Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
Madelon az eb
  Válasz | 2009. június 27. 16:52 | Sorszám: 12
A krónikus hazudozás valami gyerekkori trauma lehet, mindenesetre nem egyszerű dolog.
Két krónikus hazudozót ismertem, mindkettő a jóindulatú fabuláló tipushoz tartozó. Azért hazudoztak, hogy érdekesek legyenek. Az egyik a sok megaláztatás után - a gyerekek borzasztó kegyetlenek tudnek lenni - ismerős körökben azzal vette elejét a kellemtelnségeknek, hogy a mondanivalójába belefűzte "én most hazudok" és folytatta, mintha mi sem történt volna.
Egyszer volt szerencsém megfigyelni a fabulációja evolúcióját. Ültünk egy kertvendéglőben, odajött, leült hozzánk és elmesélte először különösebb lódítások nélkül, hogy útközben megálltak az épp nálunk állomásozó vándorhintásoknál, ahol a legújabb atrakció valami primitív szellemvasút volt, amelyben a jegyszedő ijesztgeti a nagyérdemű 5-10 éveseket. Aztán jött hozzánk megint valaki, annak is elmesélte, de már hozzáfűzve, hogy milyen érdekes lett volna visszaijeszteni az ijesztgetőt.
Ismerősök jöttek mentek, ő meg elmesélte minden érkezőnek a sztorit, de már hozzáfűzve az előző ötletét, mint megtörténtet. Summa summarum, az 5. elmesélésnél kb. arról szólt a történet, hogy beszálltak a kocsiba és amikor az ijesztgető épp rájuk akart ijeszteni ő lecsavart neki egy pofont, amitől az úgy megijedt, hogy sikoltozva rohant ki.

A másik egy volt kollégám volt, akit csak ezredes úrnak hívtunk egymás közt, amúgy egy kedves, jóindulatú fiatalember, de szintén krónikus fabuláló. Én csak a munkahelyen ismertem meg, de a hírét már gimnazista korunkban hallottam, egy haverom osztálytársa volt. Az összes katonatörténet, anekdota, minden sztori vele történt meg. Ha az ember elmesélt valamit, ami vele, vagy távoli ismerősével történt, vagy csak az újságban olvasott, biztos lehetett benne, hogy napokon bévül visszahallja a kollégától, mint saját történetet, ami vele, vagy ismerettségi körében történt. Persze, mint minden hazudozó sosem volt biztos a dolgában, hogy nem éppen olyannak meséli a történetet, akitől pár napja hallotta. Esetleg nem egészen másképp mesélte-e tegnap. Ezért szemmel láthatóan feszengett, mi meg azért mert nekünk volt kellemetlen az evidens hazugság. De akkor sem volt képes megállni.
Mikor eljöttem a munkahelyemről, már 40-re járt, de még mindig ugyanott tartott.

Előzmény: 6
negyven rabló
  Válasz | 2009. június 27. 15:54 | Sorszám: 8
Elfelejtettem leírni, hogy képtelen a rendes, hétköznapi életre! Hivatali ügyeket nem intéz, mert "Mindenki hülye, ezekkel nem lehet beszélni", stb. Csak személyes telefonokat bonyolít, vásárláshoz visz magával valakit, mert: "Ezekre a hülyékre én ráborítanám az asztalt!"
Ezzel szemben a család minden mozdulatát árgus szemekkel figyeli és ha valaki nem úgy csinálja, ahogy ő gondolja, akkor rögtön! "Te is olyan hülye vagy, mint mindenki más"!

Viszont ő a sok hülyére hivatkozva semmit nem csinál!

Egyszóval: Nagyon nem egyszerű!

Előzmény: 6

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola