Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
kata54
  Válasz | 2009. szeptember 28. 18:50 | Sorszám: 429
"Tudod ki Barsi atya ? ":
én pl. tudom, régebben -éveken át- szívesen is hallgattam. De mostanában olyannyira a "tiszta keresztény hit" védőjévé lett, hogy az bizony-bizony taszító. Többet árt, mint használ. Hisztérikusan ágáló vénember lett belőle bölcs tanító helyett. Lehet, hogy megöregedett ?

Amúgy tényleg elolvashatnád Buji Ferenc:Elfelejtett evangélium című könyvét.
Nem ártana neked.

Nagyon-nagyon elgondolkodtató.

És ha már olyannyira kereszténynek véled magadat, ne légy ennyire nagyképű.

Előzmény: 410
csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 28. 06:14 | Sorszám: 416
Hoppá ! A jóga is tiltott az Egyház szerint, de ha valaki csak tornagyakorlatként értelmezi, akkor ez sem érthető, hogy mi okból.
Nofene a jóga is? Rossz lehet sok asztmásnak. Az akupunktúra véletlenül nem?

A harcművészetek meditációi kapcsán mi a helyzet? Csak szólok 15. éve kyozom, szoktunk meditálni minden eddzésen és hallod a filózófia ami a csihi-puhi mögött van. A püspökünk bérmált anno, szegény, ha tudta volna.

Mária Rádió honlap "Archiv" felvételek.)
Kösz valszeg a virtuális plebanian is fent van megjegyszem ott megtalálod Gábor atya előadásait, én is onnan hallgattam meg vagy 15 órányit becsülettel vagy 2x.

Nahh a többire nem is irok semmit, mert tragédia...

Valóban nem érdemes természettudományos tényekkel vitatkozni, ámde a keresztény hivőnek kötelessége ismernie a kettő viszonyát.
Valóban is azt hiszem kettőnk közül nem én tévedtem ingoványra.

Nézd fel sem merül bennem, hogy az atyák buták lennének nyilván a jó szándék vezeti őket, és biztosan téged is.
De amit irsz és ahogy... Szerintem alaposan félreérthettél valamit amit sürgősen tisztáznod kellene.

1) Az egyik írásodban természettudományosan érvelsz a meditáció ellen vagyis orvosilag igazolt, hogy káros... (nem az). Okés, de akkor ez nem a teológia asztala hanem szimplán tudományos kérdés és teljesen mindegy milyen a mögöttes filozófia

2) utána azt állítod, hogy ez teológiai kérdés, mert az agykontroll filozófiája nem összeegyeztethető az egyházi tanokkal - azokkal gyakorlatilag egyetlen természettudományé sem

3) utána megint azzal jössz, hogy a "vallásos" meditáció orvoslilag (fizikailag) nem okoz mérhető elváltozásokat? Mert ha az agykontroll teologiai kérdésakkor a meditációja is nyilván valamiféle "vallásos" med. vagy ima.

4) aztán meg olyanokat hordasz össze amiktől komolyan égnek áll a hajam... Alfába lemenni tiltott? Könyörgöm, ha akarod ha nem a te agyad is "lemegy" alfába, minden áldott nap amikor félálomba kerülsz.

Nem érzed a zűrzavart és az önellentmondásaidat? Különben a "fejedbe" kerül ami a vizuális memóriádban megjelenik - vagyis a belső látásod/hallásod érzékeli az egytől egyig mérhető.

És még valami Gábor atya mondja el az előadásában az elképzelését a "mechanizmusról" ahogy az angylok szerinte "beszélgetnek" az emberrel. Nos megnyugtatlak ha úgy van ahogy feltételezi az bizony mérhető, akkor is ha a "részecskéket" irányítja az angyal akkor is ha az érzékszerveimet manipulálja.

Nem kedves Hegedű nem nekem kell utánanézni a dolgoknak, hanem neked kell rendbetenni hol húzódik a vallás és hol a tudomány, mert ez így nagyon nem lesz jó.

Mert ez amit itt felvonultatsz vakhit a középkori babonaságokban. És nekem ilyet soha nem tanítottak hittanon, sőt az ördöggel sem riogattak! Ha 7-8 éves korom óta ennyire megváltozott volna a dogmatika akkor itt tényleg nagyon súlyos gondok vannak, de nem velem hanem az egyházzal, ami nehezen hihető mikor a Erdő Péter egy akadémikus.

MÉgegyszer, bizonyára csak a jóindulat vezérelt, de meg kell értened, hogy tévedsz. Ha úgy véled neked ezeket Gábor atya vagy Balázs atya mondta akkor te valamitfatálisan félreértettél.

Előzmény: 410
csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 28. 05:27 | Sorszám: 415
Mivel Silva fejlesztette ki az agykontroll módszerét ő az alapító, az aztán egyáltalán nem lényegtelen, hogy mi a módszer gondolati háttere, amit a gyakorlati kézikönyvekben nem közöl.

Ezzel nem kevesebbet állítasz, mint bármely tudományág képviselője aki egy módszertant felállit - melyeknek szinte kivétel nélkül van valamiféle filozófiája szinte eretnek(?) - ez csacsiság... Rosszabb, buta középkori babona!
Ezen logika mentén az összes pszichológust és szociológust a máglyára kellene küldenetek ami nevetséges. Hallottad már az "én" és a "felettes én" fogalmát?? Tudod mit jelent ez egyáltalán?
Hallottál már az evolúciós pszchologiáról? A memetikáról? Tudod, hogy a napi munkám során olyan fogalmakkal és "filozófiákkal" dolgozom amikre lazán ráhúzható a blaszfémia?

Én nem vagyok akkora teologia tudor, mint te, de szinte biztos, hogy tévedsz méghozzá súlyosan!

Az ima és a vallásos meditáció nem mérhető természettudományos módszerekkel, mert akkor csak azt kapod, amit a természettudomány vizsgálni képes.
Az ima és a vallásos meditáció (sőt a nem vallásos is) jellemző fiziológia elváltozásokat okoz ezek pedig mérhetőek, akkor is, ha ez neked vagy a lelki vezetőidnek nem tetszik. Jellemző értéket vesz fel a pulzus, a vérnyomás csökken bizonyos agyterületek aktiválódnak mások nem. A prefrontális cortex például jellemző mintázatot mutat például a boldogságérzethez hasonlót vagy olyat ami akkor alakul ki ha beszélgetsz valakivel.

Tetszik vagy sem ez egy mérhető természettudományos tény, bármit is mond az egyház.

A hipnózis módosult tudatállapotot hoz létre, amelyben a rejtett pszich. betegségek felszinre törhetnek.
Mégegyszer megkérlek, ne mondj véleményt olyasmiről amiről szerintem lila dunsztod sincs ez nemcsak, hogy nem illik ide de önmagában csacsiság is. Azért csak halkan megjegyzem (épülésedre - mert ugye ez kötelességem) a módosult tudatállapotot nem a hipnózis hozza hiszen az maga a hipnózis, hanem a terapeuta (vagy hipnotizőr) .

Ha még nem jártál a tanfolyamon akkor csak részlegesek az ismereteid a módszerről,
Bocsánat, de Kovács atya is szó szerint azt mondja, hoyg könyvből tájékozódott (meg valami féleszű hívétől), gondolom te sem jártál tanfolyamon, vagy tévedek?


Ha valaki nem hívő annak bizarr, hogy pld. valamihez a Szentlélek segítségét kell hívni,
Nekem inkább az a bizarr, ha a szakmám szabályai a tudásom alapján nem igazodom el és nem egy kollegát vagy a szakirodalmat, hanem a szentlelket kell hívni. Na barátom az már régen rossz!


Aki mellesleg - nota bene - vegyészmérnök is. A "Mágia és hit" c. könyve kitűnő munka
Először is olvass pontosan, egy hívét neveztem komplett elmebetegnek, nem őt. Másrészt talán nem véletlen, hogy nem ért a pszichológiához, ha vegyész. Őszintén érdekelne különben mi a szakmád vagy végzettséged, hogy ennyire merészen teszel ex-chatedra kijelentéseket. Nézd a polihisztorok kora lejárt még a saját szakmám részletkérdéseit is csak a szűkebb szakterületemen tudom egyszerűen ma már nincs ember aki ezt át tudná tekinteni. Arról nem beszélve mennyire gyorsan változik minden.

Ellenben az meglep, hogy egy végzett szociológus nem tudja mi a reinkarnáció. Püff neki ! Azért ezt érdemes volna ...
Annyit bizonyosan tudok, hogy korlátozzon véleményem interpretálásban - láthatóan téged ezek nem zavarnak az ilyen apró részletek.

Lehet hogy alfába lemenni egy marhaság, illetve veszélyes, káros és vallási szempontból elitélendő.
Igeen? Akkor rossz hírem van! Szokj le az alvásról, különben minden éjjel elitélendő dolgot művelsz

Előzmény: 410

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola