Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Blogszemle

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Blogszemle
szentmáriabal
  Válasz | 2004. május 31. 08:57 | Sorszám: 13
... Egyébként - A blogot én találtam fel: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=3&t=000026&m=000042

... csak Ti a fületek botját sem mozdítottátok ... Pedig akkor most a gondolán blogolnánk !

Előzmény: 9
Mercurius
  Válasz | 2004. május 30. 19:08 | Sorszám: 11
Elöbb történetesen alaposan átnéztem a netet.

Itt van a magyar weblogok egyik gyüjtőhelye:
http://blog.lap.hu/

A közös boxban láthatod, hogy van tobbszerkesztős blog is.

Az anggol nyelvü blogok közt vannak a worldpress tipususak gyakorlatilag mi egy ilyet csinálunk most, csak nem a worldpress templatjait használjuk, mert azt húzósabb megmagyarítani.

Ebben a belővös szakaszban még techanika az úr felettünk, de lassan megbirkozunk vele és kezd blogformájuan kinézni amit készítünk. Van egy visszafelémenő feltöltés, és aztán ha már mindig csak a fris ujságcikkeket kell feltennünk, vagy egy egy saját elemzést, akkor már teljesen blogszerüen fog müködni. Minden téma mögött ott egy Gondola topic, ahol ki is lehet szabadon elemezni, vitatni a témát. Igy aztgondolnám, hogy végül nem lesznek bemásolva a Gondola topicokba az újságcikkek. Azok ott lesznek a blogban, nem széttördelve a nemmindig konzisztens vita beirásai által.

Na ennyi. Kb. így kéne müködjön.

Előzmény: 9
szentmáriabal
  Válasz | 2004. május 30. 18:38 | Sorszám: 10
Szerintem - már megbocsáss - Te hirdetsz elhamarkodottan ítéletet egy még szerinted is kialakulóban lévő műfajról.

De még ha úgy volna is, hogy ez arra való, hogy az ember a személyes élményeit írja le benne, akkor is van értelme színvolnalról beszélni, ahogy azt a papíralapú naplók szerzői gyakran maguk is megteszik, tűzre vetvén gyengécske alkotásaikat.

És még ha igazad volna is, hogy nem arra találták ki, amire használjuk, sem ez volna az első eset, hogy egy műfaj túlnő az eredetileg neki szánt szerepen (ld. pl. SMS-költészet ... )

Előzmény: 9

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola