Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szocialista Mágnások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szocialista Mágnások
iszalag
  Válasz | 2004. január 18. 00:20 | Sorszám: 14
Hidegre tett üdülők
Tódor János
4/4/2001

Milliókért játszották át a milliárdos SZOT üdülő-vagyont: a Hunguest Rt. vezetőinek „az információk csoportosításával" éveken át sikerült „megvezetniük" a kuratóriumot. Egy, korábban az alapítvány vagyonkezelő cégénél dolgozó informátorunk szerint a Hunguest Rt. menedzsmentjének pazarlása és rongyrázása nem ismert határokat.

A menedzsment sportegyesületet alapított, majd nyomban négymillió forintot utaltak át az egyesületnek (azaz saját maguknak) "reklám célokra". A Hunguestnél a hivatalos papírokra nem került bélyegző, ismeretlen volt a belső iktatás. A vezetők Audi A8 Quatróval furikáztak. A cég, amelynek a szociális üdültetés anyagi alapjait kellett volna „kitermelni", ezzel nem foglalkozott, helyette például Forró Judit autóversenyzőt (Forró Tamás „médiaszemélyiség", aki akkoriban a mértékadó gazdasági napilap, a Világgazdaság kiadója volt, lányát) szponzorálta.

Egy alkalommal üzleti úton jártak az USA-ban a cég vezetői, de a partner közben meghalt, így a szerződéskötés meghiúsult. Ez persze őket nem zavarta, s ha már egyszer annyit repültek, a tervezett ideig kint is maradtak. A napidíjat természetesen az utolsó fillérig eltapsolták. Mindezek tetejébe a kialakult csődhelyzet első számú felelőse, Kovács Imre ex elnök-vezérigazgató 17 millió forinttal lett végkielégítve.
http://www.cashflow.hu/2001.html

Ebben is részes Leisztinger?

"Hunguest Hotels Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=401539424
Arago és Hunguest a tulajdonosok
1996 végén zajlott le a Hunguest magánosítása, amelyen az Arago, az Aquincum és a Pannon Váltó konzorciuma indult, s megszerezte a 850 millió forintos jegyzett tőkéjű cég pakettjének felét."

Előzmény: 2
iszalag
  Válasz | 2004. január 18. 00:08 | Sorszám: 12
1.
BÁV Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=643965239
Az egykori Bizományi Áruház Vállalatban 1998 októberére közel 21 százalékos tulajdonrészt szerzett nyilvános vételi ajánlattal az Arago, ám leánycégein keresztül tovább vásárolt, s az év végére már 50 százalék feletti részesedéssel bírt. Az akkor frissen hatalomra került Orbán-kormány azonban nem nézte jó szemmel Leisztinger tulajdonszerzését, még "célzott APEH ellenőrzés" is volt az Aragónál. Az állam 1999 tavaszára, a Magyar Fejlesztési Bankon keresztül, visszavásárolta az Arago pakettjét, ekkor a Leisztinger cégeknek csak szolid - becslések szerint így is közel egymilliárdos - nyeresége keletkezett

2, a MANCS igy ir erről: http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-azon=0150globusz4.htm

"szívügye az MFB-nek a legkiterjedtebb zálogfiók-hálózattal rendelkező Bizományi Kereskedőház és Záloghitel (BÁV) Rt., amelyet a bank nem mindennapi körülmények között "államosított viszsza" az Arago Befektetési Holding Rt.-től. A kárpótlásijegy-hasznosító cégből többmilliárdos portfóliót birtokló befektetési társasággá vált Arago apránként tett szert többségi tulajdonra a záloghitelpiac felét kézben tartó BÁV-ban, amelyre az MFB-nek is fájt a foga. Habár Leisztinger Tamás, az Arago akkori elnöke egy HVG-interjúban a tranzakció lényegét akképp foglalta össze, hogy "mi üzletet szimatolva aprómunkával összevásároltunk a papírokból annyit, hogy részesedésünk meghatározó legyen. Azután jelentkezett egy vevő, akinek több pénzt ért meg az egy kézben levő pakett, mint amennyibe nekünk került", a tulajdonosváltás nem teljesen piackonform módon zajlott.

Az Arago 3,2 milliárd forintra taksálta részesedését, ám az üzlet végül 2,5 milliárdért köttetett meg olyan körülmények között, amelyeket a legjobban a Leisztinger lemondása után megbízott Arago-vezérigazgató akkori szavai illusztrálnak. Szerinte cégét egyetlen dolog vezérelte, jelesül az, hogy megállapodjon az MFB-vel. Erre 1999 márciusában került sor, alig negyedévvel azután, hogy az Arago-csoport iránt hirtelen felfokozott érdeklődést mutatott az adóhatóság, ami a cégekre zúdított revíziókban realizálódott. "

Előzmény: 2
suppi
  Válasz | 2004. január 17. 20:42 | Sorszám: 7
Már betette a lábát a tőzsdére is: az egyik legnagyobb BÉT tulajdonos, és már a BÁT részvényeket is elkezdte vásárolni. (egy vicc egyébként, hogy egy magát szocialistának/szocdemnek nevező párt egyik jövőbeni lehetséges irányítója/befolyásos embere egyúttal tőzsdetulajdonos is)

Idézet:
2000 júliusban bejelentették: az Arago 32,98 százalékos részesedést szerzett a Pickben. Leisztinger jelenleg vásárlót keres a csoportra. Hírek szerint az állam segítségével a termelők jutnak tulajdonhoz, de felmerült, hogy az Arago esetleg továbbra is irányító pozícióban marad.

A befektetés uszkve 2 év alatt megtérült, máig több osztalékot vett ki a Pickből (jórészt a tőketartalékból, és az elfekvő készpénzből fedezve), mint amennyibe került neki. Felröppent a hír, hogy befektetőt keres, ha sikerül eladnia, 3 év alatt több, mint kétszeres hasznot csinált. Azt is tudni vélik, hogy oroszokkal is tárgyalt az eladásról, majd elterjedt, hogy az Erős vezette MFB veszi át tőle.

Tipikus rablóvállalkozó, szvsz a tőzsdéket is azért veszi, mert a két tőzsde a KELER (központi elszámolóház) tulajdonosa, a KELER-ben több. mint 5 milliárdnyi tőketartalék van, amit a BÉT és a BÁT egyik legbefolyásosabb tulajdonosaként nyilván ki akar venni osztalékként.

Előzmény: 2
mews
  Válasz | 2004. január 17. 20:38 | Sorszám: 6
http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=8901

itten is van egy érdekes czikkecske L. T-ről

Előzmény: 2
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 20:37 | Sorszám: 5
2003 szept
Terjeszkedik az Arago – milliárdos sakkjátszmák
2003. szeptember 13. http://www.fn.hu/cikk.php?cid=66311
A 30 milliárd forintra tehető vagyonáról ismert Leisztinger Tamás új lendülettel folytatja cégbirodalma építését. A jelek szerint most a Bábolna Rt.-t és a Forrás Rt.-t vette célba.
Pick Rt
Pedig most meglehetősen sűrűsödnek az események az Arago birodalomhoz tartozó érdekeltségek, így a Pick és a Forrás Rt. háza táján. Leisztinger Tamás e cégek kapcsán valamivel közlékenyebb. A 90,7 százalékban birtokolt Pick esetében például deklarált cél a Bábolna hamarosan megjelenő privatizációs pályázatán történő indulás, illetve a stratégiai partner keresése a szalámigyár számára. Leisztinger szerint nem igaz, hogy a Bábolna vásárlására ne maradt volna pénze a Picknek. Álláspontja szerint erre a vállalatnak mintegy 8 milliárd forintnyi saját forrás áll rendelkezésére
Ez annak ellenére így van, hogy a Pick osztalékként a 2001-es év után 3,5 milliárd, 2002-ben pedig további 15,8 milliárd forintot fizetett ki (s abból a tulajdoni hányadnak megfelelően mintegy 17,5 milliárd forint a fő tulajdonoshoz, az Aragóhoz jutott). Tavaly részvényenként 1000, az idén pedig 4840 (!) forintos osztalékot szavaztak meg, s a Pick saját tőkéje a 2002. végi 32,5 milliárd forintról 17 milliárd forint körüli szintre csökkent.
Előzmény: 2
mews
  Válasz | 2004. január 17. 20:24 | Sorszám: 3
...ehhem...és most kilóra megveszi az MSZP-t
Előzmény: 2

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola