Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A söpredék. 1919 március 21.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A söpredék. 1919 március 21.
Gaborba
  Válasz | 2008. május 22. 10:20 | Sorszám: 663
Összegezve a bihari_panorama által leírtakat az édesapámtól hallottakkal a következő sejtésem van:
Mivel emlékezetem szerint édesapám is Kovács nevezetűként említette a kivégzett tisztet (szavai szerint városparancsnokot), szerintem ugyanarról a Kovács főhadnagyról van szó. Édesapám viszont nem említett olyat, hogy a kivégzett parancsnok korábban merényletet kísérelt volna meg valamelyik Szamuely ellen. Szerinte azért végezték ki, mert a kommunisták számára megbízhatatlannak tűnt, miután kiderült, hogy csak a fegyverük megtartása miatt csatlakoztak a vörösökhöz. Gondolom, a kommunisták tartottak tőle, hogy Kovácsék idővel ellenük fordíthatják fegyvereiket. Mivel azonban tudommal a merényletről nem volt konkrét terv, legfeljebb szándék,a parancsnok cselekedete nem merényletkísérlet volt, legfeljebb csak annak vagy egy lázadásnak az előkészülete.
Ami viszont a kivégzése következett, az valóban (sajnálhatóan sikertelen) merényletnek tekinthető.
Nemsokára jelentkezem majd a parancsnok pontos nevével, ha édesapámat megkérdeztem.
Előzmény: 660
Istenostora
  Válasz | 2008. május 21. 18:10 | Sorszám: 662
http://bombagyar.hu/index.php?post=959
Előzmény: 660

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola