Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kereszténység =/= jobboldaliság

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kereszténység =/= jobboldaliság
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. április 17. 17:12 | Sorszám: 50
Vallás =/= politika; Vallási felekezet =/= politikai pártállás

Hát nem tudom, Te tartozol-e bármilyen közösséghez ... családhoz biztosan: Engem zavar, ha a testvérem merőben más pártállású, mint én ... Zavar (és nem értem), hogyan fordulhat elő, hogy egy keresztény a nyíltan egyház-ellenes pártra szavaz.

Akkor már igazat adok neked: Ha a fő ("vallási") kérdésekben egyetértünk és a "politika" már csak az ÁFA-kulcs megállapítása körül zajlik.

Ezért mondom azt, hogy szívesen látnám, ha a parlamentben a keresztény-konzervatív párt és a keresztény-szociális párt folytatna (báli udvarláshoz hasonló hangnemben ) vitát az ÁFA-kulcsról.

(Egyébként ezt célozza - aszem nem tudatosan, inkább ösztönösen - az időnként felbukkanó törekvés a "nemzeti minimum" meghatározására).

... Ki kell ábrándítsalak: napjainkban is vallásháború folyik ... pl. egy liberális azonnal a vitriolos penna után kap, ha megsérted a szent tabut (a toleranciát).

Előzmény: 47

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola