Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
john batky
  Válasz | 2009. december 03. 14:36 | Sorszám: 608
Tudod, a fantázia gazdagabb, mint az anyag. Az anyagi világ egy bizonyos szabályok redukált fantázia-világ, ahogy én, mint közönséges mérnök látom, meg tudom ítélni.

Ez egy börtön. A nagyszerű mester, Leonhard Euler szerint minden fizikai változónak van legkisebb és legnagyobb értéke. Nincs végtelen hőmérséklet, sűrűség, stb. De a matematika ismeri a végtelent, és a matematika isteni szikraként a tudatból pattan elő. Mi többek vagyunk, mint az anyag. Ez jön ki. Ismerjük a szingularitást, az igazit, mert hiszen bennünk van. A végtelenről gondolkodó ember tudatával szinguláris egy szabályokat mereven követő világban. A börtön innentől nem börtön talán, hanem a kiszabadulás laboratóriuma. Fariah halála Monte Christo szabadulást jelenti.

És talán van egy bővebb univerzum, ahol az értelem már nem szinguláris, hanem reguláris és saját maga alkotta szabályokat követheti.

Na, valahogy így

Előzmény: 595
john batky
  Válasz | 2009. december 03. 14:29 | Sorszám: 607
Ember

átlag IQ = 100
átlag EQ = 100 (biztos normált ez is)

Legyen a kettő együtt Q.

Képzeletbeli entitások:

Q 200
Q 1,000

Q 1,000,000

Q 100,000,000

Q 1,000,000,000
...

Logikai szintek egy logikai térben, mindössze, fantázia, senki sem veheti komolyan, csak könnyedén.

A felsőbb szintek tudatos, determinisztikus cselekedetei... nekünk random-nak hatnak.

Lem azt mondta, egy kozmikus intelligencia felismerhető arról, hogy asztrotechnológiát használ, pl. valahol megnő a technécium- (43) vagy promécium-sűrűség, indokolatlanul. Ezeket a mesterséges elemeket az ember létrehozta a földön... indokolatalanul, csak úgy, kíváncsiságból, hogy betömhessen két lyukat a Mengyelejev-táblán. Ezek szinguláris elemek.

A technológia és amit Prométheusz hozott. Szingularitás, egy elme vitte bele az anyagi világba.

Szép, buta mese volt, ne haragudj

Előzmény: 595
csiszi
  Válasz | 2009. december 03. 10:41 | Sorszám: 600
Azért szerintem az atomok körül nem "keringenek" az elektronok "al- és főhéjakon" mert ezek csak valamiféle energiaszinteket szimbolizálnak, ahol az elektron valamekkora valószínűséggel előfordul - mellette meg akár máshol is más valószínűséggel A kvantum elmélet ha jól tudom még a klasszikus útvonal (pálya?) fogalmát sem ismeri. Rémlik alapban a "kvantum" elmélet neve is abból adódik, hogy nem folytonosan változtatják energiaszintjüket hanem "ugrálnak" plank töbszörösével.
Sőt nekem az egész inkább úgy tünik, hogy az apró részek káoszát - annak statisztikai átlagait látjuk mi "rendezettségnek (vö nyomás, lineáris függvényei a részecskék rendezetlen hőmozgása miatt).

De nem értek hozzá, majd John Batky javít ő a szakember.

Előzmény: 595
Rendes Kis
  Válasz | 2009. december 03. 09:28 | Sorszám: 596
Szép munka !
Előzmény: 595

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola