Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Demokráciaparadigmák

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Demokráciaparadigmák
keresztkem
  Válasz | 2016. április 28. 09:55 | Sorszám: 29
Ez a kérdés már csak azért is indokolatlan (és értelmetlen is ITT persze) mert én öncélúan(!!!) soha nem bántottam és nem is bántok senkit. Majdnem mindég KÖVETKEZMÉNYKÉPP tettem és teszek--sajnos--ilyet. S akkor is többnyire olyankor, ha engem is súlyosan bánt vagy MEGBÁNT valaki.
Előzmény: 25
panda
  Válasz | 2016. április 26. 21:02 | Sorszám: 26
http://www.csillagaszat.hu/hirek/tejutrendszer/tr-a-tejutrendszer-szerk/oda-nem-illo-csillagokat-talaltak-a-tejutrendszer-centrumaban/

Oda nem illő csillagokat találtak a Tejútrendszer centrumában
Szerző: Kovács József | 2016. április 25, hétfő

Egy nemzetközi kutatócsoport közel ezer RR Lyrae típusú, nagyon öreg csillagot talált a Galaxis központi részének kétezer fényév sugarú környezetében, amelyek másképp mozognak, mint a galaktikus dudor többi objektuma.

A WISE műhold felvételeiből összeállított kép a Tejútrendszer korongját mutatja az infravörös tartományban. A dudor a többi résztől jól elkülöníthető, elnyúlt ellipszoidhoz hasonló alakzat, amelynek objektumai a galaktikus centrum körül hengerszimmetrikus módon rotálnak. A kinematikai úton most felfedezett ősi populáció, amelynek tömege a dudorének körülbelül 1%-át teszi ki, nem követi ezt a típusú forgást. A csoportba valószínűleg a Tejútrendszer legidősebb csillagai tartoznak. (NOAO/AURA/NSF/AIP/A. Kunder)

Előzmény: 25

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola