Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 18:01 | Sorszám: 361
"EZ EGY ANTROPOMOFF MARHASÁG! Mert. Ha egyszer valami NINCS(!)--esetünkben TEST-- akkor mi a túrónak azon "rágódni", hogy ez vagy az a testhez kötött dolog hogyan is VAN?"

A válasz szerintem egyáltalán nem olyan bonyolult, kedves Keresztkém. Élő test nélkül nincs lélek, és lélek nélkül nincs élő test... Tehát CSAK a vallási mítoszok talaján számíthat realitásnak a lélek halhatatlansága.

Előzmény: 355
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 16:08 | Sorszám: 356
P.s.:
"..De hogy lehet vajon örökké boldog egy testtől elszakadt feltételezett önálló lélek?.."
Erre a kérdésre cinikusan azt lehet mondani válaszként, hogy: TUDJA A F..SZ! DE igaz a válasz tartalma, mert tényleg nem tudjuk: sem Ön, sem én, sem senki.
ÁM KÖZÖTTÜNK AZ A NAGY-NAGY KÜLÖNBSÉG, HOGY ÉN AZ ERŐS KATOLIKUS HITEM ÉS BIZODALMAM BIRTOKÁBAN EBBE(!!!) BELE TUDOK NYUGODNI.Ön pedig--nekem úgy tetszik--NEM!És mert NEM(!),ezért kérdezget összevissza mindenféle--emberileg egyébként érthető-megérthető--hülyeségeket.
keresztkem
Előzmény: 355

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola