Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 27. 14:35 | Sorszám: 509
Valóban, sok dologgal nincsen még tisztában az ember. Ilyen pl. az ősok is, amire szerintem nem is fogunk tudni választ adni, így pl. az IGE a saját istenképével kapcsolatosan ezt úgy oldja meg, hogy a FVSzV az ősok transzmutációja.

Én nem tagadom kedves Lehel az Istennek a tényét, se pedig a léleknek a létét. Viszont ha tüzetesebben megvizsgálod az egyes vallások tanításait, misztériumait, akkor szerintem Te is rá fogsz arra döbbenni, hogy azoknak a megalkotói valójában a "sötétben" botorkáltak, eltérő etikai magyarázatokat, illetve istenképeket alkotva a hívő tömegeik számára, ami sajnálatos módon megannyi szenvedésnek, üldöztetésnek, halálnak volt a forrássa az idők folyamán. Kifejezhettem volna úgy is magamat, hogy vak vezetett sok esetben világtalant...

A keresztre feszíttetett Jézusnak tulajdonított, az emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó erkölcsi tanításai magasztosak, és feltétlenül követésre méltóak egy kivétellel (Lukács 14,26).

Előzmény: 503

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola