Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Alkossunk új világegyházat!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Alkossunk új világegyházat!
keresztkem
  Válasz | 2013. február 28. 07:03 | Sorszám: 38
Azért én nem gondolnám, hogy a "közösségi vallásgyakorlás"--úgymond--"megszűnöfélben" lenne.Inkább azt mondanám: "átalakulófélben van a vallásos életünk működésmódja".
Én katolikusként nem (sem) igazán rajongom az óriási tömegeket megmozgató búcsújárásokért és zarándoklatokért.De attól, hogy ÉN NEM (de inkább: SEM!) ANNYIRA élek ezekkel, még tudom, hogy vannak ilyenek, hisz napról napra "figyelem szervezésüket, és a hívek részvételét" ilyeneken--egyrészt.
Másrészt attól, bogy az Úr a "hátsó szobába" tanácsol imánkkal, attól még nem mondja azt: "ne osszd meg mással az ima békéjét és örömét!" EZT, hangsúlyozom EZT NEM MONDJA! Ő inkább azt mondja a fentiekkel--amit idézni is tetszett--hogy NE KÉRKEDJEN SENKI az IMÁVAL és az IMÁBAN!
A JÓT MEGOSZTANI NEM ROSSZ! Én csak ezért és csakis EZÉRT idéztem és idézem néha ide lagalapvetőbb napi imáimat: LEGYEN ÖRÖME ÉS HASZNA MÁSNAK IS, ha már "idecsinált" egy szerintem is nem túl hasznos topicot--valaki.
Keresztény szeretettel és üdvözttel:
keresztkem.
Előzmény: 37

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola