gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
darabont
2009. augusztus 24. 00:29 | Sorszám: 360
Neki másoltam be újra, a másolás meg az ismétlés közt va különbség pláne, hogy az is ott volt lap tetején magam írtam, hogy az előzményt, újra bemásoltam, h értehtő legyen...


Más: megnéztem egy filmet most meg megyek aludni..
Ami holnap lesz itt arra meg már be sem jövök, hiányoltam
a minimumszintet..

Nekem nincs szükségem egyátalán erre, még kis adagokban sem, ezért is jöttem el vidékre, belefáradtam már a senkiháziak néha leszórnak valamit a pórnépnek, típusú bezélgetésekbe..
Én ennyivel ma már képes vagyok elintézni a dolgot a magam részéről, mert fontosabb az egészségem. A moderátor törölhet innen, mert nem tartok többé igényt
az összes "egy a tábor egy a zászló" típusú megalomán és üres szócséplésekre..
Amennyiben nem törölne, sem lépek be többet, olvasgatni sem, mert itt soha senki nem téved ezért aztán ha itt mindenki szuper, meg lesz(tek) nélkülem, nem is aggódom ezen.
A másolásról meg csak annyit, sokaknak napi programja ez itt többnyire saját gondolatok nem lévén, persze ez is adottság kérdése.
Van aki mindent úgy hisz el ahogy van, megint mások azt nézik ki mondja, s nem azt, hogy mit.
De olyan is van akit sem a valóság sem semmi más nem érdekel, mert elgondolása olyan, hogy aki vagy ami nem sablonként illeszkedik bele, az nem létezik, vagy ha létezik is olyan szükséges ám negatív elem, hogy nem tekinti magához mérten és ezt ő maga el is árulja ha valaki picit jobban figyel.

Akik bírják még a frontot azoknak meg üzenem, hogy keresgéljenek tovább mert ettől a portáltól sokat ők sem remélhetnek..
A portál fórumtagsága az(on) belül is az aktívak létszáma
siralmas egy politikai portál fórumához képest.

Itt voltam aktívan egy pár napot direkt azért, hogy
kimondottan milyen aktív létszámot képvisel..
Ez nem hiszem, hogy jövőre elég lesz.

Mondanék még valamit a végére:

Anno lehúztam egy tizest a MIÉP-el, a vége az lett, hogy
ez a párt úgy tűnt el, hogy abban elvitathatatlan szerepe volt a FIDESZ-nek.
Amikor a kis senkiházi tolvajok úgy köszönték meg a támogatást és a részvétet mint ahogyan (p)okorni tette, igen sokan úgy kábé az összlétzsámnak a ele, még abban a szórásban a párttól el is ment.
Jó húzás volt, de a Jobbikkal nem számolhattak akkor még őke sem!
Most már nincs MIÉP, van más, de az 'isten óvja attól meg ezt a hazát, hogy őket is rászedje a FIDESZ- majd mikor az átvoksolás a második körben már megtörtént, ha megtörtént, megint jön majd egy hasonló kaliberű szarjankó és a köszönjük helyett megint hozza valódi önmagát melyet a díszes egybegyűltek majd ismét megtapsolnak ezerrel...

Ha van emberi jóérzés, vagy akár egy csepp belátása is itt ma bárkinek, ne felejtse majd el azokat a sorokat amit
megpróbáltam itt ma körvonalazni azért, hogy ez soha az életben többé ne forduljon elő egyetlen igazi párttal sem.
Aki az elsőben tehát szavaz az tegye másodjára is ugyanoda az x-et, még akkor is, ha adott esetben nem erre kéri őt az akiket támogat.

A megcsalatkozott ember ezután ha kell, legyen dühös, legyen szomorú de többé soha ne legyen becsapott és becsapható, mert ugyanannyiszor játszotta már el a bizalmat ez a párt is mint amennyiszer eljátszották a kommunisták, majd később a posztkommunisták.
TARTSON KI addig is mindenki még új időket hoznak új szelek..

darabont
2009. augusztus 23. 22:04 | Sorszám: 336
Ez van!
Ez volt az alap hsz-em amivel te értelmetlenül elkezdtél szaladgálni, úgy hogy tökre nem kért meg rá senki sem..
Szerinted mennyire volt elhanyagolható belőle az az egy mondat amiről te egész mostanáig nem szálltál le?!!!!!
A szövegértés annyi kábé nálad mint amennyi a rosszindulat
amivel mások mondandóit kiforgatod!

Amúgy a cigánygyilkosságok ügyében most hallom, hogy megvannak a tettesek, gondolom egy hónapon belül el is ítélik őket..
Ma amikor már a dns- is hamisítható akkor bizony elegendő bizonyíték van arra, hogy mivel "profikkal állunk szemben" (eddig ezt hallottuk) ennyit a profiságról vagy a
dns-ről, szóval azt hiszem nem is ez az igazi probléma..

Szabadulna már a közbeszéd az ügytől, mert kezd visszanyalni a fagylalt, mint már oly sok minden visszanyalt ebben az országban..
Itt már előfordult ebben az ügyben minden és annak az ellenkezője is, ennyit a szakmai és a politikai hitelesség kérdésköréről..


Amúgy jártam már így én is, igaz otthon, azt hittem, hogy elkaptam a legyet miután nyoma maradt a mestergerendán amikor odacsaptam, de kiderült szinte pár percen belül, hogy az nem az a légy volt..


Csak azt nem értem, minek kenik naponta szét a szart, jellemtelenül, mikor a napnál is világosabb, hogy az ideológiát a politika kreálja hozzá, a rasszistázásról meg csak annyit, hogy használhatná a közbeszéd ezt a sémát akkor is, amikor cigány az elkövető és magyar származású az áldozat!


Más: a gárda és azok utódszervezetei nem járőrözhetnek sehol az országban (max illegálisan) megint mások (ellenben) dzsippekkel fainul festenek mikor lezárják az utakat sőt, állig felfegyverezve maguknak keresik a bajt, még egyszer valaki jól szájba nem .. -ja őket..

Csak nehogy ez a fagylalt is visszanyaljon..

darabont
2009. augusztus 23. 21:59 | Sorszám: 334
Nem volt ennyi, mert nem hagyom, hogy el vidd a témát, úgy mint ahogy általában azt már itt mindenki jól megszokta tőled.
darabont
2009. augusztus 23. 21:57 | Sorszám: 332
Már bocsi, de ha ez így volna a f-..sz sem merne elkövetni a világon semmilyen bcs-t ha én ezt itt jól értem..
Amúgy van dns amit már ezerszer elmondtam, ma szerintem nem az utolsó (helyszínelés) alkalmával gyűjtöttek be tehát akkor egész ügy téves szálra van dirket módon elcipelve..
Nincs egyértelmű összefüggés az összes eset közt egy motívum egyezik csupán, hogy valamennyit cigányok ellen követték el, de egy esetben ez is hibázik ráadásul amikor 9- esetről beszélnek!

Na eddig a száraz tények!
Amit meg most mondok arra nagyon jól figyelj,,, bármilyen
helyszínen gyűjtött dns-nyom csupán a rendőrségi adatbázisban szereplő mintvál hasonlítható össze!


Nekem meg ide a rozsdást, hogy aki ezt elkövette annak még kartonja sincs..
Bocs a három pontért, pajti..

Ennyit az életszerű teoretizállókról meg arról, hogy hülyeséget szűntelen képes vagyok beszélni én is...

darabont
2009. augusztus 23. 21:40 | Sorszám: 329
Ostoba ember kérkedik a tudásával, a mégsotobább a f...-val, akkor te most melyik vagy?

Bár egy cseppet hitetlenül közelítek ehhez a kérdéshez

Én magam rólad egyiket sem hinném el...

darabont
2009. augusztus 23. 21:34 | Sorszám: 326
Ezt próbáltam neki én is elmondani de, halottl imádkozni könnyebb..

Mindig ez van amkior valaki elmegy az okok mellett és rászalad az okozatra.. ez amolyan megélhetési alapon lehet..
Elvégre írtam egy másik rovatban, aki ragaszkodik az elveihez az gyakran üres gyomorral ébred..
Ez amolyan persze, hogy tudjuk, hogy köze nincs a rasszizmushoz, de mivel mi a belváros nyugalmával nem elgettósított faluban élünk, tehát minekt nem is nagyon érdekelnek az eredeti okok, minket az okozat(ért) fizetnek..


Apa (mercució) itt te egy héten belül annyiszor véreznél el, hogy az orvosod nem is bajódna a vérátömlesztéssel..
És szerintem cigányembert nem láttál még békeidőben sem!


A judásnak mindig szar a fizettsége de kibiceknek sem sokkal több..

darabont
2009. augusztus 23. 21:25 | Sorszám: 323
Amúgy régi motorosként én ezt a típust már jól ismerem..
Abban merül ki a saját okossága, hogy másokat tart hülyének..
De hagyom neked, legyen ennyi pici sikerélményed.
darabont
2009. augusztus 23. 21:23 | Sorszám: 321
Nézd pajti ez lehet, hogy másnál bevált de nem én beszélek félre..
Szerintem az elmúlt 10-hszt nem kell benaplózni, hogy más is észre vegye..
darabont
2009. augusztus 23. 21:20 | Sorszám: 318
Cigi nem volt, ennyire hülyének azért enkit nem kéne nézni...
Annál az esetnél csak egy söréthüvely volt amit ha betáraznak egy gumikesztyűvel akkor máris cseszheted..

De amúgy te sem lehetsz valami nagy szakember ha még annyit sem tudsz, hogy mi számít ideális körülménynek egy heszínelés során..

Kár pedig én már helyetted összegyűjtöttem


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
darabont
2009. augusztus 23. 21:16 | Sorszám: 1515
Várjál máááár...
Ezt mondja neked rádaásul pont egy olyan ember aki svédbe él, na látod a svédek nem is voltak olyan hülyék, bár lehet az sem aki kiment...

Az olajválság után az amik rögtön átáltak az olaj "alapú" fedezetre, mert addig az az arany volt, viszont az aranyat az európai nemzetek és még sokan mások könnyű szerrel fel tudták halmozni, tehát így az rövid időn belül elértéktelenedett..
Nos nálunk éppen a rendszerváltáskor talicskázták ki az MNB-alól az aranyuknkat az összes kábé 75-tonnányi ment szépen mind el a fenébe zöldhasúért cserébe, aztán a dollár lassan hol mélyrepülőbe hol szintentartóba ívelvt..
Ekkor megpróbálták még más európai népek mellől is kivásárolni a felhalmozott aranykészleteket csak hát mások nem nagyon adták szóval lehet, hogy jó nyelvész vagy de nem vagy jó üzletember..
Mellesleg ezt is az a sok hazaáruló tette akik közül az egyik majdnem miniszterelnök lett..
És elmondásából pont azért nem vállalta el mert OV- bizalmát nem kapta meg..

Hát ehhez azért külsősként is gratulálok, de felmerül a kérdés, még vajon mennyi mindenről tud ez a Viktor..?
Lehet ha rendesebben figyeltem volna az elmúlt esztendőkben most nem kérdeznék ilyen hülyéket....


Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
darabont
2009. augusztus 23. 21:05 | Sorszám: 314
Akkor meg miért beszélsz hülyeségeket..?
Az utolsó esetben az áldozatok és az elkövetők között a világon semmilyen fizikai kontaktus nem valósult meg..
Sőt azok házához sem mentek túl közel, tehát valaki behajtott egy faluba egy autóval megált várt, majd két járókelőt lelőtt egy sörétessel..
én erről tudok a többi esetet meg nem követtem...
Erre kívántam engedelmeddel reflektálni, közben te ha itt ennél az esetnél találsz nekem dns-t akkor arra én azt fogom mondani, hogy azt valaki oda tette!


Ennyi kolléga..
A többi esetet meg nem ismertem..
Ezt meg már megnt nem én találtam ki,,, kábé most viszed le már a harmadik rovatot attól a ponttól, mint ahol én tartani szrettem volna...


GERINCES-egy lény lehetsz...


Téma: SÓLYOM LÁSZLÓ köztársasági elnök
darabont
2009. augusztus 23. 21:00 | Sorszám: 241
Maradjunk csak annyiban, hogy lehet Csurkát vén rókának sőt vén hülyének is nevezni meg amit akartok, de a poki úr(ék) a Csurka-félék talpa nyomába sem érhetnek.. és még az ilyen retek embereket a Fidesz ki nem gyomlálja magából addig lehet, hogy lesz még néhány elbukott vagy elcsalt választás, de én legalább nem teszek olyat hozzá,, hogy meg is érdemlik...
Ennyit a párbeszédről...
darabont
2009. augusztus 23. 20:57 | Sorszám: 240
Ez viszont sokkal jobban tetszett..
darabont
2009. augusztus 23. 20:56 | Sorszám: 239
Ezzel inkább egyet tudnék érteni, mint ahogyan azzal is, hogy talán azt a 230 ezer szavazatot nem úgy kellett volna megköszönni, poki úrnak mint ahogyan azt megtette..
Ennyire szemét nem lehet valaki, hogy egy kétkörös szavazáson az első után minden MIÉP-est hazaküldenek azzal, hogy nem lett meg a negyedmillió szavazat (ami igaz) de Csurka megmondta, hogy akkor a második körben elsétálhatunk és leadjuk a voksot a Fideszre..
Ez meg is történt ez a mocsok dög, meg nyilvánosan így köszönte meg...
Én is végigcsináltam ezt az egészet, hát tudod...
És volt még más is amiért én ma nem nagyon bírom őket..
De már le is írtam, szóval mind1..

Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
darabont
2009. augusztus 23. 20:50 | Sorszám: 312
Politikai indok(okat) keress akkor eljutsz elsőbb a megrendelőhöz majd a gyilkoshoz, csak akkor már nem lehet lerasszistázni a magyar nemzetet úgy kábé anglopp
99%-ban, persze az egy százalék az szintisztán liberális lesz
Más dolgokról is jó volna amúgy beszélgetni de ugye amíg ezek a ballasztok ki nem durranak addig nem kell..
darabont
2009. augusztus 23. 20:46 | Sorszám: 311
Figyelj már pajtás, én is olvastam kriminálpszco(t) egyéb iránt, nyolc éve még mikor négy hónapra adták a viszgát nem két hétre (üzleti alapon) kötelező is volt..

Annyit azonban mondj már el nekem, hogy a dns-begyűjtéséhez szükséges ideális feltételek úgy általában miről szólnak, segítek majd a google-ban a Látens (nyomoknál keresd)..

A mondanivalója megint nem ez lett volna, de számítottam a ferdítére..
Szólj ha összegyűjtötted őket..
Még annyit, hogy terepen kábé télen az ideális körülmény(ek) az esetet követő egy órán belül megszűnnek, vagy ha
azok mégsem szűnnek meg akkor az a nyom meg nem látens..

Szabadban valaki a falu szélén lelő egy vagy két embert, sem az áldozattal sem pedig annak házával nincs semmilyen fizikai kontaktusa, akkor milyen nyomot keresel
majd, a sörétet kesztyűvel tárazza az sem szövet hanem gumi..
De ott hagy neked egy hajszálat a földön mi..?
Ne nézzél már másokat hülyének..

darabont
2009. augusztus 23. 20:38 | Sorszám: 310
Köszi, hát sajnos már egy ideje én sem irigylem magamat
De talán ez az egyik ok (sok más mellett)amiért erre fújt a szél..
darabont
2009. augusztus 23. 20:36 | Sorszám: 308
Kamuból otthagyott nyomokról még nem hallottál mi...?

Én is uganilyen naív vagyok, de nem ennyire.


Téma: SÓLYOM LÁSZLÓ köztársasági elnök
darabont
2009. augusztus 23. 20:35 | Sorszám: 231
Formailag van, gyakorlatilag már nincsen..
Amikor a kétkörös szavazáson átszavaztunk a Fideszre rendesen meg is hálálták az első adandó alkalommal, gondolok itt Pokorni úr 2006-ban lezavart beszédére..

De az összes ember aki csak tehette, ma is létezik csak, vagy már totál párton kívüli, vagy a Jobbikban talált menedéket..
Szóval ami nem vész el az átalakul..
De szerintem nem ez volt a lényeg..


Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
darabont
2009. augusztus 23. 20:31 | Sorszám: 305
Ha játék akkor tudod, én ezt itt Dél-Borsodban rohadtul nem tartom viccesnek!

Téma: SÓLYOM LÁSZLÓ köztársasági elnök
darabont
2009. augusztus 23. 20:29 | Sorszám: 229
Nem pascal, te vagy a magyar szavazó és senki más, mindenki aki mást mond az ellenség
ezért kérnélek rá, hogy reggelre gyűjtsd össze azt a félmillió Jobbik szavazót akik nemrégen szavazatukkal is ezt kinyilvánították, és ...- ki őket mindenfajta párbeszéd helyett!
Ennyit erről..

De mondok neked szebbet is, kábé ugyanennyien vannak azok akik szintén jobbik szavazók, és el sem mentek.

Én is ilyen vagyok.


Téma: A szlovák titkosszolgálat lövi a cigányokat?
darabont
2009. augusztus 23. 20:22 | Sorszám: 303
Amúgy a cigánygyilkosságok ügyében most hallom, hogy megvannak a tettesek, gondolom egy hónapon belül el is ítélik őket..

Ma amikor már a dns- is hamisítható akkor bizony elegendő bizonyíték van arra, hogy mivel "profikkal állunk szemben" (eddig ezt hallottuk) ennyit a profiságról vagy a
dns-ről, szóval azt hiszem nem is ez az igazi probléma..

Szabadulna már a közbeszéd az ügytől, mert kezd visszanyalni a fagylalt, mint már oly sok minden visszanyalt ebben az országban..
Itt már előfordult ebben az ügyben minden és annak az ellenkezője is, ennyit a szakmai és a politikai hitelesség kérdésköréről..


Amúgy jártam már így én is, igaz otthon, azt hittem, hogy elkaptam a legyet miután nyoma maradt a mestergerendán amikor odacsaptam, de kiderült szinte pár percen belül, hogy az nem az a légy volt..


Csak azt nem értem, minek kenik naponta szét a szart, jellemtelenül, mikor a napnál is világosabb, hogy az ideológiát a politika kreálja hozzá, a rasszistázásról meg csak annyit, hogy használhatná a közbeszéd ezt a sémát akkor is, amikor cigány az elkövető és magyar származású az áldozat!


Más: a gárda és azok utódszervezetei nem járőrözhetnek sehol az országban (max illegálisan) megint mások (ellenben) dzsippekkel fainul festenek mikor lezárják az utakat sőt, állig felfegyverezve maguknak keresik a bajt, még egyszer valaki jól szájba nem .. -ja őket..

Csak nehogy ez a fagylalt is visszanyaljon..


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
darabont
2009. augusztus 23. 20:03 | Sorszám: 1510
Javítanom kell mert most látom, hogy az említett hsz- a Sólyom rovatba került..
Bocsánat de elképesztő ez a fórumpörgés
darabont
2009. augusztus 23. 20:00 | Sorszám: 1509
A szavazásos részt a sorskérdéses rovatban fogod tőlem megtalálni, épp most írtam le, érveltem is igaz marha röviden, de talán a lényeg így is érthető lesz..

Téma: SÓLYOM LÁSZLÓ köztársasági elnök
darabont
2009. augusztus 23. 19:55 | Sorszám: 223
Aki pedig túlbuzgóan ragaszkodik az elveihez annak bizony üres marad a gyomra, de aki részrehajló az megjutalmaztatik..
Kábé ilyen szavakkal kezdődhet az ellenzék bibliája..

Ami nékem nem probléma, csak akkor mindenki ahhoz a falhoz simuljon ahonnan oltalmat vár, én sem megyek ma már
többé a Tálai Bandi úrhoz, elég volt vele egy alkalommal beszélni, nem is bírta tartani magát az első öt percben leengedett, miután az első percben rájött, hogy én nem vagyok szentistváni,, de legalább nem volt képmutató, igaz a végén finoman jelezte az (erőviszonyokat) és
én pedig jó keresztény ember módjára azt megértettem..

Nem kell megmondani, nekem sem hova fogok szavazni..
A szocik megmondják sőt viszenk is autóval ha úgy kérem ezt már tudom..
De azt is, hogy a nem szocik pedig kibérlik a szomszéd város legnagyobb éttermét és egész napos dínom-dánomot fizetnek a hazai kisebbségnek szintén a szavazatokért, nem tól régóta de most már ezt is tudom..
Ez meg nem egy coming out, hanem 2009-ben a magyar valóság
az egyik kutya a másik meg majd még eldönti.
Na akkor más egyebet mára már nem is érvelek.
Egyeseknek ezt is elég lesz feldolgozni..


Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
darabont
2009. augusztus 23. 19:41 | Sorszám: 1501
Üres padlásnak bolond lesz a gazdaasszonya is, ezt ne felejtsd majd el..
Meg azt sem, hogy ekkora fék után milyen rohadt nagy érdem lesz majd megint, hogy ha sikerül újra az 1977-es szintet elérnünk, mert hetvenhétben mindenkinek volt munkája és fizetése meg lakása, mégha szükséglakás is volt ugyan de volt..
Ennyit a fejlődésről..
darabont
2009. augusztus 23. 19:37 | Sorszám: 1500
Labda nélkül is lehet labdázni..
Vagy itt a másik, tudjuk, hogy minden rosz (de nem nekünk)
Majd jövünk várjatok..
Mindenki csak vár és amikor már az iskola falai összedőltek, mert nincs pénz tatarozásra, mi akkor is azt mondjuk, hogy tartsatok ki..
Eszement baromságokkal traktálnak bennünket minden nap amiben csak egy biztos pont van azt meg úgy hívják, hogy kilátástalanság..
De borúra derű jön ugye,(?) feltéve ha talpon lesz még akkor majd valaki..
Mert a szabad ég alatt is lehet aludni, csak nem érdemes (főleg télen nem)..
Állandó kampány az életünk évek óta nem tett le az asztalra senki semmit sem, de mindig az vesz onnan el, és mi tűrjünk el mindent..
ksözi nem panaszkodom, elvégre jövőre választások lesznek..
darabont
2009. augusztus 23. 19:07 | Sorszám: 1489
Amúgy meg azt sem értem, milyen ország az ahol egy evidens
dolog napokon keresztül főcím lehet (mert ezt még kábé szerdáig fogja csócsálni a sajtó a tévéhíradókkal és az összes véleményműsorokkal egyetemben, azt ide a rozsdást, hogy semmilyen nemzetközi következménye nem lesz, nem is lehet mert aki ma kormányozni szeretne az jelenleg ellenzék..
Mi meg itt maradunk a saját problémánkkal mint már annyiszor 2002-óta.. !(?)
Az ilyesmin nem kell vitatkozni uraim, van sok más méltatlan dolog ami nem utolsó sorban magyarellenes (rasszista= értsd!) azt még bemondva sincs pedig naponta 10-50 ilyen főcím lehetne, miért nem az kapja meg a megfelelő felületet..?
darabont
2009. augusztus 23. 18:41 | Sorszám: 1485
"Már a villamos is aluszik....."
azt hiszem én is megyek
darabont
2009. augusztus 23. 18:31 | Sorszám: 1483
Tudod ha te valamit a valószínűségre alapozol, akkor abból ritkán lesznek száraz tények.
A másik, hogy az indiánok mint olyan hogyan és mi módon védekeztek vagy előtte kiket mészéroltak le, oda meg csak annyit, hogy nem is papoltak senkinek a demokráciáról, a párhuzam örülök még mindig nincs meg...
darabont
2009. augusztus 23. 18:28 | Sorszám: 1482
Ott van Ivánka topikjában a 102 hsz, azt tanulmányozgasd
utána meg lehet kiabálni ezerrel, hogy ki és hogyan mivel érvel..
Mert ha a kendőzetlen igazság valaki által leírottan úgy jön fel a felszínre mint az elvezetés nélkül hagyott szenyvíz, az persze nem érdekes..

Amikor még nem itt laktam akkor még én is ezt azt bevettem, de három éve sincs, hogy itt lakom és most olyanokkal vitatkozom akik álítólag értelmesek, bent több barom van amúgy bárhol máshol vidéken, meg is lehet azt nézni, hogy néz Budapest.
Ne hidd, hogy arról is kizárólag a Demszky tehet..
Amikor elhajingálnak mindent még akkor is ha három kuka van elhelyezve tíz méterre akkor nekem ne mondja már meg senki, hogy hogy kéne..
Sokaknak jó az a szar és mocsok amiben van vagy amiben élnek, mert addig is bármit elhihet bárkinek..
Majd ha egyszer itt valaha is rend lesz, az nem onnan mérve jön majd le, hogy Fidesz vagy nem Fidesz, hanem onnan abban a Fideszben kiknek és milyen hely jut..
Kíváncsian várom az új Felállást!
De a kiváncsiság legalább nem azonos a becsapottság érzésével.

darabont
2009. augusztus 23. 18:20 | Sorszám: 1480
Most őszintén minek tegye, aki megteszi az vagy válasz nélkül marad, vagy még annál is borzalmasabb dolog történik vele..

Milliószor leírtam én is azt nem egy alkalommal, hogy akiket te csak a tévében látsz ha egyátalán oda elmennek)
úgy amúgy amikor nem a szereplés foglalkoztatja őket mit művelek.

Az emberek nem hülyék ezért könyvelheti el ma mindenki azt amit magának elkönyvelhet!
Egy városban élő polgármester aki fogadóórát tart beszél emberekkel majd homlokegyenest
nem azt csinálja airől papolt ezerrel, hamarabb odakozmál mint a tüzön felejtett tej!

Ki kéne jönni a nagyvárosokból ide fel északra vagy akár le délre, de nem egy hétre, hanem egy életre ahol szintén életvitelszerűen kpona fel az állad akármibe hiszel és és akárkivel beszélnél is!

Ezt kéne ennyi haver..

darabont
2009. augusztus 23. 18:02 | Sorszám: 1476
Emlékeztetnék itt most mindenkit arra, hogy anno a kontinens az indiánoké volt és talán azt is tudja mindenki, hogy éppen ezért nincsen olyan hogy "amerikai".
Adva volt egy betelepülők által meghódított kontinens ahol aztán mikor már az ott egybegyűlt emberek túl sokan voltak, szépen lemészárolták az őslakosságot, majd
új államot alapítottak, egy régi törzsi kultúra és egy (hús vér nép) élő emberi közösség helyére.

Ezt nemrégiben írtam zárszóként, egy másik hsz-ben.
Tökre érdekes, hogy ma ez az állam írányíthatja a világban zajló folyamatokat és egyre gyakrabban hivatkozhat a demokrácia intézményére..

Még szerencse, hogy ők amúgy csak lelkes felhasználói és nem kitalálói ennek a nagyon derék társadalmi berendezkedésnek, mert ha így volna még annyira sem kéne tisztelnünk és megértenünk e fogalmat mint amennyire most kell.

Az is jó, hogy elég nagy ez a kontinens és régen sem volt kisebb ahhoz, hogy az őslakosokkal valami értelmes és demokratikus szellemben kiegyezzenek ergo ma az indiánok nem rezervátumban élnének és nem annyian lennének mint amennyien most vannak, ezzel a monológgal mára minden bizonnyal azonos jogok is társultak volna a szóban forgó népcsoportnak..
Egy állam nem attól lesz demokratikus vagy igazságos, hogy néger származású az elnöke.
Más múltat idézve pedig ez az állam önmagát nullázza le, legalábbis erkölcsi értelemben én megvetem.

A tök demokratikus hozzáállás biztosított volna mindjárt két kultúra és népcsoport együttélését is, ideértve napjainkban akkor ma egész hiteles ország volna számomra minden, ami onnan üzenetként elvándorol ide a vén kontinensre.
De ha meg már nem így történtek a dolgok anno akkor ne már ez az ország adjon nekem (vagy másoknak) a hamis prófétáin keresztül útmutatást és éppen annyira tartsa magát távol Európától mint amennyire az tartja magát tőle..
Sajnos ez nem így van..

Nem azért írom ezeket, hogy másokat szekáljak, vagy hogy mindig mindenben vitatkozzak másokkal, csak keresem a közös pontokat, de úgy nem találom meg, ha közben senkit sem érdekel az, hogy amire vagy akikre hivatkozik az vagy azok 100%-ban mind ideológiai értelemben mind pedig a valóságban hamisak és hiteltelenek..

Formálnék jogot tehát imigyen arra, hogy uram bocsá nálam kevesebb hazugság tündököl, ezért felvenném a kesztyűt bárkivel, ha nem lejáratott és hamis lózungokkal jönnének!

darabont
2009. augusztus 23. 17:37 | Sorszám: 1475
Akkor ez most egy ékes példája volt annak, hogy egy darabon(t) sem kizárólag csak parancsot teljesít, hanem ha kell akkor gondolkodik is.

Egyéb iránt bírom nagyon amikor egy látványos tüntetés
alkalmával elfogy az összes droid érve és előjön hátulról olyanokkal (civileknek), hogy idézem "ő csak a parancsot teljesíti".
Nagy kár, hogy butaságok helyett nem inkább az igazat mondja, azzal ugyanis még lehetne mit kezdeni, azzal
viszont nem, hogy mások szemébe hazudik!

Hol van az megírva, hogy egy jelvény mögé, vagy bármilyen elöljáró által kiadott parncs mögé bújhat az aki eljár (intézkedik).(?)

De ellenben ha azt mondaná, hogy figyeljen ide uram, uraim, hölgyem stb.. nekem is van családom, sőt mivel nem tudtam elérni telefonon őket, lehet ők is itt vannak valahol, engem egyetlen polgári (már ha van) szakmában sem vennének fel, vagy ha igen akkor még a mostaninál is
kevesebbet vagy alul fizetnének, nekem sajnos ezt kell csinálni mert számunkra ez adja a biztos megélhetést!

Márpedig innen fúj a szél, de hazudni bizonyosan nem kötelező, még nekik sem..
A másik érvem:
Aki ilyen helyzetben van, az (lőhet könygázgránátot a levegőbe is) meg lőhet a tömegbe vagy fejre is..
Ez is csak felfogás kérdése, a parancs meg minden esetben
teljesül, már amennyire én ezt jól értem..

Másik: mondhatom valakinek azt is, hogy (erre és erre) meneküljenek, ha már a fegyveremet nem is adhatom át, meg mondhatom azt is, (hogy ot vannak, és közben folyik a számból a vér) miközben ezt kiabálom...

Szóval viszonyalgos hazánkban ma minden..
Csak egyvalami nem, ezt úgy hívják: GERINC!

darabont
2009. augusztus 23. 17:20 | Sorszám: 1471
Jah.. persze ezt meséld be majd másoknak..
Ma egy kontinens vilgvezető katonai (mégha gazdasági nem is) hatalma is pont ugyanezt szétrágott csontot dobálja és hírdeti, sőt ha kell maga is ugyanolyan eszközökhöz nyúl, mint amilyen ezsközök segítségével anno megszabdult az őslakos indiánoktól!
Tudod az eltűnt népek és kultúrák ma szórványban élő rétegei ma nem nagyon osztják ezt a nézetet, pláne akkor, ha pont a farkas tart nekik előadást arról, hogy kizárólag növényevő.

Mások farizeus gondolatainak bemagolása helyett, használd ki az internet adta lehetőségeket és imádkozzál, hogy a magyar nép ne az indiánok sorsára jusson..

darabont
2009. augusztus 23. 17:02 | Sorszám: 1469
A demokrácia nem más mint a diktatúra hosszabb távon működőképes változata.

/én/


Téma: Bächer Iván cikke --
darabont
2009. augusztus 23. 16:54 | Sorszám: 114
Persze, hogy nem, csak tudod a dolgokat összetett értelemben nézem még akkor is, ha egy Ivánka tollat ragad és nem csupán annyit szűrök le belőle, hogy neki üzleti alapon anno nem annyit ígértek mint amennyit végül sikerült kiszednie a rendszerből..
Megsértődni egy dolog, hazudni egy másik és tollat ragadni egy harmadik..

De mikor valaki mindhármat összekeveri, majd egy remixként pont azok nyakára zúdítja akik már amúgy is eleget hánytak éppen az ő viselt dolgaik miatt, az már valahogy gusztustalan.

Volt egy barom amerikai film még régen DNS Kampókéz (vagy valami ilyesmi című azt hiszem)

Az elején elmesélik benne, hogy a szörnyű csúnyabácsi legendás története hogy született..
Azt is elmondják benne, hogy azóta ha a tükör előtt valaki egymást követő alkalommal ötször is kimondja a nevét akkor borzalmas figura életre kell és kivégzi mint
egy állatot..

Perzse fiatalok körében a história hamar szárnyra kell és rendre megjelennek a már hús-vér áldozatok is, szóval a hiedelem magyarán fizikai rémálom lesz, ahol természetesen igaziak a későbbi áldozatok is..


Na Ivánka is így van hazánkban a nemlétező fasizmussal, addig mondogatja tükör előtt, hogy kampókéz amíg valaki ki nem nyúl onnan és....... - atöbbit nem írhatom le, mert az már a nyugalom megzavarására adhat okot, kis fül meg nincs, hogy a portál max hány éves kortól nézhető

darabont
2009. augusztus 23. 16:36 | Sorszám: 111
Ivánka amúgy saját koholmányának végén kijelenti azt, hogy a fasisztákra fog szavazni, csak azt nem teszi hozzá, hogy melyik országban persze, mert ha ugyanarról az országról beszél amelyben mi élünk, akkor ki kell ábrándítsam, nálunk lyen opció (jelenleg) nincsen!

Innentől az egész mondanivalóból az utolsó mondat az érdekes, mert azzal az egy mondattal tematizálja a közbeszédet!
Persze kinek tűnhetne fel ez, mikor onnan kapja fel mindenki a szalagot, hogy jah.. fasizmus á vagy úgy szóval a jobbik és már el is van a dolog intézve..
A szónak még a legtisztább értelmében sem vádolható egy olyan párt pláne ilyen közállapotok mellett sem fasizmussal sem pedig nácizmusal, aki jelenleg egyedüliként nem csak zászlajára tűzi saját hazájának védelmét és az abban élőket, hanem viharsebesen cselekszik és védeni próbálja legalább azokat akik ma már nem kellenek senkinek sem! Amúgy bő félmilliónyian vannak
ezek az emberek, innen pedig minden értelmes államban a párbeszéd az ami szóba jöhet, nem pedig az, hogy na akkor ezt a félmilliót vagy áttérítem vagy szó szerint lassan kivéreztetem , ozt megszűnt a probléma ha majd az utolsó szál emberke is elesett..
Így még az állat(ok) sem cselekszenek, mert azok is csak annyit ejtenek el, amennyivel saját pusztulásukat túlélhetik, értelmetlenül nem gyilkolásznak még az állatok sem!

Amúgy az is vicces, hogy pont azok beszélnek rendről akik
lopnak csalnak hazudnak és védtelen állat(okként) kezelnek
mindenkit aki ellenük szólni mer, de a pénzüket azért elfogadják, sőt elveszik!

Őszinte gratulációm, tenném hozzá rögtön a gyűlölet a gyávák fegyvere...
Sokan vannak még így ebben az országan akik nagyon hangosan ordítanak, holott nem hogy nem ég a házuk hanem még a lábtörlőjük sem..

De ők magukra vállalnak minden fizikai és lelki sérelmet, úgy, hogy annak soha közelében nem jártak, aki meg valóban élő adásból igazolja, hogy üldözik nyírják és szó szerint írtják mint a parlagon a füvet az meg nehogy már egy árva szót is szólni merjen, inkább vessen magára mert azért kell úgy élnie mert az igazi szemétládákkal nem fúj egy követ és még az sem vállhat előnyére, hogy neki köze van a saját hazájához, csak ez már egy ideje nem mentő hanem súlyosbító körülmény lett..


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
darabont
2009. augusztus 23. 15:56 | Sorszám: 519
Ez is jó, bár nálam még mindig a múltheti pár sor viszi el a prímet a cikk lényege a következő volt..

Sajnos nem szó szerint mesélem, mert eleve egy olvasói hsz-volt sajnos nem innen, a visszakeresése, pedig merőbben macerás..

Egy tag egy közszolgáltatók által még valahogy elüzemeltetett járatára felszállva arról értekezett hosszan és hangosan a buszon ülőknek, hogy micsoda szemét a szóban forgó politikai párt és tudja meg mindenki hogy zs-betűs körök pénzelik ám a szervezetet, meg különben is, hogy gondoljuk mi azt egyszerű vesztesek, hogy pont ezt a tömörülést ne tartaná kézben a világban folyó hazai zsé betűsök maroknyi intézkedő alszervezete..

A buszon persze semmilyen általános kétkedés vagy különvélemény nem volt talán pont azért, mert ez még a szél(jobbank) kikiáltott emberek ingerküszöbét sem találta el, hiszen azoknak az emebreknek már vagy három négy esztendeje sokkal kézzelfoghatóbb élményei vannak..
kezdve onnan, hogy egy egész ország rendőrsége üldözi őket az év bármely napján bárhová is mennek..

Mindegy ma már az is, hogy van e náluk magyar zászló avagy nincsen, hogy a történelmiről már ne is beszéljek, ma már egy ing vagy egy fekete surranó is alaklmas lehet a vegza(túrákra) ahol sem semmilyen indoklás nem szükséges a rendfenntartók részéről, sem pedig bármilyen ok vagy alapos gyanu.

Itt már reakciós az is aki egy tüntetés vagy rendezvény mellett csak elsétál úgy, hogy annak sem bámészkodója sem pedig résztvevője..

Tök vicces is lehetne ez, ha mondjuk nem ebben a hazában folyna ez a ma már napi gyakorlat, bár amikor hazánk legutóbb ilyen napi problémákkal küszködött annak egy nagyon csúnya 56-lett a vége..
És akkik(nek) vérei az szovjet tankok láttán sem szaladt el azok(nak) sarjai vélhetően most sem fog, bár ehhez egy cseppet azonban gondolkodni kéne...

Nem buzdítottam senkit semmire, még mielőtt valaki megint elszaladna moderációért, éppen hogy arról mesélek itt, hogy egyes elemek már attól sem riadnak vissza, hogy egy buszra felülve hangos bemondóként ilyen marhaságokat híreszteljenek..

Amúgy be kéne húzni a vészféket mert a zsé betűs rendszerügynökök pont, hogy az ilyen megnyilvánulással buktatják önmagukat le.


Téma: Németh Miklós az MSZP titkos ME-jelöltje?
darabont
2009. augusztus 23. 15:29 | Sorszám: 62
Magam is láttam az adást, és azt le is töltöm minden héten!
Éppen hogy ki volt tárgyalva az a része is, hogy napnál világosabb a történet, a hatvan felettiek 60/40 %-ban a szó hétköznapi értelmében igenis koruknál fogva is tisztában vannak vele, hogy ki volt és mikor az említett személy, illetve a kérdéses ember akkori szerepével is tisztában vannak.
Ellenben összezavarni pont hogy a fiatalabb korosztály(okat) lehet Németh visszatérésével, hiszen az nem mindegy, hogy egy ma harminc éves vagy még annál is fiatalabb ember hány történelemkönyvből tanult, mert ott már teljes a zűrzavar és itt van szerepe az apuká(knak) és anyuká(knak), mert innentől kezdve nem mindegy, hogy ezeknek a fiataloknak a szülei, mikor milyen szerepet vagy társadalmi réteget fedett le az akkori időkben..
és Kondor Katalin ezt meg is jegyezte..

Mert, hiszen az ember elfogult lehet a saját rokonai vagy a közvetlen csaláttagjai véleménye által pont akkor, ha az nem is nagyon derül ki, hogy miért ez vagy miért az a szülő(k) véleménye..

Az útmutatás sok esetben lehet téves, de utolsó eset, hogy valaki hosszabb vitákat vagy nézetkülönbségeket vállaljon fel családján belül és ezt ismerték most a szocik fel..
Persze ez arányaiban lehet sikeres de az esély itt is kétes, a dolog nagyobb pusztítás nélkül azonban kifullad, tehát érdemesnek látták megpróbálni, többet a mostaninál már amúgy sem hiszem, hogy veszthetnének.

A beugró ember visszatérése tehát a vörösbegy(nek) nagyon is jó húzás, de remélem idő előtt hullhat le a lepel, sokak vagy adott esetben mindenki számára, mondhatnám azt is, hogy ez ma mindenkinek elemi érdeke..
A hitelesség kérdése régóta napi életveszély(es) terep a vörösbegy(nek) ezért is ránt be mindig egy látszólag külsős embert.
Az meg már más kérdés, hogy itt ki és mit tart külsősnek!
Mert véleményem szerint az akkori MSZMP első embere épp annyira külsős elem, mint mondjuk egy biliárdasztal életében a dákó amivel löknek, vagy akár a golyó ami nem utolsó sorban a játék nélkülözhetetlen része.


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
darabont
2009. augusztus 22. 16:50 | Sorszám: 471
A szó olyan értelmében egyetértek, hogy a Bolsevik magyar megfelelője a = többség, még a mensevikek alkotják a = kisebbséget.
Remélem, ilyetén még jó darabig a "többség" -hez tartozó elem leszek jómagam is, bár az is meglehet, hogy egy tekintélyes kisebbség irányít ebben a hazában már igen régen..

Ami egyszr elveszett...


Téma: Németh Miklós az MSZP titkos ME-jelöltje?
darabont
2009. augusztus 22. 16:02 | Sorszám: 58
Igen hát azt hiszem a saját sazavaimmal összecseng ez a kis szösszenet, de persze ezt is illő az egyszerű ember nyelvezetére lefordítani, mert néhány pont elég aljasul
és gátlástalanul valósult meg.
Nosztalgia gyanánt, pedig mindenki gondoljon, a nyolcvanas évek végén vagy a kilencvenes évek elején zajlott kis történetekre, mert gondolom sokaknak volt "osztrákba" járó szomszédja, vagy sokak magyarázták szűntelen kitartással azt, hogy most "nem dolgozni" hanem kivárni kell, illetve komám neked mennyi pénzed van,, na erre meg erre add azt nekem ide, és én eennyi időn belül majd neked abból ennyit meg ennyit vissza adok stb...
darabont
2009. augusztus 22. 15:49 | Sorszám: 57
Egy biztos, sokan sokfélét mondanak azokról az időkről, de én utólag azt hiszem el amit látok.
És amit látok annak másképpen látom az előzményeit is, mint ahogyan egyesek..

Az osztrákok nem álltak szarul már akkor sem, őket a magyarság pedig rohadt biztos hogy nem 1987-91-között tömte ki, a szinestévék és a hűtőgépek meg a tonna számra
vett milka csokik és egyéb kommersz de itthon menő italnak szánt üvegcsék egy nagyon kis szelet a történetben!

Az osztrákok a Monarchia alkalmával lettek általunk igen tekintélyesen kitömve ami 1867-ben a Kiegyezés után következett be!
Trinanon alkalmával pedig még a Felső-Őrvidékünket is haza vihették, tették ezt jogtalanul és méltatlanul, hiszen az első vh-ban közösen harcoltunk, de ezek szerint mégsem közös vereséggel fejeztük azt be!

Ezek eddig a száraz tények.
Az is tény továbbá, hogy nagyon jól megfigyelhető volt a kilencvenes évek elején az a tudatos gyárfelszámolás és leépítés amit terveszerűen a magyarság ellen követtek el, igaz ezt már teljesen minden nagyhatalomtól független!
A határnyitás alkalmával 42-ezer volt NDK-ás emberke szalad(hatott) ide menedékért, minek után 89 novemberében
leomlott a berlini fal és kelet-nyugat egyesülhetett!
Az is tény, hogy az akkori német kormány kezdeményezte a későbbi Antall kormány számára az adóságelengedésünket, de ezt az akkori éra olyan jogcímen visszautasította, hogy idézek: NEM LEHET MERT EZ NAGYMÉRTÉKBEN RONTJA A NEMZETKÖZI HITELFELVEVŐKÉPESSÉGÜNKET! pedig ez baromság volt, hiszen a valutaalap akkor már minket több mint hét esztendeje folyamatosan pénzelt!(1982!)
De persze több kellett, mert akkor még csak óvatosan osztottak vissza az akkori felvett lóvékból, más(oknak) adtunk ugyanis mert a saját országunk építésére akkor ("sem kellett").
Szar dolgok ezek, de sajnos így mentek a dolgok és ez ma
meg is látszik mindenen..

A későbbi állami struktúra kitaláélta, a vállalkozósdi-nak becézett modern céhesdit, megint újra felfedezve a "spanyolviaszt" hiszen rá két évre egy utcán belül hat üveges és nyolc asztalos lett, amivel később az lett a gond, hogy saját magukat telítették meg, és mivel akkor még sokaknak "csak" ipari szakmája volt másra nagyon nem vállalkozhatott vagy nem mert!

De túlkínálat lett, ez nem is csoda, az államtól kapott ideiglenes tré kihúzó megoldás(t) sokan ezért használták ki rosszul,mert aki abból a pénzből becsületes megélhetést
keresett, az tulajdonképpen saját "Társait" anulálta le!

Még mások mindenféle alantos ügyekre és cégekre kezdtek spekulálni akkora meg már tehették is, mert 87-től kezdődően a kétszintű magánbankrendszer megjelenésével az ahhoz kapott kezdő állami hitel(ekhez) további banki hiteleket is fel lehetett venni, ami összerakva tekintélyes summa lett!

Ezt a lóvét már sokan elég sok gonosz dologra felhasználva fialtatták meg és nagyon sokan vissza sem fizették később egyiket sem..
Ezért aztán az állam a magánbankokat tömegével konszolidálta szintén közpénzből vagyis az adófizetők bánhatták meg, hogy néhány törtető és piacot vevő megámbank felelőtlenül adott ki hiteleket töb százmilliós tételben!

Senkinek nem származott kára belőle aki felvette annak sem és aki adta annak sem, hiszen aki meglépett a lóvéval, az meglépett és mára "nagyember lett" a banknak meg az állam adta vissza újra az induló tétet, tehát csak azok szomorkodtak akik tisztességgel szerettek volna kezdeni valamit az életükkel!

Arról nem szólva, hogy 98-tól rohamosan nőtt a számuk az egyetemekre jelentkezőknek, és sokan el is végezvén azt, nem az egyszerű életben kezdtek el gondolkodni, tehárt új iparosok nem keletkeztek a régiek pedig már csődbe mentek
..

Sorolhatnám még de pofátlan tolvajlások korszakát most inkább ha lehet nem idézném fel..

darabont
2009. augusztus 22. 15:14 | Sorszám: 55
Erre nem tudok válaszolni, mivel az említett témakör(ről)
szinte semmit sem tudok, talán pont azért mert az akkori prominensek gondoskodtak róla, hogy ha volt is ilyen, az máig kevesek titka maradjon, de annyit tudok, hogy 1956-ban még volt munkásosztály, ezért FORRADALOM is volt!

Na most, nem vagyok rosszindulatú ember, de azt kell mondjam, a történelemből még olyan emberek is okulnak (néha) akiket soha semmilyen körülmények közt nem a jószándék vezérel!
Ezért aztán egy dolog volt amitől ők már 1985-től kezdve
folyamatosan baromira féltek, és ezt a valamit úgy hívták, hogy:MUNKÁSOSZTÁLY!

Azért, hogy az állítólagos (MEGEGYEZÉS)vértelen és ellenállás nélküli legyen, a munkásosztályt elsőbb fel kellett számolni.
A maradék(nak) is adtak valamit, ők lettek a messziről jött soha el sem ment vállalkozók akikkel kősbb aztán a fent említett réteget össze lehett ugrasztani, arra az esetre ha nagyon elégedetlenkednének..
Pont azért, hogy később olyan társadalmi réteg is legyen akik(ről) már úgy lehet beszélni, hogy aki akar érvényesülni az állami munkahelyek nélkül is érvényesül, és rögvest megjelentek az egyforintos gyártulajok, meg a az ügyeskedők akik az államtól fevlvett és később vissza nem fizetett 300 ezret felmarkolva akármibe belefogtak, és ha az totál törvénytelen és illegális volt később nagyon sikeres is lehetett, de ha valaki egyszrű üveges lett vagy asztalos belőle az két alatt tönkre is ment..
Csak hát ugye aki időt nyer az életet is nyer, ezt még 91-ben megfejelte a rendszer egy műbalhéval, ami nem volt más mint a taxisblokád, mert ne értsen félre senki, ez sem az eredeti okokról szólt hiszen emlékeznek még sokan a hatvanöt %-os benzináremelésre, itt is az igazi ok, a társadalmi rétegek egymásnak eresztése volt!
Értelmes ember ma már nem kérdez olyat hogy miért ötven valamennyiről a brenya felemelve 100 forintra, majd utána
persze két hétre visszacsináltak mindent a népek "haza mentek", majd újabb két hét múlva igaz ugyan több részletben de megint 100 pénz lett a benzin, de érdekes mód többé soha senki nem taxisblokádozott, pedig nem ment többé már száz alá le a benzin ára de akkor már mindenki a világpiaci árat elfogadván mindent szépen tudomásul vett, a szadesz meg beszaladt a posztkomcsik védőernyője alá és ezzel a húzással 1994-ben választást nyert amit ráadásul közös koalícióval tett meg, és az emberek akkora nagyjából már totál nem értettek egy szót se..

Most sem értenek még sok mindent, de azt már sokan látják, hogy nincs a házban kenyér(re) aszámla meg otthon tornyosul, ha még van egyáltalán otthon, jobb helyeken még csak a villany és gázóra van leszerelve, de van ahol már a zárcsere is megtörtént..


Summa summárom MUNKÁSOSZTÁLY nélkül nem lesz többé 1956- és ezt ők akkor is és most is nagyon jól tudják!

darabont
2009. augusztus 22. 14:48 | Sorszám: 53
Az elmúlt pár napban nem követtem az eseményeket, egyfelől azért mert azok a magyar emberek sorsát tekintve továbbra is, megalázóak és kilátástalanok maradtak,
illetve nem nagyon értem rá, de Németh úrról (th)-val csak annyit, hogy nem nagyon értem mit is kellett neki 87-88-as kormámyzása alkalmával hallgatnia és tűrnie..
Az is lehet, hogy nem tetszik neki, hogy húsz év zsibbasztás után mára szinte mindenki számára világos az, hogy az az egy év miről is szólt, hogyan készítették elő
az utódpárt(okat) valamint a vagyonátmentéseket illetve a multitőke szabályozatlan térnyerését (korlátok nélküli beáramlását)!
Akkor elaltatták a népet, elküldték a fél országot munkanélkülire, a másik felét meg többnyire állampénzen vállalkozni a (semmire), csak hogy addig se kelljen vele foglalkozni igaz az akkor még először két majd egy évig járt a munkanélküli segély, szemben a mai maximum 270 nappal!
Persze, ez is része volt a tervnek, a terv az volt, hogy lehetőleg minél kevesebben foglalkozzanak azzal az emberek, hogy eztán hogy lesz..(?) Az emberek pedig töbnyire nem kérdeztek!

Aki(knek) a munkahelye megszűnt ment(ek) társadalmi munka vagy tüntetés(ek) helyett a kocsmába, így fordulhatott elő hogy olyan iparvárosok estek el mint a hatvanezres
lélekszámú csepeli erőrmű vagy a tízezres Lampart, de ugyanitt megemlíthető még a MAHART, vidékre utazva Diósgyőr vagy Miskolc, hogy az ózdi kohászati üzemről már ne is beszéljek..
Német(h) úr Antall bácsi kezét fogva a többi (poszt)elvtárssal jelenti, hogy magyar honban a: Munkásosztály, =1991-re teljesen leépítve, irány a mezőgazdaság, na az már cseppet hosszabb folyamat volt, de az elvtársak jelentik bár uniós segédlettel ugyan de 2006-2009-re szintén kivégezve!
Minden megy (és ment is) a levesbe!

Azóta a munkanélküli lejárt amit addig adtak már régen elfogyott, a fentebb említett helyek városok és helyszínek peidg vagy elcigányosodtak, vagy mára teljesen elnéptelendtek..

Nincs miről már tárgyalni, akkor meg pláne nem, ha napjainkban valaki mindezért 2009 Augusztus 20-án állami kitűntetést átvehet, és azt még meg is képes ideologizálni olyanképpen, hogy
egy mondattal mártírt farag saját magából szintén nagy nyilvánosság előtt és persze továbbra is ember nem akad jószerivel aki megcáfolná őt (őket).
Itt tartunk ma.

Nem hiszem, hogy bármit is kéne még ilyen előzmények és utózöngék után írni vagy mondani..
Ha csak annyit nem, hogy ha létezik még emberi jóérzés vagy megbánás ebben a magyar hazában és azon túl, akkor ezek az emberek remélhetőleg már nem sokáig teszik azt amit tesznek még mind a mai napig bűntetlenül!


Téma: Mi lenne, ha összefognánk..
darabont
2009. augusztus 17. 23:59 | Sorszám: 83
"Isten mentsen meg minket akkor!"---> ÚGY LEGYEN..!!

Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
darabont
2009. augusztus 16. 22:14 | Sorszám: 283
Na végre egy értelmes ember
Már azt hittem hogy csak az a kettő-három van akikkel
itt néha összefutok
darabont
2009. augusztus 16. 22:11 | Sorszám: 281
Bocs pajti ez fontos volt, amugy nézz már utána gyik-ban mert ott kiemelés(ként) szerepel
Ha meg átírtátok akkor legalább mondjátok meg
darabont
2009. augusztus 16. 22:04 | Sorszám: 277
Mit és hogy lehet ma a leggyorsabban azonnali bevételre váltani, ez a személet irányít ma mindent!
Ez az egy mondat mindent megválaszol, legyen az a hazai magánbankok kérdésköre, vagy a magyar állam költségvetése, vagy egy Centrum
parkolási társaság, ahol kitalálták az önkormányzati képviselők (belvárosi) hogy útépítés helyett, meg úgy anglopp építések helyett zavarjuk inkább el
a belvárosból az autózni és parkolni vágyókat, majd az abból vett pezsgőkkel ünnepeljük meg, hogy dugómentes "fővárost" építettünk..
Inkább mástól volna mentes.. (le sem írom, mert már csak egy IP-van az meg másra kell )

Ne értsetek félre én is drukkolok a győzelemhez, le is írom ahol csak tudom, de eget rengető ebben a táborban is a hitel és a jellemtelen vezetők száma,
amit mihamarabb ki kéne gyomlálni, különben bedarálja önmagát a párt akárcsak a szintén zenész vörösbegy
Ez nem játék itt ma akkora a nyomor és az irigység, hogy még egy makuláltlan szerveződés, kitartó és álhatatos résztvét mellett is, az újonnan érkezők ezernyi
aljasságnak és gazemberségnek lesz kitéve..
Bármennyi pénz (rendelkezésre áll már ma azoknak) akik onnan is kivásárolják majd azt aki gyenge.
A céluk az egység meggyengítése lesz majd és a további hiteltelenség árnyéka, melyben a főcél a tartós bizalomvesztés lesz!
Annak aminek most készül neki a következő kormány, ha nem sikerül nem egy választás, hanem egy polgárháború lehet a vége.. ne legyen teszem hozzá rögtön, nekem is van családom és igazi bajban csak akkor volnánk ezt én is tudom, sajnos az ilyen..
Pontosabban olyan,,,
Olyan, hogy akinek pénze van az akkor is majd menekül és bársonyos karfák biztonságából nézi majd végig az egészet, mindenki másnak viszont szó szerinti áldozat(okat jelenthet és ez szokott inkább történni.

Nagyon oda kell figyelni ezt nem vitatom, de aki ma nem fúj egy követ még nem jelenti azt hogy ártani akar, csak akiket ti a tévéből néztek azokkal van akik naponta beszélnek,, és sajnos gyakorta kilóg a lóláb..
Éppen ez az amitől én félek.

darabont
2009. augusztus 16. 21:46 | Sorszám: 265
Én zs betűs szavakat ma még nem írnék, engem ettől százszor kisebb blamázsért kivágtak

Pedig azt aztán aki védi ebben a hazában a magyarral szemben ráadásul magyar emberként az ön és köz egyaránt..

darabont
2009. augusztus 16. 21:42 | Sorszám: 262
Érdekes ez a párhuzam, mert én magam is ugyanezt vélem felfedezni, miközben ma még négy éves ciklusok vannak

Itt vagy már kampányolnak vagy még, de országlani nem országolnak már nagyon régen..

darabont
2009. augusztus 16. 21:38 | Sorszám: 259
Azt nem értem, ha nem kell kétharmad és elég a feles +1 többség akkor meg mire várnak évek óta ez ugyanis meg van
nekik már folyamatosan több mint tíz éve..
darabont
2009. augusztus 16. 21:36 | Sorszám: 258
[b]Csatlakoznék az előttem szólóhoz annyi kitétellel, hogy nekem már van egy vidom is ahol, egyértelműen kifejti Kövér-úr (echotv-ből)hogy idézem "kormányképes erő
lesz a FIDESZ kétharmad nélkül is.

Ennyi volt a párt frontemberei részéről az érv mindarra feltevésre, hogy mit kezd majd a párt a bizonytalanokkal vagy a kétkedőkkel.
Ennél világosabb tényáladék pedig nincsen, ezt félreérteni egyszerűen nem lehet.
Az megint más kérdés, hogy pont ők azok akik nap nap után
azt verik, hogy társadalmi felhatalmazás nélkül ne legyenek
kormányok ebben az országban..
Na most vagy akkor voltam egy sült..-lye vagy most lettem
az, ezt még nem tudom..
De azt sem tudom, hogy miért félnek annyira ettől a feltörekvő párttól, mert ha nemes a cél akkor egy tibeti bölcs nyugalmával kéne keblükre ölelni azt aki erősíteni vagy támogatni kívánja őket.

Persze a nem is oly távoli közel-keleti kis ország, amely amúgy földünket elsöprő kisebbségből irányítja, mindjárt fel is kötné magát, ha megtudná, hogy hazánkban a ma létező egyetlen valamire való párt koalícióra készül a
rasszista-fradista-antiszemita-gimnazista-trapista (párttal) szerveződéssel


Téma: Ismét a BKV.....
darabont
2009. augusztus 16. 21:02 | Sorszám: 42
Kocsis megy a levesbe, még max két hét lemegy az ubiszezon, oda tesznek majd egy másik fajankót vagy (annak a gyerekét) és ennyi, megy minden tovább, közben addigra úgy is más lesz a téma.. vissza...vissza nagy tapsot mindenkinek.
Más úgy sem lesz, mert egy olyan védhetetlen tényt még a szocik sem csépelnek, hogy ha valaki 2007. novemberében elmegy nyugdíjba (közös megegyezéssel)
akkor annak a következő és tavaszán vagy nyarán nem jár végkielégítés, hiszen amit a ledolgozott évei után még a nyugdíjazásával egyidőben kapott azt már azóta el is költötte!
Olyan szabályozás meg nincsen, hogy ő ezek után még továbbra is alkalmazásban maradhat.
Ha új szerződést kötöttek vele, az meg azért furcsa, mert ha létezik is az a szerződés, akkor ott az abban meghatározottak alapján (a vállalt kifizetett összeg után) hatalmas járulékokat kell fizetni a munkáltatónak, amit meg még xy-után sem vállal fel semmilyen felelős cégvezetés ma Magyarországon ilyen adótörvények mellett. Ezért lesz ebből politika semmi másért!
A hatályos SZJA törvények értelmében szerződni valakivel úgy, hogy további havi 3-4 milla a fizuja, miközben az illető egyébként már nyugdíjas kész öngyilkosság, még a BKV-nak is.
Az így kapott javadalmazás (még ha szerződés szerinti is) semmis az erkölcstelensége okán, persze mindez csak egy jogállamban!
Elképzelem ahogy hirtelen az ország lakosságának már nem aktív korú nyugdíjasaival tömeges szerződést kötnek mondjuk nem közszolgáltató cégek, hanem legyenek azok mondjuk magáncégek.. már eleve ez abszurdum onnantól, hogy 52 ezer pályakezdő munkanélkülit termel ki az ország minden évben..
Azt már el sem magyarázom itt, hogy a 50-év alattiak (ők aktív korúak!) száma több százezer ezekből mintegy fele vagy még járulékon (segélyen) él vagy már ott sem, munkahely az ablakban.(ezek amúgy mind több szakmával vagy diplomával rendelkező emberek!)

Közszolgáltató cég közpénzből fizet vagyis ingyen van, de neked a büntetés, ha nem vettél jegyet (arányaiban kb a hatvanszorosa a bünti egy hónap után)
amit később az eleonórák a 907-bőlkapnak meg, és köszönik szépen tökre jól vannak...

Ennyi pénzből ennyi elvonással azon sem csodálkoznék, ha Mexico - mintájára (országrészeket) különítenének el azok számára akik naponta milliárdokat gurítanak ki a köz kasszájából akár volt akár aktív politikusi székekből (ugyanide azok magáncégei) ahova a proli be sem mehetne.

Mondjuk holnaptól a Dunántúl-ról mindenkit átköltöztetnének ide északra és az Alföldre.
Nem akartam tippeket adni, de úgy látom, hogy annyi ember van már itt a köz javaiból agyon támogatva cirka 100 vagy 1000 milliókkal, hogy azt hiszem az Andrássy út
a Rózsadomb, meg a Dohány utca már megtelt.

A morált kéne visszaállítani, csak ez szerintem már fel sem merül senkiben sem, mert ilyen példák után, azt hiszem ez lehetetlen, a börtöneink meg amúgy is túlzsúfoltak.

darabont
2009. augusztus 16. 18:48 | Sorszám: 26
Én annyit tudok, hogy Eleonóra az a 907-ből van
Sem megerősíteni, sem pedig cáfolni nem tudom:-)

(De egy dalban hallottam )


Téma: Mi lenne, ha összefognánk..
darabont
2009. augusztus 16. 18:43 | Sorszám: 69
Ma ott tartunk, hogy "nácikkal nincs párbeszéd", de kommunistákkal van, sőt visszaosztási alapon(!) Hagy gratuláljak fejlődünk..
Végül is (eddig) még csak három generációs zsebtömés valósult meg a maguk részéről, és most készítik elő a negyediket, de ez már vegyes mint a savanyúság
a piacon.
Kapcsolódik még ugyanide, hogy melegekkel, fiatalkorúak (megrontóival) bűnözőkkel, alkohlistákkal és megrögzött drogosokkal vagy notorius szabályszegőkkel nem hogy párbeszéd nincs, hanem 100%-os egyetértés van.

Tetszik tudni akkor még el is fogadnám ezt valahogy (bár megérteni akkor sem tudnám) ha ezek a társadalmi rétegek termelnék meg minden évben az ország működéséhez
szükséges vagyont, na meg azt a temérdek milliárdot pluszba, amivel az EU-nak és a valutaalapnak tartozunk.

Ismét ott tartunk, hogy csak a dolgos becsületes magyar az ma, aki senkinek sem kell, mert nem csak fizikai és szellemi értéket, hanem erkölcsi(t) is fel tud mutatni, szemben azokkal akik csak a saját megátalkodottságukból vagy a devianciájukból képesek megélni.

darabont
2009. augusztus 16. 18:28 | Sorszám: 67
Ennyit az érvekről, meg arról, hogy mi lenne ha összefrognánk..

Mikor valaki értelmesen elmond leír ezt azt,
akkor vagy azt kapja, hogy kapun kívülre teszik, vagy azt, hogy (pont) neki nincs elfogadható érve, csak néz ki az ablakon mindenki és azt várja, hogy kinek mikor milyen címkét aggaddhat a nyakába, ha arra alkalma van.
Halottal is lehet imádkozni, ilyen alapon nagyon sokat kell még ennek a hazának, s a benne élőknek szenvedni SAJNOS, mire mások is rájönnek, hogy feleslegesen és hiába múlt felettük el az idő, ezért nem fogok én sem feleslegesen itt lógni, a baj csak az, hogy az összes többi fórum, meg vagy 100%-ban elfogult vagy egyik vagy másik irányban, a többi ember, meg lehet akárki, két oldalról csípőből tüzelnek rá addig míg meg nem unja, s hogy egy klasszikustól idézzek: "haza nem megy".

darabont
2009. augusztus 16. 17:52 | Sorszám: 64
Nem hiszem el azt, hogy ugyan az évnek (lassan minden napjára jut) egy közfelháborodásra alkalmas egyéb íránt (bűncselekmény)
amit a sztártévék bemutatnak, majd besöpörve ezzel a napi nézettségi mutató(kat) minden következmények nélkül marad(hat)!
Erre szerettem volna felhívni az imént a figyelmet és példát is hoztam rá, azt le is vezettem, persze ez sem volt elég.
(?)
- A parkolási csekkekel kapcsolatban (ha már ez volt a kiinduló példa) jog és törvény is volna rá, hogy az értelmetlen sarcolások az egyébként működő bíróságok
megakadályozhatnák, ahogyan még nagyon sok minden mást is.
Még akkor is, ha ma tudjuk kik kormányoznak!

- Az egy évet meghaladó parkolási bírsággal kapcsolatos ügyeket, igenis a központi vagy a kerületi bíróságoknak meg kellene tagadni, hiszen amit a bahjtási vonalon
művelnek vele, az amúgy is törvénybe ütközik és (alkotmányellenes) is.

Vagyis magyarul ezekben az esetekben vagy minden beadványt illő volna elutasítani, vagy ha ennyire ügyelünk a látszatra és ennyi idő rendelkezésre áll ma, az amúgy is
túlterhelt bíróságoknak, akkor folytassák le azokat egyesével úgy, hogy minden esetben a parkolási cég maradjon alul, ezzel a perköltséget is a nyakukba akasztva,.
Állítom nektek, fél éven belül több ügyet nem küld be többé és maga változtatja meg az addigi szabályait, vélhetően olyanra, hogy még az is megeshet, hogy a továbbiakban kevésbé lesz pofátlan vagy aránytalan..
De miért is ne tenné, ha semmilyen módon nincs rákényszerítve erre, sőt egy kis odacsepegtetés után még meg is tolják egy kis média széllel,
hogy lám-lám milyen filléres a magyar és a jogosan kiszabott totál aránytalan parkolási díjakat önkényesen nem fizeti be!
Ehhez ennyit, itt is zöld mind1 az hogy jelenleg ki kormányoz, hiszen egy magáncég sem invesztál be olyanba hosszútávon aminek bevétel helyett, csak óriási kiadásai vannak és azzal is minden esetben elhajtják őket.

Más példa : Tavaly Karcagon az eu-s választás alkalmával 1200-forintnak
megfelelő lejárt szavatosságú
-keksz (2csomag)
-pirospaprika (1 csomag) 10dk-os kiszerelés
-száraztészta (2 csomag)
-kristálycukor (1kg-os)
élelmiszercsomagot osztogatott több pártfunkci is, a választási kopogtatócédulákért, nevén is nevezték őket (hozta az összes híradó)
Az ügy aktualitása és egy vélhetően szabad (választás) miatt soron kívül tárgyalhatta volna a független bíróság az ügyet erre a (jogalap) meglett volna után néztem.
Mivel az érintett(ek) nevén voltak nevezve, amit több hiteles tanu igazolt az eljárás lefolytatása akadálytalnul még a bizonyítás(t) is ideértve egy hónapon belül
ki lehetett volna vonni két olyan személyt a forgalomból, mondjuk (közügyektől eltiltva) felirattal, akik az adófizetők pénzén vesztegettek meg másokat, a rájuk ruházott hatalommal és mások pénzével visszaélve.
Ez a mai napig nem történt meg!
(Nem politikusokról volt szó) ezért mentelmi jog nem, max ügyvéd védhette volna őket!
Ez sem történt meg, ehhez pedig semmilyen kormány nem kellett volna, csak az éppen aktuális törvények következetes betartására lett volna szükség, melyhez amúgy szintén megvolt a média által gyakorolt nyomás!

Jah csak ez amúgy maximum egy napig érdekel mindenkit, vagy még addig se és nyilván az sem baj, hogy teszik mindezt már hosszú évek óta úgy, hogy itt is mindenki kétharmados választási törvény elfogadására vár és addig futni hagy mindenkit...(?)
Ilyen alapon az egész alkotmányt módosíthatnánk és addig egérutat adhatnánk mindenkinek.. mert a jogálamról csak akkor illendő pofázni, ha a joghoz arányában
hozzátehető a kötelesség is, minden és mindenki tekintetében!

Egy gárda per vagy egy békés tüntető ellen lehet soron kívül intézkedni, sőt aránytalan büntetést kiszabni, legfeljebb ha majd az összes hivatalos kört lefutja akkor
kaphat kártérítés formájában valamit, amit szintén a mi pénzünkből fizetnek. Amúgy ha van is ilyen, hol kárpótol az már bárkit is. .. (bravo jogállam).
És nem rajtunk nevet az egész világ, hogy olyan csúfondáros körülmények közt élünk naponta, ahogy még ötven éve sem éltünk, a különbség amit itt egyesek demokrácának csúfolnak mindössze annyi, hogy most az ítélet után nincs kivégzés!

- A kórházakban ma is alkalmazzák a (kvóta feletti) betegek ellátását, pedig ez ugye bár még ha emberellenes és (életellenes törvény) is, mégis szembeszállnak az orvosok vele, hiszen fogadják és el is látják a beteget, aztán legfeljebb később nem fizeti ki a kórháznak az OEP.
Na ez egy létező kezdeményezés ami egyéb iránt törvényt sért.. (Csupa ilyenre gondoltam, de ez sajnos szórvány ma és nem pedig általános gyakorlat)!

- Az is törvényt sért, hogy valaki 96 milla végkielégítést kap miközben lévén, hogy nyugdíjas nem járhat neki.. Igaz ez még folyamatban van, de az is igaz, hogy egy ekkora bortány után amit tetéz a 680-milliárdos (eddig) még kész sincs négyes metro bizony, hogy kollektív nem kéne jegyet venni, itt is max az első nap volna amúgy ellenállás, utána még rend nincs, szabadon hagynák az ellenőrök a peronokat, csak ezt sem hiszi el itt senki, pedig ez is napnál világosabb mitöbb kivitelezhető.
- Attól független hogy ki van kormányon..

Ez a példa okán, csak az embereken múlna és még jogos is lenne..
Én is ott laktam, ott éltem, nekem már az sem tetszett amikor kormányközeli vállalkozók felújították a merto megállókat úgy, hogy azok egy nappal később beáztak
és mivel a villamosvezetékek szigetelése sem volt megfelelő volt, hogy zárlat miatt xy-ideig nem volt szolgátatás, mikor ez történt én például rendszeresen nem vettem jegyet de nem is írt fel engem senki, mikor elmondtam azt, hogy nekem ebből több károm keletkezett mint haszon és legyenek oly kedvesek engedjenek a dolgomra
vagy küldjék a járőrt majd legfeljebb el beszélgetek vele is ..

Sok dolgot írhatnék még, de nem teszem, mert nincs elég időm mindenkinek minden apróságot kivesézni, de volnának ötleteim, főleg ha már a következetességnél tartunk, ahol ez teljesen független attól, hogy ki van kormányon.
Az emberek ezer meg egy gyakorlat van rá, hogy nem szoktak csak úgy ölbe tett kézzel várni, pláne nem kormányokra, akik meg vagy szerencsétlenek, vagy annyira belátóak, hogy ilyen állásfoglalásra jutnak azok meg várjanak, de addig ne is panaszkodjanak...(a naivitás margójára)!

darabont
2009. augusztus 16. 15:27 | Sorszám: 58
Már ne is haragudj de az előbb én nem erről beszéltem!
Senki sem mondott olyat, hogy általánosan ne csináljon semmit sem, kiváltképp olyat nem mondtam, hogy a feladatát
ne lássa el.
Egyszerűen és érthetően írtam le azt, hogy minden intézmény működőképes lehet (és az is) adott esetben, mondjuk attól még, mert egy-egy kirívó esetben mondjuk nem jár el, vagy nem úgy jár el, ahogyan azt neki(k) vagy a számukra meghatározták..
Semmiből nem is lesz semmi, sommásan ha már úgy sem értetted meg amit írtam, akkor mondhatnám ezt is..

A többi dologgal meg egyetértettem (az is ott volt)
egy kicsit jobban figyelhetnél, ha már vitatkozol..
Szerintem olvassa el más is, mert így egyelőre saját magammal beszélgetek..

darabont
2009. augusztus 16. 15:12 | Sorszám: 55
Ezért aztán én ebből a hsz-ból kiindulva a napi gyakorlat(ok) nyomán "egyszerű" állampolgárként nem tudok mást feltételezni, mint azt, hogy mindenki a saját "jól felfogott" érdekében teszi meg azt amit megtesz, adott esetben az sem érdekli, hogy ezzel sok tíz vagy százezrekkel tudatosan kicsesz naponta, mert a "maga" számára a kiskapu(t) érdekes mód akármilyen tényáladékot nézel meg szinte minden esetben biztosítva van!

Eddig ez.

Más:
Sokszor és sokat hallom, hogy így nem lehet vagy úgy, de nem teszi hozzá senki sem, hogy akkor hogy kéne és véleményem szerint egy társadalom a (magyaron) kívül nem abban fejeződik ki, hogy egész életén sőt (életeken) keresztül csak vár, és mindig mást és azt is mindig mástól vagy másoktól..
Ezzel a gondolkodással ugyanis nem tesz mást mint fementi a vétkeseket!
Mindig mindenkinek nem lehet egérutat adni, mert akkor ott egy tízmilliós nemzet lesz az egyedüli vesztes, ebben élünk mi és mondám azt hogy, ma, de már régen nem ma, hanem sok tíz esztendeje..

darabont
2009. augusztus 16. 14:54 | Sorszám: 54
Ezzel nem nagyon értek egyet, de azt is megmondom, hogy miért nem.
A polgár --> mint szó csak elemzésképpen, az nem a proli szebb típusú megfogalmazása, polgár(ok) az ügyész
a bíró és minden közfeladatot ellátó személy illetve még ebben a hazában minden ember aki részt vesz
az állam- és a közigazgatásban, itt felelős személyek tízezreiről (ha nem százezreiről) beszélünk!


Nem csak az egyszerű melós a (polgár)!
Na most az, van, hogy aki általános bojkottra szólít vagy (szólíthat) fel az valóban nem az egyszerű melós, vagy legalábbis nem az első helyen álló személy
ebben neked (vagy önnek) tökéletesen igaza(d) van.
Abban is, hogy a polgári engedetlenség nem abban nyilvánul meg, hogy például: a 20 rongyos villanyszámlámat nem perkálom ki, aztán a gázt (sem) stb..
Ahogy tetszett mondani.. akkor tőlem önkényesen a szolgáltató lekapcsolja a villanyt vagy elviszi a gázórát..

De példa okán, (csak egyet hoznék ide, mert több ezer ilyen kezdeményezés) lehetne, ha nem volna ma a társadalom minden rétege, (megosztva) illetőleg egymás ellen uszítva, ha mondjuk a fővárosi bíróság (és a többi nem fővárosi is hozzá csatlakozva) egy mondjuk már amúgy is létező, de (azóta visszavont) törvényi rendelet
alapján egyszerűen nem folytatná le, mondjuk a parkolási szabálysértés keretein belül tett büntetések ügyét mert azt mondaná, hogy ilyen-olyan okokból az jogszerűtlen
vagy nem életszerű, továbbá egyenként lehetetlen bizonyítani azok jogosságát (már itt sérül a jogállamiság elve), illetve jogtalanságát, kollektív értelmeben pedig az természetesen nem bűntethető, akkor az állambácsi és a magáncégek elmehetnének a parkolási cédulájukkal a jó fenébe..

Az alkotmánybíróság(nak) és a legfelsőbb döntéshozók(nak) ugye azért abban egyetértel nem az az elsődleges feladatuk, hogy ilyen (piszlicsáré) és amúgy totál
jogtalan kis csip-csupp ügyekkel zavargásszák őket, egy a már az előbb leírt kezdeményezés után ellenben, a parlamentnek égető és hogy ne mondjam példát statuáló
napirendi pontja volna egy ilyen nyomás után a kérdést nem csak napirendre tűznie, hanem ott és abban egy olyan igazságos és nem utolsó sorban törvényes rendeletet
meghozni is, ami után az, már a saját igazságossága és mértékletessége folytán, szinte mindenki számára elfogadható..

Így lehet elérni nagyon sok mindent, a másik eset az amikor pofátlanul és aránytalanul mindenkinek minden meg van engedve, mert legtöbbször ezek az ügyek a
(kormány) vagy ahhoz közeli fejekhez ér(nek), s így a te embereidért az én embereim elv érvényesül..
Valaki jól teletömi a zsebét, arra hivatkozva, hogy neki a politikusi bére "csak" 400 ezer meg a mellékesekből sem jön össze plusz 200 nál több ezért, egy ilyen parkolási
magáncég háta mögé állva púpolja a saját szavazóit!

Ott is egyébiránt, csak egy utolsó próbálkozás lehet az, hogy adott esetben a megbüntetett személy nem fizet, sem harminc napon belül, sem azon túl..


Azzal a példával amiről itt fentebb már részletesen beszéltem pedig, még nagyon sok ilyet meg lehetne oldani, és sem politikusi bojkott sem pedig az "egyszeri" nincs érintve mint kezdeményező, mert a fenti példa alapján az egyik a módosított állásfoglalást követően mondhatja ki a legalsó szereplő(ként) az igent azzal, hogy azt már elfogadja és egy egységes és arányos szabályozás keretein belül az új helyzetet elfogadja és annak eleget tesz, a másik résztvevő pedig mivel ő vállalta a döntéshozói szerepet és vele azt, hogy még a mandátuma tart addig a közjót szolgálja, tőle sincs olyan vagy (olyasmi) kérve amire (amúgy nem) kérhető!

Na ennyit erről, szóval ott tartottam, hogy mindenkinek csak is azt kell (vagy kellene) tennie ami a dolga lenne (amúgy) csak nincs jól sokak által kommunikálva ez sem..
Nem éltem külföldön, de ott ez, az esetek 80-85%-ban így működik, mostanában még Balti-országokban is, pedig sokáig nem mértük magunkat a Lettekhez vagy példa okán a Litvánokhoz..


Téma: Rudolf Hess
darabont
2009. augusztus 16. 13:56 | Sorszám: 87
Sajnos tényleg abban látom én is a legnagyobb problémát, hogy hiába jönnek nekünk itt napról napra hétről hétre, a legkülönbözőbb és mondjuk ki (nyíltan) sokszor a legócskább figyelem és elterelő bójákkal, mi ha csak egy pár sor erejéig is de minden esetben felülünk neki

Ezek meg jót viháncolnak rajtunk, hogy milyen buták vagyunk mert "megyünk ellentüntetni" arra ami nincs is, jézusom, ez tényleg elég borzasztó..
Azt eddig is tudta minden ember ebben a hazában, hogy totál..-nek nézi a kormány az összes szavazót, teszem hozzá gyorsan még a "sajátjait is" de, hogy rendre beállunk mi is a sorba melléjük, csak azért mert mi is ilyesmikről dumálunk egész álló nap amit nekünk "betolnak"
ezt valahogy 2006 ősze óta én sem gondoltam..

Közben ahogyan egy másik rovatban sokan foglalkoztok is vele, naponta ezrek feje felől árverezik el az otthonát, s ha még sem kell senkinek akkor maximum némi időt nyer
az akit jelenleg ilyen dolgok érintenek..

Hogy naponta ezreket költünk munkahelyszerzésre és gyakorta még csak válaszra sem méltatnak, példa: internet
vagy telefon,, az véleményem szerint sokkal többeket érint mégis alig alig esik szó róla..

Borzasztóan amortizálódunk közben sajnos lefelé, hiszen kinek a kedvét kinek a kitartását teszik próbára, és még
mindig mellélövünk pedig, nem vagyunk buták, s főleg nem annyira mint amiket képzelnek rólunk..

Én is sajnálom, hogy ebből tevődik ki a közbeszéd és erről szól már négy-öt vagy mégtöb esztendeje a politika..

Undorító dolognak tartom, hogy pont a közélet tekintélyes része állandó jelleggel mással van elfoglalva és nem látja be, hogy nem ilyen vagy ehhez hasonló témákkal kell megnyerni bizonyos emberek bizalmát.

Hiszen ezekkel a témákkal csak uszítani és mérgeskedni lehet, tábort nem vagy maximum csak ellentábort lehet vele növelni és ahogy sokan már azt megfogalmazták ettől bizony sokaknak nem lesz kenyere az asztalon!

Azért nem írtam azt szándékosan, hogy senkinek, mert ne tudjátok meg milyen jól jövedelmez ez a fajta viselkedés és tematizálás egyes emberek számára, akik sokszor magukat is elárulják az erőn felüli vircsaftjukkal..

Amúgy sziasztok és szép napot nektek.

darabont
2009. augusztus 15. 20:21 | Sorszám: 73
Javítva:
Vehetnék már másik billentyűzetet
Egy héten hát erről szól a közbeszéd,, ez lehet, hogy nagyon praktikus csak nem erről szólt a kétfrontos háború..
Amúgy azért nem engedélyezték a megemlékezést mert nincs pénz (csapaterőre )
Ennyi.
Olyasmiről dumálunk már megint ami nem is lesz,, de addig sem kell arról ugyebár ami van(ezzel el is mondtam mindent)
Amúgy meg az árnyákra vetődés műfajához hozzá tartozik még az is, hogy ez véleményem szerint nem egy "melegfelvonulás lett volna" szóval
valljuk be, csúnyán elkenték volna a szájukat a droidoknak, max akkor nem ha erre az egy eseményre kivezényelték volna mind 8500 rendőrt..
De akkor meg a vidéket lopták volna szét az orkok, mivel még az a városonkénti tíz-tizenkét rendőr is az Andrássy-n lihegett volna egész nap (teli gatyával persze )

Sok beszédnek ugyanannyi lesz az alja, ezért itt most be is fejeztem..

darabont
2009. augusztus 15. 20:16 | Sorszám: 72
Egy héten hát erről szól a közbeszéd,, ez lehet, hogy nagyon praktikus csak nem erről szólt a kétfrontos háború..
Amúgy azért nem engedélyezték a megemlékezést mert nincs pénz (csapaterőre )
Ennyi olyasmiről dumálunk már megint ami nem is lesz,, de addig sem kell arról ugyebár ami van(ezzel el is mondtam mindent)
Amúgy meg az árnyákra vetődés műfajához hozzá tartozik még az is, hogy ez nem véleményem szrint nem egy "melegfelvonulás lett volna"
valljuk be csúnyán elkenték volna a szájukat a dridoknak, max akkor nem ha erre az egy eseményre kivezényelték volna mind 8500 rendőrt..
De akkor meg a vidéket lpoták volna szét az orkok, mivel még az a városnkénti tíz-tizenkét rendőr is az Andrássy-n lihegett volna egész nap (teli gatyával persze)

Sok beszédnek uyannyi lesz az alja, ezért itt most be is fejeztem..

darabont
2009. augusztus 15. 20:02 | Sorszám: 71
Azt hiszed, hogy nyílik még a sárga rózsa
Azt hiszed, hogy hallgatunk a hazug szóra
Azt hiszed, hogy mindig mindent megbocsájtunk
Azt hiszed, hogy megtagadjuk minden álmunk..
Erre nem tudok mást mondani, de azért töltsd, hallgasd csak újra és újra meg én esküszöm mindig meg nyugszom ezektől a soroktól és a végén persze megpróbálom elfelejteni, hogy vannak akik ezzel együtt még sok mást is ki akarnak sajátítani, és az is igaz mondás kell legyen, hogy magyarnak, nem(vagy csak ritkán)magyar a barátja, még ellensége sokkal gyakrabban..

Ha majd a Hess-Hess gumicsonton túl vagy, próbálj meg végre másra is koncentrálni.
A valóságban nem az a baja ennek a magyar honnak, hogy az újfasiszták kormányra akarnak kerülni...
Én a visszafogottabb lelkektől sokkal jobban félek..
Alamuszi nyuszi (nagyot ugrik)...

(ismét örültem)

darabont
2009. augusztus 15. 19:51 | Sorszám: 70
Ezért fogunk majd mi is kedves barátom, a szavazó úrnáknál szépen elgondolkodni, aztán majd szépen megnyomjuk a se nem ilyen se nem olyan színű minden ízű drazsé gombot

Ozt ennyi
(Amúgy 2006 okt 23.) Sajnos még mindig nem hevertem ki.
De nem azért amiért itt sokan gondolnák, de ez már sajnos egy pszichodokira tartozik, ezért ide nem is írom le..

darabont
2009. augusztus 15. 19:48 | Sorszám: 69
Ha már a magyar ember mit nem komál című részhez értünk" akkor csak halkan jegyzem meg azt, hogy azt sem nagyon komálja a magyar ember
amikor a gúnyhatárainkon túli szlovák (hon) (ho(n)l volt sosem volt)-ban kifőzik a politikai megrendelésre gyártott gyilkosságokat, amiket a ...- okkal szemben követnek el
majd utána azt a többségi magyar társadalom nyakába varják, hogy micsoda rasszista egy ország ez és...

A magyar nemzet írta (ezt pajtás) nem a népszabi és nem is az Új Szó talán értesülhetnél ezekről a dolgokról is..!

darabont
2009. augusztus 15. 19:37 | Sorszám: 66
Tudtátok, hogy azokat az oszlató(s) kis emberkéket akiken spéci rendőrszerko van és kimondottan a csapaterő (szellemében ) vetnek be általában békés földön ülő, vagy pihenő magyar emberek ellen, azokat a rendőrszleng
egyszerűen csak "bogárnak" hívja..?

Majdnem költöttem ide egy versikét is, de már csak egy szabad (IP)címem van és nincs kedvem újra regisztrálni ezért csak a lényeget mondom el: "a bogarakat én el szoktam taposni"

darabont
2009. augusztus 15. 19:30 | Sorszám: 64
Kristálytiszta, persze látom, amúgy én is azt vallom, hogy a magyar ember nem tud (nem képes gyűlölni) éppen ezer szetendős keresztény volta miatt, csak annyi volt
a szitu, hogy amikor ezt beírtam, akkor még a tiédet nem láttam, utána meg azt akartam, hogy még egyszer megsimogasd a buksim

"Lesz még" barátom..


Téma: Mi lenne, ha összefognánk..
darabont
2009. augusztus 15. 19:26 | Sorszám: 43
Azoknak az embereknek az egyéni felelősségéről van szó, akik tudatosan vernek szét országokat a globalizáció nevében!
A helyben termelés leállításával, az áruk átcimkézésével és a különböző tőzsdei és banki manőverek trükközésével lehet előidézni olyan állapotokat melyek napjaink fő híreit alkotják.
Közben senki nem kérdez, a társadalmak önvédelmi reakciója megszűnik, amit a tudatos dezinformálással érnek el, a médiamogulok tökéletesen manipulálják az emberi természetet és folyamatos a figyelemelterelés is.
A dolgozó réteg pedig minden országban folyamatosan újratermeli pár ezer ember mértéktelen és aránytalan harácsolását.
Új gyarmatosítás van folyamatban.
Jó lenne tudni kiket szolgálunk, ha már tenni nem tudunk ellene és mindenképpen szolgálnunk kell.

Téma: Rudolf Hess
darabont
2009. augusztus 15. 18:59 | Sorszám: 62
Már túl vagyok olyanokon, hogy a saját sértődöttégemmel legyek elfoglalva, de megértem, ha más véleményen vagyunk.
Ami a gyf- vagy a libás illetve egyéb más jelzősszerkezet
illeti, azt még az én nevem mögül még akkor mellőzd, ha már senki másnál nem állod meg, mert messze jársz az igazságtól.

Mondj amit akarsz, de annyi év munka után amit én azért fektettem be, úgy általában az egész életem azzal teljesn, hogy adni tudjak, ha kellett (akkor szinte mindenkinek) talán nem ezt érdemlem.
Ha kellett közadakozással (Mansfeld Péter szobra) ha kellett 2006.okt 23-val és az azt követő munkahelyem elvesztésével, sőt az esetet követő három hónapom kábé robinson lakatlan szigetének élményeivel esett nagyjából egybe, stb..

Hidd el nem én vagyok az akit neked olyan nagyon kötelező volna gyűlölni, csupán félreértettél valamit, de akkor meg inkább kérdezz..

darabont
2009. augusztus 15. 18:47 | Sorszám: 58
A munka és ahhoz való jog a halálnál is természetesebb dolog volt egy pár évtizede az egypártrendszerben, az emberi léte pedig még a szegény soron élőknek is méltósággal telt, a munkás embernek szintén és nemcsak (osztály) szinten, hanem a szónak legfelfogottabb gyakrolati értelmében is.

Ezért nem hiszem el azt, hogy a nem változott itt semmi!
Ha a kiszolgáló siserehad nem is, a megbízók mindenképpen!
Ez az egy dolog megváltozott!
És az imént leírt sorok által jól látható mitöbb mindenki a saját bőrén érezve ma már tudja, hogy ez a legfontosabb dolog ami egy társadalmat működtet a (munka)és az ahhoz való jog. (de nem csak lózung szintjén, hanem arányaiban hozzá az összes feltételt biztosítva, Szentgotthárdtól-Sátoraljaújhelyig.
Ugyanis, ha ez a jog általánosan biztosítva van,(a feltételekkel együtt) akkor nekem és még igen sokunknak teljesen mindegy lesz vagy (lenne az) az, hogy ki és hogyan kormányoz,
legalábbis engem onnantól marhára nem érdekelne, mert ha ez az egy dolog olajozottan működne, úgy vélhetően még sok minden más is nem ot járna ahova ma tart.

Itt megint bejön a politika: Hiszen ha az volna amiről írok, akkor az embereket a különböző politikai habverésekkel sokkal nehezebben érnék el, azaz a befolyás
amit naponta az emberekre gyakorlohatnánaka politikusok minimális volna, de így, hogy itt lassan húsz éve mindenkinek megmondják sőt kényszerítik arra, hogy hogyan mikor mit tegyen, hol dolgozzon, egyáltalán dolgozhat e satöbbi.. na így már mindenkinek a napi lét(elemévé) és vele a saját kényszerűségévé válik a politizálás, ahol az emberek még azt is elhiszik, hogy egyben önmagukért is kampányolnak,(lobbiznak ha úgytetszik) holott ha van vagy lesz is szél amit befognak a vitorlába az nem a saját vitorlájukban lesz.
(csak ezt az az ember általában mindig utolsóként tudja meg).

darabont
2009. augusztus 15. 18:11 | Sorszám: 55
Én egy másik alkotmányos jogot is ide tennék, szintén csupán a mihez tartás végett! (Kérem nézzék el nekem ha nem szó szerinti a fordítás, de nincs még saját alkotmányom, ha meg egyszerűen bemásolnám ide, akkor az meg már nem saját komment lenne..)

A Magyar Köztársaság alkotmányából, nem szó szerint ugyan de a lényeg ez:
A munka minden magyar ember alkotmányos joga, a munkához való jog és az ahhoz számított bér, tehát nem kiváltsága, hanem alapja a magyar (de általában véve minden) társadalomnak!
Az az minden itthon élő fizikailag és szellemileg egészséges embernek!

Ha egy társadalomtól, ilyen-olyan okokra hivatkozva elveszik eme jogot, akkor az a társadalom legyen bármilyen szorgalmas, vagy béketűrő, rövid időn belül összeomlik
és a rendet felváltja az általános káosz!


Téma: Magyarországról
darabont
2009. augusztus 15. 17:46 | Sorszám: 42
Bocs megint a vágólapon maradt:-)
A változtatást mindig elfelejtem lementeni, ezért az alapszerkeztett verziót küldi be:-)

A mindenit!
Bevallom engem ez a gyönyörű kis történet majdnem megkönnyeztetett.
Nem is kommentálnék, mert az ilyen vagy ehhez hasonló munkák gondolom, magasabb szellemi műhelyekben készülnek, amivel
én sajnos már nem is tudok versenyezni, de mégis azért néhány dolgot helyesbítsünk talán, közösen összeállíthatnánk egy még ennél is
helyesebb és mindenkinek tetsző kis történetet, hiszen néhány dolog az itt elterülő mesében nem úgy van vagy legalábbis sok apró részlet nem stimmel vele..!
Pontokban szedném ezért az általam sarkos vagy nagyon elsimított gondolatokat, mert valahogy másról van itt szó, de maradnék természetesen a "szamár"
történeténél ha (lehet).

1. Nem földet dobálnak a kútba esett szamárra, hanem építési törmeléket.(!)

2. Azok akik azt hiszik, hogy eldönthetik a szamár létét vagy nemlétét, azért nem is dönthetnek, mert a szamár nem is az övék, miképpen soha nem volt és nem is lesz az övék, maximum ebből annyit hiszek el, hogy valakik azért jogot formálnak rá, hogy saját tulajdonuknak tekintsék.!
Ezért nem éppen erkölcsös dolog vagy (tett) kinyírni a más szamarát, vagy arról dönteni, pláne azoknak, akik azt állítják magukról, hogy a szamár az övék volt!

3. Történetesen ez a szamár (mint oly sok más szamár a világban) talán még régebb óta szabad és első az európai szamarak közt, ezért ha már kútba esett, maximum
egy valamit lehetne vele tenni az (akárkiknek) és azt meg nem úgy hívják, hogy "ott hagyom", hanem úgy, hogy Segítek (neki, rajta stb..)

4. Aki a hármas ponttal ne ért egyet, azoknak üzenem, hogy a segítség mint olyan, "egy adható opció" mai világunkban és természetesen nem kötelező!
De uram bocsá, engem úgy neveltek, hogy (ha és amennyiben segíteni már nem tudok, vagy nem akarok rajta) akkor ártani se ártsak neki, mert nem játékból vagyunk ezer éves keresztény gyökerű ország, hanem azért mert ezer esztendőn át nemzedékről nemzedékre ezt hagyták ránk elejink számunkra, tehát "ne ítélj, hogy ne ítéltess"!
szóval ne akarjak a szegény pára utolsó óráin még uralkodni is,( és vagy felette) főleg akkor ha az állat kiváltképp nem is az enyém!

5.>>Az ember mozdulhat parancsra, de aki a szívével tesz, azt magán kívül nem bocsájthatja meg neki senki sem<<

6. Az a szamár egyéb iránt még ma is olyan jó karban van, hogy nem nagyon hiszem el azt, hogy ne tudná magát kiszabadítani abból a kútból melybe beesett.
Persze azt még én sem vonom kétségbe, hogy egyedül tovább fog neki vélhetően tartani, de úgy még ő sem tud kiszabadulni, ha közben folyamatosan DOBÁLJÁK öklömnyi méretű kövekkel!
Ráadásul még fogadásokat is kötnek rá a kút szélén állók, hogy a kőzápor közepette, mennyi vagy milyen esélyei vannak a szamarunknak az életben maradásra, vagy ne adj isten mikor fog szegény végleg kimúlni!

7.A mese pikantériája az is lehetne, (ami tegyük hozzá, megint csak közelebb van a valósághoz) hogy a szamár saját birtokáról és a saját kútjáról van szó, azaz szeretném itt kijelenteni, hogy élnék a gyanúperrel, hogy a szamarunkat éppen a saját portáján támadták meg mindenféle, jött-ment hazátlan és portátlan népek, s mikor meglátták, hogy a szamár inni ment egy meleg nyári napon, a saját földjén a saját kútjához, szépen mögé sonfordáltak és belelökték a kútba majd utána még ők hitették el vele, hogy puszta ügyetlensége által esett ő oda és vegye tudomásul, hogy ha nem ússza meg ezt a balesetet élve, akkor bizony minden vagyona a kutat körülállókra száll, de ehhez még azért egy picit segítenek is, mármint abban, hogy a szamár ne ússza meg élve!

Hét pontba szedtem tehát neked, (kedves uram) mert a hét egy baljós () szám, és a mese természetszerűleg egy több mint kétezer esztendős múltú országot alapul véve
a végtelenségig folytatható lenne... de én most csak ennyire értem rá!


Azt hiszem így már mindjárt más a szamarunk története és arra is fogadnék hogy két percen belül, ezt az ÁSZT is le fogja majd ütni az, akit a világon semmi sem érdekel, de legkevésbé a tények nem nagyon foglalkoztatják.

(ismét örvendtem)

darabont
2009. augusztus 15. 17:36 | Sorszám: 41
A mindenit!
Bevallom engem ez a gyönyörű kis történet majdnem megkönnyeztetett.
Nem is kommentálnék, mert az ilyen vagy ehhez hasonló munkák gondolom, magasabb szellemi műhelyekben készülnek, amivel
én sajnos már nem is tudok versenyezni, de mégis azért néhány dolgot helyesbítsünk talán, közösen összeállíthatnánk egy még ennél is
helyesebb és mindenkinek tetsző kis történetet, hiszen néhány dolog az itt elterülő mesében nem úgy van vagy legalábbis sok apró részlet nem stimmel vele..!
Pontokban szedném ezért az általam sarkos vagy nagyon elsimított gondolatokat, mert valahogy másról van itt szó, de maradnék természetesen a "szamár"
történeténél ha (lehet).

1. Nem földet dobálnak a kútba esett szamárra, hanem építési törmeléket.(!)

2. Azok akik azt hiszik, hogy eldönthetik a szamár létét vagy nemlétét, azért nem is dönthetnek, mert a szamár nem is az övék, miképpen soha nem volt és nem is lesz az övék, maximum ebből annyit hiszek el, hogy valakik azért jogot formálnak rá, hogy saját tulajdonuknak tekintsék.!
Ezért nem éppen erkölcsös dolog vagy (tett) kinyírni a más szamarát, vagy arról dönteni, pláne azoknak, akik azt állítják magukról, hogy a szamár az övék volt!

3. Történetesen ez a szamár (mint oly sok más szamár a világban) talán még régebb óta szabad és első az európai szamarak közt, ezért ha már kútba esett, maximum
egy valamit lehetne vele tenni az (akárkiknek) és azt meg nem úgy hívják, hogy "ott hagyom", hanem úgy, hogy Segítek (neki, rajta stb..)

4. Aki a hármas ponttal ne ért egyet, azoknak üzenem, hogy a segítség mint olyan, "egy adható opció" mai világunkban és természetesen nem kötelező!
De uram bocsá, engem úgy neveltek, hogy (ha és amennyiben segíteni már nem tudok, vagy nem akarok rajta) akkor ártani se ártsak neki, mert nem játékból vagyunk ezer éves keresztény gyökerű ország, hanem azért mert ezer esztendőn át nemzedékről nemzedékre ezt hagyták ránk elejink számunkra, tehát "ne ítélj, hogy ne ítéltess"!
szóval ne akarjak a szegény pára utolsó óráin még uralkodni is,( és vagy felette) főleg akkor ha az állat kiváltképp nem is az enyém!
>>>>>>>>>>>Az ember mozdulhat parancsra, de aki a szívével tesz, azt magán kívül nem bocsájthatja meg neki senki sem<<<<<<<<<<<<<<<<<<

6. Az a szamár egyéb iránt még ma is olyan jó karban van, hogy nem nagyon hiszem el azt, hogy ne tudná magát kiszabadítani abból a kútból melybe beesett.
Persze azt még én sem vonom kétségbe, hogy egyedül tovább fog neki vélhetően tartani, de úgy még ő sem tud kiszabadulni, ha közben folyamatosan DOBÁLJÁK öklömnyi méretű kövekkel!
Ráadásul még fogadásokat is kötnek rá a kút szélén állók, hogy a kőzápor közepette, mennyi vagy milyen esélyei vannak a szamarunknak az életben maradásra, vagy ne adj isten mikor fog szegény végleg kimúlni!

7.A mese pikantériája az is lehetne, (ami tegyük hozzá, megint csak közelebb van a valósághoz) hogy a szamár saját birtokáról és a saját kútjáról van szó, azaz szeretném itt kijelenteni, hogy élnék a gyanúperrel, hogy a szamarunkat éppen a saját portáján támadták meg mindenféle, jött-ment hazátlan és portátlan népek, s mikor meglátták, hogy a szamár inni ment egy meleg nyári napon, a saját földjén a saját kútjához, szépen mögé sonfordáltak és belelökték a kútba majd utána még ők hitették el vele, hogy puszta ügyetlensége által esett ő oda és vegye tudomásul, hogy ha nem ússza meg ezt a balesetet élve, akkor bizony minden vagyona a kutat körülállókra száll, de ehhez még azért egy picit segítenek is, mármint abban, hogy a szamár ne ússza meg élve!

Hét pontba szedtem tehát neked, (kedves uram) mert a hét egy baljós () szám, és a mese természetszerűleg egy több mint kétezer esztendős múltú országot alapul véve
a végtelenségig folytatható lenne... de én most csak ennyire értem rá!


Azt hiszem így már mindjárt más a szamarunk története és arra is fogadnék hogy két percen belül, ezt az ÁSZT is le fogja majd ütni az, akit a világon semmi sem érdekel, de legkevésbé a tények nem nagyon foglalkoztatják.

(ismét örvendtem)


Téma: Bächer Iván cikke --
darabont
2009. augusztus 15. 02:50 | Sorszám: 107
Amúgy már nem megy jól a TSZ-sem.
De talán ez kicsit maguknak az itt élőknek is köszönhető, még nem látok tisztán az elmúlt egy-másfél évebn mióta itt lakom, bár az igaz, hogy összesen eddig egy eberrel beszéltem:-)..
Talán jövőhéttől, majd a közmunka program keretein belül kicsit jobban megismerem őket, majd ha lesz valami értelmes elmesélem.
darabont
2009. augusztus 15. 02:39 | Sorszám: 106
Az a lényeg, hogy engem tartósan nem érdekel, hogy néhány ezer agymosott és eddig kábé már ezerszer átrázott vidéki barom, mit gondol arról, hogy ki honnan jött, vagy hogy kit hogyan kíván befogadni..
Ez véleményem szerint egy orvosi probléma.
Mint az látszik jól a gondolkodásomból, én Budapesten születtem, de mindenhol otthon vagyok.
Nem hiszem, hogy ezt bárkinek is magyaráznom kéne.
Van egy ezüsz lámncom az Óhazát ábrázoló medállal, amit a páromtól kaptam a szülinapomom.
Ugyan sosem voltam az elcsatolt a gúnyhatárokon kívül még eddig, de ha úgy adja a sors én majd ott is otthon leszek,
mert az összes többi baromság észbontóan nem érdekel, amit mások erről a témáról gondolnak.

Vannak dolgok amit az itt élő emberek többsége tud, sőt sokan nagyon sokan már nem is tudják, hanem érzik, ez olykor a legkisebb rezdüléstől, vagy nesztől is mindinkább csak felerősödik, és önző mód szorítása soha sem enyhül.


Téma: Magyarnak lenni: büszke gyönyörüség!
darabont
2009. augusztus 15. 02:28 | Sorszám: 109
Ezzel csak az a baj, hogy már a gyeplőt is eladták.
Ami az összes többit mint olyan hogy erkölcs meg morál illeti, talán a mérce rossz, talán hasonló költségvetésű és lélekszámú ország(hoz) vagy országokhoz volna illő, magunkat mérni, mind politikai mind pedig működési szempontból!

Akkor azok a mutatók bizony sokkal leképesztőbb állapotot mutatnának.

Egy másik topikban írtam már, aki úgy kezdi az elemzését, hogy nem baj, hogy a nyakunkig ér, inkább örvendezzünk, hogy nem hullámzik, az nem biztos, hogy hitelesen közelít
a témához.

Az elfogultság nagy mértékben rontja az objektív látásmódot.


Téma: Olvastátok? (17.)
darabont
2009. augusztus 15. 02:18 | Sorszám: 1802
Én akkor vagyok így amikor a szomszéd Város polgármestere fogadó órát tart abban a községben ahol lakom.
Tudni illik, várok három és fél órát azért, hogy megbeszéljem a problémáimat, úgy anno dacu nem is személyest, hanem inkább sok esetben általánost és azt is kollektív(en) erre jön(nek a válaszok) és akkor én mint az alattam elterülő grafikon ábrája, szépen megindulok lefelé..
úristen ennyi kurázsival mint amivel ez a nemrég még adótanácsadóként pernahajderkodó lény rendelkezik én is rendelkezem, azt hiszem jövőre jelöltetni fogom magam:-))
darabont
2009. augusztus 15. 02:17 | Sorszám: 1801
Én akkor vagyok így amikor a szomszéd Város polgármestere fogadó órát tart abban a községben ahol lakom.
Tudni illik, várok három és fél órát azért, hogy megbeszéljem a problémáimat, úgy anno dacu nem is személyest, hanem inkább sok esetben általánost és azt is kollektív(en) erre jön(nek a válaszok) és akkor én mint az alattam elterülő grafikon ábrája, szépen megindulok lefelé..
úristen ennyi kurázsival mint amivel ez a nemrég még adótanácsadóként pernahajderkodó lény rendelkezik én is rendelkezem, azt hiszem jövőre jelöltetni fogom magam:-))

Téma: Bächer Iván cikke --
darabont
2009. augusztus 15. 01:54 | Sorszám: 104
Három esztendeje ismerte meg a mostani párom, aki kövesdi
pontosabban (bogácsi)gyökerű, de Mezőkövesden élt.
Elvált, s miután a vagyonukat a bíróság elfelezte (per útján) ő itt vett házat, mert bármilyen rosszul is hangzik
még kövesd megfizethetetlen, addig Szentistván, eszméletlenül olcsó.
Az is igaz, hogy eszméletlen sok melo volt, de tavaly nyár végére végre kész lettünk, a vagyonmegosztásig, pedig kövesden éltünk bérelt kecoban.
A világháló hozott össze bennünket. :-)
A másik: én magyar apa magyar fia vagyok, ezért a gúnyhatárainkon innen és túl én ősi magyar honban mindenütt otthon vagyok.
A Szentistvániak befogadásából ezért nekemnem kell kérnem, inkább kell arra a két gyermekre koncentrálnom akiket eg széttört házasság maga mögött hagyott, s én lemondva mindenemről, mióta csak megismerkedtünk feladtam addigi életem, hogy befejezhessem azt ami valaki elkezdett.
Bár nem szomorkodom, ez a kormány nem könnyíti meg a helyzetemet, a másik meg még csak most készül hátráltatni, még a konditerem ki sem nyitott, ők már melegítnek :-)
darabont
2009. augusztus 15. 01:30 | Sorszám: 102
Évek óta kiknek a kezében vannak az önkormányzatok(?), nem kimondottan kormány emberei, azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
A polgármesterek azonban azóta sem állnak a helyzet magaslatán. (két kivételt tudok országosan)
Itt nálunk is éppen egy olyan polgármester hírdeti az igét, aki vendéglőt és kávéházat bérel ki a parlamenti választások napján a cigányoknak, nem hiszitek el a szavazás napján egész álló nap már kapunyitástól, egy város pénzén (sokszor máshonnan elsíbolt) milliókon, dőzsölhet a hazai kisebbség apraja és nagyja, ami megint csak nagy szégyen az az, hogy őket is küldik, nem a saját meggyőződésükből, vagy gondolkodásuk az ami ráviszi őket a tudatos választói magatartásra, már az által, hogy egyáltalán elmennek és azon belül azt sem maguk dönthetik el hogy kire fognak szavazni mert aki a cehet állja a kévézóban ücsörgők számára kérem, az mondja meg azt is, hogy kire kell szavazni..
Ez kérem ugyanaz az antidemokratikus és fegyelmezetlen söpredék módszer amivel a másik tábor amolyan szocis közadakozás keretén belül lejárt szavatosságú élelmiszereket kiosztva szintén szavazatot vesz, vagy értsd (vásárol meg).
Lehetőségük minden esetre volna rá, hogy gátat szabjanak a féktelen segélyezésnek és a megélhetési szaporodásnak, hogy fellépjenek a mindenkit terrorizáló cigány famíliákkal szemben, akiket szinte minden nap egyik a másik után jelentenek fel, a legkülönbözőbb antiszociális vagy adott esetben bűnözői viselkedésük miatt.
Vidéken nem lehet mindent eltusolni olyan ember elől mint velük kel és fekszik minden áldott nap.
Egy húszezres (Mezőkövesd) városban kérem ez (elképzelhetetlen.)
Most megint a választás, mert itt hiába csak négy évenként van választás, sem előtte sem utána nem számít semmi, csak az, hogy kinek mennyi és mikor jut a koncból..
Akik ilyen környezetben élnek, mint magam is azoknak sajnos kevés az olyan szépen csengő jól hangzó mondatocska, hogy majd figyeljek az urnánál, érdekes engem nem fizetnek be egy vendéglőbe sem az egész családommal a választás napján, eszem iszom, dínom-dánom a magyaroknak nincs, mert az nyilván gondolkodik is, s talán felméri a helyzetet értékel és dönt ahogy szokták volt mondani... A saját élőhelyéről és környezetéről pedig egy gondolkodó ember bizony nagyon sok mindent látva és hallva meglepően sokat tud mondani..
Talán ez a hiba, túl sokat tudunk ahhoz, hogy békében élhessünk..
Sok képviselőnek a háza is abban a városban van lehet ott is lakik, ez itt kérem nem pest, hogy a nagy dzsumbujba mindenki észrevétlen marad, itt aki figyel, az nem marad
tájékozatlan.
Összegezve ne törődjünk tehát azzal, hogy a nyakunkig ér, hanem inkább örvendezzünk, hogy nem hullámzik..

Ez állatira undorító és mivel ezt jómagam személyesen látom nap mint nap, ez a dolog ha kövesden járok a főutcától a kávézóig sétálva egyfajta evidencia (mint a provident uzsorakölcsön) vitathatatlan tény, mint ahogyan az is, hogy a hármas számú iskola igazgatója a szülőin kijelenti, hogy őt nem érdekli hogy a szülő csak azért nem iratja be ide a csemetéjét, mert ebben az iskolában a diákok 90%-a cigány, és hát a gondos szülő elejét venné annak, hogy gyermekét naponta zaklassák stb..
Az önkormányzati támogatáson múlik minden és a kimutatáson van a hangsúly..(!)
Érdekes hogy ilyenkor lehet bárminemű efféle statisztikai adatra hivatkozni, soha máskor nem..
Ez is jó, tudok még egy csomót, de nem akarok senkit sem elkápráztatni, aki tudja honnan fúj a szél vagy akár újfent részese naponta ilyen vagy ehhez hasonló dolgoknak, azt úgy sem tudja semmilyen hatalom sem meggyőzni, mint ahogy azoknak sem lehet szép szóval elmondani, hogy persze, hogy mindenki erre a kormányra vár hiszen mindenki már csak bennük remélhet jószerivel itt magyar honban valamit, más már nincs, de uram bocsá két három esztendő múlva is tessék majd ugyanolyan elánnal tapsolni, még akkor is amikor a szőlő savanyú lesz sajnos legalább ugyanannyira mint amilyen savanyú ma..
Most meg aki azzal vádol majd, hogy én már megint arra hajazok, hogy ne legyen kétharmados a többség, annak üzenem van egy kisvideom arról, amint fideszes politikusok hosszan méláznak olyan dolgokról, hogy idézem "nem is kell a kétharmad" kormányképes erő lesz a FIDESZ akkor is, innen már csak egy hangyányi lépés
a "na és" - csak ezt (Horn Gyula) mondta, arra a kérdésre, hogy tényleg komolyan gondolja azt amikor azt mondja, hogy
"ő a fél országot nem vitte volna magával az unióba"

Ha ez a két párt a törzsfejlődés csúcsa, akkor ilyen egyértelmű párhuzam után merem állítani, hogy a magyar mint olyan pár évtizeden belül olyan lesz mint napjainkban amerikai honban a rezervátumban élő indiánok.

Emlékeztetnék itt most mindenkit arra, hogy anno a kontinens az indiánoké volt és talán azt is tudja mindenki, hogy éppen ezért nincsen olyan hogy "amerikai".
Adva volt egy betelepülők által meghódított kontinens ahol aztán mikor már az ott egybegyűlt emberek túl sokan voltak, szépen lemészárolták az őslakosságot, majd
új államot alapítottak, egy régi törzsi kultúra és egy (hús vér nép) élő emberi közösség helyére.

Mi itt egyelőre még nem tartunk, de van egy régi magyar mondás, hogy üres padlásnak bolond a gazdasszonya és azt hiszem ebben az előszobában vagyunk most.
Minél kevesebb megváltói titulussal ruházzák fel tehát az új strómanokat (akik egyéb iránt egyáltalán nem újak) az őslakosok, annál kisebb lesz a csalódás élménye a számukra.

darabont
2009. augusztus 14. 22:00 | Sorszám: 92
Nézd magam is azon a véleményen vagyok igaz ugyan csak 32 évesen, hogy nekem sem szokásom kiteregtni a családi szennyest!

De nem tudom nem hozzátenni, hogy ez a szennyes,ahogyan én látom, sokunk szennyese nem utolsó sorban egy egész országé, a hazámé, s ennél fogva egy kicsit az enyém és mindenkié is!

Aki azt hiszi, hogy innentől ez politika az nagyot téved!
Senki sem egyik vagy másik pártban gondolkodna én magam úgy hiszem hanem mindenek előtt első sorban rendben!

A rend egy rendszer működőképességét vagy adott esetben működésképtelenségét van hivatott kifejezni!

Én nem kampányolok egyik párt ellen sem, bár kétségtelen gyertyyát sem tartok egyik nagy elé sem!
De mindazonáltal nem tudom azt elégszer elmondani, hogy bizonyos embereknek csak eképpen levezetve lehet bármiféle fontos és hiteles ezzel eggyütt értelmes üzenetet közvetíteni!

Ezért aztán kérem nézze el nekem, itt vagy bárhol máshol
azt bárki, ha merőbben sajátságos formában, némi hevülettel és hasonlóan szájba rágósan escetelek ezt azt, ami adott esetben saját élő és közvetlen környezetem is egyben.

Ezt pedig én is nagyon köszönöm.
(fórumtag)

darabont
2009. augusztus 14. 21:50 | Sorszám: 90
De mi itthon vagyunk! ---> Így van kedves uram, szó szerint és mi itthon is maradunk, pedig "el lehet menni"
nekünk is de mi nem megyünk!

Azért nem megyünk mert mi nem mehetünk..
A vér kötelez, s mint azt elejink is tették, nem mentek vagy csek igen kevesen mentek, akik az üldöztetés és a későbbi gyilkos rendszer 33 évét elvisleték azért tették mert új országot építettek, de nem azok akik elmentek hanem azok akik maradtak.

Ezért mi is maradunk, még akkor is ha lőnek, kifosztanak
és sértegetnek..
A mi gerincün egyenes és ha halni kell akkor azt nem dcból vagy gőgből, hanem becsületből fogjuk tenni.

Ha mindenki elmaradna, akkor rövid időn belül hangos eredményhírdetés következne, nagyjából úgy hangzik ez az eredményhírdetés mint amikor Wass Albert úr megírta a Patkányok Honfoglalása című politikai szatírájában azt, hogy mi történt amikor az "ember saját házából" elüldöztetett!

Nem lesz olan eredményhírdetés ahol a patkányok birtokba vesznek olyan házat s hazát melyhez sem éltükben sem pedig halálukban nem volt közük soha sem!

darabont
2009. augusztus 14. 21:19 | Sorszám: 84
Uram magának szó szerint teljes mértékben igaza van..
Ugye maga nem Svéd honból írja ezt(?)...

Nem akartam szemétkedni, csak szerettem volna érzékeltetni a párhuzamot!

Nagyon köszönöm továbbra is mindenki bizalmát, teljes őszinteséggel és tisztelettel, a jövőhéten tényleg el fogom itt önöknek mondani azt, hogy én a közmunka keretében, hány hátrányos helyzetűvel fogok kint dolgozni, úgy..
hogy ők átlagban havi 300 ezret bulizgatnak és isznak el! (amúgy az összes gyermek éhezik, tehát a pénzt nem is az kapja meg akit megilletne!

Én a felvett 28500 forintomért, amit (nem is saját magamnak vagy a gyarekeimnek adok, hanem két nevelt gyermeknek h legyen tanítatni, beiskolázni) most megyek mert más munkát nem tudnak adni, elhelyzkedni lehetetlen mivel nincs kocsim így mindenkihez túl messze vagyok, megyek és lenyírom a füvet és megpróbálom megóvni a falu állagát, mindezt azért, hogy megdolgozzam a 28500 forintot!
..Jah és annyit ugyanide, hogy én szemben a cigányok töbségével tizenhárom évet lerántottam viszonylag magas bejelentett keresettel, tehát e 13 év alatt nem kevés adót és járulékot fizettem be a közösbe, és kétzser voltam mindösszesen táppénzen!

13 év!

A 28500 forintot ez év Májusától kapom!
Uraim 4X28500 forint volt 32 évesen a bűnöm!
És nem havi 120-480 ezer úgy hogy életemben sem dolgoztam egy napot sem!

Furcsa igazság ez a miénk magyar embereké!
De nem panaszkodom, mert nekem van gerincem.
Csak a tükröt akartam beállítani azoknak akiknek akárhogy fordítják mindig görbe, de az is csak akkor ha nem ők forgatják, mert akkor ugye mindenki rasszista, és egy szélsőséges pernahajder..

Furcsa dolgok ezek..
Aki még mindig azt hsizi, hogy én egy jellemtelen kis okoskodó véglény vagyok és össze-vissza hazudozok, annak azt üzenem, hogy ez az igazság amit írok, kitalálni csak a hazugságot lehet..
de bár én hazudnék és mindez tényleg egy megátalkodott ember gonoszkodása lenne, nem pedig hazám és országom színtiszta igazsága.

darabont
2009. augusztus 14. 21:07 | Sorszám: 79
[b]Nekem nem az a bajom, hogy van kutya, legyen nekem is van négy amúgy mivel az én közvetlen szomszédom is (cigány
még nem számoltam végig, mióta itt lakok eddig hatnál járok, na mindegy)
Az a problémám nekem ezzel, hogy még nekem négy kutyám van
és azoknak mind a négy farkát maga a kutya csóválja, addig van itt egy ötödik eb a hazám, (ha élhetek ilyen szimbolizálással) de ezt az ebet a farok csóválja, és nem fordítva..

Akármelyik honba látogatnék, vagy bárhova utazva leülnék a saját hazám anomáliáiról egy baráti csevelyre, abban biztos vagyok, hogy sok hazában sok gond lenne, de olyat egyet sem találnék, ahol a kutyát a farok csóválja..

Ezért aztán nemis megyek sehova, nehogy egyszer valaki fel tegye nekem azt a kérdést, miután észreveszi, hogy magyar vagyok, hogy meg tudnám e mondani neki azt, hogy mi miért hagyjuk ezt..(?)

darabont
2009. augusztus 14. 20:59 | Sorszám: 76
Él itt nagyjából hárommilió derék magyar ember aki amúgy erején felül dolgozik, mint azoknak elei tették az ezt megelőző rendszerekben..
Aztán él még ugyanitt szintén egy nagyjából másfélmilliónyit számláló cigány ember, bár ez is csak egy kisebb szorzóval feltételezhető becslés mert nem vezethető és nem is vezetnek róluk a világon semmilyen értelmes és hiteles statisztikát sem!

Ők bizony nem hárommilliónyi hanem egy ötvenmilliónyi dolgozó ember munkáját és az abból befizetett pénzét is képesek elkölteni, az össze többi országvagyon pediglen megyen hiteltörlesztésekre, vagy adott esetben valamennyi
kevés még működésre, (bár nem tudom azt, hogy a cigányok segélyezésén kívül) van e még valami ami itthon egyáltalán működik!

Van még továbbá egy ötven vagy százezres dzsentriréteg, amit sajnos már húsz esztendővel ezelőtt is lehetett sejteni, hogy elszámoltatás híján szintén ez a réteg is a gyanutlan magyar nemzet testén fog élősködni..
Na ez ötvenezres réteg családonként minimatton két autót és három nagyméretű házat birtokol vagy ad vesz akkor is ha válság van, mert ez a réteg nagytételben a politikai körökhöz kötődik, illetve annak rokoni ágán biggyeszt!

Na most, aki még innen labdába akar rúgni, az az éves adóbevallásával ügyeskedik, már aki tud, mert nem mindenki tudja visszateteni a másik zsebébe azt, amit az egyikből kivesznek!

Az összes többi lény, vagy még gyermek vagy már nem aktív korú, tehát tanul vagy már nyugdíjas.


Számolni kéne uraim innentől kezdve legalább azt, hogy hova merre milyen pénz megy vagy milyen pénzek mennek el, és azt is illő volna megnézni, hogy ki és hogyan részesül abból a javadalmazásból amit nem utolsó sorban éppenhogy
egy már réges régen kisebbségben (tengődő) dolgozó réteg
termel meg!

Akinek még mindig kétségei vannak, az nézzen magába, vagy keresse fel azokat a rokonait családtagjait akik ezekkel az írásokkal nagyjából egyetértenek, még akkor is ha amúgy nem fasiszták sőt nem is szélsőségesek, továbbá nem rasszisták de még csak nem is antiszemiták, hanem csupán egyszerű magyar emberként ide haza élni szeretnének!

darabont
2009. augusztus 14. 20:41 | Sorszám: 73
Mégvalami:[b]mióta itt lakom nem kapok munkát sehol sem
szkmáim: Hegesztő szkmunkás, karosszérialakatos, és személy és vagyonőr ( fegyvervizsgával jövőévig érvényes engedélyekkel)

A jövőhéttől, hálisten kiközvetítettek közmunkaprogramba
úgy hogy előtte személyesen Táali András "úranak" több alkalommal is könyörögtem, aki nem tudná ez a kistelepülés
ehhez az emberhez tartozik aki egyben Mezőkövesd FIDESZ-es polgármestere.
El fogom majd itt mesélni azt, hogy
a közmunka alkalmával hány cigány származású emberrel fogok majd együttdolgozni ha egyáltalán lesz ilyen, elfogulatlan leszek.
Még akkor is amikor nekem most három szakmával és amúgy még egy külön vizsgával el kell mennem 57.400 -forintért
rendes bér helyett dolgozni aminek örülök ugyan, csak annak nem, hogy ezt mindezt azért, mert rendelkezésreállási segélyt kapok a Szentistváni önkormányzattól ami havonta 28.500 forint!
Hogy én erre jogosult legyek a továbbiakban is ezért kapálni és csatornát gondozni megyek a rétre!
Ismétlem nem szégyen a munka nagyon rendesen szeretek dolgozni, hála az égnek itt is amúgy egy hatszáz négyzetméteres telket és egy hatvan négyzetméteres házat gondozok és sarlóval vágom a füvet hetente, még a szomszéd a zsebkendőnyi földjét ami akkor h a kocsi befér fűnyíróval csapdossa kétnaponta vagy akár hetente!

Itt nem az irigység megint a téma hanem a tények!
Na most a cigányemberek 120 ezertől egész 480 ezerig ebzárólag kapnak havonta úgy, hogy senki nem vizsgál rajtuk semmit sem!


Ugyanez az ember aki Mezőkövesd polgármestere és FIDESZ
általam személyesen is elég jól ismert, tudja mit mondott nekem mikor elbeszélgettem anno vele?

Azt, hogy nagyjából sík hülye vagyok, hogy tizenhárom év bejelentett és folyamatos munkával kiköltöztem ide egy dél-borsodi településre..

Gratulálnék de nem magamnak, az arcátlanságnak vannak fokozatai, tisztelettel!

Amúgy köszönöm szépen jól vagyok csak nem hagyom magam, hogy az orromnál fogva vezessenek!

darabont
2009. augusztus 14. 20:22 | Sorszám: 71
Nem tudom, nézd hidd el nem is érdekel, ki mit gondol, vagy mit érez, én nem merek és nem is akarok senkinek sem tanácsot adni, de azt sem teszem meg senkivel, hogy ide vagy oda cibálom, vagy megmondom neki, hogy igenis hogy kéne..
Pont ettől van hányingerem, hogy mindenki minden esetben és időben elmondja, azt, hogy kéne és azt is h hogy lesz, aztán csak eltelik egy élet és még ötvenszres kicsinyítésben sem az valósul meg amit x vagy y ígért illetve, saját maga garanciájaként állított!

Persze minden oldal hemzseg a maga provo-itól, csak én nem Svédbe hanem itt vagyok 32 éves itt is születtem, 2006. okt 23 án még történetesen Bp-i lakos voltam a saját bőrömön megéreztem azt, hogy a saját kormányom mire néz engem és minket akik zsellérsoron tengődve keresik a nagypénzt amit aztán állambácsi a megélhetési gyerekgyárosoknak ingyen és bérmentve elküld én meg a jövőhónaptól dolgozzak mégtöbbet..

Aztán elköltöztem vidékre..
Élek itt és hatvan hetven éves emberek mesélnek a saját kisfaluikról nekem olyanokat, hogy amikor még nem alanyi jogon agyontámogatva minden nem nemzeti (kisebbség) akkor egy cigányembernek volt kettő max három gyermeke, és dolgozott is, gombát szedett, vagy kosarat font a lényeg az, hogy ugyanazt csinálta amit itthon minden magyar ember tesz..
Azért mert a magyar is annyit nemz és etet amennyit fel képes nevelni!

Azóta itt nem túl rég másként van, egy cigány családban minimum a hat gyerek, de tíz vagy tizenkettő sem ritka, ez havonta több mint félmillióba kóstál, amit természetesen most is a magyar emberrel fizettetnek meg!

A többit nem mesélem el, csak a politikai hátszélre a liberálbolsi felfogásra és egy nemzet tudatos kivéreztetésére gondoltam.

Akár mit mondjanak neked onnan messziről, te ne higyjél el semmit sem hanem gyere ide haza azt nézd meg te magad, úgy mint ahogy én megnézhettem, amikor a vasút fegyveres szállítmánykísérője voltam, és olyan helyekre jártam naponta, mint Bánréve Barcika, vagy adott esetben Sátoraljaújhely.

Amikor a negyvennel közlekedő vasúti teherszerelvényre felugrálnak és a szó szerinti hulladékvasat onnan dobálják le, én meg szólok h meg kell állítani a vonatot és hívni kell a rendőrséget, akkor a masiniszta azt mondja nekem a fülkéből, hogy nem fognak kijönni higyjem el, ezerszer fordul elő naponta, még akkor sem nyomoznak, ha mondjuk egy Ózd(szintű) helyen egy szép napon eltűnik egy öregasszony majd vagy tizen talpig feketék birtokbaveszik hagyatéki tárgyalás vagy végrendelet nélkül
az eltűnt személy lakását..

Tetszik tudni őrájuk nem vonatkoznak a magyar törvények, de minden javadalmazás és jog és törvény szerint járó apanázs azonnal kifiezetendő különben ezernyien lepnek el minden falut vagy várost és addig ajvékolnak még az adott település oda nem ad nekik mindent!

Na azért így ezt nem lehet mert magayr honban ez soha nem volt jog és szokása egy nemzetiségnek sem,,,
pedig élnek ám itten svábok horvát vagy szláv ajkúak és ők hogy hogy hogynem elfogadják a magyar törvényeket!

Egy valakiknek azonban politikai uszítás miatt nem kell
ezt megtennie, nem írnám le mégegyszer szándékosan azt h kiknek!

Egy magyar ember próbálna meg a saját hazájában ilyen öntörvényűen és kártékonyan élni, életfogytra küldenék fegyházba azt hiszem!

darabont
2009. augusztus 14. 20:01 | Sorszám: 66
Soha nem fogok olyan dolgokat megérteni, hogy amikor megvolt a kétharmad 1998-2002-ig a FIDESZ-nek akkor (mert megvolt)miért nem lehetett népszavazás nélkül 2004. Dec 5-ét elintézni.
Amikor a népszabit előhozták épp ferke volt az ügyeletes "elmebeteg" , na most ez a tag nem a holdról jött, azonos korú valamennyi mostani FIDESZ-essel, a tag 1966-os érted.
Együtt politizálták le szinte (csak nem egy padsorban) az egész gengszterváltás utáni húsz évet meg amennyit még előtte.
Gondolod, nem tudta a te pártod, h ilyen ellenfél mellettaki mellesleg épp egy ország kormányának a feje, nem lehet sikeres a népszavazás?

Ne csináld már...
Nagyon jól tudta, azt is tudta, h a részvét maga sem alkalmas arra, hogy az agyonnyaggatott és össze-vissza tematizált népségek jó szerive majd azt sem tudják h miről kell éppen vagy nem kell szavazni.. nemhogy még akár el is mennének..

Ez habverés.
Semmi más.
Ha nem az lett volna, elintézik a parlament keretei közt, akkor amikor arra amúgy a sanszuk is megolt, csak éppen akkor nem volt fontos, mert nem tartották annak..

Gondolkozz, ellenzékben nem kormányozva akármikor (nem frankobb) ilyesmit elővenni?
Népszerűséget növelve na és persze semmit sem veszítve..
hiszen ha nem lesz meg a kétharmad akár szavazás útján szavazat formában, vagy egyáltalán a részvét maga nem lesz akkora akkor a fenébe is nem mi tehetünk róla "a nem elcsatolt részen" élők akarták így nemdebár..

Ha nyerünk, (egyéb iránt meg majdhogynem szupernyerő ügy volt ez) tisztelve a külhonban ragadtakat, akkor meg juj de jó, elintéztük sikerült stb...

Frankon az orránál vezetik a népet, öregem..
Látod mindenki beveszi, hogy ki a jó fiú és ki nem..
Csak nekem meg az a nem mellékes, hogy az igaz ügyre ugyanannyit hivatkozik ez a párt is, mint amennyit nem tesz meg érte akkor amkior annak akadálya sincs..

Mondani mindent lehet..
Én meg nem veszem be azt amit itt előadnak nekem 7 évem volt, hogy az orromig se lássak el, de ugyanannyi évem volt arra is, hogy még azt is meglássam amit nagyon sokan nem..


Téma: Magyar Gárda, Jobbik II. +11.000
darabont
2009. augusztus 14. 19:46 | Sorszám: 212
Csurka István, kedves agytröszt "uram" 1987-ben megírta, Lakitelken fel is olvasták ha jól tudom, hogy amennyiben ugyanaz a hatalom akadály nélkül képes lesz átmenteni magát, mint ami ellen most (akkor) fellépni készülnek
akkor Magyarország mint olyan pár évtizeden belül megszűnhet és pincérnemzet leszünk!

Hogy Cui prodest? azt is elmondta, sőt nagyjából azt is hogy hogyan fog ez egy majdani lehetséges jövőben megtörténni.(!)

Én is azt mondom haver, hogy előbb gondolkozzál aztán, ha marad még hozzá kedved akor írjál, de minden előzmény
vagy utánajárás nélkül, te ne nevezzél senkit sem paranoiásnak, mert sem okod nincs rá sem pedig az igazsághoz nem jársz olyan közel, mint amilyen közel járt
pont az az ember aki 22-évvel ezelőtt nagy nyilvánosság előtt szépen felsorolta, hogy szeretve tisztelt pártja mivé segítheti a kommunistákat, ha bilincskattanás nélkül elereszti őket!

Minden egyéb blablával szemben, nem az MDF zárta ki Csurkát (93) hanem ő maga lépett ki, miután ő már egy évvel korábban létrehozta a a Magyar Út Alapítványt majd ennek nyomán következő év májusában megalakult a Magyar Igazság nemzetpolitikai csoport ami lényegében a későbbi MIÉP-et jelentette, melybe azonnal csatlakozott 11-tag elhagyva a demokrata fórumot.


Téma: Bächer Iván cikke --
darabont
2009. augusztus 14. 19:10 | Sorszám: 62
Elnézést kérek, vágólapon igen figyelmetlen volt az imént amit tudtam javítottam, hogy legalább értelmezhető legyen.
Javítva :2009 Aug 14 19:10-kor

Jézusom, és amikor a MIÉP- a második fordulóban maga jelentette ki minden első körben reá szavazott választójának, hogy kétkörös szavazás lévén az első után neki mivel a leadott szavazatok értelmében csökkentek az esélyei ezért mindenki a FIDESZRE
koncentrálja át a szavazatait, az akkor mi volt te nagyon szerencsétlen..? (annak aki a szavazatelszívásos lózunggal sziporkázott itt az imént!)
Akkor valamit nem nagyon fogsz fel abból ami itt az elmúlt évtizedek alkalmával szavazásos ügyben lezajlott!
Teljesen igaza van Hoplit(ának) azt hiszem így nevezi magát az a fórumtag aki azt meri mondani, hogy felesleges és parttalan vita folyik itt.

Elmesélek valamit:
Volt egy Barikád nevű fórum, rovat valamikor bő fél éve vagy talán több idő is eltelt, mert valakik addig bombázták a h..lyeségeikkel még azt egyszerűen megszűntette, az üzemeltető.
Én tag voltam ott Ne Bántsd a Magyart néven.

Mindössze annyi történt, hogy senki nem volt hajlandó elfogadni, azt a tényt (még bőven az EU-s szavazás) előtt járunk, hogy igen is rengeteg volt MIÉP-es vagy kisgazda esetleg más hasonló szimpatizáns aki nem mért kettős mércével oda tette magát és szavazati jogát a Jobbik(nak) adta, de nem a Jobbikért, hanem a saját gondolatai által vezérelten tette azt, nem anyagi hasznokért, vagy majdani lehetséges zsíros narancsszínű cég alapításáért vagy egyéb más hasznokért, hanem valóban hazája iránti elkeseredéséből!
Na azt tessék elképzelni ebbe a fórumba öt hat percenként jöttek be mindenféle (beszterce) nevű elvetemült FIDESZ aktivisták és amikor négy perc alatt legyalulták őket különböző hasznos és visszafogott infokkal, rögtön jött pontosabban dőlt belőlük szinte ugyanolyan kultúráltsággal és vehemenciával a mindenféle mocsok de olyanok, hogy a másik oldal ATV-és napi betelefonálói sírva könyörögtek volna a kitartó és álhatatos mocskolódásokért, amit a gyerek (és még sokan mások) rendbeszedetten előadtak.

Akkor nem értettem, azt hittem ELSŐ KÖRBEN, HOGY EZ NEM MÁS MINT EGY LEJÁRATÓ KAMPÁNY ami az épp kormányozni készülő párt ellen folyik,,
azt gondoltam nem lehetnek ilyen típusú FIDESZ szavazók.
De tévedtem.
Ezután átkapcsoltam online a hírtv-re és pont Csintalan úr
szociból átvedlett elvű FIDESZ szintén (extra aktivista) műsora volt soron, gondoltam öszeszedem magam és mint aki egy alkalommal már BIZALMAT is szavazott a második körben ennek a tábornak, lestem nyugodtan mi történik majd az egyórásra kibővített műsor keretén belül.

Nem akarok hosszan írni, aki elvetemült az úgy is majd kiragadja belőle a neki tetszőt, tehát mehetnék majd (megint halottal imádkozni) de nem fogok.
Szóval mindenki akinek ellenvéleménye netán rosszallóan megfogalmazott ám mindezek mellett mégis higgadt és csúnyabeszédtől mentes hozzászólása volt, bő fél percnél több nem jutott. (Aki nem tudná, minden telefonálónak minimum két perc jut)
Szemben persze azokkal AKIK körbenyalták a mind struktúrájában mind pedig elveiben csak véleményműsornak becézett napi témákkal egybekötött fejcímeket, vagy akár a műsorvezetőt.
Szépek és okosak voltak mind, de amint egy olyan ember bejutott, aki a hivatalosan ki sem ejthető témákról igyekezett volna kérdezni netán valamit elmondani az repült.

Ezután mégtöbb adást letöltöttem és sokszor volt, hogy megvártam az adást mivel átfogó képre volt szükségem afelől, hogy miről nem szabad a másik oldal táborában beszélni, vagy ha igen akkor csak szitkokkal és átkokkal, hiszen pocskondiázni a nekik nemtetszőt azt természtesen itt is majdhogynem kötelező.
A következő kulcsszavakra a műsorvezető agresszív pit-bullként ugrott és rögtön mehetett a betelcsiző a fenébe..

Jobbik előretörése (vajon ki vagy mi hívta életre ezt a pártot)?
Miért piszkálják a gárdát (ahelyett, hogy támogatnák) úgy ahogyan több százezer ember nem győzi értük napi elégedettségét kifejezni?
Xy- párt mikor óhajtja a saját padsoraiból ugyanolyan retorika és cselekvés mentén kigyomlálni a szemetet és a gazt, mert elvárja ugyanazt ellenfelétől, ám lehet éppen ő maga is érdekelt abban, hogy "a te embereidért az én embereimet" elv minél többször s lehetőleg minél sikeresebben érvényesüljön?
Most akkor van cigánybűnözés vagy nincs?
Ha netán magyar áldozat van (ami hazánkban az elmúlt esztendők alkalmával már mindennapos, sajnos) akkor a magyar többségi társadalom miért nem vonulhat az utcára, hiszen az is rasszizmus! És ezt miért nem ismerik el ?
Egyátalán mi az a rasszizmus.? (és mikor kinek van megengedve a használata?)
És miért csak akkor van soron ez a téma, ha cigány származsú ember válik áldozattá vagy ad abszurdum diszkriminatíve?

Nagyjából ilyen típusú kérdések sorjáztak az elmúlt fél éveben, mondom majdnem minden adást végignéztem!
Azt kell mondjam, ha ezt jelenti az új rendszer, akkor sokan nem kérnek majd belőle..
Az is rossz, hogy ezt látva kijelenthető az, hogy ugyanazokkal a módszerekkel él az az oldal is aki ma 60%-ot bír a magyar társadalomból, ennyi a saját szavazója
s közben oly sok mindenről nem vagy nem úgy lehet beszélni ugyanúgy, hogy az ember önkéntelenül is visszautazik ötven esztendőt az időben és rákérdez, hogy akkor most mi zajlik itt?
Mert amitől ez a párt megóvni készül bennünket, azt ugyanabban az időben, minden írott és íratlan formában éppen maga készül (szisztematikusan) megvalósítani..
Aki szólni mer, annak már megint nem lesz (nem lehet jó vége) azt műsoridőn belül lekeverik, még akkor is ha több diplomás, és adott esetben még az is lehet, hogy maga is FIDESZ szavazó ( bár hozzáteszem) hogy akivel a sajátjai így elbánnak az mindezek után már csak maximum ex szavazó..

Én magam is keresem a hiteles oldalt, de vagy nem jófelé indulok, vagy minden esetben visszapattanok olyankor, amikor kizárólagosan csak az egyik vagy a másik
irányban mozdulok el, vajh miért van ez..?
A végén még azt mondom majd magamban, hogy a problémás szavazók vagy a kétkedők bizony esgyik pártnak sem kellenek, na és ezt veszi éppen jól észre egy olyan szerveződés, aki naponta valamiért még akkor is növelni képes a saját táborát, ha adott esetben nem is csinál(t) még semmit..


Amúgy sokáig így járt el a FIDESZ is, csak átesett a ló másik oldalára, mert a tétlensége olyan sok éven át tartott, hogy az már még a saját berkeken belül is igen csak kezd egyre cikibbé vállni..

Azt hiszem jobb ha mást most nem írok, talán túl sok volt már ez is.

darabont
2009. augusztus 14. 18:46 | Sorszám: 61
Jézusom, és amikor a MIÉP- a második fordulóban maga jelentette ki minden első körben reá szavazott választójának, hogy kétkörös szavazás lévén az első után neki már csökkentek az esélyek ezért mindenki a FIDESZRE
koncentrálja át a szavazatait, az akkor mi volt te nagyon szerencsétlen..?
Akkor valamit nem nagyon fogsz fel abból ami itt az elmúlt évtizedek alkalmával szavazásos ügyben lezajlott!
Teljesen igaza van Hoplit(ának) azt hiszem így nevezi magát az a fórumtag aki azt meri mondani, hogy felesleges és parttalan vita folyik itt.

Elmesélek valamit:
Volt egy Barikád nevű fórum, rovat valamikor bő fél éve vagy talán több idő is eltelt, mert valakik addig bombázták a h..lyeségeikkel még azt egyszerűen megszűntette, az üzemeltető.
Én tag voltam ott Ne Bántsd a Magyart néven.

Mindössze annyi történt, hogy senki nem volt hajlandó elfogadni, azt a tényt (még bőven az EU-s szavazás)hogy igen is rengeteg volt MIÉP-es és kisgazda vagy más hasonló szimpatizáns aki nem mért kettős mércével oda tette magát és szavazati jogát a Jobbik(nak) de nem a Jobbikért, hanem a saját gondolatai által vezérelve, nem anyagi hasznokért, vagy majdan egy lehetséges zsíros narancsszínű cég alapításáért vagy egyébb más hasznokért, hanem valóban hazája iránti elkeseredéséből!
Na azt tessék elképzelni ebbe a fórumba öt hat percenként jöttek be mindenféle (beszterce) nevű elvetemült FIDESZ aktivisták és mikor négy perc alatt legyalulták őket különböző hasznos és visszafogott infokkal rögtön jött, pontosabban dőlt belőle szinte ugyanolyan kultúráltsággal és vehemenciával mindenféle mocsok, de olyanok, hogy a másik oldal ATV-és napi betelefonálói sírva könyörögtek volna a kitartó és álhatatos mocskolódásért, amit a gyerek rendbeszedetten előadott.

Akkor nem értettem, azt hittem ELSŐ KÖRBEN, HOGY EZ NEM MÁS MINT EGY LEJÁRTATÓ KAMPÁNY ami az épp kormányozni készülő párt ellen folyik,,
azt gondoltam nem lehetnek ilyen típusú FIDESZ szavazók.
De tévedtem.
Ezután átkapcsoltam online a hírtv-re és pont Csintalan úr
szociból átvedlett elvű FIDESZ szintén (extra aktivista) műsora volt soron, gondoltam öszeszedem magam és mint aki egy alkalommal már BIZALMAT is szavazott a második körben
szépen lestem nyugodtan mi történik majd az egyórás kibővített műsor keretin belül.

Nem akarok hosszan írni, aki elvetemült az úgy is majd kiragadja belőle a neki tetszőt, tehát mehetnék majd (megint halottal imádkozni) de nem fogok.
Szóval mindenki akinek ellenvéleménye netán rosszallóan megfogalmazott ám mindezek mellett mégis higgadt és csúnyabeszédtől mentes hozzászólása volt, bő fél percnél több nem jutott. (ki nem tudná, minden telefonálónak minimum két perc jut)
Szemben persze azokkal körbenyaltk a mind struktúrájában mind pedig elveiben csak véleményműsornak becézett napi témákkal egybekötött fejcímeket.
Szépek és okosak voltak mind, de amint egy olyan ember bejutott, aki a hivatalosan ki sem ejthető témákról igyekezett volna kérdezni netán valamit elmondani az repült.

Ezután mégtöbb adást letöltöttem és sokszor volt, hogy megvártam az adást mivel átfogó képre volt szükségem affelől, hogy miről nem szabad a másik oldal táborában beszélni, vagy ha igen akkor csak szitkokkal és átkokkal, hiszen pocskondiázni a nekik nemtetszőt azt természtesen itt is majdhogynem kötelező.
A következő kulcsszavakra a műsorvezető agresszív pit-bulként ugrott és rögtön mehetett a betelcsiző a fenébe..

Jobbik előretörése (vajon ki vagy mi hívta életre ezt a pártot)?
Miért piszkálják a gárdát (ahelyett, hogy támogatnák) úgy ahogyan több százezer ember nem győzi értük napi elégedettségét kifejezni?
Xy- párt mikor óhajtja saját padsoraiból ugyanolyan retorika és cselekvés mentén kigyomlálni a szemetet és a gazt, mert elvárja ugyanazt ellenfelétől, ám lehet éppen ő maga is érdekelt abban, hogy "a te embereimért az én embereimet" elv minél többször s lehetőleg minél sikeresebben érvényesüljön?
Most akkor van cigánybűnözés vagy nincs?
Ha netán magyar áldozat van (ami hazánkban az elmúlt esztendők alkalmával már mindennapos) akkor a magyar többségi társadalom miért nem vonulhat az utcára
hiszen az is rasszizmus! És ezt miért nem ismerik el ?
Egyátalán mi az a rasszizmus.?
És miért csak akkor van soron ez a téma, ha cigány származsú ember válik áldozattá vagy ad abszurdum diszkriminatíve?

Nagyjából ilyen típusú kérdések sorjáztak az elmúlt fél éveben, mondom majdnem minden adást végignéztem!
Azt kell mondjam, ha ezt jelenti az új rendszer akkor sokan nem kérnek majd belőle..
Az is rossz, hogy ezt látva kijelenthető az, hogy ugyanazokkal a módszerekkel él az az oldal is aki ma 60%-ot bír a magyar társadalomból, ennyi a saját szavazója
s közben oly sok mindenről nem vagy nem úgy lehet beszélni ugyanúgy, hogy az ember önkéntelenül is visszautazik ötven esztendőt és rákérdez, hogy akkor most mi is zajlik.
Mert amitől ez a párt megóvni készül bennünket, azt ugyanabban az időben minden írott és íratlan formában éppen maga készül megvalósítani..
És aki szólni mer, ennek már megint nem lesz (nem lehet jó vége) azt műsoridőn belül lekeverik, még akkor is ha több diplomás, és adott esetben még az is lehet, hogy maga is FIDESZ szavazó ( bár hozzát eszem) hogy akivel a sajátjai így elbánnak az mindezek után már csak maximum ex szavazó..

Én magam is keresem a hiteles oldalt, de vagy nem jófelé indulok, vagy minden esetben visszapattanok olyankor, amikor kizárólagosan csak az egyik vagy a másik
irányban mozdulok el, vajh miért van ez..?
A végén még azt mondom majd magamban, h a problémás szavazók, vagy a kétkedők bizony esgyik pártnak sem kellenek, na és ezt veszi éppen jól észre egy olyan szerveződés, aki naponta valamiért még akkor is növelni képes a saját táborát, ha adott esetben nem is csinál(t) még semmit..


Amúgy sokáig így járt el a FIDESZ is, csak átesett a ló másik oldalára, mert a tétlensége olyan sok éven át tartott, hogy az már még a saját berkeken belül is igen csak kezd egyre cikibbé válni..

Azt hiszem jobb ha mást most nem írok, talán túl sok volt már ez is.

darabont
2009. augusztus 14. 16:08 | Sorszám: 36
A hozzászólás nem válasz vagy valaki írására reagálás.
(nincs előzmény)


Ugyan ki emlékszik már olyan mondatokra, "igaz ugyan h nem mi nyertünk, de legaláb a MIÉP nem jutott be" 2002 választás után Pokorni úrtól..
Vagy hogy nem lesz koalíció az FKGP-vel (98-as választás) aztán persze h lett..

Az h a hitelesség minden térfél esetén az ablakban, úgy látszik mellékes, mert már eleve abból indul ki mindenki, h tökéletesen működő országot nem is akar, mert akkor esetlegesen az ő szerzett javai is nagy veszélybe kerülnének.. egyszerű adófizető vagy éppen adócsaló ügyeskedő emberekről beszélek.. ki-ki válassza ki saját magát belőle..
Most a gárda és a Jobbik van soron és ez így is marad egész addig, még bizonyos személyeknek akik amúgy meghatározzák a politikai életet ilyen stílusú marad a gondolkodása, illetve ilyen gondolatok mentén cselekszenek..[/b]

A hitelesség kérdéskörén belül maradva, ez egy nagyon rövid és lényegretörő válasz az össezs olyan feltevésre, hogy miért nem lesznek itt olyan gyökeres változások
mint amiről adott esetben naponta szó esik, vagy netán politikai ígéret(ek) hangzik vagy hangzanak el.

Minden pártnak volt lehetősége és ideje is természetesen társadalmi felhatalmazás (választás) alkalmával a porond legtetejére állni és megmutatni azt h adott esetben melyikük mire képes, illetve megmutathatta, h mennyire veszi vagy nem veszi komolyan a választóit.

Aki kevesebbet hazudott mondjuk sokszor,.,,

Csak azt nem kérdezzük h mióta vagyunk kötelesek akár egyetlen hazugságot is következmény nélkül eltűrni olyan vezetőktől, akik a nagypolitika mögé bújva így vagy úgy
de leamortizálják olykor jobban, olykor pedig kevésbé az egész országot és a benne élőket.
Kinek a puszta létét, kinek a becsületét vagy múltját jelenét, hogy a jövőről már ne is beszéljek..

darabont
2009. augusztus 12. 22:51 | Sorszám: 18
Franko, ennyit az előítéletekről
Amúgy nem, nincs, sosem léptem be, bár a gárda alapításán
ami a várban volt anno elmentem.
Fura mód Für úrral és még sok más (mostani) fidesz prominenssel ott álltunk és sokan sok mindent vagy mindenfélét reméltünk..
Azóta kiderült amit én már akkor is tudtam, (ezért is nem léptem be)
Ami az emberek többségének jó, az a politikának nem..
Az is kétségtelen tény, hogy a gárdát anno épp olyan közéleti emberek sőt politikusok hívták életre akik később kihátráltak mögüle, amikor az már a magyar társadalom tekintélyes részéről elfogadást nyert..

Nem vagyok én magam sem, sem ilyenes sem pedig olyanos, és ami hitelesség(et) mint olyat illeti sántít az sajnos onnan is ahonnan sajnos nem kéne..
Sok is apró jele van ma már ennek, mert ha csak az egyik
fél sáros, akkor ma már réges rég tiszta helyzet kéne h legyen, mind politikai mind pedig társadalmi értelemben véve..

Sajnos nem fekete vagy fehér ez az élet s terészetesen magyar honban sem lehet semmit sem ilyen egyszerű pro vagy kontra módszerekkel elintézni..
Azokat a lapokat legtöbbször az egyszeri nem látja, de a végén lepakol mindenki, aki addig azt hitte h nyer, az legtöbbször veszít, de aki végül nyer az már lepakolás előtt is nyerő volt..

Azt hiszem sommásan így lehetne összefoglalni..

de most már lépek, mert egyszerű itt a vidéki ember léte
korán kell,s van hogy le sem fekszik.. :-)

darabont
2009. augusztus 12. 22:28 | Sorszám: 16
Be se mutasd... :-)
Három éve költöztem ki, ott születtem és 29 éves koromig ott is laktam.
Ezzel együtt persze lehet, hogy sok hiba volt az iménti vastaggal szedett írásomban de sajnos, csak ugyanezeket tudnám mondani.
Ma sok száz km-re élek egy dél-borsodi kifaluban, de erről sem írhatok jobbaz vagy szebbet..
Sajnos ma ebben kell éljünk..(iletve nem volna kötelező..)
demint tudjuk sok beszédnek ugyanannyi lesz az alja..
darabont
2009. augusztus 12. 22:15 | Sorszám: 13
Aki azt írta, hogy Bp- egy romváros annak innen üzenem, hogy:

Nem voltál még vidéken, vagy egy borsodi faluban, esetleg egy békéscsabai kisfaluban, de mondjuk ötven olyan kisközséget hat percen belül ide tudnék még írni, ahol téged szó és (kérdezés) nélkül miután behajtol az autóddal szétszednek,
de úgy, hogy se a kocsid sem pedig a maradványaidat nem találnák meg az életben..

2009- Magyarországa még ezernyi meglepetést tartogat, az ismeretlen számára..
Persze ha nem ott laksz és ügyelsz arra is, hogy merre
mész, talán még a kezed is és a házad is megmarad, ahonnan pedig mint tudjuk bárki bármit írhat..

Mára nem maradt több időm, de talán már eddig is túl sokat voltam itt, minden jót.

darabont
2009. augusztus 12. 22:07 | Sorszám: 12
Itt most az legyen már totál viszonlyagos vagy mindegy, hogy egy kondértól arébb rúgott ifjú szoci siránkozik..
Siránkozhatna akárki a aki itt ma magyar emberként él vagy ahhoz mérten próbál viselkedni!

Vagy tök mindegy, hogy te is ezt látod és ebben élsz, azt kell széttépni aki valamilyen indíttatásból leírta..?
Amúgy meg ha sáros majd úgy is lecsukja a FIDESZ és a többeket is, és utána mindent rendberak és megold, akkor meg hol van itt a probléma..

darabont
2009. augusztus 12. 22:00 | Sorszám: 7
Mit lehetne ide írni?
Mi volna az a bekezdés ami még elmenne és nem kerülne tiltásra, hányszor kell még elmondani ugyanazt és ami mégfontosabb hány embernek?
Ami itt van az egy engedéllyel és támogatással elért állapot.
Minden szenny legyen az erkölcsi fizikai vagy más ösztársadalmilag csak romlást és pusztulást hozó végállapot itt ma engedélyezetten van jelen.
Minden és mindenki szélsőség, aki szót emel az élhetetlen állapotok ellen, ma már teljesen mindegy, hogy elégedetlenségének hogyan miképpen ad hangot.
Hogy ki mit gondol vagy érez mindezekkel kapcsolatban az már rég nem számít mert, politika vagy a közélet prominensei még azt a jogot is elveszik, hogy kifejezd
magad, leírd vagy elmond véleményedet, ha még ennél is tovább mész, egzisztenciálisan tönkretesznek munkádat elveszítheted, "válság van" meg sem kell indokolni..
De a tartós börtön sincs kizárva ha megpróbálod megvédeni magad egy jogtalan támadás ellen..
Majd azt mondják, megélhetési bűnözés volt ezért, hagynod kellett volna, miért védekeztél vagy azt miért aránytalnul tetted..
Amikor elmondják nap-nap után helyetted azt, hogy te mit gondolsz vagy mit érzel az már a vég..
Orwell 1948-ban írt egy könyvet 1984-címmel elolvastam..

A valóságban, a könyvben szereplő állapot a máig (kommunista Kína) kivételével talán sehol sem valósult meg úgy mint Magyarországon. .
Olvasd el, vagy tegye meg akárki aki még nem olvasta, én ugyanettől a szerzőtől még megvettem az Állatfarm és a Légszomj című könyvét is, hogy közelebbről megismerjem az írót és azokat az összefüggéseket amiket az első könyvben véltem felfedezni a mű és a mostani világunk közt..
Nem tévedtem..
De a gondolatbűn vagy más 0 teljesítményen alapuló politikai mutatvány csak a legalsó határa azoknak a naponta zajló folyamatoknak amiben élünk,
vagy amiben kell ma élnünk.
Mást teljesen felesleges írni, mert akinek itt ma nem a napi megélhetés vagy a kilakoltatás esetleg az éhezés a problémája, az úgy sem fog beszélni erről a problémáról
vagy akár bármi másról mint az akinek a jelen helyzetben kijelenthetően szó szerint napjai meg vannak számlálva.

Hol beszélünk ma már arról, hogy a munkához való jog az ebben a hazában minden itt élő embernek (magyar) alkotmányos joga?
Válság van azt mondjuk, s ezzel van intézve, közben szintén két lábú és két kezű ember vesz fel nyugdíjasként 100 milliós végkielégítést (vagy jutalmat stb..)
Hol van az a szintén alkotmányos jog, hogy az elvégzett munkád után a bért ki kell fizetni számodra..
Közületek, hányan vagy hány ismerősötök jár már úgy, hogy csak dolgozott és dolgozott és esetleg nem kapott fizetést..
Majd kishíján éhenhalt..
És azt mondták neki, vagy kábé ilyesmiket, hogy ugyan én xy-al vagy xy-kor sokkal többet buktam..?
Uraim amíg az éhes szájat ilyesmikkel le lehet csitítani, addig nem lesz rend..
Ez pedig nem okoskodás volt hanem egy tény, ha úgytetszik egy folyomány egy következmény amiben ma élünk..
És még azt mondják, hogy ez egy "következmény nélküli" ország" !
Nem uraim nem az!


Téma: Sziget: (másképp)
darabont
2009. augusztus 11. 22:23 | Sorszám: 17
Amúgy + úgy tudtam, hogy a netre felpakolt hírdetések
30 nap után automatikusan törlődnek, én valóban fent voltam pesten (két hónappal ezelőtt egy pest melletti bankfiók)
átadását kellett lebonyolítani, de az átadást követően Júliusban haza jötttem és nem tervezek több banki szolgálatot a hártralevő időre, a jogosítványom pedig ( még a meghosszbított verzió) is lejár a jövő évben..
2010. január után újra kéne vizsgáznom amit nem fogok megtenni, pontosan az imént leírt okok miatt..
darabont
2009. augusztus 11. 22:14 | Sorszám: 16
b]Örülök, h találtál egy már rég inaktív hirdetést, az interneten, de ha már idézel akkor azt pontosan tedd légy oly kedves!
Csak szerződéses munkát vállalok ezze a papírral ahogy mindig, ami kizár minden ilyen rendezvényt vagy effélét, hiszen a magyar
törvények szerint ezeken a rendezvényeken a rendezvényt biztosító magáncég(ek) fegyvermentes szolgálat keretén belül láthatnak el védelmet, az én hirdetésemben pedi
pedig, a "fegyveres őr" kategoria volt megjelölve.
Más nem is lehetett mivel (én mióta meg van ez a jogosítványom) más ezen az egy területen dolgoztam, de nem kint az utcán, vagy egy plázában, hanem bankban.
A banki szolgálat kicsivel más kvalitású és más-más törvényi szabályozás alá esik, éppen fegyveres jellege miatt.
A kérdés amúgy ideológiai értelemben olyan szempontból jogos, hogy egy bankban is az ember lánya (kijelenthetően) éppen nem a hazáját szolgálja, sőt épp az ellen
kell dolgoznia, sajnos ez nekem hét kemény évbe telt mire rájöttem, hogy nem szolgálhatom ilyen jellegű munkával a hazámat a továbbiakban, hiszen ezzel a meloval
épp hogy ártok neki..
De ez legyen az én problémám, már túl vagyok rajta, hál isten azóta az anyagi problémáim is megoldódtak, (örököltem) távoli rokon által ugyan és nem is egy elvetemülten nagy összeget, de ahhoz elegendő lesz, hogy soha a büdös életben ne szolgáljak akár munkával akár bármi mással olyan intézményeket mint a külföldi magánbankok hazai képviselete(i)[/b]

Amúgy ismét köszönöm az aggódó sorokat, gyakrabban benézekmajd ígérem, de nem minden nap érek rá én sem.

darabont
2009. augusztus 10. 23:18 | Sorszám: 12
Még az anyudat is hívd ide, bár vélhetően úgy tudja, h már alszol (inkább mégse szólj neki.)
darabont
2009. augusztus 10. 23:04 | Sorszám: 10
A minimumszintet, amennyiben sikerült elsajátítanod
itt üzend meg, ekkor majd válaszolok az általad feltett kérdésekre, minden egyéb más esetben javasolnám, hogy a
veled egy korban és egy fejlettségi szinten lévő testrészeiddel kommunikáld meg a vitatott pontokat.

Téma: Orbán Viktor államférfi. Orbán Viktor dolgozik.
darabont
2009. augusztus 10. 19:56 | Sorszám: 1458
Na ennyit a felsőbrendűségről..
"Magas Lóról nagyobb az esés"
De, hogy könnyebb legyen a megfejtés, ide írok egy ismertebb idézetet is ugyanattól a személytől:"A háború
béke, a szabadság szolgaság, a tudatlanság erő"

Maximálisan egyetértve a fentiekkel..


Téma: Draskovics és az állami terrorizmus
darabont
2009. augusztus 10. 19:48 | Sorszám: 300
A módszerek ma is ugyanazok, ezért nem is lehet más az ellenszer sem, minden magáért beszél..
Az első pár lépésben a tervgazdaság nevében ma ez a (kapitalizmus megfelelője) mindent és mindenkit be fogunk darálni, aki csak szóban tettben, vagy bármi másban kollaborál az ellenséggel (majdnem szó szerinti dézet a Rajk per című könyvből).
A következő lépés az elhallgatás, igény szerint ez utóbbi ma már mindennapos, ám régen ezt is reflexből művelték
az említett könyvből világosan ez is kiderül.
Ha és amennyiben a fentiek közül egyik mód sem lehetséges, akkor a megfélemlítés következik, összehangolva igen kemény olykor emberéletek általi zsarolással..
E módszer nálunk igen sikeres volt, egyfelől növelte a szimpatizánsok körét, mégha azok nem is önszántukból tartoztak a párthoz,
másfelől a suttogó propaganda részesei voltak oly módon, hogy kémkedéssel és beszervezéssel átköthető volt, tehát folyamatosan információval szolgált a közállapotokról a hatalomnak, igaz nem önszántából, ám olykor meglepően eredményesen..
Nem maradtak el az aktuális népünnepélyek sem pl felszabadulás ünnepe), a szabadság téren álló emlékműről csak annyit, hogy 44-ben épült a háborúnak meg 45-ben lett vége, így megannyi még
meg sem halt katona előemlékeként szolgálhatott, bár mi ez ahhoz képest, hogy öt évig állt (1951-56) Mo-n a Sztalin szobor és egy 56-kellett hozzá, hogy ledőljön
Ott tartottam, hogy lassan a végére érjek, hogy aki egyik kategóriába sem tartozott, azoknak a döntő többsége vagy sikeresen emigrálhatott vagy meghalt, de nem nyugodhatott, s mint ahogyan ma sem hagynak békén senkit sem, aki a fenti felsorolások egyikéhez sem tartozik azoknak most is fel is út le is út..(idegenbe visz az út..)ahogy mondani szokás..
Teljesen független attól, hogy az egy munkahely vagy egy közösségi hírportál, mindenki mindenre hivatkozhat az igazság kivételével..
Nehéz lenne ezeket a dolgokat sajnos pár szóban elmagyarázni, de hát minek is, amikor nem is kell mert mindenki ebben él..(közben 2009-van) és mi méltán büszkék lehetünk a XXI. századunk első eltelni látszó évtizedeire, mert kábé annyit léptünk ezalatt az ötven száz év alatt hátra, mint amennyit normális helyek normális népei előre..
darabont
2009. augusztus 10. 18:40 | Sorszám: 293
A magam módján én is küzdök, persze nem mindig sikerül, minden azon múlik, hogy van e fogadó alanya mindannak
amit mi küzdelemnek hívunk..

Amennyiben teljesen érdektelen lett volna számomra az ittlévő emberek véleménye, úgy vélhetőleg nem jöttem volna az ablakon vissza..
Ezt annak margójára, hogy mennyi idő után adom vagy adtam fel..


Téma: Sziget: (másképp)
darabont
2009. augusztus 10. 18:32 | Sorszám: 6
Köszönöm erre szerettem volna rávilágítani, persze ez itt az internet, kábé ugyanannyi az esély valakinek valamit értelmesen elmondani, mint halottal imádkozni..
minden esetre azért köszönöm..
Időközben ideért a vitapartner:-)
darabont
2009. augusztus 10. 18:30 | Sorszám: 5
Ott volt a mondanivaló végén a párhuzam, sajnálom ha te nem értetted..
Ehelyett csípőből hoztad magad, most én boruljak gondolom még térdre, amikor kristály tisztán elmentél a mondanivaló mellett, de még most is ütöd vágod a mellébeszélést meg a hülyeséget.
Senki nem lett megsértve sem személyében sem pedig emberi mivoltában, egy közösségi rendezvényről írtam le röviden a véleményem, nyilván nem tehetem meg ezt sem, azon túl, hogy nem járok ilyen rendezvényekre..
Majd átgondolom, (de előbb megvárom a vitapartnert hozzá).
Természetesen nem az én problémám, ha dolog lényegét nem érted, de az alpáriság nem az egyes hsz-ben volt jelen, hanem abban amit utána írtál..

Téma: Draskovics és az állami terrorizmus
darabont
2009. augusztus 10. 18:21 | Sorszám: 288
Nem jöttem volna vissza, abban az esetben ha információm van a kitiltásomnak miértjéről, vagy arról, hogy egy adott szövegkörnyezeten belül, miért nem egy-egy szó vagy mondat kerül kimoderálásra, hanem helyette az összes leírt és közzétett tartalom törlődik az oldal fórum rovataiból, természetesen inaktív regisztrációs név mellett. Az meg, hogy másokat vádolsz konzum-idiotizmussal vélhetően saját kiindulsái alapot feltételez.
Ez nyilván egy totál egyenlő mércén alapuló viselkedés..:- )
darabont
2009. augusztus 10. 18:00 | Sorszám: 285
Különben meg az a pár sor vagy ékezet nélküli mondat legyen ennek a fórumnak a legnagyobb baja, nem szeretnék hosszan értekezni arról, hogy itt vagy bárhol máshol ki és mennyire elfogult, bizonyos témákat illetően..
Amit akartam megtudtam, nem kell ahhoz itt hónapokat eltölteni, elegendő egy két rovatba betekinteni...
Jól látszik innen is.
Mindenkit más motivál és eltérő gond gyötör.
Bár a mondanivaló vagy adott esetben a tartalom gyakran megegyezik persze részleteiben mindenki más-más módszerekkel oldaná meg a problémákat, abban legalább mindenki egyetért, hogy nagyon nagy bajok vannak.

Én a továbbiakban már nem fogok ide visszatérni, egyesével persze biztos mindenkinek el kéne vagy (kellene) magyaráznom, hogy milyen jó srác vagyok és valójában én is ugyanazokról a problémákról beszélek, csak szókimondóbban..

Nem teszem, valaki írta itt egy bizonyos pártról, hogy milyen gázos az öntömjénező viselkedés, legyen az egyén szintű vagy akár egy párt viselkedését jellemmezze.
Tökéletesen egyetértve ezzel, magam is úgy gondolom, hogy
amennyiben a szó tartalmi és lényegi elemi igazak úgy azt még időben visszaigazolja a saját közvetlen környezete
ezért őszintén szólva saját magam én sem fogom rendes
srácnak vagy akármi másnak nevezni..
Azzal a kitétellel, hogy a minimum szint nekem más volt anno, bár gondolom még igen sokaknak..
A korban nálam jóval idősebb korosztály erről elég kimerítően mesélhetne..

darabont
2009. augusztus 10. 17:51 | Sorszám: 284
Miután a még áll a vár nevű tegnapi bejelentkezési név
értesítés nélkül ki lett törölve minden egyéb hsz-al
a szomszéd gépről regsiztráltam másik nevet.

Ennél nagyobb bajnak tartom, hogy nem szerettem volna
senkit és semmit degradálni vagy leszólni, a baj az, hogy
mások megtették az első üzenet kapcsán pedig részletesen leírtam, hogy nem azért írtam amit írtam mert szítani vagy bármi effélét szerettem volna..

Meg lehet nézni ki és hogyan vette fel a kesztyűt.


Téma: Sziget: (másképp)
darabont
2009. augusztus 10. 17:44 | Sorszám: 2
Még mielőtt valami zavarosan burjánzó kórkép alakulna ki a fejedben másokról, a rovat nyitója én vagyok, tisztelettel, tiszteletlen ifjonc és képzeld jelenleg 32 éves vagyok!

Ha pedig, majd újra kirúgod a labdát akkor ezt már a többi hsz-hoz illeszd mert én 12-évesen szénát forgattam
az a apámmal egy pest melleti telken ahol a lucernás mintegy 800 négyszögölnyi területen feküdt..

Később három szakmát kitanultam, kettőből kiemelkedő eredménnyel vizsgázva, majd egy év katonai szolgálat után az egyik területen öt a másikon pedig hét évet húztam le..

Jelenleg pedig egy elvált nővel élek, (3 éve) amelyben két nevelt gyermek van ( egy 14 és egy 16) éves lány.

Gondviselőként találtam meg a társadalomban a helyem, ettől függetlenül boldognak érzem magam, hiszem hogy tudtam és tudok adni a közvetlen környezetemnek, s természetesen magam választottam, persze valszeg nem olyan viselkedésmintákat igyekszem számukra átadni, mint amit itt alább felvonultattam..
Ha görbe a tükör, ne a tükör tartóját pocskondiázd, attól ugyanis nem kapsz felmentést semmilyen helyzetre..

Óbégatás helyett, nem ártana a közhangulatban egy cseppnyi önkritikát felfedezni, még akkor is, ha azt már az uj hullámosan tökéletlen agyakból kellőképp kiirtották..


Téma: Draskovics és az állami terrorizmus
darabont
2009. augusztus 10. 17:27 | Sorszám: 279
a tiltast elfogadom, megha nem is ertek vele egyet, gondolom lesz lehetosegem ahogyan eddig is, a jovoben is a hetkoznapitol elteroen irni olvasni es reagalni.

Aki tamogatasarol biztositott az elmult ket nap soran, annak ezuton is mindent koszonok, mindenki masnak tovabbi jo figyelemelterelest es masok gondolatainak osszezavarasat, mast meg epito jelleggel sem tehetnek ok ennek a hazanak, mert mar sokkal regebben elkoteleztek magukat egesz mashova..

darabont
2009. augusztus 10. 17:21 | Sorszám: 278
Az igazsaghoz a masik fel mondokaja is hozzatartozik.
Ezert ez a tovabbiakban maradjon itt

b]Történetesen én sem értem a felháborodást, miképpen azt sem, miért olyan emberek írásit kell szitkokkal méltatni, aki nem játszásiból, vagy saját
napi anyagi hasznából bértolnokoskodik, hanem a kendőzetlen igazság hasábjaiból merít és azokat meri terítéken tartani..

Én egy picivel a frissebb és a szellemileg is jobban kiértékelhető magyar emberek soraihoz záróztatnám fel magam, és tessék elképzelni amennyit csak lehet
időről időre hozzá olvasok, mert olvasnom kell, ha már manapság napi szinten nem beszélgethetem a hatvanegyéves apámmal..

A Trianon Titkai, vagy DR.Görög Ferenc munkája a :Magyar Nemzet Története, de akár a Rajk per, vagy Eric Arthur blair 1984, című politikai szatírája ugyanide a kisebb
és jóval egyszerűbb munkája az Állatfarm, de akár a Légszomj című jóval ötven esztendővel ezelőtt írt műveit is mind mind elolvastam, és közben nem tudom magam sem elfelejteni, hogy magyarként a fenti munkák szereplői is lehetnénk akár valamennyien mindazok, akik nem mást gondolnak, hanem a valósággal eggyütt nyomorognak
saját hazájukban..
Most újabban már egzisztenciálisan is, régebben még finomabban és kíméletesebben butítottabb verziók alapján..
Történetesen Wass Albertnek is van egy magyar politikai szatírája a Patkányok Honfoglalása, vagy Máraitól a Gyertyák Csonkig égnek című műve és már megint ott vagyok ahonnan elindultam..
Egy sajátos valóság köszön vissza valamennyi műből, hogy egészen József Attiláig, vagy Karinthy műveiről már ne is beszéljek,, "oly korban éltem én e földön.."

Igen tessék elképzelni mi magyar emberek ezekből merítkezünk és mikor azt látjuk, hogy más véglények akik még fel sem kapaszkodtak az emberi lét csúcsára azt tehetnek velünk amit csak akarnak, hát bizony kesernyés szájíz az ami erőt vesz mindannyiunkon..!

És ne higyje sem ön sem pedig más azt, hogy mi tudjuk rosszul, bár igaz éppen mi magunk vagyunk naponta félműveltséggel és kicsinyességgel megvádolva, mégis mindannyian tudjuk, hogy nem azért savanyú nekünk ez a szőlő, mert nem jut adott esetben számunkra a konból, hanem azért vagyunk boldogtalanok, mert jövőnk már jószerivel nemlévén, múltunkban is meg vagyunk naponta aláztatva..(aljas percemberek által)

Uram bocsá az, hogy kinél miképp szakad el a cérna, ne legyen már a napi érdekek szerint kimoderálva csak azért, mert szép gondolat nem lévén, valaki azért ír mert szomorú nemzetére felpillantva, nem látja saját bajtársainak boldogulását, de ami még ennél is visszataszítóbb, hogy pincérnemzet lettünk mára a globálnyikok világában, egy töb mint kétezer éves múlttal![/b]

Email a webmesternek | Gondola