Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 19:13 | Sorszám: 370
"..Belegondolt már valaha?" Nagyon sokszor is "belegondoltam".S arra jutottam, hogy ha képes vagyok túljutni a MENNYISÉGI-ség szemléletén--ami persze bizonyos mértékben a mérnöki gondolkodás alapja, hiszen mi mérnökök mondjuk: (DE CSAK AZ "EVILÁGBAN") AZT ISMERJÜK, amit MEGMÉRTÜNK(!).Szóval ha ezen "túllépünk", akkor az Ön által fölvetett probléma: NEM PROBLÉMA!
Ha a mennyiség, mint olyan érdektelen, mert NINCS TÉR, ahol a mennyiséget elhelyezni-legyártani-tárolni köll-lene, dehiszen nem is kell, mert nincs sem kiterjedés sem helyfoglalás, sem számszerűség, akkor ilyeténképp "megagyár" sem kell.
Mert 1= ezermilliárd--nem mint a matematikában.
Tehát: probléma egy szál se, csak föl kell tudni fogni az örökkévalóság lényegét, mert ráadásul idő sincs, ergo minden irracionálisan rövid--vagy hosszú--"belső mozgással"--vagy teljes mozdulatlanúl-- "esik meg" vagy gátlódik--kikapcsolva a TARTAMOT.Teljesen.
keresztkem

P.s.:"..bolygónkon naponta 240.000 ember születik."
"Bolygónkon"! Ám nem az örökkévalóság állapotában!

Előzmény: 366
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 18:57 | Sorszám: 367
Ennek megértéséhez behatóbban kellene foglalkoznia kedves Keresztkém, az emberi lélek keletkezésével. Nem gyárban készül az, hanem egy "kozmikus program"-nak lehet tekinteni, ami születésünk pillanatában képződik le bennünk az egyetlen valóságos Isten (FVSzV) szellemi hatásának jóvoltából.
Előzmény: 366

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola