kedves az vadvirág és piláf topicja volt , mégagyszer bocs!
Kulakman
2010. január 15. 19:49 | Sorszám: 562
T búzavirág nem láttam hónapok óta a VG fórumot , meg van még az ön és ....... csevegő topicja?

Téma: "Demokratikus centrum"?
Kulakman
2010. január 14. 21:10 | Sorszám: 48
Igen aláírás nélkül érvénytelen ,de egy aláírást megoldani még egyetlen pártnak sem okozott gondot .A kis pártok fognak egyébként majd mindenféle ravasz cédulákat leadni, emlékszem itt a városomban az mdf meg a miép adott le ilyet. Egy ilyen közepes város(32e lakó) mint ahol én lakom nem nagyon kell igazolvány én ismerem szinte minden párt ügynökeit.De most ki fogom adni a családtagoknak a harci feladatot :mindenki figyelje az mdf ügynökeit, remélem sikerül őket megszívatni az szdsz affér miatt.
Kulakman
2010. január 14. 19:14 | Sorszám: 38
Ez a kopogtató ötlet jó , fejlesszünk rajta kicsit: a kopogtatót kipostázzák, lefénymásolom annyi példányban ahány pártra haragszom és kitöltöm fal adatokkal, ha jönnek odaadom, majd feljelentem őket hamis ajánlóért . a valódit meg odaadom annak akire szavazni fogok .Na mit szóltok emberek ha lehet finomítsuk a rendszert közösen tovább.

Téma: Az idén elzavarjuk őket!
Kulakman
2010. január 08. 17:40 | Sorszám: 38
Mit szóltok ahhoz ,hogy a Csányi úr alkalmazza a drága jó Benedek Fülöpöt .A Maszop válságakor ez a jó P.csányi úr mint miniszterelnök jelölt forgott közszájon , tényleg ennyire tetű nemzet lennénk ,hogy csak ilyen vezetők jutnak nekünk?
Kulakman
2010. január 05. 19:18 | Sorszám: 24
Az indító gondolat tőlem származik és tartom is , az elzavarás egy demokratikus mozzanat.De az utóbbi időben a nép egyszerű gyermekeivel beszélgetve ,mintha kezdene a nép elzavarási kedve lanyhulni. szóval a politikusoknak ,amint megfújják a harci kürtöket -mármint meglesz a választás időpontja- azonnal mozgósító kampányt kell folytatni, mert az ellen azzal van elfoglalva,hogy minél több embert otthon tartson a választás napján , hisz úgyis megnyerik ,minek elmenni annyian , ravaszabbak mint gondolnánk!
Kulakman
2010. január 01. 15:17 | Sorszám: 0
Felvirradt végre az esztendő ami lehetőséget ad nekünk arra ,hogy a 2006 (öszöd) óta tartó totojázás és bénaság ,meg demokráciának csúfolt tehetetlenség után végre az ország azt tegye amit az érdekei megkívánnak.Isten álld meg a Magyart! ezt vésse észbe mindenki , köszönet a közt elnök úrnak , hogy használatba vette!Ezen kívül már csak a tavalyitól Boldogabb és eredményesebb évet mindenkinek!

Téma: Olvastátok? (18.)
Kulakman
2009. december 13. 20:34 | Sorszám: 440
T A.E lám ezek voltak a törvény beteg pontjai ,mert a fogságos jegyekkel verték fel a föld árát abban az időben a nepperek,de én és a családom így is elégedettek voltunk, mivel valamit visszakaptunk az elzabrált vagyonból, a múltról lehet félreérthető voltam de én nem 100 évet hanem több 100 évet írtam mivel őseim azóta vannak a hajdúságban
Kulakman
2009. december 13. 18:42 | Sorszám: 437
Bizony bizony az a kárpótlás a maga esendőségében is nagyszerű volt , miért is ? mert abból a kisember is részesült ,és ha volt esze a vagyonkája még most is megvan .De mi volt az iparban (tudom mert a nagy hírű Tungsramban töltöttem el egy emberöltőt)a munkással meg sem merték szagoltatni vagyon ízét mert az ipari üzemeket odaadták a külföldi "befektetőknek", arra sem érdemesítettek bennünket,hogy eldöntsük akkor azonnal vagy évek múlva kótyavetyéljük el a vagyonunkat,valószínűleg úgy gondolták, egy kocsmatöltelék társaság-mármint mi dolgozók-nem tud ilyen horderejű ügyben a saját javára dönteni.Ezért a földkárpótlás bizony nagyon is felemelő érzés volt . Jó apám -aki most 90 felé ballag -mikor az árverésről hazaérve közöltem vele,hogy vissza szereztem a család 36 ha földjét bizony boldognak láttam ,pedig dolgozunk rajta ma is keményen ,ráadásul irigylik is sokan főleg a kupecek,pedig mindenki előtt ott volt a lehetőség , ha meg ezek maradnak akkor sokszoros erőfeszítésbe fog kerülni a megtartása, de kitartunk a végsőkig .Én őseim nyomát kutatva több 100 évre visszalátok a múltba , én tősgyökeres vagyok itt!
Kulakman
2009. november 25. 19:49 | Sorszám: 84
Irigylem akinek ennyi ideje van ,sajnos néhány mondatnál hosszabb hozzászólásra ritkán van energiám, de minden este elolvasom a beírásokat, remélem az is hasznomra válik.

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2009. október 25. 11:18 | Sorszám: 1977
Milyen igaz egy normális világban az ember gyereke erkölcsileg és fizikailag , tisztán nő fel pl egy tanyavilágban , ott olyan elvetemült emberek laktak évszázadokon át ,hogy a bűnt bűnnek az erényt erénynek nevezték és e szerint is éltek volt egy olyan mondás:aki nem dolgozik ne is egyék!.Más, a tízparancsolat egy bekeretezett kép formájában a hálószoba falán függött( és nem dísz volt)betartották!Ma sem kellene ezer oldalakat megtölteni törvényekkel meg rendeletekkel csak a fenti alapvető emberi alapértékeket betartani és máris tiszta lenne a közélet meg a nem közélet is.
Kulakman
2009. október 24. 22:37 | Sorszám: 1959
Az eredeti állapot az volt amikor még létezett a tulajdon szentsége,a földhivatali nyilvántartások szerinti olyan állapot amikor a polgári rendtartás volt érvényben tehát a kommunizmustól mentes állapot. Amikor a szépapám vagyona a dédapára szállt ,az övé a nagyapámra a nagyapámé az apámra az apámé rám és így tovább megszakítás és rendszerváltás nélkül ( az 1945 ösre gondolok)folytatódik a lemenőimre is
Kulakman
2009. október 24. 22:15 | Sorszám: 1956
Leírom még egyszer nem a tsz szétverése volt bűn ,hanem az ÖSSZEVERÉSE ,az eredendő bűnt nem lehet holmi gyalázatos egzisztenciális szemponttal, meg hát nem is voltak ezek olyan rossz emberek ,mert enni adtak a sajátunkból szövegegekkel elmismásolni .Nos ideírom újra ,hogy mindenki megértse a főbűn az összeverés , amíg az eredeti állapotot nem állítjuk helyre és az összes tsz maradványt nem számoljuk fel addig ez a cselédtempó fogja meghatározni a gondolkodást, miért van ebben az országban tömegeknek igénye arra ,hogy majd gondoskodik rólam valaki , lassan az óvodások legfőbb életcélja az lesz ,hogy rokkantnyugdíjas legyen . Legyen önálló gondolatod ,teremts magadnak egzisztenciát ,gondoskodj magadról ,a családodról és öreg napjaidra lesz támaszod nem kell az államtól várnod az ellátást , választáskor ne a médiát figyeld hanem válaszd ki aki megfelel a fenti kritériumnak és legfőképpen ne maradj otthon, a közöny a legnagyobb ellenség!
Kulakman
2009. október 24. 21:25 | Sorszám: 1947
De igen azt gondolom ,azok voltak és most is azok , de lehetségesnek tartom ,hogy azt sem tudjátok mit jelent maga a szó, kulák (jelentése nagygazda )ám a mi derék szoci komcsi hatalmasságaink még az 1945 után kiosztott 5 holdas gazdákra is ráhúzták a fogalmat ,csak azért ,hogy mindenkitől mindent elvehessenek nem ismerős vajon a helyzet drága honfitársaim?
Kulakman
2009. október 24. 20:10 | Sorszám: 1941
Leírtam már egypárszor más topicon főleg ,de itt is leírom: tisztelt nép, a kárpótlási törvény volt a módszerváltás utáni egyik legjobb döntés :mert aki akarta viszzakaphatta -részlegesen -a tőle vagy szüleitől ,nagyszüleitől elkobzott vagyont ,elsősorban termőföldet, illetve egyéb pl kisüzem után járó ismétlem, részleges kárpótlását .Az már a történelmi 16 év távlatából utólagos okoskodás , meg a mi lett volna ha gondolkodás példája ,hogy akik termőföldre váltották a jegyüket azoknak a vagyona helytől függően akár 100x ra is nőhetett.De a sors különös akaratából mi akik termőföldet vettünk és a mai napig műveljük talán nagyképűség nélkül írhatom le , mi vagyunk az utolsó igaz magyar érzelmű emberek, ha nagyjainkon múlna nem sokáig élveznénk munkánk gyümölcsét.Karakánnak üzenem :egyetértünk, terjeszd tovább nézeteidet

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Kulakman
2009. szeptember 29. 15:12 | Sorszám: 5241
Talán jól példázza a jelenlegi helyzetet.az ötvenes hatvanas években melósból munkásból kellett kommunistát csinálni(sikerült) , 90-től napjainkig bármely kormány regnálását nézzük, kommunistából kellene melóst faragni ,de ez olyan vállalkozás mintha a gyermeket 16 éves korában megpróbálnánk visszatuszkolni a szülőanyjába :lehetetlen!
Kulakman
2009. szeptember 29. 15:10 | Sorszám: 5240
Talán jól példázza a jelenlegi helyzetet.az ötvenes hatvanas években melósból munkásból kellett kommunistát csinálni(sikerült) , 90-től napjainkig bármely kormány regnálását nézzük, kommunistából kellene melóst faragni ,de ez olyan vállalkozás mintha a gyermeket 16 éves korában megpróbálnánk visszatuszkolni a szülőanyjába :lehetetlen!

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2009. augusztus 06. 20:47 | Sorszám: 1241
Lehet,hogy ide nem írtam még le ,de most megteszem, tehát a magyar sajtóban minden ilyen nyikhajnak a nevét le kell fordítani magyarra ,hisz ő is csak egy elfajzott magyar ember .Tehát Szlota János Ficó Róbert , és Pozsony ,Kassa Eperjes és így tovább ,lám Duray Úr megtette tisztelet érte a hatás elementáris

Téma: Olvastátok? (17.)
Kulakman
2009. július 27. 22:09 | Sorszám: 998
Nálunk van egy mondás "sinen vagyunk mint a kongresszus birkái,csak jött a vonat" és azután a dögszállító több fuvar dögöt szállított el, na ez van most országos szinten is!
Kulakman
2009. július 25. 19:24 | Sorszám: 945
Rettenetesen jól esne látnom ,hogy a magyar újságok és újságírók minden szlovák nevet megmagyarítanak pl Fico Róbert , Slota János és minden felvidéki helységnek van magyar neve pl Pozsony Rozsnyó Kassa, ha ezek után hőbörögnek a tótok hát el kell nekik magyarázni ez a helyes leirás.

Téma: A magyar mezőgazdaság
Kulakman
2009. június 19. 17:16 | Sorszám: 86
No akkor ,életképek : most szabadultam ,állatorvosi kezelés volt nálam el vagyok fáradva kissé, mire egy gulyát egyenként lekötöztem, közben kaszálás egyéb munkák .Nos mindenkinek üzenem igenis van ősi föld , bent jártam a télen a levéltárban 1800-ig visszakerestem az őseimet, itthon a falon függ egy adásvételi szerződés 1919-ből amikor nagyapám az első világégésben eltöltött 54 havi frontszolgálat után hazajőve megvásárolta "őseim földjét",tehát létezik ilyen , és ezt vették el komik erőszakkal remélem Isten haragja mindet utoléri.92-ben ezt vásároltam vissza jó apámmal és testvéremmel közösen amit egy gazdasági társaságot alkotva ma is együtt művelünk ( apám 86 évesen persze csak a tanácsaival segít )A szövetkezésről meg hablatyoljatok annak aki csak virágcserépben lát földet ,de tényleg kivel szövetkezzek azzal aki jól átver, meglop, félretájékoztat és egyébként azért dolgozik ,hogy én süllyedjek el . A támogatásról meg annyit vegyen mindenki földet és azonnal kaphat ő is , hogy ez mennyi amíg nem egyenlő a nyugati gazdáéval addig nincs egyenlő versenyhelyzet utána persze azonnal kiderülne ,hogy tudok vele versenyezni, sőt.Az állami szót földügyben felejtsd el látod most még a maradékot is átpasszolják a haveroknak ,jobb kézben van az nálam hidd el!Az meg ,hogy hány hektáron mit lehet elérni ,kedvesem 10 ha kukoricán is lehet bukni meg 100 négyzetméter petrezselyemzöldből is lehetsz közel millimojos ,ez nem négyzetméter kérdés ,az a legjobb ha a saját földeden gazdálkodsz, igaz ha meg mondod hány hektáron gazdálkodsz általában irigységgel vegyes bámulat a jutalom. De a munkát azt bezzeg nem irigyli tőled csak a jóravaló dolgos vagy dologtalan élősködők hada.Ennyit most megyek intézem a pályázatomat ,hogy legyen több támogatásom majd holnap este visszanézek hozzátok!
Kulakman
2009. június 18. 21:10 | Sorszám: 69
Képzeljétek el azt a forgatókönyvet ,hogy nem verik szét kolhozokat , akkor a mai nap nem lenne egyetlen talpalatnyi föld sem magyar kézben, mert szdsz mindet ,egy tagban eladatta volna a külföldi barátaiknak , most még ha kemény munkával is de birtoklom őseim földjét , és kulák nagyapám emlékére esküszöm, hogy míg mozogni tudok ez így is marad
Kulakman
2009. június 18. 20:30 | Sorszám: 67
T cyti úr vagy nő a magyar mezőgazdaságot azzal verték szét ,hogy létrehozták a szocialista tipusu szövetkezeteket, azzal ,hogy szétverték őket csak helyrehozták az elődök hibáit.Hisz az erőszakos pl az én családomban halálhoz vezető komcsi erőszakkal végrehajtott tsz szervezés beláthatatlan anyagi és szellemi károkozást hozott, ez tisztán látszik hozzászólásodból .Ugy szeretném az ilyen embernek az orrát ,mint a kismacskáét bele verni abba a bizonyosba ,tudom nem vagy egyedül , hisz ismerek olyan embert akinek a nagyaojától elvették ezek a mocskok mindenét de a fia meg az unokája vígan szavaz balra -bár most mintha szélsőJOBBRA-meg a rabtartóira, de ez biztos nálam valami rögeszme lehet ,hogy 90-ben megfogadtam soha többé baloldalt.Szóval a magyar mezőgazdaság legnagyobb rákfenéje maga a magyar nép
Kulakman
2009. június 17. 20:34 | Sorszám: 48
Az a helyzet ,hogy mindenki a szocialista mezőgazdasághoz méri a mait ,pedig ebben az országban előtte is ,sőt trianon előtt is volt virágzó mező sőt egyéb ,gazdaság is csak az baj ,hogy az aurora cirkálóra kár volt muníciót vételezni mert minden baj forrása a bolsevik gondolkodás.H a az ember egy hozzá nem értőnek elmondja mennyi támogatást kap a kérdezőn szemmel láthatók az irigység külső jegyei, de a munkát azt nem irigyli senki.

Téma: Olvastátok? (16.)
Kulakman
2009. június 16. 19:58 | Sorszám: 3079
Valamelyik okos bal média azt írta ,hogy a cigányok a jobbikra szavaztak ,egy fenét a cigóbűnözésre ráunt tömegek szavaztak a jobbikra ,ami egyáltalán nem baj, csakhogy a jobbiknak még nincs meg a szakembergárdája, addig pedig csak ötletelni tud ő is .De ha nem néhány héten belül lesznek az új választások akkor még akár jól is elsülhet a dolog , emiatt aztán főhet a Fidesz feje is!

Téma: Az SZDSZ végnapjai
Kulakman
2009. június 14. 20:00 | Sorszám: 68
Egy másik topicban már leírtam, de ide kellett volna .Tehát ahol én voltam szavazat számláló abban a körben az szdsz 3 szavazatot kapott, most korifeuséknál áll a bál mert szdszné rájött ,hogy férjuramnak szeretője van és válni akar, hogy miből mert a 3szavazatot pontosan tudja kik adták le, hát nem irigylem a problémájukat.

Téma: ... most pedig nevessünk egy kicsit 2 ...
Kulakman
2009. június 13. 21:32 | Sorszám: 4554
Ahol én voltam szavazatszámláló ott az szdsz 3 szavazatot kapott , ebből családi vita kerekedett, az ott lakó szdsz korifeus válik mert ebből az asszony azt szűrte le ,hogy a szadeszos férjének szeretője van

Téma: Láttátok ? ( 5.)
Kulakman
2009. június 05. 23:05 | Sorszám: 707
Érdekes itt kisvárosi szinten eltűntek a bolsik ,de akik helyettük jöttek azokkal úgy jártunk mint Jézus a legyekkel ,hogy még éhesebbek jöttek helyettük.Az Orbán ma esti beszéde jó példa volt a visszafogottságra , én személy szerint még több ilyen ,rövid egyértelmű mondatot akarok hallani a jövőben ,mint ez a ne fektessenek be mert úgyis visszavesszük és pl a Kósa mondása volt az ingatlanadót megszellőztető mondat másnapján ,hogy ti ne bíbelődjenek vele mert visszacsináljuk ,a masop ettől szinte bevadult .Ha reményeim szerint csak a 3 nőcselédet tudják Brüsszelbe küldeni akkor hétfőn v kedden már lehet őket basogtatni,hogy mondjanak le, és nem is nagyon fognak ellenállni, csak Pécs példája legyen a szemünk előtt, Na most elvonulok kampánycsendre vasárnap megyek szavazatot számolni, hétfőn találkozunk.

Téma: Az MSZP már a Jobbikot is félti! :D
Kulakman
2009. május 29. 20:46 | Sorszám: 84
Mitől félti ,vagy mit félt a maszop ,azt hogy esetleg előfordulhat -remélem -az a szégyen ,hogy a msp kevesebb szavazatot kap mint a jobbik.úgy legyen, és az ráadásul a fidesznek is jó tanulsággal szolgál a majdani, mihamarabbi választások előtt.Mert itt vidéken a piacon beszélgetve ,embereket meghallgatva az a benyomás alakult ki bennem ,a fenti alternatíva nem elképzelhetetlen.De egyet nem szabad szem elől téveszteni minél több embert a szavazófülkébe szólítani.Csengey Dénes egykori barátom híres mondatát egy kicsit kifordítva SZAVAZÓFÜLKÉBE DE MINDAHÁNYAN.

Téma: Olvastátok? (16.)
Kulakman
2009. május 25. 20:30 | Sorszám: 2558
Bocs nem vagyok informatikus és 2x hibát írt ki a fórum ,holott mindkétszer "bevette" a hozzászólásomat.
Kulakman
2009. május 25. 19:29 | Sorszám: 2556
Remélem a Fidesznek ad a Fóisten annyi erőt ,hogy megvalólsitsa mindazt amit a szocik reája szórnak vádként.
Kulakman
2009. május 25. 19:27 | Sorszám: 2555
Remélem a fidesznek ad a jóisten annyi erőt ,hogy megvalólsítsa mindazt amit a szocik reája szórnak vádként.

Téma: Szakad az MSZP
Kulakman
2009. május 16. 15:31 | Sorszám: 62
Ha szakad ,hát szakad ,egyébként hadd szakadjon, aki könnyeket hullajt miattuk az magára vessen.Az én tágabb családomban is van volt szavazójuk ,de most hallgatnak mint a sír,csak a szavazófülke magányában nehogy eszükbe jusson.A bomláshoz idő kell a sintértelepen is egy malac teste sokkal hamarabb oszlik el mint 6 mázsás szarvasmarháé,ebből is látszik ,hogy mindennek rendelt ideje vagyon és a dolgok majd szépen egyenesbe jönnek csak az elkövetkező választásokon részt kell venni!

Téma: Itt kérdezz! Majd valaki válaszol! II.
Kulakman
2009. május 07. 19:49 | Sorszám: 1905
74 ben Baján voltam katona (nem önként)ott szolgált velem egy Kolompár Rudolf nevű c típusú egyén, vajon az orbán keresztnevű szintén kolompár nevű nem leszármazottja vajon annak a derék velem szolgáló aljas érzületű egyénnek? Valahol a Tisza mellett Lakitelek lehetett a hazája.

Email a webmesternek | Gondola