Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
john batky
  Válasz | 2011. augusztus 11. 15:25 | Sorszám: 1316
Így van, törlés, ez szvsz kulcsszó. Tehát magyarán ébredéskor, amikor bebútol a nappali oprendszer, valamiért törli az agy még az éjszakai folyamatok naplóját is (!). Számomra ez félelmetes. Miért működik úgy, mintha az alvás eseményei mellékesek lennének, miért húz fel egy falat?

Ezért gondoltam arra á la scifi, hogy ha éjjel valamilyen munkafolyamat "tervei" alapján eldőlne, mimt kell tennünk másnap és ez törlődik, akkor azt hisszük, van szabad akaratunk, holott nincs. Az éjszakai tervet hajtjuk végre nappal, de nem tudjuk, nem tudhatjuk, hogy az éjszakaki oprendszer rabszolgái vagyunk.

A programozott ember felkel és végrehajt. De ha az éhji folyamat törlésében bakik vannak, akkor lehet rájuk emlékezni mégis. A déjá vu tényleg "már" láttam, mert emlékszem rá.

Ugyanígy sok más tele-jelenség is magyarázható lenne, ám van egy nagyobb falat: a különböző emberek cselekedeteinek szinkronizációja az egyes alvók naplói szerint, mert máskülönben a déjá vu nem fog működni.

De ez visszavezet újra az agy inputjaihoz és a feltételezett elektormágneses kérdéskörhöz, amit a tekercs-modell kapcsán említettem.

Előzmény: 1314

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola