Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 16:07 | Sorszám: 349
Nézze, ezt azért nem gondolom fontosnak, mert Ön a kereszténységet támadja azzal, hogy csak és kizárólag a vadhajtásaira igyekszik irányítani a figyelmet, és fontosabbnak tarja a kereszténység tényeinek kétségbe vonását, mint egyéb vallásokét. Ez nem is kárhoztatható voltaképpen akkor, ha azt vesszük figyelembe, hogy Ön globális egyházat akar létrehozni, tehát egy másik globális egyház komoly konkurencia lehet.

Hogy azonban kíváncsiságát kielégítsem, el kell mondanom hogy én nem voltam mindig hívő református - noha egész életemben református voltam, és a gondolkodásmódomat ma is elsősorban a református közösséghez való tartozásom szabja meg. A katolicizmussal komolyabban akkor hozott össze a sorsom, amikor a magyarországi anglikán egyház gyülekezetével és akkori papjával majd 10 éve megismerkedtem, énekeltem kórusukban, és beleszerettem az egyházzenéjükbe. Ettől azonban nem lettem katolikussá, csak anglikánná, de azt is református módon , és mindkettőben a keresztényi gondolkodást becsülöm, és mindkét gyülekezetben a Krisztussal való közösséget élem meg.

(Azért arra kíváncsi lennék, hogy amikor nem hívő katolikus volt, akkor melyik egyháznak volt híve? Mert írásaiból, érdeklődéséből nem az egykori katolikus elkötelezettség sugárzik.)

Előzmény: 345
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 15:59 | Sorszám: 347
Úgy néz ki, hogy mégis hadititok...
Előzmény: 345
TEFU
  Válasz | 2011. december 19. 15:56 | Sorszám: 346
"A kereszténység egy nagyon tág fogalom."

Egy kereszténynek nem az! Csak az ilyen mátéfi félék próbálják relativizálni.
Mert tág a ti gazemberségetek!

Előzmény: 345

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola