Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
daleth
  Válasz | 2005. május 09. 08:34 | Sorszám: 483
Szélsőjobb propagandára nekem sincs szükségem - de furcsa, hogy ezekkel szemben Jancsó zseniális, de történelmi szempontból kevésbé hiteles filmjét forrásként említed.

Nem tudom, hogy Te a fehér terrorról miket olvastál. Nekünk a családi emlékezet egy falut őrzött meg, ahol a falu közössége határozta meg, hogy kit akasszanak fel - az illető nem terrorista volt, azok már messze jártak, "csak" a házastársát jelentette fel a vörösöknél. Nem arról volt szó, hogy végig kell pofozni mindenkit, hogy megtudja, hogy hol a helye - ellenkezőleg, a közösség akarta, hogy visszaálljon a régi rend. Lehet, hogy elnyomó és nyomorító volt, de sokkal jobb, mint a felszabadítás (hasonlóan a II. VH végéhez, amikor valóban véget ért egy rossz korszak, de számszerűen sokkal több embert fosztott meg a szabadságától, mint a náci rezsim - legalábbis a magyar adatok ezt mutatják).

Azonban, ha már hiteles forrásoknál tartunk: be tudnád idézni legalább Horthy emlékirataiból azt a részt, amiben az szerepel, hogy ő adott volna utasítást a fehér terrorra?
Amennyiben nem ezt akartad írni, hanem csak én értettem félre, javaslom, hogy szögezzük le azt a tényt, hogy Te nem ezt állítottad.

Előzmény: 443
gajo
  Válasz | 2005. május 06. 20:53 | Sorszám: 449
"Nem látok tisztán. Sokkal többet kellene tudnom a dologról, a mindkét oldali szándékokról, ideológiákról, tettekről, benne a terrorról. Többet tudni lehet, tanulás kell hozzá. Ami ebben segít, szívesen veszem."

Mit nem látsz tisztán ? Vak vagy ? Lököd itt az üres rizsát!!!
Milyen szándékok ??? Ne röhögtess !!!

Jóskabá,Mihálbá,Bélabá ! Csak azt kell eldönteni, hogy melyik volt a véresebb kezű, a nagyobb rabló, a nagyobb magyarirtó !!!

Mit nem látsz ezen tisztán ? Mi ?
Birom az ilyen "objektív" embereket.

/Azért nem haragszom rád./

Előzmény: 443

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola