Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 28. 21:49 | Sorszám: 453
És arról mit gondolsz, hogy mondjuk a legtöbb ember a "maga módján" erkölcsös, vagy a legtöbb ember tojik a közlekedési szabályokra, holott vezet, azzal a jelszóval, hogy azok egy része ostobaság.
Igen, "nagyon sokan" lopnak, "nagyon sokan" drogoznak, "nagyon sokan" szeretőt tartanak. ÉS ?????

És nagyon sokan erkölcsben élnek, betartják a közl szabályokat, mert ISMERIK ÉS ÉRTIK, és nagyon sokan beszélnek az egyházról a papok viselt dolgairól, mert azt halloták, hogy ... )- és nagyon sokan tudják és ismerik az egyház kiemelkedő személyiségeit, azokat az atyákat, aki keresztelnek,temetnek, beteget látogatnak, hittanórát tartanak, miséznek,gyóntatnak könyveket írnak, táborokat szerveznek, cursillot kisérnek,tanítanak,a kórházakban a betegeket látogatják, a karitász mozgalmat szervezik, 2ooo gyermeket mentenek és telepítgenek egészséges otthonokba és tanítják meg nekik az anyanyelvüket, nyugdijas klubot tartanak fenn,lelkigyekorlatokat tartanak, télen sítalpakon közlekedve mennek szolgálni a hiveket a szomszédos községekbe a nemlétező buszjáratok miatt, stb., stb.

Ezt meg én TUDOM,LÁTOM, TAPASZTALOM, nemcsak hallottam.

Előzmény: 427
gajo
  Válasz | 2009. szeptember 28. 20:21 | Sorszám: 440
" Egy másik statisztika szerint egyenesen a papok között is kimutatható, hogy nagyon sokan csak papíron vallásosak s lényegében istenben sem hisznek."

Elő a farbával, Te lecsúszott csurkista! Ide az adatokat!

Előzmény: 427
kata54
  Válasz | 2009. szeptember 28. 18:58 | Sorszám: 430
Ezt a tévinfót valamikor valakik -kívülállók- igen ötletesen kitalálták és bedobták az köztudatba.
Rendszeresen járok templomba, sok pap-szerzetes ismerősöm van, de még sose kellett arra gondolnom egyikükkel kapcsolatban sem, hogy "csak papíron vallásosak".
Ez nem is igaz.
Ezek az emberek mélyen hívő emberek, akik az életüket felteszik erre az ügyre.
Az egy másik kérdés,hogy emberi adottságaik miatt mennyit tudnak a hitük szerinti tanításból realizálni.
Előzmény: 427
honfi
  Válasz | 2009. szeptember 28. 18:27 | Sorszám: 428
A "másik statisztika" témához van valami forrásod, vagy csak a te szüleményed?
Mert én el tudom képzelni a dolgot, de a mintavétel iránt kétségeim vannak.
Előzmény: 427

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola