Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Esterházy Béke-díjas...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Esterházy Béke-díjas...
szalonna
  Válasz | 2004. október 13. 19:28 | Sorszám: 186
Kedves Incitatus! Esterházyt a rendszerváltás előtt ismertem meg, könyveit kedveltem is, ma is kedvelem. De Kunderát, Hrabalt egy emelettel feljebb helyezem, pedig hidd el, én is örülnék, ha a magára joggal olyan büszke magyar irodalomhoz tartoznának. De sajnos jobbak, még én szerintem is, akihez EP élményanyaga sokkal közelebb áll. Kundera - bár már régen olvastam tőle akármit - igen értékeseket irt a regény módszeréről, ami szvsz fölényes elméleti tudásra is vall. Ez nem szükséges, de azt hiszem nálunk ez is sokszor hiányzik.

A Hrabal féle módszertani párhuzam nekem elég régi vesszőparipám, bár kérésedre már el is felejtettem. Egyébként valami olyasmire alapult, hogy "Ha pedig nincs benne művemben ... anyám, az égbolt, Jézus, akkor semmi sincs benne. Nem néven nevezve kell jelen lenniük - a vers nem a csillagokról szól, nem Jézusról, nem a költő anyjáról - hanem valóságosan. Ha Ő nem áradt bele a mégoly profán, világi jelentésmozzanatokból összerakott művembe - ha másként nem, hát mint szomjűság, hallhatatlan vágy, a szarvas kivánkozásra a szép hűvös patakra -, akkor nem is hoztunk létre semmit" Csak ne felejtettem volna el, miért mondom...

Előzmény: 173
onogur
  Válasz | 2004. október 12. 14:50 | Sorszám: 175
Nem független.
Aki 1992 után ismerte meg Csurkát, az soha a büdös életbe nem fog Csurka-műveket a kezébe venni, ez, gondolom evidens.
Nekem az első találkozásom Esterházyval a magyarok gondozása témában történt, így én már a büdös életben nem fogok Esterházytól bármit is a kezembe venni.
Gondolom, ettől még teljes életet élhetek és nem fogok abszolút hülyeként meghalni, ugye?
Mellesleg Konrádot sem fogok olvasni, meg a többi Németországban ajnározott gut gemachter Name kartácsokat sem.
Amúgy is nagy az elmaradásom, rájuk nincs időm.
Előzmény: 173

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola