Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A Munkáspárt szerint eljött az ideje azMSZP-vel szemben a cselekvésnek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Munkáspárt szerint eljött az ideje azMSZP-vel szemben a cselekvésnek
Flammarion
  Válasz | 2005. március 14. 13:58 | Sorszám: 46
És ha négyzet lett volna, vagy kör, vagy x betű? Vagy crescens? Akkor most betiltották volna? Elég sok gondot okozna! Szerintem ezeket a nagy erejű, igencsak pozitív tartalmú ősi jelképeket néhány évre illetve évtizedre kisajátították politikai brigantik, de attól még sokkal tágabb a szimbolikájuk.
SZóval, érthető amit írsz, én is megborzadok a látványuktól,de ez csak a XX. század történései miatt van így.
A csúcs az volt, amikor egy képviselő pert indított egy karácsonyfa ellen, mert rajta volt a Megváltó születését jelképező lángcsillag. Pedig ott egyértelmű volt, hogy nem politikai jelkép. Persze egy gyanútlan kínai aggathatott volna rá szavsztikát is, bízva a jószerencsében... Szerintem még a bírók is nehezen kontrolálták a rekeszizmukat- Mi lezs a következő? Feljelentik az amerikai villanykapcsolókat?
Miért nem választják szét egyértelműen a politikai célú felhasználást a művészi, vallási stb környzettől?
Mellékesen a vörös csillag még politikailag sem kizárólag a kommunisták jelképe.
Előzmény: 42

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola