Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kereszténység =/= jobboldaliság

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kereszténység =/= jobboldaliság
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. április 17. 16:35 | Sorszám: 48
Pedig szerintem értem, amit mondasz.

Önmagadnak mondsz ellent - egy mondaton belül:

1) "Nem hinném, hogy az ateizmusnak bármi köze kellene hogy legyen a politikához".

2) "A marxista "ideológia" egy metafizikai kérdésből [az ateizmusból] politikát csinál".

... Most akkor mit állítasz: hogy van köze vagy nincs köze ?

... Attól, mert - mondjuk - azt állítod, hogy nincs köze (és én értem, hogy ezt állítod), attól még nekem lehet az az álláspontom, hogy a marxisták - amúgy őszintétlen - ateizmusa befolyásolja az egyházpolitikájukat (... és netán még igazam is lenne )

... Nem értem, mért sértődsz meg azon, hogy védelmembe veszem a Te őszinte ateizmusodat, megkülönböztetve a marxisták politikai indíttatású vulgár-ateizmusától és egyházüldözésétől (ami alkalmas arra, hogy a vallásos emberekben anti-ateizmust gerjesszen).

... Az utolsó előtti mondatodban felcsillan a topik témája - pontosan erről van szó: a szocializmus nem marxista, hanem keresztény eszme.

... Az utolsó mondatodat megint nem értem: A hanyatló kereszténységből milyen szemét eszmék keletkeznek ??

Előzmény: 46

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola