Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 08:15 | Sorszám: 169
Idézet:
Maimonides a Messiás királyra utalt, aki nem más, mint az ószövetségi messianisztikus elképzelések messiása, Immánuel, akinek a születését a Jelenések könyve (12,1-5/13) is említi. Ez a személy lenne hivatott az Ószövetségben olvasható messianisztikus elképzelések realizálására (Ézsiás 2,1-4; 11,1-12; 49,23; 49,26; 60,1-16; 61,5-6; 63,1-4; 66,10-13; Zsoltárok 2,1-9; Mikeás 4,1-4; 5,1-14; Jelenések könyve 2,26-27; Pál levele a zsidókhoz 4,9; 6,9; 6,13; 6,17; stb.).

Ki tud arra válasz adni, hogy ehhez mi köze van az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézusnak, és a neki tulajdonítható etikai tanításoknak?

Előzmény: 151
keresztkem
  Válasz | 2011. november 17. 05:13 | Sorszám: 152
"Nekem az az érzésem, hogy egy igaz vallást nem tűzzel-vassal kellett volna hirdetni, hanem kizárólagosan meggyőzés útján..."
Kedves Klaus!
Önnek "az az érzése"! Nekünk és sokaknak meg "más az érzésünk"! No, nem is arról nás, hogy a "tűzzel vassal" legenda és mese valamiképpen "jó", vagy "jó" lett volna--már ha egyáltalán lett volna avalósághoz valami csekély köze is!? Hanem arról, hogy:
1.) Ma, nem tudom hány száz évvel az állitólagos "tűzzel vassal-i dolog után", ép ésszel van-e értelme ezt egyáltalán "fölhozni" meg "számitásba venni"? És:
2.) Egyáltalán IGAZ VOLT-E, amit a mai "ellenségek" olyan nagy hanggal "tűzzel vassal"-i "dolognak" bemesélnek? ÉN NAGYON AZON AZ ÁLLÁSPONTON VAGYOK? HOGY NEM!!! Tetszik tudni: "a Moszkvában Mercédeszeket osztogatnak" figurát.Itt is valami ilyesmi "az én érzésem".
Ám akár igaz volt akár nem, borzasztóan atavisztikus-anakronisztikus dolog- nak tartom, amely nem méltó a XXI.sz.-hoz.Már ha a XXI. század "az ami"?
3.) Különösen akkor tűnik mindez ostoba, buta és agyrémszerű TOTÁL HÜLYESÉGNEK--mármint ezt a "tűzzel vassal"-t "fölmelegíteni" tudniillik--amikor minket katolikus keresztényeket VALÓBAN TŰZZEL VASSAL IRTANAK--a Világ számos helyén! Ebben a szent pillanatban is!!!!
4.) Úgyhogy én ezt a "tűzzel vassal"-t inkább szindrómatikus, klinikai ügynek gondolom--a legkomolyobban(!)(--mint gondolkodó emberi elmék érveit.
5.) NEM IGAZ EZ! SŐT! NEM IS VOLT IGAZ SOHA!MESE HABBAL!
Ez az én véleményem a "dologról"! Ennélfogva tehát:
6.) Kérdései sajnos TELJESEN ÉRTELMETLENEK, mert nem valóságon, hanem MESÉKEN alapulnak, így méltatlannak érzem még a gondolatot is, foglalkozni agyrémek és fantazmagóriák megmagyarázásán-megválaszolásán--mint szellemi "tornamutatványokon".Egyszerűen ..bocsásson meg(!)--de hülyeségeket teszik gondolni és kérdezni.
Mindazonáltal nem akarnám megbántani, de én ilyen MÉLYRE NEM TUDOK SÜLLYEDNI! Hogy a fentiekkel egyáltalán foglalkozzam.Egyébiránt:
Keresztényi szerettel üdvözlöm:
keresztkem
Előzmény: 151

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola