Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Lehel
  Válasz | 2011. december 13. 09:43 | Sorszám: 62
Kedves Keresztkem !

Köszönöm, hogy megnyílt irányomba és leírta érveit.
Ha megengedi, hasonlóan viszonozom, nyíltsággal.
Jézus elveszett éveiről többen írnak. Nem értem, a RK: egyháznak miért lenne szüksége BÁRMIT IS TITKOLNI Jézussal kapcsolatban, aki csak az egyetemes szeretet,szerelmet és a világosságot hirdette ??? !
A világosság pontosan a tudást,ismeretet jelenti szerintem.
Nem egyházi liturgia, de én - mint a természet egy tagja - egyet értek és ÉRZEK William Blake soraival.

"Rosszra vak a szerelem,
Örömre hajlik szüntelen,
Szeszélyes, röpke, szertelen,
S béklyókat old értelmeden.

Az álnokság titkot terem,
Hajlong óvatos-kényesen,
Mindenre vak, érdekre nem,
S bilinccsé lesz értelmeden. "(Garai Gábor)

Bár érzékeléseink határai igen szűk ösvényt engednek nekünk a tisztánlátáshoz (6 érzék, max.7, ez elsősorban akadálya annak, hogy tisztán lássunk és ne legyen "hibás" a gondolkodásunk), azonban
tisztességesnek azt tartom, ha kereteinken belül is nyíltan kommunikálunk létünk kérdéseiről.
Ezt bizony hiányolom a RK egyháznál.
Sajnos tudom azt is, hogy bizonyos Szabadkőművesek pontosan e kétségeket lovagolva próbálják zűlleszteni a hitet, a ker.egyházat, mégsem vagyok hajlandó letagadni kétségeimet, bár az egyház jó irányú szervezőerejét/potenciálját igen fontosnak tartom.
Ezért vagyok katolikus, Istenhívő, de "hibásan "is, gondolkodni oróbálkozó lény.

Tudva a RK. egyház TAGJAINAK világi ELKÖTELEZETTSÉGÉRŐL
(freemassons) továbbra sem tagadom meg magamtól az Indiaiak,Nepáliak,Kínaiak,Görögök ...álláspontját.
Számomra ez is lényeges,mert nem szeretek hazudni magamnak (sem)
Köszönöm a türelmet !
Lehet

Előzmény: 59
onogur
  Válasz | 2011. december 13. 09:26 | Sorszám: 61
Mert a pápa nem ember, a szentszéki tanítóhivatal pedig nem emberi intézmény, amely tévedhet, ugye?
Előzmény: 59

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola