Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
kata54
  Válasz | 2009. szeptember 28. 19:42 | Sorszám: 432
"a környezetemben levő régivágású katolikusok hátán feláll a szőr, ha gitároznak a vasárnapi misén":

Bizony. Ha előre tudom, hogy a misét ezzel fogják tönkretenni, inkább más időpontot választok.
Ha "telibe talál", kijövök.
El nem viselem.
Borzalom.

Mondjuk az se sokkal jobb, amikor a kicsi gyermekek ordítják végig a misét, mert a drágalátos szülők valami totál félreértelmezett nyálas-csepegős-érzelgős
menjenacsalásegyüttaszentmiséremertazolyanszép meggondolásből 2 hetes kortól kezdve hurcolásszák a szerencsétlen kölyköket misére, akik aztán rendkívüli módon szenvednek-unatkoznak, ezért ordítanak, de minimum hangoskodnak-dübörögnek, szóval mindent elkövetnek, hogy a misén játszótéri hangulatot csináljanak.

Mennyivel egyszerúbb lenne, ha a szerető szüleik egyből oda vinnék őket, esetleg felváltva, nekik is jót tenne egy kis "gyerekmentes" elmélyedés a misében, a gyermekek pedig akkor kerülnének templomba, amikor már kibírják csendben azt a 45 percet.

Semmiről nem maradnának le. Én is akkor vittem el a gyerekemet először, amikor már kibírta, és láss csodát, ma már felnőttként, mélyen hívő ember lett belőle.

A szívem szakad meg a szerencsétlen kölkökért, amikor nyáron, a déli misén, 38 fokban ott aszalódnak a templomban.

Előzmény: 405

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola