Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hogyan szerezzük vissza a hatalmat :)

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogyan szerezzük vissza a hatalmat :)
terra
  Válasz | 2005. január 06. 09:13 | Sorszám: 24
Szerintem nem az a lényeg, hogy "fanatikus jobbosnak" könyveltek-e el, hanem az, hogy eléggé szavahihetőnek tekintenek-e.

Rólam is tudják, hogy jobboldali érzelmű vagyok, de azt is tudják, hogy elég tájékozott vagyok a napi történések terén és - különösen szakmai ügyekben - általában tényeken alapuló, pártatlan véleményt szoktam nyilvánítani és nem szoktam hazudni.

Nem jó, ha a beszégetés a politikai helyzet és egyes pártok általános megítéséséről, konkrét pártpreferenciákról szól, mert az ilyen társalgás általában értelmetlen. Ha a beszélgető partnerem már elkötelezte magát a másik oldalon, akkor a győzködés pontosan a kívánttal ellentétes hatást fogja kiváltani, mert még jobban fog ragaszkodni a saját pártszimpátiájához (elvégre senki szereti, ha a világról, a politikáról alkotott képét egy az egyben helytelennek minősítik), másrészt még inkább eltaszítom a saját személyemtől. A bizonytalan pártpreferenciájú embereknél az ilyen "durrbeleaközepébe" típusú lerohanásoknak szintén nincs értelme, mert általában zaklatásnak hat.

Az igazán eredményes beszélgetések általában konkrét tényekről, aktuális információkról szólnak, amelyek a másik fél számára újak vagy a ballib média által hamis színben feltüntetett tényeket új, valós megvilágításba helyezik. "Hála" a végletekig elfogult "tömegtájékoztatásnak", rengeteg ilyen téma van és rengeteg olyan szituáció, amelynek során lehetőség van az információk és vélemény átadására.

Különösen akkor eredményes az ilyen diskurzus, ha a téma indítása a másik féltől származik. Éppen a napokban volt egy eset, amikor egy ismerősöm futólag megemlítette, hogy nem érti, miért kell náluk kommunális adót fizetni, amikor eddig nem kellett és hát mint tudjuk, a kormány csökkenti az adókat. Kb. két perc alatt elmondtam, hogy valójában mit/mennyit is jelent az a bizonyos adócsökkentés és kapásból felsoroltam legalább tíz-tizenöt olyan intézkedést, ami ténylegesen adó-, teher- illetve kiadásnövekedést jelent.
A beszélgetőtársam igen meglepődött és bevallotta, hogy a legtöbb dologról, amit elmondtam, eddig fogalma sem volt illetve nem gondokodott még el rajta.

Előzmény: 16

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola