Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
mpd
  Válasz | 2011. március 30. 22:13 | Sorszám: 1157
Én hajlamos vagyok az álmokat mellékhatásnak tartani. A memória-rendezgetés, registry-tisztítás közben fel-felvillan egy-egy emlékmorzsa, törlés előtt összekeveredik a lomtárban más morzsákkal oszt lesz belőle katyvasz.
Az agy is, mint a vinyó, biztos olyan szektorosan tárolja az infókat, egymás hegyén-hátán, nem csoda, ha néha előhozza egyik a másikat.
Előzmény: 1149
onogur
  Válasz | 2011. március 30. 18:31 | Sorszám: 1150
Az igazi álombeli trauma megmarad, azt az agy nem bírja törölni. Mondok egy példát.
Néhány hete átéltem életem első igazi rémálmát.
Egy csecsemőt láttam magam előtt a földön fekve. Homlokán egy szarka-szerű madár állt és a gyerek szeme sarka körül motoszkált a csőrével. Bepánikoltam, elkezdtem a gyerek felé rohanni. Amikor közel értem, lemerevedtem. Mert azt láttam, hogy a gyerek pelenkanadrágjába egerek vagy patkányok (csak a szürke farukat és a farkukat láttam) próbálnak bemászni.

Na most ominózus álom előtt csecsemő, madár, egér, patkány nem szerepelt személyes tapasztalataimban hetekre-hónapokra visszavezethetőleg, még tévénézés-szintjén se.

Előzmény: 1149

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola