Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 11. 16:08 | Sorszám: 1318
Már régóta tapogatom a téglafalat, mely körbevesz.
Öregszem, mostanában elbóbiskolok tévénézés közben. Oszt a vegyes infók következményeként belémhasít egy felismerés, melyet azonnal meg akarok osztani életem párjával.
Halál lelkesen elkezdem mondani, és a mondat közepén elfogy a szufla. Valami kitörlődött, amíg beszéltem, és így már semmi értelme az egésznek. Próbálom visszafelé rekonstruálni az eseményeket, de nem jön össze. Annyi.
Előzmény: 1316
john batky
  Válasz | 2011. augusztus 11. 15:45 | Sorszám: 1317
Ebben a hipotézisben egy ilyen lánc bontakozik ki:

- éjjel (korrekció, letöltés, tervezés, szinkronizáció, predikció, tehát az agy dolgozik, talán szórakozik és pihen is, talán hálózatba is lép, talán nem, de az éjszakai oprendszer "beszédét" még nem értjük, és ahogy Herakleitosz mondja "Az alvók munkálkodnak és együttműködnek abban, ami a kozmoszban történik.")
- feltöltés a nappali oprendszerbe, éji napló törlése
- nappal (végrehajtás, munka, adatgyűjtés éjszakára)

De a tele-dolgok és a déjá vu, egyebek mindig a múltból táplálkoznak és sohasem a jelenből, pláne a jövőből. Ha a gondolatolvasás előre le van zsugázva, nem kell borzongani. Csodák ilyenmódon nincsenek.

Hogy mi a célja ennek? Nem tudom. És hogy milyen evolúciós előnye lenne, azt sem

Előzmény: 1316

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola