Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2010. május 14. 18:29 | Sorszám: 51
Idézet:
De add a kezed, leteszem a kardot én is. Mert össze kell fogni, hogy az emberek
szenvedésein enyhíteni lehessen. Hogy élhessenek, szabadlelkűen, szeretetben.
Hogy egymásra tudjanak figyelni, az emberek, mi az, ami a másiknak jó?
Csak akkor lesz nekem is jó. Ez a felelősség, ez a kötelék, ez a közjó.
És hogy senki ne haljon bele nélkülözéseibe, hogy legyen ereje, ideje azt betölteni,
amiért a földre született.

Én senkivel nem szándékoztam és szándékozom hadakozni, így kardom sincsen. Nincs mit letennem, mert nem is vettem fel. Valóban minden jóakaratú embernek CSAK az lehet a célja, hogy az emberiség nagy családjára rámosolyogjon végre az áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő. A nacionalizmusok nem erre áhítoznak. Eltérő politikai és vallási indíttatású kormányok se lehetnek zálogai ennek. Ha pedig mind egyforma lenne már, akkor nem is lenne többé rájuk szükség, hiszen egy világkormány ezt a feladatott szakszerűbben elláthatná.
És ha szentelsz egy kicsi időt arra, hogy elfogultság nélkül tanulmányozzad az I. G. E. elképzeléseit, akkor szerintem rá fogsz jönni arra, hogy az az egyedüli járható út. Globalizáció nélkül lehetetlen realizálni az említett jogos vágyakat.

Előzmény: 50

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola