Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 28. 23:25 | Sorszám: 459
Kedves Kata !

Bizony Jézus is volt jónéhányszor indulatos. Kiűzte a kufárokat, megátkozta a fügefát, türelmetlen volt a vele élő, ámde tanítását megérteni képtelen tanítványokkal.Még az édesanyját és a rokonait is elküldte etc.

Jogos az érzelmi, a vasárnapi kereszténység elleni fellépés, a harc az új pogányság ellen, a New Age lopakodó betörése ellen, a méltatlan öltözetek ellen a szentmisén, a "mindenki hisz valamiben" - hamis megengedő vélekedése ellen, a hitéleti felületesség és puszta szórakoztató eseménykeresés ellen az egyházi rendezvényeken. Ezek nem kiátkozások, hanem a disztingciót szolgálják, hogy a félművelt hivő megértse, hogy ha a Szentírást követi ne avattassa be magát pld.a reikibe, ne éljen vadházasságban, stb.- mert a közvélekedés ide alakul, mert mindezeket tudatosan alattomos módon beoltják a liberális médiák által a társadalomba és lassan nem vesszük már magunkat észre !! Persze ennek célja van !! - továbbá, hogy méltó módon viselkedjünk az Isten házában. Török Csaba atya - a kiváló hittanár - keményen kiküldte a templomból az előadása alatt az üvegéből kortyolgató hivőt. Én nem emlékszem arra, hogy korábban a villamoson pld. közlekedtek volna kortyolgatva emberek, de arra meg még kevésbé, hogy egy hivő a templomban iszogatott volna bármit.

A fogalmak is egyre zavarosabbak, mert a 4o év megtette a hatását és a konzumidiotizmus, a tudatos szellemi züllesztés csak fokozta a leromlást.

Az is terjed, hogy műveletlen hivők "haverkodnak" az atyákkal. Némelyik ezt meg is engedi szeretetből, vagy alkalmazkodásból. Kiss Ulrich atya is tegeződik a hittanosaival. Természetesen a kulturáltabbak nem tegezik vissza. Balázs atya azonban szeretetteljes, de tartózkodó.Az Egyházat képviseli, az Isten szolgája. Nem tegezi a női hivőket és őt sem tegezik a hivők. Én ezzel értek egyet.
A magam részéről indokolatlannak, ízléstelennek, neveletlennek tartom az ilyen "intim pistáskodást", ami nyugatról szivárgott be ide. Talán az Ikeában először és gátlástalanul terjed.

Balázs atya igen népszerű és változatlanul ma is magas szinvonalon működik. Én nem látok rajta változást, ellenben a szellemi-erkölcsi környezet az megváltozott és nem előnyére. Egyébiránt a fiatalok is lógnak a csilláron ha valahol megjelenik és előadást tart.

Nagyon érdemes olvasni legújabb munkáját John Henry Newmanről. Kiváló összefoglalását és értelmezését adja J.H.N. vasárnapi beszédeinek, melyeknek ma is megvan az aktualitása.

Egyéb könyvei is kiválóak, bár nem könnyű olvasmány egyik sem. Sok hivő ezek ismerete nélkül formál véleményt irói- értekezői mivoltáról. De ez szokványos ostobaság.

A Mater Salvatoris ház közvéleménykutatás jelleggel rákérdezett arra, hogy kit látnának szívesen a hivők a jövő évben lelkigyakorlaton több atya közül. Balázs atyát kérték első helyen, jelentős többséggel. A honlapon megtekinthető.

Az október 3.-i Nagymarosi Katolikus Ifjusági Találkozón, ahol több ezer fiatal- és nem fiatal vesz részt rendszerint, az idén ő tart előadást felkérésre.

Szerencsére egyelőre még van választék kiváló kpzettségű atyákból, sőt remek utánpótlás is akad - úgyhogy mindenki kiválaszhatja a szívéhez közelebb álló atyákat.

Én szeretettel ajánlanám, ha még nem ismernéd esetleg, Kálmán Peregrin ferences szerz. atyát. Történész, művészettörténész. Kiváló, magas szinvonalú, mélyen gondolkodó és hivő ferences. (Barsi Balázs atya neveltje)
Vasárnap 1/27 Ferenciek tere. )

Előzmény: 434
Békáscity
  Válasz | 2009. szeptember 28. 19:55 | Sorszám: 436
Amikor először hallottam jezsuita papot prédikálni - meghűlt bennem a vér ! Azóta találkoztam már Laci atyával (aki böjtölt), Ulrich atyát hetente láthatjátok ti is (Civil kaszino) és nem utolsó sorban Tamás atya (Leányfalu-i cursillo) stb. és hát igen : tetszik amit és ahogy hirdetnek !
Előzmény: 434

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola