Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
keresztkem
  Válasz | 2012. november 13. 15:32 | Sorszám: 378
"..Igazság szerint a mi nemzetünk a saját természetvallásával és táltosaival jóval többre vitte, mint a sivatagi analfabéták."
Kúrvára "divatos" dolog ezt "így" látni, ÁMDE NÉZETEM SZERINT EZ CSAK LÁTSZAT--valójában tévedés.Mert a fenti megállapitás VALÓSÁGOS TARTALMA attól függ, hogy mit is értünk-érthetünk azon, hogy EGY NEMZET "VALAMIRE VITTE"?
Az, hogy leigázza a többieket, csatákat nyer meg, területeket szerez; úgymond: "gyarapszik" az az én szememben NEM(!) A VALAMIRE "VIVÉS" attribútuma.
Egy nemzet--szerintem akkor "viszi valamire", ha annyi balszerencse közt és oly' sok viszály után: ÉL NEMZET E HAZÁN!--hogy kissé költőien próbáljak meg fogalmazni.És ilyen nemzet pl. Lengyelország!Ők valóban "vitték valamire"-az én értékrendem és fölfogásom szerint. És talán még Litvánia is ilyen.
Aki pl. Krakkóban ( de a litvániai Vilná-ban is uyganígy) jár-kel az utcákon-tereken, rengeteg mosolygós embert lát járni-kelni, sok babakocsit tólnak derűs arcú szép fiatal nők, s a kávéházak teraszain finom visszafogott beszélgetések, nevetgélések hangja hallatszik.Nem "úgy", mint nálunk....
keresztkem
Előzmény: 377

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola